EFSANE ATAŞEHİR DE DOĞDU!

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "EFSANE ATAŞEHİR DE DOĞDU!"

Transkript

1

2

3 Battal İLGEZDİ CHP Ataşehir Belediye Başkan Adayı ADİL EŞİTLİKÇİ İNSANA SAYGILI DOĞA DOSTU ŞEFFAF ÜRETKEN KATILIMCI EFSANE ATAŞEHİR DE DOĞDU! ATAŞEHİR DE BATTAL İLGEZDİ İLE DEVAM; ÇÜNKÜ ATAŞEHİR İN DEĞERİNE DEĞER KATTIK Bundan 5 yıl önce sizlerle birlikte sıfırdan bir belediye kurduk. Sizlerden aldığımız güç ve destekle büyük işler başardık. Son iki yılın en fazla değer kazanan ilçeleri sıralamasında, zirveyi kimseye bırakmadık. Ve bundan böyle de bırakmayacağız. Belediye olarak hiçbir zaman, dil, din, mezhep ayrımı yapmadık, yapmayacağız. 3 Çünkü biz Ataşehir in yüzde yüzüyüz. Şimdi 5 yıl öncesinin heyecanıyla önümüzdeki dönemi hayal etme vakti. Birlikte kurduğumuz bu muhteşem ilçeyi büyütmek, değerini yüceltmek konusunda aynı azim ve kararlılıkla göreve hazır olduğumuzu bilmenizi isteriz. Desteğiniz en büyük gücümüzdür.

4 Ataşehir Aşkımız!... Biz Hizmet İçin Varız /////// HAKLARINIZIN BEKÇİSİYİZ! Bizden önceki dönemde yapılan imar planı nedeniyle bazı Kayışdağlı vatandaşlarımız mağduriyetler yaşıyor. Bu mağduriyetleri gidermek için Ataşehir Belediye Meclisi nden karar alarak, her mülke bir kat daha yapabilme imkânı tanımak istedik. Ancak ilçe meclisinde aldığımız bu karar ne yazık ki İBB tarafından reddedildi. Ama biz haklı mücadelemize sonuna kadar devam edeceğiz.

5 Battal İLGEZDİ CHP Ataşehir Belediye Başkan Adayı SORUNLARI HALININ ALTINA SÜPÜRMEDİK Önceliğimizi mahallelerimizdeki alt yapı sorunlarına verdik. Sokaklarımızı çamurdan, çukurdan kurtardık. Bu kapsamda yağmur suyu sorununu çözdük. İnşa ettiğimiz yağmur suyu hatlarını ana taşıyıcı kanallara bağladık böylece su taşkınlarının önüne geçtik. Kayışdağı Mahallesi nin elektrik, kanalizasyon, yağmur suyu kanalı eksikliklerini tamamladık. İSKİ alt yapı sorunundan dolayı, Uslu Caddesi nin alt tarafında kalan 10 adet sokağımızın da yapım çalışmalarına Mart ayı itibariyle başladık. 30 Mart 2014 tarihine kadar bu sokaklarda üst yapı çalışmalarını da tamamlayacağız. Mahallemizdeki neredeyse tüm cadde ve sokakların alt ve üst yapılarını yeniledik. Kayışdağı nda bugüne dek; 30 BİN TON ASFALT DÖKTÜK 65 BİN M² PARKE TAŞI DÖŞEDİK 60 BİN M² TRETUVAR 47 BİN M BORDÜR 7 KM TOPLAYICI ve TAŞIYICI YAĞMUR SUYU KANALI İNŞA ETTİK! 5

6 Ataşehir Aşkımız!... Biz Hizmet İçin Varız ATAŞEHİRİN PRESTİJİ BİZDEN SORULUR /////// KAYIŞDAĞI PRESTİJ E KAVUŞTU! Prestij Cadde düzenleme projeleri ile Ataşehir e kent hayatının paylaşıldığı yeni mekanlar kazandırıyoruz. Bu kapsamda Kayışdağı Mahallesi nin en önemli, en işlek yerleri olan Akyazılı ve İstanbul caddelerini Prestij e kavuşturduk. Akyazılı ve İstanbul caddelerinde kaldırım çalışmalarını tamamladık. Yıllardır ihmal edildiği için yürümekte bile zorlanılan tüm kaldırımları granit taşla yeniledik. Yağmur suyu hattı döşeme çalışmalarını tamamlayarak, havai hatları yer altına aldık. Caddelerin aydınlatma çalışmalarını da tamamladık. Yıllardır Akyazılı Caddesi ve bağlantılı sokaklarda yaşanan yağmur suyu baskınlarını ortadan kaldırdık. İstanbul Caddesi ndeki araç dönüşüne engel olan Darülaceze bahçe duvarını Prestij Cadde düzenlemesi kapsamında yıkıp, içeriye alınmasını sağladık. Böylece genişleyen yol sayesinde, araçlara rahatça geçiş imkânı sağlanmış oldu. Kayışdağlılar bir arada olmanın keyfini yaşadıkları, sosyal hayatın güzelliklerini paylaştıkları, güvenli ve nezih bir yaşam alanına kavuştu. /////// DERE SOKAK HAYAT BULDU Kayışdağı ve Mevlana mahallelerinin sınırında yer alan Şerif Ali Deresi ve üzerindeki Dere Sokak, yıllardır hiç bir çalışma yapılmadan kaderine terk edilmiş durumdaydı ve 2011 yıllarında Dere Sokak ın yağmur suyu hattı, bordür- tretuvar ve asfalt kaplama çalışmalarını tamamlayarak, halkımıza yaraşır, yaşanılabilir bir yer olmasını sağladık.

7 Battal İLGEZDİ CHP Ataşehir Belediye Başkan Adayı SAAT KULESİ YENİ BULUŞMA NOKTAMIZ Kayışdağı, Mevlana ve Mimar Sinan mahallelerinin kesişiminde yer alan, son derece bakımsız ve kötü durumdaki orta refüje saat kulesi ve süs havuzu yerleştirdik. Bölgenin peyzaj düzenlemelerini tamamladık. Bu uygulama sonrasında görsel açıdan yenilenen bölge, halkımız tarafından artık Kayışdağı Son Durak olarak değil, Saat Kulesi olarak adlandırılmaya başlandı. ÖĞRENCİLERİMİZ ARTIK GÜVENDE! Dudullu Caddesi nin trafiği Cemile Besler İlköğretim Okulu na giden öğrenciler ve bölgede yaşayan vatandaşlarımız için tehlike yaratıyor. Bir yandan yayalarımız için güvenli geçiş sağlamak, öte yandan da trafiği aksatmamak için bu caddeye bir üst geçit yapmak üzere harekete geçtik. Bu kapsamda Emekevler mevkiinde üst geçit yapımına talip olduk. Ancak İstanbul Büyükşehir Belediyesi inşaat yetkisi talebimize olumsuz yanıt verdi. Bu olumsuz yanıta karşılık, girişimlerimize devam ettik ve sonunda İBB nin bu bölgeye üst geçit yapma kararı almasını sağladık. 7 Arif Paşaya da üst geçit geliyor Arif Paşa İlk Öğretim Okulu önüne üst geçit yapılması için daha önce İBB ye talepte bulunduk fakat bu istek uzun süre kabul edilmedi. Belediyemiz tarafından hazırlanan ve İBB tarafından geçtiğimiz Ocak ayında onaylanan Ulaşım Planımız, Mart ayı sonunda uygulanmaya başlanacak. Bu plan çerçevesinde nihayet Arif Paşa İlköğretim Okulu önüne yapılmasını istediğimiz üst geçite de onay almış olduk. Söz konusu üst geçidi 2014 yılı içinde yapacağız.

8 Ataşehir Aşkımız!... Biz Hizmet İçin Varız BETONLA İNATLAŞTIK, YEŞİLİMİZİ ÇOĞALTTIK Başta İstanbul olmak üzere, tüm kentlerimiz hızla betonlaşırken Ataşehir de 1 karış yeşil alanın bile imara açılmasına izin vermedik. Göreve geldiğimizde m² olarak devir aldığımız yeşil alan miktarını m² ye çıkardık. İLÇEMİZİN GÖZ BEBEĞİ OLAN PARKLARIMIZDAN BAZILARI Mimar Sinan Parkı : m 2 Cumhuriyet Meydanı Parkı : m 2 Bülent Ecevit Parkı : m 2 Prof. Dr. N. Erbakan Parkı : m 2 Erguvan Barış Parkı : m 2

9 Battal İLGEZDİ CHP Ataşehir Belediye Başkan Adayı Deniz Gezmiş Parkı : m 2 Nazım Hikmet Parkı : m 2 KAYIŞDAĞI NA KAZANDIRDIĞIMIZ PARKIMIZ: SEDİR PARKI 950 metrekare alana sahip olan Sedir Parkı nda çocuklarımızın güvenli ve rahatça oynayabilmeleri için iki kuleli çocuk oyun grubu, tahterevalli ve ikili salıncak bulunuyor. Parka ayrıca yetişkinler için de açık hava spor aletleri yerleştirdik ve dinlenme alanları yarattık. Yüksek aydınlatma direkleri ile donattığımız parkın çocuk oyun grubunun ve açık hava spor alanının zeminini beton dökerek kauçuk malzeme ile kapladık. 9 PARKLARIMIZI YENİLEDİK, GÜZELLEŞTİRDİK Kayışdağı nda bulunan 80. Yıl Cumhuriyet ve Kayışdağı parklarını bakımdan geçirdik, yeniden donattık. 80. YIL CUMHURİYET PARKI NI YOK ETTİRMEDİK! Fenerbahçe Spor Kulübü nün üniversite alanı olarak değerlendirmeyi planladığı 80. Yıl Cumhuriyet Parkı nın mahallemize hizmet vermeye devam etmesi için yoğun bir mücadele verdik. Kazanan biz olduk ve 80. Yıl Parkı nın park olarak kalmasını sağladık.

10 Ataşehir Aşkımız!... Biz Hizmet İçin Varız //////// TÜRKAN SAYLAN TIP MERKEZİ Nİ KURDUK Herkese zamanında, yeterince, eşit ve yüksek kaliteli sağlık hizmeti! Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Kulak - Burun - Boğaz Göz Hastalıkları İç Hastalıkları (Dahiliye) Kadın Hastalıkları Dermatoloji (Cildiye) Acil / Aile Hekimliği Ağız ve Diş Sağlığı Laboratuvar Mikrobiyoloji Biyokimya Radyoloji Evlilik Öncesi Danışmanlık SGK ile anlaşmalı Ayda 12 bin hasta

11 Battal İLGEZDİ CHP Ataşehir Belediye Başkan Adayı ATAŞEHİR BELEDİYESİ SAĞLIK MERKEZİ Nİ KURDUK ///////// Herkese zamanında, yeterince, eşit ve yüksek kaliteli sağlık hizmeti! Kadın ve Aile Sağlığı Ergenlik Çağı Fizyolojik ve Psikolojik Destek Ana - Çocuk Sağlığı Kemik Yoğunluğu Ölçümü alanında tüm Ataşehirlilere hizmet veriyoruz. ÜCRETSİZ 11

12 Ataşehir Aşkımız!... Biz Hizmet İçin Varız //////// DOÇ. DR. BAHRİYE ÜÇOK HASTA KONUK EVİ Herkese zamanında, yeterince, eşit ve yüksek kaliteli sağlık hizmeti! Ataşehir de İstanbul dışından gelen hasta ve yakınları için dört dörtlük bir konuk evi kurduk. Özellikle kemoterapi, radyoterapi gören kanser hastalarına sağlıklı ve konforlu barınma olanağı sağlamanın gururunu yaşıyoruz.

13 Battal İLGEZDİ CHP Ataşehir Belediye Başkan Adayı SİZ GELEMİYORSANIZ, BİZ GELİRİZ: EVDE SAĞLIK Herkese zamanında, yeterince, eşit ve yüksek kaliteli sağlık hizmeti! ATAŞEHİR DE SOSYAL ALARM SİSTEMİ BAŞLADI! ///////// Engelli ya da 65 yaş üstü vatandaşlarımız evlerine kurduğumuz sosyal alarm sistemi ile sadece bir tuşa dokunarak, 7 gün 24 saat sağlık ve sosyal destek hizmetlerimizden ücretsiz olarak yararlanabiliyorlar. Ayrıca bu kapsamda vatandaşlarımıza evde muayene, hemşirelik ve kişisel bakım (kuaför, temizlik vb.) hizmetleri de sunuyoruz. 13 HASTA NAKİL AMBULANSIMIZ HİZMETİNİZDE ///////// Herkese zamanında, yeterince, eşit ve yüksek kaliteli sağlık hizmeti! Engelli ve 65 yaş üstü yatalak, sedye ile taşınması gereken hastaların evden sağlık kurumuna, sağlık kurumundan evine ya da sağlık kuruluşundan sağlık kuruluşuna naklini gerçekleştiriyoruz.

14 Ataşehir Aşkımız!... Biz Hizmet İçin Varız //////// UZMAN DOKTORLARIMIZ GÖREV BAŞINDA Herkese zamanında, yeterince, eşit ve yüksek kaliteli sağlık hizmeti! İlçemizde yaşayan tüm vatandaşlarımız 7 gün 24 saat Tıbbi Danışmanlık hizmetimizden yararlanabiliyor. Her türlü sağlık sorununuz için No lu Sağlık Hattımızı arayabilirsiniz. //////// ACİL YARDIM AMBULANSIMIZ HİZMETİNİZDE Herkese zamanında, yeterince, eşit ve yüksek kaliteli sağlık hizmeti! Tüm Ataşehirlilere, Dünya Sağlık Örgütü nün belirlediği acil durumlarda Acil Yardım Ambulansımız ücretsiz hizmet veriyor.

15 Battal İLGEZDİ CHP Ataşehir Belediye Başkan Adayı GENÇLİK MERKEZLERİMİZİ GENÇLERİMİZLE BERABER YÖNETİYORUZ! İstiyoruz ki gençlerimiz, birlikte üretebildikleri, kaliteli vakit geçirebildikleri ortamlara sahip olsunlar. Bu amaçla gençlerimizin kültürel ve sosyal açıdan gelişimlerinin desteklendiği, hayat becerilerinin kazandırıldığı gençlik merkezleri kuruyoruz. Gençlik merkezlerimizden ilkini yıllarca belediyeler tarafından ihmal edilmiş Ferhatpaşa Mahallemiz de hayata geçirdik. Ferhatpaşa Gençlik Merkezi nde üniversiteye hazırlanan öğrencilerimize dönük etüt ve ders desteklerinin yanı sıra; çok çeşitli dallarda sanat eğitimleri, satranç, gezi gibi kulüp faaliyetleri ile temel bilgisayar kullanımı gibi hizmetler sunuyoruz. Sanat Eğitimleri (Bağlama, gitar, keman, dilsiz kaval, perküsyon, solfej, şan, halk oyunları, tiyatro ve drama) Üniversiteye Hazırlanan Gençlere Etüt ve Ders Desteği Konservatuvar ve Güzel Sanatlara Hazırlık (Müzik bölümüne girmek isteyen öğrenciler için hazırlık sınıfları) Bilgisayar Kullanımı (Temel bilgisayar kullanımı) Kültür Gezileri (Gençlerimizin gezip öğrenmek istedikleri yerleri kendilerinin belirleyeceği geziler) Söyleşiler ve atölye çalışmaları İletişim: (1930) Adres: Ferhatpaşa Mahallesi Yeditepe Cad. 16. Sok. No:25 Ataşehir 15 ÜCRETSİZ Çok kısa bir süre sonra İçerenköy de ikincisini hizmete açacağımız gençlik merkezlerimizi, önümüzdeki dönemde de bütün mahallelerimizde yaygınlaştıracağız.

16 Ataşehir Aşkımız!... Biz Hizmet İçin Varız ÇOCUKLARIMIZ SAHİPSİZ DEĞİL! //////// SOSYAL HİZMET MERKEZİMİZ KAYIŞDAĞLI ÇOCUKLARIMIZIN YANINDA! Çocuklarımızın sanat, spor ve bilim ile iç içe büyümesini sağlamak; yetişkinlere yaşam kalitesini artıracak bilgi, beceri ve danışmanlık hizmetleri sunmak amacıyla KAYIŞDAĞI LIONS ATAEVİ SOSYAL HİZMET MERKEZİ ni kurduk. Çocuklarımız burada bilgisayar ve internete ulaşıyor, kitap okuma alışkanlığı kazanıyor, ders destek programlarından yararlanıyor. Sosyal hizmet merkezimizde, yetişkinler için de çok sayıda kurs ve etkinlik düzenliyoruz. Yüzlerce vatandaşımız ücretsiz sunulan bu hizmetlerden yararlanıyor.

17 Battal İLGEZDİ CHP Ataşehir Belediye Başkan Adayı Eğitim Faaliyetleri: Anne Çocuk Eğitim Programı (AÇEP) Erken Çocukluk Gelişimini Destekleme Projesi Benim Ailem / Aile eğitim Programı Ergen Grup çalışması Kütüphane Oluşturma ve Çocuklarda Okuma Alışkanlığını Geliştirme Projesi - Sosyal Grup Çalışması İnsanım, Bireyim, Yurttaşım - Vatandaşlık ve Çocuk Hakları Programı İşlevsel Yetişkin Okur Yazarlığı Projesi 1. Kademe İşlevsel Yetişkin Okur Yazarlığı Projesi 2. Kademe (İlkokul Denklik) İlköğretim Destek ve Okul Dışı Zamanı Verimli Geçirme Programları Yabancı Dil Eğitimi Bilgisayar Eğitim Programı (Çocuk Grubu), Yaz Okulu Etkinlikleri (Müzik, Resim, Drama, İngilizce) Eğitim Toplantıları (Sağlık, İletişim, Madde Bağımlılığı Yetenek Geliştirici Faaliyetler: Satranç (çocuk-genç) Tiyatro (çocuk-genç-kadın) Bağlama (çocuk-genç-kadın) Gitar (genç) Resim (çocuk) Halk Oyunları (çocuk-genç-kadın) Modern Dans Sosyal Kültürel Faaliyetler/Etkinlikler: Geziler (Saraylar, Tarihi ve Turistik Mekânlar) Anneler Günü, Yaşlılar Haftası gibi özel gün kutlamaları Tiyatro ve Sinema Gösterimleri Şenlik ve Piknikler İletişim Kayışdağı Mah. Akyazı Cad. No: 84 Ataşehir ATAŞEHİR BELEDİYESİ KIZ ÖĞRENCİ KONUK EVİ ///////// Yeter ki kızlarımız okusun diyerek Yeditepe Üniversitesi ne ev sahipliği yapan Kayışdağı Mahallesi ne bir kız öğrenci konuk evi kazandırdık. 6 katlı modern binada lisans ve lisansüstü eğitim gören kız öğrencilerimiz kalıyor.

18 Ataşehir Aşkımız!... Biz Hizmet İçin Varız DOST ACI GÜNDE BELLİ OLUR; ACINIZI HER ZAMAN PAYLAŞTIK Belediyemizde çalışan İmam ve Dedelerimiz ile yakınlarını kaybeden vatandaşlarımıza destek oluyoruz. Evlerine taziye yemekleri ulaştırıyor, gerekli durumlarda psikolog desteği veriyoruz. Dar gelirli, kalabalık nüfusa sahip ve küçük konutlarda yaşayan Ataşehirli ailelerin acılı günlerinde taziyeleri kabul edebilmelerini, misafirlerine ikramlarını rahatça yapabilmelerini sağlamak için de taziye evleri kuruyoruz. Esatpaşa dan sonra ikinci taziye evimizi Ferhatpaşa da hizmete açıyoruz. //////// CAMİLERİMİZE GÖZÜMÜZ GİBİ BAKTIK Din ve ibadet özgürlüğüne saygı duyuyor, ilçemizde bulunan tüm ibadethanelere onarım ve temizlik destekleri veriyoruz. Bu kapsamda Kayışdağı nda Fatih Cami Kız Kuran Kursu ve İmam Lojmanı nın yapılmasına büyük katkı sağladık. İmam Hüseyin Cami nin dış cephesini ve içerisindeki dinlenme alanını tamamen yeniledik. Merkez Cami nin minarelerini boyadık ve camimizin ön kısmında bulunan alanda 300 m 2 lik kapalı bir bölge oluşturarak, cemaatin hizmetine sunacağız. Akşemsettin Cami nin de dış istinat duvarlarını tamamen yeniledik. Arif Paşa ve Celal Yardımcı İlköğretim Okullarına tamir, bakım, onarım ve boya destekleri verdik. Göreve geldiğimizden bu yana Kayışdağı nda bulunan camilerimiz, Kuran kurslarımız, okullarımız ve öğrenci yurtlarımıza her türlü bakım - onarım hizmetlerini canı gönülden yaptık ve yapmaya devam ediyoruz.

19 Battal İLGEZDİ CHP Ataşehir Belediye Başkan Adayı ATAŞEHİR DE KİMSE YALNIZ DEĞİL! AŞEVİMİZ 365 GÜN KESİNTİSİZ HİZMET VERİYOR Vatandaşlarımızın dar günlerinde yanlarındayız. Aşevimiz günde 8000 kap sıcak yemeği ihtiyaç sahiplerinin evlerine ulaştırıyor! ///////// Gizlilik İlkesi: Yardımlarımızı reklam yapmadan, sivil araçlarla yapıyoruz. Amacımız kimsenin kendini mahcup hissetmemesi. EKMEĞİMİZİ DE PAYLAŞIRIZ SUYUMUZU DA ///////// Su Hayattır sloganıyla yola çıkan belediyemiz, dar gelirli vatandaşlarımıza ücretsiz olarak temiz ve sağlıklı içme suyu dağıtım hizmetine devam ediyor. Ağustos ayı itibariyle geçtiğimiz dijital kart sistemi sayesinde, vatandaşlarımız bu hizmetten daha rahat yararlanabiliyor. Belediyemize yapılan başvurular ve sosyologlarımızın yaptığı incelemeler sonucunda yardıma muhtaç olduğu belirlenen ailelere kuru gıda, hasta ve çocuk bezi yardımında bulunmaya da devam ediyoruz. 19 ASKER AİLELERİNE YARDIM ELİMİZİ UZATIYORUZ 4109 sayılı kanun kapsamında ilçemiz sınırları içinde yaşayan oğlu veya eşi askere giden yardıma muhtaç ailelere destek veriyoruz. ///////// SİZİ ÜCRETSİZ ULAŞTIRIYORUZ ///////// Her gün Kayışdağı Mahallesi muhtarlığı önünden kalkan ring servislerimiz ile Ataşehir Belediyesi, Kaymakamlık, Nüfus Müdürlüğü ve Tapu Kadastro binalarına ücretsiz ulaşım sağlıyoruz.

20 Ataşehir Aşkımız!... Biz Hizmet İçin Varız İŞSİZLİK KADER DEĞİL! //////// ATAŞEHİR BELEDİYESİ MESLEK EDİNDİRME MERKEZİ (ATAMEM) Herkesin bir mesleği olsun diye Ataşehir Belediyesi Meslek Edindirme Merkezi ni kurduk. Merkemizde Kuaförlük Aşçılık Bilgisayar destekli muhasebe Web tasarımı El sanatları İngilizce dil kursları düzenliyor ve sertifika alanların aktif çalışma hayatına katılmalarını sağlıyoruz. Tel : Adres : Küçükbakkalköy Mah. Vedat Günyol Cad. No: 6

21 Battal İLGEZDİ CHP Ataşehir Belediye Başkan Adayı KÜLTÜR VE SANATIN KALBİ ATAŞEHİR DE ATIYOR Engelli çocuklarımız da dâhil, öğrencimize ücretsiz sanat ve spor eğitimleri veriyoruz. Oluşturduğumuz sanat toplulukları uluslararası başarılara imza atıyor. Her yıl düzenlediğimiz festivaller ile en ünlü tiyatro eserleri Ataşehirliler ile buluşuyor. 21

22 Ataşehir Aşkımız!... Biz Hizmet İçin Varız KÜLTÜR VE SANATIN KALBİ ATAŞEHİR DE ATIYOR //////// ATAŞEHİR 3 KÜLTÜR MERKEZİNE KAVUŞUYOR! Ataşehir i müziğin, resmin, tiyatronun, dansın hayat bulduğu, capcanlı bir yaşam alanı haline getirmeyi hedefliyoruz. Bu amaçla ilçemizde üç kültür kompleksimizin inşasını sürdürüyoruz: Örnek Mahallesi Mustafa Saffet Kültür Merkezi, İçerenköy Kemal Sunal Kültür Merkezi ve İçerenköy Neşet Ertaş Kültür Evi 2014 yılı içinde kapılarını halkımıza açacak olan bu merkezler ilçemizin adını dünyaya duyuracak etkinliklere ev sahipliği yapacaklar. Ama biz ilk hizmet dönemimizde salonlarımız olmaması bahanesine sığınmadık ve her vesile ile Ataşehirlileri tümü ücretsiz olan sanat etkinlikleri ile buluşturduk. Örnek Mahallesi Mustafa Saffet Kültür Merkezi

23 Battal İLGEZDİ CHP Ataşehir Belediye Başkan Adayı İçerenköy Kemal Sunal Kültür Merkezi 23 İçerenköy Neşet Ertaş Kültür Evi

24 Ataşehir Aşkımız!... Biz Hizmet İçin Varız //////// CEMAL SÜREYA ETKİNLİK VE SERGİ SALONU Cemal Süreya Etkinlik ve Sergi Salonumuz uluslararası fotoğraf ve resim gibi sanat etkinliklerine ev sahipliği yapıyor. //////// SEVİNCİMİZ DE TÜRKÜDÜR BİZİM, HÜZNÜMÜZ DE Kardeş Kültürlerin Festivali nde her yıl ilçemizde ünlü yıldızları ağırlıyor, milyonlarca vatandaşımızla birlikte kardeşlik türküleri söylüyoruz. Geleneksel hale gelen festivalimizde birbirinden ünlü sanatçıları ve müzik gruplarını Ataşehirliler le buluşturuyoruz.

25 Battal İLGEZDİ CHP Ataşehir Belediye Başkan Adayı TÜM CANLILAR KUTSALDIR BİZİM İÇİN Sokak hayvanları bizim can dostumuz. Yardıma muhtaç yaralı sokak hayvanları için Can Dostum Nakil Ambulansı hizmetini başlattık. Bu hizmetle yaralı ve sakatlanmış hayvanlara acil müdahale ederek tedavilerini gerçekleştiriyoruz. 25

26 Ataşehir Aşkımız!... Biz Hizmet İçin Varız KİMSENİN YAPAMADIĞINI BİZ YAPTIK, TERTEMİZ BİR ATAŞEHİR YARATTIK Ataşehir Belediyesi olarak Kayışdağı nın temiz, sağlıklı ve yaşanılır bir çevreye sahip olması için; Biz göreve gelmeden haftada bir bile alınmayan çöpleri, her gün topluyoruz, Cadde ve sokakları her gün düzenli olarak süpürüyoruz. //////// ÇÖPLERİ YER ALTINA ALIYORUZ Ataşehir de vatandaşlarımızın daha temiz, sağlıklı bir çevreye sahip olmaları için, pek çok noktaya, kapalı ve sağlam mekanizmasıyla koku ve çöp sızıntısını önleyen yer altı konteynerleri yerleştiriyoruz. Türkiye genelinin üzerine çıkarak, ilçemizin yüzde 30 una yer altı konteynerleri yerleştirdik. 2 yıl içerisinde tüm Ataşehir de bu sisteme geçmeyi hedefliyoruz. //////// CIVIL CIVIL, RENGARENK SOKAKLAR ESKİ YENİ İlçemizde görüntü kirliliği oluşturan trafolara cephe giydirmesi yaparak kent estetiği ile uyumlu hale getiriyoruz. Şimdiye kadar 100 tane trafoyu renklendirdik. Önümüzdeki 1 yıl içerisinde Ataşehir deki tüm trafoları kent estetiğine yaraşır görünüme ulaştıracağız.

27 Battal İLGEZDİ CHP Ataşehir Belediye Başkan Adayı KAYIŞDAĞI NI MİKROPLARDAN TEMİZLİYORUZ! Salgın ve bulaşıcı hastalıkların yayılmasında ortak kullanım alanlarının etkisi çok büyük. Bu nedenle Ataşehir Belediyesi olarak, başta çocuklarımız olmak üzere halkımızın sağlığını korumak amacıyla ilçemizde bulunan tüm okul ve camilerimizin ortak kullanım alanlarını 8-10 günlük aralıklarla dezenfekte ediyoruz. Dezenfekte Ettiğimiz Okullar: CELAL YARDIMCI İ.Ö.O. ARİF PAŞA İ.Ö.O. Dezenfekte Ettiğimiz İbadethaneler AKŞEMSETTİN CAMİ MERKEZ CAMİ FATİH CAMİ HÜSEYNİYE CAMİ KAYIŞDAĞI NDA SİNEK AVLATMAYIZ! HER TÜRLÜ HAŞEREYE KARŞIYIZ! Salgın hastalıkların yayılmasına sebep olan, çevre ve halk sağlığını olumsuz yönde etkileyen, vektör canlılar olarak adlandırılan; sivrisinek, karasinek, pire, kene, bit, hamam böceği, fare vb. zararlı canlılara müdahale ediyoruz. Kayışdağı Mahallesi nde tespit ettiğimiz 259 noktada Mayıs - Ekim ayları arasında 30 günlük periyotlarla ilaçlama faaliyetlerinde bulunuyoruz. Ayrıca Haziran - Ekim ayları arasında 5-6 günlük aralıklarla (gece) sivrisinek uçkun ilaçlamaları yapıyoruz. 27

28 Ataşehir Aşkımız!... Biz Hizmet İçin Varız BİNAMIZ DA AKILLI HİZMETLERİMİZ DE Ataşehir de oluşturduğumuz çağdaş belediyecilik anlayışımıza uygun çevre dostu akılı binamız ile kaliteli ve kesintisiz olarak halkımıza hizmet veriyoruz. Akıllı binamız kullandığı elektriğin %8 ini güneş enerjisinden üretiyor ve arıtma sistemiyle atık suyun geri dönüşümünü sağlıyor. Benzersiz teknolojik altyapımızla, internet üzerinden sunduğumuz e-belediye uygulamalarına 24 saat kesintisiz ulaşabilirsiniz.

29 Battal İLGEZDİ CHP Ataşehir Belediye Başkan Adayı GURURLUYUZ; ÇÜNKÜ ATAŞEHİR E YAKIŞANI YAPTIK Küçükbakkalköy de inşa ettiğimiz Nikah Salonu kompleksimizde modern ve şık tasarımıyla üç farklı evlendirme salonu ve gelin odaları bulunuyor. 400 kişilik salonumuz kültür ve sanat etkinliklerimiz için de hizmet sunabiliyor. 29 BİZ GERÇEK DEMOKRATIZ, MUHALEFETİN SESİNİ KISMAYIZ Hayallerimizdeki demokratik koşulların oluşturtulabilmesi için en çağdaş Meclis Salonu nu biz inşa ettik. Ataşehir Belediyesi Meclis Salonu nda tüm üyeler oturdukları yerden konuşma yapabiliyor ve oylarını elektronik ortamda kullanabiliyorlar. Ayrıca, söz alan her üyenin görüntüsü büyük ekrana yansıtılarak tüm izleyiciler tarafından izlemesi sağlanıyor. Binada parti grupları, komisyonlar ve arşiv için de modern donanımlar bulunuyor.

30 Ataşehir Aşkımız!... Biz Hizmet İçin Varız GÜLERYÜZLÜ BELEDİYECİLİK /////////// DİL, DİN, IRK, KÜLTÜR ve MEZHEP FARKI GÖZETMEDİK, ETMEYECEĞİZ! Halkımızdan gelen her türlü talep ve şikâyeti, geldiği mecra ne olursa olsun samimiyetle yanıtlamak isteyen bir halkla ilişkiler kültürü oluşturduk. Belediyemizin kapısından içeri giren herkesi evimize gelmiş bir misafir kabul ediyor ve güler yüzle karşılıyoruz. 65 yaş ve üstündeki vatandaşlarımıza tüm işlemleri boyunca refakat ediyor, tüm ziyaretçilerimize gün boyu çay - kahve vb. ikramlarda bulunuyoruz. Çağrı Merkezimiz ve sosyal medya hesaplarımızla da 7 gün 24 saat halkımızın hizmetindeyiz atasehir.bel.tr facebook.com/atasehirbld twitter.com/atasehirbld

31 Battal İLGEZDİ CHP Ataşehir Belediye Başkan Adayı CADDE CADDE, SOKAK SOKAK BELEDİYECİLİK Başkan Ataşehir i Dinliyor ismini verdiğimiz proje kapsamında 17 mahallemizdeki her evi kapı kapı dolaşıyor; vatandaşlarımızın belediye hizmetleriyle ilgili memnuniyet, beklenti ve şikâyetlerini tespit ediyoruz. Vatandaşlarımızın talepleri tablet bilgisayarlar üzerinden anında yetkili birimlere ulaştırılıyor ve hızla müdahale ediyoruz. 31 Öte yandan mahallelerde iletişim noktaları kurarak, vatandaşlarımızın belediye hizmetlerinden en kolay şekilde yararlanmalarını sağlıyoruz. İlk iletişim noktasını Küçükbakkalköy de hizmete sunduk. Çok yakında Yenişehir ve Ferhatpaşa birimlerimiz de kapılarını halkımıza açacak.

32 Ataşehir Aşkımız!... Biz Hizmet İçin Varız ATAŞEHİR İN ULAŞIM PLANINI HAZIRLADIK! Ataşehir 3 farklı ilçe ile bir beldeden gelen 17 mahalleden oluşuyor. Bu nedenle ilçemizde entegre bir ulaşım sistemi bulunmuyor. İmar bütünlüğü de bulunmadığı için cadde ve sokakların genişlikleri de her mahallede farklılıklar gösteriyor. Bildiğiniz gibi İstanbul da ulaşım ile ilgili tüm planlama ve uygulama yetkisi İstanbul Büyükşehir Belediyesi ne ait. Ancak biz görev alanımızda olmamasına rağmen ilçemizin tümünü kapsayacak şekilde bir Ulaşım Planı hazırladık. Bu planı uygulanmasını sağlamak üzere İBB Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğü nün onayına sunduk. Ataşehir Ulaşım Planı 2014 Yılı Ocak ayında söz konusu kurum tarafından onaylandı. Önümüzdeki Nisan ayından itibaren plan uygulamaları aşama aşama hayata geçecek. Bu sayede Ataşehir trafiğinde aşamalı bir şekilde rahatlamalar olacak. Örneğin bölgemizde TOKİ uygulama alanında kalan alanlarda yapılan inşaatların hafriyatlarının taşınacağı güzergahlar İBB ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından belirleniyor ve bu konuda belediyemizin herhangi bir tasarruf yetkisi bulunmuyor. Ataşehir Ulaşım Planı çerçevesinde Nisan ayından itibaren bölgemizin önemli ulaşım akslarına belirli saatler dışında ağır tonajlı hafriyat kamyonlarının girmesi yasaklanacak. Bu plan sayesinde ilçemizde trafik sinyalizasyon lambalarının süresi, tek ve çift yön uygulamaları, parklanma gibi çok sayıda probleme çözüm üretmeye başlamış olacağız.

33 Battal İLGEZDİ CHP Ataşehir Belediye Başkan Adayı Gelin 30 Mart ta oy kullanın. Evet Mührünü CHP nin Altı Oku üzerine basın. Kayışdağı na da sizleri mağdur etmeyecek imar planları gelsin! Kayışdağı na da kalkınma, refah ve zenginlik gelsin! ATAŞEHİR KİMİ SEÇECEĞİNİ, KAYIŞDAĞI KİMDEN HİZMET GELECEĞİNİ BİLİR! 33

34 Ataşehir de sizlerle beraber yürüyecek uzun bir yolumuz ve yapacak daha çok işimiz var. Bu süreçte gereken desteği vereceğinizden, Ataşehir deki gelişimi sürekli kılacağınızdan en küçük bir şüphem yok. Sizden oy verirken siyasi parti ayrımından daha çok ülkemizin ve ilçemizin geleceğini düşünmenizi istiyorum. Unutmayın siz varsanız ben de varım. Ve biz varsak modern ve çağdaş bir Ataşehir var Battal İLGEZDİ CHP Ataşehir Belediye Başkan Adayı

35

36

Cumhuriyet, düşüncesi hür, anlayışı hür, vicdanı hür nesiller ister.

Cumhuriyet, düşüncesi hür, anlayışı hür, vicdanı hür nesiller ister. Cumhuriyet, düşüncesi hür, anlayışı hür, vicdanı hür nesiller ister. Battal İLGEZDİ CHP Ataşehir Belediye Başkan Adayı ADİL EŞİTLİKÇİ İNSANA SAYGILI DOĞA DOSTU ŞEFFAF ÜRETKEN KATILIMCI Bundan 5 yıl önce

Detaylı

ATAŞEHİR İN DEĞERİNE DEĞER KATTIK

ATAŞEHİR İN DEĞERİNE DEĞER KATTIK ATAŞEHİR İN DEĞERİNE DEĞER KATTIK 5 yıl önce sizlerle beraber Ataşehir de sıfırdan bir belediye kurduk. 400 bine yaklaşan nüfusu ile dört ayrı ilçe belediyesinden gelen, en az hizmet görmüş 17 mahallemizin

Detaylı

www.kentimesenler.com.tr NİSAN 2015 ÖZEL SAYI SAYI: 48 FİYATI: 1 TL. 6 yılda 40 YILDA YAPILABİLECEKLER 6 YILDA YAPILDI

www.kentimesenler.com.tr NİSAN 2015 ÖZEL SAYI SAYI: 48 FİYATI: 1 TL. 6 yılda 40 YILDA YAPILABİLECEKLER 6 YILDA YAPILDI www.kentimesenler.com.tr NİSAN 2015 ÖZEL SAYI SAYI: 48 FİYATI: 1 TL. 40 YILDA YAPILABİLECEKLER 6 YILDA YAPILDI NİSAN 2015 ÖZEL SAYI SAYI: 48 2 BELEDIYE HIZMET BINASI E YAKIŞAN BU 6 YILDA IN TARIHI SORUNLARINI

Detaylı

YENi BELEDiYE KOMPLEKSiNDE

YENi BELEDiYE KOMPLEKSiNDE SULTANGAZİ BELEDİYESİ KÜLTÜR HİZMETİDİR ÇAĞRI MERKEZİ 444 23 32 SAYI: 12 www.sultangazi.bel.tr SULTANGAZi YE DEV YATIRIM YENi BELEDiYE KOMPLEKSiNDE HiZMETiNiZDEYiZ EVLİLİK ÖNCESİ EĞİTİM Sosyal Projelerle

Detaylı

www.kentimesenler.com.tr AYLIK KENT KÜLTÜRÜ GAZETESİ 5 PROJE istedi

www.kentimesenler.com.tr AYLIK KENT KÜLTÜRÜ GAZETESİ 5 PROJE istedi ŞAHiDiMiZ ESERLER ESENLER YOLA DEVAM ESENLER İN ÇEHRESİ DEĞİŞTİ ESENLER HİZMETE DOYACAK Son 5 yıllık dönemde yapılan çalışmalar ve dev projeler ile büyük bir dönüşüm yaşayan Esenler, yeni dö- büyük beğeni

Detaylı

2012 YILI SARIYER BELEDİYESİ FAALİYET RAPORU

2012 YILI SARIYER BELEDİYESİ FAALİYET RAPORU 2012 YILI SARIYER BELEDİYESİ FAALİYET RAPORU Sariyer Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü Tarafından Hazırlanmıştır. 1 2 Millete efendilik yoktur. Hizmet vardır. Bu millete hizmet eden onun efendisi olur.

Detaylı

Yalova Şampiyon. Bandırma da Ata Özel Merkez. Oldu MARMARA BELEDİYELER BİRLİĞİ NİN AYLIK YAYIN ORGANIDIR. İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin

Yalova Şampiyon. Bandırma da Ata Özel Merkez. Oldu MARMARA BELEDİYELER BİRLİĞİ NİN AYLIK YAYIN ORGANIDIR. İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin Yenişehir de Peyzaj Yılı Olacak Şile de Kadınlara Yalova Şampiyon Bandırma da Ata Özel Merkez Oldu Sporuna Destek 04 09 14 14 GÜNCEL EĞİTİM SPOR SPOR MARMARA belediyehaber birlikten Ücretsizdir Mayıs 2012

Detaylı

NİN ÖZEL EKİDİR 23 NİSAN

NİN ÖZEL EKİDİR 23 NİSAN KENT VE BAŞKAN NİN ÖZEL EKİDİR 23 NİSAN 2012 Temiz İzmir temiz Konak 4 Karabağlar küllerinden doğuyor 12 50 milyon liralık yatırım 22 2012 atılım yılımız olacak 28 Önce insan 34 Her şey daha temiz Urla

Detaylı

PENDİK E İYİ GELECEK

PENDİK E İYİ GELECEK Özel Sayı Yıl: 8 Sayı: 165 NİSAN - MAYIS 2015 ÜCRETSİZDİR PENDİK E İYİ GELECEK Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, bir yıl önce başarıyla çıktığı yerel seçimler sonrasında pek çok yeni projeyle Pendik i

Detaylı

Yıl: 3 Sayı: 8. Sultangazi değişiyor... Kültür ve sanatın parlayan yıldızı Hizmet anlayışında yeni vizyon Eğitim ve teknoloji hamlesi

Yıl: 3 Sayı: 8. Sultangazi değişiyor... Kültür ve sanatın parlayan yıldızı Hizmet anlayışında yeni vizyon Eğitim ve teknoloji hamlesi Yıl: 3 Sayı: 8 Sultangazi değişiyor... Kültür ve sanatın parlayan yıldızı Hizmet anlayışında yeni vizyon Eğitim ve teknoloji hamlesi 52 62 2 DEĞİŞİMİ BİRLİKTE YAŞIYORUZ 3 4 Saygıdeğer Sultangazililer!

Detaylı

Gastetime. Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, Toplum Destekli Polis, Hal, Gümrük ve Sanayi Sitesi. Kapı zilinize adınızı yazmayın

Gastetime. Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, Toplum Destekli Polis, Hal, Gümrük ve Sanayi Sitesi. Kapı zilinize adınızı yazmayın CHP nin yeni yönetimi göreve başladı Kongrede seçilerek görevi devir alan yeni İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak, CHP nin kapılarını halkımıza açık tutacağız, onları sevgiyle kucaklayacağız ve sabırla dinleyeceğiz.

Detaylı

Başakşehir in Büyük Mutluluğu. Türkiye nin en büyük İHL sinde eğitim başladı. Kayabaşı ve Şamlar da köklü değişim. Başakşehir Kurban Bayramı na Hazır

Başakşehir in Büyük Mutluluğu. Türkiye nin en büyük İHL sinde eğitim başladı. Kayabaşı ve Şamlar da köklü değişim. Başakşehir Kurban Bayramı na Hazır Ekim 2013 I Yıl: 4 I Sayı: 43 Başakşehir Belediyesi nin Ücretsiz Yayın Organıdır. Türkiye nin en büyük İHL sinde eğitim başladı Başakşehir in Büyük Mutluluğu Çay sohbetle tatlanıyor, tüm soruları Başkan

Detaylı

İletişim Merkezi. Belediye nin hizmet için atan kalbi. Başakpazar da Yüzler Gülüyor. Yeni Yürüyüş Yolları ve Parklar Geliyor. Şelale Park Yenileniyor

İletişim Merkezi. Belediye nin hizmet için atan kalbi. Başakpazar da Yüzler Gülüyor. Yeni Yürüyüş Yolları ve Parklar Geliyor. Şelale Park Yenileniyor Mart 2012 I Yıl: 2 I Sayı: 24 I Ücretsizdir Başakpazar da Yüzler Gülüyor Yeni Yürüyüş Yolları ve Parklar Geliyor Şelale Park Yenileniyor Belediye nin hizmet için atan kalbi İletişim Merkezi 4440669 Dünya

Detaylı

Sultangazi Bülteni. Altyapı Yatırımları ve Değişim. 7 Yıldızlı Pazar Alanları. Uygulama İmar Planları. Temizlikte Öncü İlçe. Hayatın Her Alanındayız

Sultangazi Bülteni. Altyapı Yatırımları ve Değişim. 7 Yıldızlı Pazar Alanları. Uygulama İmar Planları. Temizlikte Öncü İlçe. Hayatın Her Alanındayız SULTANGAZİ DE Sultangazi Bülteni Sultangazi Belediyesi Kültür Hizmetidir Altyapı Yatırımları ve Değişim Vizyon Projelerin açılışına gün sayılıyor PAZAR KÜLTÜRÜNDE YENİ VİZYON 7 Yıldızlı Pazar Alanları

Detaylı

ULUDAĞ DA ÇÖZÜMÜN ADRESİ

ULUDAĞ DA ÇÖZÜMÜN ADRESİ MARMARA BELEDİYELER BİRLİĞİ YAYIN ORGANIDIR ŞUBAT 2015 - SAYI: 43 - ÜCRETSİZDİR www.marmara.gov.tr boğaz ın incisi beykoz Doğal güzelliği ve yerel yönetimlerdeki başarısıyla İstanbul un müstesna ilçelerinden

Detaylı

Okmeydanı'nda sevinç. Çatma Mescit. Mahallesi

Okmeydanı'nda sevinç. Çatma Mescit. Mahallesi Bilge kentin yeni sesi Beyoğlu tarihi görüntüsüne adım adım yaklaşıyor... Titizlikle yapılan yol yenileme çalışmalarında tarihi doku, modern yöntemlerle işlenerek yeniden gün yüzüne çıkarılıyor. Sokaklar,

Detaylı

ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ BAŞAKŞEHİR E YAPILIYOR

ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ BAŞAKŞEHİR E YAPILIYOR Kasım 2012 I Yıl: 3 I Sayı: 32 Başakşehir Belediyesi nin Ücretsiz Yayın Organıdır. ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ BAŞAKŞEHİR E YAPILIYOR Kayabaşın dan Kiptaş Konutları na Yeni Yol Kurban Bayramı nda Başakşehir

Detaylı

37 Ağutos www.canakkale.bel.tr

37 Ağutos www.canakkale.bel.tr 37 Ağutos www.canakkale.bel.tr Ağustos 2012 Yıl:7 Sayı:37 Çanakkale Belediyesi Yayın Organı 3 Ayda bir yayınlanır Çanakkale Belediyesi Adına Sahibi Ülgür Gökhan Genel Koordinatör Adnan Albayrak S. Handan

Detaylı

Katılımıyla Hizmetinizde

Katılımıyla Hizmetinizde mart 2013 sayı 36 Ümraniye Belediyesi Yeni Hizmet Binamız Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ın Katılımıyla Hizmetinizde Bizim Siyasetimiz Hizmet Siyasetidir sf. 06 Metro Çalışmaları Ümraniye den

Detaylı

AYLIK GELİŞİM BÜLTENİ ÜCRETSİZDİR EYLÜL 2013 SAYI:42 KiTAP FUARI'NA REKOR KATILIM

AYLIK GELİŞİM BÜLTENİ ÜCRETSİZDİR EYLÜL 2013 SAYI:42 KiTAP FUARI'NA REKOR KATILIM Metro 2015 te tamamlanıyor Sancaktepe Kent Konseyi nin 8. Olağan Genel Kurul Toplantısı eylül ayında gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan Başkan Erdem, Üsküdar-Sancaktepe Metrosu hakkında bilgiler verdi...

Detaylı

6. GENÇLİK MERKEZİ KARAPÜRÇEK TE HİZMETE GİRDİ. Özel Haber: Gülpınar Mahallesi modern yüzüne kavuşuyor. hizmete soktuğu gençlik merkezlerine

6. GENÇLİK MERKEZİ KARAPÜRÇEK TE HİZMETE GİRDİ. Özel Haber: Gülpınar Mahallesi modern yüzüne kavuşuyor. hizmete soktuğu gençlik merkezlerine SAYFA SAYFA 01 01 12 Ankara da Hıdırellez Hamamönü nde kutlandı 04 TÜRKİYE Yİ AVRUPA DA HAMAMÖNÜ TEMSİL EDECEK Altındağ Gerçekleştirdiği her etkinlikle ilklere imza atan Altındağ Belediyesi, bu defa Hıdırellez

Detaylı

14 YILDA MUĞLA DA NELER YAPTIK 1999-2013

14 YILDA MUĞLA DA NELER YAPTIK 1999-2013 www.mugla.bel.tr MUĞLA BELEDİYESİ info@mugla.bel.tr 14 YILDA MUĞLA DA NELER YAPTIK 1999-2013 Santral Başkanlık Halkla İlişkiler Alo Belediye : 0 252 214 18 46 Pbx : 0 252 214 15 43 : 0 252 214 75 19 :

Detaylı

Çalıştırmayalım, Okutalım! sf.12. Yerel Yönetimler Bayramı Kutlandı sf.20. Teknoloji Bağımlılığı Kongresi sf.24. Bir Açıkhava Müzesi Mardin sf.

Çalıştırmayalım, Okutalım! sf.12. Yerel Yönetimler Bayramı Kutlandı sf.20. Teknoloji Bağımlılığı Kongresi sf.24. Bir Açıkhava Müzesi Mardin sf. mayıs 2012 sayı 26 ümraniye belediyesi aylık süreli yayını Çalıştırmayalım, Okutalım! sf.12 Yerel Yönetimler Bayramı Kutlandı sf.20 Teknoloji Bağımlılığı Kongresi sf.24 Bir Açıkhava Müzesi Mardin sf.40

Detaylı

Yatırımlarımızla Osmangazi de yeni pencereler açıyoruz

Yatırımlarımızla Osmangazi de yeni pencereler açıyoruz Yatırımlarımızla Osmangazi de yeni pencereler açıyoruz Osmangazi Belediyesi olarak 3. yılımızı bitirirken, hayatın her alanında görülebilir hizmetler üretmenin gururunu yaşıyoruz. Sosyal ve kültürel etkinliklerden,

Detaylı

Başkan Toçoğlu, Örnek Oldu SAĞLIK MARMARA BELEDİYELER BİRLİĞİ NİN AYLIK YAYIN ORGANIDIR. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir

Başkan Toçoğlu, Örnek Oldu SAĞLIK MARMARA BELEDİYELER BİRLİĞİ NİN AYLIK YAYIN ORGANIDIR. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir İzmit te Bilgi ve Belge Yönetimi 04 GÜNCEL Çevreci Uğurböcekleri ÇEVRE 06 Başkan Toçoğlu, Örnek Oldu SAĞLIK 08 Yaz Spor Okullarına Veda SPOR 14 MARMARA belediyehaber birlikten Ücretsizdir Eylül 2013 Sayı:

Detaylı

KavuşuyorS.8. Ümraniye Meydanına. Kış 2011 Sayı 20

KavuşuyorS.8. Ümraniye Meydanına. Kış 2011 Sayı 20 Kış 2011 Sayı 20 Ümraniye Meydanına KavuşuyorS.8 Ümraniye Belediyesi nin düzenlediği Biz Gönüllüyüz Biz Öğretiriz projesi kapsamında okuma yazma öğrenen engelli vatandaşlara düzenlenen bir törenle sertifikaları

Detaylı

bursa ve kocaeli den bilime destek!

bursa ve kocaeli den bilime destek! MARMARA belediye başkanı organik olmalı MARMARA BELEDİYELER BİRLİĞİ YAYIN ORGANIDIR KASIM 2014 - SAYI: 40 - ÜCRETSİZDİR www.marmara.gov.tr İstanbul un Gaziosmanpaşa ilçesinin başarılı ve dünyalar tatlısı

Detaylı

Başakşehir. İlk lerin ve En lerin Şehri. Suriyeli çocuklara Başakşehir de okul. Başakşehir. Kasım 2013 I Yıl: 4 I Sayı: 44

Başakşehir. İlk lerin ve En lerin Şehri. Suriyeli çocuklara Başakşehir de okul. Başakşehir. Kasım 2013 I Yıl: 4 I Sayı: 44 Kasım 2013 I Yıl: 4 I Sayı: 44 Başakşehir Belediyesi nin Ücretsiz Yayın Organıdır. İlk lerin ve En lerin Şehri Başakşehir Yeni hatların kavşak noktası Başakşehir Bilgievlerinde yeni dönem başladı Suriyeli

Detaylı

ATAŞEHİR BELEDİYESİ SOSYAL YARDIM İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ 2013 YILI BRİFİNG RAPORU

ATAŞEHİR BELEDİYESİ SOSYAL YARDIM İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ 2013 YILI BRİFİNG RAPORU ATAŞEHİR BELEDİYESİ SOSYAL YARDIM İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ 2013 YILI BRİFİNG RAPORU ATAŞEHİR BELEDİYESİ SOSYAL YARDIM İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ 1. SOSYAL SERVİS Düşük sosyo- ekonomik düzeydeki kişiler, engelli kişiler,

Detaylı

TAPULARINA KAVUŞTULAR

TAPULARINA KAVUŞTULAR YIL: 3 SAYI: 16 EKİM-KASIM-ARALIK 2013 KENT VE YAŞAM KÜLTÜRÜ DERGİSİ TAPULARINA KAVUŞTULAR Yıllardır beklenen gün geldi. Mülkiyeti maliye hazinesine ait olup üzerinde bina olan parsellerin tapu dağıtımına

Detaylı