Audi A6 allroad quattro. Audi Teknoloji ile bir adım önde

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Audi A6 allroad quattro. Audi Teknoloji ile bir adım önde"

Transkript

1 A6 Audi A6 allroad quattro Audi Teknoloji ile bir adım önde

2

3 Sayfa Büyüleyicilik 4 Audi A6 allroad quattro Teknik 22 Audi ultra 30 MMI MMI Multimedya arayüzü 24 FSI /TFSI 31 Audi connect 26 TDI 32 Audi ve Verimlilik 28 quattro /Spor diferansiyelli quattro Donanımlar 34 Audi exclusive 46 Far ve aynalar 36 Renkler 47 Dış donanımlar 39 Koltuklar/Koltuk döşemeleri 47 İç donanımlar 43 Tavan döşemesi 49 Bilgi-Eğlence sistemi 44 Dekoratif aksesuarlar 51 Asistan sistemleri 45 Lastikler/Jantlar 52 Teknik Diğer hususlar 53 Audi ilave garantisi 58 Dizin 54 Teknik veriler 62 Audi nin büyüleyiciliği 56 Ebatlar Şekilde gösterilmiş olan aracın donanımını sayfa 61 de bulabilirsiniz. Yakıt tüketimi ve CO₂ emisyonu değerlerini sayfa 54 den itibaren bulabilirsiniz.

4 4 Audi A6 allroad quattro Kendi yolundan gitmenin en çekici şekli. Neden başkalarının geçtiği yolları kullanasınız? Audi A6 allroad quattro ile yepyeni yollara girebileceğiniz bir araç keşfetmiş bulunuyorsunuz. TFSI ve TDI motorlarından kendinize en uygun olanını seçin. Sıra dışı çekicilikte çarpıcı bir tasarım için kararınızı verin. Hem iç mekan, hem de bagaj alanı olarak kullanabilen boş alanların keyfini çıkartın. Ve son olarak: A6 allroad quattro yu kendi kişisel tarzınızda yaşayın. Hem caddelerde hem de dışında. Fikirleriniz sizi nereye götürürse götürsün A6 allroad quattro sizi hedefinize ulaştırır. Yakıt tüketimi ve CO₂ emisyonu değerlerini sayfa 54 den itibaren bulabilirsiniz.

5

6 6 Audi A6 allroad quattro Kendi yolundan gitmenin en güçlü şekli. A6 allroad quattro da hangi motora karar verirseniz verin: Tüm motorlarda altı silindir bulunmaktadır. Opsiyonel olarak TFSI ya da TDI teknolojisini kullanabilen yüksek çekiş gücüne sahip motorlar dayanılmaz bir hızlanma sağlar ve aynı zamanda verimlidirler. Enerjinin geri kazanımı sayesinde gücü gerekli yerlerde akıllıca kullanırlar. Ve: 2.5 tonluk yükü zorlanmadan hareket ettirirler. Bu kuvvet size daha fazla bağımsızlık ve esneklik kazandırır. Yakıt tüketimi ve CO₂ emisyonu değerlerini sayfa 54 den itibaren bulabilirsiniz.

7

8 A6 allroad quattro nun üretildiği alüminyum hibrid yapı tarzı yine geleceği göstermektedir. Audi ultra nın bu parçası yakıttan tasarruf ettirir ve aracı daha da atak yapar. Sportif sürüş duygusu araca adını veren sürekli dört tekerden çekiş sistemi quattro ile belirtilir. İstek üzerine kuvveti arka tekerlekler arasında değişken olarak dağıtan ve dolayısıyla kötü havada da dahil olmak üzere hemen hemen her yolda virajlarda etkileyici bir hızlanma kapasitesi sağlayan spor diferansiyelli quattro alınır. Yakıt tüketimi ve CO₂ emisyonu değerlerini sayfa 54 den itibaren bulabilirsiniz.

9

10

11 Audi A6 allroad quattro 9 A6 allroad quattro yu farklı zeminlerde deneyin. Standart donanım içindeki eğim açısı göstergesi aracın iniş ya da rampalardaki durumunu grafiksel olarak gösterir. Rampa iniş asistanı, istendiğinde yokuşun sonuna kadar seçilen hızı sabitler, ESP ise düz yollarda ya da rampa çıkışlarında aracın yol tutuş kabiliyetini artırır. Arazinin çekiciliğine karşı koyabilir misiniz? Yakıt tüketimi ve CO₂ emisyonu değerlerini sayfa 54 den itibaren bulabilirsiniz.

12

13 Audi A6 allroad quattro 11 A6 Avant benzersiz ise A6 allroad quattro daha da benzersizdir. Araç kesin hatları, geniş tekerlek yuvaları, dikey destekli tek çerçeveli ızgara ve tamponun genişliği boyunca uzanan alt muhafazası ile maskulen görünümünün altını çizmektedir. Marşpiyelerdeki opsiyonel çelik dekorasyon aracın yan görünümünü vurgulamaktadır Bir tavan spoyleri ve kolları yükseltilmiş tavan kızakları göze çarpan siluetin altını çizmektedir. Bir şeyler yapmak isteyen herkes, bu planı gerçekleştirmek için gereken alana ihtiyaç duyar. A6 allroad quattro bunun için hazırdır. Bagaj alanı hacmi 565 litredir ve arka koltuklar tamamen yatırıldığında bu hacim 1680 litreye çıkar; ister manuel olarak, ister kumanda ile arka koltuklar 40 : 60 oranında bölünebilmektedirler. Yakıt tüketimi ve CO₂ emisyonu değerlerini sayfa 54 den itibaren bulabilirsiniz.

14 12 Audi A6 allroad quattro Kendi yolundan gitmenin en bireysel şekli. Her renk seçeneğinde güçlü bir görünüm. Özellikle çekici olan renkler arasında sadece A6 allroad quattro ile birlikte sunulan Java kahverengi bulunmaktadır. Karakteristik allroad quattro tekli çerçeve alüminyumdan üretilmiştir. Tekerlek yuvaları da dikkat çekmektedirler. Genişletilmiş çamurluklar kontrast ya da opsiyonel olarak aracın rengindeki çamurluk kenarları araca daha kararlı bir görünüm kazandırmaktadır. Opsiyonel LED farlar özel tasarımları ile benzersiz bir izlenim bırakır. Yakıt tüketimi ve CO₂ emisyonu değerlerini sayfa 54 den itibaren bulabilirsiniz.

15

16

17 Audi A6 allroad quattro 15 Yol her zaman gözünüzün önünde: Standart donanım içindeki eğim açısı göstergesi, engebeli yollarda ilerlerken Audi A6 allroad quattro nuzun o anda ne durumda olduğunu size anında bildirir. Böylece sürüş anında yapılacak düzeltmeler kolaylaşır. Ve her yol gittikçe daha az zorlayıcı hale gelir. Yakıt tüketimi ve CO₂ emisyonu değerlerini sayfa 54 den itibaren bulabilirsiniz.

18

19 Audi A6 allroad quattro 17 Audi A6 allroad quattro da son derece özel bir atmosfer ile karşılaşırsınız. Sunduğu zenginlik sizi sakinleştirir, kaliteli alüminyumdan dekoratif aksesuarlar özellikle de Santos kahverengi ya da Sierra/ mono.pur 350 kumaş gibi sadece A6 allroad quattro ile sunulan Alüminyum Solar* malzemeleri ile etkileyicidir. Opsiyonel olarak, A6 allroad quattro nuz kullanışlı biçimde hazırlanan Jacquard paspas ile donatılabilir. Opsiyonel olarak daha yüksek kişisellik ve yüksek kalite için kadifeden de üretilebilir. Opsiyonel Head-up ekran önemli bilgileri ön cama yansıtır ve size dikkatli ve aynı zamanda rahatlatıcı bir sürüş konforu sağlar. MMI Multimedya arayüzü birçok yeteneğe sahiptir. Renkli ekranda araç fonksiyonları hakkında bilgilendirilirsiniz; opsiyonel çevre görüş kameralı park asistanı burada aracınızın arkasındaki bölgeyi gösterir. İsterseniz, park asistanı çevre görünümü ve geri sürüş kamerası ile yol boyunca size uygun olan park yerlerini gösterir ve A6 allroad quattro yu siz sadece gaza ve frene basarken kendi kendine yönlendirir. MMI istediğinizde daha fazlasını da yapabilir: MMI touch donanımlı MMI Navigasyon plus, üzerine parmağınızla harf ve rakamları yazabileceğiniz bir dokunmatik bir ekrana sahiptir. Bluetooth online araç telefonu ile örneğin Google-Earth resimleri ve StreetView gibi Audi connect servislerine de bağlanmak mümkündür. * Kesin kullanım tarihi için Audi Yetkili Satıcınıza danışınız. Yakıt tüketimi ve CO₂ emisyonu değerlerini sayfa 54 den itibaren bulabilirsiniz.

20

21 Audi A6 allroad quattro 19 Özgür bir ruh özgür bir yola ve otomobilinin bu yola uyabilme olanağına ihtiyaç duyar. Standart donanım içindeki uyarlanabilir havalı süspansiyon aracın yüksekliğini ve amortisörlerini otomatik olarak ayarlar. Opsiyonel olarak sunulan Audi drive select ile A6 allroad quattro yu yer seviyesinden 18.5 cm yukarı kaldırabilen bu değer A6 Avant takinden 6 cm daha fazladır, beş ön tanımdan birini seçebilirsiniz. Opsiyonel olarak direksiyon hareketlerini ve kuvvetini seçili olan moda göre ayarlayan dinamik direksiyon özelliğini de kullanabilirsiniz. Böylece özgür sürüşünüz artık yollara bağlı kalmaz. Yakıt tüketimi ve CO₂ emisyonu değerlerini sayfa 54 den itibaren bulabilirsiniz.

22 20 Audi A6 allroad quattro Nefes kesen arazi, zorlu yollar, A6 allroad quattro gibi güçlü bir araç için tam da gereken şey. Ancak şehir içindeyken de güçlü yanlarını ortaya koyar ve ilerlediği her metrede kişiselliğini gösterir. Kullanabileceğiniz tüm yoları kullanın ve yenilerini keşfedin. Doğru araç sizin için hazır. Yeni Audi A6 allroad quattro. Sürücü deneyimi konusu Audi A6 allroad quattro yu hareket halinde görmek istiyorsanız, bu QR kodunu cep telefonunuz ile tarayınız. Ya da aşağıdaki bağlantıyı tarayıcınıza yazın: Yakıt tüketimi ve CO₂ emisyonu değerlerini sayfa 54 den itibaren bulabilirsiniz.

23

24 22 Audi ultra Resimde A6 Avant görünmektedir Alüminiyum arka kapak Alüminyum profilli tampon sistemi sıcak şekillendirilmiş ve kısmen kuvvetlendirilmiş B sütunu Alüminiyum kapılar Ön yan duvarlar alüminyumdan Alüminyum basınç deposu yaylı kol amortisörü Alüminyum profil araç ön destekleri Alüminyum profil tampon sistemi Alüminyum ön kapak Alüminyum saç Alüminyum döküm Alüminyum profil Sıcak şekillendirilmiş çelik Soğuk şekillendirilmiş çelik

25 Audi ultra. Hafif otomobil üretiminin geleceği. Yeni Audi A6 allroad quattro daki atılımlar uzaktan bakıldığında bile algılanabilir. Parçalarına ayırdığında kendini onaylatan bir izlenim. Yenilikçi hafif imalat teknolojisi Audi ultra ile aracın ne kadar hafif ve ileriye dönük tasarlandığı açıklığa kavuşur. Sadece Audi nin Neckarsulm daki hafif yapı merkezinde 20 yıllık deneyimle gerçekleştirebildiği bir özellik. Bu sayede A6 allroad quattro, sınıfındaki bir çok aracın aksine sadece çeliğin değil, Alüminyumun da kullanıldığı hibrit bir yapıda üretilmiştir. Şimdiye kadar genellikle spor otomobillerde kullanılan bir hafif yapı teknolojisi ve daha düşük tüketim, yüksek çeviklik ve böylece daha yüksek verim. Audi ultra sayesinde A6 allroad quattro nun bir çok noktasındaki ağırlık Alüminyum hibrit yapı ile azaltılmıştır. Bu yürür aksam ile başlar: Direksiyon, rotlar ve tekerlek taşıyıcıları gibi yürür aksam parçalarındaki alüminyum yapılarla ağırlıkta ciddi oranda bir azalma sağlanmıştır. Alüminyum kullanımının önemli olduğu bir diğer alan ise kaportadır: Alüminyum kaporta yapısında ve tüm ilave parçalarda ana malzeme olarak kullanılmıştır. Ayrıca kapılar, motor kaputu, arka kapak ve hatta çamurluklar yumuşak ve hafif metalden üretilmiştir. Buna ek olarak kaportada farklı kalınlıkların ve malzeme özelliklerinin tek bir parçada kullanılmasına izin veren teknolojilerden faydalanılmıştır. Audi ultra ile her malzeme diğer bölgelerdeki ağırlığı artırmadan sadece gerekli olduğu yerde kullanılır. Sonuç olarak ağırlığının düşürüldüğü kesinlikle fark edilen bir araç elde edilmiştir: bir yandan sportif çeviklik, diğer yandan azaltılmış yakıt tüketimi ve CO₂ emisyonları. Yakıt tüketimi ve CO₂ emisyonu değerilerini sayfa 54 den itibaren bulabilirsiniz.

26 24 FSI /TFSI Yıllar süren geliştirme çalışması. Binlerce test kilometresi. Peki bunlar niçin? 3.0 motor ünitesi (228 kw)

27 Eksantrik zinciri Yüksek basınç pompası Entegre turboşarj modülü Kompresör, merkezi bir turboşarj basıncı oluşturma elemanıdır. Düşük devir sayısı aralığında dahi mükemmel bir tork sağlar. Kompresör her iki silindir sırası arasına yerleştirilmiş ve yukarıya entegre edilmiş mekanik bir turboşarj modülüdür. Tek parça bir döküm gövdeye göbek ünitesi, bypass elemanındaki elektrikle kumanda edilen ayar kelebeği ve dolaylı turboşarj havası soğutma sisteminin motor tarafındaki ısı değiştiricisi entegre edilmiştir. Çok kanatlı, rulmanlı göbeklerin 160 link bir burulma açısı vardır ve konstrüktif aralık ölçülerinde asgariye düşürme sağlayan bir kaplama ile kaplanmıştır. Kumanda edilebilir su pompası Birkaç saniye sonra bunu anlayacaksınız. Yeni Audi A6 allroad quattro da TFSI teknolojisi kullanılmaktadır. Özelliği: FSI in avantajlarını bir kompresör ile birleştirerek daha fazla çıkış gücü elde eder. 3.0 TFSI motor 228 kw güç üretir. Bu motorda yenilikçi bir soğutmalı mekanik kompresör kullanılarak 6 silindirli motorun düşük tüketim ile yüksek çıkış gücü elde etmesini sağlar. 440 Nm lik azami torkun yanında tork aralığı da etkileyicidir: Tork aralığının %90 ı 2,900 ile 4,500 dv/dak aralığı içinde bulunmaktadır. Kendini ifade biçimi ve tüm devir aralığı üzerindeki sıra dışı motor gücü ile 6 silindirli motor özellikle dinamik bir sürüş sağlamaktadır. A6 allroad quattro 5.9 saniyede 100 km/s e hızlanır ve bununla birlikte EU5 egzost normlarına uygundur. Yakıt tüketimi ve CO₂ emisyonu değerlerini sayfa 54 den itibaren bulabilirsiniz.

28 26 TDI Piezo enjektörler milisaniyeden daha az zaman içinde açılır ve kapanırlar ve 1800 bar a kadar varan basınç ile birçok kez yanma odasına püskürtürler. Bir püskürtme işleminde kısmen binde bir gramdan daha az olan ufacık miktarlar da püskürtülür. Ön püskürtme yumuşak bir yanma ve dolayısıyla mükemmel bir yanma verimi ile kulağa hoş gelen bir motor sesi sağlar. TDI. Diğer bir deyişle: Depo nerede? Günümüzde satılan her iki Audi den biri dizeldir. Bugün kulağa çok normal gelen bu söz 20 yıl önce çok büyük heyecan yaşanmasını sağlamıştı. Audi, ilk 2,5 litrelik TDI motoru ile pazarda devrim yaratmıştı. Bu arada Common Rail teknolojisi gibi geliştirmeler sayesinde TDI daha da verimli olmuştur. Piezo enjektörler hassas ve kesin bir yakıt dağılımı sağlamaktadırlar. Dolayısıyla motorlar ilk TDI motordan beri dizel motorlara özgü gücün artmasının yanı sıra daha ekonomik olmuşlardır. Artık sadece gereken dizel motoru otomobil yarışlarına göndermekti yılında ilk kez bir dizel ile çalıştırılan yarış otomobiliolan Audi R10 TDI, 24 saat Le Mans yarışını kazanabilmiş ve bu şampiyonluğu birçok kez tekrar etme başarısını göstermiştir, en son Audi A6 allroad quattro da Common Rail teknolojisi ile çalışan dört yüksek çıkış güçlü TDI motoru sunulmaktadır. 230 kw lık 3.0 TDI tiptronic A6 allroad quattro yu 650 Nm lik çarpıcı torku ile 5.6 saniyede 0 dan 100 km/s hıza çıkartmaktadır. 150 kw lık motor ise aracı 100 km/s e 7.5 saniyede ulaştırmaktadır. Ve 180 kw ve 580 Nm lik 3.0 TDI kanıtlıyor: Sürüş zevki verimlilikten fedakarlık gerektirmez. Yakıt tüketimi ve CO₂ emisyonu değerlerini sayfa 54 den itibaren bulabilirsiniz.

29 Optimum şekilde ayarlanabilir türbin geometrili egzoz turboşarj 1800 bar yüksek basınçlı püskürtme sistemi Sürtünmesi azaltılmış ünite Basınç ayarlı yağ pompası Silindir kapağı gövdesi/silindir kapağı için ayrı soğutması olan ilerici ısı yönetimi 3.0 TDI Motor ünitesi (180 kw)

30 28 quattro /Spor diferansiyelli quattro quattro ile dünyanın en iyi dört tekerden çekiş sistemlerinden birini bulduk. Tabiki bu bizim için yeterli değildi.

31 quattro sürekli bir dört tekerden çekiş sistemidir. Bir araç aksının tekerlekleri yer tutuşunu kaybeder ve patinaj yapma tehlikesi oluşunca orta diferansiyel ile otomatik olarak ve sürekli dağıtılarak çekiş kuvveti diğer aksa yöneltilir. Bu arada çekiş kuvvetinin %40 ı ön akstan ve %60 ı arka akstan gelecek şekilde standart dağılım 40 : 60 tır. Avantajı hızlanma esnasında daha iyi çekiş ve olağanüstü yer tutuşu ile daha fazla güvenlik sağlamasıdır. Teknoloji ile ilgili olarak bu kadarı yeterli. Ancak quattro yu eşsiz yapanın herhalde bazı müşterilerin söylediği sanki aracın yola yapıştığı duygusudur. Opsiyonel spor diferansiyelli quattro bu benzersiz quattro duygusunu daha da arttırır. Dönerken ve virajlarda araçlar önden savrulma eğilimi gösterir. Bu alışılagelmiş bir fizik sürecidir. Hareketli bir gövde bir yön değişikliğine karşı koyar. Esnek lastikler ve yürüyen aksam yatakları, araç yeni yöne girerken kasılır. Virajda hızlanma esnasında ön aks yükü azalır ve lastiğe daha az yer tutuş kuvveti aktarılabilir, dolayısıyla araç önden savrulur. Arka akstaki spor diferansiyelli quattro ile otomobil Carving kar kayakları üzerinde olduğu gibi hemen hemen virajların her türünü alır. Zira quattro arka aks diferansiyeli sol ve sağ tarafların her birinde iki diş kademesi olan bir ek ünite ile genişletilmiştir. Bunlar arka aks tekerleklerinin her birinin farklı bir çekiş torku almasını sağlar. Elektro hidrolik bir uygulama elemanının kavramalarını kumanda eder. Örneğin direksiyon açısı, enine savrulma, savrulma açısı ve sürüş hızına bağlı olarak kontrol ünitesi sürüş durumuna uygun tekerlek torkları dağılımını hesaplar. Böylece dönme veya bir virajda hızlanma esnasında kuvveti virajın dış tarafındaki arka tekerleğe yöneltir. Etkisi otomobilin sanki çekiş kuvveti tarafından virajın içine itilmesi ve ön tekerleklerin açısını takip etmesidir. Sol ve sağ taraflardaki farklı çekiş kuvvetleri birlikte dönerler, şimdiye kadarki alışılagelmiş direksiyondan yapılan düzeltmeler artık hemen hemen hiç gerekli değildir. Spor diferansiyelli quattro Çekiş kuvvetlerini kademesiz ve değişken olarak arka tekerlekler arasında dağıtır, virajlarda yüksek ataklık ve hayran bırakan bir sürüş dinamiği sağlar Yakıt tüketimi ve CO₂ emisyonu değerlerini sayfa 54 den itibaren bulabilirsiniz.

32 30 MMI Multimedya arayüzü Telefon: Opsiyonel olarak temin edilebilen cep telefonu hazırlığı (Bluetooth) veya Bluetooth araç telefonunda arama listeleri ve adres rehberi olan bir seçim ekranı mevcuttur. MMI touch : MMI touch üzerine parmakla yazabilirsiniz. Sistem harfleri ve sayıları algılar. Ayrıca parmakla çekerek menüleri hareket ettirebilirsiniz. Navigasyon ve telefon için kullanılabilir; ilaveten müzik kutusunda müzik koleksiyonunuzun albüm sayfalarını parmakla çevirebilirsiniz. Navigasyon sistemi: Opsiyonel sabit diskli navigasyon sistemi MMI touch olan MMI navigasyon plus üç boyutlu harita görünümü verir, bilinen binaların üç boyutlu resmini ve görmeye değer yerleri gösterir. Medya: Müzik kutusu, takılan SDHC hafıza kartları, Audi müzik ara yüzü veya CD ler ve DVD ler gibi mevcut medya kaynaklarının göstergesidir; aynı zamanda opsiyonel TV tunerinin de göstergesidir. Önsezilerinizi takip edin; doğru yere geleceksiniz. Teknoloji ile bir adım önde sloganımızı örneğin daha da geliştirilmiş katlanır ekranlı MMI multimedya arayüzü ile bir Audi nin her alanında yerine getirmekteyiz. MMI ile otomobildeki medya sistemleri, navigasyonu ve diğer konfor fonksiyonlarını kontrol edebilirsiniz. MMI kullanımı şimdiye kadar kolaydı, şimdi daha da kolay. Düğme sayısının azaltılması daha iyi anlaşılmasını sağlamaktadır. Radyo ve medya kullanım düğmeleri amaca uygun olarak ses ayar düğmesinin olduğu yere yerleştirilmiştir. Örneğin telefon veya navigasyon kontrol düğmeleri ve diğer altı düğme kolay kullanım için merkezi MMI kontrol butonunun olduğu yerdedir. MMI ekranındaki daire şeklindeki gösterim de yenidir. Böylece daha iyi göreceksiniz ve istediğinize daha kolay ulaşacaksınız. Opsiyonel MMI navigasyon plus ta ise özel olan benzersiz MMI touch tır. Merkezi kullanım panosunun sol tarafında bulunmaktadır ve özellikle yeni vites kolu ile birlikte rahatça ulaşılabilir. MMI touch ile harfleri ve sayıları dokunmatik bölüme parmakla yazarak navigasyonu yeni ve akıllı bir şekilde yönlendirebilirsiniz. Sistem her karakter sonrası girilen karakteri akustik bir geri bildirim ile onaylar. Ayrıca Jukebox içindeki albümleriniz arasında parmağınızın bir hareketi ile gezinebilirsiniz çizgi şeklindeki kısa bir parmak hareketi yeterlidir.

33 Audi connect 31 Audi connect: Trafik bilgileri online. Doğru olanın yanı sıra ayrıca gideceğiniz yere olan en hızlı rotayı da alırsınız. Trafik bilgileri online değişken rota yönlendirmesi için trafik bilgilerinin yanı sıra trafik tıkanıklığı oluşması ve çözülmesi hakkında daha çabuk bilgiler ile daha yüksek düzeyde bir yol şebekesi kapsamı da sunar. Audi connect: Yolculuk bilgisi/hava. Hava tahminlerini ve güncel bilgileri, örneğin gidilecek yer ile ilgili bilgi grafikleri ve hava durumu haritaları verir. Audi connect: Haberler online güncel dünya olayları ile ilgili geniş kapsamlı haberler sunar. Audi connect. Yolda da daima online. Audi connect: Navigation mit Google-Earth-Audi Connect: Google Earth resimleri ve yol görünümü (Street View) olan navigasyon yüksek çözünürlüklü havadan görünüş ve uydu resimleri, fotoğraflar, arazi şekilleri, yollar ve adları ve iş kayıtları ile navigasyon sağlar. Yol görünümünde (Street View) yolculuk esnasında önceden gidilecek yerin gerçeğine uygun bir resmini oluşturabilirsiniz. Sesli komut ile Google Point of Intereset (Google da ilgi duyulan yerleri) arama (POI) arama sayesinde yolculuk hedefleri, açık olma saatleri veya ziyaretçi değerlendirmeleri ile ilgili olarak ayrıntılı faydalı bilgiler alırsınız ve herhangi bir yere bağlı olmadan tüm Google internet veri bankası bant genişliğine erişebilirsiniz. myaudi veya Google haritaları üzerinden hedef girilmesi istek üzerine ev bilgisayarınızda kişisel navigasyon hedefleriniz ile rahat bir rota planlama ve araca gönderme sağlar. Yolculuğa başlandığında rota planlaması MMI navigasyon plus a yüklenir. Mobil bilgi servisleri en kapsamlı bağlantıyı sağlarlar. Audi connect ile MMI yi kullanarak internet üzerinden rahatça özel noktaları bulabilir, planladığınız navigasyon hedefine ait en güncel haberlere ve hava durumu tahminlerine ulaşabilirsiniz. Veri aktarımı, isteğe bağlı olarak MMI touch donanımlı MMI Navigation plus ile sipariş edilebilen Bluetooth online araç telefonunun UMTS modülü üzerinden gerçekleşir. Özelliklerden biri de WLAN erişim noktasıdır. Laptop, ipad ya da Netbook lar ile önemli bilgilere, verilere, e-postalara ofisinizdeymiş gibi rahatça ulaşabilirsiniz. Bazı akıllı telefonlar için Internet radyosu* için bir uygulama da bulunmaktadır. İmkan, kullanım hakları ve ücretleri ile ilgili ayrıntılı bilgi için Audi Yetkili Satıcınıza danışabilirsiniz. Audi connect konusu Audi connect çeşitliliğini yaşamak istediğinizde cep telefonunuzun kamerasını bu QR koduna tutun ve onu bir QR okuyucusu yardımı ile tarayın. Ya da şu linki kullanın: * Kesin piyasaya sunuş tarihi hakkında Audi Yetkili Satıcınızdan bilgi alabilirsiniz.

34 32 Audi ve Verimlilik Verimlilik: Her Audi de standarttır. Daha fazla verimliliğe giden en kısa yol, yeniliklerden geçer. Audi onlarca yıllardan beri sürekli olarak otomotiv endüstrisinin bütünü için belirleyici atılımlar yapmış ve böylece etkin verimliliğin sürdürülebilir bir stratejinin sonucu olduğunu kanıtlamıştır. Bu nedenle tüketimi ve emisyonları azaltıcı önlemler her Audi de standart donanıma dahildir. Zengin kapsamlı teknolojiler, modele özgü şekilde kombine edilir ve tutarlı şekilde tüm araç filosuna uygulanır. Çok sayıda Audi modelinde kullanılan Audi Uzay Kafesi (ASF) Audi nin hafif yapı konusunda uzun yıllar boyunca edindiği deneyimlerde bir kilometre taşıdır. Bu devrimci yapım şeklinde ham karoserinin ağırlığı, alışılagelmiş çelik konstrüksiyonlara kıyasla yaklaşık üçte bir oranında daha azdır. Hafif yapım konusundaki en son yenilik: Audi A6 da kullanılan ağırlık azaltıcı alüminyum-hibrid yapım şeklidir. Bunun dışında Audi TDI ile dünya çapında en başarılı dizel teknolojilerinden birisini geliştirmiştir. Direkt enjeksiyon ile turboşarjın kombinasyonu üstün bir çekiş ile birlikte yüksek bir verimlilik sağlamaktadır. Şu andaki doruk noktası: Audi A4 sedan otomobilde¹ kullanılan 3.0 TDI Clean Diesel dir. Bu motor 2014 yılında tüm Avrupa da yürürlüğe girecek olan EU6 egzoz normunu daha bugünden sağlamaktadır. TFSI benzinli motorlarda kullanılan Downsizing (küçültme) teknolojisi de fevkalade etkilidir. 2.0 TFSI motor beş yıl arka arkaya Yılın Motoru ² seçilmiştir. Q5 hibrid quattro ile de Audi verimlilik konusunda yeni bir evrim kademesine ulaşmıştır: Elektrikli ulaşım için hazırlık olarak bu araç uzun vadede az emisyonlu bir geleceğe geçişi sağlayacaktır. Çift kavramalı S tronic şanzıman ile tutumlu TDI ve TFSI motorların potansiyeli, düşük devir sayıları ve daha kısa vites değiştirme süreleri sayesinde özellikle verimli şekilde yola aktarılmaktadır. Ve Audi karoserilerinin düşük bir hava direnci ile birlikte düşük bir kaldırma kuvveti sağlayan aerodinamik tasarımı ilave bir yakıt tasarrufu sağlayabilmektedir. Tüm bu önlemler her Audi otomobilde verimlilik ve sportifliğin birbirini mükemmel şekilde tamamlamasına yardımcı olmaktadır. Bugün ve gelecekte de. En başından beri kendimize koyduğumuz hedef olan teknoloji ile bir adım önde olmayı her an hissetmeniz için. ¹ Litre/100 km cinsinden yakıt tüketimi: Şehir içinde 8,7; Şehir dışında 5,5; Karma 6,7; g/km cinsinden CO₂ emisyonları: Karma 175. ² D İnternational Engine of the Year Awards (Uluslar arası Yılın Motoru Ödülleri) 30 ülkenin üzerindesaygın motor muhabirleri tarafından verilmektedir: UKIP Media & Events Ltd.;

35

36 34 Audi exclusive Çünkü zevkinizi hiç kimse sizin kadar iyi bilemez: Audi Exclusive. Audi, her yıl yüz binlerce araç satmaktadır. Ancak sizinkini tabi ki sadece bir kez. Peki sizin aracınızı diğer yüz binlerce araçtan ayırmak nasıl mümkün olabilir? Audi nizi diğerlerinden ayıran quattro GmbH tarafından sunulan Audi Exclusive dir. Beklentilerinize göre renkler, kaliteli deri döşemeler, yüksek kaliteli Alcantara ve özenle seçilmiş ahşaplar ve dekorlar... Kısaca Audi nize tamamen kendine özgü bir kişilik veren bu malzemeler ve hassas işçiliktir. Audi Exclusive aksesuarları hakkında Audi Yetkili Satıcınızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

37 Valcona deri (Havana kahve/alabaster beyazı) spor koltukları, doğal koyu kahve tamo ahşabı dekoratif aksesuarları ve kumanda elemanlarında kontrast dikişleri olan Audi exclusive iç mekanı. quattro GmbH sunumudur

38 36 Renkler Sedefli derin yeşil Modele özgü standart ve opsiyonel donanımları lütfen sayfa 58 den itibaren dizinden alın.

39 İbis beyazı Metalik glacier beyazı Metalik Oolong grisi Metalik Java kahverengisi Parlak siyah Metalik buz gümüşü grisi Metalik ayışığı mavisi Metalik Dakota grisi Metalik Havana siyahı

40 38 Renkler, Koltuklar/Koltuk döşemeleri Sedefli granat kırmızısı Audi exclusive özel renkleri quattro GmbH sunumudur Kontrast renk Mat antrasit veya mat siyah kontrast renkli ön ve arka tampon alt parçası ve marşpiye Full renk Alüminyum aksesuarlı araç dışı dahil gövde renginde ön ve arka tampon alt parçası ve marşpiye. (İbis beyazı ve parlak siyah ile birlikte alınmaz Sedefli fantom siyahı Sedefli derin yeşil Modele özgü standart ve opsiyonel donanımları lütfen sayfa 58 den itibaren dizinden alın.

41 Manuel kafalık yükseklik ve mesafe ayarı Manuel emniyet kemeri yükseklik ayarı Manuel sırtlık konumu ayarı Sierra kumaş/mono.pur 350 Kadife bej Milano deri Manuel koltuk yükseklik ayarı Siyah Milano deri* Siyah Valcona deri Manuel koltuk ileri/geri konumu ayarı Standart ön koltuklar Koltuk yüksekliği, koltuk ileri geri konumu, sırtlık eğimi, kafalık yüksekliği ve mesafesi ile kemer yüksekliği manuel olan ön koltuklardır. İsteğe göre deri için önde koltuk havalandırmalı alınabilir Titan grisi Milano deri Audi exclusive deri donanım quattro GmbH sunumudur * Opsiyonel olarak koltuk havalandırması ile birlikte temin edilebilir. (Koltukların derisi perfordur.)

42 40 Koltuklar/Koltuk döşemeleri Manuel kafalık yükseklik ve mesafe ayarı Manuel emniyet kemeri yükseklik ayarı Manuel sırtlık konumu ayarı Kontrast dikişli siyah Milano deri Kontrast dikişli Santos kahvesi Valcona deri Dört yönlü bel desteğinin elektrikle ayarlanması Manuel koltuk yükseklik ayarı Manuel koltuk oturma bölümü ayarı Kontrast dikişli siyah Valcona deri Kontrast dikişli kadife bej Valcona deri Manuel koltuk ileri/geri konumu ayarı Spor ön koltuklar Koltuk yüksekliği, koltuk eğimi, koltuk ileri geri konumu, koltuk derinliği, sırtlık eğimi, kemer yüksekliği, kafalık yüksekliği ve mesafesi manuel ayarı, dört yollu bel desteği elektrikli ayarı ile birliktedir Kontrast dikişli titan grisi Valcona deri Alcantara/Siyah deri Modele özgü standart ve opsiyonel donanımları lütfen sayfa 58 den itibaren dizinden alın.

43 Alcantara/Titan grisi deri Audi exclusive deri donanımları quattro GmbH sunumudur

44 42 Koltuklar/Koltuk döşemeleri, Tavan döşemesi Manuel kafalık yükseklik ve mesafe ayarı Manuel emniyet kemeri yükseklik ayarı Elektrikli sırtlık konumu ayarı Siyah Milano deri Siyah Valcona deri Pnömatik dolgulu koltuk yan destekleri Koltuk sırt bölümü pnömatik destekleri Koltuk oturma bölümü pnömatik ayarı Elektrikli koltuk yükseklik ayarı Elektrikli koltuk oturma bölümü ayarı Titan grisi Milano deri Titan grisi Valcona deri Elektrikli koltuk ileri/geri konumu ayarı Elektrikli ayarlanabilir koltuk oturma ön bölümü Hafıza fonksiyonlu konfor koltuklar Koltuk yüksekliği, koltuk ileri geri konumu, bacak altlığı, koltuk ve sırtlık eğimi elektrikli ayarı; kafalık yüksekliği ve mesafesi ile kemer yüksekliği manuel ayarı; pnömatik sırtlık ve koltuk yükseltileri, pnömatik bel desteği olan ön koltuklar; sürücü koltuğu, ön yolcu koltuğu ve dış ayna hafıza fonksiyonu dahildir Kadife bej Milano deri Santos kahvesi Valcona deri Modele özgü standart ve opsiyonel donanımları lütfen sayfa 58 den itibaren dizinden alın.

45 Kadife bej Valcona deri Audi exclusive deri donanımları quattro GmbH sunumudur Koltuk döşemeleri, Tavan döşemesi Sierra/mono.pur 350 kumaşı Ön koltuklar içindir; Sierra kumaşı koltuk orta şeridi, mono.pur 350 koltuk yan yükseltileri ve kafalıklar Alcantara/deri kombinasyonu Alcantara/deri kombinasyonu spor koltuğa ayrıcalıklı ve sportif bir görsellik verir. Alcantara koltuk orta şeridi çok iyi bir tutma sağlar ve dolayısıyla dinamik sürüşler için çok uygundur; en kaliteli deriden koltuk yan yükseltileri koltuğu tamamlarlar. Çabuk sıcaklık dengelemesi ile bu kombinasyon yüksek bir koltuk konforu ve iyi bir koltuk kliması sağlar. Hemen hemen hiç etkilenmez, bakımı kolay ve aşınmaya karşı dayanıklıdır; spor ön koltuklar için siyah ve titan grisi renginde alınabilir Milano deri donanımı Milano deri koltuk döşemeleri, kafalıklar ve ön orta kol dayamadan oluşur. Milano deri, boyasından dolayı mükemmel bir yüzey koruması sağlayan içi dahil tamamı renkli bir deridir. Deri çok dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Kromsuz tabaklanmıştır ve baskılı ve silk yüzeyi ile farklı kalitede olduğunu göstermektedir Valcona deri donanımı Valcona deri koltuk döşemeleri, kafalıklar, kapı kaplamaları, ön kol dayaması (opsiyonel olarak alınabilir) ve deri orta konsol alt tarafı; Valcona deri, iç mekanın şık görünmesine katkıda bulunan farklı kalitede bir deridir. Üzerindeki az miktardaki boya hava almasına yardımcı olmaktadır ve baskısız yüzey farklı kalitedeki özelliğini vurgulamaktadır. Valcona deri kromsuz tabaklanmıştır, içi dahil tamamı renklidir ve solmayan renk pigmentleri ile donatılmıştır Kapı kaplamalarında deri kol dayamaları Deri paketi Deri orta konsol alt tarafı ve kapılardaki kol dayama Hava yastığı kapağı dahil deri paketi Deri orta konsol alt tarafı, kapılardaki kol dayaması, kapı kapatma kolu ve direksiyonda siyah deri hava yastığı kapağı. quattro GmbH sunumudur Audi exclusive hava yastığı kapağı dahil deri paketi Kapsamı hava yastığı kapağı dahil deri paketi ile aynıdır; deri ve süs dikişlerinin renkleri Audi exclusive renk sunumundan isteğe göre seçilebilir. quattro GmbH sunumudur Audi exclusive deri donanımı (Paket 1) Valcona deri veya deri/alcantara olarak temin edilebilir. Kapsamı: Koltuklar, orta kol dayama, kapı kaplaması dekoratif aksesuarı ve alt orta konsol. Opsiyonel olarak Alcantara koltuk orta şeridi ve kapı kaplaması dekoratif aksesuarı. Deri, Alcantara ve süs dikişleri renkleri audi exclusive renk sunumundan isteğe göre seçilebilir. quattro GmbH sunumudur Audi exclusive deri donanımı (Paket 2) Valcona deri olarak temin edilebilir. Paket 1 e ilaveten kapsamı: Kapı kol dayama, kapı kapatma kolu ve sırtlık muhafazası. Koltuk ek parçaları renk olarak uyarlanmıştır. Deri, Alcantara ve süs dikişleri renkleri Audi exclusive renk sunumundan isteğe göre seçilebilir. quattro GmbH sunumudur Kumaş tavan kaplaması Seçilen araç içi rengine uygun Siyah kumaş tavan kaplaması optional auch für alle Innenausstattungen bestellbar

Audi A7 Sportback Audi S7 Sportback

Audi A7 Sportback Audi S7 Sportback Donanımlar Audi A7 Sportback/S7 Sportback HomeLink 86 İç aydınlatma 85 İç ve dış aydınlatma paketi 85 İlkyardım malzemesi 98 Isı yalıtımlı cam 87 Isıtmalı koltuklar 88 ISOFIX çocuk koltuğu bağlantısı 88

Detaylı

Audi A4 A4 Avant A4 allroad quattro Audi S4 S4 Avant Audi Teknoloji ile bir adım önde

Audi A4 A4 Avant A4 allroad quattro Audi S4 S4 Avant Audi Teknoloji ile bir adım önde A4 Audi A4 A4 Avant A4 allroad quattro Audi S4 S4 Avant Audi Teknoloji ile bir adım önde Sayfa Büyüleyicilik 4 Audi A4 Sedan ve A4 Avant 26 Audi A4 allroad quattro 36 Audi S4 Sedan ve S4 Avant Teknik

Detaylı

Audi A6 Sedan A6 Avant A6 allroad quattro Audi S6 Sedan S6 Avant. Teknoloji ile bir adım önde

Audi A6 Sedan A6 Avant A6 allroad quattro Audi S6 Sedan S6 Avant. Teknoloji ile bir adım önde A6 Audi A6 Sedan A6 Avant A6 allroad quattro Audi S6 Sedan S6 Avant Audi Teknoloji ile bir adım önde Sayfa Büyüleyicilik 4 Audi A6 Sedan ve A6 Avant 18 Audi A6 allroad quattro 26 Audi S6 Sedan ve S6 Avant

Detaylı

larınızın altında döşemelerin gıcırdama sesleri, bildiğiniz kokular, benzersiz bir silü. Net şekli, arazi efsanesi olan G-Serisiʼni hatırlatıyor.

larınızın altında döşemelerin gıcırdama sesleri, bildiğiniz kokular, benzersiz bir silü. Net şekli, arazi efsanesi olan G-Serisiʼni hatırlatıyor. GLK-Serisi. larınızın altında döşemelerin gıcırdama sesleri, bildiğiniz kokular, benzersiz bir silü. Net şekli, arazi efsanesi olan G-Serisiʼni hatırlatıyor. Tamponda LED gündüz seyir l in birer göstergesidir

Detaylı

BMW Serisi Sedan. Sheer Driving Pleasure. www.bmw.com.tr BMW SERİSİ SEDAN. BMW EFFICIENTDYNAMICS. DAHA AZ TÜKETİM. DAHA FAZLA SÜRÜŞ KEYFİ.

BMW Serisi Sedan. Sheer Driving Pleasure. www.bmw.com.tr BMW SERİSİ SEDAN. BMW EFFICIENTDYNAMICS. DAHA AZ TÜKETİM. DAHA FAZLA SÜRÜŞ KEYFİ. BMW Serisi Sedan www.bmw.com.tr Sheer Driving Pleasure BMW SERİSİ SEDAN. BMW EFFICIENTDYNAMICS. DAHA AZ TÜKETİM. DAHA FAZLA SÜRÜŞ KEYFİ. BAZEN BİR RESİM BİN SÖZCÜĞE BEDELDİR. Editoryal HER AN DAHA DA MÜKEMMEL.

Detaylı

CLS-Serisi. Coupé ve Shooting Brake.

CLS-Serisi. Coupé ve Shooting Brake. CLS-Serisi. Coupé ve Shooting Brake. Yeni nesil CLS. Işıldayan tasarım. İnsan, hayatında kaç defa sıra dışı bir kişilikle karşılaşır? Eğer isterseniz, her gün ve her sürüşte olabilir. Yeni nesil CLS, geleceğe

Detaylı

BMW X. Sheer Driving Pleasure. www.bmw.com.tr YENİ BMW X. BMW EfficientDynamics Daha az tüketim. Daha fazla sürüş keyfi.

BMW X. Sheer Driving Pleasure. www.bmw.com.tr YENİ BMW X. BMW EfficientDynamics Daha az tüketim. Daha fazla sürüş keyfi. BMW X www.bmw.com.tr Sheer Driving Pleasure YENİ BMW X. BMW EfficientDynamics Daha az tüketim. Daha fazla sürüş keyfi. BROŞÜRÜ- NÜZDEN DAHA FAZLA YARARLA- NIN. YENİ BMW X3. SINIRSIZ ÇOK YÖNLÜLÜK. GÖSTERİLEN

Detaylı

Giriş Sportif ve geliştirilmiş Freelander 2. Güç Motor ve vites seçenekleri, performans ve ekonomi. Üstün özellikler Asfalt ve arazide üstün yetenek

Giriş Sportif ve geliştirilmiş Freelander 2. Güç Motor ve vites seçenekleri, performans ve ekonomi. Üstün özellikler Asfalt ve arazide üstün yetenek Giriş Sportif ve geliştirilmiş Freelander 2 SAYFALAR 2-5 Güç Motor ve vites seçenekleri, performans ve ekonomi SAYFALAR 6-9 Üstün özellikler Asfalt ve arazide üstün yetenek SAYFALAR 10-13 Akıllı teknoloji

Detaylı

>> Şehir için harika bir fikir. smart fortwo pure, pulse, passion, smart BRABUS ve BRABUS Xclusive.

>> Şehir için harika bir fikir. smart fortwo pure, pulse, passion, smart BRABUS ve BRABUS Xclusive. (Sabit telefondan ücretsiz arama. Cep telefonlarından aramalar için ücretler farklı olabilir.) D/A/CH smart Infocenter 00800 2 77 77 77 7 smart ınızı Avrupa Birliği nin (AB) ikinci el araç yasası gereğince

Detaylı

Yeni Vito. Kombi, Mixto ve Panelvan.

Yeni Vito. Kombi, Mixto ve Panelvan. Yeni Vito. Kombi, Mixto ve Panelvan. Yeni Vito. Kendi işinin patronları da terfi eder. Hafif ticari araçların uzmanı Mercedes-Benz den gerçek ticaret erbapları ve işinin uzmanları için yepyeni bir araç:

Detaylı

YENİ FORD TOURNEO COURIER

YENİ FORD TOURNEO COURIER YENİ FORD TOURNEO COURIER İleri görüşlü. İlham verici. Dikkat çekici. Her otomobil onun imzasını taşıyor. Her maceranızda, yanınızda. Yeni Ford Tourneo Courier İyi zaman geçirmek kavramını tam anlamıyla

Detaylı

YENİ FORD TRANSIT CUSTOM

YENİ FORD TRANSIT CUSTOM YENİ FORD TRANSIT CUSTOM 1 2-5 Ford kinetik tasarım 6-9 Kalite 10-11 Çevre dostu 12-13 Güvenlik 14-17 Akıllı teknolojiler 18-21 Gövde tipleri Araçlarımızın heyecan verici tasarımının sırrı. Cesur ve dinamik

Detaylı

YENİ FORD TOURNEO CUSTOM

YENİ FORD TOURNEO CUSTOM YENİ FORD TOURNEO CUSTOM 1 2-5 Ford kinetik tasarım 6-9 Kalite 10-11 Çevre dostu 12-13 Güvenlik 14-17 Akıllı teknolojiler 18-23 Donanım seviyeleri Araçlarımızın heyecan verici tasarımının sırrı. Cesur

Detaylı

YENİ FORD TOURNEO COURIER

YENİ FORD TOURNEO COURIER YENİ FORD TOURNEO COURIER İleri görüşlü. İlham verici. Dikkat çekici. Her otomobil onun imzasını taşıyor. Her maceranızda, yanınızda. Yeni Ford Tourneo Courier İyi zaman geçirmek kavramını tam anlamıyla

Detaylı

> > RANGE ROVER SPORT 2012

> > RANGE ROVER SPORT 2012 RANGE ROVER SPORT 2012 En lüks sports tourer. Olağanüstü asfalt dinamikleri, sınıfının lider konfor özellikleri ve üstün yetenekleri ile mükemmel. Yenilenen gövdesi, mükemmel iç tasarımı, iki farklı olağanüstü

Detaylı

www.landrover.com.tr PERFORMANS İÇ MEKAN TÜM KOŞULLARDA TASARIM Sayfa 12 Sayfa 16 Sayfa 8 Sayfa 2

www.landrover.com.tr PERFORMANS İÇ MEKAN TÜM KOŞULLARDA TASARIM Sayfa 12 Sayfa 16 Sayfa 8 Sayfa 2 RANGE ROVER EVOQUE www.landrover.com.tr TASARIM TÜM KOŞULLARDA PERFORMANS İÇ MEKAN Sayfa 2 Sayfa 8 Sayfa 12 Sayfa 16 ÖNEMLİ UYARI: Land Rover, araçlarının teknik özelliklerini, tasarımını ve üretimini

Detaylı

Yeni Vito Select, çok özel hissetmeniz için ünlü olmanız gerekmiyor.

Yeni Vito Select, çok özel hissetmeniz için ünlü olmanız gerekmiyor. Yeni Vito Select. Yeni Vito Select, çok özel hissetmeniz için ünlü olmanız gerekmiyor. Her türlü yol şartına uygun bir şekilde tasarlanmış olan yeni Vito Select, çok yönlülüğü, konforu ve her zaman güvenilir

Detaylı

Yeni Passat ve Yeni Passat Variant

Yeni Passat ve Yeni Passat Variant Yeni Passat ve Yeni Passat Variant En az sizin kadar özel. Yeni Passat ve Yeni Passat Variant ın özgüveninin ne kadar yüksek olduğunu daha ilk bakışta fark edeceksiniz. Özgün tasarımlı LED High ön farlar

Detaylı

GÜZEL BİR ŞEY GÖRDÜKLERİNDE İNSANLARIN GÖZBEBEKLERİ %20 ORANINDA BÜYÜR.

GÜZEL BİR ŞEY GÖRDÜKLERİNDE İNSANLARIN GÖZBEBEKLERİ %20 ORANINDA BÜYÜR. GOLF İYİ BİR OTOMOBİL ÜRETMEK İÇİN İNANLARI İYİ TANIMALIINIZ. DAHA ÇOK KULAK VERDİK, DAHA FAZLA ZAMAN HARCADIK VE DAHA ÇOK ORU ORDUK. BİR TEK AMACIMIZ VARDI: ÜRÜCÜÜNÜ İYİ TANIYAN, YALNIZCA BUGÜNÜN DEĞİL,

Detaylı

> www.landrover.com.tr RANGE ROVER SPORT

> www.landrover.com.tr RANGE ROVER SPORT RANGE ROVER SPORT Tasarım İç Mekân Performans Yetenekler Sayfa 2 Sayfa 6 Sayfa 16 Sayfa 20 Şık, daha keskin, daha çağdaş bir kimlik Spor lüks ve sezgisel özellikler Üç gelişmiş motor güç, performans ve

Detaylı

YENİ BMW SERİSİ SEDAN. TUTKU KAZANIR. BMW EfficientDynamics Daha az tüketim. Daha fazla sürüş keyfi. BMW Serisi Sedan. Sheer Driving Pleasure

YENİ BMW SERİSİ SEDAN. TUTKU KAZANIR. BMW EfficientDynamics Daha az tüketim. Daha fazla sürüş keyfi. BMW Serisi Sedan. Sheer Driving Pleasure BMW Serisi Sedan www.bmw.com.tr Sheer Driving Pleasure YENİ BMW SERİSİ SEDAN. TUTKU KAZANIR. BMW EfficientDynamics Daha az tüketim. Daha fazla sürüş keyfi. TARZ İLE STANDART KARŞI KARŞIYA. Yeni BMW Serisi

Detaylı

C mon! Ne için bekliyorsunuz?

C mon! Ne için bekliyorsunuz? Opel Corsa Motorlar ve Şanzımanlar 15 Sürüş Dinamiği 17 C mon! Ne için bekliyorsunuz? Güvenlik Konfor Akıllı Çözümler 18 20 23 Eğlenceyi sürüş keyfine çevirin. Opel Corsa nın mükemmel görünüşü heyecan

Detaylı

YENİ FORD FOCUS. Temmuz 2012 / 20.000. Bayi Kaşesi. Bilgi İçin Ford Direkt Hattı. www.ford.com.tr

YENİ FORD FOCUS. Temmuz 2012 / 20.000. Bayi Kaşesi. Bilgi İçin Ford Direkt Hattı. www.ford.com.tr Temmuz 2012 / 20.000 YENİ FORD FOCUS Bilgi İçin Ford Direkt Hattı Bayi Kaşesi 444 3 6 7 3 444 F O R D www.ford.com.tr Bu broşür Ford orijinal aksesuarları ve Ford araçları için onaylanmış aksesuar üreticilerinin

Detaylı

YENİ DISCOVERY SPORT

YENİ DISCOVERY SPORT YENİ DISCOVERY SPORT ÖNEMLİ UYARI: Jaguar Land Rover Limited araçlarının, teknik özelliklerini, tasarımını ve üretimini geliştirmenin yollarını sürekli olarak aramakta olup devamlı şekilde değişiklikler

Detaylı

Toyota Yaris ve Yaris Hybrid

Toyota Yaris ve Yaris Hybrid Toyota Yaris ve Yaris Hybrid TOYOTA TOUCH & GO Yeni Toyota Yaris ve Yaris Hybrid. Akıllı ve kışkırtıcı, üstelik şehre çok yakışıyor. Toyota Touch & Go Navigasyon, geri görüş kamerası ve multimedya uygulamalarının

Detaylı

Yeni Toyota Yaris. Akıllı ve kışkırtıcı. Üstelik şehre çok yakışıyor. TOYOTA TOUCH & GO

Yeni Toyota Yaris. Akıllı ve kışkırtıcı. Üstelik şehre çok yakışıyor. TOYOTA TOUCH & GO Toyota Yaris Yeni Toyota Yaris. Akıllı ve kışkırtıcı. Üstelik şehre çok yakışıyor. TOYOTA TOUCH & GO 4.7 Toyota Touch & Go Navigasyon, geri dönüş kamerası ve multimedya uygulamalarının tadını çıkarın.

Detaylı

Verso kendinize bir aile macerası yaratın.

Verso kendinize bir aile macerası yaratın. Verso Verso kendinize bir aile macerası yaratın. Tasarım Yeni dinamik tasarımımız aile dostu fonksiyonellikle buluştu. İç mekân Dışarıdan kompakt, içi ise oldukça geniş olan Verso ayrıca çok sayıda eşya

Detaylı

HAYATI TÜM RENKLERİYLE YAŞAYIN DİYE TÜM VOLKSWAGENLERİN YETENEKLERİ ONDA TOPLANDI.

HAYATI TÜM RENKLERİYLE YAŞAYIN DİYE TÜM VOLKSWAGENLERİN YETENEKLERİ ONDA TOPLANDI. Yeni Tiguan HAYATI TÜM RENKLERİYLE YAŞAYIN DİYE TÜM VOLKSWAGENLERİN YETENEKLERİ ONDA TOPLANDI. İÇİNDEKİLER. 04 DONANIM & TEKNOLOJİLER. 10 Trend & Fun 11 Sport & Style 12 White Night 14 Dış donanım 16 İç

Detaylı

Volvo Trucks. Driving Progress. volvo fh serisi. volvo fh ve volvo fh16 ürün kılavuzu

Volvo Trucks. Driving Progress. volvo fh serisi. volvo fh ve volvo fh16 ürün kılavuzu Volvo Trucks. Driving Progress volvo fh serisi volvo fh ve volvo fh16 ürün kılavuzu Geleceğin kamyonu şimdi daha da fütüristik. Aslında, zaten başarılı olmuş bir konsepti değiştirmemek gerektiğini söylerler.

Detaylı

VOLKSWAGEN TÜM MODELLER KATALOĞU

VOLKSWAGEN TÜM MODELLER KATALOĞU VOLKSWAGEN TÜM MODELLER KATALOĞU 2 VOLKSWAGEN DÜNYASINA HOŞ GELDİNİZ. İçindekiler Polo sf. 4-7 Yeni Golf sf. 8-11 Jetta sf. 12-15 Passat sf. 16-19 Passat Variant sf. 20-23 Scirocco sf. 24-27 The Beetle

Detaylı