KULLANMA KILAVUZU. konuşturan. kalem. sınırsız kitap TİNG kaleminizin. dokunduğu kitabı. öğren. eğlen dinle. oyna

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "KULLANMA KILAVUZU. konuşturan. kalem. sınırsız kitap TİNG kaleminizin. dokunduğu kitabı. öğren. eğlen dinle. oyna"

Transkript

1 KULLANMA KILAVUZU sınırsız kitap TİNG kaleminizin ucunda dokunduğu kitabı konuşturan kalem TİNG teknolojisiyle basılmış kitapları kolayca TİNG kalemin hafızasına yükleyip, dinleyerek ve eğlenerek öğreneceksiniz... eğlen dinle öğren oyna

2 KULLANMA KILAVUZU Genel hatlarıyla TİNG kalemi Açma/kapama ve okutma/mola düğmesi: Açmak veya kapatmak için 2 saniye süreyle basılı tutunuz. Kalem açıldıktan sonra bu düğmeye kısa bir süre yeniden basarsanız okutma işlemine kısa bir süre ara verebilir ve yeniden devam edebilirsiniz Ses düğmesi: Ses şiddetini ayarlamak için (-) veya (+) tuşuna basınız. 3. Hoparlör: TİNG sesli içeriklerini çalar Optik sensör: Kalemin ucunu yumuşak bir şekilde TİNG kodlu yere getiriniz. Buradaki sesli içerik entegre hoparlörden duyulacaktır. 4 kalemi yeniden açınız. 5. Reset düğmesi: Bu şekilde kalemi sıfırlayabilirsiniz. Bunun için örneğin bir ataç ucunu içeri gömülü durumdaki reset düğmesine hafifçe bastırınız ve kalem kapanıncaya dek basılı tutunuz. Ardından 6. Kulaklık girişi: 3,5 mm kulaklık bağlantısıdır. 7. Mini USB bağlantısı: TİNG ürünlerini yükleyebilmeniz için TİNG kalemini internet bağlantılı bir bilgisayara bu şekilde bağlayabilirsiniz. Entegre bataryayı böylelikle bilgisayar üzerinden veya opsiyonel olarak sahip olabileceğiniz şarj cihazı yardımıyla şarj edebilirsiniz. 8. Çalışma durumunu gösteren LED gösterge: Kalemi açtığınızda yeşil yanar. Batarya boşaldığında kırmızı renk yanıp söner.

3 İşitsel veriler dinleme kalemine nasıl ulaşır? TİNG kalemini açmak için açılış melodisini duyuncaya dek açma/kapama düğmesine basınız. 1. adım: Aktifleştirmek. TİNG kaleminin ucuyla kitabın arka sayfasındaki veya kitap içerisindeki aktivasyon logosuna basınız. TİNG kalemi sizden kalemi bilgisayarınıza bağlamanızı isteyecektir. Bilgisayarın İnternet bağlantısı hazır olmalıdır. 2. adım: Bağlama Kapalı haldeki TİNG kalemini kalemle birlikte verilen USB kablosunun yardımıyla bilgisayarınızın boştaki bir USB bağlantısına takınız. İlk seferde bilgisayarınız donanımı tanıma işlemi gerçekleştirecektir. Kaleminiz bağlanır bağlanmaz TİNG programı kendiliğinden başlatılır. 3. adım: İndirme TİNG program dosyasının indirilmesine otomatik olarak başlanır. TİNG kalemini ancak TİNG programı Download beendet (İndirme sona erdi) ibaresini gösterdiğinde bilgisayarınızdan çıkartabilirsiniz. Artık TİNG ürününüz kullanıma hazırdır. TİNG kalemini birden çok sayıda TİNG ürününün aktifleştirme logosuna tutarsanız bu ürünlere ait TİNG dosyaları art arda indirilir. Genel Uyarılar TİNG ürün dosyaları kalemde kayıtlı halde kalır. TİNG programının yardımıyla ihtiyaç halinde bunları çöp kutusuna sürükleyerek silebilirsiniz. Bir TİNG programı kalemde kayıtlı TİNG kalemini programın aktifleştirme logosuna tutarsanız bir onay melodisi duyarsınız. TİNG kalemi artık bu ürün için aktif hale gelmiştir. TİNG ürününüzde bir hata tespit ederseniz (örneğin seslendirdiği metin okutulan TİNG objesiyle uyuşmuyorsa) önce aktifleştirme logosuna dokununuz ve ardından sizden istendiğinde kalemi kapatıp İnternet bağlantılı bir bilgisayara bağlayınız. TİNG ürün dosyasının yeni bir sürümü mevcutsa kalem otomatik olarak güncellenir. Seslendirme sırasında ses kalitesinde bozulma meydana gelirse bu durum kalemin şarjının azaldığına işarettir. Kalemi en az bir saat süreyle şarj ediniz.

4 KULLANMA KILAVUZU TİNG Programı TİNG programının yardımıyla kitapların içerikleri ve oyunlar kaleme yüklenir ve yönetilir. Kalemin bellek kapasitesi yaklaşık 7,3 Gigabayttır. Kalemi Windows işletim sistemi yüklü bir bilgisayara bağladığınızda TİNG programı otomatik olarak başlatılır. Fakat örneğin Windows ayarları veya kurulu bir antivirüs programı nedeniyle otomatik başlatma çalışmayabilir. TİNG programını Windows yüklü bir bilgisayarda manuel olarak başlatmak için (Başlat) Bilgisayar menü seçeneğine basınız ve TİNG CDFS sürücüsünü çift tıklayınız. TİNG programı bu şekilde başlatılır veya TİNG CDFS klasörü açılır. TİNG CDFS klasörü açılırsa içlerinde TİNG sembollü (ikon) ting.exe dosyasının da bulunduğu dosyaları göreceksiniz. Bu dosya üzerine çift tıklayarak TİNG programını çalıştırınız. Sistem Gereksinimleri: Intel x86 uyumlu bir işlemcisi bulunan PC veya Mac Windows (XP/Vista/Windows 7) veya Mac OS X (10.4 ve üstü) USB bağlantısı İnternet bağlantısı (DSL tavsiye edilir) TİNG kalemi Bilgisayara her bağlandığında TİNG programını ve yüklü olan içeriğin güncel versiyonu bulunup bulunmadığını kontrol eder. İhtiyaç halinde bu yeni sürüm otomatik olarak indirilir ve TİNG kalemine kaydedilir. Yeni sürüm ancak Yeni bir TİNG sürümü mevcut. Bunu kaleminize aktarmak ister misiniz? sorusunu evet cevabı vererek onayladığınız zaman aktif hale getirilir. Güncelleme tamamlandıktan sonra kalemi bilgisayardan çıkarmalısınız. Mac kullanıcıları için önemli notlar Mac bilgisayarlarda TİNG programı otomatik olarak başlamaz. Programı başlatmak için ting cdfs klasöründeki ting.app dosyasına (TİNG sembolüne) çift tıklamalısınız. Mac bilgisayarınız TİNG kalemi tanımazsa lütfen portalına girerek bilgi alınız.

5 TİNG programı hakkında ayrıntılı açıklamaları aşağıdaki adreste bulunan TİNG portalında bulabilirsiniz: TİNG ürünleri indirme sırasında burada gösterilir. Yardım menüsü altında Hakkında satırına girerek Firm ram sürümü hakkında bilgi sorgulayabilirsiniz. Gösterilen TİNG ürünlerini filtreleyebilirsiniz. Tercih ettiğiniz görüntüleme biçimini seçiniz. Burada, kayıtlı TİNG ürünleriniz gösterilir. TİNG programının, ürün dosyalarını sunan sunucu ile bağlantıda olup olmadığını buradan görebilirsiniz. Durum çubuğu, indirme işlemindeki ilerlemeyi gösterir. Burada dolu ve kullanılabilir durumdaki bellek bilgisi gösterilir. Silmek istediğiniz TİNG ürününü farenin tuşu basılı halde çöp kutusuna sürüklemeniz yeterlidir. Buradan dosya indirme işlemini durdurabilir ve indirmeye daha sonra devam edebilirsiniz. Bir ürünün indirilmesi, ancak kapak görüntüsü kitaplar sütununda göründüğü zaman tamamlanmış demektir. Yüklenecek olan dosyaların veri büyüklüğü ortalama 30 ile 200 MB arasında olup indirme işleminin süresi buna bağlı olarak değişir.

6 Sık Sorulan Sorular KULLANMA KILAVUZU TİNG Kalemim açılmıyor En az 2 saniye başlat butonuna basın. Eğer kalem açılmazsa,kalemi verilen mini USB kablosu ile açık bir bilgisayara takın veya isteğe bağlı aksesuar olarak temin edebileceğiniz şarj adaptörü ile bir prize takın.yeşil ışık yandığında kalemi en az 1 saat süreyle şarj edin. TİNG Kalemim hemen kapanıyor Kalemi verilen mini USB kablosu ile açık bir bilgisayara veya isteğe bağlı aksesuar olarak temin edebileceğiniz şarj adaptörü ile prize takın.yeşil ışık yandığında kalemi en az 1 saat süreyle şarj edin. Kalem açıldıktan sonra hiç ses çıkmıyor Birkaç kez ses düğmesinin [+] bölümüne basın. Eğer bu şekilde sorunu çözemezseniz kalemi yeniden başlatın. Bunu yapmak için kalemi açın, açılmış bir kağıt klipsi veya benzer ince bir obje kullanın ve bir basınç noktası hissedene ve yumuşak bir klik sesi duyana kadar sağda, M butonunun altındaki küçük deliğe doğru hafifçe bastırın. Reset butonuna bastığınızda kalem kapanacaktır. Daha sonra en az 2 saniye başlat butonuna basın. Pillerin değişmesi mi gerekiyor? TİNG Kalemi içerisinde değiştirilemeyen, yerleşik, sabit bir pil bulunmaktadır. Lütfen kalemi zorla açmaya çalışmayın. Kalemimi şarj etmek için bir güç kaynağı ünitesi kullanabilir miyim? Akıllı telefonların mini USB prizi bulunan ve çıkış voltajı 5V / 1 A olan ticari güç kaynağı ünitelerini kullanabilirsiniz (bu bilgileri güç ünitesinin etiketinde bulabilirsiniz). USB kablosunu normal bir prize bağlayabileceğiniz bir şarj adaptörünü yakın zamanda Internet mağazalarımızdan temin edebileceksiniz. Kulaklıklar veya hoparlörler kullanılabilir mi? Kalemin yanında 3.5 mm kulaklıkların veya buna karşılık gelen hoparlörlerin takılabileceği bir kulaklık girişi bulunmaktadır. TİNG Kalemde kaç tane kitap saklanabilir? Saklanabilecek olan kitap sayısı audio dosyalarının veri hacmine (sayılarına ve uzunluklarına) bağlıdır. Bazı durumlarda bir kitap 200 MB yer tutabilir. Silinen kitaplar tekrar yüklenebilir mi? Tüm kitaplar her zaman için bedelsiz olarak yeniden yüklenebilir.

7 TİNG Kalemim bazen garip sesler çıkarıyor! Kaleminizi hafifçe TİNG kitabınızın arkasındaki aktivasyon logosuna dokundurun. Eğer okunmakta olan kitabın aktive edilmesi unutulursa ve eski kitap hala kitabın hafızasında durmaya devam ediyorsa böyle sesler çıkar. Kalemimin sesini açamıyorum! Kullanım sırasında kaleme yakın olan kulakta işitme sorunlarının ortaya çıkmasının önlenmesi için TİNG kaleminin sesi belli bir limitten daha fazlaya artırılamaz. TİNG Programı bilgisayarımda kurulu mu? TİNG Programı, TİNG Kaleminde yer almaktadır ve burada yürütülür. Bilgisayarınızda hiçbir veri kurulu değildir. TİNG Programı, daha önceden kaleme yüklemiş olduğum bir kitabın güncelleştirmesini başlatıyor Kitabınızın sesli versiyonunun gözden geçirilmiş, güncellenmiş ve hatta genişletilmiş olması mümkündür. Güncellemeyi bekleyin TİNG Kaleminiz her zaman olduğu gibi çalışmaya devam edecektir. TİNG Programı internete bağlanmıyor, eş zamanlama mümkün değil. Çevrim içi olup olmadığınızı kontrol edin. TİNG Programının internet ağına erişebilmesi için, bilgisayarınızın üzerindeki güvenlik ayarlarını değiştirmek zorunda kalabilirsiniz. TİNG Programını güncellemem gerekir mi? TİNG Programı, düzenli aralıklarla kendisini günceller. Bu durum, TİNG Programı yürütülür yürütülmez meydana gelir. Kalem bilgisayardan çıkarılmadan evvel TİNG Programının kapatılması gerekir mi? Kalemi, bilgisayardan çıkartmadan önce, TİNG Programının kapatılmasını tavsiye ederiz. Daha fazla bilgi için sayfasını ziyaret ediniz.

8 KULLANMA KILAVUZU Garanti süresi 2 yıldır. İHRACATÇI FİRMA (exporteur) Ting Co. Ltd. Lot No. 813, 817-9, D.D. 77 Ping Che, Fanling, N.T. HONG KONG İTHALATÇI FİRMA Işık Yayıncılık Ticaret A.Ş. Bulgurlu mah. Bağcılar cad. No:1 Tel: Ürün cinsi : (Produkt Art) TİNG Hörstift/ TING sesli kalem Markası: (Marke) TİNG Model: (Model) TİNG smart 8 GB GARANTi ŞARTLARI 1. Garanti süresi, ürünün teslim tarihinden itibaren başlar ve 2 yıldır. 2. Ürünün bütün parçaları dahil olmak üzere tamamı üretici firma Ting Co.Ltd. Hong Kong tarafından garanti kapsamındadır. 3. Malın garanti süresi içerisinde, gerek malzeme,işçilik, gerekse montaj hatalarından dolayı arızalanması halinde ücret talep edilmeksizin yenisiyle değiştirilecektir. 4. Servis istasyonunun mevcut olmaması durumunda sırasıyla satıcısı, bayii veya ithalatçısının düzenleyeceği raporla arızanın tamirinin mümkün olmadığının belirlenmesi durumlarında ücretsiz olarak değiştirme işlemi yapılacaktır. 5. Kullanıcı kaynaklı ve kullanım kılavuzunda yer alan hususlara aykırı kullanılmasından kaynaklanan arızalar garanti kapsamı dışındadır. UYARILAR Müşterilerin dikkat etmesi gereken hususlar: 1. Cihazın Kullanım kılavuzunda belirtilen şartlar dışında kullanılması, 2. Cihaza fiziksel zarar gelmesi, yanması, cihazın sökülmesi durumlarında, 3. Voltaj düşüklüğü veya voltaj fazlalığı gibi hatalı elektrik akımlarından dolayı meydana gelen arızalar, 4. Cihaza firma haricinde bakım onarım gibi nedenlerle müdahale edilmesi, 5. Yangın, yıldırım düşmesi gibi arızalarda, 6. Cihazın işletim sisteminin değiştirilmeye çalışılması durumunda oluşacak arızalar, 7. Cihaza virüs tabir edilen yazılımların yüklenmesi sonucu oluşacak arızalar, (Varsa) pil akmasına bağlı hasarlarda, 8. (Varsa) Cihaz üzerinde bulunan marka,seri numarası ve garanti bantlarının sökülmesi vs. durumlarında tamiratı mümkün olmayan ve garanti kapsamı dışında bırakacak durumlar oluşabilir. NOT: Cihaz ile ilgili SATIŞ FATURASININ ibraz edilmediği durumlarda garanti belgesi geçersizdir. Müşteri cihazı almakla bütün şartları okumuş ve kabul etmiş olacaktır. Ürün Satış Tarihi: Fatura No: Satıcı/Kaşe :

Kullanım Kılavuzu ES9730G

Kullanım Kılavuzu ES9730G Kullanım Kılavuzu ES9730G İÇİNDEKİLER Bölüm 1 HIZLI KILAVUZ... ARAYÜZE GENEL BAKIŞ... SİMGE AÇIKLAMALARI... CİHAZ KULLANIMI VE GARANTİ GEÇERLİLİĞİ İLE... İLGİLİ ÖNEMLİ UYARILAR HAZIRLIK...... CİHAZI AÇMA/KAPATMA...

Detaylı

ETKÝLEÞÝMLÝ AKILLI TAHTA

ETKÝLEÞÝMLÝ AKILLI TAHTA ETKÝLEÞÝMLÝ AKILLI TAHTA KULLANIM VE BAKIM KILAVUZU NOT: Almış olduğunuz ürünün modeline bağlı olarak AKILLI TAHTA ürününüzün görüntüsü bu el kitabında görüntülenenlerle aynı olmayabilir. Sistem Özellikleri

Detaylı

Dizüstü Bilgisayar. GNB 1586 B1 i5

Dizüstü Bilgisayar. GNB 1586 B1 i5 Dizüstü Bilgisayar GNB 1586 B1 i5 TR UYARILAR Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilmiş ve titiz kalite kontrol işlemlerinden geçirilmiş olan ürününüzün size en iyi

Detaylı

Dizüstü Bilgisayar. GNB 1460 A1 i3

Dizüstü Bilgisayar. GNB 1460 A1 i3 Dizüstü Bilgisayar GNB 1460 A1 i3 TR UYARILAR Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilmiş ve titiz kalite kontrol işlemlerinden geçirilmiş olan ürününüzün size en iyi

Detaylı

DİZÜSTÜ BİLGİSAYAR KULLANMA KILAVUZU. GNB 1455 A1 i3

DİZÜSTÜ BİLGİSAYAR KULLANMA KILAVUZU. GNB 1455 A1 i3 DİZÜSTÜ BİLGİSAYAR KULLANMA KILAVUZU GNB 1455 A1 i3 UYARILAR Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilmiş ve titiz kalite kontrol işlemlerinden geçirilmiş olan ürününüzün

Detaylı

Bilgisayar PC 2110 A1 GC

Bilgisayar PC 2110 A1 GC Bilgisayar PC 2110 A1 GC TR UYARILAR Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilmiş ve titiz kalite kontrol işlemlerinden geçirilmiş olan ürününüzün size en iyi verimi

Detaylı

TrekStor ebook Reader Pyrus 2 LED - TR - Kullanma kılavuzu

TrekStor ebook Reader Pyrus 2 LED - TR - Kullanma kılavuzu TrekStor ebook Reader Pyrus 2 LED - TR - Kullanma kılavuzu 1 İçindekiler 1 Genel bilgiler... 8 2 Güvenlik ve kullanım uyarıları... 9 3 TrekStor ebook Reader Pyrus 2 LED hakkında... 11 4 Teslimat içeriği...

Detaylı

MINI HIFI SYSTEM M 2100

MINI HIFI SYSTEM M 2100 MINI HIFI SYSTEM M 2100 TR EN -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Detaylı

Bu Talimat İçin Notlar. Özel. Hedef Grubumuz. Kalite

Bu Talimat İçin Notlar. Özel. Hedef Grubumuz. Kalite Bu Talimat İçin Notlar Bu kullanım talimatını daima Notebook'unuzun yakınında bulundurun. Notebook'u yeni bir kullanıcıya devrederken kullanım talimatını ve paketleme malzemesini verebilmek için bunları

Detaylı

KULLANMA KILAVUZU POWERPACK PLUS SERİSİ. 1 3 KVA 0,8 Güç Faktörü

KULLANMA KILAVUZU POWERPACK PLUS SERİSİ. 1 3 KVA 0,8 Güç Faktörü KULLANMA KILAVUZU POWERPACK PLUS SERİSİ 1 3 KVA 0,8 Güç Faktörü 2 KULLANMA KILAVUZU POWERPACK PLUS SERİSİ 1 3 KVA 0,8 Güç Faktörü 3 İçindekiler 1. Güvenlik Talimatı... 7 1.1. Güvenlik Talimatları... 7

Detaylı

UYARI Navigasyon cihazınız şarj olduktan sonra şarj aletine bağlı tutmayın. Gereğinden fazla şarj pilin ömrünü kısaltabilir.

UYARI Navigasyon cihazınız şarj olduktan sonra şarj aletine bağlı tutmayın. Gereğinden fazla şarj pilin ömrünü kısaltabilir. ÜSTÜN NAVİGASYON SİSTEMİ! UYARI Navigasyon cihazınız şarj olduktan sonra şarj aletine bağlı tutmayın. Gereğinden fazla şarj pilin ömrünü kısaltabilir. Model No: PF01-3511 Model No: 84F-3 Model No: 84F-53

Detaylı

Kullanım Kılavuzu - 1

Kullanım Kılavuzu - 1 Kullanım Kılavuzu - 1 2-2014. Tüm Hakları Saklıdır. Iconia Tab 8 Bunları kapsar: Iconia W1-810 Bu değişiklik: 10/2014 Bir Acer ID'ye kayıt olun müthiş avantajlardan yararlanın Bir Acer ID'ye kayıt olmak

Detaylı

Gigaset C610 IP Güçlü ev arkadaşınız

Gigaset C610 IP Güçlü ev arkadaşınız Tebrikler Bir Gigaset satın alarak, kendisini bütünüyle sürdürülebilirliğe adamış bir markayı seçmiş oldunuz. Bu ürünün ambalajı çevre dostudur! Daha fazla bilgi için www.gigaset.com sitesini ziyaret edin.

Detaylı

KX-PRX110TRW. Kullanım Kılavuzu. Dokunmatik Ekranlı Premium Tasarımlı Telefon. Model No.

KX-PRX110TRW. Kullanım Kılavuzu. Dokunmatik Ekranlı Premium Tasarımlı Telefon. Model No. Kullanım Kılavuzu Dokunmatik Ekranlı Premium Tasarımlı Telefon Model No. KX-PRX110TRW Bir Panasonic ürünü satın aldığınız için teşekkür ederiz. Lütfen bu belgeyi okuyun ve gerektiğinde başvurmak için saklayın.

Detaylı

Kullanım Kılavuzuna İlişkin Bilgiler

Kullanım Kılavuzuna İlişkin Bilgiler Kullanım Kılavuzuna İlişkin Bilgiler Bu kullanım kılavuzunu; kurulum için içindekiler bölümünden konuya ilişkin gerekli bilgilere her zaman ulaşabileceğiniz şekilde bölümlere ayırdık. Not Navigasyonla

Detaylı

Kullanıcı kılavuzu. iq 330 Generation 22. Rugged Tablet PC M970D 2155-TUR / V-1.0-15/07/13

Kullanıcı kılavuzu. iq 330 Generation 22. Rugged Tablet PC M970D 2155-TUR / V-1.0-15/07/13 Kullanıcı kılavuzu iq 330 Generation 22 Rugged Tablet PC M970D 2155-TUR / V-1.0-15/07/13 Tüm Hakları Saklıdır. Bu dokümandaki bilgiler güvenilirlik, tasarım ve fonksiyon özelliklerinin iyileştirilmesi

Detaylı

Hızlı Başlangıç ve Sorun Giderme Kılavuzu

Hızlı Başlangıç ve Sorun Giderme Kılavuzu Hızlı Başlangıç ve Sorun Giderme Kılavuzu i ÇiNDEKiLER Ürün Kaydı 2 Önemli Bilgi 2 Temel Bilgisayar Kavramları 4 Güvenlik ve Kullanım Rahatlığı... 4 Güvenlik Önlemleri... 4 Sağlık Önlemleri... 5 Bilgisayarınızı

Detaylı

Lenovo YOGA 3 Pro. Kullanıcı Kılavuzu. YOGA 3 Pro-1370. Bilgisayarınızı kullanmadan önce içindeki] güvenlik önlemleri ve önemli ipuçlarını okuyun.

Lenovo YOGA 3 Pro. Kullanıcı Kılavuzu. YOGA 3 Pro-1370. Bilgisayarınızı kullanmadan önce içindeki] güvenlik önlemleri ve önemli ipuçlarını okuyun. Lenovo YOGA 3 Pro YOGA 3 Pro-1370 Kullanıcı Kılavuzu Bilgisayarınızı kullanmadan önce içindeki] güvenlik önlemleri ve önemli ipuçlarını okuyun. Notlar Ürünü kullanmadan önce Lenovo Güvenlik ve Genel Bilgiler

Detaylı

TURKCELL T-CAM 10 GÜVENLİK AMAÇLI KAMERA KULLANMA KILAVUZU

TURKCELL T-CAM 10 GÜVENLİK AMAÇLI KAMERA KULLANMA KILAVUZU TURKCELL T-CAM 10 GÜVENLİK AMAÇLI KAMERA KULLANMA KILAVUZU TURKCELL T-CAM 10 GÜVENLİK AMAÇLI KAMERA KULLANMA KILAVUZU UYARI Bu kılavuzdaki bilgiler önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu kılavuzun

Detaylı

P-661HNU-F1 Çok Fonksiyonlu, Yeni Nesil Gelişmiş ADSL2+/FTTx 802.11N 300 Mbps Modem/Router

P-661HNU-F1 Çok Fonksiyonlu, Yeni Nesil Gelişmiş ADSL2+/FTTx 802.11N 300 Mbps Modem/Router 444 11 50 P-661HNU-F1 Çok Fonksiyonlu, Yeni Nesil Gelişmiş ADSL2+/FTTx 802.11N 300 Mbps Modem/Router Kurulum, Kullanım Kılavuzu ve Garanti Belgesi İçindekiler İçindekiler... 2 Ürün Bakım ve Muhafaza...

Detaylı

TÜRKÇE TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU

TÜRKÇE TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU MASAÜSTÜ BİLGİSAYAR TÜRKÇE TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU www.quadrocomputer.com BAŞLARKEN QUADRO güvencesini seçtiğiniz için sizi kutluyor ve kişisel bilgisayarınızı iyi günlerde kullanmanızı diliyoruz.

Detaylı

Bu Talimat İçin Notlar. Özel. Hedef Grubumuz. Kalite

Bu Talimat İçin Notlar. Özel. Hedef Grubumuz. Kalite Bu Talimat İçin Notlar Bu kullanım talimatını daima Notebook'unuzun yakınında bulundurun. Notebook'u yeni bir kullanıcıya devrederken kullanım talimatını ve paketleme malzemesini verebilmek için bunları

Detaylı

www.wolf-guardalarm.com

www.wolf-guardalarm.com MODEL : EL-2301H GSM KABLOSUZ ALARM SİSTEMİ KURULUM VE KULLANMA KILAVUZU Bu ürünün daha iyi anlaşılması için, kullanmadan önce bu kullanım kılavuzunu lütfen dikkatlice okuyunuz. GENEL ÖZELLİKLER 7 kablolu

Detaylı

TURKCELL T-CAM 20 GÜVENLİK AMAÇLI KAMERA KULLANMA KILAVUZU

TURKCELL T-CAM 20 GÜVENLİK AMAÇLI KAMERA KULLANMA KILAVUZU TURKCELL T-CAM 20 GÜVENLİK AMAÇLI KAMERA KULLANMA KILAVUZU TURKCELL T-CAM 20 GÜVENLİK AMAÇLI KAMERA KULLANMA KILAVUZU UYARI Bu kılavuzdaki bilgiler önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu kılavuzun

Detaylı

Tablet Bilgisayar Kullanma Kılavuzu GTB 790

Tablet Bilgisayar Kullanma Kılavuzu GTB 790 Tablet Bilgisayar Kullanma Kılavuzu GTB 790 TR YASAL UYARI Bu cihaz yoluyla erişilebilen bazı içerik ve hizmetler üçüncü şahıslara ait olup telif hakkı, patent, ticari marka ve/veya diğer fikri mülkiyet

Detaylı

ATILIM m PAD KULLANIM KLAVUZU

ATILIM m PAD KULLANIM KLAVUZU ATILIM mpad02 KULLANIM KLAVUZU mpad02 10.1 inç Android 4.0.4 Ice Cream Sandwich 16GB Dahili Bellek CPU: Amlogic 8726-MX Cortex A9 1.5Ghz çift-çekirdek işlemci; Neon coprocessor & 512KB L2 önbellek 2D/3D

Detaylı

Bu kullanma kılavuzu sadece web sitesi için hazırlanmış olup, ürün içerisindeki kılavuz ile farklılıklar

Bu kullanma kılavuzu sadece web sitesi için hazırlanmış olup, ürün içerisindeki kılavuz ile farklılıklar patriot Bu kullanma kılavuzu Piranha Patriot için geçerlidir. Bu kullanma kılavuzu sadece web sitesi için hazırlanmış olup, ürün içerisindeki kılavuz ile farklılıklar gösterebilir. 2010 Piranha. Tüm hakları

Detaylı

İçindekiler. İçindekiler

İçindekiler. İçindekiler İçindekiler İçindekiler 1. GÜVENLİK UYARISI 2. DONANIM AÇIKLAMALARI 3. ALICINIZI NASIL BAĞLAYACAKSINIZ 4. MENÜ YAPISI 5. MENÜ İŞLEMLERİ 5.1. KANALLARI DÜZENLE 5.2. AYARLAR 5.3. CONAX KOŞULLU ERİŞİM 5.4.

Detaylı

Bu kullanma kılavuzu Piranha Navajo model navigasyon cihazı için geçerlidir.

Bu kullanma kılavuzu Piranha Navajo model navigasyon cihazı için geçerlidir. navajo Bu kullanma kılavuzu Piranha Navajo model navigasyon cihazı için geçerlidir. DİKKAT: Bu kullanma kılavuzu sadece web sitesi için hazırlanmış olup, ürün içerisindeki kılavuz ile farklılıklar gösterebilir.

Detaylı

Kullanım kılavuzu. Xperia Z3 D6603/D6653

Kullanım kılavuzu. Xperia Z3 D6603/D6653 Kullanım kılavuzu Xperia Z3 D6603/D6653 İçindekiler Başlarken...6 Bu Kullanım kılavuzu hakkında...6 Genel bakış...6 Montaj...7 Cihazınızı ilk kez açma...9 Google hesabı neden gereklidir?...10 Cihazınızı

Detaylı