Mart Nisan h Endüstriyel Boru Sistemleri

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Mart Nisan 2012. h Endüstriyel Boru Sistemleri"

Transkript

1 Mart Nisan 2012 PipeLine h Endüstriyel Boru Sistemleri 1 Şili deki h Boruları Döşeli Escondida Bakır Madeni 3 Almanya da h CC-CTP Soğutma Suyu Boruları İçin CCPP Kullanıldı 5 h Endüstriyel Boru Sistemleri Her Şarta Uygun Çözüm 6 Özel Uygulamalar İçin h Endüstri Ürünleri 8 h Sosyal Medya Sunumu Bilgi h ın Gerçekleştirir! Parolasını Pekiştiren Örnek - Şili deki h Boruları Döşeli Escondida Bakır Madeni 2011 Aralığında, HOBAS Kunststofftechnik in 18 işçisi, dünyanın en büyük bakır madeninde 800 metrelik CPVC astarlı HOBAS CTP Borularını döşediler. Deniz seviyesinin 3200 metre üzerindeki Şili nin Atacama çölünde oldukça zorlu koşullar altında hat sadece 4 günde tamamlandı. Denizden 3200 metre yukarıda, Şili nin Atacama Çölü nün ortasında dünyanın en büyük bakır madeni olan Minera Escondida yer almaktadır. Atacama dünyanın en kuru çölü ve de en çok minerale sahip bölgesidir. Bu da Şili yi global rezervin neredeyse çeyreği ile bakır açısından en zengin ülkesi yapar. Bu yüzden Şili, uluslararası bakır üretiminde liderdir 2010 da yıllık 5,42 milyon ton. Asya daki büyük talep nedeniyle bakır fiyatları dörtle çarpılınca Şili deki bakır madenciliğinin gelecekte de karlı olacağı görülmektedir. Bakır muhtelif metotlarla çıkarılmaktadır. Bunlardan bir tanesi Minera Escondida da uygulanan oksit metodudur ki bunda parçalanmış çok miktarda kaya sülfürik aside maruz bırakılmaktadır. Sonrasında borular, ayrılan bakır sülfatı saf bakır elde edilen elektrolize iletmektedir. Günde toplamda bir milyon ton kaya taşınan madende kişi çalışmaktadır. Bununla birlikte geniş alan üzerinde aşılması gereken uzun mesafe, lojistik açıdan büyük sorun teşkil etmektedir. Malzeme Seçimi Yüksek derişimdeki sülfürik asit ve 50 C ve üzerindeki diğer kimyasallar nedeniyle iyi bir boru malzemesi talebi oluşmaktadır. saf CPVC-Tarifeli-80 lik borular için bir ihale açmıştır. Ancak, destekler üzerine inşa edilen 600 mm çapındaki CPVC borularla çalışmak çok zor olmuştur. HOBAS Latin Amerika Satış Direktörü Barbara Prommegger, fırsatı görmüş ve müşteriyi HOBAS Boruların daha iyi bir seçim olacağı hususunda ikna etmiştir. İspanyolca olan kapsamlı dokümanların malzemelerinin karşılaştırılmalarının ve madende yeni olan

2 h PipeLine Mart/Nisan 2012 Sayfa 02 malzemelerin sunumlarının ve testlerinin ardından HOBAS ve yerli ortak Buildtek Şubat 2011 deki iş için seçildiler. HOBAS, CPVC astarlı toplamda 800 m boru nakletti. Saf CPVC boruların metresi 97 kg iken HOBAS Boruları sadece 38 kg geldi. CPVC lerin çeper kalınlığı 31 mm olup kaynak yapmak zorken HOBAS Borularının tasarımı 12 mm dir diye özetlemektedir Barbara Prommegger. HOBAS tarafından gönderilen CTP Boruların içi klorlanmış PVC astar olup bu sebeple 80 C ye kadar olan sıcaklıklara dayanabilir. Dahası, dış boru yüzeyi oldukça dirençlidir; bu da proses esnasında ortamdaki yüksek asit konsantrasyonlu buharla ilgili önemli bir faktördür. Üretim ve İnşaat Maden için olan borular Alman üretim yerleri olan Stade ve Goslar da üretilmiştir ve sonrasında Şili deki Antofagasta ya nakledilmiştir. Burada, bir HOBAS Kunststofftechnik ve buildtek takımı mümkün olduğunca uzun profiller halinde hazırlayıp madene göndererek madendeki işi en aza indirgemişlerdir. Madendeki duraksama günlük 1,5 milyon dolara mal olmaktaydı ve bu sebepten inşaat süresi de kısaydı. Aralık 2011 başında işler için start verildi. Sadece 4 gün gibi bir rekor sürede HOBAS Kunststofftechnik in 18 kaynakçısı ve laminatörü, 800 m HOBAS Borusu ve ve 60 civarında bağlantıyı kaynakladılar ve laminatladılar. Çölün zor koşulları açısından bakıldığında sonuçlar daha da etkileyicidir. Ne sıcaklıktaki ne de yükseklikteki büyük değişiklikler, ne de detaylı olarak kayda geçirilen rüzgar, kuru hava ya da güvenlik sebepleri HOBAS takımını durdurabilmiştir. Aksine: iş planlananın öncesinde ve proje de başarıyla bitirilmiştir., ortak ve dahil olan üçüncü şahıs şirketler etkilenmişlerdir. İkinci bölümün inşaatı şimdiden planlanmaktadır, demektedir Şili deki ilk iş ile haklı olarak memnun olan Barbara Prommegger. HOBAS. İşleri gerçekleştirir. İnşaat yılı 2011 Ürün tipleri CPVC astarlı 800 m HOBAS CTP Boruları Çap DN 600 Basınç sınıfı PN 6 Uygulama Bakır sülfat nakliye boruları Ortam Derişik sülfürik asit Ortam sıcaklığı 50 C ye kadar İnşaat metodu Yer üstünde, destek üzerinde Minera Escondida İnşaat takımı HOBAS Kunststofftechnik Hafiflik, sıkı çeper kalınlığı, 80 C de bile sülfürik aside maruzken yüksek sıcaklıklara direnç, sülfürik aside kimyasal direnç, HOBAS uzmanlarından yetkili tavsiye, HOBAS laminasyon ustaları ve Kaynakçılarıyla profesyonel ve hızlı inşaat Detaylar için:

3 h PipeLine Mart/Nisan 2012 Sayfa 03 h Tarafından Güçlendirilmiştir Birleşik Çevrimli Güç Santrali İçin h CC-CTP Soğutma Suyu Boruları Kullanımı Mayıs 2011 de anahtar teslim EPC (Mühendislik, Tedarik ve İnşaat) akit ortağı, Alman Siemens AG, dünyanın en modern birleşik çevrimli güç santrali (CCPP) için olan yeraltı soğutma suyu tasarımı, üretimi, nakliyesi ve inşası için görevlendirmiştir. Almanya Cologne yakınındaki Knapsack daki Statkraft ın mevcut güç santralinin yanına yapılan santralin 430 MW civarında bir üretim kapasitesi ve yaklaşık %60 lık bir verimi olması tasarlanmıştır. HOBAS CTP Boruları yarım asırdan fazladır yüksek performans ve kaliteleri sayesinde geniş uygulama alanları ile yerlerini korumaktadırlar. HOBAS ın sunduğu bu hizmetinin ve uzmanlığının yanı sıra Almanya, Hürth de Knapsack deki kimyasal parktaki yeni birleşik Statkraft güç santralinin inşaatı çerçevesinde yapılan bir soğutma suyu hattı projesi örnek olarak verilebilir. Avantajlar HOBAS sadece yüksek gerilme gücü olan CC-CTP (savurma döküm- cam elyaf takviyeli plastikler), DN 1800ü kapsayan boru sistemleri (De1842), SN 5000, PN 2,5 ve 5 borular ve çalışma sıcaklıkları 40 ila 50 C ye ulaşan T ler ve dirsekler ile öne çıkmakta, bunların yanı sıra kapsamlı kalite ölçümleri ve kanıtları sayesinde ve de her bir HOBAS Üretim Tesisinde değişmez yüksek kalite sağlayan grup çapındaki titiz kalite yönetimi ile rakiplerini geçmiştir. Savurma döküm CTP boruların başka bir benzersiz avantajı da müşterimiz Siemens tarafından istenen 1 mm kalınlıktaki vinil esteri iç astar uygulanabilme olasılığıdır. A dan Z ye HOBAS Borular, dirsekler, T ler ve laminat bağlantılar üzerinde standartlara ve proje şartlarına uygunluğu onaylamak için yapılan şirket içinde ve TÜV gibi bağımsız uzmanlarca gerçekleştirilen zorlu ürün testlerinden başka, görev; planlama, mühendislik, alan yönetimi, inşaat ve nihai basınç testi gibi bir dizi ek işi de kapsamaktadır. Ek olarak, HOBAS eski santralce toprakta birikenler hakkında atık, sağlık ve güvenlik konularına büyük önem vermiştir. Eğitimli personel ve bu konularla ilgili iş gücü talimatları, alandaki sorumlulukların zorunlu kısmını oluşturmaktaydı. Hazırlık ve İnşaat Soğutma suyu hattının tam inşaatı ve boruların hizmetinin optimal özellikleri için HOBAS boru hendeklerinin ve boru yatağının standartlara ve müşteri taleplerine tam olarak uyumunu sağlamıştır. Bölgenin yumuşak kumlu toprağı, borunun altından kolayca temizleneceği için, borunun altına ince çakıllı yastık yapımında jeotekstil kullanılacak ve çeşitli dolgu malzemelerini saracaktı. Her bir basamak detaylı şekilde belgelenmiştir.

4 h PipeLine Mart/Nisan 2012 Sayfa 04 İnşaat yılı 2011 Boruların toplam uzunluğu 130 m Basınç sınıfı PN 2,5 ve PN 5 Çap DN 1800 Hizmet sıcaklığı C İnşaat Açık kazı Uygulama Soğutma suyu hattı Statkraft Yüklenici SIEMENS AG, Enerji Sektörü Fosil Gücü üretimi, D-Erlangen Mühendislik HOBAS Almanya Pürüzsüz iç yüzey, kapsamlı kalite sistemi Sınırlı depolama alanı yüzünden ve paralel inşaat çalışmaları ile inşaat alanında havaya bağlı laminasyon sebebiyle, HOBAS önceden imal edilmiş profilleri tam zamanında ulaştırmıştır m uzunluğundaki profilleri birbirinin ardına laminasyonla makara başına 25 ila 30 mm açısal, yatay ve dikey toleranslar gözetilerek eklenmişlerdir. Alan Tetkikleri, Testler ve Sonuçlandırma Tüm inşaat boyunca inşaat alanında titiz tetkik ve testler yapılmıştır. Örneğin hat boyunca hattın düzgün konumlanmasını çifte kontrol için, kontrol noktaları yapılmıştır. Hammaddeler ve bağlantıların yanı sıra borular da titiz testlere tabi tutulmuştur, üçüncü şahıs uzmanlar tarafından matkapla delinerek alınmış laminat kesitler üzerinde 24 saatlik sünme testleri ve müşteri tarafından yapılan çiy noktası, bağlanma, Barcol sertliği, ovalizasyon, genel durum vb genel tetkikler. İki adet yeraltı soğutma suyu boruları tamamlanıp Kasım sonunda hendek doldurulduğunda HOBAS Borusu nihai testini geçmek için hazırdı: boruların sızdırmazlığını ve laminat bağlantıların 70 saatten fazla tasarım basıncının 1,1 katına dayanımını ölçecek olan hidrolik test. Bu işin başarıyla tamamlanmasının ve müşterinin tamamen ikna olmasının ardından müşteri HOBAS ı gelecekteki projelerde de güvenilir bir ortak olarak düşünecektir ortalarında bitirilmesi planlanan CCPP nin ardından santral meskene elektrik sağlayacaktır. Nihai hidrolik test, boruların sızdırmazlığını ve laminat bağlantıların mükemmel olduğunu kanıtlamıştır. Bu iş başarıyla ve tam müşteri memnuniyeti ile sonuçlandırılmıştır. Detaylar için:

5 h PipeLine Mart/Nisan 2012 Sayfa 05 h Endüstriyel Boru Sistemleri Her Şarta Uygun Bir Çözüm İster tanınmış araba üreticisi için proses hattı, ister Omya için bir karbon dioksit hattı olsun veya dünyanın en modern ve en büyük ince kağıt üreticisi Sappi için lean gaz hattı olsun HOBAS Boru Sistemleri 30 yıldan fazla tecrübesi ile bir çok endüstriyel sektördedir ve müşterinin şartlarına en yüksek şekilde uymaktadır. Solvay Werke Yapım yılı Çap DN 200 ila DN 1200 Basınç Sınıfı PN 1 Rijitlik Sınıfı SN German Solvay Sites Aşınma dirençli iç boru çeperi ve HOBAS Borularının mükemmel kimyasal direnci Chemical Park Marl Yapım yılı Çap DN 1000 ila DN 1800 Basınç Sınıfı PN 1 Rijitlik Sınıfı SN e kadar DOMMEL Sanierungstechnik GmbH Yüklenici Infracor GmbH Marl HOBAS Borularının yüksek kimyasal direnci, yüksek rijitlik sınıfları Kimya Endüstrisi için HOBAS Boru Sistemleri Kimya endüstrisi dünyanın en önemli ve en dinamik sektörleri arasında yer almaktadır ve Avrupa nın hiçbir bölgesinde, Almanya nın Ruhr bölgesindeki kadar endüstriyel üretim yoktur. Almanya daki en büyük endüstriyel parklardan bir tanesi Marl kimyasal parkıdır. Burası, Evonik Degussa GmbH, Nova Innovene, Sasol, Vesolit vb uluslararası şirketlerin temel ve özel kimyasallar yanında petrokimyasal hammaddeler ürettiği bir yerdir. Parkın altındaki 290 km lik kanalizasyon şebekesinin en hassas güvenlik düzenlemelerine uygunluk göstermesi gerekir Kimyasal parkın Lippe nehrine 2 ayrı deşarjı vardır. Güvenlik standartlarına uyum sağlamak için, borunun kirli kanalizasyona ve 60 C ye kadar sıcaklıklara dirençli olması gereklidir. Bu yüzden DOMMEL Sanierungstechnik GmbH yağmur suyu deşarjı çin HOBAS Ürünleri ile bir sistem çözümü geliştirmiştir. 3 aydan az bir zamanda 480 m HOBAS Kanalizasyon Hattı DN 1200 ve DN 1800 ve şaft, redüksiyon ve özel ayar contalı HOBAS Sürme(relining) Boruları De 960 döşenmiştir. HOBAS Sisteminin kimyasal direnci ve mükemmel hidrolik özellikleri bu projede belirleyici kriterler olmuştur. HOBAS Boru Sistemi ile gerçekleştirilen en eski endüstriyel projelerden biri Almanya Rheinberg deki Alman Solvay bölgelerine ait olan bir soda üretim tesisinin kanalizasyon sisteminin rehabilitasyonudur lerin sonunda iş malzeme seçimine geldiğinde, 80 C civarındaki sıcaklıklardaki yüksek prosesler ve ph değeri 1-14 arasındakilerin göz önüne alınmaya başlanması gerekti. Tesisin atığı yüksek oranda kum içerdiğinden aşınma direnci en önemli öncelikti. Aşınma dirençli iç boru çeperi ve HOBAS borularının mükemmel kimyasal direnci müşteriyi ikna etti ve projeyi tam bir başarıya ulaştırdı. İlaç Endüstrisi için HOBAS Basınçlı İtme(jacking) Boruları İsviçre Basel de yer alan Novartis şirketi, dünyada ecza endüstrisinin önde gelen tedarikçilerindendir da St.Johann bölgesi; endüstriyel komplekste araştırma ve üretim alanlarıyla, ofis binalarıyla ve uluslararası merkezleriyle araştırma, geliştirme ve yönetim açısından ultra modern bir merkeze dönüştürülmüştür. Teknik şartlardaki değişikliklere bağlı olarak santralin mevcut su işleme tesisinin Rhine Nehri altından bir boru

6 h PipeLine Mart/Nisan 2012 Sayfa 06 ile bağlanması gerekmiştir mm dış çaplı PN 10 HOBAS Basınçlı İtme(jacking) Boruları bu amaçla döşenmiştir. HOBAS Ürünlerinin yardımı ile halledilen daha sonraki bir sorunsa 1000 m yarıçaplı bir eğride boruları itmek olmuştur. Kavisli olmasının sebebi İsviçre ile Fransa arasındaki ülke sınırının takip edilmesiydi. Detaylar için: Novartis Yapım tılı 2009 Boru Hattının Toplam Uzunluğu 433 m Boru Özellikleri PN 10, De 1499, SN Novartis Basel, CH Yüklenici Implenia AG, CH Rhine altında yüksek seviyede zemin suyu olan zeminde itme, basınçlı boruların direkt itilmesi Özel Bir Şeye İhtiyacınız Varsa Özel Uygulamalar İçin h Endüstri Ürünleri Savurma döküm CTP HOBAS Boruları ile birlikte HOBAS Kunststofftechnik in Elyaf sarma CTP boruları HOBAS Grubunun müşterileri için geniş bir uygulama yelpazesi açar. Her bir müşteri şartına karşılık gelen boruların, kanalların ve özel birimlerin özellikleri büyük çeşitlilikteki uygulamalara uyması için ayarlanabilirdir. DN 25 ila DN 4000 arasında değişen çaplar, ve hatta özel durumlarda bunun ötesi, PVC, HDPE den MFA ya standart HOBAS İç astarlayıcı, borudan kanala ayarlı bağlantılarda üretim seçeneklerini ayarlamada neredeyse sınır yoktur. lerimizin isteğine saygımızdan dolayı müteakip metinde müşterilerimize değinmeyeceğiz; projeler hakkında daha fazla bilgi için Suudi Arabistan da bir klor alkali tesisinde, borular ve çeşitli kafalar çıkarılmış, ve HOBAS CTP ürünleri DN 25 ila DN 4000 ile değiştirilmiştir. HOBAS kapsamlı hizmet ile değerli hizmetler sunmuştur: HOBAS Uzmanlarınca inşaat alanında tam izomerik çizimlerden (inşaat çizimleri) inşaata eşlik etmeye kadar alınan ölçümlerde, HOBAS Teknisyenleri her zaman lider bir rol oynamışlardır.

7 h PipeLine Mart/Nisan 2012 Sayfa 07 Avrupa nın en büyük yakma tesislerinden birinde özel atık HOBAS Boruları DN 1500 atık gaz taşır ve sadece negatif basınç üretmeyle kalmayıp 130 C a da ulaşır. Kare üzerine dairenin oturması için HOBAS Kunststofftechnik, iki farklı şekle sahip borunun birleştirilmeleri için özel bir redüksiyon üretti. İnşaat her hangi bir engel çıkmadan çabucak tamamlandı. Bir mikser sadece cooking için değil, aynı zamanda deniz suyu tuz arıtımı tesislerinde kullanıldı. İkinci durumda mikser HOBAS tarafından üretildi. Bu yapı, su ve katkıların optimal olarak karışması hizmeti vermekte ve bu yüzden su ayarlamada önemli bir rol oynamaktadır. Almanya da HOBAS Tankları biyolojik su işlemesi için kullanılmaktadır. Bu tanklardan biri 10 m yükseklikte ve 4 m çapındadır ve 2011 den beri güvenilir hizmet vermektedir. Soldaki grafikte HOBAS tarafından yapılan ön buharlaştırıcıyı görmektesiniz ki bu atık yakma tesisinin içinde inşa edilmiş olup hidroflorik asidi ayırma hizmeti vermektedir. HOBAS, gerçekleştirir! Olası uygulamalardan başka örnekleri dan alınız ve aşağıdaki pencereyi tıklayarak HOBAS Endüstri Klipimizi izleyiniz (şu anda Almanca; yakında İngilizce ve İspanyolca).

8 h PipeLine Mart/Nisan 2012 Sayfa 08 h Sosyal Medya Sunumu HOBAS hakkında daha fazla şey öğrenmek ve HOBAS dünyasından güncel haberler almak ister misiniz? Sorun değil. Bundan 15 yıl önce ilk HOBAS web sitesini yaptığımızda sektörde bir zirveye ulaşmıştık. Bu bugün de değişmedi, biz hala en öndeyiz ve sosyal medya platformlarımızla HOBAS daki en son gelişmeler hakkında size posta mesajı yollamaktayız. İnternetin kitle mesaj servisi olan Twitter üzerinden, neredeyse 140 karakter bizim haberlerimiz aracılığı ile güncel kalmanızı sağlar. Facebook üzerinde 850 milyon aktif kullanıcısı ile dünya üzerindeki en büyük sosyal ağ ile HOBAS ı erişiminize getiriyoruz ve şirketimiz hakkında sizlere ilginç ve eğlenceli bilgiler sağlıyoruz. Hareketli resimleri mi tercih ediyorsunuz? Bu durumda size dünyanın en büyük video portalı olan YouTube üzerindeki kanalımızı öneririz. Burada ürünler, Projeler ve Ticari Gösterilerdeki HOBAS ile ilgili kısa filmleri bulabilirsiniz. Sizinle temasta olmak ve LinkedIn üzerinde teknik tartışmalar paylaşmak bizim için bir zevktir. İlginizi çektiyse bizi, Twitter, Facebook, YouTube ve LinkedIn den takip edebilirsiniz! Bilgi Avrupa daki tüm Hobas üretim tesisleri için ISO standartları için TÜV den sertifikalarımızın kapsamı DN 3600 çapa kadar genişletildi.en son Mart ayında Hobas Merkez, TÜV tarafından gerçekleştirilen ISO 9001, vb rutin denetimlerini başarıyla geçmiştir..katılan herkese teşekkürler! Detaylar için:

Kazısız Boru Rehabilitasyonu için Yüksek Basınçlı Esnek Boru Hatları

Kazısız Boru Rehabilitasyonu için Yüksek Basınçlı Esnek Boru Hatları 1 Kazısız Boru Rehabilitasyonu için Yüksek Basınçlı Esnek Boru Hatları Raedlinger şirket grubu Raedlinger Raedlinger RWenergy Primus Line BBZ İnşaat Mekanik PV Sistemleri Kazısız Profesyonel Şirketi Mühendislik

Detaylı

PipeLine. Avrupa da 7 Kere h Borularının Hava Tamponlu Sifonu Kanalizasyon Sistemini Rehabilite Ediyor, DE. Kasım 2011

PipeLine. Avrupa da 7 Kere h Borularının Hava Tamponlu Sifonu Kanalizasyon Sistemini Rehabilite Ediyor, DE. Kasım 2011 Kasım 2011 PipeLine İçindekiler 1 Avrupa da 7 Kere, Almanya 5 Arandı, Değerlendirildi ve Bulundu: Bazel-Stadt için En İyi Çözüm, İsviçre Avrupa da 7 Kere h Borularının Hava Tamponlu Sifonu Kanalizasyon

Detaylı

METAL TAKVİYELİ KORİGE BORU

METAL TAKVİYELİ KORİGE BORU METAL TAKVİYELİ KORİGE BORU ÖZALTIN ın öncelikli amacı, inşaat ve altyapı sektördeki 46 yıllık deneyimini altyapı boru üretimine aktararak ülke ekonomisine ve gelişimine katkı sağlamaktır. ÖZALTIN bugüne

Detaylı

ALTYAPI DA KALİTE ve YENİ NESİL BORU SİSTEMLERİ. Cem Sırgüven Çağrı Korkut

ALTYAPI DA KALİTE ve YENİ NESİL BORU SİSTEMLERİ. Cem Sırgüven Çağrı Korkut ALTYAPI DA KALİTE ve YENİ NESİL BORU SİSTEMLERİ Cem Sırgüven Çağrı Korkut İçindekiler TASLAK ALTYAPI DA KALİTE ve YENİ NESİL BORU SİSTEMLERİ Plastik Boru ve Altyapı Sistemlerinde Kalite Bilinci PAKPEN

Detaylı

Eczacıbaşı - Lincoln Electric ASKAYNAK. Düşük Alaşımlı Yüksek Dayanımlı Çelikler İçin MIG/TIG Kaynak Telleri

Eczacıbaşı - Lincoln Electric ASKAYNAK. Düşük Alaşımlı Yüksek Dayanımlı Çelikler İçin MIG/TIG Kaynak Telleri Eczacıbaşı - Lincoln Electric ASKAYNAK Düşük Alaşımlı Yüksek Dayanımlı Çelikler İçin MIG/TIG Kaynak Telleri Düşük Alaşımlı Yüksek Dayanımlı Kaynak Teli Ürün Ailesi Genel Ürün Özellikleri Kararlı ark ve

Detaylı

YAĞMUR İNDİRME ÇÖZÜMLERİ. Modüler, uzun ömürlü yağmur indirme çözümleri.

YAĞMUR İNDİRME ÇÖZÜMLERİ. Modüler, uzun ömürlü yağmur indirme çözümleri. YAĞMUR İNDİRME ÇÖZÜMLERİ Modüler, uzun ömürlü yağmur indirme çözümleri. Çatıda yağmur indirme sistemi ayrı bir önem taşır. Çünkü; kırılan, çatlayan, yağmur suyunun düzenli akışını engelleyen, yapının estetiğini

Detaylı

GÜÇLÜ. SÜRDÜRÜLEBİLİR. GELECEĞE IŞIK TUTAR. BELEDİYE ATIK SU DEŞARJI VE ENDÜSTRİYEL ATIK SU DEŞARJI İÇİN.

GÜÇLÜ. SÜRDÜRÜLEBİLİR. GELECEĞE IŞIK TUTAR. BELEDİYE ATIK SU DEŞARJI VE ENDÜSTRİYEL ATIK SU DEŞARJI İÇİN. GÜÇLÜ. SÜRDÜRÜLEBİLİR. GELECEĞE IŞIK TUTAR. BELEDİYE ATIK SU DEŞARJI VE ENDÜSTRİYEL ATIK SU DEŞARJI İÇİN. 2 STEINZEUG-KERAMO ÜRETİM TESİSLERİMİZ Almanya: Frechen ve Bad Schmiedeberg Belçika: Hasselt Hollanda:

Detaylı

PETEK BORU HAKKINDA. Petek Boru aynı 2 zamanda Borusan Mannesmann 2. Petek Boru aynı zamanda Borusan Mannesmann Boru ürünlerinin pazarlama ve satışını

PETEK BORU HAKKINDA. Petek Boru aynı 2 zamanda Borusan Mannesmann 2. Petek Boru aynı zamanda Borusan Mannesmann Boru ürünlerinin pazarlama ve satışını DUKTİL BORU PETEK BORU HAKKINDA Petek Boru, çelik boru ve ek parçaları üretimi, polietilen boru ve ek parçaları PETEK BORU üretimi, HAKKINDA çelik boru kaplamaları ve duktil boru satışı alanında İzmit,

Detaylı

Böttcher 1725 yılında kuruldu 290 yıllık bir başarı hikayesi. İlk merdane 1878 yılında üretildi Grafik endüstrisinde 130 yılı aşkın bir tecrübe

Böttcher 1725 yılında kuruldu 290 yıllık bir başarı hikayesi. İlk merdane 1878 yılında üretildi Grafik endüstrisinde 130 yılı aşkın bir tecrübe İçerik 1. Böttcher tanıtımı 2. Merdane üretimi 3. Ürünler 4. Sektörler 5. Müşteriler 6. Böttcher Türkiye 7. Neden karton ambalaj? 8. Migrasyon 9. Böttcher çözümleri Böttcher 1725 yılında kuruldu 290 yıllık

Detaylı

ÇEV416 ENDÜSTRİYEL ATIKSULARIN ARITILMASI

ÇEV416 ENDÜSTRİYEL ATIKSULARIN ARITILMASI ÇEV416 ENDÜSTRİYEL ATIKSULARIN ARITILMASI 6.Endüstriyel Kirlenme Kontrolü - Nötralizasyon Yrd. Doç. Dr. Kadir GEDİK Birçok endüstrinin atıksuyu asidik veya bazik olduğundan alıcı ortama veya kimyasal ve/veya

Detaylı

Online teknik sayfa FW102 SAÇILAN IŞIK-TOZ ÖLÇÜM CIHAZLARI

Online teknik sayfa FW102 SAÇILAN IŞIK-TOZ ÖLÇÜM CIHAZLARI Online teknik sayfa FW102 A B C D E F H I J K L M N O P Q R S T Sipariş bilgileri Tip FW102 Stok no. Talep üzerine Uygulama yeri ve müşteri gereklilikleri doğrultusunda kullanılacak cihazın özellikleri

Detaylı

Derz sızdırmazlığı için PVC esaslı Su Tutucu Bantlar

Derz sızdırmazlığı için PVC esaslı Su Tutucu Bantlar Ürün Bilgi Föyü Düzenleme 06.01.2009 Revizyon no.: 0 Identification no: 01 07 03 01 023 0 000001 Sika -Su Tutucu Bantlar Derz sızdırmazlığı için PVC esaslı Su Tutucu Bantlar Construction Ürün Tanımı Kullanım

Detaylı

KALİTE BELGELERİMİZ GOST LPCB BAŞOĞLU KABLO

KALİTE BELGELERİMİZ GOST LPCB BAŞOĞLU KABLO Sertifika Kataloğu Biz Kimiz? Başoğlu Kablo ve Profil Sanayi ve Tic. A.Ş. 1980 yılından beri faaliyet gösteren, kazandığı deneyim ile hem ulusal hem de uluslararası alanda söz sahipliği yapan sektöründe

Detaylı

Dünyanın ilk sulama forumu Türkiye de!

Dünyanın ilk sulama forumu Türkiye de! SUBOR İletİşİm Bültenİ SAYI: 3/2013 Dünyanın ilk sulama forumu Türkiye de! SUBOR Boru Sanayi ve Tic. A.Ş. Prof. Dr. Fahrettin Kerim Gökay Cad. No.: 25 K.1 34662 Altunizade İstanbul Türkiye Tel.: +90 216

Detaylı

Online teknik sayfa FLOWSIC60 AKIŞ HIZI ÖLÇÜM CIHAZI

Online teknik sayfa FLOWSIC60 AKIŞ HIZI ÖLÇÜM CIHAZI Online teknik sayfa FLOWSIC60 A B C D E F H I J K L M N O P Q R S T Sipariş bilgileri Tip FLOWSIC60 Stok no. Talep üzerine Uygulama yeri ve müşteri gereklilikleri doğrultusunda kullanılacak cihazın özellikleri

Detaylı

DÜNYADAKİ ATIK SU ISI DEĞİŞTİRİCİSİ UYGULAMALARI. Doç.Dr.Hüseyin GÜNERHAN Yük.Müh.Oğuzhan ÇULHA

DÜNYADAKİ ATIK SU ISI DEĞİŞTİRİCİSİ UYGULAMALARI. Doç.Dr.Hüseyin GÜNERHAN Yük.Müh.Oğuzhan ÇULHA DÜNYADAKİ ATIK SU ISI DEĞİŞTİRİCİSİ UYGULAMALARI Doç.Dr.Hüseyin GÜNERHAN Yük.Müh.Oğuzhan ÇULHA İçerik 1. Sisteme Genel Bakış 2. Atık Su Kaynaklı Isı Pompası Isı Değiştiricileri ve Tasarımı 3. Atık Su Isı

Detaylı

POLĐETĐLEN BORU KAYNAK TEKNOLOJĐLERĐ ADAY YAPI PLASTĐK BORU TEKNOLOJĐLERĐ. HDPE Boru Özellikleri

POLĐETĐLEN BORU KAYNAK TEKNOLOJĐLERĐ ADAY YAPI PLASTĐK BORU TEKNOLOJĐLERĐ. HDPE Boru Özellikleri HDPE Boru Özellikleri Aşınma Direnci çok iyi 50 Yıl kullanım garantisi Hafif Malzeme montaj ve kullanım kolaylığı Bağlantışekillerinin çokluğu Esnek bağlantı koşulları daha az dirsek kullanımı UV katalizörü

Detaylı

FRAMESCAFF Uyumlu Cephe Sistemi Broşürü FRAMESCAFF. Uyumlu Cephe İskele Sistemi. v2014/12tr

FRAMESCAFF Uyumlu Cephe Sistemi Broşürü FRAMESCAFF. Uyumlu Cephe İskele Sistemi. v2014/12tr FRAMESCAFF Uyumlu Cephe Sistemi Broşürü FRAMESCAFF Uyumlu Cephe İskele Sistemi v2014/12tr Çok sayıda faydalı ekipman ve ek bileşenlerle FRAMESCAFF cephe yapı iskele sistemi, her şart altında değerini kanıtlar.

Detaylı

PÝLSA PE 100 BORULARI

PÝLSA PE 100 BORULARI PÝLSA PE BORULARI Plastik teknolojisinin hýzlý geliþimi hammadde üretiminde de önemli geliþmelerin yaþanmasýný saðlamýþtýr. PE 32, 40 ve 63 ten imal borular yüksek basýnç gerektirmeyen sistemlerde baþarý

Detaylı

Gelenekler Geçmişimiz Geleceğin Teminatıdır,

Gelenekler Geçmişimiz Geleceğin Teminatıdır, 1825 Gelenekler Geçmişimiz Geleceğin Teminatıdır, İnsan etkileşimi her zaman tüm oluşumların merkezinde olmuştur. Aile şirketi Gontermann-Peipers ın uzun geçmişi de şirket başarısının devamlılığının yalnızca

Detaylı

YERINDE KURLEME METODU İLE BORU HATLARINI YENİLEME SİSTEMİ (CIPP)CURED IN PLACE PIPE

YERINDE KURLEME METODU İLE BORU HATLARINI YENİLEME SİSTEMİ (CIPP)CURED IN PLACE PIPE TANIM YERINDE KURLEME METODU İLE BORU HATLARINI YENİLEME SİSTEMİ (CIPP)CURED IN PLACE PIPE Yaklasık 30 yılı aşkın bir süredir pek çok ülkede içine insan girmesi söz konusu olmayan veya daha büyük çaplarda,

Detaylı

Yönetimimizden Mektup

Yönetimimizden Mektup AMI Metals Yönetimimizden Mektup Havacılık sektöründe otuz yılı aşan deneyimiyle kendini bu işe adamış kadromuz, AMI Metals ı başarı ile dünyanın lider ham malzeme sağlayıcısı durumuna getirmiştir. Sahip

Detaylı

BERTOUR Destekleme sistemi Broşürü BERTOUR. Destekleme sistemi. v2014/01tr

BERTOUR Destekleme sistemi Broşürü BERTOUR. Destekleme sistemi. v2014/01tr BERTOUR Destekleme sistemi Broşürü BERTOUR Destekleme sistemi v2014/01tr Güçlü ve esnek 02 Güvenilir Sadeliği ve Uluslararası Kalite Standardı İle Sınıfının En İyisi Bertour destekleme sistemi, inşaat

Detaylı

KURUMSAL KİMLİK ÜRÜN KALİTE BELGELERİMİZ. - TS 821 EN 1916 : BETON / BETONARME ve SÜRME BORULAR - TS EN 1917 / AC : BETON MUAYENE BACALARI VE ODALARI

KURUMSAL KİMLİK ÜRÜN KALİTE BELGELERİMİZ. - TS 821 EN 1916 : BETON / BETONARME ve SÜRME BORULAR - TS EN 1917 / AC : BETON MUAYENE BACALARI VE ODALARI KURUMSAL KİMLİK. Prekast (taşınabilir) beton elemanları sektöründe, üretim, pazarlama ve satış sonrası destek hizmetleri alanında faaliyet gösteren Standart Beton Boru ; Gebze ve Tuzla fabrikalarında Altyapı

Detaylı

STADLER. Mühendisliğin zirvesinde. Balistik ayırıcılar

STADLER. Mühendisliğin zirvesinde. Balistik ayırıcılar Mühendisliğin zirvesinde Balistik ayırıcılar Becerileri: Bir malzeme akışının etkili şekilde çeşitli bölümlere ayrılması Yuvarlanan ve ağır maddeler; örn. kaplar, plastik şişeler, taşlar, ahşap, teneke

Detaylı

» WEH BAĞLANTI ÇÖZÜMLERİ GENEL BAKIŞ saniyeler içerisinde sıkı bağlantı. WEH - We Engineer Hightech

» WEH BAĞLANTI ÇÖZÜMLERİ GENEL BAKIŞ saniyeler içerisinde sıkı bağlantı. WEH - We Engineer Hightech » WEH BAĞLANTI ÇÖZÜMLERİ saniyeler içerisinde sıkı bağlantı GENEL BAKIŞ 2015 WEH - We Engineer Hightech GENEL BAKIŞ» WEH Hızlı Bağlantı Konnektörleri basınç ve işlev testleri, doldurma ve körlemek için

Detaylı

Araç Gövdesi İmalatına Yönelik Sert Lehimleme Çözümleri

Araç Gövdesi İmalatına Yönelik Sert Lehimleme Çözümleri Araç Gövdesi İmalatına Yönelik Sert Lehimleme Çözümleri voestalpine Böhler Welding www.voestalpine.com/welding voestalpine Böhler Welding En İyi Kaynak Sonuçları için Metalürjik Uzmanlık voestalpine Böhler

Detaylı

dizzer P Ultrafiltrasyon modülleri

dizzer P Ultrafiltrasyon modülleri dizzer P Ultrafiltrasyon modülleri TeknIk özellikler dizzer P dizzer P - Ultrafiltrasyon modülleri 4" UF membranı - Multibore 0.9 Kolay montaj ve bakım Mükemmel ürün suyu kalitesi Mikroorganizma ve virüs

Detaylı

ÖZEL KÜRESEL VALFLER

ÖZEL KÜRESEL VALFLER ÖZEL KÜRESEL VALFLER - 50 C - 196 C MECA-INOX KÜRESEL VALFLERİ NERELERDE KULLANILIR? Semi Treyler ve Kamyon üstü taşıma tanklarında Hava ayrıştırma üniteleri Dolum istasyonları ve pompalama sistemlerinde

Detaylı

Bol ve Kullanışlı Bir Madde: Alüminyum Nurel KILIÇ

Bol ve Kullanışlı Bir Madde: Alüminyum Nurel KILIÇ Bol ve Kullanışlı Bir Madde: Alüminyum Nurel KILIÇ Alüminyum, yer kabuğunda en çok bulunan üçüncü elementtir. Bugün dünyada; 730.000.000 ton/yıl ile ilk sırada yer alan demir-çelikten sonra 22.000.000

Detaylı

OLİTEKNİK METAL KÖRÜK POLİTEKNİK METAL KÖRÜK POLİTEKNİK METAL KÖRÜK POLİTEKNİ

OLİTEKNİK METAL KÖRÜK POLİTEKNİK METAL KÖRÜK POLİTEKNİK METAL KÖRÜK POLİTEKNİ - 2014 1 SABİT FLANŞLI KOMPANSATÖRLER Dizayn Değeri : 10/16 bar, 450, 1000 cycle. Ondülasyon Malz. : AISI 304 Flanş Malzemesi : TS EN 1092-1, PN10/16 Standart Karbon Çelik 200,00 TL 225,00 TL 215,00 TL

Detaylı

Çimento Araştırma ve Uygulama Merkezi ISIDAÇ 40 IN PREFABRİK İMALATLARDA KULLANIMI

Çimento Araştırma ve Uygulama Merkezi ISIDAÇ 40 IN PREFABRİK İMALATLARDA KULLANIMI Çimento Araştırma ve Uygulama Merkezi ISIDAÇ 40 IN PREFABRİK İMALATLARDA KULLANIMI 1 ISIDAÇ 40 ISIDAC 40 Türkiye nin ilk ve tek kalsiyum aluminat çimentosudur 2002 yılından beri sadece Çimsa Mersin fabrikasında

Detaylı

Kapak Konusu www.madencilik-turkiye.com Barkom, Ürün Portföyü İle Göz Dolduruyor...

Kapak Konusu www.madencilik-turkiye.com Barkom, Ürün Portföyü İle Göz Dolduruyor... Kapak Konusu www.madencilik-turkiye.com Barkom, Ürün Portföyü İle Göz Dolduruyor... Madencilik, sahada karşılaşılan sorunlar ve bilinmeyenleri ile oldukça zorlu bir sektördür. Madencilikte kaybedilen zamanın

Detaylı

Online teknik sayfa VISIC50SF TÜNEL SENSÖRLERI

Online teknik sayfa VISIC50SF TÜNEL SENSÖRLERI Online teknik sayfa VISIC50SF A B C D E F H I J K L M N O P Q R S T Sipariş bilgileri Tip VISIC50SF Stok no. Talep üzerine Uygulama yeri ve müşteri gereklilikleri doğrultusunda kullanılacak cihazın özellikleri

Detaylı

İÇİNDEKİLER HAKKIMIZDA 3 MİKSER YEDEK PARÇALARI 4-5 BETON SANTRALLERİ 6 SİLO 7 BETON SANTRALİ YEDEK PARÇALARI 8 WAM EKİPMANLARI 9

İÇİNDEKİLER HAKKIMIZDA 3 MİKSER YEDEK PARÇALARI 4-5 BETON SANTRALLERİ 6 SİLO 7 BETON SANTRALİ YEDEK PARÇALARI 8 WAM EKİPMANLARI 9 2 İÇİNDEKİLER İÇERİK SAYFA HAKKIMIZDA 3 MİKSER YEDEK PARÇALARI 4-5 BETON SANTRALLERİ 6 SİLO 7 BETON SANTRALİ YEDEK PARÇALARI 8 WAM EKİPMANLARI 9 BETON POMPASI YEDEK PARÇALARI 10-11 HAKKIMIZDA 3 GCE, Türkiye,

Detaylı

ENERJİ KAYNAKLARI ve TÜRKİYE DİYARBAKIR TİCARET VE SANAYİ ODASI

ENERJİ KAYNAKLARI ve TÜRKİYE DİYARBAKIR TİCARET VE SANAYİ ODASI ENERJİ KAYNAKLARI ve TÜRKİYE DİYARBAKIR TİCARET VE SANAYİ ODASI ENERJİ KAYNAKLARI ve TÜRKİYE Türkiye önümüzdeki yıllarda artan oranda enerji ihtiyacı daha da hissedecektir. Çünkü,ekonomik kriz dönemleri

Detaylı

Durusu Park Çatı Strüktürü. Yapısal Lamine Ahşap...

Durusu Park Çatı Strüktürü. Yapısal Lamine Ahşap... Durusu Park Çatı Strüktürü Yapısal Lamine Ahşap... Ahşap Kubbe - Türkmenistan Tarihi Eser - Sultantepe, Üsküdar Yapısal Lamine Ahşap Yüksek teknoloji ürünü Yapısal lamine ahşap, büyük budaklar, reçine

Detaylı

PEFLEX LEVHA. Uygulama

PEFLEX LEVHA. Uygulama PEFLEX LEVHA Isı Yalıtımı Yoğuşma Kontrolü İzocam Peflex, iklimlendirme, soğutma, güneş enerjisi sistemlerinde ısı yalıtımı ve yoğuşma kontrolü sağlamak üzere üretilen kapalı gözenekli hücre yapısına sahip

Detaylı

http://www.oerlikon.com.tr/rutil_ve_bazik_elektrodlar.html

http://www.oerlikon.com.tr/rutil_ve_bazik_elektrodlar.html Sayfa 1 / 5 Oerlikon Language Kaynak ESR 11 EN ISO 2560 - A E 380 RC 11 TS EN ISO 2560-A E 380 RC 11 DIN 1913 E 4322 R(C) 3 E 4322 R(C) 3 HER POZİSYONDA KAYNAK İÇİN UYGUN RUTİL ELEKTROD. Özellikle 5 mm'den

Detaylı

ANS KAMPÜSÜ İZOLASYONLU PPRC 80 PAKET BORU ALIMI TEKNİK ŞARTNAMESİ

ANS KAMPÜSÜ İZOLASYONLU PPRC 80 PAKET BORU ALIMI TEKNİK ŞARTNAMESİ ANS KAMPÜSÜ İZOLASYONLU PPRC 80 PAKET BORU ALIMI TEKNİK ŞARTNAMESİ 1/5 ÖN İZOLASYONLU PAKET BORU TEKNİK ŞARTNAMESİ 1. AMAÇ Bu ihalenin amacı; ANS Kampüsüne ait, jeotermal su dağıtım projesi için gerekli

Detaylı

Uygulama örnekleri. BASF - Asit üretimi. Eşanjörlerin korunması için nehir suyunun filtrelenmesi Midye oluşumunun engellenmesi

Uygulama örnekleri. BASF - Asit üretimi. Eşanjörlerin korunması için nehir suyunun filtrelenmesi Midye oluşumunun engellenmesi BASF - Asit üretimi DN 250 500 m³/ Saat 5 bar 40 C Eşanjörlerin korunması için nehir suyunun filtrelenmesi Midye oluşumunun engellenmesi Eşanjör koruma Nehir suyu Asit üretimi 1 KME, Alman bakır boru,

Detaylı

Direct Express Hızlı çözümler

Direct Express Hızlı çözümler Direct Express Hızlı çözümler Sizin için TNT Direkt Ekspres DİREKT: Gönderiler depo ve merkezleri atlayarak doğrudan yurtiçi dağıtım ağlarına gönderilir. EKSPRES:Hızlı, esnek ve güvenilir bir kapıdan kapıya

Detaylı

HALBACH & BRAUN. Madencilik ve hammadde sektörlerine hizmet veren H&B tüm dünyada kendini kanıtlamıştır.

HALBACH & BRAUN. Madencilik ve hammadde sektörlerine hizmet veren H&B tüm dünyada kendini kanıtlamıştır. HALBACH & BRAUN Bir aile şirketi olan H&B 1997 den bu yana Almanya Sprockhövel de faaliyet göstermektedir. Halbach Braun ürünleri yaratıcı ve sürekli yenilenen teknolojileri ile yer altı madenciliğinde

Detaylı

ISIDAÇ 40. yapı kimyasalları. Özel ürünleriniz için özel bir çimento!

ISIDAÇ 40. yapı kimyasalları. Özel ürünleriniz için özel bir çimento! ISIDAÇ 40 yapı kimyasalları Özel ürünleriniz için özel bir çimento! Çimsa ISDAÇ 40 Kalsiyum Alüminat Çimentosu Yapı Kimyasalları Uygulamaları www.cimsa.com.tr ISIDAÇ 40, 10 yılı aşkın süredir Çimsa tarafından,

Detaylı

ISIDAÇ 40. karo. Özel ürünleriniz için özel bir çimento!

ISIDAÇ 40. karo. Özel ürünleriniz için özel bir çimento! karo Özel ürünleriniz için özel bir çimento! Çimsa Kalsiyum Alüminat Karo Uygulamaları www.cimsa.com.tr, 10 yılı aşkın süredir Çimsa tarafından, TS EN 14647 standardına uygun olarak üretilen Kalsiyum Alüminat

Detaylı

YTÜ Makine Mühendisliği Bölümü Hidromekanik ve Hidrolik Makinalar Anabilim Dalı Özel Laboratuvar Dersi Kompresör Deneyi Çalışma Notu

YTÜ Makine Mühendisliği Bölümü Hidromekanik ve Hidrolik Makinalar Anabilim Dalı Özel Laboratuvar Dersi Kompresör Deneyi Çalışma Notu YTÜ Makine Mühendisliği Bölümü Hidromekanik ve Hidrolik Makinalar Anabilim Dalı Özel Laboratuvar Dersi Kompresör Deneyi Çalışma Notu Laboratuar Yeri: E1 Blok Hidromekanik ve Hidrolik Makinalar Laboratuvarı

Detaylı

uzun vadeli çözüm ortağınız

uzun vadeli çözüm ortağınız Firma Sunumu uzun vadeli çözüm ortağınız 2015 Ozay Dokum www.ozaydokum.com 1 Kısa Bilgi - 1.200 tonun üzerinde yıllık kapasite - 25 yıldan fazla üretim tecrübesi - 10.000 m 2 lik üretim tesisi - 100 çalışan

Detaylı

ÜRÜNLERİNİZE VE STOĞUNUZA EMNİYET VE DEĞER KATIN

ÜRÜNLERİNİZE VE STOĞUNUZA EMNİYET VE DEĞER KATIN ÜRÜNLERİNİZE VE STOĞUNUZA EMNİYET VE DEĞER KATIN Malzeme İşleme ve Lojistik Çözümleri SKILL, QUALITY AND EXPERIENCE www.troax.com Kapalı mekan çevre korumasında Dünya lideri üretici Troax endüstriyel panel

Detaylı

MADEN SEKTÖRÜ/ AKSARAY

MADEN SEKTÖRÜ/ AKSARAY MADEN SEKTÖRÜ/ AKSARAY Ramazan ÖZDEMİR T.C.AHİLER KALKINMA AJANSI AKSARAY YATIRIM DESTEK OFİSİ İçindekiler 1. MADENCİLİK... 3 1.1. Aksaray ın Maden Potansiyeli... 3 1.2. Aksaray daki Maden Kaynaklarının

Detaylı

SU TESİSATLARI ISITMA KLİMA SOĞUTMA SOLAR SİSTEMLER ENDÜSTRİYEL NETWORK

SU TESİSATLARI ISITMA KLİMA SOĞUTMA SOLAR SİSTEMLER ENDÜSTRİYEL NETWORK 1 SU TESİSATLARI ISIA KLİMA SOĞUA SOLAR SİSTEMLER ENDÜSTRİYEL NETWORK Enerji tasarrufu sağlayan ve çevreyi koruyan gelişmiş teknoloji Üst düzey ve sürekli enerji tasarrufu Güvenilir sistem kurulumu Montaj

Detaylı

Prof. Dr. Osman SİVRİKAYA Zemin Mekaniği I Ders Notu

Prof. Dr. Osman SİVRİKAYA Zemin Mekaniği I Ders Notu HAFTALIK DERS PLANI Hafta Konular Kaynaklar 1 Zeminle İlgili Problemler ve Zeminlerin Oluşumu [1], s. 1-13 2 Zeminlerin Fiziksel Özellikleri [1], s. 14-79; [23]; [24]; [25] 3 Zeminlerin Sınıflandırılması

Detaylı

Hidrolik sistem partneri. Herşey tek elden

Hidrolik sistem partneri. Herşey tek elden Hidrolik sistem partneri Hidrolik sistem partneri Herşey tek elden Hidrolik demek, HANSA-FLEX demek. Bugün dünden fazla. HANSA-FLEX, hidrolik sektöründe zamanla Avrupa nın lider işletmesi olmuştur. Bu

Detaylı

Yerel ve Global İhtiyaçları Karşılamak

Yerel ve Global İhtiyaçları Karşılamak Yerel ve Global İhtiyaçları Karşılamak PRECISE.PROVEN.PER FORMANCE. Yerel ve Global İhtiyaçları Karşılamak Profesyonel hizmetlerin dünyasında, en başarılı firmalar, işlerini küresel piyasalarda en iyi

Detaylı

DIŞ CEPHE LEVHALARI. BoardeX. PermaBase. BoardeX 12,5 mm. BoardeX 15 mm. PermaBase 12,5 mm

DIŞ CEPHE LEVHALARI. BoardeX. PermaBase. BoardeX 12,5 mm. BoardeX 15 mm. PermaBase 12,5 mm DIŞ CEPHE LEVHALARI BoardeX BoardeX, dış cephe kuru duvar sistemlerinin yapımında, dış cephe kaplama malzemelerinin altında, saçak altı imalatlarından her türlü ıslak hacimlerde kullanılan, üzeri cam elyaf

Detaylı

Kurumsal Politikamız. Hakkımızda

Kurumsal Politikamız. Hakkımızda 2014 Katalog 1 Hakkımızda Yükseller Metal, Türkiye ve uluslararası alüminyum pazarında üretim, ticaret ve satış alanlarında faaliyet göstermektedir. Firmamız ISO 9001 sertifikalı olup, alüminyum alanında

Detaylı

Kanalizasyonlarda CAC Kullanımı Çimento Araştırma ve Uygulama Merkezi

Kanalizasyonlarda CAC Kullanımı Çimento Araştırma ve Uygulama Merkezi Çimento Araştırma ve Uygulama Merkezi Günümüzde farklı sektörlerde doğan farklı ihtiyaçlar için (aside karşı dayanım, kararlı boyutsal yapı, yüksek sıcaklık, erken mukavemet, hızlı priz, çatlaksız yapı)

Detaylı

DSİ 2015 YILI BİRİM FİYAT CETVELİ

DSİ 2015 YILI BİRİM FİYAT CETVELİ T.C. ORMAN VE SU İŞLERİ BAKANLIĞI DEVLET SU İŞLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ Proje ve İnşaat Dairesi Başkanlığı DSİ 2015 YILI BİRİM FİYAT CETVELİ Bu birim fiyatlar; 01.01.2002 tarihinden önce ihale edilen veya ihalesi

Detaylı

KESİNLİK VE ETKİNLİĞE GÜVEN LUTZ TIBBİ BIÇAK AĞIZLARI

KESİNLİK VE ETKİNLİĞE GÜVEN LUTZ TIBBİ BIÇAK AĞIZLARI TIBBİ MALZEME Ürün çeşitleri kesiti talep halinde daha başka modeller! KESİNLİK VE ETKİNLİĞE GÜVEN LUTZ TIBBİ BIÇAK AĞIZLARI ÖZEL BIÇAK AĞIZLARI FOLYO SENTETİK VE CAM ELYAF TIBBİ MALZEME GIDA MADDELERİ

Detaylı

BACA STANDARTLARI GENEL BACA STANDARTLARI

BACA STANDARTLARI GENEL BACA STANDARTLARI BACA STANDARTLARI GENEL BACA STANDARTLARI TS EN 1443 09.03.2006 Bacalar-Genel kurallar Kapsamı:Yanma ürünlerinin ısıtma donatılarından dış atmosfere taşınmasında kullanılan (baca bağlantı boruları ve bağlantı

Detaylı

Online teknik sayfa DUSTHUNTER SB30 SAÇILAN IŞIK-TOZ ÖLÇÜM CIHAZLARI

Online teknik sayfa DUSTHUNTER SB30 SAÇILAN IŞIK-TOZ ÖLÇÜM CIHAZLARI Online teknik sayfa DUSTHUNTER SB30 DUSTHUNTER SB30 A B C D E F H I J K L M N O P Q R S T Sipariş bilgileri Tip DUSTHUNTER SB30 Stok no. Talep üzerine Uygulama yeri ve müşteri gereklilikleri doğrultusunda

Detaylı

Kaliteli Isı Değiştiriciler

Kaliteli Isı Değiştiriciler Kaliteli Isı Değiştiriciler Funke by Termotek Plakalı Isı Değiştiriciler FP, GPL Serisi Funke by Termotek Funke by Termotek Funke ; Granou ALMANYA lokasyonunda, ısı transfer ekipmanları üretimi yapan,

Detaylı

PLASTİK ÜRÜNLERİ SANAYİİ RAPORU

PLASTİK ÜRÜNLERİ SANAYİİ RAPORU MMP Ön Raporu EK 2E PLASTİK ÜRÜNLERİ SANAYİİ RAPORU MEVCUT DURUM: Dünyada olduğu gibi Türkiye de de plastiğin, geleneksel malzemeler olan demir, cam, kağıt, tahta gibi malzemeye alternatif olarak ortaya

Detaylı

T.C. ENERJİ VE TABİİ KAYNAKLAR BAKANLIĞI TEMSAN TÜRKİYE ELEKTROMEKANİK SANAYİİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

T.C. ENERJİ VE TABİİ KAYNAKLAR BAKANLIĞI TEMSAN TÜRKİYE ELEKTROMEKANİK SANAYİİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 1/6 T.C. ENERJİ VE TABİİ KAYNAKLAR BAKANLIĞI TEMSAN TÜRKİYE ELEKTROMEKANİK SANAYİİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TOBB-ETU MODEL TEST LAB. PN25 REDÜKSİYON (FLANŞLI) TEKNİK ŞARTNAMESİ TEM-FR-1 2/6 TOBB-ETU MODEL TEST

Detaylı

KOMPOZİT SANAYİCİLERİ DERNEĞİ KOMPOZİT DÜNYASI

KOMPOZİT SANAYİCİLERİ DERNEĞİ KOMPOZİT DÜNYASI KOMPOZİT SANAYİCİLERİ DERNEĞİ KOMPOZİT DÜNYASI SEKTÖRÜN DÜNYADA GELİŞMESİ Kompozit sektörü, tüm dünyada, ikame malzemelerden de pay alarak büyümektedir ve geçen 30 yıl içerisinde global ekonomik büyümeye

Detaylı

KATI YALITIM MALZEMELERİ KALSİYUM SİLİKAT

KATI YALITIM MALZEMELERİ KALSİYUM SİLİKAT KATI YALITIM MALZEMELERİ KALSİYUM SİLİKAT Celal Bayar Üniversitesi Turgutlu Meslek Yüksekokulu İnşaat Bölümü Öğretim Görevlisi Tekin TEZCAN İnşaat Yüksek Mühendisi KALSİYUM SİLİKAT Yüksek mukavemetli,

Detaylı

Materials Development Solutions. Kuronlar ve köprüler için çok güçlü seramik

Materials Development Solutions. Kuronlar ve köprüler için çok güçlü seramik Materials Development Solutions Kuronlar ve köprüler için çok güçlü seramik H.C. Starck Zirkonoksit geleceğin hammaddesi High-Tech seramik malzemeleri modern dental teknolojisinin en önemli başarı faktörlerinden

Detaylı

TESİSAT MAHAL LİSTESİ

TESİSAT MAHAL LİSTESİ İşin Adı : A.K.Ü KAMPÜSLERİ ALTYAPI İNŞAATI Sayfa 1 1 03.205/01 Motor kumandalı monoray vinç (10 metre açıklıkta), 1 Ton kaldırma kapasiteli 2 09.001 Kuyu inkişafı (Geliştirilmesi) - + - + - - - 3 09.002/2

Detaylı

Akreditasyon Sertifikası Eki (Sayfa 1/8) Akreditasyon Kapsamı

Akreditasyon Sertifikası Eki (Sayfa 1/8) Akreditasyon Kapsamı Akreditasyon Sertifikası Eki (Sayfa 1/8) Deney Laboratuvarı Adresi : Çamlık Mah. Yahya Kemal Beyatlı Cad. No:1 Kurtköy-Pendik 34906 İSTANBUL / TÜRKİYE Tel : 0 216 646 01 87 Faks : 0 216 646 18 62 E-Posta

Detaylı

HAKKIMIZDA. Karadizayn Mühendislik, Kalite politikamız

HAKKIMIZDA. Karadizayn Mühendislik, Kalite politikamız HAKKIMIZDA Karadizayn Mühendislik, Sektöründe lider olabilmek için işverenlerinin ihtiyaç ve şartlarını karşılamayı ve koşulsuz işveren memnuniyetini sağlamayı taahhüt eder.bu taahhüdümüz tüm süreçlerimizde

Detaylı

SOLARCOOL PANELİ İKLİMLENDİRME SİSTEMİ

SOLARCOOL PANELİ İKLİMLENDİRME SİSTEMİ SOLARCOOL PANELİ İKLİMLENDİRME SİSTEMİ Sedna Aire, sizlere SolarCool İklimlendirme Sistemini sunmaktan gurur duymaktadır. İki aşamalı bir split ya da paket iklimlendirme sistemine entegre edilmiş, tescilli

Detaylı

OFFLINE SERIES GLOBAL STANDARD COOLER

OFFLINE SERIES GLOBAL STANDARD COOLER OFFLINE SERIES GLOBAL STANDARD COOLER AC-MOTORLU VE POMPALI YAĞ VE HAVA SOĞUTMA SİSTEMLERİ ÜRÜN BİLGİLERİ AKG-Line, yüksek performanslı endüstriyel alüminyum radyatör sistemlerinde piyasa lideri olan kuruluşumuzun

Detaylı

TEKNİK ŞARTNAME ÇOCUK OYUN GRUBU

TEKNİK ŞARTNAME ÇOCUK OYUN GRUBU TEKNİK ŞARTNAME ÇOCUK OYUN GRUBU OYUN GRUBU ELEMANLARI: kule kare platform 5 basmaklı merdiven 100 cm düz kaydırak platform korkuluğu tırmanma basmakları 1 tk dal figürü yaprak figürü çatı kemeri POLİETİLEN

Detaylı

OAG 122 5 MT AÇIK KANAL VE MODÜLLERİ. www.ogendidactic.com

OAG 122 5 MT AÇIK KANAL VE MODÜLLERİ. www.ogendidactic.com 2012 OAG 122 5 MT AÇIK KANAL VE MODÜLLERİ www.ogendidactic.com OAG-122 AÇIK KANAL EĞİTİM SETİ VE UYGULAMA MODÜLLERİ GİRİŞ Bu akış kanalı ve aparatları, öğrencilere barajlar, yapay suyolları, nehirlerin

Detaylı

Yüksek Performanslı Montaj Pastası. N-7000 Yüksek Saflıkta Montaj Pastası

Yüksek Performanslı Montaj Pastası. N-7000 Yüksek Saflıkta Montaj Pastası Özellikler Ürün adı Tanım Renk Sıcaklık aralığı Ambalaj Loctite 8007 C5-A Montaj Pastası bakır -30 + 980 ºC 400 ml aerosol kutu Loctite 8008 C5-A Montaj Pastası bakır -30 + 980 ºC 3,6 kg kutu Loctite 8009

Detaylı

1) Biyokütleye Uygulanan Fiziksel Prosesler

1) Biyokütleye Uygulanan Fiziksel Prosesler 1) Biyokütleye Uygulanan Fiziksel Prosesler 1. Su giderme 2. Kurutma 3. Boyut küçültme 4. Yoğunlaştırma 5. Ayırma Su giderme işleminde nem, sıvı fazda gideriliyor. Kurutma işleminde nem, buhar fazda gideriliyor.

Detaylı

KATI YALITIM MALZEMELERİ POLİETİLEN KÖPÜK

KATI YALITIM MALZEMELERİ POLİETİLEN KÖPÜK KATI YALITIM MALZEMELERİ POLİETİLEN KÖPÜK Celal Bayar Üniversitesi Turgutlu Meslek Yüksekokulu İnşaat Bölümü Öğretim Görevlisi Tekin TEZCAN İnşaat Yüksek Mühendisi POLİETİLEN KÖPÜK Etilen ve propilen maddelerinden

Detaylı

STAD-R. Balans vanaları DN 15-25, azaltılmış Kv

STAD-R. Balans vanaları DN 15-25, azaltılmış Kv STAD-R Balans vanaları DN 15-25, azaltılmış Kv IMI TA / Balans vanaları / STAD-R STAD-R Yenileme amaçlı STAD-R balans vanası, çok geniş bir uygulama aralığında hassas hidronik performans gösterir. Isıtma

Detaylı

TÜV SÜD. İş Sağlığı ve Güvenliği, Çevre, Teknik Eğitim ve Danışmanlık Çözümleri TÜV SÜD

TÜV SÜD. İş Sağlığı ve Güvenliği, Çevre, Teknik Eğitim ve Danışmanlık Çözümleri TÜV SÜD İş Sağlığı ve Güvenliği, Çevre, Teknik Eğitim ve Danışmanlık Çözümleri 149 yıllık uzmanlık ile gelen başarı 1866 21 teknisyen ve buhar kazanı sahibi tarafından Mannheim da, teknolojinin bilinmeyen formundan

Detaylı

TEKNİK ŞARTNAME ÇOCUK OYUN GRUBU

TEKNİK ŞARTNAME ÇOCUK OYUN GRUBU TEKNİK ŞARTNAME ÇOCUK OYUN GRUBU OYUN GRUBU ELEMANLARI: kule 1 ad helezon kaydırak platformu 1 ad 7 basamaklı merdiven 1 ad çatı 1 ad 150 cm helezon kaydırak 1 ad 150 cm düz kaydırak 1 ad platform korkuluğu

Detaylı

SANDWICH PANELLER POLİÜRETAN İZOLASYONLU ÇATI PANELLERİ

SANDWICH PANELLER POLİÜRETAN İZOLASYONLU ÇATI PANELLERİ SANDWICH PANELLER POLİÜRETAN İZOLASYONLU ÇATI PANELLERİ 3 HADVELİ ÇATI PANELİ Sanayi yapılarının tasarımlarına ; yapı özellikleri, kullanım fonksiyonları ve üretecekleri ürünleri dikkate alarak sanayicilerle

Detaylı

TEKNİK ŞARTNAME ÇOCUK OYUN GRUBU

TEKNİK ŞARTNAME ÇOCUK OYUN GRUBU OYUN GRUBU ELEMANLARI: kule kare platform 5 basamaklı ara merdiven 100 cm düz kaydırak platform korkuluğu palmiye figürü çatı kemeri 2 li salıncak seti 1 tk Tırmanma seti 1 tk TEKNİK ŞARTNAME ÇOCUK OYUN

Detaylı

ARMAFLEX LEVHA AL / KY / AL-KY

ARMAFLEX LEVHA AL / KY / AL-KY ARMAFLEX LEVHA AL / KY / AL-KY Isı Yalıtımı Yoğuşma Kontrolü İklimlendirme, ısıtma ve soğutma sistemlerinde kullanılmak üzere üretilen, elastomerik kauçuk esaslı, kapalı gözenekli düzgün hücre yapısına

Detaylı

Dişli veya takmak/kaynatmak için koruyucu boru (çok parçalı) DIN 43772'ye göre model Form 2, 3, 2G, 3G Tipler TW35-2, TW35-3, TW35-4, TW35-5

Dişli veya takmak/kaynatmak için koruyucu boru (çok parçalı) DIN 43772'ye göre model Form 2, 3, 2G, 3G Tipler TW35-2, TW35-3, TW35-4, TW35-5 Koruyucu borular Dişli veya takmak/kaynatmak için koruyucu boru (çok parçalı) DIN 43772'ye göre model Form 2, 3, 2G, 3G Tipler TW35-2, TW35-3, TW35-4, TW35-5 WIKA Bilgi formu TW 95.35 Uygulamalar Kimya,

Detaylı

Broşür Modüler Yapı İskele Sistemi RINGSCAFF RINGSCAFF. Modüler Yapı İskele Sistemi. v2013/12tr

Broşür Modüler Yapı İskele Sistemi RINGSCAFF RINGSCAFF. Modüler Yapı İskele Sistemi. v2013/12tr Broşür Modüler Yapı İskele Sistemi RINGSCAFF RINGSCAFF Modüler Yapı İskele Sistemi v2013/12tr Basit ve etkin, hızlı ve verimli 02 Basit ve etkili bir sistem, hızlı montaj ve sökme, daha dengeli, güvenli

Detaylı

People. Passion. Performance. RX Hidrolik Kırıcılar Her Türlü Zorlu İş İçin

People. Passion. Performance. RX Hidrolik Kırıcılar Her Türlü Zorlu İş İçin People. Passion. Performance. RX Hidrolik Kırıcılar Her Türlü Zorlu İş İçin CHICAGO PNÖMATİK TAŞIYICIYA MONTELİ HİDROLİK KIRICILAR GÜVENİLİRDİR, SAĞLAMDIR DAYANIKLIDIR. İş yaparken arıza ya da bakım için

Detaylı

MÜLKİYETİNİZE EMNİYET ve DEĞER KATIN

MÜLKİYETİNİZE EMNİYET ve DEĞER KATIN MÜLKİYETİNİZE EMNİYET ve DEĞER KATIN Mülkiyet Koruma Çözümleri SKILL, QUALITY AND EXPERIENCE www.troax.com Kapalı mekan çevre korumasında Dünya lideri üretici Troax endüstriyel panel ve bölme sistemlerinde

Detaylı

Formomat PL Güvenilir ve Ekonomik.

Formomat PL Güvenilir ve Ekonomik. Formomat PL Güvenilir ve Ekonomik. 55 C, 60 C ve 75 C de LTSF sterilizasyon. Isıya duyarlı aletlerin, uzun lümenlerde dahil mükemmel sterilizasyonu. Avrupa Standardı EN 14180'e uygun, güven veren, ekonomik

Detaylı

Lachenmeier Stretch Hood T1. Küçük ve güçlü

Lachenmeier Stretch Hood T1. Küçük ve güçlü Lachenmeier Stretch Hood T1 Küçük ve güçlü Lachenmeier Stretch Hood Stretch hood teknolojisi palet sarma yöntemlerinin diğer türlerine göre önemli avantajlar sunmaktadır. Film ve enerji tüketiminde tasarruf

Detaylı

YOL İNŞAATINDA GEOSENTETİKLERİN KULLANIMI

YOL İNŞAATINDA GEOSENTETİKLERİN KULLANIMI YOL İNŞAATINDA GEOSENTETİKLERİN KULLANIMI Erhan DERİCİ Selhan ACAR Tez Danışmanı Yard. Doç. Dr. Devrim ALKAYA Geotekstil Nedir? İnsan yapısı bir proje, yapı veya sistemin bir parçası olarak temel elemanı,

Detaylı

ENDÜSTRİYEL KORUYUCU BOYALAR. Bosad Genel Sekreterliği

ENDÜSTRİYEL KORUYUCU BOYALAR. Bosad Genel Sekreterliği ENDÜSTRİYEL KORUYUCU BOYALAR Bosad Genel Sekreterliği SEKTÖR ANALİZİ Endüstriyel koruyucu boyalar talep hacminin %5 ini ve küresel boya satışlarının %7 sini oluşturmaktadır. Koruyucu boyaların hacimsel

Detaylı

Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri Yılın Yatırımı Ödülü 2012-02 FİYAT LİSTESİ

Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri Yılın Yatırımı Ödülü 2012-02 FİYAT LİSTESİ 11 Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri Yılın Yatırımı Ödülü 02 FİYAT LİSTESİ Elastomerik Kauçuk Köpük Yüksek buhar difüzyon değerine sahip olan elastomerik kauçuk köpük malzemeler, tesisatlarda iyi bir ısı

Detaylı

SANDWICH PANELLER POLİÜRETAN İZOLASYONLU ÇATI PANELLERİ 3 HADVELİ ÇATI PANELİ

SANDWICH PANELLER POLİÜRETAN İZOLASYONLU ÇATI PANELLERİ 3 HADVELİ ÇATI PANELİ SANDWICH PANELLER POLİÜRETAN İZOLASYONLU ÇATI PANELLERİ 3 HADVELİ ÇATI PANELİ Sanayi yapılarının tasarımlarına ; yapı özellikleri, kullanım fonksiyonları ve üretecekleri ürünleri dikkate alarak sanayicilerle

Detaylı

Online teknik sayfa. Flow-X AKIŞ BILGISAYARI

Online teknik sayfa. Flow-X AKIŞ BILGISAYARI Online teknik sayfa A B D E F H I J K L M N O P Q R S T Sipariş bilgileri Tip Stok no. Talep üzerine Uygulama yeri ve müşteri gereklilikleri doğrultusunda kullanılacak cihazın özellikleri ve spesifikasyonları

Detaylı

GEYİK İSKELE. 1997 den Beri Güçlü ve Profesyonel Kadro ile Hep Daha İyiye... www.gyp.com.tr info@gyp.com.tr

GEYİK İSKELE. 1997 den Beri Güçlü ve Profesyonel Kadro ile Hep Daha İyiye... www.gyp.com.tr info@gyp.com.tr GEYİK İSKELE 1997 den Beri Güçlü ve Profesyonel Kadro ile Hep Daha İyiye... 444 7 497 G Y P www.gyp.com.tr info@gyp.com.tr 1997 den Beri Güçlü ve Profesyonel Kadro ile Hep Daha İyiye... GEYİK İSKELE Firma

Detaylı

PipeLine. Kendini Temizleyen Atık Su Depolama Tankı h ile Fife devakumlu Boşaltma Sistemi Fittingleri, İngiltere. Şubat 2011

PipeLine. Kendini Temizleyen Atık Su Depolama Tankı h ile Fife devakumlu Boşaltma Sistemi Fittingleri, İngiltere. Şubat 2011 Şubat 2011 PipeLine İçindekiler 1 Kendini Temizleyen Atık Su Depolama Tankı, İngiltere 3 Tam Anlamıyla Güvenli Depolama, Polonya 5 Bir Değişim için h, Hollanda Kendini Temizleyen Atık Su Depolama Tankı

Detaylı

DUREL AMORTİSÖR (TAMPON) YAYLARI RAKİPSİZ ENERJİ EMİLİMİ

DUREL AMORTİSÖR (TAMPON) YAYLARI RAKİPSİZ ENERJİ EMİLİMİ DUREL AMORTİSÖR (TAMPON) YAYLARI RAKİPSİZ ENERJİ EMİLİMİ GENİŞ BİR YELPAZEDEKİ ENDÜSTRİLER İÇİN DUREL AMORTİSÖR YAYLARI DUREL polimer yaylarına sahip amortisörler (tamponlar) vagonların maruz kalacağı

Detaylı

Kelebek Vanalarda Endüstriyel Çözümler

Kelebek Vanalarda Endüstriyel Çözümler KELEBEK VanaLAR Kelebek Vanalarda Endüstriyel Çözümler Kalınlığı ve destek noktaları artırılmış tek parçalı rijit gövdesi, daha iyi kimyasal dayanım sağlayan PP klapesi ve AISI304 paslanmaz çelik mili,

Detaylı

Bu kadar yenilik küçük bir kutuya sığar mı dersiniz?

Bu kadar yenilik küçük bir kutuya sığar mı dersiniz? Bu kadar yenilik küçük bir kutuya sığar mı dersiniz? İstanbul Genel Müdürlük Emek Mahallesi, Ordu Caddesi No: 49 34785 Sancaktepe - İstanbul Tel: 444 34 26 Eskişehir Fabrika Organize Sanayi Bölgesi 14.

Detaylı

T-Rack vario. Eşsiz tasarımı ile en verimli UF rack dizaynı

T-Rack vario. Eşsiz tasarımı ile en verimli UF rack dizaynı Eşsiz tasarımı ile en verimli UF rack dizaynı Teknik Özellikler Teknik Özellikler Birleşik UF Modül & Rack Dizaynı Özellikleri Yeni ; kompakt tasarımı ile daha düşük yüzey alanı End cap lere doğrudan bağlanan

Detaylı

TEKNİK ŞARTNAME ÇOCUK OYUN GRUBU

TEKNİK ŞARTNAME ÇOCUK OYUN GRUBU TEKNİK ŞARTNAME ÇOCUK OYUN GRUBU OYUN GRUBU ELEMANLARI: kule 2 ad kare platform 1 ad 3 gen platform 6 ad 5 basmaklı merdiven 2 ad çatı 2 ad 100 cm ikiz kaydırak 1 ad 100 cm tüp kaydırak 1 ad tüp geçit

Detaylı