2010 Yılı Ana Başlıklarıyla Odamız Faaliyetleri

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "2010 Yılı Ana Başlıklarıyla Odamız Faaliyetleri"

Transkript

1 2010 Yılı Ana Başlıklarıyla Odamız Faaliyetleri Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası nın 2010 yılı faaliyetlerinden öne çıkanlar ana başlıklar ve kısa bir özet şeklinde bu raporda değerlendirilmiştir. Faaliyetlere ilişkin geniş bilgiler Elazığ TSO Web Sitesinde ve Odamızın Aylık olarak yayınlamış olduğu Elazığ Ticaret Gazetesinde yer almıştır. OCAK Sayılı Yasa Ġli Ġlgili ÇalıĢma: 5084 Sayılı Yasa ile ilgili olarak SSK destekleri ile ilgili olarak yasanın 3 yıl daha uzatılması ile ilgili olarak kamuoyu bilgilendirilmiştir. Bankacılık Sektöründe YaĢanan Sorunlar Dosyası: TOBB Tarafından talep edilen Bankacılık Sektörü ile ilgili yaşanan sıkıntılar bir rapor halinde TOBB yu sunulmuş ve medya ile paylaşılmıştır. Elazığ Lobi ÇalıĢtayı: Elazığ Lobi Çalıştayı ile ilgili olarak bir Elazığ ın kalkınma ve gelişmesiyle alakalı ve aynı zamanda LOBİ çalışmalarının önemini belirten bir sunu hazırlanmış ve Ocak ayı içerisinde Özel İdare Binasında gerçekleştirilen geniş katılımlı toplantı da bu sunu katılımcıların dikkatine sunulmuştur. Fırat Kalkınma Ajansı Toplantılarına Katılım: Fırat Kalkınma Ajansının Genel Sekreter Seçimi, Personel Alımı ve Bütçe Belirlenmesi toplantılarına iştirak edilmiştir. Bayanlara Yönelik GiriĢimcilik Eğitimi: Elazığ Kadın Girişimciler Kurulumuz ile müşterek olarak, F.Ü. Öğretim Görevlisi Türker Güler in katılımı ile, bayanlara yönelik olarak Odamızda Girişimcilik üzerine bir eğitim verilmiştir. Hayvancılığın Desteklenmesi Bilgilendirme Faaliyetleri: Hayvancılığın desteklenmesine yönelik olarak Resmi Gazetede yayınlanan tebliğ üzerine üyelerimiz ve ilgililerin bilgilendirilmesi için medya etkin şekilde organize edilmiştir. ĠĢ Rehberi Hazırlanması: En son 2005 yılında yapılan ve aradan geçen uzun dönem içerisinde önemli bir ihtiyaç olarak çıkan 2010 Elazığ İş Dünyası Rehberi çalışmalarına başlanmış ve bu konuda yüklenici firma ile anlaşma sağlanmıştır. Ulusal ve Uluslararası Fonlara EriĢim Toplantısı: Malatya ABİGEM ile sağlanan işbirliği ile Üyelerimize yönelik olarak Ulusal ve Uluslar arası fonlarla ilgili bir bilgilendirme toplantısı yapılmıştır. Yeni Hizmet Binası: Elazığ a TSO ya şehrin gelişim yönünde modern bir Yeni Hizmet Binası kazandırılması için Odamız Yönetim Kurulu nun yoğun gayretleriyle arsa sorunu çözülmüştür. Elazığ Ülke Gündemine TaĢındı: Yeni Şafak Gazetesinin 16. Kuruluş yıldönümünün Elazığ da kutlaması nedeniyle düzenlenen etkinliklere Elazığ TSO katılım sağlamış ve Elazığ, görsel ve yazılı medya aracılığı ile ülke gündemine taşınmıştır.

2 Üyelerimize Web Sitesi Hazırlanması: Odamız Avrupa İşletmeler Ağı tarafından bt-elazığ Projesi kapsamında Üyelerimize düşük maliyetlerle Web sitesi yapılması için 6 Üyemizle bir ön protokol imzalayarak kampanya başlattı. Elazığ Tanıtım DVD Filmi Hazırlandı: Elazığ ın tanıtımı ile ilgili olarak hazırlanan DVD 4 dilde 5 bin adet çoğaltılarak başta Emıtt Turizm Fuarı olmak üzere yıl içerisinde başta Elazığ TSO olmak üzere, ilimizdeki tüm kurum ve kuruluşlar tarafından gerçekleştirilen etkinliklerde dağıtılmıştır. TSE Tetkiki: Ocak ayı içerisinde TSE tarafından yapılan Odamız tetkikinden başarı ile çıkılmış ve ISO Kalite Belgemizin süresi uzatılmıştır. ġubat 2010 Bt-Elazığ Kokteyli: Odamızın 90. Kuruluş yıldönümü ve bt-elazığ projesi kokteyli il protokolü, üyelerimiz ve çok geniş bir katılımıla Akgün Otelde yapıldı. Toprak Paneli: Elazığ ın toprak çeşitliliği, bu toprakların endüstride, kullanılabilirliği, gıda paketleme ve sanatsal tasarımda verimliliği, bunların pazarlama durumu hakkında Elazığ Valiliği, Fırat Üniversitesi ve Odamız işbirliğinde bir panel düzenlenerek tartışılmıştır. Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz a Brifing: İlimizi ziyaret eden Devlet Bakanı Sayın Cevdet Yılmaz Odamızda ağırlanmış ve üyelerimizin de katıldığı toplantıda kendisine ilimiz başta olmak üzere bölgemizin acil çözüm bekleyen sorunları ile ilgili bir brifing verilmiştir. Dünya Gazetesi Etkinliğinde Elazığ Tanıtıldı: Yönetim Kurulu Başkanımız Dünya Gazetesi tarafında İstanbul da organize edilen ve Türkiye genelinden 5 oda başkanın konuşmacı olarak davet edildiği toplantıda Elazığ ekonomi ve sanayisi hakkında detaylı bilgiler vermiştir. Krizlerde Yönetim Semineri: Odamız ve Algı Danışmanlık İşbirliğinde Krizlerde Yönetim konusunda Odamızda bir seminer gerçekleştirilmiştir. Emitt Fuarına Katılım Sağlandı: Dünyanın en önemli Turizm Fuarlarından olan İstanbul EMİTT Fuarına Odamız katılım sağlamış ve hazırlamış olduğumuz tanıtım DVD lerimizden 1000 adet dağıtılmıştır. Google Ġnternet Reklamcılığı Eğitimi: Odamız ve TOSYÖV işbirliğinde Google İnternet Reklamcılığı konusunda bir eğitim düzenlenmiştir. Bilgisayarlı Ön Muhasebe Kursu: İlimiz iş dünyasına nitelikli eleman yetiştirmek ve işsiz olan geçlerimizi meslek sahibi etmek için Odamız tarafından Ön Muhasebe kursu düzenlenmesi için Elazığ İş Kur İl Müdürlüğü ile ortak proje oluşturulmuştur.

3 TaĢımacılık Sektörünün Sorunları Toplantısı: Otobüs işletmelerinin sorunlarının tartışıldığı ve Ülke genelinden çok sayıda sektör temsilcisinin katıldığı toplantıya Odamız tarafından katılım sağlanmış ve gerekli destek verilmiştir. Zülfü AğarPolis Meslek Yüksekokuluna Destek: Zülfü Ağar Polis Meslek Yüksekokuluna Odamız tarafından 5 adet bilgisayar bağışı yapılmıştır. Vergi Haftası Kutlaması: Vergi Haftası Kutlamaları çerçevesinde İl Defterdarlığımızla bir araya gelinmiş ve karşılıklı iyi niyetler ifade edilmiştir. ĠKMEP Projesi: İKMEP projesi kapsamında Fırat Üniversitesinde yapılan Girişimcilik konulu konferansa katılım sağlanmıştır. MART 2010 Hazine MüsteĢarına Elazığ Sorunları Dosyası Verildi: Odamız Yönetim Kurulu Başkanı, Hazine Müsteşarı İbrahim Çanakçı ile Elazığ ın sorunları hakkında bir görüşme yapmış ve hazırlanan dosya takdim edilmiştir. Deprem Kampanyası: Karakoçan merkezli meydana gelen deprem nedeniyle, Odamız öncülüğünde bir yardım kampanyası başlatılmış ve Halkbankasında açılan hesap, TOBB başta olmak üzere tüm Oda ve Borsalara ulaştırılarak ciddi boyutlarda bir yardım toplanmış ve Elazığ Valiliği koordinasyonunda ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmıştır. GAPSUN Proje Toplantısı: Kısa adı GAPSUN olan Avrupa İşletmeler Ağı toplantısı Odamızda yapılarak, Projenin illerdeki işletmelere daha fazla katkı sağlaması hususunda proje ortakları KOSGEB Gaziantep Müdürlüğü, Gaziantep Teknopark, Van TSO, Gaziantep Ticaret Odası ve Elazığ TSO proje yöneticileri Odamızda bir araya gelmişlerdir. Topraksız Tarım ve Ekolojik Sera Toplantısı: Konusunda uzman olan Dizayn grup ile topraksız tarım ve ekolojik sera hususlarını kapsayan bir bilgilendirme toplantısı yapılmıştır. Ziraat Bankası Ġle Bilgilendirme Toplantısı: Ziraat Bankası ile müşterek olarak besicilik ve kanatlı hayvancılık sektörlerine sağlanan kredi destekleri hakkında Oda üyelerimize ve tüm ilgililere açık şekilde bir toplantı yapılmıştır. Üniversite Öğrencilerine Yönelik GiriĢimcilik Eğitimi: Odamız, KOSGEB ve Fırat Üniversitesi işbirliğinde, Üniversite son sınıf öğrencilerine yönelik Girişimcilik Eğitimi verilmiş ve bu eğiteme katılanlardan kendi işini kurmak isteyenlerle alakalı seçim süreci KOSGEB tarafından belirlenmiştir. Albarakatürk Ġle Protokol AnlaĢması: Odamız ve Albarakatürk arasında bir protokol anlaşması imzalanmış ve üyelerimizin uygun koşullarda kredi almaları hususunda mutabakat sağlanmıştır.

4 Hazar ġiir AkĢamları na Katkı: İlimizin tanıtımı hususunda önemli bir etkinlik olan ve bu yıl 18. si düzenlenecek olan Hazar Şiir Akşamlarının organizasyonuna katılım sağlanmıştır. Türkiye Partisi Genel BaĢkanı Ġle Toplantı: Türkiye Partisi Genel Başkanı Doç.Dr.Abdullatif Şener ve Parti yetkilileri ile Odamızda bir toplantı yapılarak ilimiz ekonomisi hakkında değerlendirmelerde bulunulmuştur. Elazığ Defterdarlığıyla TeĢvik Bilgilendirme Toplantısı: Elazığ Defterdarlığı ile müşterek olarak Genel Teşvik Yasası ile Hayvancılık Kredileri bilgilendirme toplantısı Odamızda yapılmıştır. NĠSAN 2010 Sigorta Acenteleri Birliği Bölge Toplantısı: Odamızın daveti ve ev sahipliğinde Sigorta Acenteleri Birliği Bölge toplantısı sektörün üst düzey temsilcileri ve yaklaşık 15 ilin katılımı ile gerçekleştirilmiştir. Halkbankası Ġle MüĢterek Toplantı: Halkbankası Uluslararası Bankacılık ve Yapılandırılmış Finansman Daire Başkanı Recep Güleç in katılımı ile Dış kaynaklı krediler konusunda bilgilendirme toplantısı yapıldı 25 Genç GiriĢimci Ġçin Program Hazırlandı: Odamız, KOSGEB ve İş-Kur İl Müdürlüğü işbirliğinde imalat sanayinde kendi işini kurmak isteyen 25 girişimciye yönelik bir program başlatıldı. Bilgisayarlı Muhasebe Eğitim Kursu Odamız tarafından hazırlanan ve Elazığ İş Kur İl Müdürlüğü tarafından finanse edilen Bilgisayarlı Muhasebe Eğitim Kursu için gerekli olan tüm hazırlıklar yapılmış ve eğitimin 17 Mayıs ta başlaması için gerekli çalışmalar tamamlanmıştır. DıĢ Ticaret Eğitim Programı: Odamızın talebi ve Dış Ticaret Müsteşarlığı nın desteği ile YorkTrade Dış Ticaret Enstitüsü tarafından ilimizde ihracat yapan yada ihracat potansiyeli olan firmalara yönelik Mayıs 2010 tarihlerinde "Dış Ticaret Uzmanlık Sertifikası" Programının yapılması hususunda bir çalışma yapılmıştır. Hazar Gölü Yönetim Planı Toplantısı: İlimiz turizmi açısından önemli bir değer olan Hazar Gölü nün bir yönetim planına kavuşturulması hususunda Odamızda, Turizm Bakanlığı başta olmak üzere çok sayıda sivil toplum kurumu ve resmi kurumun katılımı ile iki günlük bir çalıştay düzenlenmiştir. Kutlu Doğum Haftası Kutlamalarına Destek: Odamız tarafından Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle Harput Ulu Camii ve İlimiz Sanayi Sitesi Camiinde kutlu doğum pilavı dağıtılmıştır. GeniĢletilmiĢ Meslek Komiteleri Toplantısı: Odamız tarafından organize edilen Genişletilmiş Meslek Komiteleri toplantısı geniş bir katılımla gerçekleştirilmiş olup, Meslek Komiteleri sektörel sorunlarını dile getirmişlerdir. Ar-Ge Bilgilendirme Toplantısı: Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı (TTGV) ile Odamız işbirliğinde KOBİ lerin Araştırma ve Geliştirme Projelerine kaynak sağlanması hususunda bilgilendirme toplantısı yapılmıştır.

5 Kültür Faaliyetlerine Katılım Sağlandı: İlimizin tanıtımı ve kültürel hayatımız açısından önem taşıyan ve Elazığ İl Kültür Müdürlüğü öncülüğünde yapılan Hıdırellez, Turizm Haftası Kutlamaları, Dağ Doğa Yürüyüşü ve Hazar Şiir Akşamları nın düzenlenmesine Odamız tarafından destek ve katılım sağlanmıştır. Polonya Ve Kuzey Irak Toplantıları: Odamızı ziyaret eden Polonya Büyükelçisi ile K.Irak eski sağlık bakanı ile işadamları ile ayrı ayrı toplantılar organize edilmiş ve ilimizin tanıtımı ile birlikte karşılıklı ilişkilerin geliştirilmesi için girişimler başlatılmıştır. MAYIS 2010 Beton ve Uygulamaları Semineri: Türkiye Hazır Beton Birliği ve Odamız işbirliğinde, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası konferans salonunda Beton ve uygulamaları konulu seminer düzenlendi. Bilgisayarlı Muhasebe Kursu: Odamız ile Elazığ İş Kur İl Müdürlüğü işbirliğinde İşgücü Yetiştirme Kursları kapsamında 20 işsiz gence yönelik olarak Bilgisayarlı Ön Muhasebe Eğitim kursu açıldı. Yazılım Devleri Elazığ da Eğitim Verdi: Bt-Elazığ Günleri kapsamında, Odamızda düzenlenen programlarla Ülkemizin yazılım devleri Logo Yazılım, ETA Bilgisayar, Link Bilgisayar, Mikro Yazılımevi ve Vega Yazılım firmalarının temsilcileri sırasıyla Elazığ TSO Konferans Salonunda yazılımlarla alakalı eğitimler verdiler. DıĢ Ticaret Uzmanlık Sertifika Programı: İhracat yapmak isteyen firmaların ihracata yönlendirilmesi için gerekli olan bilgi ve becerinin kazandırılması, ihracat yapmakta olan firmaların mevzuata ilişkin bilgilerini güncelleyerek zaman ve maliyetten tasarruf etmelerini sağlamak amacıyla Odamız ve YorkTrade Dış Ticaret Enstitüsü işbirliği ile Dış Ticaret Uzmanlık Sertfika Programı uygulandı. Doküman ve ArĢiv Yönetim Sistemi Toplantısı: Odamız ile TURMAP Bilişim Teknolojileri Firması arasında yapılan işbirliğiyle günümüzde önemi artan ve özellikle arşiv konusunda ihtiyacı hissedilen elektronik ortamda Doküman Yönetimi ve Arşiv Yönetim Sistemleri toplantısı Odamız Konferans Salonunda yapıldı. Elazığ TSO Kupası KoĢusu Yapıldı: Türkiye Jokey Kulübü tarafından her yıl geleneksel olarak yapılan Elazığ TSO Kupası koşusu 19 Mayıs 2010 tarihinde Elazığ Hipodromunda gerçekleştirildi. TOBB Genel Kurulu na Katılım Sağlandı: Ankara da gerçekleştirilen TOBB 65.Genel Kurulu na Odamız TOBB Genel Kurul Delegeleri ve Yönetim Kurulu üyelerimiz katıldılar. HAZĠRAN 2010 Ġzmir Kalkınma Ajansına Ziyaret: Fırat Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu ile birlikte İzmir Kalkınma Ajansı yerinde ziyaret edilerek deneyim paylaşımında bulunulmuştur. Bölgesel Planlama Toplantısı: Fırat Kalkınma Ajanısının Akgün Otelde gerçekleştirdiği bölgesel planlama toplantısına katılım sağlanmış ve ilimizin öncelikleri rapor edilmiştir. Egelife ve Anadolu Dergisinde Elazığ Tanıtıldı:

6 Ülkemizin önemli turizm dergilerinden EGELİFE Dergisi ile Atlasjet in yayın organı olan Anadolu Dergisinde Elazığ ın tanıtımı ile ilgili bir çalışma yapılmıştır. Elazığ a Eğitim Merkezi Kazandırıldı: Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği nin Ülke genelinde kuracağı 5 Eğitim Merkezinden birinin Elazığ da kurulması hususunda Odamız tarafından hazırlanan dosya TOBB tarafından uygun bulunmuş ve Eğitim Merkezinin 2011 yılında açılacağı TOBB tarafından belirtilmiştir. TSE Eğitimi: Odamız personeline yönelik olarak TSE kalite yönetim sistemi eğitimi verilmiştir. ĠĢ Sağlığı ve Güvenliği Toplantısı: İş Sağlığı Ve Güvenliği hususunda odamızda bir bilgilendirme toplantısı yapılmıştır. Proje Yönetim Döngüsü ÇalıĢtayı: Proje Yönetimi Döngüsü ile ilgili olarak Odamızda bir çalıştay yapılmıştır. TEMMUZ 2010 Ġlin Öncelikli Sorunları Sanayi Bakanına Ġletildi: Sanayi Bakanı Nihat Ergün ün Elazığ Programına katılım sağlanarak, ilimizin öncelik taşıyan sorunlarıyla ilgili bir dosya takdim edilmiştir. BaĢbakan a Brifing Dosyası Hazırlandı: Elazığ ı ziyaret eden Başbakan ve ilgili bakanlara Elazığ ın önemli sorunlarıyla ilgili Odamız tarafından hazırlanan Birifing Dosyası takdim edilmiştir. DıĢ Ticaret Kursu: Dış Ticaret Müsteşarlığı nın finansman desteği ile Odamız ile Akademisyenler Eğitim ve Danışmanlık Şirketi işbirliği ile 5 ayrı konuda Dış Ticaret Eğitimi verilmesi hususunda anlaşma imzalanmıştır. Odamız ve ĠNG Bank Arasında Protokol: Üyelerimizin daha uygun koşullarda kredi kullanmaları için Odamız İle İNG Bankası arasında bir protokol imzalanmıştır. MüĢteri ĠliĢkileri ve SatıĢ Becerileri Eğitimi: Kısa adı TOSYÖV olan Türkiye Küçük ve Orta ölçekli işletmeler, Serbest Meslek Mensupları ve Yöneticiler Vakfı ile Müşteri İlişkileri ve Satış Becerileri konusunda bir eğitim verilmiştir. Odamız AB Projelerine Destek Verdi: İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki okullar başta olmak üzere çeşitli meslek kuruşları ve yerel yönetimler tarafından hazırlanan meslek edindirme amaçlı çok sayıda AB Projesine Odamız ortak olarak tam destek vermiş ve bu projelerin onaylanmasına katkı sağlamıştır. ĠPARD Hibe Desteği: Elazığ ın dahil edilmediği Kırsal Kalkınma Projeleri hususunda Başbakan, Tarım ve Köyişleri Bakanı ve İlimiz milletvekillerine konu hakkında bir yazı gönderilerek Elazığ ın mağduriyetinin önlenmesi talep edilmiştir. Odamızın girişimleri sonucunda Elazığ ın 2011 programına dahil edileceği bilgisi vermiştir.

7 Elazığ ĠstiĢare Toplantısı: İlimiz Valisi, İlimiz Milletvekilleri, Belediye Başkanı, Elazığ TSO Yönetim Kurulu Üyeleri ve Meclis Üyelerimizin katılımı ile Odamızda İlin çeşitli sorunlarıyla ilgili bir istişare toplantısı yapılmıştır. AĞUSTOS 2010 KOSGEB Müdürlük Statüsüne KavuĢtu: Odamız bünyesinde bulunan KOSGEB Tip 2 Sinerji Odağının Müdürlüğe dönüştürülmesi hususunda uzun bir süreden beri yapmış olduğumuz yazışma ve girişimler sonuçlanmış ve Elazığ KOSGEB, Tunceli ve Bingöl e de hizmet verecek şekilde müdürlüğe dönüştürülmüştür. KOSGEB Destekleri Bilgilendirme Toplantısı: Üç KOSGEB Başkan Vekilinin katılımı ile Odamızda KOSGEB Destekleriyle ilgili geniş bir katılımla bilgilendirme toplantısı yapılmıştır. DAP Eylem Planı Hazırlandı: Devlet Planlama Teşkilatı tarafından başlatılan bir çalışma doğrultusunda kısa adı Doğu Anadolu Projesi olan DAP için yeni Eylem Planı çalışması kapsamında Odamız görüş ve önerileri TOBB ve DPT ye gönderilmiştir. Risk Yönetimi ve Planlanması Semineri: Odamızda üyelerimize ve tüm halkımıza yönelik olarak Risk Yönetimi ve Planlanması konusunda ücretsiz olarak sertifikalı bir seminer verilmiştir. Elazığ TSO Stratejik Planı Hazırlandı: Odamız Genel Sekreterliği öncülüğünde, KOSGEB, TSE, Basın ve Halkla İlişkiler ve GAPSUN İşletmeler Ağının katılımı ile Odamızın Stratejik Planı hazırlanmış ve TOBB ye gönderilmiştir. Hayvancılık Destekleri Bilgilendirme Toplantısı: Ziraat Bankası tarafından hayvancılık sektörüne sağlanan destekler hususunda Üyelerimize ve STK lara yönelik bilgilendirme toplantısı yapılmıştır. Elazığ TSO ISO 9001 Kalite Belgesi: Odamızda yapılan TSE tetkiki başarı ile sonuçlanarak Odamız belgesi yenilenmiştir. EYLÜL Elazığ Lobi ÇalıĢtayı: 23 Eylül 2010 tarihinde İzmir de yapılan 3. Elazığ Lobi çalıştayına Odamız Meclis Başkanı ve Yönetim Kurulu olarak katılım sağlanmış, çalıştayda ilin sorunları ve çözüm önerileri maddeler halinde gündeme taşınarak etkili bir kamuoyu oluşturulmuştur. Bölgesel Kalkınma Toplantısı: İlimizde gerçekleştirilen Bölgesel Kalkınma Toplantısına iştirak edilmiş, Programa katılan Devlet Bakanı Zafer Çağlayan ile bire bir görüşme fırsatı yakalanmıştır. Bulgaristan-Romanya Ülke Sohbet Toplantısı: İhracatı Geliştirme Etüt Merkezi ile müşterek organize edilen etkinlikle adı geçen iki ülke hakkında üyelerimize yönelik bir bilgilendirme toplantısı yapılmıştır. CHP Heyetine Ġlin Sorunları Hakkında Bilgi Verildi:

8 CHP Genel Başkan Yardımcıları ve çok sayıda milletvekili ve partiliden oluşan heyet Odamız da ağırlanmış ve Ana muhalefet partisine çözüm bekleyen sorunlarımız iletilmiştir. Teknoloji Fakültesi Etkinliği: Odamızın ilimizde kurulması hususunda bu yıl içinde YÖK e yazılı talebi olduğu Teknoloji Üniversitesinin kuruluşunun gerçekleşmesinin ardından söz konusu fakültenin bölüm başkanı ve öğretim üyeleri Odamızı ziyaret etmiş ve 2010 yılında staj ve çeşitli sempozyumların yapılması hususunda müşterek karar alınmıştır. Okullara Kıyafet Yardımı: TOBB nin destekleri ve Odamızın katkıları ile eğitim-öğretim öncesi yoksul ailelerin çocuklarına yönelik olarak ayakkabı ve mont yardımı yapılmıştır. Finansmana EriĢim Toplantısı: TOSYÖV ve Odamız işbirliğinde organize edilen Finansmana Erişim etkinliği, 18 Eylül tarihinde Odamızda yapılmış, eğitimi Ziraat Bankası Eski Genel Müdür Yardımcısı Adalet Hazar vermiştir. Hayvancılık ve Besicilik Sektörlerine Destek Toplantısı: İlimiz Ziraat Bankası Merkez Şube Müdürlüğü ile müşterek organizasyonda, Şube Müdürü Türkay Erdoğan, bankanın çeşitli destek ve kredileri hakkında katılımcıları bilgilendirmiştir. AB MüĢterek Projeler: Odamızın gerek hazırlanmasında ve gerekse uygulamasında ortak ve iştirakçi olduğu başta Milli Eğitim İl Müdürlüğüne bağlı çeşitli okullar ve Özel İdare Genel Sekreterliğince yürütülecek eğitim projelerinin tanıtım ve hatırlık toplantıları yapılmıştır. Para Dergisinde Tanıtım: Ülkemizin önemli ekonomi dergileri arasında yer alan PARA Dergisinin Eylül ayında yayınlanan iki sayısında Elazığ ın tanıtımının yapılmasına Odamız tarafından öncülük edilmiştir. YurtdıĢı Pazar AraĢtırmaları: Odamız GAPSUN İşletmeler Ağı ile KOSGEB işbirliğinde Odamız üyelerinin bir yada iki ülkeye yönelik Pazar araştırması yapması konusunda çalışma başlatılmıştır. EKĠM 2010 Elazığ TSO 2010 ĠĢ Dünyası Rehberi: Odamız öncülüğünde hazırlanan ve Sicil Kayıtlarımıza göre dizgisi gerçekleştiren Rehberimiz aynı zamanda ülkemizde çok az odanın uygulamış olduğu bir yöntemle İnternet Üzerinden de yayınlanmıştır. Doğu Anadolu Bölge Raporu: TOBB tarafından organize edilen 6. Ticaret ve Sanayi Şurasında Odamız tarafından hazırlanan bölgemiz sorunları rapuru, Bölge Odalarının da onayı ile şuraya sunulmuştur. DıĢ Ticaret Destekleri Toplantısı: Odamız tarafından organize edilen ve İGEME ile Dış Ticaret Müsteşarlığı uzmanlarının katılımı ile dış ticaret bilgilendirme toplantısı ve İran-Irak Ülke sohbet toplantısı yapılmıştır. Ekonomik GeliĢme Mali Destek Programı: Fırat Kalkınma Ajansı nın 2010 yılı içerisinde teklif çağrısında bulunduğu hibe programı ile ilgili Odamızda geniş katılımlı bilgilendirme toplantısı yapılmıştır. Yatırım Destek Ofisi Açıldı: Fırat Kalkınma Ajansı nın hizmetlerinden Üyelerimizin ve ilimizin daha üst düzeyde istifade etmesi için Odamızın 5. Katı Yatırım Destek Ofisi olarak düzenlenmiş ve içinde bulunduğumuz hafta

9 içerisinde Ajans Yönetim Kurulu Üyelerinin de katılımı ile açılışı yapılarak hizmete başlaması sağlanmıştır. KASIM 2010 BaĢbakanın Elazığ Programına Katılım Sağlandı: Sayın Başbakanımızın Elazığ Ziyareti ve Açılış Programına Odamız Yönetim Kurulu olarak katılım sağlanmış, İlimizin önemli sorunları ile ilgili hazırlanan dosya takdim edilmiştir. Gençlerin Yüzü BiliĢimle Gülüyor: Farklı eğitim düzeylerine sahip toplam 240 işsizin bilişim sektöründe ara eleman ihtiyacını karşılaması için Odamız tarafından hazırlanan Avrupa Birliği Projesi onaylanmış ve 10 Kasım 2010 tarihinde Merkezi Finans ve İhale Biriminde sözleşme imzalanarak proje hazırlıklarına başlanmıştır. FKA Bilgilendirme Toplantısı: Fırat Kalkınma Ajansı tarafından açıklanan Mali Destek Programı Bilgilendirme toplantıları Odamızda yapılmıştır KOSGEB Kredileri Hususunda ÇalıĢma: KOSGEB Kredileri hususunda Elazığ ında içinde bulunduğu bölgemizdeki Internet altyapısının yetersizliği nedeniyle işletmelerinin gerçekleşmemesi sonucunda başvurular sınırlı kalmıştır. Odamız konuyla ilgili olarak gerekli tüm kurumlara müracaatta bulunarak, desteklerin bölgemize özgü yenilenmesini talep etmiştir. Torba Yasaya ÇalıĢması: Cumhuriyet tarihinin en büyük mali affı olarak yapılan çalışmaya, Odamız tarafından bir rapor hazırlanarak özellikle bankacılık sektörü, kredi kartı mağduriyeti ve af kapsamının kanunun yürürlüğe girdiği tarihten itibaren geçerli olması gibi hususlularında eklenmesi talep edilmiştir. TeĢvik Yasası: 2011 yılında Genel Teşvik Sisteminin yöremize daha fazla katkı sağlaması ve Odamıza gelen talepler değerlendirilerek yasanın içeriğinde değişiklik yapılması hususunda bir çalışma yapılarak Sanayi ve Ticaret Bakanlığı ile TOBB ye gönderilmiştir. Genç GiriĢimciler Kongresi: TOBB tarafından Ankara da düzenlenen Genç Girişimciler Kongresine katılım sağlanmıştır. Ziraat Bankası Yönetimiyle Toplantı: Odamızı ziyaret eden Ziraat Bankası Yönetim Kurulu Üyeleriyle istişare yapılmış ve özellikle tarım ve hayvancılık kredilerinde müteşebbislerin beklentileri iletilmiştir. ARALIK 2010 Macaristan a ĠĢ Seyahati: İşletmelerimizin yeni pazarlar bulmaları ve iş bağlantıları yapmaları için önemli bir Pazar olan Macaristan ile ilgili bir çalışma yapılmıştır. Aralarında ilimiz yöneticilerinin de bulunduğu 23 kişilik bir grup Macaristan a giderek, Budapeşte de çeşitli iş toplantıları, işadamları buluşmaları, Organize Sanayi Bölgelerine ziyaret gerçekleştirmişlerdir. Programa katılan işadamlarının harcamaların yüzde 60 ı KOSGEB tarafından karşılanmıştır. 25 Engelli VatandaĢımıza Araba Verildi: 25 ngelli Vatandaşımıza düzenlenen bir törenle akülü araba dağıtılmıştır.

10 SunExpres Seferleri: Sunexpres in Elazığ -Avrupa uçak seferlerini iptal etmesinin ardından bir çalışma başlatılmış ve bu çalışma sonucunda ilgili firmanı Genel Başkan Yardımcısı Odamızı ziyaret ederek düzenlemiş olduğu basın toplantısı ile seferlerin haftada iki kez olacak şekilde başlatıldığını açıklamıştır. Emitt Fuarı Hazırlıkları: İlimizin tanıtımı yönünde önemli bir etkinlik olan ve bu yıl Şubat tarihleri arasında İstanbul da gerçekleştirilecek EMİTT Turizm Fuarı konusunda Elazığ Valiliği İl Kültür Müdürlüğü ve Turizm İşletmeleriyle müşterek hazırlıklara başlanılmıştır. UMEM Projesi: Ülkemizde aralarında Elazığ ın da bulunduğu 19 ilde uygulanan Uzmanlaşmış Meslek Edindirme Projesi UMEM konusunda Odamız tarafından bir çalışma başlatılmış ve ilk aşamada 40 firmanın 500 eleman çalıştırma taahhüdü alınarak, Milli Eğitim İl Müdürlüğü ve İş Kur İl Müdürlüğü ile müştereklik sağlanarak çalışmalara başlanılmıştır. KOBĠ Efor Dergisinde Tanıtım: Ülkemizin önemli ekonomi yayın organlarından olan KOBİ EFOR Dergisinde ilimizin tanıtımı yönünde önemli bir tanıtım ve çalışmalar yapılmıştır. Gençlerin Yüzü BiliĢimle Gülüyor Projesi Uygulaması: 2010 Kasım ayı içerisinde protokolü imzalanan GENÇLERİN YÜZÜ BİLİŞİMLE GÜLÜYOR Projesinin uygulanması hususunda çalışmalar proje yönetim ekibince süratlice başlatılmış ve 17 Ocak 2011 tarihinde eğitimlerin başlatılması için tüm hazırlıklar yapılmıştır. Ġhracat Destek Programı: Dış Ticaret Müsteşarlığı İhracatı Geliştirme Etüt Merkezi tarafından ilk kez açıklanan İhracat Destek Programı kapsamında Odamız tarafından 3,5 milyon dolar bütçeli bir proje hazırlanmış ve İGEME ye sunulmuştur. Projenin onaylanması halinde 16 ay boyunca ilimizdeki işletmelere yönelik olarak, Eğitim, Danışmanlık, Yurt dışı Pazar araştırması, Alım Heyetleri gibi organizasyonlarla katkı sağlanacaktır. -Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından düzenlene toplantı ve organizasyonlara katılım sağlanmış ve İlimiz temsil edilmiştir. -TOBB tarafından düzenlenen Ticaret ve Sanayi Odaları Konsey toplantısına Konsey Üyesi sıfatı ile katılım sağlanmış ve iş dünyamızın genel beklentileri dile getirilmiştir. - Odamız, İlimizin Sosyo-Kültürel ve Ekonomik yönden kalkınması ile Odamız Üyelerinin menfaatleri ve halkımızın çözüm beklediği konularda karar alınmasını gerçekleştirecek çok sayıda komisyon ve heyette görev alarak önemli çalışmaların gerçekleşmesini sağlamıştır. Odamızın Yönetim Kurulu Üyesi ve Temsilci Olarak Görev Aldığı Komisyon ve Kurullar Şunlardır: Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu TEKNOKENT Yönetim Kurulu İŞGEM Yönetim Kurulu

11 Defterdarlık Takdir Komisyonu Mahalli Çevre Kurulu İl Trafik Komisyonu İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Savcılık Koruma Kurulu Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyeti Hayvan Ürünleri OSB Müteşebbis Heyeti Tüketici Hakem Heyeti Sebze ve Meyve Hali Komisyonu Heyeti İnsan Hakları Kurulu İl Sivil Savunma M.M.M. Komisyonu F.Ü. Hayvan Deneyleri Etik Kurulu İl Sosyal Hizmetler Kurulu İl Mesleki Eğitim Kurulu İl Tütün Kontrol Kurulu İl Özel Güvenlik Kurulu İl Proje Tabanlı Beceri Yarışması Komisyonu Elazığ Kent Konseyi HARVAK Mütevelli Heyeti Hazar Şiir Akşamları Yürütme Kurulu Elazığ Sivil İnisiyatif Topluluğu Tarım ve Toprak Koruma Kurulu İl Kültür ve Turizm Komisyonu İl Milli Eğitim Kurulu Kütlü Pamuklarda Kirlenmeyi Önleme Kurulu

2009 Yılı Odamız Faaliyetleri

2009 Yılı Odamız Faaliyetleri 2009 Yılı Odamız Faaliyetleri - 11 Şubat 2009 tarihinde sonuçlanan Oda seçimlerinin ardından Odamız Organları oluşturulmuştur. Bunlar; Oda Yönetim Kurulu, Oda Meclisi, Oda Meslek Komitesi, Disiplin Kurulu,

Detaylı

ÇARŞAMBA TİCARET BORSASI 2016 YILI YILLIK İŞ PLANI

ÇARŞAMBA TİCARET BORSASI 2016 YILI YILLIK İŞ PLANI KONU Tahmini Maliyet (TL) Başlama Tarihi Bitiş Tarihi Sorumlu Kişi İşbirliği Yapılacak Kurumlar ve Kişiler Performans 1.1.1.1 2013 yılında istihdam edilmesi planlanan basın ve halkla ilişkiler personelinin

Detaylı

YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU

YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU ŞUBAT 2012 ADANA SAĞLIK TURĠZMĠ DERNEĞĠ ġubat AYI FAALĠYET RAPORU 1. Sektörel Brifingler, GerçekleĢtirilen Toplantılar ve Bilgilendirmeler Göreve yeni gelmiş olan Çukurova

Detaylı

YOZGAT TİCARET VE SANAYİ ODASI. 2014 Yılı Faaliyet Raporu

YOZGAT TİCARET VE SANAYİ ODASI. 2014 Yılı Faaliyet Raporu YOZGAT TİCARET VE SANAYİ ODASI 2014 Yılı Faaliyet Raporu Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası 2014 Yılı Oda Faaliyetlerimiz 69 Slayt 31.01.2014 AB Slovenia Projesi Denetimi 03.01.2014 Belediye Başkan Adayı Kazım

Detaylı

ÇARŞAMBA TİCARET BORSASI 2015 YILI YILLIK İŞ PLANI

ÇARŞAMBA TİCARET BORSASI 2015 YILI YILLIK İŞ PLANI KONU Tahmini Maliyet (TL) Başlama Tarihi Bitiş Tarihi Sorumlu Kişi İşbirliği Yapılacak Kurumlar ve Kişiler Performans 1.1.1.1 2013 yılında istihdam edilmesi planlanan basın ve halkla ilişkiler personelinin

Detaylı

HAZİRAN AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTIMIZA HOŞ GELDİNİZ

HAZİRAN AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTIMIZA HOŞ GELDİNİZ HAZİRAN AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTIMIZA HOŞ GELDİNİZ YÖNETİM KURULU AYLIK FAALİYET RAPORU 28.06.2015 Haziran ayı içerisinde Odamız tarafından; üyelerimizce talep edilen 42 adet Kapasite Raporu, 10 adet

Detaylı

EKİM AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI

EKİM AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI EKİM AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI KASIM AYI FAALİYETLERİ ODAMIZ MESLEK KOMİTELERİNİN KASIM AYI TOPLANTILARINDA TOPLAM 12 GÜNDEM MADDESİ GÖRÜŞÜLMÜŞTÜR. 1. MESLEK KOMİTESİ KARARLARI HAYVANCILIK VE TARIMSAL

Detaylı

EKİM AYI MECLİS TOPLANTISI / YÖNETİM KURULU FALİYET RAPORU SUNUMU. YÖNETİM KURULU AYLIK FAALİYET RAPORU 27 Ekim 2014

EKİM AYI MECLİS TOPLANTISI / YÖNETİM KURULU FALİYET RAPORU SUNUMU. YÖNETİM KURULU AYLIK FAALİYET RAPORU 27 Ekim 2014 YÖNETİM KURULU AYLIK FAALİYET RAPORU 27 Ekim 2014 Ekim ayı içerisinde Odamız tarafından; üyelerimizce talep edilen 37 adet Kapasite Raporu, 15 adet Ekspertiz raporu ve 6 adet de Fiili Tüketim Belgesi düzenlenmiştir.

Detaylı

OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI

OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI Haziran/2017 OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI ODAMIZ MESLEK KOMİTELERİNİN HAZİRAN AYI TOPLANTILARINDA TOPLAM 12 GÜNDEM MADDESİ GÖRÜŞÜLMÜŞTÜR. 1. MESLEK KOMİTESİ KARARLARI HAYVANCILIK VE

Detaylı

T. C. KARACADAĞ KALKINMA AJANSI

T. C. KARACADAĞ KALKINMA AJANSI TARAFINDAN YÜRÜTÜLEN FAALĠYETLER 1. AJANSIN KURULUġU TRC2 (Diyarbakır-Şanlıurfa) Bölgesi Kalkınma Ajansı, 25.01.2006 tarih ve 5449 sayılı Kalkınma Ajanslarının Kuruluşu, Koordinasyonu ve Görevleri Hakkında

Detaylı

ÇANAKKALE TİCARET BORSASI 2014 YILI BASIN RAPORU

ÇANAKKALE TİCARET BORSASI 2014 YILI BASIN RAPORU ÇANAKKALE TİCARET BORSASI 2014 YILI BASIN RAPORU Basın Yayın Politikamız Çanakkale Ticaret Borsası nın görüşlerinin tarafsızlık ilkesi çerçevesinde basın bültenlerinin basın yayın kuruluşları aracılığıyla

Detaylı

Kaydedilen Üye Silinen Üye TOPLAM ÜYE SAYISI 215 91 1748. Fiili Tüketim Belgesi

Kaydedilen Üye Silinen Üye TOPLAM ÜYE SAYISI 215 91 1748. Fiili Tüketim Belgesi 1 . Kaydedilen Üye Silinen Üye TOPLAM ÜYE SAYISI 215 91 1748 Kapasite Raporu 425 Adet Ekspertiz Raporu 144 Adet Fiili Tüketim Belgesi 93 Adet 2 3 . 54 TOPLANTI, SEMİNER, PANEL VE KONFERANS DÜZENLENDİ.

Detaylı

NİZİP TİCARET BORSASI STRATEJİK HEDEFLER ve GERÇEKLEŞME DURUMLARI TABLOSU 2015

NİZİP TİCARET BORSASI STRATEJİK HEDEFLER ve GERÇEKLEŞME DURUMLARI TABLOSU 2015 1.1 1.2 1.3 1.4 1.5 1.6 STRATEJİK AMAÇ 1 STRATEJİK Stratejik plandaki hedeflere yenilerini ekleyerek İş Planları ile takibini sağlamak TSE ISO EN 9001 Kalite Yönetim Sistemi nin Gerektirdiği Standartları

Detaylı

ADANA SANAYİ ODASI MECLİS TOPLANTISI

ADANA SANAYİ ODASI MECLİS TOPLANTISI ADANA SANAYİ ODASI MECLİS TOPLANTISI 25.07.2016 2016 Temmuz Ayı Faaliyet Raporu 25 Haziran 22 Temmuz 2016 Tarihleri Arasında Odamızda Gerçekleştirilen Faaliyetler Ülkemizin birliğine ve demokrasisine karşı

Detaylı

2014-02 KALKINMA KURULU TOPLANTISI 13.11.2014 UŞAK

2014-02 KALKINMA KURULU TOPLANTISI 13.11.2014 UŞAK 2014-02 KALKINMA KURULU TOPLANTISI 13.11.2014 UŞAK GÜNDEM 1 2 3 4 5 Açılış ve Yoklama 2014 Yılı Ajans Ara Faaliyet Raporunun Görüşülmesi Bölge İllerinin Turizm Potansiyellerinin Değerlendirilmesi ve Kurul

Detaylı

AFYONKARAHİSAR TİCARET VE SANAYİ ODASI

AFYONKARAHİSAR TİCARET VE SANAYİ ODASI AFYONKARAHİSAR TİCARET VE SANAYİ ODASI E- BÜLTEN 2017 YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU (24.02.2017-30.03.2017) Oda Meclisimizin 30 Mart 2017 tarih ve 49 sayılı toplantısının gündeminde yer alan, Yönetim

Detaylı

YOZGAT TİCARET VE SANAYİ ODASI Yılı Faaliyetleri

YOZGAT TİCARET VE SANAYİ ODASI Yılı Faaliyetleri YOZGAT TİCARET VE SANAYİ ODASI 2009 Yılı Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası 2009-2010 Yılı 12 Aralık 2009 Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Detaylı

KÜTAHYA TİCARET VE SANAYİ ODASI LOBİ FAALİYETLERİ TAKİP LİSTESİ

KÜTAHYA TİCARET VE SANAYİ ODASI LOBİ FAALİYETLERİ TAKİP LİSTESİ S.NO TARİH KONU İLETİŞİME GEÇİLEN/GÖRÜŞ BİLDİRİLEN MAKAM SONUÇ GÖZDEN GEÇİRMEYE YÖNELİK DEĞERLENDİRME 1 10/01/2017 6802 Sayılı Gider Vergisi Kanunu Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Hukuk Müşavirliğimiz

Detaylı

KASIM AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI

KASIM AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI KASIM AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI ARALIK AYI FAALİYETLERİ ODAMIZ MESLEK KOMİTELERİNİN KASIM AYI TOPLANTILARINDA TOPLAM 15 GÜNDEM MADDESİ GÖRÜŞÜLMÜŞTÜR. 1. MESLEK KOMİTESİ KARARLARI HAYVANCILIK VE TARIMSAL

Detaylı

ADANA SANAYİ ODASI MECLİS TOPLANTISI

ADANA SANAYİ ODASI MECLİS TOPLANTISI ADANA SANAYİ ODASI MECLİS TOPLANTISI 25.08.2016 2016 Ağustos Ayı Faaliyet Raporu 25 Temmuz 25 Ağustos 2016 Tarihleri Arasında Odamızca Gerçekleştirilen Faaliyetler 15 Temmuz da milli iradeye yönelik yapılan

Detaylı

Ağustos ayı içerisinde üyelerimizin talep ettiği 45 üyeye Kapasite Raporu, 6 üyemize Ekspertiz Raporu ve 4 adette Fiili Tüketim Belgesi

Ağustos ayı içerisinde üyelerimizin talep ettiği 45 üyeye Kapasite Raporu, 6 üyemize Ekspertiz Raporu ve 4 adette Fiili Tüketim Belgesi 1 Ağustos ayı içerisinde üyelerimizin talep ettiği 45 üyeye Kapasite Raporu, 6 üyemize Ekspertiz Raporu ve 4 adette Fiili Tüketim Belgesi düzenlenmiştir. Yine bu zaman zarfında Odamıza 9 adet yeni üye

Detaylı

Kırıkhan Ticaret ve Sanayi Odası. 2014 Yılı Faaliyet Raporu

Kırıkhan Ticaret ve Sanayi Odası. 2014 Yılı Faaliyet Raporu Kırıkhan Ticaret ve Sanayi Odası 2014 Yılı Faaliyet Raporu BAŞKANDAN Odamızın kurumsal yapısı ve yarım asırlık tarihinden elde ettiği tecrübe ve birikim sayesinde, son derece sağlam temeller üzerinde yapılanmıştır.

Detaylı

HAYRABOLU TİCARET BORSASI 2014 YILI FAALİYET RAPORU

HAYRABOLU TİCARET BORSASI 2014 YILI FAALİYET RAPORU HAYRABOLU TİCARET BORSASI 2014 YILI FAALİYET RAPORU Türkiye Muharip Gaziler Derneği Hayrabolu Temsilci Ali Güz Borsamızca Derneklerine yapılan yardımlardan dolayı Borsamız Yönetim Kurulu Başkanı Süreyya

Detaylı

2011 YILI FAALİYET RAPORU Batı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme Vakfı

2011 YILI FAALİYET RAPORU Batı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme Vakfı 2011 YILI FAALİYET RAPORU Batı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme Vakfı YÖNETİM KURULU 2011 FAALİYETLERİ 13.07.2011 Batı Akdeniz bölgesinin istihdam sorununa çözüm yaratmak amacıyla Akdeniz Radyo Televizyon

Detaylı

2014 Yılı Ocak-Haziran Dönemi Faaliyetleri

2014 Yılı Ocak-Haziran Dönemi Faaliyetleri 2014 Yılı Ocak-Haziran Dönemi Faaliyetleri AĞUSTOS AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI EYLÜL AYI FAALİYETLERİ ODAMIZ MESLEK KOMİTELERİNİN EYLÜL AYI TOPLANTILARINDA TOPLAM 20 GÜNDEM MADDESİ GÖRÜŞÜLMÜŞTÜR. ALINAN

Detaylı

TOBB tarafından yıl içinde açılan eğitim seminer vb. çalışmalar takip edilerek uygun olan eğitimlere azami düzeyde katılım sağlanacaktır.

TOBB tarafından yıl içinde açılan eğitim seminer vb. çalışmalar takip edilerek uygun olan eğitimlere azami düzeyde katılım sağlanacaktır. Faaliyet 1.1.1 TOBB vb. kuruluşlar tarafından düzenlenen eğitimlere katılım sağlanması TOBB tarafından yıl içinde açılan eğitim seminer vb. çalışmalar takip edilerek uygun olan eğitimlere azami düzeyde

Detaylı

BİNGÖL TSO LOBİCİLİK FAALİYETLERİ (2013-2017) LOBİ YAPILACAN KURULUŞLAR

BİNGÖL TSO LOBİCİLİK FAALİYETLERİ (2013-2017) LOBİ YAPILACAN KURULUŞLAR NO 1 LOBİCİLİK KONUSU İHALE EVRAKLARININ MİNİMİZE EDİLMESİ BİNGÖL TSO LOBİCİLİK FAALİYETLERİ (2013-2017) LOBİ YAPILACAN KURULUŞLAR BİNGÖL VALİLİĞİ, İL ÖZEL İDARESİ ODA GÖREVLİLER TARİH SONUÇ KASIM-ARALIK

Detaylı

ORHANGAZİ TİCARET VE SANAYİ ODASI E-BÜLTEN

ORHANGAZİ TİCARET VE SANAYİ ODASI E-BÜLTEN ORHANGAZİ TİCARET VE SANAYİ ODASI E-BÜLTEN MAYIS 2017 GÜNDEM - TOBB 73. Genel Kuruluna katıldık. -İstanbul Yapı Fuarı na katıldık. - KOSGEB Kredisini en çok kullandıran ilçe olduk. - 666 aileye Ramazan

Detaylı

EGE BÖLGESİ SANAYİ ODASI. Faaliyet Programı

EGE BÖLGESİ SANAYİ ODASI. Faaliyet Programı EGE BÖLGESİ SANAYİ ODASI 2010 Faaliyet Programı İçindekiler 1- Ege Bölgesi Sanayi Odası Yönetim Kurulu 2010 Yılı Faaliyet 1-2 Programı 2- EBSO Üyelerine Yönelik Faaliyetler 3-4 3- EBSO Dışı Kuruluşlarla

Detaylı

Bir Dönemin Ardından 2009-2013. Nisan 2013 DSO

Bir Dönemin Ardından 2009-2013. Nisan 2013 DSO Bir Dönemin Ardından 2009-2013 Nisan 2013 DSO Yeni Hizmet Binamızın Yapımı İçin Dev Adımlar Attık Odamızı yeni hizmet binasına kavuşturabilmek adına dev adımlar attık. Binamızın mimari projesinin tamamlandığı

Detaylı

KASIM AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTIMIZA HOŞ GELDİNİZ

KASIM AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTIMIZA HOŞ GELDİNİZ KASIM AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTIMIZA HOŞ GELDİNİZ YÖNETİM KURULU AYLIK FAALİYET RAPORU 27.11.2015 Kasım ayı içerisinde üyelerimizin talep ettiği 39 üyeye Kapasite Raporu, 11 üyemize Ekspertiz Raporu ve

Detaylı

Faaliyet Raporu 2015

Faaliyet Raporu 2015 Faaliyet Raporu 2015 İç Yazışma Kime: Yönetim Kurulu, Genel Sekreter Bilgi: Meclis Başkanı Kimden: Semra Ispartaloğlu Tarih: 28.01.2015 Konu: 27.01.2015 tarihli memnuniyet anketine ilişkin değerlendirme

Detaylı

T.C. DİCLE KALKINMA AJANSI (Tigris Development Agency) KALKINMA KURULU TOPLANTISI KARAR TUTANAĞI TOPLANTI TARİHİ: 02/07/2013 TOPLANTI NO : 2013/1

T.C. DİCLE KALKINMA AJANSI (Tigris Development Agency) KALKINMA KURULU TOPLANTISI KARAR TUTANAĞI TOPLANTI TARİHİ: 02/07/2013 TOPLANTI NO : 2013/1 KALKINMA KURULU TOPLANTISI KARAR TUTANAĞI TOPLANTI TARİHİ: 02/07/2013 TOPLANTI NO : 2013/1 Dicle Kalkınma Ajansı 2013 yılı 1 inci Olağan Kalkınma Kurulu, 25.01.2006 tarih ve 5449 sayılı Kalkınma Ajanslarının

Detaylı

YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU

YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU OCAK 2012 İçindekiler Bölüm 1 : Sağlık Turizminde Türkiye deki Gelişmeler... 2 Bölüm 2 : Kurumsal Kimlik Çalışmaları ve Yazışmalar... 3 Bölüm 3: Basılı Materyaller... 4 Bölüm4

Detaylı

UZUNKÖPRÜ TİCARET VE SANAYİ ODASI E-BÜLTEN

UZUNKÖPRÜ TİCARET VE SANAYİ ODASI E-BÜLTEN UZUNKÖPRÜ TİCARET VE SANAYİ ODASI E-BÜLTEN AĞUSTOS 2016 YIL 1 SAYI 18 09.09.2016 1 UZUNKÖPRÜ TİCARET VE SANAYİ ODASI E-BÜLTEN SAYI:18 UTSO KOSGEB DESTEKLERİNE DEVAM EDİYOR (03/08/2016) Uzunköprü Ticaret

Detaylı

T.C. AVRUPA BİRLİĞİ BAKANLIĞI Proje Uygulama Başkanlığı

T.C. AVRUPA BİRLİĞİ BAKANLIĞI Proje Uygulama Başkanlığı Proje Teklif Çağrısı Son Başvuru Tarihi İller Program Bütçesi (TL) Başvuru Yapabilecek Kişi/Kurum/Kuruluşlar Ayrıntılı Bilgi İnternet üzerinden son başvuru tarihi: Mardin Batman KOBİ tanımına uyan işletmeler

Detaylı

TEKNİK MÜŞAVİRLİK HİZMETLERİNE SAĞLANACAK DEVLET YARDIMLARI

TEKNİK MÜŞAVİRLİK HİZMETLERİNE SAĞLANACAK DEVLET YARDIMLARI TEKNİK MÜŞAVİRLİK HİZMETLERİNE SAĞLANACAK DEVLET YARDIMLARI A YURTDIŞI OFİS DESTEĞİ Teknik Müşavirlik Şirketlerinin yurtdışı pazarlarda tutunabilmeleri maksadıyla yurtdışı ülkelerde ofis açmalarının desteklenmesi.

Detaylı

YOZGAT TİCARET VE SANAYİ ODASI. 2010 Yılı Faaliyet Raporu

YOZGAT TİCARET VE SANAYİ ODASI. 2010 Yılı Faaliyet Raporu YOZGAT TİCARET VE SANAYİ ODASI 2010 Yılı Faaliyet Raporu Mart - Nisan 2010 tarihlerinde Çekerek te 30 kişiye iye Girişimcilik imcilik Eğitimi ve Sertifika Töreni T Gerçekle ekleştirildi. Eylül l 2010 tarihinde

Detaylı

YOZGAT TİCARET VE SANAYİ ODASI Yılı Faaliyet Raporu

YOZGAT TİCARET VE SANAYİ ODASI Yılı Faaliyet Raporu YOZGAT TİCARET VE SANAYİ ODASI 2015 Yılı Faaliyet Raporu Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası 2015 Yılı İçinde Gerçekleşen Faaliyetlerden fotoğraflar 74 Slayt 16.01.2015 Saadet Partisi Yetkililerinden Odamıza

Detaylı

Program Koordinatörü Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı

Program Koordinatörü Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Onuncu Kalkınma Planı (2014-2018) KAMU ALIMLARI YOLUYLA TEKNOLOJİ GELİŞTİRME VE YERLİ ÜRETİM PROGRAMI EYLEM PLANI Program Koordinatörü Bilim, Sanayi ve Teknoloji KASIM 2014 KAMU ALIMLARI YOLUYLA TEKNOLOJİ

Detaylı

MARDİN YDO 2011 YILI 6 AYLIK FAALİYET BRİFİNGİ

MARDİN YDO 2011 YILI 6 AYLIK FAALİYET BRİFİNGİ MARDİN YDO 2011 YILI 6 AYLIK FAALİYET BRİFİNGİ KURULUŞ 2 Temmuz 2010 tarihinde Devlet Bakanı Sayın Cevdet YILMAZ ve Mardin Valisi Sayın Hasan DURUER tarafından resmi açılışı gerçekleştirilmiştir. Mardin

Detaylı

KALKINMA AJANSLARI ve

KALKINMA AJANSLARI ve KALKINMA AJANSLARI ve 13 MART 2012 ANKARA Mustafa Zati Uzman Sunum Planı Neden Kalkınma Ajansları Dünya da Kalkınma Ajansları Türkiye de Kalkınma Ajansları Ankara Kalkınma Ajansı Kalkınma Ajansları Destekleri

Detaylı

TR 61 DÜZEY 2 BATI AKDENİZ KALKINMA AJANSI (ANTALYA-ISPARTA-BURDUR)

TR 61 DÜZEY 2 BATI AKDENİZ KALKINMA AJANSI (ANTALYA-ISPARTA-BURDUR) TR 61 DÜZEY 2 BATI AKDENİZ KALKINMA AJANSI (ANTALYA-ISPARTA-BURDUR) ANTALYA DA TARIM SEKTÖRÜNÜN SORUNLARI VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİ ÇALIŞTAYI GIDA ALT SEKTÖRÜ ÇALIŞMA GRUBU RAPORU 6 Eylül 2010, Antalya 1 ANTALYA

Detaylı

MAYSI AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTIMIZA HOŞ GELDİNİZ

MAYSI AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTIMIZA HOŞ GELDİNİZ MAYSI AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTIMIZA HOŞ GELDİNİZ YÖNETİM KURULU AYLIK FAALİYET RAPORU 28.04.2015 Mayıs ayı içerisinde Odamız tarafından; üyelerimizce talep edilen 37 adet Kapasite Raporu, 14 adet Ekspertiz

Detaylı

Sağlık Turizmi Sektörüne Yönelik Devlet Destekleri

Sağlık Turizmi Sektörüne Yönelik Devlet Destekleri Sağlık Turizmi Sektörüne Yönelik Devlet Destekleri 27.12.1994 tarihli ve 94/6401 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan İhracata Yönelik Devlet Yardımları Kararı na dayanılarak hazırlanan

Detaylı

YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU ( )

YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU ( ) YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU (23.06.2017-27.07.2017) I- KAYIT, DEĞİŞİKLİK ve TERKLER: 23.06.2017-27.07.2017 tarihleri arasında Odamıza; 42 yeni üye kaydedilmiş, 71 üyenin kayıtlarında değişiklik yapılmış,

Detaylı

Avrupa Birliğine Uyum Danışma ve Yönlendirme Kurulu Toplantısı

Avrupa Birliğine Uyum Danışma ve Yönlendirme Kurulu Toplantısı Avrupa Birliğine Uyum Danışma ve Yönlendirme Kurulu Toplantısı Sakarya Ticaret Borsası Sakarya da Tarım ve Hayvancılık Sektör Analizi ve Öneriler Raporu Projesi 1. Proje fikrini oluşturan sorunları nasıl

Detaylı

EYLÜL AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTIMIZA HOŞ GELDİNİZ

EYLÜL AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTIMIZA HOŞ GELDİNİZ EYLÜL AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTIMIZA HOŞ GELDİNİZ YÖNETİM KURULU AYLIK FAALİYET RAPORU 28.09.2015 Eylül ayı içerisinde üyelerimizin talep ettiği 25 üyeye Kapasite Raporu, 5 üyemize Ekspertiz Raporu ve

Detaylı

e-bülten CEBIT 2012 FUARI GLOBAL KONFERANS PROGRAMINA KATILIM BULUT BİLİŞİM SEMİNERİ YAZILIM İSTİŞARE TOPLANTISI İNTERNET VE MOBİL BANKACILIK SEMİNERİ

e-bülten CEBIT 2012 FUARI GLOBAL KONFERANS PROGRAMINA KATILIM BULUT BİLİŞİM SEMİNERİ YAZILIM İSTİŞARE TOPLANTISI İNTERNET VE MOBİL BANKACILIK SEMİNERİ İTO BİLİŞİM Sayı 30 Mart 2012 Her ayın ilk haftası İTO web sitesinde yayınlanır. CEBIT 2012 FUARI GLOBAL KONFERANS PROGRAMINA KATILIM 06-10 Mart 2012 tarihleri arasında Almanya nın Hannover şehrinde düzenlenen

Detaylı

AĞUSTOS AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI

AĞUSTOS AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI AĞUSTOS AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI EYLÜL AYI FAALİYETLERİ ODAMIZ MESLEK KOMİTELERİNİN EYLÜL AYI TOPLANTILARINDA TOPLAM 13 GÜNDEM MADDESİ GÖRÜŞÜLMÜŞTÜR. 1. MESLEK KOMİTESİ KARARLARI HAYVANCILIK VE TARIMSAL

Detaylı

Gücünüzle güçlüyüz, Gücümüzle güç katıyoruz..

Gücünüzle güçlüyüz, Gücümüzle güç katıyoruz.. Gücünüzle güçlüyüz, Gücümüzle güç katıyoruz.. 2013 YILINI BÜYÜK ORANDA KURUMSAL ALT YAPI ÇALIŞMALARINA AYIRDIK KURUMSAL ALT YAPI ÇALIŞMALARI Online arşiv, online evrak yönetim süreci ve e- oda gibi altyapı

Detaylı

Afyonkarahisar Chamber E- BÜLTEN of Commerce and Industry

Afyonkarahisar Chamber E- BÜLTEN of Commerce and Industry Afyonkarahisar Chamber E- BÜLTEN of Commerce and Industry NİSAN 2015 Afyonkarahisar AFYONKARAHİSAR Chamber of Commerce TİCARET VE and Industry SANAYİ ODASI II- İLİMİZ İHRACAT RAKAMI 2015 MART / AFYONKARAHİSAR

Detaylı

DÜZCE ÜNİVERSİTESİ FAALİYET RAPORU [ 2 0 1 0 ]

DÜZCE ÜNİVERSİTESİ FAALİYET RAPORU [ 2 0 1 0 ] DÜZCE ÜNİVERSİTESİ Y A Ş A M B O Y U E Ğ İ T İ M A R A Ş T I R M A V E U Y G U L A M A M E R K E Z İ FAALİYET RAPORU [ 2 0 1 0 ] Ġ Ç Ġ N D E K Ġ L E R AMAÇ... 3 FAALİYETLER... 3 EĞİTİM PROGRAMLARI... 4

Detaylı

ANKARA KALKINMA AJANSI. www.ankaraka.org.tr

ANKARA KALKINMA AJANSI. www.ankaraka.org.tr ANKARA KALKINMA AJANSI www.ankaraka.org.tr TÜRKİYE'NİN En Genç Kalkınma Ajansı Ankara Kalkınma Ajansı bölge içi gelişmişlik farklarını azaltmak, bölgenin rekabet gücünü artırmak ve gelişimini hızlandırmak

Detaylı

Gücünüzle güçlüyüz, Gücümüzle güç katıyoruz..

Gücünüzle güçlüyüz, Gücümüzle güç katıyoruz.. Gücünüzle güçlüyüz, Gücümüzle güç katıyoruz.. 2014 YILINI BÜYÜK ORANDA KURUMSAL ALT ve ÜST YAPI ÇALIŞMALARINA AYIRDIK KURUMSAL ALT YAPI ÇALIŞMALARI İş süreci yönetiminde Dünyaca ünlü firmaların (Mercedes,

Detaylı

2017 YILLIK İŞ PLANI

2017 YILLIK İŞ PLANI 2017 YILLIK İŞ PLANI İLGİLİ/PERSONEL BİRİM OCAK ŞUBAT MART NİSAN MAYIS HAZİRAN TEMMUZ AĞUSTOS EYLÜL EKİM KASIM ARALIK BÜTÇE FAALİYET 1.1.1.1 ISO 2-6 Ocak 2017 9001/2008 KYS Revizyonuna ilişkin her yıl

Detaylı

İSTİHDAM VE SOSYAL YENİLİK PROGRAMI. EMPLOYMENT AND SOCIAL INNOVATION PROGRAMME (EaSI)

İSTİHDAM VE SOSYAL YENİLİK PROGRAMI. EMPLOYMENT AND SOCIAL INNOVATION PROGRAMME (EaSI) İSTİHDAM VE SOSYAL YENİLİK PROGRAMI EMPLOYMENT AND SOCIAL INNOVATION PROGRAMME (EaSI) T.C. ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI AVRUPA BİRLİĞİ ve MALİ YARDIMLAR DAİRESİ BAŞKANLIĞI Hülya TEKİN AB Uzmanı

Detaylı

2013 YILI 6 AYLIK FAALİYET RAPORU

2013 YILI 6 AYLIK FAALİYET RAPORU 2013 YILI 6 AYLIK FAALİYET RAPORU 1 Temmuz 31 Aralık 2013 www.vantso.org.tr İMAJ ÇALIŞMASI «Gelin Hep Birlikte Değişime Ortak Olalım» YATIRIM DESTEK OFİSİ Oda, Üyelerinin Danışmanı Olacaktır S.B. Sayfa

Detaylı

ODA YÖNETİM KURULU FAALİYETLERİ

ODA YÖNETİM KURULU FAALİYETLERİ ODA YÖNETİM KURULU FAALİYETLERİ 16.03.2010 20.04.2010 BAŞIMIZ SAĞ OLSUN.. 1 46.CUMHURBAŞKANLIĞI BİSİKLET TURU YÜZAKIMIZ OLDU 46. CUMHURBAŞKANLIĞI BİSİKLET TURNUVASI FİNALLERİNE ALANYA OLARAK YİNE BAŞARI

Detaylı

AYLIK ŞUNE MECLİSİ VE HAFTALIK YÖNETİM KURULU TOPLANTILARI YAPILDI. YÖN. KUR. BŞK. Ş. ARIKAN VE MEC. ÜYESİ İ.

AYLIK ŞUNE MECLİSİ VE HAFTALIK YÖNETİM KURULU TOPLANTILARI YAPILDI. YÖN. KUR. BŞK. Ş. ARIKAN VE MEC. ÜYESİ İ. Faaliyet Raporu Ocak 2016 FAALİYETLER AYLIK ŞUNE MECLİSİ VE HAFTALIK YÖNETİM KURULU TOPLANTILARI YAPILDI. TEKNE İMALATINDAN KAYNAKLANAN ÖTV SORUNUNA ÇÖZÜM ARANDI UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ ODAMIZDA

Detaylı

ODA YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU 24.02-16.03.2009

ODA YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU 24.02-16.03.2009 ODA YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU 24.02-16.03.2009 ODA MECLİSİ TOPLANTISI Tarih: 17.03.2009 Sayı: 09/03 ODA AİDATLARININ GECİKME ZAMLARINA AF YAŞANAN KÜRESEL EKONOMİK KRİZE KARŞI ALINACAK ÖNLEMLER PAKETİ

Detaylı

PROGRAM YÖNETİMİ BİRİMİ 2009 YILI FAALİYET RAPORU

PROGRAM YÖNETİMİ BİRİMİ 2009 YILI FAALİYET RAPORU T. C. DİYARBAKIR-ŞANLIURFA KALKINMA AJANSI PROGRAM YÖNETİMİ BİRİMİ 2009 YILI FAALİYET RAPORU Diyarbakır 2010 GİRİŞ TRC2 (Diyarbakır-Şanlıurfa) Düzey 2 Bölgesi Kalkınma Ajansı, 25.02.2006 tarih ve 5449

Detaylı

TEMMUZ AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI

TEMMUZ AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI TEMMUZ AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI AĞUSTOS AYI FAALİYETLERİ ODAMIZ MESLEK KOMİTELERİNİN AĞUSTOS AYI TOPLANTILARINDA TOPLAM 12 GÜNDEM MADDESİ GÖRÜŞÜLMÜŞTÜR. 1. MESLEK KOMİTESİ KARARLARI HAYVANCILIK VE

Detaylı

ADANA SANAYİ ODASI MECLİS TOPLANTISI

ADANA SANAYİ ODASI MECLİS TOPLANTISI ADANA SANAYİ ODASI MECLİS TOPLANTISI 30.05.2016 2016 Mayıs Ayı Faaliyet Raporu 25 Nisan 30 Mayıs 2016 Tarihleri Arasında Odamızda Gerçekleştirilen Faaliyetler Odamız ile Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği

Detaylı

Orta Karadeniz Bölgesel İnovasyon Stratejisi 2013-2023

Orta Karadeniz Bölgesel İnovasyon Stratejisi 2013-2023 Orta Karadeniz Bölgesel İnovasyon Stratejisi 2013-2023 İÇERİK Amaç, Vizyon Hazırlık Süreci İnovasyona Dayalı Mevcut Durum Stratejiler Kümelenme ile ilgili faaliyetler Sorular (Varsa) İNOVASYON & KÜMELENME

Detaylı

T.C AKDENİZ BELEDİYELER BİRLİĞİ

T.C AKDENİZ BELEDİYELER BİRLİĞİ T.C AKDENİZ BELEDİYELER BİRLİĞİ BİRLİĞİN VİZYONU Akdeniz Belediyeler Birliği, Yerel Yönetimler Reformu ve AB ile bütünleme süreçlerine destek sağlayan, hizmetlerinde kalite, verimlilik ve güvenirliği esas

Detaylı

www.tosyovsamsun.org 2006-2008 dönemi faaliyetlerimiz ve hedeflerimiz.

www.tosyovsamsun.org 2006-2008 dönemi faaliyetlerimiz ve hedeflerimiz. www.tosyovsamsun.org 2006-2008 dönemi faaliyetlerimiz ve hedeflerimiz. Saygılarımızla Tosyöv Samsun Destekleme Derneği yön.kur Samsun OMU Mühendislik Fakültesi bünyesinde,işadamları ile buluşması kurum

Detaylı

DİCLE ÜNİVERSİTESİ PROJE KOORDİNASYON UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ

DİCLE ÜNİVERSİTESİ PROJE KOORDİNASYON UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ DİCLE ÜNİVERSİTESİ PROJE KOORDİNASYON UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ 2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı ETKİNLİK BÜLTENİ 1 Proje Koordinasyon Uygulama ve Araştırma Merkezi 2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı 2008

Detaylı

BURDUR TİCARET ve SANAYİ ODASI (BUTSO) 2014 YILI İŞ PLANI

BURDUR TİCARET ve SANAYİ ODASI (BUTSO) 2014 YILI İŞ PLANI (BUTSO) 2014 YILI İŞ PLANI Burdur, 2014 Hedefler Burdur Ticaret ve Sanayi Odası belirlediği stratejik amaçlara aşağıda belirtilen hedefler doğrultusunda ulaşacaktır. Strateji 1: Burdur Ticaret ve Sanayi

Detaylı

Projesi (Sözleşme No)

Projesi (Sözleşme No) 3 85 0 60 Projesi (Sözleşme No)...Yılı... Mali Destek Programı kapsamında Karacadağ Kalkınma Ajansı tarafından sağlanan mali katkı ile yürütülmektedir. 1 Projesi (Sözleşme No). Yılı Mali/Teknik Destek

Detaylı

T.C AHİLER KALKINMA AJANSI 2015 MALİ DESTEK PROGRAMLARI BAŞLANGIÇ TOPLANTISI VE PROJE UYGULAMA EĞİTİMLERİ RAPORU

T.C AHİLER KALKINMA AJANSI 2015 MALİ DESTEK PROGRAMLARI BAŞLANGIÇ TOPLANTISI VE PROJE UYGULAMA EĞİTİMLERİ RAPORU T.C AHİLER KALKINMA AJANSI 2015 MALİ DESTEK PROGRAMLARI BAŞLANGIÇ TOPLANTISI VE PROJE UYGULAMA EĞİTİMLERİ RAPORU İZLEME VE DEĞERLENDİRME BİRİMİ 31.07.2015 GİRİŞ Ahiler Kalkınma Ajansı 2015 Yılı Enerji

Detaylı

ANKARA Mart 2015. http://vgm.sanayi.gov.tr Gelibolu Sok. No: 5 Kavaklıdere- Ankara Tel. : 0 312 467 55 90-99 Faks: 0 312 427 30 22 SUNUŞ

ANKARA Mart 2015. http://vgm.sanayi.gov.tr Gelibolu Sok. No: 5 Kavaklıdere- Ankara Tel. : 0 312 467 55 90-99 Faks: 0 312 427 30 22 SUNUŞ T.C. BİLİM, SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANLIĞI VERİMLİLİK GENEL MÜDÜRLÜĞÜ VERİMLİLİK HAFTASI KAPSAMINDA BST İL MÜDÜRLÜKLERİNCE DÜZENLENECEK ETKİNLİKLER İÇİN REHBER ANKARA Mart 2015 http://vgm.sanayi.gov.tr

Detaylı

SUNGURLU TİCARET BORSASI 2015 YILI İŞ PLANI

SUNGURLU TİCARET BORSASI 2015 YILI İŞ PLANI SUNGURLU TİCARET BORSASI 2015 YILI İŞ PLANI SUNGURLU TİCARET BORSASI 2015 YILI İŞ PLANI Oranı Planlanan Maliyet STRATEJİK ALAN 1. HİZMET KALİTESİNİ YÜKSELTME Stratejik Amaç 1.1. Temel Üye Hizmetlerinin

Detaylı

OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI

OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI ODAMIZ MESLEK KOMİTELERİNİN MART AYI TOPLANTILARINDA TOPLAM 12 GÜNDEM MADDESİ GÖRÜŞÜLMÜŞTÜR. 1. MESLEK KOMİTESİ KARARLARI HAYVANCILIK VE TARIMSAL FAALİYETLER GRUBU 13-16 NİSAN

Detaylı

BENİN İNCELEME GEZİSİ SONUÇ RAPORU

BENİN İNCELEME GEZİSİ SONUÇ RAPORU 3.10.16 BENİN İNCELEME GEZİSİ SONUÇ RAPORU 18-22 Eylül 2016, Kotonu Benin İnceleme Gezisi, 18-22 Eylül 2016, Kotonu Türkiye-Benin iş Konseyi Başkanı Adnan Bostan, 18-22 Eylül 2016 tarihleri arasında Benin

Detaylı

GERÇEKLEŞEN FAALİYETLER

GERÇEKLEŞEN FAALİYETLER Aşağı Nohutlu Mahallesi, Sakarya Caddesi, Açıkgöz Apt Kat:2 Nu:4 Web:www.yozgattb.org.tr Tel: l:(0354)2129677 Fax:(0354)2170164 email: yozgattb@tobb.org.tr GERÇEKLEŞEN FAALİYETLER Borsamızın da Katılımıyla

Detaylı

TOBB EKONOMİ VE TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ SÜREKLİ EĞİTİM ARAŞTIRMA VE UYGULAMA MERKEZİ TOBB ETÜ-SEM (1 Nisan 2006 1 Temmuz 2010)

TOBB EKONOMİ VE TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ SÜREKLİ EĞİTİM ARAŞTIRMA VE UYGULAMA MERKEZİ TOBB ETÜ-SEM (1 Nisan 2006 1 Temmuz 2010) TOBB EKONOMİ VE TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ SÜREKLİ EĞİTİM ARAŞTIRMA VE UYGULAMA MERKEZİ TOBB ETÜ-SEM (1 Nisan 2006 1 Temmuz 2010) KURULUŞ TOBB ETÜ-SEM, 22 Ekim 2005 tarihinde Resmi Gazetede yönetmeliğinin

Detaylı

ORDU TİCARET BORSASI 2015 YILI YILLIK FAALİYET PLANI

ORDU TİCARET BORSASI 2015 YILI YILLIK FAALİYET PLANI Sayfa No 1/5 FAALİYETLER BÜTÇE PLANLANAN UYGULAMA TARİHİ OCAK ŞUBAT MART NİSAN MAYIS HAZİRAN TEMMUZ AĞUSTOS EYLÜL EKİM KASIM ARALIK 1.1.1 Borsa üyelerine yönelik, eğitim, seminer, konferans vb. düzenlemek.

Detaylı

T.C. AVRUPA BİRLİĞİ BAKANLIĞI Proje Uygulama Başkanlığı

T.C. AVRUPA BİRLİĞİ BAKANLIĞI Proje Uygulama Başkanlığı Kalkınma Proje Teklif Çağrısı Son Başvuru Tarihi İller Program Bütçesi (TL) Başvuru Yapabilecek Kişi/Kurum/Kuruluşlar Ayrıntılı Bilgi 5 dönemde gerçekleştirilmektedir. Batı Karadeniz 2. Dönem: 3 Haziran-28

Detaylı

STRATEJİK PLAN (2015-2018) HEDEF-FAALİYET-MALİYET TABLOSU

STRATEJİK PLAN (2015-2018) HEDEF-FAALİYET-MALİYET TABLOSU STRATEJİK PLAN (215-218) HEDEF-FAALİYET-MALİYET TABLOSU Kurumsal Kaynakların Geliştirilmesi Zaman ve Stres Yönetimi eğitimi Etkinlik Katılımcı 25 25 25 25 1.2 1.2 1.4 1.4 Liderlik eğitimi Etkinlik Katılımcı

Detaylı

ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ ULUSLARARASI İLİŞKİLER OFİSİ YÖNERGESİ BİRİNCİ KISIM. Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar

ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ ULUSLARARASI İLİŞKİLER OFİSİ YÖNERGESİ BİRİNCİ KISIM. Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ ULUSLARARASI İLİŞKİLER OFİSİ YÖNERGESİ BİRİNCİ KISIM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç MADDE 1- Bu Yönergenin amacı, Rektörlüğe bağlı olarak görev yapan ve Rektör Yardımcısı

Detaylı

İHRACAT VE YENİLİKÇİLİK MALİ DESTEK PROGRAMI

İHRACAT VE YENİLİKÇİLİK MALİ DESTEK PROGRAMI 1 2 İHRACAT VE YENİLİKÇİLİK MALİ DESTEK PROGRAMI Programın Amacı İşletmelerin ihracat ve yenilikçilik yeteneklerini geliştirerek TRB1 Bölgesi'nin rekabet gücünün artırılmasına katkı sağlamaktır. 3 İHRACAT

Detaylı

TUNCELİ ÜNİVERSİTESİ TEKNOLOJİ TRANSFER OFİSİ (TTO) YÖNERGESİ

TUNCELİ ÜNİVERSİTESİ TEKNOLOJİ TRANSFER OFİSİ (TTO) YÖNERGESİ TUNCELİ ÜNİVERSİTESİ TEKNOLOJİ TRANSFER OFİSİ (TTO) YÖNERGESİ TUNCELİ ÜNİVERSİTESİ - 2016 T.C. TUNCELİ ÜNİVERSİTESİ TEKNOLOJİ TRANSFER OFİSİ YÖNERGESİ Amaç MADDE 1 Bu Yönergenin amacı, Tunceli Üniversitesinde

Detaylı

Projesi (Sözleşme No)

Projesi (Sözleşme No) 3 85 0 60 Projesi (Sözleşme No)...Yılı... Mali Destek Programı kapsamında Karacadağ Kalkınma Ajansı tarafından sağlanan mali katkı ile yürütülmektedir. Projesi (Sözleşme No). Yılı Mali/Teknik Destek Programı

Detaylı

Çukurova Kalkınma Ajansı Mali Destekleri

Çukurova Kalkınma Ajansı Mali Destekleri Çukurova Kalkınma Ajansı Mali Destekleri GENEL ÇALIŞMA DÖNGÜSÜ Bölge Planı Hedef ve Öncelikleri, Katılımcı Stratejik Planlama Anlayışı ULUSAL PLAN VE PROGRAMLAR PLANLAMA ve PROGRAMLAMA Etki Analizi ve

Detaylı

Her şey bağlamında anlam kazanır...

Her şey bağlamında anlam kazanır... ODTÜ Teknokent Ve Avrupa İşletmeler Ağı USİMP KONGRESİ-2012 Her şey bağlamında anlam kazanır... ODTU TEKNOKENT Kümeleşme, Platformlar, sinerji Uygulama-Odaklı Araştırma Üniversite Sanayi İşbirliği Ürün

Detaylı

2009-2012 FAALİYET RAPORU. Aralık 2012 ELAZIĞ

2009-2012 FAALİYET RAPORU. Aralık 2012 ELAZIĞ 2009-2012 FAALİYET RAPORU Aralık 2012 ELAZIĞ Bu eser; Üyelerimize ve Elazığ ımıza hayırlı olsun... 2009-2012 FAALİYET RAPORU Aralık 2012 ELAZIĞ BAŞKANDAN SUNUŞ Ali ŞEKERDAĞ Elazığ TSO Yön. Kur. Bşk. Çok

Detaylı

2009-2013 İZMİR BÖLGESEL GELİŞME PLANI İLERİ TEKNOLOJİYE DAYALI SANAYİLER SEKTÖRÜ ÇALIŞTAYI 10 TEMMUZ 2009 SONUÇ RAPORU

2009-2013 İZMİR BÖLGESEL GELİŞME PLANI İLERİ TEKNOLOJİYE DAYALI SANAYİLER SEKTÖRÜ ÇALIŞTAYI 10 TEMMUZ 2009 SONUÇ RAPORU 009-0 İZMİR BÖLGESEL GELİŞME PLANI İLERİ TEKNOLOJİYE DAYALI SANAYİLER SEKTÖRÜ ÇALIŞTAYI 0 TEMMUZ 009 SONUÇ RAPORU İzmir Kalkınma Ajansı Planlama Programlama ve Koordinasyon Birimi İzmir Kalkınma Ajansı

Detaylı

KUDAKA 2012 YILI FAALİYET TAKVİMİ. KUZEYDOĞU ANADOLU KALKINMA AJANSI 2012 YILI FAALİYETLERİ Takvim (Ay)

KUDAKA 2012 YILI FAALİYET TAKVİMİ. KUZEYDOĞU ANADOLU KALKINMA AJANSI 2012 YILI FAALİYETLERİ Takvim (Ay) KUDAKA 2012 YILI FAALİYET TAKVİMİ Faaliyet 3.1. KURUMSAL GELİŞİM VE YÖNETİM 3.1.1. Alt Faaliyetler 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Sorumlu Uygulama İnsan Kaynakları ve Kurumsallaşmaya İlişkin Faaliyetler Uzman

Detaylı

5. KARİYER GÜNLERİ GERÇEKLEŞTİ

5. KARİYER GÜNLERİ GERÇEKLEŞTİ 5. KARİYER GÜNLERİ GERÇEKLEŞTİ 14.05.2014 Ordu Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu ile Çalışma ve İş Kurumu Ordu İl Müdürlüğü işbirliğinde alternatif iş fırsatları yaratmak, öğrenciler ile

Detaylı

ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ TEKNOLOJİ TRANSFER OFİSİ (TTO) YÖNERGESİ

ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ TEKNOLOJİ TRANSFER OFİSİ (TTO) YÖNERGESİ ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ TEKNOLOJİ TRANSFER OFİSİ (TTO) YÖNERGESİ Amaç Madde 1 (1) Bu Yönergenin amacı, Üsküdar Üniversitesinde üretilen bilgi ve teknolojinin uygulamaya dönüştürülerek ticarileştirilmesine,

Detaylı

YALVAÇ TİCARET VE SANAYİ ODASI 2016 YILI FAALİYET TAKVİMİ PLANLANAN FAALİYET TARİHİ. Her Hafta Çarşamba günü

YALVAÇ TİCARET VE SANAYİ ODASI 2016 YILI FAALİYET TAKVİMİ PLANLANAN FAALİYET TARİHİ. Her Hafta Çarşamba günü Her Hafta Haftalık Olağan Toplantısı Meslek Kom. Ocak Şubat 4 PERSONEL EĞİTİM TALEPLERİNİN ALINMASI Ay İçerisinde Personel eğitim talepleri alınması 5 PERSONEL PERFORMANS DEĞERLENDİRMELERİNİN YAPILMASI

Detaylı

ÇANAKKALE TİCARET BORSASI 2015 YILI BASIN RAPORU

ÇANAKKALE TİCARET BORSASI 2015 YILI BASIN RAPORU ÇANAKKALE TİCARET BORSASI 2015 YILI BASIN RAPORU Basın Yayın Politikamız Çanakkale Ticaret Borsası nın görüşlerinin tarafsızlık ilkesi çerçevesinde basın bültenlerinin basın yayın kuruluşları aracılığıyla

Detaylı

Teknik Müşavirlik Hizmetlerine Sağlanacak Devlet Yardımları

Teknik Müşavirlik Hizmetlerine Sağlanacak Devlet Yardımları SİRKÜLER Sayı : 2017/06 Tarih : 12.01.2017 Konu : TEKNİK MÜŞAVİRLİK HİZMETLERİNE SAĞLANACAK DEVLET YARDIMLARI Sirkülerimizin konusunu Teknik Müşavirlik Hizmetlerine Sağlanacak Devlet Yardımları oluşturmaktadır.

Detaylı

Hedef Çalışan Memnuniyetini Arttırmak

Hedef Çalışan Memnuniyetini Arttırmak Kurumsal Yapının Güçlendirilmesine İlişkin Amaç Stratejik Amaç 1.1 Borsanın Kurumsal Yönetim Yaklaşımı ile Yönetilmesi Hedef 1.1.1 Borsada Kurumsal Yönetim İlkeleri Konusunda Farkındalık Oluşturmak Strateji

Detaylı

YALVAÇ TİCARET VE SANAYİ ODASI 2017 YILI FAALİYET TAKVİMİ

YALVAÇ TİCARET VE SANAYİ ODASI 2017 YILI FAALİYET TAKVİMİ Ocak Şubat 1 PERSONEL TOPLANTISI Ayın İlk Salı Günü Aylık personel toplantısı gruplar ayın 23'ü 4 PERSONEL EĞİTİM TALEPLERİNİN ALINMASI Ay İçerisinde Personel eğitim talepleri alınması 5 PERSONEL PERFORMANS

Detaylı

SERBEST BÖLGELER, YURTDIŞI YATIRIM VE HİZMETLER GENEL MÜDÜRLÜĞÜ. T.C. Ekonomi Bakanlığı

SERBEST BÖLGELER, YURTDIŞI YATIRIM VE HİZMETLER GENEL MÜDÜRLÜĞÜ. T.C. Ekonomi Bakanlığı SERBEST BÖLGELER, YURTDIŞI YATIRIM VE HİZMETLER GENEL MÜDÜRLÜĞÜ T.C. Ekonomi Bakanlığı Nisan 2013 1 SERBEST BÖLGELER MEVZUATI VE UYGULAMALARI Hukuk İşleri, Mevzuat Dairesi 2 Sunum Planı Serbest Bölge Teşvikleri

Detaylı

2012/4 SAYILI DÖVİZ KAZANDIRICI HİZMET TİCARETİNİN DESTEKLENMESİ HAKKINDA TEBLİĞİN UYGULAMA USUL VE ESASLARI GENELGESİ

2012/4 SAYILI DÖVİZ KAZANDIRICI HİZMET TİCARETİNİN DESTEKLENMESİ HAKKINDA TEBLİĞİN UYGULAMA USUL VE ESASLARI GENELGESİ Türkiyenin döviz kazandırıcı hizmet gelirlerinin arttırılması ve film sektörünün uluslararası rekabet gücünü geliştirilmesi için, Türkiyede yerleşik, film sektöründe faaliyet gösteren şirketler (film yapımcısı

Detaylı

DOĞU GÜNEYDOĞU SANAYİCİ VE İŞADAMLARI DERNEKLERİ FEDERASYONU 2008 YILI FAALİYET RAPORU

DOĞU GÜNEYDOĞU SANAYİCİ VE İŞADAMLARI DERNEKLERİ FEDERASYONU 2008 YILI FAALİYET RAPORU DOĞU GÜNEYDOĞU SANAYİCİ VE İŞADAMLARI DERNEKLERİ FEDERASYONU 2008 YILI FAALİYET RAPORU OCAK - 17 Ocak 2008, DOGÜNSİFED Yönetim Kurulu toplantısı Diyarbakır da yapıldı. - 18 Ocak 2008, TÜSİAD Yönetim Kurulu

Detaylı

T.C. AVRUPA BİRLİĞİ BAKANLIĞI Proje Uygulama Başkanlığı

T.C. AVRUPA BİRLİĞİ BAKANLIĞI Proje Uygulama Başkanlığı Proje Teklif Çağrısı Son Başvuru Tarihi İller Program Bütçesi (TL) Başvuru Yapabilecek Kişi/Kurum/Kuruluşlar Ayrıntılı Bilgi Ahiler Sektörel Rekabet Edebilirlik Mali Destek İnternet üzerinden son başvuru

Detaylı