Negatif ve Pozitif Youn Bakım Sistemleri

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Negatif ve Pozitif Youn Bakım Sistemleri"

Transkript

1 Negatif ve Pozitif Youn Bakım Sistemleri Enfeksiyon ve Risk Taıyan Hastalara Yönelik Önerilen Youn Bakım Sistemleri Bahçelievler Mah. Suboyu Sok. No: 10/4 Çengelköy / ÜSKÜDAR / ST. Tel & Faks: (0216) Gsm:

2 Medikal Ürünler Mobil Steril Pozitif Basınç Youn Bakım Odası Mobil Steril Negatif Basınç Youn Bakım Odası FA 2000 Mobil Hava Sterilizasyon ve Enfeksiyon Kontrol Ünitesi Mobil zolasyon Hasta Gözetim ve Acil Tedavi Odası Pozitif / Negatif Yanık ve Enfeksiyonlu Hasta Nakil Taıma Sedye Ünitesi Bahçelievler Mah. Suboyu Sok. No: 10/4 Çengelköy / ÜSKÜDAR / ST. Tel&Faks: (0216) Gsm:

3 Mobil Çok Amaçlı Youn Bakım Odası Acil durumlar için özel dizayn edilmi, Pozitif basınç youn bakım odasından Negatif basınç youn bakım odasına dönütürülebilen en ekonomik ve hızlı sistemdir. Bahçelievler Mah. Suboyu Sok. No: 10/4 Çengelköy / ÜSKÜDAR / ST. Tel&Faks: (0216) Gsm:

4 Mobil Çok Amaçlı Youn Bakım Odası Uygulama Alanları Genel Youn Bakım Odaları Yeni Doan Youn Bakım Odaları Enfeksiyon Tedavi Odaları Yanık Youn Bakım Odaları Laboratuarlar Diyaliz Servisleri Acil Servisler Organ Nakli Yapılmı Hasta Youn Bakım Odaları Medikal Ekipman Üretimi Yapan letmeler Bahçelievler Mah. Suboyu Sok. No: 10/4 Çengelköy / ÜSKÜDAR / ST. Tel&Faks: (0216) Gsm:

5 Mobil Çok Amaçlı Youn Bakım Odası Avantajları Hızlı & Ekonomik: Herhangi bir odayı veya alanı, en kısa sürede, en ekonomik ve güvenilir ekilde temiz oda ve izolasyon odasına çevirme imkanı. 17m³ lük bir alanda saatte 130 kez hava deiimi. Mobil Kabiliyeti: Medikal sınıf, mobil olmasından dolayı ihtiyaç duyulan her yere nakil imkanı. Yer Tasarrufu:Dönütürülebilir olmasından dolayı, ikinci bir izolasyon odasına ve bu oda için ilave bir alana ihtiyacınız yoktur. Zaman Tasarrufu: Dönütürülebilir olmasından dolayı, 30 dakika içerisinde pozitif basınçtan ( temiz oda ) negatif basınca ( izolasyon odası ) geçebilirsiniz. Ayarlanabilir Yüksek Hava Miktarı: 3 farklı devir (1100/1400/2200 m³/h ) ile çok düük ses seviyesi (52/56/65 db). Bahçelievler Mah. Suboyu Sok. No: 10/4 Çengelköy / ÜSKÜDAR / ST. Tel&Faks: (0216) Gsm:

6 Mobil Pozitif Basınç zolasyon Youn Bakım Ünitesi Hastane youn bakım odaları veya temiz oda gereksinimi duyan iletmeler için,mevcut oda içerisindeki ortam koullarından en hızlı ve ekonomik ekilde ayrılmı tam anlamıyla bir temiz oda salamak için dizayn edilmitir. Bu nedenle baııklık sistemi çok düük olan hastalar, yanık hastaları,yeni doan bebekler veya hijyenik çalıma ortamı gerektiren sanayiler için en ideal çözümdür. Bahçelievler Mah. Suboyu Sok. No: 10/4 Çengelköy / ÜSKÜDAR / ST. Tel&Faks: (0216) Gsm:

7 Mobil Pozitif Basınç zolasyon Youn Bakım Ünitesi Kullanım Alanları Yeni Doan Youn Bakım Odaları Yanık Hasta Youn Bakım Odaları Organ Nakli Sonrası Hasta Takip Özel Youn Bakım Odaları Diyaliz Merkezleri Oksijen Çadırı Tıbbi Cihaz veya Sarf Malzemesi Üretimi Yapan letmeler Genel Youn Bakım Odaları UMKE Bahçelievler Mah. Suboyu Sok. No: 10/4 Çengelköy / ÜSKÜDAR / ST. Tel&Faks: (0216) Gsm:

8 Mobil Pozitif Basınç zolasyon Youn Bakım Ünitesi Genel Çalıma Prensibi Hava kilitli oda - tedavi odası ve Filitrasyon ana ünitelerinden oluan ortamdaki havayı FA 2000 litrasyon ünitesinde temizleyerek hastanın tedavisinin yapıldıı oda içerisine pozitif basıncı salayacak steril havanın verilmesi ve devamlı pozitif basıncını koruması prensibine dayanır. Hava kilitli oda sayesinde dıarıdan içeriye giren salık personeli veya hastanın tedavisinde kullanılacak medikal cihazların,steril ortama dıarıdan kontaminasyona (bulamaya) sebebiyet verebilecek virüs, bakteri,spor gibi mikro-organizmaların girmesini engeller. Bahçelievler Mah. Suboyu Sok. No: 10/4 Çengelköy / ÜSKÜDAR / ST. Tel&Faks: (0216) Gsm:

9 Pozitif Basınç Hava Kalitesi ISO standardına göre, ISO sınıf 5 ( sınıf 100 ) & ISO sınıf 6 ( sınıf 1000 ) seviyesinde temiz odalar salar. 1 yataklı Pozitif Basınç Hava Kalitesi, ortalama 100 den fazla hava deiimi salayarak çok yüksek derecede steril hava ve koruma salar. NATO ve Dünya Salık Örgütü nün deklere etmi olduu, Kimyasal, Biyolojik,Radyolojik ve Nükleer ( KBRN ) ajanlarını oluturan bütün virüsleri,bakterileri,kimyasal toksik zehirleyici gazları tutmak için kullanılan özel HEPA ve Aktif Karbon(isteye balı) litreler kullanılır. Bahçelievler Mah. Suboyu Sok. No: 10/4 Çengelköy / ÜSKÜDAR / ST. Tel&Faks: (0216) Gsm:

10 Mobil Negatif Basınç zolasyon Youn Bakım Ünitesi Enfeksiyonlu hastaların enfeksiyonu dier hastalara ve salık personeline bulatırmasını önlemek ve tedavisini youn bakım artlarında sürdürmesini salamak için dizayn edilmi en hızlı,güvenilir ve ekonomik çözümdür. Çok kısa bir süre içerisinde hastanenin youn bakım odasındaki bir yataı veya herhangi bir bo odayı negatif basınç izolasyon odasına çevirmek mümkündür. Bahçelievler Mah. Suboyu Sok. No: 10/4 Çengelköy / ÜSKÜDAR / ST. Tel&Faks: (0216) Gsm:

11 Mobil Negatif Basınç zolasyon Youn Bakım Ünitesi Kullanım Alanları Genel Youn Bakım Odaları Yenidoan Youn Bakım Odaları Yanık Youn Bakım Odaları Sahra Hastaneleri UMKE Acil Youn Bakım Servisleri Diyaliz Merkezleri Laboratuarlar 10 Bahçelievler Mah. Suboyu Sok. No: 10/4 Çengelköy / ÜSKÜDAR / ST. Tel&Faks: (0216) Gsm:

12 Mobil Negatif Basınç zolasyon Youn Bakım Ünitesi Genel Çalıma Prensibi Hava kilitli oda - Tedavi çadırı ve Filitrasyon ana ünitelerinden oluan,sistem tedavi gören hastanın içinde bulunduu çadırdaki havayı; FA 2000 litrasyon ünitesinde temizleyerek dier hastaların tedavilerinin yapıldıı youn bakım odasının içerisine temiz havanın verilmesi ve içerisinin sürekli negatif basınçta kalması prensibine dayanır. Hava kilitli oda sayesinde izolasyon odasına giri ve çıkılarda elektronik optik göz sayesinde negatif basınç kaybı yaratmadan kesintisiz ve güvenli tedavi olanaı salar. CDC yönergelerine uygun bilinen-yayılan bakteri ve virüslere karı etkin koruma. Bahçelievler Mah. Suboyu Sok. No: 10/4 Çengelköy / ÜSKÜDAR / ST. Tel&Faks: (0216) Gsm:

13 Negatif Basınç Hava Kalitesi Ortalama 100 den fazla hava deiimi salayarak çok yüksek derecede izolasyon salar. NATO ve Dünya Salık Örgütü nün deklere etmi olduu, Kimyasal,Biyolojik,Radyolojik ve Nükleer ( KBRN ) ajanlarını oluturan bütün virüsleri,bakterileri, kimyasal toksik zehirleyici gazları tutmak için kullanılan özel HEPA ve Aktif Karbon ltreler kullanılır. Bahçelievler Mah. Suboyu Sok. No: 10/4 Çengelköy / ÜSKÜDAR / ST. Tel&Faks: (0216) Gsm:

14 Negatif Basınç Hava Akıı Bahçelievler Mah. Suboyu Sok. No: 10/4 Çengelköy / ÜSKÜDAR / ST. Tel&Faks: (0216) Gsm:

15 Negatif Basınç Deerleri -16 Pa -32 Pa -7 Pa -13 Pa -3 Pa -6 Pa Hava Kilitli Oda -48 Pa -20 Pa -9 Pa Hasta Yataı Filitrasyon Sistemi CDC Tüberkloz kabul deeri < -2.5 Pa Bahçelievler Mah. Suboyu Sok. No: 10/4 Çengelköy / ÜSKÜDAR / ST. Tel&Faks: (0216) Gsm:

16 Mobil Negatif - Pozitif Basınçlı Youn Bakım Sistem Parçaları zolasyon Odası 15 Bahçelievler Mah. Suboyu Sok. No: 10/4 Çengelköy / ÜSKÜDAR / ST. Tel&Faks: (0216) Gsm:

17 Mobil Negatif-Pozitif Basınçlı Youn Bakım Sistemin Avantajı Çok kısa sürede,çivi çakmadan,tornavida kullanmadan kurulur ve sökülür Mobil olmasından dolayı gereksinim duyulan dier odalara nakil edilebilir Hastane deiim ve geliim programına hemen uyabilir Antibiyotik kullanım oranlarını düürür Tedavi süresini kısaltır, hastanın daha hızlı tedaviye cevap vermesini salar Kanallı hava sistemi içermediinden dolayı hava kayıplarını önler Çok kolay ve ekonomik dezenfektanlarla temizlenebilir htiyaç olmadıı durumda sökülüp özel,çok yer tutmayan paslanmaz ambalajı ile uzun süre depolanabilir. Tedavi çadırları kullanılmadıı zaman litrasyon ünitesi tek baına istenilen herhangi bir odada 60m² alanda hava sterilizasyonu yapar. Aynı standartlardaki sabit oda sistemlerine göre; daha güvenli,hızlı ve %75 daha ekonomiktir. Bahçelievler Mah. Suboyu Sok. No: 10/4 Çengelköy / ÜSKÜDAR / ST. Tel&Faks: (0216) Gsm:

18 Opsiyonel Sistem Entegrasyon Üniteleri Dıarıdan röntgen çekme olanaı salayan Röntgen ünitesi Basınç göstergesi ve alarm ünitesi Atık saklama ünitesi Priz ve kablo toplama ünitesi Bahçelievler Mah. Suboyu Sok. No: 10/4 Çengelköy / ÜSKÜDAR / ST. Tel&Faks: (0216) Gsm:

19 Röntgen Ünitesi Gözlem ve dıarıdan müdahale paneli Paneller; içeriye girilmeden dıarıdan deitirilebilir ve kullanılır. Bahçelievler Mah. Suboyu Sok. No: 10/4 Çengelköy / ÜSKÜDAR / ST. Tel&Faks: (0216) Gsm:

20 Basınç Alarm Ünitesi Basınç azalması halinde ıık ve ses ile uyarı verir Basınç gösterge paneli Bahçelievler Mah. Suboyu Sok. No: 10/4 Çengelköy / ÜSKÜDAR / ST. Tel&Faks: (0216) Gsm:

21 Atık Saklama Ünitesi Atıkların güvenli bir ekilde depolanmasını salar. Hijyenik kullanım salar. Hava kilitli oda ile balantılıdır. 20 Bahçelievler Mah. Suboyu Sok. No: 10/4 Çengelköy / ÜSKÜDAR / ST. Tel&Faks: (0216) Gsm:

22 Priz ve Kablo Toplama Ünitesi Gerekli ekipman ve balantıları tutmaya yarar. Çok basit bir ekilde iç destek çıtalara asılır. Ekipmanların, kablolarının veya borularının düzenli bir ekilde çadır kablolama sistemine gitmesini salar. Bahçelievler Mah. Suboyu Sok. No: 10/4 Çengelköy / ÜSKÜDAR / ST. Tel&Faks: (0216) Gsm:

23 Hava Kilitli Oda Opsiyonel atık yeri Optik Sensör Çift açılır iki adet kapı Bahçelievler Mah. Suboyu Sok. No: 10/4 Çengelköy / ÜSKÜDAR / ST. Tel&Faks: (0216) Gsm:

24 Hava Kilitli Oda Optik Sensörü Filitre ünitesi; giri ve çıkılarda sensör sayesinde en yüksek hava debisi(2200m³) ve hava deiim oranı ile yüksek seviyede koruma salar. Bahçelievler Mah. Suboyu Sok. No: 10/4 Çengelköy / ÜSKÜDAR / ST. Tel&Faks: (0216) Gsm:

25 Sistemin Kablo ve Malzeme Girileri Özel korumalı kablo giri yerleri sayesinde, dekontaminasyona gerek kalmadan dıarıdan ekipman kullanımına olanak salar. Düz zemini sayesinde tekerlekli ünitelerin girmesine olanak salar. 24 Bahçelievler Mah. Suboyu Sok. No: 10/4 Çengelköy / ÜSKÜDAR / ST. Tel&Faks: (0216) Gsm:

26 zolasyon Odası Sistemi Ambalajı Nakil arabası ve depolama kutusu Salam dı koruma sayesinde güvenle nakledilir ve uzun süre depolanabilir. Bahçelievler Mah. Suboyu Sok. No: 10/4 Çengelköy / ÜSKÜDAR / ST. Tel&Faks: (0216) Gsm:

27 FA 2000 Hava Sterilizasyon ve Enfeksiyon Kontrol Ünitesi (93/42/EEC Class 1 Medikal Ürün %99,99995 verimlilikte) FA 2000 Hava sterilizasyon sistemi, pozitif ve negatif litrasyon ünitesi olması ile birlikte tek baına da kullanılan, bulunduu 60m² alan içerisinde çok kısa bir sürede ortam havasını sirküle ederek, steril bir ortam salar.1100m³ hava debisinden 2200m³ hava debisine çıkarak 35m² lik standart bir ameliyathane havasını saatte 36 defa deitirir. Bahçelievler Mah. Suboyu Sok. No: 10/4 Çengelköy / ÜSKÜDAR / ST. Tel&Faks: (0216) Gsm:

28 FA 2000 Hava Sterilizasyon ve Enfeksiyon Kontrol Ünitesi CDC nin yönergelerine uyumlu, antiseptik izolasyon odası oluturmakta kullanılır. Çok amaçlı FA 2000 sayesinde, ortamda bulunan patojen yaratıcı virüs ve bakteriler yok edilerek, baııklık sistemi baskı altında olan hastalar için temiz oda, enfeksiyonlu hastaların tedavi ortamlarında da güvenli tedavi ortamı salar. FA 2000 HSZ, 2200 m3/h hava debisi ile negatif basınç istenilen veya yüksek temiz hava gereksinimi duyulan alanlarda kullanılabilecek en verimli ve ekonomik sistemdir UV lambası sayesinde etkisiz hale getirmi olduu, ortamda bulunan, bakteri, virüs ve sporları 0.3 µm boyutunda, %99,99995 Ultra düük penetrasyon hava ltresi ile de tutarak daha güvenli ve kaliteli bir tedavi ortamı salar. Sistemde kullanılan 253,7 nanometre ıın dalgalı UV lambası antiseptik olup, CDC nin yönergelerini bire bir karılayan UV kaynaıdır. Genel yapıları itibariyle üoresan lambalara benzeseler de, yapımlarında kullanılan özel cam sayesinde 253,7 nm ultraviyole ıınları üretirler. Bu ıınlar sayesinde yüzeyler,hava ve sıvılar steril edilir. Bahçelievler Mah. Suboyu Sok. No: 10/4 Çengelköy / ÜSKÜDAR / ST. Tel&Faks: (0216) Gsm:

29 FA 2000 Hava Sterilizasyon ve Enfeksiyon Kontrol Ünitesi Kullanım Alanları Ameliyathaneler Genel youn bakım odaları Yeni doan youn bakım odaları Kemoterapi odaları Acil servisler Poliklinikler & Dializ Merkezleri Sahra hastaneleri UMKE Laboratuarlar Steril ortam gerektiren dier odalar Bahçelievler Mah. Suboyu Sok. No: 10/4 Çengelköy / ÜSKÜDAR / ST. Tel&Faks: (0216) Gsm:

30 FA 2000 nin Avantajları Hızlı & Ekonomik çözüm: stenilen herhangi bir yeri veya herhangi bir odayı izole etmekte ve steril etmekte en hızlı ve en ekonomik çözümdür. 2200m³/h hava debisi ile 90m³ lük bir odanın havasını saatte 20 den fazla çevirerek üst düzey bir koruma salar. Yüksek hareket kabiliyeti: Döner, hareketli ayakları sayesinde bir odadan dier bir odaya rahatlıkla ve hızlıca taınabilir. Biyolojik Koruma: FA2000 KBRN de kullanılan ve test serti kalı olan, ortalama 4000 saat bakım ihtiyacı olmayan biyolojik ltre içerir. Kimyasal Koruma: stenildiinde kimyasal zehirleyici gazlara ve kokulara karı koruma salama özellii kazandırılabilir. Hava Debisi: Ayarlanabilir 3 farklı motor seviyesinde (1100/1400/2200 m³/h ) çok düük ses seviyesine sahiptir (52/56/65 db). Bahçelievler Mah. Suboyu Sok. No: 10/4 Çengelköy / ÜSKÜDAR / ST. Tel&Faks: (0216) Gsm:

31 Farklı Kullanım Amaçlarına ematik Örnekler (Temiz Oda) Bahçelievler Mah. Suboyu Sok. No: 10/4 Çengelköy / ÜSKÜDAR / ST. Tel&Faks: (0216) Gsm:

32 Farklı Kullanım Amaçlarına ematik Örnekler (zolasyon Odası) Bahçelievler Mah. Suboyu Sok. No: 10/4 Çengelköy / ÜSKÜDAR / ST. Tel&Faks: (0216) Gsm:

33 Kontrol Paneli! Bahçelievler Mah. Suboyu Sok. No: 10/4 Çengelköy / ÜSKÜDAR / ST. Tel&Faks: (0216) Gsm:

34 Filitre Teknik Özellikleri Bahçelievler Mah. Suboyu Sok. No: 10/4 Çengelköy / ÜSKÜDAR / ST. Tel&Faks: (0216) Gsm:

35 FA 2000 nin tuttuu Bakteri ve Virüslerden örnekler Bacillus anthracis Salmonella typhosa (typhoidal fever) Lievens Clorynebacterium diphteriae Shigella paradysenteriae Spores Escherichia coli (gastroenteritis) Staphylococcus albus Aspergillus avus (green, yellowish) Leptospira Spp. (infectious jaundice) Staphylococcus haemolyticus Aspergillus niger (bakeries) (black) Micrococcus candidus Mycobacterium tubercoli Mucor racemosus (A and B) (grey/white) Mycobacterium tuberculosis (tuberculosis) Penicilium chrysogenum (fruits) Proteus vulgaris In uentiae virus ( u virus) Rhizopus nigricans (black) Pseudomonas uorescens Hepatitis virus A Bahçelievler Mah. Suboyu Sok. No: 10/4 Çengelköy / ÜSKÜDAR / ST. Tel&Faks: (0216) Gsm:

36 FA 2000 Ünitesi Ambalajı FA 2000 Ünitesi Ambalajı Salam dı koruma sayesinde güvenle nakledilir ve uzun süre depolanabilir Bahçelievler Mah. Suboyu Sok. No: 10/4 Çengelköy / ÜSKÜDAR / ST. Tel&Faks: (0216) Gsm:

37 Mobil Negatif Basınç Gözlem Odası Enfeksiyonlu hastaların enfeksiyonu dier hastalara ve salık personeline bulatırmasını önlemek ve tedavisini youn bakım artlarında sürdürmesini salamak için dizayn edilmi en hızlı,güvenilir ve ekonomik çözümdür. Çok kısa bir süre içerisinde hastanenin youn bakım odasındaki bir yataı veya herhangi bir bo odayı negatif basınç izolasyon odasına çevirmek mümkündür. Bahçelievler Mah. Suboyu Sok. No: 10/4 Çengelköy / ÜSKÜDAR / ST. Tel&Faks: (0216) Gsm:

38 Mobil Negatif Basınç Gözlem Odası Kullanım Alanları Genel Youn Bakım Odaları Yeni Doan Youn Bakım Odaları Yanık Youn Bakım Odaları Sahra Hastaneleri UMKE Acil Youn Bakım Servisleri Diyaliz Merkezleri Laboratuarlar Havalimanları Bahçelievler Mah. Suboyu Sok. No: 10/4 Çengelköy / ÜSKÜDAR / ST. Tel&Faks: (0216) Gsm:

39 Mobil Negatif Basınç Gözlem Odası Çalıma Prensibi Soft hava kilitli oda Tedavi çadırı ve Filitrasyon ana ünitelerinden oluan sistem, tedavi gören hastanın içinde bulunduu çadırdaki havayı; litrasyon ünitesinde temizleyerek dier hastaların tedavilerinin yapıldıı youn bakım odasının içerisine temiz havanın verilmesi ve çadır içerisinin sürekli negatif basınçta kalması prensibine dayanır. Hava kilitli oda sayesinde çadıra giri ve çıkılarda negatif basınç kaybı yaratmadan kesintisiz ve güvenli tedavi olanaı salar. Bahçelievler Mah. Suboyu Sok. No: 10/4 Çengelköy / ÜSKÜDAR / ST. Tel&Faks: (0216) Gsm:

40 Mobil Negatif Basınç Gözlem Odası Kullanılan Filtre Düük enerjili ve düük ses seviyeli olup, yüksek hava debisi gerektirmeyen durumlarda kullanılan son derece verimli bir ltre ünitesidir. Ön ltre,uv lamba ve HEPA ltre ünitelerinden oluur. Bahçelievler Mah. Suboyu Sok. No: 10/4 Çengelköy / ÜSKÜDAR / ST. Tel&Faks: (0216) Gsm:

41 Mobil Negatif Basınç Gözlem Odası Opsiyonel Parçaları Negatif Basınç göstergesi ve alarm ünitesi Atık saklama ünitesi Priz ve kablo toplama ünitesi Bahçelievler Mah. Suboyu Sok. No: 10/4 Çengelköy / ÜSKÜDAR / ST. Tel&Faks: (0216) Gsm:

42 Pozitif ve Negatif Enfeksiyonlu Hasta Nakil Ünitesi Baııklık sistemi baskı altında olan veya yanık hastalarının, güvenli bir ekilde, tedavilerinin yapılacaı salık kurumuna kadar, enfeksiyon kapma riskini ortadan kaldırılarak,taınmasını salar.enfeksiyon kapmı veya kapma riski olan hastaların, enfeksiyonu, tedavilerinin yapılacaı yere kadar hastayı taıyan salık personeli ve ambulansın içindeki medikal ekipmana bulatırmaması için dizayn edilmitir. Bahçelievler Mah. Suboyu Sok. No: 10/4 Çengelköy / ÜSKÜDAR / ST. Tel&Faks: (0216) Gsm:

43 Hasta Taıma Sedye Kullanım Alanları (Pozitif ve Negatif basınç sistemli) Hava,Kara,Deniz Ambulansları Hastaneler (hastane içi nakillerde) Organ nakli (özel taıma kutularının naklinde) Enfeksiyon yayma riski olan ekipmanların naklinde Yanık hastalarının naklinde UMKE Sahra hastaneleri Bahçelievler Mah. Suboyu Sok. No: 10/4 Çengelköy / ÜSKÜDAR / ST. Tel&Faks: (0216) Gsm:

44 Sistemlerin Çalıma Prensipleri Baııklık sistemi düük veya yanık vakalarını dı ortamdaki olası enfeksiyona sebebiyet verebilecek virüs ve partiküllerin, önce ön ltreden sonra HEPA ltreden geçirerek iç ortama temiz hava vermesi prensibine dayanır. Enfeksiyonlu hastanın çadır içerisine yaydıı virüslü havayı, önce ön ltreden sonra HEPA ltreden geçirerek dı ortama temiz hava vermesi prensibine dayanır. zoleli tek parçadan oluan litre ünitesi ile blower arasında özel KBRN ye dayanıklı esnek balantı hortumu mevcuttur. Blower tam arjlı iken 12 saat kadar kesintisiz koruma salar. Herhangi bir enerji kaynaına balandıında blower otomatik olarak kendini arj etmeye balar. Bahçelievler Mah. Suboyu Sok. No: 10/4 Çengelköy / ÜSKÜDAR / ST. Tel&Faks: (0216) Gsm:

45 Kullanım Avantajları Be dakikadan daha az sürede tek kii ile kurulabilir. Yanık hastalarını ve baııklık sistemi düük olan hastaları korur. Enfeksiyon yayılma riskini ortadan kaldırır. Ambulans içi medikal ekipmanları korur. Salık personelini korur. Bütün sedyelere uyumludur ve ha ftir. e af olduundan, her açıdan hasta görsel olarak takip edilebilir. On ayrı noktadan salık personeline hastaya dıarıdan müdahale imkanı tanır. Altı ayrı noktadan hastaya sonda,serum gibi üniteler verilebilir. Bahçelievler Mah. Suboyu Sok. No: 10/4 Çengelköy / ÜSKÜDAR / ST. Tel&Faks: (0216) Gsm:

46 Pozitif Negatif Basınçlı Hasta Taıma Sedyenin Üniteleri Oda #$%& " '()! & Bahçelievler Mah. Suboyu Sok. No: 10/4 Çengelköy / ÜSKÜDAR / ST. Tel&Faks: (0216) Gsm:

47 Teknik Özellikleri Bütün sedyelere uyumlu Hava Debisi: 36 m3/h Filtre verimlilii: % Basınç: - 40 Pa< x < -6 Pa(TNC-2) Basınç: +6Pa> x >+40Pa(TPC-2) Pil dayanımı: 12 saate kadar Ortalama Aılık. 20 kg Bahçelievler Mah. Suboyu Sok. No: 10/4 Çengelköy / ÜSKÜDAR / ST. Tel&Faks: (0216) Gsm:

48 Kullanım Ambalajı Tamamen birbirinden baımsız parçalardan oluur. Basit ve düzenli depolama Bahçelievler Mah. Suboyu Sok. No: 10/4 Çengelköy / ÜSKÜDAR / ST. Tel&Faks: (0216) Gsm:

49 Önemli Referanslar Alberta Canada Health Care British Columbia Canada Pandemic Preparation Ontario Canada Inspection of selected Suspicious Children Hospital Prague Czech Rep. Isolation Czech Army Medical Crops Isolation Military Hospital Czech Isolation Field Hospital Czechoslovakia Isolation and treatment Singaporean Air Force Singapore Pasteur Institue,Lille France Transpot Isolation German Army Bundeswehr International Missions of Field Hospital Italian Air Force Italy Isolation Civil defence Department Lazio Italy CDC depatment of the US embassy Warsaw Internatioan Airport Ministry of Emergency Russia Bahçelievler Mah. Suboyu Sok. No: 10/4 Çengelköy / ÜSKÜDAR / ST. Tel&Faks: (0216) Gsm:

50 Önemli Referanslar T.C. Salık Bakanlıı Temel Salık Hizmetleri Gen.Müd. Konya Meram Tıp Fakültesi Antalya Akdeniz Üniversitesi Samsun 19 Mayıs Üniversitesi GATA Dr.Lüt Kırdar Et. Ar. Hastanesi Servico de Emergencias de Extremadure Spain Civil Defence Spain Air Force-Army Spain General Hospitals of Salamanca Spain Spanish Red Cross California USA Texas USA Indiana/Montana USA Pennsylvania USA US Air Force USA Washington USA Bahçelievler Mah. Suboyu Sok. No: 10/4 Çengelköy / ÜSKÜDAR / ST. Tel&Faks: (0216) Gsm:

51 Önemli Referanslar Alman Ordusu Sahra Hastanesi - Uluslar Arası Operasyon 50 Bahçelievler Mah. Suboyu Sok. No: 10/4 Çengelköy / ÜSKÜDAR / ST. Tel&Faks: (0216) Gsm:

52 Önemli Referanslar NATO Barı Harekatı -Bahreyn NATO Tatbikatı - Norveç Bahçelievler Mah. Suboyu Sok. No: 10/4 Çengelköy / ÜSKÜDAR / ST. Tel&Faks: (0216) Gsm:

53 KOÇ TIBB MALZEMELER YAPI MÜHENDSLK ELK. ELEKTRONK SANAY TCARET Bahçelievler Mah. Suboyu Sok. No: 10/4 Çengelköy / ÜSKÜDAR / ST. Tel & Faks: (0216) Gsm:

54

Hasta Nakil Ünite Sistemleri. Youn Bakım Sistemleri ve Enfeksiyon Risk Yönetimi

Hasta Nakil Ünite Sistemleri. Youn Bakım Sistemleri ve Enfeksiyon Risk Yönetimi Hasta Nakil Ünite Sistemleri Youn Bakım Sistemleri ve Enfeksiyon Risk Yönetimi Enfeksiyon kapmı veya kapma riski olan hastaların, enfeksiyonu, tedavilerinin yapılacaı yere kadar hastayı taıyan salık personeli

Detaylı

TURZM SEKTÖRÜNDE SALIK- GÜVENLK- ÇEVRE- GIDA ÜRETM ALANLARI ve SU SSTEM ALTYAPI GEREKSNMLER

TURZM SEKTÖRÜNDE SALIK- GÜVENLK- ÇEVRE- GIDA ÜRETM ALANLARI ve SU SSTEM ALTYAPI GEREKSNMLER TURZM SEKTÖRÜNDE SALIK- GÜVENLK- ÇEVRE- GIDA ÜRETM ALANLARI ve SU SSTEM ALTYAPI GEREKSNMLER 1/36 SALIK, GÜVENLK, ÇEVRE GIDA VE SU SSTEM ALT YAPI GEREKSNMLER Code: CONST-kitc Version:05 Date: 21.09.2007

Detaylı

Green Ventilation. Kanalsız Otopark Havalandırma Sistemleri

Green Ventilation. Kanalsız Otopark Havalandırma Sistemleri Fanlar Klima Santralleri Hava Dağıtım Ürünleri Yangın Güvenliği Hava Perdeleri ve Isıtma Ürünleri Tünel Fanları Green Ventilation Kanalsız Otopark Havalandırma Sistemleri 2 Systemair Dünyada Systemair

Detaylı

AKDENZ ÜLKELERNDE ATIK SULARIN ETKL YÖNETM, LEN VE TEKRAR KULLANIMI

AKDENZ ÜLKELERNDE ATIK SULARIN ETKL YÖNETM, LEN VE TEKRAR KULLANIMI EMWATER E-ÖRENM KURSU ÖZET AVRUPA BRL FON DESTEKL AKDENZ ÜLKELERNDE ATIK SULARIN ETKL YÖNETM, LEN VE TEKRAR KULLANIMI - Özet - Dr. Yavuz Özoguz (m-haditec GmbH & Co KG) Bilgilerin dayandıı çalımalar: Atık

Detaylı

D 16 T - D 18 T - D 21 T

D 16 T - D 18 T - D 21 T D16T - D18T - D21T Türkçe 1. Giri Sayın müterimiz, SAGEMCOM Dect telefonu satın aldıınız ve bize gösterdiiniz güven için size teekkür ederiz. Bu materyal, büyük bir özenle imal edilmitir. Kullanımı esnasında

Detaylı

BİYOMEDİKAL CİHAZ TEKNOLOJİLERİ

BİYOMEDİKAL CİHAZ TEKNOLOJİLERİ T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI BİYOMEDİKAL CİHAZ TEKNOLOJİLERİ AMELİYATHANE VE YOĞUN BAKIM 523EO0260 Ankara, 2012 Bu modül, mesleki ve teknik eğitim okul/kurumlarında uygulanan Çerçeve Öğretim Programlarında

Detaylı

Resim 3 : Örtülü Elektrod arkı ile yapılan birletirme amaçlı kaynak uygulamaları

Resim 3 : Örtülü Elektrod arkı ile yapılan birletirme amaçlı kaynak uygulamaları METAL KAYNAININ TANIMI Metalik malzemeleri, ısı, basınç ya da ikisi birden kullanılarak ERGTME gerçekletirilip, çounlukla kaynak edilecek metalik malzeme ile aynı ya da çok yakın sıcaklıkta eriyebilen

Detaylı

BĐRĐNCĐ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Hukuki Dayanak, Tanımlar

BĐRĐNCĐ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Hukuki Dayanak, Tanımlar KKGM Tarih ve No : 25.04.2006, 24 Deneysel ve Diğer Bilimsel Amaçlar Đçin Kullanılan Deney Hayvanlarının Korunması, Deney Hayvanlarının Üretim Yerleri ile Deney Yapacak Olan Laboratuvarların Kuruluş, Çalışma,

Detaylı

GHP SERİSİ HİJYENİK PAKET KLİMA CİHAZLARI

GHP SERİSİ HİJYENİK PAKET KLİMA CİHAZLARI GHP SERİSİ HİJYENİK PAKET KLİMA CİHAZLARI GHP serisi hijyenik paket klima cihazları modern ameliyathanelerin ve temiz odaların özel gereksinimlerini karşılamak amacıyla dizayn edilmiş, en son teknoloji

Detaylı

KLAVUZ KİTAP AĞUSTOS/2011

KLAVUZ KİTAP AĞUSTOS/2011 KLAVUZ KİTAP 2011 KLAVUZ KİTAP Sterilizasyon ve Dezenfeksiyon Hizmetleri Bilim Kurulu Başkanlığı tarafından hazırlanmıştır. SAĞLIK HĠZMETLERĠ A.ġ. STERĠLĠZASYON VE DEZENFEKSĠYON HĠZMETLERĠ KLAVUZ KĠTAPÇIĞI

Detaylı

İlk Yayın Tarihi 29.04.2015 Çeker Ocak Teknik Şartnamesi

İlk Yayın Tarihi 29.04.2015 Çeker Ocak Teknik Şartnamesi ŞRT.02 Çeker Ocak Teknik Şartnamesi 1 / 2 1. Çeker ocak kullanıcıyı ve laboratuvar çalışma ortamını EN14175 standartlarını sağlayacak şekilde toksik gazlardan koruyabilecek özellikte 2. Cihaz ortamdan

Detaylı

MERKEZİ STERİLİZASYON ÜNİTESİ (MSÜ) VE UYGULAMALARI. Prof. Dr. Güner DAĞLI Doç. Dr. Mustafa ÖZYURT Yük.Hem. Meral CANBAZOĞLU AKALIN

MERKEZİ STERİLİZASYON ÜNİTESİ (MSÜ) VE UYGULAMALARI. Prof. Dr. Güner DAĞLI Doç. Dr. Mustafa ÖZYURT Yük.Hem. Meral CANBAZOĞLU AKALIN MERKEZİ STERİLİZASYON ÜNİTESİ (MSÜ) VE UYGULAMALARI Prof. Dr. Güner DAĞLI Doç. Dr. Mustafa ÖZYURT Yük.Hem. Meral CANBAZOĞLU AKALIN İSTANBUL- 2010 ÖNSÖZ Dekontaminasyon, dezenfeksiyon ve sterilizasyon herhangi

Detaylı

DİŞHEKİMLİĞİ PRATİĞİNDE STERİLİZASYON VE DEZENFEKSİYON YÖNTEMLERİ

DİŞHEKİMLİĞİ PRATİĞİNDE STERİLİZASYON VE DEZENFEKSİYON YÖNTEMLERİ DİŞHEKİMLİĞİ PRATİĞİNDE STERİLİZASYON VE DEZENFEKSİYON YÖNTEMLERİ Dişhekimliği çalışma alanında kan kaynaklı mikroorganizmalar ile çapraz infeksiyon olasılığı her zaman düşünülmesi gereken bir durumdur.

Detaylı

3M Speedglas Kaynak Güvenliği. 2010 Ürün Kataloğu. Güvenilir Kaynak için. Konforlu Koruma

3M Speedglas Kaynak Güvenliği. 2010 Ürün Kataloğu. Güvenilir Kaynak için. Konforlu Koruma 3M Speedglas Kaynak Güvenliği 2010 Ürün Kataloğu Güvenilir Kaynak için Konforlu Koruma Sürekli Kaynakçılardan ilham aldık Neredeyse otuz yıldır ürünlerimizin performansını ve sağladıkları rahatlığı sürekli

Detaylı

Sağlık Kurumlarında Ġklimlendirme Sistemleri ve Validasyonu

Sağlık Kurumlarında Ġklimlendirme Sistemleri ve Validasyonu Sağlık Kurumlarında Ġklimlendirme Sistemleri ve Validasyonu Mak. Müh. Ali BOYLU EGE NİSAN Temiz Oda Hijyenik Havalandırma Sistemleri Test ve Doğrulama Hizmetleri Ltd. Şti, İSTANBUL e-posta: aliboylu@egenisan.com

Detaylı

MEDİKAL LAMBALAR. 34 Ameliyat Masası Aksesuarları. Ameliyathane Tavan Lambaları. LED Müdahale Lambaları. 40 C-Arm Görüntüleme Masası

MEDİKAL LAMBALAR. 34 Ameliyat Masası Aksesuarları. Ameliyathane Tavan Lambaları. LED Müdahale Lambaları. 40 C-Arm Görüntüleme Masası AMELİYAT MASALARI ve AKSESUARLARI MEDİKAL LAMBALAR ELEKTROKOTER CİHAZLARI Ameliyat Masaları 06 Ameliyathane Tavan Lambaları 26 Elektrokoter Cihazları 34 Ameliyat Masası Aksesuarları 16 LED Müdahale Lambaları

Detaylı

Partikül Sayımı: Nereden, Ne Zaman ve Nasıl? Uz. Hem. Serap GÜNER İstanbul üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi HEKK

Partikül Sayımı: Nereden, Ne Zaman ve Nasıl? Uz. Hem. Serap GÜNER İstanbul üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi HEKK Partikül Sayımı: Nereden, Ne Zaman ve Nasıl? Uz. Hem. Serap GÜNER İstanbul üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi HEKK Havada bulunan mikroorganizmalar, partiküllere tutunarak hareket edebilmekte ve bu

Detaylı

HASTANELERDE HİJYENİK ORTAMLARDA İÇ HAVA KALİTESİNİN ARAŞTIRILMASI VE MODELLENMESİ (ANTALYA ÖRNEĞİ)

HASTANELERDE HİJYENİK ORTAMLARDA İÇ HAVA KALİTESİNİN ARAŞTIRILMASI VE MODELLENMESİ (ANTALYA ÖRNEĞİ) HASTANELERDE HİJYENİK ORTAMLARDA İÇ HAVA KALİTESİNİN ARAŞTIRILMASI VE MODELLENMESİ (ANTALYA ÖRNEĞİ) Ahmet ÇOŞGUN Ahmet KORKMAZ Nafel DOĞDU ÖZET Türkiye de son yıllarda, hastanelerde bebek ölümlerinde hızlı

Detaylı

ÖRNEK DOKÜMANLAR & UYGULAMALAR REHBERİ

ÖRNEK DOKÜMANLAR & UYGULAMALAR REHBERİ ÖRNEK DOKÜMANLAR & UYGULAMALAR REHBERİ VERSİYON 1.0 UYARI Özel Hastaneler Hizmet Kalite Standartları Örnek Dokümanlar & Uygulamalar Rehberi Özel Hastanelerimize Özel Hastaneler Hizmet Kalite Standartları

Detaylı

HASTANE REFERANSLARIMIZ

HASTANE REFERANSLARIMIZ HASTANE REFERANSLARIMIZ 3 İçindekiler Acıbadem Hastanesi 4 Liv Hospitals 6 Medical Park Hastaneleri 8 Akdeniz Üniversitesi Hastanesi 10 Egepol Hastanesi 11 Atatürk Üni. Süleyman Demirel Hastanesi 11 İnönü

Detaylı

97050680 Rev.003 06/2015 SMART TOUCH SKEMA 6

97050680 Rev.003 06/2015 SMART TOUCH SKEMA 6 97050680 Rev.003 06/2015 SMART TOUCH SKEMA 6 TR INDEKS 1. Genel uyarılar... 4 1.2. Öngörülen kullanım ve kullanım şekli... 4 1.2.1. Sınıflandırma ve dayanak yönetmelikler... 4 1.2.2. Çevre şartları...

Detaylı

Bu kullanım kılavuzunda önerileri okuyabilir, teknik kılavuz veya için kurulum kılavuzu. Bu kılavuzdaki tüm sorularınızı (bilgi, özellikler, güvenlik danışma, boyut, aksesuarlar, vb) cevaplarını bulacaksınız.

Detaylı

çindekiler kapatılması... 8 Parlatıcı %... 8 Parlatıcı miktarının ayarlanması... 8 Parlatıcı ilave göstergesinin

çindekiler kapatılması... 8 Parlatıcı %... 8 Parlatıcı miktarının ayarlanması... 8 Parlatıcı ilave göstergesinin çindekiler Güvenlik bilgileri.................. 4 Cihazı çalıtırmadan önce.......... 4 Cihaz teslim edilince.............. 4 Kurma ileminde................. 4 Günlük kullanımda............... 4 Evde çocuk

Detaylı

3M İş Güvenliği ve Çevre Koruma Ürünleri

3M İş Güvenliği ve Çevre Koruma Ürünleri 3M İş Güvenliği ve Çevre Koruma Ürünleri Güvenlik Rehberi Korumanıza Sağlığınızı Yardım Ediyoruz Güvenlik birinci sırada Giriş Dünyanın, lider güvenlik ve koruyucu ekipman sağlayıcılarından biri olarak

Detaylı

MULTIVAC vakum makineleri üreticileri arasında lider konumundadır. Ürün portföyümüz tezgah üstü ve tezgahlı vakum makinelerini, hazneli vakum

MULTIVAC vakum makineleri üreticileri arasında lider konumundadır. Ürün portföyümüz tezgah üstü ve tezgahlı vakum makinelerini, hazneli vakum Vakum Makineleri MULTIVAC vakum makineleri üreticileri arasında lider konumundadır. Ürün portföyümüz tezgah üstü ve tezgahlı vakum makinelerini, hazneli vakum makinelerini ve konveyörlü bant makinelerini

Detaylı

S280 TRC - S300 - S320 TR

S280 TRC - S300 - S320 TR 97050625 Rev.003 06/2015 FULL TOUCH S280 TRC - S300 - S320 TR TR INDEKS 1. Genel uyarılar...4 1.1. Semboller...5 1.2. Öngörülen kullanım ve kullanım şekli...5 1.2.1. Sınıflandırma ve dayanak yönetmelikler...5

Detaylı

SAĞLIK BAKANLIĞI ACİL SAĞLIK HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ SAĞLIK BAKANLIĞI DENİZ AMBULANS BOT KİRALAMA İHALESİ TEKNİK ŞARTNAMESİ

SAĞLIK BAKANLIĞI ACİL SAĞLIK HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ SAĞLIK BAKANLIĞI DENİZ AMBULANS BOT KİRALAMA İHALESİ TEKNİK ŞARTNAMESİ SAĞLIK BAKANLIĞI ACİL SAĞLIK HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ SAĞLIK BAKANLIĞI DENİZ AMBULANS BOT KİRALAMA İHALESİ TEKNİK ŞARTNAMESİ (2014) MADDE 1-GENEL 1.1- Kapsam Bu Teknik Şartname, 5 (beş) yıl, 10950 saat

Detaylı

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) BİYOMEDİKAL CİHAZ TEKNOLOJİLERİ ASPİRATÖRLER

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) BİYOMEDİKAL CİHAZ TEKNOLOJİLERİ ASPİRATÖRLER T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENİRİLMESİ PROJESİ) BİYOMEİKAL CİHAZ TEKNOLOJİLERİ ASPİRATÖRLER ANKARA 2008 Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geliştirilen modüller;

Detaylı

Ürün Kataloğu. Sistem Çözümleri. Innovation has a name.

Ürün Kataloğu. Sistem Çözümleri. Innovation has a name. Ürün Kataloğu Sistem Çözümleri Innovation has a name. ÜRÜN KATALOĞU İÇİNDEKİLER İçindekiler 2 A.O. SMITH SU TEKNOLOJİLERİ HAKKINDA 4 EVSEL ÇÖZÜMLER 6 Lal WP / Lal NP Ters Osmoz Su Arıtma Sistemleri 8 Lal-267WP

Detaylı

Genel Ürün Kataloğu 2012

Genel Ürün Kataloğu 2012 Genel Ürün Kataloğu 2012 Tesisat Sektörümüzde Köklü Bir Üretici ALFEN Üretim ve yönetim merkezi İstanbul da yerleşik Alfen A.Ş. ülkemizin köklü ve yenilikçi firmalarından biridir. 30 yılı aşkın bir süredir

Detaylı