Doç. Dr. Tuncay ERGENE Türk PDR-DER Genel BaĢkanı

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Doç. Dr. Tuncay ERGENE Türk PDR-DER Genel BaĢkanı"

Transkript

1 Doç. Dr. Tuncay ERGENE Türk PDR-DER Genel BaĢkanı 1964 yılında Ankara da doğmuştur. Lisans eğitimini 1986 yılında Hacettepe Üniversitesi, Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü, Psikolojik Danışma ve Rehberlik alanında, yüksek lisansını 1990 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü nde tamamlamıştır. Daha sonra kazandığı bir burs ile Amerika Birleşik Devletleri nde giderek, 1999 yılında Ohio University de Psikolojik Danışma ve Rehberlik alanında doktora eğitimini tamamlamıştır. Doktora tez konusu olarak Sınav Kaygısı İle Başa Çıkma Programlarının Etkililiklerini bir meta analiz çalışması ile incelemiştir. Doktora sonrası çalışmalarını 2002 yılında Harvard University de gerçekleştirmiştir. Lise öğrencilerinin sınav kaygısını azaltmaya yönelik araştırma projesi Hacettepe Üniversitesi Araştırma Birimi tarafından desteklenmektedir. Sınav Kaygısı ve psikolojik danışma ve rehberlik alanı ile ilgili olarak ulusal ve uluslar arası hakemli dergilerde yirmiden fazla yayını bulunmaktadır. Yayınları Harvard Review of Psychiatry, School Psychology International, Counseling Today, Journal of School Disaffection gibi dergilerde çalışmaları yayınlanmıştır. Kitap bölümü yazarlıkları ve çevirileri bulunmaktadır. Doç. Dr. Ergene, yılları arasında Marmara depremi sonrasında UNICEF acil yardım programında alan asistanı ve danışman olarak görev almıştır. Doç. Dr. Ergene üniversitede psikolojik danışma ve rehberlik alanında dersler vermekte, sınav kaygısı konusunda araştırmalar yapmakta, özellikle ülke genelinde yürütülmekte olan genel sınavların öğrenciler üzerindeki eğitsel ve psikolojik etkileri ve sınav kaygısı konusunda toplumun bilinçlendirilmesi amacıyla konferanslar vermektedir. Kendisi geniş bir uluslararası deneyime sahiptir. Doç. Dr. Tuncay Ergene Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Fransa, İspanya, Finlandiya, Hindistan, Şili ve Azerbaycan da çeşitli toplantılara katılmış ve konferanslar vermiştir. National Board for Certified Counselors International (NBCC-I) Avrupa Bölgesi Yönetim Kurulu Temsilcisidir. Halen Hacettepe Üniversitesi, Eğitim Fakültesi, Eğitim Bilimleri Bölümü, Psikolojik Danışma ve Rehberlik Anabilim Dalında öğretim üyesi olarak çalışmakta ve Hacettepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdür Yardımcığı Görevini yürütmektedir. Evli ve iki çocuk babası olan Doç. Dr. Tuncay Ergene İngilizce bilmektedir.

2 Psk. Dan. Hüseyin ġen Türk PDR-DER Genel BaĢkan Yardımcısı 1966 yılında Bursa da doğmuştur. Lisans eğitimini 1987 yılında Hacettepe Üniversitesi, Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü, Psikolojik Danışma ve Rehberlik alanında tamamlamıştır. Aynı yıl Antakya Rehberlik ve Araştırma Merkezinde göreve başlamış, daha sonra sırasıyla 1994 yılına kadar Erzurum, Diyarbakır, Çankırı illeri gibi müstesna yerlerde, rehberlik ve araştırma merkezleri ile okullarda psikolojik danışman olarak çalışmıştır yılından itibaren Ankara da önce Polatlı Rehberlik ve Araştırma Merkezinde, sonrasında da 1997 yılına kadar Yenimahalle Rehberlik ve Araştırma Merkezinde çalışmıştır yılı Nisan ayından itibaren onaylı olarak Özel Eğitim Rehberlik ve Danışma Hizmetleri Genel Müdürlüğünde bir dönemi de şube müdür vekili olmak üzere 12 yıl, 7 ay, 8 gün çalıştığı Psikolojik Ölçme Araçları Şubesindeki görevinden, onayının iptalini isteyerek 10 Kasım 2009 tarihinde ayrılmıştır. Bu tarihten itibaren Yenimahalle Rehberlik ve Araştırma Merkezinde psikolojik danışman olarak, işin mutfağında görev yaparak meslek yaşamıma devam etmektedir. Temel Kabiliyetler Testi 5-7 geliştirme çalışmasında yer almış, Temel Kabiliyetler Testi 7-11, Temel Yetenekler Testi 6-8 ve Temel Yetenekler Testi 9-11 in bir ekiple birlikte ülke uyarlamasını gerçekleştirmiştir. Bu testlerin eğitimleri ile ilgili Bakanlık hizmetiçi eğitim kurslarında görev almıştır. Hakemli olmayan yayınlarda yayınlanmış, hatırı sayılır sayıda yazısı bulunmaktadır yılından beri üyesi olduğu Eğit-Sen/Eğitim-Sen sendikasında yılları arasında Diyarbakır Şube Yönetiminde Eğitim Sekreteri olarak görev almıştır.1990 yılından beri üyesi olduğu Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneğinde yılları arasında yönetim kurulu üyesi olarak yer almıştır. Dernek bünyesindeki Meslek Odası Hazırlama Komisyonu, Bülten Komisyonu ve Özlük Hakları Komisyonlarında görev almıştır Mart ayında yapılan kongre ile yeniden yönetim kurulu üyeliğine seçilmiştir yılından itibaren düzenlenmekte olan Ulusal PDR kongrelerinin tümüne katılma rekoruna sahip tek meslek elemanıdır. Evli ve bir çocuk babası olarak, güneşin sofrasında, dostların arasında inadına yaşama devam etmektedir.

3 Uzm.Psk.Dan. Serap GÖKÇE Türk PDR-DER Genel Sekreteri 1969 yılında Yozgat ta dünyaya gelmiştir yılında Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Eğitimde Psikolojik Hizmetler Bölümünde lisans eğitimini 2002 yılında da Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik alanında yüksek lisansını tamamladı Yılında psikolojik danışman olarak Milli Eğitim Bakanlığı nda göreve başladı. Yenimahalle Rehberlik ve Araştırma Merkezi nde psikolojik danışman, müdür yardımcılığı ve müdür vekilliği gibi görevlerde bulundu. Öğretmenlere yönelik Rehberlik Anlayışı Kazandırma seminerlerini verdi yılında Özel Eğitim Rehberlik ve Danışma Hizmetleri Genel Müdürlüğü Psikolojik Ölçme Araçları Şubesi ne onaylı olarak geçiş yaptı. Şube çalışma arkadaşlarıyla birlikte Thurston un yetenek testlerinin Türkiye uyarlama çalışmalarını gerçekleştirdi. Bireysel-grup psikolojik ölçme araçlarının uygulanabilmesine yönelik düzenlenen uygulayıcı yetiştirme eğitimlerinde eğitim görevlisi olarak görev yaptı. Psikolojik Danışmanlar Meslek Odası Yasa Taslağı Hazırlama Komisyonunda çalışarak ve Türk PDR-DER Bülten in Yazı işleri Sorumlu Müdürlüğü nü yaparak Türk PDR-DER e çeşitli katkılarda bulundu. Halen Özel Eğitim Rehberlik ve Danışma Hizmetleri Genel Müdürlüğü Psikolojik Ölçme Araçları Şubesi ndeki görevine devam etmektedir.

4 Psk.Dan. Kamil TOPÇU Türk PDR-DER Genel Mali Sekreter 1970 yılında Ardahan da doğmuştur yılında Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Eğitimde Psikolojik Hizmetler Bölümü nde lisans eğitimini tamamladı yılında Milli Eğitim Bakanlığı nda göreve başladı. Ankara da çeşitli okullarda psikolojik danışman olarak Altındağ Rehberlik ve Araştırma Merkezi nde psikolojik danışman ve müdür yardımcısı olarak görev yaptı. Travma ve Etkileri ile Baş Etme Becerileri MEB uzman ekibinde yer aldı. Altındağ Bölgesi Krize Müdahale Birimi Koordinatörlüğü, İletişim Becerileri, Psikososyal Müdahale Hizmetleri Eğitimi, Risk Altındaki Çocuklar ve Aile İçi Şiddet Formatörlükleri yaptı yılından bu yana MEB İlköğretim Genel Müdürlüğü Kitap Yazım Komisyonu (Telafi Eğitimi-Psikososyal Komisyonu) nda yer alan Kamil Topçu evli ve iki çocuk babasıdır.

5 Psk.Dan. Ali ERDOĞAN Türk PDR-DER Genel Mali Sekreter 1966 yılında Gaziantep te doğmuştur yılında Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi, Eğitimde Psikolojik Hizmetler Bölümünden lisans eğitimini tamamladı yılında psikolojik danışman olarak Milli Eğitim Bakanlığında göreve başladı. Kars ve Yozgat ta çalıştı. Çağdaş Drama Derneğinden; Kişilerarası Sorun Çözme Becerilerine Yaratıcı Drama yönteminin uygulanması projesi ile Yaratıcı Drama Lideri oldu. Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda il içinde ve il dışında; Rehberlik Anlayışı Kazandırma, İletişim Becerileri, Öğretmenlik Uygulamaları, Yaratıcı Drama, Mesleki Rehberlik alanlarında seminerler vermiştir. Halen Ankara Gülen Muharrem Pakoğlu İlköğretim Okulunda Psikolojik Danışman olarak çalışmaya devam eden Ali Erdoğan evli ve iki çocuk babasıdır.

6 Uzm. Psk. Dan. Selen DEMĠRTAġ ZORBAZ Türk PDR-DER Genel Eğitim Sekreteri 1986 yılında Mersin de doğmuştur. Lisans eğitimini 2008 yılında İstanbul Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik Anabilim Dalı nda tamamladıktan sonra aynı yıl Hacettepe Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik Bilim Dalında yüksek lisans eğitimine başlamıştır. Çocuklar İçin Aile İlişkileri Ölçeği nin Geliştirilmesi başlıklı yüksek lisans tezi ile 2011 yılında yüksek lisans eğitimini tamamlamış ve Hacettepe Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik Anabilim Dalı nda halen doktora eğitimine devam etmektedir yılları arasında Ankara da bir özel eğitim merkezinde psikolojik danışman olarak görev yaptıktan sonra Adıyaman Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik Anabilim Dalı nda araştırma görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır yılında 35. madde ile Hacettepe Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik Anabilim Dalı na gelmiş ve halen Hacettepe Üniversitesi nde araştırma görevlisi olarak görevine devam etmektedir. Lisans ve yüksek lisans eğitimi boyunca çeşitli eğitimlere ve seminerlere katılmış, birçok kongrede bildiri sunmuştur. ODTÜ Sürekli Eğitim Merkezi tarafından verilen Aile ve Evlilik Danışmanlığı Eğitimini tamamlamış ve halen Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimine devam etmektedir. Türk PDR Derneği Bülteni nin yayın komisyonunda görev almış ve daha sonra bültende editör olarak çalışmıştır. Şu an Türk PDR Derneği Genel Eğitim Sekreteri olarak Türk PDR Derneği ne hizmette bulunmaya devam etmektedir.

7

ORGANİZASYON -İŞLETME-GASTRONOMİ

ORGANİZASYON -İŞLETME-GASTRONOMİ Arda Türkmen ORGANİZASYON -İŞLETME-GASTRONOMİ 1975 İstanbul doğumlu Arda Türkmen, 1994 yılında Saint Benoit Fransız lisesinden mezun oldu. 1999 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi İngilizce İşletme bölümünden

Detaylı

Dr. Scott Barry Kaufman, New York Üniversitesi Psikoloji Bölümü Misafir Öğretim Üyesi

Dr. Scott Barry Kaufman, New York Üniversitesi Psikoloji Bölümü Misafir Öğretim Üyesi KONUŞMACILARIN ÖZGEÇMİŞLERİ: Dr. Scott Barry Kaufman, New York Üniversitesi Psikoloji Bölümü Misafir Öğretim Üyesi Scott Barry Kaufman zeka, yaratıcılık, kişilik gelişimi alanlarında uzmanlaşmış bilişsel

Detaylı

EĞİTİM VE SÜPERVİZYON VE DANIŞMA KURULU KADROLARININ KISA BİYOGRAFİLERİ

EĞİTİM VE SÜPERVİZYON VE DANIŞMA KURULU KADROLARININ KISA BİYOGRAFİLERİ EĞİTİM VE SÜPERVİZYON VE DANIŞMA KURULU KADROLARININ KISA BİYOGRAFİLERİ AYTEN ZARA, PhD Ayten Zara, danışman ve klinik psikologdur. Danışmanlık ve klinik psikoloji uzmanlık ve doktorasını İngiltere de

Detaylı

ECZACILIK - ISPE SAĞLIK BİLİMLERİ DERNEĞİ

ECZACILIK - ISPE SAĞLIK BİLİMLERİ DERNEĞİ Ahmet Araman ECZACILIK - ISPE SAĞLIK BİLİMLERİ DERNEĞİ İstanbul Erkek Lisesindeki eğitiminin ardından, 1977 yılında İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesinden mezun olmuş ve aynı fakültenin Eczacılık

Detaylı

Yükseköğrenimde de farkı biz yaratırız...

Yükseköğrenimde de farkı biz yaratırız... Yükseköğrenimde de farkı biz yaratırız... 2 0 1 5-2 0 1 6 Milli Eğitim in gayesi yalnız hükümete memur yetiştirmek değil, daha çok memlekete ahlâklı, karakterli, cumhuriyetçi, inkılâpçı, olumlu, atılgan,

Detaylı

Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı Koordinatörlüğünde Uluslararası Travma Çalışmaları Programı (New York) ile ortak program

Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı Koordinatörlüğünde Uluslararası Travma Çalışmaları Programı (New York) ile ortak program İ S T A N B U L B İ L G İ Ü N İ V E R S İ T E S İ T R A V M A Ç A L I Ş M A L A R I S E R T İ F İ K A P R O G R A M I Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı Koordinatörlüğünde Uluslararası Travma Çalışmaları

Detaylı

TMH. TMH - Türkiye Mühendislik Haberleri / Sayı: 452-2008/6 19. Meslekte 40 Yılını Dolduran Üyelerimiz

TMH. TMH - Türkiye Mühendislik Haberleri / Sayı: 452-2008/6 19. Meslekte 40 Yılını Dolduran Üyelerimiz Meslekte 40 Yılını Dolduran Üyelerimiz TMH Meslekte 40 Yılını Dolduran Üyelerimiz (1968-2008) Alp Acar 1947 yılında doğdu. 1968 yılında lisans, 1970 yılında yüksek lisans eğitimini ODTÜ de tamamladı. 1968

Detaylı

Alev (Barutçu) Öztürk Ayfer Yazgan Gül Aylin Kalem Ayşen Önen

Alev (Barutçu) Öztürk Ayfer Yazgan Gül Aylin Kalem Ayşen Önen Alev (Barutçu) Öztürk 1979 Sainte Pulcherie,1982 Notre Dame de Sion mezunudur. Yüksek öğrenimine Boğaziçi İşletme Fakültesi'nde devam etmiş, 1987 yılında mezuniyet sonrası Yapı ve Kredi Bankası, Tekstilbank

Detaylı

İBRAHİM ARAP. e-posta: ibrahim.arap@deu.edu.tr Tel: +0. 232. 420 41 80 / 20620. 2004-2009 : Dokuz Eylül Üni. Sosyal Bilimler Enst.

İBRAHİM ARAP. e-posta: ibrahim.arap@deu.edu.tr Tel: +0. 232. 420 41 80 / 20620. 2004-2009 : Dokuz Eylül Üni. Sosyal Bilimler Enst. İBRAHİM ARAP e-posta: ibrahim.arap@deu.edu.tr Tel: +0. 232. 420 41 80 / 20620 KİŞİSEL BİLGİLER Uyruğu : T.C Doğum Tarihi : 01.02.1972 Doğum Yeri : Mersin Medeni Durumu : Evli ÖĞRENİM 2004-2009 : Dokuz

Detaylı

Psikolog Dr. Nedret ÖZTAN nedretoztan@gmail.com. Yüksek Lisans, Psikoloji, Catholic University of America, Washington, D.C., 1979.

Psikolog Dr. Nedret ÖZTAN nedretoztan@gmail.com. Yüksek Lisans, Psikoloji, Catholic University of America, Washington, D.C., 1979. Psikolog Dr. Nedret ÖZTAN nedretoztan@gmail.com EĞİTİM Doktora, Klinik Psikoloji, Ankara Üniversitesi, 1996. Yüksek Lisans, Psikoloji, Catholic University of America, Washington, D.C., 1979. Lisans, Sosyoloji,

Detaylı

Meslekte 40 Yılını Dolduran Üyelerimiz

Meslekte 40 Yılını Dolduran Üyelerimiz Meslekte 40 Yılını Dolduran Üyelerimiz (1971-2011) Dr. İsmail Hakkı Acar 1947 yılında İstanbul da doğdu. 1971 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi nden mezun oldu. 1973-1975 yılları arasında

Detaylı

EKONOMİ GÜVENLİĞİ PANEL DAVETİ. 12 Nisan 2013

EKONOMİ GÜVENLİĞİ PANEL DAVETİ. 12 Nisan 2013 EKONOMİ GÜVENLİĞİ PANEL DAVETİ 12 Nisan 2013 Alışkın olduğumuz pek çok şeyin değiştiği bir dönem yaşıyoruz. Bu değişim, hayatımızın hemen her alanına etki ediyor. Dünyadaki bu hızlı dönüşümden belki de

Detaylı

Ayrıntı: 875 Ayrıntı Pedagoji Dizisi: 3. Yükseköğretimin Serbest Düşüşü: Özel Üniversiteler Derleyenler: Serdar M. Değirmencioğlu & Kemal İnal

Ayrıntı: 875 Ayrıntı Pedagoji Dizisi: 3. Yükseköğretimin Serbest Düşüşü: Özel Üniversiteler Derleyenler: Serdar M. Değirmencioğlu & Kemal İnal SERDAR M. DEĞİRMENCİOĞLU 1966 da Ankara Altındağ da doğdu. Evde geçim, ilkokulda yoksul çocukların yaşam mücadelesiyle tanıştı. Babasının Komotini (Gümülcine) Azınlık Lisesi ne atanmasıyla sınırlardan,

Detaylı

Meslekte 40 Y Meslekte 40 ı Y lın ılını Doldura Doldur n Üye an Üy leri elerimiz miz (1969-2009) (1969-2009) Sıtkı Abay Cemal Abbasoğlu

Meslekte 40 Y Meslekte 40 ı Y lın ılını Doldura Doldur n Üye an Üy leri elerimiz miz (1969-2009) (1969-2009) Sıtkı Abay Cemal Abbasoğlu Meslekte 40 Yılını Dolduran Üyelerimiz (1969-2009) Sıtkı Abay 1945 yılında Sivas ta doğdu. 1969 da İTÜ İnşaat Fakültesi nden mezun oldu. 1991 yılına kadar özel bir inşaat firmasında çalıştıktan sonra proje

Detaylı

Meslekte 40 Yılını Dolduran Üyelerimiz

Meslekte 40 Yılını Dolduran Üyelerimiz Meslekte 40 Yılını Dolduran Üyelerimiz (1970-2010) Fehmi Akbal 1970 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü nden mezun oldu. 1972-1976 yılları arasında Kağıthane

Detaylı

Business Network Center Turkey.

Business Network Center Turkey. 09:15-10:15 İşe Alımda Yeni Uygulama: Sosyal İşe Alım...! Sosyal İşe Alım Nedir? Medyada Online Mülakat Nasıl Uygulanır? İpek Aral KİŞİOĞLU - Kaynağım İnsan Sosyal İşe Alım Nedir? Sosyal İşe Alımın Faydaları

Detaylı

ETKİN YÖNETİM BECERİLERİ- FERDİN HOYİ 6 NİSAN 2011 ÇARŞAMBA

ETKİN YÖNETİM BECERİLERİ- FERDİN HOYİ 6 NİSAN 2011 ÇARŞAMBA NİSAN EĞİTİMLERİ ETKİN YÖNETİM BECERİLERİ- FERDİN HOYİ 6 NİSAN 2011 ÇARŞAMBA KÂRLI ARAŞTIRMA ve GELİŞTİRME TEKNOLOJİK İNOVASYON- ŞEFİK ŞENYÜREK 12 NİSAN 2011 SALI AİLE ŞİRKETLERİ İÇİN NESİLLERCE YAŞAM

Detaylı

AĐLE ŞĐRKETLERĐ ĐÇĐN NESĐLLERCE YAŞAM ÇÖZÜMLERĐ: KURUMSALLAŞMA CENGĐZ NAYIR 28 Ocak 2009 Çarşamba

AĐLE ŞĐRKETLERĐ ĐÇĐN NESĐLLERCE YAŞAM ÇÖZÜMLERĐ: KURUMSALLAŞMA CENGĐZ NAYIR 28 Ocak 2009 Çarşamba EĞĐTĐM PROGRAMLARI OCAK / EĞĐĐTĐĐMLERĐĐ ETKĐN YÖNETĐM BECERĐLERĐ - FERDĐN HOYĐ 16 Ocak Cuma KOBĐLERDE SATIN ALMA DOĞAN SILAY 22 Ocak Perşembe FĐNANSAL TABLOLARIN ANALĐZĐ VE YORUMLANMASI ABBAS YÜKSEL 23

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ. Sosyal Hizmet Uzmanı-Hukukçu Prof. Dr. Kasım KARATAŞ Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Sosyal Hizmet Bölümü

ÖZGEÇMİŞ. Sosyal Hizmet Uzmanı-Hukukçu Prof. Dr. Kasım KARATAŞ Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Sosyal Hizmet Bölümü ÖZGEÇMİŞ Sosyal Hizmet Uzmanı-Hukukçu Prof. Dr. Kasım KARATAŞ Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Sosyal Hizmet Bölümü Tarih:04 Mayıs 2011 Çarşamba Adı ve Soyadı: Kasım KARATAŞ

Detaylı

İÇİNDEKİLER. Türk Psikologlar Derneği - 1976 dan Bugüne... 1. Psikologluk Mesleği Hakkında Kanun Tasarısı 21

İÇİNDEKİLER. Türk Psikologlar Derneği - 1976 dan Bugüne... 1. Psikologluk Mesleği Hakkında Kanun Tasarısı 21 İÇİNDEKİLER Önsöz i Türk Psikologlar Derneği - 1976 dan Bugüne... 1 Psikoloji Meslek Yasası 7 Psikologluk Mesleği Hakkında Kanun Tasarısı 21 Avrupa Psikolog Birlikleri Federasyonu Başkanı Tuomo Tikkanen

Detaylı

AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ DEVLET KONSERVATUVARI TANITIM KİTAPÇIĞI

AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ DEVLET KONSERVATUVARI TANITIM KİTAPÇIĞI AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ DEVLET KONSERVATUVARI TANITIM KİTAPÇIĞI AFYONKARAHİSAR -1- Yayın Kurulu Doç. Dr. Uğur TÜRKMEN Öğr. Gör. Ömer BİLDİK Okt. Fakı Can YÜRÜK Hazırlayan Öğr. Gör. Kayhan DONAT Ferhat

Detaylı

Hacettepe Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölümü Doktora Programı [Tez Adı: Aile içi Şiddet ve Çocuk] 2002 Orta Doğu Teknik Üniversitesi Psikoloji Bölümü

Hacettepe Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölümü Doktora Programı [Tez Adı: Aile içi Şiddet ve Çocuk] 2002 Orta Doğu Teknik Üniversitesi Psikoloji Bölümü Ural NADİR Uzman Psikolog / Öğretim Görevlisi Başkent Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Sosyal Hizmet Bölümü Tel (GSM): 90 532 775 06 28 Tel (İş) 90 312 2466666 /1565 uralnadir@baskent.edu.tr uralnadir@gmail.com

Detaylı

7EĞİTİM. Ankara Sanayi Odası

7EĞİTİM. Ankara Sanayi Odası 7EĞİTİM 2009 yılında Odamız üyelerine yönelik olarak 12 farklı konuda eğitim düzenlenmiştir. Yoğun talep üzerine, bu eğitimlerden Satış-Pazarlama Teknikleri Eğitimi 12 kez, Temel İlkyardım Eğitimi ise

Detaylı

2005-2009 Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü Avrupa Birliği projelerinden

2005-2009 Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü Avrupa Birliği projelerinden Özcan BÜYÜKGENÇ Karabük Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Karabük Kent Konseyi Başkanı KİŞİSEL BİLGİLER Medeni durum: Evli ve 2 çocuk babası Doğum Tarihi ve Yeri: 18.04.1975 Karabük Nüfusa

Detaylı

Ş. Serap ÇATALPINAR, İnşaat Mühendisi

Ş. Serap ÇATALPINAR, İnşaat Mühendisi Ş. Serap ÇATALPINAR, İnşaat Mühendisi 1981 yılında İTÜ İnşaat Fakültesinden mezun oldu. Aynı yıl Tes- Kur İnş. Ltd. Şti.nde İzmir Sahil Yolu İnşaatı, Şantiye Şef Yardımcısı olarak çalışmaya başladı. 1983

Detaylı

Başak Deepa Yüksel- HEMŞİRELİK/SANAT YÖNETİMİ/ YOGA EĞİTMENLİĞİ

Başak Deepa Yüksel- HEMŞİRELİK/SANAT YÖNETİMİ/ YOGA EĞİTMENLİĞİ Hüsnü Özyeğin- ÖZYEĞİN ÜNİVERSİTESİ MÜTEVELLİ HEYETİ BAŞKANI 1944'de İzmir'de doğan Hüsnü M. Özyeğin, 1963 de Robert Akademiden mezun oldu. Oregon State University den 1967 de İnşaat Mühendiliği ve 1969

Detaylı

24-25 Mayıs 2006 Ceylan Inter-Continental Hotel, İstanbul. Ana Sponsor. Konaklama Sponsoru. Resmi Sponsor. e-pazarlama Sponsoru

24-25 Mayıs 2006 Ceylan Inter-Continental Hotel, İstanbul. Ana Sponsor. Konaklama Sponsoru. Resmi Sponsor. e-pazarlama Sponsoru 24-25 Mayıs 2006 Ceylan Inter-Continental Hotel, İstanbul Ana Sponsor Resmi Sponsor Konaklama Sponsoru e-pazarlama Sponsoru 24-25 Mayıs 2006 Ceylan Inter-Continental Hotel, İstanbul 09.30-09.45 09.45-10.45

Detaylı

KOÇLUK İŞ DÜNYASINDA. Performans. Liderlik Gelişim. İnsiyatif. Kurumsallık. Vizyon. İlişki Yönetimi Motivasyon SPONSORLUK DOSYASI

KOÇLUK İŞ DÜNYASINDA. Performans. Liderlik Gelişim. İnsiyatif. Kurumsallık. Vizyon. İlişki Yönetimi Motivasyon SPONSORLUK DOSYASI 9 NİSAN 2014 PARK BOSPHORUS HOTEL, İSTANBUL Performans Liderlik Gelişim İnsiyatif İŞ DÜNYASINDA KOÇLUK Kurumsallık Vizyon İlişki Yönetimi Motivasyon SPONSORLUK DOSYASI 9 NİSAN 2014 PARK BOSPHORUS HOTEL,

Detaylı

LİSANS SEMİNERLERİ ve LİSANSÜSTÜ ATÖLYE ÇALIŞMALARI 2014 GÜZ

LİSANS SEMİNERLERİ ve LİSANSÜSTÜ ATÖLYE ÇALIŞMALARI 2014 GÜZ LİSANS SEMİNERLERİ ve LİSANSÜSTÜ ATÖLYE ÇALIŞMALARI 2014 GÜZ Süleymaniye Camii ENSAR VAKFI Süleymaniye Cad. No:11 Fatih/İSTANBUL Tel: 0212 513 03 09 Fax: 0212 522 46 02 www.ensar.org info@ensar.org DEĞERLER

Detaylı

Fütürizm Okulu. Birinci Dönem Programı 15 Ekim 10 Aralık 2011

Fütürizm Okulu. Birinci Dönem Programı 15 Ekim 10 Aralık 2011 Fütürizm Okulu Birinci Dönem Programı 15 Ekim 10 Aralık 2011 Türkiye nin ilk ve tek Fütürizm Okulu, Kadir Has Üniversitesi, Yaşam Boyu Eğitim Merkezi Fütüristler Derneği işbirliği ile sektör ve fikir önderi

Detaylı