EGE A.Ş ŞİRKET PROFİLİ

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "EGE A.Ş ŞİRKET PROFİLİ"

Transkript

1 EGE A.Ş ŞİRKET PROFİLİ

2 1. Hakkımızda EGE AŞ, inşaat sektöründeki tecrübelerini ve uzmanlıklarını bir araya getirerek sinerji yaratmayı hedefleyen profesyoneller tarafından kurulmuştur. Sektöre, yenilikçi çözümler ve bakış açıları getirerek projelerin zamanında, bütçesinde ve kaliteli bitmesine katkıda bulunmak EGE A.Ş.'nin kuruluş amacı olarak belirlenmiştir. Kurucu ortakların yönetiminde gerçekleştirilen ve bedeli 2 milyar doların üzerinde olan işler, Orta Doğu, Orta Asya, Doğu Avrupa, Kafkaslar ve Afrika olmak üzere çok geniş bir coğrafyayı kapsamaktadır. Bu projelerin bir çoğu karmaşık ve zorlu coğrafyalarda gerçekleştirilmiş ve ödüller alarak zamanında ve kaliteli olarak işverene teslim edilmiştir. EGE AŞ, her türlü altyapı ve üstyapı projesinin işveren beklentilerinin üstünde başarılı olarak hayata geçirilmesini temin edecek insan gücü, bilgi birikimi, tecrübe ve teknik donanıma sahiptir. Projeleri her zaman işveren beklentilerinin ve sektör standartlarının üzerinde gerçekleştirmek EGE A.Ş.'nin taahhüdüdür. EGE A.Ş. her projenin kendi ihtiyaçlarına uygun olarak spesifik yönetim yapısı sunar. EGE A.Ş. dürüst ve ahlaklı iş yapma felsefesi ile tüm kritik projelerde, ihtiyaçlar doğrultusunda iş ortaklığı ve takım arkadaşlığı için hazırdır.

3 1.1. Genel Müdürün Mesajı Uluslararası inşaat sektöründeki her projenin kendine özgü coğrafi, teknik ve toplumsal karakteristik özellikleri çok farklıdır. Bu farklı özellikler, karşılaşılan zorlukları ve riskleri de çok geniş bir spektruma yaymaktadır. Projelerin başarıyla icra edilebilmesi ve sektörde yer alan firmaların sağlıklı varlıklarını sürdürebilmesi, daha dinamik ve etkin yönetim/planlama/kontrol modellemelerini zorunlu kılmaktadır. Bünyesindeki tecrübeli ve uzman profesyonel kadro ile projelerin başarılı şekilde bitirilmesine katkı sağlayan bir şirketin, EGE A.Ş.'nin yöneticisi ve ortağı olarak sektörde artı değer yaratıyor olmaktan mutluluk ve gurur duyuyorum. EGE A.Ş. olarak uluslararası inşaat projelerinde keşif, araştırma, fizibilite, teklif aşamalarından başlayarak, proje, sözleşme, lojistik, satınalma, imalat süreçleri yönetimi ve sözleşme kapanışı, geçici ile kesin kabuller, change order/variation order/work order ve claim/arbitration/court gibi son süreçlerde de EGE A.Ş. profesyonel yaklaşımı ile katkı vermektedir. EGE A.Ş., projelerin her aşamasında hem işverenin hem de kendi kalite standartlarını geliştirerek daha da ileriye taşımayı hedeflemektedir. EGE A.Ş. iş ve işçi sağlığı ile iş ve işçi güvenliğini de bir tercih olarak değil bir zorunluluk olarak ele almaktadır. Hedefimiz, EGE A.Ş.'yi kalite ve müşteri memnuniyeti ile projelerin başarılı şekilde bitmesine katkı sağlayan bir uluslararası inşaat sektörü markası haline getirmektir. Ege A.Ş.'nin özellikle büyük ölçekli altyapı projelerinde olduğu gibi üstyapı projelerinde de ciddi deneyimi ve bilgi birikimi vardır. EGE A.Ş. şirketlerin en önemli varlığının insan kaynağı olduğunun bilincinde olarak, iyi eğitimli, tecrübeli, yaratıcı, uzman, çalışkan ve ahlaklı çalışanları bünyesinde barındırmaktadır. Potansiyel işverenlerimiz olarak, her yönüyle inşaat uzmanlığı gerektiren projeleriniz olduğunu düşünüyorsanız, ihtiyaçlarınızı karşılamak ve hayallerinizi gerçeğe dönüştürmek için sizleri birlikte iş yapmaya davet ediyorum. EGE A.Ş. ailesini oluşturan muhteşem insanlara teşekkür etmek istiyorum. Çalışanlarımızın, başarı odaklı kültürümüzü şekillendiren girişimci inisiyatifleri, yaratıcılıkları ve aksiyonlarının, her zaman işveren memnuniyetini temin edeceğine tüm kalbimle inanıyorum. Bu yolculuğu birlikte sürdürdüğümüz iş ortaklarımız, işverenlerimiz, tedarikçilerimiz ve paydaşlarımızla birlikte herkese, güven ve desteklerinden dolayı teşekkürlerimi sunarım. Saygılarımla, Cevad ÖZTUĞ Genel Müdür

4 1.2. Yönetim Kurulu Cevad ÖZTUĞ Yönetim Kurulu Başkanı 1969 doğumlu olan Cevad ÖZTUĞ, evli ve bir çocuk babasıdır. İleri düzeyde İngilizce bilgisine sahiptir yılında Ankara Atatürk Anadolu Lisesinden mezun olduktan sonra ODTÜ İnşaat Mühendisliği Bölümünde aralıksız olarak Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora çalışmalarına devam etmiştir. İkinci üniversite eğitimini İktisat bölümünde tamamlamıştır. Milli takım düzeyinde profesyonel sporculuk yapmıştır. İnşaat Mühendisi olarak profesyonel kariyeri: Yurtiçi ve yurtdışında endüstriyel yapılar, konut ve toplu konut inşaatları, ticari yapılar ve hastane inşaatları ile alt yapı, yol ve şebeke imalatları konularında hem şantiye hem ofis çalışmaları ile 25 yılı aşkın mühendislik ve yöneticilik tecrübesine sahiptir. Maliyet kontrolü, planlama, bütçelendirme, programlama, teklif, keşif, müelliflik, proje yönetimi, kalite kontrolü, iş güvenliği, GIS, anahtar teslim sistemi deneyimini oluşturan ana çalışma konularıdır. Uluslararası sözleşmeler yönetimine, ISO, OSHA, OHSAS, TS, EC, DIN, BS ve US standartlarına, UFGS ve COE şartnameleri ile FIDIC, ARAMCO yönetmeliklerine ve Enerji sektörü düzenlemelerine hakimiyeti mevcuttur. Uluslararası arenada, çok uluslu projelerin organizasyonu ve yürütülmesi konusunda geniş bilgi ve deneyime sahiptir. Bu deneyim en zor iklim, zemin, güvenlik, emniyet ve lojistik koşullarında geliştirilmiştir. İleri düzeydeki bilgisayar ve yabancı dil bilgisi ile üst düzey yöneticilik yeterliliği vardır. Aynı anda toplam değeri 1 milyar Doları aşan projeleri başından sonuna kadar Genel Müdür olarak yönetmiştir. Tek bir proje değeri 500 miyon Doları aşan projeleri başından sonuna kadar Proje Müdürü olarak yönetmiştir. Orta ve üst düzey yöneticiler ile Proje Yönetim ekibi kurma imkanına sahiptir. Günlük olarak 34 değişik uyruktan her düzeydeki kişilik bir ekiple aynı anda çalışma tecrübesine sahiptir. (Türk, Suudi, Lübnanlı, Ürdünlü, Mısırlı, Amerikan,İngiliz, İrlandalı, Sri Lankalı, Filipinli, Nepalli, Sudanlı, Hintli, Yemenli, Suriyeli, Iraklı, Pakistanlı, Yunanlı, Ermeni, Fransız, Filistinli, Alman, Bahreynli, Katarlı, Afgan, Türkmen, Özbek, Azeri, İtalyan, İspanyol, Faslı, Cezayirli, Libyalı, Koreli) Önemli düzeyde deneyim kazandığı idarelerden ve müşavirlerden bazıları: Amerikan Hükümeti, Amerikan Ordusu, Amerikan Deniz Kuvvetleri, Amerikan Hava Kuvvetleri, Fluor, Perini, CII, URS, CCC, Emaar, SBG, Saudi Oger, RIC, GOSI, Jabal Omar, Aramco, JSDP, Hill International, Aecom, Saudi Consult, Khatib Alami. Sözleşme Yönetimi, Change Order, Variation Order ve Claim Konularında özel uzmanlık sahibidir. Çok sayıda sertifika, takdirname, teşekkürname, onur nişanı ve sarı lira gibi ödüllerin sahibidir.

5 Ekmel ÖZTUĞ Yönetim Kurulu Başkan Vekili 2 Mart 1972 Eskişehir doğumludur yılında Ankara Yükseliş Kolejinden mezun olmuştur yılında Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünü bitirmiştir. Afganistan, Romanya ve Suudi Arabistan dahil olmak üzere Yurtdışı ağırlıklı olarak 20 yıllık mühendislik ve yöneticilik tecrübesine sahiptir. Teklif aşamasından başlamak üzere planlama, satınalma, mobilizasyon, sözleşme yönetimi, proje yönetimi, kalite kontrol, iş güvenliği, teknik ofis, claims, variation orders, hand over aşamalarının herbirinde yönetici olarak görev almıştır. Ağırlıklı olarak EPC ve LSTK projelerinde görev almıştır. Çok uluslu ve çoklu disiplinleri içeren (inşaat üstyapı/altyapı, elektrik, mekanik) projelerde üst düzey yönetici olarak görev yapmıştır. Projeler kapsamında The U.S. Arrmy Corps of Engineers, Aramco, Hill International, Aecom, SBG, Saudi Oger, RIC, GOSI, Jabal Omar, JSDP, Saudi Consult gibi firmalar ile birlikte çalışılmıştır. Evli ve bir kızı vardır.

6 1.3. Vizyon İnşaat sektörüne getirdiği yenilikçi yaklaşım ve teknolojilerle, sektörün öncü ve saygın global firmaları arasında yer almak EGE A.Ş.'nin vizyonudur Misyon İşverenlerin projelerinin zamanında, bütçesinde ve belirlenen kalite standartlarının üstünde gerçekleşmesini temin etmek, Yenilikçi çözümler geliştirerek ve değer mühendisliği yaparak işverenlerin projelerine katma değer sağlamak, Çalışanların keyif alacakları, ait olmaktan mutluluk duyacakları ve potansiyellerini tamamen yansıtabilecekleri bir iş ortamı sunmak, EGE A.Ş.'nin misyonudur Temel Değerler EGE A.Ş. olarak temel değerlerimiz, iş yapma modelimizi yansıtan ana hareket noktalarımızdır. Çalışanlarımız: Çalışanlarımızın en değerli varlığımız olduğunun bilincinde olarak, kişisel gelişimlerine katkıda bulunuyoruz ve onların fikirlerine önem veriyoruz. Misyonumuzu ancak konusundaki en iyi, en kalifiye çalışanlarla gerçekleştirebileceğimizi biliyoruz. Takım Çalışması: Hedeflerimize ancak takım çalışmasıyla ulaşabileceğimizin farkında olarak, hem işverenlerimizle / iş ortaklarımızla olan ilişkilerimizde hem de şirket içi organizasyonumuzda takım çalışmasını teşvik ediyor ve uyguluyoruz. Dürüstlük: İşverenlerimize / iş ortaklarımıza ve çalışanlarımıza karşı dürüst olmanın uzun vadeli, kalıcı ve güvene dayalı ilişkilerin temel taşı olduğuna inanıyor ve bu doğrultuda hareket ediyoruz. Mükemmellik: Yaptığımız her işte en iyiye, en mükemmele ulaşmayı hedefliyoruz. Yenilikçilik: Her adımımızda, her aşamada uzmanlığımızı daha iyi yansıtabilmek için sürekli olarak yaratıcı, yeni ve daha iyi çözüm yollarını arıyoruz. Dinamizm: Değişen koşullara ve proje ihtiyaçlarına hızlı ve esnek cevap verebilmenin, günümüzün hızlı değişen dünyasında çok önemli olduğuna inanıyoruz. Kalite: Vizyonumuzu ve misyonumuzu gerçekleştirebilmek adına işlerimizi en kaliteli şekilde işverenlerimize sunmamız gerektiğini biliyoruz. İş Güvenliği ve Çevre Yönetimi: Çalışanlarımız için güvenli çalışma alanları yaratmanın ve çevreyi korumanın en temel ödevimiz olduğuna inanıyoruz. Sosyal Sorumluluk: Üstlendiğimiz sosyal sorumluluk projeleri ile topluma olan borcumuzu ödemeye farkındalık ve farklılık yaratmaya çalışıyoruz.

7 1.6. Ortaklık EGE A.Ş. ortaklıklar kurmanın ve işbirlikleri geliştirmenin yararına inanmaktadır. İşbirliği yapılabilek iş olanakları ile ilgili her zaman görüşmeyi arzu ederiz. Eğer işbirliğimizin katma değer yaratacağını düşünüyorsanız lütfen, şirket profiliniz, işbirliği yapılması planlanan ana konu ve açık iletişim bilgilerini içeren mesajınızı adresine gönderiniz Sertifikalar Ege AŞ, aşağıda belirtilen yönetim sistemi belgelerini, İngiltere'nin ulusal akreditasyon kurumu UKAS (United Kingdom Accreditation Service) akreditasyonu ile almıştır. ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi ISO Çevre Yönetim Sistemi OHSAS İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi 1.8. Sosyal Sorumluluk Ege A.Ş., çeşitli öğrenim seviyelerindeki öğrencilere burs vermekte ve ilaveten çeşitli ihtiyaçlarını karşılayarak öğrenim hayatlarını sürdürmelerine katkıda bulunmaktadır.

8 2. Faaliyet Alanları Bugüne kadar üstlendiğimiz büyük ölçekli proje ve program yönetimi uzmanlığı ile, Ege A.Ş.'nin her türlü inşaat projesini kapsam, kalite, iş programı ve maliyet açısından yönetme becerisi ve kabiliyeti bulunmaktadır. Ege A.Ş., işverenlerin ihtiyaçlarına uygun olarak deneyimli müdür, şef ve mühendisleri, kalite kontrol ve iş güvenliği personelini ve mavi yakalı personeli istihdam edebilecek bir portföye sahiptir. Ege A.Ş., birçok farklı coğrafyadaki farklı işverenlerle yürüttüğü karmaşık ve büyük ölçekli projelerden edindiği deneyim ve uzmanlıkla, olası riskleri tespit edebilme ve bunları en iyi şekilde yönetebilme becerisine sahiptir. Ege A.Ş., işverenlerin en karmaşık projelerde dahi hedeflerine ulaşmasını temin etmek için; işverenin karar vermesini sağlayacak teknik desteği sunar, işverenle takım çalışması prensibiyle çalışır, deneyim ve uzmanlığını projeye özgü olarak yansıtır, doğru ve etkin kaynaklar sunar, sorunların en kısa zamanda ve pratik şekilde çözülmesine yönelik inisiyatif kullanır, kalite ve iş güvenliğinden ödün vermeyecek şekilde hareket eder. İşveren gereksinimlerinin ve beklentilerinin, proje ilerledikçe farklılaşması ve değişmesi durumunda, Ege A.Ş. hizmetlerini bu yeni ihtiyaçlara göre uyarlayabilecek dinamikliktedir Yönetim Danışmanlığı Ege A.Ş., organizasyonuzun yönetim süreçleri ve prosedürlerinin etkinliğini kişisel ve grup mülakatları, dokümantasyon incelemesi ve saha gözlemleri ile değerlendirerek, bulgularını ve yönetimin daha etkin hale getirilmesi, verimliliğin arttırılması, kaynakların optimizasyonu için çözüm önerilerini detaylı bir rapor halinde sunabilir. Uygulama sürecinde ise yönetim ekibiniz ile birlikte çalışarak, üzerinde fikir birliğine varılan noktaların hayata geçirilmesini temin edebilir Program Yönetimi Ege A.Ş.'nin bünyesindeki profesyoneller, birçok projenin bir arada yürütüldüğü büyük ölçekli ve fasttrack programlarını başarıyla bitirmişlerdir. Bu deneyim ve uzmanlık ile, işverenlerimizin karmaşık programlarını, belirsizlikleri ve riskleri minimuma indirerek kaliteli, zamanında ve bütçesinde bitmesine katkı sağlamaktayız. Deneyimli profesyonellerimiz ve teknik kaynaklarımız İşverenle birlikte her bir projenin tüm yönlerini tanımlar, planlar, hedefleri koyar, öncelikleri belirler, riskleri tanımlar ve çözümüne katkıda bulunur. İşverenlerimiz tek noktadaki yönetim sorumluluğundan fayda sağlar Proje Yönetimi Ege A.Ş. profesyonelleri, en zorlu şartlardaki bir çok büyük ve karmaşık projede edinmiş olduğu deneyim ve uzmanlıkla ve İşverenle bütünleşik takım çalışması yaklaşımıyla, projeleri büyüklüğü ve kapsamından bağımsız olarak kaliteli, zamanında ve bütçesinde gerçekleştirme prensibine her zaman bağlı kalmaktadır. Sizlere etkin bir kontrat yönetimi, iş programı ve maliye kontrolü, ilave işler yönetimi, kalite kontrol ve süpervizyon sunmaktayız. Hizmetlerimiz, kontrat yönetimi, satınalma yönetimi, dizayn kontrolü, değer mühendisliği, taşeron yönetimi, kalite kontrolü, iş güvenliği ve sağlığı kalemlerini kapsamaktadır.

9 2.4. İş Değişiklikleri ve Hak Talepleri Yönetimi En iyi şekilde planlanmış inşaat projelerinde dahi iş değişikliklerinin olması kaçınılmazdır. İş değişikliklerinin yönetilme biçimi, projenin başarısında önemli rol oynamaktadır. Ege A.Ş., sahip olduğu kaynaklar, uzmanlık ve deneyim ile iş değişikliklerinin en iyi şekilde yönetmenize katkı sağlar Risk Yönetimi Projelerin ve programların başarılı şekilde yönetilmesi için, proaktif bir risk yönetimi uygulanmasına ihtiyaç vardır. Birçok firma, potansiyel riskleri tanımlayan, izleyen, yöneten ve azaltan risk yönetim süreçlerini kurmadan işlere başlamakta ve sonunda hayal kırıklığına uğramaktadırlar. Ege A.Ş., sunduğu risk yönetimi hizmeti ile projelerinizin beklentilerinize ve ihtiyaçlarınıza uygun ve başarılı şekilde hayata geçirilmesine katkıda bulunmaktadır Taahhüt Hizmetleri EGE A.Ş. danışmanlık, müşavirlik hizmetlerinin yanı sıra doğrudan inşaat ve imalat işlerine de girmektedir. Anahtar Teslim ve Design / Build konseptlerindeki projeler EGE A.Ş.'nin esas ilgi alanını oluşturmaktadır.

10 3. Projeler * 3.1. Öne Çıkan Projeler King Abdullah University of Science and Technology (KAUST) Altyapı İşleri Proje Yeri İşveren Proje Bedeli Süre : Cidde / Suudi Arabistan : Saudi Aramco Oil Company : 420 Milyon USD : 16 Ay Periyot :

11 King Abdullah Financial District (KAFD) Altyapı İşleri Proje Yeri İşveren Proje Bedeli Süre : Riyad / Suudi Arabistan : Rayadah Investment Company : 193 Milyon USD : 24 Ay Periyot : Jabal Omar Development Project (JODP) Altyapı İşleri Proje Yeri İşveren Proje Bedeli Süre : Makkah/ Suudi Arabistan : Jabal Omar Development Comp. : 164 Milyon USD : 18 Ay Periyot :

12 Jeddah Stormwater Drainage Program, Urgent Works Package Proje Yeri İşveren Proje Bedeli Süre : Cidde / Suudi Arabistan : Saudi Aramco Oil Company : 215 Milyon USD : 3 Ay Periyot : Olaya Towers Business and Shopping Centre Proje Yeri İşveren Proje Bedeli Süre : Riyad / Suudi Arabistan : Gen. Org. of Soc. Ins. (GOSI) : 230 Milyon USD : 24 Ay Periyot :

13 3.2. Diğer Projeler Jeddah Storm Water Drainage Program - Ghaia, Um Hablain, Daghbaj ve Braiman Barajları Paketi, Cidde, Suudi Arabistan İşveren: Saudi Aramco Oil Company Jeddah Storm Water Drainage Program - Ghulail Barajı ve Güney Kanal Paketi, Cidde, Suudi Arabistan İşveren: Saudi Aramco Oil Company ANA Hastanesi Renovasyon ve İyileştirme İşleri (Anahtar Teslim, Tasarım ve Yapım), Kabil, Afganistan ANP Klinik İnşaatı (Anahtar Teslim, Tasarım ve Yapım), Kabil, Afganistan Bagram Muharebe Destek Hastanesi İnşaatı (Anahtar Teslim, Tasarım ve Yapım), Bagram, Afganistan Bagram Hava Üssü Yakıt Tankları, Pompa ve Boru Hatları İnşaatı (Anahtar Teslim, Tasarım ve Yapım), Bagram, Afganistan Komuta Merkez Binası İnşaatı (Anahtar Teslim, Tasarım ve Yapım), Kabil, Afganistan Kabil Askeri Eğitim Merkezi (Anahtar Teslim, Tasarım ve Yapım), Kabil, Afganistan Khairabad Cephane Temin ve Depolama Kamp İnşaat ve Renovasyonu (Anahtar Teslim, Tasarım ve Yapım), Khairabad, Afganistan Kabil Birleşik Kamp İnşaatı (Anahtar Teslim, Tasarım ve Yapım), Kabil, Afganistan URS - Kabil Hava alanı Hangar, Apron ve Pist İnşaatı, Kabil, Afganistan Perini - Kabil Askeri Kışla İnşaatı, Kabil, Afganistan CII (Contract International Inc.) Kabil Askeri Kışla İnşaatı, Kabil, Afganistan * : Yönetim Kurulu Üyelerinin Yönetiminde Yürütülen İşler

DAHA İYİ BİR ÇALIŞMA HAYATI OLUŞTURMAK

DAHA İYİ BİR ÇALIŞMA HAYATI OLUŞTURMAK LOSS PREVENTION MANAGEMENT Sayı 7 - Ekim 2014 MESLEĞE ADANMIŞ ÖMÜRLER EKONOMİK KALKINMAYI SÜRDÜRÜLEBİLİR KILMANIN YOLU DAHA İYİ BİR ÇALIŞMA HAYATI OLUŞTURMAK E D İ T Ö R İmtiyaz Sahibi Muammer Ay Sorumlu

Detaylı

ANEL GRUP İLERLEME RAPORU 2014

ANEL GRUP İLERLEME RAPORU 2014 ANEL GRUP İLERLEME RAPORU 2014 İÇİNDEKİLER Rapor Hakkında Başkanın Mesajı Kurumsal Profil Vizyonumuz & Misyonumuz Değerlerimiz Yönetim Kurulu Sürdürülebilir Yönetim Anlayışımız Çalışanlarımız İş Sağlığı

Detaylı

ilerlemenin yolu her zaman ileri bakmak...

ilerlemenin yolu her zaman ileri bakmak... Sürdürülebilirlik Raporu ilerlemenin yolu her zaman ileri bakmak... İçindekiler 2 Yönetiṁ Kurulu Başkanı ndan Mesaj 4 Vizyon, Misyon, Hedef ve İlkeler 6 Kısaca Otokar 8 Otokar ın Rekabet Avantajları 10

Detaylı

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 2011

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 2011 SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 2011 TURKCELL SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 2011 RAPOR HAKKINDA Turkcell 2011 Sürdürülebilirlik Raporu yayınladığımız ikinci rapordur. 2009-2011 yıllarında etki alanımız içinde yer

Detaylı

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU www.kibar.com İÇİNDEKİLER RAPOR HAKKINDA 3 MesajLAR 4 Kibar Grubu 6 Çalışma Hayatı Çevre Bilincimiz Topluma Kattığımız Değer 16 19 24 2 RAPOR HAKKINDA Bu rapor, Küresel İlkeler

Detaylı

Küresel İlkeler Sözleşmesi İlerleme Raporu 2007-2009

Küresel İlkeler Sözleşmesi İlerleme Raporu 2007-2009 Küresel İlkeler Sözleşmesi İlerleme Raporu 2007-2009 2 Zorlu Holding Küresel İlkeler Sözleşmesi İlerleme Raporu 2009 İçindekiler 01 Küresel İlkeler Sözleşmesi (Global Compact) 03 Raporun Kapsamı 04 Zorlu

Detaylı

L OGO Y AZILIM 2013 F A ALİYET RAPORU 2013 FAALİYET RAPORU

L OGO Y AZILIM 2013 F A ALİYET RAPORU 2013 FAALİYET RAPORU 2013 FAALİYET RAPORU İÇİNDEKİLER GENEL DEĞERLENDİRME 04 Kurumsal Profil 05 Daha Güçlü Sermaye Yapısı ile Büyüyen İş Modeli 06 LOGO Çözüm Ailesi 07 Misyon, Vizyon ve İlkelerimiz 08 LOGO nun 30 Yılı 09 2013

Detaylı

geleceğe sahip çıkıyoruz

geleceğe sahip çıkıyoruz İçindekiler 2 Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı 4 Genel Müdür ün Mesajı 7 Kurumsal Profil, Vizyonumuz, Misyonumuz, Kurumsal Değerlerimiz 8 Başlıca Göstergeler 11 Türkiye Finans ve Sürdürülebilirlik 17

Detaylı

Roche Türkiye Kurumsal Sorumluluk Raporu 2013. Yaşamı iyileştirmek - şimdi ve gelecekte

Roche Türkiye Kurumsal Sorumluluk Raporu 2013. Yaşamı iyileştirmek - şimdi ve gelecekte Roche Türkiye Kurumsal Sorumluluk Raporu 2013 Yaşamı iyileştirmek - şimdi ve gelecekte 2013 te öne çıkanlar Üst üste 5. kez DJSI sektör lideri Etik ve uyum konusunda en üst düzeyde çaba Medikal ve Tedarikçi

Detaylı

geleceğe sahip çıkıyoruz

geleceğe sahip çıkıyoruz İçindekiler 2 Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı 4 Genel Müdür ün Mesajı 7 Kurumsal Profil, Vizyonumuz, Misyonumuz, Kurumsal Değerlerimiz 8 Başlıca Göstergeler 11 Türkiye Finans ve Sürdürülebilirlik 17

Detaylı

Raporumuz Hakkında. Gelecek Raporumuz

Raporumuz Hakkında. Gelecek Raporumuz Raporumuz Hakkında Mars Logistics olarak bu ilk sürdürülebilirlik raporu ile 2012 yılındaki ekonomik, çevresel ve sosyal performansımızı paydaşlarımıza aktarmayı hedefliyoruz. Bu raporu hazırlama sürecinde

Detaylı

2013 4 Faaliyet Raporu

2013 4 Faaliyet Raporu 4 2013 Faaliyet Raporu 2 3 Kuruldu umuz ilk günden itibaren eflsiz kumaflları, estetik dokunufllarla sanata dönüfltürüyoruz. Bugün 40. yılımızı mutlulukla kutlarken, dünyanın en büyük ilk befl kumafl üreticisinin

Detaylı

T.C. MARMARA ÜNİVERSİTESİ

T.C. MARMARA ÜNİVERSİTESİ T.C. T.C. MARMARA ÜNİVERSİTESİ ÖZDEĞERLENDİRME RAPORU 2012 2012 T.C. ÖNSÖZ Sevgili Paydaşlarımız, Ülkemizin önde gelen akademik kurumlarından biri olan üniversitemizi, dünyanın da önde gelen akademik

Detaylı

yayınıdır. SAYI. 5 YIL. 2015 Securitas Yıllık Süreli Yayındır.

yayınıdır. SAYI. 5 YIL. 2015 Securitas Yıllık Süreli Yayındır. yayınıdır. 14 SAYI. 5 YIL. 2015 Securitas Yıllık Süreli Yayındır. 14 SAYI: 5 YIL: 2015 Securitas Yıllık Süreli Yayındır. SECURITAS GÜVENLİK HİZMETLERİ AŞ. ADINA SAHİBİ E. MURAT KÖSEREİSOĞLU - ÜLKE BAŞKANI

Detaylı

Roche Türkiye Kurumsal Sorumluluk Raporu

Roche Türkiye Kurumsal Sorumluluk Raporu Roche Türkiye Kurumsal Sorumluluk Raporu 2011 İçindekiler Rapor Hakkında 1 Mesajlar 2 Yönetim Kurulu Başkanı Mesajı 2 Genel Müdür Mesajı 3 Şirketimiz 4 Misyonumuz Değerlerimiz 4 Roche Hakkında 6 Kurumsal

Detaylı

Opet Sürdürülebilirlik Raporu 2010-2011

Opet Sürdürülebilirlik Raporu 2010-2011 Opet Sürdürülebilirlik Raporu 2010-2011 1 2 4 6 10 16 30 38 50 58 İÇİNDEKİLER RAPOR HAKKINDA YÖNETİM KURULU BAŞKANI NIN MESAJI GENEL MÜDÜR ÜN MESAJI OPET HAKKINDA OPET TE YÖNETİŞİM SÜRDÜRÜLEBİLİR OPERASYONLAR

Detaylı

Sürdürülebilir Büyümeye Odaklı Bir Şirket İnşa Etmek...

Sürdürülebilir Büyümeye Odaklı Bir Şirket İnşa Etmek... Sürdürülebilir Büyümeye Odaklı Bir Şirket İnşa Etmek... FAALİYET RAPORU ...tüketicilerine mutluluk vermek, müşterileri ile iş ortaklığı yapmak, hissedarları için üstün değer yaratmak ve topluma güven vermekle

Detaylı

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 2012

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 2012 SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 2012 İÇİNDEKİLER SUNUŞ 1 Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı 2 Genel Müdürün Mesajı 3 ŞİRKET PROFİLİ 5 Ak-Kim e Bakış 5 Ak-Kim in Kısa Tarihi 6 Markalar ve Ürünler 8 Operasyonel

Detaylı

Tarihçemiz. Kalite Politikası. Misyonumuz. Vizyon

Tarihçemiz. Kalite Politikası. Misyonumuz. Vizyon Tarihçemiz SALDEMSOFT YAZILIM pazarın ihtiyaçlarını isabetli öngörülerle tespit eden, doğru zamanda doğru yatırım kararlarını alarak istikrarlı büyüyen bir kurumun başarı hikayesini ifade etmektedir. 2006

Detaylı

Bölüm 1 - Raporun Amaç ve Kapsamı

Bölüm 1 - Raporun Amaç ve Kapsamı 1 Bölüm 1 - Raporun Amaç ve Kapsamı İlerleme Bildirimi Bu rapor, Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi için yıllık ilerleme bildirim (COP) koşullarını ve gelişimini açıklamayı hedeflemektedir.

Detaylı

İçindekiler. İnsan Kaynakları Hizmetleri 3. İnsan Yönetimi Konularındaki Sorularınıza Yanıt Veriyoruz 4. Neden PwC? 7.

İçindekiler. İnsan Kaynakları Hizmetleri 3. İnsan Yönetimi Konularındaki Sorularınıza Yanıt Veriyoruz 4. Neden PwC? 7. İçindekiler İnsan Kaynakları Hizmetleri 3 İnsan Yönetimi Konularındaki Sorularınıza Yanıt Veriyoruz 4 Neden PwC? 7 Uzman Ekibimiz 9 Hizmetlerimizden Örnekler 11 Eğitimlerimiz - Business School 17 İnsan

Detaylı

bir Aksigorta 2011 Faaliyet Raporu

bir Aksigorta 2011 Faaliyet Raporu bir Aksigorta 2011 Faaliyet Raporu KURUMSAL Profil Gücüne güç katan, büyümeye ve kârlılığa odaklı bir şirket 2011 yılı, Aksigorta nın tarihi için önemli bir kilometre taşına işaret etmektedir. Şirket in

Detaylı

ittifak HOLDiNG FAALiYET RAPORU / 2011 // 2 ittifak HOLDiNG FAALiYET RAPORU / 2011 // 3

ittifak HOLDiNG FAALiYET RAPORU / 2011 // 2 ittifak HOLDiNG FAALiYET RAPORU / 2011 // 3 ittifak HOLDiNG FAALiYET RAPORU / 2011 // 2 ittifak HOLDiNG FAALiYET RAPORU / 2011 // 3 ittifak HOLDiNG FAALiYET RAPORU / 2011 // 2 ittifak HOLDiNG FAALiYET RAPORU / 2011 // 3 içindekiler KONSEPT FOTOĞRAFLARI

Detaylı

2013 yılına ait sera gazı emisyonlarımızı Bureau Veritas firmasına ISO 14064-1:2006 standartına uygun olarak doğrulattığımız ve bu kapsamda

2013 yılına ait sera gazı emisyonlarımızı Bureau Veritas firmasına ISO 14064-1:2006 standartına uygun olarak doğrulattığımız ve bu kapsamda RAPOR HAKKINDA Sürdürülebilirlik performansımızı olumlu ve olumsuz tüm sonuçlarıyla açıkladığımız raporlama uygulamamızı paydaşlarımızın değişen beklentileri ışığında her geçen yıl geliştirmeyi taahhüt

Detaylı

2012 Peanuts. faaliyet RAPORU 2011

2012 Peanuts. faaliyet RAPORU 2011 faaliyet RAPORU 2011 2012 Peanuts İçindekiler Bölüm I - Genel Bilgiler 01 Yönetim Beyanı 02 Özet Finansal Bilgiler 04 Vizyon, Misyon ve Hedefler 05 DenizEmeklilik in Tarihsel Gelişimi 06 Bir Bakışta 2011

Detaylı

İÇERİK. 4 Rollmech te İş Sağlığı & Güvenliği. 1 Yönetim Mesajı 2 Rollmech te Kurumsal Yönetim 3 Rollmech te İnsan

İÇERİK. 4 Rollmech te İş Sağlığı & Güvenliği. 1 Yönetim Mesajı 2 Rollmech te Kurumsal Yönetim 3 Rollmech te İnsan Global Compact İlerleme Raporu 2014 İÇERİK 1 Yönetim Mesajı 2 Rollmech te Kurumsal Yönetim 3 Rollmech te İnsan 4 Rollmech te İş Sağlığı & Güvenliği 5 Rollmech te Çevre 6 Rollmech te Etik 7 Rollmech te

Detaylı

SAVUNMA SANAYİİ. Savunma Sanayiinde İnsan Kaynakları. Nail KURT ISSN 1307-8380

SAVUNMA SANAYİİ. Savunma Sanayiinde İnsan Kaynakları. Nail KURT ISSN 1307-8380 SAVUNMA SANAYİİ ISSN 1307-8380 2011/1 SAYI 14 Savunma Sanayiinde İnsan Kaynakları Söyleşi FNSS Nail KURT En iyi kişi kendinden çok ait olduğu sosyal toplumu düşünen, onun varlığının ve mutluluğunun korunmasına

Detaylı

2012 FAALİYET RAPORU

2012 FAALİYET RAPORU 2012 FAALİYET RAPORU T-BANK 2012 FAALİYET RAPORU 02 T-BANK / 2012 Faaliyet Raporu İÇİNDEKİLER BÖLÜM 1 KURUMSAL PROFİL Özet Finansal Bilgiler 04 Tarihçe 06 Ana Sözleşme de Yapılan Değişiklikler 07 Ortaklık

Detaylı

KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİ UYUM RAPORU

KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİ UYUM RAPORU 120 ENKA İNŞAAT VE SANAYİ A.Ş. 2014 YILI FAALİYET RAPORU 2014 YILI FAALİYET RAPORU ENKA İNŞAAT VE SANAYİ A.Ş. 121 KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİ UYUM RAPORU BÖLÜM I KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİNE UYUM BEYANI Şirket

Detaylı

Kordsa Global Faaliyet Raporu 2010. İçindekiler

Kordsa Global Faaliyet Raporu 2010. İçindekiler 2010 FAALİYET RAPORU İçindekiler Misyon-Vizyon-Değerlerimiz Kordsa Global, Kilometre Taşları Kordsa Global Ne Üretiyor? Kordsa Global in Dünya Operasyonu Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı Yönetim Kurulu

Detaylı