Değerli Firma Yetkilisi,

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Değerli Firma Yetkilisi,"

Transkript

1 Değerli Firma Yetkilisi, Üretim ve planlamanın daha etkili kılınması, süreçlerin anında izlenmesi ve müdahale edilebilmesi, müşteri isteklerinin hatasız karşılanabilmesi için günümüz teknolojilerinden yararlanmak artık kaçınılmaz bir gerçektir. Aşağıda belirtilen, üretim firmalarının kazançlarını kemiren problemlerden birkaç örnek belirtilmiştir. 1) Müşterinize hızlı ve doğru yanıt verememek, 2) Bölümler arası iletişim ve bilgi akış problemleri, 3) Gereğinden fazla veya eksik stok, üretim, satınalma ve sevkiyat aksamaları, 4) Gereğinden çok fazla manuel işlem ve takip, 5) Hammadde, stok, ve kapasite planlarınızın güncel olmaması, 6) Kayıplar, beklemeler, maliyet ve karlılık sonuçlarını geç elde etmek, 7) Yöneticiler için özel tasarlanmış analiz sisteminin ve raporlarının olmaması Yukarıda bazıları verilen karınıza düşman problemlerin çözümü için firmanızla iş ortaklığına hazır olduğumuzu bilmenizi isteriz. Firmamız ağırlıklı olarak Otomotiv Yan Sanayine ve üretim sektörlerine yönelik MRP (Malzeme İhtiyaç Planlama), ERP (Kurumsal Kaynak Planlama), MultiÜRETİM (Üretim Takip Yönetimi) Yazılımları üretmektedir. Yazılımlarımızın; Ağırlıklı yönünü, Üretim ve Kalite Yönetim Sisteminin (ISO 9000:2000 / TS dökümantasyon ve Formlamaları) takibini içermektedir. Ayrıca yazılımlarımız üretimden veri toplama cihazları ile entegre çalışarak anlık üretim bilgilerine ulaşmayı sağlayabilmektedir. Bu konuda işletmeniz, mecut olan koşulların ve sektörünün gereklerine uyarlanması için yapılacak çalışmalarınıza 15 yıllık tecrübemiz ile ürünümüz olan MultiERP yazılımı ile talip olduğumuzu belirtmek isteriz. Hedefimiz ürünlerimiz; MultiERP (Kurumsal Kaynak Planlama) Yazılımlarımızın sunduğu olanakları kullanarak müşteri memnuniyetini daha üst düzeyde karşılamaktır. Firmanızla çalışmayı arzu eder, her türlü sorularınıza cevap vermeye hazır olduğumuzu bildirir, Ticari işbirliğimizin gelişmesi dileğiyle, saygılar sunarız Saygılarımızla,

2 MultiERP (Kurumsal Kaynak Planlama) Yazılımı a. Ayrıntılar MultiERP kapsamında program modülerinin listesi aşağıda sırasıyla yer almaktadır 1. STOK YÖNETİMİ : Stok Yönetimi Modülü, MultiERP Sistemi ile entegrasyon halindeki stok kontrolü için bir araçtır. Stok yönetimi stok kartlarının girişlerinin yapılması, stok giriş ve çıkışların yapılması ve kontrolü yapılmış giren- çıkan malzemelerin stok girişlerinin yapılmasını sağlar. Stok Yönetimi verileri Üretim Planlama, Finansman ve Ürün Maliyetlendirme ya da diğer istatistiksel uygulamalar tarafından sürekli olarak değerlendirilir. Stok verileri anında güncellenir, bu nedenle de malzeme hareketlerinin kaydı yapılır yapılmaz o andaki geçerli envanter verileri tüm MultiERP Sistemi modülleri tarafından kullanılabilir. Bu şekilde tutarlı olarak güncelleştirilen stok bilgileri, en doğru malzeme ihtiyaç planlamasını (MRP) ve üretim kontrolünü garanti eder. Kullanılmış stoklar, üretim kontrol ve üretim arasında ek bir iletişime gerek duyulmadan görüntülenebilir. Stok Yönetiminde Malzeme Hareketleri Bu uygulama, Stok Yönetim modülünün kalbi sayılır. Malzeme hareketleri uygulaaması sayesinde, hareketler anında kaydedilir ve stok hareket seçimi ile kayıt edilecek hareketin kontrolü sağlanır. MultiERP Sistemi aşağıdaki stok hareketlerini içerir: Satın Alma ya da Satış siparişine bağlı malzeme giriş, çıkışı İrsaliye ile malzeme çıkışı, Üretime malzeme çıkışı, Depolar arası transfer Fason malzeme giriş ve çıkış takibi Uygunsuz malzeme girişi ve izlenmesi Bu hareket seçimleri, hem normal hem de özel stoklar için geçerlidir.

3 Malzeme hareketlerinin gözlenmesi MultiERP Sisteminde, her bir ürün için malzeme hareket verileri saklanmaktadır, böylece istenilen bir ürün için gerçekleşen malzeme izleme hareketlerini, detayları ile birlikte kronolojik sırada görmek mümkündür. Ürün Stok Durumu Ürünlerin her bir depoda ki, veya tüm depolarda ki toplam, rezervli ve serbest olarak ne kadar bulundukları anlık olarak izlenebilir Stok Envanteri Ürün ve tarih aralığı seçerek istenilen depoların stok envanteri alınabilir Envanter alırken giriş ve çıkış tarihleri olarak irsaliye tarihleri veya fiili stok giriş çıkış tarihleri ile değişik raporlamalar yapılabilir Envanter maliyet hesaplamada standart olarak üç yöntem kullanılır: fifo, ortalama veya lifo özel fiyat veya diğer envanter fiyat hesaplama yöntemleri ise müşteri istekleri doğrultusunda eklenebilir Kritik Stok Seviyesinin İzlenmesi Kritik stok seviyesi belirlenmiş malzemeler sınırlarının altına düşüldüğünde uyarı alabilme olanağı vardır Sınırların altına düşmüş ürünler için satın alma veya üretim emri açılabilir Stok Modülünün Sağladığı Faydalar : MultiERP stoktan yapılmış bütün çıkışların, hangi giriş partilerinden hangi miktarlarda yapılmış olduğunun kaydını kendiliğinden tutar ve istendiğinde çıkış ayrıntıları olarak ekrandan hemen sorgulanabilmesini sonucunda parti takibini sağlar. Özellikle montaj operasyonlarında stoklardan hangi parçaların hangi operasyona çıkılacağı ilişkisi daha önceden planlandığından, malzeme bekleme zamanlarının azalmasının sağlar Stoklarda bulunan ve herhangi bir üretim için rezerve edilmemiş olan malzemenin ilgili üretim için rezerve edilebilmesini sağlar., Stoklarda bulunan nihai ürün ve hammadde stoklarının takibinin yapılabilmesini sağlar. Satınalma siparişi verilen ya da üretimde olan hammadde ve malzemenin görülebilmesine olanak verir.

4 Stoklarda bulunan hammadde ve malzemenin giriş çıkış tarihleri açısından takip edilebilir. Stok sisteminde malzeme bazında istendiği taktirde 3 adet birim takip edilebilmektedir. Stok kartında alınan ve satılan malzemelerin kimlerden alındığı ve kimlere satıldığı tanımlanabilmektedir. Yansanayi fason giriş çıkışları ve yan sanayiye aktarılan malzemeler takip edilebilmektedir. Birden fazla kullanıcı tanımlı depo oluşturularak takip edilebilmektedir. 2. ÜRETİM ve KAPASİTE PLANLAMA Bu modülde Mesai Tanımlama ve yıl içindeki çalışma takvimi bilgileri girilir. MRP kısmının çalıştırılması sonucunda aşağıdaki hesaplamalar bilgisayar tarafından yapılır. Üretilecek mamül listesi Malzeme ihtiyaç belirleme Operasyon iş emri verme Satınalma emri verme Fason İş emri verme Terminleme ve Detaylı Kapasite Planlaması MultiERP Kapasite Zaman Çizelgelemesi, sonlu kapasite planlaması ilkelerine göre çalışır. Başka bir deyişle, yeni bir ürün ya da sipariş çizelgelenirken, daha önce yüklenmiş olan siparişlerin operasyonları, ilgili tezgahları belirli zaman aralıkları için kapatılmış durumdadır. Dolayısıyla operasyonlar, tezgahların yüklü olmadıkları zaman aralıkları içine terminlenmek zorundadır. Yüklenecek bir operasyon, öngörülen tezgah ya da alternatif tezgahlarının yük durumuna göre en erken termine çizelgelenecektir. MultiERP, tezgahlar için birden çok alternatif tanımlama olanağı sunmakta ve bir operasyonu, bu tezgahlardan hangisinde daha erken bitirilebiliyorsa, o tezgaha yüklemektedir. Bu terminleme sırasında kendini gösteren kapasite darboğazları, kapasite kullanım düzeyleri, toplam geçiş süresi içindeki uygun olmayan zamanlar sorgulanabilmektedir. Bu bilgilere dayanarak atölye içinde alınan iyileştirici önlemlerle çizelge yenilenebilmekte ve yeni koşullar altında yeni optimum zaman çizelgeleri elde edilmektedir. Örneğin kapasitenin yetmemesi durumunda ek mesai yapılmakta ve yeniden terminleme yapılarak izlenebilmektedir.

5 Malzeme Tanımı MultiERP de ham malzemeler, yarı mamuller ve son ürünler hep "ürün" kategorisi altında görülmektedir. Bir parça, aynı zamanda bir son ürün gibi ele alınabileceği gibi, daha önce son ürün olarak kabul edilmiş bir ürün de, üstüne yeni bir ürün tanımlanarak bir yarı mamul olarak da görülebilmektedir. Bir yarı mamulün fabrika içinde üretilmesi ile dışardan sağlanması arasındaki seçim, tek bir değerinin o anki durumuna bağlıdır. Hem satın alma operasyonu tanımlanmış, hem de fabrika içi operasyonları belirlenmiş bir malzeme, bir anda içeriye ya da dışarıya yönlendirilebilir. Üretim ve Kapasite Planının Sağladığı Faydalar: Kullanıcı tarafından tanımlanan kriterlere göre otomatik satın alma emri, iş emirleri oluşturulabilir. Tanımlanan üretim kapasitesine göre iş merkezleri ve tezgâha için gerekli olan mevcut iş yükünün planlanabilmesi, Kapasite planlamasının yapılabilmesi sonucunda tezgâh ve personel bazında iş yüklemelerinin yapılası, Tanımlanan her bir iş merkezi için iş emirlerinin hazırlanması İş merkezlerinin ve tezgâhların kapasitelerinin izlenebilmesi ve takibi. Kesinleşen satış siparişleri için ihtiyaç duyulan hammadde ve malzeme satınalma emirlerinin otomatik olarak sipariş formlarına aktarılabilmesi Kesinleşen üretim emirleri için gerekli olan malzeme ihtiyacının çıkarılabilmesi, Fason işlemler içinde fason iş emirlerinin oluşturulması izlenmesi ve takibi. Operasyonda kullanılan tezgâhlar için tezgâh muadil tanımlamalarının yapılabilmesi. Operasyonda kullanılan malzemeler için muadil malzeme tanımı yapılarak malzeme ihtiyaçlarının temininde muadil malzemelerinde göz önüne alınması. 3.ÜRETİM YÖNETİMİ Üretim Yönetim Modülü MultiERP nin en önemli modüllerinden biridir. Üretim planlama tarafından operasyon bazında açılmış olan iş emirlerinin üretim girişleri yapılır. Yapılan bu girişler sonucunda diğer modüller için gerekli olan fiili bilgilerin alınması sağlanmış olur. Bu bölümde operasyon rota bilgileri, iş merkezi,tezgah, kalıp, bekleme ve hata tanımlarının girişleri yapılır. Aşağıda tanımlanan rota, operasyon ve iş merkezleri Üretim Yönetim Bölümünden girilir ve Üretim planlama Modülüne veri sağlar.

6 R o t a B i l g i l e r i MultiERP Rota Bilgileri uygulaması, üretim planından bağımsız olarak, bir malzemenin fabrikasyon, ya da montaj için gerekli olan üretim basamaklarını sıralar. Rota bilgileri, üretim sipariş kontrolü, makine kapasite planlaması, iş gücü ve ürün maliyetlendirmede temel bir rol oynar. Rota Girişlerinin yapılması ile ; Operasyonların hangi sırada yürütüleceği Üretim kaynakları ve gerekli makinalar Ne kadar zamanda üretildiği Bu operasyonların yürütüldüğü iş merkezleri Alternatif seçimler (Tezgah, Hammadde, Tedarikçi seçimleri) Operasyon ile ilgili teknik bilgiler ve revizyonlar yönetilmesini sağlamaktır. Operasyonlar Rota ve ilgili operasyonları oluşturmak için malzeme ana kaydı, iş merkezi, üretilen malzeme için ürün ağacı gibi verilerin sistemde tanımlı olması gerekmektedir. Operasyonlar sırasında, bu operasyonla ilgili veriler, numarası, tanımı, iş merkezi, kullanılan malzeme, kalıp vb. tanımlanmalıdır. Rota tanımı yapıldıktan sonra, çizelgelenebilir. Çizelgeleme verileri malzeme ana kayıtlarında tutulabilir. Bu bilgi, malzeme ihtiyaç planlaması için gerekli kapasite planının kolayca oluşturulmasında kullanılır. İş merkezleri İş merkezleri tarafından kontrol edilen veriler arasında; Maliyet Merkezleri / Aktivite Tipleri Kapasite verisi Çizelgeleme ve kapasite yükleri için hesaplamalar Rota için önerilen değerler Kapasite hesaplamaları, iş gücü ve tesis kapasite değerlerine bağlıdır. Ayrıca girilen değerler çalışma dönemlerinin planlanmasını sağlar.

7 Üretim Yönetim Modülünde aşağıdaki analizler ve sonuçlar alınabilmektedir Operasyon ve ürün bazında istenilen tarih aralığında Operasyon bazında stok durumu Ortalama verimlilik Ortalama kalite seviyesi Ortalama üretim zamanı Üretilen miktar Hata dağılımlarının listelenmesi ve istatistiksel olarak gösterilmesi. Her bir tezgah için istenilen tarih aralığında Ortalama kalite seviyesi Toplam çalıştığı süre Üretim dışı çalıştığı süre Arıza ve kapasite boşluğu Her bir personel için istenilen tarih aralığında Ortalama verim Ortalama ve genel kalite seviyesi Toplam çalıştığı süre ve puantaj durumu Hesaplanır. Üretim Yönetiminin Sağladığı Faydalar : Direk işçilik, makine ve operasyon verimliliklerine ulaşarak iyileştirmelerin yapılmasının sağlanması, Üretim esnasında stok miktarlarının operasyon el bazda takibi ve izlenmesi, Yapılan üretimin izlenerek personel, makine ve operasyon verimliliklerinin görülebilmesi, İstendiği taktirde üretimde kalıpların baskı adetleri takip edilerek kalıp revizyonlar ve kalıplar takip edilerek izlenebilir. Ürün ve Yarı ürünlerin Operasyon ve Ürün ağacı ve rota tanımlamaları yapılabilir. Mamul ve malzemelerin ürün ağaçları ve proses akışları otomatik olara oluşturulmuş olur.

8 Birbirine benzer malzemelerin Operasyon ve Rota tanımları çoğaltılarak kolaylıkla oluşturulabilir. Tezgâhların bakım planlarının oluşturulması izlenmesi ve takibi sağlanır. Tezgâhların arıza ve bakım analizleri yapılabilir. 4. CARİ HESAP TAKİBİ Bu bölümde cari kartların açılması, cari hesap hareketleri, çek senet hareketleri takip edilir.cari hesap kısmı müşteri,satıcı, banka hesaplarının borçlu ve alacaklı hesaplarının kolayca izlenebilmesi takibi, raporlamasını ve analizini içermektedir. Kesilen fatura ve irsaliyelerin tarih, firma ve ürün cinsi açısından takibinin yapılabilir.satınalınan ve satılan malzemeler ve fason işlemler için firma bazında dönemsel fiyatlar belirlenerek fiyatların malzeme ve firma bazında izlenmesi sağlanabilir. 5. SATINALMA YÖNETİMİ Malzeme ve tedarikçi ana kayıtları, mümkün olan en verimli şekilde tanımlanmalıdır. Mrp nin çalıştırılması sonucunda eksik olan satın alma malzemeleri için satın alma listesi çıkartır. MultiERP Satın alma modülü, en hızlı ve güvenli şekilde, bütün satın alma işlemlerini en verimli biçimde yürütür. Satınalma yönetimi çatısı altında, satın alma departmanını hedefleri talep edilen malzemelerin dağıtımını: istenen zamanda ve mümkün olan en düşük fiyatta sağlamaktır. Bir satın alma isteği malzeme ihtiyaç planlaması ile ya da elle giriş ile oluşabilir. Bu satın alma isteği ya da elle girilen satın alma isteği, bir firma siparişine dönüşebilir. Bir sipariş yeni bir belge yaratılarak, önceden hazırlanan bir belge referans alınarak ya da var olan bir taslak anlaşmadan oluşturulabilir. Satın alma bilgisi Satın Alma bilgisi ekonomik siparişler için önemli bir temeldir. Veriler bir malzeme için en uygun tedarikçinin seçilmesine olanak verir. Veriler bir veri bankasında saklanır ve malzeme ve tedarikçi ile ilgili tüm gerekli bilgiler burada tutulur.

9 Sipariş istekleri Bir sipariş isteği satın alma departmanından belirli bir malı ya da bir hizmeti belirli bir günde tedarik etmek için gelen bir teklifi temsil eder. Sipariş istekleri, MultiERP sistemindeki Malzeme İhtiyaç Planlaması (MRP) uygulamasından otomatik olarak ya da elle girilerek oluşturulabilir. Satınalma Modülünün Sağladığı Faydalar : Verilen satınalma siparişlerinin tarih, ürün cinsi ve tedarikçi işletme bazında takibinin yapılabilmesi sağlanır. Satınalma fason takibinin, fasoncu, tarih, maliyet ve ilişkili ürün cinsi açısından takibinin yapılabilmesi Satınalma siparişi sonrası malzeme işlemlerin stok hareketlerine otomatik olarak yansıması sağlanır. Satınalma sipariş onay işlemleri ile satınalma sipariş giriş kontrollerinin yapılabilir. Satınalma tekliflerinin verilebilmesi ve kabul edilen tekliflerin otomatik olarak satınalma siparişlerine çevrilebilmesi. Firma içinde açılan satınalma iç siparişlerin takibi ve otomatik satınalmasının takibi ve izlenmesi. Kritik stok seviyesindeki malzemelerin takip edilerek otomatik satınalma siparişlerinin verilebilmesi takibi ve izlenebilmesi. 6. PAZARLAMA ve SATIŞ YÖNETİMİ MultiERP kullanıcı departmana, tekliften ürünün teslimine kadar geçen sürede sipariş tedarik süresini minimize etmekte yardım eder. Müşteri siparişleri buradan girilir. Müşterinin siparişleri raporlar ve analizler ile izlenir. MultiERP sisteminde, satış aktiviteleri, teklif, sipariş, teslimat ve fatura gibi özel satış belgeleri ile temsil edilir. Tüm bu belgeler, karşılık gelen iş aktiviteleri ile ilgili tüm gerekli bilgileri içerirler. Her belge, belge başlık bilgisi ve gerektiği kadar kalem satırı içerir.

10 Pazarlama ve Satış Modülünüün Sağladığı Faydalar: Müşteri siparişlerinin sağlıklı olarak takibi ve zamanında tesliminin yapılması, Sevkıyat bekleyen ürünlerin ürün cinsi, sevk edilecek firma, sevk tarihi vb gibi kriterlere göre takibinin yapılabilmesi. Müşteri siparişi alım esnasında stok seviyesinin anında izlenmesi Sevkıyat modülünde her sipariş için sınırsız sayıda sevkıyat yapılabilir. Müşteri sipariş teklifleri verilerek tekliflerin izlenmesi ve takibi yapılabilir. 7. KALİTE YÖNETİMİ MultiERP sisteminin kalite yönetim bölümünde giriş ve son kontrollerin takibi yapılabilmektedir. Meydana gelen uygunsuz malzemeler izlenerek takip edilmekte ve raporlanmaktadır. Spc uygulamaları ile operasyonlara ait spc değerleri takip edilerek izlenmekte ve raporlanmaktadır. Düzeltici faaliyetlerin takibi ve raporlanması istendiği taktirde bilgisayar ortamında takip edilebilmektedir. Aynı zamanda parti takibi de bu modülde izlenmekte ve raporlanabilmektedir. MultiERP bünyesinde gerekli istatistik raporlar tanımlanarak alınabilmektedir. Kontrol Ekipmanları kalibrasyon takibi, müşteri ve satıcılarını performans takipleri yapılır. ISO9001:2000 e göre belli proseslerin ölçüm ve izleme kriterleri belirlenerek izlenebilir. Aşağıda belirtilen dökümanlar TS kapsamında ERP yazılımımız içinde onaylanması, dağıtılması, revizyonu, revizyon takibi ve yönetimi yapılmaktadır. Parça Sunum Garanti Mektubu / Part Submission Waranty Proje Ekibi Bilgi Formu / Project Team List Ekip Fizibilite Raporu / Team Fizibility Report İleri Ürün Kalite Planı / Advanced Product Quality Planning (APQP) Ürün Bilgi Formu / Product Information Form Parça Operasyon Listesi / Part Operation List Proses Akış Şeması / Production Flow Chart

11 Ürün Lay - Out / Product Lay-Out Karakteristik Matrisi / Characteristic Matrix Proses FMEA / Process FMEA Kontrol Planı / Control Plan Kontrol Formları / Control Forms Operasyon Kartları / Operation Forms Makine Yetenek Çalışması / Machine/Process Capability Study Numune / Önseri Kontrol Raporları / Sample Inspection Reports Malzeme Analiz Raporları-Test Sonuçları / Material Analysis Reports MSA Çalışmaları / MSA Studies Ambalajlama Talimatı / Packaging Instruction İstatistiksel Proses Kontrol / SPC-İPK Kalıp imalat planı Kontral Ekipmanları Takibi (Kalibrasyon) Aparat imalat planı Aparat kullanma talimatı Serbest dosya ekleyebilme özelliği Kalite Uygunluk Sertifikası

12 Kalite Yönetim Modülünün Sağladığı Faydalar : ISO 9000 ve TS Kalite Yönetim Sisteminin elektronik ortamda takibi ile hız, güvenlik, kağıt sarfiyatında azalma. Müşteri ve Belgelendirme firmalarının audit (denetleme) çalışmalarında anlık hazır bilgi. Her an denetime hazır işler bir sistemin kurulmuş olması, Üretim, satınalma, müşteri iadeleri esnasında oluşan uygunsuz malzemelerin izlenebilmesi ve takibi yapılabilir. Kontrol ekipmanlarının kalibrasyon tarihlerini uyararak kalibrasyon otomatik olarak takip edilir. Düzeltici ve Önleyici Faaliyet takibinin izlenmesi ve raporlanması yapılabilir. Doküman takip sistemi sayesinde kalite sistemi dokümanlarının yayınlanması, dağıtımı, revizyonu ve iptali rahatlıkla takip edilebilir. Malzeme giriş ve son kontrol tanımlarının yapılması durumunda giriş ve son kontrol raporlarının takibi ve izlenmesi yapılabilir. Tedarikçi firmaların performans takibinin yapılması ve izlenmesi. 8. MALİYET ANALİZİ YÖNETİMİ MultiERP Maliyet Analiz ve Kontrol Sistemi, işletmede üretilen tüm son ürün, yarı mamul ve parçaların (hepsini ürün olarak tanımlıyoruz) hem standart maliyetlerinin, hem de gerçekleşme maliyetlerinin hesaplanmasına ve karşılaştırılmasına olanak verir. Maliyet hesaplamaları için gerekli standart ya da güncel bilgiler MultiERP veri tabanında zaten ERP uygulaması içinde oluşturulmuş verilerdir. örneğin, operasyon standart zamanları, malzeme satın alma değerleri gibi. Gerçekleşme maliyetinde ise, o ürünün siparişinin bugüne kadar kazandığı direkt malzeme, direkt işçilik ve hesaplanmış genel üretim giderleri yer alır. Bu nedenle, siparişin o ana kadarki gerçekleşme aşamasına göre ne kadara mal olduğu ve standartlardan nasıl bir sapma gösterdiği güncel olarak izlenebilmektedir.

13 9. PERSONEL YÖNETİMİ Personel Yönetimi personel bilgi kartları, personel çalışma bilgi girişleri, izinler, avanslar ve maaş hesaplamaları kısımlarını içermektedir. Personelin tüm bilgilerinin kaydedilmesi, personel verimlilik analizlerinin tutulması. Personelin pirim/ödül/ceza bilgilerinin tutulması. Personelin maaş, izin, avans ve borç, fazla mesai bilgilerinin tutularak tüm personel bilgilerinin izlenmesi ve analizi ve raporlanmasını sağlar. Personel eğitimlerinin takibi ve izlenmesi sağlanır. 10. BAKIM YÖNETİMİ Tezgâh bakım planlarının oluşturulması ve raporlanması. Tezgâh bakımlarını ve arızalarının takibi izlenmesi. Kalıpların baskı adetlerini takip ederek kalıpların revizyon takiplerinin izlenmesi takibi ve raporlanması. Modüllerini kapsamakta olup bu alanlardaki giriş / çıkış işlemlerinin takibi, gerekli analizlerin yapılabilmesini, basit ve kapsamlı raporlamaların kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirmesini amaçlamaktadır

Wintex Konfekiyon Yönetimi Sistemi

Wintex Konfekiyon Yönetimi Sistemi Wintex Konfekiyon Yönetimi Sistemi ÖN MALİYET Siparişin üretiminden önceki verilerle hesaplanan ilk maliyetidir. Wintex ön maliyet modülü tüm maliyet etkenlerinin doğru ve hızlı girilebilmesine olanak

Detaylı

YORKA DÖKÜMHANE OTOMASYONU

YORKA DÖKÜMHANE OTOMASYONU YORKA DÖKÜMHANE OTOMASYONU Yorka Bilgisayar Yazılım Dan.Hiz.San.Tic.LTD.ŞTİ. Fakülte Cad. No:24 DENİZLİ 0(258) 211 66 33 211 66 43 FAX:0(258) 211 66 20 http://www.yorkayazilim.com e-mail:yorka@yorkayazilim.com

Detaylı

Kablo Üretim Çizelgeleme Paketi. dinamo Kablo GANT. dinamo KABLO Kablo Üretim Planlama/Çizelgeleme Paketi Bilgi Dosyası

Kablo Üretim Çizelgeleme Paketi. dinamo Kablo GANT. dinamo KABLO Kablo Üretim Planlama/Çizelgeleme Paketi Bilgi Dosyası dinamo Kablo GANT dinamo KABLO Kablo Üretim Planlama/Çizelgeleme Paketi Bilgi Dosyası KABLO Üretim Planlama ve Maliyetlendirme Yazılımı dinamo Kablo GANT Kimin İçin? dinamo Kablo GANT, kablo üretimi yapan,

Detaylı

ORTAK SAĞLIK GÜVENLİK BİRİMLERİ İÇİN İŞ SAĞLIĞI GÜVENLİĞİ YAZILIMI

ORTAK SAĞLIK GÜVENLİK BİRİMLERİ İÇİN İŞ SAĞLIĞI GÜVENLİĞİ YAZILIMI ORTAK SAĞLIK GÜVENLİK BİRİMLERİ İÇİN İŞ SAĞLIĞI GÜVENLİĞİ YAZILIMI OSGB ler için oluşturulmuş bu yazılım sadece iş sağlığı güvenliği uygulamalarını değil Bir OSGB de gerekli olan bütün faaliyetleri kapsamaktadır.

Detaylı

ERP(Enterprise Resource Planning)

ERP(Enterprise Resource Planning) ERP(Enterprise Resource Planning) 2 EDM ERP: Bir işletmenin, satıştan muhasebeye, üretimden insan kaynaklarına, envanterden CRM'e tüm fonksiyonlarını kapsayan entegre bilgi sistemleridir. 3 EDM ERP Nedir?

Detaylı

ACD TEZGAH İZLEME YAZILIMI

ACD TEZGAH İZLEME YAZILIMI ACD TEZGAH İZLEME YAZILIMI ACD Tezgah İzleme yazılımı altı ana modülden oluşmaktadır. Bu modüller; Yedekleme, Yönetim Paneli, Verimlilik İzleme, Üretim Tanımlamaları, Üretim İzleme, Üretim Raporları 1.

Detaylı

Vera ERP Malzeme İhtiyaçları Modülü Şeması

Vera ERP Malzeme İhtiyaçları Modülü Şeması Konu Başlıkları Vera ERP Malzeme İhtiyaç Planlama Şeması 3 Genel Özellikler 4 Hedefler.6 Kotalardan Hedeflere Aktarım...7 Ana Üretim Planı Oluşturma..8 Malzeme İhtiyacının Belirlenmesi.11 Malzeme İhtiyacını

Detaylı

EDM SAP Business One

EDM SAP Business One EDM SAP Business One SAP Business One Kobileri Dünya Standartlarına taşıyoruz.. SAP Business One Tek sistemle daha verimli ve etkin yönetim SAP Business One tüm KOBİ lerin taleplerini karşılamak üzere

Detaylı

EDM SAP Business One

EDM SAP Business One EDM SAP Business One SAP Business One KOBİleri Dünya Standartlarına taşıyoruz.. SAP Business One Tek sistemle daha verimli ve etkin yönetim SAP Business One tüm KOBİ lerin taleplerini karşılamak üzere

Detaylı

DOKÜMAN KONTROLÜ PROSEDÜRÜ

DOKÜMAN KONTROLÜ PROSEDÜRÜ Sayfa No: 1 / 9 Revizyon Revizyon Sebebi No 00 İLK YAYIN 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 Nerede Revizyon Yapıldığı DAĞITIM YAPILAN BÖLÜMLER Sıra No Dağıtım Yapılan Bölümler Kağıt Ortam Elektronik Ortam 1

Detaylı

2008 den günümüze. 130 Firma 1.000 Kullanıcı SmartWM DEPO YÖNETİMİ

2008 den günümüze. 130 Firma 1.000 Kullanıcı SmartWM DEPO YÖNETİMİ Depolarını 2008 den günümüze 130 Firma 1.000 Kullanıcı İle Yönetiyor! SmartWM DEPO YÖNETİMİ Çözüm Ortaklarımız SENTIA BİLİŞİM HİZMETLERİ SAN TİC. LTD.ŞTİ AKTİF PROJE VE DANIŞMANLIK ERBİLİŞİM BİLGİSAYAR

Detaylı

Daha ayrıntılı bilgi için: rabia.basay@pargesoft.com Tel :0216 5756070 Mobil : 0530 2949101

Daha ayrıntılı bilgi için: rabia.basay@pargesoft.com Tel :0216 5756070 Mobil : 0530 2949101 Daha ayrıntılı bilgi için: Rabia Başay rabia.basay@pargesoft.com Tel :0216 5756070 Mobil : 0530 2949101 Doğadaki uyumu projelerinize taşıyın... Hizmet Sektörü Firmaları için Uluslararası ERP Yazılımı -

Detaylı

Eksiksiz bir yazılım çözümü arıyorsanız, doğru yerdesiniz!

Eksiksiz bir yazılım çözümü arıyorsanız, doğru yerdesiniz! Eksiksiz bir yazılım çözümü arıyorsanız, doğru yerdesiniz! Enformasyon, Destek, Sistemi ERP ve Yazılım Çözümleri Enfotek, ihracat veya iç piyasaya üretimi yapan her boyuttaki işletme için uygun yazılım

Detaylı

Proforma Maliyet Müþterinizin vermiþ olduðu sipariþ için fire, kar ve komisyon oranlarý belirterek proforma maliyet hazýrlayabilirsiniz. Sipariþ Müþteri sipariþ bilgilerini detaylý olarak girebilirsiniz.

Detaylı

KURUMSAL KAYNAK PLANLAMA SİSTEMLERİ YÖNETİMİ

KURUMSAL KAYNAK PLANLAMA SİSTEMLERİ YÖNETİMİ SAKARYA ÜNİVERSİTESİ KURUMSAL KAYNAK PLANLAMA SİSTEMLERİ YÖNETİMİ Hafta 1 Prof. Dr. İsmail Hakkı CEDİMOĞLU Bu ders içeriğinin basım, yayım ve satış hakları Sakarya Üniversitesi ne aittir. "Uzaktan Öğretim"

Detaylı

8.0.2 Versiyonu Sanayi Uygulamaları Yenilikleri. İş Emrinde Kalem Desteği

8.0.2 Versiyonu Sanayi Uygulamaları Yenilikleri. İş Emrinde Kalem Desteği 8.0.2 Versiyonu Sanayi Uygulamaları Yenilikleri Amaç ve Fayda Netsis Sanayi Modülleri ile ilgili aşağıdaki yenilikler kullanıma sunulmuştur. İş Emrinde Kalem Desteği Müşteri Siparişi Önceliklendirme MRP

Detaylı

Gıda Sektöründe Bir Değişim Hikayesi

Gıda Sektöründe Bir Değişim Hikayesi Gıda Sektöründe Bir Değişim Hikayesi İçerik Likom Yazılım Gusto Kurumsal Kaynak Planlama Yazılımı Gıda Sektörüne Yönelik Uygulamalar Uyarlama Adımları Referanslar 2 Likom Yazılım, 24 yıldır büyük ölçekli

Detaylı

MBT Danışmanlık & TAYSAD. Seminer Organizasyonu

MBT Danışmanlık & TAYSAD. Seminer Organizasyonu MBT Danışmanlık & TAYSAD Seminer Organizasyonu Seminerler: Daimler Teklif Süreci + Q-Gates (Kalite Kapıları) MBST (Mercedes-Benz Special Terms 2012) Satın alma süreci MBST (Mercedes-Benz Special Terms

Detaylı

Kasa Cari Stok. Fatura Çek/Senet Banka. İrsaliye Sipariş Fatura

Kasa Cari Stok. Fatura Çek/Senet Banka. İrsaliye Sipariş Fatura Kasa Cari Stok Fatura Çek/Senet Banka İrsaliye Sipariş Fatura Depo Sayım Seri No. Barkod Kredi Kartı Mail Order Yönetici Taşören Hızlı Üretim Kasa 1. Serbest Kasa Girişi 2. Cari Hesaptan Nakit Tahsilat

Detaylı

DataRut: Web Mobil Sıcak, Soğuk Satış Rut Planları Yönetim Sistemi

DataRut: Web Mobil Sıcak, Soğuk Satış Rut Planları Yönetim Sistemi DataRut: Web Mobil Sıcak, Soğuk Satış Rut Planları Yönetim Sistemi DataRut Rut Takibi Rut, saha satışı/ziyareti yapan firmaların, gerek randevu gerekse lojistik sıralamaya göre yapmış olduğu müşteri ziyaret

Detaylı

Kalite Kontrol Yenilikler

Kalite Kontrol Yenilikler Kalite Kontrol Yenilikler Amaç ve Fayda Kalite Kontrol modülünde önemli kalite performans ölçümlerinden biri olan Parts Per Million (PPM) kullanımının desteklenmesine, işleyişin daha kontrollü, güvenli

Detaylı

ÜRETİM VE KAYNAK PLANLAMASI

ÜRETİM VE KAYNAK PLANLAMASI ÜRETİM VE KAYNAK PLANLAMASI ÜRETİM KAYNAKLARI PLANLAMASI KAVRAMI Üretim kaynakları planlaması (MRP II) sisteminin hedefleri stokların azaltılması, üretimi aksatmayacak ve dolayısı ile kapasite kayıplarına

Detaylı

TLife Warehouse Management System365 Cloud

TLife Warehouse Management System365 Cloud BULUT TABANLI 365 GÜN 7/24 SAAT HER NOKTADAN ERİŞİM İMKANI TLife Warehouse Management System365 Cloud İÇERİK VE AMAÇ Amacımız Firmanız bünyesinde gerek merkez fabrikada gerekse farklı lokasyonlarda bulunan

Detaylı

APQP/PPAP. Prof. Dr. Ali ŞEN

APQP/PPAP. Prof. Dr. Ali ŞEN APQP/PPAP Prof. Dr. Ali ŞEN Ürün Kalite Planlama Döngüsü Geri besleme Değerlendirmesi ve Düzeltici Faaliyetler Planla ve Tanımla Ürün ve Prosesin Geçerli Kılınması Ürün Tasarımı ve Geliştirmesi Proses

Detaylı

Sedna F&B Depo Stok Yönetimi. Gruplandırılmış Stok Kartları çalışma ekranı çok sayıda stok, ürün ve demirbaş kartını kolaylıkla yönetmeyi sağlar

Sedna F&B Depo Stok Yönetimi. Gruplandırılmış Stok Kartları çalışma ekranı çok sayıda stok, ürün ve demirbaş kartını kolaylıkla yönetmeyi sağlar Sedna F&B Depo Stok Yönetimi Gruplandırılmış Stok Kartları çalışma ekranı çok sayıda stok, ürün ve demirbaş kartını kolaylıkla yönetmeyi sağlar Kartlar üzerindeki birim tanımlarını kullanarak tüm stok

Detaylı

Genel Katılıma Açık Eğitimlerimiz Başlıyor!

Genel Katılıma Açık Eğitimlerimiz Başlıyor! Genel Katılıma Açık Eğitimlerimiz Başlıyor! Mavi Akademi, bünyesinde barındırdığı yetki belgeleri ve alanında uzman akademisyenler, sektör tecrübesine sahip baş denetçiler ve uzmanlardan oluşan kadrosuyla

Detaylı

ULTIMATE OTEL YÖNETİM SİSTEMİ ( BACK OFFICE )

ULTIMATE OTEL YÖNETİM SİSTEMİ ( BACK OFFICE ) ( BACK OFFICE ) RMOS MUHASEBE SİSTEM OTOMASYONU Rmos önbüro,pos sistemi ile tam entegre. Sistem üzerinden birden fazla modül ( ekran ) üzerinde aynı anda çalışabilme imkanı. Gelişmiş yetkilendirme sistemi

Detaylı

ÜRETİM ve MALİYET ANALİZİ:

ÜRETİM ve MALİYET ANALİZİ: ÜRETİM ve MALİYET ANALİZİ: Analiz süresince üretim ve maliyet muhasebesi işlemleri tartışılmış, Login deki iş akışı ile karşılaştırılmıştır. ÜRETİM VE MALİYET MUHASEBESİ MODÜLÜ Rotalar/Tanımlar/İşletmeler:

Detaylı

OMOPHORUS Kalite Yönetim Sistemi Yazılımı ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ TEKNOLOJİ GELİŞTİRME BÖLGESİ ULUTEK AR-GE PROJESİ

OMOPHORUS Kalite Yönetim Sistemi Yazılımı ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ TEKNOLOJİ GELİŞTİRME BÖLGESİ ULUTEK AR-GE PROJESİ OMOPHORUS Kalite Yönetim Sistemi Yazılımı ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ TEKNOLOJİ GELİŞTİRME BÖLGESİ ULUTEK AR-GE PROJESİ Kalite Yönetim Sistemi Yazılımı Nedir? Kalite Yönetim Sistemi; gereklerinin yerine getirildiğinin

Detaylı

İŞLETMELERDE İŞ SÜREÇ YÖNETİMİ (BPM) UYGULAMASI. Hazırlayanlar Fatma Didem GÜRKAN Endüstri Mühendisi Ahmet Alper ÇALIŞKAN Endüstri Mühendisi

İŞLETMELERDE İŞ SÜREÇ YÖNETİMİ (BPM) UYGULAMASI. Hazırlayanlar Fatma Didem GÜRKAN Endüstri Mühendisi Ahmet Alper ÇALIŞKAN Endüstri Mühendisi İŞLETMELERDE İŞ SÜREÇ YÖNETİMİ (BPM) UYGULAMASI Hazırlayanlar Fatma Didem GÜRKAN Endüstri Mühendisi Ahmet Alper ÇALIŞKAN Endüstri Mühendisi Ajanda 1) İş Süreç Yönetimi (BPM) 2) BPM Yazılımları 3) Farklı

Detaylı

1. Web Sitesine Giriş 1. Giriş Yapmak için tıklayın tıklanır.

1. Web Sitesine Giriş 1. Giriş Yapmak için tıklayın tıklanır. 1. Web Sitesine Giriş 1. Giriş Yapmak için tıklayın tıklanır. 2. Aşağıdaki ekranda e-mail adresi ve şifre ile giriş yapılır. Şifrenizi hatırlamıyorsanız Şifremi unuttum bağlantısı kullanılarak yeni şifrenin

Detaylı

CPM MASTER ERP Kalite Yönetim Sİstemi Dikey Çözüm Broşürü www.cpm.com.tr

CPM MASTER ERP Kalite Yönetim Sİstemi Dikey Çözüm Broşürü www.cpm.com.tr CPM MASTER ERP Kalite Yönetimi Sistemi ile hem kalite hedeflerinize ulaşın hem de sürekli müşteri memnuniyeti kazanın. ISO 9001 ve ISO 16949 Kalite Yönetim sistemlerine uygun olarak tasarlanan CPM MASTER

Detaylı

Ocean WMS. Tedarik Zinciri Çözümleri

Ocean WMS. Tedarik Zinciri Çözümleri Ocean WMS Tedarik Zinciri Çözümleri Ocean WMS Referanslar Tedarik Zinciri Çözümleri Neden Depo Yönetim Sistemine İhtiyaç Duyulur? Yüksek hacimli depolama alanlarında iş organızyonu ve anlık olarak ürün

Detaylı

ISO 22000 PROSES YAKLAŞIMI TALİMATI

ISO 22000 PROSES YAKLAŞIMI TALİMATI ISO 22000 PROSES YAKLAŞIMI TALİMATI DOK. NO TL-KAL-11 REV. NO 00 YAYIN TAR. REV. TAR. SAYFA 1/9 NO 1. AMAÇ-KAPSAM Bu talimatın amacı, fabrikamızda ISO 22000 proseslerinin tanımlanması, etkileşimi ve veri

Detaylı

Risk toplamının hesaplanmasında, risk öğelerine ait kısıt verebilmesi ve risk takibinin daha etkin şekilde kullanılabilmesi için geliştirilmiştir.

Risk toplamının hesaplanmasında, risk öğelerine ait kısıt verebilmesi ve risk takibinin daha etkin şekilde kullanılabilmesi için geliştirilmiştir. DİNAMİK RİSK TAKİBİ Amaç ve Fayda Müşteri riskleri hesabında, borç bakiyesinin, risk toplamını belli bir oranda etkilemesi Risk toplamının hesaplanmasında, risk öğelerine ait kısıt verebilmesi ve risk

Detaylı

Endüstri Mühendisliğine Giriş

Endüstri Mühendisliğine Giriş NOT: MRP ve TAM ZAMANINDA ÜRETİM ARASINDAKİ FARKLAR ile ilgili notlar sizlere çalışmanız için derste işlenmemiştir Endüstri Mühendisliğine Giriş 26 Aralık 2012, Şişli-Ayazağa, İstanbul, Türkiye. Yard.

Detaylı

Tanıtım Kataloğu SMARTUYS. Tekstil İşletmeleri için Üretim Yönetim Sistemi

Tanıtım Kataloğu SMARTUYS. Tekstil İşletmeleri için Üretim Yönetim Sistemi Tanıtım Kataloğu SMARTUYS Tekstil İşletmeleri için Üretim Yönetim Sistemi GİRİŞ SMART projesi SERKON Makina nın yıllardır profesyonel çözümler ürettiği Tekstil makinaları alanı dışında yazılım sektörüne

Detaylı

ERP ve ÜRETİM YÖNETİMİ

ERP ve ÜRETİM YÖNETİMİ ERP ve ÜRETİM YÖNETİMİ ERP uygulamaları açısından üretim konusunu ikiye ayırmak gereklidir. Bunlardan biri, standart bant usulü seri, akım tipi üretim yapan üreticilerdir. Diğeri ise, sipariş tipi veya

Detaylı

1. Medisoft ile ETS arasındaki bütünle ik yapı : hatasız ve hızlı ETS hastane otomasyonu için neden çok önemlidir :

1. Medisoft ile ETS arasındaki bütünle ik yapı : hatasız ve hızlı ETS hastane otomasyonu için neden çok önemlidir : ETS hastaneler için geliştirilmiş kullanımı kolay ve Medisoft ile bütünleşik çalışan bir kurumsal kaynak planlama sistemidir. Amacımız; Medisoft ile sağlanan eksiksiz hastane otomasyonunu tam entegre bir

Detaylı

Makine Bakım - Yenilikler

Makine Bakım - Yenilikler Makine Bakım - Yenilikler Amaç ve Fayda Makina Bakım modülünün daha etkin ve rahat kullanımı için bazı güncellemeler yapılmıştır. Mevcut durumda bakım talimat şablonu bazında tanımlanan stok ve personel

Detaylı

İÇERİK OTO-MOBILE. Standart Süreç OTO-MOBILE. Avantajlar. Sistem Görünümü. Sistem Bilgisi. Yazılım / Donanım Gereksinimi

İÇERİK OTO-MOBILE. Standart Süreç OTO-MOBILE. Avantajlar. Sistem Görünümü. Sistem Bilgisi. Yazılım / Donanım Gereksinimi 03.05.2011 1 İÇERİK OTO-MOBILE Standart Süreç OTO-MOBILE Avantajlar Sistem Görünümü Sistem Bilgisi Yazılım / Donanım Gereksinimi 2 3 Tamir/Bakım Talebi Müşteri Araç Kontrolü Servis İş Emri Servis Parça

Detaylı

TIGER PLUS ÜRÜN FARK DOKÜMANI

TIGER PLUS ÜRÜN FARK DOKÜMANI 2012 TIGER PLUS ÜRÜN FARK DOKÜMANI LOGO Business Solutions 1/25/2012 TIGER PLUS ÜRÜN FARKLARI 2.11 SÜRÜMÜYLE GELEN YENİ ÖZELLİKLER 1. Fişlere Birden Fazla Doküman Bağlanması Fişlerde, Doküman İzleyicisi

Detaylı

Üretim Otomasyon Sistemi. Nesnelerin İnterneti Çözüm Ailesi. 444 0 262 www.kocsistem.com.tr

Üretim Otomasyon Sistemi. Nesnelerin İnterneti Çözüm Ailesi. 444 0 262 www.kocsistem.com.tr Üretim Otomasyon Sistemi Nesnelerin İnterneti Çözüm Ailesi 444 0 262 www.kocsistem.com.tr KoçSistem Üretim Otomasyon Sistemi Üretim sistemlerini anlık izlemenizi, Operasyonel verimliliği artırmanızı, Üretim

Detaylı

YALIN SİSTEM VE KAZANIMLARI

YALIN SİSTEM VE KAZANIMLARI YALIN SİSTEM VE KAZANIMLARI www.yalinenstitu.org.tr 1 YALIN ENSTİTÜ Yalın Düşünce AMAÇ Müşteriye mükemmel değer sunmak YÖNTEM İsraflardan arındırılmış mükemmel prosesler 2 YALIN ENSTİTÜ Değer Müşteriye

Detaylı

2 SAP ERP SISTEMINDE ÜRETIM PLANLAMA VE KONTROL

2 SAP ERP SISTEMINDE ÜRETIM PLANLAMA VE KONTROL İÇİNDEKİLER VII İÇİNDEKİLER 1 SAP TARIHÇESI 1 Temel SAP ERP Yapısı 3 Lojistik Uygulamalar ve Tedarik Zinciri 6 SAP ERP Lojistik Modülleri 8 Malzeme Yönetimi (MM) 8 Satış ve Dağıtım (SD) 8 Üretim Planlama

Detaylı

Yönetim Sistemleri Eğitimleri

Yönetim Sistemleri Eğitimleri Yönetim Sistemleri Eğitimleri ISO 9001-2008 /2015 EĞİTİMİ Kuruluşlarında kalite yönetim sistemi kuracak, geliştirecek ve/veya uygulayacak katılımcılara kalitenin tanımlarını ve kalite yönetim prensiplerini

Detaylı

SAC PARÇA ÜRETİM BÖLÜMÜNDE ENERJİ ANALİZÖRLERİYLE VERİMLİLİĞİ ARTTIRMA AMAÇLI İŞ EMRİ TAKİP, VERİ TOPLAMA ve ANALİZ SİSTEMİ OTOMASYONUNUN KURULMASI

SAC PARÇA ÜRETİM BÖLÜMÜNDE ENERJİ ANALİZÖRLERİYLE VERİMLİLİĞİ ARTTIRMA AMAÇLI İŞ EMRİ TAKİP, VERİ TOPLAMA ve ANALİZ SİSTEMİ OTOMASYONUNUN KURULMASI AR-GE MERKEZLERİ İYİ UYGULAMA ÖRNEKLERİ PAYLAŞIM TOPLANTISI AR-GE YÖNETİMİ YILDIZ KALIP SAN. TİC. A.Ş. SAC PARÇA ÜRETİM BÖLÜMÜNDE ENERJİ ANALİZÖRLERİYLE VERİMLİLİĞİ ARTTIRMA AMAÇLI İŞ EMRİ TAKİP, VERİ

Detaylı

Dövizli Kullanım LOGO KASIM 2011

Dövizli Kullanım LOGO KASIM 2011 Dövizli Kullanım LOGO KASIM 2011 İçindekiler Dövizli Kullanım... 3 Kavramlar... 3 Döviz Türleri... 4 Satır bilgilerinin silinmesi... 4 Tüm tablonun silinmesi... 4 Sistemde yer alan ilk tanımlara ulaşım...

Detaylı

PERFORMANS YÖNETĐMĐ. Hedefe Odaklı Çalışma ve Yetkinlik Yönetimi.

PERFORMANS YÖNETĐMĐ. Hedefe Odaklı Çalışma ve Yetkinlik Yönetimi. PERFORMANS YÖNETĐMĐ Kurumların yapısına uygun performans yönetimi sistemini esnek yapı sayesinde Đnsan Kaynakları uygulaması içinde tanımlayarak takip edebilme Performans kayıtlarını yöneticilere e-posta

Detaylı

Lean Excellence. 10.11.2009 Farba Kalite Bölümü / Yan sanayi Proses Denetimleri

Lean Excellence. 10.11.2009 Farba Kalite Bölümü / Yan sanayi Proses Denetimleri 10.11.2009 Farba Kalite Bölümü / Yan sanayi Proses Denetimleri 1 NUMUNE ONAYININ ALINMASI DOKUMANTASYONUN FARBA / PPAP GEREKLİLİKLERİNE GÖRE HAZIRLANMASI PROSES DENETİMİ (DENETİM SONUCU 80 PUAN) ÜRÜN ONAYI

Detaylı

SATIŞ VE DAĞITIM İŞLEMLERİ

SATIŞ VE DAĞITIM İŞLEMLERİ Satış Fatura Özet Raporu SATIŞ VE DAĞITIM İŞLEMLERİ Herhangi bir cari hesaba düzenlenmiş fatura toplamları alınabildiği gibi belirli bir grup için düzenlenmiş fatura toplamları da alınabilmektedir. Amaç

Detaylı

Doğru İnsan, Kurumsal Yönetim, Yüksek Verim!

Doğru İnsan, Kurumsal Yönetim, Yüksek Verim! Doğru İnsan, Kurumsal Yönetim, Yüksek Verim! Kurumun misyon ve hedefini benimsemiş, iyi eğitim almış, konusunda uzman kişilerin doğru görev tanımları altında verimli bir şekilde görev aldıkları firmalarda

Detaylı

BAY.t Entegre, KOBİ'lerin iş süreçlerinin her aşamasına cevap verecek, tüm modülleri entegre olan bilgi yönetim sistemidir.

BAY.t Entegre, KOBİ'lerin iş süreçlerinin her aşamasına cevap verecek, tüm modülleri entegre olan bilgi yönetim sistemidir. BAY.t Entegre, KOBİ'lerin iş süreçlerinin her aşamasına cevap verecek, tüm modülleri entegre olan bilgi yönetim sistemidir. Standart Paket, her işletmenin rahatlıkla kullanabileceği, içerisinde olmazsa

Detaylı

Kurumsal Kaynak Planlama Özdeğerlendirme Kılavuzu

Kurumsal Kaynak Planlama Özdeğerlendirme Kılavuzu Kurumsal Kaynak Planlama Özdeğerlendirme Kılavuzu Tanım : Kurumların kendi kaynaklarını kullanarak bilgi sistemlerinin yeterlilik düzeylerini sayısal olarak ölçebilecekleri bir özdeğerlendirme kılavuzu

Detaylı

DESTEK DOKÜMANI. Masraf merkezi: Personelin tek bir masraf merkezine bağlı olması durumunda kullanılır.

DESTEK DOKÜMANI. Masraf merkezi: Personelin tek bir masraf merkezine bağlı olması durumunda kullanılır. MASRAF MERKEZĐ KULLANIM VE AMAÇLARI Amaç Personel maliyetlerinin bağlı oldukları masraf merkezlerine göre dağılım oranlarında maliyetlendirmek istenildiği durumda Logo Muhasebe paketlerine entegrasyon

Detaylı

OTOMOTİV SEKTÖRÜ ÖZEL İSTEKLERİ EĞİTİMLERİ ( APQP, FMEA, PPAP, SPC, MSA )

OTOMOTİV SEKTÖRÜ ÖZEL İSTEKLERİ EĞİTİMLERİ ( APQP, FMEA, PPAP, SPC, MSA ) OTOMOTİV SEKTÖRÜ ÖZEL İSTEKLERİ EĞİTİMLERİ ( APQP, FMEA, PPAP, SPC, MSA ) EĞİTİM ADI Otomotiv Sektörü Özel İstekleri Eğitimleri EĞİTİMİN AMACI Kurum Ürün Çevriminde Otomotiv Sektörü İsteklerinin Mühendislik

Detaylı

Proje/Sipariş/İş Emri (PSI) Bazında Maliyet Analizi

Proje/Sipariş/İş Emri (PSI) Bazında Maliyet Analizi Proje/Sipariş/İş Emri (PSI) Bazında Maliyet Analizi Amaç ve Fayda Bilindiği gibi mamul maliyetleri direkt hammadde (direkt ilk madde ve ambalaj), direkt işçilik ve genel üretim giderlerinden oluşmaktadır.

Detaylı

PERSONEL TAKİP PROGRAMI..3

PERSONEL TAKİP PROGRAMI..3 İçindekiler Tablosu PERSONEL TAKİP PROGRAMI..3 1.Özellikler.3 2.Kullanım..4 2.1. Çalışma Takvimi..5 2.2. Giriş ve Çıkışlar.6 2.3. İzin ve Tatil..7 2.4. Personel 8 2.5. Rapor 11 2.5.1. Günlük Rapor Durumu...11

Detaylı

EDM ERP: Bir işletmenin, satıştan muhasebeye, üretimden insan kaynaklarına, envanterden CRM'e tüm fonksiyonlarını kapsayan entegre bilgi

EDM ERP: Bir işletmenin, satıştan muhasebeye, üretimden insan kaynaklarına, envanterden CRM'e tüm fonksiyonlarını kapsayan entegre bilgi ERP(Enterprise Resource Planning) 1 EDM ERP: Bir işletmenin, satıştan muhasebeye, üretimden insan kaynaklarına, envanterden CRM'e tüm fonksiyonlarını kapsayan entegre bilgi sistemleridir. 2 EDM ERP Nedir?

Detaylı

Kalite Yönetimi Odaklı Kurumsal Kaynak Planlama

Kalite Yönetimi Odaklı Kurumsal Kaynak Planlama Detaylı Bilgi ve DEMO için 0 312 2661144 bilisim@bilisim.com.tr Kalite Yönetimi Odaklı Kurumsal Kaynak Planlama DÖKÜM SEKTÖRÜ ÇÖZÜMLERİ www.bilisim.com.tr Satış Yönetim Sistemi Esnek, döküme özgü teklif

Detaylı

AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ

AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ 2 Kalite Yönetim Sistemi Prensipleri 1. Müşteri odaklılık 2. Liderlik 3. Çalışanların katılımı 4. Proses yaklaşımı 5. Yönetimde sistem yaklaşımı 6. Sürekli iyileştirme

Detaylı

Stoklarınız ile ilgili tüm hareket ve detaylara menüler arasında gezmeden ulaşabilirsiniz.

Stoklarınız ile ilgili tüm hareket ve detaylara menüler arasında gezmeden ulaşabilirsiniz. OFİS Mikro Perakende Çözümleri 1 MİKRO OFİS SERİSİ Küçük ve orta ölçekteki perakende firmaları için hazırlanan programları, perakende satış noktalarının belkemiği olan satış noktası terminalleri (POSlarla),

Detaylı

Toptancı Firmalar İçin Ticari Yazılım. Küçük Ölçekli, Toptancı Firmalar için Nebim V3 Başlangıç Sürümü (Toptancılar için)

Toptancı Firmalar İçin Ticari Yazılım. Küçük Ölçekli, Toptancı Firmalar için Nebim V3 Başlangıç Sürümü (Toptancılar için) Toptancı Firmalar İçin Ticari Yazılım Küçük Ölçekli, Toptancı Firmalar için Nebim V3 Başlangıç Sürümü (Toptancılar için) Nebim V3 Başlangıç Sürümü (Toptancılar için) Toptancı Firmalar İçin Ticari Yazılım

Detaylı

Kargo Modülü. Diğer modüller ile entegre çalışan Kargo modülü ile satış irsaliyesifaturasıoluşturduktan

Kargo Modülü. Diğer modüller ile entegre çalışan Kargo modülü ile satış irsaliyesifaturasıoluşturduktan Kargo Modülü Ürün Grubu [X] 7.0 NetsisEnterprise Kategori [X] Yeni Modül Versiyon Önkoşulu 7.0 Onaylı Sürüm Uygulama Kargo modülü ile işletme içerisinde satışa yönelik yapılan işlemler, dağıtım şirketleri

Detaylı

OTOMASYONDA ÇÖZÜM ORTAĞINIZ

OTOMASYONDA ÇÖZÜM ORTAĞINIZ OTOMASYONDA ÇÖZÜM ORTAĞINIZ NGT ENDÜSTRİYEL OTOMASYON PROJE VE TAAHHÜT NGT mühendislik olarak uzun yıllar otomasyon sektörüne hizmet eden deneyimli ve uzman kadromuzla, sahip olduğumuz bilgi birikim, uzmanlık

Detaylı

dinamo KALIP Kalıp Üretim Planlama ve Maliyetlendirme Yazılımı dinamo KALIP dinamo KALIP Bilgi Dosyası

dinamo KALIP Kalıp Üretim Planlama ve Maliyetlendirme Yazılımı dinamo KALIP dinamo KALIP Bilgi Dosyası dinamo KALIP dinamo KALIP Kalıp Kalıp Üretim Üretim Planlama ve Maliyetlendirme Yazılımı Yazılımı Bilgi Dosyası dinamo KALIP Yazılımı Nedir? dinamo KALIP, kalıp üretimi yapan işletmelerin; - imalat aşamalarını

Detaylı

DEPO-STOK YÖNETİMİ İÇİN BİLGİ SİSTEMİ TASARIMI, MALZEME İZLEME

DEPO-STOK YÖNETİMİ İÇİN BİLGİ SİSTEMİ TASARIMI, MALZEME İZLEME DEPO-STOK YÖNETİMİ İÇİN BİLGİ SİSTEMİ TASARIMI, MALZEME İZLEME Stok kavramı tedarik veya üretim yoluyla elde edilen, kullanılmadan veya müşteriye arz edilmeden önce az ve ya çok belirli bir süre bekletilen

Detaylı

BSOFTefat E-FATURA ÇÖZÜMÜ

BSOFTefat E-FATURA ÇÖZÜMÜ Gelir idaresine yapılan başvuruya göre POROSefat e-fatura alım/gönderim işlemlerinde kullanıcılara iki farklı seçenek sunulmaktadır. 1. E-Fatura GİB Dosya Aktarım modülü: Gelir idaresinden sadece e-fatura

Detaylı

İK VE PERSONEL YÖNETİMİ

İK VE PERSONEL YÖNETİMİ İK VE PERSONEL YÖNETİMİ Terra Gurup Şirketleri İK VE PERSONEL YÖNETİMİ Şirketinizi, şube ve iş yeri bazında tanımlayıp, görev tanımlarını yapabildiğiniz organizasyon şeması ile başlar. Bu organizasyonda

Detaylı

KONTROLSUZ KOPYADIR...

KONTROLSUZ KOPYADIR... Sayfa 1/6 1.0 AMAÇ Bu prosedürün amacı, İÇDAŞ A.Ş. de; Entegre Yönetim Sistemi (ISO 9001, ISO 14001, OHSAS 18001, ISO 50001 ve Üretim Kontrol sistemleri), Laboratuvar Yönetim Sistemi (TS EN ISO/IEC 17025)

Detaylı

2015-2016. Eğitim Programları Tanıtımı TALEP PLANLAMA & SATIŞ TAHMİN TEKNİKLERİ DETAY ÇİZELGELEME ÜRETİMDE GENEL PLANLAMA & ÇİZELGELEME

2015-2016. Eğitim Programları Tanıtımı TALEP PLANLAMA & SATIŞ TAHMİN TEKNİKLERİ DETAY ÇİZELGELEME ÜRETİMDE GENEL PLANLAMA & ÇİZELGELEME Kurumsal Süreçlerinde Optimizasyon 2015-2016 Eğitim Programları Tanıtımı ÜRETİMDE GENEL PLANLAMA & ÇİZELGELEME TALEP PLANLAMA & SATIŞ TAHMİN TEKNİKLERİ SATIŞ & OPERASYON PLANLAMA (S&OP) KAPASİTE & MALZEME

Detaylı

TEDARİK ZİNCİRİ YÖNETİMİ ÖZET ÜNİTE 6

TEDARİK ZİNCİRİ YÖNETİMİ ÖZET ÜNİTE 6 TEDARİK ZİNCİRİ YÖNETİMİ ÖZET ÜNİTE 6 ÜNİTE 6 TEDARİK VE SATIN ALMA Satın alma sadece ham madde alımı için geçerli değildir Elektrik, su, yakıt, iletişim, makine, araç gereç, danışmanlık, dış kaynak kullanımı,

Detaylı

KALİTE SİSTEM YÖNETİCİSİ EĞİTİMİ

KALİTE SİSTEM YÖNETİCİSİ EĞİTİMİ FMEA-HATA TÜRLERİ VE ETKİ ANALİZİ Tanımlama Mevcut veya olası hataları ortaya koyan, bu hataların yaratabileceği etkileri göz önünde bulunduran ve etkilerine göre hataları önceliklendirerek oluşmalarının

Detaylı

TIGER ENTERPRISE ÜRÜN FARK DOKÜMANI

TIGER ENTERPRISE ÜRÜN FARK DOKÜMANI 2012 TIGER ENTERPRISE ÜRÜN FARK DOKÜMANI LOGO Business Solutions 1/25/2012 2.11 Sürümüyle Gelen Yeni Özellikler 1. Fişlere Birden Fazla Doküman Bağlanması TIGER ENTERPRISE ÜRÜN FARKLARI Fişlerde, Doküman

Detaylı

BİLGİ SİSTEMLERİ SAN. VE TİC. A.Ş. www.kaledata.com kaledata@kaledata.com

BİLGİ SİSTEMLERİ SAN. VE TİC. A.Ş. www.kaledata.com kaledata@kaledata.com BİLGİ SİSTEMLERİ SAN. VE TİC. A.Ş. www.kaledata.com kaledata@kaledata.com HİZMETLER EĞİTİM VE YÖNETİM DANIŞMANLIK HİZMETLERİ YAZILIMLAR OTOMASYON EĞİTİM VE YÖNETİM DANIŞMANLIĞI HİZMETLERİ Bu hizmet, nın

Detaylı

Doküman No:ITP 16.1 Revizyon No: 01 Tarih: Sayfa No: 1/5 KALİTE SİSTEM PROSEDÜRLERİ PROJE YÖNETİMİ PROSEDÜRÜ

Doküman No:ITP 16.1 Revizyon No: 01 Tarih: Sayfa No: 1/5 KALİTE SİSTEM PROSEDÜRLERİ PROJE YÖNETİMİ PROSEDÜRÜ Doküman No:ITP 16.1 Revizyon No: 01 Tarih: 09.05.2016 Sayfa No: 1/5 1. AMAÇ Etkin ve verimli bir biçimde proje amacına ve hedeflerine ulaşılması için insanların, finansal ve teknik kaynakların ve zamanın

Detaylı

Banka. İrsaliye Sipariş

Banka. İrsaliye Sipariş Çek ve Senet Fatura Sen Söyle Stok Cari Banka Kasa İrsaliye Sipariş Depo Sayım Seri No. Kasa 1. Serbest Kasa Girişi 2. Cari Hesaptan Nakit Tahsilat 3. Elden Çek Tahsilatı 4. Elden Senet Tahsilatı 5. Banka

Detaylı

Eğitim Programları SATIŞ VE OPERASYON PLANLAMA (S&OP) LOJİSTİK PLANLAMA ÜRETİMDE GENEL PLANLAMA & ÇİZELGELEME TALEP PLANLAMA & SATIŞ TAHMİN TEKNİKLERİ

Eğitim Programları SATIŞ VE OPERASYON PLANLAMA (S&OP) LOJİSTİK PLANLAMA ÜRETİMDE GENEL PLANLAMA & ÇİZELGELEME TALEP PLANLAMA & SATIŞ TAHMİN TEKNİKLERİ Kurumsal Süreçlerinde Optimizasyon Eğitim Programları 2016 ÜRETİMDE GENEL PLANLAMA & ÇİZELGELEME TALEP PLANLAMA & SATIŞ TAHMİN TEKNİKLERİ SATIŞ VE OPERASYON PLANLAMA (S&OP) KAPASİTE & MALZEME PLANLAMA

Detaylı

BTB Proje Yönetimi ve Mühendislik Ltd. Şti.

BTB Proje Yönetimi ve Mühendislik Ltd. Şti. ŞİRKET SUNUMU SUNUM PLANI Hakkımızda BTB Ekibi ve Çözüm Ortakları Kalite Anlayışımız Faaliyet Alanlarımız Hizmetlerimiz Altyapılarımız Geliştirilen Birim ve Sistem Örnekleri İletişim Hakkımızda 2013 yılında

Detaylı

Altasoft kolay anlaşılan, kolay uygulana ve yalın bir yazılımdır.

Altasoft kolay anlaşılan, kolay uygulana ve yalın bir yazılımdır. Yönetim Sistemlerinin uygulanmasında ve sürdürülmesinde çok önemli sıkıntılar ve kayıplar yaşanmaktadır. Altasoft bu sıkıntıları ve kayıpları en aza indiren çözümleri içeren bir yazılımdır. Çok sayıda

Detaylı

GENEL BAKIŞ MOBILTECH

GENEL BAKIŞ MOBILTECH GENEL BAKIŞ MOBİL ÇÖZÜMÜMÜZ ile sağlanacak kazanımları sıralarsak; İşletme maliyetlerinizi azaltır, Daha verimli ve güncel bilgilerle çalışmasını sağlar, Anlık olarak merkezden hatasız bilgi alımını sağlar,

Detaylı

MerSis. Bilgi Teknolojileri Bağımsız Denetim Hizmetleri

MerSis. Bilgi Teknolojileri Bağımsız Denetim Hizmetleri MerSis Bağımsız Denetim Hizmetleri risklerinizin farkında mısınız? bağımsız denetim hizmetlerimiz, kuruluşların Bilgi Teknolojileri ile ilgili risk düzeylerini yansıtan raporların sunulması amacıyla geliştirilmiştir.

Detaylı

XWIZ EULUSLARARASI TİCARET İHRACAT MODÜLÜ

XWIZ EULUSLARARASI TİCARET İHRACAT MODÜLÜ 1 2 XWIZ EULUSLARARASI TİCARET İHRACAT MODÜLÜ İhracat Yapan İşletmeye Faydaları, 3 Başlıca Faydaları Uluslararası Düzeyde Kurumsal Belge & Bilgi & Rapor Hazırlayabilme Dış Ticaret Eleman Bilgisini yazılım

Detaylı

ATS Pro. Araç Filo Yönetimi Yazılımı. www.orjin.net

ATS Pro. Araç Filo Yönetimi Yazılımı. www.orjin.net ATS Pro Araç Filo Yönetimi Yazılımı www.orjin.net Orjin Yazılım Hakkında Orjin Yazılım Hakkında ORJIN Yazılım 10 Yıllık Tecrübemize Ortak Olun... 1998 yılında, bilişim sektöründe tecrübeli ve dinamik bir

Detaylı

MADE. Project Studio. Üretimin geçtiği her yerde. Üretim için özel yazılım çözümleri. Üretim Planlama Maliyet Analizi Alternatif Senaryolar Analizi

MADE. Project Studio. Üretimin geçtiği her yerde. Üretim için özel yazılım çözümleri. Üretim Planlama Maliyet Analizi Alternatif Senaryolar Analizi MADE Project Studio Üretimin geçtiği her yerde. Üretim için özel yazılım çözümleri. Üretim Planlama Maliyet Analizi Alternatif Senaryolar Analizi Bilgi Teknolojileri Project ile üretim MADE Studio çözümleri...

Detaylı

TİTCK/ DESTEK VE LABORATUVAR HİZMETLERİ BAŞKAN YARDIMCILIĞI/ ANALİZ VE KONTROL LABORATUVAR DAİRESİ BAŞKANLIĞI ŞARTNAME HAZIRLAMA PROSEDÜRÜ PR24/KYB

TİTCK/ DESTEK VE LABORATUVAR HİZMETLERİ BAŞKAN YARDIMCILIĞI/ ANALİZ VE KONTROL LABORATUVAR DAİRESİ BAŞKANLIĞI ŞARTNAME HAZIRLAMA PROSEDÜRÜ PR24/KYB TİTCK/ DESTEK VE LABORATUVAR HİZMETLERİ BAŞKAN YARDIMCILIĞI/ ANALİZ VE KONTROL LABORATUVAR DAİRESİ BAŞKANLIĞI PR24/KYB Sayfa No: 1/6 1. AMAÇ ve KAPSAM Bu prosedürün amacı; Daire Başkanlığının ihtiyacı

Detaylı

Kurumsal Uygulamalar ve Bilgi Teknolojileri Entegrasyonu

Kurumsal Uygulamalar ve Bilgi Teknolojileri Entegrasyonu Kurumsal Uygulamalar ve Bilgi Teknolojileri Entegrasyonu 20.12.2013 Kurumsal Bilgi Sistemleri Satış ve Pazarlama Bilgi Sistemleri Muhasebe ve Finans Bilgi Sistemleri İnsan Kaynakları Bilgi Sistemi Üretim

Detaylı

FMEA. Hata Türleri ve Etkileri Analizi

FMEA. Hata Türleri ve Etkileri Analizi FMEA Hata Türleri ve Etkileri Analizi 2007 FMEA Tanımı FMEA (HTEA), bir ürün veya prosesin potansiyel hatalarını ve bunların sonucu olabilecek etkilerini tanımlama, değerlendirme, potansiyel hatanın ortaya

Detaylı

Asgari Kayıt Saklama Gereksinimleri

Asgari Kayıt Saklama Gereksinimleri Asgari Kayıt Saklama Gereksinimleri Bazı vergi mükelleflerine yönelik olmak üzere, belirlenen konulara ilişkin kayıtların elektronik ortamda oluşturulması, muhafaza ve ibraz edilmesine dair usul ve esasların

Detaylı

Planlı veya Plansız Bakım Emirleri Tek Ekrandan Yönetiliyor

Planlı veya Plansız Bakım Emirleri Tek Ekrandan Yönetiliyor 1 Planlı veya Plansız Bakım Emirleri Tek Ekrandan Yönetiliyor NONSTOP Bakım Yönetimi içinde hem Plansız yapılan işlemler hem de 3 farklı yaklaşım ile Planlı yapılan eylemler yer almaktadır. Bütün emirler

Detaylı

6/8/2016 Tedarik Zinciri Modülü 1

6/8/2016 Tedarik Zinciri Modülü 1 6/8/2016 Tedarik Zinciri Modülü 1 1. Tanım 2. Tedarik Zinciri Nasıl İşler? 3. Mağazalarda Gerçekleştirilen Prosedürler 3.1 Temel Stok Kontrolü 3.2 Envanter Yönetimi 3.3 Miktar ve Hasar Raporları 3.4 Ürünlerin

Detaylı

Plansız veya Planlı Bakım Emirleri Tek Bir Yönetim Ekranında

Plansız veya Planlı Bakım Emirleri Tek Bir Yönetim Ekranında 1 Plansız veya Planlı Bakım Emirleri Tek Bir Yönetim Ekranında NONSTOP Planlı Bakım içinde hem Plansız yapılan işlemler hem de 3 Farklı Yaklaşım ile Planlı yapılan eylemler yer almaktadır. Bütün emirler

Detaylı

KOMNET&KOMCARE&KOMTRAX EĞİTİM. Nisan 2016 ANTALYA

KOMNET&KOMCARE&KOMTRAX EĞİTİM. Nisan 2016 ANTALYA Nisan 2016 ANTALYA Komnet Tanım Komnet kullanıcı sayıları Bayi tipleri 2015-2016 Yenilikler Teslimatta bayi seçimi Komnet kullanırken eksiklerimiz Uygulamalar Komnet Tanım Diğer Muhasebe Programlarında

Detaylı

Sent Sen e t z e LIVE İş Çözümleri Çö Plat Pla f t o f rmu o sentez.com

Sent Sen e t z e LIVE İş Çözümleri Çö Plat Pla f t o f rmu o sentez.com SentezLIVE İş Çözümleri Platformu sentez.com Malzeme Finans Malzeme Genel Özellikler Esnek Parametrik Geliştirilebilir Güvenilir Erişilebilir Entegre Finans Parametrik İşinizin gerektirdiği şekilde özelleştirilebilen

Detaylı

İşinizi etkin bir şekilde yönetiyormusunuz?

İşinizi etkin bir şekilde yönetiyormusunuz? Решението İşinizi etkin bir şekilde yönetiyormusunuz? Hızlı gelişen ve dinamik oto piyasası ithalatçılar ve bayilere çok sayıda zorluklara neden oluyor artan rekabet ve kapsamlı ve doğru bilgiye dayalı

Detaylı

Zirve e-fatura Portal Paketi V. 1.0.xx

Zirve e-fatura Portal Paketi V. 1.0.xx Zirve e-fatura Portal Paketi V. 1.0.xx Zirve Yazılım paket programlarından, e-fatura gönderim ve alım işlemlerinin yapılabilmesi için iki farklı e-fatura paketi mevcuttur. 1- Zirve e-fatura Entegratör

Detaylı

TEKNOKOM Araç Kiralama Takip Sistemi SİSTEMİN YAPISI

TEKNOKOM Araç Kiralama Takip Sistemi SİSTEMİN YAPISI TEKNOKOM Araç Kiralama Takip Sistemi SİSTEMİN YAPISI Araç kiralama takip sistemi, aşağıda listelenen modüllerden bir araya gelmek üzere, web tabanlı uygulama olarak programlanmıştır. Web tabanlı uygulamalar,

Detaylı

TEDARİK ZİNCİRİ YÖNETİMİ

TEDARİK ZİNCİRİ YÖNETİMİ TEDARİK ZİNCİRİ YÖNETİMİ KISA ÖZET KOLAYAOF DİKKAT Burada ilk 4 sayfa gösterilmektedir. Özetin tamamı için sipariş veriniz www.kolayaof.com 2 Kolayaof.com 0 362 2338723 Sayfa 2 İÇİNDEKİLER 1. ÜNİTE- TEDARİK

Detaylı

AMP DOĞRUDAN TEMİN PROGRAMI TEKNİK ÖZELLİKLERİ

AMP DOĞRUDAN TEMİN PROGRAMI TEKNİK ÖZELLİKLERİ AMP DOĞRUDAN TEMİN PROGRAMI TEKNİK ÖZELLİKLERİ KAPSAM AMP Doğrudan Temin programı 4734 Sayılı Kamu İhale Kanununun 22. Maddesinde belirtilen şartlar doğrultusunda yapılacak doğrudan teminlere ilişkin uygulama

Detaylı

Malzeme İhtiyaç Planlaması (MRP-Material Requirement Planning)

Malzeme İhtiyaç Planlaması (MRP-Material Requirement Planning) PAU ENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİ IENG 318 - Üretim Planlama ve Kontrolü 1 Malzeme İhtiyaç Planlaması (MRP-Material Requirement Planning) Sipariş verme sistemleri Stok kontrolüne dayalı sipariş verme sistemleri

Detaylı