Üniversitemiz Pedagojik Formasyon Başkanlığı bünyesinde eğitim-öğretim yılında yaz okulu açılmaması hk

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Üniversitemiz Pedagojik Formasyon Başkanlığı bünyesinde 2012-2013 eğitim-öğretim yılında yaz okulu açılmaması hk. 2013.009.083-"

Transkript

1 Üniversitemiz Pedagojik Formasyon Başkanlığı bünyesinde eğitim-öğretim yılında yaz okulu açılmaması hk Üniversitemiz Pedagojik Formasyon Başkanlığı bünyesinde eğitim-öğretim yılında yaz okulu açılmaması hakkında ilgili birimden gelen tarih ve sayılı yazı üzerinde görüşüldü. Yapılan görüşmeler sonucunda; Üniversitemiz Pedagojik Formasyon Başkanlığı bünyesinde eğitim-öğretim yılında yaz okulu açılmamasına oybirliği ile karar verildi. Üniversitemiz Atatürk İlkeleri ve Inkılap Tarihi Bölüm Başkanlığı bünyesinde eğitim-öğretim yılında yaz okulu açılmaması hk Üniversitemiz Atatürk İlkeleri ve Inkılap Tarihi Bölüm Başkanlığı bünyesinde eğitim-öğretim yılında yaz okulu açılmaması ile ilgili bölüm başkanlığından gelen tarih ve sayılı yazı üzerinde görüşüldü. Yapılan görüşmeler sonucunda; Üniversitemiz Atatürk İlkeleri ve Inkılap Tarihi Bölüm Başkanlığı bünyesinde eğitim-öğretim yılında yaz okulu açılmamasına, ancak öğrencilerin mağdur olmamaları için Atatürk İlkeleri ve Inkılap Tarihi dersini devlet üniversitelerinin herhangi birinde açılacak yaz okulunda derslerin içeriği ile kredisi ve haftalık ders saatinin uygun olması halinde alabilmelerine oybirliği ile karar verildi. Üniversitemiz Türk Dili Bölüm Başkanlığı bünyesinde eğitim-öğretim yılında yaz okulu açılmaması hk Üniversitemiz Türk Dili Bölüm Başkanlığı bünyesinde eğitim-öğretim yılında yaz okulu açılmaması ile ilgili bölüm başkanlığından gelen tarih ve sayılı yazı üzerinde görüşüldü. Yapılan görüşmeler sonucunda; Üniversitemiz Türk Dili Bölüm Başkanlığı bünyesinde eğitim-öğretim yılında yaz okulu açılmamasına ancak aşağıda ismi geçen Üniversiteler yaz okulu açtıkları takdirde öğrencilerimizin söz konusu üniversitelerden Türk Dili dersini alabilmelerine oybirliği ile karar verildi. İstanbul Selçuk Ege Ondokuz Mayıs Akdeniz Cumhuriyet Çukurova Atatürk Üniversitemiz Güzel Sanatlar Bölüm Başkanlığı bünyesinde eğitim-öğretim yılında yaz okulu açılmaması hk Üniversitemiz Güzel Sanatlar Bölüm Başkanlığı bünyesinde eğitim-öğretim yılında yaz okulu açılmaması ile ilgili bölüm başkanlığından gelen tarih ve sayılı yazı üzerinde görüşüldü. Yapılan görüşmeler sonucunda; Üniversitemiz Türk Dili Bölüm Başkanlığı bünyesinde eğitim-öğretim yılında yaz okulu açılmamasına oybirliği ile karar verildi. Üniversitemiz Develi Hüseyin Şahin Meslek Yüksekokulu bünyesinde eğitimöğretim yılında yaz okulu açılmaması hk Üniversitemiz Develi Hüseyin Şahin Meslek Yüksekokulu bünyesinde eğitim-öğretim yılında yaz okulu açılmaması ile ilgili yüksekokul müdürlüğünden gelen tarih ve 159 sayılı yazı ve eki üzerinde görüşüldü. Yapılan görüşmeler sonucunda; Üniversitemiz Develi Hüseyin Şahin Meslek Yüksekokulu bünyesinde eğitim-öğretim yılında yaz okulu açılmamasına ancak öğrencilerin derslerin içeriği ile kredisi ve ders saatinin uygun olması ve ders içeriğinin program koordinatörlüğünce uygun görülmesi koşuluyla yaz okulu açılan diğer yükseköğretim kurumlarından ders almalarına oybirliği ile karar verildi.

2 Üniversitemiz Safiye Çıkrıkçıoğlu Meslek Yüksekokulu bünyesinde eğitimöğretim yılında yaz okulu açılmaması hk Üniversitemiz Safiye Çıkrıkçıoğlu Meslek Yüksekokulu bünyesinde eğitim-öğretim yılında yaz okulu açılmaması ile ilgili meslek yüksekokul müdürlüğünden gelen tarih ve 140 sayılı yazı üzerinde görüşüldü. Yapılan görüşmeler sonucunda; Üniversitemiz Safiye Çıkrıkçıoğlu Meslek Yüksekokulu bünyesinde eğitim-öğretim yılı yaz döneminde yaz okulu açılmamasına ancak yaz okuluna katılmak isteyen öğrencilerin Yüksekokul programlarını dikkate alarak tüm Üniversitelerin ilgili Meslek Yüksekokulları, Ziraat Fakülteleri ve Veteriner Fakültelerinden yararlanmalarına oybirliği ile karar verildi. Üniversitemiz Halil Bayraktar Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu bünyesinde eğitim-öğretim yılında yaz okulu açılmaması hk Üniversitemiz Halil Bayraktar Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu bünyesinde eğitim-öğretim yılında yaz okulu açılmaması ile ilgili yüksekokul müdürlüğünden gelen tarih ve 116 sayılı yazı üzerinde görüşüldü. Yapılan görüşmeler sonucunda; Üniversitemiz Halil Bayraktar Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu bünyesinde eğitim-öğretim yılında hazırlık sınıfı öğrencileri için yaz okulu açılmamasına ancak öğrencilerin Üniversitemiz ve diğer eşdeğer meslek yüksekokullarında açılan yaz okullarından yararlanmalarına oybirliği ile karar verildi. Üniversitemiz Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu bünyesinde eğitimöğretim yılında yaz okulu açılmaması hk Üniversitemiz Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu bünyesinde eğitim-öğretim yılında yaz okulu açılmaması ile ilgili Yüksekokul müdürlüğünden gelen tarih ve 160 sayılı yazı üzerinde görüşüldü. Yapılan görüşmeler sonucunda; Üniversitemiz Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu bünyesinde eğitim-öğretim yılında yaz okulu açılmamasına ancak derslerin içeriği ile kredisi ve haftalık ders saatinin uygun olması halinde, öğrencilerin YÖK-Dünya Bankası kapsamında yer almış meslek yüksekokullarından ders alabileceklerine oybirliği ile karar verildi. Üniversitemiz Sosyal Bilimleri Enstitüsü Müdürlüğü bünyesinde eğitimöğretim yılında yaz okulu açılmaması hk Üniversitemiz Sosyal Bilimleri Enstitüsü Müdürlüğü bünyesinde eğitim-öğretim yılında yaz okulu açılmaması ile ilgili enstitü müdürlüğünden gelen tarih ve sayılı yazı üzerinde görüşüldü. Yapılan görüşmeler sonucunda; Üniversitemiz Sosyal Bilimleri Enstitüsü Müdürlüğü bünyesinde eğitim-öğretim yılında yaz okulu açılmamasına oybirliği ile karar verildi.

3 Üniversitemiz Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürlüğü bünyesinde eğitim-öğretim yılında yaz okulu açılmaması hk Üniversitemiz Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürlüğü bünyesinde eğitim-öğretim yılında yaz okulu açılmaması ile ilgili enstitü müdürlüğünden gelen tarih ve sayılı yazı üzerinde görüşüldü. Yapılan görüşmeler sonucunda; Üniversitemiz Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürlüğü bünyesinde eğitim-öğretim yılında yaz okulu açılmamasına ancak Enstitü öğrencilerinin diğer üniversitelerin yaz okulunda veya yaz döneminde açılan lisansüstü dersleri almasının uygun olacağına oy birliği ile karar verildi. Üniversitemiz Sağlık Bilimleri Enstitüsü bünyesinde eğitim-öğretim yılında yaz okulu açılmaması hk Üniversitemiz Sağlık Bilimleri Enstitüsü bünyesinde eğitim-öğretim yılında yaz okulu açılmaması ile ilgili fakülte dekanlığından gelen tarih ve sayılı yazı üzerinde görüşüldü. Yapılan görüşmeler sonucunda; Üniversitemiz Sağlık Bilimleri Enstitüsü bünyesinde eğitim-öğretim yılında yaz okulu açılmamasına oybirliği ile karar verildi. Üniversitemiz Güzel Sanatlar Enstitüsü bünyesinde eğitim-öğretim yılında yaz okulu açılmaması hk Üniversitemiz Güzel Sanatlar Enstitüsü bünyesinde eğitim-öğretim yılında yaz okulu açılmaması ile ilgili enstitü müdürlüğünden gelen tarih ve sayılı yazı üzerinde görüşüldü. Yapılan görüşmeler sonucunda; Üniversitemiz Güzel Sanatlar Enstitüsü bünyesinde eğitim-öğretim yılında yaz okulu açılmamasına oybirliği ile karar verildi. Üniversitemiz Sağlık Bilimleri Fakültesi bünyesinde eğitim-öğretim yılında yaz okulu açılmaması hk Üniversitemiz Sağlık Bilimleri Fakültesi bünyesinde eğitim-öğretim yılında yaz okulu açılmaması ile ilgili fakülte dekanlığından gelen tarih ve sayılı yazı üzerinde görüşüldü. Yapılan görüşmeler sonucunda; Üniversitemiz Sağlık Bilimleri Fakültesi bünyesinde eğitim-öğretim yılında yaz okulu açılmamasına, denkliği, ders saati, ders içeriği ve kredisi fakülte yönetim kurulunca uygun görüldüğü takdirde öğrencilerin başka üniversitelerde yaz okuluna devam etmelerine oybirliği ile karar verildi. Üniversitemiz Seyrani Ziraat Fakültesi bünyesinde eğitim-öğretim yılında yaz okulu açılmaması hk Üniversitemiz Seyrani Ziraat Fakültesi bünyesinde eğitim-öğretim yılında yaz okulu açılmaması ile ilgili fakülte dekanlığından gelen tarih ve 321 sayılı yazı üzerinde görüşüldü. Yapılan görüşmeler sonucunda; Üniversitemiz Seyrani Ziraat Fakültesi bünyesinde eğitim-öğretim yılında yaz okulu açılmamasına, denkliği, ders saati, ders içeriği ve kredisi fakülte yönetim kurulunca uygun görüldüğü takdirde öğrencilerin başka üniversitelerde yaz okuluna devam etmelerine oybirliği ile karar verildi.

4 Üniversitemiz Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu bünyesinde eğitimöğretim yılında yaz okulu açılmaması hk Üniversitemiz Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu bünyesinde eğitim-öğretim yılında yaz okulu açılmaması ile ilgili yüksekokul müdürlüğünden gelen tarih ve 151 sayılı yazı ve eki üzerinde görüşüldü. Yapılan görüşmeler sonucunda; Üniversitemiz Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu bünyesinde eğitim-öğretim yılında yaz okulu açılmamasına ancak öğrencilerimizin mağduriyetlerini gidermek amacıyla, Gazi, Marmara, Akdeniz, Ege, Sakarya, Niğde, Selçuk, Gaziantep, İnönü, Atatürk Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulunda Yaz Okuluna devam edebilmelerine oybirliği ile karar verildi. Üniversitemiz Mimarlık Fakültesi bünyesinde eğitim-öğretim yılında yaz okulu açılmaması hk Üniversitemiz Mimarlık Fakültesinde Eğitim-Öğretim yılı sonunda yaz okulu açılmaması ile ilgili fakülte dekanlığından gelen tarihli ve 331 sayılı yazı ve ekleri üzerinde görüşüldü. Yapılan görüşmeler sonucunda; Üniversitemiz Mimarlık Fakültesinde eğitim-öğretim yılı sonunda yaz okulu açılmamasına, ancak öğrencilerimizin mağduriyetlerini gidermek amacıyla aşağıda belirtilen Üniversitelerden Mimari Tasarım (Proje) ve Şehircilik Projeleri dışında ders kredileri ve içerikleri uygun olan diğer dersleri ilgili bölümlerin intibak komisyonları inceledikten sonra almalarına oy birliği ile karar verildi. Yaz okulundan Yararlanılacak Üniversiteler 1-Ortadoğu Teknik 2-İstanbul Teknik 3-Yıldız Teknik 4-Gazi 5-Mimarsinan 6-DokuzEylül 7-Karadeniz Teknik 8-Uludağ 9-Eskişehir Osmangazi Üniversitemiz İletişim Fakültesi bünyesinde eğitim-öğretim yılında yaz okulu açılmaması hk Üniversitemiz İletişim Fakültesi bünyesinde eğitim-öğretim yılında yaz okulu açılmaması ile ilgili fakülte dekanlığından gelen tarih ve sayılı yazı üzerinde görüşüldü. Yapılan görüşmeler sonucunda; Üniversitemiz İletişim Fakültesi bünyesinde eğitim-öğretim yılında yaz okulu açılmamasına, ancak öğrencilerin mağduriyetinin giderilmesi amacıyla aşağıda belirtilen Üniversitelerde açılacak yaz okullarından faydalanabilmelerine oybirliği ile karar verildi. Yaz okulundan Yararlanılacak Üniversiteler 1-Ankara 2-Gazi 3-Eskişehir Anadolu 4-Ege 5-İstanbul

5 Üniversitemiz Güzel Sanatlar Fakültesi bünyesinde eğitim-öğretim yılında yaz okulu açılmaması hk Üniversitemiz Güzel Sanatlar Fakültesi bünyesinde eğitim-öğretim yılında yaz okulu açılmaması ile ilgili fakülte dekanlığından gelen tarih ve 232 sayılı yazı üzerinde görüşüldü. Yapılan görüşmeler sonucunda; Üniversitemiz Güzel Sanatlar Fakültesi bünyesinde eğitim-öğretim yılında yaz okulu açılmamasına ancak; öğrencilerin bu dönemde Türkiye Devlet Üniversitelerinin herhangi birinde açılacak yaz okulunda eşdeğer programlarda ders alabilmelerine ve Üniversite genelinde okutulan kültür dersleri için Üniversitemizin diğer birimlerinde açılacak yaz okulu programlarına katılabilmelerine oy birliği ile karar verildi. Üniversitemiz Eğitim Fakültesi Bölümü bünyesinde eğitim-öğretim yılında yaz okulu açılması hk Üniversitemiz Eğitim Fakültesi bünyesinde eğitim-öğretim yılında yaz okulu açılması ile ilgili fakülte dekanlığından gelen tarih ve 304 sayılı yazı ve eki üzerinde görüşüldü. Yapılan görüşmeler sonucunda; Üniversitemiz Eğitim Fakültesi bünyesinde eğitim-öğretim yılında İlköğretim Bölümü ve Türçe Eğitimi bölümü için yaz okulu açılmasına, fakültede bölümlerinde okutulmakta olan ortak derslerden (Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi, İngilizce ve Türk Dili) Üniversitemizin herhangi bir fakültesinde yaz okulu açıldığı takdirde öğrencilerimizin bu dersleri alabilmelerine, isteyen öğrencilerin Yükseköğretim Kurulu nun öğretmen yetiştirme programları için belirlediği kriterlere uygun olmak koşuluyla, Yaz Okulu açıldığında aşağıda adları belirtilen Üniversitelerin Eğitim Fakültelerinden ders almalarının uygun olacağına oybirliği ile karar verilmiştir. Yaz Okulunda Ders Alınabilecek Üniversiteler 1-Abant İzzet Baysal 21-Balıkesir 2-Atatürk 22-Dumlupınar 3-Anadolu 23-Erzincan 4-Ankara 24-Fırat 5-Akdeniz 25-Kastamonu 6-Cumhuriyet 26-Konya Necmettin Erbakan 7-Çanakkale Onsekiz Mart 27-Mustafa Kemal 8-Çukurova 28-Osmangazi 9-Dokuz Eylül 29-Pamukkale 10-Gaziantep 30-Süleyman Demirel 11-Hacettepe 31-Sakarya 12-İnönü 32-Ege 13-Marmara 33-Adnan Menderes 14-Ondokuz Mayıs 34-Afyon 15-Amasya 35-Muğla 16-Uludağ 36-Yüzüncü Yıl 17-Gazi 18-İstanbul 19-Kocaeli 20-Mersin

6 ERCİYES ÜNİVERSİTESİ EĞİTİM FAKÜLTESİ TÜRKÇE EĞİTİMİ BÖLÜMÜ YAZ OKULU EĞİTİM ÖĞRETİM PLANLARI (I. ÖĞRETİM) I. YARIYIL II.YARIYIL KODU DERSİN ADI T U K EC TS KODU DERSİN ADI T U K EC TS TÖP 103 Osmanlı Türkçesi I TÖP Osmanlı Türkçesi II TÖP 105 Edebiyat Bilgi ve TÖP Edebiyat Bilgi ve Kuramları I 106 Kuramları II TÖP 109 Yazılı Anlatım I TÖP Sözlü Anlatım II TÖP 111 Sözlü Anlatım I TÖP Yabancı Dil II TÖP 113 Yabancı Dil I TÖP Yazılı Anlatım I TÖP 117 Eğitim Bilimine Giriş TÖP Eğitim Psikolojisi TOPLAM TOPLAM III.YARIYIL IV.YARIYIL KODU DERSİN ADI T U K ECTS KODU DERSİN ADI T U K ECTS TÖP 203 Eski Türk Edebiyatı I TÖP Eski Türk Edebiyatı II TÖP 205 Yeni Türk Edebiyatı TÖP Yeni Türk Edebiyatı II I 206 TÖP 213 Öğretim İlke ve Yöntemleri TOPLAM TOPLAM VII.YARIYIL VIII.YARIYIL KODU DERSİN ADI T U K ECTS KODU DERSİN ADI T U K ECTS TÖP Rehberlik TÖP 404 Türk Eğitim Sistemi ve Okul Yönetimi TÖP Çocuk Edebiyatı TOPLAM TÖP Dünya Edebiyatı TOPLAM

7 ERCİYES ÜNİVERSİTESİ EĞİTİM FAKÜLTESİ TÜRKÇE EĞİTİMİ BÖLÜMÜ LİSANS PROGRAMI (II. ÖĞRETİM) III.YARIYIL IV.YARIYIL KODU DERSİN ADI T U K ECTS KODU DERSİN ADI T U K ECTS İTÖP Eski Türk Edebiyatı I İTÖP Eski Türk Edebiyatı II İTÖP Yeni Türk Edebiyatı İTÖP Yeni Türk Edebiyatı II I 206 İTÖP Öğretim İlke ve Yöntemleri TOPLAM TOPLAM VII.YARIYIL VIII.YARIYIL KODU DERSİN ADI T U K ECTS KODU DERSİN ADI T U K ECTS İTÖP Rehberlik İTÖP Türk Eğitim Sistemi ve Okul Yönetimi TOPLAM TOPLAM EĞİTİM FAKÜLTESİ İLKÖĞRETİM BÖLÜMÜ YAZ OKULU EĞİTİM ÖĞRETİM PLANI Güz Yarıyılı Dersleri Bahar Yarıyılı Dersleri KOD DERSİN ADI T U K ECTS KODU DERSİN ADI T U K ECTS U SÖP1 Temel Matematik I SÖP10 Temel Matematik II SÖP1 Genel Biyoloji SÖP30 Fen ve Teknoloji Öğretimi II SÖP2 Çevre Eğitimi MÖP1 Soyut Matematik SÖP3 Fen ve Teknoloji MÖP2 Analiz II Öğretimi I 02 MÖP1 Genel Matematik MÖP2 Lineer Cebir II MÖP2 Analiz I MÖP3 Diferansiyel Denklemler MÖP2 Lineer Cebir I MÖP3 Analitik Geometri II MÖP3 Analiz III MÖP3 İstatistik ve Olasılık II MÖP3 Analitik Geometri I SBÖ3 Siyasi Coğrafya MÖP3 05 İstatistik ve Olasılık I FBÖ1 02 Genel Fizik II

8 MÖP3 07 SBÖ2 11 FBÖ1 01 FBÖ1 05 FBÖ2 01 FBÖ2 03 FBÖ3 01 FBÖ3 07 FBÖ3 13 FBÖ3 15 FBÖ4 05 Cebire Giriş FBÖ1 06 Bilimsel Araştırma FBÖ2 Yöntemleri 02 Genel Fizik I FBÖ2 04 Genel Matematik I FBÖ2 12 Genel Biyoloji I FBÖ3 02 Genel Fizik III FBÖ3 14 İnsan Anatomisi ve FBÖ3 Fizyolojisi 16 İstatistik Öğretim Tek. ve Materyal Tasarımı Ölçme ve Değerlendirme Özel Öğretim Yöntemleri II Genel Matematik II Genel Biyoloji II Modern Fiziğe Giriş Fen-Tek. Programı ve Planlama Genetik ve Biyoteknoloji Bilimsel Araştırma Yöntemleri Özel Öğretim Yöntemleri I Üniversitemiz Eczacılık Fakültesi bünyesinde eğitim-öğretim yılında yaz okulu açılmaması hk Üniversitemiz Eczacılık Fakültesi bünyesinde eğitim-öğretim yılında yaz okulu açılmaması ile ilgili fakülte dekanlığından gelen tarih ve 142 sayılı yazı üzerinde görüşüldü. Yapılan görüşmeler sonucunda; Üniversitemiz Eczacılık Fakültesi bünyesinde eğitim-öğretim yılında yaz okulu açılmamasına oybirliği ile karar verildi. Üniversitemiz Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulunda eğitimöğretim yılı sonunda yaz okulu açılmaması hk Üniversitemiz Turizm ve İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu bünyesinde eğitim-öğretim yılı sonunda yaz okulu açılmaması ile ilgili yüksekokul müdürlüğünden gelen tarih ve 284 sayılı yazı üzerinde görüşüldü. Yapılan görüşmeler sonucunda; Üniversitemiz Turizm ve İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu bünyesinde eğitim-öğretim yılı sonunda yaz okulu açılmamasına ancak öğrencilerin mağduriyetinin giderilmesi amacıyla öğrencilerin Üniversite bünyesinde açılmayan dersleri Yoğun İngilizce-I, Yoğun İngilizce-II dersleri ile İngilizce-I, İngilizce-II, İngilizce-III, İngilizce-IV, İngilizce-V ve İngilizce-VI dersleri ile Seçmeli İkinci Yabancı Dil I-II-II ve IV dersleri hariç olmak üzere Üniversitemiz bünyesinde açılan dersleri lisans eğitimi veren birimlerden ve Ülkemizdeki diğer Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokullarından alabilmelerine oybirliği ile karar verildi.

9 Üniversitemiz Hukuk Fakültesinde eğitim-öğretim yılı sonunda yaz okulu açılmaması hk Üniversitemiz Hukuk Fakültesinde eğitimöğretim yılı sonunda yaz okulu açılmaması ile ilgili fakülte dekanlığından gelen tarihli ve 222 sayılı yazı üzerinde görüşüldü. Yapılan görüşmeler sonucunda; Üniversitemiz Hukuk Fakültesinde eğitimöğretim yılı sonunda yaz okulu açılmamasına ancak öğrencilerin mağduriyetinin giderilmesi amacıyla öğrencilerin Türkiye deki Hukuk Fakültelerinde açılacak olan yaz okullarından alacakları derslerin adı, kredi/saat ve içeriğinin eğitim-öğretim planına uygun olması ve aldıkları notların, harf notu ne olursa olsun 4 lü sistemde 2.00 ve üzerinde olması halinde başarılı sayılmalarına, I.sınıfta okudukları, Bilgisayar Kullanımı, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi I ve II ve Türk Dili I ve II derslerini ise Üniversitemiz fakültelerinde açılacak yaz okullarından almalarına oybirliği ile karar verildi. Üniversitemiz Tomarza Meslek Yüksekokulu bünyesinde eğitim-öğretim yılında yaz okulu açılmaması hk Üniversitemiz Tomarza Meslek Yüksekokulu bünyesinde eğitim-öğretim yılında yaz okulu açılmaması ile ilgili yüksekokul müdürlüğünden gelen tarih ve 28 sayılı yazı üzerinde görüşüldü. Yapılan görüşmeler sonucunda; Üniversitemiz Tomarza Meslek Yüksekokulu bünyesinde eğitim-öğretim yılında yaz okulu açılmamasına oybirliği ile karar verildi. Üniversitemiz Eğitim Bilimleri Enstitüsü bünyesinde eğitim-öğretim yılında yaz okulu açılmaması hk Üniversitemiz Eğitim Bilimleri Enstitüsü bünyesinde eğitim-öğretim yılında yaz okulu açılmaması ile ilgili enstitü müdürlüğünden gelen tarih ve 306 sayılı yazı üzerinde görüşüldü. Yapılan görüşmeler sonucunda; Üniversitemiz Eğitim Bilimleri Enstitüsü bünyesinde eğitim-öğretim yılında yaz okulu açılmamasına oybirliği ile karar verildi. Üniversitemiz Kayseri Meslek Yüksekokulu bünyesinde eğitim-öğretim yılında yaz okulu açılması hk Üniversitemiz Kayseri Meslek Yüksekokulu bünyesinde eğitim-öğretim yılında yaz okulu açılması ile ilgili yüksekokul müdürlüğünden gelen tarih ve 188 sayılı yazı ve eki üzerinde görüşüldü. Yapılan görüşmeler sonucunda; Üniversitemiz Kayseri Meslek Yüksekokulu bünyesinde eğitim-öğretim yılı sonunda aşağıdaki derslerin öğrencilerden yeterli talep gelmesi durumunda yaz okullarının açılmasına, açılmayan dersler için, öncelikle Üniversitemizin diğer Fakülte ve Yüksekokullarında açılan yaz okulları ile diğer Üniversitelerin Fakülte ve Meslek Yüksekokullarından alınan, kredisi ve ders içeriği yüksekokulu müfredatına uygun olan yaz okulu derslerinin kabulüne oybirliği ile karar verildi.

10 ELEKTRİK ve ENERJİ BÖLÜMÜ Kodu Dersin Adı Teori Pratik Kredi MAT Matematik I MAT Matematik II TBI Teknolojinin Bilimsel İlkeleri 3 1x4 4 ADA Alternatif Akım Devre Analizi 3 1x4 4 DDA Doğru Akım Devre Analizi 3 1x4 4 MAKİNA ve METAL TEKNOLOJİLERİ BÖLÜMÜ Kodu Dersin Adı Teori Pratik Kredi MUB Mühendislik Bilimi I MUB Mühendislik Bilimi II MLT Malzeme Teknolojisi I MRS Makine Resmi I BDT Bilgisayar Destekli Tasarım I BDT Bilgisayar Destekli Tasarım II İNŞAAT BÖLÜMÜ Kodu Dersin Adı Teori Pratik Kredi HIH Hidrolik ve Hidroloji 2 1x2 3 Üniversitemiz Adalet Meslek Yüksekokulunda eğitim-öğretim yılı sonunda yaz okulu açılmaması hk Üniversitemiz Adalet Meslek Yüksekokulu bünyesinde eğitim-öğretim yılı sonunda yaz okulu açılmaması ile ilgili yüksekokul müdürlüğünden gelen tarihli ve 114 sayılı yazı üzerinde görüşüldü. Yapılan görüşmeler sonucunda; Üniversitemiz Adalet Meslek Yüksekokulu bünyesinde eğitim-öğretim yılı sonunda yaz okulu açılmamasına ancak öğrencilerin mağduriyetinin giderilmesi amacıyla öğrencilerin Adalet Programında okutulmakta olan ortak derslerden (Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi, İngilizce, Türk Dili ve Bilgisayar) üniversitemizin herhangi bir fakültesinde/yüksekokulunda yaz okulu açıldığı takdirde öğrencilerimizin bu dersleri alabilmelerine, isteyen öğrencilerin, açılan yaz okullarından alacakları derslerin, ders adı, kredi/saati ve ders içeriğinin yüksekokul eğitimöğretim planı ile uyumlu olması koşuluyla, aşağıda adları belirtilen Üniversitelerin Adalet Meslek Yüksekokullarından ders almalarına oybirliği ile karar verildi.

11 Yaz Okulunda Ders Alınabilecek Üniversiteler 1- Atatürk (Adalet MYO) 2- Ankara (Hukuk Fakültesi-Adalet MYO) 3- Anadolu (Açıköğretim Fakültesi-Adalet Programı) 4- Akdeniz (Adalet MYO) 5- Beykent (Adalet MYO) 6- Bozok (Yerköy Adalet MYO) 7- Çağ (Adalet MYO) 8- Dicle (Adalet MYO) 9- Doğu Akdeniz (Adalet MYO) 10-Dokuz Eylül (Adalet MYO) 11-Erzincan (Adalet MYO) 12-Fatih (Adalet MYO) 13-Fatih Sultan Mehmet (Adalet MYO) 14-İstanbul (Hukuk Fakültesi-Adalet MYO) 15-İstanbul Aydın (Adalet MYO) 16-İstanbul Bilgi (Adalet MYO) 17-İstanbul Gelişim (Adalet MYO) 18-İstanbul Kültür (Adalet MYO) 19-İnönü (Adalet MYO) 20-İzmir Ekonomi (Adalet MYO) 21-Kırıkkale (Adalet MYO) 22-Kocaeli (Adalet MYO) 23-KTO Karatay (Adalet MYO) 24-Marmara (Adalet MYO) 25-Maltepe (Adalet MYO) 26-Okan (Adalet MYO) Mayıs (Adalet MYO) 28-Selçuk (Hukuk Fakültesi-Adalet MYO) 29-Süleyman Demirel (Adalet MYO) 30-U.A. Kıbrıs (Adalet MYO) 31-Yakın Doğu (Adalet MYO) 32-Yalova (Çınarcık Adalet MYO) 33-Zirve (Adalet MYO) Üniversitemiz Fen Fakültesinde eğitim-öğretim yılı sonunda yaz okulu açılması hk Üniversitemiz Fen Fakültesinde eğitim-öğretim yılı sonunda yaz okulu açılması ile ilgili fakülte dekanlığından gelen tarih ve 464 sayılı yazı ve ekleri üzerinde görüşüldü. Yapılan görüşmeler sonucunda; Üniversitemiz Fen Fakültesi bünyesinde eğitim-öğretim yılında yaz okulu açılmasına ve yaz okulunda açılacak olan derslerin aşağıdaki şekliyle kabulüne, yaz okulunda açılmayacak dersleri almak isteyen öğrencilerin aşağıda belirtilen üniversitelerin yaz okullarından yararlanabilmelerine, oybirliği ile karar verildi.

12 Bölümler Biyoloji Öğrencilerin Yararlanabileceği Diğer Üniversiteler (Bu Üniversitelerde Yaz Okulu Açıldığı Taktirde) Üniversiteler Ankara Bilkent Gazi Hacettepe Orta Doğu Teknik Üniv Boğaziçi İstanbul Ege Çukurova Atatürk Selçuk Akdeniz Karadeniz Teknik Üniv. Abant İzzet Baysal Üniv. Fizik Ankara Atatürk İstanbul Çukurova Ege Boğaziçi Gaziantep Hacettepe Yıldız Teknik Üniv. Anadolu Gazi Orta Doğu Teknik Üniv. Kimya Anadolu Eskişehir Osmangazi Üniv. Gaziantep Uludağ Sakarya Celal Bayar Üniv. Abant İzzet Baysal Süleyman Demirel Üniv Akdeniz Çukurova Yıldız Teknik Üniv. Cumhuriyet Üniv. Gazi Ondokuz Mayıs Selçuk Ankara İstanbul Dokuz Eylül Karadeniz Teknik Üniv. Ege İnönü Üniv. Üniv. Matematik Anadolu Ege Marmara Ankara Fırat Mersin Atatürk Gazi Orta Doğu Teknik Üniv Boğaziçi Gaziantep Selçuk Bozok Hacettepe Süleyman Demirel Üniv Çukurova İnönü Yüzüncü Yıl Üniv. Denizli İstanbul AUB Ankara Ege İstanbul Onsekiz Mart Üniv. Çukurova Atatürk İnönü Akdeniz

13 ERCİYES ÜNİVERSİTESİ FEN FAKÜLTESİ EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI SONU YAZ OKULU EĞİTİM PLANLARI (Ayrıntılı) NORMAL EĞİTİM DÖNEMİNDE S. No Bölümü Dersin Kodu ve Adı T P K Bir Dönemde Okutulan Ders Saati T P 1 Biyoloji BİY 102 Genel Biyoloji Biyoloji BİY 105 Biyoistatistik Biyoloji BİY 205 Omurgasız Hayvanlar II Biyoloji BİY 301 Genetik I Biyoloji BİY 404 Moleküler Biyoloji FİZ101 Genel Fizik I ( Mekanik ) FİZ102 Genel Fizik II (Elek. Ve Manyt. ) FİZ304 İstatistik Fizik II FİZ307 E.M.T I FİZ308 E.M.T I I FİZ204 Fizikçiler için Elektronik FİZ101 Genel Fizik I (Ziraat Fakültesi) Kimya Organik Kimya I Kimya Organik Kimya II Kimya K 461 Endüstriyel Kimya Kimya K 341 Organik Reaksiyon Mekanizması 17 Matematik M 101 Analiz I Matematik M101 Genel Matematik I Matematik M 102 Genel Matematik II Matematik M 211 Sayılar Teorisi I Matematik M 212 Sayılar Teorisi II Matematik M 201 Matematik III (Yük. Mat Mühendisler İçin 23 Matematik M 202 Matematik IV (Yük. Mat Dif. Denk Mühendisler İçin 24 Matematik M 103 Mühendisler İçin Lineer Cebir 25 Matematik M 331 Diferansiyel Denklemler I Matematik M 332 Diferansiyel Denklemler II Not: Yukarıdaki tablo 14 haftalık normal ders planına göre düzenlenmiştir. Yaz okulu uygulamasının 6 hafta olması nedeniyle, kredi miktarları değişmemekle birlikte haftalık ders saatleri yukarıda belirtilenin iki katından fazla olarak uygulanacaktır. Ayrıntılı Yaz Okulu Eğitim Planları ilişiktedir.

14 ERCİYES ÜNİVERSİTESİ FEN FAKÜLTESİ EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI SONU YAZ OKULU EĞİTİM PLANLARI (Ayrıntılı) A) T P K SI (6 0 6) OLAN DERSLER İÇİN Bölümü Dersin Kodu ve Adı Haftalar T P K 1. Hafta Hafta Hafta Hafta Hafta Hafta 14 0 YAZ OKULU DÖNEMİNDE OKUTULACAK DERS SAATİ 84 0 B) T P K SI (4 2 5) OLAN DERSLER İÇİN Bölümü Dersin Kodu ve Adı Haftalar T P K 1. Hafta Hafta Hafta Hafta Hafta Hafta 10 6 YAZ OKULU DÖNEMİNDE OKUTULACAK DERS SAATİ C) T P K SI (4 0 4) OLAN DERSLER İÇİN Bölümü Dersin Kodu ve Adı Haftalar T P K 1. Hafta Hafta Hafta Hafta Hafta Hafta 10 0 YAZ OKULU DÖNEMİNDE OKUTULACAK DERS SAATİ 56 0 C) T P K SI (3 0 3) OLAN DERSLER İÇİN Bölümü Dersin Kodu ve Adı Haftalar T P K 1. Hafta Hafta Hafta Hafta Hafta Hafta 7 0 YAZ OKULU DÖNEMİNDE OKUTULACAK DERS SAATİ 42 0 D) T P K SI (2 2 3) OLAN DERSLER İÇİN Bölümü Dersin Kodu ve Adı Haftalar T P K 1. Hafta Hafta Hafta Hafta Hafta Hafta 6 6 YAZ OKULU DÖNEMİNDE OKUTULACAK DERS SAATİ 28 28

15 E) T P K SI (2 0 2) OLAN DERSLER İÇİN Bölümü Dersin Kodu ve Adı Haftalar T P K 1. Hafta Hafta Hafta Hafta Hafta Hafta 6 0 YAZ OKULU DÖNEMİNDE OKUTULACAK DERS SAATİ 28 0 Üniversitemiz Veteriner Fakültesi bünyesinde eğitim-öğretim yılı sonunda yaz okulu açılması hk Üniversitemiz Veteriner Fakültesi bünyesinde eğitim-öğretim yılı sonunda yaz okulu açılması ve yaz okulu eğitim-öğretim planları ile ilgili fakülte dekanlığından gelen tarih ve 522 sayılı konu üzerinde görüşüldü. Yapılan görüşmeler sonucunda; Üniversitemiz Veteriner Fakültesi bünyesinde eğitim-öğretim yılı sonunda yaz okulu açılmasına ve yaz okulu açılmayan dersler için öğrencilerin üniversitelerdeki tüm Veteriner Fakültelerinden ders almalarına oybirliği ile karar verildi. DERSİ N KODU DERSİN ADI Ders Tür ü Te o Uyg To p Kredi Kr d Mesleki İngilizce Z Histoloji I Z Biyometri (Biyoistatistik) Z Mesleki İngilizce Z Histoloji II Z Mesleki İngilizce Z Embriyoloji Z Viroloji I Z Mesleki İngilizce Z Genel Patoloji Z Viroloji II Z Doğum ve Jinekolojiye Giriş I Z Hayvancılık İşletme Ekonomisi Z Farmakoloji I Z Özel Patoloji I Z Doğum ve Jinekolojiye Giriş II Z Doğum Bilgisi Z Farmakoloji II Z Nekropsi Z Özel Patoloji-II Z Toksikoloji Z Anesteziyoloji-Reanimasyon Z Cerrahi II Z Jinekoloji Z Dölerme, Sun i Tohumlama ve Androloji ECT S Z

YÜKSEKÖĞRETİM PROGRAMLARINA EK YERLEŞTİRME KILAVUZU

YÜKSEKÖĞRETİM PROGRAMLARINA EK YERLEŞTİRME KILAVUZU 2015 ÖĞRENCİ SEÇME VE YERLEŞTİRME SİSTEMİ (ÖSYS) YÜKSEKÖĞRETİM PROGRAMLARINA EK YERLEŞTİRME KILAVUZU DİKKAT: Tercih bildirim işleminizi tamamladıktan sonra Tercih Süresi içerisinde https://ais.osym.gov.tr

Detaylı

2013 Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı Tercih Kılavuzu 23 OCAK 2014

2013 Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı Tercih Kılavuzu 23 OCAK 2014 2013 Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı Tercih Kılavuzu 23 OCAK 2014 Bu kılavuz, 16 Ocak 2014 tarihli Yükseköğretim Genel Kurulu ile 21 Ocak 2014 tarihli Yükseköğretim Yürütme Kurulu nda alınan

Detaylı

Rehber 2015. final yayınları

Rehber 2015. final yayınları Rehber 2015 Bu yayının tüm hak la rı Final Yayıncılık Rek. San. ve Tic. Ltd. Şti ye aittir. Yayıncıdan önceden alınmış izin olmadan kısmen veya tamamen alıntı yapılamaz; elektronik, mekanik, fotokopi ya

Detaylı

SUNUŞ Rehber 2011 Rehber 2011 Üniversiteler Rehberi Celil Vardar Cihat Ak- bulut, Nihat Bilgiç, Fahri Başaran ve Ayşegül Duran İbrahim TAŞEL

SUNUŞ Rehber 2011 Rehber 2011 Üniversiteler Rehberi Celil Vardar Cihat Ak- bulut, Nihat Bilgiç, Fahri Başaran ve Ayşegül Duran İbrahim TAŞEL SUNUŞ Sevgili Gençler, final in ilave kitaplar dizisi elinizdeki Rehber 2011 ile sürüyor. Bu kitap meslekleri tanımanızı, seçeceğiniz meslekle ilgili fakülte ya da meslek yüksekokullarının hangi üniversitelerde

Detaylı

ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ

ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ Protokol 2014 tarihinde yapılmış olup, 2018-2019 eğitim öğretim yılının sonuna kadar geçerlidir. İlköğretim Sosyal Bilgiler Öğretmenliği 2 2 X Türkçe Öğretmenliği 2 2 X

Detaylı

MUVAZZAF / SÖZLEŞMELİ SUBAY (ERKEK - BAYAN) BAŞVURU VE SEÇME SINAVLARI KILAVUZU

MUVAZZAF / SÖZLEŞMELİ SUBAY (ERKEK - BAYAN) BAŞVURU VE SEÇME SINAVLARI KILAVUZU T.C. İÇİŞLERİ BAKANLIĞI JANDARMA GENEL KOMUTANLIĞI A N K A R A MUVAZZAF / SÖZLEŞMELİ SUBAY (ERKEK - BAYAN) BAŞVURU VE SEÇME SINAVLARI KILAVUZU 2012 (LİSE VE DENGİ OKUL MEZUNLARI, ÖNLİSANS MEZUNLARI VE

Detaylı

BU TABLO BİLGİ AMAÇLIDIR TERCİH İŞLEMLERİNDE ÖSYM NİN YAYIMLADIĞI KILAVUZ DİKKATE ALINMALIDIR. WWW.DGSDOKTORU.COM

BU TABLO BİLGİ AMAÇLIDIR TERCİH İŞLEMLERİNDE ÖSYM NİN YAYIMLADIĞI KILAVUZ DİKKATE ALINMALIDIR. WWW.DGSDOKTORU.COM ADI ÜNİVERSİTE FAKÜLTE İL En 102710387 Acil Yardım ve Afet Yönetimi Çanakkale Onsekiz Mart Ünv.Çanakkale Sağlık Y.O. Çanakkale Devlet 6 4 SAY 232 8342 5 5 27215056 6,728 102730231 Acil Yardım ve Afet Yönetimi

Detaylı

İÇİNDEKİLER. Sayfa YGS-1, YGS-2 VE MF PUANLARIYLA ÖĞRENCİ ALAN LİSANS PROGRAMLARI, TERCİH EDİLEBİLECEK ALANLAR VE ÖĞRETİM SÜRELERİ...

İÇİNDEKİLER. Sayfa YGS-1, YGS-2 VE MF PUANLARIYLA ÖĞRENCİ ALAN LİSANS PROGRAMLARI, TERCİH EDİLEBİLECEK ALANLAR VE ÖĞRETİM SÜRELERİ... İÇİNDEKİLER YGS-1, YGS-2 VE MF LARIYLA ÖĞRENCİ ALAN LİSANS PROGRAMLARI, TERCİH EDİLEBİLECEK ALANLAR VE ÖĞRETİM SÜRELERİ....................................... 9-204 Sayfa YGS-5, YGS-6 VE TM LARIYLA ÖĞRENCİ

Detaylı

Tablo-4'teki bilgiler 11 sütun hâlinde düzenlenmiştir. Her üniversitenin adından sonra bu üniversitede bulunan programların

Tablo-4'teki bilgiler 11 sütun hâlinde düzenlenmiştir. Her üniversitenin adından sonra bu üniversitede bulunan programların Tablo 3A, Tablo 3B ve Tablo 4 ile İlgili Açıklamalar Tablo 3A Tablo 3A, Sınavsız Geçiş ile ilgili yükseköğretim programlarını göstermektedir. Bu tablo Mesleki ve Teknik Eğitim Bölgelerine (METEB) göre

Detaylı

T.C. PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN,

T.C. PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN, T.C. PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN, 2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Yarıyılında aşağıda belirtilen anabilim dallarına bağlı programlara, Yüksek Lisans ve Doktora öğrencileri alınacaktır. A- EĞİTİM

Detaylı

Tablo 5 Özel Yetenek Sınavı Sonuçlarına Göre Öğrenci Alan Yükseköğretim Programları

Tablo 5 Özel Yetenek Sınavı Sonuçlarına Göre Öğrenci Alan Yükseköğretim Programları Adaylara yardımcı olmak üzere 2013-2014 ders yılında Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) ve/veya Özel Yetenek Sınavı sonuçlarına göre öğrenci alınması düşünülen PROGRAMIN yükseköğretim KODU VE ADI programları

Detaylı

2015 YILINDA İLK KEZ ÖĞRENCİ ALACAK LİSANS PROGRAMLARI

2015 YILINDA İLK KEZ ÖĞRENCİ ALACAK LİSANS PROGRAMLARI Acil Yardım ve Afet Yönetimi 300212002 GİRNE Girne Amerikan Ü. Sağlık Bilimleri Fak. %75 Burslu - 5 0 0 300212011 GİRNE Girne Amerikan Ü. Sağlık Bilimleri Fak. %50 Burslu - 5 0 0 300512326 LEFKOŞA Yakın

Detaylı

T.C. PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN,

T.C. PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN, T.C. PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN, 20152016 EğitimÖğretim Yılı Güz Yarıyılında aşağıda belirtilen anabilim dallarına bağlı programlara, Yüksek Lisans ve Doktora öğrencileri alınacaktır. A EĞİTİM

Detaylı

ÖNSÖZ DİLKO / 2015 YABANCI DİL ALANI MESLEKLER REHBERİ ÖNSÖZ

ÖNSÖZ DİLKO / 2015 YABANCI DİL ALANI MESLEKLER REHBERİ ÖNSÖZ ÖNSÖZ Geleceğimizi sağlam temeller üzerine oturtmak hepimizin en büyük amacı. Küçüklüğümüzden itibaren gerek toplumsal çevremizden, gerekse ailemizden gelen baskılarla, toplumca daha saygın kabul edilen

Detaylı

SÖZLEŞMELİ SUBAY (ERKEK - BAYAN) GİRİŞ SINAVLARI BAŞVURU KILAVUZU

SÖZLEŞMELİ SUBAY (ERKEK - BAYAN) GİRİŞ SINAVLARI BAŞVURU KILAVUZU T.C. İÇİŞLERİ BAKANLIĞI JANDARMA GENEL KOMUTANLIĞI A N K A R A SÖZLEŞMELİ SUBAY (ERKEK - BAYAN) GİRİŞ SINAVLARI BAŞVURU KILAVUZU 2009 (LİSE/DENGİ OKUL VE İKİ YILLIK ÖNLİSANS MEZUNLARI BAŞVURAMAZ) BAŞVURULAR

Detaylı

2014 Temmuz / ÖYP Yerleştirme Puanları (İlan Numarasına Göre)

2014 Temmuz / ÖYP Yerleştirme Puanları (İlan Numarasına Göre) 2014 Temmuz / ÖYP Yerleştirme Puanları (İlan Numarasına Göre) Satır Etiketleri En Küçük OYP_PUAN En Büyük OYP_PUAN 19118 78,61 78,61 AĞRI İBRAHİM ÇEÇEN ÜNİVERSİTESİ 78,61 78,61 FEN-EDEBİYAT FAKÜLTESİ 78,61

Detaylı

DÜNYA SIRALAMALARINDA ÜNİVERSİTELERİMİZİN DURUMU TEMMUZ-2013 URAP

DÜNYA SIRALAMALARINDA ÜNİVERSİTELERİMİZİN DURUMU TEMMUZ-2013 URAP DÜNYA SIRALAMALARINDA ÜNİVERSİTELERİMİZİN DURUMU TEMMUZ-2013 URAP ABD üniversitelerini sıralayan US News and World Report un dünyadaki ilk üniversite sıralama sistemi olduğu kabul edilmektedir. Bu sıralamanın

Detaylı

ABC. Sınav Tarihleri YGS 1 NİSAN 2012 LYS-1 16 HAZİRAN 2012 LYS-2 24 HAZİRAN 2012 LYS-3 23 HAZİRAN 2012 LYS-4 17 HAZİRAN 2012 LYS-5 16 HAZİRAN 2012

ABC. Sınav Tarihleri YGS 1 NİSAN 2012 LYS-1 16 HAZİRAN 2012 LYS-2 24 HAZİRAN 2012 LYS-3 23 HAZİRAN 2012 LYS-4 17 HAZİRAN 2012 LYS-5 16 HAZİRAN 2012 Sevgili gençler, 2012 YGS-LYS Taban Puanları Kitapçığı 2012 YGS-LYS Tercih Kitapçığı, siz değerli öğrencilerimize tercih dönemlerinde kaynak olması amacıyla Açı Yayınları tarafından hazırlanmıştır. Tercih

Detaylı

T.C. MARMARA ÜNİVERSİTESİ 2011 YILI ÖZDEĞERLENDİRME RAPORU

T.C. MARMARA ÜNİVERSİTESİ 2011 YILI ÖZDEĞERLENDİRME RAPORU T.C. MARMARA ÜNİVERSİTESİ 2011 YILI ÖZDEĞERLENDİRME RAPORU 2 Akademik Değerlendirme ve Kalite Geliştirme Kurulu Prof. Dr. M. Zafer GÜL Rektör Prof. Dr. Hamza KANDUR Rektör Yardımcısı Dr. Mahmut DOĞAN Genel

Detaylı

TABLO-1. MERKEZİ YERLEŞTİRME İLE DİKEY GEÇİŞ YAPILACAK YÜKSEKÖĞRETİM LİSANS PROGRAMLARI

TABLO-1. MERKEZİ YERLEŞTİRME İLE DİKEY GEÇİŞ YAPILACAK YÜKSEKÖĞRETİM LİSANS PROGRAMLARI ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ (BOLU) 100110018 Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği 4 SAY 6 3129 100110054 Okul Öncesi Öğretmenliği 4 EA 8 3275 100110115 Biyoloji (İngilizce) 4 SAY 8 15 17

Detaylı

KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİ 2011-2012 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI FAALİYET RAPORU

KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİ 2011-2012 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI FAALİYET RAPORU KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİ 2011-2012 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI FAALİYET RAPORU 2013 HAZIRLAYANLAR Öznur ERMEZ Halkla İlişkiler Uzmanı Betül ÇETİN Memur Serkan YALÇIN Grafiker İÇİNDEKİLER İçindekiler... i Önsöz...

Detaylı

SEVİYE TESPİT SINAVI (STS) KILAVUZU

SEVİYE TESPİT SINAVI (STS) KILAVUZU YÜKSEKÖĞRETİM KURULU 2015 YURTDIŞI YÜKSEKÖĞRETİM DİPLOMALARI DENKLİK YÖNETMELİĞİ UYARINCA SEVİYE TESPİT SINAVI (STS) KILAVUZU Yükseköğretim Kurulu Ankara Bu kılavuz 09/04/2015 tarihinde kurulumuz web sitesinde

Detaylı

ÜNİVERSİTELERİMİZİN 23 BİLİM ALANINA VE DÜNYA GENEL SIRALAMALARINA GÖRE DURUMU 25 HAZİRAN 2015 URAP (University Ranking by Academic Performance)

ÜNİVERSİTELERİMİZİN 23 BİLİM ALANINA VE DÜNYA GENEL SIRALAMALARINA GÖRE DURUMU 25 HAZİRAN 2015 URAP (University Ranking by Academic Performance) 2015 URAP Alan Sıralaması nda 2015 URAP Alan ÜNİVERSİTELERİMİZİN 23 BİLİM ALANINA VE DÜNYA GENEL SIRALAMALARINA GÖRE DURUMU 25 HAZİRAN 2015 URAP (University Ranking by Academic Performance) ODTÜ Enformatik

Detaylı

İnşaat Mühendisliği Eğitiminde Türkiye Gerçeği 7. 1. Giriş

İnşaat Mühendisliği Eğitiminde Türkiye Gerçeği 7. 1. Giriş İnşaat Mühendisliği Eğitiminde Türkiye Gerçeği 7 1. Giriş İMO 40. dönem çalışma programında belirlenen; ülkemizdeki inşaat mühendisliği eğitim envanterinin çıkarılması, inşaat mühendisliğinde mevcut eğitim

Detaylı

KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİ 2012-2013 AKADEMİK FAALİYET RAPORU

KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİ 2012-2013 AKADEMİK FAALİYET RAPORU KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİ 2012-2013 AKADEMİK FAALİYET RAPORU 2014 HAZIRLAYANLAR Uzm. Öznur ERMEZ Halkla İlişkiler Uzmanı Serkan YALÇIN Grafiker İÇİNDEKİLER İçindekiler... i Önsöz... v 1. Genel Bilgiler...

Detaylı

2013-DGS Ek Yerleştirme Sonuçlarına Göre En Büyük ve En Küçük Puanlar

2013-DGS Ek Yerleştirme Sonuçlarına Göre En Büyük ve En Küçük Puanlar 2013-DGS Ek Yerleştirme Sonuçlarına Göre ve En Küçük lar 100110018 ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ (BOLU) Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği SAY 2 2 267,28332 274,13663 100110115

Detaylı

YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI TEŞKİLATI KANUNU (1)(2)(3)

YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI TEŞKİLATI KANUNU (1)(2)(3) 5657 YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI TEŞKİLATI KANUNU (1)(2)(3) Kanun Numarası : 2809 Kabul Tarihi : 28/3/1983 Yayımlandığı R. Gazete : Tarih : 30/3/1983 Sayı : 18003 Yayımlandığı Düstur : Tertip : 5 Cilt : 22

Detaylı

T.C. MARMARA ÜNİVERSİTESİ 2013-2014 YILI ÖZDEĞERLENDİRME RAPORU

T.C. MARMARA ÜNİVERSİTESİ 2013-2014 YILI ÖZDEĞERLENDİRME RAPORU T.C. MARMARA ÜNİVERSİTESİ 2013-2014 YILI ÖZDEĞERLENDİRME RAPORU Akademik Değerlendirme ve Kalite Geliştirme Kurulu Prof. Dr. M. Emin ARAT Rektör Prof. Dr. Mehmet AKALIN Rektör Yardımcısı Doç.Dr. Mehmet

Detaylı

Yükseköğretim Kurulu Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı 2012 Temmuz Dönemi İlan Bazlı En Büyük En Küçük Öyp Puanları

Yükseköğretim Kurulu Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı 2012 Temmuz Dönemi İlan Bazlı En Büyük En Küçük Öyp Puanları Yükseköğretim Kurulu Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı 2012 Temmuz Dönemi İlan Bazlı En Büyük En Küçük Öyp Puanları En Büyük Öyp Puan En Küçük Öyp Puan İlan Numarası Birim Sayı 27247 HARRAN ÜNİVERSİTESİ

Detaylı

II-5 5436 SAYILI KANUNLA İHDAS EDİLEN İÇ DENETÇİ KADROLARINDAN (720) ADEDİNİN SINIF VE DERECELERİNİN DEĞİŞTİRİLEREK KAMU KURUMLARINA TAHSİS EDİLMESİ

II-5 5436 SAYILI KANUNLA İHDAS EDİLEN İÇ DENETÇİ KADROLARINDAN (720) ADEDİNİN SINIF VE DERECELERİNİN DEĞİŞTİRİLEREK KAMU KURUMLARINA TAHSİS EDİLMESİ II-5 5436 SAYILI KANUNLA İHDAS EDİLEN İÇ DENETÇİ KADROLARINDAN (720) ADEDİNİN SINIF VE DERECELERİNİN DEĞİŞTİRİLEREK KAMU KURUMLARINA TAHSİS EDİLMESİ HAKKINDA KARAR 5436 SAYILI KANUNLA İHDAS EDİLEN İÇ DENETÇİ

Detaylı