BMW i. Sheer Driving Pleasure. YENİ BMW i. ELEKTRİKLİ VE HEYECAN VERİCİ.

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "BMW i. Sheer Driving Pleasure. YENİ BMW i. ELEKTRİKLİ VE HEYECAN VERİCİ. www.bmw.com.tr/i"

Transkript

1 BMW i Sheer Driving Pleasure YENİ BMW i. ELEKTRİKLİ VE HEYECAN VERİCİ.

2 YENİ BMW i YENİ BMW i. BMW i deneyimi... İNOVASYON VE TEKNOLOJİ. Otomobil konsepti... BMW Effi cientdynamics... ELEKTRİK... BMW i ConnectedDrive... BMW ConnectedDrive Sürücü Desteği..... Sürdürülebilirlik... BİREYSELLİK VE ÇOK YÖNLÜLÜK. BMW i Tasarımına Giriş... BMWi Atelier... BMW i Loft... BMW i Lodge... BMW i Suite... Jantlar ve gövde renkleri... Standart ve opsiyonel donanım Mobilite hizmetleri... Finans hizmetleri... Teknik Veriler... GÖSTERİLEN MODELE AİT DONANIM VE VERİLER. Anlık güç: Günlük kullanımda toplam menzil: Jantlar: Gövde rengi: Lodge iç tasarımı: bg ( kw) km Türbin tarzı kodlu BMW i hafi f alaşım jantlar, karma lastiklerle BMW i Mavisi vurguya sahip metalik Andesit Gümüş Gümüş vurgulu deri direksiyon, Solaric Cassia yün kumaş/doğal deri kombinasyonuna sahip koltuklar, gözenekli okaliptüs ağacından iç yüzeyler, deri kaplama gösterge paneli. Ayrıca BMW i Mavisi vurguya sahip metalik İyonik Gümüş BMW i ve BMW i in resimleri için numaralı sayfalara bakın. YENİ BMW i İLE DİJİTAL DÜNYAYA AÇILIN. QR kodu ile her sayfadan filmler, resim galerileri ve diğer heyecan verici dijital içeriğe ulaşın. İhtiyacınız olan tek şey App Store dan seçerek indirebileceğiniz bir QR kodu okuyucusudur. QR kodu okuyucusunu başlatın ve akıllı telefonunuzu ya da tabletinizi koddan yaklaşık cm uzakta tutun. BMW Katalogları Aynı zamanda BMW i ü dijital formatta da keşfedebilirsiniz. Dijital broşürü App Store da bulabileceğiniz BMW broşür uygulamasını kullanarak doğrudan tabletinize indirmeniz yeterli. Cep telefonu sözleşmenize bağlı olarak internet kullanımı faturanıza yansıtılabilir.

3 Yeni BMW i ü bu kısa filmle keşfedin. BMW i. ŞEHİR İÇİ MOBİLİTENİN GELECEĞİ. Dünya hızlı bir hareket halinde. Bu durum bizlerin yaşamına da yansıyor. Hareket her zaman heyecan verici bir olgu, yani değişim anlamına gelir. Bunun en iyi örneği BMW tarafından, BMW i ile sunuluyor. Bu konsept daha kolay, daha akıllı ve daha sürdürülebilir bir şehir içi mobilite için yenilikçi otomobil konseptleri ve ağ bağlantılı hizmetler sağlıyor. Üstelik geleceğin bu teknolojilerini bugünden sunuyor. BMW i, gerçek anlamda global bir perspektifle yönlendirilen sürdürülebilirliğin ve saf sürüş keyfinin birbirini kusursuz şekilde tamamlayabileceğini kanıtlıyor. YENİ BMW i

4 ELEKTRİKLİ DEVRİM. TEK GÖREVE ODAKLANAN İKİ ÖNCÜ. Yeni BMW i, şehir içi ve çevresindeki kalabalık caddelerde saf elektrikli sürüş özelliğiyle konsept ve yapı olarak kesinlikle farklıdır. Etkileyici çevikliği ve rahatlatıcı, neredeyse sessiz bir sürüşün büyüleyiciliğinden duyulan keyfi bir araya getiren tamamen yeni bir deneyim sunar. Bir diğer ilham verici otomobil de yenilikçi plug-in hibrit sistemiyle yeni BMW i dir. Ön aks üzerinde yer alan bir elektrik motoru ile arka aks üzerinde BMW TwinPower Turbo ailesinin bir üyesi olan üç silindirli, yüksek performanslı içten yanmalı motoru bir araya getiren, çağın en gelişmiş spor otomobilidir.

5

6 YENİ BMW i BMW edrive - YENİ ÇAĞA YENİ GÜÇ AKTARIM SİSTEMİ. Tamamen elektrikli BMW edrive sistemi, yeni BMW i e hareketsiz durumdan itibaren güçlü bir tork ve etkileyici bir tepki sunarak geleceğin sürüş keyfini yaratır. Hem gaz hem de fren pedalı rolünü üstlenen tek bir pedalın oluşturduğu tek pedal hissi sayesinde sürüş deneyimi daha doğrudan ve daha yoğundur. Aynı zamanda, BMW EfficientDynamics in akıllı sürüş modları ECO PRO ve ECO PRO+, etkileyici bir menzil için verimli enerji yönetimini mümkün kılar.

7 YENİ BMW i MOBİLİTE VE ÇEVİKLİK YENİDEN KEŞFEDİLDİ. Yeni BMW i ün benzersiz özellikleri özellikle şehirlerde en iyi şekilde ortaya çıkar. Gücü doğrudan arka tekerleklere aktaran çevik bir elektrikli motor, yalnızca, m lik dönüş çapı ve doğrudan direksiyon tepkisi ile sürüş keyfini düşük hızlarda bile yepyeni bir şekilde hissedeceksiniz.

8 YENİ BMW i PRİZE TAKIN, ŞARJ EDİN VE KEYFİNİZE BAKIN. Yeni BMW i için özel olarak geliştirilen BMW i ConnectedDrive fonksiyonları elektrikli mobiliteyi özellikle basit ve uygun hale getirir. Örneğin navigasyon sistemi size en yakın şarj istasyonunu gösterir ve rota tarifi için adresi sisteme entegre edebilir. Ek olarak BMW i Remote Uygulaması batarya şarj durumu ve elektrikli olarak kat edilebilecek menzil gibi otomobil verilerine erişimi mümkün kılar. Böylece şarj işleminin durumu ile ilgili bilgileri uzaktan alabilirsiniz.

9 YENİ BMW i KARBON ÇAĞINA HOŞ GELDİNİZ. Dayanıklılığı yüksek karbondan üretilen yolcu bölmesi, alüminyumdan yüzde daha hafif olması sayesinde ağırlığı azaltmasının yanı sıra ferah, açık bir iç mekan sunar ve en yüksek güvenliği sağlar. Şaft tünelinin olmaması, bağımsız direksiyon kolonu ve yükseltilmiş koltuk pozisyonları iç mekana bağımsız ve ferah bir hava verir. Ek olarak tek parça arka koltuk ve iki bağımsız ön koltuk, birbirinin aksi yönlere açılan kapılarla daha da çekici hale gelen yepyeni bir mekan duygusu oluşturur.

10 YENİ BMW i BİLGİLERE AKILLI BAĞLANTI. Dinamik menzil haritalama, mevcut şarj durumu, en verimli rota gibi bilgilerle yeni BMW i bilmek istediğiniz her şeyi size sağlar. Elbette tüm bu bilgiler otomobilinizin içerisinde sunulur. Fakat aynı zamanda, akıllı BMW i ConnectedDrive Hizmetleri sayesinde bir akıllı telefon uygulaması aracılığıyla otomobilinizin dışından da bilgilere erişebilirsiniz.

11 YENİ BMW i SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK İÇİN MEKAN. BMW i ün gözenekli okaliptüs ağacı, zeytin yaprağı ekstraktı ile tabaklanmış deri ve iklime uyum sağlayan yün gibi doğal şekilde işlenmiş, yenilenebilir malzemeler içeren opsiyonel iç tasarımları sürdürülebilirliği gözler önüne sererken, yeni premium kaliteyi de gerçeğe dönüştürür. 1 Forest Stewardship Council (Orman Yönetim Konseyi) (FSC ) onaylı sorumluluk sertifi kasına sahiptir.

12 YENİ BMW i KOLAY ŞARJ. Yeni BMW i, birlikte temin edilen standart kablo aracılığıyla normal ev tipi bir prize takılarak kolayca şarj edilebilir. Bununla birlikte, BMW i Wallbox ile çok daha hızlı ve kolay şarj edilir. BMW i Wallbox, BMW Kurulum Hizmeti aracılığıyla talebiniz üzerine evinize monte edilebilir.

13 BMW EfficientDynamics Daha az tüketim. Daha fazla sürüş keyfi. YENİLİK VE TEKNOLOJİ SİZE ÖZEL ELEKTRİKLİ MOBİLİTE. LIFE-DRIVE MİMARİSİ YENİ BMW i 'ÜN DAHA HAFİF OLMASINI SAĞLAR, FERAH BİR İÇ TASARIMI MÜMKÜN KILAR, SÜRÜŞÜ VE GÜVENLİĞİ EN İDEAL HALE GETİRİR. Life-Drive mimarisi birbirini mükemmel bir biçimde tamamlayan iki ayrı üniteden meydana gelir. Üstteki Life Modülü yaşam modülüdür. BMW EfficientDynamics akıllı hafif yapı ilkelerine uygun olarak, CFRP veya kısaca karbon olarak da bilinen karbon fiber ile güçlendirilmiş plastikten üretilir. Bu ideal malzeme karışımı en üst düzey dinamikleri ve aynı zamanda en iyi verimliliği bir araya getirir. Alttaki Drive Modülü, BMW edrive elektrik sistemini büyük lityum iyon yüksek gerilim bataryası ile bir araya getirir. Batarya hücreleri tamamen alt bölüme entegre edilmiştir ve Drive Modülünün tüm orta bölümünü doldurur. Bu durum en ideal aks yükü dağılımını, düşük bir ağırlık merkezini ve dolayısıyla mükemmel sürüş dinamiklerini mümkün kılar. Alüminyum profil yüksek gerilim bataryasını çevreler ve dışarıdan gelecek etkilere karşı korur. BMW edrive sistemi bütün olarak, karşılaştırılabilir nitelikte bir içten yanmalı motordan önemli ölçüde daha kompakttır. Arkadan itiş sağlayan aks üzerindeki küçük alanda elektrik motoru, şanzıman ünitesi ve motor elektronik devrelerinin barındırılması ve böylece yerden tasarruf sağlanması mümkündür. İki modül arasındaki benzersiz etkileşim: Dayanıklılığı yüksek ve son derece hafif karbondan üretilen yaşam modülü (Life Modülü), yenilikçi bir birleştirme işlemi sayesinde alüminyum şasiye (Drive Modülü) bağlanır. Devrim yaratan otomobil mimarisi, B sütununu ve şaft tünelini ihtiyaç olmaktan çıkarır. Böylece, yeni BMW i ün eşsiz, sınıfında öncü bir ferahlığı size sunabilmesini sağlar. Üst düzey sürüş dinamikleri sunan, alçak ağırlık merkezi: Alüminyum yürüyen aksam, elektrik motoru, lityum iyon yüksek gerilim bataryası ve akıllı güç aktarım elektroniği otomobil içerisine gömülü drive modülünde bir araya getirilir. Böylece daha alçak bir konumda yer alan ağırlık merkezi, yeni BMW i ün olağanüstü çevikliğine ve güvenliğine katkıda bulunur. Yer kazandıran akıllı tasarım: Drive Modülü tüm yürüyen aksam, ısıtma/ klima ve güç aktarımı bileşenlerini ve yüksek gerilim bataryasını barındırır. Böylece hacmin en optimum şekilde kullanılmasına katkı sağlar. 1 Lityum iyon yüksek gerilim bataryası uzun kullanım ömrüne sahiptir. İlk sekiz yılda veya ilk km de yüksek gerilimli bataryada herhangi bir arıza tespit edilmesi durumunda, BMW i Yetkili Servisiniz bataryaları ücretsiz olarak onarır. Daha fazla bilgi için BMW i batarya sertifikanızı inceleyebilirsiniz.

14 BMW EfficientDynamics Daha az tüketim. Daha fazla sürüş keyfi. YENİLİK VE TEKNOLOJİ TEK HEDEF: EMİSYONSUZ SÜRÜŞ. EMİSYONSIZ SÜRÜŞ KEYFİ. BMW edrive TEKNOLOJİSİNE GENEL BAKIŞ. Yeni BMW i ün tamamen emisyonsuz elektrikli motor sistemi, normal koşullarda km menzile olanak sağlar. Akıllı ECO PRO ve ECO PRO+ sürüş modları sayesinde, bu menzil hemen hemen km ye çıkarken, Range Extender özellikli BMW i ile yaklaşık km menzile kadar ulaşılabilir. Buna ek olarak opsiyonel ısı pompası, geleneksel ısıtmayla kıyaslandığında yüzde ye kadar daha iyi bir enerji verimliliğiyle sürekli bir ısıtma konforu sağlar. Bu sebeple, bu özellik sayesinde soğuk havalarda yüzde dan fazla menzil artışı elde etmek mümkündür. Klima sisteminin yazın ortamdaki havayı kullanması gibi, yenilikçi ısı pompalama sistemi de aynı sistemi kış aylarında gerçekleştirir. Seçilen iç sıcaklıklar, elektrikli ısıtma ve ısı pompası arasında tam otomatik geçişler sayesinde korunur. % BMW EfficientDynamics. Yeni BMW i ün yeni geliştirilmiş BMW edrive sistemi bg ( kw) anlık azami güç ve yine azami Nm tork üretir. Elektrik motorundan gelen güç, tek kademeli şanzıman aracılığıyla doğrudan arka tekerleklere aktarılır. BMW edrive, BMW EfficientDynamics teknolojisinin mükemmel bir örneğidir, enerjisini lityum iyon yüksek gerilim bataryasının üstün performansından alır ve hiç bir şekilde lokal CO emisyonu üretmez. Daha uzağa erişim için yeni BMW i talep üzerine Range Extender (Menzil Arttırıcı) ile birlikte sunulur. Range Extender (Menzil Arttırıcı), bir jeneratörü tahrik eden küçük, oldukça akıcı ve iki silindirli bir benzinli motordur. Lityum iyon bataryanın şarj seviyesi minimum düzeye ulaştığında otomatik olarak devreye girer. Bu yardımcı motorun tek görevi, bir jeneratör olarak çalışarak yüksek gerilim bataryasına enerji sağlamaktır. g Lokal CO emisyonu : BMW edrive sisteminin rakipsiz özelliği. Tork (Nm),,,, Devir (dev/dak) Tork aktarım grafiği. Güç (kw) 1 %100 yenilenebilir kaynaklardan elde edilen enerji kullanımına tabidir. Tork (Nm) 2 Lityum iyon yüksek gerilim bataryası uzun kullanım ömrüne sahiptir. Bununla birlikte, ilk sekiz yılda veya ilk km de yüksek gerilim bataryasında herhangi bir arıza tespit edilmesi durumunda, BMW i Yetkili Servisiniz bataryaları ücretsiz olarak onarır. Daha fazla bilgi için BMW i batarya sertifikanızı inceleyebilirsiniz. 3 Şirket içinde gerçekleştirilen BMW yakıt tüketim çalışmasıyla belirlenmiştir; kişisel sürüş stiline göre değişebilir. 4 Yakıt tüketimi, CO 2 emisyonu ve Range Extender (Menzil Arttırıcı) özellikli BMW i3 verimlilik sınıfı ile ilgili kesin rakamlar için, bkz. sayfa DIN boş ağırlık değerine uygundur. 6 Range Extender (Menzil Arttırıcı) özellikli BMW i3 ile birlikte geçerli değildir. 7 BMW i3 (Range Extender (Menzil Arttırıcı) özellikli), 0 100km/sa hıza 7,9 saniyede ulaşır. Güç (kw) Kalkış anından itibaren Nm tork: Yüksek torklu elektrik motoru sayesinde, yeni BMW i ünüzün güvenle kalkış yapmasını sağlayarak, ilk birkaç metrede daha güçlü otomobilleri arkanızda bıraka bilirsiniz. Aynı zamanda şehir trafiğinde neredeyse sessiz bir biçimde süzülür ve etkileyici torku, arkadan itiş özelliği ve dar dönüş çapı sayesinde olağanüstü bir çeviklik sunar., kwsa/ km Enerji tüketimi. kw anlık maksimum performansı her zaman dinamik optimum seviyede sunulur, çünkü Yeni BMW i yalnızca. kg boş ağırlığa sahiptir., sn. içerisinde dan km/sa hıza ulaşır. Yeni BMW i kesintisiz bir güçle hızlanır ve tek pedalla, aynı şekilde etkili biçimde yavaşlar. Bu tipik BMW i tek pedal hissi, frenleme sırasında kinetik enerji kazanımı sağladığından öngörülü sürüşü ödüllendirir.

15 ELEKTRİKLİ hakkında daha fazla bilgiyi bu kısa fi lmde bulabilirsiniz. YENİLİK VE TEKNOLOJİ e-mobilite. HER ZAMAN. HER YERDE. HER DURUMDA KOLAY VE RAHAT ELEKTRO MOBİLİTE İÇİN ELEKTRİKLİ. ELEKTRİK hizmetleri sayesinde yüksek gerilim bataryası, yol üzerindeki şarj istasyonlarından veya evde kolay ve esnek bir şekilde şarj edilir. BMW i kurulum hizmetleri, talep üzerine BMW i Wallbox için keşif ve montaj işlemlerini gerçekleştirebilir. ChargeNow sayesinde yoldayken şarj edilmesi aynı şekilde kolaydır. Bu hizmet ev dışı şarj istasyonlarının belirlenmesini ve akıllı telefonunuzda veya otomobilinizin navigasyon sisteminde görüntülenmesini kolaylaştırır. Kişisel ChargeNow kartı sayesinde yeni BMW i ünüzü şarj ederken nakit ödeme yapmanıza gerek kalmaz. Destek hizmetleri kapsamında, Service Inclusive paketi yeni BMW i ünüz için kapsamlı ve şeffaf maliyetli çözümler sunar. BMW i Servis Ağı aracılığıyla sunulan kapsamlı ve etkin onarım işlemlerinin yanı sıra, BMW Mobile Care paketi bir arıza durumunda herhangi bir kısıtlama olmaksızın yolunuza devam edebilmenizi sağlar. Esnek Mobilite hizmetleriyle, tatil amaçlı yolculuklar gibi daha uzun mesafe kat edilmesi gereken durumlarda, BMW i müşterilerine belirli bir süre için klasik bir BMW otomobil kiralama fırsatı sunulur. Kısacası, yeni BMW i ünüzü güvenli ve sorunsuz kullanabilmeniz için her şey düşünülmüş durumdadır. EVDE ŞARJ DESTEK HİZMETLERİ 30dk. Özellikle hızlı bir şarj için opsiyonel AC/DC hızlı şarj fonksiyonu yeni BMW i e en uygun çözümdür. Bir ev dışı DC hızlı şarj istasyonu gibi uygun bir istasyonda şarj işlemi yaklaşık dakika sürer. Ardından yeni BMW i kullanıma hazırdır. BMW i 360 ELEKTRİKLİ ESNEK MOBİLİTE YOLDA ŞARJ EN KOLAY ŞARJ. Standart şarj kablosu ile yeni BMW i ünüzü klasik ev tipi bir priz aracılığıyla altı ila sekiz saat arasında tamamen şarj edebilirsiniz (standart şarj modu ). Wallbox kullanılması durumunda, lityum iyon yüksek gerilimli batarya yalnızca üç ila altı saat arasında şarj olur. 3 6sa. Evinizdeki BMW i Wallbox ile lityum iyon batarya yalnızca birkaç saat içinde yeniden şarj edilmiş olur. 1 Yerel elektrik altyapısına ve opsiyonel donanım tercihine bağlıdır. Şarj süresi, tamamen dolu şarj kapasitesinin yüzde 80 ine sıfırdan ulaşma süresini temel alır.

16 Bu kısa fi lmle yeni BMW ConnectedDrive ın büyüsünü keşfedin. BMW ConnectedDrive Özgürlüğe bağlanın. YENİLİK VE TEKNOLOJİ DAHA FAZLA ÖZGÜRLÜK İÇİN DAHA YAKIN BAĞLANTI. BMW i CONNECTED DRIVE. En verimli rotaya yönelik yenilikler: Özel olarak elektro mobiliteye yönelik tasarlanmış BMW i ConnectedDrive navigasyon hizmetleriyle, ulaşmak istediğiniz yere kolay ve güvenli bir şekilde varabilirsiniz. Ana özellik, dinamik menzil haritalama işlevli Range Extender dır (Menzil Arttırıcı). Bu özellik, coğrafi faktörler, gerçek zamanlı trafik bilgisi, şarj durumu ve sürüş tarzı gibi özellikleri hesaba katarak mevcut menzili gösterir. Menzilin yeterli olmaması durumunda Range Extender (Menzil Arttırıcı), enerji verimliliğine sahip bir ECO PRO Rota tavsiyesinde bulunur veya en yakın şarj istasyonunu ziyaret etmeniz gibi bir öneri sunar. Bu bilgiler, isteğe bağlı olarak navigasyon sisteminde görüntülenebilir. Kontrol Ekranında aynı anda iki menzil bilgisi de gösterilebilir: Mevcut sürüş modu ve erişilebilecek maksimum menzili gösteren BMW EfficientDynamics e ait ECO PRO+. Yeni BMW i, sürücünün akıllı telefonunu kullanarak kolayca çalıştırabileceği bir dizi akıllı ConnectedDrive fonksiyonlarını da sunar. ios ve Android için BMW i Remote Uygulaması ile yolculuktan önce bir rota planlayabilir ve seçebilirsiniz. Ardından varış noktasına ait detayları otomobilinize kolaylıkla aktarabilirsiniz. Hatta olası menzili ve batarya şarj durumunu da kontrol edebilirsiniz. Böylece uygulama, otomobilinizle ilgili önemli bilgileri gittiğiniz her yerde almanızı mümkün kılar. Ek olarak, ilgi çekici noktalar (POI) ve menzil içerisindeki şarj istasyonları belirlenir ve bunlara ilişkin bilgiler otomobile gönderilir. Daha fazla konfor ve kat edilebilecek mesafenin artırılması için uygulama aynı zamanda otomobilin iç sıcaklığının hazırlanmasını ve lityum iyon yüksek gerilim bataryasının ısıtılmasını mümkün kılar. Ayrıca yeni BMW i bir şarj istasyonuna bağlandığında, işlem hakkındaki bilgileri de alabilirsiniz. Menzil anahtarı* BMW i BEV COMFORT modu km ye kadar ECO PRO+ modu: km ye kadar Range Extender (Menzil Arttırıcı) özellikli BMW i km ye kadar * Menzil kişisel sürüş tarzı, sıcaklık ve rota özelliklerine bağlıdır. VARIŞ NOKTANIZ GÖZ ÖNÜNDE VE MENZİL DAHİLİNDE. Uzun vade için elektro mobilite; tek bir şarj işleminin ardından, yeni BMW i her gün yalnızca elektrikle kullanılarak kilometreye kadar mesafeyi sessizce kat edebilir. Standart olarak sunulan ECO PRO+ modu kullanılırken, menzil yaklaşık km ye kadar yükselir. ECO PRO ve ECO PRO+ modunda, bir harita aracılığıyla her durumdaki olası menzil artışıyla ilgili görsel bir genel bilgi sunulur. Daha fazla menzil gerektiğinde, Range Extender özellikli yeni BMW i toplam km menzile kadar yükseltilebilir. 1 Uyumlu cihazlara ilişkin bilgiler için: 2 Lityum iyon bataryanın önceden hazırlanması yalnızca opsiyonel koltuk ısıtma ile birlikte mümkündür. 3 Navigasyon sistemi opsiyonel bir donanımdır.

17 BMW ConnectedDrive Özgürlüğe bağlanın. YENİLİK VE TEKNOLOJİ YARININ YENİLİĞİ BUGÜNÜN CADDELERİNDE. BMW CONNECTED DRIVE SÜRÜCÜYÜ, OTOMOBİLİ VE DIŞ DÜNYAYI BİRBİRİNE BAĞLIYOR. BMW ConnectedDrive. Akıllı hizmetler ve destek sistemleri ile BMW ConnectedDrive, yeni BMW i sürücüleri için tüm doğru yanıtları barındırır. BMW ConnectedDrive Hizmetleri ve Uygulamaları sürücü, otomobil ve dış dünyayı birbirine bağlama konusunda çok daha fazla özgürlük sunar. BMW ConnectedDrive Sürücü Destek sistemleri BMW ile yolculuk etmeyi daha güvenli ve daha konforlu hale getirir. Akıllı özellikler sürücü üzerindeki yükü hafifletir ve trafikteki tehlikeleri en aza indirir. Opsiyonel Sürüş Asistanı Plus ve Park Asistanı paketlerinin bir parçası olarak BMW i, diğer elektrikli otomobillerde bu ölçekte rastlanmayacak bir dizi yenilikçi kamera ve radar tabanlı sistemler sunar. Yaklaşma Kontrol Uyarısı ve Şehir İçi Frenleme özellikli Yaya Uyarısı. Bu özellik yayaların karıştığı kazaların sonuçlarını hafifleterek ya da bu kazaları önleyerek aktif destek sunar. Bir yayayı ya da bir engeli görmemeniz durumunda, sistem Şehir İçi Hafif Frenleme fonksiyonunu kullanarak otomobili otomatik olarak yavaşlatır. Böylece, en iyi durumda bu özellik, çarpışmaların tamamen önlenmesini sağlar. Sistem, gündüz km/sa e kadar hızlarda çalışır. Otomobil içerisinde yer alan çeşitli seziciler her zaman otomobilin önündeki yolu izler. Bir çarpışma riski varsa, sistem sizi önceden uyarır, en ideal tepkiyi sağlamak üzere frenleri hazırlar ve ardından otomobili yavaşlatır. Dur-Kalk İşlevli Aktif Cruise Control. Yaklaşma Kontrolü Uyarısını da içeren hafif frenleme özellikli Dur-Kalk İşlevli Aktif Cruise Control konforu ve güvenliği artırır. Sistem hareketsiz trafiğe tepki gösterir, bağımsız olarak öndeki otomobille arasında önceden belirlenen bir mesafeyi korur, hareketsiz hale gelene kadar hızı kontrol eder ve trafik akış hızı izin verir vermez yeniden arzu edilen hıza kadar hızlanır. Trafik sıkışıklığı asistanı. Trafik sıkışıklıkları sırasında, ileri doğru hareket etmeyi, fren yapmayı ve mevcut şeridi korumayı üstlenir. Yeterli şerit işaretleri, uygun genişlikte yol ve önde otomobil olan yerlerde, sistem maksimum km/sa hıza kadar, otoyollarda arzu edilen mesafeyi korur. Aynı zamanda ağır ilerleyen trafikte hareketsiz hale gelinceye kadar hızı bağımsız olarak kontrol eder ve sürücü ellerini direksiyon üzerinde tutarken, direksiyonu hafif hareketlerle kontrol ederek otomobilin şeridin ortasında ilerlemesini sağlar. Park Asistanı paketi. Bu özellik Park Asistanı, Geri Görüş Kamerası ve ön Park Mesafe Kontrolünü içerir. Park Asistanı, BMW i ü yola paralel bir boşluğa yerleştirmek için otomatik manevra yapmak üzere direksiyonun yanı sıra gaz, fren ve şanzıman seçimi kontrolünü üstlenir. Geri Görüş Kamerası otomobilin arka kısmındaki alanı Kontrol Ekranı aracılığıyla size göstererek, geri viteste park ederken ve manevra sırasında sizi destekler. Son olarak, Park Mesafe Kontrolünün sesli mesafe uyarı sistemiyle birlikte görüntülü mesafe ekranı, otomobilin ön kısmındaki engellerden koruma sağlar. Bu sinyaller, gerekli olmadığında manuel olarak kapatılabilir.

18 BMW i3 BİLGİ SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK: EN BAŞINDAN EN SONUNA. YENİ BMW i, GELİŞTİRME VE ÜRETİM ÇALIŞMALARINDAN KULLANIM VE GERİ DÖNÜŞÜME KADAR HER AÇIDAN SÜRDÜRÜLEBİLİĞE YÖNELİK TASARLANMIŞTIR. Leipzig tesislerinde yıllık enerji üretimi (dört rüzgar türbininden) ortalama GWsa'tir. Bu da yeni BMW i 'ün üretimi için ihtiyaç duyulan elektrik miktarını aşar. Yeni BMW i BMW i tarafından benimsenen bütünsel sürdürülebilirlik yaklaşımını mükemmel bir biçimde somutlaştırır. Aynı segmentte yer alan, içten yanmalı motora sahip yüksek verimlilikte bir otomobille karşılaştırıldığında, yeni BMW i yenilenebilir enerji kaynakları kullanıldığında tüm yaşam döngüsü boyunca en az yüzde oranında daha az küresel ısınma potansiyeline (CO ) sahiptir. Sürdürülebilirliği sağlamak amacıyla, gelişim sürecinin ilk aşamalarında tüm yaşam döngüsü için ölçülebilir hedefler belirlenmiştir. Bu hedefler, otomobilin geliştirilmesi sırasında izlenerek belgelenmiş ve sonuçlar ISO / standardına uyum açısından bağımsız olarak sertifikalandırılmıştır. Enerjinin yoğunlukla kullanıldığı bir işlem olan karbon fiber üretiminin sürdürülebilirliğinin sağlanması için, Moses Lake te (ABD) dünyanın en büyük hidroelektrik santralinden elde edilen temiz enerjinin kullanıldığı bir tesis kurulmuştur. Aynı amaçla, yeni BMW i ve BMW i modellerinin üretimi için yenilenebilir enerji sağlamak üzere yakın zamanda BMW Leipzig de dört büyük rüzgar türbini inşa edilmiştir. Ayrıca, otomobilinizin şarj edilmesi sırasında yenilenebilir enerji kullanılması, otomobilinizi sürdüğünüz her kilometre başına yüzde sıfır CO emisyonu anlamına gelir. Yeni BMW i azami hizmet ömrünün sonuna geldiğinde, geri dönüşümünü sağlayacak önlemler titizlikle uygulanmıştır. Bu nedenle, yeni BMW i ün üretiminde kullanılan malzemenin yüzde i geri dönüştürülebilir ve ömrünü dolduran yüksek gerilimli lityum iyon batarya, güneş ve rüzgar enerjisinin depolanması amacıyla geçici saklama çözümü olarak da kullanılabilir. Son olarak, elektrikli otomobillerin yüzde - dolayındaki verimliliği, normal otomobillere (yaklaşık yüzde -) göre önemli ölçüde yüksek olduğundan, yeni BMW i ün kullanım maliyeti fark edilebilir derecede düşüktür. Ayda Euro olan işletim maliyeti, düşük elektrik ve bakım maliyeti nedeniyle içten yanmalı motora sahip normal bir otomobille kıyaslandığında üçte bir daha azdır. % % % İçten yanmalı benzer bir modelle kıyaslandığında % daha düşük kullanım maliyeti. Yenilenebilir kaynaklardan elde edilen enerji kullanıldığında ürünün tüm kullanım ömrü boyunca % daha az CO. Leipzig deki BMW tesisinde % yenilenebilir rüzgar gücünden enerji üretimi. 1 Varsayımlar: Almanya için kullanım maliyeti; benzin 1,60 Euro/lt, elektrik 0,258 Euro/kWsa. Profil: Üç yıl ve yılda km kullanım.

19 BİREYSELLİK VE ÇOK YÖNLÜLÜK GELİŞMİŞ TASARIM, TANIDIK DURUŞ. Heyecan verici yeni ve sürdürülebilir tasarımına rağmen, BMW i ün safkan bir BMW olduğu hemen anlaşılır. Modern bir görünüme sahip kapalı böbrek ızgara, gövde rengine bağlı olarak mavi veya gümüş grisi vurgulu çerçevelere sahiptir. U şeklinde çarpıcı LED farlar BMW aydınlatma tasarımının yeni bir yorumudur ve ön bölüme farklı, etkileyici bir görünüm verir. Aynı zamanda Siyah Kuşak adı verilen, motor bölmesi kapağından başlayarak tavanı geçip arka bölüme ulaşan parlak bir siyah bant da mevcuttur. Bu bant yeni BMW i ü görsel anlamda bölerek hafif yapı konseptinin büyüleyici bir görsel yorumunu sunar. Aerodinamik özelliklerin geliştirilmesi ve böylece verimliliğin artırılması için ön tekerleklerin arkasında ve arka tekerleklerin ön kısmında hava kanatçıkları bulunur. C sütunlarının bir noktada birleşen akıcı tasarımı göze çarparken, aynı zamanda genel görünüme de katkıda bulunur. Arkaya doğru, siyah camlı bagaj kapağının ardında duran U şeklindeki LED stop lambaları bir diğer şık detayı oluşturur. Son olarak, standart inç hafif alaşım jantlar ( inç opsiyonel) yeni BMW i 'ün sportif karakterini vurgular.

20 Yeni BMW i e uygun donanım seçeneklerini keşfedin. BİREYSELLİK VE ÇOK YÖNLÜLÜK YENİLİKÇİ İÇ TASARIM VE CÖMERT BİR FERAHLIK DUYGUSU. Yeni BMW i ün iç tasarımı görünür kısımlarda okaliptüs ağacı gibi yenilenebilir ham maddelerin kullanımıyla fark yaratır. Yan kaplamaların ve gösterge panelinin doğal elyafı da BMW i nin sürdürülebilirliği premium kalite ile birleştiren Yeni Premium karakterini öne çıkarır. Kullanılan deri, zeytin yapraklarından üretilen doğal bir madde ile tabaklanmıştır. Elde edilen bu madde deriye koruma sağlarken, aynı zamanda benzersiz bir görünüm ve farklı bir karakter kazandırır. Deri güney Almanya daki büyükbaş hayvanlardan elde edildiğinden, üretimin her aşamasında kısa tedarik rotası ve sürdürülebilirlik sağlanmıştır. Ek olarak, doğal maddeler kullanılarak gerçekleştirilen işlemler malzemenin benzersiz rengini korurken, şık bir etki de yaratır. Yenilikçi malzemenin bir diğer örneği de koltuk döşemesinde kullanılan aktif iklimlendirme özellikli yün kumaştır. Bu kumaş vücut ve koltuk yüzeyi arasında sıcaklık dengesini korur. Örneğin, yüksek sıcaklıklarda daha az ısınırken, düşük sıcaklıklarda ısınarak, ısıtmalı koltuk tarafından harcanan enerjiden tasarruf sağlar. Doğal liflerin ve doğal olarak tabaklanmış derinin yaygın şekilde kullanılmasına ek olarak, ağırlık açısından da iç tasarımda kullanılan plastiğin yüzde i geri dönüştürülmüş veya yenilenebilir hammaddelerden üretilir. Ayrıca koltuklarda, tavan kaplamasında ve zeminde kullanılan tekstil malzemeleri genellikle geri dönüştürülmüş liflerden oluşur. Bu yöntemle BMW i, CO emisyonunu daha da azaltma potansiyeline sahip olur. [ ] Düşük ve yüksek sıcaklıklarda aktif iklimlendirme: Opsiyonel Lodge iç tasarım paketinde yün kumaş/doğal deri kombinasyonu. [ ] Göz alıcı karbon: Kapıyı açtığınızda giriş bölümünde yer alan bu yenilikçi malzeme hemen dikkatinizi çeker. [ ] Doğal, gözenekli malzeme: Okaliptüs ince ahşap kaplama opsiyonel Lodge ve Suite iç tasarım seçeneklerine dahildir. [ ] Yeni BMW i ün yüksek dayanıklılığa sahip tavanı yalnızca, kg ağırlığındadır ve büyük bir oranda geri dönüştürülmüş karbondan üretilir. 1 Forest Stewardship Council (Orman Yönetim Konseyi) (FSC ) onaylı sorumluluk sertifi kasına sahiptir.

21 BİREYSELLİK VE ÇOK YÖNLÜLÜK YÜKSEK KALİTELİ VE ÖZGÜN: ATELIER İÇ TASARIM PAKETİ. Atelier iç tasarım paketi yeni BMW i ün giriş seviyesindeki tasarım paketidir ve yüksek kalitede malzemelerin kullanımı sayesinde beğeninizi kazanacaktır. Çekici kontrastlar canlı ve modern bir görünümü vurgular. Örneğin koltukların alt kısmında ve dikişlerde kontrast yaratan BMW i Mavisinin kullanımı, iç tasarımın çizgilerini öne çıkarır ve Atelier iç tasarımına özellikle ferah bir hava katar. Opak galvanizli vurgular ve mavi vurgu şeritli siyah deri direksiyon bu iç tasarım paketini kusursuz şekilde tamamlar. Opak boya Metalik boya [ ] BMW i Atelier iç tasarım paketi (standart): BMW i Mavisi vurgulu deri direksiyon, Neutronic Aragaz Grisi kumaş kombinasyonuna sahip ve BMW i Mavisi kontrast dikişli koltuklar, opak Andezit Gümüş iç yüzeyler. [ ] B sütununun bulunmaması ve arka kapıların ön kapıların aksi yönünde açılması sayesinde arka bölüme kusursuz erişim. [ ] Opak Andezit Gümüş iç kaplama. [ ] Arka koltuk sırtlığı : oranında katlanabilir. İç tasarıma mükemmel uyum için yeni BMW i için beş çarpıcı opak ve metalik gövde rengi. Daha fazla bilgi.. sayfalarda bulunabilir. 1 Resimde standart ve opsiyonel donanım ve aksesuarlar gösterilmektedir.

22 BİREYSELLİK VE ÇOK YÖNLÜLÜK DENGE VE STİL: LOFT İÇ TASARIM PAKETİ. Loft iç tasarım paketi, zarif biçimde dengelenmiş bir stil sunar. Konsept ağırlıklı olarak deri kullanımını bir kenara bırakarak, bunun yerine iklim düzenleyici tekstil malzemeleri ile modern, yumuşak kumaş/sensatec kombinasyonunu kullanır. Sakin bir atmosfer oluşturan açık, sıcak bir gri olan Carum Grisi ana iç tasarım rengidir. Açık rengi sayesinde, iç tasarım daha da geniş hisse sahiptir ve son derece modern bir görünüm kazanır. Koltuk yüzeylerindeki kabartmalar yeni BMW i ün tasarım çizgilerini taşıyan sadeleştirilmiş bir dokunuştur ve koltuklara özenle yerleştirilen BMW i Mavisi vurgular, bu iç tasarım paketinin saf havasını öne çıkarır. Son olarak tüm otomobili kapsayan açık renkli zemin halısı sürücü ve yolcu alanları arasında görsel bir bağlantı kurar ve ferah, havadar bir ortam sağlar. Opak boya Metalik boya [ ] BMW i Loft iç tasarım paketi (opsiyonel): BMW i Mavisi vurgulu deri direksiyon, Elektronik Carum Grisi kumaş/sensatec kombinasyonu koltuklar, koyu opak Andezit iç kaplama. [ ] Açık renkli, tek parça zemin kaplaması koltukların Carum Grisi rengini tamamlayarak ferah ortamı öne çıkarır. [ ] Baş dayamalarının altındaki BMW i Mavisi vurgular, koltuklarla cazip bir renk kontrastı oluşturur. [ ] Koyu opak Andezit iç kaplama. [ ] : oranında katlanabilen arka koltuk, neredeyse düz bir yükleme alanı elde edilmesini sağlar. Yeni BMW i için çekici altı adet opak ve metalik gövde rengi özel olarak geliştirilmiştir. Daha fazla bilgi.. sayfalarda bulunabilir. 1 Resimlerde standart ve opsiyonel donanım ve aksesuarlar gösterilmektedir.

23 BİREYSELLİK VE ÇOK YÖNLÜLÜK İŞLEVSEL VE DOĞAL: LODGE İÇ TASARIM. Bu tasarım, gelişmiş kalite duygusunu doğal estetikle bir araya getirir. Aynı zamanda BMW i nin Yeni Premium konseptini en saf biçiminde sunar. Topraksı, doğal bir ışığa sahip Cassia rengi deri sıcak bir atmosfer oluştururken, Carum Grisi vurgular iç mekanı aydınlatır. Ayrıca, deri kaplama gösterge paneli gibi kaliteli detaylar, özel aktif iklimlendirme özelliğine sahip yün kumaş ve koltuklarda ve baş dayamalarında kullanılan doğal olarak tabaklanmış deri gibi sürdürülebilir öğelerle bir araya getirilir. Gösterge panelinin kıvrımlı ahşap yüzeyi bir diğer özel detaydır. Forest Stewardship Council (Orman Yönetim Konseyi) (FSC ) tarafından onaylanan siyah, açık gözenekli okaliptüs ahşap otomobilin içinde kullanılan doğal malzemeyi keşfetmek için yeni bir yol sunar. Opak boya Metalik boya Size mükemmel şekilde uyan bir görünüm için, yeni BMW i 'ün çarpıcı altı adet opak ve metalik gövde rengi. Daha fazla bilgi.. sayfalarda bulunabilir. [ ] BMW i Lodge iç tasarım paketi (opsiyonel): Saten Gümüş vurgulu deri direksiyon, Solaric Cassia yün kumaş/doğal deri kombinasyonu, okaliptüs ince ahşap kaplama. [ ] Okaliptüs ince ahşap iç kaplama. [ ] Cassia rengi derinin topraksı ve doğal görünümü iç mekana Carum Grisi dokunuşlarla parlaklaştırılan sıcak bir atmosfer sunar. Aktif iklimlendirme özelliğine sahip yün kumaş cazip bir kontrast oluşturur. [ ] Çok yönlü kullanıma 1 Forest Stewardship Council (Orman Yönetim Konseyi) (FSC ) onaylı sorumluluk sertifi kasına sahiptir. 2 Resimde standart ve opsiyonel donanım ve aksesuarlar gösterilmektedir. sahip bagaj bölümü : oranında katlanabilen arka koltuklar sayesinde genişletilebilir ve bagajınızı saklamak ve sabitlemek amacıyla birçok çözüm sunar. [ ] Bu iç mekanda, özel yün kumaş, koltuklarda ve baş dayamalarında kullanılan doğal olarak tabaklanmış deri ile bir araya getirilir.

BMW X. Sheer Driving Pleasure. www.bmw.com.tr YENİ BMW X. BMW EfficientDynamics Daha az tüketim. Daha fazla sürüş keyfi.

BMW X. Sheer Driving Pleasure. www.bmw.com.tr YENİ BMW X. BMW EfficientDynamics Daha az tüketim. Daha fazla sürüş keyfi. BMW X www.bmw.com.tr Sheer Driving Pleasure YENİ BMW X. BMW EfficientDynamics Daha az tüketim. Daha fazla sürüş keyfi. BROŞÜRÜ- NÜZDEN DAHA FAZLA YARARLA- NIN. YENİ BMW X3. SINIRSIZ ÇOK YÖNLÜLÜK. GÖSTERİLEN

Detaylı

BMW Serisi Sedan. Sheer Driving Pleasure. www.bmw.com.tr BMW SERİSİ SEDAN. BMW EFFICIENTDYNAMICS. DAHA AZ TÜKETİM. DAHA FAZLA SÜRÜŞ KEYFİ.

BMW Serisi Sedan. Sheer Driving Pleasure. www.bmw.com.tr BMW SERİSİ SEDAN. BMW EFFICIENTDYNAMICS. DAHA AZ TÜKETİM. DAHA FAZLA SÜRÜŞ KEYFİ. BMW Serisi Sedan www.bmw.com.tr Sheer Driving Pleasure BMW SERİSİ SEDAN. BMW EFFICIENTDYNAMICS. DAHA AZ TÜKETİM. DAHA FAZLA SÜRÜŞ KEYFİ. BAZEN BİR RESİM BİN SÖZCÜĞE BEDELDİR. Editoryal HER AN DAHA DA MÜKEMMEL.

Detaylı

YENİ BMW SERİSİ SEDAN. TUTKU KAZANIR. BMW EfficientDynamics Daha az tüketim. Daha fazla sürüş keyfi. BMW Serisi Sedan. Sheer Driving Pleasure

YENİ BMW SERİSİ SEDAN. TUTKU KAZANIR. BMW EfficientDynamics Daha az tüketim. Daha fazla sürüş keyfi. BMW Serisi Sedan. Sheer Driving Pleasure BMW Serisi Sedan www.bmw.com.tr Sheer Driving Pleasure YENİ BMW SERİSİ SEDAN. TUTKU KAZANIR. BMW EfficientDynamics Daha az tüketim. Daha fazla sürüş keyfi. TARZ İLE STANDART KARŞI KARŞIYA. Yeni BMW Serisi

Detaylı

Audi A7 Sportback Audi S7 Sportback

Audi A7 Sportback Audi S7 Sportback Donanımlar Audi A7 Sportback/S7 Sportback HomeLink 86 İç aydınlatma 85 İç ve dış aydınlatma paketi 85 İlkyardım malzemesi 98 Isı yalıtımlı cam 87 Isıtmalı koltuklar 88 ISOFIX çocuk koltuğu bağlantısı 88

Detaylı

CLS-Serisi. Coupé ve Shooting Brake.

CLS-Serisi. Coupé ve Shooting Brake. CLS-Serisi. Coupé ve Shooting Brake. Yeni nesil CLS. Işıldayan tasarım. İnsan, hayatında kaç defa sıra dışı bir kişilikle karşılaşır? Eğer isterseniz, her gün ve her sürüşte olabilir. Yeni nesil CLS, geleceğe

Detaylı

YENİ FORD TOURNEO CUSTOM

YENİ FORD TOURNEO CUSTOM YENİ FORD TOURNEO CUSTOM 1 2-5 Ford kinetik tasarım 6-9 Kalite 10-11 Çevre dostu 12-13 Güvenlik 14-17 Akıllı teknolojiler 18-23 Donanım seviyeleri Araçlarımızın heyecan verici tasarımının sırrı. Cesur

Detaylı

Audi A6 Sedan A6 Avant A6 allroad quattro Audi S6 Sedan S6 Avant. Teknoloji ile bir adım önde

Audi A6 Sedan A6 Avant A6 allroad quattro Audi S6 Sedan S6 Avant. Teknoloji ile bir adım önde A6 Audi A6 Sedan A6 Avant A6 allroad quattro Audi S6 Sedan S6 Avant Audi Teknoloji ile bir adım önde Sayfa Büyüleyicilik 4 Audi A6 Sedan ve A6 Avant 18 Audi A6 allroad quattro 26 Audi S6 Sedan ve S6 Avant

Detaylı

Audi A6 A6 Avant. Teknoloji ile bir adım önde

Audi A6 A6 Avant. Teknoloji ile bir adım önde A6 Audi A6 A6 Avant Audi Teknoloji ile bir adım önde Sayfa Büyüleyicilik 4 Audi A6 Teknik 34 Alüminyum-Hybrid-Yapı tarzı 46 quattro /Spor difransiyelli quattro 36 MMI Multi Medya Arayüzü 48 Gece görüş

Detaylı

Giriş Sportif ve geliştirilmiş Freelander 2. Güç Motor ve vites seçenekleri, performans ve ekonomi. Üstün özellikler Asfalt ve arazide üstün yetenek

Giriş Sportif ve geliştirilmiş Freelander 2. Güç Motor ve vites seçenekleri, performans ve ekonomi. Üstün özellikler Asfalt ve arazide üstün yetenek Giriş Sportif ve geliştirilmiş Freelander 2 SAYFALAR 2-5 Güç Motor ve vites seçenekleri, performans ve ekonomi SAYFALAR 6-9 Üstün özellikler Asfalt ve arazide üstün yetenek SAYFALAR 10-13 Akıllı teknoloji

Detaylı

Yeni Vito Select, çok özel hissetmeniz için ünlü olmanız gerekmiyor.

Yeni Vito Select, çok özel hissetmeniz için ünlü olmanız gerekmiyor. Yeni Vito Select. Yeni Vito Select, çok özel hissetmeniz için ünlü olmanız gerekmiyor. Her türlü yol şartına uygun bir şekilde tasarlanmış olan yeni Vito Select, çok yönlülüğü, konforu ve her zaman güvenilir

Detaylı

> www.landrover.com.tr RANGE ROVER SPORT

> www.landrover.com.tr RANGE ROVER SPORT RANGE ROVER SPORT Tasarım İç Mekân Performans Yetenekler Sayfa 2 Sayfa 6 Sayfa 16 Sayfa 20 Şık, daha keskin, daha çağdaş bir kimlik Spor lüks ve sezgisel özellikler Üç gelişmiş motor güç, performans ve

Detaylı

YENİ FORD TRANSIT CUSTOM

YENİ FORD TRANSIT CUSTOM YENİ FORD TRANSIT CUSTOM 1 2-5 Ford kinetik tasarım 6-9 Kalite 10-11 Çevre dostu 12-13 Güvenlik 14-17 Akıllı teknolojiler 18-21 Gövde tipleri Araçlarımızın heyecan verici tasarımının sırrı. Cesur ve dinamik

Detaylı

larınızın altında döşemelerin gıcırdama sesleri, bildiğiniz kokular, benzersiz bir silü. Net şekli, arazi efsanesi olan G-Serisiʼni hatırlatıyor.

larınızın altında döşemelerin gıcırdama sesleri, bildiğiniz kokular, benzersiz bir silü. Net şekli, arazi efsanesi olan G-Serisiʼni hatırlatıyor. GLK-Serisi. larınızın altında döşemelerin gıcırdama sesleri, bildiğiniz kokular, benzersiz bir silü. Net şekli, arazi efsanesi olan G-Serisiʼni hatırlatıyor. Tamponda LED gündüz seyir l in birer göstergesidir

Detaylı

Yeni Vito. Kombi, Mixto ve Panelvan.

Yeni Vito. Kombi, Mixto ve Panelvan. Yeni Vito. Kombi, Mixto ve Panelvan. Yeni Vito. Kendi işinin patronları da terfi eder. Hafif ticari araçların uzmanı Mercedes-Benz den gerçek ticaret erbapları ve işinin uzmanları için yepyeni bir araç:

Detaylı

Audi A6 allroad quattro. Audi Teknoloji ile bir adım önde

Audi A6 allroad quattro. Audi Teknoloji ile bir adım önde A6 Audi A6 allroad quattro Audi Teknoloji ile bir adım önde Sayfa Büyüleyicilik 4 Audi A6 allroad quattro Teknik 22 Audi ultra 30 MMI MMI Multimedya arayüzü 24 FSI /TFSI 31 Audi connect 26 TDI 32 Audi

Detaylı

Audi A4 A4 Avant A4 allroad quattro Audi S4 S4 Avant Audi Teknoloji ile bir adım önde

Audi A4 A4 Avant A4 allroad quattro Audi S4 S4 Avant Audi Teknoloji ile bir adım önde A4 Audi A4 A4 Avant A4 allroad quattro Audi S4 S4 Avant Audi Teknoloji ile bir adım önde Sayfa Büyüleyicilik 4 Audi A4 Sedan ve A4 Avant 26 Audi A4 allroad quattro 36 Audi S4 Sedan ve S4 Avant Teknik

Detaylı

Volvo Trucks. Driving Progress. volvo fh serisi. volvo fh ve volvo fh16 ürün kılavuzu

Volvo Trucks. Driving Progress. volvo fh serisi. volvo fh ve volvo fh16 ürün kılavuzu Volvo Trucks. Driving Progress volvo fh serisi volvo fh ve volvo fh16 ürün kılavuzu Geleceğin kamyonu şimdi daha da fütüristik. Aslında, zaten başarılı olmuş bir konsepti değiştirmemek gerektiğini söylerler.

Detaylı

> > RANGE ROVER SPORT 2012

> > RANGE ROVER SPORT 2012 RANGE ROVER SPORT 2012 En lüks sports tourer. Olağanüstü asfalt dinamikleri, sınıfının lider konfor özellikleri ve üstün yetenekleri ile mükemmel. Yenilenen gövdesi, mükemmel iç tasarımı, iki farklı olağanüstü

Detaylı

www.landrover.com.tr PERFORMANS İÇ MEKAN TÜM KOŞULLARDA TASARIM Sayfa 12 Sayfa 16 Sayfa 8 Sayfa 2

www.landrover.com.tr PERFORMANS İÇ MEKAN TÜM KOŞULLARDA TASARIM Sayfa 12 Sayfa 16 Sayfa 8 Sayfa 2 RANGE ROVER EVOQUE www.landrover.com.tr TASARIM TÜM KOŞULLARDA PERFORMANS İÇ MEKAN Sayfa 2 Sayfa 8 Sayfa 12 Sayfa 16 ÖNEMLİ UYARI: Land Rover, araçlarının teknik özelliklerini, tasarımını ve üretimini

Detaylı

YENİ FORD FOCUS. Temmuz 2012 / 20.000. Bayi Kaşesi. Bilgi İçin Ford Direkt Hattı. www.ford.com.tr

YENİ FORD FOCUS. Temmuz 2012 / 20.000. Bayi Kaşesi. Bilgi İçin Ford Direkt Hattı. www.ford.com.tr Temmuz 2012 / 20.000 YENİ FORD FOCUS Bilgi İçin Ford Direkt Hattı Bayi Kaşesi 444 3 6 7 3 444 F O R D www.ford.com.tr Bu broşür Ford orijinal aksesuarları ve Ford araçları için onaylanmış aksesuar üreticilerinin

Detaylı

YENİ FORD TOURNEO COURIER

YENİ FORD TOURNEO COURIER YENİ FORD TOURNEO COURIER İleri görüşlü. İlham verici. Dikkat çekici. Her otomobil onun imzasını taşıyor. Her maceranızda, yanınızda. Yeni Ford Tourneo Courier İyi zaman geçirmek kavramını tam anlamıyla

Detaylı

YENİ FORD TOURNEO COURIER

YENİ FORD TOURNEO COURIER YENİ FORD TOURNEO COURIER İleri görüşlü. İlham verici. Dikkat çekici. Her otomobil onun imzasını taşıyor. Her maceranızda, yanınızda. Yeni Ford Tourneo Courier İyi zaman geçirmek kavramını tam anlamıyla

Detaylı

GÜZEL BİR ŞEY GÖRDÜKLERİNDE İNSANLARIN GÖZBEBEKLERİ %20 ORANINDA BÜYÜR.

GÜZEL BİR ŞEY GÖRDÜKLERİNDE İNSANLARIN GÖZBEBEKLERİ %20 ORANINDA BÜYÜR. GOLF İYİ BİR OTOMOBİL ÜRETMEK İÇİN İNANLARI İYİ TANIMALIINIZ. DAHA ÇOK KULAK VERDİK, DAHA FAZLA ZAMAN HARCADIK VE DAHA ÇOK ORU ORDUK. BİR TEK AMACIMIZ VARDI: ÜRÜCÜÜNÜ İYİ TANIYAN, YALNIZCA BUGÜNÜN DEĞİL,

Detaylı

YENİ FORD TRANSIT KAMYONET

YENİ FORD TRANSIT KAMYONET YENİ FORD TRANSIT KAMYONET 2 Omuzlarınızdaki Yükü Hafifletin Yeni Ford Transit Kamyonet, yüksek taşıma kapasitesini güvenilir performans ve düşük yakıt tüketimi ile birleştirerek, tüm ağır işlerin altından

Detaylı

>> Şehir için harika bir fikir. smart fortwo pure, pulse, passion, smart BRABUS ve BRABUS Xclusive.

>> Şehir için harika bir fikir. smart fortwo pure, pulse, passion, smart BRABUS ve BRABUS Xclusive. (Sabit telefondan ücretsiz arama. Cep telefonlarından aramalar için ücretler farklı olabilir.) D/A/CH smart Infocenter 00800 2 77 77 77 7 smart ınızı Avrupa Birliği nin (AB) ikinci el araç yasası gereğince

Detaylı

Mutluluğu yolda bulun.

Mutluluğu yolda bulun. E-Serisi. Sedan. Mutluluğu yolda bulun. Gözünüzde bıraktığı ilk izlenimden parmak uçlarınızdaki son karıncalanmaya kadar yeni E-Serisi AVANTGARDE, karşılaşmanın ilk saniyesinden son saniyesine kadar ikna

Detaylı

İleri görüşlü. İlham verici. Dikkat çekici. Her otomobil onun imzasını taşıyor.

İleri görüşlü. İlham verici. Dikkat çekici. Her otomobil onun imzasını taşıyor. YENİ FORD FIESTA İleri görüşlü. İlham verici. Dikkat çekici. Her otomobil onun imzasını taşıyor. Dijital içeriğe ulaşmak için akıllı telefonunuza ya da tabletinize ücretsiz Fiesta Viewr uygulamasını yüklemeniz

Detaylı

Toyota Yaris ve Yaris Hybrid

Toyota Yaris ve Yaris Hybrid Toyota Yaris ve Yaris Hybrid TOYOTA TOUCH & GO Yeni Toyota Yaris ve Yaris Hybrid. Akıllı ve kışkırtıcı, üstelik şehre çok yakışıyor. Toyota Touch & Go Navigasyon, geri görüş kamerası ve multimedya uygulamalarının

Detaylı

İleri görüşlü. İlham verici. Dikkat çekici. Her otomobil onun imzasını taşıyor.

İleri görüşlü. İlham verici. Dikkat çekici. Her otomobil onun imzasını taşıyor. FORD FIESTA İleri görüşlü. İlham verici. Dikkat çekici. Her otomobil onun imzasını taşıyor. Dijital içeriğe ulaşmak için akıllı telefonunuza ya da tabletinize ücretsiz Fiesta Viewr uygulamasını yüklemeniz

Detaylı

Fiat 500X Satışta. Peugeot 308 de BlueHDi Tam Otomatik Dizel. Land Rover Discovery Sport Türkiye de

Fiat 500X Satışta. Peugeot 308 de BlueHDi Tam Otomatik Dizel. Land Rover Discovery Sport Türkiye de Peugeot 308 de BlueHDi Tam Otomatik Dizel s.10 YIL: 11 SAYI: 197 F YATI: 3 TL www.otomobilden.com.tr Piranha dan Tak- Kullan özellikli araç takip sistemi Fiat 500X Satışta s.31 Fiat 500X e, 59.900 TL den

Detaylı