Q5 Audi Q5 Q5 hybrid quattro. Audi Teknoloji ile bir adım önde

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Q5 Audi Q5 Q5 hybrid quattro. Audi Teknoloji ile bir adım önde"

Transkript

1 Q5 Audi Q5 Q5 hybrid quattro Audi Teknoloji ile bir adım önde

2

3 Sayfa Büyüleyicilik 4 Audi Q5 32 Audi Q5 hybrid quattro Teknik 36 Audi ve Verimlilik 50 Yürüyen aksam, Offroad, ESC 38 Audi ultra 52 Audi drive select 40 TFSI 54 Audi connect 42 TDI 56 MMI Multimedya arayüzü 44 hybrid 58 Asistan sistemleri 48 quattro Donanımlar Diyalogta: Audi QR kodları Audi nizi daha yakından yaşayın: Akıllı telefonunuza (smartphone) bir QR uygulaması yukleyin ve ardından QR kodunu tarayın veya internet tarayıcınızda belirtilen linkten yararlanın. Diğer hususlar 62 Audi exclusive 83 Donanım ve tasarım paketleri, Tavan döşemesi 64 Audi exclusive Offroad görünüm paketi 84 Dekoratif aksesuarlar 66 Audi exclusive line 86 Farlar ve aynalar 68 S line 88 Dış donanımlar 72 Stil rehberi 90 İç donanımlar 74 Renkler 94 Bilgi-Eğlence sistemleri 76 Jantlar/Lastikler 97 Asistan sistemleri 78 Koltuklar/Koltuk doşemeleri 98 Teknik 101 Audi ilave garantisi 109 Ebatlar 102 Audi orijinal aksesuarları 110 Dizin 106 Teknik veriler 118 Audi nin büyüleyiciliği Büyüleyicilik bölümünde gösterilmiş olan araçların donanımlarını sayfa 116 da bulabilirsiniz. Yakıt tüketimi ve CO₂ emisyonu değerlerini sayfa 106 dan itibaren bulabilirsiniz.

4

5 Audi Q5 5 Araştırmak. Değişiklik. Yeni keşifler. Her nesil kendisi için yeni idealler oluşturur. İster çalışma koşulları, isterse boş zamanların değerlendirilmesi olsun her şey değişir. Böyle olması da iyi! Ancak bu değişiklikler dolayısıyla yeni bir tür düşünme şekli ortaya çıkmalıdır. Bu prensibi Audi hep izlemiş ve ölçütler oluşturan otomobiller üretmiştir. Bu otomobillerden birisi, yeni neslin SUV u olan Audi Q5 dir. Onun hedefi insanların aklını çelmek değil insanları ikna etmektir; sürüş keyfinden vazgeçmeksizin verimlidir; mantıksız olmaksızın sportiftir. Onda akıllılık, konfor ve güç gibi geleneksel niteliklerle mantıklı teknolojiler birleşmiştir. Audi Q5 ile ilerici tarzın keyfini yaşayın. Yakıt tüketimi ve CO₂ emisyonu değerlerini sayfa 106 dan itibaren bulabilirsiniz. Q5

6 6 Audi Q5 Tamamen sade. Zengin ifade. Çarpıcı görünüm. Audi Q5 in ilerici tasarımı hemen göze çarpar: Geniş arka lambalar otomobile belirgin bir vurgu vermektedir. Opsiyonel Xenon plus farlarla donatılmış araçlardaki arka farlar LED teknolojisiyle yapılmıştır. Belirgin şekilde öne çıkarılmış arka difüzör ve alt tarafı düzleştirilmiş profilli egzoz çıkışları arka tarafı daha erkeksi yapmaktadır. Arka köşelerin etrafını çevreleyen pratik ve çekici bagaj kapağı, sadece aracın arkasına karıştırılması mümkün olmayan bir görünüm vermekle kalmaz; büyük bagaj bölmesinin yüklenmesini ve boşaltılmasını da konforlu hale getirir. Kademeleri ve birleşim yerleri olmayan düz tavan rayları ve çıkarılabilen enlemesine taşıyıcı standart donanıma dahildir. Yakıt tüketimi ve CO₂ emisyonu değerlerini sayfa 106 dan itibaren bulabilirsiniz.

7

8

9 Net çizgiler, düzgün yüzeyler Audi Q5 sportif ve şık: 4629 mm lik uzunluğu ve 1898 mm lik genişliği ile bakışları üzerinde toplar. Buna rağmen, başka coupé benzeri tavan çizgisi sayesinde, sınıfındaki en iyi cw değerlerinden birisine sahiptir. Ve gücü de hemen hissedilir: Opsiyonel olarak alınabilen 5 kol tasarımlı 20 inçlik alüminyum döküm jantlar göz alıcıdır. 17 inç ila 20 inç arası ebatlarda çok sayıda jant size birçok tasarlama olanağı sunmaktadır. Yakıt tüketimi ve CO₂ emisyonu değerlerini sayfa 106 dan itibaren bulabilirsiniz.

10 10 Audi Q5 Tek çerçeveli radyatör panjuru ile tipik Audi yüzü karakterini ortaya koyar ve çok sayıda akıllı detay bu izlenimi destekler. Elektrikle ayarlanabilen dış aynalara LED teknolojili dönüş sinyal lambaları entegre edilmiştir. Opsiyonel olarak alınabilen Xenon plus farlar, dimerli LED, parlak gündüz farlarına sahiptir. Işık şiddeti kısılabilen bu LEDler ekonomik ve daha uzun ömürlüdür. Opsiyonel olarak Xenon plus farlar, virajları daha geniş şekilde aydınlatan uyarlanabilir olarak ta alınabilir. Yakıt tüketimi ve CO₂ emisyonu değerlerini sayfa 106 dan itibaren bulabilirsiniz.

11

12

13

14

15 Audi Q5 15 Gücünü göster. Hareketli ol. Kendine yeni hedefler seç. Audi Q5 teki motorlar güçlü çekişli ve verimlidir. FSI ve TFSI motorlar, sportif, konforlu bir şekilde ve cazip tüketim değerleriyle hareket etmenizi sağlar. Audi Q5 de kullanılan tüm benzinli motorlar, yakıt tüketiminin azaltılmasına yardımcı olan Audi valvelift subap kumanda sistemi ile donatılmıştır. TDI motorlar commonrail enjeksiyon sistemi ile donatılmıştır ve sessiz çalışması, mükemmel motor sesi ve atak sürüş davranımı ile kendilerini gösterirler. Tüm motorlarda standart olarak Start-Stop sistemi ve enerji geri kazanımı bulunmaktadır. Yani yollarda sürüş keyfinden vazgeçmek zorunda kalmadan daha verimli olacaksınız. Yakıt tüketimi ve CO₂ emisyonu değerlerini sayfa 106 dan itibaren bulabilirsiniz.

16 16 Audi Q5 Heyecan verici bir yolculuk iyi bir donanımla başlar. Dinamik yürüyen aksam fevkalade bir sürüş stabilitesi ile birlikte yolu iyi bir şekilde hissetmenizi sağlar. Bunun dışında yakıta sadece aktif olarak direksiyon desteği beklediğinizde gerek duyar. Opsiyonel dinamik direksiyon üstün bir sürüş duygusu yaşamanızın yanı sıra size daha fazla ataklık sağlar. Buna karşılık dikkat çekici bir sürüş dengesi olmasından dinamik yürüyen aksam sorumludur. Mükemmelleştirilmiş bir yay-amortisör uyarlaması sayesinde yürüyen aksam uzun yolda ataklık kayıplarını kabullenmek zorunda kalmadan yüksek bir sürüş konforu ve çok büyük rahatlık sağlar. Sürekli dört tekerden çekiş sistemi quattro virajları alırken, karda veya yağmurdan ıslanmış yolda ve hemen hemen her arazide şeritte daha iyi kalmanıza yardımcı olur. Düz mekanik şanzımanın yanı sıra iki şanzıman seçeneği daha mevcuttur. İstek üzerine S tronic ve 8 vites kademeli tiptronic opsiyonel vites kumandaları olan çok fonksiyonlu direksiyon üzerinden kullanılabilir. Çift kavramalı şanzıman sayesinde siz onu daha seçmeden önce bir sonraki vitese takılır. Dolayısıyla hissedilebilir bir çekiş kuvveti kaybı olmadan vites değiştirirsiniz. Ayrıca S tronic ile konforlu ve aynı zamanda sportif tarzda vites değiştirirsiniz. Yakıt tüketimi ve CO₂ emisyonu değerlerini sayfa 106 dan itibaren bulabilirsiniz.

17

18

19 Audi Q5 19 Haydi araziye! Audi Q5 ile meydan okuyan araziyi de fethedersiniz. Anti blokaj sistemi (ABS) de arazide harekete geçtiğinizde fren kuvvetini iyileştiren bir fonksiyon mevcuttur. Evden çok uzakta asfalt yollarda sizi elektronik denge kontrolü (ESC) de destekler. Düğmeye bastığınızda örneğin anti patinaj sistemi (ASR) yer tutuşunu arttırır ve dolayısıyla size daha fazla sürüş dengesi sağlar. Opsiyonel hız ayar sistemi düzlükte ve dağlık yollarda önceden ayarlanmış hızda tutar; standart yokuş aşağı iniş desteği asistanı aşırı dik inişte bu fonksiyonu üstlenir. Yakıt tüketimi ve CO₂ emisyonu değerlerini sayfa 106 dan itibaren bulabilirsiniz.

20 20 Audi Q5 Sıradan yaşamı bırakarak Kontrolü elde tutarak Yeni öncelikler belirleyin. Her güzergah farklıdır, çoğu meydan okuyucudur. İnsanın beklenmedik durumlara hazırlıklı olması iyi bir şey. Sizi güvenli bir şekilde hedefinize ulaştırmak için Audi Q5 te bulunan bir çok teknik yenilik size destek sağlar. Opsiyonel olarak alınabilen uyarlanabilir hız sabitleme (cruise control) sistemi önde giden araçla mesafe bırakmanıza yardımcı olur. Entegre fren koruyucusu (braking guard) çevreyi izler ve algılanan bir engele çarpma tehlikesi olduğunda, görsel ve akustik sinyallerle ve gerekirse kısa süreli bir fren basıncıyla sürücüyü uyarır. Hatta 30 km/h nin altındaki hızlarda bir çarpışma tehlikesi olduğunda aracı durdurabilir. Audi Q5 i donatabileceğiniz diğer opsiyonel destek sistemleri: Audi side assist şerit değiştirme asistanı ve Audi lane asisst şerit takip asistanı. Ve park asistanı plus size ekranda görsel ve akustik sesler yardımıyla, gidiş yönüne göre öne ve arkaya olan mesafeyi gösterir. İsterseniz, geri sürüş kamerası ile donatılmış park asistanı plus sistemi ile aracınızı zenginleştirebilirsiniz. Yakıt tüketimi ve CO₂ emisyonu değerlerini sayfa 106 dan itibaren bulabilirsiniz.

21

22

23

24 24 Audi Q5 Daha fazla iç hacim Daha fazla konfor Yeni olanaklar. Üstün kalite, detaycılık ve Audi Q5 kullanmayı keyif haline getiren çok sayıda akıllı özellik ile çevrelenmiş olarak aracınıza binin ve kendinizi evinizde hissedin. Göstergeler araca uygun ve ergonomik olarak yerleştirilmiştir; sürücü çok sayıda önemli bilgiyi rahatça görebilir. Opsiyonel sürücü bilgilendirme sistemi yakıt tüketimi verileri genel bakışları, ilave tüketiciler göstergesi ve çok ekonomik sürüş ile ilgili tasarruf tavsiyeleri ile yakıttan tasarruf etmeniz için aktif olarak yardımcı olur. Mekanik şanzımanlı araçlarda ayrıca vites önerisi olan bir vites göstergesi mevcuttur. Sürücü bilgilendirme sistemindeki sürüş davranışını analiz eden, molalar öneren ve dolayısıyla sürücüye uzun yolculukta yardımcı olan mola önerisi de yenidir. Kumanda panosunun üst tarafında radyo veya opsiyonel MMI navigasyon sisteminin içeriklerinin açık ve belirgin şekilde gösterildiği büyük bir ekran vardır. Üç boyutlu harita gösterimi olan MMI navigasyon plus'ta farklı Audio kaynaklarına erişim olanağınız bulunmaktadır. Hatta opsiyonel Bluetooth araç telefonu online ile birlikte kullanımınıza kendinize ait bir WLAN-Hotspot sunulmaktadır. Dolayısıyla birlikte yolculuk yapanlar sürüş esnasında mobil son cihazları ile internette sörf yapabilirler. Bunun dışında çok sayıda Audi connect hizmetlerini kullanabilirsiniz. Bu konuda daha fazla bilgiyi sayfa 54 te Audi connect altında bulabilirsiniz. Sadece iç mekandaki işlevsellik etkileyici değil, ses sistemleri de etkileyicidir. Mutlak müzik düşkünleri için opsiyonel olarak Bang & Olufsen ses sistemi mevcuttur. AUX-IN bağlantısı (concert radyo sisteminden itibaren) veya opsiyonel Audi müzik arayüzü aracılığıyla ipod cihazınızdan veya USB den müzik dinleyebilirsiniz. Tam bir müzik keyfi için istek üzerine Bang & Olufsen ses sistemi mevcuttur. Yakıt tüketimi ve CO₂ emisyonu değerlerini sayfa 106 dan itibaren bulabilirsiniz.

25

26

27 Konforlu koltuklar ile, rahat bir şekilde yolu seyretmenin keyfini çıkarın. Audi Q5 in iç mekanının sizi etkilemesine izin verin: Yumuşak kumaşlar veya opsiyonel olarak kaliteli deri, rahatlık duygusu verir. Audi Q5 in sunduğu mekan ve değişkenlik de aynı şekilde etkileyicidir. Arka koltuk sırt dayamalarının eğimi ayarlanabilir ve kilitleri bagaj bölmesinden açılarak katlanabilir. Ve hatta yukarıya doğru çıkabilirsiniz: Opsiyonel olarak alınabilen panoramik cam tavan gökyüzünü serbestçe görebilmenizi ve istendiğinde neredeyse hiç hava cereyanı olmaksızın temiz hava almanızı sağlar. Yakıt tüketimi ve CO₂ emisyonu değerlerini sayfa 106 dan itibaren bulabilirsiniz.

28 28 Audi Q5 Geniş hacimli bagaj, rahat bir tatil, uzun bir alışveriş turu veya ani karar verilen bir hafta sonu gezisi için gerekli olan hemen her şey sığar. Alçak yükleme yüksekliği aracın yüklenmesini çok kolaylaştırmaktadır mm lik boydan boya yükleme genişliği de aynı şekilde rahatlık sağlar. Yük bölmesi tabanının altında istendiğinde bir koruyucu kutu* ile donatılabilen ilave bir eşya koyma yeri* vardır. Boydan boya yükleme tertibatı ile ileri-geri yönde 100 mm kaydırılabilen arka koltuklara sahip opsiyonel arka koltuk sırası plus, yük bölmesi hacmini daha da arttırır. Arka koltuk sırt dayanağı tamamen yatırılabilir veya 40 : 60 oranında katlanabilir. Yakıt tüketimi ve CO₂ emisyonu değerlerini sayfa 106 dan itibaren bulabilirsiniz. * Q5 hybrid quattro için geçerli değildir.

29

30

31 Yeni Audi Q5 konforlu, sportif, dinamizm dolu bir yolculuk sunar. Audi Q5, akıllı teknolojisi ve çok sayıda bireyselleştirme olanağı ile ikna edicidir. Ve sizin için neyin önemli olduğuna siz karar vermelisiniz. Yakıt tüketimi ve CO₂ emisyonu değerlerini sayfa 106 dan itibaren bulabilirsiniz.

32 32 Audi Q5 hybrid quattro Yakıt tüketimi ve CO₂ emisyonu değerlerini sayfa 106 dan itibaren bulabilirsiniz.

33 Akımın önünden gitmek. Audi Q5 hybrid quattro ile verimlilik teknolojilerimizin tarihçesinde yeni, yön gösterici bir sayfa açıyoruz. Zira Audi Q5 hybrid quattro ile otomobili bütün bir sistem olarak kalıcı şekilde daha verimli hale getirmek ve aynı zamanda Audi nin sportifliğini koruyup geliştirmek iddiamız yeni bir gelişme kademesine ulaşıyor: Sıfır emisyonlu elektrikli ulaşıma giden yolda bir sonraki büyük adımımız. Sportifliği ve performansı ölçüt oluşturan, güçlü, karıştırılması olanaksız bir tasarımla somutlaşmış bir SUV. Bu avantajları size Audi Q5 hybrid quattro da sunacaktır. Ve bunlara yenilikçi bir şey daha ilave etmektedir: Birçok ödül almış 2.0 TFSI motor* ile üstün quattro tahrik teknolojisini ve ilerici hybrid teknolojisini birleştirmektedir. Etkileyici şekilde dinamik ve bununla birlikte örnek oluşturacak şekilde verimli bir Audi. O küçük belirleyici ekstra ile donatmış olduğumuz bir hybrid: Teknoloji ile bir adım önde. Q5 * İnternational Engine of the Year Awards (Uluslar arası Yılın Motoru Ödülleri) 30 ülkenin üzerinde saygın motor muhabirleri tarafından verilmektedir: UKIP Media & Events Ltd. Audi Q5 hybrid quattro

34 Zarif uyarılar. Kalıcı etki. Bir Audi Q5 hybrid quattro kullanan kişi ilerici tutumunu yollarda gösterir. Zarif şekilde yerleştirilmiş Hybrid logosu, üzerinde Hybrid yazısı olan ayrıcalıklı bir biniş yeri çıtası ve on kollu türbin tasarımlı (Hybrid tasarımlı) döküm alüminyum jantlar, bu aracın yenilikçi teknolojilerle donatılmış ve sizin bu teknolojilerin öncüsü olduğunuzu gösteren işaretlerdir.

35 Audi Q5 hybrid quattro 35 Yakıt tüketimi ve CO₂ emisyonu değerlerini sayfa 106 dan itibaren bulabilirsiniz.

36 Sizin Audi niz de çok verimli olduğumuzu göstermektedir: Araçlarımız sadece sportiflik, sürekli gelişme ve teknik yenilikler değil aynı zamanda öncelikle kaynaklar ile akıllı bir çalışma anlamına gelmektedir. Buna bir örnek Common Rail teknolojisi olan TDI motorlardır. Direkt püskürtme ve turboşarj kombinasyonu ile dizel yakıtın çok verimli yanmasını sağlamaktadırlar. TFSI motorlar aynı prensibe göre çalışmakta ve yine daha az tüketimde daha fazla güç ve tork ile etkilemektedirler. Audi motorları yıllardan beri tutarlı bir şekilde daha da geliştirilmektedir. Bunun anlamı günümüzde ağırlığının düşürülmesi ve dolayısıyla yakıt tüketiminin azaltılmasının yanı sıra şimdiye kadar olandan daha güçlü olduklarıdır. Daha az motor hacminden daha fazla güç çıkarmak stratejimizin etkileyici bir kanıtıdır. Start-Stop sistemi ve enerji geri kazanımı da daha fazla verimlilik sağlamaktadır. Çift kavramalı şanzıman S tronic çekişi güçlü Audi motorlarının avantajlarını ideal şekilde kullanır. En büyük ile en küçük vites arasındaki yüksek aktarma oranı düşük devir sayılarında bile çok atak bir şekilde ilerlenmesini sağlar; bu durum yakıt tüketimini azaltır. Isıyı amaca uygun olarak motor, şanzıman ile iç mekan arasında dağıtan ısı yönetimi ısınma çalışması safhasını kısaltır ve motor veya şanzıman sürtünmesi azaltılır. Audi drive select verimlilik (efficiency) modu daha fazla tasarruf potansiyeli kullanmanızda size yardımcı olur. Audi Q5 hibrid quattro, etkileyici gelişimini hibrid teknolojisiyle kanıtlar. Audi Q5 ve Q5 quattro da yolculuğunuzun sadece daha konforlu ve daha dinamik olmasını değil, aynı zamanda verimli de olmasını düzenleyen bir dolu teknoloji bulunmaktadır. Bu konuda daha fazlasını takip eden sayfalarda göreceksiniz. Yakıt tüketimi ve CO₂ emisyonu değerlerini sayfa 106 dan itibaren bulabilirsiniz.

37 Audi ve Verimlilik 37

38 38 Audi ultra Audi ultra ile kürsüde: Audi R18 TDI Audi ultra: Her daha az gram daha fazla öne geçme sağlar. Geleceği gösteren Audi hafif yapı teknolojisi Audi Ultra ayrı ayrı komponentlerin toplamından daha fazlasıdır. Tamamen yeni malzemeleri, akıllı tasarım prensiplerini ve kaynakları koruyan üretim süreçlerini bir genel konsept olarak bir araya getirir. Birçok Audi Ultra hafif yapı önlemleri daha günümüzde Audi Q5 ve Q5 hybrid quattro da kullanılmaktadır. Bu önlemler kaportada başlamaktadır. Q5 ve Q5 hybrid quattro nun çelik sac yapı tarzı düşük ağırlığı yüksek sağlamlık ile birleştirmektedir. Burada her defasında doğru yerde tam olarak gerektiği kadar malzeme kullanılmaktadır. Bu prensip başkalarını da ikna eder. Q5 karoserisi 2008 yılında pazara girme sırasında karoseri üretiminde tüm dünyada en yüksek ödül olan Euro- CarBody Award* ile ödüllendirilmiştir. Yüksek dayanım sınıflarının sıcak ve soğuk form verilmiş çeliklerinin büyük yüzeyli olarak uygulanması karoseride ince sacların kullanılmasına izin vermektedir. Ön aks ve arka akstaki alüminyum komponentler ile hafif alüminyum alaşımlı döküm jantlar sadece yüklü ağırlığı değil, aynı zamanda sürüş konforunda bir artış sağlayacak şekilde yaylanmayan kütleleri de azaltırlar. Yakıt doğrudan püskürtme ve turboşarj gibi ahrik teknolojileri Audi motorlarını her zaman güçlü yapmıştır. Audi Q5 teki modern TDI ve TFSI motorlar az olan motor hacminden daha fazla kuvvet çıkarmaktadırlar ve bu sayede bu güç sınıfının ilgili motorlarından hafiftirler.hafif yapılı bir fren ağırlığı bir kez daha azaltır. 4 silindir motorun bir elektromotor ile kombinasyonu çok etkileyicidir. Audi Q5 hibrid quattro bir lityum iyonları aküsü olan ilk tam hibrid araçlardan biridir. Her hafif yapı komponentinin boyutları azaltılabilen diğer yapı elemanlarına da etkileri vardır. Sonuç olarak devamlı daha az ağırlık ve gittikçe daha fazla verimlilik ile ilgili olarak devamlı bir geliştirme süreci yaşanmaktadır. Sayılarla ifade edildiğinde 100 kg kadar daha hafif bir araç 100 km de 0,3 litreye kadar yakıttan tasarruf edebilir. * Uluslararası karoseri karşılaştırma konferansı EuroCarBody 2008, basın bildirimini karşılaştır Yakıt tüketimi ve CO₂ emisyonu değerlerini sayfa 106 dan itibaren bulabilirsiniz.

39 Ağırlık azaltma konusu Modern araçlardaki talepler çelişkilidir: Bir taraftan daha fazla güç ve konfor sunmaları, diğer taraftan daha tasarruflu ve verimli olmaları gerekmektedir. Audi Ultra bu çelişkiyi bir araya getirmektedir. Her yapı elemanını test standına koymaktayız. Talepler mümkün olan en az ağırlık olmasının yanı sıra yüksek fonksiyonelliktir. Sonuç olarak daha küçük motorların bile mümkün olduğu akıllı bir malzeme karışımı olması gerekmektedir. Daha hafif bir aracı önceden daha büyük motorların sağladığı bir ataklıkta tahrik edebilirsiniz. Yine çok sayıda şampiyonluğu olan önceki araç R15 TDI, 2010 yılında hala bir V10 motor ile yollardayken 2011 yılında bu şekilde örneğin bir R18 TDI bir V6 motor ile Le Mans yarışını kazanmıştır. Alüminyum sac Alüminyum profil Sıcak form verilmiş çelik Soğuk form verilmiş çelik

40 40 TFSI Entegre edilmiş egzoz sistemi olan silindir kapağı Audi valvelift sistemi ve çiftli eksantrik mili ayar tertibatı Çiftli FSI/MPI püskürtme sistemi Sürtünmesi azaltılmış motor Tam elektronik soğutma suyu termostatı Yıllar süren geliştirme süresi. Binlerce test kilometresi. Peki bunlar niçin? 2.0 TFSI motor ünitesi (225 HP)

41 Birkaç saniye sonra bunu anlayacaksınız. FSI teknolojisinde yakıt, çok ince zerrecikler halinde doğrudan yanma odasının içine püskürtülür. Böylece motorun ihtiyacına göre benzin milisaniye sürelerle neredeyse damlacık bazında ikmal edilebilir. Bu, yakıttan daha iyi yararlanılması anlamına gelir ve sonuçta daha az bir tüketim sağlar. Audi Q5 DE TFSI teknolojisi kullanılmaktadır. Bunda özel olan, direkt benzin enjektörü ve egzoz turbosarjının avantajları birleştirmesidir. Direkt benzin enjeksiyonu ile egzoz turboşarjını birleştiren bu teknoloji sayesinde olağanüstü verimin yanı sıra mükemmel bir dinamizm ve daha iyi bir çekiş sağlanmıştır. 211 HP gücündeki 2.0 TFSI motora gaz verdiğinizde bunu hissedebilirsiniz. 8 kademeli tiptronic şanzımanla birlikte bu motor sizi 7,2 saniyede sıfırdan 100 km/h ye ulaştıracaktır. Tüm TFSI modellerde standart olarak verimli Start-Stop sistemi ve enerji geri kazanımı bulunmaktadır. Yakıt tüketimi ve CO₂ emisyonu değerlerini sayfa 106 dan itibaren bulabilirsiniz.

42 42 TDI Piezo enjektörler milisaniyeden daha az zaman içinde açarlar ve kapatırlar ve 1800 bar a kadar varan basınç ile birçok kez yanma odasına püskürtürler. Bir püskürtme işleminde kısmen binde bir gramdan daha az olan ufacık miktarlarda püskürtülür. Ön püskürtme yumuşak bir yanma ve dolayısıyla mükemmel bir yanma sesi ile kulağa hoş gelen bir motor ça lışması sağlar. TDI. Başka bir deyişle: Depo nerede? Günümüzde satılan her iki Audi den biri dizeldir. Bugün kulağa çok normal gelen bu söz 20 yıl önce çok büyük heyecan yaşanmasını sağlamıştı. Audi, ilk 2,5 litrelik TDI motoru ile pazarda devrim yaratmıştı. Bu arada COMMON Rail teknolojisi gibi geliştirmeler sayesinde TDI daha da verimli olmuştur. Piezo enjektörler hassas ve kesin bir yakıt dağılımı sağlamaktadırlar. Piezo enjektörler yakıtın çok küçük zerrecikler halinde ve hassas bir şekilde dağıtılmasını sağlar. Böylece TDI motorların ilk olarak kullanılmasından bu yana motorların özgül gücü artarken motorlar daha tutumlu hale gelmiştir. Burada sadece dizel motoru otomobil yarışına göndermek tutarlı bir hareketti yılında Audi, dizel ile çalışan yarış otomobili, Audi R10 TDI ile birinci olarak Le Mans 24 saat yarışını kazanabilme ve bu şampiyonluğu en son 2011 yılında olmak üzere birçok kez tekrar etme başarısını gösterdi. İster 143 HP isterse 170 HP gücünde olsun Audi Q5 de kullanılan 2.0 TDI motorlar birkaç metre yol aldıktan sonra kendini gösterir. Bu şekilde 170 HP gücündeki 2.0 TDI motor 350 Nm lik azami torkuna daha 1750 d/d de ulaşarak düzenli ve coşku verecek şekilde güç üretir. Sadece 9,9 saniyede 100 km/h ye ulaşmış olursunuz. Standart donanımdaki katalizatöre ve dizel partikül filtresine ilaveten Audi Q5 2.0 TDI quattro S-tronic, bir AdBlue * deposu ve azot oksit katalizatörü (DeNOx katalizatörü) ile donatılmıştır. Başka yenilikler ve son derece verimli bir egzoz gazı geri iletim sistemi ile kombine edilen bu sistemle azot oksit emisyonlarının daha da azaltılması sağlanmıştır. Audi Q5 de kullanılan en güçlü dizel motor, aracı sadece 6,5 saniyede sıfırdan 100 km/h ye hızlandıran 240 HP gücündeki 3.0 TDI motordur. Sollama yapmadığınız zamanlarda da kendinizi, sportif ve insandan bir şeyler isteyen ama aynı zamanda rahatlatıcı ve konforlu, üstün bir sürüş duygusuna bırakabilirsiniz. * Otomobil endüstrisi birliği kayıtlı derneğinin kayıtlı markası (VDA). Yakıt tüketimi ve CO₂ emisyonu değerlerini sayfa 106 dan itibaren bulabilirsiniz..

43 Optimum şekilde ayarlanabilir türbin geometrili egzoz turboşarj 1800 bar yüksek basınçlı püskürtme sistem Sürtünmesi azaltılmış ünite Basınç ayarlı yağ pompası Silindir kapağı gövdesi/ silindir kapağı için ayrı soğutması olan tamamen yeni ısı yönetimi 3.0 TDI motor ünitesi (245 HP)

44 44 hybrid Hybrid güç elektroniği: Yüksek voltajlı akü ile elektrik motoru arasındaki enerji akışını kendi kendine idare eder ve araç şebekesinin beslenmesini sağlar. En yeni teknolojilerin kullanılması, kompakt ölçülerle birlikte üstün bir işlevsellik sağlar. Elektrik motoru: Dinamizm ile verimliliği birleştirir ve sürüş durumuna ve talebe göre tahrik motoru, alternatör veya marş motoru olarak görev yapar. 54 HP gücündedir ve 210 Nm azami torka sahiptir. Kompakt ve özellikle hafif elektrik motoru, bir ayrılabilir kavrama vasıtasıyla krank miline bağlıdır. Bu paralel hybrid konsepti tahrik gücünün dolaysız şekilde aktarılmasını sağlar. Sonuç, hemen hemen tüm sürüş koşullarında etkileyici bir kalkış ve hızlanma performansıdır. İlerici hybrid teknolojilerinin toplamı. Tam bir hybrid araç olarak Audi Q5 hybrid quattro zaman zaman sadece elektrikle ve sıfır emisyonla yol alma olanağına sahiptir. Bunu, bir hybrid SUV da ilk kez kullanılan özellikle güçlü lityumiyon aküleri mümkün kılmaktadır. Bütün hybrid komponentlerinin ağırlıkları azaltılacak şekilde geliştirilmiş olması verimli şekilde yol almanızı daha da kolaylaştırmaktadır. Audi Q5 hybrid quattro daki hibrid teknolojisinin büyüleyici yelpazesini, aralarında seçim yapabileceğiniz üç sürüş programı yardımıyla yaşayacaksınız. Bu şekilde örneğin EV modunda aracınızı tamamen elektrikle kullanabilirsiniz. Azami 100 km/h hızla ve neredeyse hiç ses çıkarmadan kesinlikle yeni bir sürüş duygusu! İçten yanmalı motorun ve elektrik motorunun birlikte çalışması da size saf keyif sunacaktır. Zira bu suretle sadece tüketim ve emisyon konusunda belirgin bir azalma değil, daha iyi bir sürüş performansı da sağlarsınız. Böylece Audi Q5 hybrid quattro da performans, verimli bir güç olarak kendini göstermektedir. 2.0 TFSI motor¹: 5 kez Yılın motoru seçilen bu motorun torku, Audi valvelift değişken supap kumandası ile arttırılmış ve verimi belirgin şekilde iyileştirilmiştir. Kendisi de büyük bir torka sahip elektrik motoru ile birlikte böylece özellikle dinamik hızlanmalar sağlanabilmektedir. ¹ Yakıt tüketimi ve CO₂ emisyonu değerlerini sayfa 106 da bulabilirsiniz. ² İnternational Engine of the Year Awards (Uluslar arası Yılın Motoru Ödülleri) 30 ülkenin üzerinde saygın motor muhabirleri tarafından verilmektedir: UKIP Media & Events Ltd.

45 Lityum-iyon aküsü: Hybrid tahrik sisteminin gücünü ve menzilini belirler. Alışılagelmiş nikel-metal hybrid akülere göre iki önemli avantaja sahiptir: Birincisi yüksek enerji yoğunluğu dolayısıyla belirgin şekilde daha fazla güç sağlar. İkincisi kompakt yapı tarzı sayesinde önemli ölçüde daha hafiftir. Bu sonuncu faktör, bagaj bölmesi hacmini de olumlu etkiler: Yükleme tabanının üst tarafında 480 litre ile bagaj bölmesi hacmi Q5 in baz modelininki ile aynıdır. Akünün aktif olarak soğutulması hibrid sisteminin kullanılabilirliğini arttırır ve akünün ömrünü uzatır. Audi Q5 hybrid quattro bir lityumiyon aküsü ile donatılan ilk tam hybrid SUV araçtır. quattro: Daha iyi bir çekiş için tahrik kuvvetini sürekli ve düzenli olarak dört tekerleğin tümüne dağıtır. Bu suretle elektrik motorunun, daha kalkış anından itibaren azami torku sunma potansiyeli mükemmel şekilde değerlendirilebilir. 8 kademeli tiptronic: Montaj için aynı miktarda yer ihtiyacı ile elektrik motorunu sisteme entegre eder ve ayrılabilir kavrama vasıtasıyla içten yanmalı motorla bağlantıya kumanda eder. Vites konforu, sportiflik ve verimliliği birleştirmiştir. DSP Dinamik Vites Programı uygun vites değiştirme noktasını kendisi belirler ve kendisini sizin kişisel sürüş tarzınıza uyarlar. Elektromekanik direksiyon sistemi: Direksiyon kuvveti, içten yanmalı motor tarafından sağlanmayıp gerektiğinde elektriksel olarak oluşturulduğu için verimliliği arttırır. eotomatik klima: İçten yanmalı motordan bağımsız, elektrikli bir klima kompresörü ile çalışmaktadır. Bu suretle klima araç sadece elektrikle yol alırken ve duruş sırasında içten yanmalı motor çalışmazken de sürekli kullanılabilir.

46 QR-Code 46 hybrid 2 sütun grafiği 5 dakikalık aralıklarla içten yanmalı motorun (turuncu) ortalama tüketimini ve elektrik motorunun geri kazanım miktarını (yeşil) göstermektedir. Elektrik motoru içten yanmalı motora destek sağlıyor %100 içten yanmalı motor EV modunda içten yanmalı motorun devreye sokulması için sınır Elektrikle yol almanın olası aralığı Audi nizi daha yakından yaşayın: Akıllı telefonunuzla (smartphone) QR kodunu tarayın veya şu linkten yararlanın: Araç kullanıma hazır Gaz vermeden sürüş ve frenleme sırasında enerjinin geri kazanılması suretiyle akünün şarj edilmesi Lityum-iyon aküsünün şarj durumu Kuvvetli frenleme Kontak kapalı

47 Enerji geri kazanımı Elektrikli sürüş Takviyeli sürüş Hibrid modunda birleştirilmiş sürüş Her araç ayrı bir karaktere sahiptir. Audi Q5 üç karaktere sahiptir. Kombi göstergedeki güç göstergesi (Powermeter) ile örneğin tamamen elektrikle yol alma, takviye, enerjinin geri kazanılması gibi aktüel hybrid sürüş durumları ile hybrid sisteminin kullanılabilirliğini sürekli olarak takip edebilirsiniz. Özellikle verimli veya dinamik otomobil kullanmak tamamen zevkinize kalmıştır: Audi Q5 hybrid quattro daki hybrid sistemini tamamen kendi kişisel ihtiyacınıza göre yaşamak için üç sürüş programı arasında seçim yapabilirsiniz. Tuşa basarak aktif duruma geçirilebilen EV modu, genişletilmiş elektrikli sürüş için tasarlanmıştır. Verimli kullanım odaklı D modu, tüketim ile performansın dengelenmesini gözetir. S modunda elektrik motorunun belirgin takviye fonksiyonu tarafından destek sağlanan motor ve şanzımanın sportif şekilde ayarlanması suretiyle güç potansiyelinin tümü harekete geçirilir. Yakıt tüketimi ve CO₂ emisyonu değerlerini sayfa 108 den itibaren bulabilirsiniz.

48 48 quattro Bir otomobilin dört tekerleği varken neden sadece iki tekerlek kullanılsın? Sürekli dört tekerden çekişli quattro quattro, sürekli dört tekerden çekiş sistemidir. Aracın akslarından birindeki tekerlekler yol tutuşunu kaybedip patinaj yapma tehlikesi olduğunda tahrik kuvveti, çekişi daha iyi olan diğer aksa iletilir, otomatik ve sürekli olarak orta diferansiyel tarafından dağıtılır. Standart dağıtım 40 : 60 oranındadır, bu esnada çekiş kuvvetinin % 40 ı ön akstan, % 60 ı arka akstan gelir. Avantajları: Hızlanma esnasında daha iyi çekiş ve olağanüstü yer tutuşu sayesinde daha fazla güvenlik. Ancak quattro yu eşsiz yapan herhalde yaşanan duygudur. Bazı müşteriler sanki yola yapışıldığını söylemektedirler. Biz bunu yolu daha fazla hissetme ve bu sayede daha fazla güvenlik şeklinde dile getiriyoruz. Yakıt tüketimi ve CO₂ emisyonu değerlerini sayfa 106 dan itibaren bulabilirsiniz.

49 Olağanüstü bir çekiş ve sürüş güvenliği için Audi Q5 quattro daki quattro tahrik aksamı.

50 50 Yürüyen aksam, Offroad, ESC Hükümran bir duruş öğrenilebilir. Örneğin yürüyen aksamdan. Bir SUV ile yolculuk sportif ve atak bir duygu vermelidir. Audi Q5 de beş sevk kollu ön aks ve trapez sevk kollu arka aksa sahip dinamik yürüyen aksam mevcuttur. Her ikisi de hızlı bir şekilde kuvvet oluşturulmasını mümkün kılar ve böylece olağanüstü bir sürüş stabilitesi, üstün bir sürüş konforu ve çok iyi iz sadakati sağlar. ESC akıllıca bir teknik destektir: Aracın stabilizasyonunu sağlayan bu sistem, tabii ki standart donanımdır. Yeni bir sensör sistemi, standart donanımdaki tavan çapraz taşıyıcısını tespit edip etmediğinizi algılar. O zaman sistem kendisini, yük dolayısıyla yükselmiş olan ağırlık merkezine uyarlar. kabiliyeti ve 200 mm zemin mesafesi sayesinde birçok engel, Q5 i durduramaz.* Çekiş iyileştirme sistemli ABS, arazide yol aldığınızı algılar ve fonksiyonlarını buna göre uyarlar. Bir düğmeye basarak ESP desteğini de arazi durumuna ayarlayabilirsiniz; o zaman örneğin ASR mıcır veya toprak dökülmüş zeminde de daha iyi bir tutuş sağlar. Bunun dışında uyarlanabilir amortisör ayarı olan süspansiyon seçeneği mevcuttur. Kademesiz sönümleme sistemi otomatik olarak ve saniyeden çok daha kısa zamanda her türlü sürüş durumuna uyarlanır. Amortisör ayarı sportif ile konforlu süspansiyon uyarlaması arasındaki klasik çelişkiyi çözer ve özellikle yüksek ağırlık merkezi ile uzun yay hareket mesafeleri olan bir SUV da etkilidir. Servo direksiyon sistemi de aynı şekilde akıllıdır: Bu sistem hıza bağlı olarak çalışır; yani yavaş yol alırken, örneğin manevra yaparken, size daha fazla destek sağlar. Böylece aracı daha hassas ve hedefe odaklı şekilde kullanabilirsiniz. Aracınızı arazide kullanmak istediğinizde: 25 yaklaşım açısı, 17,6 rampa açısı, 31 tırmanma Standart donanımdaki rampa iniş asistanı, sürücü tarafından belirlenmiş olan hızın sistemin sınırları dahilinde dik inişlerde bile muhafaza edilmesini sağlar. Ve katar stabilizasyonu, örneğin yandan rüzgar geldiğinde veya yolda boylamasına izler olması durumunda römorkun sağa-sola savrulmasını önlemeye yardımcı olur. * Bilgiler, Q5 hybrid quattro ve önden çekişli Q5 için geçerli değildir. Yakıt tüketimi ve CO₂ emisyonu değerlerini sayfa 106 dan itibaren bulabilirsiniz.

Audi A4 A4 Avant A4 allroad quattro Audi S4 S4 Avant Audi Teknoloji ile bir adım önde

Audi A4 A4 Avant A4 allroad quattro Audi S4 S4 Avant Audi Teknoloji ile bir adım önde A4 Audi A4 A4 Avant A4 allroad quattro Audi S4 S4 Avant Audi Teknoloji ile bir adım önde Sayfa Büyüleyicilik 4 Audi A4 Sedan ve A4 Avant 26 Audi A4 allroad quattro 36 Audi S4 Sedan ve S4 Avant Teknik

Detaylı

Audi A7 Sportback Audi S7 Sportback

Audi A7 Sportback Audi S7 Sportback Donanımlar Audi A7 Sportback/S7 Sportback HomeLink 86 İç aydınlatma 85 İç ve dış aydınlatma paketi 85 İlkyardım malzemesi 98 Isı yalıtımlı cam 87 Isıtmalı koltuklar 88 ISOFIX çocuk koltuğu bağlantısı 88

Detaylı

Audi A6 A6 Avant. Teknoloji ile bir adım önde

Audi A6 A6 Avant. Teknoloji ile bir adım önde A6 Audi A6 A6 Avant Audi Teknoloji ile bir adım önde Sayfa Büyüleyicilik 4 Audi A6 Teknik 34 Alüminyum-Hybrid-Yapı tarzı 46 quattro /Spor difransiyelli quattro 36 MMI Multi Medya Arayüzü 48 Gece görüş

Detaylı

Audi A6 allroad quattro. Audi Teknoloji ile bir adım önde

Audi A6 allroad quattro. Audi Teknoloji ile bir adım önde A6 Audi A6 allroad quattro Audi Teknoloji ile bir adım önde Sayfa Büyüleyicilik 4 Audi A6 allroad quattro Teknik 22 Audi ultra 30 MMI MMI Multimedya arayüzü 24 FSI /TFSI 31 Audi connect 26 TDI 32 Audi

Detaylı

Audi A6 Sedan A6 Avant A6 allroad quattro Audi S6 Sedan S6 Avant. Teknoloji ile bir adım önde

Audi A6 Sedan A6 Avant A6 allroad quattro Audi S6 Sedan S6 Avant. Teknoloji ile bir adım önde A6 Audi A6 Sedan A6 Avant A6 allroad quattro Audi S6 Sedan S6 Avant Audi Teknoloji ile bir adım önde Sayfa Büyüleyicilik 4 Audi A6 Sedan ve A6 Avant 18 Audi A6 allroad quattro 26 Audi S6 Sedan ve S6 Avant

Detaylı

larınızın altında döşemelerin gıcırdama sesleri, bildiğiniz kokular, benzersiz bir silü. Net şekli, arazi efsanesi olan G-Serisiʼni hatırlatıyor.

larınızın altında döşemelerin gıcırdama sesleri, bildiğiniz kokular, benzersiz bir silü. Net şekli, arazi efsanesi olan G-Serisiʼni hatırlatıyor. GLK-Serisi. larınızın altında döşemelerin gıcırdama sesleri, bildiğiniz kokular, benzersiz bir silü. Net şekli, arazi efsanesi olan G-Serisiʼni hatırlatıyor. Tamponda LED gündüz seyir l in birer göstergesidir

Detaylı

CLS-Serisi. Coupé ve Shooting Brake.

CLS-Serisi. Coupé ve Shooting Brake. CLS-Serisi. Coupé ve Shooting Brake. Yeni nesil CLS. Işıldayan tasarım. İnsan, hayatında kaç defa sıra dışı bir kişilikle karşılaşır? Eğer isterseniz, her gün ve her sürüşte olabilir. Yeni nesil CLS, geleceğe

Detaylı

BMW Serisi Sedan. Sheer Driving Pleasure. www.bmw.com.tr BMW SERİSİ SEDAN. BMW EFFICIENTDYNAMICS. DAHA AZ TÜKETİM. DAHA FAZLA SÜRÜŞ KEYFİ.

BMW Serisi Sedan. Sheer Driving Pleasure. www.bmw.com.tr BMW SERİSİ SEDAN. BMW EFFICIENTDYNAMICS. DAHA AZ TÜKETİM. DAHA FAZLA SÜRÜŞ KEYFİ. BMW Serisi Sedan www.bmw.com.tr Sheer Driving Pleasure BMW SERİSİ SEDAN. BMW EFFICIENTDYNAMICS. DAHA AZ TÜKETİM. DAHA FAZLA SÜRÜŞ KEYFİ. BAZEN BİR RESİM BİN SÖZCÜĞE BEDELDİR. Editoryal HER AN DAHA DA MÜKEMMEL.

Detaylı

YENİ BMW SERİSİ SEDAN. TUTKU KAZANIR. BMW EfficientDynamics Daha az tüketim. Daha fazla sürüş keyfi. BMW Serisi Sedan. Sheer Driving Pleasure

YENİ BMW SERİSİ SEDAN. TUTKU KAZANIR. BMW EfficientDynamics Daha az tüketim. Daha fazla sürüş keyfi. BMW Serisi Sedan. Sheer Driving Pleasure BMW Serisi Sedan www.bmw.com.tr Sheer Driving Pleasure YENİ BMW SERİSİ SEDAN. TUTKU KAZANIR. BMW EfficientDynamics Daha az tüketim. Daha fazla sürüş keyfi. TARZ İLE STANDART KARŞI KARŞIYA. Yeni BMW Serisi

Detaylı

BMW X. Sheer Driving Pleasure. www.bmw.com.tr YENİ BMW X. BMW EfficientDynamics Daha az tüketim. Daha fazla sürüş keyfi.

BMW X. Sheer Driving Pleasure. www.bmw.com.tr YENİ BMW X. BMW EfficientDynamics Daha az tüketim. Daha fazla sürüş keyfi. BMW X www.bmw.com.tr Sheer Driving Pleasure YENİ BMW X. BMW EfficientDynamics Daha az tüketim. Daha fazla sürüş keyfi. BROŞÜRÜ- NÜZDEN DAHA FAZLA YARARLA- NIN. YENİ BMW X3. SINIRSIZ ÇOK YÖNLÜLÜK. GÖSTERİLEN

Detaylı

>> Şehir için harika bir fikir. smart fortwo pure, pulse, passion, smart BRABUS ve BRABUS Xclusive.

>> Şehir için harika bir fikir. smart fortwo pure, pulse, passion, smart BRABUS ve BRABUS Xclusive. (Sabit telefondan ücretsiz arama. Cep telefonlarından aramalar için ücretler farklı olabilir.) D/A/CH smart Infocenter 00800 2 77 77 77 7 smart ınızı Avrupa Birliği nin (AB) ikinci el araç yasası gereğince

Detaylı

Giriş Sportif ve geliştirilmiş Freelander 2. Güç Motor ve vites seçenekleri, performans ve ekonomi. Üstün özellikler Asfalt ve arazide üstün yetenek

Giriş Sportif ve geliştirilmiş Freelander 2. Güç Motor ve vites seçenekleri, performans ve ekonomi. Üstün özellikler Asfalt ve arazide üstün yetenek Giriş Sportif ve geliştirilmiş Freelander 2 SAYFALAR 2-5 Güç Motor ve vites seçenekleri, performans ve ekonomi SAYFALAR 6-9 Üstün özellikler Asfalt ve arazide üstün yetenek SAYFALAR 10-13 Akıllı teknoloji

Detaylı

Volvo Trucks. Driving Progress. volvo fh serisi. volvo fh ve volvo fh16 ürün kılavuzu

Volvo Trucks. Driving Progress. volvo fh serisi. volvo fh ve volvo fh16 ürün kılavuzu Volvo Trucks. Driving Progress volvo fh serisi volvo fh ve volvo fh16 ürün kılavuzu Geleceğin kamyonu şimdi daha da fütüristik. Aslında, zaten başarılı olmuş bir konsepti değiştirmemek gerektiğini söylerler.

Detaylı

Yeni Vito Select, çok özel hissetmeniz için ünlü olmanız gerekmiyor.

Yeni Vito Select, çok özel hissetmeniz için ünlü olmanız gerekmiyor. Yeni Vito Select. Yeni Vito Select, çok özel hissetmeniz için ünlü olmanız gerekmiyor. Her türlü yol şartına uygun bir şekilde tasarlanmış olan yeni Vito Select, çok yönlülüğü, konforu ve her zaman güvenilir

Detaylı

Yeni Vito. Kombi, Mixto ve Panelvan.

Yeni Vito. Kombi, Mixto ve Panelvan. Yeni Vito. Kombi, Mixto ve Panelvan. Yeni Vito. Kendi işinin patronları da terfi eder. Hafif ticari araçların uzmanı Mercedes-Benz den gerçek ticaret erbapları ve işinin uzmanları için yepyeni bir araç:

Detaylı

Yeni Passat ve Yeni Passat Variant

Yeni Passat ve Yeni Passat Variant Yeni Passat ve Yeni Passat Variant En az sizin kadar özel. Yeni Passat ve Yeni Passat Variant ın özgüveninin ne kadar yüksek olduğunu daha ilk bakışta fark edeceksiniz. Özgün tasarımlı LED High ön farlar

Detaylı

POLO. BÜYÜKSÜN. Volkswagen seemore ile Polo, ios ve Android tabanlı cihazınızda.

POLO. BÜYÜKSÜN. Volkswagen seemore ile Polo, ios ve Android tabanlı cihazınızda. Polo POLO. BÜYÜKSÜN. Volkswagen seemore uygulaması; Volkswagen in ilanlarına, kataloglarına, broşürlerine, TV reklamlarına, hatta radyo spotlarına yerleştirdiği özel içerikleri, ios ve Android tabanlı

Detaylı

GÜZEL BİR ŞEY GÖRDÜKLERİNDE İNSANLARIN GÖZBEBEKLERİ %20 ORANINDA BÜYÜR.

GÜZEL BİR ŞEY GÖRDÜKLERİNDE İNSANLARIN GÖZBEBEKLERİ %20 ORANINDA BÜYÜR. GOLF İYİ BİR OTOMOBİL ÜRETMEK İÇİN İNANLARI İYİ TANIMALIINIZ. DAHA ÇOK KULAK VERDİK, DAHA FAZLA ZAMAN HARCADIK VE DAHA ÇOK ORU ORDUK. BİR TEK AMACIMIZ VARDI: ÜRÜCÜÜNÜ İYİ TANIYAN, YALNIZCA BUGÜNÜN DEĞİL,

Detaylı

Mutluluğu yolda bulun.

Mutluluğu yolda bulun. E-Serisi. Sedan. Mutluluğu yolda bulun. Gözünüzde bıraktığı ilk izlenimden parmak uçlarınızdaki son karıncalanmaya kadar yeni E-Serisi AVANTGARDE, karşılaşmanın ilk saniyesinden son saniyesine kadar ikna

Detaylı

HAYATI TÜM RENKLERİYLE YAŞAYIN DİYE TÜM VOLKSWAGENLERİN YETENEKLERİ ONDA TOPLANDI.

HAYATI TÜM RENKLERİYLE YAŞAYIN DİYE TÜM VOLKSWAGENLERİN YETENEKLERİ ONDA TOPLANDI. Yeni Tiguan HAYATI TÜM RENKLERİYLE YAŞAYIN DİYE TÜM VOLKSWAGENLERİN YETENEKLERİ ONDA TOPLANDI. İÇİNDEKİLER. 04 DONANIM & TEKNOLOJİLER. 10 Trend & Fun 11 Sport & Style 12 White Night 14 Dış donanım 16 İç

Detaylı

YENİ RENAULT MEGANE HATCHBACK & SPORT TOURER DRIVE THE CHANGE

YENİ RENAULT MEGANE HATCHBACK & SPORT TOURER DRIVE THE CHANGE YENİ RENAULT MEGANE HATCHBACK & SPORT TOURER DRIVE THE CHANGE YENİ RENAULT MEGANE ZAMANA YENİLMEYEN HEYECAN Gerçek değerler sizi daha ileriye götürecek olanlardır. Bir yandan yenilenerek devam eden değerler...

Detaylı

> www.landrover.com.tr RANGE ROVER SPORT

> www.landrover.com.tr RANGE ROVER SPORT RANGE ROVER SPORT Tasarım İç Mekân Performans Yetenekler Sayfa 2 Sayfa 6 Sayfa 16 Sayfa 20 Şık, daha keskin, daha çağdaş bir kimlik Spor lüks ve sezgisel özellikler Üç gelişmiş motor güç, performans ve

Detaylı

> > RANGE ROVER SPORT 2012

> > RANGE ROVER SPORT 2012 RANGE ROVER SPORT 2012 En lüks sports tourer. Olağanüstü asfalt dinamikleri, sınıfının lider konfor özellikleri ve üstün yetenekleri ile mükemmel. Yenilenen gövdesi, mükemmel iç tasarımı, iki farklı olağanüstü

Detaylı

Fiat 500X Satışta. Peugeot 308 de BlueHDi Tam Otomatik Dizel. Land Rover Discovery Sport Türkiye de

Fiat 500X Satışta. Peugeot 308 de BlueHDi Tam Otomatik Dizel. Land Rover Discovery Sport Türkiye de Peugeot 308 de BlueHDi Tam Otomatik Dizel s.10 YIL: 11 SAYI: 197 F YATI: 3 TL www.otomobilden.com.tr Piranha dan Tak- Kullan özellikli araç takip sistemi Fiat 500X Satışta s.31 Fiat 500X e, 59.900 TL den

Detaylı

www.landrover.com.tr PERFORMANS İÇ MEKAN TÜM KOŞULLARDA TASARIM Sayfa 12 Sayfa 16 Sayfa 8 Sayfa 2

www.landrover.com.tr PERFORMANS İÇ MEKAN TÜM KOŞULLARDA TASARIM Sayfa 12 Sayfa 16 Sayfa 8 Sayfa 2 RANGE ROVER EVOQUE www.landrover.com.tr TASARIM TÜM KOŞULLARDA PERFORMANS İÇ MEKAN Sayfa 2 Sayfa 8 Sayfa 12 Sayfa 16 ÖNEMLİ UYARI: Land Rover, araçlarının teknik özelliklerini, tasarımını ve üretimini

Detaylı

VOLKSWAGEN TÜM MODELLER KATALOĞU

VOLKSWAGEN TÜM MODELLER KATALOĞU VOLKSWAGEN TÜM MODELLER KATALOĞU 2 VOLKSWAGEN DÜNYASINA HOŞ GELDİNİZ. İçindekiler Polo sf. 4-7 Yeni Golf sf. 8-11 Jetta sf. 12-15 Passat sf. 16-19 Passat Variant sf. 20-23 Scirocco sf. 24-27 The Beetle

Detaylı

CR-V. Varlığı toplum tarafından istenen bir marka olmak...

CR-V. Varlığı toplum tarafından istenen bir marka olmak... Varlığı toplum tarafından istenen bir marka olmak... Geliştirdiği teknolojiler ve geleceğe yaptığı yatırımlarla Honda, faaliyet gösterdiği her alanda bugün olduğu gibi gelecekte de toplum tarafından varlığını

Detaylı

YENİ FORD TOURNEO CUSTOM

YENİ FORD TOURNEO CUSTOM YENİ FORD TOURNEO CUSTOM 1 2-5 Ford kinetik tasarım 6-9 Kalite 10-11 Çevre dostu 12-13 Güvenlik 14-17 Akıllı teknolojiler 18-23 Donanım seviyeleri Araçlarımızın heyecan verici tasarımının sırrı. Cesur

Detaylı

YENİ FORD FOCUS. Temmuz 2012 / 20.000. Bayi Kaşesi. Bilgi İçin Ford Direkt Hattı. www.ford.com.tr

YENİ FORD FOCUS. Temmuz 2012 / 20.000. Bayi Kaşesi. Bilgi İçin Ford Direkt Hattı. www.ford.com.tr Temmuz 2012 / 20.000 YENİ FORD FOCUS Bilgi İçin Ford Direkt Hattı Bayi Kaşesi 444 3 6 7 3 444 F O R D www.ford.com.tr Bu broşür Ford orijinal aksesuarları ve Ford araçları için onaylanmış aksesuar üreticilerinin

Detaylı

YENİ FORD TRANSIT CUSTOM

YENİ FORD TRANSIT CUSTOM YENİ FORD TRANSIT CUSTOM 1 2-5 Ford kinetik tasarım 6-9 Kalite 10-11 Çevre dostu 12-13 Güvenlik 14-17 Akıllı teknolojiler 18-21 Gövde tipleri Araçlarımızın heyecan verici tasarımının sırrı. Cesur ve dinamik

Detaylı