8kek neden Kek dünyasında tek?

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "8kek neden Kek dünyasında tek?"

Transkript

1 8kek neden Kek dünyasında tek? İlk olarak bu bilgiyi vererek başlamak istedik, çünkü aslında bilmeniz gereken en önemli bilgi bu yılındaki lansman kampanyasıyla birlikte kek dünyasına bomba gibi düşen 8kek bir kere 8 şeklinde, üstelik yine pazarda bir ilk olarak 2 farklı kek ve 2 farklı lezzeti tek bir kek içerisinde barındırıyor. Döneminin en inovatif ürünü olan 8kek, Kek dünyasında tek! sloganını fazlasıyla hak ederek gençlerin hayatında yer almaya devam ediyor. 8kek için geliştireceğin yepyeni fikirlerinle sen de Proje dünyasında tek olmaya var mısın? 8kek in yeni ürününü sen tasarlayacak olsan nasıl yapardın? İşte sana fırsat! Kendi 8kek ini tasarla, farkını göster! Bu çalışmada senden 8kek için yepyeni bir ürün geliştirmeni bekliyoruz. Kek pazarı ve 8kek ile ilgili bilmen gereken tüm detayları aşağıda bulabilirsin.

2 Kek Pazarına Genel Bakış Kek işte ya ne pazarı dediğini duyar gibiyiz? Kek ürünlerini kendi içinde kaplamasız porsiyonluk muffinler, kaplamalı porsiyonluk muffinler, aile boyu, porsiyonluk bar, mini, pasta altı, soğuk dolap ürünleri ve dilim kekler olacak şekilde 8 farklı segmente ayırıyoruz. Hiç gözün korkmasın pazarı anlayabilmen için bu dokümanın en sonunda link olarak sana bir de Kek Kategori Haritası ileteceğiz. Böylelikle hangi segmentte, hangi markanın kaç ürünü var görebileceksin! Oldukça büyük ve bol oyunculu bir pazar olsa da merak etme, bu projede ihtiyacın olan tüm bilgilere buradan ulaşabileceksin! Tablodaki veriler Nielsen verilerine göre kek pazarındaki segmentlerin yıl bazında toplam kek pazarındaki tonaj paylarını göstermektedir. Tabloyu incelerken dokümanın en sonunda ilettiğimiz kek kategori haritasını da incelemeyi unutma.

3 8kek toplam kek pazarı içerisinde kaplamalı porsiyonluk muffin segmentinde yer alıyor. Bu segmentin, kaplamasız muffin lerden tek farkı, ürünlerin üstlerinin çikolata kaplı olması. Kaplamalı porsiyonluk muffin ürünleri içerisindeki en büyük rakibimiz Eti Popkek. Kek pazarındaki en eski markalardan biri olan Popkek in lansmanı 1998 yılında yapılmıştır. 8kek ise Popkek e göre çok daha genç bir marka yılından beri sizlerin hayatında. Genç bir marka olarak 17 yıllık bir marka ile rekabet ediyoruz. Kek pazarı oldukça büyük bir pazar ama aynı zamanda da yıldan yıla büyüyen bir pazar yılında tonaj olarak %7,6, 2014 yılında ise %10,1 lik bir büyüme gerçekleşmiştir. Pazarı büyüten en önemli etken yeni lansmanı yapılan inovatif ürünler. Mevcut markaların da pazar paylarını büyütebilmesinde inovasyon çok önemli bir rol oynuyor. Aynı zamanda da sürekli ve tutarlı pazarlama yatırımı yapılması bir diğer önemli konu. Kaplamalı porsiyonluk muffin segmenti toplam kek pazarının %19 unu oluşturan, çok sayıda markanın bulunduğu önemli bir pazardır. Rekabetin yüksek olduğu bu pazarda satın alma kararı genellikle anlık olarak verilmektedir. Bu nedenle tüketicinin aklına ilk gelen markalar arasında yer almak, satın alma kararı yaratmak adına büyük önem taşımaktadır. 8kek, Dankek, O lala, Kekstra gibi markaları bünyesinde bulunduran Ülker, toplam %30,8 tonaj pazar payı ile kek pazarının en büyük ikinci oyuncusudur. 8kek %7,6 tonaj payı ile Ülker markaları içerisinde en yüksek pazar payına sahip markadır. Rakibi Popkek ise %20,5 ile kek pazarının en büyük markasıdır. (Kaynak: Nielsen; indirim marketleri hariç Türkiye verisi). 8kek ile ilgili bilmeniz gerekenler! İlk 8kek 2008 yılında üretilmiştir. İki farklı lezzeti bir arada sunan ilk kek 8kek tir ve döneminin en inovatif ürünüdür. 8kek, %7,6 tonaj payı ile Ülker kek kategorisinin en büyük markasıdır. Bir yılda toplam 222 milyon adet 8kek satılmaktadır.

4 8kek, sıradan keklerden farklı olarak 8 şeklinde bir kektir, adını şeklinden alır. Tüm çeşitlerinde vanilyalı ve kakaolu olmak üzere iki çeşit kek bulunmaktadır. Kakaolu kek içerisindeki sos çikolata sosudur ve tüm çeşitlerde aynıdır. Sade kekin içerisinde ise her çeşidin aroması yer almaktadır. Aynı zamanda üstü ve altı da çikolata kaplamalıdır. Aşağıda da açıklamalı bir örneği iletiyoruz. 8kek in, facebook fan sayfasında yaklaşık 836 bin fan ı bulunmaktadır. Özellikle yaş arası üniversite öğrencilerinin olmak üzere tüm gençlerin hayatındaki iç görülerden yola çıkarak çalışılan caps içerikler en fazla beğeni oranlarına ulaşan içeriklerdir. Bunun yanı sıra Twitter da 30 binin üzerinde, Instagram da ise civarında takipçimiz bulunuyor. Instagram stratejimiz diğer iki sosyal medya mecrasından farklı olarak daha görsellik ağırlıklıdır. İncelemeniz için twitter ve instagram linkleri de aşağıdaki gibidir.

5 8kek in Tüketim Alışkanlığı Öğün aralarında küçük bir mola: 8kek in ana tüketim alanı keyifli açlık bastırma. Bu sabah kahvaltısı ya da öğün aralarında bir sonraki öğüne kadar açlığını bastırmak olarak öne çıkmaktadır. Daha çok arkadaşlarla birlikte ders aralarında bir içecek eşliğinde tüketildiğini söyleyebiliriz. Çalışmalarınızı hazırlarken bol bol tüketmenizi öneriyoruz. 8kek Ürün Portföyü: 8kek ürün portföyü toplam 8 SKU (Stock-keeping Unit) dan oluşmaktadır: 45g (tekli), 5 li paket (45gx5) olmak üzere iki farklı ambalaj içerisinde sunulan 8kek ürünlerinin görselleri aşağıdaki gibidir.

6 Bu Çalışmada Sizden Beklentimiz: 8kek için yeni bir ürün geliştirmek. Yeni bir ürün geliştirilmesi, aşağıdaki tüm özellikler hakkında karar verilmesini içerir. Sunumda herhangi bir sayfa sınırlaması bulunmamaktadır. Sunumun PPT dosya formatında ve maksimum 40 MB olacak şekilde hazırlanması gerekmektedir. 12 Nisan a kadar Projemi gönder alanına sunum dosyasını yükleyebilirsiniz. 1. Slogan: 8kek için hazırlanan yeni ürünün sloganı. 2.Yeni ürünün: Adı (Hayal ettiğin ürünün -varsa- alt marka ismi ne olacak?) Tanımı (Nasıl bir ürün hayal ediyorsun, detaylı tanımlayabilir misin?) Çeşidi/Tadı (Hayal ettiğin ürün tek bir çeşit/tat mı olacak, yoksa farklı çeşitleri/tatları da olacak mı?) Şekli (Hayal ettiğin ürünün şekli ne olacak? Kare, yuvarlak, ince, uzun vs.?) Boyutu (Ürünün gramajı ne olacak? Hayal ettiğin ürünün boyutu ne?) Görseli (Hayal ettiğin ürünün görselini bizimle paylaşır mısın? Çizim veya fotoğraf olabilir) 3. Yeni ürünün ambalajının: Tipi (Ürünün ambalajı nasıl olacak? Kutu mu, poşet mi, tekli mi, 3 lü paket mi, paketleme materyali ne vs.?) Tasarımı (Hayal ettiğiniz ambalaj tasarımını bizimle paylaşır mısınız? Çizim veya fotoğraf olabilir) 4. Yeni ürünün varsa- alt markasına ait logo nasıl olacak? (Çizim veya fotoğraf olabilir) 5. Yeni ürünün hedef kitlesi kim olacak? Hedef kitle belirlerken facebook üzerinden en az 5 soruluk bir anket yaparak hedef kitlenizin ihtiyaçlarını da dikkate aldığınızı görmek bizi çok memnun eder. Hedef Kitle Nedir? *- Belli bir ürünün / aktivitenin hitap ettiği insanlar topluluğudur. Genel olarak yaş, cinsiyet, sosyal sınıf, gelir grubu ya da bunların bir bileşimi olarak ifade edilir. Hedef kitle farklı şekillerde tanımlanabilir:

7 Demografik özellikler (Yaş grubu, cinsiyet, sosyoekonomik statü, şehir, vs.) Psikografik özellikler (tüketicilerin yaşam tarzı kategorilerine, aktivitelerine, ilgi alanlarına ve fikirlerine dayalı olarak yapılan pazar bölümlendirmesidir) 6. Yeni ürün tüketicilerin hangi ihtiyaç ve talebini karşılamaya yönelik olacak? (Tüketicide nasıl bir etki yaratacak? Tüketici bu ürünü neden tüketmeli?) Kek Kategori Haritası: Kek Kategori Haritası.xlsx

8 Örnek Çalışma: Aşağıda size yol göstermesi için hazırladığımız örnek çalışmayı görebilirsiniz. Örneğimizi mevcut ürünümüz Albeni Tane Tane için hazırladık. 1. Slogan: Albeni lezzeti alır götürür seni 2. Yeni ürünün: Adı: Albeni Tane Tane Tanımı: Sütlü Çikolata Kaplı Karamelli ve Bisküvili Draje Şekli: Draje Boyutu: 50g kutu, 110g oturan poşet Görseli:

9 3-Yeni ürünün ambalajının: Tipi: 50g için: Karton kutu. Üstten bastırarak açılacak, günlük süt kutusu benzeri kutu. Ürünler noktada kendine özel bir sergileme kutusu içerisinde sergilenmektedir. 110g için: Oturan poşet. Rafa konduğunda ayakta dik durabilen poşet. Tasarımı: 4-Yeni ürünün alt markasına ait logo:

10 5. Hedef Kitlesi: Atıştırmalık yemeyi keyif/zevk olarak gören genç/genç yetişkin (15-34 yaş arası) atıştırmalık severler. Günlük koşuşturmaca içerisinde her zaman uzun keyif anlarına vakit bulamayan, pratik olduğu kadar keyiflendirecek çikolata alternatiflerini tercih edenler. Tüm günüm yoğun bir tempo içerisinde geçiyor.günlük koşturmaca arasında beni ve sevdiklerimi keyiflendirecek çikolatalı bir ürün istiyorum. Keşke çantamda tüm gün kolaylıkla taşıyabileceğim, canım istedikçe atıştırabileceğim ve kolaylıkla başkalarına da ikram edebileceğim formatta bir çikolata olsa. 6. Tüketici Faydası: Tüm günüm yoğun bir tempo içerisinde geçiyor.günlük koşturmaca arasında beni ve sevdiklerimi keyiflendirecek çikolatalı bir ürün istiyorum. Keşke çantamda tüm gün kolaylıkla başkalarına da ikram edebileceğim formatta bir çikolata olsa. Albeni tane tane, çikolata-bisküvi ve karamelin mükemmel uyumunu sunan Albeni lezzetini her an her yerde yanında taşıyabilecek ve on-the go (hareket halindeyken) tüketilebilecek bir formatta sunar. Albeni tane tane açılır kapanır ambalajı ile elinizde, çantanızda her an taşıyabilir ister kendiniz tüketebilir, ister sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz.

Kendi Biskrem ini Hayal Et!!!

Kendi Biskrem ini Hayal Et!!! Kendi Biskrem ini Hayal Et!!! Bir Biskrem versem benim için yeni bir ürün geliştirir misiniz? Bu çalışmada sizlerden yepyeni bir ürün geliştirmenizi bekliyoruz. Bisküvi pazarı ve Biskrem ile ilgili detayları,

Detaylı

Ülker Çikolatalı Gofret e bir yenilik katarak fark yaratmaya var mısın?

Ülker Çikolatalı Gofret e bir yenilik katarak fark yaratmaya var mısın? Ülker Çikolatalı Gofret e bir yenilik katarak fark yaratmaya var mısın? Ülker Çikolatalı Gofret için yepyeni bir ürün tasarla, fikirlerinle fark yarat! Bu çalışmada sizlerden Ülker Çikolatalı Gofret için

Detaylı

DORITOS A LA TURCA Gıda / Altın EFFIE

DORITOS A LA TURCA Gıda / Altın EFFIE DORITOS A LA TURCA Gıda / Altın EFFIE Mizah Doğru Kullanıldığında Sattırır da... Atıştırmalık ürünler pazarında geleneksel tatların yanında yer bulmak isteyen Doritos A la Turca nın, ürün geliştirme ve

Detaylı

Enerji sektöründe riske dayalı karar verme artıyor! House da buluştu

Enerji sektöründe riske dayalı karar verme artıyor! House da buluştu ISSN: 1309-0054 Sayfa 8 Farklı bir bakış açısına mı ihtiyacınız var? Enerji sektöründe riske dayalı karar verme artıyor! Sayfa 10 The Kasım 2014 - Ocak 2015 Deloitte Times www.deloitte.com.tr Vergisel

Detaylı

Türkiye de Ekmek İsrafı Araştırması

Türkiye de Ekmek İsrafı Araştırması Türkiye de Ekmek İsrafı Araştırması TMO Her Hakkı Saklıdır. TMO nun izni olmaksızın çoğaltılamaz, ancak kaynak gösterilmek şartıyla alıntı yapılabilir. Ekmek Tüketimiyle İlgili Tutum ve Davranışlar ile

Detaylı

Fuara yabancı ilgisi!

Fuara yabancı ilgisi! www bayimolurmusun.com Öncelikli hedefimiz; markalarımızın global pazarlarda yerlerini almalarıdır EYLÜL 2013 / SAYI: 60 / 7 YTL Fuara yabancı ilgisi! Balkan ve Ortadoğu lu İşadamları Fuarı na Geliyor!

Detaylı

SIKÇA SORULAN SORULAR

SIKÇA SORULAN SORULAR SIKÇA SORULAN SORULAR 1) AIESEC te neler yapıyorsunuz? Aktivitelerimize yardımcı olacak firmalarla sponsorluk ve destekçilik görüşmelerine gidiyor, dünyanın birçok yerinden gelen stajyerlerimizle vakit

Detaylı

İş aramak planlı yapılması gereken ve zaman alan bir iştir. Bu nedenle öncelikle iş arama yönteminizi oluşturmanız gerekir.

İş aramak planlı yapılması gereken ve zaman alan bir iştir. Bu nedenle öncelikle iş arama yönteminizi oluşturmanız gerekir. İŞ ARAMA TEKNİKLERİ REHBERİ İşini severek yaparsan hayatta bir gün dahi çalışmış olmazsın. İş aramak, hayatınızın dönüm noktalarından birine atacağınız ilk adımdır. Bu adımı ne kadar sağlam atarsanız iş

Detaylı

BİLGİ TOPLUMU İSTATİSTİKLERİ

BİLGİ TOPLUMU İSTATİSTİKLERİ BİLGİ TOPLUMU İSTATİSTİKLERİ Devlet Planlama Teşkilatı Müsteşarlığı Bilgi Toplumu Dairesi Başkanlığı DPT Yayın No: 2826 BİLGİ TOPLUMU İSTATİSTİKLERİ 2011 Haziran 2011 ISBN: 978-975-19-5171-7 Devlet Planlama

Detaylı

Vodafone Türkiye Sürdürülebilirlik Raporu

Vodafone Türkiye Sürdürülebilirlik Raporu Vodafone Türkiye Sürdürülebilirlik Raporu 2011-2012 Rapor Hakkında Vodafone Türkiye olarak ikinci kez yayımladığımız bu Sürdürülebilirlik Raporu aracılığıyla 2011/12 mali yılına ait sürdürülebilirlik

Detaylı

İş aramak planlı yapılması gereken ve zaman alan bir iştir. Bu nedenle öncelikle iş arama yönteminizi oluşturmanız gerekir.

İş aramak planlı yapılması gereken ve zaman alan bir iştir. Bu nedenle öncelikle iş arama yönteminizi oluşturmanız gerekir. İŞ ARAMA TEKNİKLERİ REHBERİ İşini severek yaparsan hayatta bir gün dahi çalışmış olmazsın. İş aramak, hayatınızın dönüm noktalarından birine atacağınız ilk adımdır. Bu adımı ne kadar sağlam atarsanız iş

Detaylı

KÜLTÜREL YOZLAŞMAYA NEDEN OLAN BİR UNSUR OLARAK TELEVİZYON

KÜLTÜREL YOZLAŞMAYA NEDEN OLAN BİR UNSUR OLARAK TELEVİZYON KÜLTÜREL YOZLAŞMAYA NEDEN OLAN BİR UNSUR OLARAK TELEVİZYON Kamil ŞAHİN Özet Kültürel yozlaşma, genellikle ekonomik ve siyasi güç açsından diğer toplumlardan daha geride bulunan ve diğer toplumlar ve onların

Detaylı

Dünyanın en renkli ekranı Türkiye de dizi sektörü

Dünyanın en renkli ekranı Türkiye de dizi sektörü Dünyanın en renkli ekranı Türkiye de dizi sektörü Ağustos 04 Yaklaşım, tanımlamalar ve açıklamalar Yaklaşım, tanımlamalar ve açıklamalar Raporda sunulun tüm veriler kamuya açık veri kaynaklarından ve sektör

Detaylı

TEKNİK İNCELEME Sosyal Bir İşletme Olma: IBM in Hikayesi IDC NİN GÖRÜŞLERİ. Sponsor: IBM. Ocak 2011

TEKNİK İNCELEME Sosyal Bir İşletme Olma: IBM in Hikayesi IDC NİN GÖRÜŞLERİ. Sponsor: IBM. Ocak 2011 TEKNİK İNCELEME Sosyal Bir İşletme Olma: IBM in Hikayesi Sponsor: IBM Erin Traudt Ocak 2011 Richard Vancil IDC NİN GÖRÜŞLERİ Son yıllarda müşteri odaklı sosyal ağ uygulamaları ve platformlarının sayısındaki

Detaylı

Yeni Bir Nesil Doğuyor: Jen C. Kendi Dilleriyle Youtube Jenerasyonu

Yeni Bir Nesil Doğuyor: Jen C. Kendi Dilleriyle Youtube Jenerasyonu Yeni Bir Nesil Doğuyor: Jen C Kendi Dilleriyle Youtube Jenerasyonu Jen C kültür ve ticareti belirleyen yeni faktörlerden biri haline geldi. %65 i 35 yaşın altında fakat teknoloji sayesinde istedikleri

Detaylı

ICF Türkiye PaylaşıYorum Bülteni

ICF Türkiye PaylaşıYorum Bülteni Uluslararası Profesyonel Koçluk Derneği(ICF Türkiye) ICF Türkiye PaylaşıYorum Bülteni 2014 H e k i m o ğ l u A l i P a ş a c d. A t i k M e d r e s e s i S k. N o : 2 / 1 F a t i h / İ s t a n b u l Değerli

Detaylı

KÜLTÜR VE TURİZM TANITIMINDA BİR ARAÇ OLARAK İNTERNET KULLANIMI. Hazırlayanlar: Mustafa ÇAKIR Ali Erdem YALÇİN

KÜLTÜR VE TURİZM TANITIMINDA BİR ARAÇ OLARAK İNTERNET KULLANIMI. Hazırlayanlar: Mustafa ÇAKIR Ali Erdem YALÇİN KÜLTÜR VE TURİZM TANITIMINDA BİR ARAÇ OLARAK İNTERNET KULLANIMI Hazırlayanlar: Mustafa ÇAKIR Ali Erdem YALÇİN Kültür ve Turizm Tanıtımında Bir Araç Olarak Internet Kullanımı ÖNSÖZ... II ÖZET... III GİRİŞ...

Detaylı

Türkçe - turkki KILAVUZ. Finlandiya'da Girişimci Olmak

Türkçe - turkki KILAVUZ. Finlandiya'da Girişimci Olmak Türkçe - turkki KILAVUZ Finlandiya'da Girişimci Olmak Önsöz Önsöz Kendi işini kurmak, göçmenler için Finlandiya'da iş bulmanın iyi bir yoludur. Halen, bu ülkede yurtdışından gelenler tarafından kurulmuş

Detaylı

AYDIN ORGANİK VE İYİ TARIM YOL HARİTASI RAPORU

AYDIN ORGANİK VE İYİ TARIM YOL HARİTASI RAPORU AYDIN DA ORGANİK VE İYİ TARIM UYGULAMALARININ YAYGINLAŞTIRILMASI STRATEJİSİ VE YATIRIM ÖNERİLERİ ANALİZİ PROJESİ AYDIN ORGANİK VE İYİ TARIM YOL HARİTASI RAPORU 02/05/2014 ZOBU CONSULTING impartially on

Detaylı

ERGOBizK fl 2010-Say. ERGO SV ÇRE N N ücretsiz yay n d r Üç ayda bir yay nlan r

ERGOBizK fl 2010-Say. ERGO SV ÇRE N N ücretsiz yay n d r Üç ayda bir yay nlan r 01 ERGOBizK fl 2010-Say ERGO SV ÇRE N N ücretsiz yay n d r Üç ayda bir yay nlan r Ak n Kozano lu: "Ana hedefimiz, sahip oldu umuz küresel güç ve tecrübeyle Türkiye sigorta ve emeklilik pazar nda daima

Detaylı

Iyi bir politikaci olmak

Iyi bir politikaci olmak ..... Iyi bir politikaci olmak Alfred Moser Stichting International Foundation for Social Democracy 2009 Alfred Mozer Stichting www.alfredmozerstichting.nl Postbus 1310 1000 BH Amsterdam The Netherlands

Detaylı

www.pwc.com/tr Türk İş Dünyası nda sürdürülebilirlik uygulamaları değerlendirme raporu

www.pwc.com/tr Türk İş Dünyası nda sürdürülebilirlik uygulamaları değerlendirme raporu www.pwc.com/tr Türk İş Dünyası nda sürdürülebilirlik uygulamaları değerlendirme raporu Ekim 2011 İçindekiler Yönetici özeti Sürdürülebilirlik mevcut durum anket çalışması Araştırma sonuçları Sürdürülebilirlik

Detaylı

sektörü için dijital ilaç çağı olacak 675.000

sektörü için dijital ilaç çağı olacak 675.000 Petrol fiyatı aşağı, Türkiye ekonomisi yukarı? ISSN: 1309-0054 Sayfa 3 Sayfa 9 Sayfa 11 The Şubat - Mart 2015 Deloitte Times www.deloitte.com.tr Healthcare and Life Sciences Predictions 2020 A bold future?

Detaylı

YARATICI BİR GİRİŞİMCİ OLARAK KENDİ İŞİNİZİ BAŞARIYLA KURMANIN TEMEL İLKELERİ

YARATICI BİR GİRİŞİMCİ OLARAK KENDİ İŞİNİZİ BAŞARIYLA KURMANIN TEMEL İLKELERİ YARATICI BİR GİRİŞİMCİ OLARAK KENDİ İŞİNİZİ BAŞARIYLA KURMANIN TEMEL İLKELERİ 01 01 Eğer yaratıcı biriyseniz ve kendi işinizi kurmak istiyorsanız, bu eğitim seti size yardımcı olabilir. Kendi Yaratıcı

Detaylı

GÜNEYDOĞU ANADOLU YOKSULLUK PROFİLİ: BATMAN SOSYOEKONOMİK DURUM ARAŞTIRMASI SONUÇLARI. Özgür Arun ve Zeynep Diker.

GÜNEYDOĞU ANADOLU YOKSULLUK PROFİLİ: BATMAN SOSYOEKONOMİK DURUM ARAŞTIRMASI SONUÇLARI. Özgür Arun ve Zeynep Diker. GÜNEYDOĞU ANADOLU YOKSULLUK PROFİLİ: BATMAN SOSYOEKONOMİK DURUM ARAŞTIRMASI SONUÇLARI Özgür Arun ve Zeynep Diker Ocak 2009 Ankara 1 Teşekkür Bu rapor, Yerel Gündem 21 Batman Kent Konseyi nin talebi üzerine

Detaylı

TÜRKİYE NİN EN İYİ İŞVERENLERİ

TÜRKİYE NİN EN İYİ İŞVERENLERİ 2014 TÜRKİYE NİN EN İYİ İŞVERENLERİ 2014 1 İçindekiler En İyi İşveren Olarak Farkınızı Ortaya Çıkarın Avrupanın En İyi İşverenleri Hoşgeldiniz 4-5 Türkiye nin En İyi İşverenleri 50-500 Kategorisi Metodoloji

Detaylı

KENDİ İŞİNİ KURMA REHBERİ

KENDİ İŞİNİ KURMA REHBERİ KENDİ İŞİNİ KURMA REHBERİ Yayına Hazırlayanlar: Prof. Dr. Tunçdan BALTACIOĞLU Yrd. Doç.Dr. Öznur YURT Öğr. Gör. Taylan DEMĠRKAYA ÖNSÖZ Değerli Okuyucular, Üniversitemiz kısa sürede uluslararası bir üniversite

Detaylı

TÜRKİYE NİN EN DİNAMİK ŞİRKETLERİNDEN BİRİ MİSİNİZ?

TÜRKİYE NİN EN DİNAMİK ŞİRKETLERİNDEN BİRİ MİSİNİZ? TÜRKİYE NİN EN DİNAMİK ŞİRKETLERİNDEN BİRİ MİSİNİZ? AllWorld Network, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde ve Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) ortaklığında, Türkiye

Detaylı