Türkiye Kalite Derneği Eğitimleri Mükemmellik Akademisi

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Türkiye Kalite Derneği Eğitimleri Mükemmellik Akademisi"

Transkript

1 Türkiye Kalite Derneği Eğitimleri Mükemmellik Akademisi

2 Kurulduğumuz günden bu yana; 100 kişiyi aşan eğitmen kadromuz ile 800 den fazla kuruluşa den fazla kişiye %90 ın üzerinde memnuniyet oranıyla 6000 in üzerinde eğitim verdik.

3 KalDer Eğitimleri 01 KalDer ve Eğitim Hayalimizde her zaman ekonomisi, kurumları ve şirketleri ile gelişmiş bir Türkiye var. Mükemmellik kültürünü yaşam biçimine dönüştürerek, ülkemizin rekabet gücünün ve refah düzeyinin yükseltilmesine katkıda bulunmak amacıyla kurulduğumuz 1990 yılından bu yana, bu ideal uğruna çalışıyoruz. Mükemmellik ve Kalite alanındaki çalışmalarımızın odağı her zaman kuruluşlarımızın gelişimini desteklemeye yönelik uygulamalara yer vermektir. Günümüzde ülke kalkınması büyük ölçüde kuruluşlarının yüksek rekabet gücü kazanmasının, kâr ederek iç ve dış pazarlarda hâkimiyet kazanmasına ve söz sahibi olmasına bağlıdır. Kuruluşlar başarılı olmalı ki, kazançlarını yatırıma ve istihdama dönüştürsünler; döviz geliri sağlayarak dış ticareti dengelesinler ve kâr ederek vergi hasılatı yaratsınlar. Bu dönemin özelliğini kuruluşların öncülüğünde ekonomik kalkınma ifadesi ile tanımlıyoruz. Bilinen bir gerçek, kuruluşların başarılı olması daha iyi yönetilmelerine ve etkin iş modelleri uygulamalarına bağlıdır. KalDer in misyonu kuruluşlara her iki konuda Mükemmellik kültürü ve Modeli aracılığıyla yardımcı olmaktır. Mükemmellik Kültürü konusunda, bu güne kadar 2000 den fazla üyemize eğitim, rehberlik, değerlendirme ve tanıma konusundaki faaliyetlerimiz ile yön vermeye çalıştık ve bu faaliyetlerimizi genişleterek sürdürüyoruz.

4 02 KalDer Eğitimleri Eğitimde Performans Odaklı Bir Yaklaşım, Mükemmellik Akademisi Bir kuruluşun performansı, başta yöneticiler olmak üzere tüm çalışanların bilgi, beceri ve yaratıcılığına dayalıdır. Rekabetin her sektörde ve her alanda hızla yoğunlaştığı çağımızda eğitimin önemi daha da artmıştır. Dünya genelinde yapılan araştırmalar ve gözlemler, gerek bireysel gerekse kurumsal başarıda eğitimin çok önemli bir rolü olduğunu gösteriyor. Çağımıza Bilgi Toplumu tanımı yapılmasının temel gerekçesi de bilginin önemi ve belirleyiciliğidir. Birey açısından bakıldığında, eğitimin önemi çok açık; kişi ne kadar bilgi ve yaratıcılığa sahipse, o kadar başarılı ve saygın oluyor. Ama kuruluşlar açısından da durum farklı sayılmaz. Önde koşan kuruluşların ortak özelliği kadrolarını sürekli eğitmeleri, öğrenmeyi yaşam tarzı olarak benimsemeleridir. Zaten Öğrenen Organizasyon yaklaşımı da bunu öngörüyor. Rekabette başarının şartı, rakiplerden üstün olmaktır. Serbest pazar ekonomisinde üstünlük bilgi ve yaratıcılıkla sağlanıyor. Bir kuruluşun başarısında elbette her çalışanın katkısı vardır; ama yöneticiler aldıkları kararlar ve yönettikleri sistemlerle belirleyici role sahiptirler. O nedenle, yöneticilerin eğitimi daha da önemli olmaktadır. Ama ağırlaşan rekabet koşulları, kuruluşları bir ikilemle karşı karşıya bırakıyor: Kişilerden hem daha fazla çalışmaları, hem de kendilerini geliştirmeleri bekleniyor! Bu ikilemi yakından gözlemlediğimiz için eğitimlerimizde yöneticilerin ihtiyacı olduğu gerçek bilgilere ve yaşanmış olaylara yer vermeyi ilke edinerek eğitimlerimizi kurguluyor ve eğitmenlerimizi titizlikle seçiyoruz. Mükemmellik Akademisi olarak adlandırdığımız eğitim ortamımızı, genel katılıma açık eğitimler ve kurum içi eğitimler ile bütünleştirdiğimiz uygulamaya yönelik rehberlikler ve çeşitli bilgi paylaşım platformları oluşturmaktadır. Önceliğimiz Mükemmellik kültürünü ve Modelini esas alarak kurumsal performansı yükseltecek ve değişim projelerini hızla hayata geçirecek kurumlara ve bireylere özel programlar sunmaktır. Bireysel gelişim ve vizyon kazandırma süreci, bilgi sermayesinin iş sonuçlarına dönüşmesi hedefi çerçevesinde ele alınır. Kuruma özel programlarla stratejiler ve kurumsal hedeflerle bütünleşmiş bir gelişim sürecinin gerçekleşmesine olanak sağlanır.

5 KalDer Eğitimleri 03 Mükemmellik Akademisinde Bilgiyi Uygulamaya Koyma Eğitimlerde Bilginin Uygulamaya Konması bizler için en önemli amaçtır. Bilgi Edinme Fikir Geliştirme ve Yaratıcılık Bilgi Paylaşımı ve Uygulama Uygulamanın Gözden Geçirilmesi Performans Değerlendirme Bireysel ve Kurumsal Performans Artıışı Bilginin Uygulamaya Konması En önemli rekabet üstünlüğü yaratıcılıktır. Sıfırdan bir şey yaratmak son derece güç, hatta imkânsızdır. Ama var olan buluşlara / özelliklere yenilerini ilave etmek, ya da onları farklı alanlara taşımak, uygulamak çok daha kolaydır. Bilgi Kaldıraçlama ise, sistematik şekilde yenilik yaratmanın yolu; yani var olan bilgilerden yararlanarak, ürün, süreç, teknoloji ya da iş modelinde bir yeni tasarım gerçekleştirmektir. KalDer eğitimlerinde, katılımcıların Bilgi Kaldıraçlama ile yaratıcılıklarını artırmaları, edindikleriyle yeni uygulamaları hayata geçirmeleri hedeflenir. Sürekli gelişen, 100 kişiyi aşan eğitmen ve rehber danışman kadromuz ile 120 konu başlığında eğitim ve çalıştaylarımız ile tüm birey ve kuruluşların hizmetindeyiz. Genel Katılıma Açık Eğitimler KalDer Eğitimleri Genel Katılıma Açık Eğitimler Kurum İçi Eğitimler Kurumsal ve Bireysel olarak tüm katılımcılarımıza açık belirli bir takvim doğrultusunda gerçekleştirilir. Merkez, Şube ve Temsilcilik olarak faaliyet gösterdiğimiz bölgelerde gerçekleştirdiğimiz bu eğitimler başta internet sitemiz olmak üzere düzenli olarak çeşitli kanallarla duyurulmaktadır. Katılımcılarımız internet sitemizdeki başvuru formu ile ön kayıt ve kesin kayıt yaptırabilirler. Kurum İçi Eğitimler Eğitimin gerçekleştirileceği kurumun katılımcılarına özel, kurumun isteği doğrultusunda kurumda veya kurumun belirleyeceği bir yerde gerçekleştirilmektedir. Kurum içi düzenlenen eğitimlerdeki en önemli avantaj, uygun olduğunda içeriğin kurumun ihtiyaç ve beklentilerine göre şekillendirilebilmesi; özelleştirilebilmesidir. Kurum içi eğitimlerin diğer önemli bir avantajı, eğitimi takiben ilgili alanda rehberlik hizmeti ile aktarılan konuların hayata geçirilmesinde kuruluşa destek verilmesidir.

6 04 KalDer Eğitimleri KalDer Eğitim Portföyü KalDer Eğitim Portföyü, misyonumuz doğrultusunda, tüm kuruluşların rekabetçi ve sürdürülebilir bir yapı oluşturabilmelerine yardımcı olacak şekilde Mükemmelliğin Temel Kavramları doğrultusunda şekillendirilmiştir. Kuruluşların sürdürülebilir mükemmelliğe erişebilmesi sürecinin temelinde yatan ilkeleri oluşturan bu kavramlar mükemmel bir kurumsal kültür için gerekli unsurların esası olarak dikkate alınmaktadır. KalDer tarafından sunulan eğitimlerde de bu kavramların hayata geçirilmesine yardımcı olacak pek çok konu yer alır. EFQM Mükemmellik Modeli ve Değerlendirici Eğitimleri KalDer Eğitim Portföyünde önemli yer tutar. Bunlar Mükemmellik kültürünün anlaşılması ve hayata geçirilmesinde temel yapı taşları olup, içerikleri EFQM ile aynı paralelliktedir. Bu eğitimler EFQM Lisansı ile verilmektedir. Yönetim Sistem Standartları ve Sistem Denetçisi Eğitimleri KalDer Portföyünde, Mükemmellik kültürünü destekleyen ve KalDer in var olma amacına hizmet eden konulardır. Kişisel Gelişim Eğitimleri kuruluşlarda Mükemmellik kültürünün oluşmasını ve yayılımını sağlayan ve kişisel olarak kendini geliştirme gayretinde olan tüm bireylere yönelik Kişisel Gelişim Eğitimleri KalDer Eğitim Portföyünde yer alan diğer önemli bir eğitim grubunu oluşturur. KalDer Eğitim portföyünü oluşturan bu geniş konu yelpazesi, kuruluşların ve bireylerin kişisel gelişimine sağladığı önemli katkı, günümüzün gereksinim ve beklentilerine yanıt verebilmek amacıyla katılımcılarımızdan da aldığımız geri bildirimleri de dikkate alarak sürekli gözden geçirilerek güncellenmekte ve yeni konuları ile zenginleştirilmektedir.

7 KalDer Eğitimleri 05 Mükemmelliğin Temel Kavramları ve KalDer Eğitimleri Müşteriler için Değer Katma Mükemmel kuruluşlar, gereksinimleri, beklentileri ve fırsatları anlayarak, tahmin ederek ve karşılayarak müşterilerine sürekli değer katarlar. 6S ile Kayıp Giderme Bireysel Kalite Sorumluluğu Hata Türleri ve Etkileri Analizi (FMEA) Müşteri İlişkileri Yönetimi (CRM) Müşteri Memnuniyet Yönetimi Pazarlamanın Temel Prensipleri Süreç Olgunluk Seviyesi Araçları - SOS Süreç Yönetimi Toplam Kalite Yönetimi Toplam Üretken Yönetim Yaratıcı ve Değer Odaklı Satış Teknikleri Yaratıcılık Yenileşim (İnovasyon) Sürdürülebilir bir Gelecek Yaratma Mükemmel kuruluşlar, performanslarını geliştirirken aynı zamanda ilişki içinde oldukları toplum kesimlerinin ekonomik, çevresel ve toplumsal koşulları iyileştirerek çevrelerinde olumlu bir etki yaratır. Çevre Mevzuatı Çevre Yönetim Sistemi - ISO EFQM Kurumsal Sosyal Sorumluluk Çerçevesi İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetimi - OHSAS İş Sürekliliği Yönetimi - BS Kurum Kültürü Kurumsal Karne Kurumsal Risk Yönetimi - ISO Kurumsal Risk Yönetimi ve Analizi Kurumsal Sosyal Sorumluluk Sürdürülebilirlik

8 06 KalDer Eğitimleri Kurumsal Yetkinliği Geliştirme Mükemmel kuruluşlar, organizasyonel sınırlarının içindeki ve ötesindeki değişimi etkin bir şekilde yöneterek yeteneğini geliştirir. Kalitesizlik Maliyetleri Kıyaslama Lojistik Yönetimi Öğrenen Organizasyonlar Outsourcing Dış Kaynak Kullanımı Stratejik Yönetim Tedarik Zinciri ve Yönetimi Tedarikçi İlişkileri Yönetimi Yaratıcılık ve Yenileşimi Kullanma Mükemmel kuruluşlar, paydaşlarının yaratıcılıklarını harekete geçirerek sürekli iyileştirme ve sistematik yenileşimle artan değer ve performans düzeyleri yaratır. Bireysel Öneri Sistemi Düşünce Haritası İnovasyon Kıyaslama Problem Çözme Teknikleri Yaratıcılık Yeni Yönetim Araçları Vizyoner, Esin Veren ve Bütünsel Liderlik Mükemmel kuruluşlar, geleceği şekillendiren ve gerçekleştiren, kuruluşun değerleri ve etik anlayışı doğrultusunda örnek olan liderlere sahiptir. Değişim Yönetimi Duygusal Zekâ İletişim Becerileri İş Etiği Koçluk Becerilerinin Geliştirilmesi Kurum Kültürü Liderlik Öğrenen Organizasyonlar Stratejik Yönetim Takdir Tanıma ve Ödüllendirme Sistemleri

9 KalDer Eğitimleri 07 Çeviklikle Yönetme Mükemmel kuruluşlar, fırsatları ve tehditleri belirler ve bunlara etkili ve verimli bir şekilde yanıt verme becerileriyle tanınır. Çalışanların Yetenekleriyle Başarma Etkin Organizasyon Yönetimi İstatistiksel Proses Kontrol Kaizen Kalite Çemberleri Kıyaslama Maki Gami Poka Yoke Proje Yönetimi Stratejik Planların Bireysel Hedeflere İndirgenmesi Stratejik Yönetim Süreç Olgunluk Seviyesi Araçları - SOS Süreç Yönetimi ve İyileştirilmesi Yalın 6 Sigma Farkındalık Eğitimi Mükemmel kuruluşlar, çalışanlarına değer verir; kurumsal ve bireysel amaçlarını gerçekleştirmeye yönelik bir yetkelendirme kültürü yaratır. Bireysel Kalite Sorumluluğu Bireysel Öneri Sistemi Biz Bir Ekibiz Çağdaş Sunum Teknikleri Çalışanların Performanslarının Yönetimi Eğiticinin Eğitimi İletişim Becerileri Liderlik Motivasyon Öğrenen Organizasyonlar Problem Çözme Teknikleri Stratejik İnsan Kaynakları Yönetimi Takdir Tanıma ve Ödüllendirme Sistemleri Mükemmel Sonuçları Sürdürme Mükemmel kuruluşlar, faaliyet alanlarında, tüm paydaşlarının kısa ve uzun vadeli gereksinimlerini karşılayan sürdürülebilir mükemmel sonuçlar elde eder. Finansal Analiz İç Kontrol Kıyaslama Kurumsal Karne (Balanced Scorecard) Kurumsal Risk Yönetimi ISO Kurumsal Risk Yönetimi ve Analizi Stratejik Yönetim Süreç Olgunluk Seviyesi Araçları - SOS

10 08 KalDer Eğitimleri EFQM Modeli ve Lisanslı Eğitimler EFQM Lisanslı Eğitimler KalDer Mükemmellik kültürünün temelini oluşturan EFQM Mükemmellik Modeli ve Model Değerlendiricileri konusundaki eğitimleri EFQM lisansı ile aynı içerik ve sertifika ile Türkçe ve İngilizce olarak verilmektedir. EFQM Mükemmellik Modeli ile Özdeğerlendirme EFQM Mükemmellik Modeli Tanıtımı Mükemmelliğe Yolculuk (Journey to Excellence) EFQM Mükemmellik Modeli Değerlendirici Eğitimi (EFQM Model Assessor Training) Bu eğitimlerle birlikte kuruluşların ihtiyaç ve seviyeleri doğrultusunda birden üç güne kadar farklı kapsamda şekillendirilen Model Eğitimleri yapılmaktadır.

11 KalDer Eğitimleri 09 Ulusal Kalite Hareketi Eğitimleri Yaşamın Her Alanında Kalite sloganı ile başlatılan Ulusal Kalite Hareketi nin (UKH) amacı, ülkemizin sürdürülebilir yüksek rekabet gücüne erişebilmesi için Toplam Kalite Yönetiminin ve Mükemmellik kavramlarının toplumun her kesiminde yaygınlık kazanmasını sağlamaktır. Bu program ile kuruluşların performans iyileştirme stratejisi olarak EFQM Mükemmellik Modelini esas alan özdeğerlendirme yöntemleri ile güçlü ve iyileştirmeye açık alanlarını düzenli aralıklarla belirleyip, bulgular doğrultusunda sürekli iyileştirme planlamaları ve uygulamaları hedeflenmektedir. Etkileri itibariyle UKH yaşam kalitesinin sürekli zenginleştirilmesi, yükseltilmesi ve yenilenmesini içermektedir. Kuruluşlar Ulusal Kalite Hareketi İyi Niyet Belgesini imzalayarak UKH sürecine katılırlar. Bu katılım için gereken tek şart kuruluşun KalDer üyesi olmasıdır ve ücretsizdir. Kuruluşlar sürecin başlangıcında, Mükemmellik Olgunluk Seviyelerine¹ bağlı olarak Model Tanıtım ve Özdeğerlendirme Yöntemlerini içeren 4-5 günlük özel bir eğitim programına (UKH Eğitim Programı) katılırlar. Bu eğitimi takiben kuruluşa rehberlik yapılarak bir özdeğerlendirme çalışması gerçekleştirilir. Özdeğerlendirmenin sonucunda kuruluşun Modelin Temel Kavramları ve/ veya Model Kriterleri ile ilgili iyileştirmeye açık alanları ortaya konur. Bu alanlara yönelik eğitim ve geliştirme ihtiyaçları önceliklendirilerek bir yol haritası oluşturulur. UKH sürecindeki kuruluşlar bir yıl boyunca, yol haritasında yer alan ve ihtiyaç duyulan eğitimlerini özel indirim ile alma hakkına sahiptir. Ulusal Kalite Hareketi ve Sürekli Gelişme Sürekli Gelişme ÖDÜL KalDer Üyeliği Eğitim ve Rehberlik Öz Değerlendirme / Ulusal Dış Değerlendirme Kalite Hareketine Katılım Mükemmellik Aşamaları ¹ UKH Sürecine katılan kuruluşlara, Mükemmellik Modeli Temel Kavramları ve Kriterleri açısından hangi seviyede olduğunu belirlemek amacıyla hızlı bir değerlendirme yapılarak kuruluşun Olgunluk Seviyesi belirlenir. Bu seviyeye bağlı olarak, UKH Eğitim Programı yapılandırılır.

12 10 KalDer Eğitimleri Yönetim Sistem Standartları ve Sistem Denetçisi Eğitimleri Mükemmelliğin bir unsuru olarak yönetim sistemlerine ilişkin bilgilendirme ve kuruluş içi denetçi yetiştirme eğitimleri KalDer eğitim portföyünde önemli bir yere sahiptir. Uzun yıllar ilgili alandaki uygulamaları ile deneyim kazanmış eğitmenlerimiz tarafından gerçekleştirilen bu eğitimler katılımcılarımıza, sistemleri kolayca anlama ve kuruluşlarında hayata geçirebilmesinde fark yaratmaktadır. Kişisel Gelişim Eğitimleri BS İş Sürekliliği Yönetimi ISO 10002:2006 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi ISO Çevre Yönetim Sistemi ISO Kuruluş İçi Çevre Denetçisi ISO Otomotiv Sektörü Kalite Yönetim Sistemi ISO Otomotiv Sektörü Kalite Yönetim Sistemi Denetçisi ISO Kurumsal Risk Yönetimi ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi ISO 9001:2008 Kuruluş İçi Kalite Denetçisi ISO 9001:2008 KYS Dokümantasyonu OHSAS İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi OHSAS İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi Denetçisi Yönetim Sistemleri Entegrasyonu Yönetim Sistemleri Entegrasyonu İç Denetçi Eğitimi (ISO 19011) KalDer Mükemmellik kültürü ile sadece kuruluşları hedeflememekte, bireylerin yaşam biçimi olarak mükemmelliği benimsemesine yardımcı olmakta ve yaşam kalitesini kişisel bir amaç haline dönüştürme gayretini desteklemektedir. Bireylerin bu konudaki edinimleri ve gelişimlerinin kişisel yaşam alanlarının ötesinde hizmet verdikleri ya da sahip oldukları kuruluşların yaklaşımlarını da etkileyecekleri çok açıktır. Bu açıdan Kişisel Gelişim Eğitimleri KalDer Eğitim portföyünde çok özel bir yere sahiptir. Beden Dili Bireysel Koçluk Becerileri Eğiticinin Eğitimi Etkili İletişimin Temelleri Etkin Sunum Teknikleri Hedeflere Dayalı İlişki Yönetimi Kişisel Motivasyon Kriz Yönetimi NLP (Neuro Linguistic Programming) Stres Yönetimi Toplantı Yönetimi Yaratıcı Düşünme ve Problem Çözme

13 Referanslarımız 1.HAVA İKMAL BAKIM MERKEZ KOMUTANLIĞI 30 AĞUSTOS İLKÖĞRETİM OKULU A.B.B. ALAMSAŞ A.B.B. ELEKTRİK ABALIOĞLU TEKSTİL ACARLAR YAPI ACCELL BİSİKLET ACCOR SERVİCE-TICKET RESTAURANT ACIBADEM SAĞLIK GRUBU AEG ETİ ELEKTRİK AFSİAD AĞAOĞLU KİMYA AIR ALFA AIR KRAFT AISEC-TÜRKİYE AK GIDA AKA OTOMOTİV AK-AL TEKSTİL AKBANK AKBAŞ TEKSTİL AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ AKG YALITIM AKKİM KİMYA AKLAR AKP OTOMOTİV AKSA AKRİLİK KİMYA AKTAŞ HAVA SÜSPANSİYON SİSTEMLERİ AKTECH AKTOPS TEKSTİL AKZO KEMIPOL ALARA TARIM ALARKO ALSİM ALARKO HOLDİNG ALCATEL ALP HAVACILIK SANAYİ ALPİN KİMYA ALPPLAS ENDÜSTRİYEL YATIRIMLAR ALTA ALTINNAL-ANTİKKAPI ALTINYILDIZ ANADOLU CAM ANADOLU EFES BİRACILIK ANADOLU ENDÜSTRİ HOLDING ANADOLU HONDA ANADOLU TURİZM OTELCİLİK LİSESİ ANADOLU ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ ANATEKS TEKSTİL ANKARA SANAYİ ODASI ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ANTALYA KOLEJİ ARAS KARGO ARÇELİK ARÇELİK LG ARÇELİK ROMANYA ARDEM ARGE ART-CRAFT ARTEMA ASAŞ ALÜMİNYUM ASAŞ AMBALAJ ASD AMBALAJ SANAYİCİLERİ DERNEĞİ ASELSAN ASİL ÇELİK ASSAN ALÜMİNYUM ATA YATIRIM ATASAN METAL ATAŞ RAFİNERİSİ ATATÜRK ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ ATLAS JET HAVACILIK AUNDE TEKNİK AVCILAR İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ AVİS AYDIN EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ AYDÖKÜM AYGAZ AYSAN BOYA B PLAS BAĞATUR AVUKATLIK BÜROSU BAKIRKÖY BELEDİYESİ BAKSAN BARTIN KAĞIT BALÇOVA TERMAL BALIKESİR DEVLET HASTANESİ BALNAK HOLDİNG BAMESA BANK EKSPRES BARMEK BASİFED BAŞAK SİGORTA BAŞER COLGATE BAŞER KİMYA BAŞİSKELE BELEDİYESİ BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ ÖZEL AYŞEABLA OKULLARI BAYER İLAÇ BAYINDIR SİGORTA BAYRAK PLASTİK BAYSIS BEKO ELEKTRONİK BEKSA BELKA KAUÇUK BEMSA BERDAN TEKSTİL BERICAP KAPAK BERSAY İLETİŞİM BESAŞ EKMEK BEST AIR BEŞLER MAKARNA BETA SEALS BETEK BOYA BEYÇELİK BEYOĞLU BELEDİYESİ BIÇAKCILAR BİL MOBİLYA BİNTED BİRMOT BİSAŞ İPLİK BODO BODE BOLU ÇİMENTO BORÇELİK BORNOVA BELEDİYESİ BORUSAN BORUSAN ASIM KOCABIYIK TEKNİK VE ENDÜSTRİ LİSESİ BORUSAN İLKÖĞRETİM OKULU BORUSAN LOJİSTİK BORUSAN MAKİNA BORUSAN OTOMOTİV ZEHRA NURHAN KOCABIYIK İLKOKULU BOSCH BOSCH FREN SİSTEMLERİ BOSCH ISITMA ÜRÜNLERİ BOSPHORUS AVRUPA HAVAYOLLARI BOSSA BOTAŞ BOYTAŞ MOBİLYA BÖHLER SERT MADEN BPO BRİSA BSH EV ALETLERİ BSH PROFİLO BTM SANAYİ BTSO BUFER LEGRAND BURÇED MÜHENDİSLİK BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BURSA ÇİMENTO BURSA ECZACILAR KOOPERATİFİ BURSA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ BURSA SANAYİCİ VE İŞADAMLARI DERNEĞİ BURSAGAZ BUSKİ BUTEK BÜROSİT CAHİT KURAL İLKÖĞRETİM OKULU CAM ELYAF CAN TEKSTİL CANEL OTOMOTİV CANSAN CAPİTOL CARGİLL CEMRE HALICILIK CEVHER DÖKÜM CEVHER MAKİNA CITIBANK CİHAN ELEKTRONİK COCA-COLA COMSAT İLETİŞİM CONTİTECH CORNELIA RESORT OTEL COSKUNÖZ ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ COŞKUNÖZ EĞİTİM VAKFI CP GROUP CPS PRESSFORM CÜNO TEKSTİL ÇBS PRİNTAŞ ÇEKİRGE DEVLET HASTANESİ ÇELEBİ HAVA SERVİSİ ÇETUR ÇELEBİ TURİZM ÇELİK HALAT ÇELİKKORD ÇEMTAŞ ÇEŞME-ALTINYUNUS OTEL ÇİMENTAŞ ÇİMSA ÇİMENTO ÇİMTAŞ PİPE ÇİTOSAN D.D.K. İZMİR TERSANESİ KOMUTANLIĞI DARDANEL DEDEMAN OTELCİLİK DELPHİ OTOMOTİV DEMİR EXPORT DEMİR SİGORTA DEMİRBANK DEMİRER KABLO DEMİRKÖPRÜ AĞIZ VE DİŞ HASTANESİ DEMİSAŞ DENGE KİMYA DENİZ KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI DENİZ TİCARET ODASI DENİZLİ BASMA DENİZLİ DEVLET HASTANESİ DENİZLİ SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ DENİZLİ SANAYİ ODASI DENİZLİ SERVERGAZİ HASTANESİ DENTAŞ OLUKLU MUKAVVA DENYA PLASTİK DESAT ENERJİ SİSTEMLERİ DESTEK PATENT DETEKS KİMYA DEVLET DEMİRYOLLARI DEVLET SU İŞLERİ DEWILUX BOYA DGS DHL WORLDWIDE EXPRESS DİLER DEMİR ÇELİK DİTAŞ DENİZ İŞLETMECİLİĞİ DİVAN DİVAPAN DOÇ DR.MUSTAFA KALEMLİ TAVŞANLI DEVLET HASTANESİ DOĞADAN DOĞAN HOLDİNG DOĞAN LASTİK DOĞAN ONLINE DOĞU MARMARA KALKINMA AJANSI (MARKA) DOĞU PRES DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ İZMİR MYO DONANMA KOMUTANLIĞI DÖKTAŞ DÖNMEZ DEBRİYAJ DSİ 3. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ DSİ 14. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ DT METAL DUMLUPINAR ÜNİVERSİTESİ DURAN DOĞAN AMBALAJ DURANER DÜNYA BANKASI DYO BOYA E.M.O.- İZMİR ECZACIBAŞI ARTEMA ECZACIBAŞI ASKAYNAK ECZACIBAŞI BANYO SİSTEMLERİ ECZACIBAŞI BAXTER ECZACIBAŞI BEIERSDORF ECZACIBAŞI BİLGİ İLETİM ECZACIBAŞI ESAN

14 ECZACIBAŞI GİRİŞİM ECZACIBAŞI HOLDİNG ECZACIBAŞI İLAÇ ECZACIBAŞI İNTEMA ECZACIBAŞI SERAMİK ECZACIBAŞI VİTRA ECZACIBAŞI YAPI GEREÇLERİ EDA GRAFİK EGE BÖLGESİ SANAYİ ODASI EGE ENDÜSTRİSİ EGE FREN EGE GENÇ İŞ ADAMLARI DERNEĞİ EGE İHRACATÇI BİRLİKLERİ EGE ÖZEL GÜVENLİK EGE PROFİL EGO ELEKTRİKLİ EV ALETLERİ EKMEL HAZIR BETON E-KART SİSTEMLERİ EKU FREN KAMPANA ELBA VALFSEL EL-Bİ ELEKTRİK ELBO ELELE ELGİNKAN HOLDİNG ELİF PLASTİK ELİMKO ELMADAĞ BELEDİYESİ ELSİ ELEKTRİK ELTA ELVİN TEKSTİL EMAR EMARC ÇELİK EMAŞ EMİNİŞ AMBALAJ ENERJİSA ENTİL ERBAK ULUDAĞ ERBAKIR ERCİYAS BİRACILIK ERDEMİR ERDEMİR MADENCİLİK ERDOĞANLAR ALÜMİNYUM ERENKÖY ZİHNİPAŞA İLKÖĞRETİM OKULU ERENSAN ISI SANAYİ ERGIDA ERICSSON ERİKLİ & NESTLE WATERS ERKALIP ERKUNT SANAYİ ERKURT HOLDİNG ERMETAL ERP YAZILIM ESBAŞ ESKİŞEHİR MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ ETAY GİYİM ETİ GIDA ETİ MADEN İŞLETMELERİ ETİ ŞİRKETLER GRUBU ETİTAŞ ETOSAN EVAL EV ALETLERİ EVİNOKS EVYAP EXIMBANK EXXON MOBİL FARBA FARİN KİMYA FATİH BELEDİYESİ FAZ ELEKTRİK FEKA OTOMOTİV FENİŞ TEKNİK FETHİYE TİCARET VE SANAYİ ODASI FEYZİYE MEKTEPLERİ FIRAT PLASTİK FİCOSA OTOMOTİV FİLLO LOJİSTİK FİNANSBANK FLOKSER TEKSTİL FLOTEKS FNSS FORD OTOSAN FORMFLEKS FREE BIRD AIRLINES (HÜRKUŞ HAVAYOLLARI) FRESENIUS MEDICAL CARE GALSAN PLASTİK GAP-TÜRKMENİSTAN GARANTİ BANKASI GARANTİ EMEKLİLİK GARANTİ SİGORTA GAYRİMENKUL KONSEPT GAZİ VAKFI ÖZEL OKULLARI GAZİANTEP SANAYİ ODASI GEDİK YATIRIM GEFCO TAŞIMACILIK GELİR İDARESİ BAŞKANLIĞI GELİŞİM YÖNETİM SİSTEMLERİ GEMSAN GENPAR GESTAŞ DENİZ ULAŞIM GIDA KONTROL ARAŞTIRMA MERKEZİ GIDASA GLORIA HOTELS & GOLF RESORTS GOLDAŞ GOSB GÖKBORA NAKLİYAT GÖKTEPE PLASTİK GÖRÜKLE BELEDİYESİ GRAHAM PLASTİK SAN TİC. AŞ. GRAMMER GSO KOSGEB - İSTANBUL GÜNEY BİRACILIK GÜNKOL GÜRİŞ İNŞAAT VE MÜHENDİSLİK GÜVENER TRİM HASES OTOMOTİV HAVA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI HAZIR BETON BİRLİĞİ HEAŞ HEMA ENDÜSTRİ HEMA HİDROLİK HENKEL TURYAĞ HERAEUS ELECTRO-NITE HİDROMEK HİPOKRAT HİSAR ÇATAL-KAŞIK HİSAR EĞİTİM VAKFI HOECHST MARION ROUSSEL HONDA İNALLAR HUDUT SAHİLLER GENEL MÜDÜRLÜĞÜ HUGO BOSS IDEA INTERSOURCE TEKSTİL ISIŞAH İBB GELİRLER MÜDÜRLÜĞÜ İBRAHİM KARAOĞLANOĞLU İ.Ö.OKULU İÇDAŞ İDO İSTANBUL DENİZ OTOBÜSLERİ İGDAŞ İKON YAPI İLETİŞİM BİLGİSAYAR İMORTAŞ İMSAD İNAL ERTEKİN OKULLARI İNCİ AKÜ İNDESİT İNELLİ PLASTİK İNFORM ELEKTRİK İNOKSAN İNTİER OTO İPEK KAĞIT İPRAGAZ İSDEMİR İSKENDERUN DEMİR ÇELİK İSKO DOKUMA İSPARK İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İSTANBUL EĞİTİM HASTANESİ İSTANBUL HAVAYOLLARI İSTANBUL İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ İSTANBUL MOTOR PİSTON İSTANBUL ULAŞIM İSTİKBAL MOBİLYA İŞBİR SENTETİK İZAİR İZMİR BORNOVA MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ İZMİR F TİPİ CEZAEVİ İZMİR İL ÖZEL İDARESİ İZMİR TİCARET BORSASI İZO-TEK JTI TÜTÜNCÜLÜK KADIKÖY BELEDİYESİ SAĞLIK POL. KADIKÖY ŞİFA HASTANESİ KALE KALIP MAKİNE KALE RADYATÖR KALEKİM KİMYEVİ MADDELERİ KALIP TAKIM KAM ANKARA BETON KARA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI DİKİMEVİ MÜDÜRLÜĞÜ KARABÜK DEVLET HASTANESİ KARMA: 5 LİSE İLKÖĞRETİM OKULU KARSAN KARŞIYAKA AĞIZ VE DİŞ MERKEZİ KARTAL BELEDİYESİ KARTONSAN KAYA İZMİR KAYNAK TEKNİĞİ KAYSERİ SANAYİ ODASI KEMER YAPI KENT GIDA KEREM PRES KILIÇOĞLU ŞİRKETLER GRUBU KISMET OTOMOTİV KİEL KOLTUK KOCAELİ SANAYİ ODASI KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ - ASIM KOCABIYIK HEREKE MESLEK YÜKSEK OKULU KOÇ SİSTEM KOMBASSAN KOMİLİ KİMYA KONUR HASTANESİ KONYA DOĞUMEVİ KORDSA KOROZO AMBALAJ KORTEKS İPLİK KOSGEB - ADANA KOSGEB - ANKARA KOSGEB - BURSA KOSGEB - DENİZLİ KOSGEB - ESKİŞEHİR KOSGEB - GAZİANTEP KOSGEB - SAMSUN KOSGEB - OSTİM KOVEKA TEKSTİL KURTEL VODAFONE KURVALF KUVEYT TÜRK FİNANS KÜLTÜR A.Ş. KÜTAHYA PORSELEN LAFARGE ASLAN ÇİMENTO LAFARGE EKMEL LALAPAŞA ÇİMENTO LASPAR LATİFE HANIM ANAOKULU LEGRAND ELEKTRİK LEITZ-MANU LEONİ KABLO MAÇKA AKİF TUNCEL END.MESLEK LİSESİ MAJÖR SKT MAKBULE ATADAN & ULUBATLI HASAN ANADOLU LİSESİ MAKİNA TAKIM ENDÜSTRİSİ MAKİNE MÜHENDİSLERİ ODASI MAKO MAKO ELEKTRİK MALİYE BAKANLIĞI MAMAK BELEDİYESİ MAN FİLTRE SANAYİ MAN TÜRKİYE MARDİN ÇİMENTO MARPORT MARSA MARSHALL BOYA MARTAŞ MARTI İŞLETMELERİ MARTEKS MARTUR MASS KABLO MATAY MAY TOHUMCULUK MAYSAN MANDO MEDICANA HASTANELERİ MEKSAN MENSA MEPSAN MERCEDES BENZ MERKEZ BANKASI MERKEZ ÇELİK MERSİN TİCARET VE SANAYİ ODASI MESA İMALAT MET AIR META PRES METEKSAN METHOD RESEARCH MGI COUTIER MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI MİLLİ PRODÜKTİVİTE MERKEZİ (MPM) MİLSOFT MİS SÜT MNG TEKNİK MOBIL OIL MONSANTO MT REKLAM MURAT OTOMOTİV MURAT TEKNİK OTOMAT MY TECHNİC MRO SERVICES NESTLE KARACABEY NESTLE TÜRKİYE NEVVAR SALİH İŞGÖREN 100.YIL CUMHURİYET OLGUNLAŞMA KIZ MES.LİSESİ

15 NEXANS NISSAN OTOMOTİV NİLÜFER BELEDİYESİ NUH ÇİMENTO NUH PANEL OBASAN ODEON TURİZM ODTÜ ODTÜ İKTİSADİ İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ ODTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ODUNPAZARI BELEDİYESİ OLAY TV OLMUKSA OLTAŞ OMSAN LOJİSTİK ONUR AIR HAVACILIK OPAR OTOMOTİV OPET PETROLCÜLÜK OREX ORGEMER ORHAN HOLDİNG ORİM CAM ORKAR TEKSTİL ORMAK ORMETAL ORMO ORTA ANADOLU TEKSTİL ORTADOĞU KVK ORTEM OSMAN AKÇA OSMANGAZİ MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ OSMANGAZİ ÜNİV. VE ÇOCUK HASTALIKLARI HASTANESİ OSMANLI BANKASI OTOKAR OTOKOÇ OTOMOBİL SANAYİCİLERİ DERNEĞİ OTOTRİM OTOYOL OXFORD ÖZAKTAŞ ÖZEL ATAYURT OKULLARI ÖZEL EGE GÜVENLİK ÖZEL EGE LİSESİ ÖZEL EMİNE ÖRNEK EĞİTİM KURUMLARI ÖZEL GELİŞİM OKULLARI ÖZEL İSTANBUL ÇEVRE OKULLARI ÖZEL KALAMIŞ OKULLARI ÖZEL KOCAELİ AKADEMİ HASTANESİ ÖZEL NAHCİVAN ORTODONTİK ÖZEL OKULLAR BİRLİĞİ ÖZEL ÜMİT İLKÖĞRETİM OKULU ÖZEL YÜZYIL IŞIL OKULLARI ÖZEN MENSUCAT ÖZSÜT ÖZÜNVER PACKARD ELEKTRİK PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ PARK PANEL PARK PANEL PDK PRES DÖKÜM PARTNER CRS PAŞABAHÇE CAM SANAYİ ESKİŞEHİR PAŞABAHÇE CAM SANAYİ İSTANBUL PAŞABAHÇE CAM SANAYİ MERSİN PEGASUS HAVAYOLLARI PENGUEN GIDA PETKİM PETROFER PETROL OFİSİ PFW HAVACILIK PHARMAVISION PINAR ENTEGRE ET PINAR SÜT MAMÜLLERİ AŞ. PINAR YEM PİSA TEKSTİL PLASTİKKART POLİFLEX POLİSAN POWERTRAIN PPG PRESMETAL PRESTİJ YAZILIM PRİMA HAVACILIK PROLİNE PULVER KİMYA RAKS ELEKTRİKLİ EV ALETLERİ RAZGIRATLI AVUKATLIK BÜROSU REHBERLİK ARAŞTIRMA MERKEZİ REKLAMLAND REMAX (TEK GAYRİMENKUL) REMİK KİMYA REN TIP RENAULT MAIS RENK KUTU RETRO TEKSTİL REXAM ROKETSAN ROTA OFSET ROTOPAK MATBAACILIK RUDOLF DURANER S.B.ESKİŞEHİR DOĞUM VE ÇOCUK HASTANESİ S.S.K GENEL MÜDÜRLÜK S.S.K. İSTANBUL EĞİTİM HASTANESİ S.S.K. TRABZON HASTANESİ SABANCI ÜNİVERSİTESİ SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANI (İSG) SAGA HAVAYOLLARI SAĞLIK BAKANLIĞI SAI OTOMOTİV SAINT GOBAIN RIGIPS SAKARYA ÜNİVERSİTESİ SAKARYA ÜNİVERSİTESİ VAKFI SAKOSA SANSU SARAY HOLDİNG SARTEN AMBALAJ SaSaD SAVUNMA SANAYİİ İMALATÇILARI BİRLİĞİ SAVUNMA TEKNOLOJİLERİ MÜHENDİSLİK SAY REKLAM SCHMALBACH LUBECA SEGER SELSA SENTEZ AMBALAJ SEPA SEPİCİLER DERİ SANAYİ SERANİT SERAMİK SEREL SERAMİK SERTANS LOJİSTİK SEVİMLİ DERİ SANAYİ SEYİTÖMER TERMİK SANTRALİ SIEMENS SILA TEKNİK SİKA DETEKS SİMGE GRUP SİORTAŞ SİV OTOMOTİV SKF TÜRK SKT SODEXHO SOM DEĞERLEME SONODENT SONOMED SOYAK İNŞAAT SÖĞÜT SERAMİK SÖKTAŞ SSM STANDARD PROFİL STFA İNŞAAT SUN ELEKTRONİK SUN TEKSTİL SUPERONLİNE SUPSAN SÜLEYMAN BURSALI TEKSTİL SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVESİTESİ SÜPER KAUÇUK SÜTAŞ SYK GÜMRÜK MÜŞAVİRLİĞİ ŞAHİN MOTOR ŞAHİNKUL ŞAHİNLER HOLDİNG ŞANLIURFA BELEDİYESİ ŞEHİT ALİ GAFFAR OKKAN İ.Ö.OKULU ŞENOL HUKUK BÜROSU ŞİŞECAM TAI T.C. BAŞBAKANLIK YURTDIŞI TÜRKLER VE AKRABA TOPLULUKLAR BAŞKANLIĞI TMMO - ADANA TAHA HOLDİNG TAKANICHI OTOMOTIV TANET TARSUS BELEDİYESİ TAT KONSERVE TAVŞANLI DEVLET HASTANESİ TAYSAD TEBA GÜNKOL TECASA TEKFEN TEKLAS KAUÇUK TEKNİK 20 TEKNİK ALÜMİNYUM TEKNİK MALZEME TEKNOPOLİMER TEKOFAKS TEKOPLAST TEKOTO TEKSTİPLİK TELEKURYE TELETAŞ TEMA MAĞAZACILIK TEMSA TERMOHEAT TESEV TEZEL KATAFOREZ TI OTOMOTİV TİRE ORGANİZE SAN. BÖLGE MÜD. TNT TOFAŞ OTOMOBİL FABRİKASI TOKAT KALİTE ODAĞI YÖNETİM KURULU TOKSAN TOPHANE ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ TOPRAK HOLDİNG TOPRAK MADENCİLİK TOSB TPAO TRAKMAK TRAKTÖR TRAKYA CAM TRAKYA DÖKÜM TREDİN TREYSAN TT AIRLINES TTBOOM TURK BARTER TURKCELL TURYAĞ TUSAŞ TÜBİTAK BUTAL TÜBİTAK MARMARA ARAŞTIRMA MERKEZİ TÜBİTAK UEKAE TÜBİTAK ULAKBİM TÜRPAŞ BATMAN RAFİNERİSİ TÜPRAŞ GENEL MÜDÜRLÜK TÜPRAŞ İZMİR RAFİNERİSİ TÜPRAŞ İZMİT RAFİNERİSİ TÜPRAŞ KIRIKKALE RAFİNERİSİ TÜRK BARTER TÜRK DEMİR DÖKÜM TÜRK EKONOMİ BANKASI TÜRK ELEKTRİK ENDÜSTRİSİ TÜRK HAVA KURUMU TÜRK HAVA YOLLARI TÜRK HAVA YOLLARI TEKNİK TÜRK HOESCHT TÜRK KABLO TÜRK KUŞU TÜRK LOYDU TÜRK PHILIPS TÜRK PİRELLİ TÜRK TELEKOM TÜRK TRAKTÖR FABRİKASI TÜRK YTONG TÜRKAY TEKSTİL TÜRKER MAKİNA TÜRKER NAKLİYAT TÜRKİYE BANKALAR BİRLİĞİ TÜRKİYE ÇİMENTO MÜSTAHSİLLERİ BİRLİĞİ TÜRKİYE İŞ BANKASI TÜRKİYE SINAİ KALKINMA BANKASI TÜRKİYE ŞİŞE VE CAM FABRİKALARI TÜRKÜN TEKSTİL UNDP KIBRIS ULUDAĞ ÜNV. ASIM KOCABIYIK MYO ULUSLARARASI NAKLİYECİLER DERNEĞİ (UND) UZEL MAKİNA UZUNYOL HOLDİNG ÜÇGE ÜÇLER KELEPÇE ÜLKER GIDA ÜMRAN ÇELİK BORU ÜNSA AMBALAJ ÜNYE ÇİMENTO V.K.V. AMERİKAN HASTANESİ V2 EVREN VAKKO VALEO ELEKTRİK VALFSAN VALFSEL VASKO TURİZM VESTEL VİKİNG SELÜLOZ VİKO VOLKSWAGEN ELEKTRİK SİSTEMLERİ WELLA TÜRKİYE YAKUPOĞLU YALIN YAZILIM YALOVA BELEDİYESİ YAPI KREDİ BANKASI YAPI MERKEZİ YARIMCA PORSELEN YASAŞ YAŞAR HOLDİNG YATIRIM FİNANSMAN YAYKURSAN YAYSAN YAZAKİ YEŞİLIRMAK ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş. YEŞİM TEKSTİL YILMAR ÇELİK YILMAZİPEK YİĞİT AKÜ YKK METAL YURTBAY YURTİÇİ KARGO YÜNSA YÜNLÜ KUMAŞLAR ZEKAİ TAHİR BURAK HASTANESİ ZİRAAT BANKASI ZF LEMFÖRDER ZF SACHS ZORLU TEKSTİL ZÜBEYDE HANIM DOĞUM EVİ

16 TÜRKİYE KALİTE DERNEĞİ MERKEZ Centrum İş Mrk. Aydınevler Sanayi Cd. No Küçükyalı İstanbul Tel: Faks: ANKARA Uğur Mumcu Cad. Kız Kulesi Sok. 21/6 GOP Ankara Tel: Faks: BURSA Fethiye Mah. Sanayi Cad. No: 317 Kat: Nilüfer / Bursa Tel: Faks: ESKİŞEHİR Hoşnudiye Mah. Nayman Sok. Selka Apt. 1/1 Eskişehir Tel: Faks: İZMİR Halit Ziya Bulvarı No:52/1 Daire:102 Pasaport İzmir Tel: Faks: twitter.com/kalitedernegi youtube.com/kalitedernegi facebook.com/turkiyekalitedernegi linkedin.com/in/turkiyekalitedernegi pinterest.com/kalitedernegi instagram.com/turkiyekalitedernegi

Türkiye Kalite Derneği Eğitimleri Mükemmellik Akademisi

Türkiye Kalite Derneği Eğitimleri Mükemmellik Akademisi Türkiye Kalite Derneği Eğitimleri Mükemmellik Akademisi Kurulduğumuz günden bu yana; 100 kişiyi aşan eğitmen kadromuz ile 800 den fazla kuruluşa 100.000 den fazla kişiye %90 ın üzerinde memnuniyet oranıyla

Detaylı

Türkiye Mükemmellik Ödülü

Türkiye Mükemmellik Ödülü 2013 Türkiye Mükemmellik Ödülü Türkiye Mükemmellik Ödülü Türkiye Mükemmellikte Süreklilik Ödülü EFQM Mükemmellik Modeli Türkiye Mükemmellik Ödülü ne Başvuran Kuruluşlar Türkiye Mükemmellik Ödülü Değerlendiricilerimiz

Detaylı

Ulusal Kalite Ödülü. KÖYK Kalite Ödülü Yürütme Kurulu. Ulusal Kalite Ödülü. Mükemmellikte Süreklilik Ödülü. EFQM Mükemmellik Modeli

Ulusal Kalite Ödülü. KÖYK Kalite Ödülü Yürütme Kurulu. Ulusal Kalite Ödülü. Mükemmellikte Süreklilik Ödülü. EFQM Mükemmellik Modeli 2011 Ulusal Kalite Ödülü Ulusal Kalite Ödülü Mükemmellikte Süreklilik Ödülü EFQM Mükemmellik Modeli Ulusal Kalite Ödülü ne Başvuran Kuruluşlar Ulusal Kalite Ödülü Değerlendiricilerimiz 2012 Ulusal Kalite

Detaylı

Ulusal Kalite Ödülü. KÖYK Kalite Ödülü Yürütme Kurulu. Ulusal Kalite Ödülü. Mükemmellikte Süreklilik Ödülü. EFQM Mükemmellik Modeli

Ulusal Kalite Ödülü. KÖYK Kalite Ödülü Yürütme Kurulu. Ulusal Kalite Ödülü. Mükemmellikte Süreklilik Ödülü. EFQM Mükemmellik Modeli 2012 Ulusal Kalite Ödülü Ulusal Kalite Ödülü Mükemmellikte Süreklilik Ödülü EFQM Mükemmellik Modeli Ulusal Kalite Ödülü ne Başvuran Kuruluşlar Ulusal Kalite Ödülü Değerlendiricilerimiz 2013 Ulusal Kalite

Detaylı

Ulusal Kalite Ödülü. KÖYK Kalite Ödülü Yürütme Kurulu. Ulusal Kalite Ödülü. Mükemmellikte Süreklilik Ödülü. EFQM Mükemmellik Modeli

Ulusal Kalite Ödülü. KÖYK Kalite Ödülü Yürütme Kurulu. Ulusal Kalite Ödülü. Mükemmellikte Süreklilik Ödülü. EFQM Mükemmellik Modeli 2010 Ulusal Kalite Ödülü Ulusal Kalite Ödülü Mükemmellikte Süreklilik Ödülü EFQM Mükemmellik Modeli Ulusal Kalite Ödülü ne Başvuran Kuruluşlar Ulusal Kalite Ödülü Değerlendiricilerimiz 2011 Ulusal Kalite

Detaylı

TÜRKİYE KALİTE DERNEĞİ 2013 FAALİYET RAPORU

TÜRKİYE KALİTE DERNEĞİ 2013 FAALİYET RAPORU TÜRKİYE KALİTE DERNEĞİ 2013 FAALİYET RAPORU 2013 Yılı Faaliyet Raporu İŞBİRLİKLERİMİZ Avrupa Kalite Yönetim Vakfı (EFQM) Ulusal İşbirliği Ortağı Amerikan Kalite Derneği (ASQ) Küresel İşbirliği Ortağı Ortadoğu

Detaylı

MÜKEMMELLİK YOLUNDA 20 YIL...

MÜKEMMELLİK YOLUNDA 20 YIL... MÜKEMMELLİK YOLUNDA 20 YIL... 2010 Çalışma Raporu i MÜKEMMELLİK YOLUNDA 20 YIL... KalDer Çalışma Raporu-2010 İşbirliklerimiz: ii İÇİNDEKİLER MİSYON-VİZYON ii 2010 YILI DEĞERLENDİRMESİ 1 MÜKEMMELLİK YOLCULUĞU

Detaylı

MÜKEMMELLÝK YOLUNDA 20 YIL...

MÜKEMMELLÝK YOLUNDA 20 YIL... MÜKEMMELLÝK YOLUNDA 20 YIL... 2009 Çalýþma Raporu MÜKEMMELLİK YOLUNDA 20 YIL... KalDer Çalışma Raporu-2009 İşbirliklerimiz: İÇİNDEKİLER MİSYON-VİZYON 2009 YILI DEĞERLENDİRMESİ 1 MÜKEMMELLİK YOLCULUĞU 1

Detaylı

Mükemmellik kültürünü yaşam biçimine dönüştürerek, ülkemizin rekabet gücünün ve refah düzeyinin yükseltilmesine katkıda bulunmak

Mükemmellik kültürünü yaşam biçimine dönüştürerek, ülkemizin rekabet gücünün ve refah düzeyinin yükseltilmesine katkıda bulunmak MİSYONUMUZ Mükemmellik kültürünü yaşam biçimine dönüştürerek, ülkemizin rekabet gücünün ve refah düzeyinin yükseltilmesine katkıda bulunmak VİZYONUMUZ Cumhuriyetimizin 100. yılında sürdürülebilir kalkınma

Detaylı

ULUSAL KALİTE ÖDÜLÜ NE BAŞVURAN KURULUŞLAR LİSTESİ

ULUSAL KALİTE ÖDÜLÜ NE BAŞVURAN KURULUŞLAR LİSTESİ ULUSAL KALİTE ÖDÜLÜ NE BAŞVURAN KURULUŞLAR LİSTESİ KURULUŞLAR 1993 1997 KURULUŞLAR Arçelik A.Ş. Adel Kalemcilik Tic. ve San A.Ş. Ardem A.Ş. Anadolu Isuzu A.Ş. Bekoteknik A.Ş. Arçelik A.Ş. Büyük Ödül Büyük

Detaylı

EFQM Mük llik emme o eli Tanıtımı Eğitimi

EFQM Mük llik emme o eli Tanıtımı Eğitimi EFQM Mükemmellik Modeli Tanıtımı Eğitimi GÜNDEM Program ve Gündem: 09.30 11.00 KalDer Tanıtımı Mükemmelliğin Temel Kavramları 11.00-11.15 Ara 11.15 12.15 EFQM Mükemmellik Modeli 12.15-13.30 Ara 13.30 14.30

Detaylı

Ulusal Kalite Ödülü. KÖYK Kalite Ödülü Yürütme Kurulu. Ulusal Kalite Ödülü. Mükemmellikte Süreklilik Ödülü. EFQM Mükemmellik Modeli

Ulusal Kalite Ödülü. KÖYK Kalite Ödülü Yürütme Kurulu. Ulusal Kalite Ödülü. Mükemmellikte Süreklilik Ödülü. EFQM Mükemmellik Modeli 2009 Ulusal Kalite Ödülü Ulusal Kalite Ödülü Mükemmellikte Süreklilik Ödülü EFQM Mükemmellik Modeli Ulusal Kalite Ödülü ne Başvuran Kuruluşlar Ulusal Kalite Ödülü Değerlendiricilerimiz 2010 Ulusal Kalite

Detaylı

Ulusal Kalite Ödülü. KÖYK Kalite Ödülü Yürütme Kurulu. Ulusal Kalite Ödülü. Mükemmellikte Süreklilik Ödülü. EFQM Mükemmellik Modeli

Ulusal Kalite Ödülü. KÖYK Kalite Ödülü Yürütme Kurulu. Ulusal Kalite Ödülü. Mükemmellikte Süreklilik Ödülü. EFQM Mükemmellik Modeli 2008 Ulusal Kalite Ödülü Ulusal Kalite Ödülü Mükemmellikte Süreklilik Ödülü EFQM Mükemmellik Modeli Ulusal Kalite Ödülü ne Başvuran Kuruluşlar Ulusal Kalite Ödülü Değerlendiricilerimiz 2009 Ulusal Kalite

Detaylı

2014 Türkiye Mükemmellik Ödülü 1

2014 Türkiye Mükemmellik Ödülü 1 2014 Türkiye Mükemmellik Ödülü 1 2014 Türkiye Mükemmellik Ödülü 3 İçindekiler ÖNSÖZ... 04 2013 YILINDA ÖDÜL ALAN KURULUŞLARIN GÖRÜŞLERİ... 06 T.C. SAKARYA ÜNİVERSİTESİ (2013 Türkiye Mükemmellikte Süreklilik

Detaylı

TANITIM ve KAYIT B R O Ş Ü R Ü. www.peryon.org.tr kongre@peryon.org.tr

TANITIM ve KAYIT B R O Ş Ü R Ü. www.peryon.org.tr kongre@peryon.org.tr TANITIM ve KAYIT B R O Ş Ü R Ü www.peryon.org.tr kongre@peryon.org.tr Avrupa nın 2.en büyük İnsan Yönetimi Kongresi olan PERYÖN Ulusal İnsan Yönetimi Kongresine siz de katılın. Kamu ve özel sektörden Yönetim

Detaylı

24. KALİTE KONGRESİ İSTANBUL

24. KALİTE KONGRESİ İSTANBUL 24. KALİTE KONGRESİ İSTANBUL facebook.com/turkiyekalitedernegi twitter.com/kalitedernegi youtube.com/kalitedernegi linkedin.com/company/kalder Türkiye Kalite Derneği - KalDer 1990 yılında kurulmuş ve mükemmellik

Detaylı

BORUSAN GRUBU SÜRDÜRÜLEB L RL K RAPORU 2009-2010

BORUSAN GRUBU SÜRDÜRÜLEB L RL K RAPORU 2009-2010 BORUSAN GRUBU SÜRDÜRÜLEB L RL K RAPORU 2009-2010 1 çindekiler 1. Raporun Amacı ve Kapsamı 2. Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı 3. CEO nun Mesajı 4. Sürdürülebilirlik Politikamız 5. Kurumsal Profil Grup

Detaylı

İçindekiler. İzgören Akademi Kimdir? 3. Hayat Amacı, Gelecek Hayali, Değerleri 5. Logomuz Ne Anlatıyor? 6. Bölge Müdürlüklerimiz 7. Neler Yapıyoruz?

İçindekiler. İzgören Akademi Kimdir? 3. Hayat Amacı, Gelecek Hayali, Değerleri 5. Logomuz Ne Anlatıyor? 6. Bölge Müdürlüklerimiz 7. Neler Yapıyoruz? 1 İçindekiler İzgören Akademi Kimdir? 3 Hayat Amacı, Gelecek Hayali, Değerleri 5 Logomuz Ne Anlatıyor? 6 Bölge Müdürlüklerimiz 7 Neler Yapıyoruz? 7 Kurumsal Faaliyetler 8 Kurumsal Eğitim Planlaması Yaparken

Detaylı

ÖNCE. 19. Kalite Kongresi 8-10 Kasım 2010 İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı İŞBİRLİKLERİMİZ YIL: 19 SAYI: 147 6,50 TL EKİM 2010

ÖNCE. 19. Kalite Kongresi 8-10 Kasım 2010 İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı İŞBİRLİKLERİMİZ YIL: 19 SAYI: 147 6,50 TL EKİM 2010 ÖNCE YIL: 19 SAYI: 147 6,50 TL EKİM 2010 19. Kalite Kongresi 8-10 Kasım 2010 İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı 1990 2010 İŞBİRLİKLERİMİZ ISSN 1301-4978 EDİTÖRDEN KalDer bu yıl 20.yılını kutluyor.

Detaylı

İnsan Kaynakları Zirvesi 2015

İnsan Kaynakları Zirvesi 2015 Ana Sponsor İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı 11-12 Şubat 2015 SAHNE SENiN VARLIĞINLA FARK YARAT İnsan Kaynakları Zirvesi nde sizlerle birlikte 20 yılı geride bıraktık. Yola çıktığımız

Detaylı

Raporun Amacı ve Kapsamı

Raporun Amacı ve Kapsamı İçindekiler 1. Raporun Amacı ve Kapsamı, 3 2. Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı, 5 3. CEO nun Mesajı, 7 4. Kurumsal Profil, 9 Grup Şirketleri, 11 Ekonomik Göstergeler, 19 5. Strateji ve Yönetim, 22 Borusan

Detaylı

Sizleri ziyaret eder bir kahvenizi içeriz. sizi dinlemeyi seviyoruz...

Sizleri ziyaret eder bir kahvenizi içeriz. sizi dinlemeyi seviyoruz... arkheegitim.com Sizleri ziyaret eder bir kahvenizi içeriz sizi dinlemeyi seviyoruz... arkhe ile tanışın Arkhe Eğitim ekibi 2005 yılından bugüne Türkiye nin önde gelen firmalarına bireysel ve kurumsal eğitim,

Detaylı

2014 yılı toplam cirosu 319 milyon TL

2014 yılı toplam cirosu 319 milyon TL 2014 yılı toplam cirosu 319 milyon TL Yurt dışı Bağlı Ortaklıklar: Yünsa Almanya, Yünsa Amerika, Yünsa İngiltere ve Yünsa İtalya Acenteler: Almanya, Amerika, Avusturya, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Finlandiya,

Detaylı

Biymed Eğitim ve Danışmanlık BiYMED Eğitim ve Danışmanlık

Biymed Eğitim ve Danışmanlık BiYMED Eğitim ve Danışmanlık Biymed Eğitim ve Danışmanlık Biymed Eğitim ve Danışmanlık Hakkımızda BiYMED Danışmanlık, uzman kadrosu ile danışmanlık, eğitim ve yazılım hizmetleri sağlar. BiYMED Danışmanlık, müşterilerine hizmet almak

Detaylı

2014 Faaliyet Raporu

2014 Faaliyet Raporu 2014 Faaliyet Raporu İÇİNDEKİLER 2 BİR BAKIŞTA İNDEKS 2014 4 VİZYON / MİSYON / İLKELER / DEĞERLER / HEDEFLER 6 BAŞKAN MESAJI indeks içerik iletişim danışmanlık ve tic. ltd. şti. 8 FAALIYET ALANLARIMIZ

Detaylı

2/16/2013. 2012 Faaliyet Raporu 2013 Faaliyet Planı Genel Kurul Raporu. KalDer İzmir Şubesi

2/16/2013. 2012 Faaliyet Raporu 2013 Faaliyet Planı Genel Kurul Raporu. KalDer İzmir Şubesi 2/16/2013 2012 Faaliyet Raporu 2013 Faaliyet Planı Genel Kurul Raporu KalDer İzmir Şubesi İÇİNDEKİLER Önsöz 2 Misyon Vizyon 4 KalDer İzmir Şubesi 5 Yönetim Kurulu Denetleme Kurulu Şube Organizasyonu Yeni

Detaylı

32. OLAĞAN GENEL KURUL FAALİYET RAPORU

32. OLAĞAN GENEL KURUL FAALİYET RAPORU TAŞIT ARAÇLARI YAN SANAYİCİLERİ DERNEĞİ 32. OLAĞAN GENEL KURUL FAALİYET RAPORU TAŞIT ARAÇLARI YAN SANAYİCİLERİ DERNEĞİ ASSOCIATION OF AUTOMOTIVE PARTS & COMPONENTS MANUFACTURERS TAŞIT ARAÇLARI YAN SANAYİCİLERİ

Detaylı

2015 LİDERLİK AKADEMİSİ PROGRAMI Program kapsamımız yöne1cilerin gelişim ih1yacı olan yetkinlikler dikkate alınarak kuruluşunuza özel

2015 LİDERLİK AKADEMİSİ PROGRAMI Program kapsamımız yöne1cilerin gelişim ih1yacı olan yetkinlikler dikkate alınarak kuruluşunuza özel 2015 LİDERLİK AKADEMİSİ PROGRAMI Program kapsamımız yöne1cilerin gelişim ih1yacı olan yetkinlikler dikkate alınarak kuruluşunuza özel yapılandırılmaktadır. yürütmek Liderlik Akademisi Firma yöneticilerinin

Detaylı

Yolda... Bu ilk KSS raporumuz. Burada daha yolun başındayız. Ama kararlıyız. Yolculuğumuzu herkesle paylaşmak istiyoruz...

Yolda... Bu ilk KSS raporumuz. Burada daha yolun başındayız. Ama kararlıyız. Yolculuğumuzu herkesle paylaşmak istiyoruz... Yolda... Hareket hayatın dinamiğidir. Her gün ıssız yollardan, küçük köylerden, dağ başlarından, devasa kentlerden, festivallerden geçen kısa ya da uzun yolculuklar yaşanır.yollar değişir, ülkeler geçilir,

Detaylı

BORUSAN GRUBU SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU

BORUSAN GRUBU SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU BORUSAN GRUBU SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 2013 İÇİNDEKİLER Rapor Hakkında Başkan ve CEO Ortak Mesajı Kurumsal Profil Sürdürülebilir Yönetim Anlayışımız Çalışanlarımız Müşterilerimiz ve Tedarikçilerimiz Çevre

Detaylı