Cavitron Ürünleri DENTSPLY PROFESSIONAL. DualSelect Dispensing System. Kullanım Kılavuzu

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Cavitron Ürünleri DENTSPLY PROFESSIONAL. DualSelect Dispensing System. Kullanım Kılavuzu"

Transkript

1 DENTSPLY PROFESSIONAL Cavitron Ürünleri DualSelect Dispensing System Kullanım Kılavuzu Cihazı çalıştırmadan önce bu kılavuzu dikkatle ve tamamen okuyun.

2 DENTSPLY PROFESSIONAL Cavitron DualSelect Dispensing System Kullanım Kılavuzu Cihazı çalıştırmadan önce bu kılavuzu dikkatle ve tamamen okuyun. Giriş Cavitron DualSelect Dispensing System Tebrikler. DualSelect Dispensing System i satın almakla akıllı bir yatırım yaptınız. DualSelect Dispensing System, Cavitron ultrasonik scalerlar cihazları, Cavitron JET Sistemleri ve PROPHY-JET 30 Sistemleri ile çeşitli ilaçların ve/veya temiz suyun (steril) uygulanmasını sağlamak amacıyla tasarlanmıştır. DualSelect Sistemi, sıvı iletim kaynağı olarak kullanıcının, cihazın içindeki iki şişeden birini veya muayenehanenin su tesisatının kullanabilmesini sağlar. Buna ek olarak, DualSelect Dispensing System kapalı devre çalışma ve temiz su uygulama (mikroorganizma içeriği bir mililitrede 200 Koloni Oluşturan Birim den az) olanağını sunarak CDC (Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri) ve ADA (Amerikan Dişhekimleri Birliği) kurallarına uymanızda size yardımcı olur. DualSelect Dispensing System cihazınız UL (Underwriters Laboratories) listesindedir. Teknik Destek ABD de teknik destek ve onarım için Pazartesiden Cumaya her gün 8.00 ile saatleri (Doğu Saatiyle) arasında numaralı telefonu arayabilirsiniz. Diğer ülkeler için bölgenizdeki DENTSPLY temsilcinizi arayın. Dikkat: Federal kanun bu cihazın satışını yalnızca Diş Hekimleriyle sınırlamıştır.

3 ĐÇĐNDEKĐLER Bölüm Bölüm Başlığı Sayfa Numarası Konusu Numarası 1 Endikasyonları Ultrasonik Profilaksi Prosedürlerine ilişkin endikasyonları 1.2 Air Polishing Prosedürlerine ilişkin endikasyonları 2 Kontrendikasyonları 3 3 Uyarılar 3 4 Genel Önlemler 3 5 Đnfeksiyon Kontrolü Enfeksiyon Kontrol Bilgisi Referans Kartı 5.2 Genel Enfeksiyon Kontrolü ile ilgili Tavsiyeler 6 Kurulum Talimatları Genel Bilgiler 6.2 Ambalajın Açılması 6.3 Su Besleme hattı ile ilgili Gereksinimler ve Tavsiyeler 6.4 Sisteme Su Bağlantısı 6.5 Sistem Ayarı 7 DualSelect Sistem Bileşenlerinin Tarifi Cihaz Kumandaları Cihazın Ön Yüzü 7.2 Bağlantılar Cihazın Arka Yüzü 8 Aksesuarlar Aksesuar Listesi 8.2 Đlaçlar 9 Kullanım Şişelerin Doldurulması 9.2 Dispenserin Kullanımı 10 Cihaz Bakımı Önerilen Bakım Güne Başlarken Đki Hasta Arasında Günün Sonunda Hafta Sonunda 11 Arıza Giderme Arıza Giderme Talimatları 11.2 Teknik Destek Bilgileri 12 Teknik Özellikler 9

4 Bölüm 1: Endikasyonları Ultrasonik Pofilaksi Đşlemlerinin Endikasyonları Ultrasonik Profilaksi Đşlemleri için Ultrasonik Scaler Cihazına Sıvı Đletiminde kullanılır. 1.2 Air Polishing Ultrasonik Pofilaksi Prosedürlerinin Endikasyonları Air Polishing Đşlemleri için Air Polishing Profilaksi Ünitelerine Sıvı Đletiminde kullanılır. Bölüm 2: Kontrendikasyonlar DualSelect Dispensing System Bölüm 8.2 de belirtilenlerden başka ilaçların kullanımında endike değildir. Bölüm 3: Uyarılar DualSelect Dispensing System kapalı devre sistem olarak kullanıldığında, 1. Dental işlemler sırasında bir mililitrede 2000 Koloni Oluşturan Üniteden daha az mikroorganizma içeren su kullanarak. 2. Gerekli bakım işlemlerinin yapılmasıyla biyofilm oluşumunun artmasından kaçınılmalıdır. Ön kapak kapalı olmadıkça sistemi çalıştırmayın. Bölüm 4: Genel Önlemler Sistem taşınabilir ve taşınma sırasında dikkatle tutulmalıdır. Donanımın basınçlı suyla ve basınçlı havayla temizlenerek bakımlı tutulması gerekir [Bkz. Bölüm 10: Sistem Bakımı] Muayenehanenin su tesisatı kullanıldığı taktirde, günün sonunda diş ünitesine gelen hattın ucundaki kesme vanasını kapatın. Komütatör A veya B pozisyonundayken Ön kapak açıldığında, sıvı sızıntısı meydana gelebilir. Bazı ilaçlar cihazı ve/veya şişeleri boyayabilir. Biyofilm oluşumunun artmasını önlemek için cihazın yıkanmasında steril su kullanılması tavsiye edilir. [Bkz. Bölüm 10: Sistem Bakımı] Bu sistem sterilize edilebilecek şekilde tasarlanmamış olmakla birlikte, kapalı devre çalışma ve temiz su uygulama (mikroorganizma içeriği bir mililitrede 200 Koloni Oluşturan Birim den az) olanağını sunarak CDC (Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri) ve ADA (Amerikan Dişhekimleri Birliği) kurallarına uymanızda size yardımcı olur. Bölüm 5: Enfeksiyon Kontrolü 5.1 Enfeksiyon Kontrol Bilgisi Referans Kartı Çalışmanızda kolaylık sağlamak için DualSelect Dispensing System cihazınıza bir Enfeksiyon Kontrol Bilgisi referans kartı eklenmiştir. ABD de, Pazartesiden Cumaya kadar, 8:00 ile 17:00 (Doğu Saatiyle) saatleri arasında veya no.lu telefondan Koruyucu Bakım Müşteri Hizmetlerini arayarak ek kartlar temin edilebilir. Diğer ülkeler için yerel DENTSPLY distribütörüne başvurulmalıdır. 5.2 Genel Enfeksiyon Kontrolü ile ilgili Tavsiyeler Tüm dental işlemlerde olduğu gibi, standart kişisel koruma gereçleri kullanılmalıdır (yani, yüz maskesi, gözlük veya yüz kalkanı takılmalı, eldiven ve koruyucu önlük giyilmelidir).

5 Bölüm 6: Kurulum Talimatları 6.1 Genel Bilgiler DualSelect Dispensing System muayenehane hava sistemine bağlanmalıdır. Bu cihaz muayenehane su besleme hatlarına bağlanabilir. DualSelect Dispensing System yetkili bir DENTSPLY temsilcisi dışında bir başkası tarafından kurulduğu taktirde, aşağıda yer alan şartların ve tavsiyelerin dikkate alınması gerekir. 6.2 Cihaz Ambalajının Açılması DualSelect Dispensing System cihazınızın ambalajını dikkatle açın ve aşağıda belirtilen tüm bileşenlerin ve aksesuarların tamam olup olmadığını kontrol edin: Miktar CĐNSĐ 1 DualSelect Dispensing Unit, hava ve su hatları ile kolay bağlantılar 2 Şişe grubu ve 2 saklama kapağı 1 Dezenfektan şişesi ve saklama kapağı 1 Literatür Paketi 6.3 Su Besleme ile ilgili Gereksinimler ve Tavsiyeler Cihaza giden su besleme hattının basıncı 25 psi (minimum 172 kpa) ila 60 psi (maksimum 414 kpa) olmalıdır. Dental su sistemi besleme hattınızın basıncı 60 psi nin üzerindeyse, Cavitron SPS Sisteminizin bu besleme hattına bir su basınç regülatörü yerleştirin. Muayenehanede kimse olmadığı zaman suyun tamamen kesilebilmesi için Dental su sistemi besleme hattı üzerine bir manuel kesme vanası konulmalıdır. Su besleme hattındaki parçacıkların Cihaza girmeden tutulabilmesi için dental su besleme hattı üzerine bir filtre konulması tavsiye edilir. Tüm su hatları DualSelect Sistemine bağlanmadan önce iyice akıtılmalıdır. [bkz. Bölüm 10: Sistem Bakımı] 6.4 Cihaza Su Bağlantısı Cihaza gelen su besleme hattının yabancı maddelerden temizlenmesi için suyu akıtın. Dış su besleme hattı üzerindeki kesme vanasını kapatın. DualSelect su hattını (mevi renkli) muayenehane su tesisatına bağlayın. Dış su besleme hattı üzerindeki manuel kesme hattını açın ve tüm bağlantılarda kaçak olup olmadığını kontrol edin. NOT: Kapalı devre seçeneği için, DualSelect su hattını tmamen çıkarın. 6.5 Sistem Ayarları Cihaz sabit bir yüzey üzerine, ya da bir Cavitron SPS veya JET SPS Ultrasonik Scaler Cihazı veya üstüne yerleştirilmelidir. Ultrasonik scaler cihazının kapalı olmasına dikkat edin. Ön kapağı kapatın ve Komütatörü Open H2O (suyu aç) pozisyonuna getirin. Muayenehanenin hava ve su bağlantılarını DualSelect Dispensing System hava ve su girişlerine bağlayın. (bkz. Not) Ultrasonic scalerj cihazı/jet hava hattını (varsa) ve su hattını DualSelect hava ve su çıkış hatlarına bağlayın. NOT: Kapalı devre seçeneği için, DualSelect su hattını tmamen çıkarın.

6 Bölüm 7: DualSelect Sistem Bileşenlerinin Tarifi 7.1 Cihaz Kumandaları Cihazın Ön Yüzü Ön kapak (kapalı pozisyon) A veya B şişesinden sıvı alabilmek için ön kapağın kapalı olması gerekir. Ön kapağın açılması şişedeki hava basıncını azaltır ve şişelerin çıkarılmasını veya değiştirilmesini sağlar. Şişeleri çıkarırken komütatör Open H2O (suyu aç) pozisyonunda olmalıdır. Kapak A Şişesi B Şişesi Komütatör A ve B şişeleri ile, muayenehane su besleme hattı olan Open H2o (Suyu Aç) arasında geçişi sağlar. 7.2 Bağlantılar Cihazın arka yüzü Hava (giriş) DualSelect hava hattını (gri renkli) muayenehane hava hattına bağlar. Hava (çıkış) Scaling Cihazı/JET hava hattı bu çıkışa bağlanır.. H2O (giriş) DualSelect su hattını (mavi renkli) muayenehane su hattına bağlar Lavaj (çıkış) Scaling Cihazı/JET hava hattı bu çıkışa bağlanır. NOT: Kapalı devre seçeneği için DualSelect su hattı tamamen çıkarılır.

7 Bölüm 8: Aksesuarlar Aksesuar Listesi* 1. Aksesuar paketi içinde 2 şişe ve 2 kapak 2. Dezenfektan şişesi ve kapağı 3. Ön Kapak * Detaylı bilgi için bölgenizdeki DENTSPLY distribütörüne veya ABD de veya no.lu telefondan DENTSPLY Müşteri Hizmetlerine başvurun. 8.2 Đlaçlar Aşağıda belirtilen ilaçlar DualSelect Dispensing System ile uyumludur. Klorheksidin Glukonat %0.12 Setilpiridinyum Klorür (Cepacol ) Esansiyel Yağlar (Listerine ) Şekil 1 Hidrojen peroksit, %3 USP Povidon Đyodür, %10 luk Çözelti) Serum Fizyolojik Sanguinaria Ekstresi (Viadent ) Steril Su. USP (yıkama ve sistem bakımı amaçlı) Bölüm 9: Kullanım 9.1 Şişelerin Doldurulması Komütatörü Open H2O (suyu aç) pozisyonuna getirin. Ön kapağı dikkatle ve yavaşça tamamen açık pozisyona kaldırın. Ön kapağın açılması şişelerdeki basıncı düşürür. Hava basıncının çıkış sesi normaldir. Şişeleri şekilde gösterildiği gibi çıkarın. Kapak tutamağını bir elinizle tutarken, diğer elinizle DualSelect Dispensing System kaidesini tutun. Şişe cihaz kaidesine paralel yönde çekilmelidir. Şişe kapağını açın; tahliye borusunun kirlenmesini önlemek için başaşağı çevirerek temiz bir alan üzerine yerleştirin. Şişeyi istediğiniz seviyeye kadar doldurun ve kapağını kapatın. Hava sızmasını önlemek için kapağı iyice sıkın. Kapağı kılavuz çıkıntılara hizalayarak yerine sokun ve kapağı kaplinlere doğru itin. Şişenin takılması sırasında kolaylıkla hizalanmasını sağlamak için kaplinler gevşek durumdadır. Kapaktaki açıklıkların her ikisi de erkek kaplinlerle hizalanmalıdır. Ön kapağı kapatın. Cihaz artık çalışmaya hazırdır.

8 9.2 Dispenserin Çalışması Scaling/JET cihazını açın. DualSelect Dağıtım Sisteminden gelen sıvı akışı ultrasonik scaling cihazı, Cavitron JET Sistemleri veya PROPHY- JET 30 Sistemleri tarafından kontrol edilir. Komütatörü A Şişesi, Open H2O veya B Şişesi pozisyonuna getirin. Komütatör, Open H2O pozisyonundan geçerek A dan B ye veya B den A ya 180 dönebilir (sağda gösterildiği gibi). Bu durumda, DualSelect Sistemine bağlanan detartraj/jet cihazına seçilen kaynaktan sıvı alınabilir. A ve B şişeleri arasında geçiş yaparken yeni sıvının piyesamenden çıkması 30 saniye alabilir. Muayenehane su tesisatını kullanmak için, Komütatörü Open H2O pozisyonuna getirin. NOT: Kapalı devre seçeneğini kullanırken, DualSelect Sistemine dış su hattı bağlı olmadığı için, Open H2O pozisyonunda sistemden su çıkışı olmayacaktır. Sıvıyı almak için A veya B pozisyonu seçilmelidir. A dan B ye B den A ya Bölüm 10: Cihaz Bakımı 10.1 Önerilen Bakım Güne başlarken 1. Steril su içeren şişeyi A pozisyonuna yerleştirin. 2. Ön Kapağı kapatın ve Komütatörü A pozisyonuna getirin. 3. Ultrasonik scaling/jet cihazını, Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri (CDC) kurallarına uygun olarak, en az bir dakika süreyle maksimum su akışında çalıştırın. 4. Komütatörü Open H2O pozisyonuna getirin. 5. Ön Kapağı kaldırın, şişeyi A pozisyonundan çıkarın ve B pozisyonuna yerleştirin. B pozisyonunda 2 ve 3. işlemleri tekrarlayın. 6. Ön Kapağı açın ve şişeyi B pozisyonundan çıkarın. 7. Đçinde steril su/ilaç bulunan şişeyi bu pozisyonlardan birine veya her ikisine yerleştirin, ön kapağı kapatın ve Komütatörü gereken pozisyona getirin. 8. Anguldruvaya yeni sterilize edilmiş bir uç/nozül takın. 9. Cihaz artık çalışmaya hazır durumdadır. Đki Hasta Arasında 1. Başlıktaki ultrason/jet uçlarını veya havayla cilalama nozülünü çıkarın, temizleyin ve sterilize edin. 2. Steril su içeren şişeyi A pozisyonuna yerleştirin. Ön Kapağı kapatın ve Komütatörü A pozisyonuna getirin. 3. Sistemde daha önce kullanılmış olan sıvıları dışarı atmak için, Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri (CDC) kurallarına göre ultrasonik detartraj/jet cihazını maksimum su seviyesinde en az 30 saniye çalıştırın. 4. Komütatörü Open H2O pozisyonuna getirin ve Ön Kapağı açın. Steril su dolu olan şişeyi A pozisyonundan çıkarın ve B pozisyonuna yerleştirin. B pozisyonunda 2 ve 3. işlemleri tekrarlayın. Komütatörü Open H2O pozisyonuna getirin, ön kapağı açın ve steril su içeren şişeyi B pozisyonundan çıkarın. 5. Daldırma şeklinde kullanılmayan onaylanmış bir dezenfektanı bu dezenfektan çözeltisinin üreticisinin talimatlarını uygulayarak DualSelect Dispensing System in tüm yüzeylerini ve bağlantılarını temizleyin ve dezenfekte edin. Sistemi temizlemek için dezenfektan çözeltisini temiz bir havlu üzerine bolca dökün ve tüm cihazı silin. Kullanılmış havluyu atın. Sistemi dezenfekte etmek için dezenfektanı temiz bir havlu üzerine bolca püskürtün ve tüm cihazı silin. Dezenfektan çözeltisinin havayla kurumasını bekleyin. 6. Steril su/ilaç içeren şişeyi iki pozisyondan birine veya her ikisine yerleştirin, Ön Kapağı kapatın ve Komütatörü gereken pozisyona getirin. 7. Başlığa yeni sterilize edilmiş bir uç/nozül takın. 8. Cihaz artık çalışmaya hazır durumdadır. NOT: Su bazlı dezenfektan çözeltileri tercih edilmelidir. Bazı alkol bazlı çözeltiler zararlı olabilir ve plastik malzemenin rengini bozabilir.

9 Günün Sonunda 1. Ultrasonik/JET uçlarını veya air polishing nozülünü başlıktan çıkarın, temizleyin ve sterilize edin. 2. Steril su içeren şişeyi A pozisyonuna yerleştirin. Ön Kapağı kapatın ve Komütatörü A pozisyona getirin. 3. Sistemde daha önce kullanılmış olan sıvıları dışarı atmak için, scaling/jet cihazını maksimum su seviyesinde en az 30 saniye çalıştırın. 4. Komütatörü Open H2O pozisyonuna getirin ve Ön Kapağı açın. Steril su dolu olan şişeyi A pozisyonundan çıkarın ve B pozisyonuna yerleştirin. B pozisyonunda 2 ve 3. işlemleri tekrarlayın. Komütatörü Open H2O pozisyonuna getirin, ön kapağı açın ve steril su içeren şişeyi B pozisyonundan çıkarın. 5. A pozisyonuna boş birşişe yerleştirin ve Ön Kapağı kapatın. Komütatörü A pozisyonuna getirin ve basınçlı hava ile hattı temizlemek için ultrasonik detartraj/jet cihazını maksimum su akışında 30 saniye çalıştırın. Komütatörü Open H2O pozisyonuna getirin ve Ön Kapağı açın. 6. Boş şişeyi A pozisyonundan çıkarın ve B pozisyonuna yerleştirin. Komütatörü Open H2O pozisyonuna getirin, Ön Kapağı açın ve boş şişeyi B pozisyonundan çıkarın. Bu çevrimin sonunda hattın nispeten kuru olması gerekir. 7. Daldırma şeklinde kullanılmayan onaylanmış bir dezenfektanı bu dezenfektan çözeltisinin üreticisinin talimatlarını uygulayarak DualSelect Dispensing System in tüm yüzeylerini ve bağlantılarını temizleyin ve dezenfekte edin. Sistemi temizlemek için dezenfektan çözeltisini temiz bir havlu üzerine bolca dökün ve tüm cihazı silin. Kullanılmış havluyu atın. Sistemi dezenfekte etmek için dezenfektanı temiz bir havlu üzerine bolca püskürtün ve tüm cihazı silin. Dezenfektan çözeltisinin havayla kurumasını bekleyin. Hafta Sonunda 1. Ultrasonik/JET uçlarını veya air polishing nozülünü başlıktan çıkarın, temizleyin ve sterilize edin. 2. Steril su içeren şişeyi A pozisyonuna yerleştirin. Ön Kapağı kapatın ve Komütatörü A pozisyonuna getirin. 3. Sistemde daha önce kullanılmış olan sıvıları dışarı atmak için, ultrasonik scaling/jet cihazını maksimum su seviyesinde en az 30 saniye çalıştırın. Komütatörü Open H2O pozisyonuna getirin ve Ön Kapağı açın. 4. Steril su dolu olan şişeyi A pozisyonundan çıkarın ve B pozisyonuna yerleştirin. B pozisyonunda 2 ve 3. işlemleri tekrarlayın. Steril su içere şişeyi B pozisyonundan çıkarın. 5. A pozisyonuna boş bir işe yerleştirin ve Ön Kapağı kapatın. Komütatörü A pozisyonuna getirin ve basınçlı hava ile hattı temizlemek için ultrasonik scaling/jet cihazını maksimum su akışında 30 saniye çalıştırın. Komütatörü Open H2O pozisyonuna getirin ve Ön Kapağı açın. 6. Boş şişeyi A pozisyonundan çıkarın ve B pozisyonuna yerleştirin. 5. maddedeki işlemi B pozisyonunda tekrarlayın. Boş şişeyi B pozisyonundan çıkarın. 7. Dezenfektan şişesi üzerinde belirlenen çizgiye kadar %5.25 sodyum hipoklorit doldurarak 1:10 hipoklorit (NaOCl) çözeltisi hazırlayın. Dezenfektan şişesinin geri kalanını steril suyla doldurun. Dezenfektan şişesini A pozisyonuna yerleştirin. Ön Kapağı kapatın ve Komütatörü A pozisyonuna getirin. Ultrasonik detartraj/jet cihazını maksimum akış düzeyinde piyesamenden çözelti akıncaya kadar en az 30 saniye süreyle çalıştırın. 8. Komütatörü Open H2O pozisyonuna getirin ve Ön Kapağı açın. Dezenfektan şişesini A pozisyonundan çıkarın ve B pozisyonuna yerleştirin. Komütatörü B pozisyonuna getirin ve en az 10 saniye çalıştırın. Komütatörü Open H2O pozisyonuna getirin, Ön Kapağı açın ve dezenfektan şişesini çıkarın. Sodyum hipoklorit çözeltisinin hatta yayılması için cihazı 10 saniyeden az ve 30 saniyeden fazla olmamak üzere bekletin. Bir öneri olarak, CĐHAZIN ÜZERĐNE, SĐSTEMĐN GÜÇLÜ BĐR DEZENFEKTAN ĐLE DEZENFEKTE EDĐLDĐĞĐNĐ VE KULLANILMAMASI GEREKTĐĞĐNĐ BELĐRTEN BĐR NOT KOYUN. 9. Bir şişeyi steril su ile doldurun, A pozisyonuna yerleştirin ve Ön Kapağı kapatın. Komütatörü A pozisyonuna getirin ve ultrasonik scaling/jet cihazını maksimum su akış seviyesinde en az 30 saniye süreyle veya sodyum hipoklorit kokusu kayboluncaya kadar çalıştırın. CĐHAZ HASTADA KULLANILMADAN ÖNCE TÜM KĐMYASAL MADDELER SĐSTEMDEN YIKANIP ATILMALIDIR. Komütatörü Open H2O pozisyonuna getirin ve Ön Kapağı açın. Şişeyi A pozisyonundan alın ve B pozisyonuna yerleşirin. Ön Kapağı kapatın ve Komütatörü B pozisyonuna getirin. Ultrasonik scaling/jet cihazını maksimum su akış seviyesinde en az 30 saniye süreyle veya sodyum hipoklorit kokusu kayboluncaya kadar çalıştırın. Artık Sistemde koku kalmamış olmalıdır. 10. Komütatörü Open H2O pozisyonuna getirin, Ön Kapağı açın ve steril su içeren şişeyi B pozisyonundan çıkarın. A pozisyonuna boş bir şişe yerleştirin, Ön Kapağı kapatın ve Komütatörü A pozisyonuna getirin. Ultrasonik detartraj/jet cihazını maksimum su akış seviyesinde, basınçlı hava ile hattı kurutuncaya kadar en az 30 saniye süreyle çalıştırın. Komütatörü Open H2O pozisyonuna getirin ve boş şişeyi A pozisyonundan çıkarın ve B pozisyonuna yerleştirin. Ultrasonik detartraj/jet cihazını maksimum su akış seviyesinde, basınçlı hava ile hattı kurutuncaya kadar en az 30 saniye süreyle çalıştırın. Bu çevrimin sonunda hattın nispeten kuru olması gerekir. NOT: Haftada bir şişelerdeki tüm ilaçları/dezenfektan çözeltileri atın. Şişeler su ve sabunla iyice yıkanabilir veya bulaşık makinesinin üst rafına konulabilir. DEZENFEKTAN ŞĐŞESĐ YALNIZCA DEZENFEKSĐYON AMACIYLA KULLANILMALIDIR.

10 Bölüm 11: Arıza Giderme DualSelect Dispensing System servis ve onarımlarının DENTSPLY Preventive Care Ürünleri Servis Departmanı tarafından yapılması gerekmekle birlikte, [bkz. Bölüm 11.2 Teknik Destek Bilgileri], aşağıdaki işlemler gereksiz servis çağırmalarının önlenmesinde yardımcı olabilir Arıza Giderme Bilgileri Cihazı 60 saniye çalıştırdıktan sonra, boş başlıktan istenilen sıvı akışı sağlanamıyorsa: 1. DualSelect Dispensing System arka panelindeki tüm bağlantıları kontrol ederek hatların doğru bağlandığından emin olun. 2. Komütatörün gereken pozisyonda olup olmadığını kontrol edin. 3. Seçilen şişenin boş olup olmadığını kontrol edin. 4. Muayenehane su tesisatı kullanıldığı zaman, kesme vanasının açık olup olmadığını kontrol edin. 5. Şişe kapağının sıkıca kapalı olup olmadığını kontrol edin. 6. Sıvı seviyesinin iç borunun tabanını kaplayıp kaplamadığını kontrol edin Teknik Destek Bilgileri ABD de teknik destek ve yardım için Pazartesiden Cumaya her gün 8.00 ile saatleri (Doğu Saatiyle) arasında numaralı telefondan DENTSPLY Preventive Care Product Services Department i arayabilirsiniz. Diğer ülkeler için bölgenizdeki DENTSPLY distribütörüne başvurun. Bölüm 12: Ürün Teknik Özellikleri Dental su hattı basıncı psig ( kpa) Dental hava hattı basıncı psig ( kpa) Lavaj çıkış basıncı 30 psig (207 kpa) Hava çıkış basıncı psig ( kpa) Şişe kapasitesi 480 ml Akış hızı ml/dak Ağırlığı 4.2 lb (1.9 kg) Boyutları Yükseklik 10 ¼ in. (26.0 cm) Genişlik 8 in. (20.3 cm) Derinlik 9 in. (22.9 cm) Hava Besleme Hattı 96 in. (2.4 m) Su Besleme Hattı 96 in. (2.4 m)

Super Marathon Serisi. Gazlı Fritözler *8197279* Kurulum ve Kullanma Kılavuzu. SM20, SM40, SM50, SM60 ve SM80 Serileri

Super Marathon Serisi. Gazlı Fritözler *8197279* Kurulum ve Kullanma Kılavuzu. SM20, SM40, SM50, SM60 ve SM80 Serileri SM20, SM40, SM50, SM60 ve SM80 Serileri Gazlı Fritözler Kurulum ve Kullanma Kılavuzu Super Marathon Serisi Dean, bir Ticari Yiyecek Ekipmanları Servisi Birliğidir ve CFESA sertifikalı Teknisyenleri tavsiye

Detaylı

Buzdolabı. Kullanma Kılavuzu. olasılıkları hayal edin RL62ZBSW RL62ZBPN. www.samsung.com/register. Türkçe

Buzdolabı. Kullanma Kılavuzu. olasılıkları hayal edin RL62ZBSW RL62ZBPN. www.samsung.com/register. Türkçe RL62ZBSW RL62ZBPN Buzdolabı Kullanma Kılavuzu Türkçe olasılıkları hayal edin Bir Samsung ürünü aldığınız için teşekkür ederiz. Çok daha kapsamlı hizmet alabilmek için, lütfen ürününüzün kaydını aşağıdaki

Detaylı

TEEx Dönüştürücü. Kullanıcı Kılavuzu

TEEx Dönüştürücü. Kullanıcı Kılavuzu TEEx Dönüştürücü Kullanıcı Kılavuzu 0086 SonoSite, Inc. 21919 30th Drive SE Bothell, WA 98021 ABD Tel: +1-888-482-9449 veya +1-425-951-1200 Faks: +1-425-951-1201 SonoSite Ltd Alexander House 40A Wilbury

Detaylı

AVEA. Kullanım Kılavuzu. Ventilatör Sistemleri

AVEA. Kullanım Kılavuzu. Ventilatör Sistemleri AVEA Kullanım Kılavuzu Ventilatör Sistemleri ii Kullanım Kılavuzu Bu belge Amerika Birleşik Devletleri ve Uluslararası Telif Hakkı yasaları çerçevesinde korunmaktadır. Bu belgenin tamamı veya bir parçası

Detaylı

Kullanma Kılavuzu DW7 57 FI BULAŞIK MAKİNESİ

Kullanma Kılavuzu DW7 57 FI BULAŞIK MAKİNESİ Kullanma Kılavuzu DW7 57 FI BULAŞIK MAKİNESİ 1) Güvenlik Bilgileri 1 Bu kılavuzu okuyunuz 2) İmha etme 2 3) Kullanım Talimatları 3 Değerli Müşterimiz, Kontrol Paneli 3 Lütfen bulaşık makinesini kullanmaya

Detaylı

Ani Su Isıtıcısı Kullanma Kılavuzu E 7525 ASI

Ani Su Isıtıcısı Kullanma Kılavuzu E 7525 ASI Ani Su Isıtıcısı Kullanma Kılavuzu E 7525 ASI Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Arçelik ürününü tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Yüksek kalite ve teknoloji ile üretilmiş olan ürününüzün

Detaylı

YÜKSEK VERİMLİ YANSITICILI MANGAL HEEGM24CE HEEGM48CE HEEGM36CE HEEGM60CE

YÜKSEK VERİMLİ YANSITICILI MANGAL HEEGM24CE HEEGM48CE HEEGM36CE HEEGM60CE YÜKSEK VERİMLİ YANSITICILI MANGAL HEEGM24CE HEEGM48CE HEEGM36CE HEEGM60CE Kurulum, Kullanma ve Bakım Kılavuzu Yeni bilgiler ve modeller piyasaya sürüldükçe, bu kılavuz güncellenmiştir. En son kılavuz için

Detaylı

A GENEL TAVSİYELER...Sayfa 4. A1 TAŞIMA...Sayfa 4. A2 AMBALAJIN ÇIKARILMASI...Sayfa 4. A3 ATMA...Sayfa 4. A4 TEKNİK BİLGİLER...

A GENEL TAVSİYELER...Sayfa 4. A1 TAŞIMA...Sayfa 4. A2 AMBALAJIN ÇIKARILMASI...Sayfa 4. A3 ATMA...Sayfa 4. A4 TEKNİK BİLGİLER... TR İÇİNDEKİLER A GENEL TAVSİYELER...Sayfa 4 TÜRKÇE A1 TAŞIMA...Sayfa 4 A2 AMBALAJIN ÇIKARILMASI...Sayfa 4 A3 ATMA...Sayfa 4 A4 TEKNİK BİLGİLER...Sayfa 5 B KURULUM/BAKIM YAPAN KİŞİ İLE İLGİLİ TALİMATLAR...Sayfa

Detaylı

FXH 401 - FXH 401 X OCAK KULLANIM KILAVUZU

FXH 401 - FXH 401 X OCAK KULLANIM KILAVUZU FXH 401 - FXH 401 X OCAK KULLANIM KILAVUZU Değerli Müşterimiz, Öncelikle doğa ve teknoloji dostu bir VESTEL ürününü tercih ettiğiniz için sizi kutlarız. Beklentilerinizin üzerinde ürün sunmayı amaç edinen

Detaylı

Bulaşık Makinesi Kullanma Kılavuzu D3 3001 SY

Bulaşık Makinesi Kullanma Kılavuzu D3 3001 SY Bulaşık Makinesi Kullanma Kılavuzu D3 3001 SY www.beko.com Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilen ve titiz kalite kontrol işlemlerinden geçirilen üründen en iyi

Detaylı

Kullanma Kılavuzu ORBISPHERE 29981

Kullanma Kılavuzu ORBISPHERE 29981 Kullanma Kılavuzu ORBISPHERE 29981 Revizyon D 16/09/2008 Ürün Geri Dönüşüm Bilgisi Bu sembol ile işaretlenmiş elektronik ekipmanlar 12 Ağustos 2005 itibariyle Avrupa kamusal imha sistemlerinde imha edilemeyecektir.

Detaylı

Montaj, Çalıştırma, Koruma ve Bakım Talimatları

Montaj, Çalıştırma, Koruma ve Bakım Talimatları Montaj, Çalıştırma, Koruma ve Bakım Talimatları Model E Alarm Çek Vanası Bulletin 407 Rev T_TR 4 (100 mm), 6 (150 mm), 8 (200 mm) Boyutlu Model E3 Trim Underwriters Laboratories, Inc. tarafından listeye

Detaylı

Kullanım Kılavuzu FDWS 614 D A+ XS 117.0250.045. 14yer ayarı yarım yük fonksiyonu

Kullanım Kılavuzu FDWS 614 D A+ XS 117.0250.045. 14yer ayarı yarım yük fonksiyonu Kullanım Kılavuzu FDWS 614 D A+ XS 117.0250.045 14yer ayarı yarım yük fonksiyonu Hızlı çalıştırma kılavuzu Detaylı çalıştırma yöntemi için, kullanım kılavuzundaki ilgili içeriği okuyun. Cihazı çalıştırma

Detaylı

FuseBox İşlemcili Fuse 1G Gastroskop

FuseBox İşlemcili Fuse 1G Gastroskop Kullanım Kılavuzu FuseBox İşlemcili Fuse 1G Gastroskop Parça Numarası FSE-054-TR-4.0 Ocak 2014 Çıkış. Bu kılavuzda, Fuse 1G Gastroskop ve FuseBox İşlemci ile ilgili tüm çalıştırma talimatları açıklanmıştır.

Detaylı

G11 Jeneratör (GEN11) Kullanım Kılavuzu

G11 Jeneratör (GEN11) Kullanım Kılavuzu G11 Jeneratör (GEN11) Kullanım Kılavuzu 2013_1 Yazılım Versiyonu ile kullanım içindir Bu sayfa boş bırakılmalıdır. İçindekiler Genel Bilgiler 1 Kullanılan Standart Açıklamalar 1 Bölüm 1 - Genel Bilgiler

Detaylı

Kullanım Kılavuzu VOLÜMETRİK İNFÜZYON POMPASI ÜRÜN KODU: TRM8151 ANA EKRAN VOLÜM DURUMU SIL HIZ MONITÖR BILGISAYAR KONTROLÜ ALARM CALISIYOR UYARI

Kullanım Kılavuzu VOLÜMETRİK İNFÜZYON POMPASI ÜRÜN KODU: TRM8151 ANA EKRAN VOLÜM DURUMU SIL HIZ MONITÖR BILGISAYAR KONTROLÜ ALARM CALISIYOR UYARI Kullanım Kılavuzu VOLÜMETRİK İNFÜZYON POMPASI ÜRÜN KODU: TRM8151 ANA EKRAN VOLÜM DURUMU ALARMI SUSTUR EKRAN ISIGI SIL. HIZ VOLÜM BASLAT MONITÖR BILGISAYAR KONTROLÜ AÇ/KAPA Sarj Aç DURDUR CALISIYOR UYARI

Detaylı

GAZLI BARBEKÜ LP Gazlı Barbekü Kullanım Kılavuzu

GAZLI BARBEKÜ LP Gazlı Barbekü Kullanım Kılavuzu GAZLI BARBEKÜ LP Gazlı Barbekü Kullanım Kılavuzu 30 #5358 Barbekünüzü www.weber.com adresinden kayıt ettirin GAZLI BARBEKÜNÜZÜ ÇALIŞTIRMADAN ÖNCE MUTLAKA BU KULLANIM KILAVUZUNU OKUYUN. m TEHLİKE Gaz kokusu

Detaylı

FuseBox İşlemcili Fuse 1C Kolonoskop

FuseBox İşlemcili Fuse 1C Kolonoskop Kullanım Kılavuzu FuseBox İşlemcili Fuse 1C Kolonoskop Parça Numarası FSE-050-TR-4.0 Ocak 2014 Çıkış. Bu kılavuz, Fuse 1C Kolonoskop ve FuseBox İşlemci için tüm çalıştırma talimatlarını içermektedir. Yeniden

Detaylı

Federal Yasalar bu cihazın yalnızca bir diş hekimi tarafından ya da onun siparişiyle satılabileceğini belirlemiştir. II. Güvenlik 354. IV.

Federal Yasalar bu cihazın yalnızca bir diş hekimi tarafından ya da onun siparişiyle satılabileceğini belirlemiştir. II. Güvenlik 354. IV. Federal Yasalar bu cihazın yalnızca bir diş hekimi tarafından ya da onun siparişiyle satılabileceğini belirlemiştir. İÇİNDEKİLER I. Giriş 354 II. Güvenlik 354 III. Parçalar ve Açıklamalar 356 IV. Kurma

Detaylı

TEExp Dönüştürücü. Kullanıcı Kılavuzu

TEExp Dönüştürücü. Kullanıcı Kılavuzu TEExp Dönüştürücü Kullanıcı Kılavuzu Üretici FUJIFILM SonoSite, Inc. 21919 30th Drive SE Bothell, WA 98021 ABD Tel: +1-888-482-9449 veya +1-425-951-1200 Faks: +1-425-951-1201 AB Yetkili Temsilcisi Emergo

Detaylı

ACCUVAC Rescue. Vakum Aspiratörü. Ürün Açıklamaları ve Kullanma Kılavuzu

ACCUVAC Rescue. Vakum Aspiratörü. Ürün Açıklamaları ve Kullanma Kılavuzu ACCUVAC Rescue Vakum Aspiratörü Ürün Açıklamaları ve Kullanma Kılavuzu Içindekiler 1. Genel Bakış.................... 3 1.1 Cihaz plaketinde yer alan tanım işaretleri............. 5 1.2 Ambalaj üzerindeki

Detaylı

Contalı Plakalı Eşanjörler

Contalı Plakalı Eşanjörler Kullanım Kılavuzu Türk Contalı Plakalı Eşanjörler GPHE-MANUAL-EN Yayın: 1000E-TR Bu ürünü çalıştırmadan ya da ürünün bakımını yapmadan önce bu kılavuzu okuyup anlayın. Şu uyarı sembolüyle işaretlenmiş

Detaylı

Kombi Kullanma Kılavuzu. AL 24 KH Plus

Kombi Kullanma Kılavuzu. AL 24 KH Plus Kombi Kullanma Kılavuzu AL 24 KH Plus Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Altus ürününü tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Yüksek kalite ve teknoloji ile üretilmiş olan ürününüzün size

Detaylı

S280 TRC - S300 - S320 TR

S280 TRC - S300 - S320 TR 97050625 Rev.003 06/2015 FULL TOUCH S280 TRC - S300 - S320 TR TR INDEKS 1. Genel uyarılar...4 1.1. Semboller...5 1.2. Öngörülen kullanım ve kullanım şekli...5 1.2.1. Sınıflandırma ve dayanak yönetmelikler...5

Detaylı

AL 422 T AL 423 T AL 423 TS

AL 422 T AL 423 T AL 423 TS AL 422 T AL 423 T AL 423 TS Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilen ve titiz kalite kontrol işlemlerinden geçirilen üründen en iyi verimi almanızı istiyoruz. Bu nedenle,

Detaylı

Üç Fazlı Ani Su Isıtıcısı Kullanma Kılavuzu B 500 TRF

Üç Fazlı Ani Su Isıtıcısı Kullanma Kılavuzu B 500 TRF Üç Fazlı Ani Su Isıtıcısı Kullanma Kılavuzu B 500 F Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilen ve titiz kalite kontrolünden geçirilmiş olan ürününüzün size en iyi verimi

Detaylı

GRPro 2.1 Kontrol Ünitesi Kullanıcı El Kitabı

GRPro 2.1 Kontrol Ünitesi Kullanıcı El Kitabı GRPro 2.1 Kontrol Ünitesi Kullanıcı El Kitabı Model Numaraları 550550-03, 550550-03-RN, 550550-53 Bu Kullanıcı El Kitabı www.gameready.com adresinde Products (Ürünler) altında İngilizce, Fransızca, Almanca,

Detaylı

LST 328. Kullanım Kılavuzu. Ankastre Bulaşık Makinesi. Đçindekiler Kurulum, Yerleştirme ve seviye ayarlama. Elektrik ve su bağlantıları

LST 328. Kullanım Kılavuzu. Ankastre Bulaşık Makinesi. Đçindekiler Kurulum, Yerleştirme ve seviye ayarlama. Elektrik ve su bağlantıları LST 328 Ankastre Bulaşık Makinesi Kullanım Kılavuzu Đçindekiler Kurulum, Yerleştirme ve seviye ayarlama Elektrik ve su bağlantıları Đlk kullanım uyarıları Teknik veriler Cihazın tanımı, Genel görünüm Kontrol

Detaylı

Kombi Kullanma Kılavuzu BK 20 HK LCD

Kombi Kullanma Kılavuzu BK 20 HK LCD Kombi Kullanma Kılavuzu BK 20 HK LCD Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilen ve titiz kalite kontrolünden geçirilmiş olan ürününüzün size en iyi verimi sunmasını

Detaylı

ACan BElektrik bilgiler veya kullanımla ilgili faydalı ipuçları.

ACan BElektrik bilgiler veya kullanımla ilgili faydalı ipuçları. AL 434 Y AL 434 SY Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Arçelik ürününü tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Yüksek kalite ve teknoloji ile üretilmiş olan ürününüzün size en iyi verimi

Detaylı