Domintell Home Technology ile Neleri Yaparsınız?

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Domintell Home Technology ile Neleri Yaparsınız?"

Transkript

1 Tüm yaşam alanlarının güvene ve knfra kavuşturulmasını hedefleyen Digi Platfrm, yüksek teknlji ve düşük maliyetli çözümleri ile her yaşam alanına hizmet etmeyi kendine ilke edinmiştir. Uzmanlaşmış kadrsu ile güvenlik, elektrnik, tmasyn ve akıllı ev sistemleri alanlarında faaliyet göstermekteyiz. Müşterilerimizin istekleri dğrultusunda fayda/maliyet dengesini göz önünde tutarak en sn teknljileri en uygun çözümlerle sunmaktayız. Sunduğumuz teknljiler ve vermiş lduğumuz teknik destek ile her zaman yanınızdayız. Dmintell Hme Technlgy ile Neleri Yaparsınız? Evdeki tüm cihazların cep telefnundan mesaj göndererek, uzaktan kumanda ile veya kendiliğinden belirli senarylara göre çalıştırabilirsiniz. Kendi kendine öğrenme ve senary luşturma özelliği ile diğer sistemlere göre avantaj sağlar. Dkunmatik ekrandan evdeki tüm cihazları kntrl ve kumanda edebilir ayrıca ekranda istediğiniz gibi değişiklik yapabilir, acil yardım tuşu ile çevrenizdekilere sms gönderebilirsiniz. Bu sayede evde yaşayan yaşlı veya çcukların sizlere ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Gece belirli saatlerde evinizdeki herhangi bir lamba anahtarı ile tüm evin ışıklarını açabileceğiniz gibi sms de gönderebilirsiniz. Eve gelmeden uzaktan cep telefnunuzdan göndereceğiniz SMS ile tüm cihazları, lambaları, bahçe aydınlatmasını, kmbi, klima gibi cihazlarınızı açıp kapayabilirsiniz. Ayrıca yetki vererek evin bir kısmını çcuklarınızın veya evde yaşayan diğer bireylerin kntrlüne açabilirsiniz. Evde lmadığınız zamanlarda herhangi bir hareket algılandığında siren çalar, ışıklar açılır, size veya kmşularınıza sms gönderir. Dkunmatik ekranında evdeki tüm cihazların durumunu görebilir, hangi dada hareket algılandı, hangi panjur açık veya cihazlar çalışıyr bilgisini görebilir, dkunarak katılmasını sağlayabilirsiniz. Sistem, evde lmadığınız zamanlarda evde birileri varmışçasına geceleri belirli saatlerde dalardaki ışıkları açıp kapayarak evin dlu lduğu izlenimini verir. Merkez: Yukarı Dudullu Mah. Şehit Burak Kurtuluş Cad. Sıtkı Skak, Burcum Apt. N:6 D: Şerifali Ümraniye - İSTANBUL Bursa Şb.: Yeni Yalva Ylu, Buttim İş Merkezi, E Blk, Kat 4, N:1344 BURSA Tel: Fax:

2 Acil durumlar için başucunuzdaki elektrik lambasının düğmesini sms gönderen bir cep telefnu şeklinde çalıştırabilir veya evdeki tüm lambaları açıp kapayan bir sisteme dönüştürebilirsiniz. Gaz kaçağı veya su basması durumlarında sistem, tmatik larak devreye girerek vanaları kapatır. Bu sayede klasik güvenlik sistemlerinin yapamadığı önleyici tedbirleri de almanıza yardımcı lur. Dört kanal müzik yayın sistemi ile evin tüm dalarından müzik yayını yapabilirsiniz. Sistemimiz periydik yapılan işleri tmatize ederek, belirli saatlerde perde ve panjurları tmatik larak kapatıp açabilir. Veya el kumandanız ile tek tek veya tümünü tek bir tuşa basarak açıp kapayabilirsiniz. Dkunmatik ekranda gün, hafta, ay veya yıllara göre saat luşturarak size uyarı mesajları veya tmatik aksiynlar alabilme özelliği ile yaşamınıza klaylıklar sunar. Klaylıkla tanımlayacağınız atmsfer özelliği ile her bir danın veya evin tamamının ısıtma ve sğutmasını mevsimsel durumlara göre arzu ettiğiniz ölçülerde ayarlayabilir, duvardaki ekranlı termstat ile manuel larak da değişiklikleri klayca yapabilirsiniz. Bahçe ve çevre aydınlatmasını tmatik larak çalıştırır. Örneğin yaz aylarında akşam 8 de bahçe aydınlatmalarının tamamını açar, gece 12 den snra sadece çevre aydınlatmasını açıp diğerlerini kapatır. Periydik larak yapılması gereken bahçe sulamasını mevsim, ay, hafta, hatta gün bazında ayarlayarak tmatik larak yapmanızı sağlar. Kısacası, yapabildiklerimiz hayal gücünüzle sınırlıdır. Merkez: Yukarı Dudullu Mah. Şehit Burak Kurtuluş Cad. Sıtkı Skak, Burcum Apt. N:6 D: Şerifali Ümraniye - İSTANBUL Bursa Şb.: Yeni Yalva Ylu, Buttim İş Merkezi, E Blk, Kat 4, N:1344 BURSA Tel: Fax:

3 Merkez: Yukarı Dudullu Mah. Şehit Burak Kurtuluş Cad. Sıtkı Skak, Burcum Apt. N:6 D: Şerifali Ümraniye - İSTANBUL Bursa Şb.: Yeni Yalva Ylu, Buttim İş Merkezi, E Blk, Kat 4, N:1344 BURSA Tel: Fax:

4 Akıllı Ev Sistemlerinde Kullanılan Teknljiler Ev tmasynunda her geçen gün yeni bir teknlji devreye girmekte ve bu teknljilere ilişkin beklentilerin artışı gözlenmektedir. Akıllı yaşam alanları, insanların hayal gücü ile sınırlı lup, maliyetleri de binli dlar lardan başlayıp yüz bin dlarlara kadar varmaktadır. Halen dünyada 25 yıllık bir teknlji lan elektrik telleri üzerinden haberleşme ( X10, pwer line) ve Hardwired (Kabllu) larak iki farklı teknlji yaygın larak kullanılmaktadır. Elektrik şebekesi üzerinden haberleşen sistem genel larak şebeke srunu lmayan 110 Vlt şehir şebekesine ait ülkelerde yaygınlaşmıştır. Ev Otmasynunda neden Digi Platfrm Dmintell ürünleri tercih edilmeli? Akıllı ev teknljilerinde yaygın larak Hardwired (Kabllu) larak adlandırılan bir sistemdir. Bu sistemde kntrl edilecek lan tüm elektrnik cihazlar merkezi kutu ile kabl üzerinden haberleşirler. Kendisine ait haberleşme yapısı lması nedeniyle de sinyal karmaşası veya interferance luşmaması nedeniyle de hatalı kmutların çalışması engellenir. Mevcut teknljiler içinde hata tleransı sıfır bir sistem larak bilinir. Dmintell teknljisi, uzak dğu üretimi lmayıp Belçika menşeylidir. Avrupa da yüksek standart üretim kriterleri gözününde tutularak geliştirilmekte ve üretilmektedir. Sürekli yeni ürünler geliştirmekte ve destek sunmaktadır. 20 Ayrı dil seçeneği ile klay kullanım Tüm cihazlarla uyumluluk. Mevcut elektrik kablsu üzerinden haberleşen sistemlerde yaşanması muhtemel hiçbir riski içermemektedir. Kntrl ve kumanda edilen tüm sistemin ayrı sigrta bağlantısı lması nedeniylede yüksek güvenlik sunmaktadır. Merkez: Yukarı Dudullu Mah. Şehit Burak Kurtuluş Cad. Sıtkı Skak, Burcum Apt. N:6 D: Şerifali Ümraniye - İSTANBUL Bursa Şb.: Yeni Yalva Ylu, Buttim İş Merkezi, E Blk, Kat 4, N:1344 BURSA Tel: Fax:

5 Elektrik Şebekesi Üzerinden Haberleşen Kablsuz (!) Sistemlerdeki Prblemler? X-10 elektrik hatları üzerinden sinyalleşme yapan bir iletişim prtklü lup, alıcı ve vericileri kullanarak lambaları, elektrik anahtarlarını ve diğer tüm elektrikli ev aletlerini mevcut elektrik hatları üzerinden kntrl etmeye yarar. Mevcut elektrik hatlarını kullanması nedeniyle de herhangi bir kabl çekme ve kurulum maliyeti içermez gibi görünse de elektrik ile çalışan tüm cihazlar elektriği (kablsuz elektrik iletişiminin lmamasından) yine de klasik anlamdaki kabllmaya ihtiyaç duyarlar. Bu sistemde sadece haberleşeme için data kablsu ihtiyacı duymamaktadır. Tplam sahip lma maliyeti göz önüne alındığında 20-30metre data kablsunun ihmal edilebilir bir maliyet içermektedir. Yalnız, Türkiye de elektrik şebekelerinde luşan sinyal kirliliği, vltaj değişimleri, elektrikli aletlerin yaydığı elektrmanyetik yayılımlar bu sistemin çalışmasında ciddi srunlar luşturma ihtimali bulunmaktadır. Ev içinde kullandığımız herhangi bir fırın, televizyn, çay/kahve makinesi, ütü, müzik seti,... gibi elektrnik cihazların sistemde lumsuz etkiler verebilir. Kullanılan filtrelerin ne tür yeni cihazların takılacağını bilemeyeceği için bir üst kmşunun kullandığı elektrikli cihazlar dahi bu sistemi etkileyebilir. Kablsuz X10 sistemlerinde yaşanan bazı prblemler : Güç Hattında X-10 sinyallerinin erişim sahası yerel şartlara (binanızdaki tesisat durumuna) çk bağlıdır. Nrmal şartlarda sinyallerin erişim sahası 80 metre civarındadır. Bu da büyük ölçekli binalarda iletişim srunu anlamına gelmektedir. Güç hattına bağlı bazı cihazlar ve ışıkların X-10 sinyallerini zayıflatması mümkündür. Evinizdeki belli bir cihaz veya bazı cihazlar sinyalleri zayıflatıyr labilir ki bu da X-10 sinyallerini önemli derecede etkiler. Sinyal saha prblemi yaşadığınızda, en mantıklı yl güç hattındaki cihazları prizlerinden sökerek sistem çalışmasını gözlemek ve sinyal zayıflamasına sebebiyet veren aygıtı tespit etmektir. Merkez: Yukarı Dudullu Mah. Şehit Burak Kurtuluş Cad. Sıtkı Skak, Burcum Apt. N:6 D: Şerifali Ümraniye - İSTANBUL Bursa Şb.: Yeni Yalva Ylu, Buttim İş Merkezi, E Blk, Kat 4, N:1344 BURSA Tel: Fax:

6 Sinyal zayıflamasına sebebiyet verdiği tespit edilmiş cihazlar: PC Mnitörler Çk güçlü güç kaynağına sahip bilgisayarlar Eski televizynlar Ftkpi cihazlar Flresan lambalar Gaz deşarjlı lambalar (Enerji Tasarruflu lambalar) Bazı (eski) cihazlar güç hatlarına bağlandıklarında sinyalleri bzabilirler. Bebek telefnlarının KONUŞ mdunda sürekli transmisyn yayması durumunda X-10 sinyalleri etkilenebilir. Şebeke elektrik tesisatı evinizin ön kapısında sn bulmaz. Evinizin dışında lduğu halde ldukça yakınınızda aynı hatta X-10 sinyallerini etkileyebilecek pek çk şey (örneğin bir ağır iş makinası) bulunabilir. Merkez: Yukarı Dudullu Mah. Şehit Burak Kurtuluş Cad. Sıtkı Skak, Burcum Apt. N:6 D: Şerifali Ümraniye - İSTANBUL Bursa Şb.: Yeni Yalva Ylu, Buttim İş Merkezi, E Blk, Kat 4, N:1344 BURSA Tel: Fax:

VRS4 İklimlendirme Sistemleri Kataloğu

VRS4 İklimlendirme Sistemleri Kataloğu Arçelik; ürünlerinin renk, görünüm ve özelliklerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Olabilecek baskı ve yazım hataları bağlayıcı değildir. VRS4 İklimlendirme Sistemleri Katalğu İçindekiler 2 VRS4

Detaylı

Ziebers AKILLI EV SISTEMLERI

Ziebers AKILLI EV SISTEMLERI AKILLI EV SISTEMLERI Akıllı Ev Sistemleri ne Hoşgeldiniz Akıllı Ev Sistemleri ile eviniz hiç olmadığı kadar konforlu olacak. Evinizdeki bütün cihazları tek merkezden kontrol etme imkanı sunan Akıllı Ev

Detaylı

MODERN, LÜX, YENİLKÇİ PROJELER İÇİN SETCOMBT

MODERN, LÜX, YENİLKÇİ PROJELER İÇİN SETCOMBT MODERN, LÜX, YENİLKÇİ PROJELER İÇİN SETCOMBT REZİDANS PROJELERİ - İŞ YERLERİ - OFİSLER - MAĞAZALAR - HASTANELER İÇİN OTOMASYON ÇÖZÜMLERİ - ENERJİ TASARRUF PROJE VE OTOMASYONLARI - AKILLI BİNA TEKNOLOJİLERİ

Detaylı

SANALLAŞTIRMA VDI ve PROVİSİONİNG TEKNİKLERİ. Türk Hava Kurumu Üniversitesi, Bilişim Teknolojileri Bölümü, ANKARA

SANALLAŞTIRMA VDI ve PROVİSİONİNG TEKNİKLERİ. Türk Hava Kurumu Üniversitesi, Bilişim Teknolojileri Bölümü, ANKARA SANALLAŞTIRMA VDI ve PROVİSİONİNG TEKNİKLERİ Türk Hava Kurumu Üniversitesi, Bilişim Teknljileri Bölümü, ANKARA melihtunek@gmail.cm Nevzat Melih TÜNEK Öğrenci Numarası: 1403650009 Özet 21. yüzyılda gelişen

Detaylı

Votec ve iştirakleri; KOSGEB, TIGEM ve Tübitak tarafından desteklenmektedir. Çeşitli şehirlerdeki Teknokent lerde Ar-Ge ofislerine sahiptir.

Votec ve iştirakleri; KOSGEB, TIGEM ve Tübitak tarafından desteklenmektedir. Çeşitli şehirlerdeki Teknokent lerde Ar-Ge ofislerine sahiptir. Akıllı ev nedir nasıl uygulanır? Akıllı ev son yıllarda daha modern, konforlu ve belirli durumlara tepki veren evler için kullanılan bir terimdir. Zaman ve enerji yönetimi yaparak, %30 a varan oranda tasarruf

Detaylı

Yeni Sprinter. Minibüs.

Yeni Sprinter. Minibüs. Yeni Sprinter. Minibüs. Mercedes-Benz mühendislerinden Türk şförlerine Mercedes-Benz mühendisleri Yeni Sprinter i yaratırken sizden ilham aldı. Dış tasarımı daha güçlü bir görünüm kazandı, knfru artırıldı,

Detaylı

Yaşamınızda Size Özel Alan Yaratır

Yaşamınızda Size Özel Alan Yaratır Yaşamınızda Size Özel Alan Yaratır Mükemmel Yaşam Alanı Yönetim Sistemi Karmaşık gereksinimler basit çözümler ister Her bina kendi akıllı çözümünü ister ve her müşterinin de kendine özel isteği vardır.

Detaylı

E-TİCARET VE TURİZM SEKTÖRÜ

E-TİCARET VE TURİZM SEKTÖRÜ E-TİCARET VE TURİZM SEKTÖRÜ İÇİNDEKİLER 1. BAŞKAN DAN.... 3 2. ELEKTRONİK TİCARET (E- TİCARET) KAVRAMI. 4 3. E-TİCARETİN AVANTAJLARI.. 6 3.1. E-TİCARETİN FİRMALAR AÇISINDAN AVANTAJLARI 6 3.2. E-TİCARETİN

Detaylı

Basit ve akıllı En güvenli bağlantılar için

Basit ve akıllı En güvenli bağlantılar için Basit ve akıllı En güvenli bağlantılar için CONNECT 444 30 30 www.schneider-electric.com.tr P105889 Güvenilir fonksiyonlar, güvenilir radyo bağlantıları CONNECT 2 Güvenilir radyo bağlantılarıyla güvenilir

Detaylı

ARAÇ KONUM VE DURUM BİLGİLERİNİN BİLGİSAYARDA ON LINE TAKİBİ: ARAÇ TAKİP SİSTEMİ (ATS) ÇÖZÜMLERİ

ARAÇ KONUM VE DURUM BİLGİLERİNİN BİLGİSAYARDA ON LINE TAKİBİ: ARAÇ TAKİP SİSTEMİ (ATS) ÇÖZÜMLERİ ARAÇ KONUM VE DURUM BİLGİLERİNİN BİLGİSAYARDA ON LINE TAKİBİ: ARAÇ TAKİP SİSTEMİ (ATS) ÇÖZÜMLERİ Sezgen Mehmet, Demirtaşlı Murat (ULUSAL CAD A.S.) GĠRĠġ Özet Araç Takip Sistemi (ATS) sayesinde günümüzde

Detaylı

İÇİNDEKİLER. Dış Üniteler 8. ç Üniteler 26. Aksesuarlar 52. VRS Mini Ace VRS MultiAce

İÇİNDEKİLER. Dış Üniteler 8. ç Üniteler 26. Aksesuarlar 52. VRS Mini Ace VRS MultiAce İÇİNDEKİLER Dış Üniteler 8 14 18 VRS Mini Ace VRS MultiAce ç Üniteler 26 37 38 40 44 48 49 50 Duvar Tipi ART COOL Kaset Tipi Kanallı Gizli Tavan Tipi Yer-Tavan Tipi Tavan Tipi Yer Tipi Aksesuarlar 52 54

Detaylı

ALTERNATİF ENERJİ SİSTEMLERİ

ALTERNATİF ENERJİ SİSTEMLERİ ALTERNATİF ENERJİ SİSTEMLERİ ENERJİ ÇÖZÜMLERİNDE GOLD ENERGY GOLD ENERGY, üretmiş olduğu alternatif enerji çözümleriyle, kullanıcılara daima maksimum konfor ve yüksek verimli seçenekler sunan, bunları

Detaylı

Yayınlanma Tarihi : 26.08.2013. Revizyon Numarası : 1.0.1

Yayınlanma Tarihi : 26.08.2013. Revizyon Numarası : 1.0.1 Yayınlanma Tarihi : 26.08.2013 Revizyn Numarası : 1.0.1 İÇİNDEKİLER YÖNETİCİ ÖZETİ... 4 GİRİŞ... 6 I. E-FATURA UYGULAMASI NEDİR?... 6 A. YARARLARI NELERDİR?... 7 B. E-FATURA UYGULAMASI HANGİ ŞİRKETLER

Detaylı

Doğuş Otomotiv* Etik Kod

Doğuş Otomotiv* Etik Kod Dğuş Otmtiv* Etik Kd Ekim 2012 v1.0 İşimizi yaparken en dğru kararları vermek Dürüst yaklaşım, şeffaf iş ilişkisi *Dğuş Otmtiv Servis ve Ticaret A. Ş. ile Dğuş Ot Pazarlama ve Ticaret A.Ş. nin Kurumsal

Detaylı

Akıllı konforun tadını çıkarın

Akıllı konforun tadını çıkarın Akıllı konforun tadını çıkarın Bina kontrol sistemleri P135658 Üst düzey gereksinimlerinizi karşılayan bir standart var mı? Evinizin her ayrıntısını en yüksek standartlara göre tasarlamak istemeniz doğaldır.

Detaylı

Yazılım kılavuzu. GoPal Navigatör Versiyon 4

Yazılım kılavuzu. GoPal Navigatör Versiyon 4 Yazılım kılavuzu GPal Navigatör Versiyn 4 GPal Navigatör Versiyn 4 Đçerik 1. BÖLÜM - GĐRĐŞ... 1 Önsöz...1 CD/DVD'nin içindekiler...1 Sistem gereksinimleri...3 Bu kılavuzdaki kurallar...3 Tavsiyeler ve

Detaylı

Ses Temelli Katma Değerli Servisler

Ses Temelli Katma Değerli Servisler Sayın Selen Çimen, Tarih: 19.10.2010 Sayın Canan Erşen Sayı : 10-074 Bilgi Teknljileri ve İletişim Kurumu Yeşilırmak Sk. N:16 06430 Demirtepe/Ankara İlgi : Numaralandırma Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına

Detaylı

YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULU ÖĞRENCİ EL KİTABI 2015-2016

YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULU ÖĞRENCİ EL KİTABI 2015-2016 YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULU ÖĞRENCİ EL KİTABI 2015-2016 1 İçindekiler Önsöz 3 1. Ben neredeyim? 4 2. Yabancı Diller Yüksekkulu nasıl bir kurum? 4 3. Yabancı Diller Yüksekkulu nasıl bir rganizasyna sahip?

Detaylı

Engellilik ve Beceri Rehberi:

Engellilik ve Beceri Rehberi: ...eğitim gören engelli gençlere destek Engellilik ve Beceri Rehberi: Fiziksel Engeller 75%ini finanse eden İçindekiler Fiziksel Engeller... 5 Neden engelim hakkında daha fazla bilgi sahibi lmalıyım?...

Detaylı

"Alarm Paneli Devrede" Easy Series Güvenlik Paneli Güvenliği kolaylaştırır şimdi wlsn özelliğine sahip* * kablosuz Yerel Güvenlik Ağı

Alarm Paneli Devrede Easy Series Güvenlik Paneli Güvenliği kolaylaştırır şimdi wlsn özelliğine sahip* * kablosuz Yerel Güvenlik Ağı "Alarm Paneli Devrede" Easy Series Güvenlik Paneli Güvenliği kolaylaştırır şimdi wlsn özelliğine sahip* * kablosuz Yerel Güvenlik Ağı 2 Önce güvenlik Doğal olarak, ev veya küçük iş yeriniz için mümkün

Detaylı

http://alikoker.name.tr

http://alikoker.name.tr I. BİLGİSAYARLAR A. BİLGİSAYAR NEDİR? Bilgisayar, kullanıcıdan aldığı verilerle aritmetik ve mantıksal işlemleri yapabilen ve yaptığı işlemlerin snucunu saklayabilen, sakladığı bilgilere istenildiğinde

Detaylı

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) ELEKTRİK ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) ELEKTRİK ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) ELEKTRİK ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ ELEKTRİKLİ EV ALETLERİNİN UZAKTAN KONTROLÜ ANKARA 2007 Milli Eğitim Bakanlığı

Detaylı

Evinizi ve İş yerinizi hırsızlardan nasıl koruyorsunuz?

Evinizi ve İş yerinizi hırsızlardan nasıl koruyorsunuz? Evinizi ve İş yerinizi hırsızlardan nasıl koruyorsunuz? Hırsızlar öncelikle, girişi kolay yerleri ve mali değeri çok, ama taşıması kolay olan şeyleri tercih ediyorlar. Yaptıkları işin üstlendikleri riske

Detaylı

Telemobil Bilgi İletişim Hizmetleri GM310 GSM/GPRS Modem Türkçe Eğitim ve Kurulum Kılavuzu

Telemobil Bilgi İletişim Hizmetleri GM310 GSM/GPRS Modem Türkçe Eğitim ve Kurulum Kılavuzu Telembil Bilgi iletişim Hizmetleri GM310 GSM/GPRS Mdem Sayfa 1 / 17 Telembil Bilgi İletişim Hizmetleri GM310 GSM/GPRS Mdem Türkçe Eğitim ve Kurulum Kılavuzu Üretici Firma Bilgileri: Telembil Bilgi İletişim

Detaylı

Engellilik ve Beceri Rehberi:

Engellilik ve Beceri Rehberi: ...eğitim gören engelli gençlere destek Engellilik ve Beceri Rehberi: Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bzukluğu (DEHB) 75%ini finanse eden İçindekiler Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bzukluğu... 4 Neden

Detaylı

Akıllı konforu yaşayın

Akıllı konforu yaşayın KNX Akıllı konforu yaşayın Bina kontrol sistemleri P135658 En üst düzey gereksinimler için bir standart var mı? Evinizin her ayrıntısını en yüksek standartlara göre tasarlamayı istemeniz doğaldır. Buna

Detaylı

Kaza geçirenlerin kurtarılması ve tedavisini, Çalışanların Misafirlerin kurtarılmasını, Mala ve malzemeye gelecek hasarın azaltılmasını,

Kaza geçirenlerin kurtarılması ve tedavisini, Çalışanların Misafirlerin kurtarılmasını, Mala ve malzemeye gelecek hasarın azaltılmasını, Rev. N : AMAÇ: Tesislerde luşabilecek her türlü lağanüstü durumlarda persnelin yaralanıp zarar görmesini, üretimin kısmen veya tamamen durmasını, çevrenin lumsuz yönde etkilenmesini önlemek için yapılması

Detaylı

Türkçe Ulusal Derlemi Sözcük Sıklıkları (ilk 1000)

Türkçe Ulusal Derlemi Sözcük Sıklıkları (ilk 1000) Türkçe Ulusal Derlemi Sözcük Sıklıkları (ilk 1000) 14.08.2014 SIRA SIKLIK SÖZCÜK TÜR AÇIKLAMA 1 1209785 bir DT Belirleyici 2 1004455 ve CJ Bağlaç 3 625335 bu PN Adıl 4 361061 da AV Belirteç 5 352249 de

Detaylı

Veri Toplama nın ABC si

Veri Toplama nın ABC si Veri Tplama - Enstrümantasyn Teknik Nt TN-TR-401 Veri Tplama nın ABC si Anahtar Kelimeler: Veri Tplama Sistemi, Sensör, Algılayıcı, Analg Dijital Çevirici, SNR, Sinyal Gürültü Oranı, Çözünürlük, Eş Zamanlı

Detaylı

Bosch klimalar ile sıcakları dışarıda bırakın.

Bosch klimalar ile sıcakları dışarıda bırakın. Bosch klimalar ile sıcakları dışarıda bırakın. Bosch Klimalar 2013 www.bosch-home.com/tr BoschHomeTurkiye Sadece bugünkü değil gelecekteki yaşamımızı da iyileştiren teknolojiler. Bosch un sürdürülebilir,

Detaylı