Goksan Pump Industry INC. Tek Kademeli, Yatay Milli, Uçtan Emişli Norm Santrifüj Pompalar

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Goksan Pump Industry INC. Tek Kademeli, Yatay Milli, Uçtan Emişli Norm Santrifüj Pompalar"

Transkript

1 Goksan Pump Industry INC. GN GN Tek Kademeli, Yatay Milli, Uçtan Emişli Norm Santrifüj Pompalar

2

3 içindekiler Genel özellikler Kullanım ve uygulama Alanları Kullanım aralığı Kodlama Yapısal tasarım Genel yapısal özellikleri Salyangoz Çark Mil Sızdırmazlık Yataklama Normal Ağır Hizmet Malzeme/Konstrüksiyon Kominasyonları Teknik Veri Flanşlara Etki eden Kuvvetler ve Momentler Kesit Görünüş Patlatılmış Görünüş Genel Performans Talosu ( Hz) 9 rpm 1 rpm PompaDevir Talosu Boyutlar Çıplak Pompa Ölçüleri Yatay Milli Pompa ve Motor Ölçüleri Önerilen Yedek Parçalar Performans Eğrileri

4 GN TRSS.YURev P0 Genel Özellikler Kullanım ve Uygulama Alanları Temiz su veya fiziksel ve kimyasal özellikleri suya enzer akışkanlar : Ham Su / Temiz Su Temini Tarımsal Sulama Drenaj İklimlendirme Sistemleri Yangın Sistemleri Enerji Santralleri Hidroelektrik Santraller İnşaat Sanayii Gemi Gemi İnşaa Sanayii ve diğer Muhtelif Endüstriyel Tesislerde Aşındırıcı ortamlarda Çok yoğun olmayan kumlu sular Muhtelif oranlarda metal oksit ihtiva eden sular ve enzer akışkanlar Korozif ortamlarda Muhtelif seyreltik veya derişik oranlarda kimyasal ihtiva eden akışkanlar Deniz suyu ve enzer akışkanlar Yüksek sıcaklık ve Petrokimya Sıcak su sirkülasyon sistemleri Muhtelif sıcak kimyasal akışkanlar Kullanım Aralığı Kapasite ( Q ) Manometrik Yükseklik ( Hm ) İşletme Basıncı ( P ) İşletme Sıcaklığı ( T ) Aşındırıcı konsantrasyonu işl : : : : : 10 m /h e kadar mss na kadar. < 16 Bar (daha yüksek asınçlar için Pompa ya danışınız) O O O C C ( C üzerinde sıcaklıklar için Pompa ya danışınız) < % Kodlama GN / Çark Anma Çapı (mm ) Basma Çapı (mm) Norm (uçtan emişli salyangozlu santrifüj pompa) Yapısal Tasarım GN serisi pompalar yatay milli, salyangozlu, tek kademeli, uçtan emişli, radyal/karışık akışlı ve kapalı çarklı pompalardır. TSEEN 'de tanımlı 9 tip pompaya ek olarak TSE_EN 'de tanımsız 16 tip pompayı kapsar. Ana oyutları TSEEN / DIN 55 standartlarındaki ölçülere uygundur. EN kapsamı dışında olup hidrolik alanda EN içerisine düşen tiplerde EN ün genel oyut kurallarına uygun ölçüler kullanılmıştır. GN serisi pompalar, salyangoz gövdesi tesisattan sökülmeden yatak+mil+çark gruu arkadan çekilip çıkartılailir şekilde dizayn edilmişlerdir. GÖKSAN genel imalat programında elastik takozlu pimli kaplin kullanılmakla irlikte, yerinde sökmelerde motorşase ağlantı ayarlarını ozmaksızın demontajda kolaylık, emniyet ve ekonomi sağlayan sökme oşluklu (spacer) kaplinler de isteğe ağlı olarak uygulanmaktadır. Teknik ilgilerde önceden haer vermeksizin değişiklik yapma hakkımız saklıdır.

5 GN TRSS.YURev P0 Genel Yapısal Özellikler 1) Hidrolik profillere uygun çark sıkma sormunu ) Gövde yıpranma halkası ) Salmastra kutusu, yıpranma halkası ) 5) 67) 8) 9) "API PLAN 1'e uygun" Harici salmastra soğutma suyu ağlantısı Yumuşak salmastra sürtünmesi seepli mil aşınmalarına karşı mil urcu Ağır çalışma koşullarında uzun ömürlü çalışma için takviyeli rulman düzeni İşletme koşullarında, gereği halinde ağır hizmet düzenine geçileilmesi için hazırlanmış mil ve geçici rulman urcu Talep ve ihtiyaç halinde Örgülü paket salmastra yerine Mekanik salmastra (EN 1756 / DIN 9) uygulanailir salmastra yuvası Salyangoz Talee ve ihtiyaca göre tek veya çift dilli olarak imal edilmektedir.. Yapısı, oru ağlantılarından gelen aşırı gerilimlere cevap verecek mukavemette dizayn edilmiştir. Salyangoz üzerinde emme ve asma ağızları mevcut olup DIN standart flanşlıdır. Bununla irlikte, talep üzerine ISO, BS veya ANSI standartlarında flanşlar da uygulanmaktadır.. Salyangoz üzerinde ayrıca tapası kapalı olarak su tahliye deliği ve manometre veya plan 'e göre salmastra soğutma suyu oru ağlantı yeri de mevcuttur. Değiştirileilir yıpranma halkaları sayesinde aşınmalara ağlı olarak artan kaçaklar kontrol altına alınmıştır. Yüksek çalışma asınçları için ağır hizmet tipi gövde tasarımı opsiyonel olarak mevcuttur. Çark GN serisi pompaların çarkları, optimize edilmiş hidrolik dizaynlı ve kapalı tiptir. ISO e göre statik ve dinamik alans dengelemesi yapılmaktadır. Değiştirileilir aşınma halkaları sayesinde çark koruma ve aşınmaya ağlı kaçaklar kontrol altına alınmıştır. Çark ve emiş ağzı, en iyi emme yeteneğine sahip, optimum NPEY için dizayn edilmişlerdir. Mil Ağır hizmet için ölçülendirilen mil, korozif ve erozif etkilere karşı yalıtılmıştır. Burulma titreşimleri oluşturmayacak şekilde kısa ve rijittir. Mil üzerinde değiştirileilir koruma urçları mevcuttur. Yapısıyla korozyonsuz ve uzun ömürlü çalışma sağlanmıştır. Standartlara uygun üretim ve asit dizayn sayesinde ayar gerektirmeyen hızlı ve kolay sökmetakma imkanı sunulmuştur. GN serisi pompalarda kullanılan mil, mil urcu, ve yatak grupları modüler olarak tasarlanmıştır. Bu, yedek parça temini ve minimum stok seviyesi sayesinde avantaj sağlamaktadır. Sızdırmazlık GN serisi pompalarda genel olarak asest içermeyen ve içme suyuna uygun yumuşak örgülü paket salmastra kullanılmakta ve sulaması API PLAN 1'e göre yapılmaktadır. Farklı sulama planları müşteri isteğine veya işletme şartlarına ağlı olarak uygulanailmektedir. DIN 9 göre alanssız mekanik salmastra, işletme asıncı 16 ar dan üyük olan yerlerde alanslı mekanik salmastra önerilmektedir. Gereği halinde kartuş tip mekanik salmastra da emniyetle uygulanır. Salmastra ölgesinde urç kullanılarak mil koruma altına alınmıştır. Teknik ilgilerde önceden haer vermeksizin değişiklik yapma hakkımız saklıdır.

6 GN TRSS.YURev P0 Genel Yapısal Özellikler Yataklama (Rulmanlar) GN serisi pompaların tamamı tip yataklı olarak tasarlanmışlardır. Yataklarda genel olarak tek kapaklı gres yağlamalı rulmanlar kullanılmakta olup dışarıdan yağlanailir hidrodinamik dengeleme yapısı sayesinde güvenilir ve çok uzun ömürlü kullanım imkanı sağlanmıştır. Normal hizmet yatak dizaynı yanında ağır işletme koşulları veya istek halinde alternatif rulman yapılarının kullanıldığı ağır hizmet tipi yataklama ve alternatif yağlama düzenlemeleri de yapılmaktadır. Yataklamada, SKF / FAG marka uzun ömürlü gres yağlamalı ilyalı rulman kullanılmaktadır. Bakım faaliyetleri için yeterli çalışma alanı ve açık salmastra kutusu uygulanmıştır. Sıvı ve gres yağlamalı yatak konstrüksiyonları mevcuttur. GN Serisi pompalarımızın tamamı için dört tip yatak gruu tasarımının avantajları: Herhangi ir işletmede yedek parça stoklaması ihtiyacını minimize eden u uygulama, işletmede kullanılmakta olan kaç çeşit GN tipi pompa olursa olsun her tip yatak gruundan veya yatak gruunun elemanlarından minimum sayıda stok tutulması ile gerek malzeme gerekse işçilikten üyük tasarruf sağlamaktadır. Aynı zamanda istenildiğinde sipariş safhasında ve ihtiyaç duyulan işletme koşullarında (değişen işletme koşulları v.. ) Normal Hizmet Tip yataklama uygulamasından, Ağır Hizmet Tip yataklama uygulamasına sadece rulman değiştirerek geçmek mümkün olmaktadır. Normal hizmet tipi yataklama ad. 6 serisi rulman ile techiz edilir Sıvı veya gres ile yağlama kullanılır Gereği halinde ağır hizmet tipi yataklamaya dönüştürüleilecek şekilde imal edilir Ağır hizmet tipi yataklama ad. 00 serisi + 1 ad. NU serisi rulman ile techiz edilir Sıvı yağlama kullanılır Gereği halinde, işletmeci tarafından normal hizmet tipi yataklamaya yerinde kolaylıkla dönüştürüleilir Teknik ilgilerde önceden haer vermeksizin değişiklik yapma hakkımız saklıdır.

7 GN TRSS.YURev P0 Malzeme / Konstrüksiyon Kominasyonları Açıklama Standart Opsiyonel 0,5 0,70 0,76 1,0619 1,08 1,1 1,8 1,1 1,01 1,06 1,1 1, GJL (GG5) GJS (GGG) GGGNiCr 0 GP GH GX 6 CrNi 18 9 GX 5 CrNi 1 GX 6 CrNiMo X 0Cr1 X 5 CrNi 18 9 X CrNi 19 X 5CrNiMo X CrNiMo GCu Sn 10 GCuSn 7 ZnP GCuSn 5 ZnP Salyangoz Çark Salmastra kutusu Mil Mil Burcu Yıpranma Halkası Yatak Gövdesi GN Serisi pompalar için farklı malzemelerin ir araya geldiği kominasyonlar yukarıda görüldüğü düzende örneklenmiş olup müşteri isteğine ve işletme şartlarına göre geniş ir yelpazede uygulanmaktadır. Malzeme kominasyonlarındaki amaç: Yatırımcı ve işletmecinin asılacak akışkana göre pompa malzemesi seçimlerine destek olmak Teklif ve fiyat analizlerinde değerlendirme kriterleri sunmak Yedek parça ihtiyaçlarında stok ve tedarik sürelerini minimize etmektir. Pompa malzeme seçiminin doğruluğu, mekanik tasarımı yanında pompalanacak sıvının tüm fiziksel ve kimyasal özelliklerinin tam olarak ilinmesi ile mümkündür. Sıvının ph (azikasidik) değeri, sıcaklığı, saflığı, askıda katı madde cinsimiktarıüyüklüğü, erimiş tuz ve gaz miktarları mutlaka dikkate alınmalıdır. Malzeme seçimde ana kriter sıvının korozif özelliğidir ve sıvıların ph değerleri u özelliğin ir göstergesidir. Teknik ilgilerde önceden haer vermeksizin değişiklik yapma hakkımız saklıdır.

8 GN TRSS.YURev P0 Flanşlardaki Kuvvet Moment Not: Değerler, gövde malzemesi pik döküm olanlar için geçerlidir, Gövde malzemesi; 1, misli değerler için için sfero döküm kullanılır. 1,7 misli değerler için çelik döküm kullanılır Taloda pompa ölçüleri gösterilmemiştir, ununla ilgili lütfen 'e danışınız. GN / GN / GN / GN / GN / GN / GN / GN / GN / GN / GN / GN / GN / GN / GN / GN / GN / GN / GN / GN / GN / GN / GN / GN / GN / GN / GN / GN / GN / GN / GN / GN / GN / GN 1/ GN 1/ GN 1/ GN 1/ GN 1/ GN / GN / GN / GN / GN / GN / GN / API Standartı 610 / ISO 1709 Emme Flanşlarındaki Kuvvet Momentler Flanş kuvvetleri Fx, Fy, Fz F (N) Flanş Momentleri Mx, My, Mz M (Nm) Basma Flanşlarındaki Kuvvet Momentler Flanş kuvvetleri Fx, Fy, Fz F (N) Flanş Momentleri Mx, My, Mz M (Nm) Teknik ilgilerde önceden haer vermeksizin değişiklik yapma hakkımız saklıdır.

9 GN TRSS.YURev P0 Kesit Görünüş / GN Salyangoz Salmastra Kutusu Salmastra Sulama Halkası Çark Mil Burcu Yıpranma Halkası Salmastra Burcu Çark Kaması Glen Çark Somunu Yatak Gövdesi Mil Kaplin Kaması Yatak Kapağı Mek. Salm. Kapağı Ayak Mekanik Salmastra Mek. Salm. Burcu * Yukarıdaki çizimde, yumuşak salmastra ve mekanik salmastra uygulamaları irlikte gösterilmiştir. Teknik ilgilerde önceden haer vermeksizin değişiklik yapma hakkımız saklıdır.

10 GN TRSS.YURev P0 Patlatılmış Görünüş / GN 01 1 OPSİYON OPSİYON a OPSİYON 9 1 OPSİYON 1a 1a 17a a 9a * Yukarıdaki çizimde, yumuşak salmastra ve mekanik salmastra uygulamaları irlikte gösterilmiştir. 1 Salyangoz Çark Salmastra kutusu Ön yıpranma halkası 5 Arka yıpranma halkası 6 Destek ayak 7 Yatak gövdesi 8 Mil 9 Ön rulman 10 Arka rulman Ön yatak kapağı 1 Arka yatak kapağı 1 Mil urcu 1 Salmastra sulama halkası 1a Mekanik salmastra pulu Salmastra askı urcu a Mekanik salmastra kapak 16 Glen 17 Yumuşak salmastra 17a Mekanik salmastra 18 Çark somunu 19 Çark kaması 0 Kaplin kaması 1 Salyangoz+Yatak saplama Yağ keçesiön Yağ keçesiarka Yatak kapağı contası 5 Delik segmanı 6 Mil segmanı 7 Yatak kapağı civatası 8 Destek ayak civatası 9 Glen saplaması 9a Mek.salmastra kapak civatası 0 Yağ seviye göstergesi 1 Yağ doldurma tapası Yağ oşaltma tapası Manometre tapası Su oşaltma tapası 5 Salmastra sulama nipeli 6 Dirsek 7 Küresel vana 8 Basınç hortumu 9 Gresörlük Yıpranma halkası setskuru 1 Çark somun setskuru Rulman dayama urcu Su siperi Salmastra kutusu oringi 5 Mil urcu oringi 5a Mek.salmastra oringi Teknik ilgilerde önceden haer vermeksizin değişiklik yapma hakkımız saklıdır.

11 GN TRSS.YURev P0 GN Performans Taloları ( 9 d/d1 d/d ) ( Hz) GN Serisi Hz / 9 rpm GN Serisi Hz / 1 rpm Teknik ilgilerde önceden haer vermeksizin değişiklik yapma hakkımız saklıdır.

12 GN TRSS.YURev P0 Devir Talosu GN GN / GN / GN / GN / GN / GN / GN / GN / GN / GN / GN / GN / GN / GN / GN / GN / GN / GN / GN / GN / GN / GN / GN / GN / GN / GN / GN / GN / GN / GN / GN / GN / GN / GN 1/ GN 1/ GN 1/ GN 1/ GN 1/ GN / GN / GN / GN / GN / GN / GN / Teknik ilgilerde önceden haer vermeksizin değişiklik yapma hakkımız saklıdır.

13 GN TRSS.YURev P0 GN Çıplak Pompa Ölçüleri Pompa Tipi Bağlantı Flanşı Ölçüleri PN 10 DN1 DN mm mm a f L h 1 h m 1 m n 1 n n s 1 s v w d I t u Not : Yukarıdaki taloda gösterilmeyen pompa oyutu için 'e danışınız. Pompa Ölçüleri Ayak Ölçüleri Mil Ucu Ölçüleri mm mm mm Teknik ilgilerde önceden haer vermeksizin değişiklik yapma hakkımız saklıdır.

14 GN TRSS.YURev P0 GN Serisi Yatay Milli Pompa&Motor Ölçüleri a f 5 DN h DN 1 h1 NPU i L L L Ölçü irimi milimetredir (mm) GN / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / 1,1 1,5,, 18,5 0 kw 9 d/d 1 d/d 1,1 1,5 1,5, IEC NPU L DN1 DN h1 h L a f i S L L L L M 1S S L M 1S 1S M M L L L M L 1M L Talodaki ölçüler genel referans içindir. Motor markasına göre ve farklı uygulamalarda değişiklik göstereilir Kaplin Kodu Teknik ilgilerde önceden haer vermeksizin değişiklik yapma hakkımız saklıdır.

15 GN TRSS.YURev P0 GN Serisi Yatay Milli Pompa&Motor Ölçüleri a f 5 DN h DN 1 h1 NPU i L L L Ölçü irimi milimetredir (mm) GN / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / /, 18,5 0 7 kw 9 d/d 1 d/d 1,1 1,5 1,1 1,5,, IEC NPU L DN1 DN h1 h L a f i L L M 1S S L 1S 1S M M S L L 1S M M L L M 1S L 1M L L L M 1S 1M Talodaki ölçüler genel referans içindir. Motor markasına göre ve farklı uygulamalarda değişiklik göstereilir Kaplin Kodu 91 Teknik ilgilerde önceden haer vermeksizin değişiklik yapma hakkımız saklıdır.

16 GN TRSS.YURev P0 GN Serisi Yatay Milli Pompa&Motor Ölçüleri a f 5 DN h DN 1 NPU h1 i L L L Ölçü irimi milimetredir (mm) GN / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / 18, kw 9 d/d 1 d/d 1,1 1,5 1,1 1,5, IEC NPU L DN1 DN h1 h L a f i L M 1S 1S S L 1S M M S L L L M 1S M M L 1M L M 1S 1M 1M L L M M M 1S 1M M Talodaki ölçüler genel referans içindir. Motor markasına göre ve farklı uygulamalarda değişiklik göstereilir Kaplin Kodu 1 Teknik ilgilerde önceden haer vermeksizin değişiklik yapma hakkımız saklıdır.

17 GN TRSS.YURev P0 GN Serisi Yatay Milli Pompa&Motor Ölçüleri a f 5 DN h DN 1 h1 NPU i L L L Ölçü irimi milimetredir (mm) GN / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / 9 d/d 1 d/d 18, kw 1,1 1,1 1,5,, IEC NPU L DN1 DN h1 h L a f i S M 1S 1S M S L L 1S M M L L M 1S M L 1M L L L M 1S 1M 1M L L M M S 1S 1M M L Talodaki ölçüler genel referans içindir. Motor markasına göre ve farklı uygulamalarda değişiklik göstereilir Kaplin Kodu 1 Teknik ilgilerde önceden haer vermeksizin değişiklik yapma hakkımız saklıdır.

18 GN TRSS.YURev P0 GN Serisi Yatay Milli Pompa&Motor Ölçüleri a f 5 DN h DN 1 h1 NPU i L L L Ölçü irimi milimetredir (mm) GN / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / 18, kw 9 d/d 1 d/d 1,5, 18, IEC NPU L DN1 DN h1 h L a f i L L L M L 1M L M 1S 1M 1M L L M 1S 1M M L M M S M S M L 1M 1L L 1L L S M Talodaki ölçüler genel referans içindir. Motor markasına göre ve farklı uygulamalarda değişiklik göstereilir Kaplin Kodu 1 1 Teknik ilgilerde önceden haer vermeksizin değişiklik yapma hakkımız saklıdır.

19 GN TRSS.YURev P0 GN Serisi Yatay Milli Pompa&Motor Ölçüleri a f 5 DN h DN 1 NPU h1 i L L L Ölçü irimi milimetredir (mm) kw GN 9 d/d 1 d/d / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / 18, , 18,5 18, IEC NPU L DN1 DN h1 h L a f i L L M 1S L 1M L L L M 1S 1M M L L M M S 1M M L 1M S M S M 1M 1L L S L S M M S Talodaki ölçüler genel referans içindir. Motor markasına göre ve farklı uygulamalarda değişiklik göstereilir Kaplin Kodu Teknik ilgilerde önceden haer vermeksizin değişiklik yapma hakkımız saklıdır.

20 GN TRSS.YURev P0 GN Yatay Milli Pompa&Motor Ölçüleri a f 5 DN NPU h DN 1 h1 i L L L Ölçü irimi milimetredir (mm) kw GN 9 d/d 1 d/d / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / ,5 0 18, IEC NPU L DN1 DN h1 h L a f i M 1S 1M M M M S M M L 1M 1L L 1M 1L L S M L S M M S M Talodaki ölçüler genel referans içindir. Motor markasına göre ve farklı uygulamalarda değişiklik göstereilir Kaplin Kodu Teknik ilgilerde önceden haer vermeksizin değişiklik yapma hakkımız saklıdır.

21 GN TRSS.YURev P0 GN 1 Yatay Milli Pompa&Motor Ölçüleri a f 5 DN h DN 1 h1 NPU i L L L Ölçü irimi milimetredir (mm) kw GN 1 9 d/d 1 d/d 1 / 1 / 1 / 1 / 1 / 1 / 1 / 1 / 1 / 1 / 1 / 1 / 1 / 1 / 1 / 1 / 1 / 1 / 1 / 1 / 1 / 1 / 18,5 18, IEC NPU L DN1 DN h1 h L a f i 1M M L 1M M L 1M 1L L L S M M S M S M M M L L M Talodaki ölçüler genel referans içindir. Motor markasına göre ve farklı uygulamalarda değişiklik göstereilir Kaplin Kodu 1 1 Teknik ilgilerde önceden haer vermeksizin değişiklik yapma hakkımız saklıdır.

22 GN TRSS.YURev P0 GN Serisi Yatay Milli Pompa&Motor Ölçüleri a f 5 DN h DN 1 h1 NPU i L L L Ölçü irimi milimetredir (mm) kw GN 9 d/d 1 d/d / / / / / / / / / / / / / / / / / IEC NPU L DN1 DN h1 h L a f i L S M M M S S M S M M L L L M M M Talodaki ölçüler genel referans içindir. Motor markasına göre ve farklı uygulamalarda değişiklik göstereilir Kaplin Kodu Teknik ilgilerde önceden haer vermeksizin değişiklik yapma hakkımız saklıdır.

23 GN TRSS.YURev P0 GN Serisi Yatay Milli Pompa&Motor Ölçüleri a f 5 DN h DN 1 h1 NPU i L L L Ölçü irimi milimetredir (mm) kw GN 9 d/d 1 d/d / / / / / / / / / / / / / / / / IEC NPU L DN1 DN h1 h L a f i S M M S M S S M S M M L M M M L Talodaki ölçüler genel referans içindir. Motor markasına göre ve farklı uygulamalarda değişiklik göstereilir Kaplin Kodu 1 1 Teknik ilgilerde önceden haer vermeksizin değişiklik yapma hakkımız saklıdır.

24 GN TRSS.YURev P0 Önerilen Yedek Parçalar yıl çalışma için (yılda 00 saat) önerilen yedek parçalar (set olarak). Parça Adı (Set) Mil ( elemanlarıyla komple) Çark (set) Yıpranma Halkaları Mil Burcu Mekanik Salmastra (set) *1 Yumuşak Salmastra (set) * Oring (set) Rulman Sistemdeki Asil ve Yedek Pompa Sayısı Yedek Parça Adedi 1 1 % % %0 1 % % %1 1 6 %0 % *1: Mekanik salmastralı modellerde *: Yumuşak salmastralı modellerde Sipariş Verileri Bir pompanın her türlü ayrıntısının satın alma sürecinde satıcıya/üreticiye verilmesi çok önemlidir. Firmamız, talep sırasında ilinmesi gerekenleri her ir tip pompa için ayrı ir form altında toplamış ve ihtiyaç sahiinin u formu doldurmasını talep etmektedir. Unutulmamalıdır ki ir pompanın kalitesi doğru seçilmesi ile doğrudan orantılıdır. Teknik ilgilerde önceden haer vermeksizin değişiklik yapma hakkımız saklıdır.

25 GN TRSS.YURev P0 TEKLİF TALEP FORMU TARİH BASILACAK SIVI VE ÖZELLİKLERİ Akışkanın cinsi Aşındırıcılar ( Mekanik Kimyasal ) Kullanım amacı Ph Akışkan Sıcaklığı Yoğunluk kg/dm Vizkozite mm/sn Dış Ortam Sıcaklığı ºC Diğer özellikler POMPA VE ÖZELLİKLERİ Pompa Tipi Miktar ( Asıl + Yedek ) UÇTAN EMİŞLİ TEK KADEMELİ SANTRİFUJ POMPA Konfigürasyon Pozisyonlama YATAY DİKEY Dönüş Yönü ( Motor tarafından akıldığında ) SAAT YÖNÜ SAAT TERSİNE Pompa Deisi m³/saat Pompa Deisi lt/sn H top (Toplam manometrik yükseklik ) mss H top = H geo. opt. + H tes + H sür + H cık H geo. Min ( Min. Geometrik Yükseklik ) mss H tes Vana, dirsek vs kayıpları mss H geo. Max ( Max. Geometrik Yükseklik ) mss H sür Boru sürtünme kayıpları mss H geo. opt ( Optimum Geo.Yükseklik ) mss H cık Çıkış asıncı kayı Devir Sayısı d/d Değişken devir uygulaması Emme Şekli Emme Yüksekliği ( + ) mss Emme Yüksekliği ( ) mss NPSH mevcut mss NPSH gerekli mss P eff. ( İşletme noktasında ) Kw P mot ( Motor anma gücü ) Kw P max Kw EGS kw/whp Emme Flanşı Sistem Verimi % Basma Flanşı Pompa Verimi % Yatak Tipi Yatak Soğutması Kaplin STANDART İSTENİYOR İSTENİYOR YEMLEMELİ AĞIR HİZMET İSTENMİYOR İSTENMİYOR Yatak Yağlama Yatak Sıcaklık Kontrolu ) Kaplin Tipi EMMELİ (PT SIVI VAR İSTENİYOR YOK GRES mss İSTENMİYOR Şase İSTENİYOR İSTENMİYOR Şase tipi Dış Boya Özellikleri Hidrolik yüzey kaplaması Renk Seçeneği Özel Renk RAL Salmastra Salmastra Yıkama soğutma planı Mekanik Salmastra ise Pompa Şase Bağlantı ekseni İSTENİYOR İSTENMİYOR YUMUŞAK MEKANİK TEKLİ ÇİFTLİ 1 / Teknik ilgilerde önceden haer vermeksizin değişiklik yapma hakkımız saklıdır.

26 GN TRSS.YURev P0 TEKLİF TALEP FORMU TARİH POMPA MALZEME KOMBİNASYONU Salyangoz Gövde ( no.1 ) Salmastra kutusu ( no.) Çark ( no. ) Yıpranma halkası ( no.5 ) Yatak, yatak kapağı, ( no.71 ) Salmastra Burcu( no. ) Glen, sulama halkası, askı urcu ( no.516) Bağlantı elemanları Pompa mili( no.8 ) Mil Burcu ( no.1 ) Yataklama rulman tipi ( no.9/10 ) Salmastra Markası ( no.17a ) Kamalar Oring Rulman Markası DİĞER POMPA YEDEK PARÇA TALEBİ Resim No PARÇA İSMİ ADET SET Açıklama : İstenen yedek parca isim ve resim noları size u form ekinde sağlanan patlatılmış resimden seçeilirsiniz. Yukarıda teklifedilen n sayıda pompa için toplam yedek parca sayısını vermelisiniz. /

27 GN TRSS.YURev P0 TEKLİF TALEP FORMU TARİH VARSA KABUL TESTLERİ Pompa kendi motoru ile test edilecek EVET HAYIR Test motorunu kim sağlayacak MÜŞTERİ Performans testi NPSH testi VAR YOK VAR YOK Testin Yapılacağı Yer FAB. DIŞ LAB. Pompa düşük devirde test edilecek EVET HAYIR Örnekleme ( % ) Düşük devir kaul oranı ( % ) Nezaretli Hidrostatik test Sertifikalı EVET HAYIR EVET HAYIR Testin Yapılacağı Yer VAR YOK FAB. DIŞ LAB. Hidrostatik test süresi dk Hidrostatik test asıncı ar Nezaretli Sertifikalı EVET HAYIR EVET HAYIR Örnekleme Balans Testi Nezaretli Testin Yapılacağı Yer VAR YOK FAB. DIŞ LAB. Sertifikalı EVET HAYIR EVET HAYIR Örnekleme Motor Testi Testin Yapılacağı Yer VAR YOK FAB. DIŞ LAB. Malzeme kimyasal analiz VAR YOK Virasyon testi VAR YOK Malzeme mekanik testler Hasarlı Test VAR YOK VAR YOK Gürültü testi VAR YOK Hasarlı Test Masrafı kime ait MÜŞTERİ Diğer VARSA KABUL TESTLERİ GÖZLEMCİ MASRAFLARI Gözlemci + Refakatçi Sayısı Şehirler Arası Ulaşım MÜŞTERİ Şehir içi tranferler MÜŞTERİ Konaklama MÜŞTERİ Öğle Yemekleri MÜŞTERİ Akşam yemekleri MÜŞTERİ Gala Yemeği MÜŞTERİ DİĞER İSTENEN SERTİFİKALAR TSE EVET HAYIR CE EVET HAYIR ISO 010 EVET HAYIR ISO 01 EVET HAYIR ISO 100 EVET HAYIR EVET HAYIR Diğer İŞLETME BAKIM TALİMATIGARANTİ BELGESİ SEVKİYAT BİLGİLERİ SEVK ŞEKLİ AMBAR İLE SEVK ADRESİNE / UCRET ALICI ÖDER NAKLİYE SİGORTASI MÜŞTERİ TESLİM YERİ FABRİKAMIZ AMBARI AMBALAJ ŞEKLİ SEVK ADRESİ / Teknik ilgilerde önceden haer vermeksizin değişiklik yapma hakkımız saklıdır.

28 GN TRSS.YURev P0 TEKLİF TALEP FORMU TARİH ELEKTRİK MOTORU VE ÖZELLİKLERİ Motor tipi ve Markası Miktar ( Asıl + Yedek ) Verimlilik Sınıfı IE 1 IE IE Devir Sayısı (d/d) Motor Gücü (KW) kw Güç faktörü Cos Gerilim Volt Verim Tam yük (/) % Frekans Hz Verim %75 Yük (/) % Soğutma Sistemi VAR YOK Yapı Koruma sınıfı İzolasyon sınıfı Motor yol verici cinsi ve özelliği Motor sargı sıcaklığı limitleme (PTC ) VAR YOK Motor yataklarında sıcaklık kontrolu (PT ) VAR YOK Isole motor rulmanı VAR YOK Motor çalışma kotu mt Çevre sıcaklığı ºC Pompaya akuplaj şekli ELASTİK KAPLİN Motor ısıtıcı dirençleri VAR YOK Özel Motor soğutma sistemi Motor Tedarikçisi VAR YOK MÜSTERİ DİĞER MOTOR YEDEK PARÇA TALEBİ Resim No PARÇA İSMİ ADET SET Açıklama : İstenen yedek parça isim ve resim noları size u form ekinde sağlanan patlatılmış resimden seçeilirsiniz. Yukarıda teklif edilen n sayıda motor için toplam yedek parça sayısını vermelisiniz. DİĞERLER AÇIKLAMALARI Diğer 1 Diğer Diğer Diğer Diğer 5 Diğer 6 / Teknik ilgilerde önceden haer vermeksizin değişiklik yapma hakkımız saklıdır.

29 GN TRSS.YURev P0 İnnovasyon > Tasarım > Üretim > Test > Sevkiyat > Servis Teknik ilgilerde önceden haer vermeksizin değişiklik yapma hakkımız saklıdır.

30 tecrüe ve kalite u adreste Farika / Factory: 1 Sk. No.7 A.O.S.B Çiğli İzmir / TÜRKİYE Telefon / Phone: + () Faks / Fax: + () faceook.com/seppump twitter.com/seppump GN TRSS.YURev P0

Çok Kademeli, Yatay/Düşey Milli, Santrifüj Pompalar

Çok Kademeli, Yatay/Düşey Milli, Santrifüj Pompalar Goksan Pump Industry INC. GMS GMS Çok Kademeli, Yatay/Düşey Milli, Santrifüj Pompalar içindekiler Genel özellikler Kullanım ve uygulama Alanları Kullanım aralığı Kodlama Yapısal tasarım Genel yapısal

Detaylı

GDS-E. Goksan Pump Industry INC. GDS-E. Tek Kademeli, Çift Emişli, Eksenden Bölünebilir Santrifüj Pompalar

GDS-E. Goksan Pump Industry INC. GDS-E. Tek Kademeli, Çift Emişli, Eksenden Bölünebilir Santrifüj Pompalar Goksan Pump Industry INC. GDS-E GDS-E Tek Kademeli, Çift Emişli, Eksenden Bölünebilir Santrifüj Pompalar içindekiler Genel özellikler Kullanım ve uygulama Alanları Kullanım aralığı Kodlama Yapısal tasarım

Detaylı

SCP SCP A TS EN ISO 2858 NORM POMPALAR. Basılabilen Sıvılar. Teknik Bilgiler. Tasarım Özellikleri. Mil Sızdırmazlığı

SCP SCP A TS EN ISO 2858 NORM POMPALAR. Basılabilen Sıvılar. Teknik Bilgiler. Tasarım Özellikleri. Mil Sızdırmazlığı TS EN ISO 25 NORM POMPALAR Basılabilen Sıvılar İçinde katı parçacıklar ve elyaf bulunmayan, temiz veya az kirli, düşük veya orta viskoziteli sıvılar. Teknik Bilgiler Basma Flanşı Debi Basma Yüksekliği

Detaylı

SNT EN 733 NORM POMPALAR

SNT EN 733 NORM POMPALAR EN 733 NORM POMPALAR Basılabilen Sıvılar İçinde katı parçacıklar ve elyaf bulunmayan, temiz veya çok hafif kirli, düşük viskoziteli sıvılar. Teknik Bilgiler Basma Flanşı Debi Basma Yüksekliği Hız Çalışma

Detaylı

SDS / SDS-V ÇİFT EMİŞLİ POMPALAR

SDS / SDS-V ÇİFT EMİŞLİ POMPALAR ÇİFT EMİŞLİ POMPALAR Basılabilen Sıvılar serisi pompalar temiz veya çok hafif kirli, düşük viskoziteli sıvıları basmaya uygundur. Teknik Bilgiler Basma Flanşı Debi Basma Yüksekliği Hız Çalışma sıcaklığı

Detaylı

SDS / SDS-V SDS - V 200-500 ÇİFT EMİŞLİ POMPALAR. Basılabilen Sıvılar. Teknik Bilgiler. Tasarım Özellikleri. Mil Sızdırmazlığı

SDS / SDS-V SDS - V 200-500 ÇİFT EMİŞLİ POMPALAR. Basılabilen Sıvılar. Teknik Bilgiler. Tasarım Özellikleri. Mil Sızdırmazlığı ÇİFT EMİŞLİ POMPALAR Basılabilen Sıvılar İçinde katı parçacıklar ve elyaf bulunmayan, temiz veya çok hafif kirli, düşük viskoziteli sıvılar. Teknik Bilgiler Basma Flanşı Debi Basma Yüksekliği Hız Çalışma

Detaylı

TS EN ISO. Düz Boruya Monte Edilen SNL. Santrifüj Pompalar ATEX SNL 02 04-10

TS EN ISO. Düz Boruya Monte Edilen SNL. Santrifüj Pompalar ATEX SNL 02 04-10 TS EN ISO 9905 Düz Boruya Monte Edilen Santrifüj Pompalar ATEX 02 0-10 Genel Bilgiler Basılabilen Sıvılar pompalar temiz veya çok hafif kirli düşük viskoziteli sıvıları basmaya uygundur. Teknik Bilgiler

Detaylı

TS EN ISO SNM / SNM-V. Monoblok Santrifüj Pompalar ATEX SNM 02 04-10

TS EN ISO SNM / SNM-V. Monoblok Santrifüj Pompalar ATEX SNM 02 04-10 TS EN ISO 9905 SN / SNV onoblok Santrifüj ompalar ATEX SN 02 0410 Genel Bilgiler SN / SNV Basılabilen Sıvılar SN / SNV pompalar içinde katı parçacıklar ve elyaf bulunmayan, temiz veya çok hafif kirli,

Detaylı

SANTRİFÜJ KIZGIN YAĞ POMPALARI

SANTRİFÜJ KIZGIN YAĞ POMPALARI SANTRİFÜJ KIZGIN YAĞ POMPALARI KYP SERİSİ MAS Pompa Sanayi A.S Merkez Ofis: Atasehir Bulvarı ATA Çarsı.K.No:9 İSTANBUL TÜRKİYE Tel: +9 () (Pbx)- Fax:+9 () E-Mail: masgrup@superonline.com http: // www.masgrup.com

Detaylı

UL 448 standardı, yangın sistemlerinde kullanılan pompaların tasarımlarının nasıl yapılması gerektiğini ve test koşullarını içermektedir.

UL 448 standardı, yangın sistemlerinde kullanılan pompaların tasarımlarının nasıl yapılması gerektiğini ve test koşullarını içermektedir. SDS // SNK YANGIN YANGIN POMPALARI UL Kimdir, Ne yapar: UL (Underwriters Laboratories Inc.) 5 ana stratejik dalda (Ürün Güvenliği, Çevre, Sağlık, Üniversite ve Doğrulama Servisleri) faaliyet gösteren uluslararası

Detaylı

TS EN ISO SNT. Tek Kademeli Norm Santrifüj Pompalar TS EN 733 ATEX SNT 01 04-10

TS EN ISO SNT. Tek Kademeli Norm Santrifüj Pompalar TS EN 733 ATEX SNT 01 04-10 TS EN ISO 9905 Tek Kademeli Norm Santrifüj Pompalar TS EN 733 ATEX 01 04- Genel Bilgiler Basýlabilen Sývýlar pompalar aþýndýrýcý olmayan, içinde katý parçacýklar ve elyaf bulunmayan, temiz veya çok hafif

Detaylı

SKMV-H SKMV-H 100 / 6 ÇOK KADEMELİ POMPALAR (DÜŞEY MİLLİ) Basılabilen Sıvılar. Teknik Bilgiler. Mil Sızdırmazlığı. Tasarım Özellikleri

SKMV-H SKMV-H 100 / 6 ÇOK KADEMELİ POMPALAR (DÜŞEY MİLLİ) Basılabilen Sıvılar. Teknik Bilgiler. Mil Sızdırmazlığı. Tasarım Özellikleri SKMVH ÇOK KADEMELİ POMPALAR (DÜŞEY MİLLİ) Basılabilen Sıvılar SKMVH pompalar aşındırıcı olmayan, içinde katı parçacıklar ve elyaf bulunmayan, temiz veya çok hafif kirli düşük viskoziteli sıvıları basmaya

Detaylı

SDS / SNK YANGIN POMPALARI. UL Kimdir, Ne yapar: UL Güvenlik Standardı: UL 448. FM Kimdir, Ne Yapar: FM Onay Standardı: 1311 / 1319

SDS / SNK YANGIN POMPALARI. UL Kimdir, Ne yapar: UL Güvenlik Standardı: UL 448. FM Kimdir, Ne Yapar: FM Onay Standardı: 1311 / 1319 SDS / SNK YNGIN POMPLRI UL Kimdir, Ne yapar: UL (Underwriters Laboratories Inc.) 5 ana stratejik dalda (Ürün Güvenliği, Çevre, Sağlık, Üniversite ve Doğrulama Servisleri) faaliyet gösteren uluslararası

Detaylı

Ürün serisi tanımlaması: Wilo-Helix V

Ürün serisi tanımlaması: Wilo-Helix V Ürün serisi tanımlaması: Wilo-Helix V H/m 280 240 200 Wilo-Helix V 2.. - V 52.. 50 Hz 160 120 80 40 Helix V 2.. Helix V 4.. Helix V 6.. Helix V 10.. Helix V 16.. Helix V 22.. Helix V 36.. Helix V 52..

Detaylı

SKM ÇOK KADEMELİ POMPALAR

SKM ÇOK KADEMELİ POMPALAR KM ÇOK KAEMELİ POMPALAR Basılabilen ıvılar KM pompalar aşındırıcı olmayan, içinde katı parçacıklar ve elyaf bulunmayan, temiz veya çok hafif kirli, düşük viskoziteli sıvıları basmaya uygundur. Teknik Bilgiler

Detaylı

SKM-E SKM-E 100 / 6 ÇOK KADEMELİ POMPALAR (UÇTAN EMİŞLİ) Basılabilen Sıvılar. Teknik Bilgiler. Tasarım Özellikleri.

SKM-E SKM-E 100 / 6 ÇOK KADEMELİ POMPALAR (UÇTAN EMİŞLİ) Basılabilen Sıvılar. Teknik Bilgiler. Tasarım Özellikleri. KME ÇOK KAEMELİ POMPALAR (UÇTAN EMİŞLİ) Basılabilen ıvılar İçinde katı parçacıklar ve elyaf bulunmayan, temiz veya çok hafif kirli, düşük viskoziteli sıvılar. Teknik Bilgiler Basma Flanşı ebi Basma Yüksekliği

Detaylı

TURBOSAN TURBOMAKINALAR SAN. VE TIC. A.S. MAKİNE İHTİSAS ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ 5. CADDE NO:33 41455 DİLOVASI / KOCAELİ - TURKEY Phone: 0090 262 722

TURBOSAN TURBOMAKINALAR SAN. VE TIC. A.S. MAKİNE İHTİSAS ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ 5. CADDE NO:33 41455 DİLOVASI / KOCAELİ - TURKEY Phone: 0090 262 722 T TURBOSAN TURBOMAKINALAR SAN. VE TIC. A.S. Türbosan API-Proses pompalar, genel olarak Petrokimya gibi komplike proseslerin sıvılarını pompalamada kullanılan özel pompalardır. API-610 standardına uygun

Detaylı

Pompalar: Temel Kavramlar

Pompalar: Temel Kavramlar Pompalar: Temel Kavramlar Sunum Akışı 1. Genel Tanımlar 2. Tesisat ve Sistem 3. Tasarım 4. Çok Pompalı Sistemler 5. Problemler Tarihçe Santrifüj pompanın esas mucidi Fransız fizikçi DENIS PAPIN (1647-1714).

Detaylı

SNT EN 733 NORM POMPALAR

SNT EN 733 NORM POMPALAR SNT EN 7 NORM POMPALAR Basılabilen Sıvılar İçinde katı parçacıklar ve elyaf bulunmayan, temiz veya çok hafif kirli, düşük viskoziteli sıvılar. Teknik Bilgiler Basma Flanşı Debi Basma Yüksekliği Hız Çalışma

Detaylı

Sõcak su sirkülasyon pompalarõ Standart Program

Sõcak su sirkülasyon pompalarõ Standart Program Tip Kitapçõğõ./- G HPK Sõcak su sirkülasyon pompalarõ Standart Program Kullanõm Alanlarõ Standart dizayn HPK pompalarõ, sõcak su veya kõzgõn õsõ transfer yağlarõnõn boru veya tank sistemleri ile transferinin

Detaylı

KENDİNDEN EMİŞLİ SANTRİFÜJ POMPALAR UKM-S SERİSİ

KENDİNDEN EMİŞLİ SANTRİFÜJ POMPALAR UKM-S SERİSİ KENDİNDEN EMİŞLİ SANTRİFÜJ POMPALAR UKM-S SERİSİ MAS Sanayi A.Ş. Merkez Ofis: Atasehir Bulvarı ATA Çarsı.K.No:59 İSTANBUL TÜRKİYE Tel: +9 (16) 56 1 (Pbx)- Fax:+9 (16) 56 5 E-Mail: masgrup@superonline.com

Detaylı

Ürün serisi tanımlaması: Wilo-Multivert MVI

Ürün serisi tanımlaması: Wilo-Multivert MVI Ürün serisi tanımlaması: Wilo-Multivert MVI H/m 240 220 200 180 160 140 120 100 80 60 40 20 4.. 8.. 1 2 16.. 16..-6 32.. 52.. Wilo-Multivert MVI 50 Hz = EU, + =Non EU 70.. 95.. 0 0 20 40 60 80 100 120Q/m³/h

Detaylı

Kapalı Genleşme Tankları

Kapalı Genleşme Tankları Kapalı Genleşme Tankları ALFEN Değiştirilebilir Membranlı Genleşme Tankları (-10 C + 120 C Arası) Model Çalışma Basıncı (Bar) Ön Gaz Basıncı (Bar) Çap (mm) Yükseklik (mm) Bağlantı ALFEN-24 KÜRE 8 1,5 363

Detaylı

Sıcak su sirkülasyon pompaları Standart Program

Sıcak su sirkülasyon pompaları Standart Program Tip Kitapçığı./- G HPK Sıcak su sirkülasyon pompaları Standart Program Kullanım Alanları Standart dizayn HPK pompaları, sıcak su veya kızgın ısı transfer yağlarının boru veya tank sistemleri ile transferinin

Detaylı

VALFTEK BONETTI. Dövme Çelik Küresel Vanalar SFA-SFS

VALFTEK BONETTI. Dövme Çelik Küresel Vanalar SFA-SFS VALFTEK BONETTI Dövme Çelik Küresel Vanalar SFA-SFS ASME 800 lb 1/2-2 ½ (15 65) İç Dişli (BSP,NPT), Soketli PN40, ASME 150/300 lb 15-65 Flanşlı Özellikleri : SFA tip küresel vanalar standart olarak yüzer

Detaylı

UPA 150C. Kullanım Alanları. Derinkuyu Dalgıç Pompaları 150 mm (6 inç) Kuyular için. 50 Hz. İşletme Bilgileri. Dizayn. Tanımlama (Örnek) Sertifika

UPA 150C. Kullanım Alanları. Derinkuyu Dalgıç Pompaları 150 mm (6 inç) Kuyular için. 50 Hz. İşletme Bilgileri. Dizayn. Tanımlama (Örnek) Sertifika Tip Kitapçığı 3400.52/4-82 Kullanım Alanları Temiz yada hafif kirli suların transferinde kullanılır: - evsel su temini - genel su temini - tarımsal sulama ve fıskiye sistemlerinde - yüzey sularının seviyesinin

Detaylı

SEPINLINE. Komple Paslanmaz In-line Pompalar Complete Stainless Steel In-line Pumps. VS Serisi VS Series

SEPINLINE. Komple Paslanmaz In-line Pompalar Complete Stainless Steel In-line Pumps. VS Serisi VS Series SEPINLINE Komple Paslanmaz Inline Pompalar Complete Stainless Steel Inline Pumps Serisi Series dünya pazarındayız... Markasını, dünyanın çeşitli ülkelerine, gururla, büyük bir özgüvenle sunan bir firma

Detaylı

ALFEN DEĞĐŞEBĐLĐR MEMBRANLI KAPALI GENLEŞME TANKLARI TAVSĐYE EDĐLEN BAYĐ SATIŞ FĐAT LĐSTESĐ 05/01/2009 Bu liste 01/09/2006 tarihli liste yerine gecer

ALFEN DEĞĐŞEBĐLĐR MEMBRANLI KAPALI GENLEŞME TANKLARI TAVSĐYE EDĐLEN BAYĐ SATIŞ FĐAT LĐSTESĐ 05/01/2009 Bu liste 01/09/2006 tarihli liste yerine gecer SICAK VE SOĞUK SU ĐÇĐN makina ve armatür san. a.ş. ALFEN DEĞĐŞEBĐLĐR MEMBRANLI KAPALI GENLEŞME TANKLARI TAVSĐYE EDĐLEN BAYĐ SATIŞ FĐAT LĐSTESĐ 05/0/009 Bu liste 0/09/006 tarihli liste yerine gecer TĐP

Detaylı

GENEL FİYAT LİSTESİ 2013

GENEL FİYAT LİSTESİ 2013 FRS POMPA SANAYİ GENEL FİYAT LİSTESİ 2013 Kapalı Genleşme Tankları FRS r r ran n Tank ar ra FRS-24 KÜRE FRS-24 FRS-50 AYAKLI FRS-50 YATIK FRS-100 FRS-100/16 FRS-200 FRS-200/16 FRS-300 FRS-300/16 FRS-500

Detaylı

Sıcak su sirkülasyon pompaları TÜV-onaylı. Tanımlama. Kullanım alanları. Işletme bilgileri. Dizayn. Tip Kitapçığı 1122.5/7-82 G2 HPH HPH 80-200

Sıcak su sirkülasyon pompaları TÜV-onaylı. Tanımlama. Kullanım alanları. Işletme bilgileri. Dizayn. Tip Kitapçığı 1122.5/7-82 G2 HPH HPH 80-200 Tip Kitapçığı.5/7 G HPH Sıcak su sirkülasyon pompaları TÜVonaylı Kullanım alanları HPH pompalar kızgın su sistemlerinde gerekli olan yüksek basınç ve yüksek sıcaklık uygulamaları için uygundur. Besleme

Detaylı

Çok Kademeli Uçtan Emişli SKM-E. Santrifüj Pompalar SKM-E 00 04-12

Çok Kademeli Uçtan Emişli SKM-E. Santrifüj Pompalar SKM-E 00 04-12 T EN IO 95 Çok Kademeli Uçtan Emişli antrifüj lar 00 0 Genel Bilgiler Basılabilen ıvılar tipi pompalar aşındırıcı olmayan, içinde katı parçacıklar ve elyaf bulunmayan, temiz veya çok hafif kirli düşük

Detaylı

TH CDLF. TH -1 x CDLF 4 / 10 PASLANMAZ HİDROFORLAR. Basılabilen Sıvılar. Teknik Bilgiler. Tasarım Özellikleri. Malzeme Bilgisi

TH CDLF. TH -1 x CDLF 4 / 10 PASLANMAZ HİDROFORLAR. Basılabilen Sıvılar. Teknik Bilgiler. Tasarım Özellikleri. Malzeme Bilgisi T CDLF PSLNMZ İDROFORLR Basılabilen Sıvılar Yüksek basınçlı, sessiz çalışan, kompakt ve düşük güç sarfiyatlıdır. Sıvıyla temas eden tüm yüzeyleri paslanmaz çelik olan lnline (düz boruya takılabilir) tip

Detaylı

PV Serisi Paletli Pompalar

PV Serisi Paletli Pompalar PV Serisi Paletli Pompalar w w w. p e t r o l a n d. c o m. t r Petroland Pompa San. ve Tic. Ltd. Şti. Alemdağ Cad. Güven San. Sitesi R Blok No: 7-8 Ümraniye - İstanbul / TÜRKİYE Tel: (0.) 5 00 Faks: (0.)

Detaylı

In-line Kuru Rotorlu Sirkülasyon Pompaları. EIL R Serisi EIL R-FK Serisi

In-line Kuru Rotorlu Sirkülasyon Pompaları. EIL R Serisi EIL R-FK Serisi In-line Kuru Rotorlu Sirkülasyon Pompaları EIL R Serisi EIL R-FK Serisi ETNA In-line Kuru Rotorlu Sirkülasyon Pompaları Tecrübe Çevre Dostu Mühendislik In-line Kuru Rotorlu Sirkülasyon Pompaları İhtiyacınızın

Detaylı

Fark basınç tahliye kontrolörü (PN 16,25,40) AFPA / VFG 2(1)

Fark basınç tahliye kontrolörü (PN 16,25,40) AFPA / VFG 2(1) Teknik föy Fark basınç tahliye kontrolörü (,25,40) AFPA / VFG 2() Açıklama Kontrolör bir kontrol vanasına, bir kontrol diyaframlı aktüatöre ve fark basınç ayarı için yaya sahiptir. Ayrıca iki vana versiyonu

Detaylı

Santrifüj Pompalar: MEKANİK ENERJİYİ, AKIŞKANDA KİNETİK ENERJİYE ÇEVİREN VE AKIŞKANLARI TRANSFER EDEN MAKİNALARDIR.

Santrifüj Pompalar: MEKANİK ENERJİYİ, AKIŞKANDA KİNETİK ENERJİYE ÇEVİREN VE AKIŞKANLARI TRANSFER EDEN MAKİNALARDIR. KSB DÜNYASINA D HOŞGELD GELDİNİZ SANTRİFÜJ J POMPALAR Santrifüj Pompalar: MEKANİK ENERJİYİ, AKIŞKANDA KİNETİK ENERJİYE ÇEVİREN VE AKIŞKANLARI TRANSFER EDEN MAKİNALARDIR. POMPA KESİT T RESMİ POMPA ANA PARÇALARI

Detaylı

Radyal. RKD Serisi Motor Hava Akımı Dışında Prizmatik Kanal Tipi Fanlar 120 ºC. Fan Gövde Yapısı. Hava Akış Yönü R K D S 80 B 4 T ST 40

Radyal. RKD Serisi Motor Hava Akımı Dışında Prizmatik Kanal Tipi Fanlar 120 ºC. Fan Gövde Yapısı. Hava Akış Yönü R K D S 80 B 4 T ST 40 ENDÜSTRİYEL RADYAL FAN RKD Serisi Motor Hava Akımı Dışında Prizmatik Kanal Tipi Fanlar 12 ºC Filtreler galvaniz çelik kasa içerisindedir. Kaset tipi değiştirilebilir şekildedir. Bakım kapağı mevcuttur.

Detaylı

Yangın pompaları (NFPA 20 ye uygun) Kullanma suyu hidrofor setleri Sirkülasyon pompaları

Yangın pompaları (NFPA 20 ye uygun) Kullanma suyu hidrofor setleri Sirkülasyon pompaları Yangın pompaları (NFPA 20 ye uygun) Kullanma suyu hidrofor setleri Sirkülasyon pompaları NFPA (National Protection Association), Amerikan Yangından Korunma Kurumu'dur. Bu kurum, ABD'de uygulanması zorunlu

Detaylı

Ürün serisi tanımlaması: Wilo-Comfort CO-/COR-MVI.../CC

Ürün serisi tanımlaması: Wilo-Comfort CO-/COR-MVI.../CC Ürün serisi tanımlaması: Wilo-Comfort CO-/COR-MVI.../CC H/m 160 140 120 100 80 60 40 20 2../CC 4../CC 16../CC 8../CC 32../CC 52../CC Wilo-Comfort COR 2-6 MVI 202-9504/CC 50 = EU, + =Non EU 70../CC 95../CC

Detaylı

YATAY TEK KADEMELİ SANTRİFÜJ POMPALAR MONTAJ KILAVUZU

YATAY TEK KADEMELİ SANTRİFÜJ POMPALAR MONTAJ KILAVUZU YATAY TEK KADEMELİ SANTRİFÜJ POMPALAR MONTAJ KILAVUZU YATAY TEK KADEMELİ SANTRİFÜJ POMPALAR Değerli Müşterimiz, Firmamız ETNA markası altında; soğuk ve sıcak suyun evsel ve endüstriyel ısıtma, soğutma,

Detaylı

Pompa Fiyat Listesi... 3-38 SML-SM-SMH-SLGM-SLGHM-SRM-JET M-SPHM-SP 1.5M-PSTH-SDY-SPFM. Hidrofor Fiyat Listesi... 39-51

Pompa Fiyat Listesi... 3-38 SML-SM-SMH-SLGM-SLGHM-SRM-JET M-SPHM-SP 1.5M-PSTH-SDY-SPFM. Hidrofor Fiyat Listesi... 39-51 FL İÇİNDEKİLER; Pompa Fiyat Listesi... 8 SMLSMSMHSLGMSLGHMSRMJET MSPHMSP.MPSTHSDYSPFM SLGTSPFGRV VD SKMV JETSPSRTRKPSTPSTHSLGSDY SNT SCNGRV SKM C 7 8 SDYSPRKSLGGRVSCN ÇIPLAK ve AKUPLAJ SKM ÇIPLAK ve AKUPLAJ

Detaylı

10.836 m2 toplam alana kurulu FAF Vana Sanayi Fabrikası Kazan / ANKARA

10.836 m2 toplam alana kurulu FAF Vana Sanayi Fabrikası Kazan / ANKARA ÜRÜN KATALOĞU 10.836 m2 toplam alana kurulu FAF Vana Sanayi Fabrikası Kazan / ANKARA www.fafvana.com.tr satis@fafvana.com.tr CE BELGESİ ISO 9001 : 2000 KALİTE BELGESİ GOST RUSYA KALİTE BELGESİ UKR SEPRO

Detaylı

ETNA Fiyat Listesi 2016/1

ETNA Fiyat Listesi 2016/1 ETNA Fiyat Listesi 2016/1 ALP Pompa A.Ş; Dudullu Organize Sanayi Bölgesi nde 4500 m 2 si kapalı, toplam 6000 m 2 alanda, 35 yılı aşkın üretim tecrübesi, zengin ürün gamı ve uzman satış kadrosu ile mekanik

Detaylı

İÇİNDEKİLER; Pompa Fiyat Listesi...3-36. Hidrofor Fiyat Listesi...40-51. GHN Fiyat Listesi...55-68

İÇİNDEKİLER; Pompa Fiyat Listesi...3-36. Hidrofor Fiyat Listesi...40-51. GHN Fiyat Listesi...55-68 İÇİNDEKİLER; Pompa Fiyat Listesi... Hidrofor Fiyat Listesi... GHN Fiyat Listesi... 8 POMPA FİYAT LİSTESİ MONOFAZE MOTORLA BAĞLI POMPALAR MONOBLOK TEK KADEMELİ POMPALAR POMPA TİPİ SML SM SMH MOTOR GÜCÜ

Detaylı

MARINE SU ISITICILARI MARINE & TİCARİ TİP ELEKTRİKLİ SU ISITICISI

MARINE SU ISITICILARI MARINE & TİCARİ TİP ELEKTRİKLİ SU ISITICISI MARINE SU ISITICILARI MARINE & TİCARİ TİP ELEKTRİKLİ SU ISITICISI 62EWH-M Serisi Ürün No: 62 İSTANBUL KAZAN İmalat Makina İnşaat San. ve Tic. Ltd Şti. www.istanbulkazan.com.tr info@istanbulkazan.com.tr

Detaylı

Dik Milli Komple Paslanmaz Çelik Santrifüj Pompalar

Dik Milli Komple Paslanmaz Çelik Santrifüj Pompalar Dik Milli Komple Paslanmaz Çelik Santrifüj Pompalar EVS Serisi EVS Dik Milli Paslanmaz Çelik Santrifüj Pompalar İÇİNDEKİLER 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Ürün Bilgileri, Özellikleri, Çalışma şartları, Kullanım

Detaylı

İÇİNDEKİLER HAKKIMIZDA 3 MİKSER YEDEK PARÇALARI 4-5 BETON SANTRALLERİ 6 SİLO 7 BETON SANTRALİ YEDEK PARÇALARI 8 WAM EKİPMANLARI 9

İÇİNDEKİLER HAKKIMIZDA 3 MİKSER YEDEK PARÇALARI 4-5 BETON SANTRALLERİ 6 SİLO 7 BETON SANTRALİ YEDEK PARÇALARI 8 WAM EKİPMANLARI 9 2 İÇİNDEKİLER İÇERİK SAYFA HAKKIMIZDA 3 MİKSER YEDEK PARÇALARI 4-5 BETON SANTRALLERİ 6 SİLO 7 BETON SANTRALİ YEDEK PARÇALARI 8 WAM EKİPMANLARI 9 BETON POMPASI YEDEK PARÇALARI 10-11 HAKKIMIZDA 3 GCE, Türkiye,

Detaylı

SEPINDUSTRIAL. Pis Su Dalgýç Pompalar. Waste Water Submersible Pumps. GDP Serisi / Series

SEPINDUSTRIAL. Pis Su Dalgýç Pompalar. Waste Water Submersible Pumps. GDP Serisi / Series SEPINDUSTRIAL GDP Serisi / Series Pis Su Dalgýç Pompalar Waste Water Submersible Pumps GDP Serisi Pis Su Dalgýç Pompalar Uygulama Alanları Ham su Proses sıvıları Katı parçalar içeren Evsel ve Endüstriyel

Detaylı

SKMV-H SKMV-H 100 / 6 ÇOK KADEMELİ POMPALAR (DÜŞEY MİLLİ) Basılabilen Sıvılar. Teknik Bilgiler. Pompanın İsimlendirilmesi. 10.2015 / Rev.

SKMV-H SKMV-H 100 / 6 ÇOK KADEMELİ POMPALAR (DÜŞEY MİLLİ) Basılabilen Sıvılar. Teknik Bilgiler. Pompanın İsimlendirilmesi. 10.2015 / Rev. SKMVH ÇOK KADEMELİ POMPALAR (DÜŞEY MİLLİ) Baılabilen Sıvılar İçinde katı parçacıklar ve elyaf bulunmayan, temiz veya çok hafif kirli, düşük vikoziteli ıvılar. Teknik Bilgiler Bama Flanşı DN...DN 1 mm SKMVH

Detaylı

PN 16 FLANŞLI KÜRESEL VANA (FAF 1200 & 1250)

PN 16 FLANŞLI KÜRESEL VANA (FAF 1200 & 1250) PN 16 FLANŞLI KÜRESEL VANA (FAF 1200 & 1250) ÖZELLİKLERİ Flanşlar ve gövde GG 25 pik dökümdür. Paslanmaz çelik kürelidir. Paslanmaz çelik tabak yay takviyelidir. Küre sızdırmazlık ringi, dış sızdırmazlık

Detaylı

YANGIN POMPA SİSTEMLERİ

YANGIN POMPA SİSTEMLERİ YANGIN POMPA SİSTEMLERİ Türbosan A.Ş. nin Yangın Pompaları UL LİSTED olmuştur. NFPA 20 (National Fire Protection Association) Standardı yangından korunmak için Yangın Pompa Gruplarını ve Tesisatlarını

Detaylı

Standart Pompa baskı hatalarından sorumlu değildir. Değişiklik hakkını saklı tutar. Listelerde belirtilen fiyatlar tavsiye niteliğindedir.

Standart Pompa baskı hatalarından sorumlu değildir. Değişiklik hakkını saklı tutar. Listelerde belirtilen fiyatlar tavsiye niteliğindedir. 06.1 REV. 2 Standart Pompa baskı hatalarından sorumlu değildir. Değişiklik hakkını saklı tutar. Listelerde belirtilen fiyatlar tavsiye niteliğindedir. İÇİNDEKİLER; Pompa Fiyat Listesi... 8 SMLSMSMHSLGMSLGHMSRMJET

Detaylı

PA 6800 PA 6900 PLASTİK ASİT POMPASI KULLANIM KILAVUZU

PA 6800 PA 6900 PLASTİK ASİT POMPASI KULLANIM KILAVUZU PA 6800 PA 6900 PLASTİK ASİT POMPASI KULLANIM KILAVUZU MODEL PA 6800-6900 Sayfa 1 ELEKTRİKLİ MEKANİK SALMASTRALI PLASTİK ASİT TRANSFER POMPALARI İÇİNDEKİLER POMPALARIN PERFORMANS EGRİLERİ 3 ÖLÇÜLENDİRME

Detaylı

Dik Milli Komple Paslanmaz Çelik Santrifüj Pompalar

Dik Milli Komple Paslanmaz Çelik Santrifüj Pompalar Dik Milli Komple Paslanmaz Çelik Santrifüj Pompalar EVS Serisi EVS Dik Milli Paslanmaz Çelik Santrifüj Pompalar Ürün Bilgileri Dik milli paslanmaz çelik santrifüj pompalar EVS2 - EVS4 EVS8 EVS16 EVS32

Detaylı

YATAY MİLLİ ÇİFT EMİŞLİ POMPALAR DOUBLE SUCTION SPLIT CASE PUMPS

YATAY MİLLİ ÇİFT EMİŞLİ POMPALAR DOUBLE SUCTION SPLIT CASE PUMPS YATAY Mİİ ÇİT MİŞİ OMAAR DOU SUTION SIT AS UMS www.vansan.com.tr İÇİNDKİR / ontents Genel ilgi General Information Sayfa Ürün Kodu Sistemi roduct ode System Sayfa 45 erformans ilgileri erformance Data

Detaylı

ARS SERİSİ POMPALAR (ARS SERIES PUMP) General Information. Genel Bilgiler. Applications. Kullanım Yerleri

ARS SERİSİ POMPALAR (ARS SERIES PUMP) General Information. Genel Bilgiler. Applications. Kullanım Yerleri ARS SERİSİ POMPALAR (ARS SERIES PUMP) Basma Flanşı Genel Bilgiler : DN32...DN 200 mm General Information Discharge Flange : DN32... DN 200 mm Debi : 700 m³/h Capacity : 700 m³/h Basma Yüksekliği : 550

Detaylı

PA 6300 PA 6400 PA 6500 PLASTİK ASİT POMPASI KULLANIM KILAVUZU

PA 6300 PA 6400 PA 6500 PLASTİK ASİT POMPASI KULLANIM KILAVUZU PA 6300 PA 6400 PA 6500 PLASTİK ASİT POMPASI KULLANIM KILAVUZU MODEL PA 6300-6400 - 6500 Sayfa 1 ELEKTRİKLİ MEKANİK SALMASTRALI PLASTİK ASİT TRANSFER POMPALARI İÇİNDEKİLER POMPALARIN PERFORMANS EGRİLERİ

Detaylı

Sirkülasyon Pompaları Elle Hız Ayarlı. Kullanım Alanları

Sirkülasyon Pompaları Elle Hız Ayarlı. Kullanım Alanları Tip Kitapçığı 5.5/8 Rio/Rio Z Sirkülasyon Pompaları Elle Hız Ayarlı Rio Rio Z Kullanım Alanları F Sıcak su ısıtma sistemleri F Isı geri kazanım sistemleri F Havalandırma sistemlerinde soğutma suyu sirkülasyonunda

Detaylı

Pompa Standart bir ayrık kaplin, pompa ve motor milini bağlar. Pompa kafası/motor tabanında iki kaplin muhafazasıyla çevrelenmektedir.

Pompa Standart bir ayrık kaplin, pompa ve motor milini bağlar. Pompa kafası/motor tabanında iki kaplin muhafazasıyla çevrelenmektedir. Poz Adet Açıklama 1 CR 32-2 A-F-A-E-HQQE Ürün No.: 961229 Önemli not! Ürün resmi semboliktir, ürünün kendisinden farklı olabilir. Aynı seviyede (in line) emme ve basma ağızlarına sahip, yatay bir boru

Detaylı

ELEKTRİKLİ SU ISITICILARI ENDÜSTRİYEL TİP ELEKTRİKLİ SICAK SU KAZANI

ELEKTRİKLİ SU ISITICILARI ENDÜSTRİYEL TİP ELEKTRİKLİ SICAK SU KAZANI ELEKTRİKLİ SU ISITICILARI ENDÜSTRİYEL TİP ELEKTRİKLİ SICAK SU KAZANI 55EWH-B Serisi Ürün No: 55 İSTANBUL KAZAN İmalat Makina İnşaat San. ve Tic. Ltd Şti. www.istanbulkazan.com.tr info@istanbulkazan.com.tr

Detaylı

NIP Serisi Kuru Rotorlu Sirkülasyon Pompaları

NIP Serisi Kuru Rotorlu Sirkülasyon Pompaları NIP Serisi Kuru Rotorlu Sirkülasyon Pompaları DN 40-DN 200 arası flanş ölçülerinde 500 m 3 /h debi ve 90 mss basma yüksekliğine kadar kapasite aralığında Yüksek verimli norm elektrik motorlarıyla donatılmış

Detaylı

2014 YILI SANTRİFÜJ POMPA (ELEKTRİK MOTORSUZ) TEKNİK ŞARTNAMESİ

2014 YILI SANTRİFÜJ POMPA (ELEKTRİK MOTORSUZ) TEKNİK ŞARTNAMESİ 2014 YILI SANTRİFÜJ POMPA (ELEKTRİK MOTORSUZ) TEKNİK ŞARTNAMESİ 1- AMAÇ TTK Genel Müdürlüğü Armutçuk Taşkömürü İşletme Müessesesi - 400 kodundaki tulumba dairesi için 3 adet aşağıda belirtilen karakteristik

Detaylı

RELAYrack. Açık sistem çatı D=600 - D=800 - D=1000. RELAYrack tekli çatı, D= 600 mm. RELAYrack çiftli çatılar, D= 800 mm

RELAYrack. Açık sistem çatı D=600 - D=800 - D=1000. RELAYrack tekli çatı, D= 600 mm. RELAYrack çiftli çatılar, D= 800 mm RELAYrack / Açık sistemler, network teknolojisi ve elektronik alanında sayısız uygulama için, uygun maliyetli ve montaj dostu çözümler sunar 19 standart cihazların montajı için tasarlanmıştır. Ekipmanlara

Detaylı

PNÖMATİK VE ELEKTRİKLİ KÜRESEL VANALAR PN10 VE PN40 / ANSI 150& ANSI 300

PNÖMATİK VE ELEKTRİKLİ KÜRESEL VANALAR PN10 VE PN40 / ANSI 150& ANSI 300 PNÖMATİK VE ELEKTRİKLİ KÜRESEL VANALAR PN10 VE PN40 / ANSI 150& ANSI 300 BV2 pnömatik küresel vana 2-parçalı flanşlı gövde Genel Özellikler ecoflo-bv serisi pnömatik ve elektrikli küresel vanalar, DN15

Detaylı

ELEKTRİKLİ SU ISITICILARI TİCARİ TİP ELEKTRİKLİ SU ISITICISI

ELEKTRİKLİ SU ISITICILARI TİCARİ TİP ELEKTRİKLİ SU ISITICISI ELEKTRİKLİ SU ISITICILARI TİCARİ TİP ELEKTRİKLİ SU ISITICISI 53EWH Serisi Ürün No: 53 İSTANBUL KAZAN İmalat Makina İnşaat San. ve Tic. Ltd Şti. www.istanbulkazan.com.tr info@istanbulkazan.com.tr www.eastanbulwaterheater.com.tr

Detaylı

KULLANMA KLAVUZU No.: 0107004

KULLANMA KLAVUZU No.: 0107004 ASANSÖR MAKİNASI KULLANMA KLAVUZU Uzundere Artvin Cad. No:70 81458 Sultanbeyli / İSTANBUL Tel: 0 16-398 46 10 / 419 68 78 KULLANMA KILAVUZU MAKİNA - MOTOR GENEL BİLGİLERİ KULLANMA KILAVUZU TEMEL İKAZ BİLGİLERİ

Detaylı

BETABLOC. Blok Tip Santrifüj Pompa. Mil S zd rmazl. Kullan m Alanlar. Tan mlama. flletme Bilgileri. Motor. Dizayn. Kaplin Koruyucu

BETABLOC. Blok Tip Santrifüj Pompa. Mil S zd rmazl. Kullan m Alanlar. Tan mlama. flletme Bilgileri. Motor. Dizayn. Kaplin Koruyucu Tip Kitapç E/E / - BETABLOC Blok Tip Santrifüj Pompa Kullan m Alanlar Su temini Ya murlama-tar m Havaland rma S cak su Deniz suyu Az kirli sular Ya lar flletme Bilgileri Debi Basma Yüksekli i Pompa Ç k

Detaylı

KOMPANSATÖRLER X YÖNÜNDE 100 MM (-50, +50) Y YÖNÜNDE 100 MM (-50, +50) Z YÖNÜNDE 100 MM (-50, +50) BİRİM FİYAT X YÖNÜNDE 100 MM (-50, +50)

KOMPANSATÖRLER X YÖNÜNDE 100 MM (-50, +50) Y YÖNÜNDE 100 MM (-50, +50) Z YÖNÜNDE 100 MM (-50, +50) BİRİM FİYAT X YÖNÜNDE 100 MM (-50, +50) 1 2 KOMPANSATÖRLER 3 4 KOMPANSATÖRLER KOMPANSATÖRLER X YÖNÜNDE 100 MM (-50, +50) Y YÖNÜNDE 100 MM (-50, +50) Z YÖNÜNDE 100 MM (-50, +50) BİRİM FİYAT X YÖNÜNDE 100 MM (-50, +50) Y YÖNÜNDE 150 MM (-75, +75)

Detaylı

2014 YILI SANTRİFÜJ POMPA (ELEKTRİK MOTORSUZ) TEKNİK ŞARTNAMESİ

2014 YILI SANTRİFÜJ POMPA (ELEKTRİK MOTORSUZ) TEKNİK ŞARTNAMESİ 2014 YILI SANTRİFÜJ POMPA (ELEKTRİK MOTORSUZ) TEKNİK ŞARTNAMESİ 1- AMAÇ TTK Genel Müdürlüğü Armutçuk Taşkömürü İşletme Müessesesi - 400 kodundaki tulumba dairesi için 3 adet aşağıda belirtilen karakteristik

Detaylı

C DALGIÇ ATIK SU POMPALARI

C DALGIÇ ATIK SU POMPALARI DALGIÇ ATIK SU OMALARI Basılabilen Sıvılar Endüstriyel ve evsel ham atık sular, katı ve lifli parçalar içeren sıvılar. Teknik Bilgiler Basma Flanşı Debi Basma Yüksekliği Hız Çalışma Sıcaklığı Gövde Basıncı

Detaylı

EKİM 09.0 REV. Standart Pompa baskı hatalarından sorumlu değildir. Değişiklik hakkını saklı tutar. Listelerde belirtilen fiyatlar tavsiye niteliğindedir. İÇİNDEKİLER; Pompa Fiyat Listesi... 8 SMLSMSMHSLGMSLGHMSRMJET

Detaylı

MANAGEMENT SERVICE W 0 / TRD 100 ÇEK VANA YCVN T E. Tel: 0216 309 72 50 Fax: 0216 377 98 01

MANAGEMENT SERVICE W 0 / TRD 100 ÇEK VANA YCVN T E. Tel: 0216 309 72 50 Fax: 0216 377 98 01 MANAGEMENT SERVICE 00 W 0 / TRD 00 ÇEK VANA YCVN S T E Tel: 0 09 7 0 Fax: 0 77 98 0 Yakacık Çek Vana Çek Vana Çek vanalar; içinden geçen akışkanın geriye dönmesini engellemek amacıyla üretilen emniyet

Detaylı

MAMÜL PARÇA LİSTESİ. : DEPO GRUBU Mamül kodu : 40-50014-2000122 Mamül adı : ATOMIC 6314 SIRT ATOMİZÖRÜ KOLİSİZ SIRA NO

MAMÜL PARÇA LİSTESİ. : DEPO GRUBU Mamül kodu : 40-50014-2000122 Mamül adı : ATOMIC 6314 SIRT ATOMİZÖRÜ KOLİSİZ SIRA NO Grup : DEPO GRUBU Mamül kodu : 40-50014-2000122 Mamül adı : ATOMIC 6314 SIRT ATOMİZÖRÜ KOLİSİZ SIRA NO PARÇA KODU PARÇA ADI - STANDART NO ADET 1 2002801 Depo ilaç 14 lt. Atomix 1 2 2002802 Depo rekor contası

Detaylı

Küresel Vanalarda Küresel Kalite!

Küresel Vanalarda Küresel Kalite! Küresel VanaLAR Küresel Vanalarda Küresel Kalite! CaCO3 (Kalsit) ilavesiz saf hammaddeden üretilmiş, güneş ışınlarına karşı UV koruyucu toz ilaveli, U-PVC, C-PVC, ŞEFFAF-PVC, PP-H VE PVDF malzeme seçeneklerinde,

Detaylı

Fark basınç tahliye kontrolörü AVPA (PN16 ve PN25)

Fark basınç tahliye kontrolörü AVPA (PN16 ve PN25) Açıklama AVPA, başlıca bölgesel-merkezi ısıtma sistemlerinde kullanılan bir otomatik fark basınç tahliye kontrolörüdür. Kontrolör normalde kapalıdır ve artan fark basınç karşısında açılır. Kontrolör bir

Detaylı

KSB Yangın Setleri VdS

KSB Yangın Setleri VdS KSB Yangın Setleri VdS Alman VdS Onayı Almanya da yaklaşık 50 yıldır kullanılan yangın standardıdır VdS Kurumu; Alman Sigortacılar Birliği olup; yangın standartlarını belirler, malzeme onaylarını ve testlerini

Detaylı

KonutsalÜrünler FiyatListesi 2012

KonutsalÜrünler FiyatListesi 2012 KonutsalÜrünler FiyatListesi 2012 Rev : 1 Rev : 1 Sıcaklık : Döküm Prinç Maksimum +40 C SANTRİFÜJ POMPALAR Periferikal - PM Periferal pompalar düşük motor gücü ile yüksek basınç elde edebilen pompalardır.

Detaylı

Evsel su sistemi. Multi Eco-Top. Tip Kitapçığı

Evsel su sistemi. Multi Eco-Top. Tip Kitapçığı Evsel su sistemi Multi Eco-Top Tip Kitapçığı Baskı Tip Kitapçığı Multi Eco-Top KSB Aktiengesellschaft Tüm hakları saklıdır. Bu kitabın içeriği KSB'nin izni olmadan dağıtılamaz, çoğaltılamaz, düzenlenemez

Detaylı

Yardýmcý Enerjisiz Basýnç Regülatörleri Basýnç düþürücü vana Tip 41-23 ve Tip 2114/2415 Basýnç Tahliye Vanasý Tip 41-73 ve Tip 2114/2418

Yardýmcý Enerjisiz Basýnç Regülatörleri Basýnç düþürücü vana Tip 41-23 ve Tip 2114/2415 Basýnç Tahliye Vanasý Tip 41-73 ve Tip 2114/2418 Yardýmcý Enerjisiz Basýnç Regülatörleri Basýnç düþürücü vana 1-3 ve 11/ Basýnç Tahliye Vanasý 1-73 ve 11/1 Uygulama Basýnç düþürücülerin ayar sahalarý 0.0 bar ile bar arasýnda, vana anma çaplarý den 0

Detaylı

YATAY TEK KADEMELİ SANTRİFUJ POMPALAR MONTAJ KILAVUZU

YATAY TEK KADEMELİ SANTRİFUJ POMPALAR MONTAJ KILAVUZU YATAY TEK KADEMELİ SANTRİFUJ POMPALAR MONTAJ KILAVUZU Değerli Müşterimiz, Tebrikler, Lowara yı seçtiğiniz için teşekkür ederiz. 150 den fazla ülkede Lowara kullanan müşterilerimizin arasına katılmanızdan

Detaylı

BETABLOC. Blok Tip Santrifüj Pompa. Mil S zd rmazl. Kullan m Alanlar. Tan mlama. flletme Bilgileri. Motor. Dizayn. Kaplin Koruyucu

BETABLOC. Blok Tip Santrifüj Pompa. Mil S zd rmazl. Kullan m Alanlar. Tan mlama. flletme Bilgileri. Motor. Dizayn. Kaplin Koruyucu Tip Kitapç E/1215/ 02-82 BETABLOC Blok Tip Santrifüj Pompa Kullan m Alanlar Su temini Ya murlama-tar m Havaland rma S cak su Deniz suyu Az kirli sular Ya lar flletme Bilgileri Debi Basma Yüksekli i Pompa

Detaylı

V101 (Wafer) / V102 (Lug) Proval Kelebek Vanalar

V101 (Wafer) / V102 (Lug) Proval Kelebek Vanalar V101 (Wafer) / V10 (Lug) Proval Kelebek Vanalar Kelebek vanalar, mükemmel sızdırmazlık özelliği, boru hattında az yer kaplaması, kolay ve ekonomik otomasyona uyarlanabilmeleri, düşük basınç kayıpları ve

Detaylı

Sıkma sırasında oluşan gerilmeden öngerilme kuvvetini hesaplarız. Boru içindeki basınç işletme basıncıdır. Buradan işletme kuvvetini buluruz.

Sıkma sırasında oluşan gerilmeden öngerilme kuvvetini hesaplarız. Boru içindeki basınç işletme basıncıdır. Buradan işletme kuvvetini buluruz. Ø50 Şekilde gösterilen boru bağlantısında flanşlar birbirine 6 adet M0 luk öngerilme cıvatası ile bağlanmıştır. Cıvatalar 0.9 kalitesinde olup, gövde çapı 7,mm dir. Cıvatalar gövdelerindeki akma mukavemetinin

Detaylı

TS EN ISO SNT. Tek Kademeli Norm Santrifüj Pompalar TS EN 733 ATEX SNT 01 04-10

TS EN ISO SNT. Tek Kademeli Norm Santrifüj Pompalar TS EN 733 ATEX SNT 01 04-10 TS EN ISO 995 Tek Kademeli Norm Santrifüj Pompalar TS EN 733 ATEX 1-1 Genel Bilgiler Basýlabilen Sývýlar pompalar aþýndýrýcý olmayan, içinde katý parçacýklar ve elyaf bulunmayan, temiz veya çok hafif kirli,

Detaylı

Kelebek Vanalarda Endüstriyel Çözümler

Kelebek Vanalarda Endüstriyel Çözümler KELEBEK VanaLAR Kelebek Vanalarda Endüstriyel Çözümler Kalınlığı ve destek noktaları artırılmış tek parçalı rijit gövdesi, daha iyi kimyasal dayanım sağlayan PP klapesi ve AISI304 paslanmaz çelik mili,

Detaylı

ELEKTRİKLİ SU ISITICILARI ENDÜSTRİYEL TİP ELEKTRİKLİ SU ISITICISI

ELEKTRİKLİ SU ISITICILARI ENDÜSTRİYEL TİP ELEKTRİKLİ SU ISITICISI ELEKTRİKLİ SU ISITICILARI ENDÜSTRİYEL TİP ELEKTRİKLİ SU ISITICISI 54EWH Serisi Ürün No: 54 İSTANBUL KAZAN İmalat Makina İnşaat San. ve Tic. Ltd Şti. www.istanbulkazan.com.tr info@istanbulkazan.com.tr www.eastanbulwaterheater.com.tr

Detaylı

Ürün serisi tanımlaması: Wilo-Drain TM/TMW/TMR 32

Ürün serisi tanımlaması: Wilo-Drain TM/TMW/TMR 32 Ürün serisi tanımlaması: Wilo-Drain TM/TMW/TMR 32 H/m 10 Wilo-Drain TM /TMR /TMW 32 8 6 TM 32/8 4 2 TMR 32/8 TMW 32/8 TMR 32/7 0 0 2 4 6 8 10 12 14Q/m³/h Yapı türü Bodrum tahliye pompası, su soğutmalı

Detaylı

EŞ EKSENLİ (IN-LINE) SİRKÜLASYON POMPALARI MONTAJ KILAVUZU

EŞ EKSENLİ (IN-LINE) SİRKÜLASYON POMPALARI MONTAJ KILAVUZU EŞ EKSENLİ (IN-LINE) SİRKÜLASYON POMPALARI MONTAJ KILAVUZU EŞ EKSENLİ (IN-LINE) KURU ROTORLU SİRKÜLASYON POMPALARI Değerli Müşterimiz, Tebrikler, Lowara yı seçtiğiniz için teşekkür ederiz. 150 den fazla

Detaylı

HİJYENİK POMPALAR 50 Hz

HİJYENİK POMPALAR 50 Hz GRUNDFOS HİJYENİK POMPA SERİSİ HİJYENİK POMPALAR 50 Hz GRUNDFOS HİJYENİK POMPA SERİSİ HİJYENİK UYGULAMALAR İÇİN PASLANMAZ ÇELİK POMPALAR Grundfos, yiyecek içecek endüstrisinde, ilaç endüstrisinde veya

Detaylı

NEDEN İÇİNDEKİLER KELEBEK VANALAR 02 KULLANIM ALANLARI 03-04 DİZAYN ÖZELLİKLERİ MALZEME ÖZELLİKLERİ 06-09 TEKNİK DETAYLAR TAHRİK ŞEKİLLERİ 11-13

NEDEN İÇİNDEKİLER KELEBEK VANALAR 02 KULLANIM ALANLARI 03-04 DİZAYN ÖZELLİKLERİ MALZEME ÖZELLİKLERİ 06-09 TEKNİK DETAYLAR TAHRİK ŞEKİLLERİ 11-13 www.ozkan.com.tr İÇİNDEKİLER 01 NEDEN KELEBEK VANALAR? 02 KULLANIM ALANLARI NEDEN KELEBEK VANALAR Düşük ağırlık Küçük hacim gereksinimi Montaj kolaylığı Düşük çalışma torku gereksinimi 0304 05 0609 1113

Detaylı

Gri demir döküm Sfero döküm Çelik döküm Fig. 705 Sayfa 2

Gri demir döküm Sfero döküm Çelik döküm Fig. 705 Sayfa 2 ARI-PREDEX Fazla basınç regülatörü Fazla basınç regülatörü, düz geçişli DN 15-150 ARI-PREDEX Fazla basınç regülatörü, düz geçişli UDA diyafram aktüatörlü Yuvarlanan diyaframlı aktüatör Gri demir döküm

Detaylı

Oturmalı vanalar (PN 16) VRG 2 2 yollu vana, dıştan dişli VRG 3 3 yollu vana, dıştan dişli

Oturmalı vanalar (PN 16) VRG 2 2 yollu vana, dıştan dişli VRG 3 3 yollu vana, dıştan dişli Teknik föy Oturmalı vanalar (PN 16) VRG 2 2 yollu vana, dıştan dişli VRG 3 3 yollu vana, dıştan dişli Açıklama Diğer aktüatörlerle kombinasyon seçeneklerini Aksesuarlar bölümünden görebilirsiniz. VRG 2

Detaylı

FAF 1270 FAF 1100. Paslanmaz çelik kürelidir. FAF 1220 ÇAP FİYAT

FAF 1270 FAF 1100. Paslanmaz çelik kürelidir. FAF 1220 ÇAP FİYAT 0 KÜRESEL VANA-TG-PN6 1 KÜRESEL VANA-TG-PN10-16 1270 KÜRESEL VANA-KAYNAKLI ÖZEL TASARIM Tam geçişlidir. Flanşlar ve gövde GG25 pik dökümdür. Paslanmaz çelik tabak yay takviyelidir. Sızdırmazlık elemanı

Detaylı

Oturmalı vanalar (PN 16) VFM 2 2 yollu vana, flanşlı

Oturmalı vanalar (PN 16) VFM 2 2 yollu vana, flanşlı Teknik föy Oturmalı vanalar (PN 16) VFM 2 2 yollu vana, flanşlı Açıklama Özellikler: Lineer (%30) / logaritmik (%70) karakteristik Aralık >100:1 Basınç tahliyeli tasarım Isıtma, merkezi ısıtma ve merkezi

Detaylı

250-280 GÖVDE PİK MOTOR SERİSİ

250-280 GÖVDE PİK MOTOR SERİSİ 250-280 GÖVDE PİK SERİSİ WAT markasının bilinen ve güvenilen kalite ve performansıyla kw 250 gövde büyüklüğüne kadar motor üretimini gerçekleştiren Arçelik, yoğun tasarım çalışmalarını tamamladıktan sonra

Detaylı

o Geometrik yükseklik o Genel verim (η g ) = yüksek verimli

o Geometrik yükseklik o Genel verim (η g ) = yüksek verimli 2014 YILI SANTRİFÜJ POMPA (ELEKTİRİK MOTORSUZ) TEKNİK ŞARTNAMESİ 1- AMAÇ TTK Genel Müdürlüğü Karadon Taşkömürü İşletme Müessesesi 3 adet aşağıda belirtilen karakteristik değerlerde Kavitasyonsuz çalışabilecek

Detaylı

Sıvı soğutma takımları Grasso FX GC PP Soğutma gücü kw. Bakım kitabı (Orijinal metnin Çeviri) L_202523_1

Sıvı soğutma takımları Grasso FX GC PP Soğutma gücü kw. Bakım kitabı (Orijinal metnin Çeviri) L_202523_1 Soğutma gücü 260-1800 kw Bakım kitabı (Orijinal metnin Çeviri) L_202523_1 COPYRIGHT Tüm hakları saklıdır. Bu dokümantasyonun hiçbir bölümü, GEA Refrigeration Germany GmbH (bundan böyle Üretici olarak anılacak)

Detaylı

GENEL ÜRÜN KATALOĞU.

GENEL ÜRÜN KATALOĞU. 2989715 GENEL ÜRÜN KATALOĞU 214 www.starpompa.com.tr GENEL SATIŞ ŞARTLARI 1. Star Pompa satış fiyat ve koşullarını bildirimde bulunmaksızın değiştirebilir. 2. Basım hata ve eksikliklerden Star Pompa sorumlu

Detaylı

VDS Onaylı Yangın Pompaları

VDS Onaylı Yangın Pompaları VDS Onaylı Yangın Pompaları Cobra V VDS Onaylı Pompa Özellikleri Önden emişli, üstten basmalı, arkadan çekip çıkartılabilen, yatay salyangoz gövdeli santrifüj tip pompalardır. Özel dizaynı sayesinde pompa

Detaylı