Hep daha iyileşen sağlığınıza.

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Hep daha iyileşen sağlığınıza."

Transkript

1 Hoş Geldiniz! Heal İstanbul u seçtiğiniz için teşekkür ederiz. İlk görüşmenize doldurup beraberinizde getirmeniz için hazırladığımız Danışan Sağlık Geçmişi formunu ekte bulabilirsiniz. Dr. Onur Aydınoğlu nun Doğal ve Bütünsel Sağlık danışmanlık merkezi olan Healistanbul, dünyanın sürekliliğini hep korumuş en eski sağlık sistemlerinden biri olan Geleneksel Çin Tıbbı ile modern bilimin doğal ve bütünsel sağlık üzerine en ileri bilgi ve metodlarının birlikte kullanıldığı bir sentezdir. Geleneksel Çin Tıbbı kendi içinde bir bilgi ve bilgelik okyanusudur. İnsan bedeni, zihni, duyguları ve ruhunun ayrılmaz bir bütünlük olduğunu ve bu bütünlüğün özünde enerji ve bilinçten ibaret olduğunu kabul ederler. Bunun ötesinde insanoğlunun doğa ile derinden bağlı ve doğaya muhtaç olduğunu öğretir, doğanın kutsallığına inanır. Hastalık, insanın varoluşunun bu farklı seviyeleri arasındaki uyumsuzluktan veya insanın doğa ve doğanın değişen süreçleri ile uyumsuzluğundan kaynaklanır. Sağlık, bütünsel bir süreçtir. Bu nedenle, sadece belirli semptomlarınıza değil, aynı zamanda ideal metabolizma ve kiloya, güçlü bir bağışıklık sistemine, dengeli bir enerjiye ve berrak, sakin, ve olumlu bir zihin haline erişmenizi sağlayacak entegre bir hizmet ağı sunuyoruz: v Bütünsel Beslenme Danışmanlığı ABD li bilim adamı Bill Wolcott un geliştirdiği, Türkiye de ilk defa ve sadece Heal İstanbul da uygulanan Metabolik Tipleme Bütünsel Beslenme Sistemi ile sizin bireysel metabolik yapınıza göre bir beslenme planı tasarlayacak, hazmınızın ve metabolizmanızın ve bunlarla başlantılı kronik sağlık sorunlarınızın iyileşmesine olanak sağlayacağız. v Meridyen Terapisi ve bağlantılı beden terapisi metodlarıyla, yaşam enerjisinizin akışındaki dengesizlik ve tıkanıklıkları tesbit edip bulara yönelik spesifik terapiler uygulayarak bedeninizin muazzam kendi kendini arındırma, onarma ve iyileştirme becerisinin en üst düzeyde işlemesine yardım edeceğiz. v Bütünsel Bitkisel Danışmanlık ile, size özel bitkisel stratejiler ve formüller geliştirerek, beden ve zihin sağlığınızın gelişmesini bütünsel bir yaklaşımla hızlandıracağız. v Nefes, Meditasyon, Çigong Enerji Çalışmaları, Kendi Kendine Terapi Teknikleri, Omurga Egzersizleri, Doğru Beslenme ve Yemek Pişirme, Sağlıklı İletişim ve Bireysel Gelişim eğitimlerimizle, sağlığınızı kendi başarıyla kendi ellerinize almanıza, daha fazla sağlık, huzur, doyum ve ilham bulma sürecinizde sizi destekleyeceğiz. Hep daha iyileşen sağlığınıza.

2 İsim Tarih Ev Adresi GSM: E-posta Doğum tarihi Doğum yeri Yaş Evlilik durumu Çocuklar & Yaşları Meslek 1. Başlıca sağlık sorunlarınız nelerdir ve ne zaman başladılar? (Lütfen alt alta liste olarak yazın): 2. Sağlığınıza yönelik hedefleriniz nelerdir? 3. Şimdi veya geçmişte faydalandığınız başka doğal sağlık hizmetleri nelerdir? Lütfen isim belirtin. 4. Kullanmakta olduğunuz reçeteli ilaçlar ve besin takviyeleri (vitaminler, bitkiler, vs.) nelerdir? İSİM SEBEP DOZ KAÇ KERE 6. Aşağıdakilerden hangilerini kullanıyorsunuz? Sigara? Kaç yıldır? Miktar? Geçmişte sigara kullandınız mı? Miktar? Ne zaman bıraktınız? Uyuşturucu / uyarıcı madde? Ne tip? Ne sıklıkta? Alkol? Ne tip? Ne sıklıkta? Kahve? Günde kaç fincan? Siyah çay? Günde kaç bardak?

3 6. Sağlık Geçmişi: Siz veya yakın bir aile mensubunuza aşağıdaki hastalıklardan tanısı konmuş olanları işaretleyin ve yanına teşhisin ne zaman yapıldığını yazın: CONDITION BEN BABA ANNE Alerjiler r r r Anemi r r r Astım r r r Tuberküloz (Verem) r r r Yüksek Tansiyon r r r Yüksek Kolesterol r r r Kalp Hastalığı r r r Hepatit A r r r Hepatit B r r r Diyabet / Şeker Hastalığı r r r Tiroid Hastalığı r r r Kandida / mantar enfeksiyonu r r r Kronik sistit / meshane enfeksiyonu Böbrek Hastalığı r r r Osteo-Artrit r r r Romatoz Artrit r r r Kanser r r r HIV / AIDS r r r Alzheimer / Demans / Bunama Depresyon r r r Anksiyete / Panik atak Yeme rahatsızlıkları (Anoreksi / r r r Bolemi) Şizofreni / Psikoz Mide Ülseri r r r Crohn s Hastalığı r r r Ülseratif Kolit r r r Çölyak Hastalığı r r r Lütfen siz veya yakın aile bireylerinizde teşhisi koyulmuş diğer önemli sağlık sorunlarını yazın: 7. Geçirdiğiniz önemli kaza, sakatlanma, ameliyat ve hastaneye yatışlarınızı tarihleriyle sıralayın.

4 8. Sağlık Profili - Lütfen şu an ve geçen üç aya göre doldurun: GENEL Boy Kilo İstenilen kilo Geçmişteki önemli kilo değişimleri Düzenli spor yapıyor musunuz? Ne tip? Ne sıklıkta? Genel enerji seviyenizi nasıl buluyorsunuz? r Çok iyi r İyi r Düşük r Çok düşük Gün içinde ne zamanlar enerjiniz en yüksek? Gün içinde ne zamanlar enerjiniz en düşük? Vücut ısısı: r Genelde üşürüm r Genelde sıcak hissederim r Sadece ellerim / ayaklarım üşür / ısınır r Genelde rahatım; ne çok soğuk ne çok sıcak r Soğuk hava severim r Sıcak hava severim Terleme: r Kolay ve çok terlerim r Zor ve az terlerim r Geceleri terlerim r Terlemem normal Yeme içme: Sağlıklı beslendiğinizi düşünüyor musunuz? r Evet r Hayır r Emin değilim Yeterli su içtiğinizi düşünüyor musunuz? r Evet r Hayır r Emin değilim GÖZLER r Miyop r Hipermetrop r Astigmat r Bulanık görme r Zayıf gece görüşü r Lekeler görme r Katarakts r Glokom r Acıma / ağrıma r Kaşınma r Sulanma / akıntı r Çatlak damarlar KULAK, BURUN, BOĞAZ r Sık kulak ağrıları r Ağır işitme r Kulak çınlaması r Burun tıkanıklığı r Sinüs tıkanıklığı r Burun kuruluğu r Burun akıntısı r Sık burun kanamaları DİŞLER r Çürükler r Kanal tedavisi r Protez diş r Dişeti iltihapları r Diş gıcırdatma r Çene tıklaması r Çene ağrısı NÖROLOJIK / PSİKOLOJİK r Uykusuzluk r Hafıza zayıflığı r Odaklanma güçlüğü r Depresyon r Asabilik r Anksiyete / telaşlılık r Yüksek stres r Zihin bulanıklığı r Baş dönmesi r Migren r Baş ağrısı r Denge korumada zorlanma r Koordinasyon güçlüğü r Kas kasılması / seyirmesi r Nöbet r Uyuşukluk varsa nerede? SOLUNUM r Saman nezlesi r Bronşit r Astım r Zatürre r Nefes alırken ağrı r Hareket ile nefes darlığı r Öksürme r Yatarken nefes darlığı r Boğazda balgam birikmesi r Balgam çıkarma varsa ne renk? BAĞIŞIKLIK r Sık soğuk algınlığı, ne sıklıkta? Yılda / Ayda kez r Boğaz batması / acıması, ne sıklıkta? Yılda / Ayda kez r Ağızda aft çıkması / pamukçuk, ne sıklıkta? Yılda / Ayda kez r Uçuklama, ne sıklıkta? Yılda / Ayda kez r Şişmiş salgı bezleri (Boyun / koltuk altı / kasıklar)

5 KALP VE DAMAR r Yüksek tansiyon r Alçak tansiyon r Yüksek kolesterol r Düzensiz kalp atışı r Kalp çarpıntısı r Göğüste baskı hissi / daralma / ağrı r Bayılma r Nefes alma zorluğu r El / ayak üşümesi r Bileklerde ödem r Kolay berelenme / çürüme r Varisli damarlar İŞTAH VE HAZIM r Çok güçlü iştah r İştahsızlık r Aşerme Ne tip gıdalar? r Ağız kokusu r Hazımsızlık r Karın ağrısı r Mide yanması / reflü r Gaz r Şişkinlik r Mide bulantısı r Kusma r Kaburga altında ağrı / rahatsızlık r Yağlı yemekleri hazmedememe r Safra taşı Ne zaman? ELİMİNASYON r İshal r Yumuşak dışkı r Kabızlık r Dışkıda kan r Dışkıda sümük / balgam r Dışkı siyah renkli r Rektum / göden ağrısı r Basur / hemoroit Genelde ne sıklıkta büyük tuvalete çıkıyorsunuz? r Günde 2 kereden fazla r Günde 2 kere r Günde 1 kere r 2 günde 1 kere r 3 günde 1 kere r 3 günde 1 kereden az KAS VE KEMİKLER r Boyun ağrısı r Sırt ağrısı r Kalça ağrısı r Diz ağrısı r Omuz ağrısı r Kolarda / bacaklarda ağrı r Ellerde / ayaklarda ağrı r Kas ağrısı r Kas sertliği r Kas güçsüzlüğü r Hareket kısıtlılığı r Eklemlerin çıtlaması r Eklem ağrısı / sertliği r Kırık kemikler r Kemik erimesi / güçsüzlüğü Lütfen aşağıdaki resimlerde, rahatsızlık hissettiğiniz bölgeleri tarayın:

6 CİLT, SAÇ, TIRNAKLAR r Kuru cilt r Yağlı cilt r Sivilceler r Çıban r Kaşınma r Kızarıklık r Kurdeşen r Egzama r Sedef hastalığı r Et beni r Koyu lekeler r Zor iyileşen yaralar r Kolay kanama r Kuru saçlar r Yağlı saçlar r İnce / güçsüz saçlar r Kepeklenme r Saç dökülmesi r Baş kaşınması r Kırılgan / güçsüz tırnaklar r Tırnaklarda bombelenme r Tırnaklarda beyaz lekeler ÜRİNER / İDRAR r İşeme sırasında acı / yanma r Sık idrara çıkma r Acil idrara çıkma r İşeme sonunda damlama r İdrar tutmada zorlanma r İdrarda kan r İdrarda bulanıklık r Sık idrar yolu iltahaplanmaları r Böbrek / meshane taşları r Su biriktirme / Ödem varsa nerelerde? ERKEKLER r Prostat büyümesi r Yumurtalıklada ağrı, rahatsızlık, şişme r Kasıklarda başka ağrı / rahatsızlık r Sertleşme sorunu r Erken boşalma r Düşük libido KADINLAR / JİNEKOLOJİK: r Vajinal akıntı varsa rengi ve koyuluğu? r Vajinal kaşıntı r Over kisti r Rahim fibroidleri r Meme kisti r Anemi r İlişki sırasında acı Adet görüyor musunuz? Adet döngünüzün uzunluğu (adetten adete)? Hafif, normal, veya ağır? Adet görmeye kaç yaşında başladınız (menarş yaşı)? Kanama süresi? Adet öncesi rahatsızlıkları yaşıyor musunuz? Uyanları çember içine alın: r Anksiyete r Sinirlilik r Depresyon r Tatlı aşerme r Baş dönmesi r Baş ağrısı r Uykusuzluk r İştah artışı r İştah azalması r Miğde şiskinliği r İshal r Kabızlık r Yorgunluk r Meme hassasiyeti r Su biriktirme r Bel ağrısı Kaç kere hamile kaldınız? Doğumlar? Düşukler? Kürtajlar? Doğum kontrolü uyguluyor musunuz? Menapoza girdiniz mi? Hangi metodlar? Son gördüğünüz adetin yaklaşık tarihi? Menapoza bağlı olduğunu düşündüğünüz rahatsızlıklarınız varsa lütfen belirtin: jinekolojik rahatsızlıklar? Zamanınız İçin Teşekkür Ederiz

7 Yasal Uyarı: Healİstanbul da sunulan hizmetler kesinlikle hastalık teşhis ve tedavi amacı içermez, hekiminizin gerekli gördüğü tıbbi müdahalelere de alternatif değildir. Eğer tanısı konmuş bir hastalığınız varsa, veya ciddi bir hastalığınız olduğundan şüpheleniyorsanız, gerekli tıbbi müdahale için ilgili bir uzman hekime mutlaka görünün. Healistanbul da sunulan beslenme, yaşam tarzı ve bitkisel danışmanlık sadece bilgilendirme ve tavsiye amacı güder, alınan bilgi ve tavsiyeler reçete olarak değerlendirilmemelidir. Ben, aşağıda ismi geçen şahıs olarak belirtirim ki, yukarıdaki yasal uyarıyı okudum, anladım ve kabul ediyorum, ve healistanbuldaki danışmanlardan kendi özgür iradem ile bilgi talep ediyorum. İsim (Lütfen okunaklı yazın) İmza Tarih

Hoş Geldiniz! Sizin ışıldayan sağlığınıza, Ulli Allmendinger, MSc Ayurveda (USA)

Hoş Geldiniz! Sizin ışıldayan sağlığınıza, Ulli Allmendinger, MSc Ayurveda (USA) Hoş Geldiniz! Ulli Ayurveda yı seçtiğiniz için teşekkür ederiz. İlk bireysel danışmanlık ve terapi seansınıza doldurup beraberinizde getirmeniz amacıyla hazırladığımız Danışan Sağlık Profili formunu ekte

Detaylı

KULLANMA TALİMATI. Etkin madde: Her bir film kaplı tablet 1 mg risperidon içerir.

KULLANMA TALİMATI. Etkin madde: Her bir film kaplı tablet 1 mg risperidon içerir. KULLANMA TALİMATI RİSPERDAL 1 mg film tablet Ağızdan alınır. Etkin madde: Her bir film kaplı tablet 1 mg risperidon içerir. Yardımcı maddeler: Laktoz monohidrat, Mısır nişastası, Mikrokristalin selüloz,

Detaylı

KULLANMA TALİMATI. GLIVEC 400 mg film tablet Ağızdan alınır.

KULLANMA TALİMATI. GLIVEC 400 mg film tablet Ağızdan alınır. GLIVEC 400 mg film tablet Ağızdan alınır. KULLANMA TALİMATI Etkin madde : Her bir tablet 400 mg imatinib mesilat içerir. Yardımcı maddeler: Mikrokristalin selüloz, krospovidon, hipromelloz, magnezyum stearat,

Detaylı

KULLANMA TALİMATI. Bu ilacı kullanmaya başlamadan önce bu KULLANMA TALİMATINI dikkatlice okuyunuz, çünkü sizin için önemli bilgiler içermektedir.

KULLANMA TALİMATI. Bu ilacı kullanmaya başlamadan önce bu KULLANMA TALİMATINI dikkatlice okuyunuz, çünkü sizin için önemli bilgiler içermektedir. KULLANMA TALİMATI TOPAMAX Sprinkle 15 mg mikropellet kapsül Ağızdan alınır. Etkin madde: 15 mg Topiramat Yardımcı maddeler: Şeker küreleri, povidon, selüloz asetat, jelatin, titanyum dioksit, siyah matbaa

Detaylı

KULLANMA TALİMATI. Bu ilacı kullanmaya başlamadan önce bu KULLANMA TALİMATINI dikkatlice okuyunuz, çünkü sizin için önemli bilgiler içermektedir.

KULLANMA TALİMATI. Bu ilacı kullanmaya başlamadan önce bu KULLANMA TALİMATINI dikkatlice okuyunuz, çünkü sizin için önemli bilgiler içermektedir. PEGINTRON 100 mikrogram Enjeksiyonluk çözelti tozu ve çözücüsü Cilt altına uygulanır. KULLANMA TALİMATI - Etkin madde: 100 mikrogram/0,5 ml dozunda peginterferon alfa-2b'dir. - Yardımcı maddeler: Toz:

Detaylı

KULLANMA TALİMATI. CONCERTA 54 mg kontrollü salım tableti Ağızdan alınır.

KULLANMA TALİMATI. CONCERTA 54 mg kontrollü salım tableti Ağızdan alınır. KULLANMA TALİMATI CONCERTA 54 mg kontrollü salım tableti Ağızdan alınır. Etkin madde: Her tablet 54 mg metilfenidat hidroklorür içerir. Yardımcı maddeler: Butilhidroksitoluen, selüloz asetat 398-10, hipromeloz

Detaylı

KULLANMA TALİMATI TOPAMAX

KULLANMA TALİMATI TOPAMAX KULLANMA TALİMATI TOPAMAX 25 mg film tablet Ağızdan alınır. Etkin madde: 25 mg Topiramat Yardımcı maddeler: Laktoz monohidrat, mikrokristalize selüloz, sodyum nişasta glikolat, prejelatinize mısır nişastası,

Detaylı

KULLANMA TALİMATI. INVEGA 3 mg uzatılmış salımlı tablet Ağızdan alınır.

KULLANMA TALİMATI. INVEGA 3 mg uzatılmış salımlı tablet Ağızdan alınır. KULLANMA TALİMATI INVEGA 3 mg uzatılmış salımlı tablet Ağızdan alınır. Etkin madde: Her tablette 3 mg Paliperidon Yardımcı maddeler: Polietilen oksit 200K, sodyum klorür, povidon, stearik asit, bütil hidroksitoluen

Detaylı

BEACOPP. Hodgkin Lenfoma tedavisi İçin

BEACOPP. Hodgkin Lenfoma tedavisi İçin BEACOPP Hodgkin Lenfoma tedavisi İçin Değerli hasta ve hasta yakınlarımız; bu kitapçıklar sizlere Hematoloji Uzmanlık Derneği tarafından hastalığınız sürecinde karşınıza çıkabilecek sorunların çözümünde

Detaylı

KULLANMA TALİMATI. VICTRELIS 200 mg sert kapsül Ağızdan alınır.

KULLANMA TALİMATI. VICTRELIS 200 mg sert kapsül Ağızdan alınır. VICTRELIS 200 mg sert kapsül Ağızdan alınır. KULLANMA TALİMATI Etkin madde: Her bir sert kapsül 200 mg boceprevir içermektedir. Yardımcı maddeler: Sodyum lauril sülfat, mikrokristalin sellüloz, laktoz

Detaylı

RENK TERAPİSİ. Koşulsuz Sevgi. http://www.kosulsuz-sevgi.com/enerji-sifa-reiki/renk-terapisi/ RENKLER İLE TERAPİ RENKLER

RENK TERAPİSİ. Koşulsuz Sevgi. http://www.kosulsuz-sevgi.com/enerji-sifa-reiki/renk-terapisi/ RENKLER İLE TERAPİ RENKLER RENK TERAPİSİ http://www.kosulsuz-sevgi.com/enerji-sifa-reiki/renk-terapisi/ RENKLER İLE TERAPİ RENKLER Yoldaki işaretleri okumaktan, meyvenin yemek için olgunlaşıp olgunlaşmadığına bakmaya kadar renklerin

Detaylı

KULLANMA TALİMATI. RİLEPTİD 1 mg film tablet

KULLANMA TALİMATI. RİLEPTİD 1 mg film tablet KULLANMA TALİMATI RİLEPTİD 1 mg film tablet Ağızdan alınır. Etkin madde: Her bir film kaplı tablet 1 mg risperidon içerir. Yardımcı maddeler: Laktoz monohidrat, Mısır nişastası, Mikrokristalin selüloz,

Detaylı

KULLANMA TALİMATI. INTRON-A, 1 ml çözelti içinde 10 MIU interferon alfa-2b içeren 1 flakon luk ambalajda sunulmaktadır.

KULLANMA TALİMATI. INTRON-A, 1 ml çözelti içinde 10 MIU interferon alfa-2b içeren 1 flakon luk ambalajda sunulmaktadır. KULLANMA TALİMATI INTRON-A 10 MIU/1 ml enjektabl çözelti Deri altına, kas içine veya damar içine uygulanır. Etkin madde: Mililitrede 10 MIU interferon alfa-2b içerir. Yardımcı maddeler: Dibazik sodyum

Detaylı

KULLANMA TALİMATI. Bu ilacı kullanmaya başlamadan önce bu KULLANMA TALİMATINI dikkatlice okuyunuz, çünkü sizin için önemli bilgiler içermektedir.

KULLANMA TALİMATI. Bu ilacı kullanmaya başlamadan önce bu KULLANMA TALİMATINI dikkatlice okuyunuz, çünkü sizin için önemli bilgiler içermektedir. KULLANMA TALİMATI HUMIRA PEN (Adalimumab 40 mg/0.8 ml) KULLANIMA HAZIR ENJEKSİYON KALEMİ Derialtına enjeksiyon yoluyla uygulanır. Etkin madde: Her kullanıma hazır enjektör, 40 mg/0.8 ml adalimumab içerir.

Detaylı

MEYVE SEBZE ÖZSUYU İLE TEDAVİ. Dr. Ali DÜLGER

MEYVE SEBZE ÖZSUYU İLE TEDAVİ. Dr. Ali DÜLGER MEYVE SEBZE ÖZSUYU İLE TEDAVİ Dr. Ali DÜLGER 1 önsöz Bu kitapta meyve ve sebze sularının ve baharatların tedavide kullanılmalarının anlatılması amaçlanmıştır. Doğa onları bize hazır olarak sunar. Onlar

Detaylı

R +CHOP. Non-Hodgkin Lenfoma Tedavisi İçin

R +CHOP. Non-Hodgkin Lenfoma Tedavisi İçin R +CHOP Non-Hodgkin Lenfoma Tedavisi İçin Değerli hasta ve hasta yakınlarımız; bu kitapçıklar sizlere Hematoloji Uzmanlık Derneği tarafından hastalığınız sürecinde karşınıza çıkabilecek sorunların çözümünde

Detaylı

KULLANMA TALİMATI. AZARGA (10 mg/ml brinzolamid+ 5 mg/ml timolol) steril süspansiyon Göze damlatılarak uygulanır.

KULLANMA TALİMATI. AZARGA (10 mg/ml brinzolamid+ 5 mg/ml timolol) steril süspansiyon Göze damlatılarak uygulanır. KULLANMA TALİMATI AZARGA (10 mg/ml brinzolamid+ 5 mg/ml timolol) steril süspansiyon Göze damlatılarak uygulanır. Etkin madde(ler) : 10 mg/ml brinzolamid ve 5 mg/ml timolol (6.8 mg timolol maleat olarak)

Detaylı

OLNEGİS, 28 tabletlik OPA/Al/PVC//Al blisterinde karton kutu içinde kullanıma sunulmaktadır.

OLNEGİS, 28 tabletlik OPA/Al/PVC//Al blisterinde karton kutu içinde kullanıma sunulmaktadır. KULLANMA TALİMATI OLNEGİS 15 mg film tablet Ağızdan alınır. Etkin madde: Her film kaplı tablet 15mg olanzapine eşdeğer olanzapin dihidroklorür trihidrat içerir. Yardımcı maddeler: Mikrokristalin selüloz,

Detaylı

KULLANMA TALİMATI. TEMODAL 20 mg kapsül Ağızdan alınır.

KULLANMA TALİMATI. TEMODAL 20 mg kapsül Ağızdan alınır. KULLANMA TALİMATI TEMODAL 20 mg kapsül Ağızdan alınır. Etkin madde: Temozolomid Yardımcı maddeler: Kapsül içeriği: Anhidr laktoz, kolloidal silikon dioksit, sodyum nişasta glikolat, tartarik asit, stearik

Detaylı

KULLANMA TALİMATI. TEMODAL 5 mg kapsül Ağızdan alınır.

KULLANMA TALİMATI. TEMODAL 5 mg kapsül Ağızdan alınır. KULLANMA TALİMATI TEMODAL 5 mg kapsül Ağızdan alınır. Etkin madde: Temozolomid Yardımcı maddeler: Kapsül içeriği: Anhidr laktoz, kolloidal silikon dioksit, sodyum nişasta glikolat, tartarik asit, stearik

Detaylı

KULLANMA TALĐMATI. Etkin madde: Duloksetin Her kapsül 30 mg duloksetine eşdeğer miktarda 33,70 mg duloksetin hidroklorür içerir.

KULLANMA TALĐMATI. Etkin madde: Duloksetin Her kapsül 30 mg duloksetine eşdeğer miktarda 33,70 mg duloksetin hidroklorür içerir. KULLANMA TALĐMATI DULOXX 30 mg kapsül Ağızdan alınır. Etkin madde: Duloksetin Her kapsül 30 mg duloksetine eşdeğer miktarda 33,70 mg duloksetin hidroklorür içerir. Yardımcı maddeler: Şeker pelleti, polisorbat

Detaylı

KULLANMA TALİMATI. TEGRETOL CR 200 mg divitab Ağızdan çiğnemeden yutmak suretiyle alınır. Etkin madde: 200 mg Karbamazepin

KULLANMA TALİMATI. TEGRETOL CR 200 mg divitab Ağızdan çiğnemeden yutmak suretiyle alınır. Etkin madde: 200 mg Karbamazepin TEGRETOL CR 200 mg divitab Ağızdan çiğnemeden yutmak suretiyle alınır. Etkin madde: 200 mg Karbamazepin KULLANMA TALİMATI Yardımcı maddeler: Aerosil 200 (silika aerojel), Aquacoat ECD, Solid (etil selülozun

Detaylı

KULLANMA TALĐMATI. FEMARA, 30 adet film kaplı tablet içeren blister ambalajlarda takdim edilmektedir.

KULLANMA TALĐMATI. FEMARA, 30 adet film kaplı tablet içeren blister ambalajlarda takdim edilmektedir. FEMARA 2.5 mg film kaplı tablet Ağızdan alınır. KULLANMA TALĐMATI Etkin madde: Her bir film kaplı tablet 2.5 mg letrozol içerir. Yardımcı maddeler: Koloidal susuz silika, mikrokristalize selüloz, laktoz

Detaylı

YENİ KAYIT SPORCU SAĞLIK MUAYENE FORMU

YENİ KAYIT SPORCU SAĞLIK MUAYENE FORMU 1 1) Sporcu Eğitim Merkezinin Adı 2) Spor Dalı YENİ KAYIT SPORCU SAĞLIK MUAYENE FORMU Yatılı Gündüzlü Tarih:./ / FOTOĞRAF 3) TC Kimlik No 4) Adı Soyadı 5) Doğum Yeri ve Tarihi 6) Kan Grubu 7) Cinsiyeti

Detaylı

KULLANMA TALĐMATI. Bu ilacı kullanmaya başlamadan önce bu KULLANMA TALĐMATINI dikkatlice okuyunuz, çünkü sizin için önemli bilgiler içermektedir.

KULLANMA TALĐMATI. Bu ilacı kullanmaya başlamadan önce bu KULLANMA TALĐMATINI dikkatlice okuyunuz, çünkü sizin için önemli bilgiler içermektedir. KULLANMA TALĐMATI PANOLĐMUS 1 mg kapsül Ağızdan alınır. Etkin madde: 1 mg takrolimus (monohidrat olarak) içerir. Yardımcı madde(ler): Hipromelloz, laktoz anhidr, kroskarmeloz sodyum, magnezyum stearat,

Detaylı

KULLANMA TALİMATI. ATEROZ 20 mg film tablet Ağızdan alınır.

KULLANMA TALİMATI. ATEROZ 20 mg film tablet Ağızdan alınır. KULLANMA TALİMATI ATEROZ 20 mg film tablet Ağızdan alınır. Etkin madde: 20 mg atorvastatine eşdeğer atorvastatin kalsiyum Yardımcı maddeler: Polisorbat 80, hidroksipropil selüloz, kalsiyum karbonat, mikrokristalin

Detaylı

KULLANMA TALİMATI. LEODEX PLUS 25 mg/8 mg film kaplı tablet

KULLANMA TALİMATI. LEODEX PLUS 25 mg/8 mg film kaplı tablet LEODEX PLUS 25 mg/8 mg film kaplı tablet KULLANMA TALİMATI Bu ilaç ek izlemeye tabidir. Bu üçgen yeni güvenlilik bilgisinin hızlı olarak belirlenmesini sağlayacaktır. Meydana gelen herhangi bir yan etkiyi

Detaylı

KULLANMA TALİMATI. Bu ilacı kullanmaya başlamadan önce bu KULLANMA TALİMATINI dikkatlice okuyunuz, çünkü sizin için önemli bilgiler içermektedir.

KULLANMA TALİMATI. Bu ilacı kullanmaya başlamadan önce bu KULLANMA TALİMATINI dikkatlice okuyunuz, çünkü sizin için önemli bilgiler içermektedir. KULLANMA TALİMATI ELYNZA 20 mg film tablet Ağızdan alınır. Etkin madde: Her film kaplı tablet 20 mg olanzapin içerir. Yardımcı maddeler: Selüloz-laktoz 80, mikrokristalin selüloz, hidroksipropil selüloz,

Detaylı

KULLANMA TALİMATI. Etkin madde: Her kullanıma hazır dolu enjektör 50 mg paliperidona eşdeğer 78 mg paliperidon palmitat içerir.

KULLANMA TALİMATI. Etkin madde: Her kullanıma hazır dolu enjektör 50 mg paliperidona eşdeğer 78 mg paliperidon palmitat içerir. KULLANMA TALİMATI XEPLION 50mg/0.5 ml IM enjeksiyon için uzun salımlı süspansiyon içeren kullanıma hazır enjektör Kas içine uygulanır. Etkin madde: Her kullanıma hazır dolu enjektör 50 mg paliperidona

Detaylı

KULLANMA TALİMATI. ATEROZ 80 mg film tablet Ağızdan alınır.

KULLANMA TALİMATI. ATEROZ 80 mg film tablet Ağızdan alınır. KULLANMA TALİMATI ATEROZ 80 mg film tablet Ağızdan alınır. Etkin madde: 80 mg atorvastatine eşdeğer atorvastatin kalsiyum Yardımcı maddeler: Polisorbat 80, hidroksipropil selüloz, kalsiyum karbonat, mikrokristalin

Detaylı