İLKOKUL BÜLTENİ DEĞERLİ VELİLERİMİZ TED İSTANBUL KOLEJİ 01 KASIM 2013

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "İLKOKUL BÜLTENİ DEĞERLİ VELİLERİMİZ TED İSTANBUL KOLEJİ 01 KASIM 2013"

Transkript

1 İLKOKUL BÜLTENİ TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:4 Hafta:8 Sayı: 7 01 KASIM 2013 DEĞERLİ VELİLERİMİZ Ekim tarihlerinde TED Istanbul Koleji Genel Müdür Yardımcısı ve Okul Müdürleri olarak Kıbrıs ta yapılan TED Okulları Müdürler Toplantısına katıldık. Türkiye de bulunan 25 TED Okulu Müdürleri, TED Genel Başkanı ve Genel Müdürünün de katıldığı toplantıda eğtimde yaşanan sorunlar, geliştirilmesi gereken alanlar, öğretmen eğitimleri gibi çeşitli alanlarda beyin fırtınası yapıldı. Tüm Müdürler 2 günlük bir eğitime katıldık. Türkiye de sayısı gün geçtikçe artan TED Okullarının Misyon ve Vizyonunu gözden geçirdik. Kıbrıs tan döndükten sonra 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nı büyük bir çoşku içinde ve yüksek bir katılımla kutladık. Geçen hafta İnglizce etüt çalışmalarımız başladı. Bugün itibarı ile Türkçe Temel Derslerden etüt çalışmalarımız başlıyor. Bu konu ile ilgili detaylı bilgilendirmeyi bültenimizde bulabilirsiniz. Öğrenemeyen öğrenci ya da iyi öğrenen öğrenci diye bir kavram 21. yüzyılda olamaz. Bu tarz etiketlemeler için köhneleşmiş zihinlerin ürünüdür denilebilir. Bunun için etüt çalışmalarına katılan veya katılmayan öğrencilere herhangi bir sınıflandırma yapılamaz. Etüt çalışmaları kazanım tamamlama çalışmalarıdır. Okulumuzun öğrencilerinin eksik kazanımlarını tamamlayabilmeleri için okul saatleri dışında öğretmenler eşliğinde öğrencilerin yaptığı bir çalışmadır. A öğrencisi Matematik te kazanım çalışması yapabilir. B öğrencisi Türkçe de, C öğrencisi ise Spor, Sanat ve Fen derslerinde çok iyidir gibi. Sonuç olarak bizim hedefimiz tüm öğrencilerimizin temel derslerde aynı kazanıma ulaşmasıdır ama her öğrenci için bunun süresi, metodu aynı olamaz. Biz Türkçe Temel Derslerden ve İngilizce den kazanım tamamlama çalışmaları için öğretmenlerimizin görüşleri doğrultusunda katılır ise daha iyi olacağına inandığımız öğrencilerimizin velilerini davet ettik. Etüt çalışmaları sonrasında velilerimizin kendi ulaşımlarını sağlamaları koşulu ile isteyen öğrencilerimiz bu çalışmalara katılabilir. Konu ile ilgili ilgili sorularınız için ilgili müdür yardımcısını telefonla arayabilir veya gönderebilirsiniz. İyi bir hafta sonu geçirmenizi dilerim. Belma ASAM Okul Müdürü

2 Sayfa 2 İLKOKUL BÜLTENİ İngilizce Etüt Çalışmalarımız başlamıştır. Türkçe, Matematik Etüt çalışmalarımız 01 Kasım tarihi itibariyle başlamıştır. 1, 2, 3 ve 4.Sınıflarımız 3-8 Fen Laboratuvarı Etkinliklerimiz 9 İngilizce Zümresi Bilişim Teknolojileri Bölümü 14 Görsel Sanatlar Bölümü 15 Beden Eğitimi Bölümü ETÜT ÇALIŞMALARIMIZ Etüt çalışmalarımız Cuma günü başlamıştır. Bu çalışmalar Matematik ve Türkçe dersleri ile ilgili öğrencilerimizin gelişimlerine destek olmaktır. Bu çalışmalarda öğrencilerin istekli olması başarısını arttıracaktır. Çalışmalar te başlayacak te sona erecektir. Çalışmaları her hafta sınıf öğretmenlerimizden biri yürütecektir. (Örnek: 1.sınıflara sırasıyla A, B, C şubelerinin öğretmenleri dönüşümlü olarak gireceklerdir.) Öğretmenler Günü, Ara Karne, Karne Gününe ve tatillere gelen Cuma günleri hariç birinci dönem sonuna kadar çalışmalarımız devam edecektir. Öğretmenlerimizin önerileri doğrultusunda bir liste oluşturulmuş ve velilerimiz bilgilendirilmiştir. Bilgilendirilen velilerimizin çocukları dışında katılmak isteyen öğrencilerimiz olursa bu öğrencilerimizin velileri sınıf öğretmenleri ile görüşebilirler. Etüt bitiminde öğrenciler velileri tarafından alınacaktır.

3 Yıl:4 Hafta:8 Sayı: 7 Sayfa YILINDA CUMHURİYET ÇOCUKLARI Cumhuriyet Bayramı'nın 90. yılını TED İstanbul Koleji Vakfı Özel İlkokulu 1.Sınıf öğrencileri olarak, benzersiz ve görkemli bir törenle kutladık.

4 Sayfa 4 İLKOKUL BÜLTENİ Cumhuriyetimizin 90. yılı kutlu olsun. 29 Ekim tarihinde Cumhuriyet Bayramımızı büyük bir coşkuyla ve sevinçle kutladık. Bize Cumhuriyet ışığını yakan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ü saygıyla anıyoruz.

5 Yıl:4 Hafta:8 Sayı: 7 Sayfa 5 Matematik dersimizde Bütün,Yarım,Çeyrek, Basamak Değerleri, Tam ve Yarım Saatler konularını işledik.

6 Sayfa 6 İLKOKUL BÜLTENİ Kütüphanede Atatürk ile ilgili araştırmalar yaptık. Mind Lab dersinde Abalone oyununu tanıdık.

7 Yıl:4 Hafta:8 Sayı: 7 Sayfa 7 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMALARI Cumhuriyet coşkusunu hep beraber yaşadık.

8 Sayfa 8 İLKOKUL BÜLTENİ

9 Yıl:4 Hafta:8 Sayı: 7 Sayfa 9 SESLERİ TANIYORUM 1.sınıflar bu hafta Fen laboratuvarında Duyma aktivitesini yaptılar. Dinledikleri farklı sesleri tahmin etmeye çalıştılar. Sesin özellikleri ile ilgili yeni kavramları da öğrendiler. MADDEYİ KEŞFEDİYORUM 3.sınıflar bu hafta Fen Laboratuvarında maddeleri daha yakından tanıdılar. Doğal, İşlenmiş ve Yapay Maddeleri sınıflandırdılar. Bilgi Yarışması yaparak sorulara grupça, kısa zamanda çözümler bulmaya çalıştılar. 3 BOYUTLU FEN LABORATUVARIM 4.sınıflar bu hafta 3D Laboratuvarında ders işlediler. Kuvvet ve Etkileri ile ilgili 3 boyutlu videolar izlediler ve fen aktivite kağıtlarını tamamladılar.

10 Sayfa 10 İLKOKUL BÜLTENİ Bu hafta öğrencilerimiz ile Cumhuriyet Bayramını kutladık. Günün anlam ve önemini vurgulayan çalışmalar yaptık ve panolarımızı bunlarla süsledik. Bu çalışmalar ile öğrencilerimiz Cumhuriyet ve Atatürk teması üzerinde İngilizce duygularını paylaşma imkanı buldular. Yaratıcılıklarını kullanarak duygu ve düşüncelerini yansıttıkları çalışmalar yaptılar. Crystal Kids kitabımızdan ise ilk ünitemiz olan Hurray for School şarkı ve oyunlar ile tamamlandı. Ayrıca kırmızı ve mavinin İngilizce yazılışlarını öğrendik. Skills derslerinde Haircut kitabımıza çeşitli aktiviteler ve oyunlarla devam ettik.

11 Yıl:4 Hafta:8 Sayı: 7 Sayfa 3 Bu hafta Islands kitaplarımızın 2.ünitesi olan Kendim (Me) konusuna başladık. Bu ünitede öğrencilerimiz farklı fiziksel özellikleri öğrenip bunları have got/haven t got- has got/hasn t got yapılarıyla kullanacaklar. Ünitemizin bu haftaki derslerinde farklı fiziksel özellikleri öğrenerek çeşitli oyunlar oynadık ve kelime çalışmaları yaptık. Skills derslerimizde ise New Dog kitabımızın karakterleriyle ilgili yazı çalışmalarımıza devam ediyoruz. Ayrıca öğrencilerimiz orman hayvanlarıyla ilgili bir portfolyo çalışması tamamladılar.

12 Sayfa 12 İLKOKUL BÜLTENİ Bu hafta Skills derslerimizde The New House kitabımızı tamamlıyoruz. Tamamlama aktivitelerimiz kapsamında öğrencilerimiz dönemin ikinci imla quiz ini olacaklar ve yaratıcı yazma çalışmaları yapacaklar. Ayrıca English Everywhere kitabımızın değerlerimiz bölümünden zorbalık ve işbirliği konularını işliyoruz. Skills derslerimizde ise Islands kitabımızın Wild Animals isimli ikinci ünitesine başladık. Bu ünitede hayvanlarla ilgili kelimeleri tekrar ederken, hayvanların beslenme yöntemlerini de öğrenmiş olduk.

13 Yıl:4 Hafta:8 Sayı: 7 Sayfa 13 Bu hafta 4. Sınıf öğrencilerimizle en sevdiğimiz şeyler hakkında konuştuk. Öğrencilerimiz sevdikleri şeyleri anlatan mini bir ilan hazırladılar. Sınava yönelik çalışmalarımız bu hafta da devam etti. Öğrencilerimize sınava yönelik bir deneme çalışması yaptırdık ve konularımızı bir kez daha pekiştirdik. Skills derslerimizde de sınava yönelik çalışmalarımıza eğlenceli aktiviteler ve oyunlarla devam ettik. Tüm öğrencilerimize sınavlarında başarılar diliyoruz.

14 Sayfa 14 İLKOKUL BÜLTENİ 4.SINIFLARDA 10 PARMAK KLAVYE KULLANMA BECERİLERİNİN GELİŞTİRİLMESİ 4. sınıf öğrencilerimiz Bilişim Teknolojileri dersimizde 10 Parmak Hızlı Yazı Yazma programı olan Hotkey programında çalışmaya başladı. Öğrencilerimizin klavye kullanma becerileri yıl boyunca derslerde ara ara öğretmenler tarafından ölçülerek kaydedilecektir. Siz velilerimizden ricamız, öğrencilerimizin evde On Parmak programında pratik yapmalarını sağlamanızdır. Bu çalışma bir süreci içerecektir. Öğrencilerimizin bir anda 10 Parmak yazmaya başlamasını bekleyemeyiz. Yapacağı pratikler zaman içerisinde becerilerinin gelişmesini sağlayacaktır. Sizlerin de bu süreci evde takip edip, öğrencilerimizi doğru şekilde yönlendirebilmeniz için ödev modülüne 10 Parmak programını nasıl kullanacaklarına dair bilgilendirici bir yazı ekledik. On Parmak Kullanmanın Yararları Daha az yorulmak. Daha hızlı ve de yanlışsız yazmak. Bilgisayar başında daha sağlıklı durmak. Klavyeye bakma zorunluluğunun ortadan kalkması. Yapılacak işleri zamanında yetiştirmek. Bilgisayarda klavye ile yazarken daha uzun süreli yazma sağlamak. Eşsiz bir klavye kontrolü.

15 Yıl:4 Hafta:8 Sayı: 7 Sayfa 15 Cumhuriyetimizin 90.yıldönümünü büyük bir coşkuyla kutladığımız bu hafta içerisinde biz de öğrencilerimiz ile birlikte panolarımızı süsledik. Atatürk konulu resimler yaparak 10 Kasım da okulumuzun TEDART Sanat Galerisi nde açılacak olan sergimizin son hazırlıklarını tamamladık. Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü nün düzenlemiş olduğu Cumhuriyet Konulu resim yarışmasında 4A sınıfı öğrencilerimizden Işık Gök resim dalında ilçe birincisi oldu. 29 Ekim Salı günü Beykoz Çayırı nda düzenlenen törende ödülünü alan öğrencimizi kutlar, yarışmaya hazırlanmasında kendisine rehberlik eden öğretmenimiz Nilüfer Kına ya teşekkür ederiz.

16 Sayfa 16 İLKOKUL BÜLTENİ HAFTASONU YAPILAN SPOR ÇALIŞMALARIMIZ! TED İstanbul Koleji Spor Kulübü ve Geleceğin Yıldızları işbirliğiyle başlayan MULTI SPORTS ACADEMY çalışmaları basketbol voleybol futbol judo jimnastik dans&bale branşlarında devam ediyor. Cumartesi ve pazar günleri, 5-16 yaş grubuna yönelik olarak düzenlenen Multi Sports Academy nin TED İstanbul Koleji nin seçkin öğretmenleri ve Geleceğin Yıldızları Koçları ndan oluşan ekibi öğrenci ve ailelerine farklı değerler sunuyor. Güvenli bir ortamda spor kültürünü ve disiplinini kazanma-geliştirme fırsatı Fiziksel ve sosyal gelişim Yeni arkadaşlıklar kurma imkanı İlgi alanında gelişme fırsatı Öğrenciler için doğru örnekler teşkil eden genç, çalışkan ve sorumluluk sahibi liderler-antrenörler Sporcu gelişimi izleme programı ve sertifikalar Çocuklarını Multi Sports Academy ye kayıt ettirmek isteyen aileler TED İstanbul Koleji öğrencilerine özel kayıt avantajları ve çalışma saatleri için TED İstanbul Koleji Spor Kulübü ofisindeki kayıt yetkilileri ile görüşebilirler. TED İSTANBUL KOLEJLİLER SPOR KULÜBÜ TENİS AKADEMİSİ PROGRAMLARI TED İstanbul Kolejliler Spor Kulübü Tenis Akademisi, yetiştirme-geliştirme ve performans hazırlık takım çalışmaları uzman antrenörlerimiz eşliğinde başlıyor. Sınırlı sayıdaki kontenjandan faydalanmak için TED İstanbul Koleji Spor Kulübümüz ile irtibata geçiniz. 1.DÖNEM BAŞLANGIÇ ve BİTİŞ TARİHİ 28 Ekim 2013 PAZARTESİ 26 OCAK 2014 PAZAR 2.DÖNEM BAŞLANGIÇ ve BİTİŞ TARİHİ 11 ŞUBAT 2014 SALI 15 HAZİRAN 2014 PAZAR KAYIT TARİHLERİ 09 EKİM-09 KASIM 2013 YAŞ GRUPLARI; Doğum Tarihleri Çalışma Saatleri :00-14: :15-15: :30-16: :45-18: ve sonrası 18:00-19:15 AYRINTILI BİLGİ VE KAYITLAR; TED İSTANBUL KOLEJLİLER SPOR KULÜBÜ (216) DAHİLİ: 610

17 Yıl:4 Hafta:8 Sayı: 7 Sayfa 17 BAŞARILI TENİS SPORCULARIMIZ, 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI RESEPSİYONUNA KATILMIŞLARDIR. Okulumuz öğrencilerinden ve başarılı tenis sporcularımızdan, Atakan GEZER ve İnci ÖĞÜT, tarihinde, İstanbul Valiliği tarafından düzenlenen, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı resepsiyonuna, tenis branşında İstanbul'u temsilen katılmışlardır. Cumhuriyet bayramımızı tekrar kutluyor öğrencilerimizi tebrik ediyoruz.

18 Sayfa 18 İLKOKUL BÜLTENİ ÖĞRENCİMİZ, ESAT DANIŞ GÖKÇEN E OLİMPİYAT YOLUNDA BAŞARILAR DİLİYORUZ! öğretim yılı içerisinde, tarihinde İstanbul da yapılan İstanbul un En Hızlısı final yarışmaları sonucunda, öğrencimiz İstanbul genelinde ilk sekiz sırayı elde eden sporcular arasına girmiştir. Geçtiğimiz yıl ilk sekize giren 7.sınıf öğrencimiz Esat Danış GÖKÇEN öğretim yılı başlangıcında ve 24 Ekim 2013 tarihinde Gençlik Hizmetleri İl Müdürlüğü ve Atletizm Federasyonu tarafından yapılan yetenek taraması için testlere davet edilmiştir. Bu testlerin sonucunda Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Atletizm İl Temsilciliği tarafından uzun süreli olimpiyatlara hazırlayıcı bir program kapsamına alınmıştır. Öğrencimiz; belli zaman aralıklarında testlere tabi tutulacak olup, özel antrenör eşliğinde ve kişiye özel antrenman çalışmaları ile olimpiyatlara hazırlanacaktır. Öğrencimizi ve öğretmenimizi başarılarından dolayı gönülden kutluyor, olimpiyatlar yolunda başarılar diliyoruz. Hazırlayan : Vildan TAŞTAN - İlkokul Müdür Asistanı

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 5.SAYI

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 5.SAYI 2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 5.SAYI TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:5 Hafta:6 Sayı: 5 17 EKİM 2014 DEĞERLİ VELİLERİMİZ Bahçede oynamanın keyifini çıkaran öğrencilerimizin, yağışlı havalarda da motivasyonlarının

Detaylı

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTENİ 16.SAYI

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTENİ 16.SAYI 2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTENİ 16.SAYI TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:5 Hafta:20 Sayı: 16 23 Ocak 2015 DEĞERLİ VELİLERİMİZ Birinci dönemi bugün itibarı ile tamamlamış bulunuyoruz. Tatiller nedeniyle

Detaylı

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTEN 23.SAYI

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTEN 23.SAYI 2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTEN 23.SAYI TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:5 Hafta:30 Sayı: 23 03 Nisan 2015 Değerli Velilerimiz, Bugün bir haftalık tatilimiz başlıyor. Tatil sonrası ilk okul günümüz

Detaylı

E-DERGİ YAKAMOZ ÖZEL PEV OKULLARI KÜLTÜR YAYINI / SAYI:9 / YIL: 2013-2014 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI

E-DERGİ YAKAMOZ ÖZEL PEV OKULLARI KÜLTÜR YAYINI / SAYI:9 / YIL: 2013-2014 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI E-DERGİ ÖZEL PEV OKULLARI KÜLTÜR YAYINI / SAYI:9 / YIL: 2013-2014 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI PEV Liselerinde Cumhuriyet Coşkusu Cumhuriyetimizin 90.yıldönümünde, Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK ün açtığı aydınlık

Detaylı

BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ 23.01.2015 ÖZEL BAŞKENT OKULLARI

BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ 23.01.2015 ÖZEL BAŞKENT OKULLARI BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ 23.01.2015 ÖZEL BAŞKENT OKULLARI Başkent Üniversitesi Özel Başkent Okullarının Sayın Velileri, Başkent Okulları olarak çalışmalarımız konusunda bilgi sahibi olabilmeniz için hazırladığımız

Detaylı

ÇANAKKALE CUMHURİYET ORTAOKULU 2015-2016 VELİ - ÖĞRENCİ EL KİTABI. Sunuş ve Hoş Geldiniz...2. 1.Okulun Temelleri...4. Vizyonumuz Misyonumuz...

ÇANAKKALE CUMHURİYET ORTAOKULU 2015-2016 VELİ - ÖĞRENCİ EL KİTABI. Sunuş ve Hoş Geldiniz...2. 1.Okulun Temelleri...4. Vizyonumuz Misyonumuz... ÇANAKKALE CUMHURİYET ORTAOKULU 2015-2016 VELİ - ÖĞRENCİ EL KİTABI İçindekiler Sunuş ve Hoş Geldiniz...2 1.Okulun Temelleri...4 Vizyonumuz Misyonumuz...6 Felsefe...7 İlkeler...7 2. Okulla İlgili Genel Bilgiler...8

Detaylı

TED ANKARA KOLEJİ VAKFI OKULLARI K12 VELİ BİLGİLENDİRME KİTAPÇIĞI

TED ANKARA KOLEJİ VAKFI OKULLARI K12 VELİ BİLGİLENDİRME KİTAPÇIĞI K12 VELİ BİLGİLENDİRME KİTAPÇIĞI Atatürk'ün 26 Mayıs 1937 de Halkevi nde okulumuz öğrencilerinin oynadıkları Ay Işığı Opereti ni izledikten sonra söylediği sözler. Tebrik ederim, çok muvaffak oldular.

Detaylı

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTEN 22.SAYI

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTEN 22.SAYI 2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTEN 22.SAYI TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:5 Hafta:29 Sayı: 22 27 Mart 2015 Değerli Velilerimiz, Geçen hafta NESA (Near East South Asia), Yakın Doğu Güney Asya Yurtdışı

Detaylı

2014-2015 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI I. YARIYIL ETKİNLİK TAKVİMİ

2014-2015 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI I. YARIYIL ETKİNLİK TAKVİMİ 1 2014-2015 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI I. YARIYIL ETKİNLİK TAKVİMİ 2 3 4 5 6 7 Türkçe öğretimi beceri kazandırmaya yönelik etkinlikler bileşkesidir. Türkçe öğretimindeki temel amacımız; dinleme, konuşma, okuma,

Detaylı

HAZİRAN 2014 / 11. Sayı

HAZİRAN 2014 / 11. Sayı HAZİRAN 2014 / 11. Sayı 1 İçindekiler 2 İçindekiler 43 Okan Koleji Ortaokulu 3 Öğretmen-ce Paylaşımlar.. 44 Yabancı Diller 6 Okan Koleji Anaokulu 48 Sözel Bölüm 7 Tuzla Anaokulu 50 Sayısal Bölüm 9 Ataşehir

Detaylı

Hayatta en hakiki mürşit, ilimdir.

Hayatta en hakiki mürşit, ilimdir. Hayatta en hakiki mürşit, ilimdir. Anasınıfı İlkokul Ortaokul Anadolu Lisesi Fen Lisesi İyi eğitimle iyi gelecek 2004 2005 eğitim öğretim yılında sistemimiz ISO 9001 2000 Kalite Yönetim Sistemi Standartlarına

Detaylı

ARALIK 2014 / 12. Sayı OKAN KOLEJİ İTALYA DA

ARALIK 2014 / 12. Sayı OKAN KOLEJİ İTALYA DA ARALIK 2014 / 12. Sayı OKAN KOLEJİ İTALYA DA 1 İçindekiler 2 İçindekiler 62 Okan Koleji Ortaokulu 3 Genel Müdür Yardımcımız dan 63 Ortaokul Müdürümüz den.. 6 Öğretmen-ce Paylaşımlar 64 Yabancı Diller 11

Detaylı

TARİHÇEMİZ EĞİTİM POLİTİKAMIZ

TARİHÇEMİZ EĞİTİM POLİTİKAMIZ 0 TARİHÇEMİZ Özel Anakent Okulları Egitim-Öğretim hayatına 1986 yılında Anadolu Lisesi statüsünde Anakent Koleji olarak başladı. Okulun kurucuları, ikisi de matematikçi ve dershaneci olan Mahmut Gökşen

Detaylı

MART 2014 / 10. Sayı

MART 2014 / 10. Sayı MART 2014 / 10. Sayı 1 İçindekiler 2 İçindekiler 42 Okan Koleji Ortaokulu 3 Öğretmen-ce Paylaşımlar.. 43 Yabancı Diller 7 Okan Koleji Anaokulu 48 Sözel Bölüm 8 Tuzla Anaokulu 51 Sayısal Bölüm 10 Ataşehir

Detaylı

MünazaraKulübü. eğitim kurumları. YarıẟmadanYarıẟmaya. Yayın İletiẟim Kulübü. burası

MünazaraKulübü. eğitim kurumları. YarıẟmadanYarıẟmaya. Yayın İletiẟim Kulübü. burası MünazaraKulübü YarıẟmadanYarıẟmaya Yayın İletiẟim Kulübü İletiẟim: okulummarmara@mek.k12.tr ilknurakgun@mek.k12.tr Yayın İletiẟim Kulübü Öğretmeni: İlknur Akgün Kulüp Öğrencileri: Büẟra Genç, Burak Sezer

Detaylı

Hayal Ederek Başladık; Kurucu Mesajı. Her Öğrenci Bizim İçin Ayrı Bir Değerdir. HAYALLERİNİZİN PEŞİNDEN GİDİN, BU ÇİZGİ Yİ TAKİP EDİN

Hayal Ederek Başladık; Kurucu Mesajı. Her Öğrenci Bizim İçin Ayrı Bir Değerdir. HAYALLERİNİZİN PEŞİNDEN GİDİN, BU ÇİZGİ Yİ TAKİP EDİN HAYALLERİNİZİN PEŞİNDEN GİDİN, BU ÇİZGİ Yİ TAKİP EDİN Hayal Ederek Başladık; 2 Başarmak için hayallerimize inandık. 15 yıldır bizlerle aynı rüyayı gören binlerce öğrenci ve velimizle hayalleri yaşanabilir

Detaylı

3. SINIFLAR VELİ BÜLTENİ

3. SINIFLAR VELİ BÜLTENİ 3. SINIFLAR VELİ BÜLTENİ Sayı: 1 Tarih: 08.09.2014 24.10. 2014 Sayın Velilerimiz; Yaz tatilinin ardından 2014-2015 öğretim yılına büyük bir heyecanla başladık. Bu hafta (08-12 Eylül) sınıfımız ve okulumuzda,

Detaylı

TED İSTANBUL KOLEJİ VAKFI OKULLARI İLE TED İSTANBUL KOLEJİ SPOR KULÜBÜ BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR UYGULAMALARI PROGRAM VE İLKELERİ

TED İSTANBUL KOLEJİ VAKFI OKULLARI İLE TED İSTANBUL KOLEJİ SPOR KULÜBÜ BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR UYGULAMALARI PROGRAM VE İLKELERİ TED İSTANBUL KOLEJİ VAKFI OKULLARI İLE TED İSTANBUL KOLEJİ SPOR KULÜBÜ BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR UYGULAMALARI PROGRAM VE İLKELERİ EYLÜL 2013 Page 1 of 20 Sayın Velimiz, Öğrencilerimizin daha fazla spor yapmaları

Detaylı

AÇI OKULLARI E- Haber Mayıs 2014

AÇI OKULLARI E- Haber Mayıs 2014 AÇI OKULLARI E- Haber Mayıs 2014 İÇİNDEKİLER 1. KURUMSAL 2. ÖĞRETMENLER 3. AÇI AKADEMİK PROGRAM 3.1. OKUL ÖNCESİ # 3.2. İLKOKUL # 3.3. ORTAOKUL # 3.4. LİSE 4. AÇI ÖĞRENİM DENEYİMLERİ 4.1. OKUL ÖNCESİ #

Detaylı

BÜLENT KORUCU İLE RÖPORTAJ KÜLTÜR SANAT 11. dereceye giren öğrenciler, ödüllerini Kaymakam Bey in elinden aldılar. Dereceye giren öğrencilerimiz;

BÜLENT KORUCU İLE RÖPORTAJ KÜLTÜR SANAT 11. dereceye giren öğrenciler, ödüllerini Kaymakam Bey in elinden aldılar. Dereceye giren öğrencilerimiz; YAZ MEVSİMİ Nİ PASTELLE BOYADIK! EĞİTİM 05 BÜLENT KORUCU İLE RÖPORTAJ KÜLTÜR SANAT 11 CAPRICE TE 5 GÜN GEZİLERİMİZ 15 EĞİTİM OKULUM ÖZEL SİLİVRİ FATİH İLKÖĞRETİM OKULU YAYIN ORGANIDIR. MAYIS 2010 YIL:2

Detaylı

Yönder Öğrencisi Kimselere Benzemez. Yönder de Çocuklarınız Kendini Keşfediyor. Yönder Öğrencisi Her Türlü Ulusal ve Uluslararası Sınavlara Hazırlanır

Yönder Öğrencisi Kimselere Benzemez. Yönder de Çocuklarınız Kendini Keşfediyor. Yönder Öğrencisi Her Türlü Ulusal ve Uluslararası Sınavlara Hazırlanır Yönder de Çocuklarınız Kendini Keşfediyor Yönder Öğrencisi Her Türlü Ulusal ve Uluslararası Sınavlara Hazırlanır Yönder Öğrencisi Kimselere Benzemez Yönder Ulusal ve Uluslararası Düzeyde Kalitesi Kabul

Detaylı

SEV YAYINCILIK A.Ş. ŞİRKET MÜDÜRÜ EBRU ŞENOL

SEV YAYINCILIK A.Ş. ŞİRKET MÜDÜRÜ EBRU ŞENOL 2014 YAZ 6 100. GÜN KUTLAMALARI OKULA BAŞLAYALI 100 GÜN OLDU TOPLAMA İŞLEMİ YAPIYORUZ MATEMATİK ÖĞRENİYORUZ SAĞLIKLI BÜYÜYORUM BAHÇEDEN TURUNÇ REÇELİ SAĞLIK VE EĞİTİM VAKFI YAYINIDIR. YAZ 2014, YIL 3,

Detaylı

Bilgi ile Yıldızlaşan Nesiller. Sayı : 1 Aylık Okul Gazetesi Okulumuzun Hediyesidir.

Bilgi ile Yıldızlaşan Nesiller. Sayı : 1 Aylık Okul Gazetesi Okulumuzun Hediyesidir. YOZGAT IN ÇOCUKLARI BUZ PATENİYLE TANIŞTI Eğitim ve öğretimin yanı sıra sosyal kültürel ve sportif faaliyetlere ayrı bir önem ve zaman ayıran okulumuz, Yozgat ta bir ilki gerçekleştirerek, buz pateni pistini

Detaylı

AÇI OKULLARI E-HABER

AÇI OKULLARI E-HABER AÇI OKULLARI E-HABER Yeni Yerleşkeler... 2 Açı Okul Öncesi Küçükyalı Yerleşkesi... 2 Açı Okul Öncesi Zekeriyaköy Yerleşkesi... 2 Stratejik Plan... 3 Açı Okul Öncesi... 3 İlkokul Ortaokul... 4 Lise... 6

Detaylı

Sarıkamış Bir Hüznün Tarihi. Anasınıfından Muhteşem Performans. Kulüpler Sayfa 8 de. Sultan Alparslan Koleji Rallisi Muhteşem Geçti

Sarıkamış Bir Hüznün Tarihi. Anasınıfından Muhteşem Performans. Kulüpler Sayfa 8 de. Sultan Alparslan Koleji Rallisi Muhteşem Geçti İNGİLİZCE TEOG 8. Sınıf öğrencilerimiz aktiviteli, eğlenceli ve oyun dolu İngilizce dersleriyle 1.TEOG sınavına hazırlandılar. 04 05 HAYALİMDEKİ EV Okulumuz 3. Sınıf zümresi tarafından Hayat Bilgisi dersi

Detaylı

BİLMEMİZ GEREKENLER SINIF İÇİ ETKİNLİKLER OKUMA YAZMAYA HAZIRLIK ETKİNLİĞİ SANAT ETKİNLİĞİ TÜRKÇE DİL ETKİNLİĞİ MÜZİK-OYUN ETKİNLİĞİ FEN ETKİNLİĞİ

BİLMEMİZ GEREKENLER SINIF İÇİ ETKİNLİKLER OKUMA YAZMAYA HAZIRLIK ETKİNLİĞİ SANAT ETKİNLİĞİ TÜRKÇE DİL ETKİNLİĞİ MÜZİK-OYUN ETKİNLİĞİ FEN ETKİNLİĞİ Sevgili Velimiz, 2014-2015 eğitim ve öğretim yılında çocuklarımızla birlikte hazırlayacağımız tüm etkinliklerimizi aylık bültenimizden takip edebilirsiniz. Bültenimizde sınıf içerisinde uyguladığımız tüm

Detaylı

Eğitim Gönüllüleri Yayın Organıdır / Üç ayda bir yayımlanır / Eylül 2012

Eğitim Gönüllüleri Yayın Organıdır / Üç ayda bir yayımlanır / Eylül 2012 Eğitim Gönüllüleri Yayın Organıdır / Üç ayda bir yayımlanır / Eylül 2012 Fotoğraf: Dinçer Kayalı İçindekiler Sevgili TEGV Dostları, Bir yaz mevsimini daha geride bıraktık. TEGV çocukları yine yaz tatilinde

Detaylı

Portre: Ercan Kesal Mert Fırat

Portre: Ercan Kesal Mert Fırat Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı yayın organıdır üç ayda bir yayımlanır YAZ 2014 Portre: Ercan Kesal Mert Fırat Doç.Dr.Banu Manav Kültür Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı

Detaylı

( Hayat Bilgisi, Türkçe, Matematik, Beden Eğitimi, Halk Oyunları, Bilişim Teknolojileri, Müzik, Bale, Görsel Sanatlar, Drama, İngilizce, Satranç)

( Hayat Bilgisi, Türkçe, Matematik, Beden Eğitimi, Halk Oyunları, Bilişim Teknolojileri, Müzik, Bale, Görsel Sanatlar, Drama, İngilizce, Satranç) BU SAYIDA: Müdür Mektubu..3 1. sınıflar bülteni..4-19 ( Hayat Bilgisi, Türkçe, Matematik, Beden Eğitimi, Halk Oyunları, Bilişim Teknolojileri, Müzik, Bale, Görsel Sanatlar, Drama, İngilizce, Satranç) 2.

Detaylı

AÇI OKULLARI E-HABER

AÇI OKULLARI E-HABER AÇI OKULLARI E-HABER Stratejik Plan... 2 Açı Okul Öncesi... 2 Açı İlkokulları... 3 Açı Ortaokulu... 4 Açı Lisesi... 5 Öğrenenler Topluluğu... 6 Akademik Kurul Öğrenen Okul Projesi... 6 Açı da Bilişim...

Detaylı