VODAFONE FREEZONE 17. TÜRKİYE LİSELERARASI MÜZİK YARIŞMASI

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "VODAFONE FREEZONE 17. TÜRKİYE LİSELERARASI MÜZİK YARIŞMASI"

Transkript

1 VODAFONE FREEZONE 17. TÜRKİYE LİSELERARASI MÜZİK YARIŞMASI A) İl: ŞARTNAME İlçe: Okul Adı: Adres: Telefon: Faks: E-Posta: Tarih: VODAFONE FREEZONE 17. TÜRKİYE LİSELERARASI MÜZİK YARIŞMASI nın aşağıda yer alan, 50 madde ve 4 ekten oluşan şartnamesi, tarafımızca incelenmiş ve kabul edilmiştir. Yetkili İsim: İmza / Kaşe :

2 2 B) Yetkili İsim: Görevi: Adres: Telefon: E-Posta: C) Görevli Öğrenci: Telefon Cep: Ev: E-Posta: Ev Adresi:

3 3 BU ŞARTNAME, TÜM SAYFALARI PARAFLANIP, İMZALANDIKTAN SONRA (TOPLAM 10 SAYFA + EK 1, EK-2, EK-3, EK-4), ORGANİZASYONA, YARIŞACAK EKİBİN TEMSİLCİSİ TARAFINDAN, ELDEN TESLİM EDİLECEKTİR. ELEME MERKEZLERİ DIŞINDAKİ İLLERDEN KATILACAK OLAN YARIŞMACI EKİPLER, BAŞVURULARI, AŞAĞIDA BELİRTİLEN TARİHLERE KADAR KARGO İLE END PRODUCTIONS A GÖNDERECEKLERDİR. İLLERE GÖRE FARKLILIK GÖSTERECEK OLAN TARİHLERE AZAMİ DİKKAT GÖSTERİLMESİ GEREKMEKTEDİR. FAKSLA GÖNDERİLEN ŞARTNAMELER KABUL EDİLMEYECEKTİR. END PRODUCTIONS Cemil Topuzlu Cad. İş Bankası Blokları A/ Kadıköy - İSTANBUL Tel:

4 4 VODAFONE FREEZONE 17. TÜRKİYE LİSELERARASI MÜZİK YARIŞMASI ŞARTNAME 1. Yarışma, Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde yer alan tüm ortaöğretim kurumlarına açıktır. KKTC den 1 okul finalde yer alacaktır. 2. Yarışmacılar adına katıldıkları okulun öğrencisi olmak zorundadır. Kayıtlı olduğu okulda dil sınıfı (veya benzeri) açılamadığı için başka okula devam eden öğrenciler, devam ettikleri okulun ekibinde yer alabilirler. Bu öğrencilerin durumu, devam ettikleri okulun idaresi tarafından yazılı olarak belgelenmelidir. 3. Müzik alanında profesyonel eğitim veren okullar (Güzel Sanatlar Liseleri) yarışmacı oldukları takdirde, eşitlik ilkelerini korumak amacı ile, kendi aralarında ayrıca değerlendirilebilirler. Bu konuda nihai karar, profesyonel jüri tarafından, finalde performanslar izlendikten sonra verilecektir. 4. Yarışma; icra, beste, orkestra, kız solist, erkek solist,sahne performansı ve enstrüman dallarında yapılacaktır. Yarışma, eleme ve final olmak üzere iki aşamada gerçekleştirilecek, Ankara, Adana, İzmir ve İstanbul daki elemelerde başarılı olan okullar, 26 Nisan 2014 te, İstanbul daki finalde yarışma hakkını elde edecektir. 5. Yarışmanın eleme tarihleri ve illeri Ek-3 te yer almaktadır.ayrıca resmi internet sayfası üzerinden de duyurulacaktır. 6. Yarışma ile ilgili evrakların illere göre teslim günleri EK-4 te yer almaktadır.

5 5 7. Eserler, çok sesli müzik anlayışının ışığı altında hazırlanacaktır. Ülkemizde ve dünyada geçerli, çok sesli olmak kaydı ile, tüm müzik türleri (Rock, Pop, Türk Müziği, Jazz, Soul, Halk Müziği, R&B, Chill Out, Metal, Funky vs.) yarışmada yer alabilir. Hedef, hangi türde olursa olsun, yarışma şarkısının en iyi şekilde icra edilmesidir. 8. En başarılı icra dalında seçilecek şarkının, bilinen bir grubun ya da sanatçının, daha önce yayınlanmış, popüler bir şarkısı olması gerekmektedir. Seslendirilecek şarkı yerli ya da yabancı olabilir. Dil kısıtlaması yoktur. Şarkı, sözlü olabileceği gibi, enstrümantal bir parça da seçilebilir. Tür kısıtlaması yoktur. Şarkı, orijinaline sadık kalınarak seslendirilecektir. 9. Beste dalı için hazırlanacak şarkının, özgün ve daha önce hiçbir yerde yayınlanmamış (kaset, cd, internet vb.) olması gerekmektedir. Şarkı, sözlü ya da enstrümantal olabilir. Beste, okul öğrencilerinden birine ait olmak zorundadır. Sözler için böyle bir zorunluluk yoktur. 10. Beste dalında yarışacak olan ekipler, imzalı EK-1 belgesinde, eserlerinin özgün ve kendilerine ait olduğunu, daha önce hiç bir yerde yayınlanmadığını, önceden düzenlenen yarışmalara katılmadığını, bu şartnamenin hükümlerini aynen kabul ettiklerini belirteceklerdir. Bu şartları taşımayan eserler yarışma dışı bırakılır. Ödül verilmiş ise iptal edilir. 11. Şarkı sözleri, Anayasa nın dayandığı temel görüş ve ilkelere aykırı olamayacağı gibi, milli iradeyi zedeleyici, moral yıkıcı, müstehcen olamaz ve herhangi bir politik içerik taşıyamaz. Tüm şarkı sözleri ve etkinlikler, Türk Milli Eğitimi nin genel amaçları ve ilkelerine uygun olacak ve katılımcı okulların idarelerinin kontrolü ve onayıyla yarışmada yer alacaklardır. 12. Sahnede, önceden verdikleri bilgiler dışında başka şarkı, kostüm ve içerikle korsan gösteri yapan topluluklar yarışma dışı kalacakları gibi,gelişebilecek her türlü olay karşısında tek sorumluluk kendilerine ve dolayısıyla okullarına aittir. Organizasyon, kendi bilgisi dışında gerçekleşen bu tip olayların sorumluluğunu hiç bir şekilde paylaşmaz.

6 6 13. Her eser için sahnede seslendirme süresi maksimum 4 dakikadır. İcra ve beste dallarında yarışacak topluluklar için bu süre, her şarkı için maksimum 4 dakikadır. 14. Topluluklar 3 kişiden az ve 8 kişiden çok olmayacaktır. 15. İcra ve beste dallarında okul, farklı ekiplerle de temsil edilebilir. 16. Finale kalan ekipler, finalde, elemeler sırasında seslendirdikleri şarkıyla yarışacaklardır. Yarışma şarkısı değiştirilemez. Beste dalında finale kalan okullar da ön elemeye gönderdikleri besteyi seslendirmekle yükümlüdür. Sahnede farklı bir şarkı seslendiren ekipler diskalifiye olacaktır. 17. Yarışmacı öğrencilerin kişisel bilgilerinin doğru olmaması durumunda doğabilecek aksiliklerden organizasyon sorumlu olmayacağı gibi, organizasyon, bu tip yanlış bildirimlerde bulunan yarışmacıları diskalifiye etme hakkına sahiptir. 18. Yarışmaya beste dalında katılacak okullar bestelerini kaydedip, bu demo kaydı MP3 formatında bir CD ile organizasyona teslim edecektir. 19. Öğrenciler, ailelerinden, yarışmaya katılabileceklerine ilişkin izin belgeleri alacaklardır. 20. Başvuru günü organizasyon merkezine getirilmesi gereken belgeler. Başvuru formu Beste dalında yarışılıyorsa, demo CD Bestenin şan melodisinin notaları Bestenin sözleri Okul yönetimince imzalanmış ve her sayfası onaylanmış (paraflanmış) şartname Fotoğraflı öğrenci belgeleri Yarışmacı ekiplerin toplu olarak çekilmiş, jpeg formatında bir resminin ve her yarışmacının jpeg formatında vesikalık resminin yer aldığı CD Ailelerin izin belgeleri

7 7 21. Beste dalında teslim edilen şarkılar, teknik kurul tarafından değerlendirilecek, ön elemeyi aşan ekipler finalde sahne alarak yarışacaklardır. İcra dalında böyle bir gereklilik yoktur. İcra dalında yarışacak tüm okullar, elemelerde sahne alacaklardır. 22. Organizasyon, yarışmaya katılan ekiplerin görüntü ve fotoğraflarını, hiç bir izne tabi olmadan,her türlü mecrada yayınlama hakkına sahiptir. 23. Organizasyon, başvuru formları aracılığıyla iletilen datayı, hiçbir izne tabi olmadan kullanma ve paylaşma hakkına sahiptir. 24. Sponsor bir üniversite olduğu takdirde, üniversiteden karşılıksız eğitim bursu kazanan öğrenciler, üniversitenin her türlü tanıtım çalışmasında yer almayı taahhüt ederler. Bu şarta uymayan öğrencilerin ödülü iptal edilir. 25. Yarışma ile ilgili yapılacak çalışmaları içeren Çalışma Takvimi organizasyon tarafından düzenlenecek ve yarışmanın resmi internet sitesi üzerinden duyurulacaktır. 26. Yarışma duyuruları Aralık 2013 te başlayacak, tüm okullara resmi davet yazısı gidecektir. 27. Yarışmanın resmi internet sitesi dur. Yarışma ile ilgili tüm bilgi, bu adreste yer alıp, takip edilebilecektir. 28. Hazırlıklar sırasında eğitim ve öğretimin aksatılmamasına dikkat edilecektir. 29. Yarışmaya katılım gönüllülük esasıyla olduğundan, okullarla da mutabık kalındığı üzere,yarışmacı öğrenciler, ailelerinden aldıkları izin belgeleriyle, öğrencisi oldukları okulun müdürlerinin izniyle, öğretmenlerin gözetiminde yarışma alanına geleceklerdir. 30. Yarışmanın eleme ve finalindeki değerlendirmeyi, organizasyonun belirleyeceği, profesyonellerden oluşan, Seçici Kurul yapacaktır. Seçici Kurulun kararları kesindir ve değiştirilemez, bu kural katılımcı okullar tarafından kabul edilmiştir.

8 8 31. Topluluklar, tüm enstrümanlarını kendileri getireceklerdir. Yarışmanın ses düzeni, davul ve enstrüman amplifikatörleri organizasyon tarafından temin edilecektir. Aynı ses düzeni bütün topluluklar tarafından kullanılacaktır. 32. Ses ve ışık düzeni organizasyon tarafından kurulacağı için, hiçbir topluluk, teknisyen, menajer, organizatör ve benzeri adlarla, öğrenci de olsa eleman getiremez. 33. Yarışma sırasında öğretmen ve eğitimciler, öğrencileriyle sahneye çıkamaz, eşitsizlik yaratacağından dolayı kendileri ses kontrolü yapmayı talep edemezler. 34. Aşağıda listesi ve özellikleri bulunan teknik teçhizat, organizasyon tarafından temin edilecek ve tüm okulların kullanımına açık olacaktır. Yamaha Maple Custom Davul ve Twin Pedal 2 adet Marshall MGX100DFX Elektro Gitar Amfisi 1 adet Laney TT50H Elektro Gitar Amfisi 1 adet Laney Bas Amfisi Klavye sehpası Nota sehpası Gitar standı 35. Ekiplerin sahne üstündeki gösterileri, sahne kıyafetleri Türk Milli Eğitimi nin genel amaçlarına ve ilkelerine, yönetmeliklere uygun olacaktır. 36. Soundcheck, yarışmanın yapılacağı alanlarda, daha sonra belirtilecek tarih ve saatlerde gerçekleşecektir. Kendilerine bildirilen saatlerde sahnede yer almayan topluluklar soundcheck yapamayacaktır. Soundcheck, ses kontrolü olup, süresi kısıtlıdır; prova anlamı taşımamaktadır.

9 9 37. Soundcheck tarihleri yarışmanın resmi internet sitesi üzerinden duyurulacaktır 38. Topluluklar, yarışma sırasında akord adı altında sahneyi kesinlikle işgal etmeyecekler ve zaman kaybına neden olmayacaklardır. 39. Eleme sonuçları 16 Nisan 2014 Çarşamba günü resmi internet sitesinde açıklanacak, organizasyon merkezi, finale kalan okullarla telefon ve faks aracılığıyla irtibata geçerek, final için resmi davet mektubu gönderecektir. 40. Yarışmanın büyük finali, 26 Nisan 2014 Cumartesi günü İstanbul da gerçekleşecektir. 41. Finalde yarışmaya hak kazanan,istanbul dışındaki okulların ekiplerinin, İstanbul a gidiş-dönüş yol masrafları ve İstanbul daki konaklamaları, organizasyon tarafından karşılanacaktır. 42. Tüm dallarda, dereceye giren okullara plaket verilecektir. 43. Yarışmada İcra dalında birinciliği alacak okula, tam teçhizatlı bir müzik prova stüdyosu kurulacaktır. 44. Ödüller arasında, Türkiye yi yurtdışında temsil etme hakkı olduğu takdirde, bu hakkı kazanan öğrenciler, organizasyon tarafından kendilerine iletilen tarih ve ülkelerdeki yarışmalara katılmakla yükümlüdür. Ödülün kullanımı için kendileriyle iletişim kurulamayan veya yer / zaman değişikliği talep eden öğrenciler, haklarını kaybedeceklerdir. 45. Organizasyon, yarışma yeri ve tarihlerinde, ödüllerde değişiklik yapma hakkına sahiptir. 46. Yarışmada güvenlik, özel güvenlik şirketleri tarafından sağlanacaktır. 47. Soundcheck ve yarışma girişinde fotoğraflı kimlik gösterilmesi zorunludur.

10 Sadece yarışmacı öğrenciler ve kendilerinden sorumlu 2 öğretmen görevli kartı alacaktır. 49. Salon içi taşkınlık, uygunsuz davranış ve diğer yarışmacı okulların performansını etkileyecek çirkin tezahürat diskalifiye nedeni sayılacaktır. Bu konuyla ilgili olarak yarışmacılar ve okul temsilcileri gerekli uyarıları yapmakla sorumludur. Yarışma alanlarına girişte uyulması gereken kurallar, bir liste olarak yetkili öğretmenlere yarışma öncesinde teslim edilecektir. Alan içinde tehlike yaratabilecek her türlü delici, kesici, yanıcı, patlayıcı madde, güvenlik tarafından toplanacağından, seyircilerin bu konuda okul tarafından uyarılması ve yarışma alanına bu kurallara uygun olarak gelmesi gerekmektedir. Güvenlik nedeniyle alınan bu önlemlere tüm katılımcılar uymak zorundadır. 50. Okullarını desteklemeye gelen öğrencilerin başında bulunacak, okul idaresi tarafından görevlendirilmiş iki öğretmen organizasyon tarafından ağırlanacaktır. Bu öğretmenlerin isimlerinin, yazılı olarak faksla organizasyona bildirilmesi gerekmektedir.

11 11 EK-1 VODAFONE FREEZONE 17. TÜRKİYE LİSELERARASI MÜZİK YARIŞMASI için bestelediğim bu eser, özgün ve tümüyle kendime ait olup, daha önce hiç bir şekilde yayınlanmamıştır. Bu eseri, daha önce düzenlenen hiç bir yarışmaya göndermediğimi ve buyarışmaya ait şartname hükümlerini aynen kabul ettiğimi taahhüt ederim..../.../... ESERİN ADI: BESTECİNİN ADI-SOYADI: İL: OKUL: EV ADRES: TELEFON: Cep: Ev: E-POSTA :

12 12 EK-2 İLLERİN ELEME MERKEZLERİNE GÖRE DAĞILIMI Ankara Adana İstanbul İzmir 1 Ağrı Kastamonu Antalya Edirne Aydın 2 Amasya Kayseri Adıyaman Kocaeli Afyon 3 Ardahan Kırıkkale Aksaray Kırklareli Balıkesir 4 Artvin Kırşehir Batman Sakarya Bilecik 5 Bartın Malatya Bitlis Tekirdağ Bursa 6 Bayburt Muş Burdur Yalova Çanakkale 7 Bingöl Ordu Gaziantep Denizli 8 Bolu Rize Hakkari Kütahya 9 Çankırı Samsun Hatay Manisa 10 Çorum Sinop Isparta Muğla 11 Diyarbakır Sivas Mersin Uşak 12 Düzce Tokat Karaman 13 Elazığ Trabzon Kilis 14 Erzincan Tunceli Konya 15 Erzurum Yozgat Mardin 16 Eskişehir Zonguldak Nevşehir 17 Giresun Niğde 18 Gümüşhane Osmaniye 19 Iğdır Siirt 20 K. Maraş Şanlıurfa 21 Karabük Şırnak 22 Kars Van

13 EK-3 ELEME TARİHLERİ VE İLLERİ ANKARA: 1-2 MART 2014 CUMARTESİ - PAZAR ADANA: 8-9 MART 2014 CUMARTESİ - PAZAR İSTANBUL: MART 2014 CUMA - CUMARTESİ - PAZAR İZMİR: MART 2014 CUMA - CUMARTESİ FİNAL İSTANBUL: 26 NİSAN 2014 CUMARTESİ

14 2 EK-4 EVRAK TESLİM TARİHLERİ Başvuru formu, illere göre farklılık gösteren aşağıda belirtilen tarihlerde, organizasyona elden teslim edilecektir. ANKARA İL SINIRLARI İÇİNDEKİ OKULLAR: 22 ŞUBAT 2014 CUMARTESİ, SAAT: 11:00 18:00 ADANA İL SINIRLARI İÇİNDEKİ OKULLAR: 24 ŞUBAT 2014 PAZARTESİ, SAAT: 11:00 18:00 İSTANBUL İL SINIRLARI İÇİNDEKİ OKULLAR: 4-5 MART 2014 SALI - ÇARŞAMBA, SAAT: 11:00 18:00 İZMİR İL SINIRLARI İÇİNDEKİ OKULLAR: 19 MART 2014 ÇARŞAMBA, SAAT: 11:00 18:00 Eleme merkezlerindeki elden evrak tesliminin yapılacağı yerler, başvuru yapan okullara ayrıca bildirilecek ve yarışmanın resmi internet sayfası üzerinden de duyurulacaktır. Elemelerin yapılacağı merkezler dışından katılacak olan okullar, başvurularını, en geç aşağıda belirtilen tarihlerde organizasyon merkezinde olacak şekilde, eksiksiz olarak, kargo ile ileteceklerdir. Bağlı oldukları eleme merkezi EK-2 de belirtilmektedir. ANKARA DA YARIŞACAK (ANKARA DIŞINDAKİ) İLLER: 21 ŞUBAT 2014 CUMA ADANA DA YARIŞACAK (ADANA DIŞINDAKİ) İLLER: 24 ŞUBAT 2014 PAZARTESİ İSTANBUL DA YARIŞACAK (İSTANBUL DIŞINDAKİ) İLLER: 3 MART 2014 PAZARTESİ İZMİR DE YARIŞACAK (İZMİR DIŞINDAKİ) İLLER: 17 MART 2014 PAZARTESİ

VODAFONE FREEZONE 18. TÜRKİYE LİSELERARASI MÜZİK YARIŞMASI

VODAFONE FREEZONE 18. TÜRKİYE LİSELERARASI MÜZİK YARIŞMASI VODAFONE FREEZONE 18. TÜRKİYE LİSELERARASI MÜZİK YARIŞMASI A) İl: ŞARTNAME İlçe: Okul Adı: Adres: Telefon: Faks: E-Posta: Tarih: VODAFONE FREEZONE 18. TÜRKİYE LİSELERARASI MÜZİK YARIŞMASI nın aşağıda yer

Detaylı

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI DİN ÖĞRETİMİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ İMAM-HATİP LİSELERİ ÖĞRENCİLERİ ARASINDA YAPILACAK ARAPÇA YARIŞMALARI İLE İLGİLİ AÇIKLAMALAR

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI DİN ÖĞRETİMİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ İMAM-HATİP LİSELERİ ÖĞRENCİLERİ ARASINDA YAPILACAK ARAPÇA YARIŞMALARI İLE İLGİLİ AÇIKLAMALAR EK-1 MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI DİN ÖĞRETİMİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ İMAM-HATİP LİSELERİ ÖĞRENCİLERİ ARASINDA YAPILACAK ARAPÇA YARIŞMALARI İLE İLGİLİ AÇIKLAMALAR 1. Amaç: Türk Milli Eğitiminin genel amaçları doğrultusunda;

Detaylı

2009 YILI SİGORTA EKSPERLİĞİ EĞİTİMİ BAŞVURU ve UYGULAMA KILAVUZU

2009 YILI SİGORTA EKSPERLİĞİ EĞİTİMİ BAŞVURU ve UYGULAMA KILAVUZU 2009 YILI SİGORTA EKSPERLİĞİ EĞİTİMİ BAŞVURU ve UYGULAMA KILAVUZU SİGORTACILIK EĞİTİM MERKEZİ 2009 Bu Kılavuz, 5684 sayılı Sigortacılık Kanunu na dayanılarak çıkartılan Sigorta Eksperleri Yönetmeliği çerçevesinde

Detaylı

2014 SERVİS GÖREVLİSİ İŞE ALIM KOŞULLARI

2014 SERVİS GÖREVLİSİ İŞE ALIM KOŞULLARI 2014 SERVİS GÖREVLİSİ İŞE ALIM KOŞULLARI Bankamızın yurt genelinde bulunan şube ve birimlerde görevlendirilmek üzere; 1.000 Servis Görevlisi istihdam edilecektir. Görev Tanımı: Banka ürünlerinin operasyonu,

Detaylı

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI PERSONEL GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 2010 YILI ÖĞRETMENLERİN ALAN DEĞİŞTİRME KILAVUZU 1 İÇİNDEKİLER 1. İLGİLİ MEVZUAT 3 2. İLKELER 3 3. GENEL AÇIKLAMALAR 3 A. ALAN DEĞİŞTİRMELER 4 1. Başvuru

Detaylı

2013 YILI TARIM SİGORTALARI HAVUZU EKSPERLİĞİ ÖN ELEME SINAVI

2013 YILI TARIM SİGORTALARI HAVUZU EKSPERLİĞİ ÖN ELEME SINAVI 2013 YILI TARIM SİGORTALARI HAVUZU EKSPERLİĞİ ÖN ELEME SINAVI SİGORTACILIK EĞİTİM MERKEZİ 2013 Bu Kılavuz, 5363 sayılı Tarım Sigortaları Kanunu nun 9 uncu maddesine dayanılarak belirlenen Tarım Sigortaları

Detaylı

2010 KAMU PERSONEL SEÇME SINAVI (KPSS)

2010 KAMU PERSONEL SEÇME SINAVI (KPSS) 2010 KAMU PERSONEL SEÇME SINAVI (KPSS) LİSANS KILAVUZU Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi Ankara Bu kılavuz "Kamu Görevlerine İlk defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik" hükümleri

Detaylı

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI 1 T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI PERSONEL GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 2009 YILI ÖĞRETMENLERİN ALAN DEĞİŞTİRME KILAVUZU T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI PERSONEL GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 23.12.2009 2 3 İÇİNDEKİLER 1. İLGİLİ MEVZUAT

Detaylı

T.C. BAŞBAKANLIK Diyanet İşleri Başkanlığı.... VALİLİĞİNE (İl Müftülüğü)

T.C. BAŞBAKANLIK Diyanet İşleri Başkanlığı.... VALİLİĞİNE (İl Müftülüğü) Evrak Tarih ve Sayısı: 12/02/2015-4900 T.C. BAŞBAKANLIK Diyanet İşleri Başkanlığı *BE49K8D4* Pin: 73931 Sayı :45796484-265.01.01- Konu :Kur an-ı Kerim i Yüzünden Güzel Okuma Yarışması.... VALİLİĞİNE (İl

Detaylı

ENGELLİ KAMU PERSONELİ SEÇME SINAVI (EKPSS) KILAVUZU

ENGELLİ KAMU PERSONELİ SEÇME SINAVI (EKPSS) KILAVUZU 2014 ENGELLİ KAMU PERSONELİ SEÇME SINAVI (EKPSS) KILAVUZU 2012-ÖMSS/Kuraya başvuru yapan adayların başvuruları, 2014-EKPSS/kura için geçerli değildir. 2014-EKPSS/kuraya yeniden katılmak isteyen adayların

Detaylı

TÜBİTAK ORTAÖĞRETİM ÖĞRENCİLERİ ARASI ARAŞTIRMA PROJELERİ YARIŞMASI 2009 İLKADIM İLÇE MİLLİ EGİTİM MÜDÜRLÜĞÜ PROJE EKİBİ ŞUBE MÜDÜRÜ-AYDIN PEKER PROJE KOORDİNATÖRÜ LEMAN ÖZAY 1. ÇALIŞMANIN AMACI Bu çalışmanın

Detaylı

2013 KAMU PERSONEL SEÇME SINAVI (KPSS) KILAVUZU

2013 KAMU PERSONEL SEÇME SINAVI (KPSS) KILAVUZU 2013 KAMU PERSONEL SEÇME SINAVI (KPSS) KILAVUZU A GRUBU VE ÖĞRETMENLİK - Sınav ücretini bankaya yatırmak, Başvuru Merkezinden yeniden şifre edinmek vb. işlemler, sınava başvuru için yeterli değildir. Başvurunuzu

Detaylı

2015 YILI CAMİLER VE DİN GÖREVLİLERİ HAFTASI MÜNASEBETİYLE DÜZENLENECEK YARIŞMALARLA İLGİLİ ŞARTNAME

2015 YILI CAMİLER VE DİN GÖREVLİLERİ HAFTASI MÜNASEBETİYLE DÜZENLENECEK YARIŞMALARLA İLGİLİ ŞARTNAME 2015 YILI CAMİLER VE DİN GÖREVLİLERİ HAFTASI MÜNASEBETİYLE DÜZENLENECEK YARIŞMALARLA İLGİLİ ŞARTNAME EK-1 Başkanlığımız Taşra teşkilatında görevli Kur an kursu öğreticisi, imam hatip ve müezzin kayyım

Detaylı

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI PERSONEL GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ÖĞRETMENLERİN ÖZÜR DURUMUNA BAĞLI YER DEĞİŞTİRME KILAVUZU

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI PERSONEL GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ÖĞRETMENLERİN ÖZÜR DURUMUNA BAĞLI YER DEĞİŞTİRME KILAVUZU T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI PERSONEL GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ÖĞRETMENLERİN ÖZÜR DURUMUNA BAĞLI YER DEĞİŞTİRME KILAVUZU Öğretmenler; Cumhuriyetin fedakâr öğretmen ve eğitimcileri, yeni nesli sizler yetiştireceksiniz.

Detaylı

KAMU PERSONEL SEÇME SINAVI KPSS-2014/3 SAĞLIK BAKANLIĞI VE BAĞLI KURULUŞLARI TERCİH KILAVUZU

KAMU PERSONEL SEÇME SINAVI KPSS-2014/3 SAĞLIK BAKANLIĞI VE BAĞLI KURULUŞLARI TERCİH KILAVUZU KAMU PERSONEL SEÇME SINAVI KPSS-2014/3 SAĞLIK BAKANLIĞI VE BAĞLI KURULUŞLARI TERCİH KILAVUZU ADAYLARIN DİKKATİNE: Bu yerleştirme işlemleri ile yalnızca Sağlık Bakanlığı, Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanlığı

Detaylı

2014 KAMU PERSONEL SEÇME SINAVI (KPSS)

2014 KAMU PERSONEL SEÇME SINAVI (KPSS) 2014 KAMU PERSONEL SEÇME SINAVI (KPSS) ORTAÖĞRETİM / ÖN LİSANS KILAVUZU Sınav ücretini bankaya yatırmak, başvuru merkezinden yeniden şifre edinmek vb. işlemler, sınava başvuru için yeterli değildir. Sınava

Detaylı

Resmi Gazete Tarihi: 03.02.2010 Resmi Gazete Sayısı: 27482

Resmi Gazete Tarihi: 03.02.2010 Resmi Gazete Sayısı: 27482 Resmi Gazete Tarihi: 03.02.2010 Resmi Gazete Sayısı: 27482 KIYI EMNİYETİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ AMATÖR TELSİZCİLİK SINAV VE BELGELENDİRME YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç MADDE

Detaylı

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI Temel Eğitim Genel Müdürlüğü 2014 2015 YILI ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK PROJE YARIŞMASI BAŞVURU KILAVUZU

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI Temel Eğitim Genel Müdürlüğü 2014 2015 YILI ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK PROJE YARIŞMASI BAŞVURU KILAVUZU T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI Temel Eğitim Genel Müdürlüğü 2014 2015 YILI ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK X. MATEMATİK ve FEN BİLİMLERİ BU BENİM ESERİM PROJE YARIŞMASI BAŞVURU KILAVUZU ANKARA 2014 MEB Temel

Detaylı

MEB PERSONEL GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 2008 1 ÖĞRETMENLİK İÇİN BAŞVURU VE ATAMA KILAVUZU

MEB PERSONEL GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 2008 1 ÖĞRETMENLİK İÇİN BAŞVURU VE ATAMA KILAVUZU MEB PERSONEL GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 2008 1 ÖĞRETMENLİK İÇİN BAŞVURU VE ATAMA KILAVUZU Şubat 2008 1 ELEKTRONİK BAŞVURU FORMUNU DOLDURMADAN ÖNCE BAŞVURU VE ATAMA KILAVUZUNU DİKKATLİCE OKUYUNUZ. TÜM BİLGİ BAŞLIKLARININ

Detaylı

2012 ÖMSS/KURA İLE ÖZÜRLÜ MEMUR YERLEŞTİRME TERCİH KILAVUZU

2012 ÖMSS/KURA İLE ÖZÜRLÜ MEMUR YERLEŞTİRME TERCİH KILAVUZU 2012 ÖMSS/KURA İLE ÖZÜRLÜ MEMUR YERLEŞTİRME TERCİH KILAVUZU Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Ankara Bu Kılavuz, ÖSYM Yönetim Kurulunun 27.06.2012 tarih ve 2012/18.14 sayılı kararı ile onaylanmıştır.

Detaylı

Tüzel Kişiler İçin Kayıtlı Elektronik Posta ve Elektronik Tebligat Hizmeti Ön Başvuru Kılavuzu

Tüzel Kişiler İçin Kayıtlı Elektronik Posta ve Elektronik Tebligat Hizmeti Ön Başvuru Kılavuzu Tüzel Kişiler İçin Kayıtlı Elektronik Posta ve Elektronik Tebligat Hizmeti Şehit Teğmen Kalmaz Cad.No:2 06101 Ulus/Ankara Telefon: (312) 509 50 00 Faks: (312) 309 53 58 Elektronik Ağ: www.ptt.gov.tr www.pttkep.gov.tr

Detaylı

2013 ÖMSS/KURA İLE ÖZÜRLÜ MEMUR YERLEŞTİRME TERCİH KILAVUZU

2013 ÖMSS/KURA İLE ÖZÜRLÜ MEMUR YERLEŞTİRME TERCİH KILAVUZU 2013 ÖMSS/KURA İLE ÖZÜRLÜ MEMUR YERLEŞTİRME TERCİH KILAVUZU Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Ankara Bu Kılavuz, ÖSYM Yönetim Kurulunun 20.02.2013 tarih ve 2013/04/21 sayılı kararı ile onaylanmıştır.

Detaylı

KAMU PERSONEL SEÇME SINAVI KPSS-2011/2 TERCİH KILAVUZU

KAMU PERSONEL SEÇME SINAVI KPSS-2011/2 TERCİH KILAVUZU KAMU PERSONEL SEÇME SINAVI KPSS-2011/2 TERCİH KILAVUZU ADAYLARIN DİKKATİNE: Bu yerleştirme sonucu herhangi bir kadro veya pozisyona yerleştirilen adaylar, atamaları yapılsın ya da yapılmasın, daha sonra

Detaylı

TÜRKİYE DE HAYAT BOYU ÖĞRENMENİN DESTEKLENMESİ II (LLL II) HİBE PROGRAMI. Hibe Başvuru Sahipleri İçin Rehber. Bütçe kalemi: 04.

TÜRKİYE DE HAYAT BOYU ÖĞRENMENİN DESTEKLENMESİ II (LLL II) HİBE PROGRAMI. Hibe Başvuru Sahipleri İçin Rehber. Bütçe kalemi: 04. Bu program Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti tarafından ortaklaşa finanse edilmektedir. Sözleşme Makamı: Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği Koordinasyon Dairesi Başkanlığı

Detaylı

AKADEMİK PERSONEL VE LİSANSÜSTÜ EĞİTİMİ GİRİŞ SINAVI (ALES) BAŞVURU KILAVUZU

AKADEMİK PERSONEL VE LİSANSÜSTÜ EĞİTİMİ GİRİŞ SINAVI (ALES) BAŞVURU KILAVUZU 2014 AKADEMİK PERSONEL VE LİSANSÜSTÜ EĞİTİMİ GİRİŞ SINAVI (ALES) BAŞVURU KILAVUZU Sınav ücretini bankaya yatırmak, başvuru merkezinden yeniden şifre edinmek vb. işlemler, başvuru için yeterli değildir.

Detaylı

AKADEMİK PERSONEL VE LİSANSÜSTÜ EĞİTİMİ GİRİŞ SINAVI (ALES) SONBAHAR DÖNEMİ KILAVUZU

AKADEMİK PERSONEL VE LİSANSÜSTÜ EĞİTİMİ GİRİŞ SINAVI (ALES) SONBAHAR DÖNEMİ KILAVUZU 2013 AKADEMİK PERSONEL VE LİSANSÜSTÜ EĞİTİMİ GİRİŞ SINAVI (ALES) SONBAHAR DÖNEMİ KILAVUZU Sınav ücretini bankaya yatırmak, Başvuru Merkezinden yeniden şifre edinmek vb. işlemler, başvuru için yeterli değildir.

Detaylı

GAZETELER REKLAM TARiFESi. Nisan 2014 tarihinden itibaren geçerlidir.

GAZETELER REKLAM TARiFESi. Nisan 2014 tarihinden itibaren geçerlidir. GAZETELER REKLAM TARiFESi Nisan 2014 tarihinden itibaren geçerlidir. İÇİNDEKİLER SABAH Sayfa TAKVİM Sayfa Ana gazete Türkiye reklam tarifesi 2 Takvim Türkiye ve İstanbul baskısı reklam tarifesi 32 Ana

Detaylı

AB yi Öğreniyorum Bilgi Yarışması Yönergesi

AB yi Öğreniyorum Bilgi Yarışması Yönergesi Bu proje Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından desteklenmektedir AB yi Öğreniyorum Bilgi Yarışması Yönergesi Öğrenciler AB yi Öğreniyor Projesi AB ÖĞRENCİLER AB Yİ ÖĞRENİYOR: ORTAK DEĞERLER,

Detaylı

AKADEMİK PERSONEL VE LİSANSÜSTÜ EĞİTİMİ GİRİŞ SINAVI (ALES)

AKADEMİK PERSONEL VE LİSANSÜSTÜ EĞİTİMİ GİRİŞ SINAVI (ALES) 2012 AKADEMİK PERSONEL VE LİSANSÜSTÜ EĞİTİMİ GİRİŞ SINAVI (ALES) İLKBAHAR DÖNEMİ KILAVUZU Sınava başvuru işleminizi tamamladıktan sonra, başvuru bilgilerinizi ÖSYM nin http://ais.osym.gov.tr İnternet adresinden

Detaylı

2012 ÜNİVERSİTELERARASI KURUL YABANCI DİL SINAVI (ÜDS) İLKBAHAR DÖNEMİ KILAVUZU

2012 ÜNİVERSİTELERARASI KURUL YABANCI DİL SINAVI (ÜDS) İLKBAHAR DÖNEMİ KILAVUZU 2012 ÜNİVERSİTELERARASI KURUL YABANCI DİL SINAVI (ÜDS) İLKBAHAR DÖNEMİ KILAVUZU Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Ankara Üniversitelerarası Kurul Yabancı Dil Sınavı (ÜDS) 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu'nun

Detaylı