Okşan Atilla Sanön Eczacıbaşı Holding Kurumsal İletişim Direktörü

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Okşan Atilla Sanön Eczacıbaşı Holding Kurumsal İletişim Direktörü"

Transkript

1 Okşan Atilla Sanön Eczacıbaşı Holding Kurumsal İletişim Direktörü Mayıs 2005

2 ECZACIBAŞI TOPLULUĞU Sağlıklı Bir Gelecek Eczacıbaşı bugün, temel olarak ilaç, yapı malzemeleri, tüketim ürünleri üretimi alanında, ulusal ve uluslararası pazarlara yönelik olarak çalışan bir sanayi kuruluşları topluluğudur. Topluluk yapısında, bu temel sektörler dışında finans, bilgi teknolojileri ve kaynak teknolojileri alanında etkinlik gösteren kuruluşlar da yer alıyor.

3 ECZACIBAŞI TOPLULUĞU Eczacıbaşı, 2004 yılı sonu itibariyle, 36 kuruluşu, 2.2 milyar dolar cirosu ve 8 bini aşan çalışanı ile Türkiye'nin önde gelen sanayi toplulukları arasında yer alıyor.

4 ECZACIBAŞI TOPLULUĞU KURUMSAL SOSYAL SORUMLULUK ÇALIŞMALARI

5 Eczacıbaşı Topluluğu, kültür, sanat, eğitim, bilim ve spor alanlarında toplumsal yaşamın gelişmesine katkıda bulunmayı sorumlulukları arasında sayar. Eczacıbaşı Topluluğu, toplumsal hizmetlerini, doğrudan kurduğu ya da kuruluş ve yönetiminde etkin rol aldığı kurumlar aracılığıyla yürütür.

6 KURUMSAL SOSYAL SORUMLULUK ÇALIŞMALARI KÜLTÜR VE SANAT İstanbul Modern Sanat Müzesi İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı İzmir Kültür, Sanat ve Eğitim Vakfı Eczacıbaşı Sanal Müzesi VitrA Seramik Sanat Atölyesi EĞİTİM İlköğretim Fen ve Matematik Sanat Eğitimi Tıp-Eczacılık-Sağlık Spor Eğitimi SPOR Eczacıbaşı Spor Kulübü KÜLTÜREL MİRAS İznik Medresesi

7 KURUMSAL SOSYAL SORUMLULUK ÇALIŞMALARI SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI TÜSİAD Türkiye Ekonomik ve Sosyal Etüdler Vakfı Türkiye Bilişim Vakfı İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı (İKSV) İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı (İKSEV) Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) Türkiye Üçüncü Sektör Vakfı (TÜSEV) Türk Eğitim Vakfı (TEV) Türkiye Aile Planlaması Vakfı

8 KÜLTÜR VE SANAT İstanbul Modern Sanat Müzesi Eczacıbaşı Topluluğu kurucu olarak ilk yatırım ve proje yönetim finansmanı ile çekirdek koleksiyonu sağladı. Açıldığı hafta , Mayıs ayına kadar in üzerinde ziyaretçi ağırladı.

9 SÜREKLİ SERGİ SALONU Gözlem / Yorum / Çeşitlilik sergisinde, 20.yüzyılın başından günümüze Türk modern ve çağdaş sanatının ana eğilimleri ve önemli yapıtları tematik bir düzenle sunuluyor.

10 GÖZLEM / YORUM / ÇEŞİTLİLİK

11 İSTANBUL MODERN SÜRELİ SERGİLER SALONU SERGİ TAKVİMİ Yeni Alımlar Sergisi 15 Ocak Mart 2005 Küratörler : Haşim Nur Gürel - Levent Çalıkoğlu - Ali Akay Fikret Mualla Retrospektifi 15 Nisan Temmuz 2005 Küratörler : Haşim Nur Gürel - Levent Çalıkoğlu - Ali Akay Uluslararası Çağdaş Sanat Sergisi 15 Eylül Ocak 2006 Küratör : Rosa Martinez Deutsche Bank Sergisi Şubat 2006

12 FİKRET MUALLA RETROSPEKTİFİ İstanbul Modern, bugüne kadar yapılmış en kapsamlı sergiyle Fikret Mualla nın 102. doğum yılını kutluyor. Sergide ünlü ressamın yapıtlarının yanısıra Ara Güler tarafından çekilmiş fotoğraflarından oluşan fotobiyografi de yer alıyor. Sergiyle eşzamanlı olarak gösterime girecek olan Fikret Mualla belgesel filmi müzenin sinema salonunda izleyicilere sunuluyor.

13 İSTANBUL MODERN FOTOĞRAF BÖLÜMÜ 2005 YILI SERGİLERİ BİZDEN GÖRÜNENLER 11 Aralık Mart 2005 BULUŞMA RENDEZ-VOUS 5 Nisan Haziran 2005 KONFERANS : Orhan Cem Çetin KENT / YAPI / İNSAN 2 Temmuz Temmuz 2005 KONFERANS : Mimar Mehmet Konuralp TÜRKİYE DE YABANCI FOTOĞRAFÇILAR 6 Eylül Ocak 2006 KONFERANS: Nissan Perez (Kudüs Müzesi Fot. Bl. Müdürü)

14 EĞİTİM PROGRAMI GARANTİ BANKASI NIN KATKILARIYLA İstanbul Modern eğitsel çalışmalarını anaokullarından eğitimin en üst derecelerine kadar geniş yelpazede farklı programlarla sunuyor. Eğitim programı okul, rehberli tur, aile ve tatil programlarını içeriyor Disiplinlerarası bir anlayışla, dijital teknolojiler kullanılarak oluşturulmuş bu örnekler, güncel sanatın farklı ve yeni eğilimlerini yansıtıyor. 12 Aralık Mart 2005 Tarihleri Arasında Eğitim Programları ile Ağırlanan Ziyaretçi sayısı; 6566

15 REHBERLİ TURLAR İstanbul Modern, rehberli tur hizmetiyle sanat ile izleyeni arasında daha güçlü bir iletişim kuruyor. Rehberli turlar Türkçe ve İngilizce gerçekleştiriliyor..

16 EĞİTİM PROGRAMI 2005 PROJELERİ Çalışma Toplantıları: Eğitim çalışanları, küratörler ve öğretmenler için çalışma toplantıları düzenlenecek. Sanatçıyla Tanışın: Her ayın son cuma günü bir sanatçı, katılacağı söyleşiyle çalışmalarını ve sanata bakışını izleyenleriyle paylaşacak. Büyüklere Sanat Okulu: Her ay üç hafta süreyle sanat tarihçileri ve sanat eleştirmenleri Yapıt Okuma, Sanat Tarihi başlıklı dersler verecek. Genç Podyum: Üniversitelerin Sanat Fakülteleri ve Sanat Kulüpleri öğrencilerinin hazırladığı projelerin sunumları yapılacak. Sempozyum: Çağdaş müzecilik ve sanat gündemini yönlendirecek konularda sempozyumlar düzenlenecek. Bu sempozyumlar, Türkiye deki çağdaş sanat ve müzeciliği uluslararası platformda tanıtmayı amaçlıyor.

17 SÜRELİ SERGİLER MÜZEBÜS PROGRAMI LAFARGE TÜRKİYE NİN KATKILARIYLA Başlama Tarihi : 15 Nisan 2005 Süreli Sergilere paralel olarak Sanat İçin Genç Gönüllüler projesi ile, yaş arası gruplara yönelik gezici eğitim sergisi (İstanbul Modern Müzebüs) ve çalışmaları uygulanacak. Gezici Eğitim Sergisi İstanbul daki 388 liseyi hedefliyor. Fikret Mualla Retrospektifi ile başlayacak olan gezici sergi, Uluslararası Çağdaş Sergi ve Buluşma-Rendez -vous ile sürecek.

18 YETİŞKİNLERE YÖNELİK İŞİTSEL TURLAR MNG BANK IN KATKILARIYLA İstanbul Modern süreli ve sürekli sergileri için, yapıtların sesli etiketi niteliğini taşıyan işitsel turlar gerçekleştirilecek. Yetişkinlere yönelik işitsel tur programında yapıtlara ilişkin bilgiler iki dil olarak (Türkçe İngilizce) sunulacak ve en az 30 dakika sürecek. İşitsel turlar Fikret Mualla Retrospektifi ile başlayacak ve sürekli sergilerde de uygulanacak.

19 SİNEMA / ARTHOUSE AKBANK IN KATKILARIYLA 80 kişilik Arthouse, sinema sanatının çağdaş ve çarpıcı örneklerini sunuyor. 14 Aralık Şubat 2005 tarihleri arasında toplam 2557 seyirci film izledi. Arthouse un ilk filmi, Avrupa Birliği üyesi 25 ülke yönetmenlerinin kısa filmlerinden oluşan Şu Avrupa Dedikleri oldu.

20 İSTANBUL MODERN SANAT KÜTÜPHANESİ ŞERİFE GÜL BABAOĞLU NUN KATKILARIYLA Herkesin ulaşabileceği çağdaş bir başvuru merkezi olarak tasarlanan İstanbul Modern Kütüphanesi, müzenin etkinlik programlarını destekliyor. Kütüphane koleksiyonu, ülkemizin sanat alanındaki birikiminden oluşan kaynakları, dünya sanatının belli başlı akım ve eğilimlerinin bilgisini yansıtıyor.

21 İSTANBUL MODERN SANAT KÜTÜPHANESİ Sanat eğitimi ve müzecilik alanlarındaki kaynaklar derlenerek kullanıma sunulacak. Okurlar, çevrimiçi veritabanları üzerinden yayın taraması yapabilecek. İnternet üzerinden uluslararası müze, galeri, sanat ve müze kütüphaneleri ilgili sitelere ulaşabilecek.

22 YENİ MEDYA ALANI BEKO NUN KATKILARIYLA Teknoloji ile sanatın buluştuğu yepyeni bir platform olmayı hedefleyen Yeni Medya Alanı nda dijital ortamdaki interaktif sanat ve tasarım çalışmalarını izleniyor. Çeşitli sanat sitelerine, projelerine erişim sağlayan Yeni Medya Alanı nda müze sergilerine ilişkin çalışmalar da yer alacak. Bu bölümde ayrıca herkesin kendi üretimiyle katılabileceği yarışmaların, sergilerin, etkinliklerin düzenlenmesi amaçlanıyor.

23 UNIT GROUP UN KATKILARIYLA Müze Geliştirme Sponsoru olarak İstanbul Modern e verdiği destekle; Müze mekanlarının daha işlevsel kılınması için yapılan çalışmalara katkıda bulunmaktadır. İPEK KAĞIT IN KATKILARIYLA Müze Geliştirme Sponsoru olarak İstanbul Modern e verdiği destekle; İstanbul Modern seminer odalarının gerçekleştirilmesine katkıda bulunmaktadır.

24 MÜZE MAĞAZASI İstanbul Modern mağazalarında sergiler ve etkinliklerle ilgili katalog, kitaplar, yabancı ve yerli sanat kitapları bulunuyor. Müzedeki sanat eserlerinin röprodüksiyonlarıyla hazırlanmış birçok özgün müze hatırası ve hediyelik eşya satışa sunuluyor.

25 İSTANBUL MODERN CAFE Muhteşem Boğaz manzarasıyla İstanbul Modern Cafe, kentin gözde mekanlarından biri olmaya aday. Geniş ve zengin bir menüsü bulunan İstanbul Modern Cafe saat 18:00`den itibaren dünya mutfağından örnekler sunacak. Cafenin boğaz manzaralı terası yaz aylarında hizmete açılacak.

26 ETKİNLİKLER İstanbul Modern Sanat Müzesi davetler, tanıtımlar, toplantılar ve seminerler gibi çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapıyor. Müze, etkinliklerin farklı ve alışılmışın dışında mekânlarda düzenlenmesine olanak tanıyor. Etkinlikler, müzenin kapalı olduğu pazartesi günleri ve ziyaret saatleri sonrası düzenlenebilir.

27 İSTANBUL MODERN KURUCU ANA SPONSORLAR

28 İSTANBUL MODERN Proje sponsorları Akbank Beko Deutsche Bank A.G. Fujifilm Garanti Bankası Lafarge Türkiye MNG Bank Şerife Gül Babaoğlu Müze Geliştirme Sponsorları İpek Kağıt Unit Group

29 İSTANBUL MODERN Tasarım - rpm/radar Mimari Proje - Tabanlıoğlu Mimarlık Katkıda Bulunanlar Apa Uniprint Artema Grup 7 İletişim Korda Kağıt LuckyEye METRO Group PHILIPS TNT Express Türkiye İş Bankası (Koleksiyon) VitrA

30 İSTANBUL MODERN Katkıda Bulunanlar Anadolu Sigorta Axa Oyak Finans Sigorta Koç Allianz

31 İSTANBUL MODERN Medya Sponsorları Akşam Cumhuriyet Hürriyet Milliyet Posta Radikal Sabah Takvim Türkiye Vatan Yeni Şafak Zaman ATV CNBC-e CNN TÜRK KANAL D NTV SHOW TV TGRT TV 8 Doğan Burda Rizzoli Merkez Dergi Grubu Vatan Dergi Grubu Açık Radyo Radyo Oxi-gen

32 KÜLTÜR VE SANAT İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı (İKSV) 1973 yılında Dr. Nejat F. Eczacıbaşı nın öncülüğünde kurulan İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı, İstanbul u bir dünya kültür başkenti ne dönüştürmek amacıyla 33 yıldır uluslararası festivaller düzenliyor. Eczacıbaşı Topluluğu, her yıl çağdaş müziğin ülkemizde sevilip yaygınlaşması için, yetkin temsilcileri tarafından ve geniş kitlelerin izlemesini sağlayan İstanbul Müzik Festivali nin sponsorluğunu üstleniyor.

33 KÜLTÜR VE SANAT Eczacıbaşı Sanal Müzesi Türkiye deki çağdaş sanat ortamına ilişkin bir Bellek Arşivi oluşturmak, sanatçılara ve sanatseverlere buluşma-tartışma olanağı sunmak, özgün ve yaratıcı projelere kucak açmak amacıyla kurulan Eczacıbaşı Sanal Müzesi, 1999 yılından bu yana 50 nin üzerinde sanal sergi ve çeşitli alanlardaki etkinlikleri ile sanat ortamına hizmet veriyor.

34 KÜLTÜR VE SANAT İzmir Kültür, Sanat ve Eğitim Vakfı (İKSEV) İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı, 1985 yılında, Dr. Nejat F. Eczacıbaşı nın girişimi ile kuruldu. Vakıf her yıl, müzik, dans ve tiyatro gösterilerini kapsayan Uluslararası İzmir Festivali ni düzenliyor.

35 KÜLTÜR VE SANAT VitrA Seramik Sanat Atölyesi 1957 yılında Dr. Nejat F. Eczacıbaşı nın önderliğinde kurulan ve o tarihten günümüze kapılarını gerek profesyonellere, gerekse öğrencilere açık tutarak, teknik olanaklardan faydalanma olanağı sağlayan Atölye, periyodik sergiler, workshoplar, dia gösterileri ve konferanslarla seramiğe gönül veren sanatçıları ve sanatseverleri buluşturuyor.

36 KÜLTÜR VE SANAT Çizgi Kahramanlar Sokakta Sergisi 19 ünlü çizerin 45 farklı eserini bir araya getiren sergi 9-22 Haziran 2003 tarihleri arasında, Beyoğlu, Nişantaşı ve Bağdat Caddesi nin çeşitli noktalarında izleyicilerin karşısına çıktı. Eserlerin tümü toplu olarak İstanbul Resim Heykel Müzesi nde sergilendi. Hem farklı mecralarla hem de iletişim sponsoru KanalD aracılığı ile sergi ve bağış maratonu geniş kitlelere duyuruldu. İstanbul Resim Heykel Müzesi nde, Eğitim Gönüllüleri Vakfı ve İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı yararına düzenlenen bağış maratonu ile elde edilen 478 milyar TL bağış; VitrA nın sanata ve eğitime verdiği desteğin önemli bir göstergesi oldu. Sanal ortamda halen Eczacıbaşı Sanal Müzesi nde eserler yer alıyor.

37 EĞİTİM

38 GEREKÇE Tüm dünyada; yaparak, yaşayarak ve düşünerek öğrenme modeli; fen ve matematik eğitiminde çocukların ve gençlerin, analitik ve yaratıcı düşünebilme becerilerini geliştiren en akıllı strateji olarak kabul edilmektedir. 38 ülke arasında yapılan III. Uluslararası Fen ve Matematik Araştırması (Third International Science & Mathematics Study TIMSS) verilerine göre Türkiye; Matematik alanında 31. Fen alanında 33. sırada.

39 Uluslararası Boyutta Öğrenci Değerlendirme Programı 2003 PISA 41 ülke arasında Türkiye; Matematik alanında sondan 6. Okuma alanında sondan 8. Fen bilimleri alanında sondan 6. Problem Çözme alanında sondan 5. Türk çocukları, dünya standartlarına göre, fen ve matematik alanında analitik, yaratıcı ve bilimsel süreç becerileri geliştirebilme konusunda en başarısız grubun içindedir.

40 Genç Mucitler Projesinin Temel Amacı İlköğretim çağı çocuklara; Fen ve Matematik alanlarında temel eğitim desteği vermek, Dünyayı, doğayı, evreni sorgulayan; düşünce ve beceri üretmede sınırları aşmayı bilen çocuklar olarak yetişmelerine yönelik bir eğitim programı oluşturmak.

41 HEDEF İlköğretim düzeyinde çocukların, fen ve matematik kavramlarını, analitik ve yaratıcı düşünce becerilerini geliştirerek öğrenmeleri ve bilgiye ulaşmaları için özgün ve kapsamlı bir temel eğitim programı olarak İyi Örnek geliştirmek. Proje Süresi: yıl bir, 2. yıl üç ve 3. yılda üç TEGV Eğitim Parkında kurulacak toplam yedi atölyede hayata geçirilecek.

42 Eğitim İçeriği Sınıf Düzeylerinde Temel Eğitim Programı Matematik Fen ve Ben Çocuk Kitapları Uygulama Atölye - Keşif Ortamı Deney Kitleri

43 EĞİTİM SANAT EĞİTİMİ Dr. Nejat F. Eczacıbaşı Vakfı Müzik Bursları Türkiye nin olağanüstü yetenekli genç müzik sanatçılarını yurt dışındaki yüksek lisans ve doktora eğitimlerinde yıllardır destekleyen Dr. Nejat F. Eczacıbaşı Vakfı, bugüne kadar toplam 76 öğrenciye burs imkanı sağladı.

44 EĞİTİM TIP-ECZACILIK-SAĞLIK Eczacıbaşı Tıp Ödülleri ve Bilimsel Araştırma Destekleri Kurulduğu 1942 yılından beri sağlıklı yaşamın öncüsü olan Eczacıbaşı Topluluğu, ülkemizde tıp ve eczacılık alanlarının gelişimine katkıda bulunmak amacıyla 1959'da başlattığı ödüllendirme ve bilimsel araştırma destekleri geleneğini 2000 den itibaren iki yılda bir düzenleyerek sürdürüyor. Günümüze değin 30 Eczacıbaşı Tıp Bilim Ödülü, 31 Eczacıbaşı Tıp Teşvik Ödülü verilirken, 168 bilimsel araştırma projesi bu destek kapsamında başarıyla tamamlandı.

45 EĞİTİM TIP-ECZACILIK-SAĞLIK İpek Kağıt tan 2 Milyonu Aşan Öğrenciye Kişisel Hijyen Eğitimi İpek Kağıt ın, Milli Eğitim Müdürlükleri ile işbirliği içerisinde, "İlköğretim Okulları Eğitim Seminerleri" projesi, öğrencileri ilkokul müfredatında eksik olan "kişisel temizlik" konusunda bilgilendirmeyi ve temizlik kağıdı kullanımının sağlık açısından önemi konusunda bilinçlendirmeyi amaçlıyor sonu itibariyle 3 milyonu aşan öğrenciye ulaşılması hedefleniyor.

46 EĞİTİM TIP-ECZACILIK-SAĞLIK Detan Temizlik Kolu Projesi yıllarında İzmir ve Antalya da gerçekleştirilen çalışmada, İl Milli Eğitim Müdürlükleri nin bildirdiği 36 ilköğretim okulu Detan tarafından ücretsiz olarak ilaçlandı. Ayrıca, kampanya kapsamında dağıtılan kitapçıklar aracılığıyla öğrenciler haşereler konusunda bilinçlendirildi. Tüketiciler de satın aldıkları her Detan ürünü ile bu ilaçlama aktivitesine destek veriyor.

47 EĞİTİM TIP-ECZACILIK-SAĞLIK ALOOKEY Cinsel Sağlık Bilgi Hattı ALOOKEY Cinsel Sağlık Bilgi Hattı, cinselliğin hala çok rahat konuşulamadığı ve doğru bilgiye ulaşmanın zor olduğu bir ortamda, konunun uzmanı kişiler tarafından doğru bilgiler verilmesi ve kolay ulaşım sağlanması amacıyla 10 Mayıs 2000'de kuruldu. Proje TAP Vakfı ve Eczacıbaşı İlaç Pazarlama işbirliği ile gerçekleştirildi.

48 EĞİTİM SPOR EĞİTİMİ Eczacıbaşı Spor Kulübü Ülke için sporcular yetiştirme hedefiyle yola çıkan Eczacıbaşı Spor Kulübü, yıllar boyunca basketbol, voleybol ve masa tenisinde Türk sporuna büyük katkılarda bulundu. Günümüzde çalışmalarını tümüyle bayan voleyboluna yönlendirmiş olan kulüp, Ayazağa ve Kartal daki spor okullarıyla da spora destek veriyor, 6-14 yaş grubundaki genç kızlara voleybol sporunun öğretilmesini hedefliyor. Eczacıbaşı Spor Kulübü, 2002 yılında Satranç Takımı kurarak, bu sporun geliştirilmesi yönünde ilk çalışmalarını başlattı.

49 SPOR Eczacıbaşı Spor Kulübü Ülke için sporcular yetiştirme hedefiyle yola çıkan Eczacıbaşı Spor Kulübü, yıllar boyunca basketbol, voleybol ve masa tenisinde Türk sporuna büyük katkılarda bulundu. Kulüp, çalışmalarını günümüzde tümüyle bayan voleyboluna yönlendirmiş bulunuyor. Eczacıbaşı Spor Kulübü, 2002 yılında Satranç Takımı kurarak, bu sporun geliştirilmesi yönünde ilk çalışmalarını başlattı.

50 KÜLTÜREL MİRAS İznik Süleyman Paşa Medresesi Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı Temsilciliği ve Eczacıbaşı Topluluğu nun sponsorluğu ile onarımı gerçekleştirilen İznik Süleyman Paşa Medresesi, 13 Eylül 2001 tarihinde hizmete açıldı.

51 YAYINLAR Belgelerle Türk Eczacılığı ( ) Gülnur ve Mert Sandalcı nın yaklaşık on yıllık bir çalışma sonunda oluşturdukları, dönemini kapsayan Türk eczacıları, eczaneleri, ecza depoları ve laboratuarlarına ilişkin belge ve objelerden oluşan koleksiyon Dr. Nejat F. Eczacıbaşı Vakfı Yayınları nca Belgelerle Türk Eczacılığı adı ile yayınlanan çalışma beş cilt olarak tasarlandı.

52 YAYINLAR Eczacıbaşı Sanat Ansiklopedisi Kurulduğu günden bu yana kamuoyuna, toplumsal yaşam, sanat ve kültürle ilgili yapıtlar sunan Dr. Nejat F. Eczacıbaşı Vakfı Yayınları, Eczacıbaşı Sanat Ansiklopedisi ni 250 araştırmacı, üniversite öğretim üyesi ve yazar birlikte hazırladı. 4 bin 400 maddenin yer aldığı Sanat Ansiklopedisi 2 bin 200 sayfa ve üç ciltten oluşuyor.

53 YAYINLAR

54 YAYINLAR

55

Hayata değer katmanın anlamını biliyoruz...

Hayata değer katmanın anlamını biliyoruz... Hayata değer katmanın anlamını biliyoruz... Eğitim Kültür Sanat 04-07 08-13 Öğretmen Akademisi Vakfı Öğretmenin Sınırı Yok Projesi İstanbul Modern Eğitim Sponsorluğu Gönüllü Yoncalar Toplum Gönüllüleri

Detaylı

Eğitim Gönüllüleri Yayın Organıdır / Üç ayda bir yayımlanır / Haziran 2013

Eğitim Gönüllüleri Yayın Organıdır / Üç ayda bir yayımlanır / Haziran 2013 Eğitim Gönüllüleri Yayın Organıdır / Üç ayda bir yayımlanır / Haziran 2013 Fotoğraf: Gözde Mendil İçindekiler Sevgili TEGV Dostları, Bir okul yılını daha geride bıraktık Karne alan tüm çocuklarımız önce

Detaylı

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı. Faaliyet Raporu 2011

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı. Faaliyet Raporu 2011 Faaliyet Raporu Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Faaliyet Raporu 2011 04 Başkan ın Mesajı 06 Genel Müdürün Mesajı 09 Yönetim 11 Varoluş Nedenimiz ve Amacımız 14 Etkinlik Noktalarımız ve Saha Çalışmalarımız

Detaylı

Eğitim Gönüllüleri Yayın Organıdır / Üç ayda bir yayımlanır / Aralık 2012

Eğitim Gönüllüleri Yayın Organıdır / Üç ayda bir yayımlanır / Aralık 2012 Eğitim Gönüllüleri Yayın Organıdır / Üç ayda bir yayımlanır / Aralık 2012 Fotoğraf: Mesut Yılmaz Sevgili TEGV Dostları, Dolu dolu geçen bir yılı daha geride bırakıyoruz. 2012 bizim için hızlı, benim için

Detaylı

Faaliyet Raporu 2013 1

Faaliyet Raporu 2013 1 Faaliyet Raporu 2013 1 Faaliyet Raporu 2013 2 İçindekiler 04 Başkan ın Mesajı 08 Yönetim 11 Varoluş Nedenimiz ve Amacımız 12 Etkinlik Noktalarımız ve Saha Çalışmalarımız 20 2014-2018 Eğitim Stratejisi

Detaylı

2014 FAALİYET RAPORU

2014 FAALİYET RAPORU 2014 FAALİYET RAPORU İÇİNDEKİLER İstanbul Kültür Sanat Vakfı 2014 Yılında Sayılarla İKSV Önsöz Etkinlikler ve Faaliyet Alanları 33. I stanbul Film Festivali 19. I stanbul Tiyatro Festivali 42. I stanbul

Detaylı

Portre: Ercan Kesal Mert Fırat

Portre: Ercan Kesal Mert Fırat Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı yayın organıdır üç ayda bir yayımlanır YAZ 2014 Portre: Ercan Kesal Mert Fırat Doç.Dr.Banu Manav Kültür Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı

Detaylı

2013 FAALİYET RAPORU

2013 FAALİYET RAPORU 2013 FAALİYET RAPORU İÇİNDEKİLER 1 2 4 6 8 10 12 14 16 18 20 22 24 26 27 28 29 30 31 32 33 34 36 38 39 40 41 42 43 44 46 52 58 60 62 İstanbul Kültür Sanat Vakfı 2013 Yılında Sayılarla İKSV Önsöz Etkinlikler

Detaylı

İçindekiler. 36 Etkin İletişim. 04 Başkan ın Mesajı. 38 İşbirlikleri ve Hibe Programları. 06 Genel Müdür ün Mesajı

İçindekiler. 36 Etkin İletişim. 04 Başkan ın Mesajı. 38 İşbirlikleri ve Hibe Programları. 06 Genel Müdür ün Mesajı İçindekiler 04 Başkan ın Mesajı 06 Genel Müdür ün Mesajı 08 Yönetim 11 Varoluş Nedenimiz ve Amacımız 12 Etkinlik Noktalarımız ve Saha Çalışmalarımız 20 Eğitim Etkinliklerimiz 28 Gönüllülerimiz 32 Kaynak

Detaylı

Eğitim Gönüllüleri Yayın Organıdır / Üç ayda bir yayımlanır / Haziran 2010

Eğitim Gönüllüleri Yayın Organıdır / Üç ayda bir yayımlanır / Haziran 2010 Eğitim Gönüllüleri Yayın Organıdır / Üç ayda bir yayımlanır / Haziran 2010 1 Fotoğraf: Yüksel Yalçın Bozkurt 2 İLAN Biz inanıyoruz, 15 yıldır her gün Merhaba, TEGV olarak 15. yılımızı kutlamanın sevincini

Detaylı

CIVICUS Uluslararası Sivil Toplum Endeksi Projesi (STEP) II Türkiye Yan Raporları

CIVICUS Uluslararası Sivil Toplum Endeksi Projesi (STEP) II Türkiye Yan Raporları CIVICUS Uluslararası Sivil Toplum Endeksi Projesi (STEP) II Türkiye Yan Raporları Kurumsal Sosyal Sorumluluk Vaka Analizi Çalışması: Türkiye deki 5 Şirket ve 5 STK nın İncelemesi Peren Özturan Koç Üniversitesi

Detaylı

KOÇ HOLDİNG 2013 FAALİYET RAPORU

KOÇ HOLDİNG 2013 FAALİYET RAPORU Kurumsal Sosyal Sorumluluk Koç Topluluğu olarak sosyal sorumluluk ve kurumsal sorumluluk olmak üzere iki bileşen etrafında değerlendirdiğimiz kurumsal sosyal sorumluluk yaklaşımını, sürdürülebilirliğin

Detaylı

Sürdürülebilir yaşam için... CSR Turkey. Kurumsal Sosyal Sorumluluk Dergisi Ocak-Şubat 2015 Sayı: 19 ISSN 2147-6179. yaşında...

Sürdürülebilir yaşam için... CSR Turkey. Kurumsal Sosyal Sorumluluk Dergisi Ocak-Şubat 2015 Sayı: 19 ISSN 2147-6179. yaşında... CSR Turkey Sürdürülebilir yaşam için... Kurumsal Sosyal Sorumluluk Dergisi Ocak-Şubat 2015 Sayı: 19 ISSN 2147-6179 yaşında... Merhaba, KSS Türkiye dergisi 3 yaşında. "Alanında tek" ünvanına halen sahip

Detaylı

TED ANKARA KOLEJİ VAKFI OKULLARI TED ANKARA KOLEJİ - 1

TED ANKARA KOLEJİ VAKFI OKULLARI TED ANKARA KOLEJİ - 1 TED ANKARA KOLEJİ VAKFI OKULLARI TED ANKARA KOLEJİ - 1 Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler asla ve asla yorulmazlar. Türk gençliği gayeye, bizim yüksek ideallerimize durmadan yorulmadan yürüyecektir.

Detaylı

2015 ADAY ÖĞRENCİ BİLGİ KİTAPÇIĞI

2015 ADAY ÖĞRENCİ BİLGİ KİTAPÇIĞI 2015 ADAY ÖĞRENCİ BİLGİ KİTAPÇIĞI YAŞAR ÜNİVERSİTESİ 2015 ADAY ÖĞRENCİ BİLGİ KİTAPÇIĞI İÇİNDEKİLER... SY: 4 SY: 6 SY: 12 SY: 13 SY: 14 SY: 15 SY: 16 SY: 17 SY: 18 SY: 20 SY: 24 SY: 25 MÜTEVELLİ HEYET BAŞKANIMIZDAN

Detaylı

1 Zorlu Grubu iç iletişim yayınıdır. Üç ayda bir yayımlanır. Temmuz-Ağustos-Eylül 2012. Yetenek çağı mı, yetenek açığı mı?

1 Zorlu Grubu iç iletişim yayınıdır. Üç ayda bir yayımlanır. Temmuz-Ağustos-Eylül 2012. Yetenek çağı mı, yetenek açığı mı? 1 Zorlu Grubu iç iletişim yayınıdır. Üç ayda bir yayımlanır. Temmuz-Ağustos-Eylül 2012 38 Yetenek çağı mı, yetenek açığı mı? sunuş 01 Yetenek ve teşvikle aşılan sınırlar Günümüz dünyasının çalkantılı ve

Detaylı

Eğitim Gönüllüleri Yayın Organıdır / Üç ayda bir yayımlanır / Eylül 2012

Eğitim Gönüllüleri Yayın Organıdır / Üç ayda bir yayımlanır / Eylül 2012 Eğitim Gönüllüleri Yayın Organıdır / Üç ayda bir yayımlanır / Eylül 2012 Fotoğraf: Dinçer Kayalı İçindekiler Sevgili TEGV Dostları, Bir yaz mevsimini daha geride bıraktık. TEGV çocukları yine yaz tatilinde

Detaylı

Baskandan YENİ YIL, YENİ UMUT, YENİ BAŞLANGIÇ

Baskandan YENİ YIL, YENİ UMUT, YENİ BAŞLANGIÇ Baskandan YENİ YIL, YENİ UMUT, YENİ BAŞLANGIÇ 2012 yılını geride bırakıp yepyeni umutlarla 2013 e giriyoruz. Her yeni yıl yeni bir ümit, yeni bir başlangıçtır. 2013 yılının başta Beyoğlulu hemşehrilerim

Detaylı

CSR Turkey. Kurumsal Sosyal Sorumluluk Dergisi Ocak-Şubat 2014 Sayı: 13 ISSN 2147-6179. yaşında...

CSR Turkey. Kurumsal Sosyal Sorumluluk Dergisi Ocak-Şubat 2014 Sayı: 13 ISSN 2147-6179. yaşında... CSR Turkey Kurumsal Sosyal Sorumluluk Dergisi Ocak-Şubat 2014 Sayı: 13 ISSN 2147-6179 yaşında... TTNET 2013 yılında 4.000 kişiye internet eğitimi verdi Kurumsal sosyal sorumluluk stratejisini, bilgiye

Detaylı

Eğitim: Eyüboğlu. eyuboglu.k12.tr

Eğitim: Eyüboğlu. eyuboglu.k12.tr Eğitim: Eyüboğlu eyuboglu.k12.tr Eyüboğlu Bir başarı öyküsü... Eğitim Kurumlarının yükselişinin ve başarısının arkasında hayatını eğitime adamış bir isim var: Dr. Yük. Müh. Rüstem Eyüboğlu. Dr. Yük. Müh.

Detaylı

DÜNYANIN DÖRT BİR YANINDAN 28 İŞBİRLİĞİ ÇAĞRISI...

DÜNYANIN DÖRT BİR YANINDAN 28 İŞBİRLİĞİ ÇAĞRISI... KAPAK_EKO_girisim_AGUSTOS.qxp:EKO_girisim_kapakKOBI 8/14/15 2:25 PM Page 1 DÜNYANIN DÖRT BİR YANINDAN 28 İŞBİRLİĞİ ÇAĞRISI... EKONOMİST DERGİSİ NİN PARASIZ EKİDİR. TÜSİAD dan KAGİDER e, Türkiye Girişimcilik

Detaylı

AÇI OKULLARI E-HABER

AÇI OKULLARI E-HABER AÇI OKULLARI E-HABER Yeni Yerleşkeler... 2 Açı Okul Öncesi Küçükyalı Yerleşkesi... 2 Açı Okul Öncesi Zekeriyaköy Yerleşkesi... 2 Stratejik Plan... 3 Açı Okul Öncesi... 3 İlkokul Ortaokul... 4 Lise... 6

Detaylı

1.2. İNSANİ VE SOSYAL GELİŞME GENEL KOORDİNATÖRLÜĞÜ. 1.2.1. Sosyal Projeler Koordinatörlüğü nün Proje ve Faaliyetleri

1.2. İNSANİ VE SOSYAL GELİŞME GENEL KOORDİNATÖRLÜĞÜ. 1.2.1. Sosyal Projeler Koordinatörlüğü nün Proje ve Faaliyetleri 1.2. İNSANİ VE SOSYAL GELİŞME GENEL KOORDİNATÖRLÜĞÜ 1.2.1. Sosyal Projeler Koordinatörlüğü nün Proje ve Faaliyetleri 1.2.1.1. Çok Amaçlı Toplum Merkezleri (ÇATOM) Projenin amacı; kadınların sorunlarının

Detaylı

Eğitim Gönüllüleri Yayın Organıdır / Üç ayda bir yayımlanır / Aralık 2010

Eğitim Gönüllüleri Yayın Organıdır / Üç ayda bir yayımlanır / Aralık 2010 Eğitim Gönüllüleri Yayın Organıdır / Üç ayda bir yayımlanır / Aralık 2010 1 Fotoğraf: XXXXXXXX 2 15. Yılımızı Geride Bırakırken... Merhaba, Eğitim sisteminin etkililiğinin önemli ölçütlerinden biri olarak

Detaylı

Bilim, Birlik, Başarı...

Bilim, Birlik, Başarı... Bilim, Birlik, Başarı... Gençler cesaretimizi takviye ve idame eden sizlersiniz. Siz, almakta olduğunuz terbiye ve irfan ile insanlık ve medeniyetin, vatan sevgisinin, fikir hürriyetinin en kıymetli timsali

Detaylı

Prof. Dr. Recep BİRCAN Rektör

Prof. Dr. Recep BİRCAN Rektör Okul genç beyinlere; insanlığa hürmeti, millet ve memleket sevgisini, şerefi, bağımsızlığı öğretir. Bağımsızlık tehlikeye düştüğü zaman onu kurtarmak için takip edilecek en uygun, en güvenli yolu öğretir.

Detaylı

Eğitim Gönüllüleri Yayın Organıdır / Üç ayda bir yayımlanır / Haziran 2012

Eğitim Gönüllüleri Yayın Organıdır / Üç ayda bir yayımlanır / Haziran 2012 Eğitim Gönüllüleri Yayın Organıdır / Üç ayda bir yayımlanır / Haziran 2012 Fotoğraf: Sezgin Mesut İçindekiler Sevgili TEGV Dostları, Dergimizin bu sayısında, sizlere ülkemizin en saygın ve kapasitesi

Detaylı

Paydaş iletişimi sağlanmadıkça. KSS politikası sürdürülebilir değildir. Kurumsal Sosyal Sorumluluk Dergisi Mart-Nisan 2014 Sayı: 14 ISSN 2147-6179

Paydaş iletişimi sağlanmadıkça. KSS politikası sürdürülebilir değildir. Kurumsal Sosyal Sorumluluk Dergisi Mart-Nisan 2014 Sayı: 14 ISSN 2147-6179 CSR Turkey Kurumsal Sosyal Sorumluluk Dergisi Mart-Nisan 2014 Sayı: 14 ISSN 2147-6179 Paydaş iletişimi sağlanmadıkça KSS politikası sürdürülebilir değildir Güçlü bireyler. Gelecek Turizmde, gelecek sizde.

Detaylı

T.T.O.K. 2015 YILI GENEL KURULU NA SUNULAN RAPORLAR. 1-Yönetim Kurulu 2014 Yılı Çalışma Raporu ve 2015 Yılı Bütçe Teklifi

T.T.O.K. 2015 YILI GENEL KURULU NA SUNULAN RAPORLAR. 1-Yönetim Kurulu 2014 Yılı Çalışma Raporu ve 2015 Yılı Bütçe Teklifi T.T.O.K. 2015 YILI GENEL KURULU NA SUNULAN RAPORLAR 1-Yönetim Kurulu 2014 Yılı Çalışma Raporu ve 2015 Yılı Bütçe Teklifi 2-Denetim Kurulu Raporu 3-Hesap Cetvelleri GÜNDEM 1.Başkanın açılış konuşması ve

Detaylı