Audi A6 A6 Avant. Teknoloji ile bir adım önde

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Audi A6 A6 Avant. Teknoloji ile bir adım önde"

Transkript

1 A6 Audi A6 A6 Avant Audi Teknoloji ile bir adım önde

2

3 Sayfa Büyüleyicilik 4 Audi A6 Teknik 34 Alüminyum-Hybrid-Yapı tarzı 46 quattro /Spor difransiyelli quattro 36 MMI Multi Medya Arayüzü 48 Gece görüş asistanı/head-up Ekranı 37 Audi connect 50 LED farlar 38 FSI /TFSI 52 Audi pre sense 40 TDI 54 Asistan sistemler 42 S tronic 56 Audi ve Verimlilk 44 Audi drive select Donanımlar 60 Audi exclusive 80 Jantlar/Lastikler 62 S line 82 Farlar ve aynalar 66 Stil rehberi 83 Dış donanımlar 70 Renkler 85 İç donanımlar 72 Koltuklar/Koltuk döşemeleri 89 Bilgi-Eğlence sistemi 77 Tavan döşemesi 94 Asistan sistemler 78 Dekoratif aksesuarlar 96 Teknik Diğer hususlar 98 Audi orijinal aksesuarları 106 Audi nin büyüleyiciliği 102 Teknik veriler 108 Dizin 105 Ebatlar Şekilde gösterilmiş olan aracın donanımını sayfa 112 de bulabilirsiniz. Yakıt tüketimi ve CO₂ emisyonu değerlerini sayfa 102 den itibaren bulabilirsiniz.

4 4 Audi A6 deneyimi İlericilik, özellikle hafifleyen bir yapım şeklinde kendini gösterir. Bir otomobilin mükemmelliği tüm güçlü yanlarının ve her gün yeniden keşfedilen çok yönlü olanaklarının birlikte yaptığı etkidir. Yeni Audi A6 Sedan ve yeni Audi A6 Avant, çığır açan teknolojilerle belirgin şekilde sportif-şık bir şekilde birleştirir. Verimlilik, konfor ve güvenlik konularında olağandışı fikirler yeni ölçütler oluşturur. Örneğin şimdiye kadar spor otomobil segmentinde kullanılan yenilikçi alüminyum-hybrid yapı tarzı gibi. Daha fazla ataklık, daha fazla sürüş keyfi ve daha fazla verimlilik için bu yapı tarzı, alışılagelmiş çelik karoseriye göre yaklaşık %15 ağırlık tasarruf sağlar. Ön camdaki Head-up gösterge, gece görüş asistanı veya dokunmatik MMI (touch) gibi akıllı opsiyonel sistemler yolculuk sırasında yükünüzü azaltarak sizin yolda olup bitenlere konsantre olmanızı sağlar. Alüminyum hybrid gövdeli yeni Audi A6. Üstün şekilde hafif. Yakıt tüketimi ve CO₂ emisyonu değerlerini sayfa 102 den itibaren bulabilirsiniz.

5

6

7 Audi A6 7 Güçlü tasarım her çizgide kendini gösterir. Yeni Audi A6 daki tüm çizgiler birbirini tamamlar ve aracı, her bakış açısından hemen büyüleyen bir sedan haline getirir. Yakıt tüketimi ve CO₂ emisyonu değerlerini sayfa 102 den itibaren bulabilirsiniz.

8 8 Audi A6 Sportiflik ile şıklık, işlevsellik ile konfor bir arada. A6 Avant, mükemmel şekilde dengeli çok yönlülüğü göstermektedir. Hafif, şık akıcı orantılar ve hassas çizgiler, kendine özgü bir siluet yaratır. Yüksek omuz, dar pencere bandı ve coupe yi andıran tavan çizgisi bir bakışta, bu otomobilin diğerleriyle karıştırılmasının olanaksız olduğunu gösterir. Yakıt tüketimi ve CO₂ emisyonu değerlerini sayfa 102 den itibaren bulabilirsiniz.

9

10 10 Audi A6

11

12

13 Audi A6 13

14 14 Audi A6

15

16 16 Audi A6

17 Yeni A6 sedanın geliştirilmesi sırasında her ayrıntıya dikkat edilmiştir: Tek çerçeveli Audi deki parlak siyah yatay kanatlara sahip yeni geometri, aracın verdiği ataklık duygusunu vurgular. Opsiyonel olarak alınabilen LED farlar tasarımı ön plana çıkarır ve uzaktan bile aracın karakterini belli eder. Yakıt tüketimi ve CO₂ emisyonu değerlerini sayfa 102 den itibaren bulabilirsiniz. 10 kollu V tasarımlı dökme alüminyum jantlar ilave bir etki sağlar. Dururken bile güçlü bir ifadesi vardır.

18 18 Audi A6

19 Üstünlük, sürücü odaklı olmakla kendini gösterir.

20

21 Audi A6 21 Yeni Audi A6 ile daha yolculuk başlamadan gideceğiniz yere varmış olursunuz: Etkileyici bir mekan duygusu ve iç mekan konsepti sürücü ve yolcuyu karşılar. Opsiyonel olarak alınabilen çok sayıda ayar olanağı, koltuk havalandırması ve masaj fonksiyonu ile donatılmış konfor koltuk ve doğal kahverengi renkli damarlı dişbudak dekoratif aksesuarlar gibi olağanüstü detaylar, üst düzey seçkinliğin simgeleridir. Daha da fazla konfor ve güvenlik için teknoloji olağanüstü şekilde sürücüye göre uyarlanmıştır. Bu şekilde örneğin opsiyonel olarak sunulan dokunmatik MMI touch ile navigasyon kumandalarını ve telefon görüşmelerini, gözlerinizi yoldan ayırmadan dokunarak yapabilirsiniz. Opsiyonel olarak sunulan ön camdaki head-up ekranı kelimenin tam anlamıyla ilerici bir kullanım sağlar. Çok sayıda önemli bilgi tamamen renkli sanal bir resim halinde doğrudan sürücünün görüş alanı içinde ön camın gerisine yansıtılır. Böylece daima dikkatiniz fazla dağılmadan trafikte olup bitenleri izleyebilirsiniz. Belirlenen yayaların işaretlendiği opsiyonel gece görüş asistanı ile karanlıkta 300 metre mesafedeki insanlar fark edilebilir. Bu özellik gece yolculuklarında üzerinizdeki yükü daha da azaltır.

22

23 Audi A6 23 Cömertlik, hissedilebilir konfor ile kendisini ifade eder. Örnek oluşturacak şekilde cömert ölçülendirilmiş ve aynı zamanda konforlu iç mekan, kısa ve uzun seyahatlerde yolculuğu stressiz bir keyif haline getirir. Çok sayıdaki eşya koyma yeri ve pratik eşya yerleştirme olanakları da buna önemli bir katkı sağlar. Opsiyonel olarak, yüksek çözünürlüklü bir renkli ekran sayesinde aracın arka bölümünü kendinize ait özel bir sinema ve müzik locasına dönüştüren zengin kapsamlı bir eğlencenin keyfini çıkarabilirsiniz. Ambiyans aydınlatması, etkili bir şekilde dikkatleri tüm iç mekanın üzerinde toplar. Yakıt tüketimi ve CO₂ emisyonu değerlerini sayfa 102 den itibaren bulabilirsiniz.

24 24 Audi A6 Çok yönlülük, sunulan hacim ile kendisini gösterir. Nereye yolculuk yaparsanız yapın hiç fark etmez, Audi A6 Avant her şeye hazırdır: 40 : 60 oranında asimetrik katlanabilen arka koltuk sırt dayaması, şimdi sırt dayanağı kilidini uzaktan açma düzeneğiyle bagaj bölmesinden rahatça yatırılabilmektedir. Bagaj bölmesi hacmi 565 litredir ve koltuk sırası tamamen yatırıldığında 1680 litreye çıkar. Değişken tespit halkaları ile donatılmış entegre ray sistemi gibi iyi düşünülmüş çözümler ve opsiyonel teleskobik çubuk ile sol tarafa yerleştirilmiş tespit kayışları her kolinin tek bir el hareketi ile olabilecek en iyi şekilde sabitlenmesini sağlar. tamponun altına uzatmanız yeter; bir sensör hareketinizi algılar ve bagaj bölmesinin kapağını açar. Opsiyonel olarak sunulan elektrikli bagaj bölmesi örtüsü, arka kapak kapatılırken bagaj bölmesini otomatik olarak örter. Böylece yükünüz meraklı bakışlardan korunmuş olur. Bagaj kapağı açılırken örtü kendi kendine yukarı kalkarak bagaj bölmesine kolayca erişebilmenizi sağlar. Opsiyonel olarak bagaj bölmesi kapağı konforlu anahtar vasıtasıyla elektrikle kumanda edilebilir. Kapağın ne kadar açılacağını bireysel olarak programlayabilirsiniz. Elleriniz dolu olduğunda bagajı açmak son derece pratiktir: Ayağınızı

25

26 26 Audi A6 Serbestlik, sınırsız bir boyutta kendini gösterir. Opsiyonel olarak sunulan panoramik cam tavan iç mekanın geniş ortamını daha da genişletir. Öndeki büyük cam parça ve güneş koruması elektrikle hareket ettirilir. Böylece Audi A6 Avant ın içinde daima yeni perspektiflerin keyfini çıkarabilirsiniz.

27

28

29 Audi A6 29 Verimli güç, kendini yeni bir açıdan gösteriyor. Yeni Audi A6 sedanın ilerici kuvveti sadece görünmekle kalmaz. Her kilometrede ve her yolculukta hissedilir. Ağırlığı azaltan alüminyum hybrid yapı tarzının yanı sıra güçlü ve aynı zamanda son derece verimli FSI, TFSI ve TDI motorlar da buna katkı sağlar. Bu motorlar üstün bir hızlanma ve çekiş davranımı ile diğerlerinden ayrılır. Bu şekilde örneğin 3.0 litrelik TFSI motor daha az tüketim ile birlikte 440 Nm lik bir torka sahiptir. Opsiyonel olarak sunulan spor diferansiyelli quattro çekiş sistemi gücü yola aktarır. Daha iyi bir çekiş ve daha fazla ataklık için tahrik kuvveti dört tekerleğin tümüne dağıtılır. Önden çekişli modellerde elektronik enlemesine kilit ile birlikte ESP, sürüş durumuna bağlı olarak istemli fren müdahaleleri ile herhangi bir dinamizm kaybı olmaksızın daha fazla sürüş güvenliği sağlar. Opsiyonel olarak alınabilen tamamen LED farlar Audi A6 sedanın verimliliğini daha da arttırır, zira bu farlar alışılagelmiş lambalardan daha az enerji tüketir. Görmek ve görülmek: LED teknolojisi sadece çok çeşitli ışık oyunları sunmakla kalmaz günün her saatinde ve her türlü hava koşullarında benzersiz bir görüntü de sağlar. Yakıt tüketimi ve CO₂ emisyonu değerlerini sayfa 102 den itibaren bulabilirsiniz.

30 30 Audi A6 7 kademeli S tronic çift kavramalı şanzıman üstün bir sürüş keyfine katkı sağlar. Azaltılmış sürtünme kayıpları ile viteslerin daha düşük devirlerde ve daha erken değiştirilmesi daha yüksek bir verime yol açar. Yakıt tüketimini azaltmak için sürücü bilgi sistemi bir verimlilik programı ile donatılmıştır. Start-stop sistemi araç durduğu zaman motoru durdurur; yenilikçi ısı yönetimi motorun ısınma evresini kısaltır. Çevre açısından yararlı önlemler. Sonuçta yeni Audi A6 sedan, hafif yapı şeklinin yeni bir biçiminden daha fazlasını temsil eder. Otomobil kullanmanın yeni şeklini temsil eder. Sürüş deneyimi konusu Hareket halinde Audi A6 Avant deneyimini yaşamak istiyorsanız mobil telefonunuzu bu QR koduna doğrultun ve fotoğrafını çekin. Veya aşağıdaki linkten yararlanın: a6avantfilm

31

32

33 Audi A6 33

34 34 Alüminyum-Hybrid-Yapı tarzı Şekilde A6 sedan görülmektedir Alüminyum bagaj kapağı Alüminyum itme alanı Alüminyum profilden tampon sistemi Sıcak şekillendirilmiş ve kısmen ıslah edilmiş B direği Alüminyum kapılar Önde alüminyum yan paneller Pres döküm alüminyumdan süspansiyon ünitesi altlığı Alüminyum profilden ön araç kirişi Alüminyum profilden tampon sistemi Alüminyum ön kapak Alüminyum sac Alüminyum döküm parçalar Alüminyum profiller Sıcak şekillendirilmiş çelik Soğuk şekillendirilmiş çelik

35 Audi A6 Otomobilde hafif yapının geleceği. Yeni Audi nin diğer otomobillerden ilerde olduğu daha uzaktan bile fark edilir. Otomobil, ayrı ayrı parçalar şeklinde incelendiğinde kendini teyit eden bir izlenim. Audi ultranın yenilikçi hafif yapı teknolojisi bu otomobilin ne kadar hafif ve geleceğe dönük şekilde yapılmış olduğunu göstermektedir. Ancak Audi nin Neckarsulm daki hafif yapı merkezinde biriktirdiği yirmi yıllık deneyim sayesinde mümkün olan bir özellik. Böylece A6 sedan ve A6 Avant, sınıflarındaki bir çok başka araçtan farklı olarak sadece çelikten üretilmeyip bir alüminyum-hibrit yapı tarzında üretilir. Şimdiye kadar daha çok spor otomobillerde kullanılan ve daha düşük bir tüketim, daha fazla ataklık ve dolayısıyla daha fazla verim sağlayan yenilikçi bir hafif yapı teknolojisi. Audi ultra sayesinde alüminyum-hibrit yapı tarzına sahip A6 da ağırlık bir çok noktada azaltılmıştır. Bu, yürüyen aksamda başlar: sevk kolları,döner yataklar ve tekerlek taşıyıcıları gibi yürüyen aksam komponentlerinde kullanılan alüminyum parçalar, ağırlığın önemli ölçüde azaltılmasına katkı yapar. Alüminyum uygulamalarının diğer bir odak noktası karoseridir: Burada alüminyum karoserin yapısında ve araç üzerine monte edilen tüm parçalar kullanılmaktadır. Kapılar,motor kaputu,bagaj kapağı ve çamurluklar, bu rijit ve hafif metalden yapılmıştır. Bundan başka karoserde, tek bir parçada farklı cidar kalınlıkları ve malzeme özellikleri olabilmesini sağlayan teknolojiler kullanılmıştır.audi ultra ile malzeme -başka bölgelerin ağırlığını artırmaksızın- sadece ve tam olarak gerekli olduğu yerde kullanılır. Sonuç, azaltılmış olan ağırlığının, sportif ataklık ve nispeten düşük yakıt tüketimi ve CO 2 emisyonu dolayısıyla kesin şekilde fark edildiği bir araçtır. Yakıt tüketimi ve CO 2 emisyonu değerlerini sayfa 102 den itibaren bulabilirsiniz.

36 36 MMI Multi Medya Arayüzü Telefon: Opsiyonel olarak alınan cep telefonu hazırlığı (Bluetooth) veya Bluetooth araç telefonu online de çağrı listeleri, adres rehberi ve başlatma ayarı olarak seçme masaüstü olan bir seçim ekranı mevcuttur. MMI touch: MMI touch da bir parmağınızla yazabilirsiniz. Sistem harfleri ve sayıları algılar. Navigasyon ve telefon için kullanılabilir. Ayrıca müzik kutusunda parmağınızla çizerek müzik koleksiyonunuzun albümlerini tarayabilirsiniz. Navigasyon Sistemi: Sabit diskli navigasyon sistemi MMI touch olan MMI navigasyon plus üç boyutlu bir harita görünümü ve tanınmış binalar ile görülmeye değer yerlerin üç boyutlu bir resmini sunar. Medya: Müzik kutusu, takılan SDHC hafıza kartları, Audi müzik arayüzü veya CD ve DVD çalar gibi mevcut medya sistemelerinin göstergesidir;aynı zamanda opsiyonel TV alıcısının da göstergesidir. Önsezilerinizi takip edin doğru yere geleceksiniz. Multimedya arayüzünde (MMI ) Teknoloji ile bir adım önde olma iddiamıza uygun şekilde davranmaya çalışıyoruz. MMI ile otomobildeki medya sismteleri, navigasyonu ve diğer konfor fonksiyonlarını kontrol edebilirsiniz. Şimdiye kadar MMI kullanımı kolaydı, yeni MMI navigasyon plus ile kullanımı şimdi daha da kolay, zira azaltılmış düğme sayısı daha iyi anlaşılmasını sağlamaktadır. Radyo ve medya kullanım tuşları amaca uygun olarak ses ayarı düğmesinin yanına yerleştirilmiştir. Örneğin telefon veya navigasyon için olmak üzere diğer altı tuş içgüdüsel kullanım için ortadaki çevrilip basmalı düğmenin yanına yerleştirilmiştir. MMI ekranındaki atlı karınca görünümü de yenidir. Böylece daha toplu bir görüşe sahip olacak ve istediğinize daha kolay ulaşacaksınız. Opsiyonel MMI navigasyon plus da özel olan benzersiz MMI touch bulunmasıdır. Ortadaki kullanım alanının sol tarafında bulunmaktadır ve özellikle yeni otomatik vites kolu ile birlikte ulaşılması çok rahattır. MMI touch ile ayrıca harfleri veya sayıları parmağınızla dokunmatik kullanım alanı üzerine yazarak yeni ve akıllı bir şekilde navigasyonu yönlendirebilirsiniz. Sistem her karakterden sonra girileni akustik olarak bildirir. İlaveten müzik kutusunda müzik koleksiyonunuzun albümlerini tarayabilirsiniz, parmağınızla kısa bir çizgi yeterlidir.

37 37 Audi connect: Trafik bilgileri online. Doğru olanın yanı sıra ayrıca hedefe giden en hızlı rotayı da alırsınız. Trafik bilgileri online değişken rota yönlendirmesi için trafik bilgilerinin yanı sıra trafik tıkanıklığı oluşması ve çözülmesi hakkında daha çabuk bilgiler ile daha yüksek düzeyde bir yol şebekesi kapsamı da sunar. Audi connect: Yolculuk bilgisi/hava. Hava tahminlerini ve güncel bilgileri, örneğin hedef yer ile ilgili bilgi grafikleri ve hava durumu haritaları verir. Audi connect: Haberler online güncel dünya olayları ile ilgili geniş kapsamlı haberler sunar. Audi connect Audi connect ile daima online. Audi connect: Google Earth resimleri ve yol görünümü (Street View)* olan navigasyon yüksek çözünürlüklü havadan görünüş ve uydu resimleri, fotoğraflar, arazi şekilleri, yollar ve adları ve iş kayıtları ile navigasyon sağlar. Yol görünümünde (Street View)* yolculuk esnasında önceden hedef yerin gerçeğine uygun bir resmini oluşturabilirsiniz. Sözde komut ile Google Point of Intereset (Google da ilgi duyulan yerleri) arama (POI) arama sayesinde yolculuk hedefleri, açık olma saatleri veya ziyaretçi değerlendirmeleri ile ilgili olarak ayrıntılı faydalı bilgiler alırsınız ve herhangi bir yere bağlı olmadan tüm Google internet veri bankası bant genişliğine erişebilirsiniz. myaudi veya Google haritaları üzerinden hedef girilmesi istek üzerine ev bilgisayarınızda kişisel navigasyon hedefleriniz ile rahat bir rota planlama ve araca gönderme sağlar. Yolculuğa başlandığında rota planlaması MMI navigasyon plus a yüklenir. Mobil bilgi hizmetleri: Olabilecek en iyi bağlantı. Doğrudan internetten: Audi connect ile MMI sisteminde Google vasıtasıyla istenilen herhangi bir özel hedefi arayabilir, en yeni haberleri ve planlanan navigasyon hedefi için aktüel hava tahminini öğrenebilirsiniz. Veri aktarımı, MMI navigasyon plus için opsiyonel olarak sipariş edilebilen Bluetooth online araç telefonunun UMTS modülü vasıtasıyla olur. Bir özelliği WLAN-Hotspot tur. Laptop, ipad veya netbook ile önemli bilgileri, verileri ve leri bulunduğunuz yerdeki bürodaki gibi yine konforlu çağırabilirsiniz. Bazı smartphone lar için bir internet radyosu* uygulaması mevcuttur. Kullanıma sunulması, kullanım hakları ve ücretleri ile ilgili ayrıntılı bilgileri sayfa 89 dan veya Audi Yetkili Satıcınızdan alabilirsiniz. Audi connect Audi connect çeşitliliğini yaşamak istediğinizde cep telefonunuzun kamerasını bu qr koduna tutun ve onu bir qr okuyucusu yardımı ile tarayın. Ya da şu linki kullanın: * Kesin piyasaya sunuş tarihi hakkında Audi Yetkili Satıcınızdan bilgi alabilirsiniz

38 38 FSI /TFSI Uzun süren geliştirme süreci. Binlerce test kilometresi. Peki bunlar niçin? 3.0 TFSI-Agrega (298 Hp)

39 Eksantrik zinciri Yüksek basınç pompası Entegre turboşarj modülü Kompresör, merkezi bir turboşarj basıncı oluşturma elemanıdır. Düşük devir sayısı aralığında dahi mükemmel bir tork sağlar. Kompresör her iki silindir sırası arasına yerleştirilmiş ve yukarıya entegre edilmiş mekanik bir turboşarj modülüdür. Tek parça bir döküm gövdeye göbek ünitesi, by-pass elemanındaki elektrikle kumanda edilen ayar kelebeği ve dolaylı turboşarj havası soğutma sisteminin motor tarafındaki ısı değiştiricisi entegre edilmiştir. Çok kanatlı, rulmanlı göbeklerin 160 lik bir burulma açısı vardır ve konstrüktif aralık ölçülerinde asgariye düşürme sağlayan bir kaplama ile kaplanmıştır. Kumanda edilebilir su pompası Bir kaç saniye sonra bunu anlayacaksınız. Yeni Audi A6 Sedan da TFSI teknolojisi kullanılmaktadır. Bu teknolojide özel olan FSI avantajlarını daha da iyi bir güç artışı sağlayan bir turboşarj ile bir araya getirmesidir. 3.0 TFSI quattro 300 hp güç üretir. Bu arada 6 silindirli motoru ölçülü bir yakıt tüketiminin yanı sıra kompakt bir güç ünitesine dönüştüren turboşarj havası soğutmalı ilerici bir mekanik turboşarj kullanılmaktadır. Sadece 440 Nm lik azami tork değil, torkun değişimi de etkileyicidir: 2900 ila 4500 d/d aralığında azami torkun %90 nından fazlası sunulmaktadır. Bütün devir aralıklarında çok ani tepki davranımı ve olağandışı güç üretimi ile bu 6 silindirli araç özellikle dinamik bir sürüş tarzına olanak sağlar. Audi A6 sedan 5,5 saniyede 100 km/h hıza ulaşmaktadır. Yakıt tüketimi ve CO₂ emisyonu değerlerini sayfa 102 den itibaren bulabilirsiniz.

40 40 TDI TDI: Bir devrim başlıyor. Ve devamlı tekrarlanıyor. Dizel motor ile birincilik kürsüsüne çıkmıştır: R18 TDI

41 Optimum şekilde ayarlanabilir türbin geometrili egzoz turboşarj 1800 bar yüksek basınçlı püskürtme sistemi Sürtünmesi azaltılmış ünite Piezo enjektörler milisaniyeden daha az zaman içinde açarlar ve kapatırlar ve 1800 bar a kadar varan basınç ile birçok kez yanma odasına püskürtürler. Bir püskürtme işleminde kısmen binde bir gramdan daha az olan ufacık miktarlarda püskürtülür. Basınç ayarlı yağ pompası Silindir kapağı gövdesi/silindir kapağı için ayrı soğutması olan ilerici ısı yönetimi Ön püskürtme yumuşak bir yanma ve dolayısıyla mükemmel bir yanma sesi ile kulağa hoş gelen bir motor çalışması sağlar. 3.0 TDI-Agrega (245 hp) Günümüzde satılan her iki Audi den biri dizeldir. Bugün kulağa çok normal gelen bu söz 20 yıl önce çok büyük heyecan yaşanmasını sağlamıştı. Audi, ilk 2,5 litrelik TDI motoru ile pazarda devrim yaratmıştı. Bu arada Common Rail teknolojisi gibi geliştirmeler sayesinde TDI daha da verimli olmuştur. Piezo enjektörler hassas ve kesin bir yakıt dağılımı sağlamaktadırlar. Dolayısıyla motorlar ilk TDI motordan beri motora özgü gücün artmasının yanı sıra ortalama olarak %30 civarında daha ekonomik olmuşlardır. Artık doğru olan sadece dizel motoru otomobil yarışlarına göndermekti yılında Audi R10 TDI ilk dizel motorlu yarış otomobili olarak Le Mans 24 h yarışını kazanarak başarılı oldu ve bu başarıyı bir çok kez tekrar etti. En son Audi A6 sedanda doğal olarak akıllı common rail teknolojisi ile çalışan, çekişi kuvvetli iki TDI motor seçiminize sunulmuştur. 245 hp gücündeki 3.0 TDI quattro, 500 Nm lik müthiş torku sayesinde Audi A6 sedan otomobilinizi 6,1 saniyede sıfırdan 100 km/h ye hızlandırır. 5,2 litrelik çok düşük bir tüketim ve 137 gram CO₂ emisyonu değerine sahip olan 204 hp gücündeki 3.0 TDI da sürüş keyfi ile verimliliğin bir arada olabileceğini kanıtlamaktadır. Yakıt tüketimi ve CO₂ emisyonu değerlerini sayfa 102 den itibaren bulabilirsiniz.

42 42 S tronic S tronic: iki lamelli kavraması ile sportif bir dinamizm ve yüksek bir verim sağlar.

43 Çift kavrama neler sağlar? Zaman ve enerji tasarrufu sağlar. 7 ileri vitesli çift kavramalı şanzıman çekiş kesilmesinin hemen hemen hiç hissedilmediği hızlı bir vites değiştirme sağlar ve bundan dolayı çok verimlidir. Daha 1985 yılında Walter Röhrl bu teknolojiyi spor quattro S1 de test etmişti ve çok istekliydi. Heyecanını Audi sürücüleri bugün dahi paylaşmaktadırlar. Zira modern S tronic vitesleri şimşek hızında değiştirmektedir. Bunun için farklı vitesleri kumanda eden iki lamelli kavrama entegre edilmiştir. Büyük bir kavrama bir masif bir mil aracılığıyla torku tek sayılı viteslerin dişlilerine aktarmaktadır. Kompakt bir ikinci kavrama içi boş bir mil üzerinden çift sayılı vitesleri sağlar. Her iki kısmi şanzıman sürekli aktiftir, ancak bunlardan sadece birisi kavramanın kavramasıyla motora bağlanır. Sürücü örneğin üçüncü viteste hızlanırsa, ikinci kısmi şanzımanda önceden dördüncü vitese takılır. Vites değiştirme işlemi kavramaların değişmesiyle gerçekleşir, ikinci kavrama çok hızlı şekilde kavrarken birinci kavrama ayrılır. Vites değişimi sadece birkaç yüzde bir saniye sürer ve hemen hemen çekiş kesilmesi olmadan tamamlanır. Sürücünün nerdeyse hiç algılayamayacağı tarzda akıcı ve konforlu şekilde gerçekleşir. Sürücünün D (sürüş) ve S (sportif) programları ile tam otomatik modu seçmesi ya da vitesleri manuel olarak opsiyonel tiptronic kumandaları ile değiştirmesi fark etmeden vites değiştirme duygusu hassas ve olağanüstü sportiftir. Ancak yüksek dinamizmin yanı sıra S tronic aynı zamanda çok da verimlidir. Zira yüksek verimi sayesinde yakıt tüketimi düşer ve emisyon değerleri azalır. Yakıt tüketimi ve CO₂ emisyonu değerlerini sayfa 102 den itibaren bulabilirsiniz.

44 44 Audi drive select Audi A6 Sedan neden size bu kadar uygundur? Çünkü kendini size göre ayarlar. Audi drive select. Kişisel Konfor Dinamik Otomatik Verimlilik

45 Motor Uyarlanabilir havalı süspansiyon Şanzıman Direksiyon Spor diferansiyelle quattro Geri gelen kemer gerdiricisi MMI Multi Medya Arayüzü Viraj aydınlatması Sürüş dinamiğini herkes başka türlü tanımlar. Biz şöyle tanımlıyoruz: Kendinizi nasıl hissediyorsanız öyle sürün. Standart Audi drive select ile ayrı ayrı araç komponentlerini düğmeye basarak etkileyebilir ve bu şekilde Audi nizin karakterini değiştirebilirsiniz. Kullanımınıza konfor, dinamik, otomatik ve bireysel mod olmak üzere bağlı araç komponentlerinin nasıl davranacağını kendinizin belirleyebileceği dört mod sunulmaktadır. Konfor modu özellikle uzun yolları mümkün olduğunca rahat arkanızda bırakmak istediğinizde uygundur. Otomatik modu genel olarak konforlu, ancak bununla beraber sportif bir sürüş duygusu yaşatır. Örneğin bol virajlı yollarda atak bir sportif sürüş için dinamik modu sunulmaktadır. TFSI ve TDI motorlar için sunulan verimlilik (efficiency) modu da tüketim açısından iyileştirilmiş bir kullanıma olanak sağlar. Audi drive select sisteminin entegre bir bileşeni olan bu mod, değiştirilmiş bir vites programı ve enerji açısından iyileştirilmiş çalışma ile kendini göstermektedir. Aracın her moda uyarlanması donanıma bağlıdır. Audi drive select standart olarak motoru, şanzımanı ve direksiyonu etkiler. Ayrıca mevcut olduğunda amortisör ayarı olan uyarlanabilir havalı süspansiyonu, uyarlanabilir spor havalı süspansiyonu, geri gelen kemer gerdiricisini (Audi pre sense basic parçasıdır) ve viraj aydınlatmasını etkileyebilirsiniz. Motor ve şanzıman gaz pedalı hareketlerine moda göre çok hızlı veya uyumlu tepki verir. Bunun dışında dinamik modunda yüksek devir sayılarında, konfor modunda düşük devir sayılarında olacak şekilde vites değişiminin gerçekleştiği devir sayılarında azalma ve artma olur. Ayrıca direksiyon sert sportiflikten konforluya varana kadar sürüş durumuna uyarlanabilir. Opsiyonel geri gelebilen kemer gerdiricisini (Audi pre sense basic parçasıdır) harekete geçirme eşikleri dinamik moduna uyarlanır. Uyarlanabilir havalı süspansiyon üzerinden araç seviyesi ile amortisör ayarının sönümleme kuvvetleri değiştirilebilir. Opsiyonel spor diferansiyel virajları alırken yüksek bir ataklık ve hızlanma kapasitesi sağlamak için çekiş kuvvetlerini değişken olarak arka aksa dağıtır. Ayrıca viraj aydınlatması uyarlanmış dönme ayarı ile seçilen moda göre hareket eder. Yakıt tüketimi ve CO₂ emisyonu değerlerini sayfa 102 den itibaren bulabilirsiniz.

46 46 quattro /Spor diferansiyelli quattro quattro ile dünyanın en iyi dört tekerlekten çekiş sistemlerinden birini bulduk. Tabi ki bu bizim için yeterli değildi.

47 quattro sürekli bir dört tekerden çekiş sistemidir. Bir araç aksının tekerlekleri yer tutuşunu kaybeder ve patinaj yapma tehlikesi oluşunca orta diferansiyel ile otomatik olarak ve sürekli dağıtılarak çekiş kuvveti diğer aksa yöneltilir. Bu arada çekiş kuvvetinin %40 ı ön akstan ve %60 ı arka akstan gelecek şekilde standart dağılım tır. Avantajı hızlanma esnasında daha iyi çekiş ve olağanüstü yer tutuşu ile daha fazla güvenlik sağlamasıdır. Teknoloji ile ilgili olarak bu kadarı yeterli. Ancak quattro yu eşsiz yapanın herhalde bazı müşterilerin söylediği sanki aracın yola yapıştığı duygusudur. Opsiyonel spor diferansiyelli quattro bu benzersiz quattro duygusunu daha da arttırır. Dönerken ve virajlarda araçlar önden savrulma eğilimi gösterir. Bu alışılagelmiş bir fizik sürecidir. Hareketli bir gövde bir yön değişikliğine karşı koyar. Esnek lastikler ve yürüyen aksam yatakları, araç yeni yöne girerken kasılır. Virajda hızlanma esnasında ön aks yükü azalır ve lastiğe daha az yer tutuş kuvveti aktarılabilir, dolayısıyla araç önden savrulur. Arka akstaki spor diferansiyelli quattro ile otomobil Carving kar kayakları üzerinde olduğu gibi hemen hemen virajların her türünü alır. Zira quattro arka aks diferansiyeli sol ve sağ tarafların her birinde iki diş kademesi olan bir ek ünite ile genişletilmiştir. Bunlar arka aks tekerleklerinin her birinin farklı bir çekiş torku almasını sağlar. elektro hidrolik bir uygulama elemanının kavramalarını kumanda eder. Örneğin direksiyon açısı, enine savrulma, savrulma açısı ve sürüş hızına bağlı olarak kontrol ünitesi sürüş durumuna uygun tekerlek torkları dağılımını hesaplar. Böylece dönme veya bir virajda hızlanma esnasında kuvveti virajın dış tarafındaki arka tekerleğe yöneltir. Etkisi otomobilin sanki çekiş kuvveti tarafından virajın içine itilmesi ve ön tekerleklerin açısını takip etmesidir. Sol ve sağ taraflardaki farklı çekiş kuvvetleri birlikte dönerler, şimdiye kadarki alışılagelmiş direksiyondan yapılan düzeltmeler artık hemen hemen hiç gerekli değildir. Spor diferansiyelli quattro Çekiş kuvvetlerini kademesiz ve değişken olarak arka tekerlekler arasında dağıtır, virajlarda yüksek ataklık ve hayran bırakan bir sürüş dinamiği sağlar.

48 48 Gece görüş asistanı/head-up Ekran Algılanan yolcuların işaretlendiği gece görüş asistanı Gündüz ve gece. Fark var mı? İnsan gözü en hassas duyu organlarından biridir. Ancak bazen gözden bile bir şey kaçabilir. Örneğin karanlık olduğunda veya gözleriniz kamaştığında böyle bir durumla karşılaşabilirsiniz. Bu durumda size yardımcı olmak için elimizden gelenin en iyisini yapmaktayız. Algılanan yayaların işaretlendiği opsiyonel gece görüş asistanı bir termal kamera yardımıyla aracın önündeki bölgenin resmini çekmekte ve yaklaşık 15 metreden 90 metreye kadar olmak üzere algılanan yayaları resimde sarı renkli bir işaret ile işaretleyerek öne çıkarmaktadır. Sistem araç ile algılanan yaya arasında bir çarpışma tehlikesi belirlerse, işaretin rengi kırmızıya dönüşür ve bir uyarı sesi çalar. Gece görüş asistanını, far şalterindeki bir düğme ile açabilir ve kapatabilirsiniz. CAR(otomobil) menüsünde kişi işareti, uyarı sesi ve resim kontrastını kendinize göre oluşturabilirsiniz. Opsiyonel Head-up ekran ile gece görüş asistanı amaca uygun şekilde tamamlanabilir. Gösterilen içerikler sürücünün dolaysız görüş alanının içindedir. Bakışların yoldan daha az ayrılması dolayısıyla trafikte olup bitenler ile ilgili olarak dikkatin dağılması önemli ölçüde azalmıştır. Böylece sanal (head-up) ekrandaki görüntü, karayolu trafiğinde daha fazla güvenlik konusunda yardımcı olur. İçerikleri Car (otomobil) menüsünde kendiniz konfigüre edebilirsiniz. O anki seyir hızının ve navigasyon verilerinin yanı sıra örneğin sürücü yardım sistemlerinin bilgileri ve izin verilen hız sınırı görüntülenebilir. Belirlenen yayaların işaretlendiği gece görüş yardımcısı aktif durumdayken sistem, olası bir tehlike belirlediğinde sanal ekranda bir uyarı sembolü görünür. Olabilecek en iyi okunabilirlik için sanal ekranı rahatça bireysel oturma konumunuza göre ayarlayabilirsiniz.

49 Saptama aralığında algılanan yayalar resimde sarı renkte işaretlenir. Sistem bir çarpışma tehlikesi belirlerse, işaretin rengi sarıdan kırmızıya geçer ve bir uyarı sesi olur. Şematik gösterim

50 50 LED-Farlar <300 C Aydınlatma konusu Alışılagelmiş ampuller 300 C ye kadar ısınırlar. LED lambalar yüksek teknolojik düzeyleri nedeniyle biraz hassastırlar ve bu nedenle 150 C den fazla ısınmamalıdırlar. Motor nedeniyle farların çevresi yanmadan önce yaklaşık 120 C sıcaklıktadır. Yani teorik olarak LED farların yanabilmeleri için ilave bir soğutucu gerekir. Ancak Audi mühendisleri LED farların iyi enerji kapasitelerini göz ardı etmek istemediler ve bundan dolayı fazla düşünmeye gerek görmeden tamamen yeni bir şey olan ısıyı LED çiplerinden uzaklaştıran bir fan keşfettiler. Bu fanda özel olan ilave yararıdır. Alışılagelmiş ampuller yüksek çalışma sıcaklıklarından dolayı farlardaki buzlanmayı çözebilirler, ancak LED ler bunu yapamazlar. Buna karşılık yeni geliştirilmiş fan LED çiplerinden gelen sıcak havayı doğrudan far camına gönderir ve dolayısıyla buzlanmanın çözülmesini sağlar veya buğulanmayı önler. Gündüz farı Kısa far Sinyal lambası Daha az enerji,daha fazla aydınlatma: Tamamı ile LED farları olan Audi A6 Sedan yılında beri Audi R8 tam LED farları olan ilk spor araç olarak sunulmuştur. Bu özel aydınlatma şimdi talep üzerine Audi A6 Sedan için de temin edilebilmektedir. Bir tam LED far alışılagelmiş aydınlatmalardan daha az enerji tüketmekle kalmamakta, aynı zamanda daha aydınlık ışık rengiyle kesinlikle göze daha hoş gelmektedir. Kısa far markaya özgü bir çizgiye yerleştirilmiş üç ayrı aydınlatma modülünden oluşmaktadır. Dolayısıyla Audi A6 Sedan geceleri dahi diğer araçlardan ayrılacaktır. Uzun far, gündüz farı ve sinyal lambası da LED teknolojisinde üretilmiştir. Tüm fonksiyonlar için aynı malzemenin kullanılması sayesinde aydınlatma düzenlemede çok yeni olanaklar oluşmaktadır. Dolayısıyla yeni Audi A6 Sedan her durum için doğru aydınlatmaya sahiptir. 110 km/h nin üzerinde aydınlatma mesafesini hemen hemen iki katına (kısa far ile yaklaşık 70 m den otoyol aydınlatması ile 120 m ye) çıkaran bir otoyol aydınlatması mevcuttur. A6 Sedan da ilaveten bir gündüz farı-sinyal lambası kombinasyonu ve alışılagelmiş sis farlarını gereksiz kılan bir tüm hava koşulları aydınlatması bulunmaktadır. Bunun için LED modüllerinin ayrı ayrı akıllıca kumanda edilmeleri sayesinde yağmur veya sis nedeniyle kendi gözlerinizin kamaşması önlenecek şekilde yeni ışık dağılımları oluşturulmaktadır. Yakıt tüketimi ve CO₂ emisyonu değerlerini sayfa 102 den itibaren bulabilirsiniz.

Audi A7 Sportback Audi S7 Sportback

Audi A7 Sportback Audi S7 Sportback Donanımlar Audi A7 Sportback/S7 Sportback HomeLink 86 İç aydınlatma 85 İç ve dış aydınlatma paketi 85 İlkyardım malzemesi 98 Isı yalıtımlı cam 87 Isıtmalı koltuklar 88 ISOFIX çocuk koltuğu bağlantısı 88

Detaylı

Audi A6 allroad quattro. Audi Teknoloji ile bir adım önde

Audi A6 allroad quattro. Audi Teknoloji ile bir adım önde A6 Audi A6 allroad quattro Audi Teknoloji ile bir adım önde Sayfa Büyüleyicilik 4 Audi A6 allroad quattro Teknik 22 Audi ultra 30 MMI MMI Multimedya arayüzü 24 FSI /TFSI 31 Audi connect 26 TDI 32 Audi

Detaylı

Audi A4 A4 Avant A4 allroad quattro Audi S4 S4 Avant Audi Teknoloji ile bir adım önde

Audi A4 A4 Avant A4 allroad quattro Audi S4 S4 Avant Audi Teknoloji ile bir adım önde A4 Audi A4 A4 Avant A4 allroad quattro Audi S4 S4 Avant Audi Teknoloji ile bir adım önde Sayfa Büyüleyicilik 4 Audi A4 Sedan ve A4 Avant 26 Audi A4 allroad quattro 36 Audi S4 Sedan ve S4 Avant Teknik

Detaylı

Audi A6 Sedan A6 Avant A6 allroad quattro Audi S6 Sedan S6 Avant. Teknoloji ile bir adım önde

Audi A6 Sedan A6 Avant A6 allroad quattro Audi S6 Sedan S6 Avant. Teknoloji ile bir adım önde A6 Audi A6 Sedan A6 Avant A6 allroad quattro Audi S6 Sedan S6 Avant Audi Teknoloji ile bir adım önde Sayfa Büyüleyicilik 4 Audi A6 Sedan ve A6 Avant 18 Audi A6 allroad quattro 26 Audi S6 Sedan ve S6 Avant

Detaylı

larınızın altında döşemelerin gıcırdama sesleri, bildiğiniz kokular, benzersiz bir silü. Net şekli, arazi efsanesi olan G-Serisiʼni hatırlatıyor.

larınızın altında döşemelerin gıcırdama sesleri, bildiğiniz kokular, benzersiz bir silü. Net şekli, arazi efsanesi olan G-Serisiʼni hatırlatıyor. GLK-Serisi. larınızın altında döşemelerin gıcırdama sesleri, bildiğiniz kokular, benzersiz bir silü. Net şekli, arazi efsanesi olan G-Serisiʼni hatırlatıyor. Tamponda LED gündüz seyir l in birer göstergesidir

Detaylı

CLS-Serisi. Coupé ve Shooting Brake.

CLS-Serisi. Coupé ve Shooting Brake. CLS-Serisi. Coupé ve Shooting Brake. Yeni nesil CLS. Işıldayan tasarım. İnsan, hayatında kaç defa sıra dışı bir kişilikle karşılaşır? Eğer isterseniz, her gün ve her sürüşte olabilir. Yeni nesil CLS, geleceğe

Detaylı

BMW Serisi Sedan. Sheer Driving Pleasure. www.bmw.com.tr BMW SERİSİ SEDAN. BMW EFFICIENTDYNAMICS. DAHA AZ TÜKETİM. DAHA FAZLA SÜRÜŞ KEYFİ.

BMW Serisi Sedan. Sheer Driving Pleasure. www.bmw.com.tr BMW SERİSİ SEDAN. BMW EFFICIENTDYNAMICS. DAHA AZ TÜKETİM. DAHA FAZLA SÜRÜŞ KEYFİ. BMW Serisi Sedan www.bmw.com.tr Sheer Driving Pleasure BMW SERİSİ SEDAN. BMW EFFICIENTDYNAMICS. DAHA AZ TÜKETİM. DAHA FAZLA SÜRÜŞ KEYFİ. BAZEN BİR RESİM BİN SÖZCÜĞE BEDELDİR. Editoryal HER AN DAHA DA MÜKEMMEL.

Detaylı

BMW X. Sheer Driving Pleasure. www.bmw.com.tr YENİ BMW X. BMW EfficientDynamics Daha az tüketim. Daha fazla sürüş keyfi.

BMW X. Sheer Driving Pleasure. www.bmw.com.tr YENİ BMW X. BMW EfficientDynamics Daha az tüketim. Daha fazla sürüş keyfi. BMW X www.bmw.com.tr Sheer Driving Pleasure YENİ BMW X. BMW EfficientDynamics Daha az tüketim. Daha fazla sürüş keyfi. BROŞÜRÜ- NÜZDEN DAHA FAZLA YARARLA- NIN. YENİ BMW X3. SINIRSIZ ÇOK YÖNLÜLÜK. GÖSTERİLEN

Detaylı

YENİ BMW SERİSİ SEDAN. TUTKU KAZANIR. BMW EfficientDynamics Daha az tüketim. Daha fazla sürüş keyfi. BMW Serisi Sedan. Sheer Driving Pleasure

YENİ BMW SERİSİ SEDAN. TUTKU KAZANIR. BMW EfficientDynamics Daha az tüketim. Daha fazla sürüş keyfi. BMW Serisi Sedan. Sheer Driving Pleasure BMW Serisi Sedan www.bmw.com.tr Sheer Driving Pleasure YENİ BMW SERİSİ SEDAN. TUTKU KAZANIR. BMW EfficientDynamics Daha az tüketim. Daha fazla sürüş keyfi. TARZ İLE STANDART KARŞI KARŞIYA. Yeni BMW Serisi

Detaylı

Giriş Sportif ve geliştirilmiş Freelander 2. Güç Motor ve vites seçenekleri, performans ve ekonomi. Üstün özellikler Asfalt ve arazide üstün yetenek

Giriş Sportif ve geliştirilmiş Freelander 2. Güç Motor ve vites seçenekleri, performans ve ekonomi. Üstün özellikler Asfalt ve arazide üstün yetenek Giriş Sportif ve geliştirilmiş Freelander 2 SAYFALAR 2-5 Güç Motor ve vites seçenekleri, performans ve ekonomi SAYFALAR 6-9 Üstün özellikler Asfalt ve arazide üstün yetenek SAYFALAR 10-13 Akıllı teknoloji

Detaylı

>> Şehir için harika bir fikir. smart fortwo pure, pulse, passion, smart BRABUS ve BRABUS Xclusive.

>> Şehir için harika bir fikir. smart fortwo pure, pulse, passion, smart BRABUS ve BRABUS Xclusive. (Sabit telefondan ücretsiz arama. Cep telefonlarından aramalar için ücretler farklı olabilir.) D/A/CH smart Infocenter 00800 2 77 77 77 7 smart ınızı Avrupa Birliği nin (AB) ikinci el araç yasası gereğince

Detaylı

POLO. BÜYÜKSÜN. Volkswagen seemore ile Polo, ios ve Android tabanlı cihazınızda.

POLO. BÜYÜKSÜN. Volkswagen seemore ile Polo, ios ve Android tabanlı cihazınızda. Polo POLO. BÜYÜKSÜN. Volkswagen seemore uygulaması; Volkswagen in ilanlarına, kataloglarına, broşürlerine, TV reklamlarına, hatta radyo spotlarına yerleştirdiği özel içerikleri, ios ve Android tabanlı

Detaylı

Yeni Vito Select, çok özel hissetmeniz için ünlü olmanız gerekmiyor.

Yeni Vito Select, çok özel hissetmeniz için ünlü olmanız gerekmiyor. Yeni Vito Select. Yeni Vito Select, çok özel hissetmeniz için ünlü olmanız gerekmiyor. Her türlü yol şartına uygun bir şekilde tasarlanmış olan yeni Vito Select, çok yönlülüğü, konforu ve her zaman güvenilir

Detaylı

Volvo Trucks. Driving Progress. volvo fh serisi. volvo fh ve volvo fh16 ürün kılavuzu

Volvo Trucks. Driving Progress. volvo fh serisi. volvo fh ve volvo fh16 ürün kılavuzu Volvo Trucks. Driving Progress volvo fh serisi volvo fh ve volvo fh16 ürün kılavuzu Geleceğin kamyonu şimdi daha da fütüristik. Aslında, zaten başarılı olmuş bir konsepti değiştirmemek gerektiğini söylerler.

Detaylı

Mutluluğu yolda bulun.

Mutluluğu yolda bulun. E-Serisi. Sedan. Mutluluğu yolda bulun. Gözünüzde bıraktığı ilk izlenimden parmak uçlarınızdaki son karıncalanmaya kadar yeni E-Serisi AVANTGARDE, karşılaşmanın ilk saniyesinden son saniyesine kadar ikna

Detaylı

YENİ FORD FOCUS. Temmuz 2012 / 20.000. Bayi Kaşesi. Bilgi İçin Ford Direkt Hattı. www.ford.com.tr

YENİ FORD FOCUS. Temmuz 2012 / 20.000. Bayi Kaşesi. Bilgi İçin Ford Direkt Hattı. www.ford.com.tr Temmuz 2012 / 20.000 YENİ FORD FOCUS Bilgi İçin Ford Direkt Hattı Bayi Kaşesi 444 3 6 7 3 444 F O R D www.ford.com.tr Bu broşür Ford orijinal aksesuarları ve Ford araçları için onaylanmış aksesuar üreticilerinin

Detaylı

> www.landrover.com.tr RANGE ROVER SPORT

> www.landrover.com.tr RANGE ROVER SPORT RANGE ROVER SPORT Tasarım İç Mekân Performans Yetenekler Sayfa 2 Sayfa 6 Sayfa 16 Sayfa 20 Şık, daha keskin, daha çağdaş bir kimlik Spor lüks ve sezgisel özellikler Üç gelişmiş motor güç, performans ve

Detaylı

Yeni Vito. Kombi, Mixto ve Panelvan.

Yeni Vito. Kombi, Mixto ve Panelvan. Yeni Vito. Kombi, Mixto ve Panelvan. Yeni Vito. Kendi işinin patronları da terfi eder. Hafif ticari araçların uzmanı Mercedes-Benz den gerçek ticaret erbapları ve işinin uzmanları için yepyeni bir araç:

Detaylı

YENİ FORD TOURNEO CUSTOM

YENİ FORD TOURNEO CUSTOM YENİ FORD TOURNEO CUSTOM 1 2-5 Ford kinetik tasarım 6-9 Kalite 10-11 Çevre dostu 12-13 Güvenlik 14-17 Akıllı teknolojiler 18-23 Donanım seviyeleri Araçlarımızın heyecan verici tasarımının sırrı. Cesur

Detaylı

GÜZEL BİR ŞEY GÖRDÜKLERİNDE İNSANLARIN GÖZBEBEKLERİ %20 ORANINDA BÜYÜR.

GÜZEL BİR ŞEY GÖRDÜKLERİNDE İNSANLARIN GÖZBEBEKLERİ %20 ORANINDA BÜYÜR. GOLF İYİ BİR OTOMOBİL ÜRETMEK İÇİN İNANLARI İYİ TANIMALIINIZ. DAHA ÇOK KULAK VERDİK, DAHA FAZLA ZAMAN HARCADIK VE DAHA ÇOK ORU ORDUK. BİR TEK AMACIMIZ VARDI: ÜRÜCÜÜNÜ İYİ TANIYAN, YALNIZCA BUGÜNÜN DEĞİL,

Detaylı

www.landrover.com.tr PERFORMANS İÇ MEKAN TÜM KOŞULLARDA TASARIM Sayfa 12 Sayfa 16 Sayfa 8 Sayfa 2

www.landrover.com.tr PERFORMANS İÇ MEKAN TÜM KOŞULLARDA TASARIM Sayfa 12 Sayfa 16 Sayfa 8 Sayfa 2 RANGE ROVER EVOQUE www.landrover.com.tr TASARIM TÜM KOŞULLARDA PERFORMANS İÇ MEKAN Sayfa 2 Sayfa 8 Sayfa 12 Sayfa 16 ÖNEMLİ UYARI: Land Rover, araçlarının teknik özelliklerini, tasarımını ve üretimini

Detaylı

Yeni Passat ve Yeni Passat Variant

Yeni Passat ve Yeni Passat Variant Yeni Passat ve Yeni Passat Variant En az sizin kadar özel. Yeni Passat ve Yeni Passat Variant ın özgüveninin ne kadar yüksek olduğunu daha ilk bakışta fark edeceksiniz. Özgün tasarımlı LED High ön farlar

Detaylı

C mon! Ne için bekliyorsunuz?

C mon! Ne için bekliyorsunuz? Opel Corsa Motorlar ve Şanzımanlar 15 Sürüş Dinamiği 17 C mon! Ne için bekliyorsunuz? Güvenlik Konfor Akıllı Çözümler 18 20 23 Eğlenceyi sürüş keyfine çevirin. Opel Corsa nın mükemmel görünüşü heyecan

Detaylı

> > RANGE ROVER SPORT 2012

> > RANGE ROVER SPORT 2012 RANGE ROVER SPORT 2012 En lüks sports tourer. Olağanüstü asfalt dinamikleri, sınıfının lider konfor özellikleri ve üstün yetenekleri ile mükemmel. Yenilenen gövdesi, mükemmel iç tasarımı, iki farklı olağanüstü

Detaylı

HAYATI TÜM RENKLERİYLE YAŞAYIN DİYE TÜM VOLKSWAGENLERİN YETENEKLERİ ONDA TOPLANDI.

HAYATI TÜM RENKLERİYLE YAŞAYIN DİYE TÜM VOLKSWAGENLERİN YETENEKLERİ ONDA TOPLANDI. Yeni Tiguan HAYATI TÜM RENKLERİYLE YAŞAYIN DİYE TÜM VOLKSWAGENLERİN YETENEKLERİ ONDA TOPLANDI. İÇİNDEKİLER. 04 DONANIM & TEKNOLOJİLER. 10 Trend & Fun 11 Sport & Style 12 White Night 14 Dış donanım 16 İç

Detaylı

YENİ FORD TRANSIT CUSTOM

YENİ FORD TRANSIT CUSTOM YENİ FORD TRANSIT CUSTOM 1 2-5 Ford kinetik tasarım 6-9 Kalite 10-11 Çevre dostu 12-13 Güvenlik 14-17 Akıllı teknolojiler 18-21 Gövde tipleri Araçlarımızın heyecan verici tasarımının sırrı. Cesur ve dinamik

Detaylı

MERCEDES YENİ C-SERİSİNİ TANITTI

MERCEDES YENİ C-SERİSİNİ TANITTI YIL: 11 SAYI: 146 OCAK 2014 F YATI: 5 TL www.autowritetr.com MERCEDES YENİ C-SERİSİNİ TANITTI 2013 ÜN SATIŞ RAKAMLARI VE ENLERİ OGD OTOMOTİV GAZETECİLERİ DERNEĞİ nin kurulum çalışmalarına başladığımız

Detaylı

VOLKSWAGEN TÜM MODELLER KATALOĞU

VOLKSWAGEN TÜM MODELLER KATALOĞU VOLKSWAGEN TÜM MODELLER KATALOĞU 2 VOLKSWAGEN DÜNYASINA HOŞ GELDİNİZ. İçindekiler Polo sf. 4-7 Yeni Golf sf. 8-11 Jetta sf. 12-15 Passat sf. 16-19 Passat Variant sf. 20-23 Scirocco sf. 24-27 The Beetle

Detaylı

YENİ FORD TOURNEO COURIER

YENİ FORD TOURNEO COURIER YENİ FORD TOURNEO COURIER İleri görüşlü. İlham verici. Dikkat çekici. Her otomobil onun imzasını taşıyor. Her maceranızda, yanınızda. Yeni Ford Tourneo Courier İyi zaman geçirmek kavramını tam anlamıyla

Detaylı

YENİ FORD TOURNEO COURIER

YENİ FORD TOURNEO COURIER YENİ FORD TOURNEO COURIER İleri görüşlü. İlham verici. Dikkat çekici. Her otomobil onun imzasını taşıyor. Her maceranızda, yanınızda. Yeni Ford Tourneo Courier İyi zaman geçirmek kavramını tam anlamıyla

Detaylı