EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 4.SAYI

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 4.SAYI"

Transkript

1

2 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 4.SAYI TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:5 Hafta:5 Sayı: 4 10 EKİM 2014 DEĞERLİ VELİLERİMİZ Henüz yağışların başlamamış olması bir açıdan bizler ve öğrencilerimiz için iyi oluyor diyebilirim. Biz yetişkinler olarak bile aynı ortamda bir müddet kaldıktan sonra motivasyonumuz düşüyor bir de ilkokul çağındaki çocuklarımızı düşünelim. Oyun, etkinlik, açık havanın öğrencileri motive ettiği, öğrenmeyi olumlu olarak etkilediği tartışılmaz bir gerçek. Aslında bütün bunlardan bahsetmemin nedeni havalar soğuk olsa bile bizler yağışlı olmadığı zamanlarda öğrencilerimizi dışarıda oynamaya teşvik ediyoruz. Sizlerin de bu konuda bize destek vermeniz bizlere yardımcı olacaktır. Biz öğrencilerimiz bahçede oynayamayacak kadar hasta ise evde istirahat etmesinin daha iyi olduğunu düşünüyoruz. Oyunların etkin bir öğrenme aracı olduğundan hareket ederek bahçede, koridorlarda öğrencilerimizin hem güzel vakit geçirebilecekleri hem de çeşitli kazanımlar elde edecekleri oyunlara yönlendiriyoruz. Bu konuda çalışmalarımıza devam edeceğiz. Önümüzdeki hafta perşembe ve cuma günü okul dışında olacağım. Türk Eğitim Derneğinin her sene düzenlediği Türkiye deki 31 TED Okulu Müdürünün katıldığı eğitim ve paylaşım toplantısına katılacağım, daha doğrusu Anaokulu ve Lise Müdürlerimiz ile birlikte katılacağız. Bu eğitimlerin ve paylaşımların da bizlere katkısı yadsınamaz. Bu ayın en önemli etkinliği 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamamız. CUMHURİYET BAYRAMI NA hepinizi bekliyoruz. Artık geleneksel hale gelmiş olan Cumhuriyet Balomuzda öğrencilerimiz bizlere vals gösterisi sergileyecekler. Bu dönemde bazı öğrencilerimizin yaşadığı veya yaşayabileceği bir sıkıntıdan bahsetmek isityorum. Vals doğal olarak eş ile yapılan bir dans. Bazı öğrencilerimiz eşlerini istemiyor, bazıları da kendilerinin istenmediğini düşünüyorlar. Bu bizleri hem üzüyor hem de düşündürüyor. Biz onlara eğitimciler olarak her şeye karşı saygılı ve duyarlı olmayı öğretmeye çalışıyoruz. Sizlerin de bu konuda bize destek vermenizi rica ediyoruz. Arkadaşı ile dans etmek istemiyor ise, ona bunun arkadaşını ne kadar inceteceğini, bizim de aynı durumda olabileceğimizi anlatabiliriz. Ya da öğrencimiz kendini dışlanmış hissediyor ise bizden destek isteyebilirsiniz. Müdür yardımcımıza, sınıf öğretmenimize veya bana atabilir veya gelip görüşebilirsiniz. Biz onları mutlu etmek isterken üzülmelerini tabii ki istemeyiz. Balomuza tüm velilerimizi ve öğrencilerimiz bekliyoruz. Sizlere göndereceğimiz yazı ile katılamayacak iseniz bizi bilgilendirmenizi isteyeceğiz çünkü bir öğrencimizin katılmaması diğer öğrencinin dans partneri olmaması anlamına geldiği için bu konuda duyarlı olmanızı ve katılamayacak öğrencilerin tarafımıza bildirilmesini önemle rica ederiz. İyi bir haftasonu geçirmenizi dilerim. Saygılarımla Belma ASAM Okul Müdürü

3 Sayfa sınıf geleceğe atılan adımların şekillendiği, uzun soluklu öğretim hayatının ilk basamağı Öğrenciler için de veliler için de uzunca bir deneyim yolunun başlangıcı PDR Bölümü olarak, bu yaş çocuğunun gelişim özelliklerini, bu yaşta kazanılması gereken sorumlulukları ve bu sorumlulukları kazanmaları için çocuklarımıza nasıl yol göstereceğimizi ve sınırların nasıl çizileceğini anlatacağımız Yaş Gelişim Özellikleri - Sorumluluk Kazandırmak ve Sınır Çizme konulu seminerimize sizleri bekliyoruz. 13 Ekim Pazartesi İlköğretim Toplantı Salonu 14:00-15:30 1A Sınıfı 15 Ekim Çarşamba İlköğretim Toplantı Salonu 14:00-15:30 1C Sınıfı 20 Ekim Pazartesi İlköğretim Toplantı Salonu 14:00-15:30 1B Sınıfı 21 Ekim Salı İlköğretim Toplantı Salonu 14:00-15:30 1D Sınıfı 15 Ekim Çarşamba günü saatleri arasında 1. sınıf öğrencilerimiz Anaokulu öğrencilerimiz ile Tiyatrokare oyuncuları tarafından sahnelenecek olan Bal Arıları ve Hınzır Ayı isimli oyunu izleyeceklerdir. Oyun, Einstein in Arı nesli tükenirse, dünyadaki tüm canlılar dört yılda sona erer teorisinden yola çıkarak, çocuklara doğal hayatın önemi ve arıların doğal yaşamdaki yerini anlatıyor.

4 Yıl:5 Hafta:5 Sayı: 4 Sayfa 3 3A sınıfı öğrencilerimizden Nil Talu, Türkiye Yüzme Federasyonu Yaz Şampiyonası kapsamında düzenlenen yarışmada 3. olmuştur. Kendisini kutlar, başarılarının devamını dileriz. 4D sınıfından öğrencimiz Sevil Çangır 9-10 yaş Bayanlar Turuncu Top Tenis Turnuvasında 1. olmuştur Kendisini kutlar, başarılarının devamını dileriz.

5 Sayfa

6 Yıl:5 Hafta:5 Sayı: 4 Sayfa 5 Duyu organlarımızı öğrendik. Duyu organlarımız ile yaptıklarımızı resimledik. Okuma yazma çalışmalarımız devam ediyor a sesini öğrendik.

7 Sayfa Eş ve zıt anlamlı kelimeler konusunu kuklalarımızı konuşturarak birbirimizden öğrendik.

8 Yıl:5 Hafta:5 Sayı: 4 Sayfa 7 Onluk, birlik ve basamak değeri kavramlarını onluk taban blokları ile daha somut bir şekilde öğrendik.

9 Sayfa Bu hafta matematik dersimizde Üç Basamaklı Doğal Sayılar konusunu eğlenceli oyunlar ile işledik.

10 Yıl:5 Hafta:5 Sayı: 4 Sayfa 9 En Yakın Onluğa Yuvarlama ve Sayıları Sıralama konulu yaratıcı etkinlikler yaptık. Hayat Bilgisi dersimizde sınıfımızın krokisini çizerek yön kavramları üzerinde durduk.

11 Sayfa Fen Bilimleri dersimizde işlediğimiz Hareket ve Kuvvet konusu ile ilgili 3D dersliğinde videolar izledik.

12 Yıl:5 Hafta:5 Sayı: 4 Sayfa 11 Okul bahçemizde köşe kapmaca oyunu oynadık. Matematik dersimizde öğrendiklerimizi pekiştirdik. Serbest okuma saatimizde Gizemli Şeyler Dedektifi kitabımızı okumaya başladık.

13 Sayfa Matematik dersimizde geometrik şekillerin köşegenlerini öğrendik. Fen ve Teknoloji dersimizde solunum ile ilgili aktivitelerimizi yaptık. Arkadaşlarımızla birlikte çalışmanın keyfine vardık.

14 Yıl:5 Hafta:5 Sayı: 4 Sayfa 13 ŞİŞELERİ YARIŞTIRALIM 2.sınıflar Fen Laboratuvarında konum değişimini ve harekete etki eden etmenleri gösteren bir deney yaptılar. Eğik düzlem kullanarak içleri aynı miktarda farklı maddelerle doldurulmuş şişeleri yarıştırdılar. ARABANIN HAREKETİNİ İNCELİYORUM 3.sınıflar Fen Laboratuvarında hareket özelliklerini ifade etmeye yönelik bir deney yaptılar. Yönergeler doğrultusunda, hareket eden veya duran arabaya çeşitli yönlerde kuvvet uygulayarak arabanın hareketindeki değişiklikleri incelediler. 3D LABORATUVARI 3.sınıflar 3D Fen Laboratuvarında KUVVET: İTME VE ÇEKME konulu video ve görseller izlediler ve kuvvetin itme ve çekme özelliğini örneklendirerek anlamlandırdılar.

15 Sayfa AKCİĞERLERİMİZ NE KADAR HAVA ALIYOR? 4.sınıflar Fen Laboratuvarında yaptıkları deneyle akciğer kapasitelerini bir ölçtüler. Deneyi bir çok kez tekrarlayarak kullandıkları pet şişenin içine dolan havanın miktarına bakıp akciğerlerinin ne kadar hava aldığını gözlemlediler. Akciğer kapasitelerinin farklı olmasının nedenlerini tartıştılar.

16 Yıl:5 Hafta:5 Sayı: 4 Sayfa Değerli Velilerimiz, Okulumuzda eğitim-öğretim yılında, 1, 2, 3. ve İngilizce destek sınıfında bulunan 4. sınıf öğrencilerimiz Raz-Kids; 4. sınıf öğrencilerimiz ise TumbleBooks adlı dijital kaynakları kullanacaklardır. Dünyanın bir çok ülkesinde başarı ile kullanılan, önemli ödüller almış bu dijital kaynakları öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz derslerde ve ev çalışmalarında yıl boyunca aktif olarak kullanacaklardır. Kaynaklarımızın kullanılabilmesi için internet bağlantısı gerekmektedir. Raz-Kids kaynaklarına bilgisayar, tablet ve akıllı telefon üzerinden erişim sağlayabilirsiniz. Bu kaynaklara mobil erişim için Android ve ipad uygulamalarını ücretsiz olarak indirebilirsiniz. TumbleBooks e-kitaplarına tablet bilgisayarınızın tarayıcılarından ulaşabilirsiniz. Kaynaklara erişim için öncelikle her öğrencimizin sizin desteğinizle programa kayıt işlemlerinin tamamlanması gerekmektedir. Bunun için satın aldığınız GLOBED mavi zarflarının içerisinden her öğrenci için çıkacak olan kişiye özel kodun adresinden sisteme kayıt edilmesi gerekmektedir. Siteye kayıt aşamaları zarfın içerisinde detaylı olarak açıklanmış, ayrıca siteye girişte "GLOBED Kayıt Yardım Videosu" ile desteklenmiştir. Herhangi bir sebeple kayıt işleminde sıkıntı yaşarsanız, zarfın içerisinde yer alan kayıt destek numaralarına başvurabilirsiniz. Programı satın aldıkları halde kendilerine verilen zarfları kaybeden öğrencilerimiz, bu durumu İngilizce öğretmenlerine bildirdiklerinde, kendilerine 1-2 gün içerisinde özel kod bilgileri ulaştırılacaktır. Kayıdın ikinci aşamasında ise Tumble Books kullanacak olan 4. sınıf öğrencileri, öğretmenlerinin verecekleri tüm öğrenciler için ortak olan okul şifresini kullanarak programa giriş yapabileceklerdir. Raz Kids için her öğrencinin kişisel kullanıcı bilgisi olacaktır ve öğrencilerimiz bu kullanıcı bilgisini kullanarak, adresinden programa kaydolarak erişim olanağı bulabileceklerdir. Bu şifreler önümüzdeki hafta başında her öğrencimizin ajandasına İngilizce öğretmenleri tarafından yapıştırılacaktır. Öğrencilerimizin programa ulaşabilmeleri için kayıt için gerekli olan her iki aşamanın da doğru olarak tamamlanması gerekmektedir. Desteğiniz için şimdiden teşekkür ederiz. Saygılarımızla, İngilizce Bölümü

17 Sayfa Bu hafta İngilizce derslerimizde yeni ünitemiz olan My World ünitemize başladık. Doğa, doğadaki varlıklar ve canlılar hakkında konuştuk; bu doğrultuda yeni kelimeler öğrenmeye başladık. Öğrencilerimiz doğa denince akıllarına gelen ilk nesneyi resmederek sınıf içinde sunumlarıyla arkadaşlarıyla paylaştılar. Skills derslerimizde ise At the Zoo isimli yeni okuma kitabımıza başladık. Hayvanat bahçesi ve içinde barındırdığı hayvanlar hakkında olan kitabımızı dinledik, okuduk ve çeşitli aktivitelerle eğlenceli bir haftayı geride bıraktık.

18 Yıl:5 Hafta:5 Sayı: 4 Sayfa 17 Bu hafta öğrencilerimiz ile arkadaşlık teması üzerine çalışmaya devam ettik. Hayvan dostlarımız hakkında da bol bol konuştuk. Onların da arkadaşları olup olmadığını düşündük. Elliot adlı sevimli bir fil hakkında bir öykü okuduk ve arkadaşı kaplumbağanın ona nasıl yardım ettiğini öğrendik. Duyguları ifade eden sözcükleri tanıdık, davranış biçimlerinin duygularımızı nasıl etkileyebileceğini gördük. Oyunlar ve alıştırmalarla hayvanlar ve duygularla ilgili yeni sözcüklerimizi pekiştirdik. Skills derslerinde Deep in the Jungle kitabımızı okumaya devam ettik, Deep in The Jungle şarkısını söyledik. Oxford Discover Writing and Spelling kitabımıza başladık.

19 Sayfa Bu hafta derslerimize yeni kelimeler öğrenerek başladık. Öğrendiğimiz kelimeleri taklit yoluyla arkadaşlarımıza anlatarak onlardan tahmin etmelerini istedik. Bu aktivite ve sonrasında oynadığımız diğer oyunlar ile çok eğlendik. Venn şemasını öğrendik. Leo and Lily s Adventure adlı çok güzel bir öykü okuduk ve üzerinde konuştuk. Hayvanları birbirleriyle karşılaştırdık. Öğrendiklerimizi akıllı tahtamız üzerinde online alıştırmalar yaparak çok zevkli bir şekilde pekiştirdik. Skills derslerimizde ise Kipper and the Giant isimli kitabımızı okumaya devam ettik. Kitabımızda geçen olayları nasıl özetleyeceğimizi öğrendik. Kelime çalışmalarımıza devam ettik. Ayrıca hayvanların insanlara nasıl yardım ettikleri konusu üzerinde durarak birçok okuma ve kavrama çalışması yaptık.

20 Yıl:5 Hafta:5 Sayı: 4 Sayfa 19 Bu hafta İngilizce derslerimizde öğrencilerimizle çok uzaklara, Antartika ya yaptığımız yolculuğu sonlandırdık. English English Everywhere kitabımızdan ve kütüphanede yaptığımız araştırmalardan faydalanarak Penguen Kitapçığımızı tamamladık ve kelime çalışması yaptık. Penguenler hakkında merak ettiklerimizi ve öğrendiklerimizi sınıfta paylaştık. Ayrıca Possessive Adjectives ve Subject Pronouns larla ilgili alıştırmalar yaptık, öğrencilerimiz aile bireylerini özgün cümlerle Kişi Zamirlerini ve İyelik Sıfatlarını kullanarak tanımladılar. Skills dersinde çeşitli dünya ülkelerinde kullanılan öğrenci ulaşım şekillerini karşılaştırarak öğrendiler. Genius Hour saatinde ise öğrencilerimizle ilgi alanları ve öğrenmeye çok istek duydukları konuları belirlemelerine yardımcı olacak aktiviteler yaptık.

21 Sayfa Kulübümüzde öğrencilerimize yaratıcılıklarının ve görsel algılarının gelişmesine yönelik etkinlikler yaptırarak kendilerini özgürce ifade edebildikleri, eğlenirken öğrenebildikleri bir ortam sağlamayı amaçlıyoruz. Öğrencilerimizin yaşları gözetilerek belirlenmiş temel sanat eğitimlerimizde pastel, kara kalem, akrilik, suluboya gibi farklı tekniklerin öğretilmesinin yanı sıra tanınmış sanatçıların eserlerini yorumlayarak kendi duygularını, düşüncelerini, hayallerini ve izlenimlerini ifade eden görsel tasarımlar yapıyoruz. Öğrendiğimiz bilgiler doğrultusunda ulusal ve uluslararası resim yarışmalarına katılım sağlıyoruz. Bu hafta kulüp çalışmamızda pastel boya kullanma tekniklerini öğrendik. Konu olarak seçtiğimiz Tukan Kuşunu hayal ettiğimiz bir tropikal ormanda resmettik. Yaptığımız çalışmalarımızda hem Tukan Kuşu hakkında bilgi edindik hem de farklı renkteki boyaları karıştırarak renk zenginliğini keşfettik. Hazırlayan : Vildan TAŞTAN - İlkokul Müdür Asistanı

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 5.SAYI

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 5.SAYI 2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 5.SAYI TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:5 Hafta:6 Sayı: 5 17 EKİM 2014 DEĞERLİ VELİLERİMİZ Bahçede oynamanın keyifini çıkaran öğrencilerimizin, yağışlı havalarda da motivasyonlarının

Detaylı

İLKOKUL BÜLTENİ DEĞERLİ VELİLERİMİZ TED İSTANBUL KOLEJİ 01 KASIM 2013

İLKOKUL BÜLTENİ DEĞERLİ VELİLERİMİZ TED İSTANBUL KOLEJİ 01 KASIM 2013 İLKOKUL BÜLTENİ TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:4 Hafta:8 Sayı: 7 01 KASIM 2013 DEĞERLİ VELİLERİMİZ 22-23-24 Ekim tarihlerinde TED Istanbul Koleji Genel Müdür Yardımcısı ve Okul Müdürleri olarak Kıbrıs ta yapılan

Detaylı

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTENİ 16.SAYI

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTENİ 16.SAYI 2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTENİ 16.SAYI TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:5 Hafta:20 Sayı: 16 23 Ocak 2015 DEĞERLİ VELİLERİMİZ Birinci dönemi bugün itibarı ile tamamlamış bulunuyoruz. Tatiller nedeniyle

Detaylı

ARALIK 2014 / 12. Sayı OKAN KOLEJİ İTALYA DA

ARALIK 2014 / 12. Sayı OKAN KOLEJİ İTALYA DA ARALIK 2014 / 12. Sayı OKAN KOLEJİ İTALYA DA 1 İçindekiler 2 İçindekiler 62 Okan Koleji Ortaokulu 3 Genel Müdür Yardımcımız dan 63 Ortaokul Müdürümüz den.. 6 Öğretmen-ce Paylaşımlar 64 Yabancı Diller 11

Detaylı

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTEN 22.SAYI

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTEN 22.SAYI 2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTEN 22.SAYI TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:5 Hafta:29 Sayı: 22 27 Mart 2015 Değerli Velilerimiz, Geçen hafta NESA (Near East South Asia), Yakın Doğu Güney Asya Yurtdışı

Detaylı

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ SAYI: 1 YIL: 2014 EKİM Güne oyun etkinliği ile başlamak bizi çok mutlu etti. Pazartesi günü oyuncak günümüz olduğu için evden getirdiğimiz

Detaylı

MART 2014 / 10. Sayı

MART 2014 / 10. Sayı MART 2014 / 10. Sayı 1 İçindekiler 2 İçindekiler 42 Okan Koleji Ortaokulu 3 Öğretmen-ce Paylaşımlar.. 43 Yabancı Diller 7 Okan Koleji Anaokulu 48 Sözel Bölüm 8 Tuzla Anaokulu 51 Sayısal Bölüm 10 Ataşehir

Detaylı

Anasınıfları, nisan ayı bülteni ile yeniden MERHABA! Anasınıfımızdaki yolculuk başlıyor. Bu ayki temalarımız: - Gökyüzü. - Tohum

Anasınıfları, nisan ayı bülteni ile yeniden MERHABA! Anasınıfımızdaki yolculuk başlıyor. Bu ayki temalarımız: - Gökyüzü. - Tohum Anasınıfları, nisan ayı bülteni ile yeniden MERHABA! Anasınıfımızdaki yolculuk başlıyor. Bu ayki temalarımız: - Gökyüzü - Tohum - Hava, Toprak, Su, Güneş - 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı -

Detaylı

( Hayat Bilgisi, Türkçe, Matematik, Beden Eğitimi, Halk Oyunları, Bilişim Teknolojileri, Müzik, Bale, Görsel Sanatlar, Drama, İngilizce, Satranç)

( Hayat Bilgisi, Türkçe, Matematik, Beden Eğitimi, Halk Oyunları, Bilişim Teknolojileri, Müzik, Bale, Görsel Sanatlar, Drama, İngilizce, Satranç) BU SAYIDA: Müdür Mektubu..3 1. sınıflar bülteni..4-19 ( Hayat Bilgisi, Türkçe, Matematik, Beden Eğitimi, Halk Oyunları, Bilişim Teknolojileri, Müzik, Bale, Görsel Sanatlar, Drama, İngilizce, Satranç) 2.

Detaylı

HAZİRAN 2014 / 11. Sayı

HAZİRAN 2014 / 11. Sayı HAZİRAN 2014 / 11. Sayı 1 İçindekiler 2 İçindekiler 43 Okan Koleji Ortaokulu 3 Öğretmen-ce Paylaşımlar.. 44 Yabancı Diller 6 Okan Koleji Anaokulu 48 Sözel Bölüm 7 Tuzla Anaokulu 50 Sayısal Bölüm 9 Ataşehir

Detaylı

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ SAYI: 3 YIL: 2015 OCAK Güne başlama zamanımız olan oyun etkinliklerine ilk önce yoklama yaparak, sınıfta kaç kişi olduğumuzu sayarak

Detaylı

E-DERGİ YAKAMOZ ÖZEL PEV OKULLARI KÜLTÜR YAYINI / SAYI:9 / YIL: 2013-2014 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI

E-DERGİ YAKAMOZ ÖZEL PEV OKULLARI KÜLTÜR YAYINI / SAYI:9 / YIL: 2013-2014 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI E-DERGİ ÖZEL PEV OKULLARI KÜLTÜR YAYINI / SAYI:9 / YIL: 2013-2014 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI PEV Liselerinde Cumhuriyet Coşkusu Cumhuriyetimizin 90.yıldönümünde, Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK ün açtığı aydınlık

Detaylı

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTEN 23.SAYI

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTEN 23.SAYI 2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTEN 23.SAYI TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:5 Hafta:30 Sayı: 23 03 Nisan 2015 Değerli Velilerimiz, Bugün bir haftalık tatilimiz başlıyor. Tatil sonrası ilk okul günümüz

Detaylı

ÖN SÖZ. Değerli Okul Öncesi Eğitimcileri,

ÖN SÖZ. Değerli Okul Öncesi Eğitimcileri, ÖN SÖZ Değerli Okul Öncesi Eğitimcileri, Mavi Yunus Okul Öncesi, geleceğin büyüklerinin yetiştirilmesinde üzerine düşen sorumluluğun farkında olan, bu alana hizmet etmekten mutluluk duyan yenilikçi bir

Detaylı

2014-2015 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI I. YARIYIL ETKİNLİK TAKVİMİ

2014-2015 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI I. YARIYIL ETKİNLİK TAKVİMİ 1 2014-2015 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI I. YARIYIL ETKİNLİK TAKVİMİ 2 3 4 5 6 7 Türkçe öğretimi beceri kazandırmaya yönelik etkinlikler bileşkesidir. Türkçe öğretimindeki temel amacımız; dinleme, konuşma, okuma,

Detaylı

2014-2015 EĞTİM-ÖĞRETİM YILI 1. YARIYIL ETKİNLİK TAKVİMİ

2014-2015 EĞTİM-ÖĞRETİM YILI 1. YARIYIL ETKİNLİK TAKVİMİ 1 2014-2015 EĞTİM-ÖĞRETİM YILI 1. YARIYIL ETKİNLİK TAKVİMİ 2 3 4 5 6 Türkçe derslerinde hedefimiz öğrencilerimize Türk dilini sevdirmek, kurallarını sezdirmek, süreç içerisinde Türkçeyi bilinçle, özenle

Detaylı

Hayal Ederek Başladık; Kurucu Mesajı. Her Öğrenci Bizim İçin Ayrı Bir Değerdir. HAYALLERİNİZİN PEŞİNDEN GİDİN, BU ÇİZGİ Yİ TAKİP EDİN

Hayal Ederek Başladık; Kurucu Mesajı. Her Öğrenci Bizim İçin Ayrı Bir Değerdir. HAYALLERİNİZİN PEŞİNDEN GİDİN, BU ÇİZGİ Yİ TAKİP EDİN HAYALLERİNİZİN PEŞİNDEN GİDİN, BU ÇİZGİ Yİ TAKİP EDİN Hayal Ederek Başladık; 2 Başarmak için hayallerimize inandık. 15 yıldır bizlerle aynı rüyayı gören binlerce öğrenci ve velimizle hayalleri yaşanabilir

Detaylı

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ SAYI:2 YIL: 2013 KASIM Her zaman güne oyun etkinliğimizle başladık. Oyun etkinliğimize başlamadan önce, hangi merkezlerde oynamak istediğimizi

Detaylı

SEV YAYINCILIK A.Ş. ŞİRKET MÜDÜRÜ EBRU ŞENOL

SEV YAYINCILIK A.Ş. ŞİRKET MÜDÜRÜ EBRU ŞENOL 2014 YAZ 6 100. GÜN KUTLAMALARI OKULA BAŞLAYALI 100 GÜN OLDU TOPLAMA İŞLEMİ YAPIYORUZ MATEMATİK ÖĞRENİYORUZ SAĞLIKLI BÜYÜYORUM BAHÇEDEN TURUNÇ REÇELİ SAĞLIK VE EĞİTİM VAKFI YAYINIDIR. YAZ 2014, YIL 3,

Detaylı

BİLMEMİZ GEREKENLER SINIF İÇİ ETKİNLİKLER OKUMA YAZMAYA HAZIRLIK ETKİNLİĞİ SANAT ETKİNLİĞİ TÜRKÇE DİL ETKİNLİĞİ MÜZİK-OYUN ETKİNLİĞİ FEN ETKİNLİĞİ

BİLMEMİZ GEREKENLER SINIF İÇİ ETKİNLİKLER OKUMA YAZMAYA HAZIRLIK ETKİNLİĞİ SANAT ETKİNLİĞİ TÜRKÇE DİL ETKİNLİĞİ MÜZİK-OYUN ETKİNLİĞİ FEN ETKİNLİĞİ Sevgili Velimiz, 2014-2015 eğitim ve öğretim yılında çocuklarımızla birlikte hazırlayacağımız tüm etkinliklerimizi aylık bültenimizden takip edebilirsiniz. Bültenimizde sınıf içerisinde uyguladığımız tüm

Detaylı

Sarıkamış Bir Hüznün Tarihi. Anasınıfından Muhteşem Performans. Kulüpler Sayfa 8 de. Sultan Alparslan Koleji Rallisi Muhteşem Geçti

Sarıkamış Bir Hüznün Tarihi. Anasınıfından Muhteşem Performans. Kulüpler Sayfa 8 de. Sultan Alparslan Koleji Rallisi Muhteşem Geçti İNGİLİZCE TEOG 8. Sınıf öğrencilerimiz aktiviteli, eğlenceli ve oyun dolu İngilizce dersleriyle 1.TEOG sınavına hazırlandılar. 04 05 HAYALİMDEKİ EV Okulumuz 3. Sınıf zümresi tarafından Hayat Bilgisi dersi

Detaylı

MAYIS ayı son bültenimizle ile yeniden merhaba! Bu ayki temalarımız,

MAYIS ayı son bültenimizle ile yeniden merhaba! Bu ayki temalarımız, MAYIS ayı son bültenimizle ile yeniden merhaba! Bu ayki temalarımız, TOHUM Tohum çeşitleri BİTKİLER Nasıl oluşur? o Bölümleri o Nerelerde yetişir? o Büyümek için nelere ihtiyacı vardır? Bu ayki temamızda

Detaylı

Eğitim: Eyüboğlu. eyuboglu.k12.tr

Eğitim: Eyüboğlu. eyuboglu.k12.tr Eğitim: Eyüboğlu eyuboglu.k12.tr Eyüboğlu Bir başarı öyküsü... Eğitim Kurumlarının yükselişinin ve başarısının arkasında hayatını eğitime adamış bir isim var: Dr. Yük. Müh. Rüstem Eyüboğlu. Dr. Yük. Müh.

Detaylı

Kutlamalar ve Törenler. Anaokulu. İlkokul. Türkçe Edebiyat. IB (Uluslararası Bakalorya) CAS Aktiviteleri CISV. Sanat. Matematik.

Kutlamalar ve Törenler. Anaokulu. İlkokul. Türkçe Edebiyat. IB (Uluslararası Bakalorya) CAS Aktiviteleri CISV. Sanat. Matematik. Kutlamalar ve Törenler Ölümsüz Eserin Cumhuriyet 89 Yaşında 10 Kasım da Ata mızı Saygıyla Andık Vatan Sevdası ve Sahnede Çanakkale Zaferi Neşe ve Eğlence Dolu 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

Detaylı

İlkokuldan üniversiteye giden eğitim yaşamının sağlam temelleri okul öncesi eğitimle atılır.

İlkokuldan üniversiteye giden eğitim yaşamının sağlam temelleri okul öncesi eğitimle atılır. İlkokuldan üniversiteye giden eğitim yaşamının sağlam temelleri okul öncesi eğitimle atılır. ÖN SÖZ Değerli Okul Öncesi Eğitimcileri, Mavi Yunus Okul Öncesi, geleceğin büyüklerinin yetiştirilmesinde üzerine

Detaylı

Istanbul Coşkun Koleji PYP aday okuludur. Istanbul Coskun Koleji is a PYP candidate school.

Istanbul Coşkun Koleji PYP aday okuludur. Istanbul Coskun Koleji is a PYP candidate school. Istanbul Coşkun Koleji PYP aday okuludur. Istanbul Coskun Koleji is a PYP candidate school. PYP NİN BEŞ TEMEL ÖĞESİ BİLGİ KAVRAMLAR TUTUMLAR BECERİLER EYLEM Kim Olduğumuz Bulunduğumuz Mekan ve Zaman Kendimizi

Detaylı

TED ĠSTANBUL KOLEJĠ VAKFI ÖZEL ORTAOKULU VELĠ BĠLGĠLENDĠRME REHBERĠ

TED ĠSTANBUL KOLEJĠ VAKFI ÖZEL ORTAOKULU VELĠ BĠLGĠLENDĠRME REHBERĠ TED ĠSTANBUL KOLEJĠ VAKFI ÖZEL ORTAOKULU VELĠ BĠLGĠLENDĠRME REHBERĠ ĠÇĠNDEKĠLER TÜRK EĞĠTĠM DERNEĞĠ TANITIM Misyon-Vizyon Tarihçe Türk Eğitim Derneği Okulları Türk Eğitim Derneği Neden Okul Açar? Türk

Detaylı

3. SINIFLAR VELİ BÜLTENİ

3. SINIFLAR VELİ BÜLTENİ 3. SINIFLAR VELİ BÜLTENİ Sayı: 1 Tarih: 08.09.2014 24.10. 2014 Sayın Velilerimiz; Yaz tatilinin ardından 2014-2015 öğretim yılına büyük bir heyecanla başladık. Bu hafta (08-12 Eylül) sınıfımız ve okulumuzda,

Detaylı

iletişim bülteni Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okulları

iletişim bülteni Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okulları iletişim bülteni ÖZ-DE-BİR SINAVI 8. SINIFLAR BİRİNCİSİ EGE ERDEM TÜBİTAK ARAŞTIRMA PROJELERİ ANKARA BÖLGE İKİNCİSİ ARIN TEKİNEL Şubat-Mart 2013 Sayı: 4 SERGIEV POSAD AVRUPA KUPASI ŞAMPİYONASI BİRİNCİSİ

Detaylı

Sayın Velimiz, Sevgili Öğrencimiz,

Sayın Velimiz, Sevgili Öğrencimiz, Sayın Velimiz, İzmir Özel Türk Koleji olarak Atatürk ilkelerine bağlı, akademik yönleri güçlü öğrenciler yetiştirme hedeflerimizin yanında, sosyal açıdan da gelişmiş, ülkelerinin ve kendilerinin farkında

Detaylı