KULLANMA KILAVUZU. Varis Ligasyon Aleti GARANTİ

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "KULLANMA KILAVUZU. Varis Ligasyon Aleti GARANTİ"

Transkript

1 GARANTİ IMI, bu cihazın tasarlanmasında ve üretilmesinde dikkat sarf edildiğini garanti eder. Bu garanti burada sözü edilmeyen diğer garantileri kapsamaz. Muhafaza koşulları, hastanın teşhisi, tedavi, cerrahi prosedürler gibi IMI'nin sorumluluğu ötesindeki meselelerde IMI yalnızca aletin onarımını veya değiştirilmesini sağlar ve bu aletin kullanımıyla doğrudan veya dolaylı olarak kaynaklanan tesadüfi veya nihai kayıplar, hasarlar veya masraflardan sorumlu tutulamaz. Varis Ligasyon Aleti VGRIPP NOVA IMI tarafından kullanılan bir ticari markadır. KULLANMA KILAVUZU 0434 Avrupa Yetkili Temsilcisi Obelis s.a. Boulevard General Wahis Brussels BELGIUM Tel: +(32) Fax: +(32) IMI REV:

2 KULLANIM AMACI VGRIPP NOVA gastro-özofagus birleşim yerindeki veya üzerindeki özofagus varislerinin endoskopik ligasyonu için kullanılan bir varis ligasyon aletidir. Ürün tek kullanımlıktır mm çaplı kameralar için tavsiye edilir. Aletin bandı doğal kauçuk lateksi içerir ve bazı kişilerde alerjik reaksiyonlara sebep olabilir. ÜRÜN TANIMLARI Ref. no. A B C Ürün VGRIPP NOVA varis ligasyon sistemi VGRIPP NOVA varis ligasyon silindiri VGRIPP NOVA salma kolu İçeriği 6 bantlı ligasyon sistemi (1), salma sapı (1), NOVA kanal kapaklı salma kordonu (1), salma kolu adaptörü O / F (her birinden 1 adet) 6 bantlı ligasyon silindiri (1), NOVA kanal kapaklı salma kordonu (1) Salma kolu (12), Salma kolu adaptörü O / F (her birinden 12 adet) KULLANIMDAN SONRA VGRIPP NOVA'NIN ENDOSKOPTAN SÖKÜLMESİ 1. Kamerayı hastadan çıkarınız ve kalan tüm bantları sökünüz. 2. Adaptörü saatin tersi yönde çevirerek salma kolundan gevşetiniz. Pentax kameralar için bu gerekli değildir. 3. Salma kolunu ve salma kordonunu kameradan çekiniz ve salma kolunu adaptörünü çıkarınız. 4. Ligasyon silindirini endoskopun distal ucundan çıkarınız. 5. Kanal kapağını koldan çekip çıkarınız ve salma kolu ile birlikte atınız. 6. NOVA kanal kapağını ve salma kordonunu çıkardıktan sonra NOVA salma kolunu iyice yıkayıp dezenfekte ediniz. NOVA salma kolunu kurutarak daha sonra tekrar kullanmak için muhafaza ediniz. Salma kolunu HIV, Hepatit A, B, C, D ve E enfeksiyonu olan hastalarda kullanmış iseniz atınız. ATMA Aletin tüm parçaları kullanıldıktan sonra atılırken diğer enfeksiyöz hastane atıkları ile birlikte atılmalıdır. DİKKAT VGRIPP NOVA yalnızca kayıtlı tıbbi uzmana veya bu kişinin verdiği sipariş üzerine satılır. MUHAFAZA EDİLMESİ 30 C'nin altındaki sıcaklıklarda ve %60 nisbi nem altında serin ve kuru ortamlarda muhafaza edilir. VGRIPP NOVA varis ligasyonu konusunda eğitim görmüş doktorlar tarafından kullanılmalıdır. Alet, bu kitapçıkta belirtilenden başka bir amaç için kullanılmamalıdır.

3 VARİSLERİN LİGASYONU 1. Distal ucuna ligasyon silindirinin bağlı olduğu endoskopu hastaya uygulayınız. 2. Hedef varisi görünüz. 3. Ligasyon silindirinin distal ucunu varise yaklaştırıp hafifçe bastırınız. 4. Silindir varisi tamamen çevreledikten sonra emmeyi başlatınız. 5. Görüntü tamamen kırmızı olana kadar emmeye devam ediniz. 6. Tıklama sesi duyulana kadar mekik kolunu çeviriniz. Tıklama sesinin ve bantların salınmasının aynı zamanda olmadığına dikkat ediniz. Bant tıklama sesinden önce salınır. 7. Tıklama sesinden sonra emmeyi bırakınız. 8. Bir başka varise ligasyon yapmak için basamakları tekrar ediniz. 9. İsteniyorsa, doğrudan salma koluna takılmış olan şırınga ile yıkama yapılabilir. Eğer su dolu bir şırınga takılı değilse hava girişini önlemek için yıkama girişinin kapağı sıkıca kapatılmış olmalıdır. İLAVE BİLGİ 1. I dereceli varislerin ligasyonu zor olabilir. Özofagus varisleri özofagusun iç duvarında tam fibroz yapmammış olabilir; bu da tekrar kanamaya veya nükslere sebep olabilir. 2. Tipik olarak her varis için bir bant kullanılır. 3. Bantlama, gastro-özofagus birleşiminden başlamalı ve yukarıya doğru sarmal olarak devam etmelidir. Endoskopu daha önce bantlanmış bir bölgeden geçirmek bandın yerinden çıkmasına sebep olabilir. KONTRAENDİKASYONLAR VGRIPP NOVA'nın kontraendikasyonları şunlardır: krikofaringeal veya özofageal daralma, özofagus eğrilmesi, kanama bozukluğu (hastanın kanama bozukluğu önceden tanımlanıp uygun şekilde tedavi edilmediği takdirde), divertikül, aseptomatik halkalar veya ağlar. Bunlardan başka kontraendikasyonlar da görülebilir. GE birleşimin aşağısındaki varisler için önerilmez. Gastro-intestinal endoskopinin kontraendike olduğu durumlarda bu ürün de kontraendikedir. KOMPLİKASYONLAR Sekonder göğüs ağrısı, bantlama bölgelerinde ülserleşme, ülserleşme bölgelerinde sekonder kanama, daralmalar, perforasyon, özofagus tıkanması, aspirasyon, ateş, alerjik reaksiyon, solunum baskılanması veya tutulması, kardiyak aritmi veya tutulma. ÜRÜN PARÇALARININ TANIMLARI A referans numaralı VGRIPP NOVA varis ligasyon sistemi aşağıdaki parçalardan oluşur: 1. Hazır halde 6 adet bantlı ligasyon silindiri bu, silikon lastik tutacağa bağlanmış şeffaf bir silindirdir. Elastik lastik bantlar bunun üzerine gergin olarak monte edilmiştir (figür 1). Endoskopun distal ucuna silikon lastik tutacak ile sabitlenir. Gergin lastik bantların etrafına sarılmış olan süturun çekilmesiyle lastik bantlar salınır. Süturun bir ucu şeffaf silindirin distal ucuna bağlanmıştır ve diğer ucu da salma kordonuna bağlanacak şekilde ilmeklenmiştir.

4 2. NOVA salma kolu (figür 2): Salma koluna bir salma kordonu bağlıdır. Kordon, prosedürden önce açılan bir kılıf içindedir. Kordon bir mekiğe bağlanmıştır. Prosedür sırasında çevirmeli düğme sayesinde mekiği döndüren salma kolu salma kordonunu çeker. Çevirmeli düğmenin çekilmesi veya itilmesi ile mekik iki yöne veya tek yöne doğru dönecek şekilde ayarlanabilir. Tek yöne dönüm ayarında mekiğin bir buçuk dönümünden sonra bir tıklama sesi duyulur. Kolda yıkama için bir giriş vardır. İstendiği takdirde adaptör kullanmadan doğrudan biyopsi kanalına oturması için kolun bir metal nozülü vardır. 3. Salma kolu adaptörü (figür 3): biyopsi kanalı grometine kayarak oturması için oluğu olan dairesel yapıda bir parçadır. Salma koluna takılabilmesi için üst kısmında vida dişleri vardır. O ve F işaretli iki ayrı adaptör sağlanır. Pentax kameraları için adaptör gerekmez. 9. Silikon lastik tutacağı kamera silindirin sert kısmına değene kadar endoskop üzerinden iterek ligasyon silindirini sabitleyiniz. Süturun çalışma kanalı ile hizalı olduğundan emin olunuz. Bu, görüşü genişletir ve süturun takılma riskini azaltır (figür 10). 10.İlk bantta bir çekilme görülene kadar mekiği çevirerek kalan gevşekliği de gideriniz. 11.Beyaz işaret görülene kadar çevirmeli düğmeyi iterek mekiği tek yönlü konuma getiriniz (figür 11). mekiği sabitledikten sonra yayın tıklayan bobin üzerindeki çentiğe oturduğundan emin olunuz. NOVA şimdi kullanıma hazırdır. İntübasyon yapmadan önce emmeyi kontrol ediniz. Önerilen kamera çapları mm'dir.

5 6. Kılıfı salma kordonu üzerinden çekmeden önce salma kordonunu kılıfın iç kısmına getirmek için ilmeğini distal uçtan çekiniz ve plastik kılıfı atınız (figür 7). 7. Ligasyon silindirinin sütur ilmeğini salma kordonunun distal ucundaki ilmeğe figür 8 ve 9'da gösterildiği şekilde bağlayınız. B referans numaralı VGRIPP NOVA varis ligasyon silindiri aşağıdaki parçalardan oluşur: 1. Hazır halde 6 adet bantlı ligasyon silindiri - bu, silikon lastik tutacağa bağlanmış şeffaf bir silindirdir. Elastik lastik bantlar bunun üzerine gergin olarak monte edilmiştir (figür 1). Endoskopun distal ucuna silikon lastik tutacak ile sabitlenir. Gergin lastik bantların etrafına sarılmış olan süturun çekilmesiyle lastik bantlar salınır. Süturun bir ucu şeffaf silindirin distal ucuna bağlanmıştır ve diğer ucu da salma kordonuna bağlanacak şekilde ilmeklenmiştir. 2. Salma kordonu. Salma kordonu, bir ucunda NOVA kanal kapağı bağlı olarak bir plastik kılıf içinde sağlanır. Salma kordonunun NOVA kanal kapağının olduğu ucunda bir düğüm, diğer ucunda ise bir ilmek vardır. C referans numaralı NOVA Salma kolu (figür 2&3): (Bu, ligasyon silindiriyle ve referans numaralı, NOVA kanal kapaklı salma kordonu ile kullanım için ayrı olarak tedarik edilmelidir) 8. Kolun mekiğini iki yönlü konumda tutup çevirerek salma kolunun gevşekliğini alınız ve ligasyon silindirini kameranın distal ucuna yaklaştırınız. Salma kolu şu parçalardan oluşan tek bir birimdir: çevirmeli düğme, mekik, metal yay, tıklayan bobin, kanal ve nozül. Tüm bu parçalar salma kolu üzerinde yerleştirilmiştir. Prosedür sırasında çevirmeli düğme ile mekik döndürülürken salma kolu salma kordonunu çeker. Çevirmeli düğmenin çekilmesi veya itilmesi ile mekik iki yöne veya tek yöne doğru dönecek şekilde ayarlanabilir. Tek yöne dönüm ayarında mekiğin bir buçuk dönümünden sonra bir tıklama sesi duyulur. Prosedüre başlamadan önce kol tek yönlü konumdayken yayın tıklayan bobinin çentiğinde olduğundan emin olunur.

6 SALMA KOLU AYARI ( referans numaralı malzeme için gereklidir) referans numaralı malzemeden bir NOVA salma kolu, referans numaralı malzemeden de kanal kapaklı salma kordonu alınır. 2. Girişi olan kanal kapağı kanal üzerine oturana kadar salma kordonu kolun kanalından geçirilir. 3. Kanal kapağı kol kanalı üzerine sıkıca bastırılır. 4. Salma kordonunun proksimal ucu alınarak düğüm mekiğin oluğuna sabitlenir. 5. Yıkama kapağı yıkama girişinin üzerine sabitlenir. ÖNLEMLER Alet kullanılmadan önce endoskopik varis ligasyon bandının prensibi, uygulaması ve riskleri hakkında tam bilgi sahibi olmak gereklidir. Alet yalnızca yetkin ve tecrübeli tıbbi uzman tarafından kullanılmalıdır. Paket veya paket içindeki herhangi bir malzeme hasar görmüş veya kırılmışsa kullanılmamalıdır. VGRIPP NOVA kullanılmadan önce özofagus varislerinin tedavi gereğini doğrulayan bir teşhis bulunmalıdır. Kullanma kılavuzunun tamamını okuyunuz ve paketin hasarlı olmadığını kontrol ediniz. İki yönlü ve tek yönlü dönüm konumlarını ve yıkama girişi konumunu anlamak için salma kolunu iyice inceleyiniz. Ayrıca, tıklayan bobin üzerindeki çentikte bulunması gereken metal yayın konumunu da kontrol ediniz. KURULUM PROSEDÜRÜ 1. Endoskopu düz olarak yerleştiriniz. 2. Biyopsi kanalı valfini açınız (Pentax kameraları hariç). 3. Uygun salma kolu adaptörünü seçiniz ve çalışma kanalı grometine sürerek takınız (figür 4). Pentax kameraları için bu gerekli değildir. 4. Kılıflı salma kordonunu kameranın distal ucundan çıkana kadar biyopsi kanalına sokunuz (figür 5). 5. Adaptörü çevirerek kolun gromet üzerine sıkıca oturduğundan emin olunuz. Uygun şekilde sıkılmamışsa emme işlemi etkilenecektir (figür 6). Pentax kameralarında kol, lastik valfin içinden biyopsi kanalının metal grometine kaydırılarak sokulur. Yayın tıklayan bobinin çentiğine oturduğundan emin olunuz. Çevirmeli düğmeyi dışa doğru çekerek mekiği iki yönlü dönme konumunda tutunuz.

SmartRelease Endoskopik Sistemi Endoskopik Karpal ve Kubital Tünel Serbestleştirme. Kullanım Talimatları

SmartRelease Endoskopik Sistemi Endoskopik Karpal ve Kubital Tünel Serbestleştirme. Kullanım Talimatları SmartRelease Endoskopik Sistemi Endoskopik Karpal ve Kubital Tünel Serbestleştirme Kullanım Talimatları Türkçe İÇİNDEKİLER SİSTEM TANIMI VE KULLANIM AMACI... SAYFA 2 SMARTRELEASE CERRAHİ ALETLERİ VE AKSESUARLARI...

Detaylı

Cellu M6 Endermolab i Kullanım Kılavuzu

Cellu M6 Endermolab i Kullanım Kılavuzu Cellu M6 Endermolab i Kullanım Kılavuzu İNANIR 1 LPG Cellu M6 Endermolab i ' yi satın aldığınız için tebrikler! Bu model, kuten doku bakımları sistemleri alanında yıllarca yapılmış çalışmaların bir meyvesi

Detaylı

TEEx Dönüştürücü. Kullanıcı Kılavuzu

TEEx Dönüştürücü. Kullanıcı Kılavuzu TEEx Dönüştürücü Kullanıcı Kılavuzu 0086 SonoSite, Inc. 21919 30th Drive SE Bothell, WA 98021 ABD Tel: +1-888-482-9449 veya +1-425-951-1200 Faks: +1-425-951-1201 SonoSite Ltd Alexander House 40A Wilbury

Detaylı

FuseBox İşlemcili Fuse 1G Gastroskop

FuseBox İşlemcili Fuse 1G Gastroskop Kullanım Kılavuzu FuseBox İşlemcili Fuse 1G Gastroskop Parça Numarası FSE-054-TR-4.0 Ocak 2014 Çıkış. Bu kılavuzda, Fuse 1G Gastroskop ve FuseBox İşlemci ile ilgili tüm çalıştırma talimatları açıklanmıştır.

Detaylı

FuseBox İşlemcili Fuse 1C Kolonoskop

FuseBox İşlemcili Fuse 1C Kolonoskop Kullanım Kılavuzu FuseBox İşlemcili Fuse 1C Kolonoskop Parça Numarası FSE-050-TR-4.0 Ocak 2014 Çıkış. Bu kılavuz, Fuse 1C Kolonoskop ve FuseBox İşlemci için tüm çalıştırma talimatlarını içermektedir. Yeniden

Detaylı

CE Kullanıcı Kılavuzu Air Flo-II Difüze Hava Havalandırıcı Sistemler

CE Kullanıcı Kılavuzu Air Flo-II Difüze Hava Havalandırıcı Sistemler CE Kullanıcı Kılavuzu Air Flo-II Difüze Hava Havalandırıcı Sistemler Water Works With Otterbine www.otterbine.com Uyarılar ve Güvenlik Talimatları 3 Ünitenin İncelenmesi 4 Elektrik Tesisatı 5 Kompresör

Detaylı

Bilgisayarlı Dikiş ve Kapitone Makinesi Kullanım Kılavuzu. Hazırlık. Temel Dikiş. Yardımcı Dikiş Uygulamaları. Karakter/ Dekoratif Dikişler

Bilgisayarlı Dikiş ve Kapitone Makinesi Kullanım Kılavuzu. Hazırlık. Temel Dikiş. Yardımcı Dikiş Uygulamaları. Karakter/ Dekoratif Dikişler Hazırlık Temel Dikiş Yardımcı Dikiş Uygulamaları Karakter/ Dekoratif Dikişler Özel Dikişler Ek Bilgisayarlı Dikiş ve Kapitone Makinesi Kullanım Kılavuzu MAKİNE PARÇALARININ ADI VE FONKSİYONLARI ÖNEMLİ

Detaylı

Cellu M6 Integral i Kullanım Kılavuzu

Cellu M6 Integral i Kullanım Kılavuzu Cellu M6 Integral i Kullanım Kılavuzu İNANIR 1 LPG Cellu M6 Integral i ' yi satın aldığınız için tebrikler! Bu model, kuten doku bakımları sistemleri alanında yıllarca yapılmış çalışmaların bir meyvesi

Detaylı

GÖĞÜS KOMPRESYON SISTEMI

GÖĞÜS KOMPRESYON SISTEMI GÖĞÜS KOMPRESYON SISTEMI KULLANIM TALIMATLARI TR 100901-18 Rev A, CO J2665'ten itibaren geçerlidir 2014 Jolife AB LUCAS 2 LUCAS 2 Göğüs Kompresyon Sistemi'ni seçtiğiniz için teşekkürler! LUCAS 2 ile, kardiyak

Detaylı

GD 320 GWD 320 GWD 335 GWD 350 GWD 375

GD 320 GWD 320 GWD 335 GWD 350 GWD 375 GD 320 GWD 320 GWD 335 GWD 350 GWD 375 KULLANIM TALİMATI GD 320 GWD 320 GWD 335 GWD 350 GWD 375 İÇİNDEKİLER İngilizce 6-7 Elektrik bağlantıları, sadece İngiltere için 8 9 Veriler 30-32 GD 320 GWD 320 GWD

Detaylı

Huskyt 1590 Havayla Çalışan Diyafram Pompalar

Huskyt 1590 Havayla Çalışan Diyafram Pompalar Talimatlar - Parça Listesi POLIPROPILEN VE KYNARR Huskyt 590 Havayla Çalışan iyafram Pompalar 0 psi (0.84 MPa, 8.4 bar) Maksimum Akışkan Çalışma Basıncı 0 psi (0.84 MPa, 8.4 bar) Maksimum Hava Giriş Basıncı

Detaylı

Reçetesiz Satılmaz (Yalnızca ABD)

Reçetesiz Satılmaz (Yalnızca ABD) Üretici: Bioness Neuromodulation Ltd. Bir Bioness Inc Şirketi 19 Ha Haroshet Street PO Box 2500 Industrial Zone Ra Anana 43654, İsrail Uluslararası Kurumsal Ofis Bioness Inc 25103 Rye Canyon Loop Valencia,

Detaylı

Üretici: Bioness Neuromodulation Ltd. Bir Bioness Inc Şirketi 19 Ha Haroshet Street PO Box 2500 Industrial Zone Ra Anana 43654, İsrail

Üretici: Bioness Neuromodulation Ltd. Bir Bioness Inc Şirketi 19 Ha Haroshet Street PO Box 2500 Industrial Zone Ra Anana 43654, İsrail Kullanım Kılavuzu Üretici: Bioness Neuromodulation Ltd. Bir Bioness Inc Şirketi 19 Ha Haroshet Street PO Box 2500 Industrial Zone Ra Anana 43654, İsrail Şirket Merkez Ofisi Bioness Inc 25103 Rye Canyon

Detaylı

LMA Protector Kullanım talimatları. Türkçe versiyon

LMA Protector Kullanım talimatları. Türkçe versiyon LMA Protector Kullanım talimatları Türkçe versiyon Dikkat: ABD yasalarý bu cihazýn satýþýný yalnýzca bir doktor tarafýndan veya bir doktorun sipariþi üzerine yapýlacak þekilde kýsýtlamaktadýr. UYARI: LMA

Detaylı

CE Kullanıcı Kılavuzu Büyük Havalandırıcı Fıskiye 7,5 10HP. Water Works With Otterbine

CE Kullanıcı Kılavuzu Büyük Havalandırıcı Fıskiye 7,5 10HP. Water Works With Otterbine CE Kullanıcı Kılavuzu Büyük Havalandırıcı Fıskiye 7,5 10HP Water Works With Otterbine AFL Havalandırıcı, Fıskiye, Büyük Havalandırıcınızın paketini açın ve kontrol edin, herhangi bir hasar varsa, durumu

Detaylı

Su Şişesi, Kapak ve CO 2 'li Tüp Seti: Tekrar Kullanılabilir SCT-469. Su Şişesi, Kapak ve Tüp Seti: Tekrar Kullanılabilir SCT-468.

Su Şişesi, Kapak ve CO 2 'li Tüp Seti: Tekrar Kullanılabilir SCT-469. Su Şişesi, Kapak ve Tüp Seti: Tekrar Kullanılabilir SCT-468. Kullanım Kılavuzu Su Şişesi, Kapak ve Tüp Seti: Tekrar Kullanılabilir SCT-468 Su Şişesi, Kapak ve CO 2 'li Tüp Seti: Tekrar Kullanılabilir SCT-469 OTOKLAVLANABİLİR Parça Numarası FSE-058-TR-1.0 Piyasaya

Detaylı

HA1302/MF005. Capri Travel Sistem Bebek Arabası. Kullanım Kılavuzu

HA1302/MF005. Capri Travel Sistem Bebek Arabası. Kullanım Kılavuzu HA1302/MF005 Capri Travel Sistem Bebek Arabası Kullanım Kılavuzu Ürünün kurulum ve kullanımından önce tüm kullanma kılavuzunu dikkatle okuyunuz. Ġleride referans olması için kullanma talimatını saklayınız.

Detaylı

microtargeting Drive System (Mikro Kayıt Hedefleme Sistemi) Kullanım Talimatları

microtargeting Drive System (Mikro Kayıt Hedefleme Sistemi) Kullanım Talimatları microtargeting Drive System (Mikro Kayıt Hedefleme Sistemi) Kullanım Talimatları İçerik: Motor/Kodlayıcı Düzeneği Kontrol Tertibatı/Görüntü Birimi Modülü Stereotaktik Adaptörler L011-1006-01 (Rev. A0,

Detaylı

TEExp Dönüştürücü. Kullanıcı Kılavuzu

TEExp Dönüştürücü. Kullanıcı Kılavuzu TEExp Dönüştürücü Kullanıcı Kılavuzu Üretici FUJIFILM SonoSite, Inc. 21919 30th Drive SE Bothell, WA 98021 ABD Tel: +1-888-482-9449 veya +1-425-951-1200 Faks: +1-425-951-1201 AB Yetkili Temsilcisi Emergo

Detaylı

microtargeting STar Drive Sistemi Kullanım Talimatları

microtargeting STar Drive Sistemi Kullanım Talimatları microtargeting STar Drive Sistemi Kullanım Talimatları İçerik: Motor Düzeneği Kodlayıcı Düzeneği Kontrol Tertibatı/Görüntü Birimi Modülü Stereotaktik Adaptörler L011-1007 (Rev. D2, Mart 2013) www.fh-co.com

Detaylı

Kullanım Talimatları. Göğüs Kompresyon Sistemi

Kullanım Talimatları. Göğüs Kompresyon Sistemi Göğüs Kompresyon Sistemi Kullanım Talimatları TR www.lucas-cpr.com bir JOLIFE ürünü LUCAS TM Göðüs Kompresyonu Sistemi Kullaným Talimatlarý 100666-00 E, COJ2236'dan itibaren geçerlidir, 2009 JOLIFE AB

Detaylı

Kullanma Kılavuzu. PA-440 RIC Kanal-içi hoparlörlü

Kullanma Kılavuzu. PA-440 RIC Kanal-içi hoparlörlü Kullanma Kılavuzu PA-440 RIC Kanal-içi hoparlörlü 2 Sizin işitme cihazınız, kulak-seti ve aksesuarları tam olarak bu kullanma kılavuzunda olduğu şekilde görülmeyebilir. Ayrıca gerekli olduğunda değişiklik

Detaylı

Akülü Darbeli Somun Sıkma

Akülü Darbeli Somun Sıkma TÜRKÇE (Orijinal Talimatlar) Akülü Darbeli Somun Sıkma DTW50 DTW5 007450 KULLANIM KILAVUZU ÖNEMLİ: Kullanmadan Önce Okuyun. TÜRKÇE (Orijinal Talimatlar) ÖZELLİKLER Sürekli yapılan araştırma ve geliştirmelerden

Detaylı

Kullanım Kılavuzu. Kör perçin için akü aleti. POP PB2500 Akülü Kör Perçin Aleti. Akülü Elektrikli Alet

Kullanım Kılavuzu. Kör perçin için akü aleti. POP PB2500 Akülü Kör Perçin Aleti. Akülü Elektrikli Alet Kullanım Kılavuzu Kör perçin için akü aleti POP PB2500 Akülü Kör Perçin Aleti Akülü Elektrikli Alet Şekil 1 3,2 [1/8] C D E F G H 4,0 [5/32] B 4,8 [3/16] Model no. / Seri no. A J I L K2 K M Şekil 2 Şekil

Detaylı

KULLANIM VE BAKIM KILAVUZU

KULLANIM VE BAKIM KILAVUZU TÜRKÇE KULLANIM VE BAKIM KILAVUZU 1 Türkçe Icare PRO (Model: TA03) KULLANIM KILAVUZU v1.1 01/12 TR 0044 Bu cihaz, aşağıdakilerle uyumludur: 93/42/EEC sayılı Tıbbi Cihaz Yönergesi Kanada Tıbbi Cihaz Yönetmelikleri

Detaylı

Adımızın arkasında duruyoruz ve uzun yıllar cihazınızı mutlulukla kullanmanız için iki yıllık garanti veriyoruz.

Adımızın arkasında duruyoruz ve uzun yıllar cihazınızı mutlulukla kullanmanız için iki yıllık garanti veriyoruz. Sayın müşterimiz, PODOLOG NOVA 3 ürünümüzü seçerek işlevsellik ve güce yeni bir anlam kazandıran bir ayak bakım aleti satın almış oldunuz. Bu cihaz "muayenehaneden uygulamaya" geçiş için özel olarak geliştirdi.

Detaylı

Super Marathon Serisi. Gazlı Fritözler *8197279* Kurulum ve Kullanma Kılavuzu. SM20, SM40, SM50, SM60 ve SM80 Serileri

Super Marathon Serisi. Gazlı Fritözler *8197279* Kurulum ve Kullanma Kılavuzu. SM20, SM40, SM50, SM60 ve SM80 Serileri SM20, SM40, SM50, SM60 ve SM80 Serileri Gazlı Fritözler Kurulum ve Kullanma Kılavuzu Super Marathon Serisi Dean, bir Ticari Yiyecek Ekipmanları Servisi Birliğidir ve CFESA sertifikalı Teknisyenleri tavsiye

Detaylı

BENZİNLİ AĞAÇ TESTERESİ

BENZİNLİ AĞAÇ TESTERESİ KULLANIM KILAVUZU BENZİNLİ AĞAÇ TESTERESİ GASOLINE CHAIN SAW / OU-GS5200 2.8 BG MOTOR GÜCÜ! 2.8 BG 52 CC 50 CM 21 BP Kullanım kılavuzunu indirmek için QR kodu okutunuz... Motor Gücü Silindir Hacmi Pala

Detaylı

www.makrodedektor.com

www.makrodedektor.com K U L L A N I M K I L AV U Z U www.makrodedektor.com DİKKAT! CİHAZI KULLANMAYA BAŞLAMADAN ÖNCE DİKKATLİCE OKUYUNUZ! Cihaz kullanımı esnasında bölgenin geçerli kanun ve yönetmeliklerine uyulması gerekmektedir.

Detaylı

YARI OTOMATIK AV TÜFEKLERI

YARI OTOMATIK AV TÜFEKLERI Merkez Büro Nargileci Sk. Sarsılmaz İş Merkezi No: 4 34116 Mercan İSTANBUL - TÜRKİYE Telefon : +90 212 513 35 07 - Fax : +90 212 511 19 99 İmalatçı ve Üretici Firma / Fabrika Ünvanı: Sarsılmaz Silah Sanayi

Detaylı