APACHI DL-3 APACHI DL-4 KULLANMA KILAVUZU

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "APACHI DL-3 APACHI DL-4 KULLANMA KILAVUZU"

Transkript

1 1 APACHI DL-3 APACHI DL-4 KULLANMA KILAVUZU

2 2 BU ARAÇ KARAYOLLARINDA KULLANILMAZ BU ELEKTRİKLİ ARACIN ÖMRÜ 10 (ON) YILDIR. ÖNSÖZ Elektrikli engelli aracımızı satın aldığınız için teşekkür ederiz.elektrikli engelli aracı kullanmak tehlikeli bir aktivite olabilir. Denge problemi ve kontrol kaybı mümkün olabilmektedir. Düşme veya ona benzer tehlikeli durumlar ortaya çıkabilir. Bu durumu ortadan kaldırmak için kullanım öncesi eğitim almak gerekir. Ağır yaralanma ve ölüm gibi tehlikeli durumların önüne geçmek için aracı güvenlik ekipmanları ile kullanınız. Aracı kendi riskinizi alarak sürün ve sağduyunuzu kullanın. Bu kılavuzda birçok uyarı vardır.elektrikli engelli aracınızı kullanırken bu uyarılar sizin korunmanıza ve aracınızı düzgün bir şekilde kullanmanıza yardımcı olacaktır. Çünkü herhangi bir olay ciddi yaralanmalara hatta ölümlere neden olabilir. TAŞIMA Orijinal ambalajıyla taşırken ters, yan ve dik taşımayınız. Teker aşağıda kalacak şekilde düz taşıyınız. Aracı ambalajsız olarak taşırken de el frenini kilitleyiniz aracı sabit yerlere bağlayarak hareket etmesini önleyiniz.

3 3 UYARI Yağmurlu ve kötü hava şartlarında mümkünse araç kullanmayınız. Kullanacaksanız çok dikkatli olunuz. Aksi halde can güvenliğiniz tehlikeye girebilir. BÖLÜM 1 HİÇBİR ZAMAN *Alkollü iken araç kullanmayınız. *Diğer vasıtalara emniyetsiz olacak şekilde fazla yaklaşmayınız. *Aracı kullanırken bol ve uzun giysiler giymeyiniz. *Aracı kullanırken kamuflajlı ve koyu renkli elbiseler giymeyiniz UYARI! ARACINIZ İLGİ ÇEKEN BİR ARAÇTIR. BU SEBEPLE ÇALINMA VEYA HERHANGİ BİR TEHLİKEYE KARŞI ÖNLEMİNİZİ ALINIZ.

4 4 ÜRÜNÜN RESMİ VE AÇIKLAMALARI

5 5 1.Hız Göstergesi 2.Ayna 3.Kontrol Paneli 4.Direksiyon Yekesi 5.Sepet 6.Ön Far 7.Sinyal Lambaları 8.Ön tampon 9.Kafa -Dayanağı 10.Kolçak 11.Koltuk 12.Koltuk Açısı ayarlama kolu 13. Arka Stop Lambası 14. Boş Vites Modu Kolu UYGUN KULLANIM Bu kılavuz önemli güvenlik bilgileri içerir. Bu bilgileri gözden geçirmek sizin sorumluluğunuzdadır. Tüm uyarı talimat ve güvenlik konularını iyi bir şekilde anladığınızdan emin olunuz. Her hangi bir sakatlanmayı önlemek için; güvenlik önlemlerini kullanmadan önce okuyunuz. -Sadece trafiğe kapalı alanlarda kullanınız. -Her zaman etrafınızdaki engellere dikkat ediniz ( İnsanlar, arabalar, arazi ve hava durumuna ) -Kalabalık alanlarda aracınızı kullanırken, daha dikkatli olunuz

6 6 -Eğer doktor tarafından verilmiş reçeteli bir ilaç kullandıysanız, ilacın sizi fiziksel olarak etkilemediğine emin olunuz. Bazı ilaçların yan etkileri olup,( halsizlik vs ), sürüşe engel olabilir. -Alkollü iken aracınızı kullanmayınız ARAÇ KULLANIM UYGULAMALARI Aracınızı ilk kez kullanmadan önce; sürüş hakimiyeti kazanmak için, açık bir arazide (park gibi ) pratik yapınız. Aracı kullanırken düşmemek için, durma, kalkma, dönme, aşağı ve yukarı yokuş çıkma gibi teknikleri pratik yapınız. - Pratik yaparken düşük hızla gidiniz. Yanınızda biri mutlaka gözetimde olsun. Aracınızı güvenli bir şekilde kullanabileceğinizden emin olduktan sonra hızınızı artırınız. Aracı Kullanırken Günlük kontrollerinizi yapınız.sürüş halinde iken vücudunuzu ve uzuvlarınızı, çevredeki engel ve araçlara çarpma ihtimaline karşı araçtan dışarı uzatmayınız. (çıkartmayın) Böyle bir hareket denge kaybına, düşerek yaralanmanıza neden olabilir Elbiselerinizin tekerlere dolaşmamasına özen gösteriniz.

7 7 Hemzemin geçitlerden geçerken Aracı tamamen durdurunuz.aracın yolda sıkışmadan geçeceğine emin olursanız geçiniz. Aşağıdaki durumlarda aracınızı kullanmayınız Kalabalık trafikli yollarda, çamurda, çakılda, tümseklerde, kar ve buzda. Bu şartlar aracınızın performansını etkileyerek, kaza ve yaralanmalara sebep olabilir.bariyersiz su yolu ve kanal olan yollarda, aracınızı daha dikkatli olunuz. Aracınızın mahsur kalabileceği yer ve koşullardan uzak durunuz. Aracınızı gece kullanmayınız. Aracınızı karda, yağmurda kullanmayınız. Bu tip koşullar sürüş yeteneğinizi azaltıp, kaza ve yaralanmalara sebep olabilir. Aracınız merdivenlerden çıkıp inemez. Böyle bir gereksinimde asansör yada vinç kullanınız. Cep telefonu ve diğer elektronik aletler hakkında Aracınızı kullanırken, cep telefonu yada diğer elektronik aletleri kullanmayınız. Cep telefonunuzu ve diğer elektronik cihazları ; aracınızın aküsünden şarj etmeyiniz.

8 8 Rampa, yokuş ve inişlerler Aracı dik rampalarda kullanmayınız. Yokuş bir yola geldiğiniz de, hızınızı azaltınız. Hız kadranı orta ayarda kullanınız. Ani duruş ve kalkışlardan sakınınız. Yokuş aşağı inerken, hız kadranını düşük ayarda kullanınız. Geniş mazgalların (ızgara) üstünden geçmeyiniz, aracınızın takılmasına sebep olabilir. Rampa ve çakıllı yollarda ani dönüşler yapmayınız. Aracınızın geçeceğinden şüphe duyduğunuz arazi ya da engellerden geçmeyiniz. Kullanım Panel Hız kadranı Korna düğmesi Portbagaj Düğmesi Sinyal Düğmesi Anahtar deliği/ön Far/Arka Far Düğme Hız kontrol çubuğu Batarya Kontrol Gösterge

9 9 Aracın kullanımı - Güç Düğmesi ON: Güç açıktır. OFF: Güç kapalıdır. LIGHT: Güç ve ışıklar açıktır - Hız Kadranı Sürücünün ileri ve geri viteste hızını ayarlamasını sağlar - İleri, Geri ve Fren Sağ elinizle hız kontrol çubuğunu aşağı çekiniz, aracınız ileri doğru ilerleyecektir. Sol elinizle hız kontrol çubuğunu aşağı çekiniz, aracınız geri geriye ilerleyecektir. Aracınız geriye doğru giderken İKAZ SESİ gelir. İleri ve geriye doğru giderken, hız kontrol çubuğunu bıraktığınız zaman, motordaki elektromagnetik fren devreye girecek, ve aracınız duracaktır. -Sinyal Düğmeleri Sinyal düğmeleri çalışırken ses çıkararak yanıp yanıp sönecektir. Sol Sinyal Lambası Sağ sinyal Lambası

10 10 Korna Korna butonuna bastığınızda çalışır. Anahtar deliği/ön Far/Arka Far Düğme Anahtarı On Konumuna getirdiğinizde araç çalışır; LIGHT konumunda ön ve arka farlar çalışır. Fren Elektro-magnetik Fren: Hız çubuğunu tamamen bıraktığınız; motorun içindeki elektromagnetik fren devreye girer. Koltuk 1. Arka koltuk 45 derece yada 90 derece dönebilir.. 2. Açıyı değiştirmek için arka koltuk ayarlama kolunu aşağı itiniz. Batarya kontrol Gösterge 1. Anahtar ON konumda iken, batarya kontrol göstergesindeki 5 LED ışık kalan gücü gösterir. Bütün 5 LED ışık: Batarya tamamen dolu.

11 11 2. Batarya gücü kullanımı sürüş mesafesi ve zamanına bağlı olarak değişir. Tekrarlanan yeniden çalıştırma, durdurma yada tırmanışlar, bataryanın gücünün bitmesini hızlandırır. 3. DL-4 için: İki grup 12V 45AH olmak üzere koltukların altında bataryalar vardır.ön Koltuğun altındaki batarya boş ise, arka koltuğun altındaki düğmeye basınız, böylece arka koltuktaki akü seti çalışacaktır. - Boş vites modunu nasıl kullanacasın 1.Sürüş Modu : Kolu tamamen aşağı indiriniz, araç motor gücü ile gidecektir. 2.Boş Vites Modu: Kolu tamamen yukarı çekiniz, araç manual olarak gidecektir. Direksiyon yekesi ayarlaması Direksiyon yekesi 0-80 arası aşağıdaki adımlar ile ayarlanabilir. 1. Direksiyon yekesinin üzerindeki ayarlama kolunu çekiniz. 2. İstenilen açıya getiriniz 3. Kolu bıraktığınızda, direksiyon yekesi otomatikman istenilen açıda ayarlanmış olucaktır Çalıştırma ve Sürme Koltuğun uygun monte olduğundan emin olunuz. Direksiyon yekesinin uygun şekilde ayarlandığından emin olunuz. Mümkünse kolçağın en aşağı pozisyonda döndüğüne emin olunuz. Anahtarı On konumuna getiriniz, gerekli ise ışıklarınızı yakınız. Batarya göstergenizi kontrol ediniz. Yolcuğunuz boyunca size yetecek gücün olmasına dikkat ediniz.

12 12 Eğer yetmeyeceği yönünde şüpheniz var ise, şarj etmeden yola çıkmayınız. 6. Uygun hızda kullanınız. 7. İleri/Geri hız kolunun çalıştığından emin olunuz. 8. Elektromagnetik frenin çalıştığından emin olunuz - Kullanım Hızı Hakkında Hız göstergesi hız kadran panelini üzerindedir, sıralama soldan (Düşük Hız) sağa (Yüksek Hız) şeklindedir. - Durma 1. Hız kontrol çubuğunu tamamen bırakınız. Araç kendiliğinden fren yapıp, duracaktır. 2. Anahtarı OFF. Konumuna getiriniz. Ve anahtarı delikten çıkarınız.

13 13 KONTROL VE BAKIM Kullanmadan önceki aşağıdakileri kontol ediniz. GÜNLÜK KONTROL Gidon Hız kontrol kadranı Hız kontrol Çubuğu Motor Boş Vites Modu Batarya Kontrol Göstergesi Korna Sinyaller Ön Far Arka Stop Lamba Koltuk Ayna Lastikler Diğerleri KONTROL İÇERİĞİ Gevşek mi? Sağa ve sola rahatça dönüyor mu? Rahatça ayarlanabiliyor mu, görevini yapıyor mu? Çubuk aşağıda iken araç çalışıyor mu? Çubuk bırakılınca araç duruyor mu? Motordan gelen anormal bir ses var mı? Elektromagnetik frenler uygun çalışıyor mu? Boş vites modu kolu çalışıyor mu? Güç açıkken ışık yanıyor mu? Kalan güç, yolculuğunuz için yeterli mi? Korna düzgün çalışıyor mu? Sinyaller düzgün çalışıyor mu? Ön far düzgün çalışıyor mu? Arka stop lambası düzgün çalışıyor mu? Koltuk dönebiliyor mu? Aynalar düzgün mü, sağlam mı? Lastik üzerinde herhangi bir yarık, çatlak yada hasar var mı? Yeterli basınca sahip mi?ayakla kontrol ediniz.. Herhangi bir anormal ses var mı?yağ kaçırıyor mu?

14 14 ARIZA ARAMA Aracınızla ilgili bir problem halinde,aşağıdakileri kontrol ediniz. Problem Kontrol Edilmesi gerekenler Yapılması gerekenler Güç düğmesi OFF koumunda mı? ON konumuna getiriniz. Çalışmaz ise Bataryada hala güç yok mu? Batarya gösterge ışığı yanıyor mu? Şarj fişi aracın üstünde mi? Gitmez ise Bataryayı şarj ediniz. Şarj aletini fişten çıkarınız ve kabloyu başka bir yere koyunuz. Boş vites kolunun tuttuğundan emin olunuz

15 15 KABUL EDİLEBİLİR SÜRÜŞ UYGULAMALARI, ŞARTLARI VE UYARILAR Her zaman kurallara ve genel yasalara uyun dikkatli kullanın. Aracı kullanırken karşına çıkabilecek potansiyel engellere karşı dikkatli olun. Aracınız, kontrollü alanlarda ve trafik tehlikelerinden uzak yerlerde kullanmak içindir. Umumi caddelerde ve kaldırımlarda kullanmak için değildir. Yayaların veya vasıta trafiğinin mevcut olduğu alanlarda aracı kullanmayın. Bu araçlar performans ve dayanıklılık için üretilmiştir fakat bu durum aracın zarar görmeyeceği anlamına gelmez. Atlayarak ve agresif kullanımlar çevreye ve araca ciddi zararlar verir. Dikkatli olun ve kullanım limitlerini bilin. Aracı kullanırken direksiyonu bırakmayın ve asla yolcu taşımayın. Asla merdivenlerde ve yüzme havuzu gibi kaygan olabilecek zeminlerde aracı kullanmayınız. Parmaklarınızı ve vücudunuzu aktarma zincirinden, tekerleklerden ve bütün hareketli mekanizmalardan uzak tutunuz. Aracı kullanırken asla cep telefonu kullanmayınız. Aracı kullanırken asla başka bir araç çekmeye çalışmayınız. Aracı ıslak ve buzlu havalarda kullanmayın ve asla elektrik motorunuzu suyun içine sokmayın. Aracı suda kullanmak aracın elektrik ve sürüş bileşenlerine zarar verir. Veya diğer olası güvensiz koşulların çıkmasına neden olabilir. Engelli elektrikli aracınız düzgün zeminlerde kullanmak üzere tasarlanmıştır. Islak, kaygan, inişli çıkışlı, pürüzlü yüzeyler çekişi etkileyebilir ve olası kazaların meydana gelmesine neden olabilir. Aracınızı çamurda, buzda ve suda kullanmayın. Yokuş aşağı olan yerlerde aşırı hızdan kaçının. Aracı gece veya görüş alanının kısıtlı olduğu zamanlarda kullanmayın.

16 16 UYGUN SÜRÜŞ KIYAFETİ Her zaman uygun koruyucu güvenlik ekipmanları giyin. Örneğin; Onaylanmış güvenli kask, dirseklik ve dizlik güvenlik ekipmanlarından bazılarıdır. Bunun yanı sıra koruma özellikli montlar tercih edilebilir. Üzerinizdeki kıyafetin bol olmamasına dikkat ediniz. Her zaman spor ayakkabı giyiniz. Asla ayakkabısız veya sandaletle aracı kullanmayınız. ŞARJ ALETİ KULLANIMI Şarj aleti aracın bir parçasıdır. Herhangi bir hasara karşı düzenli olarak fişi, kablosu ve muhafazası kontrol edilmelidir. Eğer herhangi bir hasar oluşmuşsa sorun giderilmeden ya da değişim yapılmadan kullanılmamalıdır. Aracınızı şarj ederken sadece tavsiye edilen orijinal şarj aletini kullanınız. Farklı şarj aletlerinin kullanılması aracınıza ve elektrik sisteminize zarar verebilir. YAĞIŞLI HAVALARDA KULLANIM Aracınız bir elektrik motor vasıtası ile çalışmaktadır. Elektrik motorunun zarar görmemesi için su ile temas ettirmeyin, yağışlı havalarda kullanmayınız. BAŞLAMADAN ÖNCE Aracın ambalaj kutusunun içindekileri çıkarın. Nakliye esnasında ürünün zarar görmemesi açısından korumak için konulan ayırıcı köpükleri çıkartın. Nakliye esnasında ürüne herhangi bir zarar gelip gelmediğini kontrol edin.

17 17 1 ) Elektrikli motor üzerindeki şarj noktasına şarj aleti fişini takın. Şarj aleti güç anahtarı ile çalışır. 2 ) Şarj aletinin fişini prize takın. Şarj aletinin üzerinde şarj durumunu gösteren LED ışıkları vardır. Bunlar sayesinde şarj durumu kontrol edilebilir. Şarj aletinde bulunan kabloların ve fişlerin uygun şekilde sıralı olarak takıldığından emin olun. Başka türlü kullanımlarda şarj işlemi gerçekleşmez. UYARI Elektrikli motorunuzu sıvı ile temizlemeden önce şarj aletinin prize takılı olmadığından emin olun. LASTİKLERE HAVA BASIMI Nakliyeden önce lastiklere hava basılmıştır. Fakat üretimden satışa kadar geçen zamanda lastik basınçları değerlerini yitirebilir. NOT Benzin istasyonlarından temin edilen hava basıncı, yüksek hacimli otomobil lastikleri için tasarlanmıştır. Eğer böyle bir hava kaynağından yararlanmak istiyorsanız, ilk önce basınç göstergesinin çalıştığından emin olun daha sonra doğru basınçla şişirmek için küçük hamleler yapın. Farkında olmadan lastik aşırı şişirilmişse, bisiklet pompası yardımıyla havasını salarak lastik yanağındaki basınç miktarına getiriniz.

18 18 ŞARJ ALETİ Şarj aleti herhangi bir arızaya karşı düzenli olarak kontrol edilmelidir. Eğer bir arıza varsa bu arıza giderilmeden veya arızalı parça değiştirilmeden şarj edilmemelidir. UYARI Akünüzü şarj ederken orijinal şarj cihazı dışında başka bir şarj cihazı kullanmayınız Aksi halde aracınız zarar görebilir. Akünüzü rasgele şarj etmeyiniz.

19 19 TEKNİK ÖZELLİKLER Model Paketleme Ebatları Tüm Yükseklik Tüm Uzunluk Tüm Genişlik Motor Gücü Batarya Beyin Şarj eleti Şarj Süresi Ön Teker Arka Teker 195*72*87 cm 93cm 182cm 63cm DC24V 800W 12V45AH*4Adet 24V110A 24V5A*2 6-8sa 4.10/3.50-4(10 ) 4.10/3.50-4(10 ) DL-4 DL-3 132*72*87 cm 116cm 122cm 63cm DC24V 800W 12V45AH*2Adet 24V110A 24V5A 9-10sa 4.10/ Aks mesafesi 1412mm 820mm Fren Sistemi Akıllı yenilenebilir electromagnetik fren Akıllı yenilenebilir elektromagnetik fren Net Ağırlık (batarya /koltuk ile) 155KG 108KG Maksimum yükleme 182KG 130KG Turmanış açısı 15 derece 13 derece

20 20 Her şarjda mesafe Maksimum Hız 60KM 1-9km/h (opsiyonel ) 45KM 1-15km/h (opsiyonel ) Maksimum Geri Vites Hızı km/h (opsiyonel ) km/h( opsiyonel ) Dönüş Yarıçapı Yerden Yükseklik Fren Alanı 2100mm 100mm <3.9m 2100mm 100mm <4m DİKKAT! Güncel Servis ve Servis Adresleri için internet adresinden bakınız.

21 21 Yetkili Servis İstasyonları SIRA NO UNVANI ALİ ÇETİN ALİ EKBER EKİCİ LİDER MOTOSİKLET BATU MOTORSİKLET TAMİRİ BURAK BATO KARTAL MOTOR 5 ERCAN ÇELİK ÇELİK MOTORSİKLET 6 IŞILDAR MOTOR OTOMOTİV IŞILDAR MOTOR OTOMOTİV MUSTAFA KIŞ USTA MOTOR SELAHATTİN YILDIRIM YILDIRIM MOTOR GÜVEN MOTOSİKLET TANER ETCİ HİZMET YERİ ADRESİ GÖKYAZI MAH. YENİ CAMİ CAD. KURT APT. NO. 25 DEMRE SANAYİ GİRİŞİ ŞİFA MAH. KAVUKLAR ARKASI NO:12/12 TEL/FAKS DEMİRTAŞ MAH.PAZAR ÇIKMAZI MURAT APT.NO: OSMAN NURİ FİLİZ CAD. YENİ SANAYİ SİT. NO:3 HONAZ /DENİZLİ PAZAR MAH. DOĞAN SOK. NO:16 SULUOVA KANAL MAH.ANTALYA BULV.NO:116 KANAL MAH.ANTALYA BULV.NO:116 KEPENEK MAH. ŞERİF KENDİRCİOĞLU CAD. NO: 38 / MEHMET AKİF ERSOY MAH. YENİ ATA SANAYİ 30. SOK. NO: 12 SİVAS ESKİ SANAYİ MAH SOK. NO: 14 ISPARTA

22 22 T.C.GÜMRÜK VE TİCARET BAKANLIĞI TÜKETİCİNİN KORUNMASI VE PİYASA GÖZETİMİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ IŞILDAR OTOMOTİV İNŞ.TUR.VE DAYANIKLI TÜKETİM MALLARI TİC.LTD.ŞTİ. ELEKTRİKLİ ENGELLİ ARACI GARANTİ BELGESİ Elektrikli engelli aracı eksiksiz, sağlam çalışır vaziyette kontrol ederek,test sürüşü yaparak ayıpsız bir şekilde teslim aldım. Bu belgeyi okudum. Müşteri Onay Adı/Soyadı -İmza BAKIMLARINIZI VAKTİNDE,YETKİLİ SERVİSLERİMİZE YAPTIRINIZ VE İLGİLİ SERVİSE KAŞELETTİRİNİZ.YETKİLİ SERVİSÇE BAKIM YAPILMAYAN VE KAŞELENMEYEN GARANTİ BELGESİ GEÇERSİZDİR.CAN VE MAL GÜVENLİĞİNİZ İÇİN KULLANMA KLAVUZUNU MUTLAKA OKUYUNUZ VE TAVSİYELERE UYUNUZ.AKSİ HALDE HAYATINIZ TEHLİKEYE GİRER VE HATALI KULLANIMDAN DOLAYI GARANTİDEN YARARLANAMAZSINIZ.

23 23 GARANTİ ŞARTLARI 1. Garanti süresi malın teslim tarihinden itibaren başlar ve süresi 2 yıldır. 2. Mamulün bütün parçaları dâhil olmak üzere fabrikasyon arızalara karşı imalat, montaj ve malzeme hatları yüzünden çıkabilecek arızaların giderilmesi, tamiri mümkün olmayan parçaların değiştirilmesi veya tamir edildiğinde tekrar kullanılabilecek parçaların onarılıp tekrar kullanılmasını kapsar. (Tamir edildiğinde tekrar kullanılacak parçaların yenisi ile değiştirilme zorunluluğu yoktur.) 3. Malın garanti süresi içerisinde arızalanması durumunda tamirinde geçen süre Garanti, süresine eklenir.malın tamir süresi en fazla 20 iş gününü geçemez..bu süre,mala ilişkin arızanın servis istasyonuna,servis istasyonunun olmaması durumunda malın satıcısı,bayii,acentesi,temsilciliği,ithalatçısı veya imalatçısı-üreticisinden birisine teslim tarihinden başlar.malın arızasının on iş günü içerisinde giderilememesi halinde imalatçı üretici veya ithalatçı malın tamiri tamamlanıncaya kadar benzer özelliklere sahip başka bir malı tüketicinin kullanmasına tahsis etmek zorundadır.. 4. Malın garanti süresi içerisinde gerek malzeme ve işçilik gerekse montaj hatalarından dolayı arızalanması halinde Hiçbir ücret alınmayacaktır. işçilik masrafı değiştirilen parça bedeli ücreti talep edilmeden yapılacaktır. 5. Tüketicinin onarım hakkını kullanmasına rağmen malın; *Tüketiciye teslim edildiği tarihten itibaren belirlenen garanti süresin içinde kalmak kaydıyla bir yıl içerisinde en az dört defa veya imalatçı-üretici ve/veya ithalatçı tarafından belirlenen garanti süresi içerisinde altı defa arızalanmasının yanı sıra bu arızaların maldan yararlanamamayı sürekli kılması, *Tamiri için gerekli azami sürenin aşılması, *Firmanın servis istasyonunun, servis istasyonunun olmaması halinde sırasıyla satıcısı, bayii. Acentesi, temsilciliği, ithalatcısı veya imalatçısı-üreticisinden birisinin düzenleyeceği raporla arızanın tamirinin mümkün bulunmadığının belirlenmesi, Durumlarında tüketicinin malın ücretsiz değiştirilmesini, bedel iadesi veya ayıp oranında onarım bedeli indirim talep edebilir.

24 24 6. Malın kullanma kılavuzunda yer alan hususlara aykırı kullanılmasından kaynaklanan arızalar garanti kapsamı dışındadır Yine aşağıda belirtilen hususlar garanti kapsamı dışındadır a) Yağ değiştirme, yağlama, ayar yapma, temizleme gibi bakım işlemleri b) Buji, filtre ve tüm kumanda telleri gibi normal bakım sürecinde değiştirilenler. c) Lastikler, fren ve debriyaj parçaları, tahrik kayışı, zincir, kablolar, ampuller, rulmanlar gibi aşınması doğal olan parçalar. d) Garanti hakkının devam etmesi için ücretsiz ve ücretli periyodik bakımların yetkili servislerimize yaptırılması ve ilgili yerlerin kaşelenip imzalanması gerekir. Garanti süresi içinde arızalanması halinde tüketici, servis istasyonlarımıza Garanti ve Bakım Kartı ile başvurmalıdır. 7. Garanti Belgesi ile ilgili olarak çıkabilecek sorunlar için Gümrük ve Ticaret bakanlığı Tüketicinin korunması ve Piyasa Gözetimi genel müdürlüğü ne başvurulabilir. AŞAĞIDAKİ DURUMLARDA MAMÜL GARANTİ KAPSAMI DIŞINDADIR a) Orijinal olmayan yedek parçaların kullanılması veya kullanma kılavuzunda tavsiye edilen nitelikte yağların dışında başka yağların ve kirli yakıtların kullanılması sonucu ortaya çıkan arızalar, her türlü yangın ve kazalar. b) Aracın amaca uygun olmayan şekilde kötü kullanılması ve bu kötü kullanımdan dolayı meydana gelen arızalar. c) Araca istiap haddinin üzerinde aşırı yük konulması. d) Distribütör / Üretici firma ve yetkili kuruluşlardan yazılı izin alınmadan araç üzerinde değişiklik yapılması. e) Aracın kiralama, ticari ve / veya yarış amaçlı kullanılması f) Aracın arızalanması durumlarında kullanıcı tarafından veya yetkili olmayan tamirciler tarafından sökülmesi ve tamir edilmesi g) İlk bakım ve periyodik bakımların distribütörün belirttiği yetkili servislerde ve zamanında yaptırılmaması

25 25 h) Kullanma kılavuzunda belirtilen önerilere aykırı kullanım sebebi ile oluşacak arızalar ARAÇ TESLİM ŞARTLARI Aracınızı teslim alırken araç sahibinin dikkat etmesi gereken hususlar a) Garanti belgesinin geçerli olabilmesi için, garanti belgesi üzerinde doldurulması gereken yerler bayi tarafından tam ve eksiksiz olarak doldurulmalıdır. b) Garanti belgesinin verilmesi tüketicinin aracı çalışır halde teslim aldığı araçla ilgili tüm evrakları tam ve eksiksiz aldığını teyit eder. c) Şanzımana ve diğer kullanılan tüm yağlar istenilen özellikte ve tam konulmuş olmalıdır. d) Tüm civatalar kontrol edilip, gerekli olanlar sıkılmalıdır. e) Lastiklere uygun miktarda hava basılmış olmalı f) Araçla en az 200 mt. Yetkili servis tarafından deneme sürüşü yapılmalıdır. MÜŞTERİLERİMİZİN ELEKTRİKLİ ENGELLİ ARACI TESLİM ALIRKEN VE KULLANIM ESNASINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR VE ÖNERİLER 1) Aracı bayiden teslim alırken akünün mutlaka şarj edilmiş hazır hale getirilmiş şekilde teslim alınız. Şarj edilmemiş, engelli elektrikli araç için hazır hale getirilmemiş akü yanlış kullanıma girmektedir. Kullanım sırasında bu kılavuzda verilen bilgileri her zaman göz önünde bulundurunuz. Akünüzü rast gele şarj yapmayınız.rast gele yapılan şarjlar akü ömrünü bitirir ve hatalı kullanıma girer. 2) Aracın maksimum 1 ay süreyle kullanılmayan zamanlarda aküyle ilgili yapılması gerekenler : a) Akü kutup başlarını sökün ( Sökerken önce eksi kutup başlığını sonra artı kutup başlığını, takarken ise önce artı kutup, sonra eksi kutup başlığını takın ) b) Akü tam şarj edilerek gölgede, serin ve havalandırmalı bir yerde oda sıcaklığında ( 20 derece gibi ) bekletin.aksi

26 26 halde akünüz verimsiz hale gelir. 1) Motorunuzu bayiden teslim alırken akünün mutlaka şarj edilmiş hazır hale getirilmiş şekilde teslim alınız. Şarj edilmemiş, motor için hazır hale getirilmemiş akü garanti kapsamına girmemektedir. 2) Akünün asiti içine konulup kapakları şarj edilmeden motora takılan aküler garanti kapsamına girmez. 3) Motorun minimum 1 ay süreyle kullanılmayan zamanlarda aküyle ilgili yapılması gerekenler : a) Akü kutup başlarını sökün ( Sökerken önce eksi kutup başlığını sonra artı kutup başlığını, takarken ise önce artı kutup, sonra eksi kutup başlığını takın ) b) Akü tam şarj edilerek gölgede, serin ve havalandırmalı bir yerde oda sıcaklığında ( 20 derece gibi ) bekletin. UYARI! I) 09 Eylül 1995 tarihli ve sayılı Resmi Gazete de yayınlanan TRKGM95/ tebliğ ile garanti yükümlülüklerimizi yerine getirmeyi, yerine getiremediğimiz taktirde ise durumun G ü m r ü k ve Ticaret Bakanlığı Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü nce kamuoyuna duyurulmasını kabul ve taahhüt ederiz. II) Tüketiciler, bakım onarım ile ilgili servis istasyonları ile aralarında meydana gelen anlaşmazlık durumlarını, servis istasyonlarının ilgili olduğu imalatçı veya ithalatçı kuruluşlara mektup veya telefonla bildirmek durumundadırlar. III) Tüketicinin mağdur olması durumunda Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü ne müracaat edilmesi gerekmektedir. Sorumluluğumuz yukarıda tarifi yapılmış garanti kapsamıyla belirlenmiştir.

27 27 UYARI! Kullanma kılavuzunda belirtilen teknik özellikler ve açıklamalar ve bilgilendirmelerde olası baskı hatalarından firmamız sorumlu değildir. Işıldar haber vermeksizin ürün ve ürün özelliklerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Değerli Müşterimiz, garanti başlaması için bu belge Elektrikli engelli araç alındıktan, 10 gün içinde aşağıdaki adrese iadeli taahhütlü olarak gönderilmelidir. İTHALATCI FİRMA IŞILDAR OTOMOTİV İNŞ. TUR. VE DAYANIKLI TÜKETİM MALLARI TİC.LTD.ŞTİ Kanal Mah. Antalya Bul. No:116 Kepez/ANTALYA Tel: 0 (242) Faks: 0 (242) E-posta: WEB :

28 28 GARANTİ BAKIM KARTI Garanti Belge No: Garanti Onay Tarihi: Fatura No ve Tarih: MOTORUN MODEL: TİPİ: ÜRETİM NO: ÜRETİM TARİH: Teslim Tarihi: MÜŞTERİNİN Adı Soyadı: Adresi: Tel: SATICI FİRMA İLK MONTAJ YAPAN SERVİS Unvan: Adres: Unvan: Adres: Tel: Kaşe-İmza Tarih : Tel: Kaşe-İmza Tarih :

29 29 1.Ay 3.Ay 5. Ay 9. Ay Yetkili Servis Kaşe-İmza ÜCRETLİ Tarih Motor No: Yetkili Servis Kaşe-İmza ÜCRETLİ Tarih Motor No: Yetkili Servis Kaşe-İmza ÜCRETLİ Tarih Motor No: Yetkili Servis Kaşe-İmza ÜCRETLİ Tarih Motor No: 11.Ay 13.Ay 17.Ay 19.Ay Yetkili Servis Kaşe-İmza ÜCRETLİ Tarih Motor No: Yetkili Servis Kaşe-İmza ÜCRETLİ Tarih Motor No: Yetkili Servis Kaşe-İmza ÜCRETLİ Tarih Motor No: Yetkili Servis Kaşe-İmza ÜCRETLİ Tarih Motor No: 21.Ay 24.Ay İLAVE İLAVE Yetkili Servis Kaşe-İmza ÜCRETLİ Tarih Motor No: Yetkili Servis Kaşe-İmza ÜCRETLİ Tarih Motor No: Yetkili Servis Kaşe-İmza ÜCRETLİ Tarih Motor No: Yetkili Servis Kaşe-İmza ÜCRETLİ Tarih Motor No:

30 30 GARANTİ KAPSAMINDA YAPILAN ONARIM VE DEĞİŞEN PARÇALAR TARİH YAPILAN ONARIM DEĞİŞEN PARÇALAR BAYİ İMZA VE KAŞESİ

31 31 IŞILDAR OTOMOTİV ÖZGÜRLÜK RUHUNDA VAR

APACHI DL-3 APACHI DL-4 KULLANMA KILAVUZU

APACHI DL-3 APACHI DL-4 KULLANMA KILAVUZU APACHI DL-3 APACHI DL-4 KULLANMA KILAVUZU 1 BU ARAÇ KARAYOLLARINDA KULLANILMAZ BU ARACIN ÖMRÜ 10 (ON) YILDIR. ÖNSÖZ Elektrikli engelli aracımızı satın aldığınız için teşekkür ederiz. Elektrikli engelli

Detaylı

APACHI DL-3 APACHI DL-4 KULLANMA KILAVUZU

APACHI DL-3 APACHI DL-4 KULLANMA KILAVUZU APACHI DL-3 APACHI DL-4 KULLANMA KILAVUZU 1 BU ARAÇ KARAYOLLARINDA KULLANILMAZ BU ARACIN ÖMRÜ 10 (ON) YILDIR. ÖNSÖZ Elektrikli engelli aracımızı satın aldığınız için teģekkür ederiz. Elektrikli engelli

Detaylı

PAC 550 ÇİM-OT-ÇİT BİÇME MAKİNASI KULLANIM KILAVUZU ÜRETİCİ FİRMA İTHALATÇI FİRMA

PAC 550 ÇİM-OT-ÇİT BİÇME MAKİNASI KULLANIM KILAVUZU ÜRETİCİ FİRMA İTHALATÇI FİRMA GENEL GARANTİ ŞARTLARI : 1- Garanti süresi, malın teslim tarihinden itibaren başlar ve 2 (iki) yıldır. Malın kullanım ömrü 5 (beş) yıldır. 2- Malın bütün parçaları dahil olmak üzere tamamı firmamızın garanti

Detaylı

GARANTİ SÜRESİ : 2 YIL KULLANIM ÖMRÜ : 10 YIL GARANTİ ŞARTLARI 1-) Garanti süresi,malın teslim tarihinden itibaren başlar ve.yıldır. 2-) Malın bütün parçaları dahil olmak üzere tamamı Firmamızın garanti

Detaylı

DPT Serisi Motorlu Su Pompaları

DPT Serisi Motorlu Su Pompaları DPT Serisi Motorlu Su Pompaları TÜRKÇE TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU İÇİNDEKİLER Garanti Ve Servis 1 Uygulama Alanları/Pompa Kod Sistemi 2 Kullanma Talimatları 3 Pompanın Yapısı 5 Taşıma,Sevkiyat ve Depolama

Detaylı

MARKA: IŞILDAR MODEL: BONCUK KULLANMA KILAVUZU

MARKA: IŞILDAR MODEL: BONCUK KULLANMA KILAVUZU MARKA: IŞILDAR MODEL: BONCUK KULLANMA KILAVUZU BU ARAÇ KARAYOLLARINDA KULLANILMAZ BU ELEKTRİKLİ ARACIN ÖMRÜ 10 (ON) YILDIR. ÖNSÖZ IŞILDAR Markasını tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz IŞILDAR BONCUK

Detaylı

ÇİM-OT-ÇİT BİÇME MAKİNASI

ÇİM-OT-ÇİT BİÇME MAKİNASI GENEL GARANTİ ŞARTLARI GARANTİ: Ürünümüz, yüksek kalitede malzemelerden imal edilmekte ve test edilmektedir. Gerekli son muayenesi yapılır ve sevke hazır edilir. Mevzuatın öngördüğü garanti hükümlerine

Detaylı

Akrilik Küvet. Garanti Belgesi

Akrilik Küvet. Garanti Belgesi Akrilik Küvet Garanti Belgesi KÜVET GARANTİ BELGESİ Ece ürününü seçtiğiniz için teşekkür ederiz. ECE KÜVETİNİZİN BÜTÜN PARÇALARI DAHİL TAMAMI ÜRETİM HATALARINA KARŞI 2 (İKİ) YIL SÜRE İLE GARANTİ ALTINDADIR.

Detaylı

HT 150 SET ODA TERMOSTATI

HT 150 SET ODA TERMOSTATI DİJİTAL ODA TERMOSTATI HT 150 SET ODA TERMOSTATI KULLANIM KILAVUZU GENEL ÖZELLİKLER HT 150 SET kablosuz oda termostatıdır. Kullanıcı oda termostatını ihtiyacı olan sıcaklığa ayarlayıp daha konforlu ve

Detaylı

3 4 5 6 7 8 9 10 11 6 Tüketici Hizmetleri Değerli Müșterimiz, Sizlere iyi ürün vermek kadar, iyi hizmet vermenin de önemine inanıyoruz. Bu nedenle siz bilinçli tüketicilere çok geniș kapsamlı yeni hizmetler

Detaylı

V, SPA Serisi Motorlu Su Pompaları

V, SPA Serisi Motorlu Su Pompaları V, SPA Serisi Motorlu Su Pompaları TÜRKÇE TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU Değerli müşterimiz; Öncelikle SEMPOMP markasını tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Bu kılavuz SEMPOMP markalı Pompaların V ve

Detaylı

DAŞ 04 MANUEL AKÜ ŞARJ REDRESÖRÜ KULLANMA KILAVUZU

DAŞ 04 MANUEL AKÜ ŞARJ REDRESÖRÜ KULLANMA KILAVUZU DAŞ 04 MANUEL AKÜ ŞARJ REDRESÖRÜ KULLANMA KILAVUZU ÜRETİCİ : DEMİRİZ ELEKTRİK SAN. TİC. LTD.ŞTİ. ADRES : Ortaköy Sanayi Bölgesi Kumru Sk. No:3 Selimpaşa Silivri / İstanbul TEL : 0 212 610 10 13 GSM : 0

Detaylı

DAŞ 01 MANUEL AKÜ ŞARJ REDRESÖRÜ KULLANMA KILAVUZU

DAŞ 01 MANUEL AKÜ ŞARJ REDRESÖRÜ KULLANMA KILAVUZU DAŞ 01 MANUEL AKÜ ŞARJ REDRESÖRÜ KULLANMA KILAVUZU ÜRETİCİ : DEMİRİZ ELEKTRİK SAN. TİC. LTD.ŞTİ. ADRES : Ortaköy Sanayi Bölgesi Kumru Sk. No:3 Selimpaşa Silivri / İstanbul TEL : 0 212 610 10 13 GSM : 0

Detaylı

TESLİM TARİHİ VE YERİ: FABRİKA AZAMİ TAMİR SÜRESİ : 30 (OTUZ) GÜN

TESLİM TARİHİ VE YERİ: FABRİKA AZAMİ TAMİR SÜRESİ : 30 (OTUZ) GÜN İMALATÇI FİRMANIN ÜNVANI: AKAY ASANSÖR İML. İNŞ. TEKS. İTH. İHR. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. İSTİKLAL MAH. YILDIRIM BEYAZIT CAD. NO:11 / B KIRAÇ-ESENYURT / İSTANBUL TELEFON : 0212 624 32 15 16 FAKS : 0212 424

Detaylı

Televizyon Kullanma Kılavuzu F 49-209 LED TV

Televizyon Kullanma Kılavuzu F 49-209 LED TV Televizyon Kullanma Kılavuzu F 49-209 LED TV Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilen ve titiz kalite kontrol işlemlerinden geçirilen üründen en iyi verimi almanızı

Detaylı

APACHI JET ELEKTRİKLİ SCOOTER KULLANMA KILAVUZU

APACHI JET ELEKTRİKLİ SCOOTER KULLANMA KILAVUZU APACHI JET ELEKTRİKLİ SCOOTER KULLANMA KILAVUZU 1 BU ELEKTRİKLİ ARACIN ÖMRÜ 10 (ON) YILDIR. Önsöz Elektrikli scooter u satın aldığınız için teşekkür ederiz. Ürünümüz, yüksek kalitede olup, güvenlikli ve

Detaylı

HARİCİ SİREN AS 240/250/260/282/290 HARİCİ SİREN AS 240/250/260/282/290. Kullanım Kılavuzu.

HARİCİ SİREN AS 240/250/260/282/290 HARİCİ SİREN AS 240/250/260/282/290. Kullanım Kılavuzu. HARİCİ SİREN Kullanım Kılavuzu www.eds.com.tr 1 Giriş Harici Sirenler, harici ortamlarda kullanılmak üzere tasarlanmış, tüm güvenlik sistemlerine uyumlu, her türlü hava şartlarına ve darbeye dayanıklı

Detaylı

Aspiratör Kullanma Kılavuzu A 37 I

Aspiratör Kullanma Kılavuzu A 37 I Aspiratör Kullanma Kılavuzu A 37 I Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilmiş ve titiz kalite kontrol işlemlerinden geçirilmiş olan ürününüzün size en iyi verimi sunmasını

Detaylı

TURBO 250 ARK KAYNAK MAKİNASI KULLANMA KILAVUZU

TURBO 250 ARK KAYNAK MAKİNASI KULLANMA KILAVUZU TURBO 250 ARK KAYNAK MAKİNASI KULLANMA KILAVUZU ÜRETİCİ : DEMİRİZ ELEKTRİK SAN. TİC. LTD.ŞTİ. ADRES : Ortaköy Sanayi Bölgesi Kumru Sk. No:3 Selimpaşa Silivri / İstanbul TEL : 0 212 610 10 13 GSM : 0 532

Detaylı

HT 250 ODA TERMOSTATI

HT 250 ODA TERMOSTATI DİJİTAL ODA TERMOSTATI HT 250 ODA TERMOSTATI KULLANIM KILAVUZU GENEL ÖZELLİKLER HT 250 kablolu oda termostatıdır. Kullanıcı oda termostatını ihtiyacı olan sıcaklığa ayarlayıp daha konforlu ve ekonomik

Detaylı

HT 150 SET ODA TERMOSTATI

HT 150 SET ODA TERMOSTATI DİJİTAL ODA TERMOSTATI HT 150 SET ODA TERMOSTATI KULLANIM KILAVUZU GENEL ÖZELLİKLER HT 150 SET kablosuz oda termostatıdır. Kullanıcı oda termostatını ihtiyacı olan sıcaklığa ayarlayıp daha konforlu ve

Detaylı

M35 SESLİ GÖRÜNTÜLÜ KAPI TELEFONU KULLANMA KILAVUZU ve GARANTİ BELGESİ

M35 SESLİ GÖRÜNTÜLÜ KAPI TELEFONU KULLANMA KILAVUZU ve GARANTİ BELGESİ M35 SESLİ GÖRÜNTÜLÜ KAPI TELEFONU KULLANMA KILAVUZU ve GARANTİ BELGESİ M35: 7G 01 00 00XX M35 SESLİ GÖRÜNTÜLÜ KAPI TELEFONU KULLANMA KILAVUZU Multitek M35 interkom telefonu seçtiğiniz için teşekkür ederiz.

Detaylı

EEE Yönetmeligine Uygundur. PCB içermez

EEE Yönetmeligine Uygundur. PCB içermez 2104 A+ DS EEE Yönetmeligine Uygundur PCB içermez UYARI! Tümüyle çevre dostu bir soğutucu gaz olan R600a (yaln ızca belirli kosullar alt ında yan ıc ıd ır) ile çal ısan soğutucu cihaz ın ız ın normal bir

Detaylı

OTOMATİK SİGORTALAR B TİPİ C TİPİ D TİPİ TÜRKÇE KULLANIM KILAVUZU

OTOMATİK SİGORTALAR B TİPİ C TİPİ D TİPİ TÜRKÇE KULLANIM KILAVUZU OTOMATİK SİGORTALAR B TİPİ C TİPİ D TİPİ TÜRKÇE KULLANIM KILAVUZU OTOMATİK SİGORTALAR Legrand otomatik sigortalar, bağlı bulunduğu elektrik devresini aşırı akım ve kısa devrelere karşı korurlar. Devrenin

Detaylı

OREGON 16 LİTRE İLAÇLAMA PULVERİZATÖRÜ KULLANMA KILAVUZU

OREGON 16 LİTRE İLAÇLAMA PULVERİZATÖRÜ KULLANMA KILAVUZU Güvenli Kullanım Uyarıları OREGON 16 LİTRE İLAÇLAMA PULVERİZATÖRÜ KULLANMA KILAVUZU Basınçlı ilaçlama pompası evler ve küçük bahçelerde kullanılmak üzere dizayn edilmiştir. Ürün öncelikli olarak ilaçlama

Detaylı

Aspiratör Kullanma kılavuzu P 275 P 280

Aspiratör Kullanma kılavuzu P 275 P 280 Aspiratör Kullanma kılavuzu P 275 P 280 Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilen ve titiz kalite kontrolünden geçirilmiş olan ürününüzün size en iyi verimi sunmasını

Detaylı

HT 300 ODA TERMOSTATI

HT 300 ODA TERMOSTATI DİJİTAL ODA TERMOSTATI HT 300 ODA TERMOSTATI KULLANIM KILAVUZU GENEL ÖZELLİKLER HT 300 kablolu oda termostatıdır. Kullanıcı oda termostatını ihtiyacı doğrultusunda programlayıp daha konforlu ve ekonomik

Detaylı

(HSS2000 EX PROOF) Model Gaz Alarm Dedektörü Tanıtımı

(HSS2000 EX PROOF) Model Gaz Alarm Dedektörü Tanıtımı (HSS2000 EX PROOF) Model Gaz Alarm Dedektörü Tanıtımı (4-20mA) 1 HSS2000 EX PROOF GAZ ALARM DEDEKTÖRÜ HSS-2000 Ex-proof gaz alarm cihazının alevsızdırmazlık özelliği ve Alsz sertifikasının geçerliliği

Detaylı

Futronic FS80 Parmak İzi Okuyucu Kullanım Kılavuzu

Futronic FS80 Parmak İzi Okuyucu Kullanım Kılavuzu Futronic FS80 Parmak İzi Okuyucu Kullanım Kılavuzu BİOMETRİ-CS BİLGİSAYAR YAZILIM EĞİTİM TURİZM DANIŞMANLIK ORGANİZASYON TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ Tel : +90 312 235 84 40 Fax : +90 312 236 00 10 Adres :

Detaylı

(AE-4 V1 Model) Gaz Alarm Panosu Tanıtım ve Kullanma Kılavuzu

(AE-4 V1 Model) Gaz Alarm Panosu Tanıtım ve Kullanma Kılavuzu (AE-4 V1 Model) Gaz Alarm Panosu Tanıtım ve Kullanma Kılavuzu AE-4 V1 gaz alarm panosunun montajı Şekil-1 deki bağlantı şemasına göre yapılmalıdır. Selenoid Valf () L N L N N L Siren () Kontaktör Kontaktör

Detaylı

Derin Dondurucu Kullanma Kılavuzu BK 3101 A+ CF

Derin Dondurucu Kullanma Kılavuzu BK 3101 A+ CF Derin Dondurucu Kullanma Kılavuzu BK 3101 A+ CF EEE Yönetmeligine Uygundur PCB içermez UYARI! Tümüyle çevre dostu bir soğutucu gaz olan R600a (yaln ızca belirli kosullar alt ında yan ıc ıd ır) ile çal

Detaylı

Tartı Kullanma Kılavuzu BKK 2195

Tartı Kullanma Kılavuzu BKK 2195 Tartı Kullanma Kılavuzu BKK 2195 Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilmiş ve titiz kalite kontrol işlemlerinden geçirilmiş olan ürününüzün size en iyi verimi sunmasını

Detaylı

Uydu Alıcısı Kullanma Kılavuzu. BS-820 Smart CI

Uydu Alıcısı Kullanma Kılavuzu. BS-820 Smart CI Uydu Alıcısı Kullanma Kılavuzu BS-820 Smart CI Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilmiş ve titiz kalite kontrol işlemlerinden geçirilmiş olan ürününüzün size en iyi

Detaylı

HT 150 ODA TERMOSTATI

HT 150 ODA TERMOSTATI DİJİTAL ODA TERMOSTATI HT 150 ODA TERMOSTATI KULLANIM KILAVUZU GENEL ÖZELLİKLER HT 150 kablolu oda termostatıdır. Kullanıcı oda termostatını ihtiyacı olan sıcaklığa ayarlayıp daha konforlu ve ekonomik

Detaylı

ISILDAR APACHI Model : KENT XL-D105B KULLANMA KILAVUZU

ISILDAR APACHI Model : KENT XL-D105B KULLANMA KILAVUZU ISILDAR APACHI Model : KENT XL-D105B KULLANMA KILAVUZU 1 BOŞ SAYFA (BLANK PAGE) 2 BU ARACIN KULLANIM ÖMRÜ 10 (ON) YILDIR ÖNSÖZ Elektrikli aracımızı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Ürünümüz yapı,

Detaylı

EEE Yönetmeligine Uygundur. PCB içermez

EEE Yönetmeligine Uygundur. PCB içermez 2595 A+ D EEE Yönetmeligine Uygundur PCB içermez UYARI! Tümüyle çevre dostu bir soğutucu gaz olan R600a (yalnızca belirli kosullar altında yanıcıdır) ile çalısan soğutucu cihazınızın normal bir sekilde

Detaylı

KULLANIM KLAVUZU PDC-1200A. Sistem Kontrol Klavyesi. Versiyon 1.0. Kullanım Klavuzu Hakkında

KULLANIM KLAVUZU PDC-1200A. Sistem Kontrol Klavyesi. Versiyon 1.0. Kullanım Klavuzu Hakkında KULLANIM KLAVUZU Sistem Kontrol Klavyesi Versiyon 1.0 PDC-1200A Kullanım Klavuzu Hakkında Kuruluma başlamadan önce kullanım klavuzunu dikkatlice okuyunuz. İçindekiler 1. GENEL BAKIŞ... Hata! Yer işareti

Detaylı

ELEKTRİKLİ SU OTOMATLARI

ELEKTRİKLİ SU OTOMATLARI ELEKTRİKLİ SU OTOMATLARI ÜRETİM ADRESİ İkitelli O.S.B. Atatürk Cad. Pik Dökümcüler San. Sit.A-3 Blok No: 2 İkitelli Başakşehir / İSTANBUL Basım Tarihi : 01 Temmuz 2015 ONS KALIP MEKANİK MATBAA SAN. TİC.

Detaylı

AE3 GAZ ALARM PANOSU KLEMENS BAĞLANTISI

AE3 GAZ ALARM PANOSU KLEMENS BAĞLANTISI AE3 GAZ ALARM PANOSU KLEMENS BAĞLANTISI SİREN 12V DC İLERİ TEKNOLOJİ 12V DC ADAPTÖR 10A GÜÇ RÖLESİ İ-TEK K- GAZ ALARM DEDEKTÖRÜ PANİK BUTONU DİALER 33 LÜ SIRA KLEMENS PAKO ŞALTERİ BAĞLANTI ŞEMASI; ŞEKİLDEKİ

Detaylı

BK3136A++CF UYARI! Tümüyle çevre dostu bir soğutucu gaz olan R600a (yaln ızca belirli kosullar alt ında yan ıc ıd ır) ile çal ısan soğutucu cihaz ın ız ın normal bir sekilde çal ısmas ın ı sağlamak için

Detaylı

BESTPUMP KULLANIM KILAVUZU H35 H55 H110 SÜS HAVUZU POMPALARI SATIN ALDIĞINIZ POMPANIZI İYİ GÜNLERDE KULLANMANIZI DİLERİZ.

BESTPUMP KULLANIM KILAVUZU H35 H55 H110 SÜS HAVUZU POMPALARI SATIN ALDIĞINIZ POMPANIZI İYİ GÜNLERDE KULLANMANIZI DİLERİZ. 1 BESTPUMP H35 H55 H110 SÜS HAVUZU POMPALARI KULLANIM KILAVUZU SATIN ALDIĞINIZ POMPANIZI İYİ GÜNLERDE KULLANMANIZI DİLERİZ. GARANTİ BELGENİZ POMPANIZIN HÜVİYETİDİR. SERVİSİNİZE BAŞVURMANIZ DURUMUNDA GARANTİ

Detaylı

MONOFAZE SERVO OTOMATİK VOLTAJ REGÜLATÖRÜ KULLANMA KILAVUZU

MONOFAZE SERVO OTOMATİK VOLTAJ REGÜLATÖRÜ KULLANMA KILAVUZU MONOFAZE SERVO OTOMATİK VOLTAJ REGÜLATÖRÜ KULLANMA KILAVUZU ÜRETİCİ : DEMİRİZ ELEKTRİK SAN. TİC. LTD.ŞTİ. ADRES : Ortaköy Sanayi Bölgesi Kumru Sk. No:3 Selimpaşa Silivri / İstanbul TEL : 0 212 610 10 13

Detaylı

HT 300 SET ODA TERMOSTATI

HT 300 SET ODA TERMOSTATI DİJİTAL ODA TERMOSTATI HT 300 SET ODA TERMOSTATI KULLANIM KILAVUZU GENEL ÖZELLİKLER HT 300 SET kablosuz oda termostatıdır. Kullanıcı oda termostatını ihtiyacı doğrultusunda programlayıp daha konforlu ve

Detaylı

Çay Makinesi Kullanma Kılavuzu K 3290 IN

Çay Makinesi Kullanma Kılavuzu K 3290 IN Çay Makinesi Kullanma Kılavuzu K 3290 IN C A B Bu ürün, çevreye saygılı modern tesislerde AEEE Yönetmeliğine uygundur. doğaya zarar vermeden üretilmiştir. PCB içermez. Çay Makinesi / Kullanma Kılavuzu

Detaylı

DIGITURK Kullanma K lavuzu

DIGITURK Kullanma K lavuzu DIGITURK Kullanma K lavuzu AS 900 DIGITURK Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilmiş ve titiz kalite kontrol işlemlerinden geçirilmiş olan ürününüzün size en iyi verimi

Detaylı

TOST MAKİNESİ HD 610

TOST MAKİNESİ HD 610 TOST MAKİNESİ HD 610 TÜRKÇE TANITIM ve KULLANMA KILAVUZU Değerli Müşterimiz, Bir Arte Bianco Elektrikli ev aletini satın aldığınız için sizi kutluyoruz. Almış olduğunuz ürünü daha uzun süreli kullanabilmek

Detaylı

TÜRKÇE TANITIM VE KULLANMA KILAVUZU : SES MĐKSERĐ MODEL EUROPOWER PMP-1680S EUROPOWER PMP-4000 EUROPOWER PMP-6000

TÜRKÇE TANITIM VE KULLANMA KILAVUZU : SES MĐKSERĐ MODEL EUROPOWER PMP-1680S EUROPOWER PMP-4000 EUROPOWER PMP-6000 TÜRKÇE TANITIM VE KULLANMA KILAVUZU CĐNS MARKA MODEL : SES MĐKSERĐ : BEHRINGER EUROPOWER PMP-1680S EUROPOWER PMP-4000 EUROPOWER PMP-6000 GARANTĐ ŞARTLARI 1-) Garanti süresi, malın teslim tarihinden

Detaylı

2500W Yaprak Toplama / Üfleme Makinesi. 2500W Garden Blower Vacuum PAB 2500

2500W Yaprak Toplama / Üfleme Makinesi. 2500W Garden Blower Vacuum PAB 2500 TR GB 2500W Yaprak Toplama / Üfleme Makinesi 2500W Garden Blower Vacuum PAB 2500 TR 7 6 5 4 3 2 1 9 8 TR2 TR3 M SE AK A.Ş 4594865 TR4 GENEL GARANTİ ŞARTLARI : 1- Garanti süresi, malın teslim tarihinden

Detaylı

Futronic FS82 Parmak İzi ve Akıllı Kart Okuyucu Kullanım Kılavuzu

Futronic FS82 Parmak İzi ve Akıllı Kart Okuyucu Kullanım Kılavuzu Futronic FS82 Parmak İzi ve Akıllı Kart Okuyucu Kullanım Kılavuzu BİOMETRİ-CS BİLGİSAYAR YAZILIM EĞİTİM TURİZM DANIŞMANLIK ORGANİZASYON TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ Tel : +90 312 235 84 40 Fax : +90 312 236

Detaylı

BESTPUMP Pistonlu Basınç Pompaları

BESTPUMP Pistonlu Basınç Pompaları 1 BESTPUMP Pistonlu Basınç Pompaları KULLANIM KILAVUZU GARANTİ BELGESİ SATIN ALDIĞINIZ POMPANIZI İYİ GÜNLERDE KULLANMANIZI DİLERİZ. GARANTİ BELGENİZ POMPANIZIN HÜVİYETİDİR. SERVİSİNİZE BAŞVURMANIZ DURUMUNDA

Detaylı

NARENCİYE SIKACAĞI LW 9709

NARENCİYE SIKACAĞI LW 9709 NARENCİYE SIKACAĞI LW 9709 TÜRKÇE TANITIM ve KULLANMA KILAVUZU Değerli Müşterimiz, Bir Arte Bianco Elektrikli ev aletini satın aldığınız için sizi kutluyoruz. Almış olduğunuz ürünü daha uzun süreli kullanabilmek

Detaylı

(FXD-T Model) Pilli El Dedektörü Tanıtım ve Kullanma Kılavuzu

(FXD-T Model) Pilli El Dedektörü Tanıtım ve Kullanma Kılavuzu (FXD-T Model) Pilli El Dedektörü Tanıtım ve Kullanma Kılavuzu Cihaz Hakkında: FXD-T model gaz dedektörü, havadaki patlayıcı gazları algılayabilen(doğalgaz ve LPG) bir cihazdır. Bu tür tehlikeli gazların

Detaylı

HYDROMETER Bluetooth Veri Toplayıcısı BLUETOOTH RECEIVER 868 / 434

HYDROMETER Bluetooth Veri Toplayıcısı BLUETOOTH RECEIVER 868 / 434 HYDROMETER Bluetooth Veri Toplayıcısı BLUETOOTH RECEIVER 868 / 434 Kullanım ve Montaj Kılavuzu İthalatçı Firma Madenerji Enerji ve Ölçüm Sistemleri San. ve Tic. A.Ş. Altıntaş Mah. Kıbrıs Cad. No:24 09800

Detaylı

WPB600 Manual Breast Pump Manuel Göğüs Pompası. Göğüs Pompaları USER MANUAL KULLANIM KILAVUZU

WPB600 Manual Breast Pump Manuel Göğüs Pompası. Göğüs Pompaları USER MANUAL KULLANIM KILAVUZU WPB600 Manual Breast Pump Manuel Göğüs Pompası Göğüs Pompaları USER MANUAL KULLANIM KILAVUZU EN TR Türkiye Garanti Koşulları Weewell ürünleri satın alındığı tarihten itibaren 2 yıl süreyle; parça

Detaylı

PLUSSMART HT 350 ODA TERMOSTATI KULLANIM KILAVUZU

PLUSSMART HT 350 ODA TERMOSTATI KULLANIM KILAVUZU GENEL ÖZELLİKLER PLUSSMART HT 350 ODA TERMOSTATI KULLANIM KILAVUZU HT 350 kablolu dijital oda termostatıdır. Kullanıcının oda termostatını ihtiyacı doğrultusunda programlayıp daha konforlu ve ekonomik

Detaylı

PLUSSMART HT 350 SET ODA TERMOSTATI KULLANIM KILAVUZU

PLUSSMART HT 350 SET ODA TERMOSTATI KULLANIM KILAVUZU GENEL ÖZELLİKLER PLUSSMART HT 350 SET ODA TERMOSTATI KULLANIM KILAVUZU PLUSSMART HT 350 SET kablosuz oda termostatıdır. Kullanıcının oda termostatını ihtiyacı doğrultusunda programlayıp daha konforlu ve

Detaylı

SÜRÜŞ GÜVENLİĞİ İÇİN 29 ÖNEMLİ KURAL

SÜRÜŞ GÜVENLİĞİ İÇİN 29 ÖNEMLİ KURAL SÜRÜŞ GÜVENLİĞİ İÇİN 29 ÖNEMLİ KURAL 1.Kesinlikle alkollü olarak araç kullanmayınız ve kullandırmamaya çalışınız. 2. Eskimiş lastiklerle yola çıkmayınız. Kışın en az diş kalınlığı 3 mm yazın 2 mm olmalı

Detaylı

Ürün Bakım ve Muhafaza

Ürün Bakım ve Muhafaza NBG4615 NBG4615 Ürün Bakım ve Muhafaza Ürünü sadece orijinal adaptörü ile çalıştırınız. Ürünün kasasını hiçbir koşulda açmayınız, herhangi bir parçasını sökmeyiniz. Arıza durumunda 4441150 no lu ZyXEL

Detaylı

-- - - KULLANIM KILAVUZU

-- - - KULLANIM KILAVUZU --- - -- - - KULLANIM KILAVUZU İÇİNDEKİLER TAN itim 2 GARANTİ ŞARTLAR! 2 KGK'NIN KURULUMU 2-3 KONTROL PANELİ 3 MONTAJ ŞEKİLLERİ 4 UZAKTAN KUMANDA TANITIMI 4 UZAKTAN KUMANDAYI HAFIZAYA YÜKLEME 5 UZAKTAN

Detaylı

İÇİNDEKİLER. Önlemler Önemli Bilgiler Ürün İnceleme LCD ekran Telsiz şeması açıklamaları Temel işlemler- Gelişmiş özellikler

İÇİNDEKİLER. Önlemler Önemli Bilgiler Ürün İnceleme LCD ekran Telsiz şeması açıklamaları Temel işlemler- Gelişmiş özellikler İÇİNDEKİLER Önlemler Önemli Bilgiler Ürün İnceleme LCD ekran Telsiz şeması açıklamaları Temel işlemler- Gelişmiş özellikler 2 3-4 5 5 6 1 Değerli Müşterimiz LUITON LT- 002 ürününü tercih ettiğiniz için

Detaylı

Derin - Dondurucu Kullanma Kilavuzu AL 212 A+

Derin - Dondurucu Kullanma Kilavuzu AL 212 A+ Derin - Dondurucu Kullanma Kilavuzu AL 212 A+ EEE Yönetmeligine Uygundur PCB içermez UYARI! Tümüyle çevre dostu bir soğutucu gaz olan R600a (yaln ızca belirli kosullar alt ında yan ıc ıd ır) ile çal ısan

Detaylı

MARKA: ALTAİ TİP: YD100D-02 MODEL:HİZMET ALTAİ HİZMET ELEKTRİKLİ SCOOTER KULLANMA KILAVUZU

MARKA: ALTAİ TİP: YD100D-02 MODEL:HİZMET ALTAİ HİZMET ELEKTRİKLİ SCOOTER KULLANMA KILAVUZU MARKA: ALTAİ TİP: YD100D-02 MODEL:HİZMET ALTAİ HİZMET ELEKTRİKLİ SCOOTER KULLANMA KILAVUZU 1 BU ELEKTRİKLİ ARACIN ÖMRÜ 10 (ON) YILDIR. Önsöz Elektrikli scooter u satın aldığınız için teşekkür ederiz. Ürünümüz,

Detaylı

SU ISITICI XB 6868. TÜRKÇE TANITIM ve KULLANMA KILAVUZU

SU ISITICI XB 6868. TÜRKÇE TANITIM ve KULLANMA KILAVUZU SU ISITICI XB 6868 TÜRKÇE TANITIM ve KULLANMA KILAVUZU Değerli Müşterimiz, Bir Arte Bianco Elektrikli ev aletini satın aldığınız için sizi kutluyoruz. Almış olduğunuz ürünü daha uzun süreli kullanabilmek

Detaylı

SMART+ JS SERİSİ KURU KADRANLI TEK HÜZMELİ SU SAYACI VE İLAVE UZAKTAN OKUMA MODÜLÜ KULLANIM KILAVUZU (MODELLER JS1,6-02, JS90 1,6-02, JS2,5-02, JS90

SMART+ JS SERİSİ KURU KADRANLI TEK HÜZMELİ SU SAYACI VE İLAVE UZAKTAN OKUMA MODÜLÜ KULLANIM KILAVUZU (MODELLER JS1,6-02, JS90 1,6-02, JS2,5-02, JS90 SMART+ JS SERİSİ KURU KADRANLI TEK HÜZMELİ SU SAYACI VE İLAVE UZAKTAN OKUMA MODÜLÜ KULLANIM KILAVUZU (MODELLER JS1,6-02, JS90 1,6-02, JS2,5-02, JS90 2,5-02, JS2,5-G1-02, JS90 2,5-G1-02, JS 4-02, JS90 4-02)

Detaylı

XL800DQT-10 IŞILDAR APACHI NAR KULLANMA KILAVUZU

XL800DQT-10 IŞILDAR APACHI NAR KULLANMA KILAVUZU XL800DQT-10 IŞILDAR APACHI NAR KULLANMA KILAVUZU 1 BOŞ SAYFA (BLANK PAGE) 2 BU ARACIN KULLANIM ÖMRÜ 10 (ON) YILDIR ÖNSÖZ Aracı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Ürünümüz yapı olarak ve aerodinamik

Detaylı

MODEL RTM925 TANITMA VE KULLANIM KILAVUZU

MODEL RTM925 TANITMA VE KULLANIM KILAVUZU ELEKTRİKLİ ÇİT BUDAMA MODEL RTM925 TANITMA VE KULLANIM KILAVUZU TEKNİK ÖZELLİKLER -RTM925- VOLTAJ 230V~50HZ GİRİŞ GÜCÜ 710W BIÇAK UZUNLUĞU 530MM DEVİR HIZI 1600 R/MİN DİŞ ARALIĞI 20MM MAX KESİLECEK ÇALI

Detaylı

NİHALE AR 723 KABLOSUZ ISITICI ALTLIK

NİHALE AR 723 KABLOSUZ ISITICI ALTLIK NİHALE AR 723 KABLOSUZ ISITICI ALTLIK KULLANMA KILAVUZU 490 W NİHALE AR 723 KABLOSUZ ISITICI ALTLIK 1- Geniş yüzey 2- Şarj kablosu 3- Şarj kablosu girişi 1 3 2 ÖNEMLİ UYARILAR Arzum Nihale Kablosuz Isıtıcı

Detaylı

BD305 DMR SAYISAL PROFESYONEL EL TELSİZİ KULLANIM KILAVUZU :: DIGITAL

BD305 DMR SAYISAL PROFESYONEL EL TELSİZİ KULLANIM KILAVUZU :: DIGITAL BD305 DMR SAYISAL PROFESYONEL EL TELSİZİ KULLANIM KILAVUZU :: DIGITAL Önsöz Portatif Telsiz . Sorumluluk Reddi ------------------------------------------1 -------------------------------------------2

Detaylı

Montaj Uygulamaları ve Kullanım Kılavuzu

Montaj Uygulamaları ve Kullanım Kılavuzu Montaj Uygulamaları ve Kullanım Kılavuzu Küvet Montaj Uygulamaları 7 8 Garanti Belgesi 11 11 11 11 12 Kasım 2015 3 ÜRÜNÜN GENEL ÖZELLİKLERİ Akrilik Banyo Küvetleri nin Akrilik Banyo Küvetleri nin NAKLİYE

Detaylı

FLV S 2500 TWF. Elektrikli Oda Isıtıcısı. Kullanma Kılavuzu

FLV S 2500 TWF. Elektrikli Oda Isıtıcısı. Kullanma Kılavuzu FLV S 2500 TWF Elektrikli Oda Isıtıcısı Kullanma Kılavuzu Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilmiş ve titiz kalite kontrol işlemlerinden geçirilmiş olan ürününüzün

Detaylı

ST-100 KONDİSYON KÜREĞİ KULLANIM KILAVUZU

ST-100 KONDİSYON KÜREĞİ KULLANIM KILAVUZU ST-100 KONDİSYON KÜREĞİ KULLANIM KILAVUZU 1 GÜVENLİK TALİMATLARI 1. Çalışmaya başlamadan önce bu el kitabını iyice okuyunuz ve daima yanınızda bulundurunuz. 2. Bir egzersiz programına başlamadan önce sağlığınızı

Detaylı

AKÜLÜ MOTOSİKLET C051

AKÜLÜ MOTOSİKLET C051 AKÜLÜ MOTOSİKLET C051 Kullanmadan önce kullanım kılavuzunu dikkatlice okuyunuz. İleride referans olması için saklayınız. Parça Listesi Seri no İsim adet 1 Ana gövde 1 2 Ön gövde 1 set 3 Şarj aleti 1 4

Detaylı

MINI-CHOPPER LW-6211A

MINI-CHOPPER LW-6211A MINI-CHOPPER LW-6211A TÜRKÇE TANITIM ve KULLANMA KILAVUZU Değerli Müşterimiz, Bir Arte Bianco Elektrikli ev aletini satın aldığınız için sizi kutluyoruz. Almış olduğunuz ürünü daha uzun süreli kullanabilmek

Detaylı

ACİL DURUM LAMBASI / LED-151

ACİL DURUM LAMBASI / LED-151 Özellikler 400 mah kapasiteli, bakım gerektirmeyen ve uzun ömürlü batarya 500 Şarj batarya ömrü Yüksek ışık veren, enerji tasarrufu sağlayan, uzun ömürlü 15+1 LED 15 LED ve 1 LED aydınlatma şeklinde 2

Detaylı

Adaptörü USB portuna takmadan once mutlaka CD ile gelen sürücü yazılımını yükleyin.

Adaptörü USB portuna takmadan once mutlaka CD ile gelen sürücü yazılımını yükleyin. 802.11g High-Gain Kablosuz USB Adaptörü HIZLI KURULUM KILAVUZU Versiyon 1.0 Ocak, 2006 0 *Windows 98SE/Me/2000/XP: TÜRKÇE. Takip eden örnek yükleme Windows XP işletim sisteminde yapılmıştır. ( Windows

Detaylı

PRATIC P Elektrikli El Süpürgesi KULLANIM KILAVUZU

PRATIC P Elektrikli El Süpürgesi KULLANIM KILAVUZU PRATIC P 1200 Elektrikli El Süpürgesi KULLANIM KILAVUZU Sayın FANTOM dostu; Modern tesislerde üretilmiș ve son derece titiz kalite kontrolünden geçmiș PRATIC P 1200 Kuru Tip Elektrikli El Süpürge mizi

Detaylı

HAVALI SOMUN SIKMA MAKİNASI

HAVALI SOMUN SIKMA MAKİNASI HAVALI SOMUN SIKMA MAKİNASI MODEL RTM 0125 TANITMA VE KULLANIM KILAVUZU CİHAZIN ÜNİTELERİ 1. UÇ KOVANI 2. ÇALIŞTIRMA TETİĞİ 3. HAVA GİRİŞİ 4. BASINÇ AYARLAYICI 5. SAĞ SOL BUTONU TEKNİK VERİLER Hız Maks.

Detaylı

PATCORN AR 258 MISIR PATLATMA MAKİNESİ AR 258 POPCORN MAKER AR 258 POPCORNMASCHINE

PATCORN AR 258 MISIR PATLATMA MAKİNESİ AR 258 POPCORN MAKER AR 258 POPCORNMASCHINE PATCORN AR 258 POPCORN MAKER AR 258 POPCORNMASCHINE KULLANMA KILAVUZU INSTRUCTION MANUAL GEBRAUCHSANWEISUNG 850 W TR PATCORN 1- Motor (Ana gövde) 2- Açma / Kapama düğmesi 3- Yapışmaz mısır patlatma yüzeyi

Detaylı

LOLİTA AR 570 STANDLI SAÇ DÜZLEŞTİRİCİ AR 570 HAIR STRAIGHTENER WITH STAND AR 570 HAARGLÄTTER MIT STÄNDER

LOLİTA AR 570 STANDLI SAÇ DÜZLEŞTİRİCİ AR 570 HAIR STRAIGHTENER WITH STAND AR 570 HAARGLÄTTER MIT STÄNDER LOLİTA AR 570 STANDLI SAÇ DÜZLEŞTİRİCİ AR 570 HAIR STRAIGHTENER WITH STAND AR 570 HAARGLÄTTER MIT STÄNDER ÖZEL STAND KULLANMA KILAVUZU INSTRUCTION MANUAL GEBRAUCHSANWEISUNG SPECIAL STAND SPEZIELLEN STÄNDER

Detaylı

REGULINE 600VA / 1000VA REGÜLATÖR KULLANICI KILAVUZU

REGULINE 600VA / 1000VA REGÜLATÖR KULLANICI KILAVUZU REGULINE 600VA / 1000VA REGÜLATÖR KULLANICI KILAVUZU TUNÇMATİK REGULINE SERİSİ OTOMATİK VOLTAJ REGÜLATÖRÜ Modeller: REGULINE 600VA / REGULINE 1000VA Çalışma Prensibi Otomatik voltaj regülatörleri, elektrik

Detaylı

NILFISK BackVacuum KULLANMA TALİMATI

NILFISK BackVacuum KULLANMA TALİMATI NILFISK BackVacuum KULLANMA TALİMATI İÇİNDEKİLER İNGİLİZCE 8 VERİ 13 ÖNEMLİ EMNİYET KURALLARI Elektrikli bir cihazı kullanırken, aşağıdakiler dahil temel önlemleri daima alın : CİHAZI KULLANMADAN

Detaylı

BLENDER NT 0465. TÜRKÇE TANITIM ve KULLANMA KILAVUZU

BLENDER NT 0465. TÜRKÇE TANITIM ve KULLANMA KILAVUZU BLENDER NT 0465 TÜRKÇE TANITIM ve KULLANMA KILAVUZU Değerli Müşterimiz, Bir Arte Bianco Elektrikli ev aletini satın aldığınız için sizi kutluyoruz. Almış olduğunuz ürünü daha uzun süreli kullanabilmek

Detaylı

BU ARACIN KULLANMA ÖMRÜ 10 YILDIR

BU ARACIN KULLANMA ÖMRÜ 10 YILDIR APACHİ ELEKTRİKLİ BİSİKLET MODEL PA-041-B KARAYOLLARINDA KULLANILAMAZ TRAFİĞE ÇIKAMAZ BU ARACIN KULLANMA ÖMRÜ 10 YILDIR ÖNSÖZ Bizim elektrikli bisiklet ürünümüzü aldığınız için teşekkürler. Ürünümüz yapı

Detaylı

SU ISITICI XB 6423. TÜRKÇE TANITIM ve KULLANMA KILAVUZU

SU ISITICI XB 6423. TÜRKÇE TANITIM ve KULLANMA KILAVUZU SU ISITICI XB 6423 TÜRKÇE TANITIM ve KULLANMA KILAVUZU Değerli Müşterimiz, Bir Arte Bianco Elektrikli ev aletini satın aldığınız için sizi kutluyoruz. Almış olduğunuz ürünü daha uzun süreli kullanabilmek

Detaylı

HAMARAT P 1500. Elektrikli El Süpürgesi KULLANIM KILAVUZU

HAMARAT P 1500. Elektrikli El Süpürgesi KULLANIM KILAVUZU HAMARAT P 1500 Elektrikli El Süpürgesi KULLANIM KILAVUZU Sayın FANTOM dostu; Modern tesislerde üretilmiș ve son derece titiz kalite kontrolünden geçmiș HAMARAT P 1500 Kuru Tip Elektrikli Süpürge mizi seçtiğiniz

Detaylı

ÖNEMLİ GÜVENLİK AÇIKLAMALARI

ÖNEMLİ GÜVENLİK AÇIKLAMALARI ÖNEMLİ GÜVENLİK AÇIKLAMALARI 1) Cihazın uzun yıllar sorunsuz çalışması için, aşağıdaki hususlara dikkat edilmelidir. 2) Cihazın kullanma kılavuzu mutlaka okunmalıdır. 3) Yangın ve elektrik çarpmalarını

Detaylı

4077 SAYILI TÜKETİCİNİN KORUNMASI HAKKINDA KANUN VE UYGULAMA YÖNETMELİKLERİ

4077 SAYILI TÜKETİCİNİN KORUNMASI HAKKINDA KANUN VE UYGULAMA YÖNETMELİKLERİ 4077 SAYILI TÜKETİCİNİN KORUNMASI HAKKINDA KANUN VE UYGULAMA YÖNETMELİKLERİ AYIPLI MAL Madde 4 - (Değişik madde: 06/03/2003-4822 S.K./4. md.) Ambalajında, etiketinde, tanıtma ve kullanma kılavuzunda ya

Detaylı

WTR-300 Wireless Repeater Hızlı Kurulum Kılavuzu

WTR-300 Wireless Repeater Hızlı Kurulum Kılavuzu WTR-300 Wireless Repeater Hızlı Kurulum Kılavuzu LED Göstergeleri NetMASTER WTR-300 Wireless Repeater ürününün ön yüzünde LED göstergeleri bulunmaktadır. Güç göstergesi WPS/İnternet göstergesi Kablosuz

Detaylı

Paslanmaz Çelik Çatal Bıçak Setleri. Zarafetin sofradaki yansıması... Kullanım Kılavuzu ve Garanti Belgesi

Paslanmaz Çelik Çatal Bıçak Setleri. Zarafetin sofradaki yansıması... Kullanım Kılavuzu ve Garanti Belgesi Paslanmaz Çelik Çatal Bıçak Setleri Zarafetin sofradaki yansıması... Kullanım Kılavuzu ve Garanti Belgesi Seçkin sofraların eşsiz kalitesi... Bernardo çatal bıçak setleri yıllar boyunca ilk günkü ışıltısını

Detaylı

SAÇ KURUT SK 2400. Saç Kurutma Makinesi KULLANIM KILAVUZU

SAÇ KURUT SK 2400. Saç Kurutma Makinesi KULLANIM KILAVUZU SAÇ KURUT SK 2400 Saç Kurutma Makinesi KULLANIM KILAVUZU Sayın FANTOM dostu; Modern tesislerde üretilmiș ve son derece titiz kalite kontrolünden geçmiș SAÇ KURUT SK 2400 Saç Kurutma Makine mizi seçtiğiniz

Detaylı

Yetkili servislerimizin güncel listesine yukarıdaki internet adresinden ulaşabilirsiniz.

Yetkili servislerimizin güncel listesine yukarıdaki internet adresinden ulaşabilirsiniz. MERKEZ SERVİS FİDELTUS İLERİ TEKNOLOJİ ÜRÜNLERİ SAN.TİC.A.Ş. AKMERKEZ TİCARET MERKEZİ NİSPETİYE CADDESİ E3 BLOK KAT:16 ETİLER 34337 İSTANBUL TEL : +90 (212) 317 60 00 FAX : +90 (212) 317 60 49 ONLINE SERVİS

Detaylı

AKILLI LÜKS ELEKTRÝKLÝ FIRIN KULLANMA KILAVUZU

AKILLI LÜKS ELEKTRÝKLÝ FIRIN KULLANMA KILAVUZU AKILLI LÜKS ELEKTRÝKLÝ FIRIN KULLANMA KILAVUZU MODEL : 13007 MODEL : 13008 13007-BLBLB / 13007-GGB 13007-XBLK / 13007-XBLB/-T 13007-WWB / 13007-WWB TPT 13007-WWK / 13007-WWK TPT 13007 GGK / 13007 WWB-T

Detaylı

EL MİKSERİ HM-720-3 TÜRKÇE TANITIM ve KULLANMA KILAVUZU

EL MİKSERİ HM-720-3 TÜRKÇE TANITIM ve KULLANMA KILAVUZU EL MİKSERİ HM-720-3 TÜRKÇE TANITIM ve KULLANMA KILAVUZU Değerli Müşterimiz, Bir Arte Bianco Elektrikli ev aletini satın aldığınız için sizi kutluyoruz. Almış olduğunuz ürünü daha uzun süreli kullanabilmek

Detaylı

ŞARJLI MATKAP MODEL RTM315 TANITMA VE KULLANIM KILAVUZU

ŞARJLI MATKAP MODEL RTM315 TANITMA VE KULLANIM KILAVUZU ŞARJLI MATKAP MODEL RTM315 TANITMA VE KULLANIM KILAVUZU CİHAZIN ÜNİ TELERİ 1. ANAHTARSIZ MANDREN 2. TORK AYAR YERİ 3. SAĞ / SOL AYAR DÜĞMESİ 4. HIZ AYARLI TETİK 5. BATARYA SÖKME TAKMA PİMİ 6. BATARYA KASASI

Detaylı

SPEEDY DU Elektrikli El Süpürgesi KULLANIM KILAVUZU

SPEEDY DU Elektrikli El Süpürgesi KULLANIM KILAVUZU SPEEDY DU 2000 Elektrikli El Süpürgesi KULLANIM KILAVUZU Sayın FANTOM dostu; Modern tesislerde üretilmiș ve son derece titiz kalite kontrolünden geçmiș SPEEDY DU 2000 Kuru Tip Elektrikli El Süpürge mizi

Detaylı

SOLAR JENERATÖR KULLANMA KILAVUZU

SOLAR JENERATÖR KULLANMA KILAVUZU SOLAR JENERATÖR KULLANMA KILAVUZU SOLAR JENERATÖR KULLANMA KILAVUZU İçindekiler 1. Güvenlik ve Uyarılar a. Uyarılar b. Güvenlik Önlemleri 2. Cihaz Tanımı a. Solar Jeneratör 600W/1000W/2000W b. Tasarım

Detaylı

TEKLİF MEKTUBU DEVLET MALZEME OFİSİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ III NO.LU SATINALMA KOMİSYON BAŞKANLIĞINA

TEKLİF MEKTUBU DEVLET MALZEME OFİSİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ III NO.LU SATINALMA KOMİSYON BAŞKANLIĞINA DMO İhale No 1 İhalenin Adı Teklif Sahibinin Adı-Soyadı / Ticaret Unvanı Vergi Kimlik Numarası 2 TEKLİF MEKTUBU DEVLET MALZEME OFİSİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ III NO.LU SATINALMA KOMİSYON BAŞKANLIĞINA / / 20.. *

Detaylı

KULLANIM KILAVUZU NOT: BU ÜRÜN PROFESYONEL KULLANIM İÇİN UYGUN DEĞİLDİR.

KULLANIM KILAVUZU NOT: BU ÜRÜN PROFESYONEL KULLANIM İÇİN UYGUN DEĞİLDİR. BENZİNLİ JENERATÖR MODEL RTM9665 KULLANIM KILAVUZU NOT: BU ÜRÜN PROFESYONEL KULLANIM İÇİN UYGUN DEĞİLDİR.. 1) Yakıt deposu 9) Boru çerçeve 2) Egzost susturucu 10) Buji 3) Toprak 11) Yakıt Kapağı 4) Devre

Detaylı

KURULUM VE KULLANMA KILAVUZU

KURULUM VE KULLANMA KILAVUZU 2090 KURULUM VE KULLANMA KILAVUZU KULLANMA KILAVUZUNU DİKKATLİCE OKUYUP, DAHA SONRAKİ KULLANIMLAR İÇİN MUHAFAZA EDİNİZ. Ürünü kullanmadan önce bu kullanma kılavuzunu dikkatlice okuyunuz ve gelecekte kullanmak

Detaylı

ŞARJLI MATKAP MODEL RTM306 TANITMA VE KULLANIM KILAVUZU

ŞARJLI MATKAP MODEL RTM306 TANITMA VE KULLANIM KILAVUZU ŞARJLI MATKAP MODEL RTM306 TANITMA VE KULLANIM KILAVUZU 4 6 7 1 2 5 3 CİHAZIN ÜNİTELERİ 1. UÇ TUTUCU 2. AYDINLATMA IŞIĞI 3. AÇMA / KAPAMA ŞALTERİ 4. TORK KONTROL 5. YÖN DEĞİŞTİRME 6. ŞARJ SEVİYE IŞIĞI

Detaylı