GROUP. Grup Elk.İnş.Taahhüt San.Tic.Ltd.Şti.

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "GROUP. Grup Elk.İnş.Taahhüt San.Tic.Ltd.Şti."

Transkript

1 Grup Elk.İnş.Taahhüt San.Tic.Ltd.Şti. GROUP

2 Biz kimiz? 1997 yılında kurulan GROUP, alçak gerilim panoları imalatı ile ticaret hayatına başladı. Sektörün talepleri doğrultusunda 1999 yılında pano imalatı ile birlikte anahtar teslimi elektrik taahhüt projelerinde de yer alarak hizmet yelpazesini geliştirme kararı almış ve şu anda faaliyette bulunduğu ana merkezine taşınarak taahhüt kanadını güçlendirmiştir yılında Elektrik taahhüt faaliyetine ek olarak İnşaat ve dekorasyonu da ekleyerek yurt içi ve yurt dışında çeşitli anahtar teslimi butik projelere imza atmıştır. GROUP, 2009 yılında Elektrik Taahhüt hizmetlerinin yanında Mekanik sistemler konusunda faaliyet alanını genişletme kararı almış, bu konu ile ilgili kadrolaşarak taahhüt hizmetlerine elektromekanik kimliğini katmıştır. Yine aynı yıl, inşaat ve dekorasyon projelerinin ayrılmaz bir parçası olarak gördüğü Kurumsal Kimlik Uygulamaları alanında faaliyetlerini genişletmiştir. Konusunda uzman kadroları, iş ortakları ve yöneticileri ile faaliyet konularındaki tüm iş kalemlerinin dizaynı aşamasından montajın bitimine kadar devam eden süreçleri hassasiyetle yöneterek, müşteri memnuniyeti ilkesi temelinde faaliyetini sürdürmeyi hedeflemektedir. Misyonumuz; GRUP Ltd.Şti., müşterilerine, sürekli olarak teknik yenilikleri takip ederek, en ekonomik, en uygulanabilir, uluslar arası teknik düzenlemelere uygun imalat ve çözümler üreten, güvenilir, güçlü teknik partner ve çözüm ortağı olmayı amaç edinmiştir. Gerek yurt içi ve gerekse yurt dışında birçok işini layıkı ile bitiren firmamız, elektrik mühendisliğinin yanısıra makine mühendisliği hizmetlerini de veren bir "Teknik Müteahhit" olarak, iş hayatında "sürekli hizmet ve koşulsuz müşteri memnuniyeti" prensibini benimsemiş ve güvenirliliği ile ülkemizin sınırlarını aşan bir firma olma hedefinde emin adımlarla ilerlemektedir. Vizyonumuz; GRUP Ltd.Şti., mühendislik altyapısı ve müteahhit olarak kazandığı büyük tecrübe ve başarılar ile firma ortaklarının ve çalışanlarının kişisel mühendislik ve uygulama tecrübelerini birleştirerek, sadece Elektrik ve Makine alanında değil özellikle; Endüstriyel tesisler ve ticari binalar ile ilgili inşai proje ve imalatlarda, bizzat kendi gücü ile veya sinerji oluşturabileceğine inandığı yerli ve yabancı partnerlerle anahtar teslim projelere girmeyi amaçlamaktadır.

3 Who we are? Established in 1997, GROUP has begun its activity by producing of low voltage switchgears. According to market need and demands, GROUP have taken a decision to be a part of turnkey electrical Contracting projects in order to expand bussiness scope in 1999 and moved to current office building to force Contracting capacity. In addition to electrical Contracting activity, we add Construction and Decoration to our scope in 2006 and carried out various turnkey boutique Projects locally and internationally. In order to be more competitive, GROUP strengthen its team in 2009 by setting up individual mechanical department to carry out both mechanical and electrical projects. Due to we endeavour to be a sole solution partner, GROUP has added corporate identity elements implementations to its scope, since these elements are an integral part of Construction and Decoration projects. GROUP aims to continue its activities on the basis of the principle of customer satisfaction. Therefore we manage with attention all the process starting from Design phase till completion of installation. In order to achieve successful results, we work with professionals who are experts particularly in their proficiency. GRUP Ltd.Şti aims to be reliable, strong technical and right solution partner by providing economic, most convenient and applicable production and solutions for its clients by following latest technical progress. Our success story both local and international projects, leads us to be a technical Contracting company that gives service in electrical and mechanical engineering at the base of continuous service and customer satisfaction principle. Combining engineering infrastructure and the experience that were gained during passing years, GRUP Ltd.Şti., aims to give service not only electrical and mechanical fields, but especially to carry out turn key Industrial and commercial building projects with its own workforce or both local and international partners that are ethically convenient and able to collaborate in such projects.

4 Kalite Politikamız; Tüm projelerimizde, toplam kaliteye verdiğimiz önemle müşterilerimizin beklentilerini en iyi şekilde karşılamak, insan ve çevre sağlığını güvence altına almak ve tüm faaliyetlerimizi sürekli geliştirmek şirket politikamız olarak benimsenmiştir. Her faaliyetimizde iş ahlakını önde tutarak, konularımızdaki tüm yasal mevzuatlar ve gerek ulusal gerekse uluslar arası standartlar dahilinde uygulamalar ile müşterilerimize en güvenilir ve kusursuz hizmet ve ürünler sunmak hedeflenmiştir. Stratejik avantaj olarak gördüğümüz çalışanlarımızın bağlılığını ve memnuniyetini sağlamak amacı ile sistemler kurma ve geliştirmek, sürekli eğitim ile kişisel gelişimi sağlamak, bilgi ve sorumluluğun paylaşımı ile katılımcı yönetim, firma ilkelerimizdendir. Kalite Yönetimini sadece kendi bünyemizde hayata geçirmekle kalmayıp, sinerji yarattığımız tüm iş ortaklarımızın faaliyetlerini bu bilinçle sürdürmeleri için gereken desteği vermekteyiz. Sunduğumuz hizmetlerin kalitesini en üst seviyede tutmak için aşağıdaki ilkelerimize sürekli bağlı kalmaktayız. Hizmet Odaklılık: Çalışanlarımız, temasta bulunduğumuz tüm müşteri ve iş ortaklarımızla saygı ve güven çerçevesinde ilişki gelirtirmektedirler. Onların güncel gereksinim ve beklentilerine duyarlıdırlar. Yapılan her işin kalitesini en son değerlendirenlerin, hizmeti alanlar olduğunun bilincindedirler. Sürekli Öğrenme: Sürekli öğrenme, sürekli iyileştirme için önkoşuldur. Çalışanlarımızın gelişimi, kendi potansiyellerinin tümünün farkına varmalarına ve kullanmalarına ortam yaratacak şekilde, desteklenir ve teşvik edilir. Değer Yaratma: Firmamız içinde bulunduğu her projede katma değer yaratmak hedefindedir. Bu nedenle tecrübelerimiz ve en yeni teknolojiler ışığında çözümler üretmek için sürekli çalışıyoruz. Doğru Zamanlama: Zamanında teslim edilememiş bir proje, ne kadar kusursur uygulanmış olursa olsun, başarılı kabul edilemez. Memnun müşteri hedefimize bu ilke temel oluşturmaktadır. Firmamızın en önemli hedefi kısa ve uzun vadede müşteri memnuniyetini sağlamak ve sürdürebilmektir. İşbirlikleri Geliştirme: Sunulan değerin en üst düzeye ulaştırılması ve başarının artırılması, işbirliklerinin geliştirilmesine bağlıdır. Bu nedenle firmamız, ulusal ve uluslararası kuruluşlarla işbirliği fırsatlarını arar ve geliştirir. Sürdürülebilir bir işbirliği için, işbirliği ortakları arasında paylaşılmış hedeflerin olması, uzmanlıkların, kaynakların ve bilgilerin karşılıklı paylaşıldığı, birlikte çalışmaya ve birbirleri arasında karşılıklı güven, saygı ve açıklığa dayanan bir ilişki kurulması esastır.

5 Our Quality Policy; Our company policy is based on to meet in a best way with our customers expectations, to ensure human and environmental health and to keep our continuous development at our acttivities. Keeping ahead of our bussiness ethic, we aim to provide reliable and excelent service and products in line with both national and international regulations and standarts. Due to we consider our talented team as a strtegic advantage of us, we provide sustainable training and encourage them to be a part of our continuosly learning system. We support and encourage our bussiness partners to follow our quality management system that we implement for our company. We follow below topics in order to provide best service to our clients. Service oriented approach; Our team develops proper relations with our cilents and bussiness partners at the base of respect and trust. We are aware that last word with regard to our quality at the end of the day is spent by our clients Continuous learning; Continuous learning is a preliminary condition to achieve sustainable improvement. Therefore, we support and encourage our team to be aware of their personel potantional and to use this potential in order to add a value to themselves and to their duty. On time delivery; Any perfect implemented project cannot be succesfull unless delivered on time. This is our approach to Customer satisfaction undesrtanding. Our prior aim and purpose is to achieve short and long term Customer satisfaction and to maintain this with all aspects Adding value; We aim to add value to all projects that we involve. Therefore in addition to our experience coming from years, we work hard to achieve this goal with the light of high technology and latest improvements in our indstry.

6 Çevre ve İş Güvenliği Bilincimiz; Yaşadığı çevreyi korumak ve gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya aktarmak her dünya insanının sosyal sorumluluğudur. Biz de yaşadığımız ve iş alanlarımız olan çevrenin korunması ve bununla birlikte işçi sağlığı ve iş güvenliğinin işimizin ayrılmaz bir parçası olduğunun bilincindeyiz. Bu bilinçle, sürekli gelişmeleri ve yenilikleri takip etmeyi temel esas alarak, çevreyle uyumlu, insan sağlığını ön plana çıkaran, çözüm ve faaliyetlerimizi planlarken çevre, sağlık ve güvenlik risklerini belirleyerek önlemler geliştirmek, tehlikeleri tamamen ortadan kaldıracak yöntemleri bulmak ve uygulamak için çaba sarfediyoruz. Şantiyelerimizde ve projelerimizde görev yapan ekibimiz ve iş ortaklarımızın "Önce Sağlık ve Güvenlik" felsefesinden hareketle bilgi ve bilinç düzeylerini geliştirmek yönünde çalışmalar yapmaktayız. Çalışanların bu konudaki bireysel sorumluluklarının farkında olmalarını sağlamak amacıyla eğitimler vermek, yürürlükte bulunan ilgili yasal mevzuat, idari düzenlemelere ve üyesi olunan kuruluşların kurallarına riayet etmek ve şartlara uygunluğun idame ettirilmesi için periyodik olarak gözden geçirmek bu bilincimizin doğal bir sonucudur. Tüm projelerimiz için; ISO Çevre Yönetim Sistemi ilkeleri olan madde ve enerji kullanımında, teknoloji seçiminde, şantiyelerin kurulması ve çalıştırılmasında; doğal kaynak kullanımında israfın önlenmesini, çevrenin korunmasını, kirliliğin önlenmesi amacıyla tüm faaliyetlerimizde atık ve artıkların azaltılmasını ve geri kazanım yolu ile ülke ekonomisine yeniden kazandırılmasının sağlanmasını ana prensiplerimizden birisi olarak taahhüt ediyoruz.

7 Environmental and Safety Awareness; Protecting the environment and leaving it to the next generations is a social responsibility of human being. Therefore we are aware of protecting our work area and workers by complying HSE regulations. At the light of above mentioned, we endeavour to prevent health and security risks and handle our activities environment and human friendly. We instruct our business partners and our worksite team in order them to be aware of first health and safety principle. Hence we train our colleagues for their awareness and responsibility and monitor the results periodically. For all projects; We hereby agree and undertake to adopt it as our main principle, in selecting subcontractors and technologies in materials and energy utilization, and establishing and operating our construction sites, to prevent squander of the natural resources, protect the environment and reduce the wastes in line with the requirements of ISO environmental management system.

8 Faaliyet Alanlarımız; Kurulduğumuz günden bu yana, faaliyet konularımızda, sahip olduğumuz mühendislik formasyonu ve teknik müteahhitlik altyapımız ile müşterilerimiz için, standart ve yönetmeliklere uygun olan en kaliteli ve ekonomik çözümleri üretiyoruz. Firmamız, konutlar, ticari binalar ve endüstriyel yapılar için, anahtar teslimi elektromekanik çözümler sunmaktadır. En yeni teknolojiler eşliğinde tüm regülasyonları dikkate alarak uygulamalar yapmakta ve aşağıdaki faaliyetleri başarıyla gerçekleştirmektedir. Orta gerilim şalt merkezleri Alçak gerilim elektrik dağıtım sistemleri ve tesisatları Haberleşme sistemleri ve tesisatları Sistem Odaları ve Data Tesisatları Yangın alarm ve güvenlik sistemleri ile tesisatları Özel ses ve görüntü sistemleri ve tesisatları Genel seslendirme sistemleri Ev otomasyon sistemleri ve tesisatları Bina otomasyon sistemleri ve tesisatları Isıtma, havalandırma ve soğutma sitemleri ile tesisatları Yangın müdahale sistemleri ve tesisatları Sıhhi tesisat Su ve atık su temizleme sistemleri ve tesisatları

9 What we do? Together with our engineering formation and technical Contracting infrastructure in our activity field, We provide most convenient and economical solutions according to standards and regulations Since our establishment. We provide turnkey electromechanical solutions in residential, commercial and industrial building projects. Our key to success is to use advanced technology and consider all the regulations. Some of our activities listed below; Medium Voltage Substation and Distribution Low Voltage Power Supply and Distribution Communication Networks IT Data centers, data systems installations Fire Alarm and Security Systems and Installations Special Audio / Video Systems and Installations Public Address Systems and Installations Home Automation Systems and Installations Building Automation Systems and Installations HVAC Systems and Installations Firefighting Systems and Installations Sanitary Installations Water and Waste Water Treatment Systems and Installations

10 Elektrik Tesisatları; UYGULAMALARIMIZ OG-AG Elektrik Altyapı tesisatları Kuvvetli ve zayıf akım elektrik tesisatları Orta gerilim tesisleri AG ve OG Generator Montajları Topraklama ve Paratoner Tesisatları Enerji dağıtımı Çevre aydınlatması Elektrik dağıtım pano sistemleri Proses otomasyon uygulamaları Haberleşme sistemleri ve tesisatları Zayıf Akım Sistemleri Data Sistemleri, Sistem Odaları TV Sistemleri Telefon Sistemleri Yangın alarm ve güvenlik sistemleri ile tesisatları Özel ses ve görüntü sistemleri ve tesisatları Genel seslendirme sistemleri Ev otomasyon sistemleri ve tesisatları Bina otomasyon sistemleri ve tesisatları İMALATLARIMIZ Elektrik Kumanda Panoları Elektrik Kuvvet Panoları Elektrik Motor Kontrol Panoları Elektrik Aydınlatma Panoları Elektrik Trafo Dağıtım Panoları Otomasyon Panoları

11 Electrical Installation Aplications; ELECTRICAL INSTALLATION SERVICES MV-LV System infrastructure installations LV distribution system installations Transformer stations MV-LV Generator installations Grounding and lightning protection system installations Power distribution systems Lighting systems LV switchgear installations Industrial automation system installations Comunication system installations Data systems, Data centers SMATV systems Fire Alarm and Security Systems and Installations Special Audio / Video Systems and Installations Public Address Systems and Installations Home Automation Systems and Installations Building Automation Systems and Installations PRODUCTS LV Control switchgears LV Distribution switchgears MCC Panels Lighting Panels Main Distribution Panels PLC & DDC Panels

12 Mekanik Tesisatlar; Alışveriş Merkezleri, Hipermarketler, Oteller, Hastaneler, Sosyal Mekanlar, Yüksek Binalar, Zincir Mağazalar için, Isıtma, Soğutma, Havalandırma Yangın Söndürme ve Sıhhi Tesisat Sistemlerinin anahtar teslim uygulaması Fabrikalar, Enerji Santralleri, Petrokimya Tesisleri için, Endüstriyel Havalandırma, Proses Borulaması, Özel İklimlendirme, Buhar, Kızgın Su, Kızgın Yağ, Sistemlerinin ve Mekanik Montaj işlerinin Anahtar teslim uygulaması. Her türlü bina, endüstriyel tesis için ilgili standartlar doğrultusunda aşağıdaki sistemlerle ilgili proje, uygulama ve anahtar teslim taahhüt; Otomatik Sulu Söndürme, Yangın Pompa İstasyonları, Gazlı Söndürme, Hidrant ve Yangın Dolabı Sistemleri, Köpüklü Söndürme Sistemleri, Stok Alanları ve Depolar için özel uygulamalar.

13 Mechanical Installation Applications; Turnkey contracting of shopping mall, hipermarket, hotel, high rise building, educational facility, social space, chain stores; Heating,ventilating, air conditioning, Sanitary, plumbing, Fire suppression systems. Turnkey contracting of factory (printing-textile-automotive-electronic,etc) warehouse, petrochemical facility, energy plant; Industrial ventilation, Process piping, Close control AC, Steam, oil, water heating, Fire suppression systems. Project design, application and turnkey contracting with close guidance of international codes and standards for all kinds of building or industrial applications; Automatic water based systems, Fire pumps stations, Gas suppression systems, Hydrant and standpipe systems, Foam systems, Special applications for storage areas and warehouses.

14

15 Tamamlanmış Projelerimizden Bazıları; Samsung TecWin / Sakarya 1.Ordu Bakım Komutanlığı Motor Test Binası elektrik,mekanik projesi ve uygulaması Fuller HB Kimya İstanbul Merkez ofisi anahtar teslim inşaat,elektrik,mekanik projesi ve uygulaması Dalyan Gemi-İstanbul merkez depo ve ofisi anahtar teslim inşaat,elektrik,mekanik projesi ve uygulaması Dalyan Gemi Bolu-Kartalkaya Butik Otel, Misafirhane projesi anahtar teslim inşaat,elektrik,mekanik projesi ve uygulaması Yeni Mağazacılık A.Ş. muhtelif mağazaları AG Elektrik tesisatları Burak Özberk Villası / Ömerli anahtar teslim inşaat,elektrik,mekanik projesi ve uygulaması Boyner Antalya mağazası Elektrik tesisatları Boyner Trabzon mağazası Elektrik tesisatları Boyner Suadiye mağazası Elektrik tesisatları Gölcük Donanma Komutanlığı Poyraz Limanı Enerji Merkezi O.G-A.G yenileme proje uygulaması Durres Hastanesi/Arnavutluk Saint Antuan kilisesi Beyoğlu Lojmanları ( yenilenme ) dekorasyon,elektrik,mekanik uygulamaları Dışişleri Bakanlığı Hizmet Binası/IRAK Elektrik Ereğli Demir Çelik DC drive Uygulamaları Kadıköy Diyaliz Merkezi inşaat,elektrik,mekanik projesi ve uygulaması Gülenç Eğitim Kurumları Kavacık/İstanbul eğitim merkezi inşaat,elektrik,mekanik projesi ve uygulaması North Sails mağazası Kanyon/İstanbul anahtar teslim dekorasyon,elektrik,mekanik projesi ve uygulaması Murphy & NYE mağazası Kanyon/İstanbul anahtar teslim dekorasyon,elektrik,mekanik projesi ve uygulaması Murphy & NYE mağazası Bodrum anahtar teslim inşaat,elektrik,mekanik projesi ve uygulaması GANT mağazası Akkapark/Antalya anahtar teslim dekorasyon,elektrik,mekanik projesi ve uygulaması GANT mağazası Akmerkez/İstanbul (yenileme) anahtar teslim dekorasyon,elektrik,mekanik projesi ve uygulaması GANT mağazası Kanyon/İstanbul anahtar teslim dekorasyon,elektrik,mekanik projesi ve uygulaması GANT mağazası İstinyepark/İstanbul anahtar teslim dekorasyon,elektrik,mekanik projesi ve uygulaması GANT mağazası Bursa/Korumax anahtar teslim dekorasyon,elektrik,mekanik projesi ve uygulaması

16 GANT mağazası Bakü/AZERBAYCAN anahtar teslim dekorasyon,elektrik,mekanik projesi ve uygulaması GANT mağazası Ankara/Ankamall anahtar teslim dekorasyon,elektrik,mekanik projesi ve uygulaması GANT mağazası Denizli/Forum anahtar teslim i,elektrik,mekanik projesi ve uygulaması GANT mağazası Bodrum anahtar teslim inşaat,elektrik,mekanik projesi ve uygulaması Burak Özberk villası / Çekmeköy anahtar teslim inşaat,elektrik,mekanik projesi ve uygulaması ABB Elektrik Ereğli Demir Çelik Multidrive uygulamaları Aksa Akrilik Makine-1 Multidrive uygulamaları Millet Hastanesi / Ereğli Odak İnşaat Yönetim Merkez blokları Besler Gıda Citibank Genel Müdürlük binası Enerji Dağıtım Panoları ve uygulaması Irak petrol dolum tesisleri proses otomasyon pano sistemleri İstanbul ticaret merkezi Elektrik pano sistemleri Atatürk Havalimanı Atıksu tesisi Ataşehir Residence Blokları Elektrik Proje yönetimi ve uygulaması AKŞAM Gazetesi Elektrik dağıtım sistemi Çayeli Bakır işletmeleri Rize ek üretim tesisleri Elektrik dağıtım sistemi uygulaması Kadir Has Alışveriş merkezi Bahçelievler / İSTANBUL Borusan Gebze Antrepo Yangın Algılama ve İhbar sistemi uygulaması Muhtelif Turkcell baz istasyonları AUER Lüleburgaz Tesisleri Ek binası Juravinka Eğlence Merkezi Minsk / BELARUS A.G O.G Elektrik Dağıtım Tesisatı Prenses Otel Minsk / BELARUS A.G - O.G Elektrik Tesisatı Kıbrıs Haspolat Atıksu tesisleri Hürriyet Gazetesi Almanya Frankfurt Tesisleri A.G Dağıtım sistemi Mazak Makine Gebze fabrikası O.G ve A.G Elektrik tesisatları, Mefar Kurtköy İlaç Fabrikası Alacakaya İş merkezi Elektrik Uygulamaları (2002) Cibali Kadir Has Üniversitesi Elektrik Uygulamaları ( ) İstanbul Sultan Otel Elektrik tesisat revizyonları ( 2000 ) Sait Halim Paşa Yalısı Elektrik tesisatları ( ) ( Arnavutköy / İstanbul ) EGS Bank ( Konya,Kadıköy,Feneryolu,Suadiye, Köln/Almanya Şubeleri) Elektrik tesisatları Marmaris Park Metropol Otel Elektrik tesisatları ( ) (İçmeler/Muğla) Vakıflar Çamlık Otel Elektrik Tesisatları (1997 ) ( Yozgat )

17

18

19

20

Çalışan El Kitabı ve İş Etiği Kuralları

Çalışan El Kitabı ve İş Etiği Kuralları Çalışan El Kitabı ve İş Etiği Kuralları Employee Handbook and Rules of Business Ethics Şubat 2012 Rev: 01 İçindekiler 1 Kurumsal Değerlerimiz 5 Kurumsal Misyonumuz Kurumsal Vizyonumuz Görevimiz 7 Performans

Detaylı

EKOL. Güç Birliğinin Somut Başarısı. Achievement of Partnership INTERNATIONAL KINA MAREKS MARTAŞ OTO İSMAİL ÖZAŞ SÜLEYMAN

EKOL. Güç Birliğinin Somut Başarısı. Achievement of Partnership INTERNATIONAL KINA MAREKS MARTAŞ OTO İSMAİL ÖZAŞ SÜLEYMAN KINA MAREKS INTERNATIONAL Achievement of Partnership Güç Birliğinin Somut Başarısı MARTAŞ OTO İSMAİL ÖZAŞ AD Ekol is a company that 7 entrepreneur businessmen established with the philosophy of Union makes

Detaylı

Yapıartı da dinler, yaratır ve inşa ederiz.

Yapıartı da dinler, yaratır ve inşa ederiz. 17. yıl Hizmetlerimiz... Anahtar Teslim Yapılar / Turnkey Constructions Anahtar Teslim İnce Yapılar / Turnkey Interiors Proje Yönetimi / Project Management Mobilya ve Ahşap İşleri / Furniture and Millwork

Detaylı

CONCRETE KIOSKS POSTES PREFABRIQUES EN BETON BETON KÖŞKLER

CONCRETE KIOSKS POSTES PREFABRIQUES EN BETON BETON KÖŞKLER 1 CONCRETE KIOSKS POSTES PREFABRIQUES EN BETON BETON KÖŞKLER Ground / Sur Terre / Yer Üstü Semi Underground / Semi Enterré / Yarı Gömülü Underground / Souterrain / Yer Altı 2 Introduction / Introduction

Detaylı

Tüm Belediye ve Genel Hizmet İşçileri Sendikası. All Municipal and Puplic Services Workers Trade Union

Tüm Belediye ve Genel Hizmet İşçileri Sendikası. All Municipal and Puplic Services Workers Trade Union Tüm Belediye ve Genel Hizmet İşçileri Sendikası All Municipal and Puplic Services Workers Trade Union İÇİNDEKİLER CONTENTS Sunuş... Genel Tanıtım... Uluslararası İlişkiler... İşbirliği Anlaşmalarımız...

Detaylı

2012 yıl sonu beklentileri 2012 year - end expectations

2012 yıl sonu beklentileri 2012 year - end expectations OCTOBER 2012 ISSUE 47 / EKİM 2012 SAYI 47 2012 yıl sonu beklentileri 2012 year - end expectations İÇİNDEKİLER INDEX 2012 YILI SONU BEKLENTİLERİ 2012 YEAR - END EXPECTATIONS ING BANK, PINAR ABAY: BÜYÜMENİN

Detaylı

CSR Principles in International Business The development and publishing of this booklet was made possible through the financial contribution of the Human Rights Funds of the Consulate- General of the Kingdom

Detaylı

Uluslararas Marka Olmak Ne Demek?

Uluslararas Marka Olmak Ne Demek? RÖPORTAJ Bülent Bulgurlu: Uluslararas Marka Olmak Ne Demek? FULYA SARI MA 76 fulya.sari@mac.com Sizce uluslararası marka olmak ne demektir? BB: Kolay bir iş değil uluslararası bir marka olmak. Ama yaptığınız

Detaylı

İş hayatında zirve. Pinnacle of business life

İş hayatında zirve. Pinnacle of business life İş hayatında zirve Pinnacle of business life İÇİNDEKİLER INDEX Anadolu Grubu Anadolu Group Anadolu Gayrimenkul Anadolu Real Estate Konum Location Mimari Architecture Bina Özellikleri Building Properties

Detaylı

SAYI 4/2012 www.havakargoturkiye.com

SAYI 4/2012 www.havakargoturkiye.com SAYI 4/2012 KÜNYE TÜRKİYE IDENTITY DISC İLK ULUSAL ETKİNLİĞİMİZİ GERÇEKLEŞTİRDİK H ava Kargo Türkiye ailesi olarak; ilk ulusal etkinliğimizi 4 Mayıs 2012 tarihinde Anadolu Üniversitesi Sivil Havacılık

Detaylı

İlklerin öncüsü olma misyonuyla, Seranit, sadece Türkiye de değil dünyada da gıpta ile bakılan bir markadır.

İlklerin öncüsü olma misyonuyla, Seranit, sadece Türkiye de değil dünyada da gıpta ile bakılan bir markadır. Sektörel Bakış / Sectoral Outlook Kasım-Aralık / November-December 2007/No.23 Röportaj / Interview: Şerife Deniz Ulueren serife@serfed.com Seranit General Manager Hamdi Altunalan Seranit Genel Müdürü Hamdi

Detaylı

Review. Nasıl pilot oldular? How do I become a pilot? Boeing Raporu; 1 milyon pilot ihtiyacı olacak! 1 million pilots predicted to be needed.

Review. Nasıl pilot oldular? How do I become a pilot? Boeing Raporu; 1 milyon pilot ihtiyacı olacak! 1 million pilots predicted to be needed. IFTE İstanbul Havacılık Eğitim Fuarı nın resmi dergisi ve kataloğudur. / IFTE Istanbul Flight Training Exhibition official magazine. www.ifteistanbul.com Review Ekim / October 2014 www. ifteistanbul.com

Detaylı

2023'E NE KADAR YAKINIZ?

2023'E NE KADAR YAKINIZ? YILYEAR: 15 SAYIISSUE: 74 KASIMNOVEMBER- ARALIKDECEMBER 2013 İhracata dayalı büyümeye ağırlık vermemiz gerekiyor We need to focus on growth by exports Mehmet BÜYÜKEKŞİ TİM Yönetim Kurulu Başkanı TIM President

Detaylı

Customs and Foreign Trade Advisory Services. Gümrük ve Dış Ticaret Danışmanlık Hizmetleri

Customs and Foreign Trade Advisory Services. Gümrük ve Dış Ticaret Danışmanlık Hizmetleri Customs and Foreign Trade Advisory Services Gümrük ve Dış Ticaret Danışmanlık Hizmetleri Customs and foreign trade advisory services You can trust global resources, knowledge and experience provided by

Detaylı

DAC Evaluation Network Glossary of Key Terms in Evaluation and Results Based Management

DAC Evaluation Network Glossary of Key Terms in Evaluation and Results Based Management DAC Evaluation Network Glossary of Key Terms in Evaluation and Results Based Management "Değerlendirme" ve "Sonuç Odaklı Yönetim"de Anahtar Terimler Sözlüğü 2 The Network on Development Evaluation is a

Detaylı

27 ŞUBAT - 1 MART 2014 27 FEBRUARY - 1 MARCH 2014 SONUÇ RAPORU POST SHOW REPORT

27 ŞUBAT - 1 MART 2014 27 FEBRUARY - 1 MARCH 2014 SONUÇ RAPORU POST SHOW REPORT 27 ŞUBAT - 1 MART 2014 27 FEBRUARY - 1 MARCH 2014 SONUÇ RAPORU POST SHOW REPORT FUAR HAKKINDA MICE Endüstrisi profesyonelleri ACE of MICE Exhibition 2014 te buluştu! İlki düzenlenen ACE of MICE Exhibition

Detaylı

Türkiye nin en büyük veri tabanı olma yolunda ilerliyoruz

Türkiye nin en büyük veri tabanı olma yolunda ilerliyoruz SETUR YAZI / ARTICLE ŞEBNEM CAN FOTOĞRAFLAR / PHOTOGRAPHS BARIŞ ÂŞIK Türkiye nin en büyük veri tabanı olma yolunda ilerliyoruz BECOMING TURKEY S MOST COMPREHENSIVE DATABASE 46 Teknolojinin gelişmesiyle

Detaylı

Doç. Dr. Gazi UÇKUN, 1 Öğr.Gör.Asiye YÜKSEL 2,Barış DEMİR 3 Uzman İclal YÜKSEL 4. Özet. 4 Tübitak İş Güvenliği Uzmanı iclal.yuksel@tubitak.gov.

Doç. Dr. Gazi UÇKUN, 1 Öğr.Gör.Asiye YÜKSEL 2,Barış DEMİR 3 Uzman İclal YÜKSEL 4. Özet. 4 Tübitak İş Güvenliği Uzmanı iclal.yuksel@tubitak.gov. KURUMSAL İTİBARIN ARTIRILMASINDA İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ KÜLTÜRÜNÜN ROLÜ İLE MESLEK YÜKSEKOKULLARINDA BULUNAN İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI PROGRAMININ ANALİZİ* Doç. Dr. Gazi UÇKUN, 1 Öğr.Gör.Asiye YÜKSEL 2,Barış

Detaylı

Türkiye nin Ege Kıyısındaki Korunan Alanlarında Sosyo-Ekonomik Durum ve Yeni Gelir Getirici Faaliyetlerin Analizi

Türkiye nin Ege Kıyısındaki Korunan Alanlarında Sosyo-Ekonomik Durum ve Yeni Gelir Getirici Faaliyetlerin Analizi T.C. ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI Empowered lives. Resilient nations. Türkiye nin Ege Kıyısındaki Korunan Alanlarında Sosyo-Ekonomik Durum ve Yeni Gelir Getirici Faaliyetlerin Analizi T.C. ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK

Detaylı

ilerlemenin yolu her zaman ileri bakmak...

ilerlemenin yolu her zaman ileri bakmak... Sürdürülebilirlik Raporu ilerlemenin yolu her zaman ileri bakmak... İçindekiler 2 Yönetiṁ Kurulu Başkanı ndan Mesaj 4 Vizyon, Misyon, Hedef ve İlkeler 6 Kısaca Otokar 8 Otokar ın Rekabet Avantajları 10

Detaylı

BM KİS İLERLEME BİLDİRİM RAPORU

BM KİS İLERLEME BİLDİRİM RAPORU BM KİS İLERLEME BİLDİRİM RAPORU 2011 2 PharmaVision GRI Performans Göstergeleri İÇİNDEKİLER * 3.1/3.2./3.3/3.4/3.5/3.6/3.12 Sunuş 3 1.1/4.12/4.19 Yönetim Kurulu Başkanı Mesajı 4 2.6/2.7/2.8 PharmaVision

Detaylı

BİRLEŞMİŞ MİLLETLER KÜRESEL İLKELER SÖZLEŞMESİ 3. İLERLEME BİLDİRİMİ-2012 UNITED NATIONS GLOBAL COMPACT COMMUNICATION ON PROGRESS 3-2012

BİRLEŞMİŞ MİLLETLER KÜRESEL İLKELER SÖZLEŞMESİ 3. İLERLEME BİLDİRİMİ-2012 UNITED NATIONS GLOBAL COMPACT COMMUNICATION ON PROGRESS 3-2012 BİRLEŞMİŞ MİLLETLER KÜRESEL İLKELER SÖZLEŞMESİ 3. İLERLEME BİLDİRİMİ-2012 UNITED NATIONS GLOBAL COMPACT COMMUNICATION ON PROGRESS 3-2012 1 İçindekiler 1. Rapor Hakkında 2. Giriş 3. Başkan ın Mesajı 4.

Detaylı

BORUSAN GRUBU SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 2013

BORUSAN GRUBU SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 2013 BORUSAN GRUBU SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 2013 1 İÇİNDEKİLER Rapor Hakkında Başkan ve CEO Ortak Mesajı Kurumsal Profil Sürdürülebilir Yönetim Anlayışımız Çalışanlarımız Müşterilerimiz ve Tedarikçilerimiz

Detaylı

AVRUPA BİRLİĞİ VE TÜRKİYE DE İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ: TÜRKİYE DE İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ KURULLARININ ETKİNLİK DÜZEYİNİN ÖLÇÜLMESİ

AVRUPA BİRLİĞİ VE TÜRKİYE DE İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ: TÜRKİYE DE İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ KURULLARININ ETKİNLİK DÜZEYİNİN ÖLÇÜLMESİ T. C. İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ ÇALIŞMA EKONOMİSİ VE ENDÜSTRİ İLİŞKİLERİ ANABİLİM DALI Doktora Tezi AVRUPA BİRLİĞİ VE TÜRKİYE DE İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ: TÜRKİYE DE İŞ SAĞLIĞI VE

Detaylı

Autumn/Winter 2013 Sonbahar/Kış 2013 Newsletter

Autumn/Winter 2013 Sonbahar/Kış 2013 Newsletter NEWS FROM THE REAL ESTATE MARKETS GAYRİMENKUL PİYASALARınDAN HABERLER Autumn/Winter 213 Sonbahar/Kış 213 Newsletter BU SAYIDA / IN THIS ISSUE -- 213 Yılı 4. Çeyreğinde Gayrimenkul Piyasasına Genel Bakış

Detaylı

MERSİN LİMAN BAŞKANLIĞI ACİL DURUM EYLEM PLANI

MERSİN LİMAN BAŞKANLIĞI ACİL DURUM EYLEM PLANI T.C. ULAŞTIRMA, DENİZCİLİK VE HABERLEŞME BAKANLIĞI MERSİN LİMAN BAŞKANLIĞI ACİL DURUM EYLEM PLANI DENİZCİLİK UZMANLIK TEZİ İsmail TAÇYILDIZ, Denizcilik Uzman Yardımcısı İskenderun Liman Başkanlığı Danışman

Detaylı

Türkiye de Eğitim Yönetimi Bilgi Sistemleri ve Uygulamada Karşılaşılan Sorunlar

Türkiye de Eğitim Yönetimi Bilgi Sistemleri ve Uygulamada Karşılaşılan Sorunlar Educational Administration: Theory and Practice 2007, Issue, 51, pp: 395-420 Kuram ve Uygulamada Eğitim Yönetimi 2007, Sayı,51, ss: 395-420 Türkiye de Eğitim Yönetimi Bilgi Sistemleri ve Uygulamada Karşılaşılan

Detaylı

Türkiye nin en hızlı büyüyen 100 şirketinin başarı öyküleri

Türkiye nin en hızlı büyüyen 100 şirketinin başarı öyküleri Türkiye nin en hızlı büyüyen 100 şirketinin başarı öyküleri TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, 2014 Mustafa Kemal Mh., Eskişehir Yolu (Dumlupınar Blv.) No:252, 06530 Ankara, Türkiye Telefon : +90

Detaylı

TÜRKİYE NİN SU GÜNDEMİ. Su Yönetimi ve AB Su Politikaları ÖZDEN BİLEN

TÜRKİYE NİN SU GÜNDEMİ. Su Yönetimi ve AB Su Politikaları ÖZDEN BİLEN TÜRKİYE NİN SU GÜNDEMİ Su Yönetimi ve AB Su Politikaları ÖZDEN BİLEN Ankara 2008 Kütüphane Kart Katalog Bilgisi 333.91 B543 2008 Bilen, Özden Türkiye nin Su Gündemi, Su Yönetimi ve AB Su Politikaları /Özden

Detaylı

SONUÇ RAPORU POST SHOW REPORT. www.sukayipkacakforumu.org

SONUÇ RAPORU POST SHOW REPORT. www.sukayipkacakforumu.org SONUÇ RAPORU POST SHOW REPORT www.sukayipkacakforumu.org PARTNER VE paydaşlarımıza TEŞEKKÜRLERİMİZLE THANKS TO OUR STAKEHOLDERS AND SUPPORTERS SPONSOR SPONSOR İletİşİm ve Teknolojİ Sponsoru VERİMLİ ALTYAPILAR

Detaylı