Türkiye Kalite Derneği Eğitimleri Mükemmellik Akademisi

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Türkiye Kalite Derneği Eğitimleri Mükemmellik Akademisi"

Transkript

1 Türkiye Kalite Derneği Eğitimleri Mükemmellik Akademisi

2 Kurulduğumuz günden bu yana; 100 kişiyi aşan eğitmen kadromuz ile 800 den fazla kuruluşa den fazla kişiye %90 ın üzerinde memnuniyet oranıyla 6000 in üzerinde eğitim verdik.

3 KalDer Eğitimleri 01 KalDer ve Eğitim Hayalimizde her zaman ekonomisi, kurumları ve şirketleri ile gelişmiş bir Türkiye var. Mükemmellik kültürünü yaşam biçimine dönüştürerek, ülkemizin rekabet gücünün ve refah düzeyinin yükseltilmesine katkıda bulunmak amacıyla kurulduğumuz 1990 yılından bu yana, bu ideal uğruna çalışıyoruz. Mükemmellik ve Kalite alanındaki çalışmalarımızın odağı her zaman kuruluşlarımızın gelişimini desteklemeye yönelik uygulamalara yer vermektir. Günümüzde ülke kalkınması büyük ölçüde kuruluşlarının yüksek rekabet gücü kazanmasının, kâr ederek iç ve dış pazarlarda hâkimiyet kazanmasına ve söz sahibi olmasına bağlıdır. Kuruluşlar başarılı olmalı ki, kazançlarını yatırıma ve istihdama dönüştürsünler; döviz geliri sağlayarak dış ticareti dengelesinler ve kâr ederek vergi hasılatı yaratsınlar. Bu dönemin özelliğini kuruluşların öncülüğünde ekonomik kalkınma ifadesi ile tanımlıyoruz. Bilinen bir gerçek, kuruluşların başarılı olması daha iyi yönetilmelerine ve etkin iş modelleri uygulamalarına bağlıdır. KalDer in misyonu kuruluşlara her iki konuda Mükemmellik kültürü ve Modeli aracılığıyla yardımcı olmaktır. Mükemmellik Kültürü konusunda, bu güne kadar 2000 den fazla üyemize eğitim, rehberlik, değerlendirme ve tanıma konusundaki faaliyetlerimiz ile yön vermeye çalıştık ve bu faaliyetlerimizi genişleterek sürdürüyoruz.

4 02 KalDer Eğitimleri Eğitimde Performans Odaklı Bir Yaklaşım, Mükemmellik Akademisi Bir kuruluşun performansı, başta yöneticiler olmak üzere tüm çalışanların bilgi, beceri ve yaratıcılığına dayalıdır. Rekabetin her sektörde ve her alanda hızla yoğunlaştığı çağımızda eğitimin önemi daha da artmıştır. Dünya genelinde yapılan araştırmalar ve gözlemler, gerek bireysel gerekse kurumsal başarıda eğitimin çok önemli bir rolü olduğunu gösteriyor. Çağımıza Bilgi Toplumu tanımı yapılmasının temel gerekçesi de bilginin önemi ve belirleyiciliğidir. Birey açısından bakıldığında, eğitimin önemi çok açık; kişi ne kadar bilgi ve yaratıcılığa sahipse, o kadar başarılı ve saygın oluyor. Ama kuruluşlar açısından da durum farklı sayılmaz. Önde koşan kuruluşların ortak özelliği kadrolarını sürekli eğitmeleri, öğrenmeyi yaşam tarzı olarak benimsemeleridir. Zaten Öğrenen Organizasyon yaklaşımı da bunu öngörüyor. Rekabette başarının şartı, rakiplerden üstün olmaktır. Serbest pazar ekonomisinde üstünlük bilgi ve yaratıcılıkla sağlanıyor. Bir kuruluşun başarısında elbette her çalışanın katkısı vardır; ama yöneticiler aldıkları kararlar ve yönettikleri sistemlerle belirleyici role sahiptirler. O nedenle, yöneticilerin eğitimi daha da önemli olmaktadır. Ama ağırlaşan rekabet koşulları, kuruluşları bir ikilemle karşı karşıya bırakıyor: Kişilerden hem daha fazla çalışmaları, hem de kendilerini geliştirmeleri bekleniyor! Bu ikilemi yakından gözlemlediğimiz için eğitimlerimizde yöneticilerin ihtiyacı olduğu gerçek bilgilere ve yaşanmış olaylara yer vermeyi ilke edinerek eğitimlerimizi kurguluyor ve eğitmenlerimizi titizlikle seçiyoruz. Mükemmellik Akademisi olarak adlandırdığımız eğitim ortamımızı, genel katılıma açık eğitimler ve kurum içi eğitimler ile bütünleştirdiğimiz uygulamaya yönelik rehberlikler ve çeşitli bilgi paylaşım platformları oluşturmaktadır. Önceliğimiz Mükemmellik kültürünü ve Modelini esas alarak kurumsal performansı yükseltecek ve değişim projelerini hızla hayata geçirecek kurumlara ve bireylere özel programlar sunmaktır. Bireysel gelişim ve vizyon kazandırma süreci, bilgi sermayesinin iş sonuçlarına dönüşmesi hedefi çerçevesinde ele alınır. Kuruma özel programlarla stratejiler ve kurumsal hedeflerle bütünleşmiş bir gelişim sürecinin gerçekleşmesine olanak sağlanır.

5 KalDer Eğitimleri 03 Mükemmellik Akademisinde Bilgiyi Uygulamaya Koyma Eğitimlerde Bilginin Uygulamaya Konması bizler için en önemli amaçtır. Bilgi Edinme Fikir Geliştirme ve Yaratıcılık Bilgi Paylaşımı ve Uygulama Uygulamanın Gözden Geçirilmesi Performans Değerlendirme Bireysel ve Kurumsal Performans Artıışı Bilginin Uygulamaya Konması En önemli rekabet üstünlüğü yaratıcılıktır. Sıfırdan bir şey yaratmak son derece güç, hatta imkânsızdır. Ama var olan buluşlara / özelliklere yenilerini ilave etmek, ya da onları farklı alanlara taşımak, uygulamak çok daha kolaydır. Bilgi Kaldıraçlama ise, sistematik şekilde yenilik yaratmanın yolu; yani var olan bilgilerden yararlanarak, ürün, süreç, teknoloji ya da iş modelinde bir yeni tasarım gerçekleştirmektir. KalDer eğitimlerinde, katılımcıların Bilgi Kaldıraçlama ile yaratıcılıklarını artırmaları, edindikleriyle yeni uygulamaları hayata geçirmeleri hedeflenir. Sürekli gelişen, 100 kişiyi aşan eğitmen ve rehber danışman kadromuz ile 120 konu başlığında eğitim ve çalıştaylarımız ile tüm birey ve kuruluşların hizmetindeyiz. Genel Katılıma Açık Eğitimler KalDer Eğitimleri Genel Katılıma Açık Eğitimler Kurum İçi Eğitimler Kurumsal ve Bireysel olarak tüm katılımcılarımıza açık belirli bir takvim doğrultusunda gerçekleştirilir. Merkez, Şube ve Temsilcilik olarak faaliyet gösterdiğimiz bölgelerde gerçekleştirdiğimiz bu eğitimler başta internet sitemiz olmak üzere düzenli olarak çeşitli kanallarla duyurulmaktadır. Katılımcılarımız internet sitemizdeki başvuru formu ile ön kayıt ve kesin kayıt yaptırabilirler. Kurum İçi Eğitimler Eğitimin gerçekleştirileceği kurumun katılımcılarına özel, kurumun isteği doğrultusunda kurumda veya kurumun belirleyeceği bir yerde gerçekleştirilmektedir. Kurum içi düzenlenen eğitimlerdeki en önemli avantaj, uygun olduğunda içeriğin kurumun ihtiyaç ve beklentilerine göre şekillendirilebilmesi; özelleştirilebilmesidir. Kurum içi eğitimlerin diğer önemli bir avantajı, eğitimi takiben ilgili alanda rehberlik hizmeti ile aktarılan konuların hayata geçirilmesinde kuruluşa destek verilmesidir.

6 04 KalDer Eğitimleri KalDer Eğitim Portföyü KalDer Eğitim Portföyü, misyonumuz doğrultusunda, tüm kuruluşların rekabetçi ve sürdürülebilir bir yapı oluşturabilmelerine yardımcı olacak şekilde Mükemmelliğin Temel Kavramları doğrultusunda şekillendirilmiştir. Kuruluşların sürdürülebilir mükemmelliğe erişebilmesi sürecinin temelinde yatan ilkeleri oluşturan bu kavramlar mükemmel bir kurumsal kültür için gerekli unsurların esası olarak dikkate alınmaktadır. KalDer tarafından sunulan eğitimlerde de bu kavramların hayata geçirilmesine yardımcı olacak pek çok konu yer alır. EFQM Mükemmellik Modeli ve Değerlendirici Eğitimleri KalDer Eğitim Portföyünde önemli yer tutar. Bunlar Mükemmellik kültürünün anlaşılması ve hayata geçirilmesinde temel yapı taşları olup, içerikleri EFQM ile aynı paralelliktedir. Bu eğitimler EFQM Lisansı ile verilmektedir. Yönetim Sistem Standartları ve Sistem Denetçisi Eğitimleri KalDer Portföyünde, Mükemmellik kültürünü destekleyen ve KalDer in var olma amacına hizmet eden konulardır. Kişisel Gelişim Eğitimleri kuruluşlarda Mükemmellik kültürünün oluşmasını ve yayılımını sağlayan ve kişisel olarak kendini geliştirme gayretinde olan tüm bireylere yönelik Kişisel Gelişim Eğitimleri KalDer Eğitim Portföyünde yer alan diğer önemli bir eğitim grubunu oluşturur. KalDer Eğitim portföyünü oluşturan bu geniş konu yelpazesi, kuruluşların ve bireylerin kişisel gelişimine sağladığı önemli katkı, günümüzün gereksinim ve beklentilerine yanıt verebilmek amacıyla katılımcılarımızdan da aldığımız geri bildirimleri de dikkate alarak sürekli gözden geçirilerek güncellenmekte ve yeni konuları ile zenginleştirilmektedir.

7 KalDer Eğitimleri 05 Mükemmelliğin Temel Kavramları ve KalDer Eğitimleri Müşteriler için Değer Katma Mükemmel kuruluşlar, gereksinimleri, beklentileri ve fırsatları anlayarak, tahmin ederek ve karşılayarak müşterilerine sürekli değer katarlar. 6S ile Kayıp Giderme Bireysel Kalite Sorumluluğu Hata Türleri ve Etkileri Analizi (FMEA) Müşteri İlişkileri Yönetimi (CRM) Müşteri Memnuniyet Yönetimi Pazarlamanın Temel Prensipleri Süreç Olgunluk Seviyesi Araçları - SOS Süreç Yönetimi Toplam Kalite Yönetimi Toplam Üretken Yönetim Yaratıcı ve Değer Odaklı Satış Teknikleri Yaratıcılık Yenileşim (İnovasyon) Sürdürülebilir bir Gelecek Yaratma Mükemmel kuruluşlar, performanslarını geliştirirken aynı zamanda ilişki içinde oldukları toplum kesimlerinin ekonomik, çevresel ve toplumsal koşulları iyileştirerek çevrelerinde olumlu bir etki yaratır. Çevre Mevzuatı Çevre Yönetim Sistemi - ISO EFQM Kurumsal Sosyal Sorumluluk Çerçevesi İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetimi - OHSAS İş Sürekliliği Yönetimi - BS Kurum Kültürü Kurumsal Karne Kurumsal Risk Yönetimi - ISO Kurumsal Risk Yönetimi ve Analizi Kurumsal Sosyal Sorumluluk Sürdürülebilirlik

8 06 KalDer Eğitimleri Kurumsal Yetkinliği Geliştirme Mükemmel kuruluşlar, organizasyonel sınırlarının içindeki ve ötesindeki değişimi etkin bir şekilde yöneterek yeteneğini geliştirir. Kalitesizlik Maliyetleri Kıyaslama Lojistik Yönetimi Öğrenen Organizasyonlar Outsourcing Dış Kaynak Kullanımı Stratejik Yönetim Tedarik Zinciri ve Yönetimi Tedarikçi İlişkileri Yönetimi Yaratıcılık ve Yenileşimi Kullanma Mükemmel kuruluşlar, paydaşlarının yaratıcılıklarını harekete geçirerek sürekli iyileştirme ve sistematik yenileşimle artan değer ve performans düzeyleri yaratır. Bireysel Öneri Sistemi Düşünce Haritası İnovasyon Kıyaslama Problem Çözme Teknikleri Yaratıcılık Yeni Yönetim Araçları Vizyoner, Esin Veren ve Bütünsel Liderlik Mükemmel kuruluşlar, geleceği şekillendiren ve gerçekleştiren, kuruluşun değerleri ve etik anlayışı doğrultusunda örnek olan liderlere sahiptir. Değişim Yönetimi Duygusal Zekâ İletişim Becerileri İş Etiği Koçluk Becerilerinin Geliştirilmesi Kurum Kültürü Liderlik Öğrenen Organizasyonlar Stratejik Yönetim Takdir Tanıma ve Ödüllendirme Sistemleri

9 KalDer Eğitimleri 07 Çeviklikle Yönetme Mükemmel kuruluşlar, fırsatları ve tehditleri belirler ve bunlara etkili ve verimli bir şekilde yanıt verme becerileriyle tanınır. Çalışanların Yetenekleriyle Başarma Etkin Organizasyon Yönetimi İstatistiksel Proses Kontrol Kaizen Kalite Çemberleri Kıyaslama Maki Gami Poka Yoke Proje Yönetimi Stratejik Planların Bireysel Hedeflere İndirgenmesi Stratejik Yönetim Süreç Olgunluk Seviyesi Araçları - SOS Süreç Yönetimi ve İyileştirilmesi Yalın 6 Sigma Farkındalık Eğitimi Mükemmel kuruluşlar, çalışanlarına değer verir; kurumsal ve bireysel amaçlarını gerçekleştirmeye yönelik bir yetkelendirme kültürü yaratır. Bireysel Kalite Sorumluluğu Bireysel Öneri Sistemi Biz Bir Ekibiz Çağdaş Sunum Teknikleri Çalışanların Performanslarının Yönetimi Eğiticinin Eğitimi İletişim Becerileri Liderlik Motivasyon Öğrenen Organizasyonlar Problem Çözme Teknikleri Stratejik İnsan Kaynakları Yönetimi Takdir Tanıma ve Ödüllendirme Sistemleri Mükemmel Sonuçları Sürdürme Mükemmel kuruluşlar, faaliyet alanlarında, tüm paydaşlarının kısa ve uzun vadeli gereksinimlerini karşılayan sürdürülebilir mükemmel sonuçlar elde eder. Finansal Analiz İç Kontrol Kıyaslama Kurumsal Karne (Balanced Scorecard) Kurumsal Risk Yönetimi ISO Kurumsal Risk Yönetimi ve Analizi Stratejik Yönetim Süreç Olgunluk Seviyesi Araçları - SOS

10 08 KalDer Eğitimleri EFQM Modeli ve Lisanslı Eğitimler EFQM Lisanslı Eğitimler KalDer Mükemmellik kültürünün temelini oluşturan EFQM Mükemmellik Modeli ve Model Değerlendiricileri konusundaki eğitimleri EFQM lisansı ile aynı içerik ve sertifika ile Türkçe ve İngilizce olarak verilmektedir. EFQM Mükemmellik Modeli ile Özdeğerlendirme EFQM Mükemmellik Modeli Tanıtımı Mükemmelliğe Yolculuk (Journey to Excellence) EFQM Mükemmellik Modeli Değerlendirici Eğitimi (EFQM Model Assessor Training) Bu eğitimlerle birlikte kuruluşların ihtiyaç ve seviyeleri doğrultusunda birden üç güne kadar farklı kapsamda şekillendirilen Model Eğitimleri yapılmaktadır.

11 KalDer Eğitimleri 09 Ulusal Kalite Hareketi Eğitimleri Yaşamın Her Alanında Kalite sloganı ile başlatılan Ulusal Kalite Hareketi nin (UKH) amacı, ülkemizin sürdürülebilir yüksek rekabet gücüne erişebilmesi için Toplam Kalite Yönetiminin ve Mükemmellik kavramlarının toplumun her kesiminde yaygınlık kazanmasını sağlamaktır. Bu program ile kuruluşların performans iyileştirme stratejisi olarak EFQM Mükemmellik Modelini esas alan özdeğerlendirme yöntemleri ile güçlü ve iyileştirmeye açık alanlarını düzenli aralıklarla belirleyip, bulgular doğrultusunda sürekli iyileştirme planlamaları ve uygulamaları hedeflenmektedir. Etkileri itibariyle UKH yaşam kalitesinin sürekli zenginleştirilmesi, yükseltilmesi ve yenilenmesini içermektedir. Kuruluşlar Ulusal Kalite Hareketi İyi Niyet Belgesini imzalayarak UKH sürecine katılırlar. Bu katılım için gereken tek şart kuruluşun KalDer üyesi olmasıdır ve ücretsizdir. Kuruluşlar sürecin başlangıcında, Mükemmellik Olgunluk Seviyelerine¹ bağlı olarak Model Tanıtım ve Özdeğerlendirme Yöntemlerini içeren 4-5 günlük özel bir eğitim programına (UKH Eğitim Programı) katılırlar. Bu eğitimi takiben kuruluşa rehberlik yapılarak bir özdeğerlendirme çalışması gerçekleştirilir. Özdeğerlendirmenin sonucunda kuruluşun Modelin Temel Kavramları ve/ veya Model Kriterleri ile ilgili iyileştirmeye açık alanları ortaya konur. Bu alanlara yönelik eğitim ve geliştirme ihtiyaçları önceliklendirilerek bir yol haritası oluşturulur. UKH sürecindeki kuruluşlar bir yıl boyunca, yol haritasında yer alan ve ihtiyaç duyulan eğitimlerini özel indirim ile alma hakkına sahiptir. Ulusal Kalite Hareketi ve Sürekli Gelişme Sürekli Gelişme ÖDÜL KalDer Üyeliği Eğitim ve Rehberlik Öz Değerlendirme / Ulusal Dış Değerlendirme Kalite Hareketine Katılım Mükemmellik Aşamaları ¹ UKH Sürecine katılan kuruluşlara, Mükemmellik Modeli Temel Kavramları ve Kriterleri açısından hangi seviyede olduğunu belirlemek amacıyla hızlı bir değerlendirme yapılarak kuruluşun Olgunluk Seviyesi belirlenir. Bu seviyeye bağlı olarak, UKH Eğitim Programı yapılandırılır.

12 10 KalDer Eğitimleri Yönetim Sistem Standartları ve Sistem Denetçisi Eğitimleri Mükemmelliğin bir unsuru olarak yönetim sistemlerine ilişkin bilgilendirme ve kuruluş içi denetçi yetiştirme eğitimleri KalDer eğitim portföyünde önemli bir yere sahiptir. Uzun yıllar ilgili alandaki uygulamaları ile deneyim kazanmış eğitmenlerimiz tarafından gerçekleştirilen bu eğitimler katılımcılarımıza, sistemleri kolayca anlama ve kuruluşlarında hayata geçirebilmesinde fark yaratmaktadır. Kişisel Gelişim Eğitimleri BS İş Sürekliliği Yönetimi ISO 10002:2006 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi ISO Çevre Yönetim Sistemi ISO Kuruluş İçi Çevre Denetçisi ISO Otomotiv Sektörü Kalite Yönetim Sistemi ISO Otomotiv Sektörü Kalite Yönetim Sistemi Denetçisi ISO Kurumsal Risk Yönetimi ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi ISO 9001:2008 Kuruluş İçi Kalite Denetçisi ISO 9001:2008 KYS Dokümantasyonu OHSAS İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi OHSAS İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi Denetçisi Yönetim Sistemleri Entegrasyonu Yönetim Sistemleri Entegrasyonu İç Denetçi Eğitimi (ISO 19011) KalDer Mükemmellik kültürü ile sadece kuruluşları hedeflememekte, bireylerin yaşam biçimi olarak mükemmelliği benimsemesine yardımcı olmakta ve yaşam kalitesini kişisel bir amaç haline dönüştürme gayretini desteklemektedir. Bireylerin bu konudaki edinimleri ve gelişimlerinin kişisel yaşam alanlarının ötesinde hizmet verdikleri ya da sahip oldukları kuruluşların yaklaşımlarını da etkileyecekleri çok açıktır. Bu açıdan Kişisel Gelişim Eğitimleri KalDer Eğitim portföyünde çok özel bir yere sahiptir. Beden Dili Bireysel Koçluk Becerileri Eğiticinin Eğitimi Etkili İletişimin Temelleri Etkin Sunum Teknikleri Hedeflere Dayalı İlişki Yönetimi Kişisel Motivasyon Kriz Yönetimi NLP (Neuro Linguistic Programming) Stres Yönetimi Toplantı Yönetimi Yaratıcı Düşünme ve Problem Çözme

13 Referanslarımız 1.HAVA İKMAL BAKIM MERKEZ KOMUTANLIĞI 30 AĞUSTOS İLKÖĞRETİM OKULU A.B.B. ALAMSAŞ A.B.B. ELEKTRİK ABALIOĞLU TEKSTİL ACARLAR YAPI ACCELL BİSİKLET ACCOR SERVİCE-TICKET RESTAURANT ACIBADEM SAĞLIK GRUBU AEG ETİ ELEKTRİK AFSİAD AĞAOĞLU KİMYA AIR ALFA AIR KRAFT AISEC-TÜRKİYE AK GIDA AKA OTOMOTİV AK-AL TEKSTİL AKBANK AKBAŞ TEKSTİL AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ AKG YALITIM AKKİM KİMYA AKLAR AKP OTOMOTİV AKSA AKRİLİK KİMYA AKTAŞ HAVA SÜSPANSİYON SİSTEMLERİ AKTECH AKTOPS TEKSTİL AKZO KEMIPOL ALARA TARIM ALARKO ALSİM ALARKO HOLDİNG ALCATEL ALP HAVACILIK SANAYİ ALPİN KİMYA ALPPLAS ENDÜSTRİYEL YATIRIMLAR ALTA ALTINNAL-ANTİKKAPI ALTINYILDIZ ANADOLU CAM ANADOLU EFES BİRACILIK ANADOLU ENDÜSTRİ HOLDING ANADOLU HONDA ANADOLU TURİZM OTELCİLİK LİSESİ ANADOLU ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ ANATEKS TEKSTİL ANKARA SANAYİ ODASI ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ANTALYA KOLEJİ ARAS KARGO ARÇELİK ARÇELİK LG ARÇELİK ROMANYA ARDEM ARGE ART-CRAFT ARTEMA ASAŞ ALÜMİNYUM ASAŞ AMBALAJ ASD AMBALAJ SANAYİCİLERİ DERNEĞİ ASELSAN ASİL ÇELİK ASSAN ALÜMİNYUM ATA YATIRIM ATASAN METAL ATAŞ RAFİNERİSİ ATATÜRK ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ ATLAS JET HAVACILIK AUNDE TEKNİK AVCILAR İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ AVİS AYDIN EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ AYDÖKÜM AYGAZ AYSAN BOYA B PLAS BAĞATUR AVUKATLIK BÜROSU BAKIRKÖY BELEDİYESİ BAKSAN BARTIN KAĞIT BALÇOVA TERMAL BALIKESİR DEVLET HASTANESİ BALNAK HOLDİNG BAMESA BANK EKSPRES BARMEK BASİFED BAŞAK SİGORTA BAŞER COLGATE BAŞER KİMYA BAŞİSKELE BELEDİYESİ BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ ÖZEL AYŞEABLA OKULLARI BAYER İLAÇ BAYINDIR SİGORTA BAYRAK PLASTİK BAYSIS BEKO ELEKTRONİK BEKSA BELKA KAUÇUK BEMSA BERDAN TEKSTİL BERICAP KAPAK BERSAY İLETİŞİM BESAŞ EKMEK BEST AIR BEŞLER MAKARNA BETA SEALS BETEK BOYA BEYÇELİK BEYOĞLU BELEDİYESİ BIÇAKCILAR BİL MOBİLYA BİNTED BİRMOT BİSAŞ İPLİK BODO BODE BOLU ÇİMENTO BORÇELİK BORNOVA BELEDİYESİ BORUSAN BORUSAN ASIM KOCABIYIK TEKNİK VE ENDÜSTRİ LİSESİ BORUSAN İLKÖĞRETİM OKULU BORUSAN LOJİSTİK BORUSAN MAKİNA BORUSAN OTOMOTİV ZEHRA NURHAN KOCABIYIK İLKOKULU BOSCH BOSCH FREN SİSTEMLERİ BOSCH ISITMA ÜRÜNLERİ BOSPHORUS AVRUPA HAVAYOLLARI BOSSA BOTAŞ BOYTAŞ MOBİLYA BÖHLER SERT MADEN BPO BRİSA BSH EV ALETLERİ BSH PROFİLO BTM SANAYİ BTSO BUFER LEGRAND BURÇED MÜHENDİSLİK BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BURSA ÇİMENTO BURSA ECZACILAR KOOPERATİFİ BURSA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ BURSA SANAYİCİ VE İŞADAMLARI DERNEĞİ BURSAGAZ BUSKİ BUTEK BÜROSİT CAHİT KURAL İLKÖĞRETİM OKULU CAM ELYAF CAN TEKSTİL CANEL OTOMOTİV CANSAN CAPİTOL CARGİLL CEMRE HALICILIK CEVHER DÖKÜM CEVHER MAKİNA CITIBANK CİHAN ELEKTRONİK COCA-COLA COMSAT İLETİŞİM CONTİTECH CORNELIA RESORT OTEL COSKUNÖZ ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ COŞKUNÖZ EĞİTİM VAKFI CP GROUP CPS PRESSFORM CÜNO TEKSTİL ÇBS PRİNTAŞ ÇEKİRGE DEVLET HASTANESİ ÇELEBİ HAVA SERVİSİ ÇETUR ÇELEBİ TURİZM ÇELİK HALAT ÇELİKKORD ÇEMTAŞ ÇEŞME-ALTINYUNUS OTEL ÇİMENTAŞ ÇİMSA ÇİMENTO ÇİMTAŞ PİPE ÇİTOSAN D.D.K. İZMİR TERSANESİ KOMUTANLIĞI DARDANEL DEDEMAN OTELCİLİK DELPHİ OTOMOTİV DEMİR EXPORT DEMİR SİGORTA DEMİRBANK DEMİRER KABLO DEMİRKÖPRÜ AĞIZ VE DİŞ HASTANESİ DEMİSAŞ DENGE KİMYA DENİZ KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI DENİZ TİCARET ODASI DENİZLİ BASMA DENİZLİ DEVLET HASTANESİ DENİZLİ SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ DENİZLİ SANAYİ ODASI DENİZLİ SERVERGAZİ HASTANESİ DENTAŞ OLUKLU MUKAVVA DENYA PLASTİK DESAT ENERJİ SİSTEMLERİ DESTEK PATENT DETEKS KİMYA DEVLET DEMİRYOLLARI DEVLET SU İŞLERİ DEWILUX BOYA DGS DHL WORLDWIDE EXPRESS DİLER DEMİR ÇELİK DİTAŞ DENİZ İŞLETMECİLİĞİ DİVAN DİVAPAN DOÇ DR.MUSTAFA KALEMLİ TAVŞANLI DEVLET HASTANESİ DOĞADAN DOĞAN HOLDİNG DOĞAN LASTİK DOĞAN ONLINE DOĞU MARMARA KALKINMA AJANSI (MARKA) DOĞU PRES DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ İZMİR MYO DONANMA KOMUTANLIĞI DÖKTAŞ DÖNMEZ DEBRİYAJ DSİ 3. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ DSİ 14. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ DT METAL DUMLUPINAR ÜNİVERSİTESİ DURAN DOĞAN AMBALAJ DURANER DÜNYA BANKASI DYO BOYA E.M.O.- İZMİR ECZACIBAŞI ARTEMA ECZACIBAŞI ASKAYNAK ECZACIBAŞI BANYO SİSTEMLERİ ECZACIBAŞI BAXTER ECZACIBAŞI BEIERSDORF ECZACIBAŞI BİLGİ İLETİM ECZACIBAŞI ESAN

14 ECZACIBAŞI GİRİŞİM ECZACIBAŞI HOLDİNG ECZACIBAŞI İLAÇ ECZACIBAŞI İNTEMA ECZACIBAŞI SERAMİK ECZACIBAŞI VİTRA ECZACIBAŞI YAPI GEREÇLERİ EDA GRAFİK EGE BÖLGESİ SANAYİ ODASI EGE ENDÜSTRİSİ EGE FREN EGE GENÇ İŞ ADAMLARI DERNEĞİ EGE İHRACATÇI BİRLİKLERİ EGE ÖZEL GÜVENLİK EGE PROFİL EGO ELEKTRİKLİ EV ALETLERİ EKMEL HAZIR BETON E-KART SİSTEMLERİ EKU FREN KAMPANA ELBA VALFSEL EL-Bİ ELEKTRİK ELBO ELELE ELGİNKAN HOLDİNG ELİF PLASTİK ELİMKO ELMADAĞ BELEDİYESİ ELSİ ELEKTRİK ELTA ELVİN TEKSTİL EMAR EMARC ÇELİK EMAŞ EMİNİŞ AMBALAJ ENERJİSA ENTİL ERBAK ULUDAĞ ERBAKIR ERCİYAS BİRACILIK ERDEMİR ERDEMİR MADENCİLİK ERDOĞANLAR ALÜMİNYUM ERENKÖY ZİHNİPAŞA İLKÖĞRETİM OKULU ERENSAN ISI SANAYİ ERGIDA ERICSSON ERİKLİ & NESTLE WATERS ERKALIP ERKUNT SANAYİ ERKURT HOLDİNG ERMETAL ERP YAZILIM ESBAŞ ESKİŞEHİR MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ ETAY GİYİM ETİ GIDA ETİ MADEN İŞLETMELERİ ETİ ŞİRKETLER GRUBU ETİTAŞ ETOSAN EVAL EV ALETLERİ EVİNOKS EVYAP EXIMBANK EXXON MOBİL FARBA FARİN KİMYA FATİH BELEDİYESİ FAZ ELEKTRİK FEKA OTOMOTİV FENİŞ TEKNİK FETHİYE TİCARET VE SANAYİ ODASI FEYZİYE MEKTEPLERİ FIRAT PLASTİK FİCOSA OTOMOTİV FİLLO LOJİSTİK FİNANSBANK FLOKSER TEKSTİL FLOTEKS FNSS FORD OTOSAN FORMFLEKS FREE BIRD AIRLINES (HÜRKUŞ HAVAYOLLARI) FRESENIUS MEDICAL CARE GALSAN PLASTİK GAP-TÜRKMENİSTAN GARANTİ BANKASI GARANTİ EMEKLİLİK GARANTİ SİGORTA GAYRİMENKUL KONSEPT GAZİ VAKFI ÖZEL OKULLARI GAZİANTEP SANAYİ ODASI GEDİK YATIRIM GEFCO TAŞIMACILIK GELİR İDARESİ BAŞKANLIĞI GELİŞİM YÖNETİM SİSTEMLERİ GEMSAN GENPAR GESTAŞ DENİZ ULAŞIM GIDA KONTROL ARAŞTIRMA MERKEZİ GIDASA GLORIA HOTELS & GOLF RESORTS GOLDAŞ GOSB GÖKBORA NAKLİYAT GÖKTEPE PLASTİK GÖRÜKLE BELEDİYESİ GRAHAM PLASTİK SAN TİC. AŞ. GRAMMER GSO KOSGEB - İSTANBUL GÜNEY BİRACILIK GÜNKOL GÜRİŞ İNŞAAT VE MÜHENDİSLİK GÜVENER TRİM HASES OTOMOTİV HAVA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI HAZIR BETON BİRLİĞİ HEAŞ HEMA ENDÜSTRİ HEMA HİDROLİK HENKEL TURYAĞ HERAEUS ELECTRO-NITE HİDROMEK HİPOKRAT HİSAR ÇATAL-KAŞIK HİSAR EĞİTİM VAKFI HOECHST MARION ROUSSEL HONDA İNALLAR HUDUT SAHİLLER GENEL MÜDÜRLÜĞÜ HUGO BOSS IDEA INTERSOURCE TEKSTİL ISIŞAH İBB GELİRLER MÜDÜRLÜĞÜ İBRAHİM KARAOĞLANOĞLU İ.Ö.OKULU İÇDAŞ İDO İSTANBUL DENİZ OTOBÜSLERİ İGDAŞ İKON YAPI İLETİŞİM BİLGİSAYAR İMORTAŞ İMSAD İNAL ERTEKİN OKULLARI İNCİ AKÜ İNDESİT İNELLİ PLASTİK İNFORM ELEKTRİK İNOKSAN İNTİER OTO İPEK KAĞIT İPRAGAZ İSDEMİR İSKENDERUN DEMİR ÇELİK İSKO DOKUMA İSPARK İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İSTANBUL EĞİTİM HASTANESİ İSTANBUL HAVAYOLLARI İSTANBUL İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ İSTANBUL MOTOR PİSTON İSTANBUL ULAŞIM İSTİKBAL MOBİLYA İŞBİR SENTETİK İZAİR İZMİR BORNOVA MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ İZMİR F TİPİ CEZAEVİ İZMİR İL ÖZEL İDARESİ İZMİR TİCARET BORSASI İZO-TEK JTI TÜTÜNCÜLÜK KADIKÖY BELEDİYESİ SAĞLIK POL. KADIKÖY ŞİFA HASTANESİ KALE KALIP MAKİNE KALE RADYATÖR KALEKİM KİMYEVİ MADDELERİ KALIP TAKIM KAM ANKARA BETON KARA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI DİKİMEVİ MÜDÜRLÜĞÜ KARABÜK DEVLET HASTANESİ KARMA: 5 LİSE İLKÖĞRETİM OKULU KARSAN KARŞIYAKA AĞIZ VE DİŞ MERKEZİ KARTAL BELEDİYESİ KARTONSAN KAYA İZMİR KAYNAK TEKNİĞİ KAYSERİ SANAYİ ODASI KEMER YAPI KENT GIDA KEREM PRES KILIÇOĞLU ŞİRKETLER GRUBU KISMET OTOMOTİV KİEL KOLTUK KOCAELİ SANAYİ ODASI KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ - ASIM KOCABIYIK HEREKE MESLEK YÜKSEK OKULU KOÇ SİSTEM KOMBASSAN KOMİLİ KİMYA KONUR HASTANESİ KONYA DOĞUMEVİ KORDSA KOROZO AMBALAJ KORTEKS İPLİK KOSGEB - ADANA KOSGEB - ANKARA KOSGEB - BURSA KOSGEB - DENİZLİ KOSGEB - ESKİŞEHİR KOSGEB - GAZİANTEP KOSGEB - SAMSUN KOSGEB - OSTİM KOVEKA TEKSTİL KURTEL VODAFONE KURVALF KUVEYT TÜRK FİNANS KÜLTÜR A.Ş. KÜTAHYA PORSELEN LAFARGE ASLAN ÇİMENTO LAFARGE EKMEL LALAPAŞA ÇİMENTO LASPAR LATİFE HANIM ANAOKULU LEGRAND ELEKTRİK LEITZ-MANU LEONİ KABLO MAÇKA AKİF TUNCEL END.MESLEK LİSESİ MAJÖR SKT MAKBULE ATADAN & ULUBATLI HASAN ANADOLU LİSESİ MAKİNA TAKIM ENDÜSTRİSİ MAKİNE MÜHENDİSLERİ ODASI MAKO MAKO ELEKTRİK MALİYE BAKANLIĞI MAMAK BELEDİYESİ MAN FİLTRE SANAYİ MAN TÜRKİYE MARDİN ÇİMENTO MARPORT MARSA MARSHALL BOYA MARTAŞ MARTI İŞLETMELERİ MARTEKS MARTUR MASS KABLO MATAY MAY TOHUMCULUK MAYSAN MANDO MEDICANA HASTANELERİ MEKSAN MENSA MEPSAN MERCEDES BENZ MERKEZ BANKASI MERKEZ ÇELİK MERSİN TİCARET VE SANAYİ ODASI MESA İMALAT MET AIR META PRES METEKSAN METHOD RESEARCH MGI COUTIER MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI MİLLİ PRODÜKTİVİTE MERKEZİ (MPM) MİLSOFT MİS SÜT MNG TEKNİK MOBIL OIL MONSANTO MT REKLAM MURAT OTOMOTİV MURAT TEKNİK OTOMAT MY TECHNİC MRO SERVICES NESTLE KARACABEY NESTLE TÜRKİYE NEVVAR SALİH İŞGÖREN 100.YIL CUMHURİYET OLGUNLAŞMA KIZ MES.LİSESİ

15 NEXANS NISSAN OTOMOTİV NİLÜFER BELEDİYESİ NUH ÇİMENTO NUH PANEL OBASAN ODEON TURİZM ODTÜ ODTÜ İKTİSADİ İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ ODTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ODUNPAZARI BELEDİYESİ OLAY TV OLMUKSA OLTAŞ OMSAN LOJİSTİK ONUR AIR HAVACILIK OPAR OTOMOTİV OPET PETROLCÜLÜK OREX ORGEMER ORHAN HOLDİNG ORİM CAM ORKAR TEKSTİL ORMAK ORMETAL ORMO ORTA ANADOLU TEKSTİL ORTADOĞU KVK ORTEM OSMAN AKÇA OSMANGAZİ MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ OSMANGAZİ ÜNİV. VE ÇOCUK HASTALIKLARI HASTANESİ OSMANLI BANKASI OTOKAR OTOKOÇ OTOMOBİL SANAYİCİLERİ DERNEĞİ OTOTRİM OTOYOL OXFORD ÖZAKTAŞ ÖZEL ATAYURT OKULLARI ÖZEL EGE GÜVENLİK ÖZEL EGE LİSESİ ÖZEL EMİNE ÖRNEK EĞİTİM KURUMLARI ÖZEL GELİŞİM OKULLARI ÖZEL İSTANBUL ÇEVRE OKULLARI ÖZEL KALAMIŞ OKULLARI ÖZEL KOCAELİ AKADEMİ HASTANESİ ÖZEL NAHCİVAN ORTODONTİK ÖZEL OKULLAR BİRLİĞİ ÖZEL ÜMİT İLKÖĞRETİM OKULU ÖZEL YÜZYIL IŞIL OKULLARI ÖZEN MENSUCAT ÖZSÜT ÖZÜNVER PACKARD ELEKTRİK PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ PARK PANEL PARK PANEL PDK PRES DÖKÜM PARTNER CRS PAŞABAHÇE CAM SANAYİ ESKİŞEHİR PAŞABAHÇE CAM SANAYİ İSTANBUL PAŞABAHÇE CAM SANAYİ MERSİN PEGASUS HAVAYOLLARI PENGUEN GIDA PETKİM PETROFER PETROL OFİSİ PFW HAVACILIK PHARMAVISION PINAR ENTEGRE ET PINAR SÜT MAMÜLLERİ AŞ. PINAR YEM PİSA TEKSTİL PLASTİKKART POLİFLEX POLİSAN POWERTRAIN PPG PRESMETAL PRESTİJ YAZILIM PRİMA HAVACILIK PROLİNE PULVER KİMYA RAKS ELEKTRİKLİ EV ALETLERİ RAZGIRATLI AVUKATLIK BÜROSU REHBERLİK ARAŞTIRMA MERKEZİ REKLAMLAND REMAX (TEK GAYRİMENKUL) REMİK KİMYA REN TIP RENAULT MAIS RENK KUTU RETRO TEKSTİL REXAM ROKETSAN ROTA OFSET ROTOPAK MATBAACILIK RUDOLF DURANER S.B.ESKİŞEHİR DOĞUM VE ÇOCUK HASTANESİ S.S.K GENEL MÜDÜRLÜK S.S.K. İSTANBUL EĞİTİM HASTANESİ S.S.K. TRABZON HASTANESİ SABANCI ÜNİVERSİTESİ SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANI (İSG) SAGA HAVAYOLLARI SAĞLIK BAKANLIĞI SAI OTOMOTİV SAINT GOBAIN RIGIPS SAKARYA ÜNİVERSİTESİ SAKARYA ÜNİVERSİTESİ VAKFI SAKOSA SANSU SARAY HOLDİNG SARTEN AMBALAJ SaSaD SAVUNMA SANAYİİ İMALATÇILARI BİRLİĞİ SAVUNMA TEKNOLOJİLERİ MÜHENDİSLİK SAY REKLAM SCHMALBACH LUBECA SEGER SELSA SENTEZ AMBALAJ SEPA SEPİCİLER DERİ SANAYİ SERANİT SERAMİK SEREL SERAMİK SERTANS LOJİSTİK SEVİMLİ DERİ SANAYİ SEYİTÖMER TERMİK SANTRALİ SIEMENS SILA TEKNİK SİKA DETEKS SİMGE GRUP SİORTAŞ SİV OTOMOTİV SKF TÜRK SKT SODEXHO SOM DEĞERLEME SONODENT SONOMED SOYAK İNŞAAT SÖĞÜT SERAMİK SÖKTAŞ SSM STANDARD PROFİL STFA İNŞAAT SUN ELEKTRONİK SUN TEKSTİL SUPERONLİNE SUPSAN SÜLEYMAN BURSALI TEKSTİL SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVESİTESİ SÜPER KAUÇUK SÜTAŞ SYK GÜMRÜK MÜŞAVİRLİĞİ ŞAHİN MOTOR ŞAHİNKUL ŞAHİNLER HOLDİNG ŞANLIURFA BELEDİYESİ ŞEHİT ALİ GAFFAR OKKAN İ.Ö.OKULU ŞENOL HUKUK BÜROSU ŞİŞECAM TAI T.C. BAŞBAKANLIK YURTDIŞI TÜRKLER VE AKRABA TOPLULUKLAR BAŞKANLIĞI TMMO - ADANA TAHA HOLDİNG TAKANICHI OTOMOTIV TANET TARSUS BELEDİYESİ TAT KONSERVE TAVŞANLI DEVLET HASTANESİ TAYSAD TEBA GÜNKOL TECASA TEKFEN TEKLAS KAUÇUK TEKNİK 20 TEKNİK ALÜMİNYUM TEKNİK MALZEME TEKNOPOLİMER TEKOFAKS TEKOPLAST TEKOTO TEKSTİPLİK TELEKURYE TELETAŞ TEMA MAĞAZACILIK TEMSA TERMOHEAT TESEV TEZEL KATAFOREZ TI OTOMOTİV TİRE ORGANİZE SAN. BÖLGE MÜD. TNT TOFAŞ OTOMOBİL FABRİKASI TOKAT KALİTE ODAĞI YÖNETİM KURULU TOKSAN TOPHANE ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ TOPRAK HOLDİNG TOPRAK MADENCİLİK TOSB TPAO TRAKMAK TRAKTÖR TRAKYA CAM TRAKYA DÖKÜM TREDİN TREYSAN TT AIRLINES TTBOOM TURK BARTER TURKCELL TURYAĞ TUSAŞ TÜBİTAK BUTAL TÜBİTAK MARMARA ARAŞTIRMA MERKEZİ TÜBİTAK UEKAE TÜBİTAK ULAKBİM TÜRPAŞ BATMAN RAFİNERİSİ TÜPRAŞ GENEL MÜDÜRLÜK TÜPRAŞ İZMİR RAFİNERİSİ TÜPRAŞ İZMİT RAFİNERİSİ TÜPRAŞ KIRIKKALE RAFİNERİSİ TÜRK BARTER TÜRK DEMİR DÖKÜM TÜRK EKONOMİ BANKASI TÜRK ELEKTRİK ENDÜSTRİSİ TÜRK HAVA KURUMU TÜRK HAVA YOLLARI TÜRK HAVA YOLLARI TEKNİK TÜRK HOESCHT TÜRK KABLO TÜRK KUŞU TÜRK LOYDU TÜRK PHILIPS TÜRK PİRELLİ TÜRK TELEKOM TÜRK TRAKTÖR FABRİKASI TÜRK YTONG TÜRKAY TEKSTİL TÜRKER MAKİNA TÜRKER NAKLİYAT TÜRKİYE BANKALAR BİRLİĞİ TÜRKİYE ÇİMENTO MÜSTAHSİLLERİ BİRLİĞİ TÜRKİYE İŞ BANKASI TÜRKİYE SINAİ KALKINMA BANKASI TÜRKİYE ŞİŞE VE CAM FABRİKALARI TÜRKÜN TEKSTİL UNDP KIBRIS ULUDAĞ ÜNV. ASIM KOCABIYIK MYO ULUSLARARASI NAKLİYECİLER DERNEĞİ (UND) UZEL MAKİNA UZUNYOL HOLDİNG ÜÇGE ÜÇLER KELEPÇE ÜLKER GIDA ÜMRAN ÇELİK BORU ÜNSA AMBALAJ ÜNYE ÇİMENTO V.K.V. AMERİKAN HASTANESİ V2 EVREN VAKKO VALEO ELEKTRİK VALFSAN VALFSEL VASKO TURİZM VESTEL VİKİNG SELÜLOZ VİKO VOLKSWAGEN ELEKTRİK SİSTEMLERİ WELLA TÜRKİYE YAKUPOĞLU YALIN YAZILIM YALOVA BELEDİYESİ YAPI KREDİ BANKASI YAPI MERKEZİ YARIMCA PORSELEN YASAŞ YAŞAR HOLDİNG YATIRIM FİNANSMAN YAYKURSAN YAYSAN YAZAKİ YEŞİLIRMAK ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş. YEŞİM TEKSTİL YILMAR ÇELİK YILMAZİPEK YİĞİT AKÜ YKK METAL YURTBAY YURTİÇİ KARGO YÜNSA YÜNLÜ KUMAŞLAR ZEKAİ TAHİR BURAK HASTANESİ ZİRAAT BANKASI ZF LEMFÖRDER ZF SACHS ZORLU TEKSTİL ZÜBEYDE HANIM DOĞUM EVİ

16 TÜRKİYE KALİTE DERNEĞİ MERKEZ Centrum İş Mrk. Aydınevler Sanayi Cd. No Küçükyalı İstanbul Tel: Faks: ANKARA Uğur Mumcu Cad. Kız Kulesi Sok. 21/6 GOP Ankara Tel: Faks: BURSA Fethiye Mah. Sanayi Cad. No: 317 Kat: Nilüfer / Bursa Tel: Faks: ESKİŞEHİR Hoşnudiye Mah. Nayman Sok. Selka Apt. 1/1 Eskişehir Tel: Faks: İZMİR Halit Ziya Bulvarı No:52/1 Daire:102 Pasaport İzmir Tel: Faks: twitter.com/kalitedernegi youtube.com/kalitedernegi facebook.com/turkiyekalitedernegi linkedin.com/in/turkiyekalitedernegi pinterest.com/kalitedernegi instagram.com/turkiyekalitedernegi

ULUSAL KALİTE ÖDÜLÜ NE BAŞVURAN KURULUŞLAR LİSTESİ

ULUSAL KALİTE ÖDÜLÜ NE BAŞVURAN KURULUŞLAR LİSTESİ ULUSAL KALİTE ÖDÜLÜ NE BAŞVURAN KURULUŞLAR LİSTESİ KURULUŞLAR 1993 1997 KURULUŞLAR Arçelik A.Ş. Adel Kalemcilik Tic. ve San A.Ş. Ardem A.Ş. Anadolu Isuzu A.Ş. Bekoteknik A.Ş. Arçelik A.Ş. Büyük Ödül Büyük

Detaylı

Türkiye Kalite Derneği Eğitimleri Mükemmellik Akademisi

Türkiye Kalite Derneği Eğitimleri Mükemmellik Akademisi Türkiye Kalite Derneği Eğitimleri Mükemmellik Akademisi Kurulduğumuz günden bu yana; 100 kişiyi aşan eğitmen kadromuz ile 800 den fazla kuruluşa 100.000 den fazla kişiye %90 ın üzerinde memnuniyet oranıyla

Detaylı

8. Mükelleflerimizden 2010 Yılı Hesap Dönemi Tahakkuk Eden Kurumlar Vergisi İtibariyle Her Bir Sektörde İlk Beş Sırada Yer Alanlar

8. Mükelleflerimizden 2010 Yılı Hesap Dönemi Tahakkuk Eden Kurumlar Vergisi İtibariyle Her Bir Sektörde İlk Beş Sırada Yer Alanlar 8. Mükelleflerimizden 2010 Yılı Hesap Dönemi Tahakkuk Eden Kurumlar Vergisi İtibariyle Her Bir Sektörde İlk Beş Sırada Yer Alanlar BANKACILIK ve SİGORTACILIK SEKTÖRÜ I. Bankacılık Sektörü TÜRKİYE GARANTİ

Detaylı

Title of Presentation. KalDer, Türkiye Kalite Derneği Akın Alıkçıoğlu

Title of Presentation. KalDer, Türkiye Kalite Derneği Akın Alıkçıoğlu Title of Presentation KalDer, Akın Alıkçıoğlu KalDer ile Mükemmellik Yolculuğu Ad-SOYAD Akın ALIKÇIOĞLU Unvan: Genel Sekreter E-Mail: akin.alikcioglu@kalder.org İletişim: 0216 518 42 84 Misyon Mükemmellik

Detaylı

İşte sanayinin devleri İSO'nun En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu listesi açıklandı. Tüpraş 'Türkiye'nin en büyüğü tahtını' korudu

İşte sanayinin devleri İSO'nun En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu listesi açıklandı. Tüpraş 'Türkiye'nin en büyüğü tahtını' korudu İşte sanayinin devleri İSO'nun En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu listesi açıklandı. Tüpraş 'Türkiye'nin en büyüğü tahtını' korudu İSTANBUL - İstanbul Sanayi Odası (İSO) En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu listesini

Detaylı

CREALUS Eğitim ve Danışmanlık Kurumsal Eğitim Kataloğu 2014

CREALUS Eğitim ve Danışmanlık Kurumsal Eğitim Kataloğu 2014 CREALUS Eğitim ve Danışmanlık Kurumsal Eğitim Kataloğu 2014 Hakkımızda CREALUS, kurulduğu günden bu güne kadar müşterilerine stratejik çözüm ortağı olarak yenilikçi, yaratıcı ve katma değerli eğitim ve

Detaylı

NİLÜFER BELEDİYESİ EFQM MÜKEMMELLİK MODELİ VE ÖDÜL BAŞVURUSU

NİLÜFER BELEDİYESİ EFQM MÜKEMMELLİK MODELİ VE ÖDÜL BAŞVURUSU NİLÜFER BELEDİYESİ EFQM MÜKEMMELLİK MODELİ VE ÖDÜL BAŞVURUSU KALİTE YOLCULUĞUMUZ 2000 yılında Kalite Yönetim Bürosu nun kurulması 2002 yılında TSE EN ISO 9001: 2000 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi 2006

Detaylı

10. Mükelleflerimizden 2014 Yılı Hesap Dönemi Tahakkuk Eden Kurumlar Vergisi İtibariyle Her Bir Sektörde İlk Beş Sırada Yer Alanlar

10. Mükelleflerimizden 2014 Yılı Hesap Dönemi Tahakkuk Eden Kurumlar Vergisi İtibariyle Her Bir Sektörde İlk Beş Sırada Yer Alanlar 10. Mükelleflerimizden 2014 Yılı Hesap Dönemi Tahakkuk Eden Kurumlar Vergisi İtibariyle Her Bir Sektörde İlk Beş Sırada Yer Alanlar I. Bankalar TÜRKİYE GARANTİ BANKASI A.Ş. 1.315.635.211 İŞ BANKASI A.Ş.

Detaylı

2014-2023 BÖLGE PLANI SÜRECİ Bursa Sanayi İhtisas Komisyonu Çalışmaları. 30.05.2013 Merinos AKKM

2014-2023 BÖLGE PLANI SÜRECİ Bursa Sanayi İhtisas Komisyonu Çalışmaları. 30.05.2013 Merinos AKKM 214-223 BÖLGE PLANI SÜRECİ Sanayi İhtisas Komisyonu Çalışmaları 3.5.213 Merinos AKKM Küreselleşme Küresel ekonominin bütünleşmesi Eşitsiz büyüme Ekonomik krizler Kaynak kısıtları ve yeni kriz alanları

Detaylı

KalDer Toplam Kalite Yönetimi Mükemmellik Modeli Mükemmellik Modelinin Yararları Radar, Özdeğerlendirme Ulusal Kalite Hareketi Mükemmellik Aşamaları

KalDer Toplam Kalite Yönetimi Mükemmellik Modeli Mükemmellik Modelinin Yararları Radar, Özdeğerlendirme Ulusal Kalite Hareketi Mükemmellik Aşamaları KalDer Toplam Kalite Yönetimi Mükemmellik Modeli Mükemmellik Modelinin Yararları Radar, Özdeğerlendirme Ulusal Kalite Hareketi Mükemmellik Aşamaları KalDer : CENTRUM İş Merkezi, Küçükyalı - 34854, İstanbul

Detaylı

KTTO PROJE, EĞİTİM VE ARAŞTIRMA MERKEZİ. Yaratıcı Satış ve Pazarlama Teknikleri. 27 Eylül 2014. Eğitmen: Ayla Yıldız Tekmir

KTTO PROJE, EĞİTİM VE ARAŞTIRMA MERKEZİ. Yaratıcı Satış ve Pazarlama Teknikleri. 27 Eylül 2014. Eğitmen: Ayla Yıldız Tekmir KTTO PROJE, EĞİTİM VE ARAŞTIRMA MERKEZİ Yaratıcı Satış ve Pazarlama Teknikleri 27 Eylül 2014 Eğitmen: Ayla Yıldız Tekmir Eğitimin Amacı Programın amacı, artan küresel ve yerel rekabet koşullarında, başarılı

Detaylı

TÜRKİYE NİN 500 BÜYÜK SANAYİ KURULUŞU 2016 ve LİSTEDE KONYA NIN YERİ

TÜRKİYE NİN 500 BÜYÜK SANAYİ KURULUŞU 2016 ve LİSTEDE KONYA NIN YERİ ve LİSTEDE KONYA NIN YERİ BURÇİN KABAKCI Araştırma Raporu Ekonomik Araştırmalar ve Proje Müdürlüğü KONYA Haziran, 2017 www.kto.org.tr İÇİNDEKİLER: Başlık Sayfa 1. GİRİŞ...2 2. RAKAMLARLA TÜRKİYE NİN 500

Detaylı

10. Mükelleflerimizden 2013 Yılı Hesap Dönemi Tahakkuk Eden Kurumlar Vergisi İtibariyle Her Bir Sektörde İlk Beş Sırada Yer Alanlar

10. Mükelleflerimizden 2013 Yılı Hesap Dönemi Tahakkuk Eden Kurumlar Vergisi İtibariyle Her Bir Sektörde İlk Beş Sırada Yer Alanlar 10. Mükelleflerimizden 2013 Yılı Hesap Dönemi Tahakkuk Eden Kurumlar Vergisi İtibariyle Her Bir Sektörde İlk Beş Sırada Yer Alanlar I. Bankalar TÜRKİYE GARANTİ BANKASI A.Ş. 540.282.173 AKBANK T.A.Ş. 373.083.895

Detaylı

Türkiye Kalite Derneği Eğitimleri Mükemmellik Akademisi

Türkiye Kalite Derneği Eğitimleri Mükemmellik Akademisi Türkiye Kalite Derneği Eğitimleri Mükemmellik Akademisi TÜRKİYE KALİTE DERNEĞİ Kurulduğumuz günden bu yana; 100 kişiyi aşan eğitmen kadromuz ile 800 den fazla kuruluşa 100.000 den fazla kişiye %90 ın üzerinde

Detaylı

Türkiye Kalite Derneği Eğitimleri Mükemmellik Akademisi

Türkiye Kalite Derneği Eğitimleri Mükemmellik Akademisi Türkiye Kalite Derneği Eğitimleri Mükemmellik Akademisi www.kalder.org Kurulduğumuz günden bu yana 100 kişiyi aşan eğitmen kadromuz ile 1000 den fazla kuruluşa 150.000 den fazla kişiye %90 ın üzerinde

Detaylı

2015 YILI 3.ÇEYREK NET DÖNEM KARLARI

2015 YILI 3.ÇEYREK NET DÖNEM KARLARI MCT Danışmanlık 226-236 a.d. 711-852 a.d. 141 13 977 344-48 -414 133 25.191 44 10,0 59,6 Kiler Gıda -20.915-21.630 a.d. -134.455-40.330 a.d. -43.752 375 a.d. -69.788-7.380 15.336 6.594 658.292 169-124,5

Detaylı

TÜRKİYE'NİN 500 BÜYÜK SANAYİ KURULUŞU İÇİNDE OTOMOTİV SANAYİİ

TÜRKİYE'NİN 500 BÜYÜK SANAYİ KURULUŞU İÇİNDE OTOMOTİV SANAYİİ RAPOR 2012/17 TÜRKİYE'NİN 500 BÜYÜK SANAYİ KURULUŞU İÇİNDE OTOMOTİV SANAYİİ 1. OTOMOTİV SANAYİİ'NİN YILLARA GÖRE KONUMU 2. SEKTÖRLER ARASINDA KIYASLAMA TEMMUZ 2012 ÖNSÖZ İstanbul Sanayi Odası tarafından

Detaylı

Enflasyona Göre Düzeltilmiş Tarihi Maliyetli Enflasyona Göre Düzeltilmiş. Konsolide UFRS

Enflasyona Göre Düzeltilmiş Tarihi Maliyetli Enflasyona Göre Düzeltilmiş. Konsolide UFRS Tarihi Maliyetli ABANA ELEKTRO. -193,292 ADEL KALEMCİLİK 4,273,304 AFM FİLM 451,206 AFYON ÇİMENTO 2,653,663 AKAL TEKSTİL -9,648,135 AKBANK 883,884,000 1,140,761,000 -%23 870,225,000 1,151,550,000 -%24

Detaylı

2008/2009 MALİ HİZMETLER DAİRE BAŞKANLIĞI FİNANSMAN MÜDÜRLÜĞÜ

2008/2009 MALİ HİZMETLER DAİRE BAŞKANLIĞI FİNANSMAN MÜDÜRLÜĞÜ İSTANBUL EKONOMİSİ 2008/2009 MALİ HİZMETLER DAİRE BAŞKANLIĞI FİNANSMAN MÜDÜRLÜĞÜ CARİ FİYATLARLA GSMH YILLAR TÜRKİYE MİLYAR $ İSTANBUL MİLYAR $ İSTANBUL PAYI % 2000 265.4 58.7 22.1 2001 196.7 41.9 21.3

Detaylı

KSO ŞAHABETTİN BİLGİSU ÇEVRE ÖDÜLLERİ BUGÜNE KADAR ÖDÜL ALAN FİRMALARIN LİSTESİ

KSO ŞAHABETTİN BİLGİSU ÇEVRE ÖDÜLLERİ BUGÜNE KADAR ÖDÜL ALAN FİRMALARIN LİSTESİ KSO ŞAHABETTİN BİLGİSU ÇEVRE ÖDÜLLERİ BUGÜNE KADAR ÖDÜL ALAN FİRMALARIN LİSTESİ 1995 Yılı ATIKSU ARITMA TESİSİ ÖDÜLÜ DUSA ENDÜSTRİYEL İPLİK SAN. VE TİC. A.Ş. BELDESAN A.Ş. GAZAL A.Ş. CAM İŞLEME SANAYİ

Detaylı

8. Mükelleflerimizden 2011 Yılı Hesap Dönemi Tahakkuk Eden Kurumlar Vergisi İtibariyle Her Bir Sektörde İlk Beş Sırada Yer Alanlar

8. Mükelleflerimizden 2011 Yılı Hesap Dönemi Tahakkuk Eden Kurumlar Vergisi İtibariyle Her Bir Sektörde İlk Beş Sırada Yer Alanlar 8. Mükelleflerimizden 2011 Yılı Hesap Dönemi Tahakkuk Eden Kurumlar Vergisi İtibariyle Her Bir Sektörde İlk Beş Sırada Yer Alanlar (Beş Mükelleften Az Olan Sektörlerde Kalan Mükelleflerin Tahakkuk Miktarı

Detaylı

BÜYÜK MÜKELLEFLER VERGİ DAİRESİ BAŞKANLIĞI FAALİYETLERİ HAKKINDA GENEL BİLGİ

BÜYÜK MÜKELLEFLER VERGİ DAİRESİ BAŞKANLIĞI FAALİYETLERİ HAKKINDA GENEL BİLGİ Büyük Mükellefler Vergi Dairesi Başkanlığı nın 2013 yılı faaliyet sonuçları ile 2013 yılı hesap dönemine ait Kurumlar Vergisi beyanlarına ilişkin ayrıntılar kamuoyunun bilgisine sunulmuştur. Saygılarımızla.

Detaylı

TÜRKİYE'NİN 500 BÜYÜK SANAYİ KURULUŞU İÇİNDE OTOMOTİV SANAYİİ

TÜRKİYE'NİN 500 BÜYÜK SANAYİ KURULUŞU İÇİNDE OTOMOTİV SANAYİİ RAPOR 2013/15 TÜRKİYE'NİN 500 BÜYÜK SANAYİ KURULUŞU İÇİNDE OTOMOTİV SANAYİİ 1. OTOMOTİV SANAYİİ'NİN YILLARA GÖRE KONUMU 2. SEKTÖRLER ARASINDA KIYASLAMA TEMMUZ 2013 ÖNSÖZ İstanbul Sanayi Odası tarafından

Detaylı

TÜRKİYE NİN 500 BÜYÜK SANAYİ KURULUŞU İÇİNDE OTOMOTİV SANAYİİ

TÜRKİYE NİN 500 BÜYÜK SANAYİ KURULUŞU İÇİNDE OTOMOTİV SANAYİİ TÜRKİYE NİN 500 BÜYÜK SANAYİ KURULUŞU İÇİNDE OTOMOTİV SANAYİİ 1. OTOMOTİV SANAYİİ NİN YILLAR GÖRE KONUMU 2. SEKTÖRLER ARASINDA KIYASLAMA Mayıs 2015 OSD OICA Üyesidir OSD is a Member of OICA ÖNSÖZ 1982

Detaylı

TÜRKİYE NİN 500 BÜYÜK SANAYİ KURULUŞU İÇİNDE OTOMOTİV SANAYİİ

TÜRKİYE NİN 500 BÜYÜK SANAYİ KURULUŞU İÇİNDE OTOMOTİV SANAYİİ TÜRKİYE NİN 500 BÜYÜK SANAYİ KURULUŞU İÇİNDE OTOMOTİV SANAYİİ 1. OTOMOTİV SANAYİİ NİN YILLARA GÖRE KONUMU 2. SEKTÖRLER ARASINDA KIYASLAMA Temmuz 2014 OSD OICA Üyesidir OSD is a Member of OICA ÖNSÖZ 1982

Detaylı

2016 YILI TÜRKİYE NİN 500 BÜYÜK SANAYİ KURULUŞU İÇERİSİNDE KOCAELİ NDE YERLEŞİK SANAYİ KURULUŞLARININ PROFİLİ

2016 YILI TÜRKİYE NİN 500 BÜYÜK SANAYİ KURULUŞU İÇERİSİNDE KOCAELİ NDE YERLEŞİK SANAYİ KURULUŞLARININ PROFİLİ 2016 YILI TÜRKİYE NİN 500 BÜYÜK SANAYİ KURULUŞU İÇERİSİNDE KOCAELİ NDE YERLEŞİK SANAYİ KURULUŞLARININ PROFİLİ HAZIRLAYAN İŞ GELİŞTİRME SERVİSİ Kocaeli Sanayi Odası, Fuar İçi, 41040 İzmit / Kocaeli T. 262

Detaylı

Müşteri Memnuniyetinde Etkinlik. 24 Mayıs 2011 İstanbul Bahçeşehir Üniversitesi (Şişli)

Müşteri Memnuniyetinde Etkinlik. 24 Mayıs 2011 İstanbul Bahçeşehir Üniversitesi (Şişli) Müşteri Memnuniyetinde Etkinlik 24 Mayıs 2011 İstanbul Bahçeşehir Üniversitesi (Şişli) Genel Bilgiler - KalDer Yapı ve çalışma tarzı Yönetim Kurulu - Yürütme Kurulu Şubeler dahil toplam çalışan sayımız

Detaylı

Sinan Tutuman İŞ DENEYİMİ EMR AKADEMİ FREELANCE 2008 KOÇSİSTEM FREELANCE 2010 MEDYASOFT FREELANCE 2007 BİLGİNÇ FREELANCE 2010 ISCOM FREELANCE

Sinan Tutuman İŞ DENEYİMİ EMR AKADEMİ FREELANCE 2008 KOÇSİSTEM FREELANCE 2010 MEDYASOFT FREELANCE 2007 BİLGİNÇ FREELANCE 2010 ISCOM FREELANCE Sinan Tutuman İŞ DENEYİMİ 2015 - EMR AKADEMİ FREELANCE 2008 KOÇSİSTEM FREELANCE 2010 MEDYASOFT FREELANCE 2007 BİLGİNÇ FREELANCE 2010 ISCOM FREELANCE Kurumsal alanda MS Office, VBA Eğitmenliği Finans Üzerine

Detaylı

İşte Türkiye'nin en büyük şirketleri

İşte Türkiye'nin en büyük şirketleri On5yirmi5.com İşte Türkiye'nin en büyük şirketleri İstanbul Sanayi Odası'nın ''Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu" 2013 yılı araştırması sonuçlarında ilk sırayı geçmiş yıllarda olduğu gibi yine TÜPRAŞ

Detaylı

YASED Uluslararası Yatırımcılar Derneği 1

YASED Uluslararası Yatırımcılar Derneği 1 TÜRKİYE DE SANAYİ SEKTÖRÜNDE ULUSLARARASI SERMAYE Temmuz 2009 TÜRKİYE NİN EN BÜYÜK 500 SANAYİ KURULUŞU ARASINDAKİ ULUSLARARASI SERMAYELİ ŞİRKETLERİN DEĞERLENDİRMESİ İstanbul Sanayi Odası tarafından 1968

Detaylı

Kurumsal Eğitimlerimiz

Kurumsal Eğitimlerimiz 2017 Kurumsal Eğitimlerimiz İçindekiler YÖNETİCİLİK ve YÖNETİM BECERİLERİ EĞİTİMLERİ... 11 Yöneticilik ve Liderlik Eğitimi... 11 Finansçı Olmayanlar için Finans Yönetimi Eğitimi... 12 Yönetimde Temel Yaklaşımlar

Detaylı

Uluslararası Yatırımcı İşlemleri Analizi-Haziran 2014

Uluslararası Yatırımcı İşlemleri Analizi-Haziran 2014 ARAŞTIRMA BÖLÜMÜ 07 Temmuz 2014 ULUSLARARASI YATIRIMCI İŞLEMLERİ HARUN DERELİ hdereli@ziraatyatirim.com.tr Uluslararası Yatırımcı İşlemleri Analizi-Haziran 2014 Borsa İstanbul tarafından açıklanan uluslararası

Detaylı

KTTO PROJE, EĞİTİM VE ARAŞTIRMA MERKEZİ

KTTO PROJE, EĞİTİM VE ARAŞTIRMA MERKEZİ KTTO PROJE, EĞİTİM VE ARAŞTIRMA MERKEZİ Sipariş ve Stok Yönetimi Eğitimi 21 Aralık 2013 Eğitmen: Bülent Cerit Eğitimin Amacı Eğitimin amacı, tedarik zinciri içerisinde maliyet ve zaman faktörlerini doğrudan

Detaylı

2015 YILI TÜRKİYE NİN 500 BÜYÜK SANAYİ KURULUŞU İÇERİSİNDE KOCAELİ NDE YERLEŞİK SANAYİ KURULUŞLARININ PROFİLİ

2015 YILI TÜRKİYE NİN 500 BÜYÜK SANAYİ KURULUŞU İÇERİSİNDE KOCAELİ NDE YERLEŞİK SANAYİ KURULUŞLARININ PROFİLİ 2015 YILI TÜRKİYE NİN 500 BÜYÜK SANAYİ KURULUŞU İÇERİSİNDE KOCAELİ NDE YERLEŞİK SANAYİ KURULUŞLARININ PROFİLİ HAZIRLAYAN İŞ GELİŞTİRME SERVİSİ Kocaeli Sanayi Odası, Fuar İçi, 41040 İzmit / Kocaeli T. 262

Detaylı

Galip KOKULU - Genel Sekreter Yardımcısı

Galip KOKULU - Genel Sekreter Yardımcısı Galip KOKULU - Genel Sekreter Yardımcısı Yasal Dayanak EBSO, tüzel kişiliğe sahip kamu kurumu niteliğinde bir meslek kuruluşudur. Oda nın yasal dayanağını; 5174 sayılı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Detaylı

Kurumsal Mükemmellik Yolunda Deneyimler

Kurumsal Mükemmellik Yolunda Deneyimler Kurumsal Mükemmellik Yolunda Deneyimler Kazananlar Konferansı 26 Şubat 2015 Seyhun Araz Üretim Müdürü Coca-Cola İçecek Bursa Fabrika Coca-Cola İçecek Coca-Cola Sistemi içinde en büyük 6. şişeleyici Faaliyet

Detaylı

KTTO PROJE, EĞİTİM VE ARAŞTIRMA MERKEZİ. Ürün Fiyatlandırma ve Tutundurma Stratejileri. 7 Aralık 2013. Eğitmen: Ayla Yıldız Tekmir

KTTO PROJE, EĞİTİM VE ARAŞTIRMA MERKEZİ. Ürün Fiyatlandırma ve Tutundurma Stratejileri. 7 Aralık 2013. Eğitmen: Ayla Yıldız Tekmir KTTO PROJE, EĞİTİM VE ARAŞTIRMA MERKEZİ Ürün Fiyatlandırma ve Tutundurma Stratejileri 7 Aralık 2013 Eğitmen: Ayla Yıldız Tekmir Eğitimin Amacı Ekonomi teorisinde tam rekabetin olduğu durumlarda fiyat firmalar

Detaylı

AR-GE MERKEZLERİ HAKKINDA GENEL BİLGİLER

AR-GE MERKEZLERİ HAKKINDA GENEL BİLGİLER AR-GE MERKEZLERİ HAKKINDA GENEL BİLGİLER 5746 Sayılı Kanunun Ar-Ge Merkezi Belgesi kapsamında sağlanan teşvik ve muafiyetler, ülkemizde Ar-Ge payının artırılmasında büyük katkısı bulunan bu işletmeler

Detaylı

Türkiye İhracatçılar Meclisi 2013 Yılı İhracat İlk 1000 Envanteri Sonuç Raporu. 21 Mayıs 2014

Türkiye İhracatçılar Meclisi 2013 Yılı İhracat İlk 1000 Envanteri Sonuç Raporu. 21 Mayıs 2014 Türkiye İhracatçılar Meclisi 2013 Yılı İhracat İlk 1000 Envanteri Sonuç Raporu 21 Mayıs 2014 İLK 1000 GENEL İHRACAT PERFORMANSI Türkiye nin 2012 yılında 152,5 milyar dolar olan ihracatı, 2013 yılında 151,8

Detaylı

%72 Orhan Holding %28 Magneti Marelli (1993)

%72 Orhan Holding %28 Magneti Marelli (1993) MATAY Bursa Görükle Fabrikası 1987 Kuruluş %72 Orhan Holding %28 Magneti Marelli (1993) 2008 Karacabey Fabrikası kuruldu. MİSYON,VİZYON VE DEĞERLERİMİZ MİSYONUMUZ Paydaşlarımızın memnuniyetini sağlamak.

Detaylı

www.idealmakina.com REFERANSLARIMIZ N2 & O2 1. AKKİM KİMYA A.Ş. YALOVA 31 NM3/H 2. MALATYA PAZARI A.Ş. İSTANBUL 12 NM3/H

www.idealmakina.com REFERANSLARIMIZ N2 & O2 1. AKKİM KİMYA A.Ş. YALOVA 31 NM3/H 2. MALATYA PAZARI A.Ş. İSTANBUL 12 NM3/H REFERANSLARIMIZ N2 & O2 1. AKKİM KİMYA A.Ş. YALOVA 31 NM3/H 2. MALATYA PAZARI A.Ş. İSTANBUL 12 NM3/H 3. DENİZSAN A.Ş. İSTANBUL 240 NM3/H 4. KİMTEKS A.Ş. KOCAELİ 22 NM3/H 5. VEYSEL VARDAL DENİZCİLİK A.Ş.

Detaylı

KalDer Yenileşim ve Yaratıcılık Paneli. 06 Mayıs 2011 İstanbul Sanayi Odası

KalDer Yenileşim ve Yaratıcılık Paneli. 06 Mayıs 2011 İstanbul Sanayi Odası KalDer Yenileşim ve Yaratıcılık Paneli 06 Mayıs 2011 İstanbul Sanayi Odası Genel Bilgiler - KalDer Kuruluş : 1990 Yapı ve çalışma tarzı : Yönetim Kurulu - Yürütme Kurulu Şubeler dahil toplam çalışan sayımız

Detaylı

2012 Akbank 2012 Atlas Copco Makinaları İmalat A.Ş. 2012 BRİSA Bridgestone Sabancı Lastik San. Ve Tic. A.Ş. 2012 BYOTELL Mali İşler ve Satış Pazarlama 2012 CarrefourSa (Satınalma) 2012 Deutsche Bank A.Ş.

Detaylı

KİMYA BÖLÜMÜ ÖĞRENCİLERİNİN STAJ YAPTIKLARI FİRMALAR

KİMYA BÖLÜMÜ ÖĞRENCİLERİNİN STAJ YAPTIKLARI FİRMALAR KİMYA BÖLÜMÜ ÖĞRENCİLERİNİN STAJ YAPTIKLARI FİRMALAR Staj Türü - 2-2 - 2-2 - 2-2 - 2-2 - 2-2 Kurum Kraft Gıda San ve Tic. Ertek Kimya Acıbadem Sağlık Grubu UMEA UNİVERSİTY Kalite Sistem A.Ş. Ege Kimya

Detaylı

TÜRKİYE DE SANAYİ SEKTÖRÜNDE ULUSLARARASI SERMAYE Temmuz 2010 TÜRKİYE NİN EN BÜYÜK 500 SANAYİ KURULUŞU ARASINDAKİ ULUSLARARASI SERMAYELİ ŞİRKETLERİN DEĞERLENDİRMESİ İstanbul Sanayi Odası tarafından 1968

Detaylı

Uluslararası Yatırımcı İşlemleri Analizi: Ocak-Aralık 2014

Uluslararası Yatırımcı İşlemleri Analizi: Ocak-Aralık 2014 ARAŞTIRMA BÖLÜMÜ 7 Ocak 215 ULUSLARARASI YATIRIMCI İŞLEMLERİ HARUN DERELİ hdereli@ziraatyatirim.com.tr TURGUT USLU tuslu@ziraatyatirim.com.tr Uluslararası Yatırımcı İşlemleri Analizi: Ocak-Aralık 214 Borsa

Detaylı

EGE BÖLGESİ SANAYİ ODASI NIN 2016 YILI ÜRETİMDEN SATIŞLARINA GÖRE 100 BÜYÜK SANAYİ KURULUŞU

EGE BÖLGESİ SANAYİ ODASI NIN 2016 YILI ÜRETİMDEN SATIŞLARINA GÖRE 100 BÜYÜK SANAYİ KURULUŞU SANAYİ ODASI NIN 2016 YILI INA GÖRE 100 BÜYÜK SANAYİ KURULUŞU 2016 1 TÜPRAŞ A.Ş. İZMİR RAF. MÜD. (KONS.) 11.544.051 32.642.471 _ 2 PETKİM PETROKİMYA HOLDİNG A.Ş. 4.153.280 4.153.280 4.554.373 3 PHILSA

Detaylı

2012 YILI TÜRKİYE NİN 500 BÜYÜK SANAYİ KURULUŞU İÇERİSİNDE KOCAELİ NDE YERLEŞİK SANAYİ KURULUŞLARININ PROFİLİ

2012 YILI TÜRKİYE NİN 500 BÜYÜK SANAYİ KURULUŞU İÇERİSİNDE KOCAELİ NDE YERLEŞİK SANAYİ KURULUŞLARININ PROFİLİ 2012 YILI TÜRKİYE NİN 500 BÜYÜK SANAYİ KURULUŞU İÇERİSİNDE KOCAELİ NDE YERLEŞİK SANAYİ KURULUŞLARININ PROFİLİ HAZIRLAYAN İŞ GELİŞTİRME SERVİSİ Kocaeli Sanayi Odası, Fuar İçi, 41040 İzmit / Kocaeli T. 262

Detaylı

2000 YILINDA EN YÜKSEK ÜRETİMİ GERÇEKLEŞTİREN ÜYELERİMİZ (KAMU KESİMİ) BARAJ: 500 MİLYAR TL

2000 YILINDA EN YÜKSEK ÜRETİMİ GERÇEKLEŞTİREN ÜYELERİMİZ (KAMU KESİMİ) BARAJ: 500 MİLYAR TL 2000 YILINDA EN YÜKSEK İ GERÇEKLEŞTİREN ÜYELERİMİZ (KAMU KESİMİ) BARAJ: 500 MİLYAR TL 1 6646 2 10221 3 15745 4 16778 5 531 6 8051 TÜPRAŞ-TÜRKİYE PETROL RAFİNERİLERİ A.Ş. İZMİR RAFİNERİSİ MÜDÜRLÜĞÜ PETKİM

Detaylı

BAKANLIĞIMIZ TARAFINDAN VERİLEN AR-GE DESTEKLERİ HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR

BAKANLIĞIMIZ TARAFINDAN VERİLEN AR-GE DESTEKLERİ HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR BAKANLIĞIMIZ TARAFINDAN VERİLEN AR-GE DESTEKLERİ HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR 5746 sayılı Araştırma ve Geliştirme Faaliyetlerinin Desteklenmesi Hakkında Kanun kapsamında, 18.06.2014 tarihli Bakanlar Kurulu

Detaylı

BÜYÜK MÜKELLEFLER VERGİ DAİRESİ BAŞKANLIĞI FAALİYETLERİ HAKKINDA GENEL BİLGİ

BÜYÜK MÜKELLEFLER VERGİ DAİRESİ BAŞKANLIĞI FAALİYETLERİ HAKKINDA GENEL BİLGİ Büyük Mükellefler Vergi Dairesi Başkanlığı nın 2015 yılı faaliyet sonuçları ile 2015 yılı hesap dönemine ait Kurumlar Vergisi beyanlarına ilişkin ayrıntılar kamuoyunun bilgisine sunulmuştur. Saygılarımızla.

Detaylı

ENERJİ VERİMLİLİĞİ NEREDEYİZ & SORUNLAR & ÇÖZÜM ÖNERİLERİ. Erdal ÇALIKOĞLU Genel Müdür Yardımcısı. 31 mart 2011 Kocaeli

ENERJİ VERİMLİLİĞİ NEREDEYİZ & SORUNLAR & ÇÖZÜM ÖNERİLERİ. Erdal ÇALIKOĞLU Genel Müdür Yardımcısı. 31 mart 2011 Kocaeli 31 mart 2011 Kocaeli ENERJİ VERİMLİLİĞİ NEREDEYİZ & SORUNLAR & ÇÖZÜM ÖNERİLERİ Erdal ÇALIKOĞLU Genel Müdür Yardımcısı ENERJİ VERİMLİLİĞİ & YENİLENEBİLİR ENERJİ Elektrik İşleri Etüt İdaresi Genel Müdürlüğü

Detaylı

KOBEM EĞİTİM DANIŞMANLIK BİLGİSAYAR YAZILIM VE TEMSİLCİLİK HİZMETLERİ LTD. ŞTİ.

KOBEM EĞİTİM DANIŞMANLIK BİLGİSAYAR YAZILIM VE TEMSİLCİLİK HİZMETLERİ LTD. ŞTİ. REF:KOBEM-303-TR-2015 12 EKİM 2015 Konu: KOBEM / HASAN ÖRGÜT VDA & CQI Eğitim Referansları Eğitim referanslarının yanı sıra gerek Alman firmaları dahil kalite yöneticilikleri sırasında ve gerekse danışmanlıklarında

Detaylı

(YTL) ŞİRKET ADI ABANA ELEKTROMEKANİK -257,242 ACIBADEM SAĞLIK 6,285,426 ADANA ÇİMENTO 127,842,590 ADEL KALEMCİLİK 7,376,844 ADVANSA SASA

(YTL) ŞİRKET ADI ABANA ELEKTROMEKANİK -257,242 ACIBADEM SAĞLIK 6,285,426 ADANA ÇİMENTO 127,842,590 ADEL KALEMCİLİK 7,376,844 ADVANSA SASA (YTL) ŞİRKET ADI 30.12.2006 ABANA ELEKTROMEKANİK -257,242 ACIBADEM SAĞLIK 6,285,426 ADANA ÇİMENTO 127,842,590 ADEL KALEMCİLİK 7,376,844 ADVANSA SASA 73,187,643 AFM 2,113,801 AFYON ÇİMENTO 12,226,943 AKBANK

Detaylı

Mükemmelliği Paylaşmak. 19 Şubat 2014 KalDer Kazananlar Konferansı. Kamu Sektörü ve Mükemmellik Yolculuğu

Mükemmelliği Paylaşmak. 19 Şubat 2014 KalDer Kazananlar Konferansı. Kamu Sektörü ve Mükemmellik Yolculuğu Mükemmelliği Paylaşmak 19 Şubat 2014 KalDer Kazananlar Konferansı Kamu Sektörü ve Mükemmellik Yolculuğu Nüfus Yüzölçümü MÜKEMMELLİĞİN TEMEL KAVRAMLARI Mükemmel Sonuçları Sürdürme Çalışanların Yetenekleri

Detaylı

MAT-FEN EĞİTİM KURUMLARI YERLEŞTİRME SONUÇLARINA GÖRE ÜNİVERSİTEYE YERLEŞEN ÖĞRENCİLERİMİZ

MAT-FEN EĞİTİM KURUMLARI YERLEŞTİRME SONUÇLARINA GÖRE ÜNİVERSİTEYE YERLEŞEN ÖĞRENCİLERİMİZ 2007-2008-2009 YILI ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ'Nİ KAZANANLAR 30 ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (ANKARA) ELEKTRİK-ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ 155 ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (ANKARA) ELEKTRİK-ELEKTRONİK

Detaylı

TABLO X.5 2004 YILI SONU İTİBARİYLE İŞLETMEDEKİ OTOPRODÜKTOR SANTRALLARI

TABLO X.5 2004 YILI SONU İTİBARİYLE İŞLETMEDEKİ OTOPRODÜKTOR SANTRALLARI TABLO X.5 KARDEMİR 35,0 190,0 190,0 TAŞKÖMÜR TOPLAMI 35,0 190,0 190,0 ALPULLU ŞEKER 5,4 13,5 13,5 AMASYA ŞEKER 7,8 19,4 19,4 BOR ŞEKER 10,1 25,2 25,2 ÇARŞAMBA ŞEKER 9,6 24,0 24,0 ÇORUM ŞEKER 4,8 12,0 12,0

Detaylı

TEKNOLOJİ GELİŞTİRME BÖLGELERİ*

TEKNOLOJİ GELİŞTİRME BÖLGELERİ* TEKNOLOJİ GELİŞTİRME BÖLGELERİ* GENEL BİLGİLER 200 yılında yayınlanan 469 sayılı Kanun ile kurulan Teknoloji Geliştirme Bölgelerinde; teknolojik bilginin üretilmesi, üretilen bilginin ticarileştirilmesi,

Detaylı

EFQM Mükemmellik Modeli 2010

EFQM Mükemmellik Modeli 2010 EFQM Mükemmellik Modeli 2010 Genel Bilgiler-KalDer Misyonumuz Mükemmellik kültürünü yaşam biçimine dönüştürerek, ülkemizin rekabet gücünün ve refah düzeyinin yükseltilmesine katkıda bulunmak. Vizyonumuz

Detaylı

TOPLAM KALİTE YÖNETİMİ ANABİLİM DALI ÖĞRETİM ÜYESİ BİLİMSEL TANITIM FORMU

TOPLAM KALİTE YÖNETİMİ ANABİLİM DALI ÖĞRETİM ÜYESİ BİLİMSEL TANITIM FORMU TOPLAM KALİTE YÖNETİMİ ANABİLİM DALI ÖĞRETİM ÜYESİ BİLİMSEL TANITIM FORMU Adı Soyadı Özlem DOĞAN Unvanı Doç. Dr. Fakültesi/Bölümü İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi/İşletme Bölümü Çalışma Alanları Üretim

Detaylı

10. Mükelleflerimizden 2012 Yılı Hesap Dönemi Tahakkuk Eden Kurumlar Vergisi İtibariyle Her Bir Sektörde İlk Beş Sırada Yer Alanlar

10. Mükelleflerimizden 2012 Yılı Hesap Dönemi Tahakkuk Eden Kurumlar Vergisi İtibariyle Her Bir Sektörde İlk Beş Sırada Yer Alanlar 10. Mükelleflerimizden 2012 Yılı Hesap Dönemi Tahakkuk Eden Kurumlar Vergisi İtibariyle Her Bir Sektörde İlk Beş Sırada Yer Alanlar (Beş Mükelleften Az Olan Sektörlerde Kalan Mükelleflerin Tahakkuk Miktarı

Detaylı

İhracatın Finansmanında Türk Eximbank

İhracatın Finansmanında Türk Eximbank İhracatın Finansmanında Türk Eximbank Adnan YILDIRIM Genel Müdür 10 Şubat 2017 Türkiye Otelciler Federasyonu Bilgilendirme Toplantısında Sunulmak Üzere Hazırlanmıştır 1 Genel Olarak Türk Eximbank 2 Teşkilat

Detaylı

KOBEM EĞİTİM DANIŞMANLIK BİLGİSAYAR YAZILIM VE TEMSİLCİLİK HİZMETLERİ LTD. ŞTİ.

KOBEM EĞİTİM DANIŞMANLIK BİLGİSAYAR YAZILIM VE TEMSİLCİLİK HİZMETLERİ LTD. ŞTİ. REF:KOBEM-047-TR-2015 17 NISAN 2015 Konu: KOBEM / HASAN ÖRGÜT VDA Eğitim Referansları Eğitim referanslarının yanı sıra gerek Alman firmaları dahil kalite yöneticilikleri sırasında ve gerekse danışmanlıklarında

Detaylı

TÜRKİYE NİN 500 BÜYÜK SANAYİ KURULUŞU 2014 Burçin KABAKCI

TÜRKİYE NİN 500 BÜYÜK SANAYİ KURULUŞU 2014 Burçin KABAKCI İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından, bu yıl 47 ncisi hazırlanan TÜRKİYE NİN İLK 500 BÜYÜK SANAYİ KURULUŞU çalışmasının 2014 yılı sonuçları açıklanmıştır. Açıklanan listede 489 özel, 11 de kamu sanayi

Detaylı

Bilkent Ünv. (Ankara) Özel Mühendislik F. Elektrik-Elektronik Müh. (Kapsamlı Burslu) MF-4 368,794 558,793 589 50 Koç Ünv. (İstanbul) Özel Mühendislik

Bilkent Ünv. (Ankara) Özel Mühendislik F. Elektrik-Elektronik Müh. (Kapsamlı Burslu) MF-4 368,794 558,793 589 50 Koç Ünv. (İstanbul) Özel Mühendislik Bilkent Ünv. (Ankara) Özel Mühendislik F. Elektrik-Elektronik Müh. (Kapsamlı Burslu) MF-4 368,794 558,793 589 50 Koç Ünv. (İstanbul) Özel Mühendislik F. Elektrik-Elektronik Müh. (İngilizce) (Başarı Burslu)

Detaylı

YÖNETİCİ ÖZETİ. Mehmet KARAKUŞ Adana Sanayi Odası

YÖNETİCİ ÖZETİ. Mehmet KARAKUŞ Adana Sanayi Odası YÖNETİCİ ÖZETİ Mehmet KARAKUŞ Adana Sanayi Odası 1993 1994 1995 1996 1997 1998 1999 2000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 18 16 14 12 10 13 YILLARA GÖRE İSO500

Detaylı

Uluslararası Yatırımcı İşlemleri Analizi-Mart 2014

Uluslararası Yatırımcı İşlemleri Analizi-Mart 2014 ARAŞTIRMA BÖLÜMÜ 07 Nisan 2014 ULUSLARARASI YATIRIMCI İŞLEMLERİ HARUN DERELİ hdereli@ziraatyatirim.com.tr Uluslararası Yatırımcı İşlemleri Analizi-Mart 2014 Borsa İstanbul tarafından her ayın bitiminde

Detaylı

TEGEP 7. EĞİTİM VE GELİŞİM ZİRVESİ

TEGEP 7. EĞİTİM VE GELİŞİM ZİRVESİ TEGEP 7. EĞİTİM VE GELİŞİM ZİRVESİ KATILIM RAPORU egitimvegelisimzirvesi.com 24-25 Ekim 2017 TEGEP 7. Eğitim ve Gelişim Zirvesi 24-25 Ekim 2017 tarihinde Acıbadem Üniversitesi Kerem Aydınlar Kampüsü nde

Detaylı

YÖNETİM VE GELİŞİM ÇÖZÜMLERİ

YÖNETİM VE GELİŞİM ÇÖZÜMLERİ YÖNETİM VE GELİŞİM ÇÖZÜMLERİ emre@emremutluay.com 90 532 485 6593 EMRE MUTLUAY... 1998-2005 1986-1998 1983-1985 PepsiCo and Fruko Türkiye Batı Bölgesi Satış Genel Müdürlüğü Zincir Market Direktörlüğü Satış

Detaylı

YÖNETİCİ GELİŞTİRME PLUS. Programın Amacı: Yönetici Geliştirme Eğitimi. Yönetici Geliştirme Uzmanlığı Eğitim Konu Başlıkları. Kariyerinize Katkıları

YÖNETİCİ GELİŞTİRME PLUS. Programın Amacı: Yönetici Geliştirme Eğitimi. Yönetici Geliştirme Uzmanlığı Eğitim Konu Başlıkları. Kariyerinize Katkıları YÖNETİCİ GELİŞTİRME 360 Yönetici Geliştirme Eğitimi İşletmelerde kalıcı başarının sağlanması, kurumun stratejik hedefleri ile uyumlu, yüksek performans göstermeye odaklanmış; motive olmuş takımları oluşturmak

Detaylı

F/K PD/DD FD/NS FD/ FAVÖK

F/K PD/DD FD/NS FD/ FAVÖK Aktif TOPLAM PİYASA (XUTUM) -1.59-18.0 215,867,532 54,845,591 12.3 1.48 SANAYİ (XUSIN) -0.12-4.7 63,905,988 15,753,854 13.2 1.76 0.8 7.4 6.0 13.3 BANKACILIK (XBANK) -2.95-26.8 70,600,335 18,723,756 8.2

Detaylı

10. Mükelleflerimizden 2015 Yılı Hesap Dönemi Tahakkuk Eden Kurumlar Vergisi İtibariyle Her Bir Sektörde İlk Beş Sırada Yer Alanlar

10. Mükelleflerimizden 2015 Yılı Hesap Dönemi Tahakkuk Eden Kurumlar Vergisi İtibariyle Her Bir Sektörde İlk Beş Sırada Yer Alanlar 10. Mükelleflerimizden 2015 Yılı Hesap Dönemi Tahakkuk Eden Kurumlar Vergisi İtibariyle Her Bir Sektörde İlk Beş Sırada Yer Alanlar FİNANS SEKTÖRÜ I. Bankalar AKBANK T.A.Ş. 738.121.425 TÜRKİYE GARANTİ

Detaylı

TEGEP 3. EĞİTİM VE GELİŞİM ZİRVESİ KATILIMCI RAPORU KATILIMCI PROFİLİ

TEGEP 3. EĞİTİM VE GELİŞİM ZİRVESİ KATILIMCI RAPORU KATILIMCI PROFİLİ TEGEP 3. EĞİTİM VE GELİŞİM ZİRVESİ KATILIMCI RAPORU TOPLAM KATILIMCI SAYISI: 362 KATILIMCI PROFİLİ ÖZEL SEKTÖR ÜNİVERSİTE 2% 98% KATILIMCI PROFİLİ YÖNETİCİ UZMAN TEDARİKÇİ 19% 51% 30% DEMOGRAFİK DAĞILIM

Detaylı

İşletme (İngilizce) (UOLP-SUNY New Paltz) (%50 Burslu)

İşletme (İngilizce) (UOLP-SUNY New Paltz) (%50 Burslu) BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL) İşletme (İngilizce) 103 TM-1 482,039 1.070 KOÇ ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL) İşletme (İngilizce) (Tam Burslu) 14 TM-1 475,530 1.450 BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL) İktisat (İngilizce)

Detaylı

KONYA OTOMOTİV YAN SANAYİ İŞ KÜMESİ

KONYA OTOMOTİV YAN SANAYİ İŞ KÜMESİ KONYA OTOMOTİV YAN SANAYİ İŞ KÜMESİ Ekim 2013 KONYA OTOMOTİV YAN SANAYİ İŞ KÜMESİ Ekim 2013 E-mail:cluster@konyacluster.com Konya Kümelenme Merkezi Konya da kümelenme faaliyetleri 2006-2007 yılında Konya

Detaylı

T M M E. Türkiye Müşteri Memnuniyeti Endeksi

T M M E. Türkiye Müşteri Memnuniyeti Endeksi T M M E Türkiye Memnuniyeti Endeksi TMME Türkiye Memnuniyeti Endeksi- nedir? Türkiye içinde satın alınan ürün ve hizmetlerin müşterileri nezdinde memnuniyetlerinin ölçülmesi ve bunun lisnaslı, özel, ekonometrik

Detaylı

2015 Eğitim Takvimi Biymed Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri

2015 Eğitim Takvimi Biymed Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri 2015 Eğitim Takvimi BiYMED Eğitim ve Danışmanlık BiYMED Danışmanlık, uzman kadrosu ile danışmanlık, eğitim ve yazılım hizmetleri sağlar. BiYMED Danışmanlık, müşterilerine hizmet almak istedikleri alanlarda

Detaylı

Kurumsal Eğitim Kataloğu

Kurumsal Eğitim Kataloğu Kurumsal Eğitim Kataloğu Business Management Institute, iş dünyası ile akademik dünya arasında bir bağlantı noktası olarak hareket eden ve böylece iş dünyasına yeni açılımlar ve değerler getirmeyi hedefleyen

Detaylı

TEGEP 4. Eğitim ve Gelişim Zirvesi Katılım Raporu

TEGEP 4. Eğitim ve Gelişim Zirvesi Katılım Raporu 24 Kasım 2014 TEGEP Eğitim ve Gelişim Platformu Derneği www.tegep.org.tr / www.egitimveglisimzirvesi.com TOPLAM KATILIMCI SAYISI: 394 KATILIMCI PROFİLİ YÖNETİCİ UZMAN TEDARİKÇİ 24% 31% 45% 1 KATILIMCI

Detaylı

TR41 Bursa Eskişehir Bilecik Bölge Planı Hazırlık Çalışmaları. Sanayi Bilgi Notu

TR41 Bursa Eskişehir Bilecik Bölge Planı Hazırlık Çalışmaları. Sanayi Bilgi Notu TR41 Bursa Eskişehir Bilecik Bölge Planı Hazırlık Çalışmaları Sanayi Bilgi Notu 1 BÖLÜM 1 Sektörel Yapı ve Önde Gelen Sektörler i. TR41 Bölgesi Sanayi Genel Görünümü Tablo 3.1 İşletme Büyüklükleri (%)

Detaylı

TTGV İnovasyon Esaslı Rekabetçilik Analizi Modeli. Mayıs 2015

TTGV İnovasyon Esaslı Rekabetçilik Analizi Modeli. Mayıs 2015 TTGV İnovasyon Esaslı Rekabetçilik Analizi Modeli Mayıs 2015 Uluslararası Rekabetçi Olmak Uluslararası rekabetçi endüstriler, rekabetçi üstünlük yaratmak ve sürdürülebilir kılmak için firmalarının yeterli

Detaylı

TANITIM DOSYASI. bagatur.com. bagaturlaw

TANITIM DOSYASI. bagatur.com. bagaturlaw TANITIM DOSYASI bagatur.com bagaturlaw Deneyimli İşinizi anlayan, gereksinimlerinize uygun çözüm üreten Deneyimiyle risklerinizi yönetmenizi, önlemenizi sağlayan Kurumsal ve Güvenilir Dürüst, güvenilir,

Detaylı

Sizin Seçiminiz HAKKIMIZDA. Bizim İşimiz. Neden Bizi Tercih Etmelisiniz? İşimizde Uzmanız. Kalite Politikamız. Yenilikçi ve Üretkeniz

Sizin Seçiminiz HAKKIMIZDA. Bizim İşimiz. Neden Bizi Tercih Etmelisiniz? İşimizde Uzmanız. Kalite Politikamız. Yenilikçi ve Üretkeniz Bizim İşimiz Sizin Seçiminiz Neden Bizi Tercih Etmelisiniz? İşimizde Uzmanız Mesleki yeterliliğini sağlamış insan kaynağına, teknik bilgiye ve donanıma sahibiz. HAKKIMIZDA Fonte Group 2016'da kurulmuş

Detaylı

STRATEJİK SATINALMA METİN A. KANSU 30 MART 2010- SALI

STRATEJİK SATINALMA METİN A. KANSU 30 MART 2010- SALI MART EĞİTİMLERİ STRATEJİK SATINALMA METİN A. KANSU 30 MART 2010- SALI EĞİTİM PROGRAMLARI Geçmişten geleceğe köprü... MART/ 2010 30 MARTT 2010 SSal lıı STRATEJİK SATINALMA Hedef Katılımcılar Satınalma ve

Detaylı

MÜKEMMELLİK MODELİ TANITIM KİTAPÇIĞI

MÜKEMMELLİK MODELİ TANITIM KİTAPÇIĞI MÜKEMMELLİK MODELİ TANITIM KİTAPÇIĞI EFQM Mükemmellik Modeli Tanıtım Kitapçığı 1 EFQM EFQM kar amacı gütmeyen ve etkinliklerini üyelerinin katkılarıyla sürdüren bir vakıftır. Sürdürülebilir mükemmelliği

Detaylı

GençKal

GençKal KalDer Türkiye Kalite Derneği GençKal KalDer Ana Faaliyet Alanları Rekabet Gücünü Artırmada Destek Faaliyetleri Ulusal Kalite Hareketi Rehberlik Değerlendirme Hizmetleri Kıyaslama Çalışmaları Ulusal ve

Detaylı

KalDer Türkiye Kalite Derneği

KalDer Türkiye Kalite Derneği KalDer Türkiye Kalite Derneği GençKal KalDer Ana Faaliyet Alanları Rekabet Gücünü Artırmada Destek Faaliyetleri Ulusal Kalite Hareketi Rehberlik Değerlendirme Hizmetleri Kıyaslama Çalışmaları Ulusal ve

Detaylı

UYAP VİZYONU SEMİNERİ 04.06.2007 KATILIMCI PROFİLİ

UYAP VİZYONU SEMİNERİ 04.06.2007 KATILIMCI PROFİLİ 1. CUMHURBAŞKANLIĞI 1.1. Devlet Denetleme Kurulu UYAP VİZYONU SEMİNERİ 04.06.2007 KATILIMCI PROFİLİ 2. BAŞBAKANLIK 2.1. Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreterliği(MGK) 2.2. Atatürk Kültür, Dil ve tarih Yüksek

Detaylı

ZAMANIN RUHUNU OKUMAK

ZAMANIN RUHUNU OKUMAK KOÇ HOLDİNG 2013 FAALİYET RAPORU ZAMANIN RUHUNU OKUMAK KURUMSAL DEĞERLER Kurucumuz Vehbi Koç un belirlediği değerler, dün ve bugün olduğu gibi gelecekte de Topluluğumuza yön vermeye devam edecektir. Müşterilerimiz

Detaylı

Türkiye Mükemmellik Ödülü

Türkiye Mükemmellik Ödülü 2013 Türkiye Mükemmellik Ödülü Türkiye Mükemmellik Ödülü Türkiye Mükemmellikte Süreklilik Ödülü EFQM Mükemmellik Modeli Türkiye Mükemmellik Ödülü ne Başvuran Kuruluşlar Türkiye Mükemmellik Ödülü Değerlendiricilerimiz

Detaylı

F/K PD/DD FD/NS FD/ FAVÖK

F/K PD/DD FD/NS FD/ FAVÖK Aktif TOPLAM PİYASA (XUTUM) -3.90-21.0 205,174,993 51,870,703 11.9 1.43 SANAYİ (XUSIN) -4.64-8.7 60,152,326 14,785,818 12.6 1.68 0.7 7.2 6.0 13.3 BANKACILIK (XBANK) -4.09-29.5 67,215,226 17,666,695 7.9

Detaylı

3. DORUK'TA BULUŞMA VERİMLİ İŞLETMELER İÇİN GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU KESİNLEŞEN KATILIM BİLDİRİMLERİ: Sunum Yapacak Olan Kurum ve Kuruluşlar:

3. DORUK'TA BULUŞMA VERİMLİ İŞLETMELER İÇİN GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU KESİNLEŞEN KATILIM BİLDİRİMLERİ: Sunum Yapacak Olan Kurum ve Kuruluşlar: 3. DORUK'TA BULUŞMA VERİMLİ İŞLETMELER İÇİN GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU KESİNLEŞEN KATILIM BİLDİRİMLERİ: ( Firmalar alfabetik olarak dizilmişlerdir...) önemli tarihler e dikkat etmenizi rica ederiz... Sunum

Detaylı

KARABÜK ÜNİVERSİTESİ METALURJİ VE MALZEME MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ ÖRNEK STAJ YERLERİ

KARABÜK ÜNİVERSİTESİ METALURJİ VE MALZEME MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ ÖRNEK STAJ YERLERİ KARABÜK ÜNİVERSİTESİ METALURJİ VE MALZEME MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ ÖRNEK STAJ YERLERİ Bu listedeki firmalar daha önce arkadaşlarınızın staj yaptıkları yerlerdir. Staj yeri bulmanızda örnek olması amacıyla hazırlanmıştır.

Detaylı

T.C. Akdeniz Üniversitesi AKĠġMER Teknoloji Transfer Merkezi

T.C. Akdeniz Üniversitesi AKĠġMER Teknoloji Transfer Merkezi M. Cem SAKARYA Pozisyon Bilgisi: AKİŞMER TTM Müdür Yardımcısı AKİŞMER TTM Yönetim Kurulu Üyesi A.Ü. Kalite Yönetim Birimi Sorumlusu ĠletiĢim: 0 533 498 66 22 KiĢisel Bilgiler Doğum Yeri/Tarihi: 27 /04/1977

Detaylı

2012 ÖSYS TAVAN VE TABAN PUANLARI

2012 ÖSYS TAVAN VE TABAN PUANLARI ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ (BOLU) Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık TM-3 52 52 416,64 463,57 412,35 412,42 ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ (BOLU) Psikoloji TM-3 62 62 415,67 454,89 408,47 410,20

Detaylı

Türkiye Mükemmellik Ödülleri

Türkiye Mükemmellik Ödülleri Türkiye Mükemmellik Ödülleri EFQM Tanıma Programı nın Önemli Bir Aşamasıdır EFQM 2012 2 EFQM Tanıma Programı Tüm paydaşlarının beklentilerini karşılayan ya da aşan üstün bir performans gerçekleştiren ve

Detaylı

İMALAT SANAYİİNİN ALT SEKTÖRLER İTİBARİYLE DAĞILIMI

İMALAT SANAYİİNİN ALT SEKTÖRLER İTİBARİYLE DAĞILIMI GENEL ARAŞTIRMALAR İSTATİSTİKİ BÖLGE BİRİMLERİ SINIFLANDIRMASI DÜZEY 2 YE GÖRE İMALAT SANAYİİNİN ALT SEKTÖRLER İTİBARİYLE DAĞILIMI (21 YILI, ISIC REVİZE 3 SINIFLAMASINA GÖRE ve İKİ RAKAMLI DÜZEYDE) GA-6-3-3

Detaylı

2013 YILI ÜRETİMDEN SATIŞLARINA GÖRE EGE BÖLGESİ SANAYİ ODASI NIN 100 BÜYÜK SANAYİ KURULUŞU

2013 YILI ÜRETİMDEN SATIŞLARINA GÖRE EGE BÖLGESİ SANAYİ ODASI NIN 100 BÜYÜK SANAYİ KURULUŞU YILI INA GÖRE SANAYİ ODASI NIN 100 BÜYÜK SANAYİ KURULUŞU 2013 1 TÜPRAŞ A.Ş.İZMİR RAF. MÜD. (Kons.) 14.531.918 39.776.721 2 PETKİM PETROKİMYA A.Ş. 3.862.136 3.862.136 4.169.955 88.855 2.827.283 1.344.997

Detaylı

TÜRKİYE NİN 500 BÜYÜK SANAYİ KURULUŞU 2014 Burçin KABAKCI

TÜRKİYE NİN 500 BÜYÜK SANAYİ KURULUŞU 2014 Burçin KABAKCI İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından, bu yıl 47 ncisi hazırlanan TÜRKİYE NİN İLK 500 BÜYÜK SANAYİ KURULUŞU çalışmasının 2014 yılı sonuçları açıklanmıştır. Açıklanan listede 489 özel, 11 de kamu sanayi

Detaylı

2008 2009 Yılları arasında Bölümümüz Öğrencilerinin. Staj Yaptığı Kurumlar ve Çalışma Süreleri

2008 2009 Yılları arasında Bölümümüz Öğrencilerinin. Staj Yaptığı Kurumlar ve Çalışma Süreleri 2008 2009 Yılları arasında Bölümümüz Öğrencilerinin Staj Yaptığı Kurumlar ve Çalışma Süreleri Kabul edilen Gün Sayısı STAJ YERİ 30 Trabzon İl Telekom Müdürlüğü 20 Yeni Sarp İnşaat 30 EPC Enerji ve Güç

Detaylı