Macera hayatınızın her anında. Hem iş hem de özel hayatınızda. Yeni Ford Ranger ile dünyayı dize getireceksiniz.

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Macera hayatınızın her anında. Hem iş hem de özel hayatınızda. Yeni Ford Ranger ile dünyayı dize getireceksiniz."

Transkript

1 YENİ FORD RANGER

2 2 3 Macera hayatınızın her anında. Hem iş hem de özel hayatınızda. Yeni Ford Ranger ile dünyayı dize getireceksiniz. Yeni Ford Ranger ile arazide maceradan maceraya koşacaksınız. Ve kazanan, her zaman siz olacaksınız. Araziden şehire indiğinizde az önceki yırtıcılıktan uzak; sakin, sessiz ve konforlu kullanım özellikleri ile öne çıkan bir Ranger ile karşılaşacaksınız. İşiniz gereği Yeni Ford Ranger a ağır yükler yüklemek durumunda kalırsanız, aracınızın hiç zorlanmadığını, aynı çekiş gücü ile ilerlemeye devam ettiğini göreceksiniz. Çünkü Yeni Ford Ranger, her koşulda en iyi olacak şekilde tasarlandı.

3 4 Doğru araç işinizi çocuk oyuncağı haline getirebilir. Uzak bir yere gideceksiniz ve aceleniz var. O zaman yüksek güce, torka ve çok iyi çekişe ihtiyacınız var demektir. İşte karşınızda Yeni Ford Ranger ın yeni dört tekerlekten çekiş sistemi. 5 İşim gereği uzak yerlere gidiyorum, beni oraya götürmesi için de pick-up ıma güveniyorum. Yeni dört tekerlekten çekiş sistemi Elektronik Denge Programı (ESP) Yeni motor ailesi Yeni Ford Ranger ın son teknolojiler kullanılarak geliştirilen dört tekerlekten çekiş sisteminin sağladığı yol tutuşu, kapsamlı bir ESP (Elektronik Denge Programı) sistemiyle en üst düzeye çıkarılıyor. Ayrıca sistemin bir parçası olan TCS (Çekiş Kontrol Sistemi), sürücü tarafından seçilebilen üç ayarı sayesinde tüm yol koşullarında mükemmel sürüş yeteneklerine sahip. Örneğin; karda kullanırken. ESP, frenleme ve motor torkunu azaltma özellikleri ile gevşek ya da kaygan yüzeylerde dengeyi ve çekişi iyileştirmek için tasarlandı. ESP ayrıca, eğim iniş kontrolü, yokuş kalkış desteği ve römork savrulma önleme sistemi ile birlikte çalışarak maksimum güvenlik sağlar. Dünyayı dize getirmek için güçlü ve yeni motorlara ihtiyacınız olacak. Yeni Ford Ranger da bu anlamda ihtiyacınızı fazlasıyla karşılayacak. İleri teknolojiye sahip güçlü yeni 2.2 ve 3.2 litre Global Duratorq TDCi motorlar ihtiyacınız olduğunda gerçek çekiş gücü için gereken bütün tork ve gücü size sağlayacak.

4 6 İşinizi tamamladıktan sonra da istediklerinizi yapar. Yeni Ford Ranger ın yüksek teknoloji ile donatıldığını anlamak için tasarımına bakmanız yeterli. 7 Pick-up ımı motorumu bile götürmeyeceğim yerlere götürüyorum. Sınıfının Lideri Sudan Geçme Kapasitesi Eğim İniş Kontrolü Yokuş Kalkış Desteği Yeni Ford Ranger 800 mm ye kadar derinlikte sudan geçebilecek şekilde tasarlandı. Yani derin su birikintileri Ford Ranger için sadece bir süs havuzu. Hem ileri hem de geri viteste çalışan Eğim İniş Kontrolü, dik eğim inişlerinde fren ya da gaz pedalına basmanıza gerek kalmadan tepeden aşağıya iniş hızınızı sabit tutuyor. Yokuş Kalkış Desteği yokuşta kalkış sırasında ayağınızı fren pedalından çekip gaz pedalına koyduğunuzda aracınızın geri kaymasını önleyecek şekilde tasarlandı. Hem ileri hem de geri viteste çalışan bu sistem size büyük kolaylık sağlayacak.

5 8 Siz işinizi en iyi şekilde yapın diye, biz işimizi en iyi şekilde yaptık. Yeni Ford Ranger ın her bir parçası daha fazla dayanıklılık, sağlamlık ve kalıcı kalite düşünülerek yaratıldı. 9 Ben her zaman en iyisini yaparım, bu nedenle pick-up ımdan da en iyisini isterim. diyenlere... 6 ileri otomatik şanzıman Yeni Ford Ranger da sunulan 6 ileri otomatik şanzımanın yumuşak geçişleri ile vites değişikliğini hissetmezsiniz. Aynı zamanda manuel olarak vites değiştirmeye de olanak tanıyan bu yeni şanzıman, tasarımının her yönünde yer alan geliştirilmiş kaliteyi yansıtıyor kez kapatıldı Aşırı koşullarda test edildi Tüm kapıları, motor kaputu ve bagaj kapağı kez açılıp kapatılarak test edilen Yeni Ford Ranger ın geçtiği testler gösteriyor ki onunla mükemmel bir dayanıklılığa sahip olacaksınız. Aşırı soğukta ve çöl sıcaklarında tam yük ile test edilen Yeni Ford Ranger aşırı koşullar altında bile ne kadar dayanıklı olduğunu kanıtladı.

6 10 Yeni Ford Ranger dan inmek istemeyeceksiniz. Yeni Ford Ranger, sürücü ve yolcular için maksimum konforlu bir sürüş deneyimi sağlamak üzere tasarlandı Akıllı Koruma Sistemi (IPS) Yeni Ford Ranger ın çelik güvenlik kafesinin altında, aracı çepeçevre saran çoklu hava yastığı sistemi, üç noktadan bağlantılı emniyet kemerlerinin gergi sistemleri, katlanan direksiyon kolonu ve pedallar yer alıyor. Hepsi de saliseler içinde devreye girecek şekilde tasarlandı. 10 Ford Ranger IPS şunları içeriyor: 1. Sürücü ve ön yolcu hava yastıkları* 2. Sürücü ve ön yolcu yan hava yastıkları 3. Ön ve arka koltuk koltuk sıraları için yan perde hava yastıkları 4. Sürücü diz hava yastığı 5. Ön emniyet kemerlerinde ön gergi sistemleri, yük sınırlandırıcı makaralar ve yükseklik ayarı 6. Katlanır direksiyon kolonu ve pedallar (Sürücünün bacaklarını ve ayaklarını en iyi şekilde korumak için) 7. Bilgisayar ile geliştirilmiş, sağlam gövde yapısı, ultra sert güvenlik kafesi, katlanma bölgeleri 8. Sürücü ve ön yolcu emniyet kemeri uyarısı 9. Kaymayı önleyen koltuk yapısı 10 ABS fren sistemi, elektronik fren gücü dağıtımı (EBD), Acil Fren Desteği (EBA) ve Adaptif Yük Kontrolü (LAC) de ESP ile birlikte yer alıyor. Bir pick-up ta kendinizi maksimum konfor ve güvende hissetmek çok güzel. Geniş diz ve omuz mesafesi Sürücü ve dört yetişkin yolcunun rahatça oturabilecekleri, sınıfının en iyi arka koltuk diz mesafesine sahip olan Yeni Ford Ranger ın kabininin iş ve aile dostu olduğunu kanıtlıyor. Yan perde hava yastıkları Kafa hizasında açılarak ve sürücü ile yolcuları yan camların neden olduğu yaralanmalardan korumaya yardım edecek şekilde tasarlandılar. Sürücü diz hava yastığı Direksiyon kolonuyla temastan kaynaklanan yaralanmaları önlemeye yardım etmek için tasarlandı. Katlanır direksiyon kolonu ve pedallar Sürücüdeki olası yaralanmaları azaltmaya yardım etmek için önden çarpışmada katlanacak şekilde tasarlandı. ABS fren sistemi Sert frenlemede tekerleklerin kilitlenmesini önleyecek şekilde tasarlandı. Ayrıca ABS fren sistemi, acil durumda direksiyon kontrolünü korumaya yardım ediyor.

7 12 Virajlı ve dar yollarda. Aracınıza bağlı römorkun savrulma ihtimaline karşı geliştirilmiş olan Römork Savrulma Kontrol Sistemi, Yeni Ford Ranger da güvenliğinizi sağlayan birçok unsurdan sadece biri. 13 Elektronik Denge Programı (ESP) Size her yoşul koşulunda üstün yol tutuş sağlayan ESP, aracın dengesini ve kontrolünü iyileştirmek için tasarlanan aşağıdaki ek özellikleri içeriyor: - Çekiş Kontrol Sistemi (TCS) Seçilebilir üç kontrol ayarıyla zor koşullarda yola tutunmayı sağlamak için tasarlandı. - Yokuş Kalkış Desteği Araç hareket etmeye başlayıncaya kadar frenleri devrede tutarak yokuşta kalkarken geri kaymanızı önlemeye yardım edecek şekilde tasarlandı. - Eğim İniş Kontrolü Her türlü yol koşulunda gaza ya da frene basmaya gerek kalmaksızın yokuş aşağı hızınızı sabit tutmaya yardım etmek için tasarlandı. - Adaptif Yük Kontrolü (LAC) ESP sisteminin tepkilerini aracın boş, kısmen yüklü ya da tam yüklüyken olmasına göre ayarlamak üzere tasarlandı. - Acil Fren Desteği (EBA) Acil bir durumda fren yaparken, fren sistemindeki basıncı artırarak tam fren performansına olanak tanımak için frenleri hazırlayacak şekilde tasarlandı. - Acil Fren Uyarı Sistemi Acil frenleme sırasında dörtlü sinyalleri otomatik olarak yakıp söndürmek üzere tasarlandı. - Devrilme Kontrol Sistemi Potansiyel olarak tehlikeli bir sürüş durumunu algılayacak ve dengeyi düzeltmek için ESP yi devreye sokacak şekilde tasarlandı. Ranger ım o kadar güçlü ve dengeli ki sürekli olarak kendime römork çektiğimi hatırlatmam gerekiyor. - Römork Savrulma Kontrol Sistemi Sistem, römorkun savrulmaya başladığını algıladığında, yeniden kontrol sağlamaya yardım etmek için motor torkunu azaltacak ve her bir tekerleğe fren uygulayacak şekilde tasarlandı. 3500kg Üstün römork çekme yeteneği kg ye kadar maksimum römork çekme kapasitesiyle (4x4, frenli römork ile) Ford Ranger ciddi bir römork çekme gücü sunuyor. Elektronik Güç Aktarım Kumandası Yeni Ranger da 4x2 ve 4x4 çekişi arasında bir seçim yapmak istediğinizde aracınızı durdurmanıza gerek kalmaz. Hareket halindeyken sadece bir düğmeye dokunarak 4x2 den 4x4 e geçebilirsiniz.

8 14 İletişim: Her başarılı ilişkinin en önemli öğesi. İşinizde önde olmak istiyorsanız her zaman ulaşılabilir olmanız ve temasta kalmanız gerekir. İşte bu nedenle Yeni Ford Ranger da en gelişmiş iletişim teknolojileri bulunmaktadır gün 24 saat iletişimde olmam gerekiyor. Tabii ki aracımla da... Not: Bluetooth kelime markası ve logolorı Bluetooth SIG. Inc. e aittir ve bunlar Ford Motor Company Limited ve bağlantılı şirketleri tarafından izin alınarak kullanılmaktadır. Diğer ticari markalar ve ticari isimler sahiplerine aittir. Bluetooth ve Türkçe Sesli Kontrol Sistemi Bluetooth a sahip cep telefonunuzda bulunan müziği, aracınızın müzik sisteminden dinlemenize ve mobil cihazınızı kontrol etmenize olanak tanıyor. Telefon rehberine ve son aramalarınıza da erişebilirsiniz (Wildtrak da standart). USB girişi Dahili USB bağlantısı, USB belleğinizi ya da USB bağlantılı dijital müzik çalarınızı Yeni Ford Ranger ın müzik sistemi üzerinden dinlemenize olanak tanıyor (Wildtrak da standart). Türkçe Sesli Kontrol Sistemi Bu teknoloji Bluetooth uyumlu cep telefonu, müzik ve klima sistemlerini sesinizle kontrol etmenize olanak tanıyor (Wildtrak da standart).

9 XL Ford Ranger XL, her türde iş için yüksek teknoloji kullanarak yoluna çıkan en büyük zorlukları bile aşacak şekilde tasarlandı. 17 *Not: Ford aracında çalışır durumda ön yolcu hava yastığı bulunduğunda çocuk koltuğu kesinlikle ön koltuğa yerleştirilmemelidir. Çocuklar için en güvenli yer ikinci koltuk sırasında uygun bir şekilde kemerleri bağlanmış olarak oturmalarıdır. Yüksek güvenlik seviyesi XL standart özellikleri: - Siyah renkli, elektrikli ve ısıtmalı yan aynalar - 16 inç çelik jantlar - Yük alanı içinde bağlantı noktaları - Ford Kolay Yakıt Sistemi - Arka sis farı - Klima - 6 ileri manuel şanzıman - Elektronik güç aktarım kumandası (sadece 4x4 modellerde) - Elektrikli ön ve arka camlar - Tek dokunuşla açılıp kapanabilen sürücü camı - Hıza duyarlı ön cam silecekleri - 4 hoparlörlü radyo / CD / MP3 çalar - Sürücü ve ön yolcu ön hava yastıkları* - Immobilizer, motor kilidi - ABS + EBD (Elektronik fren gücü dağılımı) - Uzaktan kumandalı merkezi kilit Yakıt kapasitesi 6 ileri manuel şanzıman Manuel klima Büyük yakıt deposu ve düşük yakıt tüketimi sayesinde bir depo yakıt ile katedeceğiniz mesafe artar. İyileştirilen yakıt ekonomisi ve tam doluyken bile, kalkışta çabuk hızlanma sağlar. Her türlü hava koşulunda aracın içini ayarladığınız ısıya getirir.

10 XLT Ford Ranger XLT, XL nin güçlü temellerinin üzerine ek konfor ve kolaylık özelliklerini ekliyor. 19 XL modeline ek olarak: - 16 inç alaşım jantlar - Ön sis farları - Krom ön ızgara - Krom yan aynalar - Krom kapı kolları - Krom yan basamaklar - Krom spor barlar - Karartılmış arka camlar - Hız Kontrol Sistemi - Deri kaplı direksiyon simidi ve vites topuzu - Direksiyondan kumandalı, 4 hoparlörlü radyo / CD / MP3 çalar - 4 yöne ayarlanabilen, bel destekli sürücü koltuğu Hız Kontrol Sistemi Elektrikli ve ısıtmalı krom yan aynalar Çok fonksiyonlu bilgi ekranı (Standart) (Standart) (Standart)

11 Wildtrak Ford Ranger Wildtrak, cesur tasarım ve ileri teknolojinin bir araya geldiği bir araç. 21 XLT modeline ek olarak: - 18 inç alaşım jantlar - Parlak siyah ön ızgara - Elektrikli katlanır, sinyal lambalı parlak siyah yan aynalar - Gövde rengi tampon ve sportif parlak siyah kaplama - Çelik basamaklı arka tampon - Parlak siyah kapı ve bagaj kapağı kolları - Alüminyum tavan rayları - Aerodinamik spor barlar - SYNC - Yan hava yastıkları - Perde hava yastıkları - Sürücü diz hava yastığı - Çift bölgeli iklim kontrollü otomatik klima - Yağmur sensörü - Otomatik yanan ön farlar - Otomatik kararan iç dikiz aynası - Isıtmalı ön cam - Deri kaplı koltuklar ve ısıtmalı ön koltuklar - Direksiyondan kumandalı, 6 hoparlörlü radyo / CD / MP3 çalar - Bluetooth ve Türkçe Sesli Kontrol Sistemi - Arka park sensörü - LED iç ortam aydınlatması - Wildtrak dikişli deri kaplı direksiyon simidi - Wildtrak koltuk döşemesi Çift Bölgeli İklim Kontrollü Otomatik Klima (Standart) 18 inç alaşım jantlar 8 yöne elektrikli ayarlanabilen (Standart) bel destekli sürücü koltuğu (Standart) LED iç ortam aydınlatması (Standart) Ön koltuk kafalıklarında Wildtrak logosu (Standart) Entegre katlanabilir ve kilitlenebilir yük kasası örtüsü (Yalnızca kasa örtüsü kilitlenebilmektedir, arka kasa kapağı kilitlenmemektedir). (Standart)

12 Teknik Özellikler 22 4x2 4x4 23 XL XLT XLT A/T XL XLT XLT A/T WILDTRAK A/T Motor Tipi 2.2L Duratorq TDCi 2.2L Duratorq TDCi 2.2L Duratorq TDCi Motor Tipi 2.2L Duratorq TDCi 2.2L Duratorq TDCi 2.2L Duratorq TDCi 3.2L Duratorq TDCi Motor Hacmi (cc) Motor Hacmi (cc) Silindir Adedi Silindir Adedi Motor gücü (PS/dd) 150 / / / 3700 Motor gücü (PS/dd) 150 / / / / 3000 Maksimum Tork (NM/dd) 375 / / / Maksimum Tork (NM/dd) 375 / / / / Vites Kutusu 6 ileri manuel 6 ileri manuel 6 ileri otomatik Vites Kutusu 6 ileri manuel 6 ileri manuel 6 ileri otomatik 6 ileri otomatik SÜSPANSİYON XL XLT XLT A/T Ön Burulma çubuğu ile bağımsız çift salıncak, teleskopik çift etkili amortisörler ve denge çubuğu Arka Yaprak yaylar, çift etkili amortisörler Ön Arka XL XLT XLT A/T WILDTRAK A/T Burulma çubuğu ile bağımsız çift salıncak, teleskopik çift etkili amortisörler ve denge çubuğu Yaprak yaylar, çift etkili amortisörler YAKIT TÜKETİMİ (L/100km) XL XLT XLT A/T Şehir içi 9,2 9,2 11,9 Şehir dışı 7,0 7,0 8,0 Ortalama 7,8 7,8 9,4 YAKIT TÜKETİMİ (L/100km) XL XLT XLT A/T WILDTRAK A/T Şehir içi 9,2 9,2 11,9 12,4 Şehir dışı 7,0 7,0 8,0 8,6 Ortalama 7,8 7,8 9,4 10 YAKIT KAPASİTESİ (L) XL XLT XLT A/T Deklare edilen yakıt tüketim ve CO 2 emisyonu değerleri Avrupa Birliğinin (EC) 715/2007 direktifinin güncel seviyesine göre ölçümlenmiştir. Yakıt tüketim ve CO 2 emisyon değerleri münferit bir araç için değil, bir araç tipi için belirtilmiştir. Uygulanan standart test prosedürü farklı araç tipleri ve farklı imalatçılar arasında karşılaştırma yapmaya olanak vermektedir. Bir aracın gerçek yakıt tüketimi ve CO 2 emisyonu değerlerinin belirlenmesinde, aracın test değerleri ve yakıt verimliliğinin yanı sıra araç kullanma alışkanlığı gibi diğer teknik olmayan faktörler de önemli rol oynar. CO 2, küresel ısınmaya neden olan en önemli sera gazıdır. DIŞ (mm) XL XLT XLT A/T Uzunluk Genişlik Yükseklik(yüksüz) Yükleme yüksekliği (yüksüz) İz genişliği (ön) İz genişliği (arka) Aks mesafesi Yük alanı taban uzunluğu Yük alanı iç genişliği Yük alanı iç genişliği (davlumbazlar arası) Yük alanı iç derinliği YAKIT KAPASİTESİ (L) XL XLT XLT A/T WILDTRAK A/T Deklare edilen yakıt tüketim ve CO 2 emisyonu değerleri Avrupa Birliğinin (EC) 715/2007 direktifinin güncel seviyesine göre ölçümlenmiştir. Yakıt tüketim ve CO 2 emisyon değerleri münferit bir araç için değil, bir araç tipi için belirtilmiştir. Uygulanan standart test prosedürü farklı araç tipleri ve farklı imalatçılar arasında karşılaştırma yapmaya olanak vermektedir. Bir aracın gerçek yakıt tüketimi ve CO 2 emisyonu değerlerinin belirlenmesinde, aracın test değerleri ve yakıt verimliliğinin yanı sıra araç kullanma alışkanlığı gibi diğer teknik olmayan faktörler de önemli rol oynar. CO 2, küresel ısınmaya neden olan en önemli sera gazıdır. DIŞ (mm) XL XLT A/T XLT A/T WILDTRAK A/T Uzunluk Genişlik Yükseklik(yüksüz) Yükleme yüksekliği (yüksüz) İz genişliği (ön) İz genişliği (arka) Aks mesafesi Yük alanı taban uzunluğu Yük alanı iç genişliği Yük alanı iç genişliği (davlumbazlar arası) Yük alanı iç derinliği ARAZİ KABİLİYETİ Sudan geçme yüksekliği (mm) Yerden yükseklik (mm) Yaklaşma açısı (derece) Uzaklaşma açısı (derece) Rampa açısı (derece) Dönüş çapı (m) MANEVRA KABİLİYETİ Sudan geçme yüksekliği (mm) Yerden yükseklik (mm) Yaklaşma açısı (derece) Uzaklaşma açısı (derece) Rampa açısı (derece) Dönüş çapı (m) 12,7 12,7 12,7 12,7 İÇ - ÖN (mm) XL XLT XLT A/T Baş mesafesi Maksimum bacak mesafesi Omuz mesafesi İÇ - ÖN (mm) XL XLT XLT A/T WILDTRAK A/T Baş mesafesi Maksimum bacak mesafesi Omuz mesafesi İÇ - ARKA (mm) XL XLT XLT A/T Baş mesafesi Maksimum bacak mesafesi Omuz mesafesi İÇ - ARKA (mm) XL XLT XLT A/T WILDTRAK A/T Baş mesafesi Maksimum bacak mesafesi Omuz mesafesi AĞIRLIK (kg) XL XLT XLT A/T Azami yüklü ağırlık Boş ağırlık Taşıma kapasitesi Frensiz römork ağırlığı Frenli römork ağırlığı AĞIRLIK (kg) XL XLT XLT A/T WILDTRAK A/T Azami yüklü ağırlık Boş ağırlık Taşıma kapasitesi Frensiz römork ağırlığı Frenli römork ağırlığı

13 Donanım Renk ve döşeme seçenekleri 24 Dış Özellikler XL XLT Wildtrak Siyah renkli ön tampon, ön ızgara, kapı ve bagaj kapağı kolu S - - Gövde rengi ön tampon - S S Krom ön ızgara, kapı ve bagaj kapağı kolu - S - Parlak siyah ön ızgara, kapı ve bagaj kapağı kolu - - S Krom yan basamaklar - S S Spor barlar - S (krom) S (siyah) Tavan rayları - - S Karartılmış arka camlar - S S Siyah renkli, elektrikli, ısıtmalı yan aynalar S - - Krom kaplama elektrikli, ısıtmalı yan aynalar - S - Parlak siyah, elektrikli, ısıtmalı, entegre sinyalli, elektrikli katlanan yan aynalar - - S 16 çelik jantlar S alaşım jantlar - S - 18 alaşım jantlar - - S Halojen ön farlar S S S Ön sis farları - S S Arka sis farları S S S Entegre katlanabilir ve kilitlenebilir yük kasa örtüsü - - S Bagaj alanında yük bağlama kancaları S S S İç Özellikler XL XLT Wildtrak Manuel klima S S (4x2) - Çift bölgeli dijital klima - S (4x4) S Deri koltuklar - - S Isıtmalı ön koltuklar - - S Hıza duyarlı cam silecekleri S S - Yağmur sensörü - - S Otomatik yanan ön farlar - - S Kendiliğinden kararan iç dikiz aynası - - S Hız kontrol sistemi - S S Deri kaplı direksiyon simidi ve vites topuzu - S S Isıtmalı ön cam - - S Tek dokunuşla açılıp kapanan, sıkışmayı engelleyen elektrikli sürücü camı S S S Elektrikli ön ve arka camlar S S S Radyo/CD/MP3 çalar (4 hoparlör) S - - SYNC - - S Direksiyondan kumandalı radyo/cd/mp3 çalar (4 hoparlör) - S - Direksiyondan kumandalı radyo/cd/mp3 çalar (6 hoparlör) - - S AUX girişi S S S USB/portatif müzikçalar girişi - - S Bluetooth ve Türkçe Sesli Kontrol Sistemi - - S Soğutuculu orta konsol - S (4x4) S Krom iç kapı kolları - S S 4 yöne ayarlanabilen bel destekli sürücü koltuğu S S - 8 yöne elektrikli ayarlanabilen bel destekli sürücü koltuğu - - S Arka park sensörü - - S Dış sıcaklık göstergesi - S S Güvenlik ve Emniyet XL XLT Wildtrak ABS + EBD S S S ESP S S S Standart diferansiyel* S S S Uzaktan kumandalı merkezi kilit S S S Sürücü ve yolcu ön hava yastığı S S S Devre dışı bırakılabilen ön yolcu havayastığı - - S Yan hava yastıkları - - S Perde hava yastıkları - - S Sürücü diz hava yastığı - - S Yokuş kalkış desteği - - S Eğim iniş kontrolü - - S Adaptif yük kontrolü - - S Devrilme kontrol sistemi - - S Römork savrulma kontrol sistemi - - S Elektronik güç aktarım kumandası (ESOF) (sadece 4x4 araçlarda) S S S Opak gövde renkleri 1 Colorado Kırmızı* 2 Buz Beyazı Ford Ranger ınızın rengini ve döşemelerini seçin Metalik gövde renkleri 3 Ege Mavi* 4 Aytozu Gri 5 Duman Gri* 6 Performans Mavi* 7 Siyah 8 Fırtına Gri 9 Bakır Kırmızı* 10 Wildtrak Turuncusu** *Wildtrak modelinde sunulmamaktadır **Sadece Wildtrak modelinde sunulmaktadır 25 *Elektronik Diferansiyel Kilidi bulunmamaktadır ve sonradan ilave edilememektedir. **Wildtrak araçlarda SYNC özelliği, XL ve XLT araçlarda ESP özelliği 2015 model yılından itibaren standart olmuştur. XL Desenli siyah kumaş XLT Siyah kumaş Wildtrak Siyah deri

14 26 27

15 28 29 Ford yetkili servisleri tüm hizmetleriyle sizi bekliyor... Bir Ford sahibi olduğunuzda, sadece bir otomobil sahibi olmakla kalmazsınız. Aynı zamanda, gelişmiş satış sonrası hizmetleriyle dünyanın sayılı otomotiv firmalarından birinin de desteğini alırsınız. Ford yetkili servisleri, aracınızın her türlü servis ve bakım gereksiniminde, yedek parça ihtiyaçlarınızda ve Ford uzmanlığından yararlanmak istediğinizde, gidebileceğiniz en doğru yerdir. İşte Ford yetkili servislerinde yararlanabileceğiniz ürün ve hizmetler... Ford Garanti Ford yetkili servislerinde bakım, onarım, boya-kaporta işlemleri yaptırarak, Ford aksesuar ve orijinal yedek parçaları satın alarak siz de 3 yıl boyunca Ford Garanti nin sunduğu güvenceye sahip olacaksınız. Tüm değişim ve onarımların en yüksek kalite standartlarında yapılacağından emin olabilirsiniz. Ayrıca eğer Ford aracınızı satmaya karar verirseniz, garantiniz de transfer edilecek ve yeni kullanıcı da bu güvenceden yararlanabilecek. Ford Gövde Paslanmazlık Garantisi Ford Gövde Paslanmazlık Garantisi ile Ford unuzu korozyona karşı koruyun. Yapmanız gereken, düzenli olarak aracınızı herhangi bir yetkili servisimizde kontrol ettirmek. Ford Boya Garantisi Üstün teknoloji ile özel üretilen ve boyanan araç gövdelerimiz, imalattan kaynaklanan boya hatalarına karşı garantilidir. Yapmanız gereken, düzenli olarak aracınızı herhangi bir yetkili servisimizde kontrol ettirmek. Ford Güvence Ford Güvence bir ek garanti programıdır. Ford Güvence satın alarak; mekanik ve/veya elektrikelektronik arızalar sonucu oluşacak yedek parça değişimi, tamiri ve ilgili işçiliklerden doğan maliyetlere karşı aracınızı ve bütçenizi güvence altına alabilirsiniz. Ford Güvence ve kapsamı ile ilgili daha detaylı bilgiyi tüm Ford yetkili satıcılarından temin edebilirsiniz. Ford Yakıt Güvence Sistemi Ford Yakıt Güvence Sistemi, kalitesiz yakıt kullanımından doğan sorunları önlemeyi ve güvenilir yakıt kullanımını yaygınlaştırmayı hedefleyen bir programdır. Bu program sayesinde, sürekli Opet yakıt kullanmanıza rağmen aracınızda oluşacak yakıt kaynaklı bir arıza, yakıt kontrol sonucunuz ne olursa olsun herhangi bir ücret ödemeden giderilir. Ford Yakıt Güvence Sistemi nden aracın garanti süresi boyunca yararlanabilirsiniz. Ford Euro Servis Ford Euro Servis hizmeti yeni araç satın aldığınızda sunulan ve ilk 3 yıl boyunca, 7 gün 24 saat araç çekici, yerinde ufak çaplı onarım, seyahat sırasında alternatif ulaşım ya da konaklama gibi olanaklardan yararlanabileceğiniz bir yol kenarı yardım hizmetidir. Ford Euro Servis Kazalı Araç Çekici Programı Aracınız garanti kapsamında olsun ya da olmasın, kaskonuz olsun-olmasın kaza anında 444 FORD u ( ) arayarak, aracınızın en yakın Ford yetkili servise ücretsiz çekilmesini sağlayabilirsiniz. 8 Ford Karoservis Ford Karoservis, güncel boya teknolojisine sahip boya-kaporta servisleri ve ekipmanları ile aracınızı kaza öncesi durumuna getirecek onarım hizmetlerini sağlıyor. Ford Karoservis te aracınızı eğitimli ve deneyimli Ford uzmanlarının ellerine gönül rahatlığıyla bırakabilirsiniz. Kısa zamanda en iyi onarım hizmetini alacaksınız. Üstelik 3 yıl garantiyle! Ford İnteraktif Servis - 8 Adımda Kontrol İnteraktif servis, Ford yetkili servisiyle güçlü bir iletişim kurarak zaman kaybınızı en aza indiren, beklediğiniz hizmeti güvenle almanızı sağlayan bir servis sistemidir. Ford yetkili servisimizden randevu alarak interaktif servisimizde 8 adımda kontrol işlemiyle ile hem zaman kazanırsınız hem de aracınızla ilgili yapılması gerekenler hakkında detaylı ve güvenilir bilgi alırsınız. Hiçbir sürprizle karşılaşmamak için, belirlenecek bakım ve onarım programına göre, önceden fatura bilgilerinizi alabilir, araç teslim zamanını önceden öğrenebilirsiniz. Bundan sonrasında ise size tüm kontrolleri yapılmış, yenilenmiş aracınızın keyfini sürmek kalıyor. Ford Orijinal Yedek Parçaları Ford yetkili servislerinde yapılan tüm bakım ve onarımlarda, orijinal Ford değişim parçaları kullanılır. Bu parçaların tamamı Ford kalite ve güvenlik standartlarına uygundur. Böylece hem aracınıza tam olarak uyum sağlar hem de aracınızın performansına destek olurlar. F Kasko Sadece Ford markalı araçlar için oluşturulmuş, sizi ve Ford unuzu güvence altına alan, tüm parça değişimlerinde Ford güvenlik standartlarına uygun kaliteli parçaların kullanılmasını sağlayan ve daha birçok detayla donatılmış kapsamlı bir kasko sigortasıdır. Aracınız madem ki Ford marka, kaskonuz da Ford a özel F Kasko olsun. Böylece siz de Ford yetkili servislerinde uzman onarım rahatlığını ve kaliteyi yaşayın. Aracınız ilk günkü değerini korusun, canınız güvende olsun Ford Aksesuarları Aracınız için özel olarak tasarlanmış, yüksek kalite ve emniyet standartlarında üretilmiş pek çok Ford aksesuarı vardır. İçlerinden sizin ihtiyacınıza ve zevkinize uyanları mutlaka bulacaksınız. Ford Servislerinde Aracınıza Uygun Lastikler Ford marka aracınızın, sunduğumuz kalite ve güvenlik standartlarını karşılayan yüksek performanslı lastiklere sahip olması için alanında lider lastik üreticileri ile birlikte çalışıyoruz. Yol ile olan temasınız yalnızca aracınızın lastikleri ile sağlanır. Bu nedenle aracınızda doğru lastiklerin kullanılması son derece önemlidir. Aracınıza uygun yaz ve kış lastik çeşitlerini Ford yetkili servislerimizden uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz. Ford İkinci El de Garanti Sizi ikinci el araç almanın tüm zorlukları ve risklerinden kurtarıyor, ikinci el parkımızdaki araçları; ekspertizi yapılmış, geçmişini sorgulayabileceğiniz, Ford Finans ın kampanyalı ve çok cazip faiz oranları ile sizlere sunuyoruz. Satın alacağınız tarihten itibaren 1 yıl/ km (hangisi önce dolarsa) boyunca geçerli olan 8 yaş ya da km ye kadar olan ve gerekli şartları sağlayan ikinci el araçlarda sunulan Ford İkinci El güvencesi farkını fark etmek için sizleri Ford İkinci El yetkili satıcılarına bekliyoruz. Ford Direkt Hattı 365 gün 24 saat kesintisiz olarak hizmetinizde olan Ford Direkt Hattı ndan, çok çeşitli konularda hizmet alabilirsiniz. Kampanyalar ve satış portföyünde bulunan ürünler hakkında merak ettiklerinizi öğrenebilir, ürünlerle ilgili tanıtım broşürü isteyebilirsiniz. Sadece Ford sahiplerine özel olan bu hattan, her türlü istek ve öneriniz, direkt olarak Ford Otosan a ulaştırılır. Ford un güleryüzlü müşteri temsilcileri size her türlü konuda yardımcı olacaktır.

16 30 31 Ford Finans: Sizi hayalinizdeki Ford a ulaştıran ödeme sistemi. Ford Finans yepyeni bir Ford sahibi olurken ya da eski aracınızı yenilerken, ihtiyacınız olan en avantajlı kredi seçeneklerini sunan Ford müşterilerine özel taşıt kredisi sistemidir. Ford Finans Taşıt Kredisi almak için, kimliğiniz ve gelir belgenizle, size en yakın Ford yetkili satıcısına başvurmanız yeterlidir. Siz değerli Ford müşterisinin, araç alırken size özel finansman yöntemi sunmak için oluşturulan Ford Finans ile kredinizi avantajlı faiz oranları ve vade seçeneklerinden yararlanarak, bütçenizi zorlamadan geri ödeyebilirsiniz. Tüm taleplerinizi karşılamak üzere oluşturulan çeşitli geri ödeme yöntemlerinden dilediğinizi seçerek kullanabilir, Ford Finans kredinizi bütçenize göre ödeyebilirsiniz. Böylece size en uygun geri ödeme planına sahip olursunuz. Dilerseniz de aldığınız taşıt kredisinin geri ödemesini vadesinden önce ödeyebilirsiniz. Üstelik taşıt kredinizi öderken size sunulan Otomatik Ödeme kolaylığı sayesinde, geri ödemelerinizi bankaya gitmeden, gecikmeden ve kolayca yapabilirsiniz. Ford Finans ödeme sistemiyle ilgili tüm sorularınız için Ford yetkili satıcılarıyla iletişime geçebilir ya da hemen ü arayıp 7 yi tuşlayarak Ford Direkt hattına ulaşabilirsiniz.

17 Ağustos 2015 / x.000 Bilgi İçin FordDirekt Hattı Bayi Kaşesi F O R D Bu broşür Ford orijinal aksesuarları ve Ford araçları için onaylanmış aksesuar üreticilerinin kendi markalarıyla sundukları ürünleri içermektedir. Onaylı firmalar tarafından sunulan aksesuarlar üreticinin garanti şartlarına tabidir. Ağustos 2015 te basılmış olan bu broşür, basım tarihinde geçerli olan teknik özellikler ve standart ya da opsiyonel olarak sunulan donanımlar hakkında bilgi verir. Ford Otomotiv Sanayi A.Ş., araçların model, teknik özellik, standart ya da opsiyonel olarak sunulan donanım ve renklerinde haber vermeksizin değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Broşürde yer alan renklerin ton ve parlaklıkları baskı tekniği nedeniyle gerçek renklere göre değişiklik gösterebilir. Bu nedenlerle broşürde bulunan donanım, teknik özellik, açıklama ve görseller ile satışa sunulan araçlar arasında farklılıklar bulunabilir. Bu broşür, içinde belirtilen özelliklere ilişkin bir taahhüt teşkil etmez. Satın almak istediğiniz aracın özellikleri hakkında güncel ve doğru bilgiye ulaşmak için yetkili satıcılarımıza başvurmanızı rica ederiz.

YENİ FORD TRANSIT COURIER

YENİ FORD TRANSIT COURIER YENİ FORD TRANSIT COURIER İleri görüşlü. İlham verici. Dikkat çekici. Her otomobil onun imzasını taşıyor. 2 3 Günlük İş Hayatında Daha Fazla Verimlilik Tanıştıralım: Karşınızda Yeni Ford Transit Courier!

Detaylı

YENİ FORD TRANSIT KAMYONET

YENİ FORD TRANSIT KAMYONET YENİ FORD TRANSIT KAMYONET 2 Omuzlarınızdaki Yükü Hafifletin Yeni Ford Transit Kamyonet, yüksek taşıma kapasitesini güvenilir performans ve düşük yakıt tüketimi ile birleştirerek, tüm ağır işlerin altından

Detaylı

YENİ FORD TOURNEO COURIER

YENİ FORD TOURNEO COURIER YENİ FORD TOURNEO COURIER İleri görüşlü. İlham verici. Dikkat çekici. Her otomobil onun imzasını taşıyor. Her maceranızda, yanınızda. Yeni Ford Tourneo Courier İyi zaman geçirmek kavramını tam anlamıyla

Detaylı

YENİ FORD C-MAX YENİ FORD GRAND C-MAX

YENİ FORD C-MAX YENİ FORD GRAND C-MAX Ekim 2012 / xx.000 YENİ FORD C-MAX YENİ FORD GRAND C-MAX Bilgi İçin FordDirekt Hattı Bayi Kaşesi 444 3 6 7 3 444 F O R D www.ford.com.tr Bu broşür Ford orijinal aksesuarları ve Ford araçları için onaylanmış

Detaylı

YENİ FORD FOCUS. Temmuz 2012 / 20.000. Bayi Kaşesi. Bilgi İçin Ford Direkt Hattı. www.ford.com.tr

YENİ FORD FOCUS. Temmuz 2012 / 20.000. Bayi Kaşesi. Bilgi İçin Ford Direkt Hattı. www.ford.com.tr Temmuz 2012 / 20.000 YENİ FORD FOCUS Bilgi İçin Ford Direkt Hattı Bayi Kaşesi 444 3 6 7 3 444 F O R D www.ford.com.tr Bu broşür Ford orijinal aksesuarları ve Ford araçları için onaylanmış aksesuar üreticilerinin

Detaylı

YENİ FORD TRANSIT COURIER

YENİ FORD TRANSIT COURIER YENİ FORD TRANSIT COURIER İleri görüşlü. İlham verici. Dikkat çekici. Her otomobil onun imzasını taşıyor. 2 3 Günlük İş Hayatında Daha Fazla Verimlilik Tanıştıralım: Karşınızda Yeni Ford Transit Courier!

Detaylı

Akıllıca bir fikir. Yeni Ford B-MAX sıra dışı gövde ve kapı tasarımı ile tüm dikkatleri üzerine çekiyor...

Akıllıca bir fikir. Yeni Ford B-MAX sıra dışı gövde ve kapı tasarımı ile tüm dikkatleri üzerine çekiyor... YENİ FORD B-MAX 2 Akıllıca bir fikir Yeni Ford B-MAX sıra dışı gövde ve kapı tasarımı ile tüm dikkatleri üzerine çekiyor... 3 Not: Gösterilen araç balköpüğü kahverengi gövde renginde, panoramik cam tavanlı

Detaylı

YENİ FORD TRANSIT COURIER

YENİ FORD TRANSIT COURIER YENİ FORD TRANSIT COURIER İleri görüşlü. İlham verici. Dikkat çekici. Her otomobil onun imzasını taşıyor. 2 3 Günlük İş Hayatında Daha Fazla Verimlilik Tanıştıralım: Karşınızda yeni Ford Transit Courier!

Detaylı

YENİ FORD TOURNEO COURIER

YENİ FORD TOURNEO COURIER YENİ FORD TOURNEO COURIER İleri görüşlü. İlham verici. Dikkat çekici. Her otomobil onun imzasını taşıyor. Her maceranızda, yanınızda. Yeni Ford Tourneo Courier İyi zaman geçirmek kavramını tam anlamıyla

Detaylı

İleri görüşlü. İlham verici. Dikkat çekici. Her otomobil onun imzasını taşıyor.

İleri görüşlü. İlham verici. Dikkat çekici. Her otomobil onun imzasını taşıyor. YENİ FORD FIESTA İleri görüşlü. İlham verici. Dikkat çekici. Her otomobil onun imzasını taşıyor. Dijital içeriğe ulaşmak için akıllı telefonunuza ya da tabletinize ücretsiz Fiesta Viewr uygulamasını yüklemeniz

Detaylı

İleri görüşlü. İlham verici. Dikkat çekici. Her otomobil onun imzasını taşıyor.

İleri görüşlü. İlham verici. Dikkat çekici. Her otomobil onun imzasını taşıyor. FORD FIESTA İleri görüşlü. İlham verici. Dikkat çekici. Her otomobil onun imzasını taşıyor. Dijital içeriğe ulaşmak için akıllı telefonunuza ya da tabletinize ücretsiz Fiesta Viewr uygulamasını yüklemeniz

Detaylı

YENİ FORD TOURNEO CUSTOM

YENİ FORD TOURNEO CUSTOM YENİ FORD TOURNEO CUSTOM 1 2-5 Ford kinetik tasarım 6-9 Kalite 10-11 Çevre dostu 12-13 Güvenlik 14-17 Akıllı teknolojiler 18-23 Donanım seviyeleri Araçlarımızın heyecan verici tasarımının sırrı. Cesur

Detaylı

YENİ FORD TRANSIT CUSTOM

YENİ FORD TRANSIT CUSTOM YENİ FORD TRANSIT CUSTOM 1 2-5 Ford kinetik tasarım 6-9 Kalite 10-11 Çevre dostu 12-13 Güvenlik 14-17 Akıllı teknolojiler 18-21 Gövde tipleri Araçlarımızın heyecan verici tasarımının sırrı. Cesur ve dinamik

Detaylı

Yeni Vito. Kombi, Mixto ve Panelvan.

Yeni Vito. Kombi, Mixto ve Panelvan. Yeni Vito. Kombi, Mixto ve Panelvan. Yeni Vito. Kendi işinin patronları da terfi eder. Hafif ticari araçların uzmanı Mercedes-Benz den gerçek ticaret erbapları ve işinin uzmanları için yepyeni bir araç:

Detaylı

Yeni Vito Select, çok özel hissetmeniz için ünlü olmanız gerekmiyor.

Yeni Vito Select, çok özel hissetmeniz için ünlü olmanız gerekmiyor. Yeni Vito Select. Yeni Vito Select, çok özel hissetmeniz için ünlü olmanız gerekmiyor. Her türlü yol şartına uygun bir şekilde tasarlanmış olan yeni Vito Select, çok yönlülüğü, konforu ve her zaman güvenilir

Detaylı

Yeni Toyota Yaris. Akıllı ve kışkırtıcı. Üstelik şehre çok yakışıyor. TOYOTA TOUCH & GO

Yeni Toyota Yaris. Akıllı ve kışkırtıcı. Üstelik şehre çok yakışıyor. TOYOTA TOUCH & GO Toyota Yaris Yeni Toyota Yaris. Akıllı ve kışkırtıcı. Üstelik şehre çok yakışıyor. TOYOTA TOUCH & GO 4.7 Toyota Touch & Go Navigasyon, geri dönüş kamerası ve multimedya uygulamalarının tadını çıkarın.

Detaylı

Toyota Yaris ve Yaris Hybrid

Toyota Yaris ve Yaris Hybrid Toyota Yaris ve Yaris Hybrid TOYOTA TOUCH & GO Yeni Toyota Yaris ve Yaris Hybrid. Akıllı ve kışkırtıcı, üstelik şehre çok yakışıyor. Toyota Touch & Go Navigasyon, geri görüş kamerası ve multimedya uygulamalarının

Detaylı

FORD CARGO ÇEKİCİ VE NAKLİYE SERİSİ

FORD CARGO ÇEKİCİ VE NAKLİYE SERİSİ FORD CARGO ÇEKİCİ VE NAKLİYE SERİSİ Ford Cargo işini bilir... Üstün yakıt ekonomisi ve düşük işletme maliyetleriyle kazancınızı artırmak üzere geliştirilmiş Ford Cargo çekicileri ve nakliye kamyonları

Detaylı

Her yolculuk güvenle başlar.

Her yolculuk güvenle başlar. Toyota Corolla Her yolculuk güvenle başlar. Dikkat çekici tasarım, üstün kalite ve Toyota Optimal Drive gibi yenilikçi bir teknoloji. Toyota Corolla nın sunduğu tatmin edici sürüş deneyimi için anahtar

Detaylı

YENİ NISSAN QASHQAI. ŞEHİR BENİM.

YENİ NISSAN QASHQAI. ŞEHİR BENİM. YENİ NISSAN QASHQAI YENİ NISSAN QASHQAI. ŞEHİR BENİM. Beklediğiniz an geldi. Crossover ın öncüsü Yeni Nissan Qashqai; öngörüye sahip gelişmiş teknolojisi, dinamik sürüş keyfi ve kusursuz tasarımıyla sizin

Detaylı

Auris. Farklı bir bakış açısı.

Auris. Farklı bir bakış açısı. Toyota Auris Auris. Farklı bir bakış açısı. Tasarım Toyota Auris yeni görünümüyle, daha dinamik tasarım anlayışının yansıması. Kalite Göz alıcı tasarımın incelikle işlenmiş malzemeler ve yüksek kaliteli

Detaylı

Basım tarihi: Mart 2013

Basım tarihi: Mart 2013 Fiat ın en yeni modellerini, aracınızla ilgili en son bilgileri ve motor sporlarındaki son haberleri web sitemizden görebilirsiniz. Dilerseniz tüm sorularınızı, istek ve önerilerinizi bize ulaştırabilir,

Detaylı

Verso kendinize bir aile macerası yaratın.

Verso kendinize bir aile macerası yaratın. Verso Verso kendinize bir aile macerası yaratın. Tasarım Yeni dinamik tasarımımız aile dostu fonksiyonellikle buluştu. İç mekân Dışarıdan kompakt, içi ise oldukça geniş olan Verso ayrıca çok sayıda eşya

Detaylı

Yeni Corolla. Efsane geri döndü.

Yeni Corolla. Efsane geri döndü. Corolla Yeni Corolla. Efsane geri döndü. Tasarım Modern, şık ve yalın tasarıma sahip. Güçlü Miras Üretilmeye başladığı 1966 yılından itibaren güvenirliliğin ve kalitenin simgesi. Boyutlar Sınıf lideri

Detaylı

Varlığı toplum tarafından istenen bir marka olmak...

Varlığı toplum tarafından istenen bir marka olmak... Varlığı toplum tarafından istenen bir marka olmak... Geliştirdiği teknolojiler ve geleceğe yaptığı yatırımlarla Honda, faaliyet gösterdiği her alanda bugün olduğu gibi gelecekte de toplum tarafından varlığını

Detaylı

YENİ doblò cargo. www.fiat.com.tr. Basım tarihi: Aralık 2010

YENİ doblò cargo. www.fiat.com.tr. Basım tarihi: Aralık 2010 YENİ doblò cargo Fiat ın en yeni modellerini, aracınızla ilgili en son bilgileri ve motor sporlarındaki son haberleri web sitemizden görebilirsiniz. Dilerseniz tüm sorularınızı, istek ve önerilerinizi

Detaylı

FORD CARGO 1846T ÇEKİCİ

FORD CARGO 1846T ÇEKİCİ FRD CARG 1846T ÇEKİCİ Uzun yol taşımacılığının kısa yolu Uluslararası ve yurt içi uzun yol taşımacılığında kullanılmak üzere müşteri beklentileri doğrultusunda tasarlanan 1846T çekici, Ford Cargo nun yapı

Detaylı

NISSAN X-TRAIL SENİN HAYALLERİN, SENİN YOLUN.

NISSAN X-TRAIL SENİN HAYALLERİN, SENİN YOLUN. NISSAN X-TRAIL SENİN HAYALLERİN, SENİN YOLUN. NISSAN X-TRAIL SENİN HAYALLERİN, SENİN YOLUN. Nissan X-TRAIL ile hayalindeki yolculuğa çıkmaya hazır mısın? Çünkü sen hazırsan onun yolu, senin yolun. Bugüne

Detaylı

Basım tarihi: Eylül 2013

Basım tarihi: Eylül 2013 Fiat ın en yeni modellerini, otomobilinizle ilgili en son bilgileri ve güncel haberleri web sitemizde bulabilirsiniz. Dilerseniz tüm sorularınızı, istek ve önerilerinizi bize ulaştırabilir, kısa sürede

Detaylı

MÜKEMMELİYETÇİ OLANLAR İÇİN TASARLANDI Her zaman bir klasik.

MÜKEMMELİYETÇİ OLANLAR İÇİN TASARLANDI Her zaman bir klasik. IBIZA SEAT Ibiza nın genç ruhu, performansıyla birleşti. Tasarımı, eğlenceye ortak oldu. Hep kendi çizgisinde ilerledi. Ve klasik bir model olduğunu kanıtladı. MÜKEMMEL UYUM Ibiza her zamankinden daha

Detaylı