Goksan Pump Industry INC. Tek Kademeli, Yatay Milli, Uçtan Emişli Norm Santrifüj Pompalar

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Goksan Pump Industry INC. Tek Kademeli, Yatay Milli, Uçtan Emişli Norm Santrifüj Pompalar"

Transkript

1 Goksan Pump Industry INC. GN GN Tek Kademeli, Yatay Milli, Uçtan Emişli Norm Santrifüj Pompalar

2

3 içindekiler Genel özellikler Kullanım ve uygulama Alanları Kullanım aralığı Kodlama Yapısal tasarım Genel yapısal özellikleri Salyangoz Çark Mil Sızdırmazlık Yataklama Normal Ağır Hizmet Malzeme/Konstrüksiyon Kominasyonları Teknik Veri Flanşlara Etki eden Kuvvetler ve Momentler Kesit Görünüş Patlatılmış Görünüş Genel Performans Talosu ( Hz) 9 rpm 1 rpm PompaDevir Talosu Boyutlar Çıplak Pompa Ölçüleri Yatay Milli Pompa ve Motor Ölçüleri Önerilen Yedek Parçalar Performans Eğrileri

4 GN TRSS.YURev P0 Genel Özellikler Kullanım ve Uygulama Alanları Temiz su veya fiziksel ve kimyasal özellikleri suya enzer akışkanlar : Ham Su / Temiz Su Temini Tarımsal Sulama Drenaj İklimlendirme Sistemleri Yangın Sistemleri Enerji Santralleri Hidroelektrik Santraller İnşaat Sanayii Gemi Gemi İnşaa Sanayii ve diğer Muhtelif Endüstriyel Tesislerde Aşındırıcı ortamlarda Çok yoğun olmayan kumlu sular Muhtelif oranlarda metal oksit ihtiva eden sular ve enzer akışkanlar Korozif ortamlarda Muhtelif seyreltik veya derişik oranlarda kimyasal ihtiva eden akışkanlar Deniz suyu ve enzer akışkanlar Yüksek sıcaklık ve Petrokimya Sıcak su sirkülasyon sistemleri Muhtelif sıcak kimyasal akışkanlar Kullanım Aralığı Kapasite ( Q ) Manometrik Yükseklik ( Hm ) İşletme Basıncı ( P ) İşletme Sıcaklığı ( T ) Aşındırıcı konsantrasyonu işl : : : : : 10 m /h e kadar mss na kadar. < 16 Bar (daha yüksek asınçlar için Pompa ya danışınız) O O O C C ( C üzerinde sıcaklıklar için Pompa ya danışınız) < % Kodlama GN / Çark Anma Çapı (mm ) Basma Çapı (mm) Norm (uçtan emişli salyangozlu santrifüj pompa) Yapısal Tasarım GN serisi pompalar yatay milli, salyangozlu, tek kademeli, uçtan emişli, radyal/karışık akışlı ve kapalı çarklı pompalardır. TSEEN 'de tanımlı 9 tip pompaya ek olarak TSE_EN 'de tanımsız 16 tip pompayı kapsar. Ana oyutları TSEEN / DIN 55 standartlarındaki ölçülere uygundur. EN kapsamı dışında olup hidrolik alanda EN içerisine düşen tiplerde EN ün genel oyut kurallarına uygun ölçüler kullanılmıştır. GN serisi pompalar, salyangoz gövdesi tesisattan sökülmeden yatak+mil+çark gruu arkadan çekilip çıkartılailir şekilde dizayn edilmişlerdir. GÖKSAN genel imalat programında elastik takozlu pimli kaplin kullanılmakla irlikte, yerinde sökmelerde motorşase ağlantı ayarlarını ozmaksızın demontajda kolaylık, emniyet ve ekonomi sağlayan sökme oşluklu (spacer) kaplinler de isteğe ağlı olarak uygulanmaktadır. Teknik ilgilerde önceden haer vermeksizin değişiklik yapma hakkımız saklıdır.

5 GN TRSS.YURev P0 Genel Yapısal Özellikler 1) Hidrolik profillere uygun çark sıkma sormunu ) Gövde yıpranma halkası ) Salmastra kutusu, yıpranma halkası ) 5) 67) 8) 9) "API PLAN 1'e uygun" Harici salmastra soğutma suyu ağlantısı Yumuşak salmastra sürtünmesi seepli mil aşınmalarına karşı mil urcu Ağır çalışma koşullarında uzun ömürlü çalışma için takviyeli rulman düzeni İşletme koşullarında, gereği halinde ağır hizmet düzenine geçileilmesi için hazırlanmış mil ve geçici rulman urcu Talep ve ihtiyaç halinde Örgülü paket salmastra yerine Mekanik salmastra (EN 1756 / DIN 9) uygulanailir salmastra yuvası Salyangoz Talee ve ihtiyaca göre tek veya çift dilli olarak imal edilmektedir.. Yapısı, oru ağlantılarından gelen aşırı gerilimlere cevap verecek mukavemette dizayn edilmiştir. Salyangoz üzerinde emme ve asma ağızları mevcut olup DIN standart flanşlıdır. Bununla irlikte, talep üzerine ISO, BS veya ANSI standartlarında flanşlar da uygulanmaktadır.. Salyangoz üzerinde ayrıca tapası kapalı olarak su tahliye deliği ve manometre veya plan 'e göre salmastra soğutma suyu oru ağlantı yeri de mevcuttur. Değiştirileilir yıpranma halkaları sayesinde aşınmalara ağlı olarak artan kaçaklar kontrol altına alınmıştır. Yüksek çalışma asınçları için ağır hizmet tipi gövde tasarımı opsiyonel olarak mevcuttur. Çark GN serisi pompaların çarkları, optimize edilmiş hidrolik dizaynlı ve kapalı tiptir. ISO e göre statik ve dinamik alans dengelemesi yapılmaktadır. Değiştirileilir aşınma halkaları sayesinde çark koruma ve aşınmaya ağlı kaçaklar kontrol altına alınmıştır. Çark ve emiş ağzı, en iyi emme yeteneğine sahip, optimum NPEY için dizayn edilmişlerdir. Mil Ağır hizmet için ölçülendirilen mil, korozif ve erozif etkilere karşı yalıtılmıştır. Burulma titreşimleri oluşturmayacak şekilde kısa ve rijittir. Mil üzerinde değiştirileilir koruma urçları mevcuttur. Yapısıyla korozyonsuz ve uzun ömürlü çalışma sağlanmıştır. Standartlara uygun üretim ve asit dizayn sayesinde ayar gerektirmeyen hızlı ve kolay sökmetakma imkanı sunulmuştur. GN serisi pompalarda kullanılan mil, mil urcu, ve yatak grupları modüler olarak tasarlanmıştır. Bu, yedek parça temini ve minimum stok seviyesi sayesinde avantaj sağlamaktadır. Sızdırmazlık GN serisi pompalarda genel olarak asest içermeyen ve içme suyuna uygun yumuşak örgülü paket salmastra kullanılmakta ve sulaması API PLAN 1'e göre yapılmaktadır. Farklı sulama planları müşteri isteğine veya işletme şartlarına ağlı olarak uygulanailmektedir. DIN 9 göre alanssız mekanik salmastra, işletme asıncı 16 ar dan üyük olan yerlerde alanslı mekanik salmastra önerilmektedir. Gereği halinde kartuş tip mekanik salmastra da emniyetle uygulanır. Salmastra ölgesinde urç kullanılarak mil koruma altına alınmıştır. Teknik ilgilerde önceden haer vermeksizin değişiklik yapma hakkımız saklıdır.

6 GN TRSS.YURev P0 Genel Yapısal Özellikler Yataklama (Rulmanlar) GN serisi pompaların tamamı tip yataklı olarak tasarlanmışlardır. Yataklarda genel olarak tek kapaklı gres yağlamalı rulmanlar kullanılmakta olup dışarıdan yağlanailir hidrodinamik dengeleme yapısı sayesinde güvenilir ve çok uzun ömürlü kullanım imkanı sağlanmıştır. Normal hizmet yatak dizaynı yanında ağır işletme koşulları veya istek halinde alternatif rulman yapılarının kullanıldığı ağır hizmet tipi yataklama ve alternatif yağlama düzenlemeleri de yapılmaktadır. Yataklamada, SKF / FAG marka uzun ömürlü gres yağlamalı ilyalı rulman kullanılmaktadır. Bakım faaliyetleri için yeterli çalışma alanı ve açık salmastra kutusu uygulanmıştır. Sıvı ve gres yağlamalı yatak konstrüksiyonları mevcuttur. GN Serisi pompalarımızın tamamı için dört tip yatak gruu tasarımının avantajları: Herhangi ir işletmede yedek parça stoklaması ihtiyacını minimize eden u uygulama, işletmede kullanılmakta olan kaç çeşit GN tipi pompa olursa olsun her tip yatak gruundan veya yatak gruunun elemanlarından minimum sayıda stok tutulması ile gerek malzeme gerekse işçilikten üyük tasarruf sağlamaktadır. Aynı zamanda istenildiğinde sipariş safhasında ve ihtiyaç duyulan işletme koşullarında (değişen işletme koşulları v.. ) Normal Hizmet Tip yataklama uygulamasından, Ağır Hizmet Tip yataklama uygulamasına sadece rulman değiştirerek geçmek mümkün olmaktadır. Normal hizmet tipi yataklama ad. 6 serisi rulman ile techiz edilir Sıvı veya gres ile yağlama kullanılır Gereği halinde ağır hizmet tipi yataklamaya dönüştürüleilecek şekilde imal edilir Ağır hizmet tipi yataklama ad. 00 serisi + 1 ad. NU serisi rulman ile techiz edilir Sıvı yağlama kullanılır Gereği halinde, işletmeci tarafından normal hizmet tipi yataklamaya yerinde kolaylıkla dönüştürüleilir Teknik ilgilerde önceden haer vermeksizin değişiklik yapma hakkımız saklıdır.

7 GN TRSS.YURev P0 Malzeme / Konstrüksiyon Kominasyonları Açıklama Standart Opsiyonel 0,5 0,70 0,76 1,0619 1,08 1,1 1,8 1,1 1,01 1,06 1,1 1, GJL (GG5) GJS (GGG) GGGNiCr 0 GP GH GX 6 CrNi 18 9 GX 5 CrNi 1 GX 6 CrNiMo X 0Cr1 X 5 CrNi 18 9 X CrNi 19 X 5CrNiMo X CrNiMo GCu Sn 10 GCuSn 7 ZnP GCuSn 5 ZnP Salyangoz Çark Salmastra kutusu Mil Mil Burcu Yıpranma Halkası Yatak Gövdesi GN Serisi pompalar için farklı malzemelerin ir araya geldiği kominasyonlar yukarıda görüldüğü düzende örneklenmiş olup müşteri isteğine ve işletme şartlarına göre geniş ir yelpazede uygulanmaktadır. Malzeme kominasyonlarındaki amaç: Yatırımcı ve işletmecinin asılacak akışkana göre pompa malzemesi seçimlerine destek olmak Teklif ve fiyat analizlerinde değerlendirme kriterleri sunmak Yedek parça ihtiyaçlarında stok ve tedarik sürelerini minimize etmektir. Pompa malzeme seçiminin doğruluğu, mekanik tasarımı yanında pompalanacak sıvının tüm fiziksel ve kimyasal özelliklerinin tam olarak ilinmesi ile mümkündür. Sıvının ph (azikasidik) değeri, sıcaklığı, saflığı, askıda katı madde cinsimiktarıüyüklüğü, erimiş tuz ve gaz miktarları mutlaka dikkate alınmalıdır. Malzeme seçimde ana kriter sıvının korozif özelliğidir ve sıvıların ph değerleri u özelliğin ir göstergesidir. Teknik ilgilerde önceden haer vermeksizin değişiklik yapma hakkımız saklıdır.

8 GN TRSS.YURev P0 Flanşlardaki Kuvvet Moment Not: Değerler, gövde malzemesi pik döküm olanlar için geçerlidir, Gövde malzemesi; 1, misli değerler için için sfero döküm kullanılır. 1,7 misli değerler için çelik döküm kullanılır Taloda pompa ölçüleri gösterilmemiştir, ununla ilgili lütfen 'e danışınız. GN / GN / GN / GN / GN / GN / GN / GN / GN / GN / GN / GN / GN / GN / GN / GN / GN / GN / GN / GN / GN / GN / GN / GN / GN / GN / GN / GN / GN / GN / GN / GN / GN / GN 1/ GN 1/ GN 1/ GN 1/ GN 1/ GN / GN / GN / GN / GN / GN / GN / API Standartı 610 / ISO 1709 Emme Flanşlarındaki Kuvvet Momentler Flanş kuvvetleri Fx, Fy, Fz F (N) Flanş Momentleri Mx, My, Mz M (Nm) Basma Flanşlarındaki Kuvvet Momentler Flanş kuvvetleri Fx, Fy, Fz F (N) Flanş Momentleri Mx, My, Mz M (Nm) Teknik ilgilerde önceden haer vermeksizin değişiklik yapma hakkımız saklıdır.

9 GN TRSS.YURev P0 Kesit Görünüş / GN Salyangoz Salmastra Kutusu Salmastra Sulama Halkası Çark Mil Burcu Yıpranma Halkası Salmastra Burcu Çark Kaması Glen Çark Somunu Yatak Gövdesi Mil Kaplin Kaması Yatak Kapağı Mek. Salm. Kapağı Ayak Mekanik Salmastra Mek. Salm. Burcu * Yukarıdaki çizimde, yumuşak salmastra ve mekanik salmastra uygulamaları irlikte gösterilmiştir. Teknik ilgilerde önceden haer vermeksizin değişiklik yapma hakkımız saklıdır.

10 GN TRSS.YURev P0 Patlatılmış Görünüş / GN 01 1 OPSİYON OPSİYON a OPSİYON 9 1 OPSİYON 1a 1a 17a a 9a * Yukarıdaki çizimde, yumuşak salmastra ve mekanik salmastra uygulamaları irlikte gösterilmiştir. 1 Salyangoz Çark Salmastra kutusu Ön yıpranma halkası 5 Arka yıpranma halkası 6 Destek ayak 7 Yatak gövdesi 8 Mil 9 Ön rulman 10 Arka rulman Ön yatak kapağı 1 Arka yatak kapağı 1 Mil urcu 1 Salmastra sulama halkası 1a Mekanik salmastra pulu Salmastra askı urcu a Mekanik salmastra kapak 16 Glen 17 Yumuşak salmastra 17a Mekanik salmastra 18 Çark somunu 19 Çark kaması 0 Kaplin kaması 1 Salyangoz+Yatak saplama Yağ keçesiön Yağ keçesiarka Yatak kapağı contası 5 Delik segmanı 6 Mil segmanı 7 Yatak kapağı civatası 8 Destek ayak civatası 9 Glen saplaması 9a Mek.salmastra kapak civatası 0 Yağ seviye göstergesi 1 Yağ doldurma tapası Yağ oşaltma tapası Manometre tapası Su oşaltma tapası 5 Salmastra sulama nipeli 6 Dirsek 7 Küresel vana 8 Basınç hortumu 9 Gresörlük Yıpranma halkası setskuru 1 Çark somun setskuru Rulman dayama urcu Su siperi Salmastra kutusu oringi 5 Mil urcu oringi 5a Mek.salmastra oringi Teknik ilgilerde önceden haer vermeksizin değişiklik yapma hakkımız saklıdır.

11 GN TRSS.YURev P0 GN Performans Taloları ( 9 d/d1 d/d ) ( Hz) GN Serisi Hz / 9 rpm GN Serisi Hz / 1 rpm Teknik ilgilerde önceden haer vermeksizin değişiklik yapma hakkımız saklıdır.

12 GN TRSS.YURev P0 Devir Talosu GN GN / GN / GN / GN / GN / GN / GN / GN / GN / GN / GN / GN / GN / GN / GN / GN / GN / GN / GN / GN / GN / GN / GN / GN / GN / GN / GN / GN / GN / GN / GN / GN / GN / GN 1/ GN 1/ GN 1/ GN 1/ GN 1/ GN / GN / GN / GN / GN / GN / GN / Teknik ilgilerde önceden haer vermeksizin değişiklik yapma hakkımız saklıdır.

13 GN TRSS.YURev P0 GN Çıplak Pompa Ölçüleri Pompa Tipi Bağlantı Flanşı Ölçüleri PN 10 DN1 DN mm mm a f L h 1 h m 1 m n 1 n n s 1 s v w d I t u Not : Yukarıdaki taloda gösterilmeyen pompa oyutu için 'e danışınız. Pompa Ölçüleri Ayak Ölçüleri Mil Ucu Ölçüleri mm mm mm Teknik ilgilerde önceden haer vermeksizin değişiklik yapma hakkımız saklıdır.

14 GN TRSS.YURev P0 GN Serisi Yatay Milli Pompa&Motor Ölçüleri a f 5 DN h DN 1 h1 NPU i L L L Ölçü irimi milimetredir (mm) GN / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / 1,1 1,5,, 18,5 0 kw 9 d/d 1 d/d 1,1 1,5 1,5, IEC NPU L DN1 DN h1 h L a f i S L L L L M 1S S L M 1S 1S M M L L L M L 1M L Talodaki ölçüler genel referans içindir. Motor markasına göre ve farklı uygulamalarda değişiklik göstereilir Kaplin Kodu Teknik ilgilerde önceden haer vermeksizin değişiklik yapma hakkımız saklıdır.

15 GN TRSS.YURev P0 GN Serisi Yatay Milli Pompa&Motor Ölçüleri a f 5 DN h DN 1 h1 NPU i L L L Ölçü irimi milimetredir (mm) GN / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / /, 18,5 0 7 kw 9 d/d 1 d/d 1,1 1,5 1,1 1,5,, IEC NPU L DN1 DN h1 h L a f i L L M 1S S L 1S 1S M M S L L 1S M M L L M 1S L 1M L L L M 1S 1M Talodaki ölçüler genel referans içindir. Motor markasına göre ve farklı uygulamalarda değişiklik göstereilir Kaplin Kodu 91 Teknik ilgilerde önceden haer vermeksizin değişiklik yapma hakkımız saklıdır.

16 GN TRSS.YURev P0 GN Serisi Yatay Milli Pompa&Motor Ölçüleri a f 5 DN h DN 1 NPU h1 i L L L Ölçü irimi milimetredir (mm) GN / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / 18, kw 9 d/d 1 d/d 1,1 1,5 1,1 1,5, IEC NPU L DN1 DN h1 h L a f i L M 1S 1S S L 1S M M S L L L M 1S M M L 1M L M 1S 1M 1M L L M M M 1S 1M M Talodaki ölçüler genel referans içindir. Motor markasına göre ve farklı uygulamalarda değişiklik göstereilir Kaplin Kodu 1 Teknik ilgilerde önceden haer vermeksizin değişiklik yapma hakkımız saklıdır.

17 GN TRSS.YURev P0 GN Serisi Yatay Milli Pompa&Motor Ölçüleri a f 5 DN h DN 1 h1 NPU i L L L Ölçü irimi milimetredir (mm) GN / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / 9 d/d 1 d/d 18, kw 1,1 1,1 1,5,, IEC NPU L DN1 DN h1 h L a f i S M 1S 1S M S L L 1S M M L L M 1S M L 1M L L L M 1S 1M 1M L L M M S 1S 1M M L Talodaki ölçüler genel referans içindir. Motor markasına göre ve farklı uygulamalarda değişiklik göstereilir Kaplin Kodu 1 Teknik ilgilerde önceden haer vermeksizin değişiklik yapma hakkımız saklıdır.

18 GN TRSS.YURev P0 GN Serisi Yatay Milli Pompa&Motor Ölçüleri a f 5 DN h DN 1 h1 NPU i L L L Ölçü irimi milimetredir (mm) GN / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / 18, kw 9 d/d 1 d/d 1,5, 18, IEC NPU L DN1 DN h1 h L a f i L L L M L 1M L M 1S 1M 1M L L M 1S 1M M L M M S M S M L 1M 1L L 1L L S M Talodaki ölçüler genel referans içindir. Motor markasına göre ve farklı uygulamalarda değişiklik göstereilir Kaplin Kodu 1 1 Teknik ilgilerde önceden haer vermeksizin değişiklik yapma hakkımız saklıdır.

19 GN TRSS.YURev P0 GN Serisi Yatay Milli Pompa&Motor Ölçüleri a f 5 DN h DN 1 NPU h1 i L L L Ölçü irimi milimetredir (mm) kw GN 9 d/d 1 d/d / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / 18, , 18,5 18, IEC NPU L DN1 DN h1 h L a f i L L M 1S L 1M L L L M 1S 1M M L L M M S 1M M L 1M S M S M 1M 1L L S L S M M S Talodaki ölçüler genel referans içindir. Motor markasına göre ve farklı uygulamalarda değişiklik göstereilir Kaplin Kodu Teknik ilgilerde önceden haer vermeksizin değişiklik yapma hakkımız saklıdır.

20 GN TRSS.YURev P0 GN Yatay Milli Pompa&Motor Ölçüleri a f 5 DN NPU h DN 1 h1 i L L L Ölçü irimi milimetredir (mm) kw GN 9 d/d 1 d/d / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / ,5 0 18, IEC NPU L DN1 DN h1 h L a f i M 1S 1M M M M S M M L 1M 1L L 1M 1L L S M L S M M S M Talodaki ölçüler genel referans içindir. Motor markasına göre ve farklı uygulamalarda değişiklik göstereilir Kaplin Kodu Teknik ilgilerde önceden haer vermeksizin değişiklik yapma hakkımız saklıdır.

21 GN TRSS.YURev P0 GN 1 Yatay Milli Pompa&Motor Ölçüleri a f 5 DN h DN 1 h1 NPU i L L L Ölçü irimi milimetredir (mm) kw GN 1 9 d/d 1 d/d 1 / 1 / 1 / 1 / 1 / 1 / 1 / 1 / 1 / 1 / 1 / 1 / 1 / 1 / 1 / 1 / 1 / 1 / 1 / 1 / 1 / 1 / 18,5 18, IEC NPU L DN1 DN h1 h L a f i 1M M L 1M M L 1M 1L L L S M M S M S M M M L L M Talodaki ölçüler genel referans içindir. Motor markasına göre ve farklı uygulamalarda değişiklik göstereilir Kaplin Kodu 1 1 Teknik ilgilerde önceden haer vermeksizin değişiklik yapma hakkımız saklıdır.

22 GN TRSS.YURev P0 GN Serisi Yatay Milli Pompa&Motor Ölçüleri a f 5 DN h DN 1 h1 NPU i L L L Ölçü irimi milimetredir (mm) kw GN 9 d/d 1 d/d / / / / / / / / / / / / / / / / / IEC NPU L DN1 DN h1 h L a f i L S M M M S S M S M M L L L M M M Talodaki ölçüler genel referans içindir. Motor markasına göre ve farklı uygulamalarda değişiklik göstereilir Kaplin Kodu Teknik ilgilerde önceden haer vermeksizin değişiklik yapma hakkımız saklıdır.

23 GN TRSS.YURev P0 GN Serisi Yatay Milli Pompa&Motor Ölçüleri a f 5 DN h DN 1 h1 NPU i L L L Ölçü irimi milimetredir (mm) kw GN 9 d/d 1 d/d / / / / / / / / / / / / / / / / IEC NPU L DN1 DN h1 h L a f i S M M S M S S M S M M L M M M L Talodaki ölçüler genel referans içindir. Motor markasına göre ve farklı uygulamalarda değişiklik göstereilir Kaplin Kodu 1 1 Teknik ilgilerde önceden haer vermeksizin değişiklik yapma hakkımız saklıdır.

24 GN TRSS.YURev P0 Önerilen Yedek Parçalar yıl çalışma için (yılda 00 saat) önerilen yedek parçalar (set olarak). Parça Adı (Set) Mil ( elemanlarıyla komple) Çark (set) Yıpranma Halkaları Mil Burcu Mekanik Salmastra (set) *1 Yumuşak Salmastra (set) * Oring (set) Rulman Sistemdeki Asil ve Yedek Pompa Sayısı Yedek Parça Adedi 1 1 % % %0 1 % % %1 1 6 %0 % *1: Mekanik salmastralı modellerde *: Yumuşak salmastralı modellerde Sipariş Verileri Bir pompanın her türlü ayrıntısının satın alma sürecinde satıcıya/üreticiye verilmesi çok önemlidir. Firmamız, talep sırasında ilinmesi gerekenleri her ir tip pompa için ayrı ir form altında toplamış ve ihtiyaç sahiinin u formu doldurmasını talep etmektedir. Unutulmamalıdır ki ir pompanın kalitesi doğru seçilmesi ile doğrudan orantılıdır. Teknik ilgilerde önceden haer vermeksizin değişiklik yapma hakkımız saklıdır.

25 GN TRSS.YURev P0 TEKLİF TALEP FORMU TARİH BASILACAK SIVI VE ÖZELLİKLERİ Akışkanın cinsi Aşındırıcılar ( Mekanik Kimyasal ) Kullanım amacı Ph Akışkan Sıcaklığı Yoğunluk kg/dm Vizkozite mm/sn Dış Ortam Sıcaklığı ºC Diğer özellikler POMPA VE ÖZELLİKLERİ Pompa Tipi Miktar ( Asıl + Yedek ) UÇTAN EMİŞLİ TEK KADEMELİ SANTRİFUJ POMPA Konfigürasyon Pozisyonlama YATAY DİKEY Dönüş Yönü ( Motor tarafından akıldığında ) SAAT YÖNÜ SAAT TERSİNE Pompa Deisi m³/saat Pompa Deisi lt/sn H top (Toplam manometrik yükseklik ) mss H top = H geo. opt. + H tes + H sür + H cık H geo. Min ( Min. Geometrik Yükseklik ) mss H tes Vana, dirsek vs kayıpları mss H geo. Max ( Max. Geometrik Yükseklik ) mss H sür Boru sürtünme kayıpları mss H geo. opt ( Optimum Geo.Yükseklik ) mss H cık Çıkış asıncı kayı Devir Sayısı d/d Değişken devir uygulaması Emme Şekli Emme Yüksekliği ( + ) mss Emme Yüksekliği ( ) mss NPSH mevcut mss NPSH gerekli mss P eff. ( İşletme noktasında ) Kw P mot ( Motor anma gücü ) Kw P max Kw EGS kw/whp Emme Flanşı Sistem Verimi % Basma Flanşı Pompa Verimi % Yatak Tipi Yatak Soğutması Kaplin STANDART İSTENİYOR İSTENİYOR YEMLEMELİ AĞIR HİZMET İSTENMİYOR İSTENMİYOR Yatak Yağlama Yatak Sıcaklık Kontrolu ) Kaplin Tipi EMMELİ (PT SIVI VAR İSTENİYOR YOK GRES mss İSTENMİYOR Şase İSTENİYOR İSTENMİYOR Şase tipi Dış Boya Özellikleri Hidrolik yüzey kaplaması Renk Seçeneği Özel Renk RAL Salmastra Salmastra Yıkama soğutma planı Mekanik Salmastra ise Pompa Şase Bağlantı ekseni İSTENİYOR İSTENMİYOR YUMUŞAK MEKANİK TEKLİ ÇİFTLİ 1 / Teknik ilgilerde önceden haer vermeksizin değişiklik yapma hakkımız saklıdır.

26 GN TRSS.YURev P0 TEKLİF TALEP FORMU TARİH POMPA MALZEME KOMBİNASYONU Salyangoz Gövde ( no.1 ) Salmastra kutusu ( no.) Çark ( no. ) Yıpranma halkası ( no.5 ) Yatak, yatak kapağı, ( no.71 ) Salmastra Burcu( no. ) Glen, sulama halkası, askı urcu ( no.516) Bağlantı elemanları Pompa mili( no.8 ) Mil Burcu ( no.1 ) Yataklama rulman tipi ( no.9/10 ) Salmastra Markası ( no.17a ) Kamalar Oring Rulman Markası DİĞER POMPA YEDEK PARÇA TALEBİ Resim No PARÇA İSMİ ADET SET Açıklama : İstenen yedek parca isim ve resim noları size u form ekinde sağlanan patlatılmış resimden seçeilirsiniz. Yukarıda teklifedilen n sayıda pompa için toplam yedek parca sayısını vermelisiniz. /

27 GN TRSS.YURev P0 TEKLİF TALEP FORMU TARİH VARSA KABUL TESTLERİ Pompa kendi motoru ile test edilecek EVET HAYIR Test motorunu kim sağlayacak MÜŞTERİ Performans testi NPSH testi VAR YOK VAR YOK Testin Yapılacağı Yer FAB. DIŞ LAB. Pompa düşük devirde test edilecek EVET HAYIR Örnekleme ( % ) Düşük devir kaul oranı ( % ) Nezaretli Hidrostatik test Sertifikalı EVET HAYIR EVET HAYIR Testin Yapılacağı Yer VAR YOK FAB. DIŞ LAB. Hidrostatik test süresi dk Hidrostatik test asıncı ar Nezaretli Sertifikalı EVET HAYIR EVET HAYIR Örnekleme Balans Testi Nezaretli Testin Yapılacağı Yer VAR YOK FAB. DIŞ LAB. Sertifikalı EVET HAYIR EVET HAYIR Örnekleme Motor Testi Testin Yapılacağı Yer VAR YOK FAB. DIŞ LAB. Malzeme kimyasal analiz VAR YOK Virasyon testi VAR YOK Malzeme mekanik testler Hasarlı Test VAR YOK VAR YOK Gürültü testi VAR YOK Hasarlı Test Masrafı kime ait MÜŞTERİ Diğer VARSA KABUL TESTLERİ GÖZLEMCİ MASRAFLARI Gözlemci + Refakatçi Sayısı Şehirler Arası Ulaşım MÜŞTERİ Şehir içi tranferler MÜŞTERİ Konaklama MÜŞTERİ Öğle Yemekleri MÜŞTERİ Akşam yemekleri MÜŞTERİ Gala Yemeği MÜŞTERİ DİĞER İSTENEN SERTİFİKALAR TSE EVET HAYIR CE EVET HAYIR ISO 010 EVET HAYIR ISO 01 EVET HAYIR ISO 100 EVET HAYIR EVET HAYIR Diğer İŞLETME BAKIM TALİMATIGARANTİ BELGESİ SEVKİYAT BİLGİLERİ SEVK ŞEKLİ AMBAR İLE SEVK ADRESİNE / UCRET ALICI ÖDER NAKLİYE SİGORTASI MÜŞTERİ TESLİM YERİ FABRİKAMIZ AMBARI AMBALAJ ŞEKLİ SEVK ADRESİ / Teknik ilgilerde önceden haer vermeksizin değişiklik yapma hakkımız saklıdır.

28 GN TRSS.YURev P0 TEKLİF TALEP FORMU TARİH ELEKTRİK MOTORU VE ÖZELLİKLERİ Motor tipi ve Markası Miktar ( Asıl + Yedek ) Verimlilik Sınıfı IE 1 IE IE Devir Sayısı (d/d) Motor Gücü (KW) kw Güç faktörü Cos Gerilim Volt Verim Tam yük (/) % Frekans Hz Verim %75 Yük (/) % Soğutma Sistemi VAR YOK Yapı Koruma sınıfı İzolasyon sınıfı Motor yol verici cinsi ve özelliği Motor sargı sıcaklığı limitleme (PTC ) VAR YOK Motor yataklarında sıcaklık kontrolu (PT ) VAR YOK Isole motor rulmanı VAR YOK Motor çalışma kotu mt Çevre sıcaklığı ºC Pompaya akuplaj şekli ELASTİK KAPLİN Motor ısıtıcı dirençleri VAR YOK Özel Motor soğutma sistemi Motor Tedarikçisi VAR YOK MÜSTERİ DİĞER MOTOR YEDEK PARÇA TALEBİ Resim No PARÇA İSMİ ADET SET Açıklama : İstenen yedek parça isim ve resim noları size u form ekinde sağlanan patlatılmış resimden seçeilirsiniz. Yukarıda teklif edilen n sayıda motor için toplam yedek parça sayısını vermelisiniz. DİĞERLER AÇIKLAMALARI Diğer 1 Diğer Diğer Diğer Diğer 5 Diğer 6 / Teknik ilgilerde önceden haer vermeksizin değişiklik yapma hakkımız saklıdır.

29 GN TRSS.YURev P0 İnnovasyon > Tasarım > Üretim > Test > Sevkiyat > Servis Teknik ilgilerde önceden haer vermeksizin değişiklik yapma hakkımız saklıdır.

30 tecrüe ve kalite u adreste Farika / Factory: 1 Sk. No.7 A.O.S.B Çiğli İzmir / TÜRKİYE Telefon / Phone: + () Faks / Fax: + () faceook.com/seppump twitter.com/seppump GN TRSS.YURev P0

SKM ÇOK KADEMELİ SANTRİFÜJ POMPALAR. MONTAJ, İŞLETME, BAKIM ve ONARIM KILAVUZU. Pompa Tipi :... Pompa Seri No :... Man. Yükseklik :...

SKM ÇOK KADEMELİ SANTRİFÜJ POMPALAR. MONTAJ, İŞLETME, BAKIM ve ONARIM KILAVUZU. Pompa Tipi :... Pompa Seri No :... Man. Yükseklik :... SKM SKM ÇOK KADEMELİ SANTRİFÜJ POMPALAR MONTAJ, İŞLETME, BAKIM ve ONARIM KILAVUZU Pompa Tipi :... Pompa Seri No :... Debi :...m³/h Man. Yükseklik :...m Motor Gücü :...kw Devir Sayısı :...d/dak BK SKM 0

Detaylı

Arsen. ARSEN KİTAP (Tüm Ürünler) -2015 yayını- C U R L LISTED EN ISO 10380 PRODUCED AND TESTED ISO 9001:2008 OHSAS 18001

Arsen. ARSEN KİTAP (Tüm Ürünler) -2015 yayını- C U R L LISTED EN ISO 10380 PRODUCED AND TESTED ISO 9001:2008 OHSAS 18001 QUALITY MANAGEMENT SYSTEM CERTIFIED HEALTH & SAFETY MANAGEMENT SYSTEM Arsen ARSEN KİTAP (Tüm Ürünler) -2015 yayını- ISO 9001:2008 REGISTERED COMPANY C U R L LISTED US EN ISO 10380 PRODUCED AND TESTED OHSAS

Detaylı

TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU ELEKTRĐKLĐ SU MOTORLARI

TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU ELEKTRĐKLĐ SU MOTORLARI TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU ELEKTRĐKLĐ SU MOTORLARI GĐRĐŞ Öncelikle POLDAP markasını seçtiğiniz için teşekkür ederiz. Elinizde bulunan kılavuzda 5, 6, 7, 8, 10 grubu ELEKTRĐKLĐ SU MOTORLARI hakkında gerekli

Detaylı

TÜRKİYE ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş. MALZEME YÖNETİMİ VE SATINALMA DAİRE BAŞKANLIĞI

TÜRKİYE ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş. MALZEME YÖNETİMİ VE SATINALMA DAİRE BAŞKANLIĞI TÜRKİYE ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş. MALZEME YÖNETİMİ VE SATINALMA DAİRE BAŞKANLIĞI ORTA GERİLİM AYIRICILARI TEKNİK ŞARTNAMESİ NİSAN, 1996 2013 REVİZE ORTA GERİLİM AYIRICILARI TEKNİK ŞARTNAMESİ İÇİNDEKİLER BÖLÜM

Detaylı

NFPA 20 ye Uygun Yangın Pompaları

NFPA 20 ye Uygun Yangın Pompaları NFPA 20 ye Uygun Yangın Pompaları NFPA 20 standardı, yangından korunma için sabit pompaların tesisatı ile ilgili gerekenleri tanımlayan ve dünyada bu konuda en çok benimsenmiş, yangın söndürme sistemlerinde

Detaylı

BARAJLAR VE HİDROELEKTRİK SANTRALLER YAPISAL TASARIM REHBERİ

BARAJLAR VE HİDROELEKTRİK SANTRALLER YAPISAL TASARIM REHBERİ T.C. ORMAN VE SU İŞLERİ BAKANLIĞI DEVLET SU İŞLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ BARAJLAR VE HİDROELEKTRİK SANTRALLER YAPISAL TASARIM REHBERİ REHBER NO: 006 EKİM 2012 ANKARA ÖNSÖZ Birçok medeniyetin kesişme noktası

Detaylı

ÇOK NOKTALI BAĞLAMA SİSTEMLERİ İLE İLGİLİ KURALLAR

ÇOK NOKTALI BAĞLAMA SİSTEMLERİ İLE İLGİLİ KURALLAR ÇOK NOKTALI BAĞLAMA SİSTEMLERİ İLE İLGİLİ KURALLAR Cilt D Kısım 70 Çok Noktalı Bağlama Sistemleri ile İlgili Kurallar 2009 TÜRK LOYDU Merkez Ofisi Postane Mah. Tersaneler Cad. No:26 Tuzla 34944 İSTANBUL

Detaylı

YÜKSEK YAPILARDA TESİSAT VE PRATİK BİLGİLER

YÜKSEK YAPILARDA TESİSAT VE PRATİK BİLGİLER 235 YÜKSEK YAPILARDA TESİSAT VE PRATİK BİLGİLER Rüknettin KÜÇÜKÇALI ÖZET Yüksek yapılar, Batı da olduğu gibi, Türkiye de de büyük şehirlerde daha yaygın olarak kullanılmaya başlanan bir yapı cinsidir.

Detaylı

Fisher EWD, EWS ve EWT Valfler - NPS 12 x 8 Ebat

Fisher EWD, EWS ve EWT Valfler - NPS 12 x 8 Ebat Bakım Kılavuzu EW Valf Fisher EWD, EWS ve EWT Valfler - NPS 12 x 8 Ebat İçindekiler Giriş... 1 Kılavuzun Kapsamı... 1 Açıklama... 3 Teknik Özellikler... 3 Eğitim Hizmetleri... 4 Kurulum... 4 Ters Globe

Detaylı

1.Redüktör seçimi nasıl yapılmalı, en önemli seçim kriterleri nelerdir?

1.Redüktör seçimi nasıl yapılmalı, en önemli seçim kriterleri nelerdir? Servis Faktörü / Service Factor / Betriebsfaktor Günlük Çalışma Süresi Operating Time hour / Day Laufzeit Std. / Tag 24 16 8 4 1.9 1.8 1.7 1.6 1.8 1.7 1.6 1.3 1.2 1.7 1.6 1.3 1.2 1.1 1 1.3 1.2 1.1 1.0

Detaylı

OneGear MV SMC Flex Solid-State (Katı Hal) Motor Kontrol Cihazı (10 15 kv) Bültenler 7760, 7761, 7762 ve 7763 Teknik Veriler

OneGear MV SMC Flex Solid-State (Katı Hal) Motor Kontrol Cihazı (10 15 kv) Bültenler 7760, 7761, 7762 ve 7763 Teknik Veriler OneGear MV SMC Flex Solid-State (Katı Hal) Motor Kontrol Cihazı (10 15 kv) Bültenler 7760, 7761, 7762 ve 7763 Teknik Veriler Önemli Kullanıcı Bilgileri Katı hal ekipmanları, elektromekanik ekipmanlara

Detaylı

I-769P-TUR. FireLock NXT Ön Tepkili Vana UYARI MONTAJ, BAKIM VE TEST KILAVUZU

I-769P-TUR. FireLock NXT Ön Tepkili Vana UYARI MONTAJ, BAKIM VE TEST KILAVUZU 776 SERİSİ DÜŞÜK BASINÇLI AKTÜATÖRLÜ «NON-INTERLOCKED» (KİLİTLEMESİZ) PNÖMATİK BOŞATMA 776 SERİSİ DÜŞÜK BASINÇLI AKTÜATÖRLÜ VE 753-E SERİSİ SOLENOİD VANALI «NON-INTERLOCKED» (KİLİTLEMESİZ) PNÖMATİK/ELEKTRİKLİ

Detaylı

* Mak.Müh.Uğur ÖZKARA, Yük.Mak.Müh.Kadir ÇELİK, TTK Maden Makinaları Fabrika İşletme Müdürlüğü

* Mak.Müh.Uğur ÖZKARA, Yük.Mak.Müh.Kadir ÇELİK, TTK Maden Makinaları Fabrika İşletme Müdürlüğü BÖLÜM 8... AÇIK İŞLETMELERDE SU ATIMI VE TULUMBALAR... 8. HİDROLİK ENERJİ... 8.. Potansiyel Enerji... 8...a Seviye (Konum) Enerjisi... 8...b Basınç Enerjisi... 3 8.. Kinetik Enerji... 4 8..3 Toplam Enerjİ...

Detaylı

İTHAL ARA ÜRÜN ÜRETİLEBİLİRLİĞİ PROJESİ RAPORU Haziran 2012

İTHAL ARA ÜRÜN ÜRETİLEBİLİRLİĞİ PROJESİ RAPORU Haziran 2012 İTHAL ARA ÜRÜN ÜRETİLEBİLİRLİĞİ PROJESİ RAPORU Haziran 2012 İTHAL ARA ÜRÜN ÜRETİLEBİLİRLİĞİ PROJESİ RAPORU HAZIRLAYANLAR Emel KÖŞKER Mukaddes EREL Ömer Faruk DAĞLIOĞLUGİL Haziran 2012 Not: Bu rapor T.C.

Detaylı

TÜRK STANDARDI TURKISH STANDARD

TÜRK STANDARDI TURKISH STANDARD TÜRK STANDARDI TURKISH STANDARD Bu standard metni 10 Nisan 2007 tarihli TSE Teknik Kurul toplantısında kabul edilerek yürürlüğe girmiş olup metin üzerindeki redaksiyonel düzeltmeler devam etmektedir. TS

Detaylı

TÜRKİYE ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş. AR-GE PLANLAMA VE DIŞ İLİŞKİLER DAİRESİ BAŞKANLIĞI

TÜRKİYE ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş. AR-GE PLANLAMA VE DIŞ İLİŞKİLER DAİRESİ BAŞKANLIĞI TÜRKİYE ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş. AR-GE PLANLAMA VE DIŞ İLİŞKİLER DAİRESİ BAŞKANLIĞI LED IŞIK KAYNAKLI YOL AYDINLATMA ARMATÜRLERİ TEKNİK ŞARTNAMESİ TEDAŞ-ARGEP/2010-057.B Eylül-2010 Revize Aralık 2013 Revize

Detaylı

RÜZGAR TÜRBİNLERİNİN DURUM İZLEME SİSTEMLERİNİ SERTİFİKALANDIRMA ESASLARI

RÜZGAR TÜRBİNLERİNİN DURUM İZLEME SİSTEMLERİNİ SERTİFİKALANDIRMA ESASLARI RÜZGAR TÜRBİNLERİNİN DURUM İZLEME SİSTEMLERİNİ SERTİFİKALANDIRMA ESASLARI Cilt F Kısım 202 Rüzgar Türbinlerinin Durum İzleme Sistemlerini Sertifikalandırma Esasları 2010 TÜRK LOYDU Merkez Ofisi Postane

Detaylı

TEDAŞ-MLZ(GES)/2015-061(TASLAK) TÜRKİYE ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş. GENEL MÜDÜRLÜĞÜ DOĞRU AKIM (DC) TOPLAMA PANOSU TEKNİK ŞARTNAMESİ

TEDAŞ-MLZ(GES)/2015-061(TASLAK) TÜRKİYE ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş. GENEL MÜDÜRLÜĞÜ DOĞRU AKIM (DC) TOPLAMA PANOSU TEKNİK ŞARTNAMESİ TÜRKİYE ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş. GENEL MÜDÜRLÜĞÜ DOĞRU AKIM (DC) TOPLAMA PANOSU TEKNİK ŞARTNAMESİ - 2015 İÇİNDEKİLER 1. GENEL 1.1. Konu ve Kapsam 1.2. Standartlar 1.3. Yönetmelikler 1.4. Çalışma Koşulları

Detaylı

NXAIR, NXAIR M ve NXAIR P, 24 kv a kadar Hava İzolasyonlu Orta Gerilim Dağıtım Panosu

NXAIR, NXAIR M ve NXAIR P, 24 kv a kadar Hava İzolasyonlu Orta Gerilim Dağıtım Panosu NXAIR, NXAIR M ve NXAIR P, 24 kv a kadar Hava İzolasyonlu Orta Gerilim Dağıtım Panosu Orta Gerilim Dağıtım Panosu HA 25.71 2011 Kataloğu Answers for energy. R-HA25-338 tif Uygulama Endüstri R-HA25-340.tif

Detaylı

Village Marine Su Yapıcıları ve Ters Ozmoz Su Arıtma Sistemleri

Village Marine Su Yapıcıları ve Ters Ozmoz Su Arıtma Sistemleri Village Marine Su Yapıcıları ve Ters Ozmoz Su Arıtma Sistemleri Parker Hannifin Corporation ENGINEERING YOUR SUCCESS. En Zengin 300 şirket arasında yer alan ve 48 ülkede müşterileri bulunan Parker Hannifin

Detaylı

TAVİZ YOK ATIK SU TRANSFERİNDE EN YÜKSEK TOPLAM VERİMLİLİK

TAVİZ YOK ATIK SU TRANSFERİNDE EN YÜKSEK TOPLAM VERİMLİLİK grundfos se & sl ranges SERİSİ DALGIÇ TİP VE KURU MONTAJLI ATIK SU POMPALARI 0.9-30 kw 2, 4, 6 KUTUPLU 50Hz TAVİZ YOK ATIK SU TRANSFERİNDE EN YÜKSEK TOPLAM VERİMLİLİK ATIK SU TRANSFERİNDE EN SON TEKNOLOJİ

Detaylı

Kontrol sistemleri. Hidrolik Kalkanlara Destek İçin. www.dat-bergbau.de

Kontrol sistemleri. Hidrolik Kalkanlara Destek İçin. www.dat-bergbau.de Türkiye Temsilciliği: International Business and Policy Development DAT Bergbautechnik GmbH Am Schornacker 61 D-46485 Wesel Tel. +49 281-20 67 17-0 Faks +49 281-20 67 17-60 info@dat-bergbau.de www.dat-bergbau.de

Detaylı

TEHLİKELİ MADDE VE KOMBİNE

TEHLİKELİ MADDE VE KOMBİNE TSE Tehlikeli Madde ve Kombine Taşımacılık Müdürlüğü PORTATİF (TAŞINABİLİR) TANKLAR İLE BM SERTİFİKALI ÇOK ELEMANLI GAZ KONTEYNERLERİNİN (ÇEGK) TASARIM ONAY, İLK MUAYENE VE PERİYODİK Bu belge, tehlikeli

Detaylı

Orta Gerilim AC Sürücüleri Seçim Kılavuzu. PowerFlex 7000 Direct-to-Drive Teknolojisi Hava soğutmalı Sıvı soğutmalı

Orta Gerilim AC Sürücüleri Seçim Kılavuzu. PowerFlex 7000 Direct-to-Drive Teknolojisi Hava soğutmalı Sıvı soğutmalı Orta Gerilim AC Sürücüleri Seçim Kılavuzu PowerFlex 7000 Direct-to-Drive Teknolojisi Hava soğutmalı Sıvı soğutmalı POWERFLEX 7000 ORTA GERILIM AC SÜRÜCÜLERI 200 bg'den 34.000 bg'ye (150 kw'den 25.400 kw'ye)

Detaylı

8BT2 Tipi 36 kv, 31.5 ka e Kadar Arabalı, Hava İzoleli

8BT2 Tipi 36 kv, 31.5 ka e Kadar Arabalı, Hava İzoleli www.siemens.com.tr/8bt2 8BT2 Tipi 36 kv, 31.5 ka e Kadar Arabalı, Hava İzoleli Orta Gerilim Dağıtım Panosu Katalog HA 26.41.TR - 2012 Answers for infrastructure and cities. 2 8BT2 Tipi Siemens HA 26.41.TR

Detaylı

Üç adımda sahip olmak istediğiniz makineye

Üç adımda sahip olmak istediğiniz makineye Setaltı bulaşık makineleri UC Serisi Üç adımda sahip olmak istediğiniz makineye UC-XL UC-L UC-M UC-S Önsöz Değerli gastronomlar, Son yıllarda gastronomi dünya çapında hızla değişim ve gelişim gösterdi.

Detaylı

Su ile soğutulan tip trifaze endüksiyon motorlar W Serisi- Kafesli rotor

Su ile soğutulan tip trifaze endüksiyon motorlar W Serisi- Kafesli rotor Motorlar Enerji Otomasyon Boyalar Su ile soğutulan tip trifaze endüksiyon motorlar W Serisi- Kafesli rotor Kurulum, Kullanım ve Bakım Kılavuzu Kurulum, Kullanım ve Bakım Kılavuzu Belge no: 11381817 Model:

Detaylı

DOĞRU BOYA SİSTEMİ NASIL SEÇİLMELİ Korozyona karşı koruyucu boyalar için ISO 12944 standardına uygun temel esaslar ve sistemler

DOĞRU BOYA SİSTEMİ NASIL SEÇİLMELİ Korozyona karşı koruyucu boyalar için ISO 12944 standardına uygun temel esaslar ve sistemler DOĞRU BOYA SİSTEMİ NASIL SEÇİLMELİ Korozyona karşı koruyucu boyalar için ISO 12944 standardına uygun temel esaslar ve sistemler Giriş Bu çalışmanın amacı yapınızı korozyona karşı korumada en uygun Hempel

Detaylı

24kV a kadar ORTA GERİLİM METAL-CLAD ARABALI, VAKUM KESİCİLİ MODÜLER HÜCRE TEKNİK ÖZELLİKLERİ

24kV a kadar ORTA GERİLİM METAL-CLAD ARABALI, VAKUM KESİCİLİ MODÜLER HÜCRE TEKNİK ÖZELLİKLERİ 24kV a kadar ORTA GERİLİM METAL-CLAD ARABALI, VAKUM KESİCİLİ MODÜLER HÜCRE TEKNİK ÖZELLİKLERİ 1 İÇİNDEKİLER 1. KAPSAM 2. GENEL 2.1 STANDARTLAR VE YÖNETMELİKLER 2.2 ÇALIŞMA ŞARTLARI 2.3 DOKÜMANTASYON 3.

Detaylı

Ürün Kataloğu Yük Hücreleri Montaj Kitleri

Ürün Kataloğu Yük Hücreleri Montaj Kitleri Ürün Kataloğu Ürün Kataloğu Yük Hücreleri Montaj Kitleri İndeks Yük Hücreleri Lama Tipi Yük Hücreleri BB BS SBS SSB 16 20 50 100 200 kg 18 200 500 1000 2000 kg 20 200 500 1000 2000 kg 22 1000 2000 5000

Detaylı