NİSAN-MAYIS-HAZİRAN 2007 BÜLTENİ AYDIN MESLEK YÜKSEKOKULU PROGRAMLARININ TEKNİK VE TURİSTİK GEZİLERİ

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "NİSAN-MAYIS-HAZİRAN 2007 BÜLTENİ AYDIN MESLEK YÜKSEKOKULU PROGRAMLARININ TEKNİK VE TURİSTİK GEZİLERİ"

Transkript

1 NİSAN-MAYIS-HAZİRAN 2007 BÜLTENİ AYDIN MESLEK YÜKSEKOKULU PROGRAMLARININ TEKNİK VE TURİSTİK GEZİLERİ İKTİSADİ VE İDARİ PROGRAMLAR PAZARLAMA PROGRAMI: Yüksekokulumuz İktisadi ve İdari Program Bölümü Pazarlama Programı II. sınıf öğrencileri 2 Mayıs 2007 tarihinde Yrd. Doç. Dr. Abdullah TANRISEVDİ nezaretinde Market Pazarlamacılığı dersi kapsamında Aydın da faaliyet gösteren Kipa Alışveriş Merkezi ve Teknosa Bilişim Mağaza sında ders uygulaması gerçekleştirdiler. Öğrencilerimiz sözü edilen işletmelerde uygulanan fiyatlama yöntemleri, ürün sergileme örnekleri ve satıcı davranışları konularında kendilerine daha önceden verilen gözlem formlarını kullanarak, kuramsal şekilde edindikleri bilgileri uygulama alanı ile karşılaştırma çalışması gerçekleştirdiler. Yine İktisadi ve İdari Program Bölümünde okuyan 72 öğrencimiz 17 Mayıs 2007 tarihinde öğretim elemanlarından Yrd. Doç. Dr. Abdullah TANRISEVDİ, Öğr. Gör. Betül ÖNGEN, Okt. Sibel TORÇUN ve Özlem İRİK nezaretinde düzenlenen Aphrodisias-Denizli-Pamukkale gezisine katıldılar. Profesyonel bir turist rehberinin anlatımları ile gerçekleştirilen gezi sonrasında öğrencilerimiz Aydın ili çevresinde kurulmuş bulunan antik kentler ve dünyada bir başka eşi olmayan Pamukkale Travertenleri hakkında önemli bilgiler edindiklerini ifade ettiler. TEKNİK PROGRAMLAR BİLGİSAYAR TEKNOLOJİSİ ve PROGRAMLAMA PROGRAMI: Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama Programı; I. sınıf öğrencileri 2 Mayıs 2007 tarihinde Öğr. Gör. Taner KARATAŞ ile birlikte üniversitemiz Bilgi İşlem Daire Başkanlığı nı ziyaret ettiler. Ziyaret sırasında öğrencilerimize üniversitemiz network yapısı, web ve programlama teknolojileri hakkında bilgiler verildi. Verilen bilgiler ile mesleki bilgilerini artıran öğrencilerimiz, staj olanakları hakkında da bilgi sahibi oldular.

2 ELEKTRİK VE ENDÜSTRİYEL ELEKTRONİK PROGRAMLARI: Elektrik ve Endüstriyel Elektronik Programları; 29 Mart 2007 tarihinde Fabrika İmalat Teknikleri dersi kapsamında Yıldırım El-San Elektrik Panoları Tic. Ltd Şt ne program koordinatörleri Öğr. Gör. Murat ÇAĞLAR, Öğr. Gör. Tayfun MAVİOĞLU ve Öğrt. Ahmet GÜNGÖR tarafından bir gezi düzenlendi. Geziye Elektrik ve Endüstriyel Elektronik Programının II. sınıf öğrencileri katıldılar. Gezi sırasında fabrika imalatı ve üretimi, elektrik motor ve sürücüleri, elektrikli pano imalatı ve üretim aşamaları konusunda fabrika ortakları Cem YILDIRIM ve Caner YILDIRIM ile görüşüldü. Fabrikanın üretimi durdurularak pano imalatının sac aksamından boyama işlemine kadar tüm aşamalar detaylı olarak yetkililer tarafından gösterildi. Aynı programlarımız 12 Nisan 2007 tarihinde Tamamlayıcı Elektrik Servis ve Sistemleri dersinin uygulaması olarak Pekpan Ltd. Şti fabrikasına bir gezi düzenlediler. Geziye Elektrik ve Endüstriyel Elektronik Programları II. sınıf öğrencileri katıldılar. Gezi sırasında fabrika mühendisleri Bilgin YAĞCI ve Levent GÖRAL ile görüşüldü. Yetkililerden fabrikanın işleyişi ve üretimi hakkında bilgi alındı. Ayrıca fabrika etrafında bulunan 3 adet radyoaktif paratoner ve fabrika içi havalandırma tertibatı da ayrıntılarıyla incelendi. Yine okulumuz Elektrik Programı tarafından 03 Mayıs 2007 tarihinde Elektrik Enerjisi Üretimi, İletimi ve Dağıtımı dersinin uygulaması olarak Kemer Hidroelektrik Santrali ne bir gezi düzenlendi. Geziye Elektrik Programı II. sınıf öğrencileri katıldılar. Kemer Hidroelektrik Santralinin öncelikli amacının sulama olduğu, eğer gerekli görülürse elektrik enerjisi üretimi yaptığı barajın beton ağırlık baraj tipinde inşa edildiği, elektrik enerjisinin üretildiği üç adet jeneratörün çalışma sistemi ve üretilen enerjinin sisteme nasıl verileceği hakkında bilgiler alındı. Tüm bu geziler sayesinde öğrencilerimiz derste öğrendikleri teorik bilgileri fabrika ortamında gözleme ve inceleme imkânı buldular.

3 İNŞAAT PROGRAMI: İnşaat Programı öğrencileri Öğr. Gör. Hasan BARIŞIK koordinatörlüğünde İstanbul da gerçekleştirilen Yapı Uluslararası Yapı Malzemeleri, İnşaat Teknolojileri ve Yapı Yenileme Fuarı na katıldılar. Öğrencilerimizin yeni yapı malzemelerini, yapı teknolojilerini yakından incelemeleri, inşaat sektöründeki firmaları tanımaları, aynı zamanda yapı malzemelerini görerek incelemeleri ve üreticilerden bilgi almaları sağlandı. Gezi dönüşünde Çanakkale, Gelibolu Yarımadası gezildi ve şehitlik ziyaret edildi. MAKİNE PROGRAMI: Makine Programı; 5 Mayıs 2007 tarihinde Program Koordinatörü Öğr. Gör. Yüksel AYDOĞAN nezaretinde II. sınıf öğrencilerinin katıldığı İzmir de yapılan 3T Uluslararası Metal İşleme, Kalıp ve Otomasyon Teknolojileri Fuarı na gezi düzenledi. Gezi; Makine Programında eğitim esnasında verilen bilgilerin, günlük hayatta uygulamalarının, teorik halden görsel hale dönüştürülmesi amacıyla gerçekleştirildi. Gezi dönüşünde bu gezi kapsamında Efes Antik Kenti ve Şirince Köyü ziyaret edildi.

4 MAKİNE RESİM KONSTRÜKSİYON PROGRAMI: Makine Resim Konstrüksiyon Programı; 2. sınıf öğrencilerinin Makine Resim Konstrüksiyon-II, Takım Tezgahları ve Mesleki Uygulama ve Proje dersi ile ilgili uygulamaları yerinde görebilmeleri amacı ile 05 Nisan 2007 tarihinde Atça da faaliyet gösteren Maksan Dişli Fabrikası na Program öğretim elemanları Öğr. Gör. Murat ÖZTÜRK, Öğr. Gör. Ahmet Özcan GÜL, Öğr. Gör. Serap KARAGÖZ ve Öğretmen Evren Barış KAYHAN rehberliğinde teknik gezi düzenledi. Gerçekleştirilen teknik gezi ile öğrencilerin dişli sistemleri, dişli üretim yöntemleri ve kaynaklar hakkında bilgilendirilmeleri sağlandı. Ayrıca gidiş ve dönüşte Sultanhisar Nysa ve Yenipazar Yörük Ali Efe müzesine uğranarak öğrencilerimizin Aydın ilini tarihi yönleri ile de tanımaları olanağı yaratıldı. Aynı Programımız, 5 Mayıs 2007 tarihinde İzmir de düzenlenen 3T Uluslar Arası Metal İşleme, Kalıp ve Otomasyon Teknolojileri Fuarı na katıldı. Öğretim elemanları Öğr. Gör. Ahmet Özcan GÜL, Öğr. Gör. Serap KARAGÖZ, Öğr. Gör Murat ÖZTÜRK ve program öğrencilerinin katıldığı fuarda, makine tasarımı ve makine üretimi konularında faaliyet gösteren yerli ve yabancı firmalarla, gelişen teknolojiye paralel olarak işbirliğinin geliştirilmesi düşüncesi ile görüşmeler yapılarak öğrencilerle birlikte fuar gezildi. Daha sonra dönüşte Selçuk ta bulunan Meryem Ana, Efes ve Şirince Köyü ziyaret edildi.

5 MOBİLYA ve DEKORASYON PROGRAMI: Mobilya ve Dekorasyon Programı; 29 Mart 2007 tarihinde Öğr. Gör. Aydın ONGAN nezaretinde I. sınıf öğrencileri Denizli karayolu üzerinde faaliyetlerini sürdürmekte olan Astaş Çelik Kapı Ve Culina Mutfak&Kapı fabrikasına gezi düzenledi. Öğrenciler, CNC Freze makinelerinde mutfak ve oda kapıları ile mutfak dolap kapaklarının üretimini yerinde görme fırsatı buldular. CNC teknolojisi ile çalışan makinelerin çalışma prensipleri ve üretim metotları hakkında fabrika Genel Müdürü Ahmet ZOROĞLU tarafından bilgilendirildiler. Ayrıca, makinede bir kapının nasıl imal edildiği öğrenciler tarafından yoğun bir ilgi ile izlendi. OTOMOTİV PROGRAMI: Otomotiv Programı; I. ve II. sınıf öğrencileri Öğr. Gör. A. Fatih HACIYUSUFOĞLU koordinatörlüğünde 16 Mayıs tarihinde Safkar Ege Soğutmacılık Klima Tic. A.Ş yi ziyaret ederek, İzmir de düzenlenen 2007 İzmir Oto Fuarı na katıldılar. Safkar A.Ş. de yetkililer tarafından şirket ve faaliyetleri hakkında bilgi verildi. Fabrikanın üretim birimleri gezildi. Daha sonra İzmir fuar alanında yapılan Otomotiv Fuarına katıldılar. Fuarda sektörde çalışan meslek kuruluşları ile görüşüldü, çeşitli otomobil model ve markaları hakkında yetkililerden bilgi alındı. AYDIN MESLEK YÜKSEKOKULU OTOMOTİV PROGRAMI OTO-BAKIM SERVİS ATÖLYESİ HİZMETE GİRDİ Yüksekokulumuzda Nisan ayından itibaren döner sermaye kapsamında Oto-Bakım Servis Atölyesi hizmete girdi. Servis hizmetleri kapsamında oto iç-dış yıkama, oto klima bakım ve gaz dolumu, karbon temizleme (carbon clean), motor yağ değişimi, kaporta pasta cila, akü bakımı ve diğer bakımlar son sistem cihazlarla yapılmaktadır. Oto-Bakım Servis Atölyesine Üniversitemiz personeli yoğun ilgi göstermektedir. Sunulan bu hizmetten son derece olumlu geri bildirimler alınmaktadır.

6 TEKSTİL PROGRAMI: Tekstil Programı; Öğr. Gör. Zekiye ÇAMLICA koordinatörlüğünde beş öğretim elemanı ve öğrenciler ile birlikte 24 Mayıs 2007 tarihinde Söktaş Tekstil Fabrikası na gezi düzenledi. Gezide Söktaş Eğitim Servisi sorumlusu Elif ESKİTMEZ tarafından bilgi verildi. Ardından küçük gruplar halinde işletmeye alınan öğrenciler iplik, dokuma ve terbiye işletmelerini gezme imkânı buldular. Yine aynı program öğrencileri 2 Mayıs 2007 tarihinde düzenlenen etkinlik çerçevesinde öğretim elemanları ve öğrenciler birlikte sinemaya giderek film izlediler. AYDIN MESLEK YÜKSEKOKULUNDA DÜZENLENEN SEMİNERLER Aydın Meslek Yüksekokulunda ISO 9001:2000 Kalite Yönetim Sistemi kapsamında, Kalite Hedeflerimiz içersinde yer alan Motivasyon ve İnsan İlişkileri konulu seminer 20 Haziran 2007 tarihinde Üniversitemiz Eğitim Fakültesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Nermin KORUKLU tarafından verildi. Tüm akademik ve idari personelimizin katıldığı zaman zaman uygulamalı olarak gerçekleştiren seminer keyifle izlendi.

7 KOSGEB: Üniversitemiz ve KOSGEB işbirliği çerçevesinde Genç Girişimci Geliştirme Programı Tanıtım Toplantısı 30 Mart 2007 tarihinde ADÜ Merkez Kampus Eğitim Fakültesi Konferans Salonunda yapıldı. Toplantı, öğrencilerin önlerine girişimciliği bir seçenek olarak sunarak, kendi işlerini kurmaya yöneltmek ve üniversitelerde girişimcilik kültürünün yaygınlaşmasını sağlamak amacıyla gerçekleştirildi. Program çerçevesinde Yüksekokulumuzda 12 Nisan 2007 tarihinde bununla ilgili eğitim başladı, 30 kişinin katıldığı eğitim devam etmektedir. YAPILARDA SU VE SES YALITIMI: İnşaat programı öğrencilerine Yüksekokulumuzda 22 Mayıs 2007 tarihinde BTM Bitümlü Tecrit Maddeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. firmasından İnş. Müh. Umut CEYLAN ve İnş. Müh. Kemal GEL tarafından Yapılarda Su ve Ses Yalıtımı konulu seminer verildi. Seminere program öğretim elemanları da katıldı. ETA SQL: Yüksekokulumuzda İktisadi ve İdari Programlar bölümünden Muhasebe, İşletme ve Pazarlama programları öğrencilerine ETA eğitim uzmanları Burcu AYDOĞDU ve Gürhan ÖRÜN tarafından 9 Mayıs tarihinde ETA Versiyon&SQL eğitimi verildi. Eğitime ilgili programların öğretim elemanları da katıldılar. MOBİLYA AKSESUARLARI ve BAĞLANTI ELEMANLARI: Mobilya ve Dekorasyon Programında 24 Mayıs 2007 tarihinde Blum firması tarafından Mobilya Aksesuarları ve Bağlantı Elemanları konulu bir seminer gerçekleştirildi. Seminere konuşmacı olarak katılan Blum firması Eğitim Uzmanı Murat DÜZDOKUR, okulumuz öğretim elemanları, öğrenciler ve sanayide konu ile ilgili kuruluş yetkililerinden oluşan katılımcılara, sektördeki gelişmeleri ve yenilikleri slayt, ve uygulamalı olarak aktardı.

8 8. MAS ISO 9001:2000 Kalite Belgesiyle eğitimine devam eden Aydın Meslek Yüksekokulu bu yılda Kalder in düzenlediği Yerellikten Küreselliğe Ege sloganıyla yola çıkan 8. Mükemmelliği Arayış Sempozyumu na katıldı. Öğr. Gör. Aydın ONGAN ve Şef Mehmet KOCAMAN nın katıldığı sempozyum, Nisan 2007 tarihlerinde D.E.Ü. İzmir Sabancı Kültür Sarayında gerçekleştirildi. Başarı Stratejileri(Teoriden Pratiğe), Yerel Yönetimlerde Kalite(Yaşadığım Kentte Kalite), Düşünce Kalitesi (Düşünüyorum. Katma Değer Yaratıyorum), Yenilikçilik Yaratıcılık(Buldum!) gibi konuların ele alındığını belirten arkadaşlarımız, kazanımlarını okulumuz personeli ile paylaştılar. AYDIN MESLEK YÜKSEKOKULU ÖĞRETİM ELEMANLARI IV. ULUSAL MESLEK YÜKSEKOKULLARI SEMPOZYUMUNDA Aydın Meslek Yüksekokulu öğretim elemanları on kişilik bir ekiple Mayıs 2007 tarihleri arasında İzmir Bergama da düzenlenen 4. Ulusal Meslek Yüksekokulları Sempozyumu na bir sözlü, iki poster bildiri ile katıldı. Üç gün süren Sempozyumda Meslek Yüksek Okullarının sorunları, öğrenci profilleri ve sınavsız geçiş gibi konular ele alındı yılında Konya Selçuk Üniversitesi Kadınhanı Meslek Yüksekokulunda 5. si gerçekleştirilecek olan Sempozyumun, 2011 yılı 6. Ulusal Meslek Yüksekokulları Sempozyumu aday adayı Aydın Meslek Yüksekokulu oldu. AYDIN MESLEK YÜKSEKOKULU ÖĞRENCİLERİ 23 NİSAN ÇOCUK VE RESİM ŞENLİĞİNDE Aydın Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Programı, 21 Nisan Cumartesi günü Üniversitemiz organizasyonunda gerçekleştirilen Çocuk ve Resim Şenliğine katıldı. Şenliğe kendi hazırladıkları kostümleri ile katılan öğrencilerimiz gün boyunca çocuklarla oyun oynayıp dans ettiler. Akşama kadar süren etkinliğe, Aydın halkı yoğun ilgi gösterdi. Öğrencilerimiz ve çocukların oldukça keyifli saatler geçirdikleri gözlendi.

9 TASARIM YARIŞMASINDA JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ MOBİLYA ve DEKORASYON PROGRAMI ÖĞRENCİLERİMİZE Yüksekokulumuz Mobilya Dekorasyon Programı II. sınıf öğrencilerinden oluşan 20 kişilik ekip 27 Mart 2007 tarihinde ADEKO yazılım firması tarafından yurt çapında düzenlenen YILDIZ SENSİN Mutfak Tasarım ve Render tasarım yarışmasına projeleri ile katıldılar. Birincilik ve ikincilik ödüllerine değer tasarım bulunamayan yarışmada disiplinli çalışmaları ve ADEKO Mutfak Programı kullanmaları nedeni ile Jüri tarafından özel ödüle layık görülen öğrencilerimize 01 Haziran 2007 günü Yüksekokulumuzda düzenlenen bir törenle ödülleri verildi. Ödül törenine Yüksekokulumuz Müdürü Prof. Dr. Fuat SEZGİN, ADEKO Yazılım Genel Direktörü Süha AKTAN, Yüksekokul Müdür Yardımcıları, öğretim elemanları ve program öğrencileri katıldılar. Yapılan konuşmalardan sonra ödül dağıtım törenine geçildi. Yarışmaya katılan öğrencilerimize plaket ve başarı belgeleri ile Uzay Mutfak ve Banyo Demsaş Mutfak&Banyo Firmaları tarafından para armağanları verilirken, okulumuza da iki adet bilgisayar hediye eden ADEKO Yazılım Genel Direktörü Süha AKTAN a, Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Fuat SEZGİN tarafından verilen plaket ile teşekkür edildi. AYDIN MESLEK YÜKSEKOKULU ÖĞRENCİLERİNDEN HAKKARİYE KIRTASİYE YARDIMI Yüksekokulumuzda kırtasiye yardımı gerçekleştirildi. Pazarlama Programı II. sınıf öğrencisi Onur TAHTAKIN önderliğinde programların öğrenci temsilcileri aracılığı ile 15 Nisan-15 Mayıs tarihleri arasında Kırtasiye Yardımı kampanyası başlatıldı. Okulumuz öğrencileri ve öğretim elemanlarının katıldığı kampanyada toplanan yardımlar, Hakkari nin Yüksekova İlçesinde bulunan Doğanlı İlköğretim Okuluna gönderildi. Toplanan yardımların bir kısmı da ihtiyaç üzerine Aydın ın Germencik İlçesinde bulunan Mustafa Kemal İlköğretim Okuluna aktarıldı.

10 AYDIN MESLEK YÜKSEKOKULU ÖĞRENCİLERİNİN KİŞİSEL SERGİLERİ Yüksekokulumuz Çocuk Gelişimi Programı öğrencisi Mürüvvet YÜCE 7 Mayıs 2007 tarihinde Çocuk ve Oyuncak sergisini açtı. Sergide öğrencimizin yaptığı resimler, eğitici ve dolgu oyuncaklar, zengin yaratıcılıkla yapılmış artık materyal çalışmaları ve daha birçok birbirinden güzel hazırlanmış ürünler sergilendi. İnşaat Programı öğrencilerinden Ferhat DEMİRCAN 17 Mayıs 2007 tarihinde Fotoğraf Sergisi açtı. Öğrencimizin farklı mekânlarda kendi çektiği resimlerden oluşan sergi büyük beğeni topladı. AYDIN MESLEK YÜKSEKOKULUNDAKİ SOSYAL FAALİYETLER Üniversitemizin 7 Mayıs 2007 tarihinde başlayan 12. Kültür ve Sanat Haftası Şenliklerine, Yüksekokulumuz 8 Mayıs 2007 tarihinde ADÜ Merkez Kampus Anfi Tiyatro da gerçekleştirilen etkinliğe Kültür-Sanat Birimi çalışmaları kapsamında Okt. Peri Banu NEMUTLU sorumluluğunda Halk Oyunları Gösterisi ve Hip-Hop Dans Gösterisi ile Öğr. Gör. Hasan BARIŞIK sorumluluğunda Pop-Rock Konseri ile katıldı. Gösteriler ilgiyle izlendi.

11 AYDIN MESLEK YÜKSEKOKULUNUN SPORTİF FAALİYETLERDEKİ BAŞARILARI Üniversitemiz 12. Spor Şenliği Kapsamında Aydın MYO takımları toplam 4 branşta kupa kazandı. Erkekler basketbol final maçında Aydın MYO Hip-Hop Dans Grubu, Roman Dans Grubu ve Aymes Pon-Pon Kızlar Dans Grubunun gösterileri de ilgi ile izlendi. Final karşılaşmasından sonra bütün sporcular ve dans grubunda yer alan öğrenciler ve hocalarımız okulumuz kantinince düzenlenen kutlamaya katılıp gönüllerince eğlendiler. Elde edilen başarılarımız: Erkekler Basketbol : Okulumuz Aydın MYO, yaptığı toplam 8 müsabakayı da kazanarak namağlup şampiyonluğu elde ettiler ve geçen yıl olduğu gibi bu yılda 1.lik kupasını kazandılar. Bayanlar Basketbol : Müsabakalara katılan bayan takımımız 4. oldu.

12 Erkekler Voleybol : Bu branşta okulumuz kurulduğu yıldan beri ilk defa kupa alma başarısı göstererek 3. oldu. Bayanlar Voleybol : Takımımız 2.tura çıkma başarısı gösterdi fakat ilk 4 dereceye giremedi. Futbol : Takımımız finale çıkma başarısı gösterdi final müsabakasında 1-0 yenilerek 2. oldular. Futsal : Akademik personel arasında ilk defa düzenlenen salon futbolu (Futsal) turnuvasında okulumuz 11 ekip arasından sıyrılarak 2.oldu. Okul İçi Futbol Turnuvası :Yüksekokulumuz bünyesinde sınıflar arası olarak gerçekleştirilen futbol turnuvası uzun süren bir mücadele sonucunda İnşaat Programı II. Sınıf II. Öğretim öğrencileri ile Endüstriyel Elektronik Programı II. Sınıf II. Öğretim öğrencileri arasında oynanan final mücadelesi ile sonuçlandı. Final mücadelesinde maçı kazanan Endüstriyel Elektronik Programı kupanın sahibi oldu.

13 AYDIN MESLEK YÜKSEKOKULU BAHÇESİNDE PEYZAJ ÇALIŞMALARI İnşaat Programı II. sınıf öğrencilerinden oluşan on kişilik ekip bahar döneminde Mesleki Uygulama ve Proje dersi kapsamında, okulumuzun ön bahçesinde peyzaj ve süs havuzu projesi gerçekleştirdiler. Tamamen öğrencilerimizin çalıştığı projede, bahçeye dışarıdan üç giriş yolu yapıldı, değişik türlerde çiçek ve ağaç dikildi. Havuzun ve bahçe düzenlemesinin açılışı 23 Mayıs 2007 tarihinde Okul Müdürümüz Prof. Dr. Fuat SEZGİN ve program öğretim elemanları Öğr. Gör. Hasan BARIŞIK ve Müh. Tuğrul ÖZEN tarafından, öğrencilerin de hazır bulunduğu bir törenle gerçekleştirildi. AYDIN MESLEK YÜKSEKOKULU IV. GELENEKSEL SERGİ VE ETKİNLİK HAFTASI Yüksekokulumuzun her yıl düzenlediği ve geleneksel hale getirdiği 4. Sergi ve Etkinlik Haftası açılışı 22 Mayıs Salı günü saat 10:30 da gerçekleştirildi. Açılışa Protokol Üyeleri, Üniversitemiz Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hüseyin BAŞPINAR ve Prof. Dr. Hasan ERDEN,in yanı sıra Üniversitemizin Yüksekokul Müdürleri, Akademik ve İdari Personel ile diğer davetliler katıldı. Yapılan konuşmalardan sonra, Tekstil Programı öğrencilerinin hazırladıkları ve minik mankenlerin de katıldıkları defile ve Halk Oyunları ekibimizin oyunları sunuldu. Gösterilerin ardından Yüksekokulumuzun tüm program öğrencilerinin yıl boyunca uygulamalı derslerde hazırladıkları el emeği ürünlerden oluşan sergi açıldı. Sergiyi gezen konuklar, beğenilerini ifade ettiler. Açılış geleneksel ikram ile son buldu. Etkinliklerimiz hafta boyunca devam etti.

14 Hafta boyunca süren etkinlikler kapsamında 23 Mayıs 2007 tarihinde Yüksekokulumuz bahçesinde, öğrencilerimizden oluşan gruplar Halk Oyunları, Hip-Hop Dans Gösterisi, Roman Dansları Gösterisi ve Rock Konseri gerçekleştirdiler. 24 Mayıs 2007 akşamı okulumuz Tiyatro Ekibinin hazırladığı Naaş-ı Muhteremler adlı oyun Aydın Belediyesi Tiyatro Salonunda sergilendi. Aynı oyun Üniversitemiz 12. Kültür ve Sanat Haftası şenlikleri kapsamında 10 Mayıs tarihinde de yine aynı yerde gösterildi. AYDIN MESLEK YÜKSEKOKULUNDA MEZUNİYET TÖRENİ Yüksekokulumuz eğitim-öğretim yılı mezuniyet töreni, 25 Mayıs 2007 Cuma günü düzenlendi. Okulumuz bahçesinde düzenlenen törene Üniversitemizden konuklar, öğrenci velileri ve yakınları katıldılar. Öğrenciler adına okul birincisi Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama Programı öğrencisi Betül KURAN ın ve mezun öğrencilerimizi temsilen Öğrt. Evren Barış KAYHAN ın, konuşmalarının ardından, Yüksekokulumuz Müdürü Prof. Dr. Fuat SEZGİN ve Üniversitemiz Rektör vekili Prof. Dr. Hasan ERDEN konuşmalarını yaptılar. Okulumuzun Spor Takımlarında, Tiyatro- Müzik-Dans-Halk Oyunları Gruplarında yer alarak, bizi başarı ile temsil eden, kişisel sergilerini açan ve okulumuzda peyzaj çalışması yaparak katkı sağlayan öğrencilerimize teşekkür belgeleri takdim edildi. İlk üç dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesinin ardından mezun olan diğer öğrencilere mezuniyet belgeleri verildi. Tören, her yıl geleneksel olarak yapılan pilav ve ayran ikramı ile son buldu. 26 Mayıs 2007 Cumartesi akşamı Adliye Tesislerinde mezuniyet yemeği düzenleyen öğrencilerimiz, geceye katılan arkadaşları ve hocaları ile gecenin geç saatlerine kadar doyasıya eğlendiler. Öğr. Gör. İhsan ÖZTÜRK AYMYO Haber Sorumlusu

à Başkent Üniversitesi ne Uluslararası Kalite Zirvesi nde Altın Kategorisinde Ödül

à Başkent Üniversitesi ne Uluslararası Kalite Zirvesi nde Altın Kategorisinde Ödül HAZİRAN 2013 SAYI: 3 à Başkent Üniversitesi ne Uluslararası Kalite Zirvesi nde Altın Kategorisinde Ödül Başkent Üniversitesi ve bütün bağlı kuruluşlarına New York 2013 Uluslararası Kalite Zirvesi nde altın

Detaylı

Adnan Menderes Üniversitesi Haber Dergisi

Adnan Menderes Üniversitesi Haber Dergisi Cilt 2 Sayı 4 Ekim 2007 ISSN - 1301-5575 SAHİBİ Adnan Menderes Üniversitesi Adına Prof. Dr. Şükrü BOYLU Rektör YAYIN KURULU Prof. Dr. Hüseyin BAŞPINAR Prof. Dr. Hatice KANDAMAR Prof. Dr. Ahmet Gökhan ÖNOL

Detaylı

Başkent Üniversitesi Mezuniyet Töreni Coşku İle Yapıldı

Başkent Üniversitesi Mezuniyet Töreni Coşku İle Yapıldı 11 2014 Başkent Üniversitesi Mezuniyet Töreni Coşku İle Yapıldı Başkent Üniversitesi, 23 27 Haziran tarihleri arasında arka arkaya düzenlediği Mezuniyet Töreni ile 2013 2014 eğitim öğretim yılı yükseklisans,

Detaylı

KENDİNİ VE HAYATI KEŞFET SOSYAL ÜNİVERSİTENİN KEYFİNİ ÇIKAR

KENDİNİ VE HAYATI KEŞFET SOSYAL ÜNİVERSİTENİN KEYFİNİ ÇIKAR KENDİNİ VE HAYATI KEŞFET SOSYAL ÜNİVERSİTENİN KEYFİNİ ÇIKAR SAĞLIK, KÜLTÜR ve SPOR DAİRE BAŞKANLIĞI 2014-2015 FAALİYETLERİMİZ 1 İÇİNDEKİLER 06 08 10 12 14 44 58 60 Takdim Üniversitemiz Sağlık, Kültür

Detaylı

à Teknoloji Geliştirme Merkezi (Tekmer) Açıldı

à Teknoloji Geliştirme Merkezi (Tekmer) Açıldı 9 2014 à Teknoloji Geliştirme Merkezi (Tekmer) Açıldı Başkent Üniversitesi inovasyon atılımında üniversite - sanayi işbirliğini sağlayarak özellikle yenilenebilir enerji ve biyomedikal alanlarında teknoloji

Detaylı

Editörden. Prof. Dr. Mehmet KARAKAŞ

Editörden. Prof. Dr. Mehmet KARAKAŞ Editörden Afyon Kocatepe Üniversitesi, sürekli dinamik tutulan bir vizyonla yaz dönemini de aktif bir şekilde geçirerek, yeni bir akademik yıla (2013-2014) yine yoğun bir çalışma temposuyla girmekte. Bu

Detaylı

ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ HABER MERKEZİ

ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ HABER MERKEZİ S1 / KAMPÜS S5 / BİLİM S9 / KÜLTÜR-SANAT S12 / SPOR ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ HABER MERKEZİ YAYINDA e-bülten OCAK 2013, Sayı 1 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi (ÇÜHM) çalışma hayatına başladı. Çukurova

Detaylı

DAÜ Bu Yıl da Kıbrıs ta Birinci

DAÜ Bu Yıl da Kıbrıs ta Birinci ÜCRETSİZDİR DAÜ Bu Yıl da Kıbrıs ta Birinci Dünya genelinde yüksek eğitim kurumlarının web sayfalarını belirlenen ölçütler doğrultusunda değerlendiren ve sıralama yapan Eduroute isimli internet sitesi,

Detaylı

OKULUM MARMARA. Marmara Koleji Yaratıcılıkta Sınır Tanımıyor. Yayın İletişim Kulübü. Enka En İyi Film Afişi Ödülü Deja Vu nun.

OKULUM MARMARA. Marmara Koleji Yaratıcılıkta Sınır Tanımıyor. Yayın İletişim Kulübü. Enka En İyi Film Afişi Ödülü Deja Vu nun. Yayın İletişim Kulübü Bülten 2012-5 Marmara Koleji Yaratıcılıkta Sınır Tanımıyor Hıfzı Topuz dan Nazım Hikmet Söyleşisi Fen Lisesi nin LYS Başarısı Buz Pateninde Şampiyon İlayda Bayar Enka En İyi Film

Detaylı

EGE ÜNİVERSİTESİ Meslek Yüksekokulları

EGE ÜNİVERSİTESİ Meslek Yüksekokulları EGE ÜNİVERSİTESİ Meslek Yüksekokulları 2014 Grafik Tasarım: Buket Şençitak Ege Üniversitesi Rektörlüğü Grafik Tasarım Birimi Baskı: Ege Üniversitesi Basımevi Bornova, İzmir Tel: 0232 388 10 22 / 2066 e-mail:

Detaylı

EMYO HABER MEZUNİYET TÖRENİ AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ ELMALI MESLEK YÜKSEKOKULU BÜLTENİ. Bu Sayıda:

EMYO HABER MEZUNİYET TÖRENİ AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ ELMALI MESLEK YÜKSEKOKULU BÜLTENİ. Bu Sayıda: Sayı 4 Haziran 2012 EMYO HABER AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ ELMALI MESLEK YÜKSEKOKULU BÜLTENİ MEZUNİYET TÖRENİ Bu Sayıda: Yayla Seracılığı 4 konulu PANEL Bologno Süreci 5 Toplantısı Orhan ŞENOĞLU 5 konferans verdi

Detaylı

ETKİNLİKLER DOSYA (Yükseköğretimde Yeniden Yapılanma) GÜNDEM (Bilim ve Sanat) ERASMUS KARİYER KULÜPLER BİLİM VE FELSEFE SOSYAL SORUMLULUK ÇevreciyİZ

ETKİNLİKLER DOSYA (Yükseköğretimde Yeniden Yapılanma) GÜNDEM (Bilim ve Sanat) ERASMUS KARİYER KULÜPLER BİLİM VE FELSEFE SOSYAL SORUMLULUK ÇevreciyİZ ETKİNLİKLER DOSYA (Yükseköğretimde Yeniden Yapılanma) GÜNDEM (Bilim ve Sanat) ERASMUS KARİYER KULÜPLER BİLİM VE FELSEFE SOSYAL SORUMLULUK ÇevreciyİZ YerelİZ SektörİZ KÜLTÜR SANAT 12 Merhaba Atılım Üniversitesi

Detaylı

İÇİNDEKİLER. sayıca daha fazla olacak olan üniversiteler arasında kalıcı olarak ilk 10 da yer almak da hedeflerimizdendir.

İÇİNDEKİLER. sayıca daha fazla olacak olan üniversiteler arasında kalıcı olarak ilk 10 da yer almak da hedeflerimizdendir. Çankaya Üniversitesi 20062007 akademik yılı mezunlarını Ülkemizin önemli vakıf üniversitelerinden biri olan Çankaya Üniversitesi, evrensel ve bilimsel eğitimöğretimle, insan ve vermenin gururunu yaşıyor.

Detaylı

Bu sayıda, Sayı:3 Haziran 2014 Okan Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu öğrenci ve. akademisyenleri tarafından hazırlanmıştır.

Bu sayıda, Sayı:3 Haziran 2014 Okan Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu öğrenci ve. akademisyenleri tarafından hazırlanmıştır. Sayı:3 Haziran 2014 Okan Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu öğrenci ve akademisyenleri tarafından hazırlanmıştır. İlk Mezunlarımız, İlk Kurumsal Ödülümüz Gelecek yıl Tuzla Kampüsünde eğitim

Detaylı

AKHİSAR TİCARET BORSASI 2014 YILI FAALİYET RAPORU

AKHİSAR TİCARET BORSASI 2014 YILI FAALİYET RAPORU AKHİSAR TİCARET BORSASI 2014 YILI FAALİYET RAPORU Tüccar, milletin emeğini ve üretimini kıymetlendirmek için eline ve zekasına emniyet edilen ve bu emniyete liyakat göstermesi gereken adamdır. AKHİSAR

Detaylı

Yeni Mezunlarımızı Uğurladık

Yeni Mezunlarımızı Uğurladık YIL:4 SAYI:37 ŞUBAT 2013 ÜCRETSİZDİR Yeni Mezunlarımızı Uğurladık Mezunlarımız sembolik ağaç dikimi gerçekleştirdi Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) 2012 2013 Akademik Yılı Güz Dönemi Mezuniyet Töreni 29

Detaylı

şube etkinlikleri 20 Temmuz- EMO Ankara Şubesi Mühendislik

şube etkinlikleri 20 Temmuz- EMO Ankara Şubesi Mühendislik ADANA 12 Eylül- 12 Eylül ün 25 inci yıldönümü dolayısıyla yapılan mitinge katılındı. 16 Eylül- İl Koordinasyon Kurulu (İKK) toplantısına katılındı. 28 Eylül- İKK toplantısına katılım sağlandı. 3 Ekim-

Detaylı

İki Eylül de uçurtma şenliği

İki Eylül de uçurtma şenliği www.ahaber.anadolu.edu.tr ANADOLU ÜNİVERSİTESİ HAFTALIK İLETİŞİM GAZETESİ SAYI: 589 30 MAYIS - 5 HAZİRAN 2011 TÜBA dan üniversitemize iki ödül birden İki Eylül de uçurtma şenliği İletişim Bilimleri Ensitüsü

Detaylı

TEMMUZ 2013 SAYI: 3. Prof. Dr. Gökhan ÇETİNSAYA nın İZMİR ZİYARETİ İZMİR ÇALIŞTAYI. Prof. Dr. Mehmet FÜZÜN ile RÖPORTAJ İÜP WEB SAYFASI

TEMMUZ 2013 SAYI: 3. Prof. Dr. Gökhan ÇETİNSAYA nın İZMİR ZİYARETİ İZMİR ÇALIŞTAYI. Prof. Dr. Mehmet FÜZÜN ile RÖPORTAJ İÜP WEB SAYFASI SAYI: 3 Prof. Dr. Gökhan ÇETİNSAYA nın İZMİR ZİYARETİ İZMİR ÇALIŞTAYI Prof. Dr. Mehmet FÜZÜN ile RÖPORTAJ İÜP WEB SAYFASI İçindekiler nisan-mayıs-haziran 2013 İZMİR ÜNİVERSİTELERİ PLATFORMU BÜLTENİ Editörden

Detaylı

MünazaraKulübü. eğitim kurumları. YarıẟmadanYarıẟmaya. Yayın İletiẟim Kulübü. burası

MünazaraKulübü. eğitim kurumları. YarıẟmadanYarıẟmaya. Yayın İletiẟim Kulübü. burası MünazaraKulübü YarıẟmadanYarıẟmaya Yayın İletiẟim Kulübü İletiẟim: okulummarmara@mek.k12.tr ilknurakgun@mek.k12.tr Yayın İletiẟim Kulübü Öğretmeni: İlknur Akgün Kulüp Öğrencileri: Büẟra Genç, Burak Sezer

Detaylı

Uluslararası Araştırma Merkezi Açıldı

Uluslararası Araştırma Merkezi Açıldı Uluslararası Araştırma Merkezi Açıldı ICTP-ECAR ın Açılış Konferansı İYTE de Yapıldı Sayı 18 / Nisan - Mayıs - Haziran Basın ve Halkla İlişkiler Birimi yayınıdır. İYTE Bülten 2 SAYI 18 İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ

Detaylı

PROF. DR. REHA METiN ALKAN

PROF. DR. REHA METiN ALKAN PROF. DR. REHA METiN ALKAN Değerli Okurlar, Anadolu'nun parlayan yıldızlarından biri olmak için kurulan Üniversitemiz, 2006 yılında başladığı yolculuğuna, bugün 11 binden fazla öğrencisi ve sayısı 800

Detaylı

MEHMET AKİF ERSOY ÜNİVERSİTESİ 2007-2008 Eğitim-Öğretim Yılı Faaliyet Raporu

MEHMET AKİF ERSOY ÜNİVERSİTESİ 2007-2008 Eğitim-Öğretim Yılı Faaliyet Raporu MEHMET AKİF ERSOY ÜNİVERSİTESİ 2007-2008 Eğitim-Öğretim Yılı Faaliyet Raporu BURDUR Mart 2009 2007-2008 MEHMET AKİF ERSOY ÜNİVERSİTESİ FAALİYET RAPORU İÇİNDEKİLER Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Akademik

Detaylı

BEÜ Prof. Dr. Durmuş Günay Kütüphanesi görkemli bir törenle açıldı

BEÜ Prof. Dr. Durmuş Günay Kütüphanesi görkemli bir törenle açıldı 10 24 18 BU BAŞARI HEPİMİZİN, BU ONUR ÜNİVERSİTEMİZİN" Başbakan Erdoğan dan Özer e Altın Madalya 8. FEFKON TOPLANTISI Türkiye nin Dekanları Zonguldak ta buluştu ZONGULDAKLI DUAYEN GAZETECİ FİKRET BİLA:

Detaylı

yeni adımızla karşıladık

yeni adımızla karşıladık Üniversitenin yatırımları hız kesmiyor! Yirmi yıllık bir üniversite olarak, pek çok bölümü eskiyen ve hızlı büyümesine paralel olarak da yeni fiziki alanlara ihtiyaç duyan Bülent Ecevit Üniversitesinin

Detaylı

Adnan Menderes Üniversitesi Haber Dergisi

Adnan Menderes Üniversitesi Haber Dergisi Cilt 1 Sayı 1 Ocak 2008 ISSN - 1301-5575 SAHİBİ Adnan Menderes Üniversitesi Adına Prof. Dr. Şükrü BOYLU Rektör YAYIN KURULU Prof. Dr. Hüseyin BAŞPINAR Prof. Dr. Hatice KANDAMAR Prof. Dr. Ahmet Gökhan ÖNOL

Detaylı

Şirketler Arge Yatırımlarını Artırsın

Şirketler Arge Yatırımlarını Artırsın Mezunlarımıza Mesleki Danışmanlık Hizmeti Ayşe Şasa Vefat Etti Türk sinemasının en önemli senaristlerinden Ayşe Şasa, tedavi gördüğü hastanede vefat etti. 1941 yılında İstanbul da doğan Şasa nın, bir çok

Detaylı

à Başkent Üniversitesi Anadolu Osb Polikliniği Açıldı à Bilimin Işığı, Astana da Parladı

à Başkent Üniversitesi Anadolu Osb Polikliniği Açıldı à Bilimin Işığı, Astana da Parladı 15 2015 à Bilimin Işığı, Astana da Parladı Türkiye ve Dünya da bir çok ilkin altına imza atmış olan isim; Prof. Dr. Mehmet Haberal ın 14 Aralık 2014 de kurduğu Türk Dünyası Transplantasyon Derneği nin,

Detaylı

AFYONKARAHİSAR YIL:2015 SAYI:2 İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

AFYONKARAHİSAR YIL:2015 SAYI:2 İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ AFYONKARAHİSAR YIL:2015 SAYI:2 İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ OKUMAK ÖZGÜRLÜKTÜR İmtiyaz Sahibi Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğü Adına Metin YALÇIN Milli Eğitim Müdürü Yayın Kurulu Yusuf Ali CANCA -

Detaylı

İÇİNDEKİLER Sayfa Açıklama

İÇİNDEKİLER Sayfa Açıklama 1 İÇİNDEKİLER Sayfa Açıklama 3. 2014-2015 e Başlarken 4. Özel Ege de Son 365 Gün 24. Misyon, Vizyon ve Kurumsal Değerler 26. Okulun Eğitim Felsefesi 28. Eğitim Sürecinde Okulun Öncelikleri 29. Özel Ege

Detaylı