Yazılımın düzgün bir şekilde çalışabilmesi için gereken minimum gereksinimler:

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Yazılımın düzgün bir şekilde çalışabilmesi için gereken minimum gereksinimler:"

Transkript

1 1

2 2

3 1 B Ö L Ü M 1 YAZILIMIN YÜKLENMESİ Sistem gereksinimleri Yazılımın düzgün bir şekilde çalışabilmesi için gereken minimum gereksinimler: Pentium II 233MHz işlemci 64MB RAM 10MB boş disk alanı Windows 98, Windows Me, Windows NT, Windows 2000, Windows XP Internet Explorer 5.0 veya sonrası 1 adet seri port ve/veya 1 adet USB port 800 x 600 ekran çözünürlüğü 256 ekran rengi Tavsiye edilen özellikler: Windows 2000, Windows XP, veya sonrası Internet Explorer 6.0 veya sonrası (16bit), veya daha fazla ekran rengi x 768, veya daha yüksek ekran çözünürlüğü.

4 2 Yazılımın kopyasının alınması Yazılım, LogTag Recorders internet sitesinde indirilmek üzere mevcuttur. LogTag Recorders internet sitesini ziyaret ettiğinizde, LogTag Analyzer yazılımının son versiyonuna ilişkin indirme linkine erişmek için yazılım yönlendirme linklerini takip edin. LogTag Analyzer yazılımını, LogTag Recorders internet sitesinden indirme talebinde bulunduğunuzda size içinde en son versiyonun indirme linkinin yer aldığı otomatik bir e-posta gönderilir. Yazılımı indirmeye başlamak için e-posta içindeki linke tıklayın, e-posta yazılımınız dosyayı kaydetme veya açma konusunda sizi yönlendirecektir. Biz, dosyayı diske kaydetme seçeneğini seçmenizi öneriyoruz.

5 3 Kurma prosesi Kurma prosesine başlamak için kurma dosyasını açın (Genelde bu işlem için imleç dosyanın üzerindeyken farenin sol tuşuna iki kere tıklanır.) Kurma prosesi, yazılımın doğru ve başarılı bir şekilde kurulması için gereken adımlar konusunda size rehberlik edecektir. Proses tamamlanmaya hazır olduğunda finish butonuna tıklayın. Özellikle hangi opsiyonun seçileceği veya opsiyon değiştirildiğinde ne olacağı konusunda fikriniz yoksa tüm opsiyonları varsayılan ayarlarında bırakmanızı tavsiye ederiz. Kurma prosesi sırasında aşağıda verilene benzer bir pencere çıkabilir. Bu, USB arayüzü için gereken sürücünün kurulması prosesinin bir parçasıdır. "Continue Anyway" butonuna tıklamanız sürücünün başarıyla kurulmasını sağlayacaktır.

6 4 Yazılımın çalıştırılması Kurma prosesinin sonunda, sonuç ekranı size LogTag Analyzer programının hemen çalıştırılmasını sağlayan bir seçenek sunacaktır. Eğer "Start LogTag Analyzer after finished" seçeneği görünmüyorsa, yüklenmiş olan LogTag Analyzer programının başarıyla çalıştırılabilmesi için diğer yazılımların örmeğin Microsoft Internet Explorer daha yeni bir versiyonuna ihtiyacınız var demektir. LogTag Analyzer yazılımının kurulumu, yazılımın daha sonra çalıştırılabilmesi için iki kolay yöntemi de sağlayacaktır: 1. Masaüstü nde, iki kere tıklamayla yazılımı başlatabileceğiniz bir kısayol. 2. Başlat menü sisteminde bir kısayol

7 5 Eğer Windows XP kullanıyorsanız, "LogTag Analyzer kısayolunu bulmak için, aşağıda verilen resimdeki gibi, All Programs öğesine tıklamanız gerekebilir.

8 6 B Ö L Ü M 2 Hızlı Başlatma Kılavuzu Arayüzün bağlanması İki çeşit arayüz kızağı mevcuttur. İlki bilgisayarın seri (RS232) iletişim portuna, diğeri bilgisayarın USB iletişim portuna bağlanır. Yazılım aynı anda çoklu arayüz kızaklarının bağlantısını destekler, bu sayede ihtiyaç duyulan ve bilgisayarın desteklediği kadar seri ve/veya USB arayüz kızağı bağlanabilir Seri (RS232) iletişim portu için olan konnektörler genellikle ekli resimdeki gibi görünürler. USB cihazları için olan konnektörler genellikle ekli resimdeki gibi görünürler.

9 7 LogTag ın Arayüz ile kullanılması LogTag Arayüz Kızağına, LogTag ın ön tarafı Arayüz Kızağının ön etiketine bakacak, kontaklar diğer tarafa gelecek şekilde aşağıdaki resimdeki gibi oturur. Eğer Arayüz kızağının yuvasının içine bakarsanız kontakları görebilirsiniz. LogTag ı Arayüz kızağına yerleştirdiğinizde kontakların LogTag ı kavramasından kaynaklanan ufak bir direnç hissedebilirsiniz. Bu normal bir şeydir. LogTag ın çıkarılması kontakların slotun boş durumundaki konumuna dönmelerinden kaynaklanan ufak bir klik sesine neden olur Eğer LogTag ın hafızasında ölçümler varsa, yazılım otomatik olarak verileri indirmeye başlayacaktır ve indirme prosesi boyunca ekli resimdekine benzer bir animasyon görünecektir.. İndirme prosesi indirme animasyonunun altındaki Cancel butonuna veya Esc tuşuna basılarak durdurulabilir.

10 8 LogTag ın kullanıma hazırlanması Bir LogTag ın bilgi kaydetmeye hazırlanması işlemine başlamak için ilk olarak araç çubuğunda yer alan LogTag ikonuna tıklayın. Bu LogTag sihirbazını başlatacaktır. LogTag sihirbazı, iki farklı görev gerçekleştirir: 1. LogTag ın takılı olduğu Arayüz kızağının iletişim portunu (USB ve/veya seri) bulur ve LogTag içindeki verileri alır 2. Bağlı olan LogTag ın sonraki kullanıma hazırlanmasına imkan tanır. Sihirbaz, her adımda kullanılan yazılımın anahtar parçasıdır

11 9 Karşılama İlk olarak Sihirbaz ın karşılama ekranı gelir (Bu eylem listesindeki 1. maddedir) Burada Logtag ın arayüz kızağına sıkıca takıldığından emin olup olmadığınız sorulur. Sihirbaz bazı Eylem adımları ndan sorumludur ve bunlar sihirbaz ekranının sol tarafında net bir şekilde listelenmiştir. Sonraki ekrana geçmek için butonuna tıklayın. Böylece sonraki sihirbaz sayfası görüntülenecektir. Yeşil ok 2. adıma geçtiğinizi gösterecektir.

12 LogTag ın yerinin belirlenmesi, ilgili verinin indirilmesi ve saklanması 10

13 11 Bu ekranda, listedeki her öğenin yanında aşağıdaki simgelerden birini görürsünüz (simge yok) yazılım hala bu iletişim portunu kullanıyor. Veri LogTag dan başarıyla alınadı ve diske kaydedildi. Veri, LogTag dan başarıyla alındı fakat bilginin diskte saklanmasına gerek yok. Yazılım, iletişim portuna bağlı bir arayüz kızağı bulamadı veya arayüz kızağında bir LogTag bulamadı. LogTag tek kullanımlık kaydedicidir ve tekrar kullanım için hazırlanamaz. Bu nedenle LogTag ile işiniz bitince dağıtıcınıza veya ajanınıza geri gönderilmelidir. LogTag içindeki bilgileri almaya hala devam edebileceksiniz. LogTag seri numarasıyla ve okunma sayısıyla hemen hemen anında tanınmalıdır. Aynı anda birden fazla iletişim portunun olması ve kullanılması mümkündür ve eğer böyle bir durum varsa sihirbaz tüm LogTag ları bulacaktır. Kullanılmayan iletişim portları ( simgesi belirtilenler) bir seçenek ile görüntüden kaldırılabilirler. Bu şu anda yapılmak zorunda değildir ancak daha sonra sihirbaz penceresinin temizlenmesi için yapılabilir. Diğer ekrana geçmek için butonuna tıklayınız. Böylece üçüncü adıma geçilir. Kullanıcı butonuna tıkladığında eğer bulunan tüm arayüz kızakları içinde bir LogTag bulunduysa ve LogTag içindeki bilgi başarıyla alınabildiyse yazılım otomatik olarak sonraki adımı yürütür.

14 LogTag (lar)ın sonraki kullanım için konfigüre edilmesi 12 LogTag ların çalışmasını kontrol eden seçenekler daha detaylı olarak LogTag ın kullanıma hazırlanması bölümünde açıklanacaktır. Konfigürasyon verisinin kaydedilmesi için butonuna tıkladığınızda son onay ekranı görüntülenecektir.

15 13 Bu ekran herbir Logtag ı sonraki kullanımına hazırlayan yeni konfigürasyon verisinin gönderilmesi ile ilgilidir. Yazılım, yeni konfigürasyon bilgisini her bir LogTag a gönderirken pencerenin üst kısmı aşağıda verilen resimdeki gibi görünür. Yeni konfigürasyon verisinin her bir LogTag a gönderilmesi işlemi toplamda 20 saniyeden daha az sürmektedir. Yazılım her bir LogTag a güncellenmiş konfigürasyon bilgisini yüklemeyi bitirdiğinde ilerlemeyi gösteren pencere aşağıdaki resimdeki gibi görünecektir.

16 14 Bu ekranda, listedeki her öğenin yanında aşağıdaki simgelerden birini görürsünüz (Simge yok) LogTag ın sonraki kullanım için hazırlanışı devam ediyor. LogTag, sonraki kullanım için başarıyla hazırlandı LogTag ın sonraki kullanım için hazırlanması başarısız oldu. Tekrar denemek için butonuna basın LogTag ın pili zayıflamış ve sonraki kullanımında istenilen tüm verileri kaydetme kapasitesi yok. Bu durumda, LogTag daha fazla kullanılmamalıdır. Tüm LogTag lar yeni konfigürasyon verilerini almayı bitirdiklerinde butonuna tıklayarak sihirbazı kapatın. LogTag larınız artık başlatılmaya ve kullanılmaya hazırdırlar. Lütfen otomatik indirme özelliğinin bu ekranda etkisizleştirilmiş olduğuna dikkat ediniz. Eğer farklı bir LogTag ı konfigüre etmek için butonunu kullanırsanız saklanmamış verisi olan bir LogTag ın konfigürasyonunu güncelleyebilirsiniz. LogTag ı başlatmak ve kullanmak Bir LogTag kullanım için başarıyla konfigüre edildiğinde başlatılmaya hazırdır. Bir LogTag ı kayıt için başlatmak için konfigürasyon sırasında seçilen iki farklı yol vardır. 1. LogTag üzerindeki START MARK butonuna basıp OK ve alarm lambalarının her ikisi de sırayla yanıp sönmeye başlayıncaya kadar basılı tutarak. 2. Konfigürasyon sırasında kaydın otomatik olarak başlaması için belirlenen tarih/zamana kadar bekleyerek. Kayıt başlamadan START MARK butonuna basmanın bir etkisi olmayacaktır. LogTag a, kayıt yaparken herhangi bir anda üzerindeki START MARK butonuna basıp ON ve Alarm lambaları aynı anda yanıp sönmeye başlayıncaya kadar basılı tutarak bir denetim işareti kaydedebilirsiniz. LogTag kayıt yaparken istediğiniz kadar denetim işareti kaydedebilirsiniz, ancak her ölçümiçin sadece bşr tane denetim işareti kaydedilebilir. Diğer bir deyişle LogTag ınız her 15 dakikada bir ölçüm almak üzere konfigüre edilmişse denetim işaretleri 15 dakika veya daha uzun aralıklarla kaydedilebilir. Eğer LogTag kaydetmeyi bitirmişse START MARK butonuna basılması LogTag sonraki kullanıma hazırlanıncaya kadar herhangi bir etki yapmayacaktır. LogTag kaydetmeye başladıktan sonra (Start butonu ile veya başlangış tarih/saati ile) Alarm ve OK işaretleri aşağıdaki anlamlarda çalışır: Kırmızı Alarm ışığı: Eğer konfigüre edilmiş alarm durumuna ulaşılmış ve/veya aşılmışsa her 4 saniyede bir yanıp söner. Eğer alarm durumu kayıt sonunda hala mevcutsa alarm ışığı aynı şekilde yanıp sönmeye devam eder.

17 15 Yeşil OK ışığı: Herhangi bir alarm durumu olmadığını belirtmek için kayıt yapılırken her 4 saniyede bir düzenli olarak yanıp söner. Eğer kayıt sona erdiğinde herhangi bir alarm durumu yoksa o zaman her 8 saniyede bir yanıp söner. Sadece herhangi bir alarm durumu yoksa yanıp söner. LogTag dan bilgilerin alınması LogTag içinde depolanan ölçümleri görmeye hazır olduğunuzda LogTag ı daha önce anlatılan şekilde Arayüz Kızağına yerleştirin. Eğer ölçümleri almak için gittiğinizde Logtag hala kayıt yapıyorsa herhangi bir kesinti olmaksızın kayda devam edecektir, böylece eğer isterseniz daha sonra tekrar indirebileceksiniz. Eğer LogTag ın hafızasında depolanmış ölçümler varsa yazılım LogTag ın içindeki bilgilerin bir kopyasını otomatik olarak almaya başlayacak ve aşağıdaki resime benzer şekilde bir animasyon gösterecektir. Yazılım, ölçümler LogTag dan başarılı bir şekilde alındığında sizin için bir bilgilendirme gösterecektir.

18 16 B Ö L Ü M 4 LogTag ı kullanım için hazırlamak Sürekli çalışma Tüm LogTag lar kaydedilen ölçümlerin depolanması için sınırlı miktarda hafızaya sahiptir. LogTag ölçümleri sürekli olarak kaydettiğinde hafızası dolduğunda durmayacaktır. Aksine LogTag hafızasında sadece en yeni ölçümler korunsun diye LogTag içinde depolanan en eski ölçüm en yeni ölçüm ile değiştirilir. Pil ömrünü uzatmak Eğer LogTag uzun süre kullanılmayacaksa Logtag ı Hibernation moduna geçirmek uygundur. Logtag, boştaki bir LogTag ı operasyon modunda bırakmakla karşılaştırıldığında Hibernation modunda pil ömrünü uzatacak şekilde minimum güç harcayacaktır. Bir LogTag başarılı bir şekilde Hibernation moduna geçirildiğinde herhangi bir butona basılmadan Arayüz Kızağından alınmalıdır. Hibernation modundaki bir LogTag yazılım kendisiyle iletişime geçer geçmez normal çalışma moduna döner. Hibernation modunun LogTag ın pil ömrüne katkısı LogTag ürünlerinin model ve versiyonlarına göre farklılıklar gösterebilir. LogTag dan gelen sonuçlar LogTag kaydedilen ölçümleri kendi dahili hafızasında depolar. LogTag kaydedilen ölçümleri kendi dahili hafızasında tuttuğundan bilgileri Arayüz Kızağı ile almak ve anlaşılır bir şekilde görüntülemek için LogTag Analyzer yazılımı kullanılmalıdır.

19 17 Kayıtları LogTag dan istediğiniz kadar alabilirsiniz. LogTag da depolanmış verilerin alınma işlemi verileri Logtag ın hafızasından silmez. Eğer siz verileri alırken LogTag kayıt yapıyorsa herhangi bir kesinti olmadan kayda devam edecektir. Logtag dan kayıtlı sonuçların alınması için üç yol vardır: 1. LogTag Analyzer yazılımı açıkken (aktif yazılım olmasına gerek yok) LogTag ı Arayüz kızağına takınız. Eğer otomatik indirme işlemi aktif edilmiş ise, yazılım otomatik olarak kayıtlı ölçümleri almaya başlayacak, bilgiyi diskinize kaydedecek ve bilgiyi size gösterecektir. Yazılım kayıtları otomatik olarak alırken aşağıdaki resime benzer şekilde bir animasyon gösterecektir 2. LogTag menüsünde bulunan Download... seçeneğine tıklayın Bu, LogTag (lar)ın sonraki kullanımı ile ilgili adımları içermediğinden ikinci en çabuk yöntemdir. 3. LogTag menüsündeki LogTag ikonuna ( )veya Wizard... seçeneğine tıklayın. Bu seçenek LogTag ı, içinde depolanmış ölçümlerin alınmasından sonra sonraki kullanımı için hazırlamaya imkan tanır. Eğer LogTag ı şu anda sonraki kullanım için konfigüre etmeye ihtiyacınız yoksa konfigürasyon adımlarını içermeyen dolayısıyla daha çabuk ve basit bir yöntem olan önceki seçenek tercih edilebilir. Sihirbaz, seçiminize uygun seçeneği seçtiğinizde kayıtlı ölçümleri almak için gereken adımlar içinde size yol göstermek için görünecektir. Sihirbaz görünürken Otomatik indirme özelliği geçici olarak geçersiz olacaktır. Otomatik indirme çalışırken hiçbir sihirbaza erişemeyeceksiniz.

20 18 Sonuçları anlamak Veri ekranının amacı verileri görüntülemektir. Pencere, LogTag analyzer ana penceresinin içinde görünür ve alt kısmı boyunca sekmeler serisi vardır. Bu sekmelerin her biri veri ekranının görüntüsünü değiştirir. Farklı görüntü tipleri şunlardır: Grafik Veri Özet Nem ve/veya sıcaklık verisinin zamanla değişimini gösteren bir görüntüdür. Nem ve/veya sıcaklık verisinin zamanla değişimini gösteren bir listedir Ortalamaları, alanları, alarm sonuçlarını, LogTag tanımlama verisini ve diğer bilgileri içeren özet bir veridir. Pre-start Grafik LogTag başlatılmadan önce LogTag tarafından depolanmış verinin grafiği Pre-start Veri LogTag başlatılmadan önce LogTag tarafından depolanmış verinin listesi Pre-start Özet LogTag başlatılmadan önce LogTag tarafından depolanmış verinin özeti Tüm Grafik Başlatılmadan önce ve başlatıldıktan sonra LogTag içine depolanan tüm verilerin grafiği Tüm Veri Başlatılmadan önce ve başlatıldıktan sonra LogTag içine depolanan tüm verilerin listesi Tüm Özet Başlatılmadan önce ve başlatıldıktan sonra LogTag içine depolanan tüm verilerin özeti Genelde kullanılan ekranlar, LogTag ın normal kullanımını temsil etmeleri nedeniyle grafik, veri ve özet dir. Diğer veri ekranları Logtag ın kullanıcı hatası nedeniyle aktive edilemediği ancak verilerin toplanmış ve mevcut olduğu durumlarla ilgili olanları içerir. Logtag başlatma özelliğine alışık olmayanlar tarafından kullanılabilir. Pre- start Logging özelliği değerli olabilecek verileri kazara başlatılmama durumuna karşı korur. Bazı durumlarda, yukarıda açıklanan tüm sekmeler görüntülenmeyebilir, örneğin sadece Grafik, Veri ve Özet i görebilirsiniz. Eğer LogTag herhangi bir pre-start veriyi kaydetmemek üzere konfigüre edilmişse indirilen data hiçbirini göstermez, sadece konfigüre edilen moddaki ve Logtag başlatıldıktan sonra kaydedilen verileri görebilirsiniz. Pre-start kayıt bir seçenektir, bir öndeğer değildir. Bunun yanında LogTag sürekli kayıt için konfigüre edilmişse ve veriler hafızada kaydırılmışsa tüm pre-start veriler daha yeni verilerle yer değiştirilecektir. Bu durumda geride görüntülenecek herhangi bir pre-start veri olmayacaktır.

21 19 Bilgilere yakından bakış İndirilen veya depolanmış bir veri dosyasından getirilen bir dosya görüntülendiğinde genellikle grafik olarak görünür. Grafik aşağıdakine benzer şekilde olabilir: Grafikte mevcut tüm veri noktaları görünmez. Daha fazla detay için, grafiğin istediğiniz kısmını yakınlaştırabilirsiniz. Bu işlemi fare ile yapmak için imleci yakınlaştırmak istediğiniz alanın sol üst köşesine götürerek farenin sol tuşuna basın. Tuşu basılı tutarak imleci istediğiniz bölgenin sağ alt köşesine hareket ettirin. Yakınlaştırmak istediğiniz alan vurgulanacaktır.

22 Sol tuşu bıraktığınızda seçili alan hemen görüntülenebilir en yüksek çözünürlüğe gelecektir: 20

LEGO MINDSTORM DÜNYASINA HOġGELDĠNĠZ

LEGO MINDSTORM DÜNYASINA HOġGELDĠNĠZ LEGO MINDSTORM DÜNYASINA HOġGELDĠNĠZ Yeni LEGO MINDSTORM NTX robotik setiniz için tebrikler Hayal Et ve OluĢtur NTX setiniz robotik alanında binlerce tasarım yapmanıza olanak sağlar. Akıllı robotlar görebilir,

Detaylı

Kullanıcı Kılavuzu. Telif Hakkı 2008 BitDefender

Kullanıcı Kılavuzu. Telif Hakkı 2008 BitDefender Kullanıcı Kılavuzu Telif Hakkı 2008 BitDefender BitDefender Antivirus 2008 Kullanıcı Kılavuzu Yayımlanma 2008.06.20 Telif Hakkı 2008 BitDefender Yasal Uyarı Tüm hakları saklıdır. Bu kitabın hiç bir kısmı,

Detaylı

Kullanıcı Kılavuzu. Telif Hakkı 2008 BitDefender

Kullanıcı Kılavuzu. Telif Hakkı 2008 BitDefender Kullanıcı Kılavuzu Telif Hakkı 2008 BitDefender BitDefender Internet Security 2008 Kullanıcı Kılavuzu Yayımlanma 2008.06.20 Telif Hakkı 2008 BitDefender Yasal Uyarı Tüm hakları saklıdır. Bu kitabın hiç

Detaylı

www.dtco.vdo.com Hızlı Başvuru Kitabı TIS-Web

www.dtco.vdo.com Hızlı Başvuru Kitabı TIS-Web www.dtco.vdo.com Hızlı Başvuru Kitabı TIS-Web Imprint Bu kitapta yer alan bilgiler, ön bilgilendirme yapılmaksızın değiştirilebilir. Continental Automotive GmbH şirketinin böyle bir durum karşısında herhangi

Detaylı

TEPA Tıbbi ve Elektronik Ürünler Sanayi ve Ticaret A.Ş. EKG Master USB KULLANIM KILAVUZU. WinEKG Pro. T e k n o l o j i Ü r e t i r

TEPA Tıbbi ve Elektronik Ürünler Sanayi ve Ticaret A.Ş. EKG Master USB KULLANIM KILAVUZU. WinEKG Pro. T e k n o l o j i Ü r e t i r TEPA Tıbbi ve Elektronik Ürünler Sanayi ve Ticaret A.Ş. EKG Master USB KULLANIM KILAVUZU WinEKG Pro T e k n o l o j i Ü r e t i r Gersan Sitesi 656. Sok. No: 45 Ergazi, 06370 ANKARA Tel: +90 312 257 0477

Detaylı

MODEL AL-2021 AL-2041 DİJİTAL ÇOK FONKSİYONLU SİSTEM KULLANIM KILAVUZU. Sayfa

MODEL AL-2021 AL-2041 DİJİTAL ÇOK FONKSİYONLU SİSTEM KULLANIM KILAVUZU. Sayfa MODEL AL-0 AL-04 DİJİTAL ÇOK FONKSİYONLU SİSTEM KULLANIM KILAVUZU AL-0 Sayfa İÇİNDEKİLER... GİRİŞ... KAĞIT YÜKLEME...9 YAZILIMIN KURULMASI...4 KOPYALAMA FONKSİYONLARI...5 YAZICI İŞLEVLERİ...7 TARAYICI

Detaylı

Harici Taşınabilir. My Passport. Taşınabilir Sabit Sürücü. Kullanım Kılavuzu. My Passport Kullanım Kılavuzu

Harici Taşınabilir. My Passport. Taşınabilir Sabit Sürücü. Kullanım Kılavuzu. My Passport Kullanım Kılavuzu My Passport Taşınabilir Sabit Sürücü Kullanım Kılavuzu Harici Taşınabilir My Passport Kullanım Kılavuzu WD Servis ve Desteği Bir sorunla karşılaşırsanız, lütfen bu ürünü iade etmeden önce sorunu çözmemiz

Detaylı

SIDEKICK PC KULLANIM KILAVUZU

SIDEKICK PC KULLANIM KILAVUZU SIDEKICK PC KULLANIM KILAVUZU VERSİYON 3.3 1 İÇİNDEKİLER TABLOSU 1. GİRİŞ... 4 1.1. KISA ADLAR VE KISALTMALAR... 5 1.2. SİSTEM GEREKLİLİKLERİ... 6 1.3. OTOMATİK YAZILIM YÜKLEME... 7 1.3.1. Windows 8 için

Detaylı

Kullanım kılavuzunuz SHARP AL-2021/2041 http://tr.yourpdfguides.com/dref/4725473

Kullanım kılavuzunuz SHARP AL-2021/2041 http://tr.yourpdfguides.com/dref/4725473 Bu kullanım kılavuzunda önerileri okuyabilir, teknik kılavuz veya için kurulum kılavuzu. Bu kılavuzdaki tüm sorularınızı (bilgi, özellikler, güvenlik danışma, boyut, aksesuarlar, vb) cevaplarını bulacaksınız.

Detaylı

ware V1.41 Kullanım Kılavuzu

ware V1.41 Kullanım Kılavuzu ware V1.41 Kullanım Kılavuzu SAMSUNG AĞ KAYIT SUNUCUSU YAZILIMI Bu programı yüklemeden önce veya kullanırken Samsung web sitesini ziyaret edin www.samsungsecurity.com ve en son S/W sürümünü indirerek bu

Detaylı

SIDEKICK PC KULLANIM KILAVUZU

SIDEKICK PC KULLANIM KILAVUZU SIDEKICK PC KULLANIM KILAVUZU VERSİYON 3.1 2009 Electrolux Turkey, Tüm hakları saklıdır 1 İÇİNDEKİLER TABLOSU 1. GİRİŞ... 4 1.1. KISA ADLAR VE KISALTMALAR... 5 1.2. SİSTEM GEREKLİLİKLERİ... 6 1.3. OTOMATİK

Detaylı

BİLGİSAYARA GİRİŞ KURSU DERS NOTLARI

BİLGİSAYARA GİRİŞ KURSU DERS NOTLARI BİLGİSAYARA GİRİŞ KURSU DERS NOTLARI A. İÇİNDEKİLER TABLOSU A. İÇİNDEKİLER TABLOSU... 1 GİRİŞ BÖLÜMÜ... 3 A.1 Giriş:... 3 A.2 İşlem:... 3 A.3 Bellek:... 3 A.4 Çıkış:... 3 A.5 Donanım (Hardware):... 3 A.6

Detaylı

KOŞUBANTLI EGZERSĐZ EKG SĐSTEMĐ

KOŞUBANTLI EGZERSĐZ EKG SĐSTEMĐ TEPA Tıbbi ve Elektronik Ürünler Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi ars-efor KOŞUBANTLI EGZERSĐZ EKG SĐSTEMĐ KULLANIM KILAVUZU StressWin PRO V3.0 T e k n o l o j i Ü r e t i r Merkez: Prof. Osman Turan Sok.

Detaylı

Snooper BT Cep Bilgisayarı Kullanım Kılavuzu. Würth Online World! WoW Online bilgilenme ve tanı sistemi. Karlı Bir Geleceğe Dair Garantiniz!

Snooper BT Cep Bilgisayarı Kullanım Kılavuzu. Würth Online World! WoW Online bilgilenme ve tanı sistemi. Karlı Bir Geleceğe Dair Garantiniz! Snooper BT Cep Bilgisayarı Kullanım Kılavuzu Karlı Bir Geleceğe Dair Garantiniz! Würth Online World! WoW Online bilgilenme ve tanı sistemi WoW yazılım ve donanım paketi satın aldığınız için sizi tebrik

Detaylı

PROGRAM KURULUŞ ve KULLANIM KLAVUZU. Araştırma Geliştirme Tekstil - Teknoloji

PROGRAM KURULUŞ ve KULLANIM KLAVUZU. Araştırma Geliştirme Tekstil - Teknoloji PROGRAM KURULUŞ ve KULLANIM KLAVUZU Araştırma Geliştirme Tekstil - Teknoloji İÇİNDEKİLER KONU SAYFA Önsöz 4 ColorMission nedir? 5 ColorMission programlarını kullanmak için neler gereklidir? 5 Bilgisayar

Detaylı

WINDOWS İŞLETİM SİSTEMİ KULLANIMI

WINDOWS İŞLETİM SİSTEMİ KULLANIMI WINDOWS İŞLETİM SİSTEMİ KULLANIMI Masaüstü Kavramı Burada anlatılan tüm bilgiler Windows XP işletim sistemi kullanılmazı baz alınarak bir araya getirilmiştir. Eğer, Windows kelimesi kullanılırsa bu Windows

Detaylı

DocuMate 520. tarayıcı. kurulum kılavuzu

DocuMate 520. tarayıcı. kurulum kılavuzu DocuMate 520 tarayıcı kurulum kılavuzu Telif Hakkı 2003 Visioneer, Inc. Telif hakları yasalarınca izin verildiği şeklinin haricinde, önceden yazılı izin almaksızın yapılan çoğaltma, adaptasyon veya tercümeler

Detaylı

4800/2400 Serisi. Kurulum ve kullanım. kılavuzu

4800/2400 Serisi. Kurulum ve kullanım. kılavuzu 4800/2400 Serisi Kurulum ve kullanım kılavuzu Telif Hakkı 2003, Visioneer. Tüm Hakları Saklıdır. Talep edilen telif hakları koruması, stil, şablon, simge, ekran görüntüleri, görünüm v.b. gibi ekranda görüntülenen

Detaylı

MyGlucoHealth Wireless Kan

MyGlucoHealth Wireless Kan MyGlucoHealth Wireless Kan ŞEKERİ Ölçüm Cİhazı Kullanım Kılavuzu mg/dl gösterilen mmol/l geçerli 0459 Model MGH-BT1 Rev 7-11.14 TR/tr ÖNEMLİ BİLGİLER MyGlucoHealth, diyabet hastalarının kan şekeri seviyelerini

Detaylı

ZoomText. Kullanım Kılavuzu. versiyon

ZoomText. Kullanım Kılavuzu. versiyon ZoomText Kullanım Kılavuzu versiyon 10 içindekiler ZoomText 10 a Hoşgeldiniz...2 Okuyucu Araç Kutusu...35 Sistem Gereksinimleri...3 ZoomText in Kurulumu...4 ZoomText in Aktivasyonu...5 ZoomText e Giriş...7

Detaylı

Kurulum ve Kullanım Kılavuzu

Kurulum ve Kullanım Kılavuzu VGUARD PC TABANLI KARTLAR Görüntü Kartları Model : VG4C-RT4 VG4C-EXP VG8C-EXP VG4C + VG8C-VG8C-EXP-TV Kurulum ve Kullanım Kılavuzu UYARI! Kurulum işlemine geçmeden önce kullanım kılavuzunu dikkatlice okuyunuz.

Detaylı

SIDEKICK PC KULLANIM KILAVUZU

SIDEKICK PC KULLANIM KILAVUZU SIDEKICK PC KULLANIM KILAVUZU VERSİYON 2.0 2009 Electrolux Turkey, Tüm hakları saklıdır 1 İÇİNDEKİLER TABLOSU 1. GİRİŞ... 3 1.1. KISA ADLAR VE KISALTMALAR... 4 1.2. SİSTEM GEREKLİLİKLERİ... 5 1.3. OTOMATİK

Detaylı

VERİ PROJEKTÖRÜ XJ-H1650/XJ-H1750/XJ-H2650 XJ-ST145/XJ-ST155

VERİ PROJEKTÖRÜ XJ-H1650/XJ-H1750/XJ-H2650 XJ-ST145/XJ-ST155 VERİ PROJEKTÖRÜ XJ-H1650/XJ-H1750/XJ-H2650 XJ-ST145/XJ-ST155 Tr Veri Projektörü USB İşlev Kılavuzu Veri Projektörü ile birlikte gelen bu Hızlı Başlangıç Kılavuzundaki tedbirleri okuduğunuzdan emin olun.

Detaylı

Arvena Bilişim Teknolojileri San.ve Tic.Ltd.Şti

Arvena Bilişim Teknolojileri San.ve Tic.Ltd.Şti ARIMA 4.0 Kullanım Kılavuzu Arvena Bilişim Teknolojileri San.ve Tic.Ltd.Şti Sakarya Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Esentepe Kampüsü A Blok Z11 Z12 Serdivan / Sakarya Telefon: +90 264 273 32

Detaylı

AVG Internet Security 2013

AVG Internet Security 2013 AVG Internet Security 2013 Kullanıcı Kılavuzu Belge revizyonu 2013.01 (30.8.2012) Telif Hakkı AVG Technologies CZ, s.r.o. Tüm hakları saklıdır. Tüm diğer ticari markalar ilgili sahiplerine aittir. Bu ürün,

Detaylı

MİNİMUM SİSTEM GEREKSİNİMLERİ...

MİNİMUM SİSTEM GEREKSİNİMLERİ... İÇİNDEKİLER 1. GİRİŞ... 3 2. MİNİMUM SİSTEM GEREKSİNİMLERİ... 3 3. DJ 4SET'İN PAKETİNİN AÇILMASI... 4 4. KURULUM... 5 4.1. Sürücülerin ve yazılımın kurulması... 5 4.1.1. Windows 7 / Vista da kurulum...

Detaylı

WINDOWS XP İŞLETİM SİSTEMİ

WINDOWS XP İŞLETİM SİSTEMİ WINDOWS XP İŞLETİM SİSTEMİ Windows XP nasıl açılır? Bilgisayarın kasası üzerindeki açma düğmesine basılıp enerji geldiğinde bilgisayar ilk önce kendi kendini test eder. Daha sonra harddisk üzerinde yüklü

Detaylı

BFT10 AKÜ TEST CİHAZI*

BFT10 AKÜ TEST CİHAZI* BFT10 AKÜ TEST CİHAZI* TANITIM DÖKÜMANI *Bu dokümanda verilen resim,çizim ve diğer teknik bilgiler cihazların temel ortak özellikleri göz önünde bulundurularak hazırlanmıştır ve modelden modele değişiklik

Detaylı

ADOBE DREAMWEAVER CS4 Kullanıcı El Kitabı

ADOBE DREAMWEAVER CS4 Kullanıcı El Kitabı ADOBE DREAMWEAVER CS4 Kullanıcı El Kitabı ADOBE DREAMWEAVER CS4 Kullanıcı El Kitabı İÇİNDEKİLER Dreamweaver Temelleri İçerik Eklemek Stil Sayfaları Oluşturmak Bağlarla Çalışmak Resimlerle Çalışmak Tablolarla

Detaylı

7600 TARAYICI KULLANIM KILAVUZU

7600 TARAYICI KULLANIM KILAVUZU 7600 TARAYICI KULLANIM KILAVUZU 1 İçindekiler Kutunun İçeriği... 3 İhtiyacınız Olanlar... 5 Kurulum... 6 Tarama Yapma... 16 One Touch Kullanarak Tarama Yapma... 17 Birden Fazla Sayfa Taramak İçin... 33

Detaylı