Eşit yaşam hakkı, herkes için erişilebilir alanlar oluşturmaktır.

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Eşit yaşam hakkı, herkes için erişilebilir alanlar oluşturmaktır. www.medlis.com.tr"

Transkript

1

2 Eşit yaşam hakkı, herkes için erişilebilir alanlar oluşturmaktır. Ortopedik Engelli Erişim Uygulamaları Görme ve İşitme Engelli Erişim Uygulamaları 1. Bina Erişim Çözümleri 1. Hissedilebilir Yüzey Uygulamaları A. Engelli Rampa Sistemleri 2. Hissedilebilir Yönlendirme Panoları Portatif Engelli Rampaları Hissedilebilir Tanımlama ve Bilgilendirme Panoları Modüler Engelli Rampaları Hissedilebilir Kat ve Vaziyet Planları Motorlu Engelli Rampaları Hissedilebilir Alan Haritası B. Portatif Merdiven Tırmanıcıları 3. Sesli Uyarı Sistemi C. Merdiven Asansör Sistemleri 4.Braille Alfabesi ile Hazırlanmış Doküman ve Ürünler Platform Merdiven Asansörü 5.Asistan Yardım Noktaları Koltuklu Merdiven Asansörü 6.Korkuluk ve Küpeşte Üzeri Hissedilebilir Uygulamalar D. Dikey Engelli Asansörleri Sahne Tipi Engelli Asansörleri 7.İndüksiyon Döngü Sistemleri Portatif Engelli Asansörleri Kabinli Engelli Asansörü Açık Tip Engelli Asansörü 2. Araç Erişim Çözümleri A. Engelli Araç Lifti B. Engelli Araç Rampası Sabitlenen Engelli Rampası Portatif Engelli Rampası 3. Plaj ve Havuz Sistemleri A. Engelli Plaj Sandalyesi B. Engelli Havuz Lifti Sabit Engelli Havuz Lifti Sabit Engelli Havuz Lifti Portatif C. Engelli Odası Donanımları

3 Bina Erişim Çözümleri Portatif Engelli Rampası Rulo Olabilen Portatif Engelli Rampası Esnek Yapı : Kullanıcı tarafından eklenebilir/çıkartılabilir 20 cm uzunluğundaki modüller ile uzunluğu ayarlanabilir. Portatif Yapısı Sayesinde saniyeler içerisinde kurulum Güçlü ve Sağlam : Dünyada erişilebilir en yüksek taşıma kapasitesine sahip 6013 Uçak Alüminyum Yapı (Milimetrekarede 40kg taşıma kapasitesi) Sınırsız ve Özel : Sınırsız Uzunlukta üretim, sınırsız uzunlukta kullanım. Eşsiz Katlanabilme : Rulo olabilir katlanabilir yapı, minimum depolama Maksimum Pratiklik: Dünya'da ve Türkiye'de ilk kez Tekerlekli donanımı ile maksimum taşıma kolaylığı Estetik ve Fonksiyonel : Özel olarak geliştirilmiş taban yapısı kaydırmaz özellik ve şık bir görünüm sunar. Tarihi binalarda uygulanabilir. Güvenli Kullanım : Yükseklik ayarlı kaydırmaz taban yapısı ile basamak yüzeyine tam oturan kaydırmaz özellik % 100 Yerli Üretim; Türkiye de ilk kez Medlis tarafından üretilmiştir. Kurulum ve montaj gerektirmez. Tutunma barları eklenebilir. Kullanım Alanları: Basamak ve merdivenler; portatif uygulama sayesinde; bina girişleri, kamu binaları, oteller, bankalar, iş yerleri, müzeler, trenler, araçlar, istasyon girişleri, sahne erişimi vb.

4 CHP Genel Merkezi Anıtkabir II. TBMM Cumhuriyet Yeditepe Müzesi Üniversitesi II. TBMM Cumhuriyet Müzesi

5 Modüler Rampa Uygulamaları Marmaray T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı

6 Motorlu Engelli Rampası Portatif veya modüler engelli rampası uygulamalarında, tekerlekli sandalye kullanıcısının rampa üzerinde erişimini kolaylaştırmayı sağlayan portatif bir donanımdır. Tekerlekli sandalye erişimi için standartlarca belirlenen 6 derecelik eğimde rampa uygulamasının mümkün olmayan alanlarda maksimum 15 derece eğimli rampa üzerinde tekerlekli sandalye ile erişim sağlayabilmek için üretilmiştir. 220V veya 12V güç aktarımı ile çalışabilir. 6 ile 15 derece arasındaki eğimlerde kullanılabilir. Türkiye de ilk kez Medlis tarafından üretilmiştir.

7 Portatif Merdiven Tırmanıcıları Dönüşlü ve düz merdivenler üzerinde, asansör ve rampa uygulamasının mümkün olmadığı alanlarda engelli erişimi sağlamaya yönelik üretilmiştir. Akü donanımıyla şarj sonrası 40 kata kadar erişim sağlar. Portatif taşınabilir yapısı sayesinde, tek bir alana bağlı kalmadan ihtiyaç duyulan her alanda rahatlıkla kullanılabilir. Tek bir cihaz sayesinde, motorlu veya motorsuz tekerlekli sandalyeler ile birlikte kullanılabildiği gibi yürüme ve merdiven çıkarken zorluk yaşayan kişiler için koltuklu donanımı ile kullanılabilir.

8 Engelli Merdiven Asansörleri Platformlu Merdiven Asansörleri Düz ve dönüşlü merdivenler üzerinde, tekerlekli sandalye kullanıcısının yardım almadan erişimini sağlamaya yönelik üretilmiş engelli asansörleridir. Açık ve kapalı alanlarda güvenle kullanılabilen engelli platform asansör modelleri, elektrik kesintisinden etkilenmeden çalışabilir ve acil ve riskli durumlarda otomatik emniyet tertibatı sayesinde durur. Projeye özel üretilen sistemler, uygulama alanına özel ray, motor ve platform seçenekleri ile sunulur.

9 Koltuk Tipi Engelli Merdiven Asansörleri Yürüme zorluğu yaşayan kişilerin basamak ve merdivenlerden kolayca erişimini sağlamaya yönelik üretilmiştir. Genel kullanım alanı villa vb bina içi katlar arası erişim uygulamalarıdır. Uygulama alanına özel üretilen sistemler; koltuk tipi, ray ve motor seçenekleri ile sunulur. Dik ve dönüşlü merdivenlerde rahatlıkla uygulanabilir.

10 Portatif Engelli Asansörü Rampa uygulamasının mümkün olmadığı alanlarda özellikle sahne vb alanlarda kullanılabilir portatif engelli asansör modelleridir. Tekerlekli sandalye kullanıcısının, tekerlekli sandalye ile birlikte akülü sistemlerde maksimum 83cm ve manuel sistemlerde maksimum 100cm yüksekliğe erişimi sağlanır. Tekerlekli donanımı ile ihtiyaç duyulduğu an uygulama alanına taşınabilir.

11 Dikey Çalışan Engelli Asansörleri Okul, hastane, otel, banka, sosyal tesis gibi yapıların girişlerinde, merdiven kenarına monte edilen platformlardır. Montajı kolay ve hızlıdır. İç ve dış mekânda kullanılabilir. Kumanda panosu ve güç ünitesi kendi içindedir. Hidrolik veya vida tahriklidir. Kapalı Kabinli Engelli Asansörü Uygulamaları:

12 Açık Kabinli Engelli Asansörü Uygulamaları Dolmabahçe Sarayı Sabancı Müzesi

13 Engelli Araç Lifti Tekerlekli sandalye kullanıcısının, otomatik lift sayesinde araca erişimini sağlamaya yönelik geliştirilen çözümlerdir. Otomatik lift ile araca erişimi, araç içerisinde tekerlekli sandalyenin güvenli seyahati için sabitleme kiti ve araç iç dönüşümünü kapsayan sistemlerdir. TSE ve proje onaylı olarak sunulan sistemler, araç marka ve modeline göre dizayn edilerek üretilir.

14 Engelli Araç Rampası Portatif ve sabitlenen sistemler tekerlekli sandalye kullanıcısının araca erişimi sırasında kullanılabilir. Yerli üretim olarak sunulan portatif araç rampa sistemleri minimum 200cm ve maksimum 300cm boyutlarında üretilir, genel kullanım genişliği 80cm dir.

15 Engelli Havuz Lifti Portatif ve sabitlenebilen engelli havuz lifti modelleri ile engelli bireylerin, havuz ve denize erişimi sağlanır.

16 Engelli Plaj Sandalyesi Engelli bireylerin kumsalda güvenli ve rahat erişimi için dizayn edilmiş ve üretilmiş engelli mobilite ürünleridir. Engelli plaj sandalyesi tekerlekleri taş ve kum yüzeyli plajlarda rahat kullanımı için özel olarak dizayn edilmiş ve uzun ömürlü kullanıma sahip ürünlerdir. İki ve üç tekerlekli olarak üretilebilir. Ultra hafif ağırlık Balon şişme tekerlek Demonte edilebilir Kolay taşınabilir Kumda rahatca sürülebilir, hareket ettirileblir Suda kolayca yüzebilir, batmaz Tuzlu suya dayanıklıdır

17 Engelli Odası Donanımları Otel ve kamu binalarında engelli WC ve odalarında, tekerlekli sandalye kullanıcılarına ve yürüme zorluğu yaşan kişilerin kullanımına yönelik dizayn edilmiş ve üretilmiştir.

18 Hissedilebilir Yüzey Uygulamaları Tabanlı Hissedilebilir Yüzey Görme engelli bireyin dokunma duyusuna hitap ederek; yönlendirilmesini ve amaçlarına ilişkin yön değiştirmesini sağlamak, engeller konusunda uyarmak için zeminde tasarlanmış kabartma dokulu yüzeylerdir. Kılavuz İz: Yüzeyinde çubuk (düz sırt) şeklinde kılavuzlama kabartma dokusu, hareket yönüne paralel olarak düzenlenmiş izlerdir. Bu öğenin kullanım amacı, görme engellilerin gidecekleri yere güvenli bir şekilde erişimini sağlamaktır. Uyarıcı Yüzey: Kesik kubbe şeklinde uyarıcı kabartma dokusu ile düzenlenen yüzeylerdir. Bu öğenin kullanım amacı; görme engellileri seviye farklılıkları, yaya geçitleri, kent mobilyaları vb. gibi kentsel engeller ve yön değişimleri ile ilgili uyarmak ve bilgilendirmektir. Tabansız Hissedilebilir Yüzey Kılavuz İz: Sadece hissedilebilir yüzeyin kendisinden (çubuk) oluşan, ayrıca taban içermeyen ve standartlara uygun olarak imal edilen ürünlerdir. çubuk (düz sırt) şeklinde kılavuzlama kabartma dokusu,hareket yönüne paralel olarak düzenlenmiş izlerdir. Bu öğenin kullanım amacı, görme engellilerin gidecekleri yere güvenli bir şekilde erişimini sağlamaktır. Dikkat İzi: Sadece hissedilebilir yüzeyin kendisinden (kesik kubbe/ nokta) oluşan, ayrıca taban içermeyen ve standartlara uygun olarak imal edilen ürünlerdir. Nokta (kesik kubbe) şeklinde uyarıcı kabartma dokusu olarak düzenlenmiş izlerdir. Bu öğenin kullanım amacı; görme engellileri seviye farklılıkları, yaya geçitleri, kent mobilyaları vb. gibi kentsel engeller ve yön değişimleri ile ilgili uyarmak ve bilgilendirmektir.

19 Hissedilebilir Yönlendirme Panoları Görme engellilerin, az görenlerin veya herhangi bir görme engeli bulunmayanların hem iç hem de dış mekânlarda kullandığı, Braille Alfabesi ve Latin Alfabesi kabartmalı her türlü sembolün yer aldığı yönlendirme ve bilgilendirme levhalarıdır.

20 Sesli Uyarı Sistemi Görme engellilerin özellikle iç mekanlarda (alışveriş merkezi, adalet sarayları, kamu binaları vb.) sesli uyarılarla yönlendirilmesi sağlanan ürünlerdir. Bu ürünler talep edilen alana uygun olarak projelendirilir ve uygulanır.

21 İşitme Engelliler için İndüksiyon Döngü Sistemi İşitme engellilerin özellikle yoğunluklu karşılıklı iletişim kurma problemi yaşadıkları yerlerde, Danışmalar, Konferans salonları,sinema Salonları,Camiiler.. vb. kulaklık cihazı kullanan kişinin indüksiyon döngü alanı içindeki kişiyi rahatça duymasını sağlayan ürünlerdir. Bu ürünler talep edilen alana uygun olarak projelendirilir ve uygulanır.

22 Ekspertiz ve Projelendirme Adım1: Tam Değerlendirme : Uzman danışmanımız alanınızda gerekli ölçümlendirme ve alan analizini yaparak, size TSE standartları ve imar kanunu çerçevesinde uygulanabilir çözümlere ilişkin bilgi vermesinin ardından, yapılan ekspertize bağlı olarak; mühendislerimiz tarafından projelendirme sürecine geçilir. Bu süreç sonunda size yazılı olarak en uygun çözümlere yönelik alan ekspertiz ve proje raporu, teklifimiz ile sunulur. Hazırlanan teklif içerisinde kesinlikle gizli bir maliyet ve eksiltilmiş garanti ve montaj hizmeti bulunmamaktadır. Ayrıca tüm bu süreç içerisinde siz kesinlikle satın almaya yönelik bir durum içerisinde değilsinizdir. Adım 2 : Üretim Uygun çözüme karar vermenizin ardından, size özel ürünün üretim sürecine geçilir. Bu süreçte; ürünler tümüyle sizin alanınıza özel olarak üretilir ve sunulur. Adım 3 : Montaj Süreci Size iletilen montaj gününde ürünün tümüyle alanınıza uygun olduğu garantisi ile fabrikadan size ulaştırılır. Ürün montajının bitmiş olması, size karşı sorumluluğumuzun bitmiş anlamına gelmemektedir. Tarafınızdan ürünün kullanılması ve fonksiyonlarının denenmesi, ardından teydinizden sonra sizin için faydalı bir iş yapmanın rahatlığıyla montaj sürecimizi sonlandırırız.

23 Medlis ile engelli erişimi sağlanan kurumlardan örnekler;

24 Ragıp Tüzün Caddesi 263 Yenimahalle / Ankara T: F:

TS9111,TS12559 VE TS ISO

TS9111,TS12559 VE TS ISO Biz Kimiz? RA-ME Sağlıklı Yaşam ve Rehabilitasyon Kimdir? Her Uzun Yolculuk, Büyük Deneyimlerle Başlar... 2011 yılında İzmir de kurulan firmamız Engelli Sektöründe ithal ve yerli ürün satışı ve imalatı

Detaylı

HAKKIMIZDA. Mimari Yönlendirme Sistemleri www.yontime.com ABOUT US

HAKKIMIZDA. Mimari Yönlendirme Sistemleri www.yontime.com ABOUT US HAKKIMIZDA ABOUT US 15 yılı aşkın bir süreçte Yöntime markası altında reklam sektörüne hizmet veren kalabalık bir aileyiz. Bir Yavilioğlu kuruluşu olan Yöntime yönlendirme levhalarının ve diğer reklam

Detaylı

HERKES İÇİN ERİŞİLEBİLİR VE KULLANILABİLİR FİZİKSEL ÇEVRE VE YAPILAR İÇİN EK TEKNİK ŞARTNAME

HERKES İÇİN ERİŞİLEBİLİR VE KULLANILABİLİR FİZİKSEL ÇEVRE VE YAPILAR İÇİN EK TEKNİK ŞARTNAME HERKES İÇİN ERİŞİLEBİLİR VE KULLANILABİLİR FİZİKSEL ÇEVRE VE YAPILAR İÇİN EK TEKNİK ŞARTNAME www.erisilebiliristanbul.com 1 GİRİŞ Erişilebilirlik, şehirde yaşayan bütün bireylerin, şehrin sunduğu kamusal

Detaylı

HAKKIMIZDA ABOUT US. www.yontime.com

HAKKIMIZDA ABOUT US. www.yontime.com HAKKIMIZDA ABOUT US 10 yılı aşkın bir süreçte Yöntime markası altında reklam sektörüne hizmet vermekteyiz. Bir Yavilioğlu kuruluşu olan Yöntime yönlendirme levhalarının ve diğer reklam enstrümanlarının

Detaylı

T.C BAŞBAKANLIK ÖZÜRLÜLER İDARESİ BAŞKANLIĞI YAYINLARI ANKARA-HAZİRAN 2010. Genel Yayın No: 49 ISBN : 978-975-19-4679-9

T.C BAŞBAKANLIK ÖZÜRLÜLER İDARESİ BAŞKANLIĞI YAYINLARI ANKARA-HAZİRAN 2010. Genel Yayın No: 49 ISBN : 978-975-19-4679-9 T.C BAŞBAKANLIK ÖZÜRLÜLER İDARESİ BAŞKANLIĞI YAYINLARI ANKARA-HAZİRAN 2010 Genel Yayın No: 49 ISBN : 978-975-19-4679-9 Yayın Kurulu' nun 15.12.2009 tarih ve 62 sayılı kararı ve Başkanlık Makamının 16.12.2009

Detaylı

SAĞLIK KURUMLARINDA ÖZÜRLÜ BİREYLER İÇİN ULAŞILABİLİRLİK TEMEL BİLGİLER REHBERİ

SAĞLIK KURUMLARINDA ÖZÜRLÜ BİREYLER İÇİN ULAŞILABİLİRLİK TEMEL BİLGİLER REHBERİ T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI TÜRKİYE HALK SAĞLIĞI KURUMU BAŞKANLIĞI SAĞLIK KURUMLARINDA ÖZÜRLÜ BİREYLER İÇİN ULAŞILABİLİRLİK TEMEL BİLGİLER REHBERİ Haziran 2012 ANKARA 0 Sağlık Kurumlarında Özürlü Bireyler İçin

Detaylı

IT ve Data Fiziksel Güvenliği ve Uygulamaları

IT ve Data Fiziksel Güvenliği ve Uygulamaları Spectro-Data Vision Spectro-Data modüler sistemleri: Kontrol ve monitörle izleme, planlama ve iletişim, idari bölüm, organizasyon ve arşivleme, yeni teknikler öğrenme olanağı, bilgi ve iletişim teknolojilerinin

Detaylı

Amerikan Engelliler Yönetmeliği Bina ve. Engelliler, Kamu Mekanı ve Engelsiz Tasarım: Ankara Metrosu Ve Hrs İstasyonlarında Bir İnceleme

Amerikan Engelliler Yönetmeliği Bina ve. Engelliler, Kamu Mekanı ve Engelsiz Tasarım: Ankara Metrosu Ve Hrs İstasyonlarında Bir İnceleme Engelliler, Kamu Mekanı ve Engelsiz Tasarım: Ankara Metrosu Ve Hrs İstasyonlarında Bir İnceleme Hülagü KAPLAN*, Mustafa ÖZTÜRK** Bir önceki Engelliler, Kamu Mekanı ve Engelsiz Tasarım:Kamusal İç Mekanlarda

Detaylı

06 Easy WMS, Depo Yönetim Sistemi 08 Sırt Sırta Raf Sistemi 10 İçine Girilebilir (Drive in) Raf Sistemi 12 Paletli Ürünler için Kayar Raf Sistemi

06 Easy WMS, Depo Yönetim Sistemi 08 Sırt Sırta Raf Sistemi 10 İçine Girilebilir (Drive in) Raf Sistemi 12 Paletli Ürünler için Kayar Raf Sistemi İndeks 06 Easy WMS, Depo Yönetim Sistemi Depolama ve dağıtım sistemlerinin bütünleştirici öğesi. 08 Sırt Sırta Raf Sistemi Her palete doğrudan ve bağımsız erişim sağlayan konvansiyonel sistem. 10 İçine

Detaylı

AKILLI ULAŞIM SİSTEMLERİ

AKILLI ULAŞIM SİSTEMLERİ AKILLI ULAŞIM SİSTEMLERİ GİRİŞ Bilgisayar teknolojisindeki gelişmeler ulaştırma sektörünü de etkilemiş, özellikle son yıllarda Akıllı Ulaştırma Sistemleri adı altında bilişime dayalı sistemler geliştirilmiştir.

Detaylı

ASANSÖR KULLANMA KILAVUZU

ASANSÖR KULLANMA KILAVUZU ASANSÖR KULLANMA KILAVUZU Konya 2009 TMMOB Makina Mühendisleri Odası Konya Şubesi Adres : Hazım Uluşahin İş Merkezi A Blok Kat:1 No:120 Selçuklu - KONYA Telefon : 0 332 444 8 666 0 332 238 52 70 (pbx)

Detaylı

GELİN ENGELLERİ BİRLİKTE AŞALIM

GELİN ENGELLERİ BİRLİKTE AŞALIM GELİN ENGELLERİ BİRLİKTE AŞALIM Sevgili Hemşehrilerim, Bir şehrin medeniyet ölçüsü o şehirde yaşayan vatandaşların ve özürlülerin şehri kullanma oranına bağlıdır. Yaptığımız her yatırımda özürlü bireylerin

Detaylı

ZA-M ZA-M ZA-M ZA Z -M Profi A s -M Profi ZA Z -M Ultr A a -M Ultr

ZA-M ZA-M ZA-M ZA Z -M Profi A s -M Profi ZA Z -M Ultr A a -M Ultr ZA-M ZA-M ZA-M Profis ZA-M Ultra Tam güvenlik için doğru zaman. Gerçekler ve argümanlara genel bakış: Giriş Tam güvenlik için doğru zaman S. 2/3 Gübre serpme ailesi Tüm boyutlarda daha fazla güvenlik S.

Detaylı

Marmaray. İstasyon Yapıları Tasarım Kriterleri. Nisan - 2011

Marmaray. İstasyon Yapıları Tasarım Kriterleri. Nisan - 2011 Marmaray İstasyon Yapıları Tasarım Kriterleri Nisan - 2011 MARMARAY Boğaz Geçişi Banliyö Demiryolu Hattı İSTASYONLAR MARMARAY İstasyonlar Tren Aralıkları Pik saatte tek yönde 75 000 yolcu 2 dakika ile

Detaylı

Sevgili Hemşehrilerim,

Sevgili Hemşehrilerim, Sevgili Hemşehrilerim, Bir şehrin medeniyet ölçüsü o şehirde yaşayan vatandaşların ve engellilerin şehri kullanma oranına bağlıdır. Yaptığımız her yatırımda engelli bireylerin faydalanabilmesini göz önünde

Detaylı

BÖLÜM 1 GENEL BİLGİLER

BÖLÜM 1 GENEL BİLGİLER BÖLÜM 1 GENEL BİLGİLER 1.1 Kapsam Bu çalışma; binaların sprinkler sistemleri ile korunması için yasal gereklilikler ve uyulması zorunlu tasarım kuralları ile birlikte bu kuralların sağlanması için tasarımın

Detaylı

Security Geçiş Sistemleri. Döner Kapılar. Hastane Kapıları. 90 Derece. Kayar Kapılar. Kapılar METAXDOOR MS30. Otomatik Yana Açılır

Security Geçiş Sistemleri. Döner Kapılar. Hastane Kapıları. 90 Derece. Kayar Kapılar. Kapılar METAXDOOR MS30. Otomatik Yana Açılır Döner Kapılar Kayar Kapılar Hastane Kapıları 90 Derece Kapılar Security Geçiş Sistemleri METAXDOOR MS30 Otomatik Yana Açılır Kayar Kapılar METAXDOOR MS30 Otomatİk Kayar Kapılar MS30/SLD Otomatik Kayar

Detaylı

Hakkımızda. Kiosk İnnova sizin vizyonunuzdan kendine ilham alıyor. Bu felsefe onu farklı ve yenilikçi kılıyor.

Hakkımızda. Kiosk İnnova sizin vizyonunuzdan kendine ilham alıyor. Bu felsefe onu farklı ve yenilikçi kılıyor. Hakkımızda Kiosk İnnova, sektörel self servis çözümleri alanında Türkiye nin en büyük sağlayıcısı olarak, farklı ihtiyaçlar için tasarladığı kiosk ürünlerini uçtan uca çözümlere dönüştürüyor. Finans, üretim,

Detaylı

Hänel Lean-Lift : Otomatik malzeme yönetimi ve depolamada standartlar

Hänel Lean-Lift : Otomatik malzeme yönetimi ve depolamada standartlar Hänel Lean-Lift : Otomatik malzeme yönetimi ve depolamada standartlar Yenilikçi fikirler. Yüksek teknoloji. Esnek sistemler. 6 8 7 17 12 10 11 13 1 2 3 9 16 15 14 4 5 Hänel Lean-Lift Esneklik, verimlilik

Detaylı

Uzmanların tercih ettiği merdiven tırmanma aracı

Uzmanların tercih ettiği merdiven tırmanma aracı CargoMaster A serisi Uzmanların tercih ettiği merdiven tırmanma aracı AAT olarak taşıma problemlerinde size destek sunan ve yükünüzü hafifleten akıllı teknolojiler geliştiriyoruz. Uzun yıllara dayanan

Detaylı

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI ULAŞTIRMA HİZMETLERİ DEPO TASARIMI 840UH0034

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI ULAŞTIRMA HİZMETLERİ DEPO TASARIMI 840UH0034 T.C. MİLLÎ ĞİTİM BAKANLIĞI ULAŞTIRMA HİZMTLRİ DPO TASARIMI 840UH0034 ANKARA, 2011 Bu modül, mesleki ve teknik eğitim okul/kurumlarında uygulanan Çerçeve Öğretim Programlarında yer alan yeterlikleri kazandırmaya

Detaylı

Koruma, tasarım ve drenaj ACO Türkiye Drenaj ve Su Arıtma Sistemleri

Koruma, tasarım ve drenaj ACO Türkiye Drenaj ve Su Arıtma Sistemleri Genel Ürün Kataloğu Koruma, tasarım ve drenaj ACO Türkiye Drenaj ve Su Arıtma Sistemleri Genel Ürün Kataloğu Koruma, tasarım ve drenaj ACO Türkiye Drenaj ve Su Arıtma Sistemleri İş bu katalogdaki ürünler

Detaylı

T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) ELEKTRİK ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ

T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) ELEKTRİK ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) ELEKTRİK ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ YANGIN ALGILAMA VE İHBAR SİSTEMLERİ MONTAJI ANKARA 2007 Milli Eğitim Bakanlığı

Detaylı

Kablo Yönetim Sistemleri

Kablo Yönetim Sistemleri Kablo Yönetim Sistemleri 444 30 30 www.schneider-electric.com 1 Çevreye karşı duyarlı RoHS (Zararlı madde kullanımının sınırlandırılması) metni, elektrikli - elektronik ekipmanlarda kurşun gibi, zararlı

Detaylı

YENİ FORD TRANSIT KAMYONET

YENİ FORD TRANSIT KAMYONET YENİ FORD TRANSIT KAMYONET 2 Omuzlarınızdaki Yükü Hafifletin Yeni Ford Transit Kamyonet, yüksek taşıma kapasitesini güvenilir performans ve düşük yakıt tüketimi ile birleştirerek, tüm ağır işlerin altından

Detaylı

T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKÎ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) ELEKTRİK ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ

T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKÎ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) ELEKTRİK ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKÎ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) ELEKTRİK ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ GEÇİŞ KONTROL SİSTEMLERİ MONTAJI ANKARA 2007 Milli Eğitim Bakanlığı tarafından

Detaylı

Her palete doğrudan ve bağımsız erişim sağlayan geleneksel raf sistemi

Her palete doğrudan ve bağımsız erişim sağlayan geleneksel raf sistemi Paletli Ürünler için Sırt Sırta Raf Sistemi Her palete doğrudan ve bağımsız erişim sağlayan geleneksel raf sistemi Sırt Sırta Raf Sisteminin Genel Özellikleri Mecalux sırt sırta raf sistemi, palet üzerinde

Detaylı

Elvido. Clinic l Care l Assist. Birçok İHTİYAÇ tek cevap

Elvido. Clinic l Care l Assist. Birçok İHTİYAÇ tek cevap Elvido Clinic l Care l Assist Birçok İHTİYAÇ tek cevap Elvido Birçok İHTİYAÇ tek cevap en düşük pozisyon: 37 cm en yüksek pozisyon: 81 cm Ortopedik pozisyon Fowler pozisyonu Anti- Trendelenburg 18 Yeni

Detaylı

YAŞAMAK İÇİN TEKNOLOJİ

YAŞAMAK İÇİN TEKNOLOJİ ULUSLARARASI KATILIMLI 6.ÖZÜRLÜLER VAKFI KONGRE VE SOSYAL ETKINLIKLERI ULUSLARARASI KATILIMLI 6. ÖZÜRLÜLER VAKFI KONGRE VE SOSYAL ETKINLIKLERI YAŞAMAK İÇİN TEKNOLOJİ Teknolojik Gelişmeler ve Özürlülere

Detaylı

DCN Kablosuz Kongre Sistemi Toplantı yapılan her yerde...

DCN Kablosuz Kongre Sistemi Toplantı yapılan her yerde... DCN Kablosuz Kongre Sistemi Toplantı yapılan her yerde... 2 DCN Kablosuz Kongre Sistemi Kablosuz Kongre Sistemi kolaylık ve esneklikte son nokta Modern, gelecek teknolojisiyle uyumlu çözüm Mekanı hiç etkilemeyen

Detaylı