T.C. YAŞAR ÜNİVERSİTESİ MİMARLIK FAKÜLTESİ İÇ MİMARLIK VE ÇEVRE TASARIMI BÖLÜMÜ STAJ DEFTERİ

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "T.C. YAŞAR ÜNİVERSİTESİ MİMARLIK FAKÜLTESİ İÇ MİMARLIK VE ÇEVRE TASARIMI BÖLÜMÜ STAJ DEFTERİ"

Transkript

1 T.C. YAŞAR ÜNİVERSİTESİ MİMARLIK FAKÜLTESİ İÇ MİMARLIK VE ÇEVRE TASARIMI BÖLÜMÜ STAJ DEFTERİ GÖZDE ÖZGÜR 17 HAZİRAN 2013 İZMİR

2 STAJ YAPAN ÖĞRENCİNİN ADI SOYADI :GÖZDE ÖZGÜR NUMARASI : YARIYILI :YAZ DÖNEMİ FOTOĞRAF STAJIN YAPILDIĞI ÖĞRETİM YILI : İMZASI: STAJ BİLGİLERİ STAJIN TÜRÜ: STAJ YAPILAN FİRMANIN / KURUMUN ADI: KURUMUN İLETİŞİM BİLGİLERİ: ŞANTİYE STAJI DETAŞ MİMARLIK MÜHENDİSLİK İNŞAAT Gazi Mahallesi 15 Sokak No:2 Daire:1 Gaziemir,İZMİR TEL: STAJIN BAŞLANGIÇ TARİHİ BİTİŞ TARİHİ GÜN SAYISI: 20 STAJ YERİNDEKİ GÖREVİN İÇERİĞİ VE KAPSAMI:Yapılan projeyi şantiye ortamında uygulamalı olarak görerek yetkili mühendis ve mimarlar eşliğinde kapsamlı bir gözlem ve araştırma yapmak. STAJ YERİ YETKİLİSİ İMZASI

3 Tanışma ve İlk gün Sayfa No:1 Tarih: Gaziemir Evka-7 yolu üzerinde ve Yeni İzmir Fuar Alanı ulaşım aksı üzerinde bulunan KONUKPARK EVLERİ nin projesini inşaat mühendisi Deniz Doğan la inceledikten sonra şantiye alanı gezildi.yapılan çalışmalarla ilgili bilgi edinildi.5 bloktan oluşan projede kapalı otopark(80 araç),açık-kapalı yüzme havuzları ve fitness merkezi bulunmaktadır.3+1 ve 4+1 dairelerden oluşan projede dış cephelerin ısı yalıtımlı,silikonlu dış cephe boyası ve kompozit panel kaplama(giydirme cephe)dan oluşması planlanmıştır.

4 3+1 daireler; Sayfa No:2 Tarih:

5 4+1 daireler; Sayfa No:3 Tarih:

6 Sayfa No:4 Tarih: Kaba inşaatı tamamlanmış 3+1 daireler gezilerek elektrik ve tesisat boruları incelendi.mutfaktaki tesisat boruları dikkatle incelendi ve kullanılacak doğal gaz petek boruları özenle kontrol edildi.kaba sıvanın olduğu binalar incelenerek yapım aşamasında fotoğraflandı.

7 Sayfa No:5 Tarih: Kaba sıvası bitmiş olan binaların ince sıvalarına ve alçılarına başlandı.daireleri gezerek yapım aşamasında ustanın yanında olundu ve fotoğraflandı.işin incelikleri ve yapım yöntemleri öğrenildi.4-5 kat alçı yapıldıktan sonra zımparalanıp boya işlemi için hazır hale getirildiler.binadaki bütün dairelerde tüm gün aynı işlemler devam etti.

8 Sayfa No:6 Tarih: Alçıları tamamlanmış örnek dairelerin genel ve ebeveyn banyolarının seramiklerinin döşenmesine başlandı.daha önceden VİTRA dan seramiklerin siparişi verilmiş.döşenmeye başlayan desenli seramiklerin yapımında hata olduğu için ustaya söktürülüp baştan yapılması istenildi.yapıştırıcısı tam kurumadığı için seramikler kurumadan söktürülebildi.döşenmesi tamamlanan seramiklerin köşe kısımlarına köşebentler takıldı.seramikler genleşmeden çatlamasın diye konulan T çubuklar çıkarıldı.

9 Sayfa No:7 Tarih:

10 Sayfa No:8 Tarih: Ebeveyn banyosunun tamamlanan seramikleri kontrol edildi ve banyoyu olduğundan daha küçük gösterdiği için onlardan vazgeçildi.yeni seramiklerin siparişi ÇANAKKALE den verildi ve diğer örnek dairelerin banyolarında uygulanmaya başlandı.genel banyonun 2 duvarı düz beyaz şeklinde kaplanıp 1 duvar beyaz desenli seramik olması kararlaştırıldı. Seramiklerin fazla gelen parçaları kesme aleti yardımıyla kesildi ve duvara uygun yerleştirildi.alçı yardımıyla yapıştırıldıktan sonra tokmakla daha sağlam hale getirildi.

11 Sayfa No:9 Tarih:

12 Sayfa No:10 Tarih: Ebeveyn banyosunun klozetinin olduğu duvarın çıkıntısını kapatıp,daha düzgün bir yüzey elde etmek için duvara gaz beton örülmeye başlandı.fazla gelen parçalar seramikte olduğu gibi kesici yardımıyla kesilip uygun bir şekilde duvara alçı yardımıyla yapıştırıldı.bu işlem tamamlandıktan sonra ebeveyn banyosunun seramiklerine başlandı.

13 Sayfa No:11 Tarih:

14 Sayfa No:12 Tarih: Genel banyonun desenli seramiklerinin yapımına başlandı.seramiklerin arasına 1 mm lik derz artısı konulup,böylece sonrasında araya derz dolgusu çekiliyor.seramiklerin arasına sürülecek olan derz sıvı,hamur gibi olduğu için seramik aralarını kolayca dolduruyor.derzlerin beyaz olmasına karar verildi.böylece seramikler bir bütün olarak görülebilcek.daha sonra seramiklerin arasına hem daha güzel hem de belirginliğini artırmak için metal parlak bordürler kullanıldı.klozetin olduğu duvarın seramiklerinin ölçüsü alınıp,gider borularına uygun sekilde kesildi.diğer duvarlardaki düz beyaz seramiklere uygulandığı gibi desenli seramiklerin arasına da derz artısı yerleştirildi.tokmak yardımıyla da seramikler duvara daha sağlam birşekilde sabitlendi.

15 Sayfa No:13 Tarih:

16 Sayfa No:14 Tarih:

17 Sayfa No:15 Tarih: Duvarları gaz betonuyla örülen ebeveyn banyosunun seramiklerinin döşenmesine başlandı.lavabonun geliceği duvara desenli seramikler döşendi.genel banyo da kullanılan metal bordürler lavabonun geliceği duvara da uygulandı.bu işlemler bittikten sonra ebeveyn ve genel banyonun zeminine şap döküldü.kuruduktan sonra da zemin için seçilen seramikler döşenmeye başlıcak.seramikler kuruduktan sonra derz artıları çıkarılıp derz dolguları yapıldı.sürülen derz dolgularının fazlası sünger yardımıyla temizlenip iyice aralara dolduruldu.

18 Sayfa No:16 Tarih:

19 Sayfa No:17 Tarih:

20 Sayfa No:18 Tarih: Güne en üst kattaki dairelerin tavanlarına çekilen alçıları inceleyerek başlandı.daha sonra zımparayla geçilip pürüzsüz bir yüzey elde edilicek.tavanlardan sonra duvarlarında son alçıları çekilip,onlarda zımparalanıcak.tavanların alçıları incelenip herhangi bir pürüz,sorun var mı kontrol edildi.şap kuruduktan sonra üzerine ilaçlı bir karışım döküldü.böylece çatlaması önlendi.sonrasında üzerine seçilen karolar döşenmeye başlayacak.örnek 2 dairenin banyolarına 2 farklı seramik döşendi.tercih edilen seramiğe gore diğer bütün dairelere uygulanacak.

21 Sayfa No:19 Tarih:

22 Sayfa No:20 Tarih: Örnek dairenin salonunun asma tavan yapımına başlandı.profilleri elektrikli matkapla duvara sabitlediler.elektrik ve tesisat kablolarını kapatacak şekilde asma tavan profilleri uygulandı.bitmiş halinin 51,5 cm olucağına karar verildi.profillerin önü galvanizle kapatıldı.u profilleri kullanıldı.gizli aydınlatma yapılıcağı için ek 6 cm daha kıvrımlı olarak içe girilip bu kısımlarına da gizli led aydınlatmalar yerleştirilecek.

23 Sayfa No:21 Tarih:

24 Sayfa No:22 Tarih: Diğer dairelerde devam eden asma tavanlar incelendi.kablolar profilin önündeki galvaniz tabakasına delik açılarak çıkarıldı.daha sonrasında kabloların döşenmesinde sorun çıkmaması için bu işlem gerçekleştirildi.asma tavanın altıda tabakayla kapanarak bütün tesisat boruları içeride kaldı.tabakanın fazlası testere yardımıyla kesilip düzgün bir yüzey elde edildi.elektrikli matkap yardımıyla tabakalar profillere sabitlendi.bu işler tüm gün uygulanarak devam etti.

25 Sayfa No:23 Tarih: Örnek dairenin koridor kısmındaki asma tavanın çizimine bakılarak tavan ölçüleri alındı.doğalgaz ve eletktrik borularını kapatmak için duvar kenarlarının kapatılması gerektiği konuşuldu.koridorun tavanına örnek bir asma tavan yapılmasına karar verildi.yapıldıktan sonra üzerindeki ince detaylarına karar verilicek.çünkü doğal gaz boruları henüz geçmediği için tam karar verilemedi.

26 Sayfa No:24 Tarih: Mutfaktaki asma tavanın yapımına projedeki gibi yapılmaya başlandı.yapım aşamasında yetkili mimar Deniz Hanım ve inşaat mühendisi Deniz Bey le birlikte incelenip mutfak dolap kapaklarına gore uygun olup olmadığı konuşuldu.son duruma göre gün içerisinde asma tavanda değişiklik yapılmasına karar verildi.

27 Sayfa No:25 Tarih: Örnek dairenin koridorunun asma tavanı kararlaştırıldığı gibi yapıldı.gizli led ışıklandırma yapılacak ve güvenlikten dolayı doğal gaz borularının dışarıda kalmasına karar verildi.mutfaktaki asma tavanda istenilen değişiklik yapıldı ve son hali kontrol edildi..

28 Sayfa No:26 Tarih:

29 Sayfa No:27 Tarih: Yatak odasının asma tavanında hata olduğu gözlendi.bu nedenle sökülüp tekrardan yapılacak.bütün dairelerin odalarının asma tavan olmasına karar verildi.bu doğrultuda tek tek daireler gezilip,asma tavanlar kontrol edildi.hatalar varsa belirtilip,gerekli değişikliği sağlandı.

30 Sayfa No:28 Tarih: Örnek dairelerdeki genel eve ebeveyn banyoları kontrol edildi.banyolar gelicek olan vitrifiye elemanlar için hazır hale getirildi. Dairelerdeki asma tavanların son kontrolleri yapıldı ve profillerin ek yerlerini kapatmak için alçı çekilmeye başlandı.daha sonra zımparayla pürüzsüz bir yüzey elde edildikten sonra boya işlemine başlanmasına karar verildi.

31 Sayfa No:29 Tarih: Şantiyenin yanında bulunan satış ofisine gelen yüksek mimar Alper Bey le dış cephe kaplamaları için görüşüldü.yapılan çizimler üzerinden dış cephenin uygulaması konuşuldu.dış cephenin kaplaması için iskele kurulmaya başlandı.

32 Sayfa No:30 Tarih: Diğer bloklarda da asma tavan uygulamarına başlandı.yapılan çalışmalar aşamalarıyla incelendi ve kontrol edilip fotoğraflandı.bütün gün süren bu işlemler sonucunda tüm bloklardaki asma tavan işlemleri tamamlanmaya başlandı.

33 Sayfa No:31 Tarih: Dış cephenin iskeleleri kurulmaya devam ediyor.planlanan programa uyabilmek ve dış cephe kaplamalarına biran önce başlayabilmek için iskele kurulumu hızlandırıldı.

34 Sayfa No:32 Tarih: Stajın son gününde yapılan bütün banyo seramikleri,asma tavanlar incelendi.dış cephenin iskeleleri devam ettiği için dış cephe kaplamalarına henüz başlanmadı.çok az bir iş kalmasından dolayı son eksik listesi çıkarıldı ve böylece şantiye stajım tamamlandı.

35

T.C. YAŞAR ÜNİVERSİTESİ MİMARLIK FAKÜLTESİ İÇ MİMARLIK VE ÇEVRE TASARIMI BÖLÜMÜ STAJ RAPORU 10080003175 SILA BAKIRCI İZMİR

T.C. YAŞAR ÜNİVERSİTESİ MİMARLIK FAKÜLTESİ İÇ MİMARLIK VE ÇEVRE TASARIMI BÖLÜMÜ STAJ RAPORU 10080003175 SILA BAKIRCI İZMİR T.C. YAŞAR ÜNİVERSİTESİ MİMARLIK FAKÜLTESİ İÇ MİMARLIK VE ÇEVRE TASARIMI BÖLÜMÜ STAJ RAPORU 10080003175 SILA BAKIRCI İZMİR STAJ YAPAN ÖĞRENCİNİN ADI SOYADI : SILA BAKIRCI NUMARASI : 10080003175 YARIYILI

Detaylı

alçı levha Uygulama Kitapçığı LAFARGE DALSAN

alçı levha Uygulama Kitapçığı LAFARGE DALSAN alçı levha Uygulama Kitapçığı LAFARGE DALSAN GİRİŞ Bu kitapçık, mimar, mühendis ve diğer teknik kişiler ile yüklenici, iş sahipleri ve son kulanıcılara alçı levha Bölme Duvar, Giydirme Duvar ve Asma Tavan

Detaylı

ULUSAL MESLEK STANDARDI SERAMİK KARO KAPLAMACISI SEVİYE 3 REFERANS KODU / 11UMS0177-3 RESMİ GAZETE TARİH-SAYI/

ULUSAL MESLEK STANDARDI SERAMİK KARO KAPLAMACISI SEVİYE 3 REFERANS KODU / 11UMS0177-3 RESMİ GAZETE TARİH-SAYI/ ULUSAL MESLEK STANDARDI SERAMİK KARO KAPLAMACISI SEVİYE 3 REFERANS KODU / 11UMS0177-3 RESMİ GAZETE TARİH-SAYI/ Mesleki Yeterlilik Kurumu, 2011 Sayfa 1 Meslek: SERAMİK KARO KAPLAMACISI Seviye: 3 I Referans

Detaylı

FORMFLOOR. Tarih: 20.09.2005 Rev.: 00 MONTAJ 1 / 10

FORMFLOOR. Tarih: 20.09.2005 Rev.: 00 MONTAJ 1 / 10 MONTAJ 1 / 10 YÜKSELTİLMİŞ DÖŞEME MONTAJI MONTAJ ÖNCESİ YAPILMASI GEREKENLER Yükseltilmiş döşeme uygulamasının yapılacağı mekan altta belirtilen şartlarda olmalıdır; a. Uygulama yapılacak mekanlarda diğer

Detaylı

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI İNŞAAT TEKNOLOJİSİ KARO KAPLAMA VE YÜZEY İŞLEMLERİ

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI İNŞAAT TEKNOLOJİSİ KARO KAPLAMA VE YÜZEY İŞLEMLERİ T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI İNŞAAT TEKNOLOJİSİ KARO KAPLAMA VE YÜZEY İŞLEMLERİ Ankara, 2010 Millî Eğitim Bakanlığı tarafından geliştirilen modüller; Talim ve Terbiye Kurulunun 05.09.2008 tarih ve 186 sayılı

Detaylı

Nicolas de Magnienville - Genel Müdür Yardımcısı

Nicolas de Magnienville - Genel Müdür Yardımcısı Başyazı Nicolas de Magnienville - Genel Müdür Yardımcısı Bilgiyi Yönetmek Köklü şirket olmak bir dizi sorumluluğu da beraberinde getiriyor. Bir asrı aşan geçmişi ile Lafarge ve 80 inci yılını kutlamaya

Detaylı

Kuru Duvar Sistemleri Dış Cephe Sistem Kitabı

Kuru Duvar Sistemleri Dış Cephe Sistem Kitabı Kuru Duvar Sistemleri Dış Cephe Sistem Kitabı www.boardex.com.tr, Dalsan Alçı A.Ş. nin tescilli markasıdır. Kuru Duvar Sistemleri CEKETLEME Tek İskeletli Çift İskeletli Omega Ceket Omega CeketMAX Performans

Detaylı

EĞİTİM YAPILARI GÜÇLENDİRME VE ONARIM İNŞAATI SÖZLEŞME PAKETİ (WB3-GÜÇL-ONAR-75)

EĞİTİM YAPILARI GÜÇLENDİRME VE ONARIM İNŞAATI SÖZLEŞME PAKETİ (WB3-GÜÇL-ONAR-75) Türkiye Cumhuriyeti İstanbul İl Özel İdaresi İstanbul Proje Koordinasyon Birimi (İPKB) İstanbul Sismik Riskin Azaltılması ve Acil Durum Hazırlık Projesi (İSMEP) Kredi No: 4784-TU EĞİTİM YAPILARI GÜÇLENDİRME

Detaylı

Duvar, Zemin, Prefabrik ve Çeşitli Kullanım Alanları İçin Teknik Bilgi, Detay Ve Montaj Kılavuzu

Duvar, Zemin, Prefabrik ve Çeşitli Kullanım Alanları İçin Teknik Bilgi, Detay Ve Montaj Kılavuzu Duvar, Zemin, Prefabrik ve Çeşitli Kullanım Alanları İçin Teknik Bilgi, Detay Ve Montaj Kılavuzu İçindekiler 1. Giriş 6 1.1 Dünyada ve Türkiye de Çimentolu Yonga Levhanın Tarihçesi ve Gelişimi 7 1.2 Malzeme

Detaylı

K A L İ T E P O L İ T İ K A M I Z

K A L İ T E P O L İ T İ K A M I Z 2015 ÜRÜN KATALOĞU 2 H A K K I M I Z D A 1998 yılından itibaren ısı yalıtımı ve yapı kimyasalları konusunda edinmiş olduğu bilgi ve tecrübeler doğrultusunda 2008 yılında Deniz Yalıtım ve Konut Sistemleri

Detaylı

EĞİTİM YAPILARI GÜÇLENDİRME VE ONARIM İNŞAATI SÖZLEŞME PAKETİ (AF-CEB-WB3-GUCL-ONAR-06) ZEYİLNAME NO: 3

EĞİTİM YAPILARI GÜÇLENDİRME VE ONARIM İNŞAATI SÖZLEŞME PAKETİ (AF-CEB-WB3-GUCL-ONAR-06) ZEYİLNAME NO: 3 Türkiye Cumhuriyeti İstanbul Valiliği İstanbul Proje Koordinasyon Birimi (İPKB) İstanbul Sismik Riskin Azaltılması ve Acil Durum Hazırlık Projesi (İSMEP) EĞİTİM YAPILARI GÜÇLENDİRME VE ONARIM İNŞAATI SÖZLEŞME

Detaylı

Magnezyum Oksit Esaslı İç/Dış Cephe Yapı ve Yalıtım Panelleri

Magnezyum Oksit Esaslı İç/Dış Cephe Yapı ve Yalıtım Panelleri Magnezyum Oksit Esaslı İç/Dış Cephe Yapı ve Yalıtım Panelleri NevPanel Eskişehir Organize Sanayi Bölgesinde 15.000 m 2 toplam alan ve 9.250 m 2 kapalı alanda kurulmuş olan 2.250.000 m 2 /yıl üretim kapasitesine

Detaylı

TÜRKİYE KIZILAY DERNEĞİ BATI KARADENİZ(DÜZCE) BÖLGE KAN MERKEZİ GEBZE KAN ALMA BİRİMİ İNŞAAT TADİLAT VE ELEKTRİK İŞLERİ TEKNİK ŞARTNAMESİ

TÜRKİYE KIZILAY DERNEĞİ BATI KARADENİZ(DÜZCE) BÖLGE KAN MERKEZİ GEBZE KAN ALMA BİRİMİ İNŞAAT TADİLAT VE ELEKTRİK İŞLERİ TEKNİK ŞARTNAMESİ TÜRKİYE KIZILAY DERNEĞİ BATI KARADENİZ(DÜZCE) BÖLGE KAN MERKEZİ GEBZE KAN ALMA BİRİMİ İNŞAAT TADİLAT VE ELEKTRİK İŞLERİ TEKNİK ŞARTNAMESİ İŞİN TANIMI Madde 1-Derneğimiz BATI KARADENİZ(DÜZCE) BÖLGE KAN

Detaylı

Kullanım kılavuzu ve uygulama kitapçığı

Kullanım kılavuzu ve uygulama kitapçığı Kullanım kılavuzu ve uygulama kitapçığı İçindekiler 1. Giriş 4 1.1 Çimentolu yonga levha 6 1.2 Malzemenin özellikleri 7 1.3 Betopan ve Plus grubu* levhaların teknik özellikleri 9 2. Ürünlerimiz 10 2.1

Detaylı

EĞİTİM YAPILARI GÜÇLENDİRME VE ONARIM İNŞAATI SÖZLEŞME PAKETİ (WB3-GÜÇL-ONAR-60)

EĞİTİM YAPILARI GÜÇLENDİRME VE ONARIM İNŞAATI SÖZLEŞME PAKETİ (WB3-GÜÇL-ONAR-60) Türkiye Cumhuriyeti İstanbul İl Özel İdaresi İstanbul Proje Koordinasyon Birimi (İPKB) İstanbul Sismik Riskin Azaltılması ve Acil Durum Hazırlık Projesi (İSMEP) Kredi No: 4784-TU EĞİTİM YAPILARI GÜÇLENDİRME

Detaylı

DÜZENLEME ŞEKLİNDE GAYRİMENKUL SATIŞ VAADİ VE TEKNİK ŞARTNAME. Uygulanacak Resmi Şartname;

DÜZENLEME ŞEKLİNDE GAYRİMENKUL SATIŞ VAADİ VE TEKNİK ŞARTNAME. Uygulanacak Resmi Şartname; DÜZENLEME ŞEKLİNDE GAYRİMENKUL SATIŞ VAADİ VE Uygulanacak Resmi Şartname; TEKNİK ŞARTNAME İnşaat ; iş bu sözleşmede anılan maddeler ve ekleriyle birlikte, teknik şartnamesi, Bayındırlık Bakanlığı İnşaat

Detaylı

Sürdürülebilir teknolojik gelişme ve büyüme

Sürdürülebilir teknolojik gelişme ve büyüme Başyazı Timuçin Daloğlu - Genel Müdür Yardımcısı Sürdürülebilir teknolojik gelişme ve büyüme Dile kolay Dalsan Alçı olarak önümüzdeki yıl sektörde 80. yılımızı kutlayacağız. 1932 yılında Kayseri de başlayan

Detaylı

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) SANAT VE TASARIM SU TESİSAT PROJELERİ

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) SANAT VE TASARIM SU TESİSAT PROJELERİ T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) SANAT VE TASARIM SU TESİSAT PROJELERİ ANKARA 2008 Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geliştirilen modüller;

Detaylı

TÜRKİYE KIZILAY DERNEĞİ BATI KARADENİZ(DÜZCE) BÖLGE KAN MERKEZİ GEBZE KAN ALMA BİRİMİ İNŞAAT TADİLAT VE ELEKTRİK İŞLERİ TEKNİK ŞARTNAMESİ

TÜRKİYE KIZILAY DERNEĞİ BATI KARADENİZ(DÜZCE) BÖLGE KAN MERKEZİ GEBZE KAN ALMA BİRİMİ İNŞAAT TADİLAT VE ELEKTRİK İŞLERİ TEKNİK ŞARTNAMESİ TÜRKİYE KIZILAY DERNEĞİ BATI KARADENİZ(DÜZCE) BÖLGE KAN MERKEZİ GEBZE KAN ALMA BİRİMİ İNŞAAT TADİLAT VE ELEKTRİK İŞLERİ TEKNİK ŞARTNAMESİ İŞİN TANIMI Madde 1-Derneğimiz BATI KARADENİZ(DÜZCE) BÖLGE KAN

Detaylı

SAĞLIKYAPILARI GÜÇLENDİRME VE ONARIM İNŞAATI SÖZLEŞME PAKETİ (AF-WB2-GÜÇL-ONAR-05)

SAĞLIKYAPILARI GÜÇLENDİRME VE ONARIM İNŞAATI SÖZLEŞME PAKETİ (AF-WB2-GÜÇL-ONAR-05) Türkiye Cumhuriyeti İstanbul İl Özel İdaresi İstanbul Proje Koordinasyon Birimi (İPKB) İstanbul Sismik Riskin Azaltılması ve Acil Durum Hazırlık Projesi (İSMEP) Kredi No: 8033-TU SAĞLIKYAPILARI GÜÇLENDİRME

Detaylı

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) ELEKTRİK ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) ELEKTRİK ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) ELEKTRİK ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ İÇ TESİSAT DÖŞEME TEKNİKLERİ ANKARA 2007 Milli Eğitim Bakanlığı tarafından

Detaylı

KAMU İDARİ BİNALARI GÜÇLENDİRME VE ONARIM İNŞAATI SÖZLEŞME PAKETİ (WB5-GÜÇL-ONAR-02) İLİŞKİN MÜTEAHHİTLİK HİZMETLERİ ZEYİLNAME NO :1

KAMU İDARİ BİNALARI GÜÇLENDİRME VE ONARIM İNŞAATI SÖZLEŞME PAKETİ (WB5-GÜÇL-ONAR-02) İLİŞKİN MÜTEAHHİTLİK HİZMETLERİ ZEYİLNAME NO :1 Türkiye Cumhuriyeti İstanbul İl Özel İdaresi İstanbul Proje Koordinasyon Birimi (İPKB) İstanbul Sismik Riskin Azaltılması ve Acil Durum Hazırlık Projesi (İSMEP) Kredi No : 4784-TU KAMU İDARİ BİNALARI GÜÇLENDİRME

Detaylı

YAPI TEKNOLOJİLERİ-II YAPI KAPLAMALARI. Öğr. Gör. Cahit GÜRER. Öğr.Gör.Cahit GÜRER. Afyonkarahisar 16 Mayıs 2008

YAPI TEKNOLOJİLERİ-II YAPI KAPLAMALARI. Öğr. Gör. Cahit GÜRER. Öğr.Gör.Cahit GÜRER. Afyonkarahisar 16 Mayıs 2008 YAPI TEKNOLOJİLERİ-II Konu-11: YAPI KAPLAMALARI Öğr. Gör. Cahit GÜRER Afyonkarahisar 16 Mayıs 2008 Yapılarda yapı elemanının dış etkilere dayanıklılığını arttırmak, güzel görünümünü sağlamak için duvar,

Detaylı

EĞİTİM YAPILARI GÜÇLENDİRME VE ONARIM İNŞAATI SÖZLEŞME PAKETİ (WB3-GÜÇL-ONAR-58)

EĞİTİM YAPILARI GÜÇLENDİRME VE ONARIM İNŞAATI SÖZLEŞME PAKETİ (WB3-GÜÇL-ONAR-58) Türkiye Cumhuriyeti İstanbul İl Özel İdaresi İstanbul Proje Koordinasyon Birimi (İPKB) İstanbul Sismik Riskin Azaltılması ve Acil Durum Hazırlık Projesi (İSMEP) Kredi No: 4784-TU EĞİTİM YAPILARI GÜÇLENDİRME

Detaylı

MEDAġ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TADĠLAT ĠġLERĠ ĠġĠNE AĠT BĠRĠM FĠYAT TARĠFLERĠ

MEDAġ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TADĠLAT ĠġLERĠ ĠġĠNE AĠT BĠRĠM FĠYAT TARĠFLERĠ MEDAġ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TADĠLAT ĠġLERĠ ĠġĠNE AĠT BĠRĠM FĠYAT TARĠFLERĠ ÖBF-MĠ-1: Alüminyum merdiven korkuluğu yapılması 3 Ģeritli Üst Küpeşteler 50x3 mm kalınlığında, dikme boruları 35x3 mm kanallı ve kapaklı,

Detaylı

ÖĞRENME FAALİYETİ 1 1. BİNA İÇİ ATIK SU TESİSATI

ÖĞRENME FAALİYETİ 1 1. BİNA İÇİ ATIK SU TESİSATI ÖĞRENME FAALİYETİ 1 ÖĞRENME FAALİYETİ 1 AMAÇ Bina içi atık su tesisatının bölümlerini, döşenmesinde dikkat edilecek hususları öğrenecek, standartlara uygun olarak boruların çaplarını hesaplayabilecek ve

Detaylı

Tepe Betopan Giydirme Cephe Sistemleri Teknik Bilgi, Detay ve Montaj Kılavuzu

Tepe Betopan Giydirme Cephe Sistemleri Teknik Bilgi, Detay ve Montaj Kılavuzu Tepe Betopan Giydirme Cephe Sistemleri Teknik Bilgi, Detay ve Montaj Kılavuzu İçindekiler 1. Giriş 6 1.1 Dünyada ve Türkiye de Çimentolu Yonga Levhanın Tarihçesi ve Gelişimi 7 1.2 Malzeme Özellikleri

Detaylı

Yeni hayatınızın yeni merkezi.

Yeni hayatınızın yeni merkezi. Yeni hayatınızın yeni merkezi. Hayatın merkezi sizsiniz. Durduğumuz her nokta dünyanın merkezidir aslında. İnsan, mutlu olduğu yerde varolduğunu hisseder. Çevresinde sevdikleri ve ona hayat veren doğa

Detaylı

EDİRNE KAN BAĞIŞ MERKEZİ TADİLAT VE ONARIM İŞİNE AİT İNŞAAT İŞLERİ TEKNİK ŞARTNAMESİ

EDİRNE KAN BAĞIŞ MERKEZİ TADİLAT VE ONARIM İŞİNE AİT İNŞAAT İŞLERİ TEKNİK ŞARTNAMESİ EDİRNE KAN BAĞIŞ MERKEZİ TADİLAT VE ONARIM İŞİNE AİT İNŞAAT İŞLERİ TEKNİK ŞARTNAMESİ İNŞ-01: PASLANMAZ ÇELİK MERDİVEN KORKULUĞU VE KÜPEŞTESİ YAPILMASI Parlak paslanmaz çelikten (304 krom çelik) merdiven

Detaylı

YAPI DENETİM BİLGİLENDİRME KİTAPÇIĞI

YAPI DENETİM BİLGİLENDİRME KİTAPÇIĞI YAPI DENETİM BİLGİLENDİRME KİTAPÇIĞI TURNA YAPI DENETİM LTD. ŞTİ. olarak misyonumuz; Deprem öldürmez, vurdumduymazlık öldürür. Anlayışıyla: kaliteli, estetik ve en önemlisi güvenli yapıların üretilmesi

Detaylı