ACT ASANSÖR KUMANDA SİSTEMİ

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "ACT ASANSÖR KUMANDA SİSTEMİ"

Transkript

1 ACT ASANSÖR KUMANDA SİSTEMİ

2 ACT DONANIM ÖZELLİKLERİ ACT elektrikli asansörler için tasarlanmıştır. EN 81-1 standartlarına uygundur. Simplex, dublex, triplex,... 8 asansöre kadar grup olarak çalışır. Paralel, kabin seri ve full seri haberleşme ile çalışabilir. Faz kontrol ve termistor izleme devresi anakart üzerindedir. Makine dairesi sıcaklığı izleme devresi anakart üzerindedir. Anakart üzerinde 5 programlanabilir giriş bulunmaktadır. INP kartı takılarak 4 programlanabilir giriş daha eklenebilir. Anakart üzerinde 3 programlanabilir çıkış bulunmaktadır. OUT kartı takılarak 4 programlanabilir çıkış daha eklenebilir. Fonksiyon kartları kullanılarak gerçek zaman saati, kuyu enkoderi, USB, RS232 ve Ethernet bağlantıları eklenebilir.

3 ACT YAZILIM ÖZELLİKLERİ EN 81-1 standartlarına uygundur. 32 durağa kadar hizmet verebilir. Simplex, dublex, triplex,... 8 asansöre kadar grup olarak çalışır. Basit kumanda, basit toplama, tek yön toplama (aşağı ve yukarı) ve çift düğme toplamalı trafik sistemlerini destekler. EN İtfaiyeci asansörü standartlarına uygundur. Kurtarıcı fonksiyonları asansör yazılımı içine entegre edilmiştir.. Son 250 hatayı detaylı olarak hafızasında tutar. Direkt bağlantı, yerel ağ veya internet üzerinden bilgisayarla iletişim kurabilir. Öncelikli çağrı sistemi yazılımı vardır. Asansör kullanım kısıtlama yazılımı asansör yazılımının içine entegre edilmiştir. ACT full seri haberleşmeli uygulamalarda zaman veya kata göre kullanıcı kısıtlama sistemlerini (i-button, RFID) CAN-Bus üzerinden denetler.

4 ACT FONKSİYON KARTLARI Fonksiyon kartları anakart üzerindeki soketlere takılarak kullanılır.

5 FONKSİYON KARTI: I-O Anakart üzerinde 8 kayıt giriş/çıkışı vardır. I-O kartı, üzerinde 8 kayıt giriş/çıkışı bulundurur. I-O kartı takıldığında 16 kayıt girişi kullanılabilir. Anakart üzerinde I-O işaretli sokete takılarak işlev görür

6 FONKSİYON KARTI: INP Anakart üzerinde standart olarak 5 programlanabilir giriş vardır. INP kartı takıldığında sisteme 4 adet programlanabilir giriş ilave eder. Anakart üzerinde INP işaretli sokete takılarak işlev görür.

7 FONKSİYON KARTI: OUT Anakart üzerinde 2 programlanabilir çıkış vardır. OUT kartı, üzerinde 4 adet programlanabilir röle çıkışı bulundurur. OUT kartı takıldığında anakartta 6 adet programlanabilir çıkış olur. Anakart üzerinde OUT işaretli sokete takılarak işlev görür.

8 FONKSİYON KARTI: CSI CSI kartı CAN-Bus arabirim ünitesi olarak işlev görür. ACT kumanda sisteminde hem kuyu hem de grup haberleşmesi CAN-Bus standartındadır. CAN0 soketine takıldığında anakartın kuyu ile haberleşmesini sağlar. CAN1 soketine takıldığında anakartın diğer tablolarla haberleşip grup iletişimini kurmasını sağlar.

9 FONKSİYON KARTI: ENI ACT kumanda sistemi, kabin posizyon bilgisini kuyu enkoderi ile mm hassasiyetinde okuyabilir. ENI kartı, artımsal kuyu enkoderinin anakartla iletişimini sağlar. Anakart üzerinde ENI işaretli sokete takılmak suretiyle işlev görür.

10 FONKSİYON KARTI: RTC RTC kartı ACT sistemine takılmasıyla anakart tarih ve saat bilgisine sahip olur. Sistemde RTC varsa, oluşan tüm hataların hafızadaki kayıtlarına hatanın olduğu tarih ve saat bilgisi kaydedilir. Sistemde RTC varsa bakım zamanı özelliği kullanılabilir. Anakart üzerinde RTC işaretli sokete takıldığında işlev görür.

11 FONKSİYON KARTI: USB Kart üzerindeki USB soketinden bilgisayara bağlandığında kumanda sistemi ile bilgisayar arasında iletişim kurulmasını sağlar. ACT kumanda sistemine bilgisayardan erişebilmek için kullanılacak LIFTNET adlı yazılım sitesinden indirilebilir. USB kartı SP1 soketine takılmak suretiyle kullanılabilir.

12 FONKSİYON KARTI: ETH ETH kartı üzerindeki RJ45 soketinden bilgisayara bağlandığında kumanda sistemi ile bilgisayar arasında iletişim kurulmasını sağlar. ETH kartı, yerel ağdan veya internet üzerinden asansöre bilgisayar erişimini sağlar. ACT kumanda sistemine bilgisayardan erişebilmek için kullanılacak LIFTNET adlı yazılım sitesinden indirilebilir. ETH kartı SP1 soketine takılmak suretiyle kullanılabilir.

13 FONKSİYON KARTI: RS232 ACT kumanda sistemi bir hata oluştuğunda GSM modem vasıtası ile cep telefonuna kısa mesaj (SMS) veya çağrı gönderir. SP1 soketine takılmış olan kart, GSM modem ile iletişim kurararak mesaj gönderme ve çağrı işlevini yapar. RS232 kartı SP1 soketine takılmak suretiyle kullanılabilir.

14 KUYU HABERLEŞME SİSTEMLERİ ACT kumanda sistemi kabin ve katlar ile üç şekilde haberleşir: Paralel Haberleşme Kabin ve katlardaki tüm çağrı, giriş ve çıkışlar anakartın veya onun üzerine takılı fonksiyon kartlarına birebir bağlıdır. Kabin Seri Haberleşme Katlardaki çağrılar anakart veya üzerindeki kartlara birebir bağlıdırlar. Kabin çağrıları ve kabindeki giriş ve çıkışların büyük bir bölümü CAN-Bus (2 kablo) üzerinden ACT anakarta iletilir. Full Seri Haberleşme Katlardaki ve kabindeki çağrıların tamamı ve kabindeki giriş ve çıkışların büyük bir bölümü CAN-Bus (2 kablo) üzerinden ACT anakarta iletilir.

15 KABİN SERİ HABERLEŞME SİSTEMİ ACT kumanda sistemini kabin seri haberleşmeli kullanabilmek için anakartın CAN0 soketine CSI kartını takmak ve A09 parametresini 1 yapmak yeterlidir. Anakarta takılı CSI kartına bağlı bulunan CAN kabloları flexible kablo üzerinden kabinde bulunan kabin kumanda kartına bağlanmalıdır. Kabindeki çağrı butonları, giriş ve çıkışların çoğu kabin kumanda kartına bağlanır ve buradan kontrol edilir.

16 SCC4 KABİN KUMANDA KARTI SCC4 en fazla 16 kabin butonuna bağlanabilir. Kart üzerinde 8 adet programlanabilir giriş mevcuttur. Çıkış olarak kabin lambası, kapı aç, kapı kapa ve bir adet programlanabilir çıkış bulunur.

17 KABİN FONKSİYON KARTLARI: SDC VE SDD SDC ve SDD kabin kumanda kartlarından 7 segment display çıkışı almak için kullanılır. SDC kabin kumanda kartı üzerindeki soketlere takılarak işlev görür. SDD harici bir karttır ve kabin kumanda kartı üzerindeki DISP soketinden kablo ile bağlanır.

18 KABİN FONKSİYON KARTI: EOR EOR kartı kabin kumanda kartına DISP soketinden kablo ile bağlanır. Üzerinde 8 adet programlanabilir çıkış rölesi mevcuttur. Röle ortakları farklı iki adet dörtlü grup olarak bulunmaktadır.

19 FULL SERİ HABERLEŞME Kabin seri haberleşmeli bir ACT sisteminde A09 parametresi 2 olarak kaydedildiğinde katlar ve kabin seri haberleşmeli olarak çalışırlar. Kat üniteleri ve kabin kumanda kartı anakartta CAN0 soketine takılan CSI CAN arabirim kartı tarafından sürülürler. Kat üniteleri ve kabin kumanda kartı aynı veriyolu içinde faaliyet gösterir. Kat ünitelerinin AYBEY ELEKTRONİK CAN-Bus protokolüne uygun olması gerekir. Grup içinde çalışan asansörlerin kat haberleşme CAN-Bus hatları birbirine bağlanmaz. Sadece buton devreleri paralel bağlıdır. Her kat ünitesi kart üzerindeki dip-switchler ile adreslendirilir. i-button ve RFID kart okuyucuları AYBEY CAN kat ünitelerine direkt olarak bağlanabilirler. Bunlardan okunan veri CAN-Bus ile anakarta ulaştırılır. Anakart kat ve kabin ünitelerinden gelen erişim verisini kendine daha önce kaydedilmiş olan bilgilerle karşılaştırarak kullanıcıya asansörü kullanması için izin verilip verilmeyeceğine karar verir. Öncelikli çağrı sistemi sadece full seri haberleşmeli uygulamada çalışır.

20 ACT KABİN POZİSYONU ALGILAMA SİSTEMLERİ ACT kumanda sisteminde kabin pozisyon bilgisi beş farklı yöntemle okunabilir. A05 parametresinin değerlerine göre seçenekler şunlardır: 0-MONOSTABLE SAYICI: Normalde açık şalterlerle yapılan sayıcı uygulamasıdır. 1-SAYICI 1 ŞALTER: Bi-stable şalterler ile gerçekleştirilen ve her iki yönde de aynı sayıcı şalterin kullanıldığı sayıcı uygulamasıdır. 2--SAYICI 2 ŞALTER: Bi-stable şalterler ile gerçekleştirilen ve her yönde ayrı bir sayıcı şalterin kullanıldığı sayıcı uygulamasıdır. 3- ARTIMSAL ENKODER: Kabin pozisyon bilgisi için artımsal kuyu enkoderinin kullanıldığı uygulamadır. Bu uygulamanın yapılabilmesi için anakarta ENI fonksiyon kartının takılı olması gereklidir. 5-GRAY KOD: Bi-stable şalterler ile yapılan ve gray kod sisteminin kullanıldığı uygulamadır. Sıfırlama gerektirmediği için özellikle itfaiyeci asansöründe kullanılması çok uygundur.

21 ACT GRUP BAĞLANTILARI ACT kumanda sistemi anakarttaki CAN1 soketine CSI kartının takılması ve A12 parametresinin 1 yapılması halinde grup olarak çalışmaya başlar. ACT serisi 8 asansöre kadar grup çalışabilir. ACT aynı grupta ACH veya ACS serisi asansörler ile birlikte de çalışabilir. Grup uygulamalarında asansörlerden birinin diğer asansörlerden daha fazla zemin üstü veya daha fazla zemin altı katı olabilir.

22 ACT GRUP YÖNETİM SİSTEMİ A13 parametresinde asansörün grup içindeki numarası saklanır. 0-7 arasında girilebilen bu numara asansörün grup içindeki yöneticilik vasfını belirler. Gruptaki en küçük numaralı asansör dış kayıtları yönetir. Diğer asansörler grupta kendi numaralarından daha küçük numaralı bir asansör bulunduğu takdirde dış kayıtları okumazlar. Yönetici (en küçük numaralı) asansör herhangi bir nedenle kapanır, servis dışına geçer veya uzun bir süre kapısı açık kalırsa o takdirde gruptaki en küçük numaralı ikinci asansör derhal yönetici olur ve eski yöneticinin kaldığı yerden devam eder. Bir asansör grupta haberleşebileceği hiçbir asansör bulamadığı takdirde SIMPLEX olarak çalışmaya geçer. Ancak başka bir asansörden haber aldığı anda tekrar grup çalışmasına döner.

23 HATA İZLEME SİSTEMİ ACT kumanda sistemi yapılmış son 250 hatayı hafızasında saklar. Asansörün hata olduğu andaki konumu ve durumu ile hata adı bu kayıtlarda saklanır ve sonradan izlenebilir. Eğer anakart üzerinde RTC kartı takılı ise o takdirde sağ ekranda görüldüğü gibi hatanın olduğu tarih ve zaman bilgileri de hata kaydında saklanır.

24 HATA İZLEME SİSTEMİ Asansör kartında kayıtlı bulunan veriler bilgisayar ile incelenip listelenebilirler.

25 KURTARMA SİSTEMİ ACT kumanda sistemi elektrik kesildiğinde kat arasında kalan kabini aküden aldığı enerji ile alt kata getirir. Otomatik kapıların güç kaynağı yoksa açılması için UPS kullanılır. Kurtarma süreci anakartın yönetimi ile yapılır.

26 KALKIŞ SAYISI ACT kumanda sisteminde asansörün her hareketi ile artan bir kalkış sayacı vardır. Asansörün belirli bir sayıdan daha fazla kalkış yapmasını engellemek amacı ile MAKSİMUM KALKIŞ SAYISI belirlenebilir. Kalkış sayısı maksimum kalkış sayısını geçtiği takdirde kumanda sistemi hiçbir çağrıya cevap vermez.

27 BAKIM ZAMANI ACT kumanda sistemi RTC gerçek zamanı ile çalıştırıldığında asansörün belirli bir tarihten sonra çalışmasını engellemek mümkündür. Sisteme bakım tarihi girilir. Bu tarih geçtiğinde asansör hiçbir çağrıya cevap vermez.

ASANSÖRDE SERĐ HABERLEŞME

ASANSÖRDE SERĐ HABERLEŞME ASANSÖRDE SERĐ HABERLEŞME Y.Müh. Đ. Melih AYBEY AYBEY ELEKTRONĐK Tel: 0216 309 06 45 Fax: 0216 451 58 68 Kartal Cad. No:39 81450 Yakacık/ĐSTANBUL melih@aybey.com ÖZET Asansör sistemlerinde haberleşme genellikle

Detaylı

MG-7200 / MG-7400 Serisi MaviGard Akıllı Analog Adresli Sistem Yangın Alarm Santralları Kullanma Kılavuzu

MG-7200 / MG-7400 Serisi MaviGard Akıllı Analog Adresli Sistem Yangın Alarm Santralları Kullanma Kılavuzu TDD-278 Rev.6 Harezmic Kullanma Kılavuzu Sayfa 1 / 32 MG-7200 / MG-7400 Serisi MaviGard Akıllı Analog Adresli Sistem Yangın Alarm Santralları Kullanma Kılavuzu İÇİNDEKİLER No Bölüm Sayfa 1 Giriş 3 2 Uyarılar

Detaylı

GİZMO ASANSÖR KUMANDA KARTI

GİZMO ASANSÖR KUMANDA KARTI M İT. İR. PZ. ve Tİ. Ş. SNSÖR KUMN V OTOMSYON SİSTMLRİ İZMO SNSÖR KUMN KRTI KULLNM KILVUZU Seri No:. Sürüm: 3.20 NOT: Kullanma kılavuzunuzun ve ürünün sürüm numaralarının aynı olduğuna emin olunuz. ksi

Detaylı

VAP304 ALARM PANELİ MONTAJ VE PROGRAMLAMA KILAVUZU

VAP304 ALARM PANELİ MONTAJ VE PROGRAMLAMA KILAVUZU VAP304 ALARM PANELİ MONTAJ VE PROGRAMLAMA KILAVUZU Panic Fire Duress Program Bypass Report Chime Test Memory B A D C Program Chime Panic Duress Exit Fire Report Bypass Memory Test Reset Password Exit Reset

Detaylı

JA-63 PROFI Alarm Sistemi Kurulum Kılavuzu

JA-63 PROFI Alarm Sistemi Kurulum Kılavuzu JA-63 PROFI Alarm Sistemi Kurulum Kılavuzu JA-63 PROFI Güvenlik Sistemi Kurulum Kılavuzu_TR_V1-1 - MGK51406 İçindekiler: 1 Kontrol panelin yapısı...3 2 Kontrol Paneli Kurulumu...4 3 Radyo Modülü İçin Anten...4

Detaylı

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) ELEKTRİK ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) ELEKTRİK ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) ELEKTRİK ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ SOYGUN ALARM SİSTEMLERİ MALZEME BAĞLANTILARI ANKARA 2007 Milli Eğitim Bakanlığı

Detaylı

1.4.1. Kablosuz Modem Kablosuz bir modemin kurulumu Resim 1.11: Kablosuz modem arka panel görünüşü

1.4.1. Kablosuz Modem Kablosuz bir modemin kurulumu Resim 1.11: Kablosuz modem arka panel görünüşü 1.4.1. Kablosuz Modem Kablosuz modem internetten gelen verileri alır, radyo frekanslarına dönüştürür ve üzerindeki anten ile bulunduğu ortama yayar. Kablosuz istemcide bulunan kablosuz ağ arayüz kartı

Detaylı

SerSa PDKS MODEL: C2-PROX KULLANMA KILAVUZU

SerSa PDKS MODEL: C2-PROX KULLANMA KILAVUZU SerSa PDKS MODEL: C2-PROX KULLANMA KILAVUZU İÇİNDEKİLER PDKS HAKKINDA GENEL BİLGİ 2 1. SERSA PDKS MODEL:C2-PROX TEKNİK ÖZELLİKLERİ 3 2. SERSA PDKS MODEL:C2-PROX BAĞLANTI ŞEMASI 5 3. CİHAZIN ÇALIŞMASI 7

Detaylı

Güvenlik Şartları. Uyarılar GEM-15 RTU

Güvenlik Şartları. Uyarılar GEM-15 RTU Güvenlik Şartları DİKKAT: Bu kullanım kılavuzuna uyulması, cihazın arızasız çalışması ve garanti haklarının kaybolmaması için şarttır. Bu nedenle, cihaz devreye alınmadan önce bu kullanma talimatı dikkatlice

Detaylı

BĠR ANDROID CĠHAZ ĠLE UZAK NOKTA DENETĠMLĠ MAKĠNE OTOMASYONU

BĠR ANDROID CĠHAZ ĠLE UZAK NOKTA DENETĠMLĠ MAKĠNE OTOMASYONU BĠR ANDROID CĠHAZ ĠLE UZAK NOKTA DENETĠMLĠ MAKĠNE OTOMASYONU Ġlhan TARIMER, Ertan DAĞISTANLI Muğla Üniversitesi, Muğla Üniversitesi, Teknoloji Fakültesi itarimer@mu.edu.tr, ertan@sebil.com Özet: Bu çalışmada,

Detaylı

BFT10 AKÜ TEST CİHAZI*

BFT10 AKÜ TEST CİHAZI* BFT10 AKÜ TEST CİHAZI* TANITIM DÖKÜMANI *Bu dokümanda verilen resim,çizim ve diğer teknik bilgiler cihazların temel ortak özellikleri göz önünde bulundurularak hazırlanmıştır ve modelden modele değişiklik

Detaylı

ELEKTRİK-ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ

ELEKTRİK-ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI ELEKTRİK-ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ SOYGUN ALARM SİSTEMLERİNİN BAĞLANTILARI VE MONTAJI 523EO0462 Ankara, 2012 Bu modül, mesleki ve teknik eğitim okul/kurumlarında uygulanan Çerçeve

Detaylı

BCPlus 11 12..220V 20..200A MİKROİŞLEMCİLİ AKÜ ŞARJ CİHAZI

BCPlus 11 12..220V 20..200A MİKROİŞLEMCİLİ AKÜ ŞARJ CİHAZI BCPlus 11 12..220V 20..200A MİKROİŞLEMCİLİ AKÜ ŞARJ CİHAZI MARİN TİPİ VE NORMAL TİP TANITIM DOSYASI *Bu dokümanda verilen resim,çizim ve diğer teknik bilgiler cihazların temel ortak özellikleri göz önünde

Detaylı

ASANSÖR ELEKTRİK DONANIMI VE ELEKTROMANYETİK ETKİLEŞİM. Melih AYBEY AYBEY ELEKTRONİK Tel: 0 216 394 50 55 E-posta: sales@aybey.com

ASANSÖR ELEKTRİK DONANIMI VE ELEKTROMANYETİK ETKİLEŞİM. Melih AYBEY AYBEY ELEKTRONİK Tel: 0 216 394 50 55 E-posta: sales@aybey.com ASANSÖR ELEKTRİK DONANIMI VE ELEKTROMANYETİK ETKİLEŞİM Melih AYBEY AYBEY ELEKTRONİK Tel: 0 216 394 50 55 E-posta: sales@aybey.com ÖZET Asansör elektrik donanımı kumanda tablosu, butoniyerler, motor, valfler,

Detaylı

ARL-200S ASANSÖR KUMANDA KARTI

ARL-200S ASANSÖR KUMANDA KARTI ASANSÖR KUMANDA KARTI KULLANIM KLAVUZU Yayıncı Firma ARKEL Elektrik Elektronik Ticaret Ltd. Şti. Doküman Tarihi 2011 Doküman Sürümü V1.8 Şerifali Mah. Bayraktar Bulvarı Şehit Sok. No:32 Umraniye Istanbul

Detaylı

İçindekiler. Doc: BR01TR0802-Rev1.0b www.codesectech.com Sayfa 1/61

İçindekiler. Doc: BR01TR0802-Rev1.0b www.codesectech.com Sayfa 1/61 İçindekiler 1. GİRİŞ...4 1.1. Özellikler...4 2. MONTAJ...7 2.1. Kontrol Paneli ve Keypad Yer Seçimi...7 2.2. Topraklama...7 2.3. Sistem Bağlantı Terminal Tanımları...7 2.3.1. AC Giriş...7 2.3.2. Batarya

Detaylı

DKG-705 JENERATÖR KONTROL CİHAZI, J1939 MOTOR KUMANDA ÜNİTESİ ŞEBEKE İLE PARALELLEME VE DUAL JENERATÖR PARALELLEME ÜNİTESİ

DKG-705 JENERATÖR KONTROL CİHAZI, J1939 MOTOR KUMANDA ÜNİTESİ ŞEBEKE İLE PARALELLEME VE DUAL JENERATÖR PARALELLEME ÜNİTESİ datakom@datakom.com.tr http://www.datakom.com.tr Tel: 0216 466 84 60 Fax: 0216 364 65 65 DKG-705 JENERATÖR KONTROL CİHAZI, J1939 MOTOR KUMANDA ÜNİTESİ ŞEBEKE İLE PARALELLEME VE DUAL JENERATÖR PARALELLEME

Detaylı

Smart Door OTOMATİK KAPI KONTROL KARTI KULLANMA KLAVUZU. Seri Numara:. Versiyon: 1.00

Smart Door OTOMATİK KAPI KONTROL KARTI KULLANMA KLAVUZU. Seri Numara:. Versiyon: 1.00 EEM İTH. İHR. PAZ. ve TİC. A.Ş ASANSÖR KUMANDA VE OTOMASYON SİSTEMLERİ Smart Door OTOMATİK KAPI KONTROL KARTI KULLANMA KLAVUZU Seri Numara:. Versiyon: 1.00 NOT: Kullanma klavuzunuzun ve ürünün sürüm numaralarının

Detaylı

************************************************ AC-525. Video Entegre Geçiş Kontrol Sistemi. Kurulum ve Kullanım Kılavuzu.

************************************************ AC-525. Video Entegre Geçiş Kontrol Sistemi. Kurulum ve Kullanım Kılavuzu. ************************************************ AC-525 Video Entegre Geçiş Kontrol Sistemi Kurulum ve Kullanım Kılavuzu Eylül 2008 İçindekiler 1. Giriş 4 1.1 Özellikler 4 1.2 AxTrax AS-525 5 2. Teknik

Detaylı

JA-60 COMFORT ALARM SİSTEMİ KURULUM KİTAPÇIĞI

JA-60 COMFORT ALARM SİSTEMİ KURULUM KİTAPÇIĞI JA-60 COMFORT ALARM SİSTEMİ KURULUM KİTAPÇIĞI quick home door mem code pgm JA-60 V-1.0 06/01 1 İçindekiler 1. Montaja Başlarken 2. Kontrol Panelinin Montajı 2.1. Kontrol Panelinin Açılması 2.2. Kontrol

Detaylı

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) ELEKTRİK ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) ELEKTRİK ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) ELEKTRİK ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ GSM TELEFONA PROGRAM YÜKLEME ANKARA 2007 Milli Eğitim Bakanlığı tarafından

Detaylı

BĐR AĐLEDEN SADECE TEK ARACIN OTOPARKA GĐRMESĐ SĐSTEM KULLANIMI VE ÇALIŞMASI ĐLE ĐLGĐLĐ BĐLGĐ VE AÇIKLAMALAR ARAÇ ABONE TAKĐP SĐSTEMLERĐ ÖRNEK PROJE

BĐR AĐLEDEN SADECE TEK ARACIN OTOPARKA GĐRMESĐ SĐSTEM KULLANIMI VE ÇALIŞMASI ĐLE ĐLGĐLĐ BĐLGĐ VE AÇIKLAMALAR ARAÇ ABONE TAKĐP SĐSTEMLERĐ ÖRNEK PROJE ARAÇ ABONE TAKĐP SĐSTEMLERĐ ÖRNEK PROJE BĐR AĐLEDEN SADECE TEK ARACIN OTOPARKA GĐRMESĐ SĐSTEM KULLANIMI VE ÇALIŞMASI ĐLE ĐLGĐLĐ BĐLGĐ VE AÇIKLAMALAR Atitek Elektronik LTD www.atitek.com 1 / 8 Bariyer sisteminin

Detaylı

Telsam. telekomünikasyon sistemleri. Kullanım Kılavuzu. Rev. 2.1, 01/2013

Telsam. telekomünikasyon sistemleri. Kullanım Kılavuzu. Rev. 2.1, 01/2013 Telsam telekomünikasyon sistemleri Kullanım Kılavuzu Rev. 2.1, 01/2013 Telsam, bu belgede belirtilen sistem özelliklerinde önceden haber vermeden değişiklik yapabilir. Telsam Telekomünikasyon Yazılım San.

Detaylı

RVS DEVREYE. 07.Mart.2013 ALMA KİTABI

RVS DEVREYE. 07.Mart.2013 ALMA KİTABI RVS DEVREYE 07.Mart.2013 ALMA KİTABI İçindekiler Menülere erişim.... 1 Mühendis sayfasına girilmesi ve ayarların yapılması.... 3 Mühendis parametrelerinin ayarlanması.. 3 Gün, zaman saati ayarı. 3 Operatör

Detaylı

EKOM-FPLC-X KULLANMA KILAVUZU. İçindekiler :

EKOM-FPLC-X KULLANMA KILAVUZU. İçindekiler : EKOM-FPLC-X KULLANMA KILAVUZU İçindekiler : 0. Giriş 1. Ön Bilgiler 1.1 Kullanıcı Giriş Ekranı 1.2 Nümerik Giriş Ekranı 1.3 Alfanümerik Giriş Ekranı 1.4 Mesaj Ekranı 1.5 Ana Ekran 2. Ayarlar Menüsü 2.1

Detaylı

electrosec electrosec AC-063 GÜVENLİK AMAÇLI PROXIMITY ON-LINE KARTLI GEÇİŞ KONTROL SİSTEMİ Montaj ve Programlama Kılavuzu

electrosec electrosec AC-063 GÜVENLİK AMAÇLI PROXIMITY ON-LINE KARTLI GEÇİŞ KONTROL SİSTEMİ Montaj ve Programlama Kılavuzu R electrosec electrosec AC-063 GÜVENLİK AMAÇLI PROXIMITY ON-LINE KARTLI GEÇİŞ KONTROL SİSTEMİ R Montaj ve Programlama Kılavuzu R electrosec İÇİNDEKİLER Sistem Özellikleri...Sayfa 3 Teknik Özellikler Garanti

Detaylı

Ağ Temelleri. Bilgisayar ağı gelişiminin tarihçesini öğrenmek. Farklı ağ çeşitlerini öğrenmek ve tanımlayabilmek.

Ağ Temelleri. Bilgisayar ağı gelişiminin tarihçesini öğrenmek. Farklı ağ çeşitlerini öğrenmek ve tanımlayabilmek. Ağ Temelleri 2/66 Bilgisayar ağı gelişiminin tarihçesini öğrenmek. Farklı ağ çeşitlerini öğrenmek ve tanımlayabilmek. Gerekli ortam sağlandığında, ağ kurmak için hangi ağ cihazlarının kullanılması gerektiği

Detaylı

Fronius Datalogger Web

Fronius Datalogger Web / Battery Charging Systems / Welding Technology / Solar Electronics Fronius Datalogger Web TR Kullanım kılavuzu Sistem Denetimi 42,0426,0064,TR 005-04042013 0 Değerli okuyucu TR Giriş Bize karşı duymuş

Detaylı

www.neoenerji.com Fronius Datalogger Web / Battery Charging Systems / Welding Technology / Solar Electronics Kullanım kılavuzu Sistem Denetimi

www.neoenerji.com Fronius Datalogger Web / Battery Charging Systems / Welding Technology / Solar Electronics Kullanım kılavuzu Sistem Denetimi / Battery Charging Systems / Welding Technology / Solar Electronics Fronius Datalogger Web Kullanım kılavuzu Sistem Denetimi TR 42,0426,0064,TR 004-03042012 0 Değerli okuyucu TR Giriş Bize karşı duymuş

Detaylı

ENDÜSTRİYEL VE TİCARİ SAYAÇLAR ZMD400AT/CT, ZFD400AT/CT KULLANMA KILAVUZU

ENDÜSTRİYEL VE TİCARİ SAYAÇLAR ZMD400AT/CT, ZFD400AT/CT KULLANMA KILAVUZU ENDÜSTRİYEL VE TİCARİ SAYAÇLAR ZMD400AT/CT, ZFD400AT/CT KULLANMA KILAVUZU İÇİNDEKİLER 1 GÜVENLİK... 5 1.1 Güvenlik notları... 5 1.2 Sorumluluklar... 5 1.3 Güvenlik önlemleri... 6 2 SAYAÇ HAKKINDA AÇIKLAMALAR...

Detaylı