Firmamız Rekabette, durmak gerilemektir. sloganını çalışanları ile birlikte benimseyerek kaliteli ürünü ucuza üretmeyi ilke edinmiştir.

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Firmamız Rekabette, durmak gerilemektir. sloganını çalışanları ile birlikte benimseyerek kaliteli ürünü ucuza üretmeyi ilke edinmiştir."

Transkript

1

2 FİRMA PROFİLİ Firmamız elektrik-elektronik sektörüne hizmet vermek amacıyla 1983 yılında ÖZERTA A.Ş. olarak kurulmuştur yılında ki isim değişikliği ile ERGE Elektrik-Elektronik San. ve Tic. Ltd. Şti. olarak hizmetine devam etmektedir. Firmamız ERGE Elektrik Elektronik yurtdışında ve yurtiçinde verdiği sayısız hizmetler ve ürünlerle 20 yıllı aşkın bir geçmişe ve birikime sahiptir. Ana faaliyet konumuz; Test, kontrol ve ölçü cihazlarının ve Endüstriyel otomasyon sistemlerinin tasarımı ve üretimi, Otomotiv yan sanayi*ye yönelik elektrik, elektronik ve optik kapsamında parçalar, kablo ve kablo grupları, PVC li ve silikonlu mamul ve yarı mamul üretimi, Medikal sektörüne yönelik PVC ve PE tek kullanımlık malzemelerin üretimi, İhracatı, ithalatı ve pazarlamasıdır. Üretim yelpazemizi müşterilerimizin özel istekleri doğrultusunda günümüz teknolojisini de yakından takip ederek genişletmekteyiz. Kalite; ERGE Elektrik Elektronik San. ve Tic. Ltd. Şti. Bir defada hatasız en kaliteli üretim ve hizmet i vermek üzere Nisan 2004 tarihinde Uluslararası Kalite Sistem Standardı ISO 9001ve Q 9001 (2000) ile uyumlu bir kalite yönetim sistemi kurmuştur ve üretimini bu standartta gerçekleştirmektedir. Ayrıca ISO/TS 16949:2002 Kalite Belgesi ve ISO 18001, ISO ve SA 8000 standartlarına yönelik uyum çalışmalarımız devam etmektedir. Firmamız Rekabette, durmak gerilemektir. sloganını çalışanları ile birlikte benimseyerek kaliteli ürünü ucuza üretmeyi ilke edinmiştir. Hizmet Verdiğimiz Sektörler; Elektrik - Elektronik Beyaz eşya, Kablo, Aydınlatma, Otomotiv Medikal Makine Mobilya Tekstil Plastik Özel Test Laboratuarları Araştırma Laboratuarları Üniversiteler ÜRETİMLERİMİZ Firmamız; Kablo Üretimi: PVC, PE, TPE, XPE ve özel yalıtkanlı Taşıt kabloları, Asansör kabloları, Alçak gerilim kabloları Kablo Gruplama: Her türlü kablo enstalasyonu, Kablo Takımı, Yarı Mamuller Makaron Üretimi: PVC, PE ve daralan makaronlar, Plastik Enjeksiyon Baskıları: PVC, PE, TPE, XPE, Silikon ve Kauçklu parçalar, Medikal Ürünler: PVC, PE, toksit içermeyen, tek kullanımlık malzemeler, PVC granül üretimi PLC kontrollü - endüstriyel otomasyon sistemleri, Laboratuar tipi test cihazları, Kalite kontrol test cihazları, üretimi, tasarımı, ithalatı, ihracatı ve pazarlamasını yapmaktadır.

3 KABLO ÜRETİMİ Kablo imalatımız, genel olarak müşterilerimizin taleplerine bağlı olarak özel tasarımlı, istenilen standartta ve RoHS, DIN, IEC, TSE standart ve direktiflerine uygun olarak yapılmaktadır. Kablo üretiminde; Teller ve kablolar anlaşılır renk kodlarıyla tanımlanabilir, böylelikle kolay kurulum ve pozitif tel tanımlaması sağlanır. Stoklama ve stok takibinin kolay sağlanması için aşağı doğru azalan ardışık metrajlama yapılabilir. Pürüzsüz dış kılıf ile kablonun kutusundan kolay ve hızlı çekilmesi sağlanır. Değişik tipte paketleme opsiyonu ile minimum hurda ve kablo artığı sağlanır. Kablo çeşitlerimiz arasında: Tek Damarlı/Çok damarlı, Dolgulu/dolgusuz, Tek kılıflı/çift kılıflı T1- T2- T3 sınıfı kapsamında, PVC, PE, TPE, XPE ve özel yalıtkanlı Taşıt kabloları, Asansör kabloları, Alçak gerilim kabloları vardır. MAKARON ÜRETİMİ Makaronlarımız, müşteri özel istekleri doğrultusunda ve kullanım amacına yönelik olarak istenilen renkte, sertlikte ve ebatlarda üretilmektedir. Ürünlerimiz RoHS, DIN, IEC, TSE standart ve direktiflerine uygun olarak gerçekleştirilmektedir.

4 KABLO GRUPLAMA Kablo gruplama departmanımızda, Ana sanayide faaliyet gösteren işletmelere, kablo takımı hazırlama, Elektrik kablo sistemlerinin projelendirilmesi ve imalatı, Çok hassas toleranslarda çalışabileceğimiz özel ekipmanlarımız ile özel tasarımlı, istenilen ölçülerde; - Kablo boy kesim, - Kablo uç sıyırma, - Lehimleme, - Terminal krimpleme, - Makaron geçirme vb her türlü enstalasyon işlemi, İstenilen özellikte ki elektrikli cihazlar için sinyal lamba üretimi, soketli kablo üretimi. Data ve enerji kablolarından oluşan her türlü kablo demetinin numaralandırılması, uç elemanları basılmış olarak standart formatta üretilmesi, gerçekleştirilmektedir. Ekipmanlarımız, üretim süreçlerinde hız ve minimum maliyeti sağlamak amacıyla özel olarak geliştirilmektedir. Özellikle müşterilerimizin iş yoğunluğu dikkate alınarak, kablo gruplama için bulundurması gereken ekipman ve personel ihtiyacını karşılayabilmektedir. Başarımızın temeli, sürekli gelişmedir

5 PVC GRANÜL ÜRETİMİ Müşterilerimizin istekleri doğrultusunda kullanım alanına ve nihai ürünün özelliklerine bağlı olarak, özel PVC formülleri ile istenilen yumuşaklık ve renk değerlerinde, çeşitli PVC granül hammadde imalatı gerçekleştirmekteyiz. PLASTİK ENJEKSİYON BASKI Enjeksiyon baskı ve hidrolik pres baskı makinelerimizle, Otomotiv, Elektrik-elektronik, Beyaz eşya, Mobilya, Promosyon vb. birçok sanayi alanına yönelik, PVC, PE, TPE, XPE, Silikon ve kauçuk malzemelerden, İstenen sertlikte, renkte ve fiziksel özelliklerdeki plastik parçaların üretimini gerçekleştirmekteyiz. Ayrıca sipariş verilen ürünlerin tasarımında ve kalıp yapımında yardımcı tedarikçi firmalarımız ile müşterilerimize yardımcı olmaktayız. Bazı Ürünlerimiz; Sandalye Ve Masa Ayakları Altına Pvc Koruyucu Altlık Mobilya bağlantı elemanı, Sinyal lambaları, On/Off Anahtarlar Silikon körüklü vantuz Makine yatak parçaları Paracell ( Promosyon ürünü olarak, bozuk para saklama kabı)

6 ENDÜSTRİYEL OTOMASYON SİSTEM TASARIMI VE OTOMASYONDA ÇÖZÜM ORTAKLIĞI Kaliteyi ucuza üretmek için sadece üretmek yeterli değildir. Aynı zamanda neyin, ne kadar, ne sürede, hangi kalitede, hangi girdilerle üretildiğinin takip edilmesi gerekmektedir. Firmamız müşteri istekleri doğrultusunda, istenilen özelliklerde ve standartlarda endüstriyel otomasyon sistemlerinin tasarımını ve üretimini gerçekleştirebilmektedir. Üretiminizi daha hızlı, standart, güvenli ve daha verimli gerçekleştirmeniz için insan gücünün yoğun olduğu çalışma siteminizi yarı otomasyona veya makinenin yoğun olduğu sitemlerde tam otomasyona geçişi sağlamanıza yardımcı olmaktayız. Bilgisayarlar ile ekipmanlar arası entegrasyonun sağlanmasında, veri toplamada ve süreç izlemeye yönelik iş ihtiyaçlarının karşılanmasında otomasyonun temeli olacak yazılımlar tasarlanmakta ve bu yazılımlarla endüstriyel otomasyon sistemlerinde, en küçük birimin amaca uygun çalışmasını düzenlediğimiz gibi, bütün üretim sistemleri arasında veri iletişimini sağlayarak daha üst düzeyde yönetim ve planlama için gerekli bilgi tabanının oluşması sağlanır. Operatör paneli, PLC, servo motor, data logger v.b. sistemlerle ve yazılımı ile birçok sinyalin uzun süre kayıt altına alınması, eş zamanlı görüntülenmesi, uzaktan izlenebilmesi ve kontrol edilmesi sağlanmaktadır. Makine otomasyonu konusunda hizmet veren kuruluşumuz, yenilenen teknolojiyi ve bilgiyi profesyonel bir şekilde değerlendirir ve uygular. Tecrübeli mühendislerimiz müşterilerimize en uygun çözümleri geliştirerek, mümkün olan en kısa süre içerisinde ve standartlara uygun yazılımsal ve donanımsal desteği esnek ve müşteri odaklı bir hizmet anlayışıyla sunar. OTOMASYON SİTEMİ İLE İLGİLİ ÖRNEK BİR AÇIKLAMA Otomasyon sistemi tüm bilgileri toplayarak sistemi kumanda eder ve sistem parametrelerinin istenilen düzeyde tutulmasını sağlar. Sistemden yapılan ölçümler ve kayıt altına alınan alarm değerleri ile ilgili detaylı günlük, aylık ve yıllık raporlar alınabilir Örnek: Sistemdeki sıcaklıklar, basınçlar izlenebilir, Sistemde ölçüm yapılan ve kumanda edilen tüm noktalar için set değerleri girilebilir, Sistemin girilen set değerleri ile otomatik çalışması sağlanabilir, Veriler toplanarak, maliyetler hesaplanabilir.

7 LABORATUAR TEST CİHAZLARI TEKNİK SERVİS VE DESTEK HİZMETLERİ Firmamız üretimini yaptığınız ürünlerde, kullandığınız malzemelerde, ar-ge çalışmalarınızda vb. ihtiyacınız olan her türlü test, kontrol ve ölçü cihazının tasarımını, üretimini ve satış sonrası servis, modernize, işlemini yapmaktadır. Ayrıca yapılan cihaz için isteğe göre program yazılımı yapılmaktadır. Ürün Test Cihazları; Üretimini yaptığınız ürünlerin özelliklerine uygun olarak üretildiğinin testi için özel olarak Ürün Test Cihazları üretilmektedir. Örnek olarak; Otomotiv, elektronik ürünlerinin üretiminde kullanılan test cihazları Üretimini yaptığınız ürün veya cihazların testlerini yapacak cihazların tasarlanması, Kablo ağaçlarının imalatı sırasında montajın doğru yapılıp yapılmadığını test eden cihazlar vb Kalite Kontrol ve Test Cihazları; Firmamız otomotiv yan sanayinden, üniversite ve ar-ge laboratuarlarına kadar tüm kalite ve akademik departmanlarda ihtiyacınız olan test cihazı, aparat ve mastarın tasarımı ve üretimini ulusal ve uluslararası standart ve normlara (TSE, TS EN, TSEK, IEC, CEE, EN,VDE, KEMA, DIN, ASTM vb) uygun olarak üretim yapmaktadır. Örnek olarak; Çekme Test Cihazları, Darbe Test Cihazları, Eğilme Test Cihazları, Ağırlık Bırakma Test Cihazları, Yorulma Test Cihazları, Özel Yapım Test Cihazları, Tahribatlı Malzeme Test Cihazları, Sürtünme Test Cihazı Kopma, kırılma, Esneme, sıkıştırma, yırtılma, kalıcı deformasyon, delinme v.b. fiziksel testler için Test Cihazları Aynı zamanda kullanmakta olduğunuz eski test cihazlarınızı da revize edip daha kullanışlı hale getirebiliriz. Laboratuar Tipi ve Küçük Endüstriyel Tip Makineler; Ar-ge çalışmaları, firmaların ön seri üretimleri ve küçük kapasiteli üretimleri için laboratuar tipi ve küçük endüstriyel tip makineler tasarlanip üretilmektedir. Örnek olarak; Polimer iplik Melt Spinning makinesi

8 Farkı yaratan ayrıntılar bizim işimiz Bostancı Caddesi Başer Sokak No: Yukarı Dudullu - İSTANBUL / TÜRKİYE T: F:

Profesyonel, verimli, yenilikçi sistemler...

Profesyonel, verimli, yenilikçi sistemler... ARKE Otomasyon Bil. Mak. San. ve Tic. Ltd. Şti. Atilla KARAÇAY Ramazan EKİN Proje & Yazılım 0.533 430 19 45 Üretim & Satış 0.533 223 13 46 atilla.karacay@arkeotomasyon.com ramazan.ekin@arkeotomasyon.com

Detaylı

HAREKET. KONTROL TEKNOLOJiLERi MERKEZi

HAREKET. KONTROL TEKNOLOJiLERi MERKEZi HAREKET KONTROL TEKNOLOJiLERi MERKEZi İçindekiler 01 HKTM 02 Hizmet Kalitemiz 03 Tasarım, Ar-Ge, Üretim 04 Özel Makinalar 05 Otomasyon / Referanslar 06 Hidrolik / Referanslar 07 Temsilciliklerimiz 02 Hizmet

Detaylı

End. ve Elk. Mek. Cihazlar ve Tıbbi Malz. San. Tic. Ltd. Şti.

End. ve Elk. Mek. Cihazlar ve Tıbbi Malz. San. Tic. Ltd. Şti. End. ve Elk. Mek. Cihazlar ve Tıbbi Malz. San. Tic. Ltd. Şti. İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER Hakkımızda 2 Talaşlı İmalat 18 Vizyon 4 Yüzey İşlemleri 20 Misyon 4 Renklendirme 22 Bakış Açısı 5 Kalite Kontrol 25

Detaylı

Hedefimiz, 2014 Yılında 2 Kat Daha Büyümek

Hedefimiz, 2014 Yılında 2 Kat Daha Büyümek Hedefimiz, 2014 Yılında 2 Kat Daha Büyümek Eska Valve Kalite Müdürü Murat Çalapkulu ile Eska Valve yi, Türk endüstrisini ve gaz tesisat sektörünü konuştuk. 2013 yılında tam anlamı ile yeni fabrikalarına

Detaylı

INDAS HAKKINDA Industrial Automation Systems

INDAS HAKKINDA Industrial Automation Systems INDAS HAKKINDA Industrial Automation Systems INDAS ENDÜSTRİYEL OTOMASYON 25 yıllık birikim sonucu 2004 yılında şirketleşerek PLC ve SCADA tabanlı endüstriyel otomasyon sistemleri konusunda hizmet vermeye

Detaylı

Yönetim Kurulu n. Sevgili Dostlar;

Yönetim Kurulu n. Sevgili Dostlar; Yönetim Kurulu n Sevgili Dostlar; Gelişen teknolojilerle birlikte ürünler arasındaki farklılıkların neredeyse kalmadığı bir dönemi yaşamaktayız. Bugünün başarılı kurumlarına baktığımız zaman, sahip olunan

Detaylı

BAKIM / VARLIK YÖNETİM SİSTEMİ

BAKIM / VARLIK YÖNETİM SİSTEMİ BAKIM / VARLIK YÖNETİM SİSTEMİ TÜRKİYE NİN EN BÜYÜK İŞLETMELERİ BOYSWEB I TERCİH ETTİ BAKIM MALIYETLERINDE EN AZ %15 AZALMA YEDEK PARÇA STOK MALIYETLERINDE EN AZ %15 AZALMA ARIZA SAYISINDA %40-%80 AZALMA

Detaylı

BİNA TEKNOLOJİLERİ AKILLI BİNA ÇÖZÜMLERİ

BİNA TEKNOLOJİLERİ AKILLI BİNA ÇÖZÜMLERİ BİNA TEKNOLOJİLERİ AKILLI BİNA ÇÖZÜMLERİ Akıllı binalara ilgi artıyor... Amerika da 80 lı yıllarda başlamış olan akıllı binalara yöneliş tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de yüksek binaların artışı ve

Detaylı

her trex, bir fidan...

her trex, bir fidan... trex ERP Çözümleri ve Sistem Entegrasyonu Üretimden Online Veri Toplama ve Otomasyon Sistemleri her trex, bir fidan... Kullandığınız her TREX yazılımı; size, ülkemize ve geleceğimiz olan çocuklarımıza

Detaylı

Güç Kalitesi Yenilenebilir Enerji Enerji Dağıtım Sistemleri Ölçüm, Analiz ve Değerlendirme Araştırma ve Geliştirme. www.genetek.com.

Güç Kalitesi Yenilenebilir Enerji Enerji Dağıtım Sistemleri Ölçüm, Analiz ve Değerlendirme Araştırma ve Geliştirme. www.genetek.com. Güç Kalitesi Yenilenebilir Enerji Enerji Dağıtım Sistemleri Ölçüm, Analiz ve Değerlendirme Araştırma ve Geliştirme www.genetek.com.tr GENETEK, Elektrik Mühendisliği uygulamalarında kaliteli ve güvenilir

Detaylı

OAİB ÜRÜN UYGUNLUK ŞARTNAMESİ -HİDROLİK VE PNÖMATİK SİLİNDİRLER-

OAİB ÜRÜN UYGUNLUK ŞARTNAMESİ -HİDROLİK VE PNÖMATİK SİLİNDİRLER- Sayfa No : 1/12 ÜRÜN UYGUNLUK ŞARTNAMESİ -HİDROLİK VE PNÖMATİK SİLİNDİRLER- M a h a t m a G a n d h i C a d. N o : 1 0 3 G. O. P. 0 6 7 0 0 A N K A R A T e l : 9 0-3 1 2-4 4 7 2 7 4 0 F a k s : 9 0-3 1

Detaylı

MUSTAFA AYDOĞDU Yönetim Kurulu Başkanı

MUSTAFA AYDOĞDU Yönetim Kurulu Başkanı MUSTAFA AYDOĞDU Yönetim Kurulu Başkanı Saygıdeğer Sanayici Dostlarım; Takım tezgahları, sanayi üretiminin temelidir. Bu sebeple ekonomik ömrü ortalama 20 yıl olan tezgahların verimli kullanılabilmesi tüm

Detaylı

OAĠB. ÜRÜN UYGUNLUK TASLAK ġartnamesġ -DEĞĠRMEN MAKĠNALARI -

OAĠB. ÜRÜN UYGUNLUK TASLAK ġartnamesġ -DEĞĠRMEN MAKĠNALARI - Sayfa No : 1/12 ÜRÜN UYGUNLUK TASLAK ġartnamesġ -DEĞĠRMEN MAKĠNALARI - M a h a t m a G a n d h i C a d. N o : 1 0 3 G. O. P. 0 6 7 0 0 A N K A R A T e l : 9 0-3 1 2-4 4 7 2 7 4 0 F a k s : 9 0-3 1 2-4

Detaylı

Rexroth Servis. Bosch Rexroth A.Ş. 2015 Basım Yeri Türkiye TR 2015.01

Rexroth Servis. Bosch Rexroth A.Ş. 2015 Basım Yeri Türkiye TR 2015.01 A.Ş. TOSB 1. Cadde 14. Sk. 41420 Çayırova, Kocaeli Tel +90 262 676 00 00 Faks +90 262 676 01 01 info@boschrexroth.com.tr www.boschrexroth.com.tr Rexroth Servis Servis Departmanına Ulaşabileceğiniz Telefon

Detaylı

Azerbaycan Ticaret Heyeti

Azerbaycan Ticaret Heyeti Electrical Electronics and Services Exporters' Association Phone : +90 212 454 00 00 Fax : +90 212 454 00 98 Azerbaycan Ticaret Heyeti KATILIMCI KATALOĞU Address: info@tet.org.tr Çobançesme mevkii, Sanayi

Detaylı

OTAM AYLIK BÜLTEN İÇİNDEKİLER. IAS 2012-Uluslararası Otomotiv Sempozyumu 1 MAN Ar-Ge Merkezi Tanıtımı 2

OTAM AYLIK BÜLTEN İÇİNDEKİLER. IAS 2012-Uluslararası Otomotiv Sempozyumu 1 MAN Ar-Ge Merkezi Tanıtımı 2 SAYI 38 EKİM 2012 OTOMOTİV TEKNOLOJİLERİ ARAŞTIRMA GELİŞTİRME A.Ş. İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ VAKFI OTOMOTİV SANAYİİ DERNEĞİ TAŞIT ARAÇLARI YAN SANAYİCİLERİ DERNEĞİ OTOMOTİV ENDÜSTRİSİ İHRACATÇILAR BİRLİĞİ

Detaylı

hakkımızda hizmetler çözümler ürünler avantajlar yenilikler www.ssh.com.tr

hakkımızda hizmetler çözümler ürünler avantajlar yenilikler www.ssh.com.tr hakkımızda avantajlar hizmetler çözümler yenilikler ürünler www.ssh.com.tr İşletmelerin iyi ve güvenilir bir ürün sağlayabilmeleri ancak başarılı bir satış sonrası hizmetle mümkün olabilir. Bulunduğumuz

Detaylı

OAİB ÜRÜN UYGUNLUK ŞARTNAMESİ -BASINÇLI KAPLAR-BRULÖRLER- Kontorollü Kopya

OAİB ÜRÜN UYGUNLUK ŞARTNAMESİ -BASINÇLI KAPLAR-BRULÖRLER- Kontorollü Kopya Sayfa No : 1/12 ÜRÜN UYGUNLUK ŞARTNAMESİ -BASINÇLI KAPLAR-BRULÖRLER- M a h a t m a G a n d h i C a d. N o : 1 0 3 G. O. P. 0 6 7 0 0 A N K A R A T e l : 9 0-3 1 2-4 4 7 2 7 4 0 F a k s : 9 0-3 1 2-4 4

Detaylı

İZMİR KALKINMA AJANSI KOBİ VE SOSYAL KALKINMA MALİ DESTEK PROGRAMLARI

İZMİR KALKINMA AJANSI KOBİ VE SOSYAL KALKINMA MALİ DESTEK PROGRAMLARI İZMİR KALKINMA AJANSI KOBİ VE SOSYAL KALKINMA MALİ DESTEK PROGRAMLARI İzmir Kalkınma Ajansı, demokratik ve katılımcı bir anlayışla yerel paydaşlar ve merkezi yönetim arasındaki işbirliğini geliştirerek

Detaylı

Teknoloji Partneri. Çözüm Ortağı

Teknoloji Partneri. Çözüm Ortağı Mühendislik Çözümleri OTO M A S YO N Teknoloji Partneri MÜHENDiSLiK Çözüm Ortağı DA N I S M A N L I K www.inovamuhendislik.net KURUMSAL Endüstride ve sanayide kullanılan ve üretilen makine, sistem ve ekipmanlarda

Detaylı

Aken Elektrik Enerji sektörün ileri gelen markaları ile işbirliği içerisinde Elektrik, Enerji, Endüstriyel 0tomasyon pazarında faaliyet gösteren,

Aken Elektrik Enerji sektörün ileri gelen markaları ile işbirliği içerisinde Elektrik, Enerji, Endüstriyel 0tomasyon pazarında faaliyet gösteren, 1 Aken Elektrik Enerji sektörün ileri gelen markaları ile işbirliği içerisinde Elektrik, Enerji, Endüstriyel 0tomasyon pazarında faaliyet gösteren, müşterilerinin ihtiyaçlarına güvenilir, hızlı ve kaliteli

Detaylı

2010 yılı temmuz ayında OTAM da yeni bir yapılanma sürecinin

2010 yılı temmuz ayında OTAM da yeni bir yapılanma sürecinin SAYI 29 ARALIK 2011 OTOMOTİV TEKNOLOJİLERİ ARAŞTIRMA GELİŞTİRME MERKEZİ İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ VAKFI OTOMOTİV SANAYİİ DERNEĞİ TAŞIT ARAÇLARI YAN SANAYİCİLERİ DERNEĞİ OTOMOTİV ENDÜSTRİSİ İHRACATÇILAR

Detaylı

Cevap Süreleri. İşyerlerinde Elektrik Güvenliği NFPA 70E-2012 Standartı Hakkında Bilinmesi Gereken 10 Kilit Nokta

Cevap Süreleri. İşyerlerinde Elektrik Güvenliği NFPA 70E-2012 Standartı Hakkında Bilinmesi Gereken 10 Kilit Nokta MAYIS 2014 - Sayı:57 Yıl:8 12 İşyerlerinde Elektrik Güvenliği NFPA 70E-2012 Standartı Hakkında Bilinmesi Gereken 10 Kilit Nokta 18 Özelleştirilmiş Basınç Diferansiyel Modülü Yüksek Basınca Dirençli Akış

Detaylı

Nisan 2012 BATI AKDENİZ KALKINMA AJANSI (BAKA) 2011 Yılı Mali Destek Programları- Başarılı Projelere İlişkin Özet Bilgi

Nisan 2012 BATI AKDENİZ KALKINMA AJANSI (BAKA) 2011 Yılı Mali Destek Programları- Başarılı Projelere İlişkin Özet Bilgi Nisan 2012 BATI AKDENİZ KALKINMA AJANSI (BAKA) 2011 Yılı Mali Destek Programları- Başarılı Projelere İlişkin Özet Bilgi SUNUM PLANI 1. 2011 Yılı Mali Destek Programı (MDP) Özet Bilgiler ve Başvuru Sayıları

Detaylı

Değerli Firma Yetkilisi,

Değerli Firma Yetkilisi, Değerli Firma Yetkilisi, Üretim ve planlamanın daha etkili kılınması, süreçlerin anında izlenmesi ve müdahale edilebilmesi, müşteri isteklerinin hatasız karşılanabilmesi için günümüz teknolojilerinden

Detaylı

Kalite El Kitabı KALİTE EL KİTABI

Kalite El Kitabı KALİTE EL KİTABI 0.1 İÇİNDEKİLER İlgili TS EN 9001:2008 Maddesi 0.2 Şirket Tanımı 0.3 Dağıtım Listesi 1.0 Kapsam ve Hariç Tutmalar Madde 1 2.0 Referanslar Madde 2 3.0 Terimler ve Tanımlar Madde 3 4.0 KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ

Detaylı

Clasimat. Otomatik Dikey (Asansörlü) Depolama Sistemi

Clasimat. Otomatik Dikey (Asansörlü) Depolama Sistemi Clasimat Otomatik Dikey (Asansörlü) Depolama Sistemi Otomatik Dikey (Asansörlü) Depolama Sistemi Clasimat; bir mekik ve ayırıcı / kaldırıcı bir mekanizma sayesinde ürünlerin giriş ve çıkışının otomatik

Detaylı

Tüm ihtiyaçlarınız için tek bir çözüm ortağı

Tüm ihtiyaçlarınız için tek bir çözüm ortağı Tüm ihtiyaçlarınız için tek bir çözüm ortağı Hakkımızda IPS PETROL ÜRÜNLERİ ENERJİ SAN. TİC. LTD. ŞTİ. 2010 yılından bu yana deneyimli kadrosu ile birçok yerli ve yabancı firma için danışmanlık ve temsilcilik

Detaylı

MAKİNE İHRACATÇILARI BİRLİĞİ. Sayı: 71080283-TİM.OAİB.22.ARG1.2015/1016-10038 Ankara, 01/06/2015 Konu: TURQUM-Traktörler Ürün Uygunluk Şartnamesi Hk.

MAKİNE İHRACATÇILARI BİRLİĞİ. Sayı: 71080283-TİM.OAİB.22.ARG1.2015/1016-10038 Ankara, 01/06/2015 Konu: TURQUM-Traktörler Ürün Uygunluk Şartnamesi Hk. MAKİNE İHRACATÇILARI BİRLİĞİ Sayı: 71080283-TİM.OAİB.22.ARG1.2015/1016-10038 Ankara, 01/06/2015 Konu: TURQUM-Traktörler Ürün Uygunluk Şartnamesi Hk. Sayın Üyemiz, SİRKÜLER (M/2015) Türk Makinesinin yurt

Detaylı

SERMAYE PİYASASI KURULU PAYLARIN HALKA ARZINDA KULLANILACAK İHRAÇÇI BİLGİ DOKÜMANI

SERMAYE PİYASASI KURULU PAYLARIN HALKA ARZINDA KULLANILACAK İHRAÇÇI BİLGİ DOKÜMANI SERMAYE PİYASASI KURULU PAYLARIN HALKA ARZINDA KULLANILACAK İHRAÇÇI BİLGİ DOKÜMANI 1 ELCAB KABLO PROFİL SANAYİ TİCARET ANONİM ŞİRKETİ İhraççı Bilgi Dokümanıdır Bu ihraççı bilgi dokümanı Sermaye Piyasası

Detaylı