GELECEĞİN FATİHLERİ, FATİH KOLEJİ NDE YETİŞİYOR.

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "GELECEĞİN FATİHLERİ, FATİH KOLEJİ NDE YETİŞİYOR."

Transkript

1 Düzce Özel Fatih Ortaokulu Kayıt ve Tanıtım Broşürü GELECEĞİN FATİHLERİ, FATİH KOLEJİ NDE YETİŞİYOR. Erken Kayıt Avantajlarını Kaçırmayın!

2 02 Kalite Politikamız Vizyonumuz Eğitim sektöründe, Türkiye için dünya ile yarışmak. Misyonumuz Öğrencilerimizi; Atatürk ilke ve inkılâplarına, anayasada ifadesi bulunan Atatürk milliyetçiliğine bağlı; Türk milletinin milli, ahlaki, insani, manevi ve kültürel değerlerini benimseyen koruyan ve geliştiren; ailesini, vatanını, milletini seven ve daima yüceltmeye çalışan; insan haklarına ve anayasanın başlangıcındaki temel ilkelere dayanan demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti ne karşı görev ve sorumluluklarını bilen ve bunları davranış haline getirmiş yurttaşlar olarak yetiştirmektir. Değerlerimiz Fatih Eğitim Kurumları, temel değerlerini aşağıdaki gibi belirlemiştir: Kalite, Çağdaşlık, Güvenilirlik, Orijinallik, Bağlılık ve Takım Çalışması Herkesin Dünyası Vizyonu Kadar Büyüktür

3 03 Olimpiyat ve Proje Çalışmalarımız Amacımız; bilimsel çalışmalara yatkın öğrencileri seçmek, onları bu doğrultuda hazırlamak, genç beyinleri düşünmeye, gözlem yapmaya, merak etmeye, merak ettiklerini araştırmaya teşvik etmek, çevrelerindeki sorunlara ve problemlere kayıtsız kalmamayı öğretmek ve problem çözme tekniği ve yeteneği kazandırmaktır. Okulumuzda Matematik Olimpiyatları na 5.sınıftan itibaren çalışmaya başlanmaktadır. Olimpiyat çalışmaları hafta içi ve hafta sonu yapılmaktadır. Proje çalışmaları ise matematik, fen bilgisi ve sosyal bilgiler derslerinde bir plan dahilinde istekli öğrencilerimiz ile yapılmaktadır. Seminerler Seminer çalışmalarımız; okula uyum, sınavlara ve hayata hazırlık, verimli ders çalışma teknikleri, ergenlik dönemi özellikleri, etkili iletişim becerileri, sınav kaygısıyla baş etme, meslek seçimi vb. gibi konularda alanında uzman kişiler tarafından, okul-aile birlikteliğine ve eğitim sürecine katkı sağlamak amacıyla yapılmaktadır.

4 04 Eğitimin Bir Parçası Geziler Velilerimize ve öğrencilerimize yönelik çeşitli gezi organizasyonları yapılmaktadır. Bu yıl velilerimize yönelik olarak Uzungöl ve Ayder Yaylasında konaklamalı 3 günlük Karadeniz Gezisi planlanmıştır. Öğrencilerimize yönelik olarak ise yine 3 günlük Konya-Antalya gezisi ile İstanbul gezileri planlanmıştır. Gezilerden sonra öğrencilerin gözlemlerini anlatacakları raporlar, gezilen yer hakkında genel bir tartışma veya gezi izlenimlerini anlatan bir kompozisyon ile kalıcılık sağlanmaktadır. Fatihler Okuyor Fatih Koleji nde kitap okumanın önemi çok iyi bilinmekte, kitap okuma bir boş zaman alışkanlığı olarak değil önemli bir ihtiyaç olarak görülmektedir. Bu nedenle Fatih Koleji nde güne 20 dakika kitap okuyarak başlanmaktadır. Öğrencilerimizin yıl içinde okuduğu kitaplar, öğrenci ve öğretmenlerimizin istekleri doğrultusunda her yıl güncellenmekte ve belirlenen kitaplar aylık olarak kendilerine verilmektedir. Tavsiye edilen bu kitaplar sanal ortamda da okunabilmekte ve öğrencilerimiz okudukları bu kitaplardan on-line olarak sınav olabilmektedir. Kitap sınavı sonuçları velilerimize sms olarak da gönderilmekte olup bu şekilde öğrencilerimizin daha nitelikli kitap okumaları sağlanmaktadır.

5 Okul Bilgi Sistemi 05 e-fatih Fatih Kolejinde başarının bilgiye zamanında ulaşmak ve iyi bir takiple geleceği düşüncesi hâkimdir. Öğrencilerimizin hayata hazırlanması ve başarılı bir şekilde yetişmesi kurumumuzun en önemli önceliğidir. Öğrencilerin takip edilmesi bu faaliyetin verimliliğini artıran en temel güçlerden biridir. Öğrenciyi rahatsız edecek, onda baskı unsuru oluşturacak bir takipten ziyade, onları başarıya yönlendiren ve bu hususta iradelerini kullanmaya teşvik eden bir takip sistemi öğrenci, öğretmen ve velinin işini kolaylaştıracaktır. Öğretmenlerimiz ve yöneticilerimiz, internet ortamındaki bilgi havuzumuza, öğrencimizin bir hafta içerisinde öğrendiği konuları, bu derslerdeki performansını, okul içerisinde sergilediği davranışları ve hafta sonu yapması gereken ev ödevleri ve okulumuz ile ilgili haber ve duyurular hakkında veriler girerek Öğrenci Bilgi Sistemi ni (efatih) işletirler. Bunun yanında velilerimiz efatih üzerinden öğrencimizin servis bilgilerine ulaşabilmekte, PDR Servisinden ve istediği branş dersinden randevu alabilmektedir. Fatih Koleji velisi, ister iş yerinde ister evinde isterse mobil olarak bu bilgilere ulaşabilme imkânına sahiptir. Ortaokul Düzce Düzce Fatih Ortaokulu Telefon : Faks : Adres : Yunus Güner Kampüsü Beyköy / DÜZCE Fatih Karnem e-fatih içereğindeki tüm bilgiler Fatih Karnem olarak her cuma günü Haftalık Performans Karnesi şeklinde verilmektedir.

6 06 TEOG Hazırlık Kursları TEOG sınavlarına hazırlık amacıyla tüm derslerden ekstra 200 saatten fazla, konu anlatımları, branş soru çözümleri, analizleri öğretmenlerimiz tarafından yapılmaktadır. Branş öğretmenleri gözetiminde konu tekrarları ve takip çalışmaları yapılarak ofis sınıfları oluşturulmaktadır. 8 kişilik özel sınıflarda her öğrenciyle bire bir ilgilenme imkânı sunulur. Öğrencilerimiz rahatça soru sorabilir ve öğretmenlerimiz tarafından sıkı bir şekilde takip edilir. Sistemli ve planlı ders işleme yöntemlerimizle konular kısa zamanda bitirildikten sonra defalarca tekrar edilir. Öğrencilerin sınava eksiksiz girmesi sağlanır. Soru çözme dersleri sayesinde öğrenciler, öğretmenlerinin gözetiminde soru çözer, yapamadıkları veya eksik oldukları konular öğretmenlerimiz tarafından anında öğrencilere anlatılır. Konu tarama testleri ile öğrencilerin geldikleri yere kadar olan konularda eksiklikleri belirlenir ve bu eksikliklerin giderilmesi için bireysel çalışma programları uygulanır. Müfredat ile bire bir örtüşen deneme sınavlarımız sayesinde öğrencilerimiz sınavlara büyük bir alışkanlık içerisinde girerler. Kurulan veli-öğrenci-öğretmen üçgeni sayesinde doğru iletişim sağlanır ve velilerimiz çocuklarının gelişimi hakkında bilgilendirilir. Okul En İyi Ders Hanedir

7 Randevulu Veli Toplantıları RDS 07 Bu görüşmede anne, baba, çocuk, branş öğretmenleri ve idareden bir yöneticinin bulunduğu bir ortamda, öğrenci ile ilgili her türlü durum görüşülebilmektedir. Sınav sonuçları ekrana yansıtılmakta, öğrencinin ders içi performansları öğretmenlerce değerlendirilmekte ve öğrencinin evdeki çalışmaları hakkında veliden bilgi alınmaktadır. Bir sonraki görüşme için hedeflerin de belirlendiği toplantı dakika arası sürmektedir. Bütün öğretmenler aynı ortamda yorum yaptıklarından, öğrenci için daha sağlıklı sonuçlar ortaya çıkmaktadır. Öğretmenlerin yorumlarını öğrenci de dinlediğinden, toplantı bilgileri aracısız olarak öğrenciye de ulaşmaktadır. Veli paylaşmak istediklerini tüm öğretmenlere ve okul idaresine iletebilmektedir. Deneme Sınavları Dershanelerin kapatılma süreci ile birlikte dershane işlevlerinin tamamını okul ortamında, sizlere sunuyoruz. 200 saatten fazla etüt ve ofis çalışmaları ve her hafta düzenli yapılacak deneme sınavları, konu tarama testleri ile öğrencilerimizi TEOG sınavlarına en iyi şekilde hazırlıyoruz. 5. ve 6. Sınıflara ise ekstra 5 adet İngilizce deneme sınavı yapılmaktadır. Sınav sonuçları cep telefonlarınıza mesaj olarak gönderilmekte olup analizlerini e-fatih üzerinden takip edebilirsiniz.

8 08 Yoğunlaştırılmış İngilizce Programı Özel Düzce Fatih Ortaokulu 5. Sınıf öğrencilerine haftada 14 saat ve yılda 500 saatin üzerinde ders ile Yoğunlaştırılmış İngilizce Programı uygulamaktadır. Marmara geneli birçok özel öğretim kurumunun ortaklaşa düzenlediği programa göre; Main Course (Ana Ders) Reading& Writing (Okuma Yazma) Cambridge English Exam hazırlık dersleri 10 adet hikaye (Story Fun) Bilgisayar Destekli Program, Dijital kütüphane (Your Learning Place ) Flyers sınavları SELT ACADEMY den 5.sınıflara özel 4 ayrı deneme Quizler Çalışma sayfaları (worksheets) Yabancı Öğretmen Dersleri (Native Speakers) Akıllı tahta uygulamaları ve interaktif programlar uygulanmaktadır. Sınıf içi-okul içi planlanan farklı uygulama etkinlikleri ile oldukça yoğun bir İngilizce öğretim programı uygulanmaktadır. Bu program son derece yoğun geçmekte olup sene sonunda, öğrencilerin çoğunluğunun kendi seviyelerinin çok üstüne çıkabildikleri gözlemlenmiştir. 6. sınıfta da Yoğunlaştırılmış İngilizce haftada 11 saat ve yılda 400 saatin üzerinde ders ile devam etmektedir. Okulumuzda bulunan yabancı uyruklu öğretmenler sayesinde öğrencilerimiz İngilizce pratik yapma konusunda büyük avantaj elde etmektedirler.

9 09 Ayrıca yarıyıl ve yaz tatillerinde yapılan İngilizce Yaz-Kış Okulu programlarında yabancı uyruklu öğretmenlerimizin dersleri yoğunlaştırılmakta ve öğrencilerimiz İngiltere-Amerika yaz okulları programına dahil edilmektedir. Bu sayede öğrencilerimizin İngilizce eğitiminde büyük atılım gerçekleştirilmesi sağlanmaktadır. Okulumuzda Bilgisayar Destekli Yabancı Dil Öğretimi Programı kullanılmaktadır. YLP (Online Dijital Kütüphane). Öğrencilerimizin bilgisayardan yararlanma becerileri gelişirken yabancı dil eğitimine ilgileri de artmaktadır. Sistem öğrencilerimizin hem görsel hem işitsel öğrenimlerine yardımcı olmaktadır. Bu program okulda yapılan bazı aktivitelerle desteklenmektedir. Örneğin İngilizce fuarı, sınıflar arası bilgi yarışmaları, fıkra ve tekerleme yarışmaları vb yılında bağımsız yabancı uzman eğitimci grubu tarafından hazırlanan 11 sayfalık değerlendirme raporuna göre; YIP oldukça başarılı olmuştur; tüm menfaat sahipleri uygulamadan mutlu olup öğrenciler İngilizceden keyif almakta ve İngilizceyi kendilerine güven duyarak konuşmayı öğrenmektedirler. Etüt ve Ofis Çalışmaları Öğrencilerimizin iyi anlayamadıkları ya da tekrar etmek istedikleri konulara yönelik olarak 1-7 kişilik özel gruplar oluşturularak Ofis Çalışmaları yapılmaktadır. Ofis isteklerini e-fatih sistemi üzerinden öğrenci yada velisi talep etmektedir. Bunların dışında akademik takvimimizde belirtilen günlerde sınıf öğretmeni ya da branş öğretmenleri tarafından soru çözme ya da konu tekrarı etüt çalışmaları da yapılmaktadır.

10 10 Kulüp Çalışmaları Okullarımızda sunulan sosyal faaliyetlere katılan çocuklarımızın, bunu okul dışında da sürdürmelerinin onların eğitimlerini olumlu yönde etkileyeceğine inanıyoruz. Gelecekte hangi alanda olursa olsun kendini yetiştiren bireylerin sosyal yönlerinin gelişmiş olmaları, onları hayatta daha başarılı insanlar yapacaktır. Bu nedenle kulüp seçimi yaparken hem öğrencilerimizin hem de velilerimizin dikkatli olmalarını, seçilecek faaliyetlerin bir anlık heves olarak değil de ilerde de sürdürülecek bir etkinlik olarak görülmesini tavsiye ediyoruz. Yüzme Tiyatro Gitar Model Uçak Futbol Basketbol Okçuluk Masa Tenisi Eskrim Kort Tenisi İngilizce - KET Görsel Sanatlar Matematik Olimpiyatları Akıl Oyunları

11 Ödeme Seçenekleri 11 Açıklamalar Erken kayıt dönemi; mart, nisan ve mayıs aylarını kapsamakta olup, mart ayı %11, nisan ayı %6, mayıs ayında ise %4 indirim uygulanacaktır. Kardeş indirimi her bir kardeş için %5 tir. Kamu personeli indirimi %5 tir. Peşin İndirimi %8 dir. Fiyatlarımıza KDV ve yemek ücreti dahildir. Servis, kırtasiye ve kıyafet ücretleri dahil değildir. İndirimlerin tamamı Eğitim Ücreti üzerinden yapılmaktadır. Önceki döneme ait borç bakiyeleri kapatılmadan kayıt yenileme işlemi yapılamaz. Kesinlikle açık hesap ile kayıt alınmayacaktır. İlk taksit kayıt sırasında peşin alınır. Kayıt yenileme işleminde, muhasebe kaydı yapılmadan kayıt yenilenmiş sayılmaz. Kayıt esnasında öğrenci ve velinin nüfus cüzdanları fotokopileri alınır. Halen okulumuzda okuyan ve yönetmelik gereği belirtilen tarihler arasında kayıt yaptırmayan öğrencilerin kayıtları ancak kontenjan açığı kalması halinde yapılacaktır. Erken Kayıt Döneminde Kayıt Yaptıran Herkese Hediye! Hesap Numaraları BANKASYA DÜZCE ŞUBESİ TR GARANTİ BANKASI DÜZCE ŞUBESİ TR YAPI KREDİ BANKASI DÜZCE ŞUBESİ TR Banka aracılıgıyla ödeme yapmak isteyen velilerimiz kayıt yaptıracakları okulumuzun hesabına havale veya EFT yapabilirler. Ödeme islemi yapılırken dekontun açıklama kısmına ögrencinin adı, soyadı ve okul-sube adı yazılmalıdır. Kayıt sırasında bu dekontun bir nüshasının kayıt memurumuza teslim edilmesi gerekmektedir.

12 Yunus Güner Kampüsü Beyköy / DÜZCE Tel: Faks:

www.fatihkoleji.k12.tr

www.fatihkoleji.k12.tr www.fatihkoleji.k12.tr İSTİKLAL MARŞI Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak; Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak. O benim milletimin yıldızıdır, parlayacak; O benimdir, o benim milletimindir

Detaylı

BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ. Özel Başkent İlk ve Ortaokulları. Veli-Öğrenci El Kitabı

BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ. Özel Başkent İlk ve Ortaokulları. Veli-Öğrenci El Kitabı BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ Özel Başkent İlk ve Ortaokulları Veli-Öğrenci El Kitabı 1 İ Ç İ N D E K İ L E R A - GİRİŞ. 1. Yerleşke Haritası 2. Özel Başkent Okullarının Tarihçesi 3.Okulun Adresi ve İletişim Bilgileri

Detaylı

Hayatta en hakiki mürşit, ilimdir.

Hayatta en hakiki mürşit, ilimdir. Hayatta en hakiki mürşit, ilimdir. Anasınıfı İlkokul Ortaokul Anadolu Lisesi Fen Lisesi İyi eğitimle iyi gelecek 2004 2005 eğitim öğretim yılında sistemimiz ISO 9001 2000 Kalite Yönetim Sistemi Standartlarına

Detaylı

A.GENEL BİLGİLER 03. 1. Özel MEF Ortaokulunun Misyon ve Hedefleri 03 2. Özel MEF Okulları Tarihçesi 03 B. MEF ORTAOKULU 04

A.GENEL BİLGİLER 03. 1. Özel MEF Ortaokulunun Misyon ve Hedefleri 03 2. Özel MEF Okulları Tarihçesi 03 B. MEF ORTAOKULU 04 1 İÇİNDEKİLER A.GENEL BİLGİLER 03 1. Özel MEF Ortaokulunun Misyon ve Hedefleri 03 2. Özel MEF Okulları Tarihçesi 03 B. MEF ORTAOKULU 04 1. EĞİTİM ve ÖĞRETİM 05 a) Eğitim Öğretim Yılı 05 b) Akademik Program

Detaylı

2014-2015 VELİ EL KİTABI

2014-2015 VELİ EL KİTABI 2014-2015 VELİ EL KİTABI www.irmak.k12.tr Değerli Irmak Velileri, Tüm Irmak ailesine 2014-2015 eğitim öğretim yılına hoş geldiniz demekten büyük bir mutluluk duyuyorum. Etik ve estetik değerlere sahip,

Detaylı

ÖĞRENCİ-VELİ EL KİTABI

ÖĞRENCİ-VELİ EL KİTABI ÖZEL FENERBAHÇE EĞİTİM KURUMLARI ÖĞRENCİ-VELİ EL KİTABI 2013-2014 1 İÇİNDEKİLER Fenerbahçe Koleji Marşı Fenerbahçe Eğitim Kurumları OKULLARIMIZ Vizyonumuz Misyonumuz İlkelerimiz Anaokulu İlkokul Ortaokul

Detaylı

Asıl ulaşmaya mecbur olduğumuz şey, yüksek kültürde ve yüksek fazilette dünya birinciliğini yakalamaktır.

Asıl ulaşmaya mecbur olduğumuz şey, yüksek kültürde ve yüksek fazilette dünya birinciliğini yakalamaktır. Asıl ulaşmaya mecbur olduğumuz şey, yüksek kültürde ve yüksek fazilette dünya birinciliğini yakalamaktır. İSTİKLAL MARŞI Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak Sönmeden yurdumun üstünde tüten en

Detaylı

TED ANKARA KOLEJİ VAKFI OKULLARI K12 VELİ BİLGİLENDİRME KİTAPÇIĞI

TED ANKARA KOLEJİ VAKFI OKULLARI K12 VELİ BİLGİLENDİRME KİTAPÇIĞI K12 VELİ BİLGİLENDİRME KİTAPÇIĞI Atatürk'ün 26 Mayıs 1937 de Halkevi nde okulumuz öğrencilerinin oynadıkları Ay Işığı Opereti ni izledikten sonra söylediği sözler. Tebrik ederim, çok muvaffak oldular.

Detaylı

Gelenekten Geleceğe. Eğitim Felsefemiz. Anaokulu. İlkokul. Ortaokul. Anadolu Lisesi. Rehberlik. Yabancı Dil. Öğrenci Takip Sistemi

Gelenekten Geleceğe. Eğitim Felsefemiz. Anaokulu. İlkokul. Ortaokul. Anadolu Lisesi. Rehberlik. Yabancı Dil. Öğrenci Takip Sistemi 2 4 6 10 14 16 18 20 22 Gelenekten Geleceğe Eğitim Felsefemiz Anaokulu İlkokul Ortaokul Anadolu Lisesi Rehberlik Yabancı Dil Öğrenci Takip Sistemi 1 Gelenekten Geleceğe Arte Koleji, kuruluş enerjisini

Detaylı

Akademik yılın en verimli şekilde yaşanabilmesi için size sunduğumuz bu bilgiler, okul ile aile arasında eşgüdümün kurulmasını sağlayacaktır.

Akademik yılın en verimli şekilde yaşanabilmesi için size sunduğumuz bu bilgiler, okul ile aile arasında eşgüdümün kurulmasını sağlayacaktır. GİRİŞ Bu kitap, siz velilerimiz için, okulumuz hakkında gereksinim duyacağınız tüm bilgileri bulabileceğiniz bir başvuru kaynağı olması amacıyla hazırlanmıştır. Akademik yılın en verimli şekilde yaşanabilmesi

Detaylı

2011-2012 VELİ ÖĞRENCİ EL KİTABI

2011-2012 VELİ ÖĞRENCİ EL KİTABI 2011-2012 VELİ ÖĞRENCİ EL KİTABI www.fatihkoleji.com İSTİKLAL MARŞI Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak; Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak. O benim milletimin yıldızıdır, parlayacak;

Detaylı

Her dal eğilmez ama. her ağaç meyve verir.

Her dal eğilmez ama. her ağaç meyve verir. Her dal eğilmez ama her ağaç meyve verir. Merhaba, Billtest Koleji, Bilfen Okulları liderliğinde kurulmuş olan, Danışmanlık ve Denetleme Organizasyonu Bilfen Okulları tarafından yapılan uluslararası standartlarda

Detaylı

TED ĠSTANBUL KOLEJĠ VAKFI ÖZEL ORTAOKULU VELĠ BĠLGĠLENDĠRME REHBERĠ

TED ĠSTANBUL KOLEJĠ VAKFI ÖZEL ORTAOKULU VELĠ BĠLGĠLENDĠRME REHBERĠ TED ĠSTANBUL KOLEJĠ VAKFI ÖZEL ORTAOKULU VELĠ BĠLGĠLENDĠRME REHBERĠ ĠÇĠNDEKĠLER TÜRK EĞĠTĠM DERNEĞĠ TANITIM Misyon-Vizyon Tarihçe Türk Eğitim Derneği Okulları Türk Eğitim Derneği Neden Okul Açar? Türk

Detaylı

İSTİKLAL MARŞI. Mehmet Akif ERSOY

İSTİKLAL MARŞI. Mehmet Akif ERSOY İSTİKLAL MARŞI Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak; Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak. O benim milletimin yıldızıdır, parlayacak; O benimdir, o benim milletimindir ancak. Çatma, kurban

Detaylı

İSTİKLAL MARŞI. Mehmet Akif ERSOY

İSTİKLAL MARŞI. Mehmet Akif ERSOY İSTİKLAL MARŞI Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak; Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak. O benim milletimin yıldızıdır, parlayacak; O benimdir, o benim milletimindir ancak. Çatma, kurban

Detaylı

ÇANAKKALE CUMHURİYET ORTAOKULU 2015-2016 VELİ - ÖĞRENCİ EL KİTABI. Sunuş ve Hoş Geldiniz...2. 1.Okulun Temelleri...4. Vizyonumuz Misyonumuz...

ÇANAKKALE CUMHURİYET ORTAOKULU 2015-2016 VELİ - ÖĞRENCİ EL KİTABI. Sunuş ve Hoş Geldiniz...2. 1.Okulun Temelleri...4. Vizyonumuz Misyonumuz... ÇANAKKALE CUMHURİYET ORTAOKULU 2015-2016 VELİ - ÖĞRENCİ EL KİTABI İçindekiler Sunuş ve Hoş Geldiniz...2 1.Okulun Temelleri...4 Vizyonumuz Misyonumuz...6 Felsefe...7 İlkeler...7 2. Okulla İlgili Genel Bilgiler...8

Detaylı

IŞIĞA İLK ADIM BÜLTENİ KAYIT DÖNEMİNDE SIKÇA SORULAN SORULAR (2013-2014 Eğitim - Öğretim Yılı için)

IŞIĞA İLK ADIM BÜLTENİ KAYIT DÖNEMİNDE SIKÇA SORULAN SORULAR (2013-2014 Eğitim - Öğretim Yılı için) IŞIĞA İLK ADIM BÜLTENİ KAYIT DÖNEMİNDE SIKÇA SORULAN SORULAR (2013-2014 Eğitim - Öğretim Yılı için) 1- Feyziye Mektepleri Vakfının tarihçesi nedir? Feyziye Mektepleri Vakfı nasıl kurulmuştur? Işık Okullarının

Detaylı

İÇİNDEKİLER ÖNSÖZ. A. IRMAK OKULLAR a. Amacımız... 6 b. Vizyonumuz... 6 c. İlkelerimiz... 6

İÇİNDEKİLER ÖNSÖZ. A. IRMAK OKULLAR a. Amacımız... 6 b. Vizyonumuz... 6 c. İlkelerimiz... 6 İÇİNDEKİLER ÖNSÖZ A. IRMAK OKULLAR a. Amacımız... 6 b. Vizyonumuz... 6 c. İlkelerimiz... 6 B. ORGANİZASYON YAPISI a. Yönetim Kurulu... 6 b. Okul Yönetim Kadrosu... 6 c. Bölüm Başkanları... 6 7 d. Bölüm

Detaylı

Özel Bahçelievler Fatih İlköğretim Okulu BAHÇELİEVLER FATİH İLKÖĞRETİM OKULU. www.fatihkoleji.com

Özel Bahçelievler Fatih İlköğretim Okulu BAHÇELİEVLER FATİH İLKÖĞRETİM OKULU. www.fatihkoleji.com BAHÇELİEVLER FATİH İLKÖĞRETİM OKULU 1 2 İSTİKLAL MARŞI Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak. O benim milletimin yıldızıdır parlayacak! O benimdir, o

Detaylı

ÖĞRENCİ BİLGİ KİTAPÇIĞI 2012-2013

ÖĞRENCİ BİLGİ KİTAPÇIĞI 2012-2013 ÖĞRENCİ BİLGİ KİTAPÇIĞI 2012-2013 Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi Öğrenci Bilgi Kitapçığı (2012-2013) Sayfa 1 İÇİNDEKİLER ÜNİVERSİTEYE KAYIT 3 Kayıt Tarihleri ve Kayıt Alanı 4 Öğrenci Tanıma Formları 4 Kayıt

Detaylı

İÇİNDEKİLER TED SAMSUN KOLEJİ 1. 1. Anaokulu - 1.Sınıf ve Ara sınıflara Giriş Kılavuzu 2014-2015

İÇİNDEKİLER TED SAMSUN KOLEJİ 1. 1. Anaokulu - 1.Sınıf ve Ara sınıflara Giriş Kılavuzu 2014-2015 TED SAMSUN KOLEJİ 1. Önsöz 2. Türk Eğitim Derneği - Okullarımız - Türk Eğitim Derneği Neden Okul Açar? - Türk Eğitim Derneğinin Misyonu - Türk Eğitim Derneğinin Vizyonu - Türk Eğitim Derneği Okulları nda

Detaylı

YÖNETMELİK. Millî Eğitim Bakanlığından: MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI ORTAÖĞRETİM KURUMLARI YÖNETMELİĞİ. BİRİNCİ KISIM Genel Hükümler

YÖNETMELİK. Millî Eğitim Bakanlığından: MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI ORTAÖĞRETİM KURUMLARI YÖNETMELİĞİ. BİRİNCİ KISIM Genel Hükümler YÖNETMELİK Millî Eğitim Bakanlığından: MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI ORTAÖĞRETİM KURUMLARI YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ KISIM Genel Hükümler BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç MADDE 1- (1) Bu Yönetmeliğin

Detaylı

TED ĠSTANBUL KOLEJĠ VAKFI ÖZEL LĠSESĠ VELĠ BĠLGĠLENDĠRME REHBERĠ

TED ĠSTANBUL KOLEJĠ VAKFI ÖZEL LĠSESĠ VELĠ BĠLGĠLENDĠRME REHBERĠ 15 TED ĠSTANBUL KOLEJĠ VAKFI ÖZEL LĠSESĠ VELĠ BĠLGĠLENDĠRME REHBERĠ ĠÇĠNDEKĠLER TÜRK EĞĠTĠM DERNEĞĠ TANITIM Misyon-Vizyon Tarihçe Türk Eğitim Derneği Okulları Türk Eğitim Derneği Neden Okul Açar? Türk

Detaylı

YÖNETMELİK. Millî Eğitim Bakanlığından: MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI ORTAÖĞRETİM KURUMLARI YÖNETMELİĞİ. BİRİNCİ KISIM Genel Hükümler

YÖNETMELİK. Millî Eğitim Bakanlığından: MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI ORTAÖĞRETİM KURUMLARI YÖNETMELİĞİ. BİRİNCİ KISIM Genel Hükümler 7 Eylül 2013 CUMARTESİ Resmî Gazete Sayı : 28758 YÖNETMELİK Millî Eğitim Bakanlığından: MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI ORTAÖĞRETİM KURUMLARI YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ KISIM Genel Hükümler BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam,

Detaylı

İçindekiler Hakkımızda Neden Kensington Academy London Eğitim Sistemimiz Eğitimde Kalite Güvencesi Genel İngilizce Seviyeler Hazırlık Sınıfı

İçindekiler Hakkımızda Neden Kensington Academy London Eğitim Sistemimiz Eğitimde Kalite Güvencesi Genel İngilizce Seviyeler Hazırlık Sınıfı İçindekiler Hakkımızda 5 Neden Kensington Academy London 7 Eğitim Sistemimiz 8 Eğitimde Kalite Güvencesi 9 Genel İngilizce 10 Seviyeler 11 Hazırlık Sınıfı 12 Sınavlara Hazırlık Eğitimleri 13 İş İngilizcesi

Detaylı

2014-2015 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI I. YARIYIL ETKİNLİK TAKVİMİ

2014-2015 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI I. YARIYIL ETKİNLİK TAKVİMİ 1 2014-2015 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI I. YARIYIL ETKİNLİK TAKVİMİ 2 3 4 5 6 7 Türkçe öğretimi beceri kazandırmaya yönelik etkinlikler bileşkesidir. Türkçe öğretimindeki temel amacımız; dinleme, konuşma, okuma,

Detaylı

STRATEJİK PLANI 2014-2018

STRATEJİK PLANI 2014-2018 YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULU STRATEJİK PLANI 2014-2018 ARALIK -2012 TRABZON BİRİM YÖNETİCİ SUNUŞU Çağımız uluslararası toplumun birbiriyle çok daha sıkı ilişkiler içinde olmasını gerektirmektedir. Bu nedenle

Detaylı

TED ANKARA KOLEJİ VAKFI OKULLARI TED ANKARA KOLEJİ - 1

TED ANKARA KOLEJİ VAKFI OKULLARI TED ANKARA KOLEJİ - 1 TED ANKARA KOLEJİ VAKFI OKULLARI TED ANKARA KOLEJİ - 1 Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler asla ve asla yorulmazlar. Türk gençliği gayeye, bizim yüksek ideallerimize durmadan yorulmadan yürüyecektir.

Detaylı

YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULU. YABANCI DiLLERYÜKSEK OKULU HAZIRLIK SINIFI BiLGiLENDiRME KiTAPÇIĞI. www.sfl.bou.edu.tr

YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULU. YABANCI DiLLERYÜKSEK OKULU HAZIRLIK SINIFI BiLGiLENDiRME KiTAPÇIĞI. www.sfl.bou.edu.tr YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULU YABANCI DiLLERYÜKSEK OKULU HAZIRLIK SINIFI BiLGiLENDiRME KiTAPÇIĞI www.sfl.bou.edu.tr 2 YABANCI DiLLERYÜKSEK OKULU HAZIRLIK SINIFI BiLGiLENDiRME KiTAPÇIĞI Bu kitapçıkta yazan

Detaylı

TED ANKARA KOLEJİ VAKFI OKULLARI k12 VELİ BİLGİLENDİRME KİTAPÇIĞI 2012-2013

TED ANKARA KOLEJİ VAKFI OKULLARI k12 VELİ BİLGİLENDİRME KİTAPÇIĞI 2012-2013 1 TED ANKARA KOLEJİ VAKFI OKULLARI k12 VELİ BİLGİLENDİRME KİTAPÇIĞI 2012-2013 İÇİNDEKİLER TÜRK EĞİTİM DERNEĞİ...2 GİRİŞ...6 FİZİKSEL YAPI-GENEL TANITIM...8 ANAOKULUMUZ...9 İLKÖĞRETİM OKULUMUZ... 16 LİSEMİZ...

Detaylı