R. Tayyip ERDOĞAN T.C. Başbakanı

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "R. Tayyip ERDOĞAN T.C. Başbakanı"

Transkript

1

2

3 R. Tayyip ERDOĞAN T.C. Başbakanı

4 Dr. Kadir TOPBAŞ İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı

5 Sevgili Ataşehirliler, Ataşehir e hizmet yolunda yeni bir sayfayı açmak üzere olduğumuz bugünlerde heyecanla ve şevkle hazırladığımız projelerimizi sizlerle paylaşmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Bildiğiniz gibi Ataşehir halkının daha iyi ve yerinden hizmet alabilmesi adına 2008 yılında Ataşehir ilçemiz kurulmuştu. Geride bıraktığımız 5 yıl Ataşehir halkının beklentilerinin boşa çıktığı, halkın taleplerinin dikkate alınmadığı, Ataşehir e özel projelerin düşünülmediği, yapılmadığı bir dönem olarak malesef hafızalarda yer etmiş oldu. Ataşehirlilerin hak ettiği hizmeti alması için artık Ataşehir de değişim zamanı! Önümüzdeki dönem Ataşehir in kaybedilmiş 5 yılını hep birlikte kenetlenerek telafi etme dönemi olacaktır. Gönül rahatlığıyla ifade edebilirim ki; bunun için altyapımızla, ekibimizle ve projelerimizle hazırız. Siz sevgili Ataşehirliler için mahalle mahalle, sokak sokak analizler yaparak oluşturduğumuz projelerimizde ilçemizin ihtiyaçlarını, ilçemizin marka değerinin üst seviyeye taşınmasını öncelik olarak belirledik. Ataşehiri dünyanın en güzel şehirlerinden biri yapacak projelerimizle ilçemizi hak ettiği saygın konuma taşıyacağız. Bu uğurda heyecanımızın, coşkumuzun, Ataşehir e olan sevdamızın gönüllerinizde karşılık bulacağına yürekten inanıyorum. Yeni dönem Ataşehir de şeffaf, temiz ve güven veren bir belediyecilik dönemi olacak. Sizlerle bütünleşen, sorunları ile yüzleşen, çözüm üreten, sadece sizleri önceleyen bir belediyecilik dönemine desteklerinizle kavuşacağımıza yürekten inanıyorum. Birlikte, daha güzel günlerde buluşmak dileğiyle... Nimetullah Topu Ataşehir Belediye Başkan Adayı Av. Nimetullah Topu Ataşehir Belediye Başkan Adayı

6

7 01 Dudullu - Ataşehir Bostancı Metro Hattı Her Yerde Metro Her Yere Metro; Dudullu - Ataşehir - Bostancı metro hattı ile Ataşehir trafiği rahat bir nefes alacak.

8 02 Ümraniye -Ataşehir Göztepe Metro Hattı Her Yerde Metro Her Yere Metro; Ümraniye -Ataşehir - Göztepe metro hattı ile Ataşehir trafiği rahat bir nefes alacak.

9 03 Sultanbeyli-Ataşehir Kadıköy Metro Hattı Her Yerde Metro Her Yere Metro; Sultanbeyli - Ataşehir - Kadıköy metro hattı ile Ataşehir trafiği rahat bir nefes alacak.

10 04 Ataşehir Bilim Merkezi İçerenköy Mahallesi, Kayışdağı Caddesi üzerinde, Acıbadem Üniversitesinin yanında bulunan alana yapılacak Ataşehir Bilim Merkezi ile; özellikle gençlerin ve çocukların temel ve sosyal bilimlere, gelişen teknolojilere, endüstriye olan ilgisini artırmak ve her yaş grubunun kişisel gelişimine katkı sağlamak amaçlanmaktadır. Bilim Merkezimizde, Akademik kurulları ve idarecilerin gözetiminde Üniversitelerin gerek öğretim üyeleri gerekse öğrencileri gönüllülük esasına dayanarak görev alacak ve halkla buluşacaklardır.

11 05 İçerenköy Spor Kompleksi Nuri Cıngıllıoğlu Lisesi yanındaki İçerenköy Top Sahasının bulunduğu alana yapılacak İçerenköy Spor Kompleksi Projesi ile ; çim saha, basketbol sahası, gençlik merkezi, sosyal tesisler ve dinlenme alanları spor kulüplerinin ve bölge halkının hizmetine sunulacaktır.

12 06 Esatpaşa Semt Polikliniği Esatpaşa Mahallesine yapılacak Ataşehir Polikliniği, tüm branşların yer aldığı, en son teknolojik cihazlarla donatılmış ve konusunda uzman doktorlarla bölge halkına modern sağlık hizmeti verecektir.

13 07 Erguvan Parkı ve Rekreasyon Alanı Park adı altında restaurant olarak kullanılan ; başta trafik yoğunluğu olmak üzere, gürültü ve çevre kirliği oluşturan, çevresine rahatsız edici kokular veren, Küçükbakkalköy de yaşayan vatandaşlarımızın sıkıntı çekmesine sebep olan restaurantlar kaldırılarak ; Mevcut alana ; yüzme havuzu, fıtness salonları, çocuk parkları, gölet, basketbol sahası, 550 araçlık otopark, yürüyüş parkurları, kaya bahçesi ve botanik parkı ile Ataşehir e yakışır bir yaşam alanı yapılacaktır.

14 07 Erguvan Parkı ve Rekreasyon Alanı Araçlık Otopark - Fitness Salonu -Yüzme Havuzu - Çocuk Oyun Grupları ve Alanları - Basketbol Sahası - Yürüyüş Parkuru - Kaya Bahçesi - Botanik Park - Gölet

15 08 Bölge Yaşam Merkezi Yeniçamlıca, Mimar Sinan, Mevlana ve Yenişehir Mahallesindeki vatandaşlarımız için; Ataşehir Türk-İş Blokları yanında bulunan alana BÖLGE YAŞAM MERKEZİ yapılacaktır. Yaşam Merkezi içinde bulunan semt sahası, sosyal tesis, semt polikliniği, kültür merkezi ve kreş bölgedeki vatandaşlarımızın hizmetine sunulacaktır.

16 09 Batı Ataşehir Kavşak Düzenlemesi Batı Ataşehir de bulunan, Emniyet Müdürlüğü ve Uphill Court Binalarının arasında yapılacak kavşak ve yol düzenleme çalışması ile günün her saatinde kilitlenen trafik sorunu çözülecektir.

17 10 Yüksek Gerilim Hatlarının Yeraltına Alınması Ferhatpaşa ve Yeni Çamlıca Mahallelerimizdeki tüm yüksek gerilim hatları yer altına alınarak, imar durumu bulunmayan m2 alan imar hakkına kavuşacaktır.

18 11 Kayışdağı Gençlik Merkezi ve Spor Kompleksi Kayışdağı Mahallesindeki top sahasının bulunduğu alana yapılacak Kayışdağı Gençlik Merkezi ve Spor Kompleksi ile; çim saha, basketbol sahası, gençlik merkezi, modern muhtarlık binası, belediyeye ait sosyal tesisler, yürüyüş parkurları ve oturma alanları bölge halkının hizmetine sunulacaktır.

19 12 Ataşehir Kültür Merkezi Doğu Ataşehir de, Migros un arkasında bulunan alana yapılacak Ataşehir Kültür Merkezi; sanat atölyeleri, konser, tiyatro, sinema, konferans, sergi ve müze salonları ile Ataşehir i kültür merkezi haline getirecek.

20 13 Emekevler Bölge Parkı Yenişehir mahallemizde bulunan 110 dönümlük alana; rekreasyon alanları, çocuk parkları, gölet, yeşil alan, otopark, yürüyüş parkurları, belediye sosyal tesisleri ve botanik parkı ile Ataşehir e yakışır bir bölge parkı yapılacaktır.

21 14 Örnek Mahallesi Pazaryeri Örnek Mahallemizde bulunan pazar yeri yenilenerek, konforlu ve güvenli alışveriş imkanı sağlayan, araçlık otopark kapasitesine sahip Modern Kapalı Pazar Yeri bölge halkının hizmetine sunulacaktır.

22 15 Ataşehir K.Bakkalköy Girişi Trafik Düzenlemesi ve Kavşak Yapımı Küçükbakkallköy - TEM girişi yeniden düzenlenerek ; hastaneler bölgesinde yoğunlaşan trafik sorununa çözüm olacak kavşak düzenlemesi yapılacaktır.

23 16 Ferhatpaşa Spor Kompleksi Ferhatpaşa Mahallemize yapılacak spor kompleksi ile olimpik yüzme havuzu, kapalı spor salonu ve tüm spor faaliyetlerinin gerçekleştirileceği spor alanları bölge halkımızın ve özellikle ev hanımlarının hizmetine sunulacaktır.

24 17 Muhtarlık ve Ödeme Merkezi Ataşehirdeki 17 mahallemize modern ve kullanışlı Muhtarlık Binaları ile mahalle halkına hizmet verecek Fatura Ödeme Merkezleri yapılacaktır.

25 18 Ataşehir İçerenköy Olimpik Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksi İçerenköy Mahallesinde bulunan Fatih Sultan Mehmet Devlet Hastanesinin yanında bulunan alana yapılacak proje ile olimpik yüzme havuzu, kapalı spor salonu ve tüm spor faaliyetlerinin gerçekleştirileceği spor kompleksi Ataşehirli nin hizmetine sunulacaktır.

26 19 Yeraltı Otoparkı İçerenköy, Fetih, Küçükbakkalköy, Barbaros mahallesi ve Batı Ataşehir bölgesine üst kullanımında yeşil alan ve parklar olan yeraltı katlı otoparkları yapılacaktır.

27 20 Çocuk Kreşi ve Çocuk Akademisi Ataşehir deki 17 mahallemize yapılacak Kreş-Gündüz Bakım Evi ve Çocuk Akademisinden oluşacak Çocuk Kampüsleri; mahalle halkının çocuklarını güvenle bırakabileceği, çocuklarımızın ise hem eğlendiği hem de eğitimlerinin verildiği birer merkez olacaktır.

28 21 Dere Islah Çalışması Yenisahra, Barbaros, Örnek ve Mustafa Kemal Mahallelerimizden geçen Kurbağalı Dere ıslah ve rehabilite edilecektir. Düzenlenen alanlara parklar, süs havuzları, yeşil alanlar, yürüyüş parkurları ve dinlenme alanları yapılarak bölge cazibe merkezi haline getirilecektir. Bölge içinde bulunan Yenisahra Stadı yenilenerek, bu alana uluslararası standartlarda çim saha ve idari binalar yapılacaktır..

29 22 Küçükbakkalköy Işıklar Alt Geçit ve Kavşak Düzenlemesi Küçükbakkalköy ve İçerenköy mahallelerindeki yaya yoğunluğu dikkate alınarak ; Araç trafiği yeraltına alınacaktır.

30 23 Esatpaşa Spor Kompleksi Esatpaşa Mahallesindeki futbol sahasının bulunduğu alana yapılacak Esatpaşa Spor Tesisleri ile; çim saha ve idari bina spor kulüplerinin ve bölge gençlerinin hizmetine sunulacaktır.

31 24 Ataşehir Halk Eğitim Merkezi Küçükbakkalköy Mahallesinde bulunan Milli Eğitim Müdürlüğü karşısındaki alana yapılacak Ataşehir Halk Eğitim Merkezi ile Ataşehirlilere, meslek edindirme, tiyatro müzik, halkoyunları, drama, kişisel gelişim ve benzeri sanatsal ve kültürel eğitimler ücretsiz olarak verilecektir.

32 25 Ataşehir Kadın Konuk Evi ATAŞEHİR EVİNİZ, BURADA GÜVENDESİNİZ! Mülkiyeti Belediyeye ait olacak, mağdur kadınlarımızın ve çocuklarının güvende olacağı, tüm bakım ve ihtiyaçlarının karşılanacağı, adresi sadece resmi görevliler tarafından bilinen modern Kadın Konuk Evi açılacaktır.

33 26 Şehit Cehar Dudayev Caddesi Düzenlemesi Şehit Cehar Dudayev Caddesi düzenlemesi ile mevcut trafik yoğunluğu giderilerek, yenilenmiş kaldırımlar, otoparklar ve sinyalizasyon ile prestijli cadde oluşturulacaktır.

34 27 Taziye Evleri Ataşehirdeki 17 mahallemizde hizmet etmek üzere taziye evi yapılacaktır. İlçe ve il dışı için gerekli ulaşım imkanı ve taziye evindeki ikramlar belediye tarafından ücretsiz karşılanacaktır.

35 28 Ataşehir Aşevi Ferhathapaşa ve Esatpaşa Mahallelerimize yapılacak 2 adet Aşevi Binası ile Ataşehir sınırları içerisinde yaşayan, bakacak kimsesi bulunmayan ya da evinde yemek pişirecek durumda olmayan vatandaşlarımızın kapılarına kadar sıcak yemek hizmeti verilecektir.

36 29 Ataşehir Yaşlı Bakım Evi ve Rehabilitasyon Merkezi Esatpaşa Mahallemize yapılacak Yaşlı Bakım Evi ve Rehabilitasyon Merkezi, Ataşehir de Bakıma muhtaç yaşlılarımıza ev rahatlığında bakım hizmeti verecektir.

37 30 Doğu-Batı Ataşehir Bölge Parkı Doğu Ataşehir merkezden başlayarak, Batı Ataşehir istikametine doğru 3 km lik aksta; konser alanı, amfitiyatro, yürüyüş parkuru, bisiklet yolu, yeşil alan, park ve spor tesislerinden oluşan yaşam alanı yapılacaktır.

38 31 Fetih, Esatpaşa, Örnek Mahallesi Tem Bağlantı Yolu Fetih, Esatpaşa, Örnek Mahallesi TEM yanyol katılımı ile mahallelerimizin TEM yoluna bağlantısı sağlanacaktır.

39 32 Bilgi Evi ve Etüd Merkezi Ataşehir deki 17 mahallemize yapılacak Bilgi Evi ve Etüd Merkezleri; zengin kaynaklardan oluşan kütüphanelerin mevcut olduğu, özellikle kadınlar ve çocuklarımızın sosyal, sanatsal ve kültürel gelişimlerini destekleyici derslerin ve çeşitli etkinliklerin gerçekleştirileceği, hoşça vakit geçirilecek şekilde tasarlanmıştır.

40 33 Ataşehir Hayvan Barınağı ve Hastanesi ATAŞEHİRDE YALNIZ DEĞİLİZ Ataşehir de yapılacak Hayvan Barınağı ile ilçe sınırları içindeki sahipsiz veya bakıma muhtaç hayvanların sıcak bir yuvası olacak. Hayvan Hastanesinde çalışacak veteriner hekim, veteriner teknikerleri ve bakım elemanları da hasta hayvanların tedavi ve bakımını Belediye desteği ile yapacaktır.

41 34 Doğu Ataşehir İlk ve Orta Okulu Eğitime tam destek projesi ile Doğu Ataşehir bölgesinin ihyitacı olan 24 derslikli İlk Okul ve Orta Okul yapılacaktır.

42 35 Ataşehir Engelli Dinlenme Evi ve Rehabilitasyon Merkezi Ataşehir Barbaros mahallesine yapılacak bu proje ile Ataşehirde bulunan engellilerimiz ve aileleri için; Engellilerin kapasitelerini geliştirmek, yaşam koşullarını iyileştirmek, bağımsızlaşmalarına destek olmak, toplumsal gelişmelerden pay almalarına yardımcı olarak üretime katkıda bulunmalarını sağlamak amacıyla ev rahatlığında engelli dinlenme evi ve rehabilitasyon merkezi yapılacaktır

43 36 Fetih Mahallesi Sağlık Meslek Lisesi Eğitime tam destek projesi ile Fetih Mahallemize Sağlık Meslek Lisesi yapılacaktır.

44 37 Ferhatpaşa Mahallesi İlk ve Orta Okulu Eğitime tam destek projesi ile Ferhatpaşa Mahallemize ihyitacı olan 24 derslikli İlk Okul ve Orta Okul yapılacaktır.

45 38 Ataşehir Tıp Merkezi Örnek Mahallesine yapılacak Ataşehir Tıp Merkezi, tüm branşların yer aldığı, en son teknolojik cihazlarla donatılmış ve konusunda uzman doktorlarla bölge halkına modern sağlık hizmeti verecektir

46 39 Aşık Veysel Mahallesi İlk ve Orta Okulu Eğitime tam destek projesi ile Aşık Veysel Mahallemize ihyitacı olan 24 derslikli İlk Okul ve Orta Okul yapılacaktır.

47 40 Ataşehir Kent Meydanı Gümrüğü Kaldırıyoruz! Ataşehir de bulunan gümrük alanı içerisinde otopark, gölet, tema park, yürüyüş ve koşu parkuru, amfi tiyatro, çocuk parkı, yeşil alanlar, kent ormanı ve sosyal donatı alanları ile ilçemizin en çok ihtiyacı olan kent meydanına kavuşacaktır.

48 41 Hafif Raylı Sistem İçerenköy-K.Bakkalköy-İnönü-Kayışdağı İçerenköy-Carrefour metro istasyonu ile başlayarak; Küçükbakkalköy, İçerenköy, İnönü ve Kayışdağı mahallelerimiz arasında ulaşım hizmeti sağlayacak modern hafif raylı ulaşım sistemi yapılacaktır.

49 42 Ataşehir Teras Kayışdağı, İnönü, Mimar Sinan, Yeni Çamlıca ve Ferhatpaşa Mahallelerimizin kesişme noktasında, Kayışdağı nın eteğinden uzanacak bir Teras ile Ataşehirlilere muhteşem bir seyir keyfi sunacak bu projede Belediyeye ait sosyal tesisler, çocuk parkları, gölet, spor alanları, yürüyüş parkurları, bisiklet yolu, botanik parkı ve otopark bulunmaktadır

50 42 Ataşehir Teras - Teras - Yürüyüş Parkurları - Çocuk Oyun Grupları - Spor Alanları - Bisiklet Yolu - Otopark - Botanik Park - Gölet - Belediyeye Ait Sosyal Tesisler

51 43 Ataşehir Kayışdağı Sahil Bağlantı Yolu Şehir merkezindeki trafik yoğunluğunu gidermek için; mevcut yollara alternatif olarak TEM ve sahil yolu arası direk bağlantı yolu yapılacaktır. Ataşehirli 20 dakikada sahil yoluna ulaşabilecektir.

52 44 İmar İskan Blokları Yenileme Projesi İmar İskan bloklarında ömrünü tamamlamış ve depreme dayanıksız binalar için yapılacak imar planı ile halkımız kendisi ya da istediği müteahhit ile anlaşarak yerinde dönüşümü sağlayacaktır.

53 45 Ataşehir Kongre Merkezi Doğu Ataşehir Bölgesi Mozaik çarşı karşısında, içerisinde kongre ve sergi faaliyetleri için tasarlanmış modern mekanlar bulunan Kongre Merkezi yapılacaktır.

54

55

56 46 47 Yaşam Sevinci Merkezi Atakart Projesi İhtiyaç sahibi vatandaşlarımız için gıda, temizlik, giyim ve ev eşyası ürünlerini ücretsiz temin edebilecekleri sosyal marketler oluşturulacaktır. Yeni evlenen çiftlerimize düğün ve ev eşyası desteği yapılacaktır ATAKART İlçe genelinde kullanılacak olup, ATAKART sahibi her vatandaşımız ilçemizdeki tüm ayrıcalıklardan yaralanacaktır.

57 48 49 İbadethanelere Sürekli Personel Tahsisi Her Alanda Engelsiz Ataşehir Cami, Cemevi ve diğer ibadethanelerin temizlik ve bakımı için sürekli bir personel tahsisi ile gerekli malzemelerin temini belediye tarafından yapılacaktır. Engelsiz İlçe Eylem Planı çerçevesinde, engelli vatandaşlarımızın yaşamlarını kolaylaştırıcı her türlü yardım ve destek sağlanacaktır. Görme Engelli vatandaşlarımız için kütüphane kurulacaktır. İşitme Engelli vatandaşlarımız için tercüman hizmeti verilecektir.

58 50 51 Yaşlı Bakım Evde Bakım Psikolojik Destek Ünitesi 7/24 65 yaş üstü yoksul ve muhtaç vatandaşlarımıza evde bakım hizmeti verilecektir. Psikolojik desteğe ihtiyacı olan çocuk ve gençlere, Belediye bünyesinde, 7/24 hizmet verecek çözüm merkezleri ve gezici ekipler oluşturulacaktır. Gezici ekipler tarafından evde randevulu ve dönüşümlü olarak psiko-sosyal destek, refakat hizmeti sağlanacaktır.

59 52 53 İSGEM Projesi İstihdam Geliştirme Merkezi Ev Hanımlarına Mikro Kredi Ataşehirlilere yönelik istihdam merkezleri oluşturularak, başta İstanbul Finans Merkezi olmak üzere personel ihtiyacı belediyemiz öncülüğünde karşılanacaktır. İş arayanlarla işverenleri biraraya getirerek istihdamı arttırmaya yönelik danışmanlık hizmeti verilerek, iş garantili ücretsiz meslek edindirme kursları düzenlenecektir. Ev hanımlarımıza talep ve şartlarına göre mikro krediler verilerek, kadınlarımızın aile ekonomisine destek vermeleri sağlanacaktır.

60 54 55 Amatör Kulüpleri ve Milli Sporcuları Destekleme Projesi Sitelere Ücretsiz Peyzaj Bakım Hizmeti Ataşehir deki tüm amatör spor kulüplerine gerekli malzeme ve araç desteği sağlanacaktır. Ataşehir de bulunan milli sporcular desteklenecektir. İlçemizde bulunan sitelere ücretsiz peyzaj bakım hizmeti verilerek kat maliklerinin ödediği aidat bedellerinin daha ekonomik hale getirilmesi sağlanacaktır.

61 56 57 Sağlıklı Çocuk Sağlıklı Toplum Güçlü Diyalog Birlikte Yönetim Ataşehir Belediyesi bünyesindeki tıp merkezleri ve semt polikliniklerinde, çocuklarımız için ücretsiz sağlık hizmetleri verilecektir. Kent Konseyi, Halk Meclisi, Muhtarlar ve Site Yöneticileri ile yapılacak düzenli toplantılarla tüm vatandaşlarımızın düşünceleri alınarak yönetime etkin katılımı sağlanacaktır.

62 58 59 Marka Festivaller Şeffaf Belediyecilik İstanbul Finans Merkezinin Ataşehir e kazandıracağı değerler ile uluslararası tanınırlığı olan markalaşmış festivaller ve yarışmalar düzenlenecektir. Belediye Meclis toplantıları ve ihaleler, Belediyeye ait resmi web sitesinden ve mobil uygulamalardan canlı olarak izlenebilecektir.

63 60 61 Öğrencilerimize Ücretsiz Rehberlik Hizmeti Ampute (Engelli) Spor Takimi Ataşehir de bulunan okullardaki öğrencilerimize, sınavlara yönelik ücretsiz rehberlik hizmeti verilecektir. Engelli vatandaşlarımız için spor aktiviteleri düzenlenecek ve ampute spor kulübü kurulacaktır.

64 62 63 Okullara Kapalı Spor Salonları Uyuşturucu Madde İle Mücadele Fiziki imkânı müsait olan tüm okullarımıza kapalı spor salonu yapılacaktır. Madde bağımlılığı ve uyuşturucu kullanımını önlemeye yönelik programlar yapılacaktır.

65 64 65 Yenilenebilir Enerji Kullanımı ve Yeşil Binalar Baz İstasyonlarının Düzenlenmesi ve Kaldırılması Vatandaşlarımıza maksimum konfor ve çevre duyarlılığının sağlaması adına innovatif çözümler getirilecektir. Aydınlatma, doğal havalandırma katı atık yönetimi, geri dönüşebilir malzeme, ekonomik su kullanımı, yağmur suyu toplanılması, gri su sistemi ve daha birçok özelliğe sahip yeşil binalar oluşturacağız. Bugüne kadar, Belediye tarafından, toplum sağlığını olumsuz etkileyecek şekilde, yeşil alan ve parkların içine ya da yakınlarına kurulmasına müsaade edilen baz istasyonları kaldırılacaktır.

66 66 67 Parklarda Sürekli Huzur STK lara Merkez Ailelerimizin daha rahat etmesi, kadınlarımızın ve çocuklarımızın gönüllerince parkları kullanabilmesi için parklarımıza güvenlik kamerası kurulacaktır. İlçemizde bulunan Hemşeri Dernekleri ve STK lar için, aktivitelerini gerçekleştirebilecekleri merkezler oluşturulacaktır.

67 68 69 Modern Pazar Yerleri Modern Kurban Kesim Alanları ve Tesisleri Vatandaşlarımızın daha Konforlu ve güvenli alışveriş yapabilmesi için mevcut pazaryerleri rehabilite edilecektir. İçinde bekleme alanı, otopark, sağlık çadırı, temizlik ve güvenlik personeli bulanan hijyenik kurban kesim alanları oluşturulacaktır.

68 70 71 Ataşehir Sıcacık Yuvam Projesi Kadınlara Özel Ücretsiz Spor Eğitimi Yetim ve ihtiyaç sahibi çocuklar ve annelerinin barınma, eğitim ve sosyal ihtiyaçları karşılanacaktır. Çocuklarımız; sosyal ve kültürel açıdan desteklenerek mesleki hobi ve okul eğitimi fırsatları sunulacaktır. Ataşehir e yapılacak tüm spor komplekslerinde kadınlara özel ücretsiz spor eğitimi verilecektir.

69 72 73 Apartmanınız Depreme Hazır mı? Okullarımıza Tam Destek Talep eden bina sahiplerine, Belediye öncülüğünde risk değerlendirme raporu hazırlanacaktır. Eğitim altyapısına destek olunacak; tüm okullardaki alt yapı ve aynı zamanda bina donanımları iyileştirilecektir. Ataşehir de bulunan okullarımızın temizlik malzeme ihtiyaçları belediyemizce karşılanacaktır.

70 74 75 Rahat Ulaşım Hamlesi Yaz Okulu ve Gençlik Kampı Yaya trafiğini rahatlatacak alt ve üst geçitler yapılacaktır. Şehir içi ulaşımı rahatlatacak yeni İETT hatları ilçemize kazandırılacaktır. Gençlerimizi sanata ve spora yönlendirecek; eğitici öğretici faaliyetler, organizasyonlar ve kamplar düzenlenecektir.

71 76 77 Çocuk Sağlığı Projesi Ataşehir Kan Bankası Ataşehirde bulunan tüm okullarımızdaki öğrencilerimiz için ücretsiz diş ve göz taramasi yapılacaktır. En zor zamanında yanınızdayız! Kızılay ile ortak yapılacak proje ile; ilçemizde kan bankası kurulacaktır.

72 78 79 Kadın Sağlığı Erken Tanı Projesi Onlar Bizim İçin Değerli Belediyemize ait Tıp Merkezi ve Semt Polikliniklerinde, kadın sağlığına yönelik, erken tanı için gerekli tetkikler ücretsiz olarak yapılacaktır. Sokak hayvanları için mama ve su kaynakları oluşturulacaktır. Evcil Hayvanlar için misafirhane yapılacaktır.

73 80 81 Demans ve Alzheimer Hastaları Sürekli Takip Projesi Belediye Kalite Yönetimi Belediyemize ait Tıp Merkezi ve Semt Polikliniklerinde, demans ve alzheimer hastaları için projeler geliştirilecektir. Oluşturacağımız sağlık ekipleri ile sürekli kontrol altında tutup yaşam kalitesini arttıracağız. Belediyede bulunan tüm müdürlük ve birimler birbirine entegre edilerek toplam kalite yönetimine geçilecektir.

74

75

ATAŞEHİR İN DEĞERİNE DEĞER KATTIK

ATAŞEHİR İN DEĞERİNE DEĞER KATTIK ATAŞEHİR İN DEĞERİNE DEĞER KATTIK 5 yıl önce sizlerle beraber Ataşehir de sıfırdan bir belediye kurduk. 400 bine yaklaşan nüfusu ile dört ayrı ilçe belediyesinden gelen, en az hizmet görmüş 17 mahallemizin

Detaylı

SİVAS A İSTİKBAL PROJELERİ İS BÜYÜK CÖZÜM HAZIR İMKAN SAĞLAM

SİVAS A İSTİKBAL PROJELERİ İS BÜYÜK CÖZÜM HAZIR İMKAN SAĞLAM PROJELERİ İS BÜYÜK CÖZÜM HAZIR İMKAN SAĞLAM Sivas ın değerli sakinleri, Büyüklerim ve kardeşlerim Önümüzde bir seçim var. Geçen her gün, bu seçimi daha da büyük bir seçim yapıyor. Bir karar vereceğiz.

Detaylı

HiZMETiN USTASINDAN BÜYÜK ANTALYA YA BÜYÜK HEDEFLER

HiZMETiN USTASINDAN BÜYÜK ANTALYA YA BÜYÜK HEDEFLER HiZMETiN USTASINDAN BÜYÜK ANTALYA YA BÜYÜK HEDEFLER BÜYÜK ANTALYA YA ANTALYA YI SEVEN UĞRUNA ÇALIŞANDIR BÜYÜK HEDEFLER Sevgili Antalyalılar, Antalya, dünden bugüne hepimizin ortak sevdası oldu. 2004-2009

Detaylı

Cumhuriyet, düşüncesi hür, anlayışı hür, vicdanı hür nesiller ister.

Cumhuriyet, düşüncesi hür, anlayışı hür, vicdanı hür nesiller ister. Cumhuriyet, düşüncesi hür, anlayışı hür, vicdanı hür nesiller ister. Battal İLGEZDİ CHP Ataşehir Belediye Başkan Adayı ADİL EŞİTLİKÇİ İNSANA SAYGILI DOĞA DOSTU ŞEFFAF ÜRETKEN KATILIMCI Bundan 5 yıl önce

Detaylı

Sultangazi Bülteni. Altyapı Yatırımları ve Değişim. 7 Yıldızlı Pazar Alanları. Uygulama İmar Planları. Temizlikte Öncü İlçe. Hayatın Her Alanındayız

Sultangazi Bülteni. Altyapı Yatırımları ve Değişim. 7 Yıldızlı Pazar Alanları. Uygulama İmar Planları. Temizlikte Öncü İlçe. Hayatın Her Alanındayız SULTANGAZİ DE Sultangazi Bülteni Sultangazi Belediyesi Kültür Hizmetidir Altyapı Yatırımları ve Değişim Vizyon Projelerin açılışına gün sayılıyor PAZAR KÜLTÜRÜNDE YENİ VİZYON 7 Yıldızlı Pazar Alanları

Detaylı

2015 YILI PERFORMANS PROGRAMI 2015 MALİ YILI PERFORMANS PROGRAMI ESENYURT BELEDİYE BAŞKANLIĞI PERFORMANS PROGRAMI

2015 YILI PERFORMANS PROGRAMI 2015 MALİ YILI PERFORMANS PROGRAMI ESENYURT BELEDİYE BAŞKANLIĞI PERFORMANS PROGRAMI 205 YILI 205 MALİ YILI 205 YILI BAŞKAN DAN Her geçen gün daha da büyüyen ve güzelleşen ilçemiz; tüm altyapı ve üstyapı sorunları tamamlanmış, yaşanabilir modern bir kent haline dönüşmüştür. Bu büyük gelişim,

Detaylı

PUSULA ÅÃC:Ã9>FP7C7D?

PUSULA ÅÃC:Ã9>FP7C7D? PUSULA 09 1 ÅÃC:Ã9>FP7C7D? CUMHURİYET HALK PARTİSİ nin Sosyal Demokrat Yerel Yönetimlerinde 21 Öncelikli Program 1. Kentlerde yaşam kalitesi yükselecek, yaşam daha kolay, daha güzel olacak 2. Barınma hakkı

Detaylı

EFSANE ATAŞEHİR DE DOĞDU!

EFSANE ATAŞEHİR DE DOĞDU! Battal İLGEZDİ CHP Ataşehir Belediye Başkan Adayı ADİL EŞİTLİKÇİ İNSANA SAYGILI DOĞA DOSTU ŞEFFAF ÜRETKEN KATILIMCI EFSANE ATAŞEHİR DE DOĞDU! ATAŞEHİR DE BATTAL İLGEZDİ İLE DEVAM; ÇÜNKÜ ATAŞEHİR İN DEĞERİNE

Detaylı

MARKA ŞEHİR ELAZIĞ İÇİN ÇÖZÜM PLANLARI

MARKA ŞEHİR ELAZIĞ İÇİN ÇÖZÜM PLANLARI MARKA ŞEHİR ELAZIĞ İÇİN ÇÖZÜM PLANLARI MÜCAHİT YANILMAZ ELAZIĞ BELEDİYE BAŞKANI MARKA ŞEHİR ELAZIĞ İÇİN ÇÖZÜM PLANLARI 1 ÇÖZÜM PLANLARI YEDİ BÖLÜMDEN, 23 ARA BAŞLIKTAN OLUŞUYOR Hizmet aşkı ve Elazığ sevdası

Detaylı

İSMETPAŞA MAHALLESİ İSMETPAŞA MAHALLESİ İSMETPAŞA MAHALLESİ ŞEHİR HAYATI MAHALLE DE BAŞLAR. Sizden Aldığımız Güçle Sultangazi için Çalışıyoruz

İSMETPAŞA MAHALLESİ İSMETPAŞA MAHALLESİ İSMETPAŞA MAHALLESİ ŞEHİR HAYATI MAHALLE DE BAŞLAR. Sizden Aldığımız Güçle Sultangazi için Çalışıyoruz BAŞKANDAN ŞEHİR HAYATI MAHALLE DE BAŞLAR Değerli hemşehrilerim! Mahalle kültürü geniş bir aile gibidir. Eğer bir mahallenin çocuğuysan, seni koruyacak, düştüğünde kaldıracak komşuların vardır. Kan bağına

Detaylı

Onbinler Aynı Sofrada Buluştu Ramazan Ayı'nda açılan iftar ve gönül sofralarında Sultangazililer bir araya geldi. Sayfa 8.

Onbinler Aynı Sofrada Buluştu Ramazan Ayı'nda açılan iftar ve gönül sofralarında Sultangazililer bir araya geldi. Sayfa 8. Sultangazi'de Cirit Heyecanı Sultangazi Belediyesi 3. Atlı Cirit Müsabakaları'nda Türkiye'nin önde gelen cirit takımları kıyasıya mücadele etti. Sayfa 21 Onbinler Aynı Sofrada Buluştu Ramazan Ayı'nda açılan

Detaylı

KARTAL BELEDİYESİ TARAFINDAN UYGULAMAYA GEÇİRİLEN VE ÇALIŞMALARI DEVAM EDEN PROJELER

KARTAL BELEDİYESİ TARAFINDAN UYGULAMAYA GEÇİRİLEN VE ÇALIŞMALARI DEVAM EDEN PROJELER KARTAL BELEDİYESİ TARAFINDAN UYGULAMAYA GEÇİRİLEN VE ÇALIŞMALARI DEVAM EDEN PROJELER STRATEJİ GELİŞTİRME MÜDÜRLÜĞÜ BİLGİ İŞLEM MÜDÜRLÜĞÜ PROJE NO:1 PROJE ADI: YAZILIM GELİŞTİRME ÇALIŞMALARI- KARTAL BELEDİYESİ

Detaylı

www.kentimesenler.com.tr NİSAN 2015 ÖZEL SAYI SAYI: 48 FİYATI: 1 TL. 6 yılda 40 YILDA YAPILABİLECEKLER 6 YILDA YAPILDI

www.kentimesenler.com.tr NİSAN 2015 ÖZEL SAYI SAYI: 48 FİYATI: 1 TL. 6 yılda 40 YILDA YAPILABİLECEKLER 6 YILDA YAPILDI www.kentimesenler.com.tr NİSAN 2015 ÖZEL SAYI SAYI: 48 FİYATI: 1 TL. 40 YILDA YAPILABİLECEKLER 6 YILDA YAPILDI NİSAN 2015 ÖZEL SAYI SAYI: 48 2 BELEDIYE HIZMET BINASI E YAKIŞAN BU 6 YILDA IN TARIHI SORUNLARINI

Detaylı

PENDİK E İYİ GELECEK

PENDİK E İYİ GELECEK Özel Sayı Yıl: 8 Sayı: 165 NİSAN - MAYIS 2015 ÜCRETSİZDİR PENDİK E İYİ GELECEK Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, bir yıl önce başarıyla çıktığı yerel seçimler sonrasında pek çok yeni projeyle Pendik i

Detaylı

YENi BELEDiYE KOMPLEKSiNDE

YENi BELEDiYE KOMPLEKSiNDE SULTANGAZİ BELEDİYESİ KÜLTÜR HİZMETİDİR ÇAĞRI MERKEZİ 444 23 32 SAYI: 12 www.sultangazi.bel.tr SULTANGAZi YE DEV YATIRIM YENi BELEDiYE KOMPLEKSiNDE HiZMETiNiZDEYiZ EVLİLİK ÖNCESİ EĞİTİM Sosyal Projelerle

Detaylı

YUNUS EMRE YUNUS EMRE MAHALLESİ MAHALLESİ

YUNUS EMRE YUNUS EMRE MAHALLESİ MAHALLESİ BAŞKANDAN ŞEHİR HAYATI MAHALLE DE BAŞLAR Değerli hemşehrilerim! Mahalle kültürü geniş bir aile gibidir. Eğer bir mahallenin çocuğuysan, seni koruyacak, düştüğünde kaldıracak komşuların vardır. Kan bağına

Detaylı

STRATEJİK AMAÇ VE HEDEFLER

STRATEJİK AMAÇ VE HEDEFLER STRATEJİK AMAÇ VE HEDEFLER KIRSAL KALKINMA STRATEJİK AMAÇ 1: Ulusal tarım politikaları doğrultusunda insan sağlığını ön planda tutan, dengeli, çevreyle uyumlu, sürdürülebilir ve rekabet gücü olan ve ihracatı

Detaylı

Üniversite, kültür ve turizm alanlarında gelişmeyi hedef edinen, kentsel barışı evrensel boyutlara taşıyan;

Üniversite, kültür ve turizm alanlarında gelişmeyi hedef edinen, kentsel barışı evrensel boyutlara taşıyan; A- Misyon ve Vizyon Misyon; Güvenilir, katılıma açık ve ulaşılabilir, duyarlı, vatandaşına saygılı, Yöneten-yönetilen ayrımı yerine, yurttaşları bir paydaş olarak gören ve onların kararları doğrultusunda,

Detaylı

GAZİOSMANPAŞA BELEDİYESİ

GAZİOSMANPAŞA BELEDİYESİ GAZİOSMANPAŞA BELEDİYESİ Türk Milletinin istidadı ve kati kararı medeniyet yolunda; durmadan, yılmadan, ilerlemektir. GAZİOSMANPAŞA BELEDİYESİ Recep Tayyip ERDOĞAN T.C. Cumhurbaşkanı Ahmet DAVUTOĞLU T.C.

Detaylı

14 YILDA MUĞLA DA NELER YAPTIK 1999-2013

14 YILDA MUĞLA DA NELER YAPTIK 1999-2013 www.mugla.bel.tr MUĞLA BELEDİYESİ info@mugla.bel.tr 14 YILDA MUĞLA DA NELER YAPTIK 1999-2013 Santral Başkanlık Halkla İlişkiler Alo Belediye : 0 252 214 18 46 Pbx : 0 252 214 15 43 : 0 252 214 75 19 :

Detaylı

BAYRAMPAfiA BELED YES

BAYRAMPAfiA BELED YES BAYRAMPAfiA BELED YES İçindekiler BAŞKAN'DAN... 23 II. GENEL BİLGİLER... 25 A. Vizyonumuz... 25 B. Misyonumuz... 25 C. İlkelerimiz... 25 D. Yetki, Görev ve Sorumluluklar... 25 1. Üst Yönetimin Yetkileri...25

Detaylı

ADANA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ. 2007 Yılı Performans Programı

ADANA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ. 2007 Yılı Performans Programı ADANA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ 2007 Yılı Performans Programı İÇİNDEKİLER Misyon, Vizyon, İlkeler.. 1 Genel Bilgiler...... 2 Kurumsal Yapı.. 3 Mali Durum.. 9 Hizmet Binaları. 11 Personel. 12 Araç Envanteri.

Detaylı

T.C. ALANYA BELEDİYESİ PARK VE BAHÇELER MÜDÜRLÜĞÜ

T.C. ALANYA BELEDİYESİ PARK VE BAHÇELER MÜDÜRLÜĞÜ T.C. ALANYA BELEDİYESİ PARK VE BAHÇELER MÜDÜRLÜĞÜ T.C. ALANYA BELEDİYESİ FAALİYET RAPORU 2013 PARK BAHÇELER MÜDÜRLÜĞÜ A-TASARIMI YAPILAN PROJELER Güllerpınarı Mahallesi, İzzet Azakoğlu Caddesi, 225 adada

Detaylı

MALKOÇOĞLU MAHALLESİ

MALKOÇOĞLU MAHALLESİ BAŞKANDAN ŞEHİR HAYATI MAHALLE DE BAŞLAR Değerli hemşehrilerim! Mahalle kültürü geniş bir aile gibidir. Eğer bir mahallenin çocuğuysan, seni koruyacak, düştüğünde kaldıracak komşuların vardır. Kan bağına

Detaylı

www.kentimesenler.com.tr AYLIK KENT KÜLTÜRÜ GAZETESİ 5 PROJE istedi

www.kentimesenler.com.tr AYLIK KENT KÜLTÜRÜ GAZETESİ 5 PROJE istedi ŞAHiDiMiZ ESERLER ESENLER YOLA DEVAM ESENLER İN ÇEHRESİ DEĞİŞTİ ESENLER HİZMETE DOYACAK Son 5 yıllık dönemde yapılan çalışmalar ve dev projeler ile büyük bir dönüşüm yaşayan Esenler, yeni dö- büyük beğeni

Detaylı

2015 MALİ YILI PERFORMANS PROGRAMI

2015 MALİ YILI PERFORMANS PROGRAMI 2015 MALİ YILI PERFORMANS PROGRAMI Mali Hizmetler Müdürlüğü 2014 SUNUŞ İçindekiler SUNUŞ... 3 MİSYON VİZYON VE TEMEL DEĞERLER... 4 GENEL BİLGİLER... 6 GÖREV YETKİ VE SORUMLULUKLAR... 6 TEŞKİLAT YAPISI...

Detaylı

2011 2011 FAALiYET RAPORU

2011 2011 FAALiYET RAPORU 20 FAALiYET RAPORU 20 FAALiYET RAPORU Mustafa Kemal ATATÜRK Abdullah GÜL Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN Başbakan Kadir TOPBAŞ İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Lokman ÇAĞIRICI Bağcılar Belediye

Detaylı

Sevgili Hemşehrilerim,

Sevgili Hemşehrilerim, Sevgili Hemşehrilerim, Bir şehrin medeniyet ölçüsü o şehirde yaşayan vatandaşların ve engellilerin şehri kullanma oranına bağlıdır. Yaptığımız her yatırımda engelli bireylerin faydalanabilmesini göz önünde

Detaylı

2012 YILI SARIYER BELEDİYESİ FAALİYET RAPORU

2012 YILI SARIYER BELEDİYESİ FAALİYET RAPORU 2012 YILI SARIYER BELEDİYESİ FAALİYET RAPORU Sariyer Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü Tarafından Hazırlanmıştır. 1 2 Millete efendilik yoktur. Hizmet vardır. Bu millete hizmet eden onun efendisi olur.

Detaylı

2015 S E R D İ V A N B E L E D İ Y E S İ P E R F O R M A N S P R O G R A M I

2015 S E R D İ V A N B E L E D İ Y E S İ P E R F O R M A N S P R O G R A M I 2015 1 2015 SERDİVAN BELEDİYESİ PROGRAMI 2 0 1 5 2 3 SUNUŞ Kamu yönetimi açısından son derece önemli bir yönetsel araç olan stratejik planlar, 2003 yılında yayımlanan 5018 Sayılı Kamu Mali Yönetimi ve

Detaylı