KARAMANOĞLU MEHMETBEY ÜNİVERSİTESİ MERKEZİ ARAŞTIRMA LABORATUVARI İHTİYACI 4 KALEM CİHAZA AİT TEKNİK ŞARTNAME

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "KARAMANOĞLU MEHMETBEY ÜNİVERSİTESİ MERKEZİ ARAŞTIRMA LABORATUVARI İHTİYACI 4 KALEM CİHAZA AİT TEKNİK ŞARTNAME"

Transkript

1 KARAMANOĞLU MEHMETBEY ÜNİVERSİTESİ MERKEZİ ARAŞTIRMA LABORATUVARI İHTİYACI 4 KALEM CİHAZA AİT TEKNİK ŞARTNAME ORTAK ÖZELLİKLER 1. Yüklenici/yükleniciler teklif ettikleri ürün/ürünlere ilişkin üzerine ihale yapılan kalemin teslim/muayene kabul aşamasında ulusal ve uluslar arası standartlara ilişkin belge yada belgelerinin Muayene Kabul Komisyonuna teslim etmelidirler. 2. Kalite ve standartlara ilişkin belgeler ile birlikte ürüne ilişkin varsa Satış Sonrası Hizmet Yeterlilik Belgesi, Yetkili Satıcılık Belgesi vb. belgeler de teslim/muayene kabul aşamasında Muayene Kabul Komisyonuna sunulacaktır. 3. ların garantilerine ilişkin hususlar ilgili maddelerde düzenlenmiş olup, düzenleme yapılmayan hususlarla ilgili olarak meri mevzuat hükümleri geçerli olacaktır. Tüm istekliler ve/veya üzerine ihale yapılarak sözleşme imzalanan yükleniciler bu hususu kabul ve taahhüt etmiş sayılır. 1- JEL GÖRÜNTÜLEME VE DÖKÜMANTASYON SİSTEMİ TEKNİK ŞARTNAMESİ 1. kompakt karanlık oda, UV trasillüminatör çalışma istasyonu, CCD kamera ve kantitatif analizi ve dökümantasyonu gerçekleştirecek yazılımdan oluşmalıdır ve böylelikle real-time floresan, kemilimunesan ve UV görüntüleme yapabilmelidir. 2. ın görüntüleme alanı en az 25x35 cm olmalıdır. 3. la birlikte 254 nm, 302 nm, 365 nm ışık kaynağı, üst beyaz ışık ve DIGE çalışmaları için Epi-Red Led, Epi-Blue Led, Epi-Green Led ekzitasyon kaynağı, Trans-White ve Xcitablue standart olarak verilmelidir farklı illuminasyon moduna sahip olmalıdır. Bunlardan Trans-UV, beyaz ışık, epi beyaz ışık, epi mavi, epi yeşil, epi kırmızı, No-illuminasyon (kemilüminesans görüntüleme için) Trans mavi standart olarak sunulmalıdır. 5. Trans mavi ilüminasyon modu sayesinde UV radyasonuna maruz kalmadan çalışma yapılabilmelidir. 6. istenildiğinde DIGE çalışmaları yapabilmeli bir jelden 3 farklı floresan ışımayı tespit edebilmelidir. 7. western membranları üzerinde kemilüminesans görüntüleme yapabilmelidir. 8. jelleri ve membranları boyasız (Stain-Free) görüntüleyip analiz edebilmelidir.

2 9. UV transillüminatör güvenli bir çekmecede bulunmalı ve bu sayede kullanıcı UV ye maruz kalmadan jeller kolaylıkla yerleştirilmelidir. 10., Soğutlmalı CCD kameraya sahip olmalıdır ve en az C ye kadar soğutma sağlayabilmelidir. 11. CCD kamera piksel aralığı en çok 6.45 x 6.45 µm olmalıdır. 12. CCD kamera en az gri seviye piksel yoğunluğuna sahip olmalıdır. 13. CCD kameradan elde edilen görüntüler en az 4 megapiksel çözünürlüğünde olmalıdır. 14. CCD kameranın dinamik aralığı 4 order magnitude den fazla olmalıdır. 15. Kamera tamamıyla motorize olarak kontrol edilebilmelidir. (Zoom, iris, fokus) 16. üzerinde 6 adet filtre pozisyonu olmalı, filtreler kullanıcı tarafından kolayca değişebilmeldir. 17. la beraber dökümantasyon ve kantitasyon için gerekli yazılım ücretsiz olarak verilmelidir. 18. ın yazılımı aşağıda özellikleri belirtilen özellikleri gösterebilmelidir. a. Yazılım1-D elektroforez jelleri, western blotlar, dot blotlar ve slot blotların analizini yapabilecek esnekliğe sahip olmalıdır. b. Yazılım kemilüminesans, radioaktif, floresan, kolorimetrik örneklerin, başka phosphoimager sistemleri ve jel dökümantasyon sistemlerinin görüntülediği, sakladığı fotoğrafları değerlendirebilmelidir. c. la verilecek yazılım ile hızlı molekül ağırlığı değerlendirmeleri yapabilmelidir d. Yazılım, sistemi kalibre eden bir algoritme sahip olamlıdır. Bu algoritm sayesinde kamera herhangi bir zoom seviyesinde iken otomatik fokuslama kontrolü yapabilmelidir. e. Çeşitli deneylerden elde edilen jel görüntüleri paylaşılabilmeli ve karşılaştırıla bilmelidir. f. Diğer görüntüleme cihazlarından elde edilen görüntüleri analiz edebilmelidir. g. Proteomiks çalışmalarına tam uyumlu olmalı ve spot kesicileri kontrol edebilmelidir. h. Jel görüntülerini en doğru karşılaştırmalı sonuçlar için normalize edebilmelidir.

3 i. Sanal jel özelliği sayesinde değişik izoelektrik veya molekül ağırlığı değerlerine sahip jel görüntülerini tek bir jel üzerinde gibi gösterebilmelidir. j. 2D jellerdeki spotların 3 boyutlu modellerini gösterebilmelidir. 19. ile birlikte en az aşağıdaki özelliklerde bilgisayar sistemi ücretsiz verilmelidir. En az ıntel i5 model 3.2 ghz hızında yada muadili işlemci, Verilecek işlemci destekli anakart Anakarta uygun en az 4 gb kapasiteli ram En az 500 gb sata II harddısk En az 2 gb PCI-E ekran kartı En az 21 ınç büyüklükte lcd/ led vb. Monıtor/ekran En az gerçek 450 w gücünde power supply Bilgisayar üzerinde sisteme uyumlu lisanslı işletim sistemi Bilgisayar masaüstü olacak şekilde, tüm donanımları ile birlikte teslim edilmeli yada belirtilen asgari özellikleri taşıyan dizüstü bilgisayar olarak verilmelidir 20. garanti süresi en az iki yıl olmalı, garanti süresi içerisinde ortaya çıkabilecek her türlü teknik servis, bakım, değişim vb. hizmetler ücretsiz yerine getirilmeli, garanti süresini bitimini takip eden on yıl süresince yedek parça, teknik servis, bakım ve onarım iş ve -işlemleri yerine getirilmelidir. İstekli/yüklenici bu madde kapsamında garanti ve teknik servis hizmetini vermeyi kabul ve taahhüt etmiştir. Garanti süresi bitiminden sonraki süre içerisinde ihtiyaç duyulan yedek parça vb. için tedarik aşamasında idarece alınacak teklifler değerlendirilerek, yasal mevzuat çerçevesinde tedarik tamamlanacak, idarece tedariki başkaca yerlerden sağlanan yedek parça vb. istekli/yüklenici tarafından cihazın arıza, bakım onarımının giderilmesinde kullanacak olup, istekli/yüklenici bu iş karşılığında herhangi bir ücret talep etmeyecektir.

4 2- OTOMATİK IŞINLAMA SİSTEMİ VE RADYASYON KAYNAĞI TEKNİK ŞARTAMESİ 1 Bilgisayar 2 Ara Yüz Programı 3 Alfa Işınlama Ünitesi 1), üzerinde Microsoft Windows XP ve üstü bir işletim sistemi çalıştırılabilmelidir, 2), sistemi kontrol eden yazılımı üzerinde çalıştırabilmelidir, 3), tüm sisteme uyumlu olmalıdır 1) Bu program alfa irradiatörü kontrol edebilmelidir, 2 Bu program beta irradiatörü kontrol edebilmelidir, 3) Program, bilgisayarlarda çalıştırılabilmelidir, 4) Program, ışınlama sisteminde bulunan hangi numunenin ışınlanacağını belirleyebilmelidir, 5) Program, ışınlama süresini otomatik kontrol edebilmelidir, 6), tüm sisteme uyumlu olmalıdır 1), radyasyon kaynağını kullanıcıdan ve ortamdan uzak tutmalı ve direkt temasa engel 2), Alfa radyasyon kaynağı için IAEA tarafından yayınlanmış olan güvenli doz koşullarını sağlamalıdır, 3), en az 5 numuneyi ışınlamayı sağlayabilecek numune tutucuya sahip 4), TAEK tarafından yayınlanan radyasyon güvenliği esaslarına uygun 5), vakum pompası ihtiva etmelidir, 6), tüm sisteme uyumlu 4 Beta Işınlama Ünitesi 1), radyasyon kaynağını kullanıcıdan ve ortamdan uzak tutmalı ve direkt temasa engel 2), Beta radyasyon kaynağı için IAEA tarafından yayınlanmış olan güvenli doz koşullarını sağlamalıdır, 3), en az 5 numuneyi ışınlamayı sağlayabilecek numune tutucuya sahip 4), TAEK tarafından yayınlanan nükleer güvenlik esaslarına uygun 5), tüm sisteme uyumlu olmalıdır 5 Vakum Pompası 1) Alfa ışınlama sistemine uyumlu

5 2) Alfa ışınlama sisteminin gerek duyduğu vakumu sağlayabilmelidir, 3), tüm sisteme uyumlu 6 Alfa Radyasyon Kaynağı 1) Radyasyon kaynağı, Am-241 Alfa radyasyon kaynağı 2) Alfa ışınlama sistemine uyumlu 3) IAEA standartlarında ve TAEK tarafından kabul edilmiş geçerli bir kaliblasyon sertifikasına sahip 4), tüm sisteme uyumlu 7 Beta Radyasyon Kaynağı 1) Radyasyon kaynağı Sr-90 Beta radyasyon kaynağı 2) Beta ışınlama sistemine uyumlu 3) IAEA standartlarında ve TAEK tarafından kabul edilmiş geçerli bir kaliblasyon sertifikasına sahip 4) Minimum 7,4 GBecquerel kaynak aktivitesine sahip 5) Bu aktivite uluslararası geçerliliği olan bir sertifika ile belgelendirilmelidir, 6), tüm sisteme uyumlu olmalıdır ve tüm bileşenleri garanti süresi en az iki yıl olmalı, garanti süresi içerisinde ortaya çıkabilecek her türlü teknik servis, bakım, değişim vb. hizmetler ücretsiz yerine getirilmeli, garanti süresini bitimini takip eden on yıl süresince yedek parça, teknik servis, bakım ve onarım iş ve -işlemleri yerine getirilmelidir. İstekli/yüklenici bu madde kapsamında garanti ve teknik servis hizmetini vermeyi kabul ve taahhüt etmiştir. Garanti süresi bitiminden sonraki süre içerisinde ihtiyaç duyulan yedek parça vb. için tedarik aşamasında idarece alınacak teklifler değerlendirilerek, yasal mevzuat çerçevesinde tedarik tamamlanacak, idarece tedariki başkaca yerlerden sağlanan yedek parça vb. istekli/yüklenici tarafından cihazın arıza, bakım onarımının giderilmesinde kullanacak olup, istekli/yüklenici bu iş karşılığında herhangi bir ücret talep etmeyecektir.

6 3- YÜKSEK SICAKLIK FIRINI TEKNİK ŞARTNAMESİ Ürün; 1. Fırın yatay tip tüp fırın 2. Maksimum çalısma sıcaklığı: 1600 C 3. Sürekli kullanım sıcaklığı:1550 C 4. Isıtıcı elemanlar: Kanthal Globar SiC 4 Adet. 5. Boru Boyutu: DIN 710 Alsint (%99,7) - 85x75x1000 mm (İççapxDıs çapxuzunluk) 6. Isıtma boyu uzunluğu: 450mm 7. Sıcaklık Kontrol Sistemi : PC 442/6, PID kontrol,dual Display,6 stepten olusan 1 adet program, elektrik kesildiği zaman programın kaldığı yerden devam etmesini sağlayan hot start özelliği,programın gecikmeli baslamsını sağlayan delay timer özelliği 8. Yüsek sıcaklık koruma alarmı 9. S tipi ısılçift. 10. Trifaz, 380/220 volt,50hz 11. Beraberinde ısı kalkanı ve numune yastığı. 12. Beraberinde 1 takım su soğutmalı vakum ve gaz besleme Özelliklerine sahip olmalıdır. 13. garanti süresi en az iki yıl olmalı, garanti süresi içerisinde ortaya çıkabilecek her türlü teknik servis, bakım, değişim vb. hizmetler ücretsiz yerine getirilmeli, garanti süresini bitimini takip eden on yıl süresince yedek parça, teknik servis, bakım ve onarım iş ve -işlemleri yerine getirilmelidir. İstekli/yüklenici bu madde kapsamında garanti ve teknik servis hizmetini vermeyi kabul ve taahhüt etmiştir. Garanti süresi bitiminden sonraki süre içerisinde ihtiyaç duyulan yedek parça vb. için tedarik aşamasında idarece alınacak teklifler değerlendirilerek, yasal mevzuat çerçevesinde tedarik tamamlanacak, idarece tedariki başkaca yerlerden sağlanan yedek parça vb. istekli/yüklenici tarafından cihazın arıza, bakım onarımının giderilmesinde kullanacak olup, istekli/yüklenici bu iş karşılığında herhangi bir ücret talep etmeyecektir.

7 4- DÖNER BUHARLAŞTIRICI (ROTARY EVAPORATOR) TEKNİK ŞARTNAMESİ 1. döner buharlaştıma amacıyla kullanılmalıdır. 2. ın banyosu aynı zamanda yağ banyosu olarak kullanılabilmelidir. 3. Motor Lift olmalıdır. 4. ın boyutları 500/410/430 mm olmalıdır. 5. ın universal ısıtma banyosu derecede ısıtmalı olmalıdır. 6. ın ısıtma banyosu haşlanma tehlikesine karşı kaymayan madde kaplı taşıma saplarına sahip olmalıdır. 7. ın banyo sıcaklığı göstergesi ve hız göstergesi dijital olmalıdır W ısıtma gücüne sahip olmalıdır devir/dk dönme hızına sahip olmalıdır. 10. ın cam seti tüm destilasyonlar için çapraz soğutucu olmalıdır ,5 lt ye kadar balonlar ile çalışmaya uygun olmalıdır. 12. a istenildiğinde vakum bağlanabilmeli ve kontrol edilebilmelidir. 13. la birlikte vakum pompası verilmelidir. 14. la birlikte kimyasal için tuzaklı ayrıca bir vakum pompası verilmelidir V, 50/60 Hz çalışabilmelidir. 16. la birlikte aşağıda özellikleri belirtilen vakumlu etüv verilmelidir. oda sıcaklığı +10 ile 250 C arasında çalışmalıdır. İç hacmi minimum 27 lt ve iç boyutları 300 x 300 x 300 mm(gxdxy) olmalıdır. mikroprosesör kontrollü olmalıdır. ın kapı camı olmalıdır. Kapı camı en az 217 mm * 217 mm olmalıdır. ın iyi dozajlama için iğne vanası olmalıdır. ın kabini basınç rezistanslı olmalıdır. Rezistanslar 2 * 500 W gücünde olmalıdır da vakum mm Hg aralığında olmalıdır. la birlikte vakum pompası verilmelidir. ın gecikmeli ısıtma başlatma/sonlanma fonksiyonu bulunmalıdır. da class 2 tip mekanik emniyet termostatı bulunmalıdır. ın zamanlayıcısı 0-99 saat 59 dakika arasında ayarlanabilecek ya da sürekli çalışma imkanı olmalıdır. ın maksimum raf koyabilme sayısı 4 adet olmalı ve 2 adet raf cihazla birlikte verilmelidir. ın içi paslanmaz çelikten imal edilmiş olmalıdır. DIN standartlarına uygun aşırı sıcaklık korumasına sahip olmalıdır. ın dış boyutları 550 x 530 x 620 mm (gxdxy) olmalıdır. 220 Volt / 50 hz ile çalışmalıdır.

8 17. garanti süresi en az iki yıl olmalı, garanti süresi içerisinde ortaya çıkabilecek her türlü teknik servis, bakım, değişim vb. hizmetler ücretsiz yerine getirilmeli, garanti süresini bitimini takip eden on yıl süresince yedek parça, teknik servis, bakım ve onarım iş ve -işlemleri yerine getirilmelidir. İstekli/yüklenici bu madde kapsamında garanti ve teknik servis hizmetini vermeyi kabul ve taahhüt etmiştir. Garanti süresi bitiminden sonraki süre içerisinde ihtiyaç duyulan yedek parça vb. için tedarik aşamasında idarece alınacak teklifler değerlendirilerek, yasal mevzuat çerçevesinde tedarik tamamlanacak, idarece tedariki başkaca yerlerden sağlanan yedek parça vb. istekli/yüklenici tarafından cihazın arıza, bakım onarımının giderilmesinde kullanacak olup, istekli/yüklenici bu iş karşılığında herhangi bir ücret talep etmeyecektir. 18. ISO 9001 belgesine sahip olacaktır.

YER TİPİ, SOĞUTMALI ve YÜKSEK DEVİRLİ SANTRİFÜJ TEKNİK ŞARTNAMESİ

YER TİPİ, SOĞUTMALI ve YÜKSEK DEVİRLİ SANTRİFÜJ TEKNİK ŞARTNAMESİ YER TİPİ, SOĞUTMALI ve YÜKSEK DEVİRLİ SANTRİFÜJ TEKNİK ŞARTNAMESİ 1. Santrifüj soğutmalı ve yer tipi olmalıdır. 2. Cihaz mikroprosesör kontrollü, dijital kontrol panelli ve araştırma laboratuvarlarında

Detaylı

İlk Yayın Tarihi 29.04.2015 Ultra Derin Dondurucu Teknik Şartnamesi

İlk Yayın Tarihi 29.04.2015 Ultra Derin Dondurucu Teknik Şartnamesi ŞRT.04 29.04.2015 Ultra Derin Dondurucu Teknik Şartnamesi /01 1. Cihaz -86 C sıcaklıkta çalışabilmelidir. 2. Cihazın kabinin yan duvarları en az 1 inç kalınlığında vakum panel ve köpük dolgu ile izole

Detaylı

TEKNİK ŞARTNAME HAZIRLARKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN BAZI HUSUSLAR

TEKNİK ŞARTNAME HAZIRLARKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN BAZI HUSUSLAR TEKNİK ŞARTNAME HAZIRLARKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN BAZI HUSUSLAR 1. Teknik şartnamede yer alacak hükümler ve talep edilecek her husus; tereddüde, yanlış anlamaya ve bir isteğin diğeri ile çelişmesine

Detaylı

T.C. YILDIRIM BEYAZIT ÜNİVERSİTESİ İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığı

T.C. YILDIRIM BEYAZIT ÜNİVERSİTESİ İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığı T.C. YILDIRIM BEYAZIT ÜNİVERSİTESİ İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığı Üniversitemize ait ihtiyaçlar için aşağıda verilen Mal alım ile ilgili 4734 Sayılı Kamu İhale Kanununun ilgili maddesi ile satın

Detaylı

TEKNİK ŞARTNAME 1 ADET. 1. Bellek (Kullanım) Tipi: Masaüstü Bilgisayar

TEKNİK ŞARTNAME 1 ADET. 1. Bellek (Kullanım) Tipi: Masaüstü Bilgisayar TEKNİK ŞARTNAME S.N. 1 MALZEMENİN ADI 64GB (8x8GB) Dual Rank PC2-5300 (DDR2-667) Registered Memory Kit MİKTARI BİRİMİ ÖZELLİKLERİ 1 ADET 64 GB (8X8GB) Dual Rank PC2-5300 (DDR2-667) Registered Memory Kit

Detaylı

01-RENK ÖLÇÜM CİHAZI ŞARTNAMESİ

01-RENK ÖLÇÜM CİHAZI ŞARTNAMESİ 01-RENK ÖLÇÜM CİHAZI ŞARTNAMESİ 1. Cihaz portatif olup aydınlatmayı geniş alanlı, 0 görüntüleme açısıyla yapabilmelidir. 2. Cihazın dedektörü 6 adet silikon fotosel ve ışık kaynağı atımlı ksenon lamba

Detaylı

SIVI KROMATOGRAFI/TRIPLE QUADRUPOLE KÜTLE SPEKTROMETRESI (LC/MS/MS) TEKNİK ŞARTNAMESİ

SIVI KROMATOGRAFI/TRIPLE QUADRUPOLE KÜTLE SPEKTROMETRESI (LC/MS/MS) TEKNİK ŞARTNAMESİ SIVI KROMATOGRAFI/TRIPLE QUADRUPOLE KÜTLE SPEKTROMETRESI (LC/MS/MS) TEKNİK ŞARTNAMESİ 1. KONU: Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanlığına bağlı İstanbul 3 Nolu Halk Sağlığı Laboratuvarında kullanılmak üzere

Detaylı

a- Sistem duran dalga teknolojisine sahip olmalıdır. b- RF sistemi ve Elektron Gun belirtilmelidir.

a- Sistem duran dalga teknolojisine sahip olmalıdır. b- RF sistemi ve Elektron Gun belirtilmelidir. IMRT ÖZELLĐKLĐ LĐNEER AKSELERATÖR SĐSTEMĐ VE AKSESUARLARI TEKNĐK ÖZELLĐKLERĐ 1- Lineer Hızlandırıcı Sistemi: Konformal Radyoterapi, Intensity Modulated Radyoterapi gibi ileri radyoterapi tekniklerinin

Detaylı

İlk Yayın Tarihi 29.04.2015 Çeker Ocak Teknik Şartnamesi

İlk Yayın Tarihi 29.04.2015 Çeker Ocak Teknik Şartnamesi ŞRT.02 Çeker Ocak Teknik Şartnamesi 1 / 2 1. Çeker ocak kullanıcıyı ve laboratuvar çalışma ortamını EN14175 standartlarını sağlayacak şekilde toksik gazlardan koruyabilecek özellikte 2. Cihaz ortamdan

Detaylı

S.N. Malzemenin Adı/Özellikleri Miktar Cinsi 1 Programlanabilir Robot 5 Adet 2 Quadrokopter 4 motorlu Hava Aracı 1 Adet 3 Beagle Board 3 Adet 4

S.N. Malzemenin Adı/Özellikleri Miktar Cinsi 1 Programlanabilir Robot 5 Adet 2 Quadrokopter 4 motorlu Hava Aracı 1 Adet 3 Beagle Board 3 Adet 4 S.N. Malzemenin Adı/Özellikleri Miktar Cinsi 1 Programlanabilir Robot 5 Adet 2 Quadrokopter 4 motorlu Hava Aracı 3 Beagle Board 3 Adet 4 Eğilme deney seti aparatları: 5 Sayısal Çıkışlı Kuvvetli Yer Hareketi

Detaylı

HARPUT KURS VE OKUL ÖĞRENCİLERİNE YARDIM DERNEĞİ. Ali Rıza Septioğlu Bulvarı No:113 23-297-191

HARPUT KURS VE OKUL ÖĞRENCİLERİNE YARDIM DERNEĞİ. Ali Rıza Septioğlu Bulvarı No:113 23-297-191 DOĞRUDAN TEMİN İLANI Elazığ ili SODES Başarıya Koşuyorum Projesi kapsamında Güvenlik Sistemleri alımına ilişkin SODES 2011 Uygulama Esas ve Usullerinin Madde 13/9 maddesine göre Doğrudan temin usulü ile

Detaylı

ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ NÜKLEER TIP ANABİLİM DALI

ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ NÜKLEER TIP ANABİLİM DALI ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ NÜKLEER TIP ANABİLİM DALI ONALTI DEDEKTÖRLÜ SPECT GAMA KAMERA/BİLGİSAYARLI TOMOGRAFİ HİBRİD GÖRÜNTÜLEME SİSTEMİ TEKNİK ŞARTNAMESİ 1. KONU Bu teknik şartname Çukurova

Detaylı

TEKNİK ŞARTNAME HAZIRLARKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN BAZI HUSUSLAR

TEKNİK ŞARTNAME HAZIRLARKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN BAZI HUSUSLAR TEKNİK ŞARTNAME HAZIRLARKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN BAZI HUSUSLAR 1. Teknik şartnamede yer alacak hükümler ve talep edilecek her husus; tereddüde, yanlış anlamaya ve bir isteğin diğeri ile çelişmesine

Detaylı

T.C. T Ü R K İY E KAM U H A S T A N E LE R İ KU RU M U. Bergama Dr.Faruk İlker Devlet Hastanesi 12 KANALLI BİLGİSAYARLI- DICOM UYUMLU

T.C. T Ü R K İY E KAM U H A S T A N E LE R İ KU RU M U. Bergama Dr.Faruk İlker Devlet Hastanesi 12 KANALLI BİLGİSAYARLI- DICOM UYUMLU T.C. S A Ğ L IK B A K A N L IĞ I T Ü R K İY E KAM U H A S T A N E LE R İ KU RU M U İZM İR K U Z E Y KA M U H A S T A N E LER İ B İR L İĞ İ G E N E L S E K R E T E R L İĞ İ Bergama Dr.Faruk İlker Devlet

Detaylı

İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ KARTLI GEÇİŞ KONTROL SİSTEMİ VE IP TABANLI KAPALI DEVRE KAMERA GÜVENLİK SİSTEMİ ALIMI TEKNİK ŞARTNAMESİ

İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ KARTLI GEÇİŞ KONTROL SİSTEMİ VE IP TABANLI KAPALI DEVRE KAMERA GÜVENLİK SİSTEMİ ALIMI TEKNİK ŞARTNAMESİ İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ KARTLI GEÇİŞ KONTROL SİSTEMİ VE IP TABANLI KAPALI DEVRE KAMERA GÜVENLİK SİSTEMİ ALIMI TEKNİK ŞARTNAMESİ 1.0 KONU Bu doküman İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü nde bina içi

Detaylı

TÜRKİYE CUMHURİYETİ İSTANBUL SİSMİK RİSKİN AZALTILMASI VE ACİL DURUM HAZIRLIK PROJESİ (İSMEP) Kredi No: 4784-TU

TÜRKİYE CUMHURİYETİ İSTANBUL SİSMİK RİSKİN AZALTILMASI VE ACİL DURUM HAZIRLIK PROJESİ (İSMEP) Kredi No: 4784-TU Değişiklik No. Zeyilname No:3 1 / 17 TÜRKİYE CUMHURİYETİ İSTANBUL SİSMİK RİSKİN AZALTILMASI VE ACİL DURUM HAZIRLIK PROJESİ (İSMEP) Kredi No: 4784-TU DALIŞ ARACI VE EKİPMAN ALIMI İHALESİ NCB NO: GA4.32

Detaylı

UÜ-SK BÜTÇE PLAN SATINALMA TEKNİK ŞARTNAME ÖRNEĞİ HD ENDOSKOPIK LAPOROSKOPI SETI (GOGUS CERRAHI UYUMLU)

UÜ-SK BÜTÇE PLAN SATINALMA TEKNİK ŞARTNAME ÖRNEĞİ HD ENDOSKOPIK LAPOROSKOPI SETI (GOGUS CERRAHI UYUMLU) FR-YLY-04 İlk Yay.Tarihi : 27 Ekim 28 1 / 13 Malzeme Kodu : JEND53 HD ENDOSKOPIK LAPOROSKOPI SETI (GOGUS CERRAHI UYUMLU) SATINALMA BİLGİSİ (ŞARTNAME) (*) Şartname Kodu : 35986 AMELİYATHANE Düzenleme Tarihi

Detaylı

TEİAŞ TÜRKİYE ELEKTRİK İLETİM A.Ş. İŞLETME DAİRESİ BAŞKANLIĞI

TEİAŞ TÜRKİYE ELEKTRİK İLETİM A.Ş. İŞLETME DAİRESİ BAŞKANLIĞI TÜRKİYE ELEKTRİK İLETİM A.Ş. İŞLETME DAİRESİ BAŞKANLIĞI TERMAL KAMERA TEKNİK ŞARTNAMESİ MART 2014 / İDB-31 TERMAL KAMERA TEKNİK ŞARTNAMESİ 1. GENEL 1.1. Konu ve Kapsam 1.2. Genel Şartlar 1.3. Standartlar

Detaylı

BİTLİS EREN ÜNİVERSİTESİ TURNİKE GEÇİŞ VE GÜVENLİK TUR KONTROL SİSTEMİ İHALESİ

BİTLİS EREN ÜNİVERSİTESİ TURNİKE GEÇİŞ VE GÜVENLİK TUR KONTROL SİSTEMİ İHALESİ BİTLİS EREN ÜNİVERSİTESİ TURNİKE GEÇİŞ VE GÜVENLİK TUR KONTROL SİSTEMİ İHALESİ TEKNİK ŞARTNAME BEÜ - 2015 1 AMAÇ: Bu teknik şartname, Bitlis Eren Üniversitesi kurum binalarında kampüs güvenlik ve kontrollü

Detaylı

BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİ GÖRÜNTÜLEME SİSTEMLİ TRİNOKÜLER MASTER MİKROSKOP VE ÖĞRENCİ MİKROSKOPLARI TEKNİK ŞARTNAMELERİ

BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİ GÖRÜNTÜLEME SİSTEMLİ TRİNOKÜLER MASTER MİKROSKOP VE ÖĞRENCİ MİKROSKOPLARI TEKNİK ŞARTNAMELERİ BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİ GÖRÜNTÜLEME SİSTEMLİ TRİNOKÜLER MASTER MİKROSKOP VE ÖĞRENCİ MİKROSKOPLARI TEKNİK ŞARTNAMELERİ Bülent Ecevit Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrenci laboratuvarına 50 adet binoküler

Detaylı

ÖZEL YETENEK SINAVI MALZEME LİSTESİ. (Teknik Özellikler ve Yaklaşık Maliyet KDV Dahil)

ÖZEL YETENEK SINAVI MALZEME LİSTESİ. (Teknik Özellikler ve Yaklaşık Maliyet KDV Dahil) 1- REAKSİYON ÖLÇÜM SİSTEMİ (1 adet) ÖZEL YETENEK SINAVI MALZEME LİSTESİ (Teknik Özellikler ve Yaklaşık Maliyet KDV Dahil) Sistem 8 adet, LED özellikli ışık kutusu, 1 adet el kontrol ve takip ünitesi ve

Detaylı

DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ

DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ /04/010 00:00:00 Döner Sermaye İşletmesi Teklif No 0103070 İLAN HASTANEMİZİN İHTİYACI OLAN AŞAĞIDA YAZILI MALZEME(LER) TEKLİF ALMA SURETİYLE SATIN ALINACAKTIR. İLGİLENEN FİRMALARIN 9/04/010 TARİHİ, SAAT

Detaylı

DARÜŞŞAFAKA CEMİYETİ URLA TESİSLERİ CCTV KAPALI DEVRE KAMERA SİSTEMİ KURULUM İŞİ GENEL TEKNİK ŞARTNAMESİ. Sayfa 1 / 6

DARÜŞŞAFAKA CEMİYETİ URLA TESİSLERİ CCTV KAPALI DEVRE KAMERA SİSTEMİ KURULUM İŞİ GENEL TEKNİK ŞARTNAMESİ. Sayfa 1 / 6 DARÜŞŞAFAKA CEMİYETİ URLA TESİSLERİ CCTV KAPALI DEVRE KAMERA SİSTEMİ KURULUM İŞİ GENEL TEKNİK ŞARTNAMESİ Sayfa 1 / 6 1. GENEL ÖZELLİKLER 1.1. Satın alınacak olan tüm cihazlar 365 gün 24 saat çalışabilirlik

Detaylı

FUTBOL FEDARASYONU LEVENT NETWORK ALT YAPI TEKNİK ŞARTNAMESİ

FUTBOL FEDARASYONU LEVENT NETWORK ALT YAPI TEKNİK ŞARTNAMESİ FUTBOL FEDARASYONU LEVENT NETWORK ALT YAPI TEKNİK ŞARTNAMESİ İÇİNDEKİLER: 1- KABLOLAMA ALT YAPISI UTP CAT5E DATA KABLOSU PATCH PANELLER PATCH CORDLAR PRİZLER UTP CAT6 DATA KABLOSU PATCH PANELLER PATCH

Detaylı

SAKARYA İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ ELEKTRONİK-BİLİŞİM ÜRÜNLERİ TEKNİK ŞARTNAMESİ

SAKARYA İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ ELEKTRONİK-BİLİŞİM ÜRÜNLERİ TEKNİK ŞARTNAMESİ SAKARYA İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ ELEKTRONİK-BİLİŞİM ÜRÜNLERİ TEKNİK ŞARTNAMESİ 1. KONU VE TANIMLAR 1.1. Sakarya İl Sağlık Müdürlüğünün ihtiyacı için satın alınacak muhtelif elektronik ve bilişim ürünlerini

Detaylı

KISA YARI ÖMÜRLÜ RADYOAKTİF MADDELERİN ÜRETİLEBİLMESİ İÇİN PARÇACIK HIZLANDIRICI SİSTEM

KISA YARI ÖMÜRLÜ RADYOAKTİF MADDELERİN ÜRETİLEBİLMESİ İÇİN PARÇACIK HIZLANDIRICI SİSTEM ANKARA ÜNİVERSİTESİ Bilimsel Araştırma Projeleri Koordinasyon Birimi KISA YARI ÖMÜRLÜ RADYOAKTİF MADDELERİN ÜRETİLEBİLMESİ İÇİN PARÇACIK HIZLANDIRICI SİSTEM TEKNİK ŞARTNAME TEKNİK ŞARTNAME 1. GENEL ŞARTLAR

Detaylı

LABORATUVAR Ü R Ü N L E R İ

LABORATUVAR Ü R Ü N L E R İ LABORATUVAR ÜRÜNLERİ Çalışkan Laboratuvar Malzemeleri Tic.Ltd.Şti Bahçekapı Mah. Dökmeci Sanayi Sitesi 10. Cad. No: 3/5-7 Şaşmaz ANKARA Tel: 0.312. 278 40 47 (pbx) Fax: 0.312. 278 37 23 www.caliskancam.com

Detaylı

T C. Sağlık Bakanlığı Türkiye Halk Sağlığı Kurumu

T C. Sağlık Bakanlığı Türkiye Halk Sağlığı Kurumu * T C. Sağlık Bakanlığı Türkiye Halk Sağlığı Kurumu TÜRKİYE HALK SAĞLIĞI KURUMU BAŞKANLIĞI BULAŞICI OLMAYAN HASTALIKLAR, PROGRAMLAR VE KANSER BAŞKAN YARDIMCILIĞI KANSER DAİRE BAŞKANLIĞI GEZİCİ MAMOGRAFİ

Detaylı

BĠLGĠ SĠSTEMLERĠ MODERNĠZASYON PROJESĠ TEKNĠK ġartname

BĠLGĠ SĠSTEMLERĠ MODERNĠZASYON PROJESĠ TEKNĠK ġartname BĠLGĠ SĠSTEMLERĠ MODERNĠZASYON PROJESĠ TEKNĠK ġartname 2012 MALİ SUÇLARI ARAŞTIRMA KURULU BAŞKANLIĞI T.C. Maliye Bakanlığı Dikmen Kampüsü N Blok 06100 Çankaya, ANKARA ĠÇĠNDEKĠLER 1 GİRİŞ... 5 2 TANIM ve

Detaylı

Teknik Şartname Yazımı

Teknik Şartname Yazımı Teknik Şartname Yazımı Doç. Dr. Gönül ŞENGÖZ 22 haziran 2013 Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji uzmanı neler yapar? Poliklinik hizmeti verir Yataklı servise bakar EHU konsültasyonlarını yapar

Detaylı