ARMADA PROGRAM KURULUMU

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "ARMADA PROGRAM KURULUMU"

Transkript

1 ARMADA PROGRAM KURULUMU Önemli Not! Öncelikle ARMADA programını kuracağınız bilgisayarda.net 3.5 kurulu olma zorundadır..net 3.5 kurulu değil ise; adresinden indirebilirsiniz. Armada.exe yi çalıştırınız. Programın kurulacagı klasör seçilir Armada programını kurulumunda satın almış olduğunuz lisansa göre; Satış/alış seçilerek kurulursa hem alış işlemleri hem satış işlemleri yapabilirsiniz. Satış; olarak kurulursa sadece satış işlemleri yapılabilir. Alış ; seçilerek kurulursa sadece alış işlemleri yapılabilir.

2 Sunucu bilgileri Burada girilecek olan IP, winceserver.exe sunucu programının çalışacağı bilgisayarın IP adresi yazılır. Portu degiştirmeyiniz. NEXT tuşuna basınız. Veri Tabanı Bağlantı Bilgileri Sunucu Armada programı için açılacak olan databasenin SQL sunucu sunun kurulu olduğu bilgisayarın IP si yazılır. (kurulum SQL serverın olduğu makineye kuruluyorsa sunucuyu değiştirmeyiniz.) SQL kullanıcısı verilir. (Vegawin kurulumundaki SQL kullanıcı adı ve şifresi verilmelidir.) SQL şifresi verilir Veri tabanı ismini ARMADA olarak veriniz. NEXT tuşuna basınız. Finish tuşuna basarak kurulumu bitiriniz.

3 ARMADA CEYÖNETİM KULLANIMI Programı kurduğumuz C:\Vegawin\Armada adresine gidiniz Activate.exe çalıştırarak Programı Install ediniz. Install tamamlandıktan sonra Ceyonetim.exe çalıştırılır Programı kullanmaya başlamadan önce mutlaka Vegawin tarafında ŞUBE-KASA-DEPO- PERSONEL-BANKA tanımları yapılmalıdır. Stok kartlarında tüm stoklar KDV Dahil yada KDV Hariç olmalıdır. Stok Kartlarında Alış Fiyatı, Satış Fiyatı1-2-3, Envanter Rakamlarında, Çarpan Alanında vb. alanlarda anormal rakamlar olmamalı. Cari Bakiyelerinde Anormal rakamlar olmamalı. (Peşin Cari kart dahil) Şube, Kasa tanımlarında aynı isimler ve uzun bilgiler olmamalı. TANIMLAR Öncelikle Vagawin programında kullanılan database seçilir.

4 AYARLAR: Vegawinde çalışılacak Veri Tabanı, Firma, Dönem seçilir. Sunucu; El terminale Kdv dahil ; Stok kartındaki fiyatlar dan KDV HARİÇ olanlar El Terminaline gönderilecek demektir. Kdv dahil ; Stok kartındaki fiyatlar dan KDV DAHİL olanlar El Terminaline gönderilecek demektir. Alıcıları Aktar ; Vegawin tarafında tanımlı cari kartlardan Firma Tipi Alıcı olanlar El Terminaline gönderilecek demektir. Satıcıları Aktar ; Vegawin tarafında tanımlı cari kartlardan Firma Tipi Alıcı olanlar El Terminaline gönderilecek demektir. Alıcıları-Satıcıları Aktar ; Vegawin tarafında tanımlı cari kartlardan Firma Tipi Alıcı olanlar El Terminaline gönderilecek demektir. Ekstre Aktar ; Firmaların Hesap Ekstresini el terminaline gönderir. Bu işlemi yaparken Ekstre başlangıç tarihini baz alır. Belge Yazımda Unvan Kullan ; Yazıcı çıktısında Vegawin tarafındaki Firma Adının mı yoksa Unvan alanının mı yazdırılacağı buradan seçilir. Varsayılan Stok Kodu ; El terminalinden gelen stok bilgisinde, Vegawin tarafında bulunamayan olur ise burada belirtilen stok koduna işlem yapacaktır. Protokol Tipi ; Protokol Var ise işlem yaparken protokol uygulamasını eğer yok ise tanımlanan anlaşmadaki bilgileri göre hareket etmesini belirtiyor. Logo 1 ve Logo 2 alanı Yazıcı çıktısında sabit olarak Firma Bilgileri isteniyor ise kullanılacak alandır. Vegawin tarafında tanımlı Stok Kartlarından Stok Tipi Ticari Mal olanlar El Terminaline doğrudan ( ayrıca işaretlemeğe gerek kalmaksızın ) gönderilir. El Terminaline Stok Tipi Ticari Mal olanların yanısıra diğer stok tiplerinden Stok gönderilecek ise, Sağ tarafda Stok Kart Tipleri listesinden işaretleme yapılır. Kaydet işleminden sonra ilk yapılması gereken işlem YÜKLEMELER olmak zorundadır. BU İŞLEMLERDEN SONRA BİR SONRAKİ AŞAMA İŞLEMLER BÖLÜMÜNDEN YÜKLEMELERDİR.

5 İŞLEMLER YÜKLEMELER : Vegawinden Aktar ; Vegawin den Armada Veritabanına gerekli data lar taşınır ( Cari Kartlar-Stok Kartları-Satış Protokolleri ( Satın Alma Programındaki Satış Anlaşmaları ) -Personel-Depo-Şube- Kasa bilgileri ) Şimdi tekrar TANIMLAR alanına dönebiliriz. TANIMLAR ROTALAR : El terminaline yüklenecek Cari Kartlar belirlenir. Yeni ; Öncelikle Rota adı belirlenir. Firmalar ;Bu rotada kullanılacak Cari Kartlar seçilir. tanımlanır.

6 Sıra No ; Default olarak sıfır ( 0 ) gelir. Müşteriye ziyaret sıra zorunluluğu yoktur Sıra No ; Müşteriye ziyaret sıra zorunluluğu olması ( Rota Kullanılsın) istenecek ise her Firma sıra numarası olarak sıralandırılır. Alt Kartlar ; Eğer Firmanın Alt kartları var ise rota içerisinde Alt kartların seçilmesi mümkündür. Hangi Alt kartlar seçili ise onlar el terminaline gidecek anlamını taşır.

7 ELTERMİNALLERİ Kullanılacak El terminaline ilişkin tanımlama yapılır. Çalışma Şekli ; Bu el terminalinin yetkileri belirlenmiş olur Normal ; Hiçbir yetki kısıtlaması olmaksızın İskontosuz ; İskonto yapılamaz Rota Mecburi ; Rota sırasına uyulması zorunludur İskontosuz-Rota Mecburi ; İskonto yapılamaz ve Rota sırasına uyulması zorunludur Şube Fiyat Adı ; El terminalinde kullanılacak Fiyat adı ve fiyat bumarası seçilir. Buradaki seçilen fiyat eğer Cari kartta fiyat yok ise ve anlaşma-protokol yok ise geçerlidir. Şifre ; El terminalinde programı açarken gelecek olan şifre. Rota Filtre ; El terminalinde kullanılacak olan rotaları gruplama için kullanılır. Buraya girilen bilgi içerir mantığı ile çalışmaktadır. Bu nedenle buraya yazılan karakteri içeren Rotalar el terminaline gidecek demektir. Rota Grup ; Rota filtre alanına yazılan değer ile başlayan tüm rotalar el terminaline gönderilir. Rota Kullan ; Sadece rota alanında yazan rota el terminaline gönderilir. Serbest ; Tüm cariler gönderilir. Özel Kod Filtre ; Stok kartlarında Özel Kodu X alanında, Özel Kodu Şu olan stok kartlarını el terminaline gönder. Cari Özel Kod Filtre ; Cari Özel Kodu X alanında, Özel Kodu Şu olan carileri el terminaline gönder. Sadece Anlaşmadaki Ürünler Satılsın ; Seçilen carinin Vegawin tarafında anlaşması var ise sadece o anlaşma içerisindeki stok listesi ve fiyatlar gelecek demektir. Olmayan Ürünler Satılmasın ; Envanterde olmayan ürünlerin satılamamasını ve stok listesine gelmemesini sağlar.eğer Ürünün barkodu okutulur ise satılmasına izin verir. Yeni Stok Kartı ; El terminalinde stok kartını online ve offline olarak açmayı sağlar. Alış faturasında ürün bulunamadığında seçenek olarak gelir. Yeni Cari Kart ; Seçilen carinin Vegawin tarafında anlaşması var ise sadece o anlaşma içerisindeki stok listesi ve fiyatlar gelecek demektir. Fiyat Değiştirebilir ; El terminalinde Ürünlerin satış fiyatını değiştirmeyi sağlar. Ancak El terminalinde ayarlı olan fiyat değiştirilebilir. Tahsilat İade Yapamaz ; Tahsilat ve İade ile ilgili işlemleri pasif duruma getirir. Depo Değiştirebilir ; El terminalinde Zimmet belgeleri, Depo Hareket, Depo Gönderim ve Depo Kabul Belgelerinde El terminalinin DEPO bilgisini değiştirerek işlem yapmaya olanak sağlar. Depo Değiştirebilir Tüm Belgeler ; El terminalinde tüm belgelerde El terminalinin DEPO bilgisini değiştirerek işlem yapmaya olanak sağlar.

8 ŞABLONLAR El terminalinde kullanılacak belgelerin dizaynları yapılır. Burada önemli olan unsur Genel bilgilerde girmiş olduğunuz Sayfa Genişliği ve Sayfa Yüksekliği değerlerini seçeceğiniz alanlarda geçmemeniz gerekir. Örnek; Sayfa Genişliği:40 Sayfa Yüksekliği: 60 Satır Sayısı : 1 (Her hareket satırı için bırakılacak alan max:2 olur.) Yan tarafta Boy olan alan 39 u geçmemesi gerekir.ancak bu Kolon alanı 1 olan değerler için geçerlidir. Eğer Kolon 5 olsaydı Boy alanına 35 yazmamız gerekirdi.

9 HARCAMA TİPLERİ HARCAMA TİPLERİ: Muhtemel yapılabilecek Harcama isimleri tanımlanır. Bunlar Armada programında Rapor olarak listelenir. Vegawin tarafına aktarılmaz. Kaydet işleminden sonra tekrar İŞLEMLER bölümüne dönmek zorundayız.

10 İŞLEMLER YÜKLEMELER : Daha önceki safhalarda Vegawinden Aktar işlemini yapmış idik. [ Vegawin veritabanından ( Cari Kartlar-Stok Kartları-Satış Protokolleri ( Satın Alma Programındaki Satış Anlaşmaları ) -Personel-Depo-Şube-Kasa bilgileri ) gerekli datalar ] Aktarım Dosyası Oluştur ; Vegawin veri tabanından ARMADA veri tabanına gelen datalar EL TERMİNALİ ne yüklenmek üzere gerekli dosyalar oluşturulur. Dosya İncele ; EL TERMİNALİ ne yüklenmek üzere oluşturulan dosyalar kontrol amaçlı incelenebilir. Verileri Cihaza Yükle ; EL TERMİNALİ ne yüklenmek üzere oluşturulan dosyalar EL TERMİNALİ ne yüklenir işaretlenebilir. İşaretlemek şart değildir. veri dosyası sıkıştırıl sın ; El terminaline gönderilecek data çok büyükse ( MB ise ) İrsaliye No İrsaliye Tarihi ; El terminalinde Belge yazdırılırken irsaliye bilgileri yazdırılması gerekiyor ise bu bilgileri doldurmak gerekir. CİHAZDAN DOSYAYA AKTAR ; Gün sonunda satış elemanı işyerine döndüğünde, el terminalindeki bilgilerin bilgisayara ( ARMADA VERİ TABANINA ) aktarılması için kullanılır. ARMADA VERİ TABANINA aktarımdan sonra Vegawin veritabanına aktarmak için İşlemler\Aktarımlar bölümü kullanılacaktır. ON LINE iletişim kullanılıyor ise bu adımı kullanmağa ( CİHAZDAN DOSYAYA AKTAR ) gerek yoktur. CİHAZDAN DOSYA SİL ; El terminalindeki bilgilerin ( datanın ) tamamen silinmesini sağlar.(armada programı silinmez) İŞLEMLEM

11 AKTARIMLAR El terminalinden alınan satış bilgilerini vegawin e aktarmak içim kullanılır. Aktarım Durumu ; Eğer 0 ise aktarım yapılamadı demektir. Eğer 1 ise aktarım başarılı oldu demektir. Yükle ; Eğer el terminalindeki veri yerine başka firmanın (yada müşterinin) vgwince.mam dosyasını almak gerekir ise buradan yapılır. Aktar ; Vegawin programına aktarım işlemini yapar. Terminal Belgeler ; Seçili dosyanın içindeki belgelerin neler olduğunu gösterir.

12 EL TERMİNALİNE PROGRAM KURULUMU EL TERMİNALİNDE ÇALIŞABİLMEK İÇİN HERŞEYDEN ÖNCE,EL TERMİNALİNE ARMADA PROGRAMIMIZI KURMAMIZ GEREKMEKTEDİR. Öncelikle El Terminali üzerinde Flas disk bölümüne veroute adında klasör açılmalıdır Daha sonra C: \Vegawin\armada\elterminali\*.* tüm dosyalar (El Terminaline kurulması gerekli programlar) El terminalinde Flasdik\veroute bölümüne kopyalanır. EL TERMİNALİMİZ HAZIR İSE BİLGİSAYARIMIZ ÜZERİNDE PROGRAMIMIZ ARACILIĞI İLE İŞLEMLER YÜKLEMELER VERİLERİ CİHAZA YÜKLE ; EL TERMİNALİ ne yüklenmek üzere oluşturulan dosyalar EL TERMİNALİ ne yüklenir CİHAZDAN DOSYA SİL ; El terminalindeki bilgilerin ( datanın ) tamamen silinmesini sağlar.(armada programı silinmez)

13 ONLİNE ÇALIŞMA Bilgisayardan El Termianline veri aktarımı ve El Terminalinden Bilgisayar a veri aktarımının ON LINE olması isteniyor ise Yapılması gerekenler!... Bilgisayar tarafında ARMADA programının kurulu olduğu adresteki C: \Vegawin\armada\vinceserver.exe çalıştırılır. Bu program sürekli çalışır durumda olmak zorundadır. EĞER CİHAZ GPS VEYA BİR AĞ ÜZERİNDEN İNTERNETE ÇIKIYOR İSE ; CİHAZ ÜZERİNDE YAPABİLECEĞİMİZ VERİ GÜNCELLEMELERİ NELERDİR? Program Güncelle : El Terminali üzerinde kurulu olan ARMADA programının version güncellemesi yapılır. Stokları Al : ARMADA veri tabanındaki STOK BİLGİLERİNİ EL TERMİNALİ ÜZERİNE ALIR. ( Yeni açılan ya da fiyatı değişen stok kartları ) Carileri Al : ARMADA veri tabanındaki CARİ BİLGİLERİ EL TERMİNALİ ÜZERİNE ALIR. Belge Gönder : EL TERMİNALİ ÜZERİNDE YAPILAN İŞLEMLER DOĞRUDAN VEGAWIN VERİTABANINA GÖNDERİR. Envanter Güncelle : El terminalinde kullanılan deponun Envanterini Vegawin programından alır. Protokolleri Al : Vegawin veritabanındaki Protokolleri ( Satın Alma Programındaki Satış Anlaşmaları ) ni EL TERMİNALİ ÜZERİNE ALIR.

14 GENEL AYARLAR GENEL AYARLAR SAKLANDIĞI DOSYAMIZ C:\vegawin\armada\wince.ini DOSYASIDIR. C:\vegawin\armada\wince.ini Edit edildiğinde aşagıdaki gibi görülür. Db ; Armada Database bilgileri kurulum esnasında girilen bilgiler. port ; Port 4532 sabit kalacak. Server IP ; Winceserver.exe programının çalışacağ IP, el terminali bu IP ile bağlantı gönderecektir. Flashdisk; El terminalinde programın hangi disk üzerinde olduğu buradan tanımlanır. Güncellemesüresi; Vegawin programından Armada Data üzerine kaç dakikada bir bilgileri otomatik çekeceği buradan belirlenir. Etiket Modu; Sunucu sadece Etiket basmak için kurulmuş ise bu alan 1 yapılır. Auto margin ; Sunucu üzerindeki yazıcıdan yazdırılırken sayfa kenarında boşluk bırakmak için off yapılır. etiket ; Sunucu üzerindeki yazıcıdan etiket çıktısı alınacağında hangi yazıcıdan yazdırılacağını buradan seçiyoruz. Belge21; Sunucu üzerindeki yazıcıdan çıktı alınacağında hangi belgenin hangi yazıcıdan yazdırılacağını buradan seçiyoruz. Burada (21) olarak belirtilen belge tipi olarak geçer. Diğer Belgeler içinde ayrı tanım yapılması gerekir. Yazıboyu21; Sunucu üzerindeki yazıcıdan çıktı alınacağında çıktıdaki yazı boyunun kaç karakter olacağı buradan tanımlanır. Burada (21) olarak belirtilen belge tipi olarak geçer. Diğer belge tipleri içinde ayrıca tanım yapılması gerekir. Not: Belge Numaraları Armada/Terminal Altında BelgeNo isimli dosyada vardır. Oradan alabilirsiniz.

KURULUM VE BYTEMOBİLE ÇALIŞMASINDA İZLENECEK YOL

KURULUM VE BYTEMOBİLE ÇALIŞMASINDA İZLENECEK YOL KURULUM VE BYTEMOBİLE ÇALIŞMASINDA İZLENECEK YOL -Gerekli Kurulum Dosyaları Web Sitemizden İndirilerek, Önce Bilgisayarınıza Kurulması Gereken İşlemler Tamamlanır. - İkinci planda ise El terminali cihazı

Detaylı

Barva Mobile Kurulum İşlemleri

Barva Mobile Kurulum İşlemleri Barva Mobile Kurulum İşlemleri 1. Server Tarafında Yapılması Gerekenler Öncelikle Sunucularımızdan aşağıdaki dosyaların indirilmesi gereklidir. http://www.barvamobile.com/mobilteg-duyurulari/115-barva-mobile-demo-kurulum

Detaylı

TEKNİK SERVİS OTOMASYONU... 4 1. PROGRAMIN SİSTEME KURULUŞU... 4 2. PROGRAMIN KURULUŞUNDAN SONRA YAPILMASI GEREKLİ İLK İŞLEMLER... 9 3.

TEKNİK SERVİS OTOMASYONU... 4 1. PROGRAMIN SİSTEME KURULUŞU... 4 2. PROGRAMIN KURULUŞUNDAN SONRA YAPILMASI GEREKLİ İLK İŞLEMLER... 9 3. TEKNİK SERVİS OTOMASYONU... 4 1. PROGRAMIN SİSTEME KURULUŞU... 4 2. PROGRAMIN KURULUŞUNDAN SONRA YAPILMASI GEREKLİ İLK İŞLEMLER... 9 3. PROGRAMIN KULLANIMI... 10 3.1 KULLANICI GİRİŞİ... 10 3.2 PROGRAMIN

Detaylı

MİKKUR. 2008 Mikro Yazılımevi A.Ş.

MİKKUR. 2008 Mikro Yazılımevi A.Ş. 1 Kuruluş, Parametreler ve Genel Özellikler 1 GİRİŞ... 5 2 PROGRAMI yükleme... 7 3 A GİRİŞ VE ŞİRKET AÇMA... 10 Ortaklar... 12 Adres... 12 4 SQL SUNUCUSUNA bağlanma ve ŞİFRE ALMA... 14 Sunucu Seçimi Penceresine

Detaylı

Yönetim LOGO KASIM 2012

Yönetim LOGO KASIM 2012 Yönetim LOGO KASIM 2012 İçindekiler Genel Bilgiler... 4 Yönetim... 5 Tanımlar... 6 Terminal Tanımları... 6 Grup ve kullanıcılara ait terminallerin belirlenmesi... 7 Gruplar... 7 Grupta yer alacak kullanıcılar...

Detaylı

Sistem İşletmeni LOGO Ocak 2011

Sistem İşletmeni LOGO Ocak 2011 Sistem İşletmeni LOGO Ocak 2011 İçindekiler İçindekiler... 2 İçindekiler... 2 Sistem İşletmeni... 4 Yönetim... 5 Terminaller... 6 Grup ve kullanıcılara ait terminallerin belirlenmesi... 6 Rol Tanımları...

Detaylı

Cari Hesap LOGO Ocak 2007

Cari Hesap LOGO Ocak 2007 LKS2 Cari Hesap LOGO Ocak 2007 içindekiler Cari Hesap... 4 Cari Hesap Kartları... 5 Cari Hesap Bilgileri... 6 Cari Hesap İletişim Bilgileri... 7 Cari Hesap Ticari Bilgileri... 7 Cari Hesap Risk Bilgileri...

Detaylı

Kuruluş, Parametreler ve Genel Özellikler

Kuruluş, Parametreler ve Genel Özellikler KUR9000 1 GİRİŞ... 7 2 PROGRAMI YÜKLEME... 9 3 KUR9000 E GİRİŞ VE FİRMALARA AİT VERITABANI AÇMA... 11 4 SQL SUNUCUSUNA BAĞLANMA VE ŞİFRE ALMA... 14 5 KURULUŞ... 17 5.1 VERİ TABANI TANITIM KARTI (501100)...

Detaylı

GO Plus Sistem Yönetmeni

GO Plus Sistem Yönetmeni GO Plus Sistem Yönetmeni LOGO Mart 2012 İçindekiler İçindekiler...2 Sistem Yönetmeni...4 Yönetim...5 Terminaller...6 Grup ve kullanıcılara ait terminallerin belirlenmesi...7 Gruplar...8 Kullanıcılar...9

Detaylı

İÇİNDEKİLER Programın Kurulumu... 3 Programa Giriş... 9 Programın Kullanımı... 9

İÇİNDEKİLER Programın Kurulumu... 3 Programa Giriş... 9 Programın Kullanımı... 9 İÇİNDEKİLER Programın Kurulumu... 3 Programa Giriş... 9 Programın Kullanımı... 9 Temel Form Yapısı... 9 Ayarlar... 9 Kartlar... 10 Fişler... 10 Raporlar... 10 Programın Kullanım Kolaylıkları ve Özelleştirme...10

Detaylı

LKS2. Sistem İşletmeni

LKS2. Sistem İşletmeni LKS2 Sistem İşletmeni LOGO Ocak 2007 İçindekiler Sistem Yönetmeni... 4 Yönetim... 5 Terminaller... 6 Grup ve kullanıcılara ait terminallerin belirlenmesi... 6 Gruplar... 7 Kullanıcılar... 8 Kullanıcının

Detaylı

AKINSOFT. Sayfa 1. WOLVOX Kontrol Paneli. AKINSOFT WOLVOX 7 Kontrol Paneli Yardım Dosyası

AKINSOFT. Sayfa 1. WOLVOX Kontrol Paneli. AKINSOFT WOLVOX 7 Kontrol Paneli Yardım Dosyası WOLVOX 7 Kontrol Paneli Yardım Dosyası Doküman Versiyon : 1.02.01 Oluşturma Tarihi : 01.03.2011 Düzenleme Tarihi : 01.03.2011 Sayfa 1 WOLVOX 7 Kontrol Paneli WOLVOX ERP E-Business yazılım paketinin merkezi

Detaylı

MyAlarmsis Client Modülü

MyAlarmsis Client Modülü MyAlarmsis Client Modülü Myalarmsi Client modülü alarm merkezi operatörlerinin alarm panellerinden gelen sinyalleri reciever lar aracılığı ile çözümleyip sinyal işleme modülü ile database kayıt edilen

Detaylı

Siparişler LOGO Ocak 2012

Siparişler LOGO Ocak 2012 Siparişler LOGO Ocak 2012 İçindekiler İçindekiler... 2 Satınalma ve Satış Siparişleri... 4 Satınalma ve Satış Sipariş Fişi Bilgileri... 5 Satınalma Satış Sipariş Fişi Başlık Bilgileri... 6 Satınalma-Satış

Detaylı

Atılım Bilgisayar. Oda Üye Takip Programı 7.50 & For Rent TEMEL KULLANIM KĐTABI

Atılım Bilgisayar. Oda Üye Takip Programı 7.50 & For Rent TEMEL KULLANIM KĐTABI Atılım Bilgisayar Oda Üye Takip Programı 7.50 & For Rent TEMEL KULLANIM KĐTABI ( Versiyonların ekran görüntü renkleri değişkenlik gösterebilir, bazı özellikler daha alt versiyonlarda bulunmayabilir. Programı

Detaylı

Cari Hesap LOGO Mayıs 2014

Cari Hesap LOGO Mayıs 2014 Cari Hesap LOGO Mayıs 2014 İçindekiler İçindekiler... 2 Cari Hesap... 5 Cari Hesaplar... 6 Cari Hesap Kayıt Türleri... 7 Cari Hesaplar Listesi'nden İşlem Ekleme... 8 Cari Hesap Bilgileri... 9 Cari Hesap

Detaylı

Alım-Satım Tanımları LOGO Haziran 2008

Alım-Satım Tanımları LOGO Haziran 2008 Alım-Satım Tanımları LOGO Haziran 2008 İçindekiler İçindekiler... 1 İçindekiler...2 Alım Satım Tanımları...4 Ödeme / Tahsilat Planları...5 Ödeme/Tahsilat Planı Bilgileri...6 Ödeme/Tahsilat Planı Satır

Detaylı

Banka LOGO Ocak 2012

Banka LOGO Ocak 2012 Banka LOGO Ocak 2012 İçindekiler START İçindekiler... 2 Banka... 3 Bankalar ve Banka Hesapları... 4 Bankalar... 5 Banka Bilgileri... 6 Banka Hareketleri... 8 Banka Ekstresi... 9 Banka Hesapları... 10 Banka

Detaylı

Programı indirebilmek için. İndirme Adresi : ftp1.kalemyazilim.com Kullanıcı Adı : teknik Kullanıcı Şifresi : kinket

Programı indirebilmek için. İndirme Adresi : ftp1.kalemyazilim.com Kullanıcı Adı : teknik Kullanıcı Şifresi : kinket KTPOS,Kalem Yazılım firmasının yazmış olduğu satış konsolu programıdır.program bağlı olduğu (Uyumlu) arka ofis programından gönderilen ürün,cari,kasiyer,promosyon vs. bilgileri alarak dokunmatik ekranda

Detaylı

İş Akış Yönetimi LOGO Ocak 2011

İş Akış Yönetimi LOGO Ocak 2011 İş Akış Yönetimi LOGO Ocak 2011 İçindekiler İçindekiler... 2 İş Akış Yönetimi... 4 İş Akış Rol Tanımları... 5 Rol Tanım Bilgileri... 6 İş Akış Kartları... 7 İş Akış Bilgileri... 8 İş Akışı Genel Bilgileri...

Detaylı

GO Plus Banka LOGO Kasım 2012

GO Plus Banka LOGO Kasım 2012 GO Plus Banka LOGO Kasım 2012 İçindekiler Banka... 4 Bankalar ve Banka Hesapları... 5 Bankalar... 6 Banka Bilgileri... 7 Banka Döviz Toplamları... 9 Banka Hareketleri... 10 Banka Ekstresi... 11 Banka Hesapları...

Detaylı

GO Plus Banka LOGO Mart 2012

GO Plus Banka LOGO Mart 2012 GO Plus Banka LOGO Mart 2012 İçindekiler İçindekiler... 2 Banka... 4 Bankalar ve Banka Hesapları... 5 Bankalar... 6 Banka Bilgileri... 7 Banka Döviz Toplamları... 9 Banka Hareketleri... 10 Banka Ekstresi...

Detaylı

Satış ve Dağıtım LOGO Ocak 2013

Satış ve Dağıtım LOGO Ocak 2013 Satış ve Dağıtım LOGO Ocak 2013 İçindekiler Satış ve Dağıtım... 8 Ana Kayıtlar... 10 Verilen Hizmetler... 10 Verilen Hizmet Bilgileri... 11 Verilen Hizmet Muhasebe Hesapları... 13 Verilen Hizmet Ambar

Detaylı

JETRA Yazılım Eğitim Dokümanı

JETRA Yazılım Eğitim Dokümanı JETRA Yazılım Eğitim Dokümanı İÇİNDEKİLER Yazılım Gereksinimleri ve Bilgi Akışı Kurulum Nasıl Yapılır? Pivot Nedir? Jetra Raporlama Sistemine Genel Bakış Jetra Yazılım Kavramları Rapor Kısaltmalar Önemli

Detaylı

MOBiNET DAĞITIM UYGULAMALARI

MOBiNET DAĞITIM UYGULAMALARI MOBiNET DAĞITIM UYGULAMALARI Amaç ve Fayda Yayın Tarihi Kategori Ürün Grubu Modül Versiyon Önkoşulu Yükleme ve Gereken Dosyalar Yükleme Sonrası İşlemler Bu döküman ile, Netsis tarafından geliştirilen MobiNet

Detaylı

Aktarımlar. Veri Aktarımı İçeri DESTEK DOKÜMANI

Aktarımlar. Veri Aktarımı İçeri DESTEK DOKÜMANI Aktarımlar Veri aktarımları ile firmanın farklı yerleşim birimleri arasındaki veri alışverişi yanında, Logo ERP ürünleri dışındaki bir yazılıma ya da tam tersi olacak şekilde LOGO ERP/KOBI ürünleri dışındaki

Detaylı

Cam C A D Çift Cam Üretim Programı (Çift Cam imalatçıları için)

Cam C A D Çift Cam Üretim Programı (Çift Cam imalatçıları için) Cam C A D Çift Cam Üretim Programı (Çift Cam imalatçıları için) 2.Baskı Şubat/2007 CamCAD 2 İçindekiler İçindekiler... 3 Giriş... 5 ABT yi tanıyalım... 5 CamCAD programı hakkında genel bilgi... 6 CamCAD

Detaylı

Kullanım Bilgileri LOGO KASIM 2011

Kullanım Bilgileri LOGO KASIM 2011 Kullanım Bilgileri LOGO KASIM 2011 içindekiler Yönetici Konsolu... 3 Sık Kullanılan Raporlara Kolay Ulaşım... 4 Farklı Tema Kullanımı... 5 Menü Kullanımı... 6 Geliştirilmiş CTRL+F Arama Kriterleri... 7

Detaylı

MARKET AKTARIMLARI I GENEL TANIMLAR

MARKET AKTARIMLARI I GENEL TANIMLAR MARKET AKTARIMLARI I GENEL TANIMLAR Versiyon: 3.6.6.x İlgili Programlar : Yakamoz ve Tüm Ticari Paketler Tarih : 02.12.2008 Doküman Seviyesi (1 5) : 4 (Uzman Kullanıcı) GĐRĐŞ Alış veriş merkezleri, marketler

Detaylı

Borç / Avans Yönetimi LOGO

Borç / Avans Yönetimi LOGO Borç / Avans Yönetimi LOGO KASIM 2011 İçindekiler Borç / Avans Yönetimi... 4 Borç Tanımları... 5 Borç Tanım Bilgileri... 6 Borç Kayıtları... 8 Personel Borçlandırma... 9 Borç Toplamları... 11 Borç Taksitleri...

Detaylı