SAĞLIK SEKTÖRÜ TEMİZLİK ÜRÜNLERİ

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "SAĞLIK SEKTÖRÜ TEMİZLİK ÜRÜNLERİ"

Transkript

1 SAĞLIK SEKTÖRÜ TEMİZLİK ÜRÜNLERİ

2 VİRA petrokimya Nisan 2010 yılında kurulmuş olup, faaliyet alanları otomotiv ve enerjidir. Otomotiv ve enerji sektöründeki distribütörlüklerimiz birbirini tamamlayan bir yelpaze içinde olup, kendi alanlarında lider firmalardır. Vizyonumuz çerçevesinde hizmet ettiğimiz sektörlerde güvenilir olmak ve sürekliliği sağlamak en önde gelen misyonumuzdur. Vira petrol şirketi çok genç olmasına karşın bünyesinde toplam 11 paydaş çalıştıran bir firma konumuna gelmiştir. Amaçlarımızdan biri de, daha çok insanımızı bünyemize katmak ve onları toplum değerlerine paralel bir şekilde yetiştirmektir. Başlangıç noktamız ise, bir şirketin toplam değerinin, kendisi adına çalışan personel değerine eşit olduğu ilkesidir. Vira Şirketi tamamı ile öz sermayesi ile çalışan ve müşterileri ile paylaşımı en üst düzeye çıkartmak için çaba gösteren bir şirket olup, yine aynı vizyon çerçevesinde Türkiye genelinde 33 adet bayii ile dağıtım alanını güçlendirmiştir. Bayilik sisteminde pazarlama ve eğitim planlaması ana merkezin sorumluluğunda yapılanmıştır.

3 MAFRA HAKKINDA Kırkdokuz yıldır ( ) ; Otomotiv, endüstriyel noktalar,oteller,üretim tesisleri, deniz ve hava taşıtları sektörlerinde, uluslar arası bayii ağı ile geniş bir yelpazeye sahip spesifik, konsantre ve kaliteli ürünleri ile sektörde yer almaktadır. Şirket yönetim merkezi,laboratuarları ve üretim tesisleri Bollate-Milano'da bulunmaktadır. MA-FRA satış ağı, İtalya içinde 130' dan fazla firma ile Avrupa ve Avrupa dışı 38'i aşkın ülkeden oluşmaktadır. MAFRA S.P.A. ISO ISO ISO kalite ve çevre sertifikaları ile BOEING D6 onayı sahibi, H.A.C.C.P. standartlarına sıkı sıkıya bağlı, sürekli gelişim ve evrim ile özdeşleşmiş bir kuruluştur.

4 NEDEN MAFRA ÜRÜNLERİ? Hasta memnuniyeti ve hijyeni bağlamında siz hastane yöneticilerinin karşılaştığı zorlukları bilmekteyiz. Artık çağımızda hastanelerin temiz olması da yetmiyor. Temizliğin yanında dezenfekte olması da beklenmekte. Bu sebeple kullanılacak ürünlerin standartlara uygun, onaylı ve dezenfekte amaçlı olup, hastane beklentilerini karşılamak gerekliliği ortaya çıkmaktadır. Bu safha da dünyanın ikinci büyük kimyasal üreticisi MAFRA artık endüstriyel temizlik ürünlerinde de Türkiye de ve sizin yanınızdadır.

5 EN ÖNEMLİSİ.!!! MAFRA SPA ürünleri ; ISO 9001 ISO ISO kalite ve çevre sertifikaları olan H.A.C.C.P. standartlarına sıkı sıkıya bağlı, sürekli gelişim ve evrim ile özdeşleşmiş bir kuruluştur.

6

7 İŞ GÜVENLİĞİ YÖNETMELİĞİ Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın 20/06/2012 tarih ve 6331 sayılı İŞ SAĞLIĞI ve GÜVENLİĞİ KANUNU'nun yetki ve yükümlülükler doğrultusunda; 30 Haziran 2012 tarih ve sayılı resmi gazetede yayınlanan 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu 01 Ocak 2013 tarihi itibari ile yürürlüğe girmiş bulunmaktadır. Bu kanunun amacı İş yerlerinde iş sağlığı ve güvenliğinin sağlanması ve mevcut sağlık ve güvenlik şartlarının iyileştirilmesi için işveren ve çalışanların görev, yetki, sorumluluk, hak ve yükümlülüklerinin düzenlenmesinden ibarettir. İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu hiçbir ayrım yapmaksızın kamu ve özel sektöre ait tüm işlere ve işyerlerine, faaliyet konularına ve işçi sayısına bakılmaksızın, bu işyerlerinin işveren, işveren vekili, çırak ve stajyerler de dâhil olmak üzere tüm çalışanlarına uygulanacaktır. Kanunun İşveren ile Çalışanların Görev, Yetki ve Yükümlülükleri 6331 sayılı Kanunun 4. Maddesinde detaylı bir şekilde açıklanmıştır. Bu yetki ve yükümlülüklerle birlikte kanunun 26. Maddesinde, yükümlülüğünü yerine getirmeyen işyerlerine her bir işlem için TL ile TL si arasında idari para cezası yaptırımı öngörülmüştür.

8 TEHLİKELİ KİMYASALLAR YÖNETMELİĞİ Çevre Bakanlığı, Yayımlandığı Resmi Gazete Tarihi: 11/07/2012 Yayımlandığı Resmi Gazete Sayısı : 21634, tiketlerde Bulunması Gerekli Hususlar Madde 17 - Etiketlerde; a) Üreticinin adı ve adresi, b) Maddenin kimyasal ve ticari adı, kapalı formülü, c) Ürünlerin, ticari adı, amaçlanan kullanım alanları ve içeriğine giren maddelerin tehlike sembolleri, d) Özel tehlikelere karşı dikkat çekici, ''Çok Şiddetli Patlayıcı'', ''Şiddetli Zehir'' gibi ibareler, güvenlik tavsiyeleri (Ek-VII'e göre zararlı maddelere ait özel riskler (R) ve güvenlik önlemlerinin (S) ilgili olanlarının içinden seçilmiş) alınabilecek tedbirler hakkında özlü bilgiler, Ek-II'de verilmiş olan zararlı maddeyi tanımlayan özellikler, e) Ek-IV'de, tek tek maddeler için verilen tehlike işaretlerinden ilgili olanlar, f) Kimyasal tanımı ve etkin maddesinin yüzdesi, g) Diğer katkı maddeleri ve en azından bunların grup tanımları bulundurulur.

9

10 ODA ve ARAÇ HAVA DEZENFEKTANI ; ODORBACT OUT ANTİBAKTERİYEL ODA ve ARAÇ İÇİ DEZENFEKTANI Dünyada gribal ve polene bağlı hastalıkların %80 inin havalandırma sistemlerinden kaynaklandığını biliyormusunuz.? Tam 10 dakika içinde odanızın ve ambulansın içindeki virüsleri ve polenleri kovarak çocuğunuzu ve sevdiklerinizi sağlıklı bir ortamda konaklamasını sağlar.. Odorbact Out klima sistemi içinde oluşmuş kötü kokuları ortadan kaldırarak, oda ve araç klimalarında biriken bakteri, mikrop ve mantarları ortadan kaldıran güçlü bir dezenfektandır. Kullanım Şekli ; Klima sisteminin tüm hava kanalları açılır. Klima son faza getirilir. Odanın veya aracın tüm camları kapatılır. Ürün çalkalandıktan mandala basılır ve gaz çıkışı sağlanır. Ürün bitene kadar havaya oda içinde gezerek sıkılır,10 dk bekledikten sonra tüm kapılar açılarak 2 dakika havalandırma yapılır. Ürün Ambalajı : 150 ml/ 20 m2

11 MAFRAPAV UFFICE Kokulu Hijyenik Zemin Temizlik Deterjanı Ürün, hastane koridorları, ofisler, odalar ve benzeri ortak kullanım alanlarının mükemmel temizliği için geliştirilmiştir. Fosfat ve Kostik içermez. Epoksi, mermer, granit gibi parlak yüzeyleri temizler ve parlak görünümlerine zarar vermez. Hoş kokuludur. Konsantre bir üründür ortalama 1:20 oranında su ile inceltilerek kullanılır.

12 PULIMAX GENEL MAKSATLI ODA / SALON İÇ TEMİZLEYİCİ / DEZENFEKTAN Kumaş-deri döşemeleri ve tüm plastik aksamı derinlemesine temizler. Kumaş yüzeylerden nikotin, kan, kir ve lekeleri kolayca çözer Garantili ve hijyenik temizlik sağlar. Kumaş döşemelerini ilk günkü görüntüsüne kavuşturur. ODA içi tavan temizliğinde mükemmel sonuçlar verir. Hastane odasının içinde tüm yıkanabilir kumaş ve plastiklerin temizlenmesinde de kullanılabilir.

13 TESSUTİ GENEL MAKSATLI TEMİZLEYİCİ Kan lekesini kaldırır ve kumaş yüzeyleri derinlemesine temizler, Aktif köpük lifleri kiri çıkarmak için yardımcı olur ve yeniler, Kötü kokuları ortadan kaldırarak hoş koku yayar Olağanüstü formül ile izleri kaldırır her türlü inatçı lekeleri çıkarır, Temizlenecek yüzeye ürün sprey edilir sonrasında nemli bir bezle ovalanır veya çamaşır makinasında yıkanır.

14 SGRASSO MUTFAK Hastane mutfaklarında tezgahlar ve davlumbazların temizliği son derece zordur. Biriken yağlar yüzeylerde tüm mikrop ve bakterileri üzerine toplar. Bunun için genellikle önce yağ çözücü, sonra dezenfektan kullanılır. SGRASSO bu iki görevi de üstlenir ve yağ tabakasını yok eder.

15 DİĞER ÜRÜNLERİMİZ BATHY PLUS : Özellikle banyolarda temizlik ve kalıntı çözücü olarak kullanılır. Dezenfektan özelliği vardır. Leke ve tortu bırakmaz. GRILLBRILL : Özellikle ızgarası olan bölümlerde, ızgara ve alttan ısıtmalı pişirici sistemlerin temizliğinde kullanılan, hoş kokulu ve kuvvetli bir donmuş yağ sökücüdür.

16 SPLIT ÇOK MAKSATLI CAM TEMİZLEYİCİ Doğal surfactantslardan oluşan amonyaksız formüllüdür. Hızlı kurur,kapalı ve havalandırılmayan ortamlar için idealdir. Cam ve ayna yüzeylerde leke bırakmaz. Nikotin ve yağ kirleri ile böcek lekeleri için de ideal sonuç verir. Hastane lobby ve odalarında cam temizliği kullanımları içinde ideal olan bir üründür. Camlara yapışmış kireçleri ve kirleri söker atar.

17 WC CHIMIK Hastane tuvalet ve pisuvarlarda oluşan kötü kokuları giderir Tuvaletlerde bağlantı borularında katılaşmayı yok eder,dolayısı ile tıkanmayı engeller. Dezenfekte eder.15 lt ye 50ml wc chimik kullanılır.

18 HP 12 Hastane PVC cam ve kapı doğramaları için üretilmiş kuvvetli bir temizleyicidir Hastane kullanılan tüm plastik koltuk sandalye ve sedyeler için ideal çözümdür

19 MAFRA İLE HASTANENİZ, PIRIL PIRIL VE HİJYEN

20 Firmamız için ayırdığınız zaman ve gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz. Vira Petrokimya Ltd