Kullanıcı Kılavuzu. Ayşegül CMY

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Kullanıcı Kılavuzu. Ayşegül CMY"

Transkript

1 ullanıcı ılavuzu Ayşegül

2 Teslimat sürecinden %98 memnuniyet oranı ENİ ARAÇ TESLİATI Aracınızı teslim alırken: Teslim edilecek aracın siparişiniz ile uygunluğunu, Talep etmiş olduğunuz aksesuarları taşıyıp taşımadığını, Araçta hasar olup olmadığını, Aracın ruhsatında yazılı plaka numarasının araca takılı olan ön ve arka plakalar ile aynı olup olmadığını, Aracın ruhsatında yazılı şasi numarasının aracın üzerindeki şasi numarası ile aynı olup olmadığını mutlaka kontrol ediniz. ukarıda belirtilen noktalarda uygun olmayan bir duruma rastlarsanız aracı teslim almayarak lütfen müşteri temsilciniz ile temasa geçiniz. ukarıda belirtilen noktalarda herhangi bir sorun yok ise araç teslim tutanağını imzalayarak aracınızı teslim alınız. Aracınızı kullanmaya başlamadan önce: Aracınızın kullanım kitapçığını mutlaka okuyunuz. OL ARDI Sözleşmeniz kapsamında aracınız ile ilgili yaşadığınız herhangi bir sorunda numaralı yol yardım hattımızdan 7/24 hizmet alabilirsiniz. Sözleşme süresince Türkiye umhuriyeti sınırları içerisinde nerede olursanız olun aracınızın hareket edemeyecek halde olduğu tüm durumlarda gerekli onarımın yapılması için en yakın TEB Arval anlaşmalı servisine çekilmesini organize ediyoruz. TRAFİ SİGORTASI Aracınızın trafik sigortası ilgili kanunların gerektirdiği şekilde yaptırılmıştır. Trafik sigorta poliçenizin ve kaza tespit tutanağının aracınızın içinde bulunduğunu ve trafik sigorta poliçesi geçerlilik tarihinin sona erip ermediğini lütfen kontrol ediniz.

3 Hasar yönetiminde %100 memnuniyet HASAR DURUUNDA APILASI GEREENLER Her türlü hasar durumunda, aracınızı hareket ettirmeden önce numaralı telefonu arayınız. Üçüncü kişilerin araç veya maddi varlıklarının zarar gördüğü kazalarda: azaya karışan tarafların kendi aralarında doldurup imzalayacağı addi Hasarlı Trafik azası Tespit Tutanağı nı tutunuz ve kazaya karışan üçüncü şahıslara / araçlara ait ehliyet, ruhsat ve trafik sigorta poliçesinin kopyaları ile birlikte TEB Arval tarafından bildirilen hasar onarım servisinin yetkililerine teslim ediniz. Park halindeki kazalar, karşı tarafın tespit edilemediği çarpışmalar, tek taraflı kazalar ve üçüncü kişilerin araç veya maddi varlıklarının zarar gördüğü kazalarda aşağıdaki hallerde: Sürücü belgesiz veya yetersiz sürücü belgesi ile motorlu araç kullanılıyorsa, Sürücüde yaş küçüklüğü varsa, Sürücüde alkol veya akıl sağlığı şüphesi varsa, azaya karışan araçlardan biri veya daha fazlası kamu kurumlarına ait ise, amu kurumlarına ait eşyada zarar meydana gelirse, Trafik kazasında sadece üçüncü kişilere ait eşyalara zarar gelirse, azaya karışan araçlardan birinin veya birkaçının trafik sigortası yok ise, Trafik kazası ölüm ve/veya yaralanma ile sonuçlanmış ise, azaya karışan araçlar motorsuz taşıtlar ise, Diğer sürücü ve / veya sürücülerle kazanın oluş şekli konusunda mutabık kalınamıyor ise, Aracı yerinden oynatmadan en yakın polis ya da jandarma merkezine başvurarak tutturacağınız kaza tespit tutanağını şahsınıza / kullandığınız araca ait alkol raporu, ehliyet, ruhsat ve trafik sigorta poliçesinin kopyaları ile birlikte TEB Arval tarafından bildirilen hasar onarım servisinin yetkililerine teslim ediniz. Polisin ya da jandarmanın olay yerine gelerek rapor tutmayı reddettiği durumlarda kullanıcı tarafından Sulh Hukuk ahkemelerinin yönlendirdiği merciden alınacak bilirkişi raporu veya görgü tutanağı geçerli olacaktır. Bu bilirkişi raporu veya görgü tutanağı nı şahsınıza / kullandığınız araca ait ehliyet, ruhsat ve trafik sigorta poliçesinin kopyaları ile birlikte TEB Arval tarafından bildirilen hasar onarım servisinin yetkililerine teslim ediniz.

4 Tüm bakım/onarımların %80 inin teslim tarih ve saatinde hazır olması BAI VE ARIZA ONARII Periyodik bakımları, üretici markanın araç ile birlikte verdiği kullanım kılavuzunda belirtilen kilometre ve sürelerde yaptırınız. TEB Arval anlaşmalı yetkili servis bilgisini öğrenmek için numaralı telefonu aramanız gerekmektedir. Periyodik bakımların ihmalinden ve/veya kullanıcı hatalarından doğabilecek sorunlarda, sorumluluk size ve şirketinize aittir. Bu sebeple bakım ve arıza durumlarında gecikmeden işlemleri yaptırmayı ihmal etmeyiniz. LASTİ DEĞİŞİLERİ Sözleşmenizde belirtilen şartlara uygun olarak lastik değişim taleplerinizi adresine elektronik posta yolu ile ya da numaralı telefonumuzu arayarak bize ulaştırabilirsiniz. Talebiniz mümkün olan en kısa sürede değerlendirilerek tarafınıza bilgi verilecektir. Lastik sevkiyatları anlaşmalı olduğumuz lastik bayilerine yapılmakta olup değişimler bu noktalarda gerçekleştirilmektedir. Güvenliğiniz ile birlikte ekonomik sürüş ve konforunuz için lastiklerinizin hava basıncının aracınız için belirlenmiş basınca uygunluğunu sık sık kontrol ediniz. Sıcak bir lastiğin havasını kesinlikle indirmeyiniz. TRAFİ PARA EZALARI Trafik para cezaları iki farklı şekilde yazılmaktadır: Araç plakasına yazılan trafik para cezaları Araç durdurulmadan araç plakasına yazılan trafik para cezaları ruhsat üzerinde araç sahibi olarak görünen gerçek ya da tüzel kişiliğe posta yoluyla tebliğ edilmektedir. Aracınızın plakasına yazılan trafik para cezaları TEB Arval e postayla ulaşmakta olup, kanunun tanıdığı indirimlerden yararlanılarak indirimli olarak ödenmekte ve firmanıza fatura edilmektedir. Sürücüye yazılan trafik para cezaları Araç durdurularak doğrudan kişiye tebliğ edilen trafik para cezalarıdır. Araç sürücüsü cezanın borçlusu olarak kayıt edilir. Bu cezalar ayrıca cezayı kesen makam tarafından TEB Arval e gönderilmez. eza araç sürücüsü tarafından ödenmelidir. Trafik cezalarının araç sürücüsü tarafından ödeneceği herhangi bir durumda, ödemeyi yapmadan önce numaralı telefondan TEB Arval in ilgili birimi ile iletişime geçilmesi gerekmektedir.

5 Hızlı hizmet sağlamada %91 memnuniyet oranı HIZLI GEÇİŞ SİSTEİ (HGS) HGS etiketlerini iki farklı yöntem ile temin edebilirsiniz: TEB Arval üzerinden alabilirsiniz. Firma ya da şahıs olarak alabilirsiniz. TEB Arval üzerinden HGS alınması TEB Arval den alınan HGS etiketlerinin sahibi TEB Arval dir. Etiketlere kredi yüklemesi ve bakiye takibi TEB Arval tarafından gerçekleştirilmektedir. İlgili sözleşmenin imzasını takiben HGS etiketi tarafınıza ulaştırılacak olup, yönetimi sözleşmede belirtildiği şekilde TEB Arval tarafından gerçekleştirilecektir. HGS etiketinin geçiş esnasında ödeme yapmaması durumunda numaralı telefondan TEB Arval in ilgili birimi ile iletişime geçilmesi gerekmektedir. FİRA ya da ŞAHIS adına HGS alınması HGS etiketinizi tarafımızdan alacak olduğunuz yetki yazısı ve imza sirkülerine istinaden ilgili ürünü sunan kurumların herhangi birinden alabilirsiniz. (Bankalar, PTT, Avea, Shell istasyonları) Bankalardan alınması otomatik yükleme talimatı ve ekstre alım kolaylığı açısından daha avantajlıdır. Firmanız ya da şahsınız üzerine olan HGS etiketlerinin yükleme ve bakiye takibi firmanız ya da sizin tarafınızdan doğrudan gerçekleştirilmelidir.

6 Sürücülere %99 oranında 7 iş günü içerisinde fiyat bildirimi ARAÇ İADE SÜREİ* Son bir hafta içinde TEB Arval, filo yöneticinize aracın iade edileceği tarihi bildirmektedir. arşılıklı belirlenen iade saatinde, aracın kullanıldığı lokasyona en yakın iade yeri tespit edilerek filo yöneticinize bildirilir. Tamamen bağımsız ve konusunda uzman bir eksper ekibine iade günü ve saatinde, iade yerinde bulunması için rezervasyon yaptırılır. (arşılıklı belirlenen zamanda iade yerinde bulunulmaması durumunda, iade işleminden kaynaklanan ekspertiz masrafları firmanıza rücu edilecektir.) Filo yöneticisi, araç kullanıcısına aracı iade edeceği yeri ve zamanı bildirir. İade gününden bir gün önce Araçta bulunan şahsi eşyalarınızı, yakıt halkanızı (firmanıza ait ise) ve HGS nizi (firmanıza ait ise) alınız. Araçla birlikte iade edeceğiniz evrak ve ekipmanları kontrol ediniz ve hazırlayınız. Aracın içini ve dışını temizletiniz. Böylece iade işlemi daha hızlı sonuçlanacaktır. İade günü Önceden planlanan yer, gün ve saatte araç iade lokasyonunda bulununuz. Aracı size bildirdiğimiz ekibe teslim ediniz (Önemli Uyarı: Araçlar sadece size bildirilen kişilerce teslim alınabilir. Bu kişilerce teslim alınmamış araçlar, firmanızın sorumluluğunda kalmaya devam edecektir). Bağımsız eksperler aracınızı inceleyecek, üzerindeki her türlü hasarı tespit edecek ve fotoğraflayacaklardır. Araçla birlikte teslim etmeniz gereken evrak ve ekipmanlar, imza karşılığında sizden teslim alınacaktır. ULLANDIĞINIZ ARAI SATIN ALA İSTİORSANIZ* ira sözleşmesinin sonunda bu aracın ilk size önerileceğini biliyor musunuz? ullanmakta olduğunuz şirket aracını, kendiniz veya yakınlarınız için satın alabilme fırsatını yakalayın. Her gün kullandığınız aracı en iyi siz tanıyorsunuz. Size özel bir fiyat teklifi alacaksınız ve aracınız ilk size önerilecek. ontrat bitiş tarihine kadar satış işleminin tamamlanması koşuluyla aracınızı iade etmeye gerek kalmayacak ve satış işlemi tamamlanana kadar araç sizde kalabilecek. ira sözleşmeniz bitmeden gün önce mutlaka bizi arayın ve size özel fiyat teklifimize ulaşın. Detaylı bilgi için TEB Arval Araç İade ılavuzu na bakabilirsiniz. * Araç iade süreci ve araç satışıyla ilgili en güncel bilgi için, lütfen TEB Arval Araç İade ılavuzu nu inceleyiniz.

7 Güvenli ve ekonomik sürüş eğitimleriyle yakıt giderlerinde %15 e varan tasarruf GÜVENLİ VE EONOİ SÜRÜŞ EĞİTİLERİ TEB Arval Güvenli, Çevreci ve Ekonomik Sürüş Hizmeti Nedir? TEB Arval in çevre dostu ve insanı önemseyen bir tutum doğrultusunda, kiralanan her yeni aracın sürücüsüne trafikte davranış kuralları, ekonomik yakıt tüketimi, karbondioksit salınımının azaltılması ve araçların doğru kullanımına ilişkin kuralları konu edinen sürüş eğitim hizmetidir. Bu Hizmetin Sağlayacağı Avantajlar Nelerdir? Trafik kazaları sonucu oluşabilecek işgücü, maddi ve manevi kayıpların azaltılmasını, ekonomik sürüş prensiplerinin benimsenmesiyle yakıt giderlerinin yaklaşık %15 oranında düşürülebilmesini, karbondioksit salımının azaltılmasıyla çevreye ve sürücülerinizin trafikteki örnek davranışlarıyla marka imajınıza olumlu katkı sağlar. Nasıl Faydalanırım? TEB Arval in bu eğitimlerinden faydalanmak için müşteri temsilcinizle irtibata geçiniz.

8 Çünkü güvenli sürüş önemlidir GÜVENLİ SÜRÜŞ İPUÇLARI Sürüş esnasında mutlaka emniyet kemerinizi kullanınız ve yolcuların da kullanmasını sağlayınız. oltuk başlığınızı başınıza göre ayarlayarak boynunuzu koruyunuz. Önünüzdeki araç ile güvenli seyir mesafesini koruyunuz. Hız sınırlamalarına mutlaka uyunuz. Uzun süreli araç kullanımlarında mola vererek dinleniniz. Araç kullanırken telefon kullanmayınız. Alkollü iken kesinlikle araç kullanmayınız. Trafik akışını gözlemleyip tehlike karşısında önceden hazırlıklı olunuz. Aracınızın periyodik bakım ve kontrollerini düzenli olarak yaptırınız. Hatalı araç sollamaktan kaçınınız.

Kılavuz hakkında. Değerli müşterimiz,

Kılavuz hakkında. Değerli müşterimiz, Araç iade kılavuzu Araçtaki eskime ve aşınmaları zamanında bildiriniz ve onarılmasını sağlayınız, çünkü müdahale edilmeyen küçük kusurlar yüksek maliyetlere sebebiyet verebilir. Ayşegül İçindekiler Kılavuz

Detaylı

İçindekiler. Kılavuz hakkında

İçindekiler. Kılavuz hakkında TEB ARVAL ARAÇ FİLO KİRALAMA A.Ş. Gayrettepe Mah. Yener Sokak, No:1 Kat:5-6, Beşiktaş 34349 İstanbul Tel: (0212) 337 55 00- Faks: (0212) 292 64 31 Araç iade kılavuzu İçindekiler Kılavuz hakkında 1 Araç

Detaylı

Yol Yardım Kitapçığı

Yol Yardım Kitapçığı Yol Yardım Kitapçığı Fleetcorp Operasyonel Taşıt Kiralama ve Turizm A.Ş. Büyük Mükellefler V.D: 3060061341 Tamburi Ali Efendi Sok. No.13 34337 Giriş Kat Doğuş Center Etiler - Beşiktaş / İstanbul Tel: +90

Detaylı

İçindekiler. Kullanıcı El Kitabı. 1. Partner Web Sitesi Online İşlemler ve Partner Mobil uygulama. 2. Periyodik bakım. 3.

İçindekiler. Kullanıcı El Kitabı. 1. Partner Web Sitesi Online İşlemler ve Partner Mobil uygulama. 2. Periyodik bakım. 3. İçindekiler 1. Partner Web Sitesi Online İşlemler ve Partner Mobil uygulama 2. Periyodik bakım 3. Arıza durumunda 4. Yedek araç temini ve kullanım esasları 5. Lastik talebi 6. OGS HGS talebi 7. Kaza halinde

Detaylı

ARAÇ KİRALAMA SÖZLEŞMESİ

ARAÇ KİRALAMA SÖZLEŞMESİ ARAÇ KİRALAMA SÖZLEŞMESİ İşbu "Araç Kira Sözleşmesi" (Kısaca "Sözleşme") taraflar arasında imzalanan ARAÇ TESLİM FORMU'nun (Kısaca "Form") eki ve ayrılmaz bir parçasıdır. İşbu sözleşme ile Özsümer Turizm

Detaylı

Araç Sigortası Özel ve Genel Şartları

Araç Sigortası Özel ve Genel Şartları Araç Sigortası Özel ve Genel Şartları Değerli Sigortalımız, Şirketimiz tarafından düzenlenmiş sigorta poliçeniz ekte yer almaktadır. Yapı Kredi Sigorta nın size özel hizmet ve avantajlarından kesintisiz

Detaylı

Araç Kiralama Sözleşmesi

Araç Kiralama Sözleşmesi Araç Kiralama Sözleşmesi 1. Tanımlar "Araba" veya "Araç", işbu Sözleşme'de belirtilen koşullara uyulması şartı ile önceden yapılan rezervasyon ile saptanan belirli bir süre için Üyelerin kullanımına sunulan

Detaylı

İÇİNDEKİLER. Önsöz Giriş Araç (filo) yönetimi nedir? Filo Stratejisi neden gereklidir?

İÇİNDEKİLER. Önsöz Giriş Araç (filo) yönetimi nedir? Filo Stratejisi neden gereklidir? İÇİNDEKİLER Önsöz Giriş Araç (filo) yönetimi nedir? Filo Stratejisi neden gereklidir? 9 14 17 19 22 24 32 36 38 1.Bölüm: Önce Filo Yönetim Birimi Araçların maliyet detayları Araç sınıfları Firmaya en uygun

Detaylı

DARÜŞŞAFAKA CEMİYETİ URLA REZİDANS PERSONEL VE ETKİNLİK SERVİSLERİ SÖZLEŞMESİ

DARÜŞŞAFAKA CEMİYETİ URLA REZİDANS PERSONEL VE ETKİNLİK SERVİSLERİ SÖZLEŞMESİ DARÜŞŞAFAKA CEMİYETİ URLA REZİDANS PERSONEL VE ETKİNLİK SERVİSLERİ SÖZLEŞMESİ 1 DARÜŞŞAFAKA CEMİYETİ PERSONEL VE ETKİNLİK SERVİSLERİ SÖZLEŞMESİ İşbu Personel ve Etkinlik Servisleri Sözleşmesi (bundan böyle

Detaylı

Panik yok! BodyCard var...

Panik yok! BodyCard var... Panik yok! BodyCard var... Panik yok! BodyCard var... BODYCARD KART GÜVENLİK PAKETİ'nin ayrıcalıklı dünyasına hoş geldiniz. Size daha iyi hizmet verebilmemiz için lütfen bu kılavuzu dikkatle okuyunuz.

Detaylı

LIBERTY SİGORTA OTO KASKO SİGORTA POLİÇESİ SAHİPLERİ İÇİN ASİSTANS PROGRAMINA UYGUN HİZMETLER VE ŞARTLAR (HUSUSİ VE HAFİF TİCARİ ARAÇLAR)

LIBERTY SİGORTA OTO KASKO SİGORTA POLİÇESİ SAHİPLERİ İÇİN ASİSTANS PROGRAMINA UYGUN HİZMETLER VE ŞARTLAR (HUSUSİ VE HAFİF TİCARİ ARAÇLAR) LIBERTY SİGORTA/HUSUSİ VE HAFIF TICARI KASKO YARDIM HİZMETLERİ/ 2015 1 / 17 LIBERTY SİGORTA OTO KASKO SİGORTA POLİÇESİ SAHİPLERİ İÇİN ASİSTANS PROGRAMINA UYGUN HİZMETLER VE ŞARTLAR (HUSUSİ VE HAFİF TİCARİ

Detaylı

Kart Koruma Planı Hüküm Ve Koşulları

Kart Koruma Planı Hüküm Ve Koşulları Kart Koruma Planı Hüküm Ve Koşulları Aşağıdaki metin Kart Koruma Planının yasal kapsamını açıklamakta olup plan kapsamında sağlanan poliçenizde size sunulan sigorta teminatlarından hangi koşul ve şartlarda

Detaylı

HSA / EK 4 : OTO KASKO ASİSTANS HİZMETLER HÜKÜM VE ŞARTLARI HAFİF TİCARİ 1. GENEL UYGULAMALAR

HSA / EK 4 : OTO KASKO ASİSTANS HİZMETLER HÜKÜM VE ŞARTLARI HAFİF TİCARİ 1. GENEL UYGULAMALAR HSA / EK 4 : OTO KASKO ASİSTANS HİZMETLER HÜKÜM VE ŞARTLARI HAFİF TİCARİ 1. GENEL UYGULAMALAR 1.1 Asistans Hizmetler, Ergo Sigorta A.Ş. nin anlaşmalı hizmet sağlayıcısı Asistan Şirket tarafından sağlanmaktadır.

Detaylı

DARÜŞŞAFAKA CEMİYETİ ( CEMİYET ) URLA REZİDANS PERSONEL VE ETKİNLİK SERVİSLERİ TEKNİK ŞARTNAMESİ

DARÜŞŞAFAKA CEMİYETİ ( CEMİYET ) URLA REZİDANS PERSONEL VE ETKİNLİK SERVİSLERİ TEKNİK ŞARTNAMESİ DARÜŞŞAFAKA CEMİYETİ ( CEMİYET ) URLA REZİDANS PERSONEL VE ETKİNLİK SERVİSLERİ TEKNİK ŞARTNAMESİ 1.ŞARTNAMENİN KONUSU İşbu Şartname nin konusu, belirtilmiş ve belirtilecek güzergâhlarda tanımlanan nitelikte

Detaylı

T.C. VAN V A LİLİĞ İ Van Halk Sağlığı M üdürlüğü

T.C. VAN V A LİLİĞ İ Van Halk Sağlığı M üdürlüğü T.C. VAN V A LİLİĞ İ Van Halk Sağlığı M üdürlüğü Sayı : 37.811.563-934/ 07.01.2015 Konu : Teklife Davet Kurumumuzun ihtiyacı olan (5) kalem ARAÇ KİRALAMA HİZMETİ ALİM ; işi satın alınacaktır. İlgilendiğiniz

Detaylı

A.3 Poliçe: Sigorta Şirketi tarafından tanzim edilmiş, yürürlükte olan ve asistans firmasına bildirimi yapılmış Oto Kasko Sigorta Poliçesidir.

A.3 Poliçe: Sigorta Şirketi tarafından tanzim edilmiş, yürürlükte olan ve asistans firmasına bildirimi yapılmış Oto Kasko Sigorta Poliçesidir. HSA / EK 4 :HAFİF TİCARİ OTO KASKO POLİÇESİ ASİSTANS PROGRAMI ASİSTANS ÜRÜNÜ A. GENEL ŞARTLAR A.1. Sigortalı/lar: Sigorta sözleşmesi uyarınca teminattan yaralanma hakkı olan gerçek veya tüzel kişi. Lehdar:

Detaylı

DARÜŞŞAFAKA CEMİYETİ - FİRMA PERSONEL VE ÖĞRENCİ SERVİSLERİ SÖZLEŞME TASLAĞI

DARÜŞŞAFAKA CEMİYETİ - FİRMA PERSONEL VE ÖĞRENCİ SERVİSLERİ SÖZLEŞME TASLAĞI DARÜŞŞAFAKA CEMİYETİ - FİRMA PERSONEL VE ÖĞRENCİ SERVİSLERİ SÖZLEŞME TASLAĞI DARÜŞŞAFAKA CEMİYETİ FİRMA PERSONEL SERVİSLERİ SÖZLEŞMESİ İşbu Personel Servisleri Sözleşmesi (bundan böyle Sözleşme olarak

Detaylı

SEYAHATLERİNİZDE GÜVEN VE KALİTE BİR ARADA. Genel Şartlar

SEYAHATLERİNİZDE GÜVEN VE KALİTE BİR ARADA. Genel Şartlar SEYAHATLERİNİZDE GÜVEN VE KALİTE BİR ARADA Genel Şartlar KIRALIK ARABA TRANSFER GIZLILIK BEYANI A.T.R. Touristik Sadece ve sadece aracı bir taşeron firmadır. Müşterilerine Türkiye deki anlaşmaları, bağlantıları

Detaylı

AIG Kasko Paket Poliçe Özel Şartları. Paket Kasko Sigorta (Genişletilmiş Kasko)

AIG Kasko Paket Poliçe Özel Şartları. Paket Kasko Sigorta (Genişletilmiş Kasko) AIG Kasko Paket Poliçe Özel Şartları Paket Kasko Sigorta (Genişletilmiş Kasko) ÖZEL KOSULLAR / AÇIKLAMALAR / TEMİNAT KLOZLARI Muafiyetler: Muafiyet Klozu Sigortalının poliçede belirtilen aracının BMW,

Detaylı

ARAÇ KİRALAMA SÖZLEŞMESİ

ARAÇ KİRALAMA SÖZLEŞMESİ SÖZLEŞMEE NO SÖZLEŞMEE TARİHİ ARAÇ A PLAKA NO ARAÇ KİRALAMA SÖZL LEŞMESİ Yeniköy Mah. Albay Osman Sok.No.14/1 Sarıyer İSTANBUL Tel(0212) 268 00 85 Gsm 0532 556 14 08-0535 621 72 16 0537 513 95 53 1. S

Detaylı

SüperEko. Sigortası Özel ve Genel Şartları

SüperEko. Sigortası Özel ve Genel Şartları SüperEko Sigortası Özel ve Genel Şartları Değerli Sigortalımız, Şirketimiz tarafından düzenlenmiş sigorta poliçeniz ekte yer almaktadır. Yapı Kredi Sigorta nın size özel hizmet ve avantajlarından kesintisiz

Detaylı

TRAFİK DENETİMLERİNDE VE TRAFİK KAZALARINDA ALINACAK ÖNLEMLERE İLİŞKİN YÖNERGE

TRAFİK DENETİMLERİNDE VE TRAFİK KAZALARINDA ALINACAK ÖNLEMLERE İLİŞKİN YÖNERGE EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ Trafik Uygulama ve Denetleme Dairesi Başkanlığı TRAFİK DENETİMLERİNDE VE TRAFİK KAZALARINDA ALINACAK ÖNLEMLERE İLİŞKİN YÖNERGE 1 TRAFİK DENETİMLERİNDE VE TRAFİK KAZALARINDA ALINACAK

Detaylı

1.1 Asistans Hizmetler, Ergo Sigorta A.Ş. nin anlaşmalı hizmet sağlayıcısı Asistan Şirket tarafından sağlanmaktadır.

1.1 Asistans Hizmetler, Ergo Sigorta A.Ş. nin anlaşmalı hizmet sağlayıcısı Asistan Şirket tarafından sağlanmaktadır. HSA / EK 5 :OTO KASKO ASİSTANS HİZMETLER HÜKÜM VE ŞARTLARI HUSUSİ / MOTORSİKLET 1. GENEL UYGULAMALAR 1.1 Asistans Hizmetler, Ergo Sigorta A.Ş. nin anlaşmalı hizmet sağlayıcısı Asistan Şirket tarafından

Detaylı

A.1. Sigortalı/lar: Sigorta sözleşmesi uyarınca teminattan yaralanma hakkı olan gerçek veya tüzel kişi.

A.1. Sigortalı/lar: Sigorta sözleşmesi uyarınca teminattan yaralanma hakkı olan gerçek veya tüzel kişi. HSA / EK 5 :OTO KASKO POLİÇESİ ASİSTANS PROGRAMI ASİSTANS ÜRÜNÜ A. GENEL ŞARTLAR A.1. Sigortalı/lar: Sigorta sözleşmesi uyarınca teminattan yaralanma hakkı olan gerçek veya tüzel kişi. Lehdar: Hizmetlerden

Detaylı

ARTI YOL YARDIM. (En yakın Yetkili Renault Servisi ne) Yakıt bitmesi durumunda aracın çekilmesi. En yakın yakıt istasyonuna kadar

ARTI YOL YARDIM. (En yakın Yetkili Renault Servisi ne) Yakıt bitmesi durumunda aracın çekilmesi. En yakın yakıt istasyonuna kadar ARTI YOL YARDIM Araç Teminatları Yol kenarı yardım organizasyonu Aracın çekilmesi Oto kapı kilit hizmeti Lastik değiştirilmesi hizmeti Yakıt bitmesi durumunda aracın çekilmesi Aracın kullanılamayışı nedeniyle

Detaylı

BİREYSEL ARAÇ SİGORTALARI POLİÇE KİTAPÇIĞI

BİREYSEL ARAÇ SİGORTALARI POLİÇE KİTAPÇIĞI BİREYSEL ARAÇ SİGORTALARI POLİÇE KİTAPÇIĞI BÖLÜM I. AÇIKLAMALAR, TEMİNATLAR VE AVANTAJLAR Fiba Bireysel Kasko Sigortası ; Sigortalının farklı ihtiyaçlarına ve meslek durumuna göre güvence sağlayan sigorta

Detaylı

Süpereko Sigortası Özel ve Genel Şartları

Süpereko Sigortası Özel ve Genel Şartları Süpereko Sigortası Özel ve Genel Şartları Değerli Sigortalımız, Şirketimiz tarafından düzenlenmiş sigorta poliçeniz ekte yer almaktadır. Yapı Kredi Sigorta nın size özel hizmet ve avantajlarından kesintisiz

Detaylı

OTO SİGORTALARI KLOZLAR. Oto SigortlarıMüdürlüğü Ürünlerinde yer alan klozlar

OTO SİGORTALARI KLOZLAR. Oto SigortlarıMüdürlüğü Ürünlerinde yer alan klozlar OTO SİGORTALARI KLOZLAR Oto SigortlarıMüdürlüğü Ürünlerinde yer alan klozlar OTO KAZA TEKNİK KLOZLAR... 3 KASKO KLOZLARI... 3 Kasko Paket Sigortası Teminat Kapsamı Klozu... 3 Sigorta Konusu ve Kapsamı

Detaylı

BİNEK ARAÇLAR KASKO YARDIM

BİNEK ARAÇLAR KASKO YARDIM BİNEK ARAÇLAR KASKO YARDIM TEMİNATLARIN ÖZETİ VE LİMİTLER Araç Teminatları Aracın çekilmesi (Sadece arıza sonucu poliçe süresince bir defa) Aracın vinç ile kurtarılması Yol kenarı yardım Lastik değiştirilmesi

Detaylı

T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) PAZARLAMA VE PERAKENDE KAZA SİGORTASI

T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) PAZARLAMA VE PERAKENDE KAZA SİGORTASI T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) PAZARLAMA VE PERAKENDE KAZA SİGORTASI ANKARA 2008 Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geliştirilen modüller;

Detaylı