Küresel başarı için yalıtım çözümleri

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Küresel başarı için yalıtım çözümleri"

Transkript

1 Şirket sunumu

2

3 Küresel başarı için yalıtım çözümleri Roxtec kablo ve boru yalıtıcıları güvenlik ve işletme güvenilirliği sağlar. Bu yalıtım sistemi, yapıların içinden kablo ve boru geçirilen her yere mükemmel bir şekilde yerleşecek şekilde tasarlanmıştır. Multidiameter, çeşitli boyutlardaki kablolara ve borulara göre ayarlanabilen icadımızdır. Kauçuk modüllere ve sökülebilen tabakalara dayanır. Bu esnek çözüm, tüm dünyadaki projelerde mal sahipleri, tasarımcılar ve tesisatçılar için büyük bir farklılık ortaya çıkarmaktadır. Güvenlik için yalıtım Yalıtıcılarımız, hayatı ve kıymetleri yangın, gaz, su, toz, böcekler, elektromanyetik parazit ve hatta patlamaların neden olduğu risklere karşı korur. Ayrıca titreşimleri ve gürültüyü önler. Müşteri ihtiyaçlarına odaklanmak Çeşitli alanlarda ve endüstrilerde artan güvenlik ve verimlilik ihtiyacına cevap verecek eksiksiz ve sürdürülebilir çözümler geliştirip üretiyoruz. Kaliteye olan bağlılığımız bizi modüler esaslı kablo ve boru yalıtıcıları temininde dünya lideri yapmıştır.

4

5 Müşteri değeri için geliştiriyoruz Müşterilerimizin özgün ihtiyaçlarına göre yeni çözümler hazırlayabilmek için onlar ile yakın bir işbirliği içinde çalışırız. Roxtec in sağladığı çözüm planlamayı ve tasarımı basitleştirir, montaj işlerini hızlandırır; stok, malzeme lojistik ihtiyacını azaltır. Ayrıca kullanıcıların sahada kabloların veya boruların boyutu, sayısı ve malzemesi ile ilgili her türlü sürpriz ile başa çıkabilmesini sağlar. Gelecek için hazır Roxtec yalıtıcıları önceden sonlandırılmış kabloların kullanılmasına olanak verir ve i- lerde yapılacak ilaveler için yedek kapasite temin eder. Maliyeti yükseltmeksizin çok sayıda kablo ve boru ilave etmek olanaklı olduğundan kullanıcılar rekabet gücünü korur. Roxtec, yatırımın tüm ömrü boyunca verimlilik anlamına gelir. Belgelendirilmiş koruma Yalıtım sistemimiz belli başlı sınıflandırma otoritelerinin tümü tarafından belgelendirilmiştir. IECEx/ATEX, MED ve 430 test ve onayları da dâhil olmak üzere 285 adet tescilli sertifika ile endüstride bir numarayız.

6

7 Birinci sınıf hizmet anlayışımız Sürdürülebilir büyümemiz yalnızca başarılı yalıtım çözümleri ile elde edilmemiştir. İşletme mükemmelliğine esin kaynağı olacak şekilde insanlara ve bir şirket kültürüne bağlı kalmış bulunuyoruz. Müşterilerimiz hızlı ve esnek bir tedarikçiye ihtiyaç duyduklarında genellikle bizi tercih ederler. Urunlerin güvenilirliği; geri donuslerimizin cabuklugu ve yerel stoklardan kaynaklanan anında teslimatlarimiz bu tercihin ana nedenlerini oluşturur. Küresel ortak Müşterilerimizi dinleriz ve optimum yalıtım çözümlerini bulmaları için onlara yardımcı oluruz. Müşterilere küresel bir ölçekte ve uluslararası projelerde hizmet verip destek sağlama bakımından da takdir görürüz. Yeni ilişkiler sık sık uzun süreli ortaklıklara dönüşmektedir. Uzmanlık temini Müşterilerin riskleri azaltmasına, zaman ve para tasarruf etmesine yardımcı olabilmek için; tasarım hizmetleri, planlama yazılımı ve sahada montaj eğitimi de veriyoruz. Roxtec çözümü yalnızca akıllı bir ürün olmakla kalmaz. Bütünsel bir kavramdır.

8 Tüm Dünyada yerel mevcudiyet Güçlü bir yerel mevcudiyete sahip küresel bir şirketiz. Bu mevcudiyetimiz sayesinde müşterilerimize tasarımdan montaja kadar projelerinin her aşamasında destek verebilmekteyiz. İsveç Karlskrona daki merkezimizde, bir tasarım ve mühendislik bölümü, test ve yangın laboratuvarları içeren bir teknik merkez gibi geniş araştırma ve geliştirme kaynaklarımız bulunmaktadır. Tüm Avrupa da, Avustralya, Brezilya, Çin, Hindistan, Japonya, Meksika, Singapur, Güney Kore, Birleşik Arap Emirlikleri ve ABD gibi stratejik bölgelerde bağlı kuruluşlarımız vardır. Pazar oluşturmak Farklı sektörler ve coğrafi bölgeler için sürekli olarak çekici yalıtım çözümleri geliştirmekle uğraşıyoruz. Bağlı kuruluşlarımız ve temsilcilik ağımız vasıtası ile ürünümüzün 70 ten fazla pazarda bulundurulmasini sağlıyor ve yeni pazarlar eklemeye devam ediyoruz. Küresel ölçekte temin edilebilirlik Teslimat süreleri çok temel bir öneme sahiptir. İhtiyaç duyulan her yerde ve her zaman yalıtım ürünleri temin edebildiğimiz ve yerel destek sunabildiğimiz için gurur duyuyoruz. Yerel pazar mevcudiyeti sağlama ve Roxtec i dünyanın en kolay temin edilebilen kablo ve boru yalıcısı olarak tutma gücüne sahibiz.

9 Roxtec hakkında gerçekler 1990 yılında İsveç te kurulmuştur Mellby Gård Holding AB nin özel mülkiyetindedir CEO: Mikael Helmerson Yönetim Kurulu Başkanı: Hans Stråberg Multidiameter ve Roxtec yalıtım sistemlerinin mucididir 70 ten çok pazarda müşterileri vardır Tüm dünyada bağlı kuruluşları bulunmaktadır SS-EN ISO 14001:2004 ve SS-EN ISO 9001:2000 onaylıdır

10 Sayısız Fırsatlar Zorluklar içeren gittikçe daha fazla sayıda ortamda, sektörde ve endüstride yalıtım sistemimiz standart bir çözüm olarak kullanılmaktadır - karada, denizde ve yer altında. Altı adet temel pazar segmentimiz içinde çok sayıda uygulama için yalıtım çözümleri sağlıyoruz: Telekom, OEM, İnşaat, Enerji, Denizcilik ve Petrol ve Gaz. Telekom istasyonlarında, sondaj kulelerinde, yolcu gemilerinde, rüzgâr türbinlerinde ve yüksek hızlı trenlerde bizim ürünlerimizi bulabilirsiniz. olduğumuz için,- hangi endüstri olursa olsun- her tür kablo veya boru geçişinde yalıtımı ihtiyacına hitap edebilmek istiyoruz. Biz ve müşterilerimiz Roxtec ürünleri için yeni yeni uygulama alanları bulmaktayız. Esnekliğe ve sürekli geliştirmeye olan bağlılığımız, yeni pazarlardan ve segmentlerden yararlanabilmemizi sağlamaktadır. Bilgi yayma Akıllı çözümlere ve teknolojinin verimli kullanılmasına bağlı

11 Petrol ve Gaz Roxtec hem kıyıdaki hem denizdeki petrol ve gaz projelerine güvenlik çözümleri temin etmektedir. CNPC, Conoco-Phillips, Fluor, Shell ve Statoil gibi müşteriler bizi seçmiş bulunmaktadır. Güç Güç segmenti içinde nükleer, rüzgâr enerjisi ve iletim ve dağıtım bulunmaktadır. Müşterilerimiz arasında Areva, Gamesa Eolica, Iberdrola, Vattenfall, ve Vestas Wind Systems bulunmaktadır. Denizcilik Yolcu, yat, askeri ve ticari gemicilik endüstrilerindeki müşterilerimizden bazıları: Fincantieri, Hyundai Heavy Industry, Meyer Werft, Samsung, STX Europe, ve ABD Donanması... Telekom Roxtec ürünleri hem sabit hatlı hem kablosuz telekom alanında etkindir. Müşterilerimiz arasında China Mobile, Ericsson, Nokia Siemens Networks, Reliance, ve Vodafone u sayabiliriz. OEM Yalıtıcılarımız, ABB, Bombardier, GE, Komatsu Mining, ve Siemens gibi müşteriler tarafından kabinlerde, jeneratörler ve türbinlerde, robotiklerde, demiryolu taşıtlarında, yol kenarı donanımında ve taşıtlarda kullanılmaktadır. İnşaat Berlin Hauptbahnhof, Boston Merkez Arter Tüneli ve Bailonggang atık su arıtma tesis gibi altyapı binalarında ve ticari ve gelişmiş binalarda Roxtec yalıtıcılarını bulabilirsiniz.

12 Roxtec saha raporu - Petrol ve Gaz Tasarımcının en iyi değer için seçimi Norveçli Statoil şirketi Kanada nın petrol yataklarından kalın ham petrol üretimine yatırım yapmaktadır. Bu küresel şirket güvenlik sorunlarına ve ağır işçilik maliyetlerine çözüm bulabilmek için Roxtec yalıtıcılarını seçmiştir. Güvenli ve etkili Yoğun para akışı içeren uzak bir bölgedeki milyar dolarlık bir proje, risk almaya hiç izin vermez. Prefabrike binalardan, yangın sınıflandırması yapılmış ve su sızdırmaz kablo yalıtıcılarına kadar her şeye gerek duyar. Roxtec yalıtıcıları, örneğin, zeminden üst tarafa geçip motor kontrol merkezlerine (MCC lere) giden çok sayıda güç kablosunun çevresinde kullanılarak donanımı neme, toza ve patlamalara karşı korumaktadır. Zaman ve mekân tasarrufu KDR Consulting Ltd Kıdemli Elektrik Mühendisi ve Statoil Leismer projesinin mal sahibi temsilcisi olan Kolja de Regt, Roxtec ile daha iyi bir yalıtım ve herhalde daha düşük bir işçilik maliyeti sağladık demektedir. Sahada her MCC için 50 ile 70 arasında ayrı ayrı delikler delmek yerine tüm kabloları birkaç tane delik ile yalıtmayı başardık. Sahada zaman tasarruf etmek çok önemlidir. Integral Energy Services çalışanı genel formen Tristan Gullickson buna katılmaktadır: Tüm bu delikleri delmek ve tüm kabloları tek tek manşonlar ile yalıtmak çok zaman alırdı. Genişletme kolaydır Üretim en az 20 yıl boyunca genişleyecektir. Roxtec yalıtıcılarının hazır dâhili yedek kapasitesi, ihtiyaç duyulan her yerde kablo ve donanım ilave edilmesini kolaylaştırmaktadır. Yalıtıcılar, enerji bulunan MCC lerde mevcut kabloların çevresinde kullanılabilir ve önceden sonlandırılmış kabloların kullanılmasına olanak verir.

13 Hem zaman hem mekân tasarrufu sağladık

14 Roxtec saha raporu - Denizcilik Denizlerin yalıtıcıları Finlandiya da Turku da STX Europe şirketinde yapılmış olan dünyanın en büyük yolcu gemisi Oasis of the Seas için iç huzuru sağlamak amacı ile Roxtec kablo ve boru geçişleri kullanılmıştır. Belgelendirilmiş güvenlik Bu yalıtım sistemi Karayipler sularındaki keyifli turlar sırasında su, yangın veya duman yüzünden ortaya çıkan riskleri en aza indirerek 360 metrelik tekneyi ve gemide bulunan kişiyi koruyacaktır. Royal Caribbean Cruises Ltd Kıdemli Denetçisi Sebastian Brunila, Roxtec geçişlerini seçmemiz, istediğimiz her yerde plastik borular kullanabilmemizi sağladı. Kaynak yapma gereğini azalttık, toplam ağırlığı dengeledik ve korozyon sorunlarını önledik demektedir. Esnek çözümler Çeşitli boyutlarda ve çeşitli malzemelerden yapılma tekli ve çoklu kablolar ve borular için yuvarlak ve dörtgen şeklinde binlerce Roxtec yalıtıcısı kullanılmıştır - su kesiminin altından kraliyet kamarası balkonuna kadar. Gemideki yapılara nüfuz eden km kablo ve 250 km boru bulunmaktadır. Merkez palmiye ağacı parkı çeşme ışıklandırmasında bile Roxtec yalıtıcıları bulursunuz. Yükseltmeler için hazırdır Bu rekabetçi endüstride yeni şaşırtıcı çekici şeyler için yükseltme yapabilmek önemlidir. Her Roxtec geçişi, ilave kablo geçişleri için hazır dâhili yedek kapasite sağlar. Yani yedek parça gerekmez ve yeni yalıtıcılar için ilave bedel gerekmez. Royal Caribbean Cruises Ltd, gemideki kablolar ve borular için yüzde 10 yedek hacim bulundurmaya karar vermiştir.

15 İstediğimiz her yerde plastik boru kullanabiliriz

16 Roxtec saha raporu - İnşaat Büyüyen kentler için çözümler Çin de Şanghay da yapılan World Expo 2010 da sürdürülebilir kentleşme için teknik yenilikler sergilenmiştir. Yaşam koşullarının iyileştirilmesini amaçlayan birçok projede Roxtec yalıtıcılar kullanılmıştır. Gelecek için inşaat Bunlardan bir tanesi Çin in State Grid Şirketinin öncü nitelikteki 800 kv Fengxian HVDC [yüksek gerilim doğru akım] konverter istasyonudur. Uzaktaki hidroelektrik santrallerden Şanghay ın önemli bir bölümüne enerji temin edecektir. Bir dünya rekoru oluşturan bu proje tamamen güvencede olmalıdır. Canlı ana kent bölgesine elektrik temininde bir kesinti olması durumunda felaketi düşünün! Büyük su seti Şanghay deniz seviyesinden alçakta olan bir kenttir. Yağmur yağdığı zaman kablo kanallarını su basma riski bulunmaktadır. State Grid şirketi daimi bir elektrik beslemesi için Roxtec kablo yalıtıcılarını seçmiştir. Tasarımcılar ve yükleniciler su sızdırmazlık dışında diğer faydaları da takdir etmektedir: Baş Mühendis Bay Huang, Roxtec ile çalışması kolay ve bize kablo kapasitesini gerek duyduğumuz zaman arttırma olanağı veriyor demektedir. Hatta güzel bir görünüşe sahip! Korozyonu önleme Linjiang Su Arıtma Tesisi de büyük projelerden bir diğeridir. İlk kez olarak, expo bölgesindeki insanlar musluktan gelen suyu önceden kaynatmadan içebilecektir. Kamu sağlığı alanındaki bu başarı yeni tesisin, yeni boru hattı sisteminin ve yeni teknolojinin bir sonucudur. Korozyon hasarlarını önlemek için Roxtec su sızdırmaz yalıtıcılar seçilmiştir.

17 Roxtec ile çalışması kolaydır

18 Roxtec Gurubu Roxtec dağıtıcıları İsveç Roxtec International AB, HQ Arjantin INGIAR Representaciones SRL Avustralya Roxtec Australia Ltd Belçika Roxtec b.v.b.a/s.p.r.l Brezilya Çin Roxtec Latin América Ltda Roxtec Sealing System (Şanghay) Co. Ltd Şili Çek Cumhuriyeti Macaristan FACOR Ltda Roxtec CZ s.r.o Glob-Prot Trade and Service Ltd Hırvatistan Danimarka Finlandiya Fransa Roxtec d.o.o. Roxtec Denmark ApS Roxtec Finland Oy Roxtec France Kazakistan Litvanya Nijerya Hollanda Norveç Company ECOS SWELBALT Structured Resource Business Ltd Roxtec BV Roxtec AS Almanya Roxtec GmbH Peru Synixtor S.A.C Hindistan Roxtec India Pvt Ltd Polonya Pionet Sp.zo.o İtalya Roxtec Italia S.r.l Rusya Roxtec RU Japonya Roxtec Japan K.K Romanya Roxtec RO s.r.l. Meksika Singapur Roxtec de México, S.A. de C.V Roxtec Singapore PTE Ltd Güney Afrika İsviçre Roxtec Africa (PTY) Ltd Agro AG Güney Kore Roxtec Korea Ltd İspanya Roxtec Sistemas Pasamuros S.L Türki ye Roxtec Türki ye (İrti bat bürosu) BAE Roxtec Middle East F.Z.E Birleşik Krallık/ İrlanda Roxtec Ltd Sleev-it Fire Systems Ltd ABD/Kanada Roxtec Inc İLETİŞİM BİLGİLERİ Diğer pazarlar ve ayrıntılı iletişim bilgileri için adresini ziyaret ediniz.

19 Roxtec ve Multidiameter, Roxtec in İsveç teki ve/veya diğer ülkelerdeki tescilli ticari markalarıdır. Roxtec International AB 2012 Fotoğraf/resim: Roxtec International AB, Yapım: Roxtec Market Communications.

20 BRO ver_1.3/tr/1247/stsan We Seal Your World Roxtec International AB TÜRKİYE İstanbul İrti bat Bürosu Altunizade Mah. F. Kerim Gokay Cad. No:12 Eksi Is Merkezi K:3 D: Uskudar Istanbul / TURKEY TEL (+90)

Kablo Giriş Çözümleri RÜZGAR ENERJİSİ UYGULAMALARI İÇİN

Kablo Giriş Çözümleri RÜZGAR ENERJİSİ UYGULAMALARI İÇİN Kablo Giriş Çözümleri RÜZGAR ENERJİSİ UYGULAMALARI İÇİN Rüzgâr türbinlerinizi çalışır durumda tutun Roxtec in sunduğu kablo ve boruların yalıtım sistemi sayesinde, rüzgâr enerjisi endüstrisi, en yüksek

Detaylı

Kablo ve boru yalıtıcıları DEMİRYOLU TAŞITLARI İÇİN

Kablo ve boru yalıtıcıları DEMİRYOLU TAŞITLARI İÇİN Kablo ve boru yalıtıcıları DEMİRYOLU TAŞITLARI İÇİN Demir-yolunda güvenilirlik Roxtec yalıtıcılar demiryolu endüstrisinde uzun vadeli işletme güvenilirliği için komple güvenlik çözümleri temin etmektedir.

Detaylı

Kablo ve boru geçişleri AÇIK DENİZ GÜÇ UYGULAMALARI İÇİN

Kablo ve boru geçişleri AÇIK DENİZ GÜÇ UYGULAMALARI İÇİN Kablo ve boru geçişleri AÇIK DENİZ GÜÇ UYGULAMALARI İÇİN ROXTEC HAKKINDA Çoklu kablo ve boru geçişleri temininde dünya lideri 1990 yılında İsveç te kurulmuştur Multidiameter ürünü buluş sahibidir 70 ten

Detaylı

Safe.t Solutions Safe.t Components Safe.t Systems Safe.t Technology Safe.t Se

Safe.t Solutions Safe.t Components Safe.t Systems Safe.t Technology Safe.t Se e.t Technology Safe.t Seminars Safe.t Solutions Safe.t Components Safe.t Solutions Safe.t Components Safe.t Systems Safe.t Technology Safe.t Seminars e.t Technology Safe.t Seminars Safe.t Solutions Safe.t

Detaylı

ANAHTAR TESLİM DEMİRYOLU ÇÖZÜMLERİ PROJENİZ EKSİKSİZ TAMAMLANIR

ANAHTAR TESLİM DEMİRYOLU ÇÖZÜMLERİ PROJENİZ EKSİKSİZ TAMAMLANIR ANAHTAR TESLİM DEMİRYOLU ÇÖZÜMLERİ PROJENİZ EKSİKSİZ TAMAMLANIR CITADIS tramvayı Barcelona (İspanya) ALSTOM, ANAHTAR TESLİM PROJELER İÇİN TÜM HİZMETLERİN TEK BİR NOKTADAN SAĞLANDIĞI BİR ŞİRKETTİR Alstom

Detaylı

Şehirler için sürdürülebilir gelişme. Sürdürülebilir Şehir. www.siemens.com.tr/sehirler

Şehirler için sürdürülebilir gelişme. Sürdürülebilir Şehir. www.siemens.com.tr/sehirler Şehirler için sürdürülebilir gelişme Sürdürülebilir Şehir www.siemens.com.tr/sehirler İçindekiler Şehirler, gelecek için büyümenin itici güçleridir, ama aynı zamanda CO 2 emisyonlarında en büyük paya sahiptirler.

Detaylı

TÜREB DERGİ 01. Taner Yıldız. RÖPORTAJ TBMM Enerji Komisyonu Başkanı Halil Mazıcıoğlu. RÖPORTAJ TBMM Çevre Komisyonu Başkanı Erol Kaya

TÜREB DERGİ 01. Taner Yıldız. RÖPORTAJ TBMM Enerji Komisyonu Başkanı Halil Mazıcıoğlu. RÖPORTAJ TBMM Çevre Komisyonu Başkanı Erol Kaya DERGİ 01 Yıl 1 / Sayı 01 Mart / Nisan / Mayıs 2015 Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız RÖPORTAJ TBMM Enerji Komisyonu Başkanı Halil Mazıcıoğlu RÖPORTAJ TBMM Çevre Komisyonu Başkanı Erol Kaya

Detaylı

The sw!tch newsletter

The sw!tch newsletter İDARE // Meksika: CFE-LAPEM Onayı // İsviçre: Akilli ağ konferansi // İspanya: İspanya nın Iberdrola ile imzaladığı 19M Euro tutarındaki yeni sözleşmesi // Avustralya: ENA Etkinliği 2014 / Q2 TR İlginizi

Detaylı

Hempel in. Bir Yolculuk

Hempel in. Bir Yolculuk Hempel in Bir Yolculuk 1 Genel merkez Ana ofis Stok noktası + ana ofis Stok noktası + üretim + ana ofis Ana ofis + üretim üretim Hempel, hazır gemi boyası üretme fikrini vizyonu, heyecanı ve girişimci

Detaylı

Mühendislik Sunum. YAVER GmbH & Co. KG

Mühendislik Sunum. YAVER GmbH & Co. KG Mühendislik Sunum YAVER GmbH & Co. KG YAVER Dünya çapında başarılarını kanıtlamış şirketlerin; geleceğe yön veren teknolojileri ve çözümlerinin arkasında; YAVER Mühendisliğin yadsınamaz bilgi birikimi

Detaylı

146 tüzel kuruluş 10,300 den fazla çalışan

146 tüzel kuruluş 10,300 den fazla çalışan AVRUPA DA HITACHI Hitachi nin Avrupa Ayağına Hoşgeldiniz Hitachi, sürdürülebilir kentsel gelişim sağlamayı amaçlamaktadır. Sürdürülebilirlik hedeflerini yakalayarak ve değerli doğal kaynakları koruyarak,

Detaylı

Geleceğinizi iyileştirecek deneyim ve uzmanlık.

Geleceğinizi iyileştirecek deneyim ve uzmanlık. ŞİRKETE GENEL BAKIŞ Geleceğinizi iyileştirecek deneyim ve uzmanlık. Küresel bir organizasyonun gücü ve erişimi. Quaker tek bir hedefe odaklanmıştır: müşterilerimiz için daha fazla değer yaratmak. Ağır

Detaylı

yayınıdır. SAYI. 5 YIL. 2015 Securitas Yıllık Süreli Yayındır.

yayınıdır. SAYI. 5 YIL. 2015 Securitas Yıllık Süreli Yayındır. yayınıdır. 14 SAYI. 5 YIL. 2015 Securitas Yıllık Süreli Yayındır. 14 SAYI: 5 YIL: 2015 Securitas Yıllık Süreli Yayındır. SECURITAS GÜVENLİK HİZMETLERİ AŞ. ADINA SAHİBİ E. MURAT KÖSEREİSOĞLU - ÜLKE BAŞKANI

Detaylı

HAREKET, HASSASİYET GEREKTİRİR RULMANLAR, LİNEER PARÇALAR, OTOMOTİV

HAREKET, HASSASİYET GEREKTİRİR RULMANLAR, LİNEER PARÇALAR, OTOMOTİV HAREKET, HASSASİYET GEREKTİRİR RULMANLAR, LİNEER PARÇALAR, OTOMOTİV Ya daha iyisi olun ya da iyi olmayı bırakın Dünyanın önde gelen rulman, lineer teknoloji parçaları ve direksiyon sistemleri üreticilerinden

Detaylı

Güçlü. Performans. Enerji tesisleri yapımında deneyim GÜÇLÜ PERFORMANS

Güçlü. Performans. Enerji tesisleri yapımında deneyim GÜÇLÜ PERFORMANS Güçlü Performans GÜÇLÜ PERFORMANS Enerji tesisleri yapımında deneyim Kömürden elektriğe Tipik bir kömür santralinde elektrik üretiminin şematik sunumu 1 Yanma odasına atılmadan önce ham kömür, kömür öğütücülerinde

Detaylı

TÜRKİYE 10. KALKINMA PLANI ( 2014-2018 ) PROJEKSİYONUNDA PLASTİK SEKTÖRÜ GENEL DEĞERLENDİRMESİ TASLAĞI

TÜRKİYE 10. KALKINMA PLANI ( 2014-2018 ) PROJEKSİYONUNDA PLASTİK SEKTÖRÜ GENEL DEĞERLENDİRMESİ TASLAĞI TÜRKİYE 10. KALKINMA PLANI ( 2014-2018 ) PROJEKSİYONUNDA PLASTİK SEKTÖRÜ GENEL DEĞERLENDİRMESİ TASLAĞI Hazırlayan : Kimya Müh. Neslihan ERGÜN Teknik Uzman neslihan.ergun@pagev.org.tr İÇİNDEKİLER A ) YAŞAMIMIZI

Detaylı

Otoyollar, tüneller ve suyolları için akıllı çözümler

Otoyollar, tüneller ve suyolları için akıllı çözümler www.siemens.com.tr/its Siemens San. ve Tic. A.Ş. Altyapı ve Şehirler Sektörü Ulaşım ve Lojistik Bölümü Şehiriçi ve Şehirlerarası Ulaşım Yakacık Cad. No: 111 34870 Kartal, İstanbul Tel : 444 0 747 e-posta:

Detaylı

Hidrolik&Pnömatik. Say. www.hidrolikpnomatik.com. Hidrolik&Pnömatik Sektörünün İlk Dergisi

Hidrolik&Pnömatik. Say. www.hidrolikpnomatik.com. Hidrolik&Pnömatik Sektörünün İlk Dergisi Hidrolik&Pnömatik Mayıs - Haziran 2015 Fiyat :10 TL Say :77 ISSN 1303-6386 Ak flkan Gücü ve Kontrol Sistemleri Dergisi 77 www.hidrolikpnomatik.com Say Hidrolik&Pnömatik Sektörünün İlk Dergisi www.hidrolikpnomatik.com

Detaylı

Vizyonları Finanse Etmek

Vizyonları Finanse Etmek Commercial Finance Vizyonları Finanse Etmek Daha iyi, daha sağlam ve daha sağlıklı bir dünya için ihtiyaç duyduğunuz finansman Financial Services Siemens, dünya çapında faaliyet gösterdiği 190 ülke ile

Detaylı

Sürdürülebilir Şehirler. Şehirsel Altyapılar İçin Sürdürülebilir Gelişme

Sürdürülebilir Şehirler. Şehirsel Altyapılar İçin Sürdürülebilir Gelişme Sürdürülebilir Şehirler Şehirsel Altyapılar İçin Sürdürülebilir Gelişme İçindekiler» Şehirler, gelecek için büyümenin itici güçleridir, ama aynı zamanda CO 2 emisyonlarında en büyük paya sahiptirler. Dünya

Detaylı

İHRACAT SEKTÖRLERİ AÇISINDAN HOLLANDA

İHRACAT SEKTÖRLERİ AÇISINDAN HOLLANDA İHRACAT SEKTÖRLERİ AÇISINDAN HOLLANDA TEMEL EKONOMİK GÖSTERGELER GENEL VE SEKTÖREL BİLGİLER İTKİB GENEL SEKRETERLİĞİ AR & GE ve MEVZUAT ŞUBESİ ARALIK 2009 İÇİNDEKİLER I. HOLLANDA HAKKINDA GENEL BİLGİLER...

Detaylı

Bosch Güvenlik Sistemleri Gönül rahatlığınız için kaliteli ürünler

Bosch Güvenlik Sistemleri Gönül rahatlığınız için kaliteli ürünler Bosch Güvenlik Sistemleri Gönül rahatlığınız için kaliteli ürünler 2 Birlikte kendinizi güvende hissedeceğiniz bir firma Bosch Güvenlik Sistemleri'nin üstlendiği sorumluluk, risk altında olan ister can

Detaylı

HAREKET, HASSASİYET GEREKTİRİR MAKARALI RULMANLAR, LİNEER PARÇALAR, OTOMOTİV

HAREKET, HASSASİYET GEREKTİRİR MAKARALI RULMANLAR, LİNEER PARÇALAR, OTOMOTİV HAREKET, HASSASİYET GEREKTİRİR MAKARALI RULMANLAR, LİNEER PARÇALAR, OTOMOTİV Daha iyisi olun veya iyi olmayı bırakın Dünyanın önde gelen rulman, lineer teknoloji parçaları ve direksiyon sistemleri üreticilerinden

Detaylı

Phoenix Contact Müşteri Dergisi Mayıs 2010

Phoenix Contact Müşteri Dergisi Mayıs 2010 1 10 Phoenix Contact Müşteri Dergisi Mayıs 2010 03 Test edilmiş güvenlik Fonksiyonel güvenlik için yeni standartlar 04 Baştan sona güvenlik Tüm uygulamalar için komple çözümler 06 Dedem Otomasyon San.

Detaylı

SiemensWorld Türkiye 2010-01 / Şubat İç İletişim Yayını

SiemensWorld Türkiye 2010-01 / Şubat İç İletişim Yayını SiemensWorld Türkiye 2010-01 / Şubat İç İletişim Yayını www.siemens.com.tr Çevreci Portföy Siemens e ödül getiren tesis Siemens Gebze tesisleri, Türkiye nin ilk altın yeşil bina sertifikalı (LEED Gold)

Detaylı

STRATEJİK ARAŞTIRMA EYLEM PLANI RAPORU

STRATEJİK ARAŞTIRMA EYLEM PLANI RAPORU Akıllı Ulaşım Sistemleri OTOMOTİV TEKNOLOJİ PLATFORMU STRATEJİK ARAŞTIRMA EYLEM PLANI RAPORU VERSİYON 3.0 (08.2014) i Akıllı Ulaşım Sistemleri İÇİNDEKİLER I. YÖNETİCİ ÖZETİ... 1 II. OTOMOTİV TEKNOLOJİ

Detaylı

Siemens Sürdürülebilirlik Raporu. Türkiye nin geçmişinde olduğumuz gibi, geleceğinde de varız.

Siemens Sürdürülebilirlik Raporu. Türkiye nin geçmişinde olduğumuz gibi, geleceğinde de varız. Türkiye nin geçmişinde olduğumuz gibi, geleceğinde de varız. Sürdürülebilirlik Raporu 2011 Siemens Sürdürülebilirlik Raporu 2011 Türkiye nin geçmişinde olduğumuz gibi, geleceğinde de varız. Siemens Sanayi

Detaylı

Intelligent Drivesystems, Worldwide Services NORD DRIVESYSTEMS DRIVESYSTEMS. 1965'ten günümüze akıllı sürücü çözümleri

Intelligent Drivesystems, Worldwide Services NORD DRIVESYSTEMS DRIVESYSTEMS. 1965'ten günümüze akıllı sürücü çözümleri NORD 1965'ten günümüze akıllı sürücü çözümleri 01 NORD Gemeinsam Birlikte çok hareket viel bewegen Geleceğe yönelik en iyi beklentilerimiz Bir aile şirketi olarak uzun vadeli ve uluslararası düşünüyoruz:

Detaylı

News for Process Automation

News for Process Automation News for Process Automation 1/2014 Doğru Sinyal Hayati Önem Taşır Arızalar, tehlike arz etmeyen bölgelerde bile meydana gelse de ciddi sonuçların ortaya çıkmasına yol açabilir. Yeni SC-System sinyal koşullandırıcıları

Detaylı

SANAL DÜNYANIN GERÇEK FAYDALARI HASSAS PERFORMANS VERİMLİLİK İLE BULUŞUYOR: ROTOTILT HİKAYESİ DAHA SÜRDÜRÜLEBİLİR BİR GELECEĞE GÜÇ VERMEK

SANAL DÜNYANIN GERÇEK FAYDALARI HASSAS PERFORMANS VERİMLİLİK İLE BULUŞUYOR: ROTOTILT HİKAYESİ DAHA SÜRDÜRÜLEBİLİR BİR GELECEĞE GÜÇ VERMEK SAYI 2 2012 WWW.CAT.COM SANAL DÜNYANIN GERÇEK FAYDALARI HASSAS PERFORMANS VERİMLİLİK İLE BULUŞUYOR: ROTOTILT HİKAYESİ DAHA SÜRDÜRÜLEBİLİR BİR GELECEĞE GÜÇ VERMEK Home Değerli İş Ortağımız, 2011 yılında,

Detaylı