Nano Teknoloji Nedir? Nanoprotech Nedir? Teknik Özellikleri Yetenekleri Uygulama Alanları Test ve Sertifikalar

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Nano Teknoloji Nedir? Nanoprotech Nedir? Teknik Özellikleri Yetenekleri Uygulama Alanları Test ve Sertifikalar"

Transkript

1

2 Nano Teknoloji Nedir? Nanoprotech Nedir? Teknik Özellikleri Yetenekleri Uygulama Alanları Test ve Sertifikalar

3 "Nano" Yunancadan ve Latinceden alınmış bir sözcüktür ve anlamı cüce demektir. Ayrıca kısaltma olarak milyarda bir olarak da kullanılır. Buna göre nano metrik sistemin içinde bir metrenin milyarda biri veya bir milimetrenin milyonda biridir. Maddelere, milimetrenin milyonda biri büyüklüğündeki yapılara inerek yeni sentez özellikleri kazandıran nanoteknoloji, yakın gelecekte tüm dünyanın sanayi kollarına ve insan hayatının her yönüne yön verecek. Nano Teknoloji, Atom ve molekül ölçeğinde özel yöntem ve tekniklerle yapıların, materyallerin ve araçların inşa edilmesini; bu ölçekte ölçme, tahmin etme, izleme ve yapım faaliyetlerinde bulunmayı ve bu ölçeğin bazı temel özelliklerinden yararlanma kabiliyetini ifade eder.

4 Su geçirmez ve su itici bir tabaka oluşturur. NanoProtech partikülleri mikro yarık ve çatlaklara nüfuz ederek burada birikmiş suyu da atarlar. Uygulanan yüzeydeki nemi tamamen elimine eder. Suyun içinde dahi elektrik kontaklarının çalışma kalitesinin arttırır. Kaçağa karşı önleyici bir tabaka oluşturur. Ekipmanı demonte edilmesine ihtiyaç duymadan, ulaşılması zor noktalara dahi sızabilen bir yapıya sahiptir. Mikro çatlak ve yarıkları doldurarak mevcut su ve kirliliği dışarı atar. Keçelerin esnekliğini sağlar. Metallere, plastiklere, kauçuğa, cama, emayeye, verniğe, boyaya, seramiklere, elektriki ve elektronik bileşenlere zarar vermez. Suda çözülmez. Emülsiyon (sıvıçözüt) oluşturmaz. Yalıtkandır. Silikon, akrilik, lastik, teflon, aromatik bileşenlere sahip değildir. İnsan sağlığı ve çevre için güvenlidir. Özelliklerini ve etkilerini -80 C ile +160 C sıcaklık aralığında korur. Buharlaşmaz. Uygulanan yüzeyin maruz kaldığı sürtünme oranına bağlı olarak 1 ila 3 yıl boyunca koruma sağlar.

5 Özellikler: Elektrik ve elektronik ekipmanı; her türlü nem, buhar, terleme, tuzluluk, sis, yağmur, asit yağmuru, deniz suyu ve klorlu suya karşı korur. Korozyona karşı korur. Elektrik ve elektronik kontakların kısa devre olmasına ve donmasına karşı korur. Suya, neme, oksidasyona ve korozyona maruz kalan elektrik ve elektronik kontakların tekrar fonksiyonel şekilde çalışmalarını sağlar. Elektrik ve elektronik kontaklarında küflenme ve paslanmayı engeller. Yalıtkanlığı arttırır. Özellikle nemli ortamlarda çalışan elektriki ekipmanların direnç ve yalıtım değerlerini iyileştirir, korur ve geliştirir. Elektrik kontaklarını kirden ve tozdan temizler ve korur. Elektriki cihaz ve elektronik ekipmanların çok nemli ve ekstrem hava şartlarındaki çalışma ömrünü uzatır. Elektriki kontakların çalışma kalitesini arttırır ve elektrik kaçağını engeller. Statik elektrik ve kısa devreye karşı korur. Suya maruz kalmış elektriki ekipmanın çalışmasını sağlar.

6 Avantajları: Neme Karşı Üstün Koruma Oksidasyon sebebiyle çalışmayan kontakların onarımı Kir ve tozdan temizler ve tekrar oluşmasını engeller Ani ve büyük sıcaklık değişimlerinde de karakteristik özelliklerini korur ve görevini yapar. Uygulama alanındaki ekipmanın ömrünü uzatır. Diğer ürünlerin aksine, NanoProtech, yüksek mekanik yüklere dayanıklı, nemi hapsetmeyen, isopropanol ve etilen glikol içermeyen; buharlaşmayan ve kullanımından sonra extra bir temizlik gerektirmeyen bir yapıya sahiptir. Nemi korumasının yanı sıra ilgili alanın fonksiyonelliği ile ilgili yağlama görevini de yapar. Koruyucu tabaka uygulama yüzeyine sıkıca tutunarak yüksek mekanik strese dayanıklı hale gelir. İletkenlerin arasındaki resistansı yükselten bir flim tabakası oluşturur. Bu doğrultuda, NanoProtech'inizi, montajı tamamladıktan sonra kullanmayı tercih edebilirsiniz. Uygulamadan önce yüzey üzerinde özel bir hazırlık yapmanıza gerek yoktur ve ıslak yüzeylerde bile etkilidir.

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25 Sıkça Sorulan Sorular; NANOPROTECH Elektrik ürününün iletkenliği ve yalıtkanlığı aynı anda nasıl arttırabildiğini açıklayabilir misiniz? NANOPROTECH Elektrik koruma tabakası yalıtkanlık direncini arttıran dielektrik özelliklere sahiptir. Aynı zamanda, bu koruyucu tabaka yüzeylerin elektrik iletkenliğini arttırır. Koruyucu tabaka, bir dereceye kadar yüksek dielektrik özelliklere sahiptir. Yüzeye uygulandıktan sonra, yüzeyi temizler, nemi dışarıya atar ve zamanla sertleşmeyen elastik bir tabaka oluşturur. 24 saat içerisinde yüzeyin yalıtkanlık özellikleri artar ve yalıtkanlık direnci gelişir. Dahası, bu tabaka elektrik kaçağı oluşumunu engeller ve yüzeyi oksidasyona karşı korur. Ürünü iletken kontaklara uyguladıktan sonra, yüzeyleri temizlenir, nem dışarı atılır, oksitlenme ve pas oluşumu kaldırılarak elektrik iletkenliği arttırılır. Koruyucu tabakanın sadece mikron kallınlığında olması nedeniyle iletken kontak alanlarında akım kolaylıkla geçiş yapar. NANOPROTECH uygulamasından önce yüzeyin maksimum sıcaklığı ne olmalıdır? Maksimum yüzey sıcaklığı +35C yi geçmemelidir, çünkü püskürtücü gazlar alev alabilir. Minimum yüzey sıcaklığı da -40C den daha düşük olmamalıdır.(sıcaklık düştükçe ürün etkin bir şekilde yayılamaz.) NANOPROTECH uygulamasından sonra etkin koruma için sıcaklık aralığı nedir? Minimum sıcaklık -80C dir (Metalde buzlanmayı ve donmayı engeller), maksimum sıcaklık +160C dir (+250C de NANOPROTECH tamamıyla yanar)

26 NANOPROTECH Elektrik i, 1000V, 50,000V ve 100,000V ile çalışan elektrik kontaklarına uygulanabilir mi? Bu voltaj değerlerinde de korozyona, kısa devreye ve oksidasyona karşı korur mu? Evet, NANOPROTECH Elektrik, bu şartlarda kullanılabilir. Korozyona ve oksidasyona karşı tam koruma sağlar. Ancak kısa devreye karşı sınırlı bir koruma sağlar. NANOPROTECH metalleri, elektrikli ekipmanları ve baskı devreleri hidrojen sülfür gazına karşı da korur mu? Evet. NANOPROTECH hidrojen sülfüre karşı dayanıklı bir koruma sağlar. NANOPROTECH uygulanmış yüzeye boya yapabilir miyiz? Evet, yapabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey herhangi bir yağ giderici kullanarak boyadan önce yüzeyi temizlemeniz. NANOPROTECH i boyalı yüzeylerde kullanabilir miyiz? Evet. Boyalı yüzeylerde de neme karşı tam korunma sağlanır. NANOPROTECH i yüzeyi boyamadan önce yüzeyden kaldırmalı mıyız? Evet, kaldırmalısınız. Çünkü NANOPROTECH, yüksek kalitede yağ içerdiğinden boyanızın uygun şekilde kurumasını engeller.

27 NANOPROTECH in etki süresi nedir? Uygulama yapılan ekipmanın kullanım koşullarına bağlıdır. Genellikle fiziksel olarak yüzeyinde sürtünme olmayan alanlarda 1 ile 3 yıl arasında koruma sağlar. NANOPROTECH in materyal üzerinde bir zararı var mıdır? Yoktur. Hiçbir metal, plastik, kauçuk, cam, kaplama, boya, seramik ve elektrik motoruna karşı zararı yoktur. NANOPROTECH ürünleri RoHS standartlarını karşılıyor mu? (RoHS- Tehlikeli Maddelerin Kısıtlanması, Avrupa Birliğinin Şub 2003 tarihli tehlikeli maddelerin kısıtlanmasına yönelik direktifi) Evet, NANOPROTECH RoHS standartlarını karşılamaktadır. NANOPROTECH ürünleri zararlı veya kanserojen madde içermez. Ürün etiketinde neden çabuk tutuşan ifadesi yer almaktadır? NANOPROTECH ürünleri içeriğinde çabuk tutuşan propan ve bütan bulunan aerosol şişelerde satılmaktadır. Ürün uygulandıktan 15 dakika sonra ve sprey olarak kullanılmasını sağlayan bu itici gazların buharlaşmasından sonra NANOPROTECH tabakası artık yanıcı özellikde değildir. NANOPROTECH ürünleri deniz suyuna ve kimyasal ajanlara karşı dayanıklı mıdır? Evet, dayanıklıdır. NANOPROTECH koruyucu tabakası deniz suyu, tuz, kimyasal ajanlar ve asidik etkilere karşı uzun süreli koruma sağlar. Belirli aralıklarla tekrar yapılacak NANOPROTECH uygulamasıyla bu korumanın etkinliği arttırılabilir.

28 Bütün NANOPROTECH ürünleri yağlama özelliğine sahip midir? Evet, sahiptir. NANOPROTECH hareketli parça ve mekanizmalar için mükemmel bir yağlama özelliğine sahiptir. NANOPROTECH suyun altında çalışan ekipmanda kullanılabilir mi? Evet, suyun altında çalışan ekipmanda kullanılabilir. Bununla beraber aşağıdaki materyaller üzerinde devamlı bir koruyuculuğu yoktur. Kağıt kapasitörler, hoparlörler, kağıt membranlı mikrofonlar suyu absorbe edecektir. Radyo ekipmanı suyun altında kullanılır ancak frekansını değişecektir. NANOPROTECH çalışan, üzerinde elektrik bulunan, prize bağlı elektrikli ekipmanda kullanılabilir mi? Hayır, kullanılamaz. Bu ürün sprey olarak kullanılabilmesi maksadıyla propan ve bütan içerdiğinden, uygulama öncesi elektrikli ekipmanlarınızın üzerinde enerji olmadığını kontrol etmeli ve uygulama sonrası 15 dakika süresince cihazlarınızı devreye almamalısınız.

29 2007 DEN İTİBAREN 50 DEN FAZLA ÜLKEDE RESMİ DİSTRİBÜTÖRLÜK

30 NANOPROTECH ELEKTRİK MOTOR TESTİ (TUZLU VE NORMAL SU TANKINDA)

31 NANOPROTECH NASIL ÇALIŞIR?

32 LOTUS ETKİSİ : Bir yüzeyin üzerindeki su damlacıklarına bakıldığında küçük boncuklar şeklinde olduklarını gözlemleyebiliriz. Çoğu yüzeyler bu tarz su toparlayıcı özelliğe sahiptirler. Su damlacıklarının yüzey ile birleştikleri noktadaki açıya bakarak yüzeyin su sever veya su itici özelliğine sahip olup olmadığını kolayca görebiliriz. Su itici (Hidrofob) yüzeylerde bu açı 90 'den fazla olmalıdır ve daha az olduğu taktirde su iticilikten bahsedilemez. Bir yüzey nekadar geniş açı ile su damlacıkların toparlanmasını sağlarsa okadar hidrofob sayılır. Doğada bilinen en hidrofob yüzey Nilüfer çiçeğinin yüzeyidir ve 142 'lik açıya sahiptir. Hidrofob yüzeyler kir, yağ ve kireç tutunmasını zorlaştırırve yüzeylerin kolay temizlenmesini sağlar. Suyla ıslanan yüzeyler (yani temas açısı 90 dereceden küçükse) susever (hidrofil) olarak adlandırılırken, suyla ıslanmayan yüzeyler susevmez (hidrofob) olarak adlandırılırlar. Suya karşı hiç ıslanmayan yüzeyler ise süperhidrofob olarak adlandırılır, ve temas açısı 150 derece veya üstüdür

ZORLU ÇEVRE KOŞULLARINA KARŞI KORUNMASI

ZORLU ÇEVRE KOŞULLARINA KARŞI KORUNMASI DIŞ MEKANLARDA ÇALIŞAN ELEKTRONİK DEVRELERİN ZORLU ÇEVRE KOŞULLARINA KARŞI KORUNMASI Necdet ÖZYÖNÜM - necdet.ozyonum@c3teknoloji.com Yıllar öncesinde hayat koşulları daha ilkel, teknolojiden beklentiler

Detaylı

YAĞ SÖKÜCÜLER. Konsantre Su Bazlı Yağ Sökücü. RESOLVER -EX Konsantre Su Bazlı Yağ Sökücü. Alkali Toz Yağ Alma Ürünü

YAĞ SÖKÜCÜLER. Konsantre Su Bazlı Yağ Sökücü. RESOLVER -EX Konsantre Su Bazlı Yağ Sökücü. Alkali Toz Yağ Alma Ürünü YAĞ SÖKÜCÜLER RESOLVER Yüksek Konsantre Su Bazlı Yağ Sökücü Su ile karıştırılarak kullanılan güçlü yağ sökücüdür. Tüm sanayi yağları üzerinde etkili ve hızlı sonuç verir. Katı yağlar, gıda yağları, gres

Detaylı

Teknik-Kimyasal Ürünler

Teknik-Kimyasal Ürünler Teknik-Kimyasal Ürünler Araç Kimyasalları Kaporta Kimyasalları Teknik Araç Kimyasalları Araç Temizleme ve Bakım Cam Yapışıtırıcıları ve Aksesuarları Araç Kimyasalları Kaporta Kimyasalları...............................

Detaylı

WORLDWIDE PARTNER OF THE AUTOMOTIVE TRADE

WORLDWIDE PARTNER OF THE AUTOMOTIVE TRADE PROTEC Servis Bakım Ürünleri Tic.Ltd.Şti. Atatürk mh. Ekincioğlu sk. No: 39 Ataşehir / İstanbul WORLDWIDE PARTNER OF THE AUTOMOTIVE TRADE Tel : 0216 577 75 96 Fax : 0216 456 01 05 posta@protec-tr.com www.protec-tr.com

Detaylı

Elektrostatik Toz Boyama Nedir?

Elektrostatik Toz Boyama Nedir? Elektrostatik Toz Boyama Nedir? Elektrostatik toz boyama solvent içermeyen bir yüzey kaplama metodudur. Kaplayıcı malzeme, son kat boya tabakasını oluşturan çok ince toz boya partikülleridir. Toz boya,

Detaylı

Üretim, Bakım Onarım. için. özel ürünler. Katalog

Üretim, Bakım Onarım. için. özel ürünler. Katalog w orld wide Üretim, Bakım Onarım için özel ürünler Katalog dünya çapında En zorlu şartlarda da! 1 2 3 4 5 6 7 8 İçindekiler: Sayfa Firma 3 WEICON Plastik-Metal 4-8 WEICON Repair Stick (Tamir Çubukları)

Detaylı

AyDo Water Oil Safe formülü, Petrol/yağ temizleme sistemleri için geliştirilmiştir. Petrol ve türevlerinin bulaştığı tüm yüzeylere Püskürtülebilir.

AyDo Water Oil Safe formülü, Petrol/yağ temizleme sistemleri için geliştirilmiştir. Petrol ve türevlerinin bulaştığı tüm yüzeylere Püskürtülebilir. 1 AyDo Water Oil Safe formülü, Petrol/yağ temizleme sistemleri için geliştirilmiştir. Petrol ve türevlerinin bulaştığı tüm yüzeylere Püskürtülebilir. Temizleme işlemini çok kolaylaştırır. AyDo Water Oil

Detaylı

Teknik Spreyler. Yüzey ve pas koruması Temizleme ve yağdan arındırma Yağlama Çözme ve ayırma Bakım ve koruma

Teknik Spreyler. Yüzey ve pas koruması Temizleme ve yağdan arındırma Yağlama Çözme ve ayırma Bakım ve koruma Teknik Spreyler Yüzey ve pas koruması Temizleme ve yağdan arındırma Yağlama Çözme ve ayırma Bakım ve koruma Teknik Spreyler Aşağıdakiler için problem çözümleri Üretim Onarım Koruma Bakım WEICON Bu isim

Detaylı

TUNAP MOBİLİTE ATÖLYE SERVİS KİMYASALLARI TÜM ÜRÜN PROGRAMI

TUNAP MOBİLİTE ATÖLYE SERVİS KİMYASALLARI TÜM ÜRÜN PROGRAMI TUNAP MOBİLİTE ATÖLYE SERVİS KİMYASALLARI TÜM ÜRÜN PROGRAMI GELİŞTİRİLMİŞ MOBİLİTE İÇİN SATIŞ SONRASI ÇÖZÜMLER TUNAP Harekete Geçiren Kimya. TUNAP.COM TUNAP MOBİLİTE KALİTE. GÜVEN. TEKNİK UZMANLIK. TUTKU

Detaylı

Tekne Boyama Rehberi ve Renk Kartelası. Türkçe

Tekne Boyama Rehberi ve Renk Kartelası. Türkçe Tekne Boyama ve Türkçe Tekne Boyama ve Bir asrı aşkın süredir tüm tekne tiplerinin performansını artırmak, güzelleştirmek ve korumak için en yenilikçi boya çözümlerini biz yaratıyoruz. Nerede olduğunuz

Detaylı

Bir Dünya Markası 79 Ülkeye İhracat 20 Ülkede Satış Noktası

Bir Dünya Markası 79 Ülkeye İhracat 20 Ülkede Satış Noktası Bir Dünya Markası 79 Ülkeye İhracat 20 Ülkede Satış Noktası SU YALITIM ÜRÜNLERİ ISONEM HYBRID...002 Yeni Nesil Yalıtım ve Zemin Kaplaması ISONEM MS POLYMER...003 MS Polymer ISONEM SB SÜPER BİLEŞEN...004

Detaylı

Su Yalıtım ve Restorasyon Ürünleri

Su Yalıtım ve Restorasyon Ürünleri Su Yalıtım ve Restorasyon Ürünleri www.maxicoll.com Su ile Aranızda Maxicoll Var YAPI KİMYASALLARI SEKTÖRÜNDE YENİLİKÇİ ANLAYIŞ Maxicoll Kimya, Yapı Kimyasalları alanında 14 yıldır üretim yaptığı inşaat

Detaylı

Isı Yalıtım Ürünleri

Isı Yalıtım Ürünleri Isı Yalıtım Ürünleri www.stroton.com STROTON 2000 yılında kurulan STROTON; yüksek kalitede ısı yalıtımı sağlayan ürünlerin yanı sıra ülkemizin ilk ve tek ICF konut sistemi üreten modern tesisidir. Yüksek

Detaylı

ÜRÜN KATALOĞU. www.ab-schomburg.com.tr. Yapı Ürünleri

ÜRÜN KATALOĞU. www.ab-schomburg.com.tr. Yapı Ürünleri Yapı Ürünleri Beton ve Harç Katkıları Seramik Yapıştırıcılar ve Derz Dolguları Mantolama, Boya ve Yüzey Koruyucular Tamir, Grout, Ankraj ve Güçlendirme Su Yalıtımı Derz Dolgu Mastikleri Zemin Kaplama www.ab-schomburg.com.tr

Detaylı

YANGIN YALITIMCISI (SEVİYE 3) YETERLİLİK KODU: 12UY0060-3

YANGIN YALITIMCISI (SEVİYE 3) YETERLİLİK KODU: 12UY0060-3 YANGIN YALITIMCISI (SEVİYE 3) YETERLİLİK KODU: 12UY0060-3 HAZIRLAYAN SABAHATİN ŞİMŞEK 1 2012 ANKARA İÇİNDEKİLER SAYFA 1.GİRİŞ 4 2. KİŞİSEL GÜVENLİK VE KAZA RİSKLERİ 4 2.1. İş Sağlığı ve Güvenliğine İlişkin

Detaylı

o=::: 02 w > DEZENFEKTASYON SANİTASYON ~ 21 w o 37 z 41 u 47

o=::: 02 w > DEZENFEKTASYON SANİTASYON ~ 21 w o 37 z 41 u 47 o=::: 02 w > DEZENFEKTASYON SANİTASYON ~ 2 w o 37 z 4 u 47 ENDÜSTRİYEL YAG ÇÖZÜCÜLER GÜÇLÜ SU BAZLI YAG ÇÖZÜCÜ Endüstriyel alanlarda kullanılan güçlü bir yağ çözücüdür. Metallerde korozyona yol açmaz boyalı

Detaylı

Hilti Pasif Yangın Durdurucu Sistemler. Hayat kurtarır, varlıkları korur ve yapının performansını geliştirir.

Hilti Pasif Yangın Durdurucu Sistemler. Hayat kurtarır, varlıkları korur ve yapının performansını geliştirir. Hilti Pasif Yangın Durdurucu Sistemler Hayat kurtarır, varlıkları korur ve yapının performansını geliştirir. Pasif Yangın Durdurucu Ürünler Uygulama kolaylığı sağlar Hilti de, çalışanlarımız ve ürünlerimiz

Detaylı

YÜKSEK GERİLİM İZOLATÖRLERİNDE YÜZEY KAÇAK AKIMLARININ ÖLÇÜLMESİ

YÜKSEK GERİLİM İZOLATÖRLERİNDE YÜZEY KAÇAK AKIMLARININ ÖLÇÜLMESİ FIRAT ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ ELEKTRİK-ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ ELEKTRİK TESİSLERİ LABORATUVARI YÜKSEK GERİLİM İZOLATÖRLERİNDE YÜZEY KAÇAK AKIMLARININ ÖLÇÜLMESİ 1. DENEYİN AMACI Bu deneyin

Detaylı

LEVENT KARAKOÇ ARTI YANGIN KORUNUM SİSTEMLERİ ŞTİ.

LEVENT KARAKOÇ ARTI YANGIN KORUNUM SİSTEMLERİ ŞTİ. SU SİSİ SİSTEMLERİ SUNUMU LEVENT KARAKOÇ ARTI YANGIN KORUNUM SİSTEMLERİ ŞTİ. 4/16/2011 GİRİŞ : Günümüzde yaygın olarak kullanılmaya başlayan ve yaşam alanlarımızın bir parçası haline gelen Sprinkler Söndürme

Detaylı

CREATING TOMORROW S SOLUTIONS İNŞAAT I SİLİKON REÇİNELER DEKORATİF BOYALARIN KALİTESİNİN ARTTIRILMASI

CREATING TOMORROW S SOLUTIONS İNŞAAT I SİLİKON REÇİNELER DEKORATİF BOYALARIN KALİTESİNİN ARTTIRILMASI CREATING TOMORROW S SOLUTIONS İNŞAAT I SİLİKON REÇİNELER DEKORATİF BOYALARIN KALİTESİNİN ARTTIRILMASI Boyaların en Büyük Düşmanı sadece 1 Milimetre geniştir Nem Duvarın İçine Nasıl İşler? Mineral bazlı

Detaylı

KİMYASAL ÜRÜNLER SAN. ve TİC.LTD.ŞTİ.

KİMYASAL ÜRÜNLER SAN. ve TİC.LTD.ŞTİ. - KİMYASAL ÜRÜNLER SAN. ve TİC.LTD.ŞTİ. GKD-OİL CLEANER GKD-KLAW GKD-MAX GKD-SİM PLUS GKD-PAS GKD-MİKS CLEAN GKD-FINISH GKD-PAINT STRIPPER GKD-JEL GKD-SPICK ENDÜSTRİYEL ÇÖZÜCÜLER YAĞ ÇÖZÜCÜLER PAS SÖKÜCÜLER

Detaylı

ĐZGE MÜHENDĐSLĐK VE DANIŞMANLIK SAN.TĐC.LTD.ŞTĐ. ESD EL KĐTABI

ĐZGE MÜHENDĐSLĐK VE DANIŞMANLIK SAN.TĐC.LTD.ŞTĐ. ESD EL KĐTABI ESD EL KĐTABI 2 Elektronik alanında Elektrostatik Deşarj dan korunum. GĐRĐŞ Bu el kitabı elektrostatik deşarj fenomenini açıklamakta ve bu duruma karşı alınacak farklı önlemler hakkında bilgi içermektedir.

Detaylı

Yeni Mikserlerinizin Temizlik ve Bakımı için Kalitesi kanıtlanmış ürünler

Yeni Mikserlerinizin Temizlik ve Bakımı için Kalitesi kanıtlanmış ürünler Yeni Mikserlerinizin Temizlik ve Bakımı için Kalitesi kanıtlanmış ürünler Bu broşürü dikkatle inceleyiniz, kazançlı çıkacaksınız! Ürünleri denemek için ücretsiz numune talep edebilirsiniz. Tüm ürün yelpazesini

Detaylı

13. DERS ELEKTROMETAL KAPLAMA TEKNİĞİ ELEKTROLİZE KAPLAMA, VAKUM VE BUHARLA KAPLAMA, YALITKAN KAPLAMA

13. DERS ELEKTROMETAL KAPLAMA TEKNİĞİ ELEKTROLİZE KAPLAMA, VAKUM VE BUHARLA KAPLAMA, YALITKAN KAPLAMA 13. DERS ELEKTROMETAL KAPLAMA TEKNİĞİ ELEKTROLİZE KAPLAMA, VAKUM VE BUHARLA KAPLAMA, YALITKAN KAPLAMA ELEKTROMETAL KAPLAMA TEKNİĞİ II DERS 13 ELEKTROLİZE KAPLAMA, VAKUM VE BUHARLA KAPLAMA, YALITKAN KAPLAMA

Detaylı

Yapıların kimyasını değiştiriyoruz...

Yapıların kimyasını değiştiriyoruz... www. baumerk.com 2013 Ürün Kataloğu Yapıların kimyasını değiştiriyoruz... Yapı ve inşaat alanında kullanılan malzemelerin kalitesi de yükselerek yaşam standartlarımızı daha iyiye doğru taşıyor. BAUMERK,

Detaylı

ELEKTRİK-ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ

ELEKTRİK-ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI ELEKTRİK-ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ YANGIN ALGILAMA VE İHBAR SİSTEMLERİNİN BAĞLANTILARI 523EO0117 Ankara, 2012 Bu modül, mesleki ve teknik eğitim okul/kurumlarında uygulanan Çerçeve

Detaylı

Yapıştırıcı & Sızdırmazlıklar için Çözüm Rehberi PROFESYONELLERE HİTAP EDEN ÜRÜNLER

Yapıştırıcı & Sızdırmazlıklar için Çözüm Rehberi PROFESYONELLERE HİTAP EDEN ÜRÜNLER Yapıştırıcı & Sızdırmazlıklar için Çözüm Rehberi PROFESYONELLERE HİTAP EDEN ÜRÜNLER Hem iç hem dış mekanlarda kullanıma uygundur Ürüne uygun kartuş tabancası ile uygulayınız Poliüretan köpük tabancası

Detaylı

Poliüretan Köpükler. Kalıcı Çözümler Üretir

Poliüretan Köpükler. Kalıcı Çözümler Üretir Poliüretan Köpükler Kalıcı Çözümler Üretir KKIŞ KULLANIMINA UYGUNDUR IŞ KULLANIMINA UYGUNDUR KKIŞ KULLANIMINA UYGUNDUR IŞ KULLANIMINA UYGUNDUR 805 ÇOK AMAÇLI PU KÖPÜK 805P PROFESYONEL PU KÖPÜK 9 metre

Detaylı

ELEKTRĠK-ELEKTRONĠK MÜHENDĠSLĠĞĠ YÜKSEK GERĠLĠM TEKNĠĞĠ 2 LABORATUVARI DENEY FÖYÜ

ELEKTRĠK-ELEKTRONĠK MÜHENDĠSLĠĞĠ YÜKSEK GERĠLĠM TEKNĠĞĠ 2 LABORATUVARI DENEY FÖYÜ ELEKTRĠK-ELEKTRONĠK MÜHENDĠSLĠĞĠ YÜKSEK GERĠLĠM TEKNĠĞĠ 2 LABORATUVARI DENEY FÖYÜ AraĢ. Gör. Dr. Ġbrahim GÜNEġ AraĢ. Gör. Cengiz Polat UZUNOĞLU DENEY 1 1A. Yüksek Gerilim Ölçme Deneyleri Bu deneyde YG

Detaylı

Yapıların kimyasını değiştiriyoruz...

Yapıların kimyasını değiştiriyoruz... 2013 Ürün Kataloğu Yapıların kimyasını değiştiriyoruz... Yapı ve inşaat alanında kullanılan malzemelerin kalitesi de yükselerek yaşam standartlarımızı daha iyiye doğru taşıyor. BAUMERK, yaklaşık 16 yıldır

Detaylı