ÇATI SU İZOLASYONU UYGULAMASI

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "ÇATI SU İZOLASYONU UYGULAMASI"

Transkript

1 Çatı Su u Uygulaması Son güncelleme : ÇATI SU İZOLASYONU UYGULAMASI Hazırlayan Kaan SAKA İnşaat Mühendisi

2 Çatı Su u Uygulaması Bir yapının çatısı yağmur, kar ve güneş gibi en olumsuz hava etkilerine maruz kalan bölümüdür. Bundan dolayı çatılarınızda kullanılacak olan izolasyon malzemesinin mevsimsel etkilere dayanıklı olacak şekilde uzun ömürlü seçilmesi en ekonomik yoldur. Şimdi sizlere Polimer SA ürünleriyle teras veya gizli çatılarınızın döşeme betonlarını ve parapet yüzeylerini adım adım izolasyonlarının nasıl yapılacağını anlatacağız. Parapetli Gizli Çatı Sistemi Teras

3 Çatı Su u Uygulaması alanı, izolasyonun en iyi şekilde sonuç verebilmesi için iyice temizlenir. Beton yüzeyler; Gevşek beton parçalarını kazınır, yüzey iyice süpürülür, toz, kir ve inşaat artıkları temizlenir. görülen çatlaklar açığa çıkartılır. Yüzeyde gözle Seramik yüzeyler; Seramik yüzeyler ne kadar su geçirimsiz olsalar da, tek başlarına su yalıtımı sağlamazlar. Seramik derzleri zamanla çatlamalarla suyun geçişi açısından büyük risk oluşturan bölgelerdir. Uygulayacağımız izolasyonun bu çatlaklardan içeriye sızmasını istediğimiz için derz aralarının temizlenmesi gerekmektedir.

4 Çatı Su u Uygulaması Birleşim bölgelerine dikkat! Duvarların birbirleriyle ve duvarların zeminle birleştiği köşe noktalarda çoğu zaman faz farkından dolayı su geçişini kolaylaştıran kılcal çatlaklar oluşur. Aynı zamanda duvarlardan ve zeminden geçen tesisat boruları veya su giderleri gibi özel noktalarda da aynı durum söz konusudur. Bundan dolayı bu bölgeler içinde özel izolasyon önlemleri alınması için iyice temizlenmelidir.

5 Çatı Su u Uygulaması Temizlikten sonra yüzeylerde bulunan kılcal çatlakları kapatmak amacıyla tüm yüzeye kapiler dolgu sağlayıcı PSA 05 zemin durumuna göre izolasyon fırçasıyla sürme olarak yada çatı giderleri tıkandıktan sonra gölleme yöntemiyle beton/seramik tabana iyice emdirilir. Gölleme Yöntemi Parapetlere PSA 05 emdirilmesi Fırçayla Sürme Yöntemi Parapetlerden gelecek olan su sızıntılarını önlemek amacıyla yan yüzeylerine ve üst yüzeyine inceltilmiş kapiler dolgu sağlayıcı PSA 05 fırçayla sürerek emdirme metoduyla uygulanır. Not : Seramik yüzeylerde kaplamanın üzerindeki sıvı henüz kurumadan nemli bir bezle silinmelidir. Aksi taktirde parlak yüzeylerde bir mat tabaka yaratabilir.

6 Çatı Su u Uygulaması Çatı döşemesine 2.kat olarak uygulanan PSA 05 kuruduktan sonra döşemede tespit edilen çatlaklara 1 kat yaklaşık 10cm genişliğinde PSA 08 uygulanır. Akabinde yüzeye de 10 cm genişliğinde 45 gr/m2 lik geotekstil keçesi (yada 75gr/m2 lik fiber inşaat filesi) üzerine 2. kat PSA 08 uygulanarak geotekstil keçesinin iyice yapışması sağlanır.

7 Çatı Su u Uygulaması Çatılarda bulunan havalandırma tesisatları, aydınlatma pencereleri, bacalar ve su giderleri gibi özel bölgelerin izolasyonu yapılmadığı taktirde bu bölgelerde su izolasyonu bakımından en zayıf noktalar olacaktır. Bu bölgelerde izolasyonu sağlamak için birleşim yerlerinin her iki tarafının çevresine 10cm genişliğinde 1 kat PSA 08 uygulanır. Akabinde yüzeye de 20 cm genişliğinde 45 gr/m2 lik geotekstil keçesi (yada 75gr/m2 lik fiber inşaat filesi) üzerine her iki tarafa da 10cm bindirilecek şekilde 2. kat PSA 08 uygulanarak geotekstil keçesinin iyice yapışması sağlanır.

8 Çatı Su u Uygulaması Çatılarda bulunan havalandırma ve aydınlatma sistemlerinin PSA Mastik li 45 gr/m2 lik geotekstil keçeyle izolasyonu Birleşim noktasına 1.kat PSA Mastik sürülmesi Birleşim noktasına 45 gr/m2 lik keçenin 2.kat PSA Mastik ile sürülmesi

9 Çatı Su u Uygulaması PSA 05 ile zeminde ve parapette bulunan kapiler çatlakları doldurduktan sonra parapet ile zemin birleşim noktasına bir kat PSA Mastik uygulanır. Akabinde her iki yüzeye de 10 cm bindirme yapacak şekilde 45 gr/m2 lik geotekstil keçesi üzerine 2. kat PSA Mastik uygulanarak geotekstil keçesinin iyice yapışması sağlanır. Böylece birleşim/köşe noktalarında dış etkilerle oluşabilecek çatlaklara karşı ilave önlem alınmış olunacaktır.

10 Çatı Su u Uygulaması Teraslarda köşe/kenar izolasyonları tamamlandıktan sonra zemine ve parapet yüzeylerine (üst yüzeyler dahil olmak üzere) 75 gr/m2 lik fiber inşaat filesine 2 kat PSA 08 (Çimentolu) uygulanır. Gizli çatılarda ise köşe/kenar izolasyonları tamamlandıktan sonra zemine, parapet üst ve yan yüzeylerine, kiremitlerin yaklaşık 20-30cm altına gelecek şekilde çatı karkasına gelecek şekilde 75 gr/m2 lik fiber inşaat filesine 2 kat PSA 08 (Çimentolu) uygulanır. Böylece çatı izolasyonumuz tamamlanır.

11 Kullanılan Malzemeler : PSA - 05 TANIMI : PSA - 05 Su bazlı şeffaf, esnek ve yüksek aderansa sahip bir malzemedir. Modifiye polimer esaslı olup kür bitiminde suda çözülmeyen bir tabaka meydana getirir. KULLANIM ALANLARI : Kapiler su geçirgenliğinin söz konusu olduğu tüm beton yapılarda güvenle kullanılır. Örneğin; teras, su deposu, hangar, bodrum ve galeriler, yüzme havuzları, tünel, su kanalları, dış cephe duvarları, banyo/tuvalet taban betonları, bina temelleri, saha betonları, hava alanları, beton park sahaları ile beton yüzeylerin don etkisine karşı korunmasında ve su geçirimsiz hale getirilerek izole edilmesini sağlar. KULLANIM ŞEKİLLERİ : a) Çatı izolasyonları : İzole edilecek zemin iyice temizlenir. Tüm giderler kapatılır. 1/8 oranında sulandırılmış PSA - 05 zemine dökülür. Çekçek veya fırça yardımıyla yüzeydeki malzeme sürekli dağıtılarak tüm yüzeyin ilacı iyice emmesi sağlanır. Dört saat sonunda yüzeyde kalan fazla ilaçlar giderler açılarak boşaltılır ve en az 2 saat kurumaya bırakılır (bu süre yaz günlerinde 2 saat, kış günlerinde ise en az 24 saatlik bir süre kurumaya bırakılır). Birinci kat uygulamadan 2 saat sonra saf ilaca normal çimento bir matkap yardımıyla zeytinyağı kıvamına gelinceye kadar karıştırılır. Zeytinyağı kıvamındaki ilaç bir fırça yardımıyla tüm yüzeye ( Parapet duvarları ve baca baca sıvaları dahil ) bir kat sürülerek ikinci kat uygulaması yapılmış olur. İkinci kat uygulamasından 24 saat sonra saf PSA - 05 ilacı fırça ile tüm yüzeye bir kat sürülerek üçüncü kat uygulaması yapılır. Çatı yüzeyinde bulunan çatlakların uzunluğu 1 m. yi geçiyorsa bu çatlaklar hareketli çatlaklardır. Ayrıca iki bina birleşimi olan yerler ve de baca dipleri gibi yerlere fileli PSA MASTİK kaplanması gerekir. b) Duvar izolasyonları : Dış ve iç cephe duvarlarında meydana gelen rutubetli yüzeyler iyice temizlenir ve varsa boya kalıntıları mümkün olduğunca kazınır. Temizlenmiş yüzeye ilaç fırça ile bol miktarda emdirilir ( İlaç sıvanın içine iyice nüfuz etmelidir).birinci kat uygulamadan yaklaşık iki saat sonra aynı şekilde sıva üzerine bol miktarda ilaç sürülerek ikinci kat uygulaması yapılır ve 24 saat kurumaya bırakılır. İzole edilmiş yüzeye sürülecek boyanın içersine % 10 ilaç karıştırılıp boyama işlemi yapılır. AMBALAJ ŞEKLİ : 20 Kg. lık ambalajlarda. DEPOLAMA ŞEKLİ : Don etkisinden korunduğu takdirde ambalajı açılmadan asgari 5 yıl saklanabilir. SAĞLIK ŞARTLARI : Kapalı mekan uygulamalarında ortam havalandırılmalıdır. Uygulamalarda eldiven kullanılmalı, ciltle temas halinde bol suyla yıkanmalıdır. KULLANIM MİKTARI : Düz zeminlerde 1 lt. ile 1,5 m² ( çatı, beton saha vs.). Düşey zeminlerde 1 lt. ile 3 m² (duvar, vs.) Alan izole edilebilir.

12 Kullanılan Malzemeler : PSA - 08 TANIMI : PSA - 08 : Yapışma ve nüfuz kabiliyeti yüksek, elastomerik sıvı plastik yüzey kaplamasıdır. Su buharını yoğunlaştırıp difüzyon kontrolü sağlar, nefes alır, suda çözünmez. Sağlığa zararlı bir etkisi yoktur. Isı değişimlerinden etkilenip kabuklanmaz. Su ve nemi geçirmez. KULLANIM ALANLARI : Teras çatı, temel ve temel perde, Seramik altı (Islak hacim,balkon), toprak altı (temel perde) ve duvar, havuzlar, su deposu ve zeytin kuyularında kullanılır. Dış cephede çürük yüzeyleri sağlamlaştırma amacı ile boya altında kullanılır. KULLANIM ŞEKİLLERİ : 18 kg lık kovaya 5 litre çimento ilave ederek matkap mikserle karıştırılır. PSA - 08 karışımın sürüleceği yüzeyler önceden PSA - 05 ile izole edilmelidir. PSA - 08 karışımı bir fırça yardımı ile uygulama yapılır. Astar katta ilk karışımın içine 5~7 lt arası su girilebilinir. Ana katlarda 18 kg kovaya inceltilmiş çimento karışımı ( 7 litre ) girilir. Gerektiğinde astar katta en fazla 7 litre ilave su girilebilir. Gerektiğinde 18 kg PSA - 08 e 18 litre inceltilmiş çimento girilebilir. Çimento miktarı azaldıkça elastikleşir ve aderansı artar. Çimento miktarı arttıkça sertleşir ve üzerine seramik harcı tutunur. Katlar arası kuruması süresi 3 4 saattir. En az 2 kat olmak üzere maksimum 6 kata kadar yapılabilir. Geniş alanlarda (~40 m² nin üzerindeki yatay alanlarda) ve genleşme yerlerinde taşıyıcı file kullanılmalıdır. AMBALAJ ŞEKLİ : 18 Kg. lık ambalajlarda. DEPOLAMA ŞEKLİ : Don etkisinden korunduğu takdirde ambalajı açılmadan asgari 1 yıl saklanabilir. SAĞLIK ŞARTLARI : Kapalı mekan uygulamalarında ortam havalandırılmalıdır. Uygulamalarda eldiven kullanılmalı, ciltle temas halinde bol suyla yıkanmalıdır KULLANIM MİKTARI : Düz zeminlerde 1 lt. ile 1 m² ( çatı, beton saha vs.). Düşey zeminlerde 1 lt. ile 1 m² (duvar, vs.) Alan izole edilebilir.

13 Kullanılan Malzemeler : PSA - MASTİK TANIMI : PSA - MASTİK : Su bazlı, esnek ve yüksek aderansa sahip bir malzemedir. Modifiye polimer esaslı olup kür bitiminde suda çözülmeyen elastik bir tabaka meydana getirir. İstenildiğinde değişik renklerde yapılabilmektedir. KULLANIM ALANLARI : Kapiler su geçirgenliğinin söz konusu olduğu tüm beton yapılarda güvenle kullanılır.örneğin; çatı, teras,su deposu, hangar, bodrum ve galeriler, yüzme havuzları, tünel, su kanalları, dış cephe duvarları, banyo/tuvalet taban betonları, bina temelleri, temel hareketlerinden oluşan hareketli sıva çatlaklarının tamirinde, beton çatlakları tamirinde, dilatasyon birleşimlerinde ve tüm hareketli çatlaklarda güvenle kullanılır. KULLANIM ŞEKİLLERİ : İzole edilecek zemin iyice temizlenir.temizlenmiş yüzeye ¼ oranında sulandırılmış PSA - 05 su yalıtım malzemesi iyice emdirilir ve iki saat kurumaya bırakılır. PSA - 05emdirilmiş yüzey kuruduktan sonra PSA - MASTİK iki kat olacak şekilde tüm yüzeye fırça ile sürülür (birinci kat uygulamadan iki saat sonra ikinci kat uygulama işlemi yapılabilir). PSA - MASTİK uygulamalarında file kullanımı güvenli olur. AMBALAJ ŞEKLİ : 15 Kg. lık ambalajlarda. DEPOLAMA ŞEKLİ : Normal şartlarda korunduğu takdirde ambalajı açılmadan asgari 1 yıl saklanabilir. SAĞLIK ŞARTLARI : Kapalı mekan uygulamalarında ortam havalandırılmalıdır. Uygulamalarda eldiven kullanılmalı, ciltle temas halinde bol suyla yıkanmalıdır. KULLANIM MİKTARI : Düz zeminlerde 1 kg. ile 2 m² Düşey zeminlerde 1 kg. ile 3 m² Alan izole edilebilir.

14 Kullanılan Malzemeler : İnşaat filesi ve Geotekstil Keçe 75 gr/m2 Fiber İnşaat Filesi 45 gr/m2 Geotekstil Keçe

15 BAŞLICA REFERANSLARIMIZ E. ÖZGÖRKEY GRUBU İZMİR Eylül İnşaat Ayrancılar / İZMİR AIALOFT Projesi ( 6 Villa ) Ayayorgi / İZMİR Zeyrek Petrol Eskizmir / İZMİR KEY OTEL Konak / İZMİR Dr. Erol ÇITIR AMASYA Feast Gıda Ürünleri Fabrikası Torbalı / İZMİR EKŞİOĞLU Çiftliği Urla / İZMİR ÖZGÖRKEY Otomativ Bornova / İZMİR Zeytin Evleri - EKŞİOĞLU Didim / AYDIN HİDROMEK Cemal ÖKMEN ANKARA Tayf İnşaat Zeytin Alanı / İZMİR HİDROMEK Ege Serbest Bölgesi Gaziemir / İZMİR by KEPİ Sarnıç / İZMİR HİDROMEK Bakım Atölyesi Arsin / TRABZON Dr.Hüsnü ÇANGA Marmaris / MUĞLA Sefaköy Villaları Urla / İZMİR Final Dershanesi Eyüp AYDIN Erbaa / TOKAT Kösten Otel Alaçatı / İZMİR Çözüm Dershaneleri Gaziemir / İZMİR Zemin AKDORU Villası Sefaköy / İZMİR Akpet Petrol Taşova / AMASYA Koç İnşaat Gaziemir / İZMİR Taner GÖVSA - KARBON İNŞ. Sefaköy Urla / İZMİR Doğtaş Mobilya Sarnıç / İZMİR Mimar Özkan ÖZTÜRK Villası Çeşmealtı / İZMİR

TEMEL İZOLASYONU UYGULAMASI

TEMEL İZOLASYONU UYGULAMASI Temel u Uygulaması Son güncelleme : 01.11.2013 TEMEL İZOLASYONU UYGULAMASI Hazırlayan Kaan SAKA İnşaat Mühendisi Temel u Uygulaması Temel iç ve dış kalıpları söküldükten sonra kalan moloz ve beton artıkları

Detaylı

Bir Dünya Markası 79 Ülkeye İhracat 20 Ülkede Satış Noktası

Bir Dünya Markası 79 Ülkeye İhracat 20 Ülkede Satış Noktası Bir Dünya Markası 79 Ülkeye İhracat 20 Ülkede Satış Noktası SU YALITIM ÜRÜNLERİ ISONEM HYBRID...002 Yeni Nesil Yalıtım ve Zemin Kaplaması ISONEM MS POLYMER...003 MS Polymer ISONEM SB SÜPER BİLEŞEN...004

Detaylı

Bir Dünya Markası. 79 Ülkeye İhracat 20 Ülkede Satış Noktası

Bir Dünya Markası. 79 Ülkeye İhracat 20 Ülkede Satış Noktası 2014-OCAK Bir Dünya Markası 79 Ülkeye İhracat 20 Ülkede Satış Noktası SU YALITIM ÜRÜNLERİ ISONEM EP PRIMER... 027 ISONEM UNI-OIL... 051 İki Bileşenli, Solventsiz Epoxy Esaslı Astar Kullanıma Hazır Kalıp

Detaylı

Yapıların kimyasını değiştiriyoruz...

Yapıların kimyasını değiştiriyoruz... www. baumerk.com 2013 Ürün Kataloğu Yapıların kimyasını değiştiriyoruz... Yapı ve inşaat alanında kullanılan malzemelerin kalitesi de yükselerek yaşam standartlarımızı daha iyiye doğru taşıyor. BAUMERK,

Detaylı

Yapıların kimyasını değiştiriyoruz...

Yapıların kimyasını değiştiriyoruz... 2013 Ürün Kataloğu Yapıların kimyasını değiştiriyoruz... Yapı ve inşaat alanında kullanılan malzemelerin kalitesi de yükselerek yaşam standartlarımızı daha iyiye doğru taşıyor. BAUMERK, yaklaşık 16 yıldır

Detaylı

Su Yalıtım Ürünleri. Çimento Esaslı Su Yalıtım Ürünleri

Su Yalıtım Ürünleri. Çimento Esaslı Su Yalıtım Ürünleri www.stroline.com Su Yalıtım Ürünleri 4 6 8 10 12 14 18 20 22 24 28 30 32 34 34 36 36 40 42 46 48 50 Çimento Esaslı Su Yalıtım Ürünleri STROLINE Efor Kristalize STROLINE Nem Rutubet STROLINE Rijit STROLINE

Detaylı

Su Yalıtım ve Restorasyon Ürünleri

Su Yalıtım ve Restorasyon Ürünleri Su Yalıtım ve Restorasyon Ürünleri www.maxicoll.com Su ile Aranızda Maxicoll Var YAPI KİMYASALLARI SEKTÖRÜNDE YENİLİKÇİ ANLAYIŞ Maxicoll Kimya, Yapı Kimyasalları alanında 14 yıldır üretim yaptığı inşaat

Detaylı

Su Yalıtımı - BTM Su Yalıtım Örtüleri - BTM Elastobit BTM Elastobit BTM Elastobit, cam tülü taşıyıcılı, SBS (styrenebutadiene-styrene)

Su Yalıtımı - BTM Su Yalıtım Örtüleri - BTM Elastobit BTM Elastobit BTM Elastobit, cam tülü taşıyıcılı, SBS (styrenebutadiene-styrene) Su Yalıtımı - BTM Su Yalıtım Örtüleri - BTM Elastobit BTM Elastobit BTM Elastobit, cam tülü taşıyıcılı, SBS (styrenebutadiene-styrene) ile modifiye edilmiş bitümden üretilmiş, alt ve üst yüzeyleri PE (polietilen)

Detaylı

İNŞAAT TEKNOLOJİSİ SU YALITIMI

İNŞAAT TEKNOLOJİSİ SU YALITIMI İNŞAAT TEKNOLOJİSİ SU YALITIMI 2013 İÇİNDEKİLER AÇIKLAMALAR... 2 GİRİŞ... Error! Bookmark not defined. ÖĞRENME FAALİYETİ 1... 2 1. SU YALITIM MALZEMESİNİ HAZIRLAMAK... 2 1.1. Su Yalıtım Malzemeleri...

Detaylı

Tüm toz ürünler bir torba çimento ya bir paket katılacak şekilde dizayn edilmiştir.

Tüm toz ürünler bir torba çimento ya bir paket katılacak şekilde dizayn edilmiştir. BĐ BKIŞT Her bina sahibi ve müteahhit, binasının sağlam, kaliteli ve konforlu olmasını ister; ma bunları yaparken de maliyetini düşük tutmaya çalışır. SoftHÇ tüm bu istekleri karşılayan; usta ve kalfa

Detaylı

SU YALITIMCISI (SEVİYE 3) DERS NOTU

SU YALITIMCISI (SEVİYE 3) DERS NOTU SU YALITIMCISI (SEVİYE 3) DERS NOTU 2012 Hazırlayan Doç. Dr. Tayfun UYGUNOĞLU İÇİNDEKİLER 1. GİRİŞ... - 2-2. KİŞİSEL GÜVENLİK VE ÇEVRE KAZA RİSKLERİ... - 2-2.1. Su Yalıtımı İş Sağlığı ve Güvenliğine İlişkin

Detaylı

2012 Uygulama Rehberi

2012 Uygulama Rehberi 2012 Uygulama Rehberi Kalekim Uygulama Rehberi Kalekim Uygulama Rehberi 1 İçindekiler Seramik Uygulamaları 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 Mevcut Seramik Üzeri Seramik Uygulaması Alçıpanel ve Alçı Yüzeyler

Detaylı

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI İNŞAAT TEKNOLOJİSİ ÇATILARDA SU YALITIMI

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI İNŞAAT TEKNOLOJİSİ ÇATILARDA SU YALITIMI T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI İNŞAAT TEKNOLOJİSİ ÇATILARDA SU YALITIMI Ankara, 2013 Bu modül, mesleki ve teknik eğitim okul/kurumlarında uygulanan Çerçeve Öğretim Programlarında yer alan yeterlikleri kazandırmaya

Detaylı

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) İNŞAAT TEKNOLOJİSİ KAPLAMA YÜZEYİNİ HAZIRLAMA 1

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) İNŞAAT TEKNOLOJİSİ KAPLAMA YÜZEYİNİ HAZIRLAMA 1 T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) İNŞAAT TEKNOLOJİSİ KAPLAMA YÜZEYİNİ HAZIRLAMA 1 ANKARA, 2008 Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geliştirilen

Detaylı

SİM BİTÜMLÜ MEMBRAN SİM BİTÜMLÜ MEMBRAN

SİM BİTÜMLÜ MEMBRAN SİM BİTÜMLÜ MEMBRAN ÜRÜN KATALOĞU SİM BİTÜMLÜ MEMBRAN SİM BİTÜMLÜ MEMBRAN STANDART İZOLASYON YENİ NESİL PENGUEN SERİSİ Yeni Nesil Penguen Su Yalıtım Örtüleri Standart İzolasyon A.Ş nin yeni kimliğini yansıtmakta ve bitümlü

Detaylı

Su İzolasyon Malzemeleri

Su İzolasyon Malzemeleri Kalekim Su İzolasyon Malzemeleri 55 Su İzolasyon Malzemeleri İZOSTOP İZOFLEX İZOLATEX İZOLATEX PLUS İZOLATEX UV İZOSEAL ELASTİKOR İZOLİNE ASTAR İZOLİNE DUREX İZOBLOK 2K İZOPUR İZOPUR TRANS KALEKİM DİLATASYON

Detaylı

YAPI TEKNOLOJİLERİ-II. YAPILARDA YALITIM-1 (Su ve Rutubet Yalıtımı) Afyonkarahisar 18 Nisan 2008 ÖZET

YAPI TEKNOLOJİLERİ-II. YAPILARDA YALITIM-1 (Su ve Rutubet Yalıtımı) Afyonkarahisar 18 Nisan 2008 ÖZET YAPI TEKNOLOJİLERİ-II Konu-6: YAPILARDA YALITIM-1 (Su ve Rutubet Yalıtımı) Öğr. Gör. Cahit GÜRER Afyonkarahisar 18 Nisan 2008 ÖZET Yalıtım (izolasyon), kullanıldığı duruma göre dış etkilerden ayırmak veya

Detaylı

ÇATILARDA ISI YALITIMI

ÇATILARDA ISI YALITIMI 1. TERAS ÇATILARDA ISI YALITIMI ÇATILARDA ISI YALITIMI 1.1 GELENEKSEL TERAS ÇATILARDA ISI YALITIMI Bu detayda su yalıtım katmanı ısı yalıtımının üzerinde yer almaktadır. Çatı sistemi, alttan buhar kesici

Detaylı

YENİ NESİL PENGUEN SERİSİ

YENİ NESİL PENGUEN SERİSİ ÜRÜN KATALOĞU SİM BİTÜMLÜ MEMBRAN SİM BİTÜMLÜ MEMBRAN STANDART İZOLASYON YENİ NESİL PENGUEN SERİSİ Yeni Nesil Penguen Su Yalıtım Örtüleri Standart İzolasyon A.Ş nin yeni kimliğini yansıtmakta ve bitümlü

Detaylı

Dış Cephe Mantolama Sistemleri Kataloğu

Dış Cephe Mantolama Sistemleri Kataloğu Dış Cephe Mantolama Sistemleri Kataloğu Blue'Safe Mavi Kale Dış Cephe Mantolama Sistemleri İçindekiler 2 3 4 6 7 15 22 26 34 36 Kalekim - Dow - Mardav İşbirliği Blue Safe Mavi Kale Mantolama Sistemleri

Detaylı

ENDÜSTRİYEL ZEMİN KAPLAMA MALZEMELERİ ŞANTİYE DESTEK MALZEMELERİ ANKARAJ VE MONTAJ MALZEMELERİ

ENDÜSTRİYEL ZEMİN KAPLAMA MALZEMELERİ ŞANTİYE DESTEK MALZEMELERİ ANKARAJ VE MONTAJ MALZEMELERİ ENDÜSTRİYEL ZEMİN KAPLAMA MALZEMELERİ ŞANTİYE DESTEK MALZEMELERİ ANKARAJ VE MONTAJ MALZEMELERİ Wallmerk 2007 yılında kurulan Wallmerk Yapı Kimyasalları; Türkiye de stratejik önemi olan ve en önemli endüstriyel

Detaylı

ARTHeRm ISI YALITIm SİSTemLeRİ

ARTHeRm ISI YALITIm SİSTemLeRİ ISI YALITIm SİSTemLeRİ 08 ISI YALITIm SİSTemLeRİ Tavan % 25 Pencereler %10-25 Dolgu duvar % 15-25 Döşemeler % 10 Isı köprüleri % 20-50 Her geçen gün gelişen grafiğiyle Arslanlı A.Ş., yapı kimyasallarındaki

Detaylı

DUVARLARDA ISI YALITIMI

DUVARLARDA ISI YALITIMI 1. Kalın Sıvalı Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemleri Binalarda enerji tasarrufu elde etmek ve binanın özellikle duvar/çatı/zemin ve taşıyıcı sisteminde yoğuşmanın önlenmesi veya kontrol altına alınması için

Detaylı

Dış Cephe Yalıtım Sistemi (mantolama) neden gereklidir?

Dış Cephe Yalıtım Sistemi (mantolama) neden gereklidir? Dış Cephe Yalıtım Sistemi (mantolama) neden gereklidir? Binalarda ısı yalıtımı sağlamak amacıyla önerilen duvarların içeriden yalıtımı veya sandviç duvar sistemi gibi yöntemlerle, ısı köprülerinin engellenmesi

Detaylı

DUVARLARDA ISI YALITIMI

DUVARLARDA ISI YALITIMI 1. İnce Sıvalı Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemleri Dış cephe ısı yalıtım sistemlerinden beklenen sürekli, kararlı ve yüksek performans kalitesini ve sistem üreticisi firmaların ürün garantisini elde etmek

Detaylı

www.wallmerk.com.tr 1

www.wallmerk.com.tr 1 www.wallmerk.com.tr Wallmerk Isı Yalıtım Sistemi Isı Yalıtım Sistem Bileşenleri Sistem Profilleri WALLMERK YAPI KİMYASALLARI İNŞAAT SANAYİ VE TİCARET A.Ş. Wallmerk Yapı Kimyasalları İnşaat Sanayi ve Ticaret

Detaylı

Dış Cephe Yalıtım Sistemi (mantolama) neden gereklidir?

Dış Cephe Yalıtım Sistemi (mantolama) neden gereklidir? Dış Cephe Yalıtım Sistemi (mantolama) neden gereklidir? Binalarda ısı yalıtımı sağlamak amacıyla önerilen duvarların içeriden yalıtımı veya sandviç duvar sistemi gibi yöntemlerle, ısı köprülerinin engellenmesi

Detaylı

6. YAPILARDA ISI YALITIMI VE ISI YALITIM MALZEMELERĐ

6. YAPILARDA ISI YALITIMI VE ISI YALITIM MALZEMELERĐ 6. YAPILARDA ISI YALITIMI VE ISI YALITIM MALZEMELERĐ Isı, bir enerjidir ve farklı sıcaklıklara sahip mekânlarda; sıcaklığın yüksek olduğu taraftan düşük olduğu tarafa doğru geçme eğilimi gösterir. Isı,

Detaylı

Yapı Kimyasalları. www.stroton.com

Yapı Kimyasalları. www.stroton.com Yapı Kimyasalları www.stroton.com İÇİNDEKİLER 002 003 004 005 006 007 008 009 010 011 012 013 014 016 017 018 022 024 026 028 030 031 032 034 036-039 040-043 046 047 048 050 052 054 056 057 058 059 060

Detaylı

Yalıtım Çözümleri. inovatif yapı çözümleri

Yalıtım Çözümleri. inovatif yapı çözümleri Yalıtım Çözümleri inovatif yapı çözümleri Çatı, Balkon ve Teras Yalıtımı 1 DAKORIT Ruflex 20D Çatı yüzeylerinin yalıtımı için solvent içermeyen, yüksek elastikiyete sahip, renkli sıvı membran Özellikler

Detaylı