T.C. ESKİŞEHİR OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "T.C. ESKİŞEHİR OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ"

Transkript

1 T.C. ESKİŞEHİR OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ Sevgili Öğrencimiz, Üniversitenize hoş geldiniz. Osmangazi Üniversitesi ailesinin genç üyeleri olan sizleri kutluyor, başarılar diliyoruz. Osmangazi Üniversitesi bünyesinde bulunan tüm fakülte ve yüksekokullara kesin kayıt için gerekli belgeler ve kayıtla ilgili önemli notlar aşağıda belirtilmiştir. Kayıt zarfı içinde size gönderilen Üniversitemiz ile ilgili yönetmelik, yönerge ve senato kararlarını içeren Öğrenci Rehberi ni mutlaka okuyunuz. Sorularınız için; Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı nın ve numaralı direkt hatlarını veya nolu Üniversitemiz santralinden ( ) numaralı telefonları arayabilirsiniz. KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER 1. Adayın ÖSYS Sonuç Belgesi nin aslı 2. Adayın mezun olduğu okuldan aldığı diplomanın aslı ya da yeni tarihli mezuniyet belgesi (başarı belgesi mezuniyet belgesi yerine kullanılmaz) Aday 0.8 katsayısından veya ek puandan yararlanarak ya da sınavsız geçişle yerleştirilmiş ancak alan/kolu/bölümü diplomasında veya mezuniyet belgesinde belirtilmemişse, hangi okul ve alan/kol/bölümden mezun olduğunu gösterir resmi belge(mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi METEM mesleki ve teknik orta öğretim kurumlarından mezun olanların diplomalarında okul adı olarak, diplomayı düzenleyen merkezin adı yazılmalıdır.) 3. Nüfus cüzdanının onaylı örneği (Muhtarlıklardan) 4. İkametgahı ile ilgili beyanı (Muhtarlıklardan) ve daha önceki yıllarda doğmuş erkek adaylar için askerlik şubelerinden alınacak Askerlik Durum Belgesi( ve daha sonraki yıllarda doğmuş erkek adaylardan bu belge istenmeyecektir.) adet 4.5x6 cm boyutunda fotoğraf (fotoğraflar son altı ay içinde, önden, başı açık, adayı kolaylıkla tanıtabilecek şekilde çekilmiş olmalıdır.) 7. İlgili Bankaya yatırılmış Cari Hizmet Ödeneği Öğrenci Katkı payı (1. taksit Tutarı) dekontu* 8. Kayıt gideri dekontu (T.İş Bankası Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Şubesi 1203 numaralı hesaba 50 YTL. yatırılacaktır.) *Dekontlarınızın birer suretlerini saklayınız. Gerekiyorsa fotokopi çektiriniz.

2 DİKKAT! ADRESINIZE GÖNDERILEN KAYIT ZARFININ ÜZERINDEKI ETIKETTE 12 HANELİ (TIP FAKÜLTESİ ÖĞRENCİLERİNİN 7 HANELİ) ÖĞRENCI NUMARANIZ BULUNMAKTADIR. BU NUMARA ÖĞRENIMINIZ BOYUNCA KULLANACAĞINIZ NUMARANIZDIR. LÜTFEN KAYDEDİNİZ! KAYITLA İLGİLİ ÖNEMLİ NOTLAR 1. Kayıt için adayın bizzat başvurusu gerekmektedir. Posta ile kayıt yapılmaz. 2. Kayıt için istenen belgelerin sureti veya fotokopisi kabul edilmez. 3. Eksik belge durumunda kayıt yapılmaz. 4. Belirtilen tarihler arasında kaydını yaptırmayan aday herhangi bir hak iddia edemez. 5. Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Ambulans ve Acil Bakım Teknikerliği Programına kayıt yaptıracak adaylardan sağlık kurulu raporu istenmektedir. KAYITLARDA UYULMASI GEREKEN HUSUSLAR Yukarıda belirtilen belgeler dışında hazırlamanız gereken belgeler zarf içinde gönderilmektedir. Kayıt belgelerini doldurmadan önce açıklamaları mutlaka okuyunuz. 1.Öğrenci Kayıt Zarfı : Üzeri doğru ve eksiksiz doldurulmalıdır. 2.Dilekçe(Ek-I Form) Formu mutlaka okunaklı olarak doldurunuz. 3.Öğrenci Kimlik Bilgi Formu okunaklı olarak doldurunuz. 4.Öğrenci Belgesi: Yurt, burs vb. başvurularınız için gerekli olan öğrenci belgesi kayıt zarfı içinde (2 adet) gönderilmiştir. Doğru ve okunaklı olarak doldurunuz. Adresinize gönderilen kayıt zarfının üzerindeki etikette 12 haneli (Tıp Fakültesi öğrencilerinin 7 haneli) öğrenci numaranız bulunmaktadır. Bir adet fotoğraflı, bir adet fotoğrafsız öğrenci belgesini kayıt işlemini tamamladıktan sonra kayıt görevlisine onaylatınız. (Lise diplomanızın, ÖSYS sonuç belgenizin ve nüfus cüzdanınızın fotokopilerini yurt vs. başvurularınız için saklayınız.) KAYITLARDA YOĞUNLUK YAŞAMAMANIZ AMACIYLA FAKÜLTE VE BÖLÜMLER İTİBARİYLE GÜNLERE AYRILAN KESİN KAYIT TARİHLERİ AŞAĞIDA BİLDİRİLMİŞTİR.

3 DİKKAT! SEVGİLİ ÖĞRENCİMİZ, LÜTFEN AŞAĞIDA BİLDİRİLEN ÖĞRETİM YILI KAYIT TARİHLERİNE UYUNUZ. KAYIT TARİHİ FAKÜLTE / YÜKSEKOKUL 05/09/2005 Pazartesi TIP FAKÜLTESİ SAĞLIK HİZ. MES.YÜK. 06/09/2005 Salı EĞİTİM FAKÜLTESİ ESKİŞEHİR SAĞLIK YÜK. 07/09/2005 Çarşamba İKTİSADİ VE İD. BİL.FAK. ZİRAAT FAKÜLTESİ 08/09/2005 Perşembe FEN EDEBİYAT FAK. Fizik Fizik (İ.Ö) Kimya Kimya (İ.Ö) Biyoloji Biyoloji (İ.Ö) Cuma FEN EDEBİYAT FAK. İstatistik İstatistik (İ.Ö) Matematik Matematik (İ.Ö) Tarih Tarih (İ.Ö) 10/09/2005 Cumartesi FEN EDEBİYAT FAK. Türk Dili ve Edebiyatı Türk Dili ve Edebiyatı. (İ.Ö) Karşılaştırmalı Edebiyat MÜHENDİSLİK MİM.FAK. Mimarlık Metalürji ve Malzeme Mühendisliği Jeoloji Mühendisliği Bilgisayar Mühendisliği 11/09/2005 Pazar MÜHENDİSLİK MİM.FAK. Elektrik-Elektronik Müh. Elektrik-Elektronik Müh.(İng.)(İÖ) Endüstri Mühendisliği Endüstri Mühendisliği (I.Ö) İnşaat Mühendisliği İnşaat Mühendisliği (I.Ö) 12/09/2005 Pazartesi MÜHENDİSLİK MİM.FAK. Kimya Mühendisliği Maden Mühendisliği Maden Mühendisliği (İ.Ö) Makine Mühendisliği Makine Mühendisliği.(İ.Ö) 05-07/09/2005 SİVRİHİSAR MES.YÜK.(Kayıtlar Sivrihisar İlçesi nde eğitim öğretim faaliyetini sürdüren Sivrihisar Meslek Yüksekokulu nda yapılacaktır.) SİVRİHİSAR MESLEK YÜKSEKOKULU DIŞINDAKİ TÜM BİRİMLERİN KAYITLARI MEŞELIK YERLEŞKEMİZDEKI MERKEZI YEMEKHANE BINASI ÖĞRENCI KATINDA OLUŞTURULACAK KAYIT MERKEZİNDE YAPILACAKTIR.

4 CARİ HİZMET MALİYETİNE ÖĞRENCİ KATKI PAYI ÖDEMELERİ Bakanlar Kurulu nca açıklanan cari hizmet maliyetine öğrenci katkı payı miktarları fakülte/yüksekokul ve bölümler itibariyle EK 2 de (aşağıda) belirtilmiştir. Katkı payının ilk taksiti kayıt anında, ikinci taksit bahar yarıyılı kayıt yenilemelerinde yatırılacaktır. Katkı payı ve kayıt gideri ödemelerinizi bulunduğunuz yerdeki Türkiye İş Bankası Şubelerinden birine öğrenci numaranızı belirterek yapabilirsiniz (Sivrihisar Meslek Yüksekokulu dışındaki tüm birimler). Ayrıca 5-12 Eylül 2005 tarihleri arasında kayıt merkezinde hizmet verecek İş Bankası Şubesi ne de katkı payı ve kayıt gideri ödemesi yapabilirsiniz. Sadece banka ödemeleri için 12 haneli olan öğrenci numaralarından, yılı ifade eden ortadaki 4 rakamın ilk ikisi (örneğin 2005 in 20 si) çıkarılarak 10 haneli numaralar oluşturulmaktadır. ÖRN: olan öğrenci numarası BANKA ÖDEMESİ İÇİN olarak bildirilecektir. Tıp Fakültesi öğrencileri 7 haneli olan öğrenci numaralarının başına üç adet sıfır koyarak bildireceklerdir. ÖRN: olan öğrenci numarasını BANKA ÖDEMESİ İÇİN olarak bildireceklerdir. KAYIT MERKEZİNDE KAYIT İŞLEMLERİNİZİ BAŞLATMADAN ÖNCE KATKI PAYI VE KAYIT GİDERİ ÖDEMELERİNİZİ YAPMIŞ OLMANIZ GEREKMEKTEDİR. CARİ HİZMET MALİYETİNE ÖĞRENCİ KATKI PAYI ÖDEMELERİ HAKKINDA BİLGİLER 1. Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu na katkı kredisi almak üzere müracaat edenler yalnızca Üniversitemizin %20 artırımının yarısını kayıt anında ödeyeceklerdir. 2. Katkı kredisi almak üzere Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu na müracaat etmeyenler toplam miktarın (Üniversitemizin %20 artırımı ile birlikte) yarısını ilk taksit olarak kayıt esnasında ödeyeceklerdir. 3. İkinci öğretim öğrencilerine Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu nca katkı kredisi verilmediğinden Cari hizmet maliyetine öğrenci katkı payının ilk taksitini kayıt anında ödeyeceklerdir.

5 KATKI PAYI YATIRILACAK İŞ BANKASI HESAP NUMARALARI T.İş.Bankası Fakülte / Yüksekokul Katkı Hesap No Tıp Fakültesi Müh.Mim.Fakültesi M.M.F.Elektrik-Elektronik Müh M.M.F.Elek.Elektro.Müh.İkinci Öğretim Müh.Mim.Fak.İkinci Öğretim Fen Ede.Fakültesi Fen Ede.Fak. İkinci Öğretim İktisadi İd.Bil.Fakültesi İktisadi İd.Bil.Fak. İkinci Öğretim Eğitim Fakültesi Eğitim Fakültesi İkinci Öğretim Ziraat Fakültesi Esk.Sağ.Yük.Okulu Sağ.Hiz.Mes.Yük.Okulu Listede ismi çıkmayan öğrenciler Döviz Tevdiat Hesabı Sivrihisar Meslek Yüksekokulu için katkı payı ödemeleri: Ziraat Bankası Sivrihisar Şubesi ndeki numaralı hesaba; kayıt gideri ödemeleri Ziraat Bankası Sivrihisar Şubesi ndeki numaralı hesaba kayıt gününde yapılacaktır. KATKI PAYI VE KAYIT GİDERİ ÖDEMELERİNİ TAMAMLAMIŞ OLAN ÖĞRENCİLERİMİZ KAYIT MERKEZİNDE İLK OLARAK YABANCI DİLLER BÖLÜM BAŞKANLIĞI MASASINA BAŞVURACAKLARDIR. Elektrik Elektronik Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği ve Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümlerinde zorunlu, diğer lisans programlarında ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu nda kontenjan dahilinde isteğe bağlı bir yıl hazırlık sınıfı okuma olanağı vardır.yeni kayıt öğrencilerimize Hazırlık Seviye Tespit ve Muafiyet Sınavı ve Temel İngilizce Muafiyet Sınavı yapılmaktadır. Bu sınavlar ile ilgili bilgiyi ve sınav başvurunuzu Yabancı Diller Bölüm Başkanlığı Kayıt Masasında yapabilirsiniz. Buradaki işlemin tamamlanmasından sonra kendi bölümünüzün kayıt masasındaki işlemlerinizi yapabilirsiniz. Adı geçen sınav tarihleri aşağıda belirtilmiştir. Bknz.Yabancı Diller Bölümü Broşürü Hazırlık Seviye Tespit ve Muafiyet Sınavı 20/09/2005 Temel İngilizce Muafiyet Sınavı 22/09/2005 Tıp Fakültesi nde eğitim öğretime 19 Eylül 2005 tarihinde başlanacaktır. Diğer lisans ve önlisans programlarında; Öğretim Yılı Güz Yarıyılı Ders Kayıtları Eylül 2005 Eğitim Öğretimin Başlangıç Tarihi 26 Eylül 2005

6 ÜNİVERSİTEMİZDE BURSLAR 2005 ÖSS sonucunda yerleştirildiği bölüm ya da programın puan türünde Türkiye genelinde ilk 3000'e ve dil puanı ile ilk 1000'e girerek Üniversitemize kayıt yaptıran normal örgün öğretim lisans programı öğrencilerine 12 ay süreyle 110 YTL den az olmamak koşulu ile Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu nun belirlediği miktarda karşılıksız başarı bursu verilecektir. Bu burs için başvuru kayıt anında yapılmalıdır. Ayrıca; maddi durumu kısıtlı öğrencilere Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu nun belirlediği kontenjan dahilinde karşılıksız burs imkanı sağlanmaktadır. Burslar takip eden öğretim yıllarında Üniversitenin belirlediği esaslara göre ödenmeye devam etmektedir. ESKIŞEHIR DE BARINMA Üniversitemiz Meşelik yerleşkesine bitişik Kredi ve Yurtlar Kurumuna bağlı Dumlupınar Yurdu bulunmaktadır. Aynı kuruma bağlı Yunusemre Yurdu ve Cumhuriyet Kız Öğrenci Yurdu da şehrimizin değişik semtlerinde öğrencilere hizmet vermektedir. Ayrıca özel yurtlar ve stüdyo tipi evler de öğrencilerin barınma gereksinimlerine cevap verebilecek niteliktedir. OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİ MEŞELİK KAMPÜSÜNE ULAŞIM 5-12 Eylül 2005 tarihleri arasında şehir dışından gelen öğrencilerimize yardımcı olmak amacıyla şehirlerarası otobüs terminali ve tren garında kurulacak danışma bürolarından Üniversitemiz kayıt merkezine ulaşım servis ile ücretsiz olarak sağlanacaktır. Üniversitemiz Meşelik Yerleşkesi ne otogardan ESTRAM (Çarşı durağından aktarmalı), şehir merkezinden ESTRAM (OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİ) ve 2-3(kırmızı)- 8-13(Terminal- Meşelik) (kırmızı) (Tren garı- Meşelik) (kırmızı) (Tren garı -Meşelik) numaralı belediye otobüsleri ve minibüsler ile ulaşabilirsiniz. ÖNEMLİ TELEFONLAR Meşelik Kampüsü (10Hat) Çamlık Kam.(Yab.Dil.Böl.) Bademlik Kampüsü (3Hat) Osmangazi Hastanesi OGÜ Mediko Sosyal Merk (341) OGÜ Kütüphanesi ( ) Kredi Yurt.Böl.Md Dumlupınar Öğrenci Yurdu Terminal Danışma DDY Danışma Emniyet Müdürlüğü Cumhuriyet Savcılığı Devlet Hastanesi SSK.Hastanesi DDY Hastanesi Hava Hastanesi

7 EK 2 Türkiye İş Öğr.Yılı Katkı Kredisi Katkı Kredisi Bankası Hesap Öğrenci Katkı Talebi Olmayan Talebi Olan Numaraları Payı Yıllık 1.Taksit 1. Taksit FAKÜLTE BÖLÜM Tıp Fakültesi YTL YTL 45.8 YTL Müh.Mim.Fak. El-Ele.Müh YTL 360 YTL 60 YTL El-Ele.Müh.(İ.Ö.) YTL YTL - Endüstri Müh YTL 180 YTL 30 YTL Endüstri Müh.(İ.Ö.) YTL 593 YTL - İnşaat Müh YTL 180 YTL 30 YTL İnşaat Müh.(İ.Ö.) YTL 593 YTL - Kimya Müh YTL 180 YTL 30 YTL Maden Müh YTL 180 YTL 30 YTL Maden Müh.(İ.Ö) YTL 593 YTL - Makine Müh YTL 180 YTL 30 YTL Makine Müh.(İ.Ö) YTL 593 YTL - Mimarlık YTL 180 YTL 30 YTL Jeoloji Müh YTL 180 YTL 30 YTL Met.ve Mal.Müh YTL 180 YTL 30 YTL Bilgisayar Müh YTL 180 YTL 30 YTL Fen Ed.Fak. Fizik YTL 132 YTL 22 YTL Fizik (İ.Ö) YTL YTL - Kimya YTL 132 YTL 22 YTL Kimya (İ.Ö) YTL YTL - Biyoloji YTL 132 YTL 22 YTL Biyoloji (İ.Ö) YTL YTL - İstatistik YTL 132 YTL 22 YTL İstatistik (İ.Ö) YTL YTL - Matematik YTL 132 YTL 22 YTL Matematik (İ.Ö) YTL YTL - Tarih YTL 132 YTL 22 YTL Tarih (İ.Ö) YTL 375 YTL - Türk Dili ve Ed YTL 132 YTL 22 YTL Türk Dili ve Ed.(İ.Ö.) YTL 375 YTL - Karşılaştımalı Edeb YTL 132 YTL 22 YTL İk.ve İd.Bil.Fak. Maliye YTL YTL 24.3 YTL Maliye(İ.Ö.) YTL 448 YTL - İşletme YTL YTL 24.3 YTL İşletme(İ.Ö.) YTL 448 YTL - İktisat YTL YTL 24.3 YTL Eğitim Fak. İlköğ.Mat.Öğr YTL 132 YTL 22 YTL İlköğ.Mat.Öğr.(İ.Ö.) YTL 398 YTL - Fen Bil.Öğr YTL 132 YTL 22 YTL Sınıf Öğr YTL 132 YTL 22 YTL Sınıf Öğr.(İ.Ö) YTL 398 YTL - Bilg.Öğr.TekÖğr YTL 132 YTL 22 YTL Ziraat Fakültesi Ziraat Müh YTL 180 YTL 30 YTL Esk.Sağ.YO. Hemşirelik YTL 88.2 YTL 14.7 YTL Sağlık Memurluğu YTL 88.2 YTL 14.7 YTL Ebelik YTL 88.2 YTL 14.7 YTL Sağ.Hiz.MYO. Tıbbi Dok.Sekreterlik YTL 88.2 YTL 14.7 YTL Radyoloji YTL 88.2 YTL 14.7 YTL Protez veortez YTL 88.2 YTL 14.7 YTL Tıbbi Laboratuvar YTL 88.2 YTL 14.7 YTL Amb.ve Acil Bak.Tek YTL 88.2 YTL 14.7 YTL Optisyenlik YTL 88.2 YTL 14.7 YTL Sivrihisar MYO. Bilgisayar Tek. ve Prog YTL 88.2 YTL 14.7 YTL Muhasebe YTL 88.2 YTL 14.7 YTL Makine YTL 88.2 YTL 14.7 YTL İnşaat YTL 88.2 YTL 14.7 YTL Lisansüstü Lisansüstü 240 YTL 120 YTL -

8 YABANCI DİLLER BÖLÜMÜ BROŞÜRÜ

MARMARA ÜNİVERSİTESİ 2015-2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI ÖSYS YENİ KAYIT KILAVUZU

MARMARA ÜNİVERSİTESİ 2015-2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI ÖSYS YENİ KAYIT KILAVUZU MARMARA ÜNİVERSİTESİ 2015-2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI ÖSYS YENİ KAYIT KILAVUZU ÖĞRENCİ İŞLERİ DAİRE BAŞKANLIĞI http://oidb.marmara.edu.tr/ Sevgili Öğrenciler, Üniversite yaşamına ilk adımınızı attığınız bu

Detaylı

BİLGİLERİ EKSİKSİZ DOLDURUNUZ.

BİLGİLERİ EKSİKSİZ DOLDURUNUZ. KAYIT SIRASINDA SİZE VERİLECEK BİLGİLERİ EKSİKSİZ DOLDURUNUZ. ÖĞRENCİ DOSYASININ ÜZERİNDEKİ Sevgili Öğrencimiz, Uzun ve zorlu bir dönemin sonunda başarılı olarak üniversiteli oldunuz. Şimdi ulusal ve uluslar

Detaylı

VI. KATKI PAYI VE ÖĞRENİM ÜCRETLERİNİN ÖDENMESİ İLE BANKA BİLGİLERİ 17

VI. KATKI PAYI VE ÖĞRENİM ÜCRETLERİNİN ÖDENMESİ İLE BANKA BİLGİLERİ 17 İÇİNDEKİLER I. GİRİŞ Sayfa 4 II. ONLINE KAYIT VE KESİN KAYIT İŞLEMLERİ 4 III. ONLINE KAYIT ÖNCESİ YAPILMASI GEREKEN İŞLEMLER 4 IV. KAYIT EVRAKINA İLİŞKİN BİLGİLER V. KAYIT TARİHLERİ, ADRESLERİ VE İLETİŞİM

Detaylı

ERZİNCAN ÜNİVERSİTESİ ANADOLU DA BİR DÜNYA ÜNİVERSİTESİ HOŞGELDİNİZ

ERZİNCAN ÜNİVERSİTESİ ANADOLU DA BİR DÜNYA ÜNİVERSİTESİ HOŞGELDİNİZ ERZİNCAN ÜNİVERSİTESİ ANADOLU DA BİR DÜNYA ÜNİVERSİTESİ HOŞGELDİNİZ 2013 İÇİNDEKİLER A. KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER... 2 B. KAYIT YERLERİ VE TARİHLERİ... 2 C. ÖĞRENİM ÜCRETLERİ... 3 D. AKADEMİK TAKVİMİ...

Detaylı

ÇANAKKALE ONSEKİZ MART ÜNİVERSİTESİ

ÇANAKKALE ONSEKİZ MART ÜNİVERSİTESİ 1 CANAKKALE ONSEKIZ MART UNIVERSITESI 2 1 9 9 2 DÜNYANIN EN GÜZEL ÜNİVERSİTESİNE HOŞ GELDİNİZ T.C. Onsekiz Mart Üniversitesi Tarihin İzinde, Bilginin Işığında Parlayan Yıldız, Onsekiz Mart Üniversitesi

Detaylı

2014/2015 Kayıt Kılavuzu

2014/2015 Kayıt Kılavuzu 2014/2015 Kayıt Kılavuzu Rektörün Mesajı Değerli Öğrencilerim; Uzun, yoğun ve fedakârlıklarla dolu bir eğitim dönemi ile bir sınav maratonunu geride bırakarak, üniversiteli bireyler olma başarısını gösterdiniz.

Detaylı

NAMIK KEMAL ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ 2012-2013 ÖĞRETİM YILI YERLEŞTİRME KAYIT DUYURUSU

NAMIK KEMAL ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ 2012-2013 ÖĞRETİM YILI YERLEŞTİRME KAYIT DUYURUSU NAMIK KEMAL ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ 2012-2013 ÖĞRETİM YILI YERLEŞTİRME KAYIT DUYURUSU 2012-ÖSYS sonuçlarına göre Üniversitemiz birimlerine yerleştirilen tüm öğrencilerin kayıtları aşağıdaki tabloda belirtilen

Detaylı

ESKİŞEHİR OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİ 2008 MALİ YILI İDARE FAALİYET RAPORU

ESKİŞEHİR OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİ 2008 MALİ YILI İDARE FAALİYET RAPORU ESKİŞEHİR OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİ 2008 MALİ YILI İDARE FAALİYET RAPORU MAYIS 2009 ÜST YÖNETİCİ SUNUŞU Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Bilimin Işığında, Çağdaş Uygarlık Yolunda sloganından hareketle; bilgiyi

Detaylı

KESİN KAYIT ÖNCESİ YAPILMASI GEREKEN İŞLEMLER

KESİN KAYIT ÖNCESİ YAPILMASI GEREKEN İŞLEMLER İLK KAYIT - Lisans ve Ön Lisans Düzeyinde İlk Kayıt ÖSYM Yerleştirmesi İle İlk Kayıt Özel Yetenek Sınavı İle Yerleşenler İçin İlk Kayıt Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Kayıtları Devlet Türk Musikisi

Detaylı

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ AÇIKÖĞRETİM, İKTİSAT, İŞLETME FAKÜLTELERİ 2013-2014 ÖĞRETİM YILI

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ AÇIKÖĞRETİM, İKTİSAT, İŞLETME FAKÜLTELERİ 2013-2014 ÖĞRETİM YILI T.C. ANADOLU ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ AÇIKÖĞRETİM FAKÜLTESİ DEKANLIĞI Merkez Büro Yöneticiliği ANADOLU ÜNİVERSİTESİ AÇIKÖĞRETİM, İKTİSAT, İŞLETME FAKÜLTELERİ 2013-2014 ÖĞRETİM YILI ÖSYS YENİ KAYIT JANDARMA

Detaylı

Prof.Dr.Fevzi SÜRMELİ Rektör

Prof.Dr.Fevzi SÜRMELİ Rektör Sevgili Öğrenciler; 1958 yılından bu yana gerçekleştirilen atılımlarla dünyanın en büyük üniversiteleri arasında yerini alan Anadolu Üniversitesi sahip olduğu sorumlulukları ve üstlendiği görevleri kalite

Detaylı

ÖSYS YENİ KAYIT AF KAPSAMINDA KAYIT AYÖS KAYIT(

ÖSYS YENİ KAYIT AF KAPSAMINDA KAYIT AYÖS KAYIT( ?? 2015-2016 ÖĞRE TİM YILI ÖSYS YENİ KAYIT AF KAPSAMINDA KAYIT AYÖS KAYIT( ) Anadolu Üniversitesi Yabancı Uyruklular İçin Yükseköğretime Geçiş ve Yerleştirme Sınavı Kapsamında Kayıt AÇIKÖĞRETİM İKTİSAT

Detaylı

2014-2015 AKADEMİK YILI KAYIT KILAVUZU

2014-2015 AKADEMİK YILI KAYIT KILAVUZU 2014-2015 AKADEMİK YILI KAYIT KILAVUZU TEMMUZ 2014 2014 2015 AKADEMİK YILI LYS KAYIT KILAVUZU www.yeniyuzyil.edu.tr 1. GİRİŞ 2014-LYS sonuçlarına göre ÖSYM ce Üniversitemize yerleştirilen öğrencilerin

Detaylı

2015-2016 Boğaziçi Üniversitesi Kayıt Bilgi Kitabı

2015-2016 Boğaziçi Üniversitesi Kayıt Bilgi Kitabı 2015-2016 Boğaziçi Üniversitesi Kayıt Bilgi Kitabı BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ 2015-2016 Boğaziçi Üniversitesi Kayıt Bilgi Kitabı Sf. 8 Sf. 10 Sf. 13 Sf. 16 Sf. 17 Sf. 21 Sf. 22 Sf. 28 Sf. 31 Sf. 31 Önemli Tarihler

Detaylı

Sevgili öğrencimiz; KAYIT İŞLEMLERİ 1.Kayıt Tarihleri: 2. Elektronik Kayıt (e-kayıt): 4. Şahsen Kayıtlar:

Sevgili öğrencimiz; KAYIT İŞLEMLERİ 1.Kayıt Tarihleri: 2. Elektronik Kayıt (e-kayıt): 4. Şahsen Kayıtlar: Sevgili öğrencimiz; 2015-ÖSYS yerleştirme sonuçlarına göre üniversitemize kayıt hakkı kazanmış bulunmaktasınız. Öğrenim hayatınızın en önemli aşamalarından biri olan yüksek öğrenim için Üniversitemizi

Detaylı

T.C. NEVŞEHİR HACI BEKTAŞ VELİ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürlüğü

T.C. NEVŞEHİR HACI BEKTAŞ VELİ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürlüğü NEVŞEHİR HACI BEKTAŞ VELİ ÜNİVERSİTESİ FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ MÜDÜRLÜĞÜNDEN Enstitümüz lisansüstü öğretim programlarına 2013 2014 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Yarıyılı için öğrenci alınacaktır. alınacak

Detaylı

2013 YILI YURT DIŞI ÖĞRENCİ KAYIT KILAVUZU (LİSANS ÖĞRENİMİ)

2013 YILI YURT DIŞI ÖĞRENCİ KAYIT KILAVUZU (LİSANS ÖĞRENİMİ) YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ Yurt Dışı Öğrenci Koordinatörlüğü 2013 YILI YURT DIŞI ÖĞRENCİ KAYIT KILAVUZU (LİSANS ÖĞRENİMİ) (2013-2014 Eğitim-Öğretim Yılı) Şubat, 2013 Yıldız-İstanbul Doküman No: 06-300-K-02;

Detaylı

ÇANAKKALE ONSEKİZ MART ÜNİVERSİTESİ

ÇANAKKALE ONSEKİZ MART ÜNİVERSİTESİ 1 CANAKKALE ONSEKIZ MART UNIVERSITESI 2 1 9 9 2 DÜNYANIN EN GÜZEL ÜNİVERSİTESİNE HOŞ GELDİNİZ T.C. Onsekiz Mart Üniversitesi 3 Tarihin İzinde, Bilginin Işığında Parlayan Yıldız, Onsekiz Mart Üniversitesi

Detaylı

ÖĞRENCi KAYIT KILAVUZU

ÖĞRENCi KAYIT KILAVUZU ÖĞRENCi KAYIT KILAVUZU 2015 Hepimizin Üniversitesi Değerli Öğrencimiz, Yıllardır hazırlandığınız zorlu bir sınav sürecinin ardından, yoğun gayretlerinizle Yükseköğretime Geçiş ve Lisans Yerleştirme Sınavlarını

Detaylı

AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ 2014-2015 ÖĞRETİM YILI ÖĞRENCİ KILAVUZU

AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ 2014-2015 ÖĞRETİM YILI ÖĞRENCİ KILAVUZU AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ 2014-2015 ÖĞRETİM YILI ÖĞRENCİ KILAVUZU Değerli öğrenciler, Ülkemizin seçkin eğitim kurumları arasında yerini alma yolunda hızla ilerleyen Afyon Kocatepe Üniversitesi, 21. yüzyılın

Detaylı

AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ

AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ 2013 2014 Öğretim Yılı ÖĞRENCİ KILAVUZU ÖĞRENCİ İŞLERİ DAİRE BAŞKANLIĞI İÇİNDEKİLER İçindekiler... 0 Afyon Kocatepe Üniversitesi 2013-2014 Öğretim Yili Eğitim Programlari Akademik

Detaylı

ÖĞRENCİ SEÇME VE YERLEŞTİRME SİSTEMİ (ÖSYS) YÜKSEKÖĞRETİM PROGRAMLARI VE KONTENJANLARI KILAVUZU

ÖĞRENCİ SEÇME VE YERLEŞTİRME SİSTEMİ (ÖSYS) YÜKSEKÖĞRETİM PROGRAMLARI VE KONTENJANLARI KILAVUZU 2014 ÖĞRENCİ SEÇME VE YERLEŞTİRME SİSTEMİ (ÖSYS) YÜKSEKÖĞRETİM PROGRAMLARI VE KONTENJANLARI KILAVUZU DİKKAT: Tercih süresi, 7-17 Temmuz 2014 tarihleri arasındadır. Tercih bildirim işleminizi tamamladıktan

Detaylı

2013-2014 AKADEMİK YILI KAYIT KILAVUZU

2013-2014 AKADEMİK YILI KAYIT KILAVUZU 2013-2014 AKADEMİK YILI KAYIT KILAVUZU AĞUSTOS 2013 2013 2014 AKADEMİK YILI LYS KAYIT KILAVUZU www.yeniyuzyil.edu.tr 1. GİRİŞ 2013-LYS sonuçlarına göre ÖSYM ce Üniversitemize yerleştirilen öğrencilerin

Detaylı

T.C. İstanbul Medipol Üniversitesi 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı Önlisans ve Lisans Programlarına Yurt Dışından Öğrenci Kabulü Koşulları

T.C. İstanbul Medipol Üniversitesi 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı Önlisans ve Lisans Programlarına Yurt Dışından Öğrenci Kabulü Koşulları T.C. İstanbul Medipol Üniversitesi 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı Önlisans ve Lisans Programlarına Yurt Dışından Öğrenci Kabulü Koşulları Fakülte/YO/MYO Kontenjan Öğretim Dili Uluslararası Tıp Fakültesi

Detaylı

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ Yurtdışından Öğrenci Başvuru ve Kayıt Kabul Yönergesi

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ Yurtdışından Öğrenci Başvuru ve Kayıt Kabul Yönergesi HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ Yurtdışından Öğrenci Başvuru ve Kayıt Kabul Yönergesi Dayanak Madde 1- Bu yönerge, Hacettepe Üniversitesi ne yurt dışından öğrenci kabulü kriterlerini belirlemek üzere, Yükseköğretim

Detaylı

BOŞ KONTENJANLAR İÇİN EK YERLEŞTİRME TARİHLERİ

BOŞ KONTENJANLAR İÇİN EK YERLEŞTİRME TARİHLERİ (16/06/2015 tarih, 64 sayılı Senato toplantısının 23 nolu karar ekidir.) EK: 17 20152016 GÜZ YARIYILI LİSANSÜSTÜ PROGRAMLARA ÖĞRENCİ ALIM TAKVİMİ TEZLİ YÜKSEK LİSANS Başlangıç Bitiş Yatay geçiş Başvuruları

Detaylı

İSTANBUL KEMERBURGAZ ÜNİVERSİTESİ 2014-2015 AKADEMİK YILI KAYIT KILAVUZU (İLK DEFA ÜNİVERSİTEMİZE KAYIT OLACAK OLAN ÖĞRENCİLER İÇİNDİR)

İSTANBUL KEMERBURGAZ ÜNİVERSİTESİ 2014-2015 AKADEMİK YILI KAYIT KILAVUZU (İLK DEFA ÜNİVERSİTEMİZE KAYIT OLACAK OLAN ÖĞRENCİLER İÇİNDİR) İSTANBUL KEMERBURGAZ ÜNİVERSİTESİ 2014-2015 AKADEMİK YILI KAYIT KILAVUZU (İLK DEFA ÜNİVERSİTEMİZE KAYIT OLACAK OLAN ÖĞRENCİLER İÇİNDİR) Öğrenci İşleri Direktörlüğü Temmuz 2014 2014-ÖSYS SONUCUNDA YERLEŞENLER

Detaylı

Sevgili Adaylar. Üniversitemizde lisansüstü eğitim görme tercihinizden dolayı sizleri kutluyor, başarılarınızın devamını diliyoruz.

Sevgili Adaylar. Üniversitemizde lisansüstü eğitim görme tercihinizden dolayı sizleri kutluyor, başarılarınızın devamını diliyoruz. Sevgili Adaylar 2011 2012 eğitim-öğretim yılı Bahar yarıyılında Üniversitemiz Sosyal Bilimler Enstitüsü, Fen Bilimleri Enstitüsü, Sağlık Bilimleri Enstitüsü, Deniz Bilimleri ve İşletmeciliği Enstitüsü

Detaylı

YÜKSEKÖĞRETİM PROGRAMLARINA EK YERLEŞTİRME KILAVUZU

YÜKSEKÖĞRETİM PROGRAMLARINA EK YERLEŞTİRME KILAVUZU 2013 ÖĞRENCİ SEÇME VE YERLEŞTİRME SİSTEMİ (ÖSYS) YÜKSEKÖĞRETİM PROGRAMLARINA EK YERLEŞTİRME KILAVUZU 23 EYLÜL 2013 DİKKAT: Tercih bildirim işleminizi tamamladıktan sonra Tercih Süresi içerisinde https://ais.osym.gov.tr

Detaylı

2015-RTEÜYÖS KILAVUZU

2015-RTEÜYÖS KILAVUZU 2015-RTEÜYÖS KILAVUZU İÇİNDEKİLER BAŞVURU TAKVİMİ 2 GENEL BİLGİLER, TEMEL İLKE VE KURALLAR 5 BAŞVURU KOŞULLARI 6 BAŞVURU İŞLEMLERİ 8 SINAVA ÇAĞRI 10 SINAV 11 SINAV SONUÇLARININ DEĞERLENDİRİLMESİ 13 SINAV

Detaylı