PROKART 2011 TANITIM DOSYASI

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "PROKART 2011 TANITIM DOSYASI"

Transkript

1 PROKART 2011 TANITIM DOSYASI

2 PROKART ve ENDURANCE NEDİR? Prokart, her yaştan ve cinsiyetten otomobil sporu severlerin yapabileceği karting sporunun genel adıdır. Tüm dünyada çok popüler olan Prokart, 2005 yılından beri Türkiye de de düzenlenmektedir. Prokart ın ana formatı endurance (dayanıklılık) türü yarışlardır. Endurance, takımlar halinde belli bir zaman içerisinde en fazla turu tamamlamak amacıyla yapılan otomobil yarışlarına verilen genel isimdir. Dünyadaki en bilinen örneği Le Mans 24 Saat yarışlarıdır. Kartingde de 2 saatten 24 saate kadar süren versiyonları yapılmaktadır.

3 İSTANBUL ENDURANCE CUP 2005 yılında başlayan İstanbul Endurance Cup, Türkiye nin ilk ve tek resmi karting endurance şampiyonasıdır. Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu nun (TOSFED) onayıyla İstanbul Karting ve Otomobil Kulübü (İKOK) tarafından düzenlenmektedir.

4 PROKART IN TEMSİL ETTİĞİ DEĞERLER DAYANIKLILIK DAYANIŞMA MÜKEMMELLİK TAKIM ÇALIŞMASI KURALLARA UYUM YETENEK STRATEJİ GELİŞTİRME SPORTMENLİK KONSANTRASYON TAKTİKLER HIZ TEKNOLOJİ EĞİTİM DEVAMLILIK YARDIMLAŞMA

5 İSTANBUL KARTİNG VE OTOMOBİL KULÜBÜ 2005 yılından beri Prokart yarışlarına katılan kartingseverler tarafından 2010 yılında kurulan, TOSFED e bağlı olarak İstanbul Endurance Cup şampiyonasını düzenleyen, Türkiye nin en genç ve dinamik otomobil sporları kulübüdür.

6 YARIŞ FORMATI İstanbul Endurance Cup her biri 6 saat süren 8 yarıştan oluşmaktadır. Her yarışta alınan derecelere göre takımlar puan kazanmakta, sezon sonunda en çok puan alan takım şampiyon olmaktadır. Yarış esnasında takımlar istedikleri aralıklarla sürücü değiştirerek, benzin ikmali yaparak ve gerektiğinde mekanik servis alarak yarışırlar.

7 KATILIMCI PROFİLİ Eğitim durumu: %81 üniversite mezunu, %15 öğrenci Yaş ortalaması: 32 (en küçük 12, en yüksek 54) % yaş grubu, % yaş grubunda Meslek: %56 profesyonel yönetici, %25 iş sahibi, %15 öğrenci Cinsiyet: %94 erkek, %6kadın %95 en az bir yabancı dil bilen %11 2 den fazla yabancı dil bilen

8 PİSTLER, GARAJ VE SERVİS Prokart yarışları İstanbul Autodrom, İzmit Körfez, İzmir Pınarbaşı, Bursa Nilüfer, Çorum ve Akyazı karting yarış pistlerinde yapılmaktadır. Prokart garajı Autodrom İstanbul tesislerindedir. Mekanik servis de Autodrom tarafından Prokart garajında verilmektedir. Mekanik servis antrenmanları, yarış hazırlığını ve yarışları kapsamaktadır.

9 EĞİTİM ve ANTRENMANLAR Prokart a ilk defa katılan takım ve pilotlara İKOK Karting Academy tarafından Autodrom pistinde temel yarış eğitimi verilir. Prokart a katılan tüm takımların sezon boyu her Cumartesi günü saatleri arasında Autodrom pistinde ücretsiz antrenman hakkı vardır. Ayrıca her yarıştan bir gün önce 3 saatlik ücretsiz antrenman hakkı bulunmaktadır.

10 YARIŞ YÖNETİMİ Yarışlar İKOK tarafından hazırlanan ve TOSFED tarafından onaylanan Karting Dayanıklılık Talimatı ve her yarış öncesi hazırlanan yarışma yönetmeliği doğrultusunda yapılır. Her yarışta TOSFED tarafından atanan 3 yarışma komiseri, 1 ASN gözlemcisi, 1 yarışma direktörü, 2 yarışma direktör yardımcısı, 1 teknik kontrol sorumlusu ve 24 gözetmen görev yapar. Yarışlarda FIA-CIK ve TOSFED kuralları uygulanır.

11 KIYAFET ve LİSANSLAR Tüm yarışmacıların karting dayanıklılık talimatında belirtilen özelliklerde tulum, kask, ayakkabı ve eldivenle yarışmaları mecburidir. Yarışmacılar ayrıca kaburgalık, boyunluk gibi koruyucu donanımları da kullanabilirler. Tüm yarışmacılar sezon başında TOSFED den birer sürücü lisansı ile takımları adına tek bir yarışmacı lisansı almak zorundadır.

12 2010 SEZONUNDA MEDYA GÖRÜNÜRLÜĞÜ 2010 YAKLAŞIK REKLAM EŞDEĞERİ: $

13 ÇIKILAN TV PROGRAMLARI Show TV sabah haberleri, (7 18 ) + (1 26 ) Show TV ana haber bülteni (3 33 ) + (11 ) Habertürk ana haber bülteni (1 50 ) Samanyolu TV (5 26 ) ATV spor haberleri (2 02 ) Fox TV sabah programı (9 31 ) Skyturk spor haberleri (55 ) TRT sabah haberleri, ana haber bülteni (11 09 ) Sports TV ana haberler, Motorsports programı (40 ) Spormax Haber (1 18 ) Önemli not: Çıkılan tüm TV programları prokart.tv ve ikok.org.tr sitelerinde izlenebilir.

14 NAKLEN YAYIN 2010 sezonunun son ayak yarışı 27 Kasım Cumartesi günü Prokart TV den 8 saat süreyle naklen canlı olarak yayınlandı Yayında 4 ü pistte, 1 i stüdyoda 5 kamera kullanıldı Yayın 2 kişi tarafından sunuldu, 3 Prokart yorumcusu zaman zaman katılarak yorum yaptılar Yarışan tüm takımların takım direktörleri ve bazı pilotlarıyla röportajlar yapıldı Araçtan yeni inen pilotlarla sıcak röportajlar gerçekleştirildi Prokart TV, prokart.org, ikok.org.tr, rallimerkezi.com ve kartingtr.com adreslerinden 8 saat kesintisiz canlı yayın yaptı. Prokart canlı yayını Türkiye otomobil sporları tarihinde ilk defa gerçekleştirilen bir etkinlik oldu Önemli not: Naklen yayın özet görüntüleri prokart.tv adresinde izlenebilir.

15 YER ALINAN İNTERNET SİTELERİ FORS TV özel tanıtım filmi ve yayını Hürriyet Hürriyet Almanya Tosfed Stargazete Kralspor Ensonhaber Ralli Merkezi İnternet Spor Ajans Spor TSYD sitesi Webhaber Erkekadamızbiz Haberler Tuzla Ekspres Ospor Yeni haberler Gazte24 Habergeç Son dakika Yurt gündemi Günlük haberim Haberhit Arabam Tuzla Haber Maçkolik

16 YER ALINAN İNTERNET SİTELERİ Modifiyetuning.net Tuningtr.net Gazete5.com Spordasondakika.com Htspor.com Showtv.net Haberler.com Haberhit.com Gggmedya.com Tarafsizhaber.com Gunlukhaberim.com Webhaber.com Memlekethaber.com

17 YER ALINAN YAZILI BASIN Oto Haber Cumhuriyet Sabah Milliyet

18 ORGANİZASYONA AİT SİTELER PROKART.ORG PROKART.TV İKOK.ORG.TR FACEBOOK/İSTANBULENDURANCECUPNBULENDURANCECUP

19 PROKART 2011 SEZONU

20 2011 SEZONU Prokart 2011 sezonunda 8 yarış olacak. Sezon Nisan-Haziran ve Eylül-Kasım olarak 2 yarıdan oluşuyor. Her yarıda 4 er yarış olacak sezonu yarışları İstanbul Autodrom, İzmit Körfez, İzmir Pınarbaşı ve Sakarya Akyazı pistlerinde yapılacak. Yarış takvimi ve pistler Ocak ayında TOSFED tarafından açıklanacak. Prokart 2011 sezonuna 15 takımın katılması bekleniyor. Kayıtlar Ocak ayında açılacak.

21 İSTANBUL AUTODROM, TUZLA İSTANBUL AUTODROM, TUZLA İZMİT KÖRFEZ PİSTİ İZMİR ÜLKÜ YARIŞ PİSTİ

22 YARIŞ PARTİLERİ* Prokart 2011 sezonunda yapılacak 8 yarışın 2 sinde (1 ilk yarı, 1 ikinci yarı) gençlere yönelik bir açıkhava partisi yapılacak. Partide tanınmış dj ler, bir ünlü şarkıcının konseri ve radyo dj lerinin performansları izlenecek. Açıkhava partisi yarış alanının yanında yapılacak ve yarıştan 2 saat önce başlayacak, yarış bittikten 2 saat sonra sona erecek. (toplam 10 saat) Bu süre zarfında müzik haricinde Playstation terminallerinde yarış oyunları vb gibi yan aktivitelerle gelenlerin maksimum eğlenmesi sağlanacak. PS turnuvalarında derece yapanlara da özel ödüller verilecek. Etkinlik alanında özel yiyecek içecek alanları, tribünler olacak. Biletler Biletix üzerinden satılacak. Güvenlik özel uzman bir firma tarafından sağlanacak. Parti duyuruları radyo sponsoru tarafından yapılacak. * Sponsorluk çalışmaları neticesinde kesinleşecektir.

23

24 2011 SEZON PROGRAMI NİSAN MAYIS HAZİRAN EYLÜL EKİM KASIM ARALIK Basın toplantısı/lansman (TSYD Levent) 1.Ayak yarışı (İstanbul) 2.Ayak yarışı (Körfez) 3.Ayak yarışı ve parti (İstanbul) 4.Ayak yarışı (Körfez) 5.Ayak yarışı (Akyazı) 6.Ayak yarışı ve parti (İstanbul) 7.Ayak yarışı ve parti (İzmir) 8.Ayak yarışı (İstanbul) Sezon sonu partisi ve ödül töreni

25

26 KATEGORİLER 2011 sezonunda aşağıdaki kategorilerin olması planlanmaktadır: Genel Klasman kategorisi Markalar kategorisi Kurumsal kategori Yeni takımlar kategorisi Genel klasman dışındaki kategorilerin açılabilmesi için en az 3 er takımın kategoriye kayıt yaptırması gereklidir. Markalar ve Kurumsal kategori için ilave bir katılım ücreti olacaktır. Bu konudaki nihai karar İKOK tarafından şampiyona öncesinde verilecektir.

27 ÖDÜLLER Prokart 2011 sezonunda genel klasmanda ilk 3 e giren takımlara ödül verilmesini planlamaktadır. Verilecek ödüller şampiyona sponsorluk çalışmalarının neticesine göre belirlenecektir. Ödüller şampiyona başlamadan önce duyurulacaktır.

28 CANLI YAYIN İKOK 2011 sezonu yarışlarının tamamını Prokart TV den naklen canlı olarak yayınlamayı planlamaktadır. Canlı yayınların kaç yarışta yapılabileceği organizasyonun sponsorluk çalışmalarının neticesine göre netleşecektir. Sponsorluk imkanı olmadığı takdirde IKOK en az 1 yarışı naklen yayınlamayı hedeflemektedir.

29 2011 TANITIM FAALİYETLERİ

30 2011 MEDYA TANITIMLARI Basın bültenleri her yarış öncesi ve sonrasında İKOK medya merkezi, TSYD ve Anadolu Ajansı aracılığıyla tüm medya kuruluşlarına gönderilecek Ulusal TV kanallarında canlı yayınlara çıkılacak Yarış görüntüleri haber olarak ulusal kanalların haber bültenlerinde (ana haber, spor haberleri ve sabah haberleri) yayınlanacak Her yarış öncesi hafta Prokart radyo sponsorunda yarış duyuruları reklam spotları halinde ve spor haberlerinde yayınlanacak Prokart ve İKOK siteleri sürekli güncel olarak haberleri verecek CEBİT, İK ve benzeri fuarlara katılınacak

31 2011 DE YER ALINACAK TV KANALLARI GENEL KANALLAR SHOW TV ATV FOX TV TRT SAMANYOLU TV STAR TV HABER VE SPOR KANALLARI HABERTÜRK SKYTURK NTV / NTV SPOR CNN TURK FORS TV SPORMAX SPORTS TV TRT SPOR

32 2011 DE YER ALINACAK GAZETE, DERGİ VE RADYOLAR MİLLİYET SABAH AKŞAM OTO HABER BASIN POWER FM RADYO SPOR RADYO

33 KATILIM ALTERNATIFLERI

34 TAKIM OLARAK KATILIM En az 2 kişiden oluşan takımlar Prokart a katılabilirler. İdeal takım büyüklüğü sayısı 4 kişidir. Takımın teknik şartname ve TOSFED talimatında belirtilen tipte bir araca sahip olması gerekmektedir. Araçlarda şasi serbesttir. Motor Honda GX390 Sport kullanılmaktadır. Tüm işletme maliyetleri takıma aittir. Araç Prokart garajında duracaktır. Mekanik servis organizasyon tarafından verilir. Takım aracın üstünde organizasyona ait bölümler haricinde istediği logo ve desenleri kullanabilir. Takım numara ve ismini kendi belirler.

35 KURUMSAL TAKIMLAR Prokart ta kişiler tarafından kurulmuş takımların dışında kurumsal takımlar da mücadele etmektedir. Kurumsal takımlar şirketlerin kendi çalışanları arasından seçtikleri yarışmacılarla kurulan takımlardır. Kurumsal takımlar diğer takımlarla aynı şartlara sahiptir. Kurumsal takımlar tüm harcamaları karşılığında fatura alabilmekte ve bu harcamalarının %100 ünü vergi hesaplamasında gider olarak gösterebilmektedirler.

36 BİREYSEL KATILIM Takım kuramayan bireysel yarışmacılar İKOK tarafından kurulan takımlara dahil edilirler. Takımlar 5 kişiden oluşur. İKOK ayrıca 1 kişi ilave etme hakkına sahiptir. Bireysel katılımcılara sezon boyunca kullanacakları araç verilir. İşletme giderleri takım tarafından karşılanır. Organizasyon takıma sponsor bulursa işletme maliyetlerini organizasyon karşılar. Araç Prokart garajında muhafaza edilir. Mekanik servis organizasyon tarafından verilir. Organizasyon takım ismini ve numarasını belirleme hakkına sahiptir. Organizasyon bunu yapmadığı takdirde takım kendi belirler. Araç üzerinde organizasyonun belirleyeceği logo ve desenler yer alır. Takım sezon sonuna kadar her Cumartesi ücretsiz antrenman hakkından faydalanır.

37 KİRALAMA Aracı olmayan takımlar İKOK dan sezonluk araç kiralayabilirler. Kiralama ücretine yarış katılımları, mekanik servis ve garaj dahildir. İşletme giderleri takım tarafından karşılanır. Takımlar isimlerini ve numaralarını belirlemekte serbesttir. Araç ve tulumların üstünde organizasyonun izin verdiği alanlarda istediği logo ve deseni kullanabilir. Sezon boyu her Cumartesi ücretsiz antrenmanlardan faydalanırlar. Araçları Prokart garajında muhafaza edilir. Mekanik servis organizasyon tarafından verilir.

38 KATILIM ÜCRETLERİ

39 KATILIM ÜCRETLERİ Katılım alternatifleri Fiyata dahil olanlar Fiyatlar TL* Takım olarak katılım/takım Yarışlar, antrenmanlar, servis 12,000 Bireysel katılım/kişi Araç, yarışlar, antrenmanlar, servis, garaj 3,000 Bireysel katılım depozito/kişi 250 Kiralama/takım Araç, yarışlar, antrenmanlar, servis, garaj 17,500 Kiralama depozito/takım 1,500 * KDV hariçtir.

40 DİĞER HARCAMALAR KONU İÇERİK TAHMİNİ FİYAT TL Garaj Sezonluk garaj ücreti 1,250* Yeni araç Mach1Kart FIA9 Sport full 12, El araç Tahminidir 9,500 Yedek parça Sezonluk tahmini harcama 2,000 Lastik Sezonluk tahmini harcama 1,000 Lisanslar Pilot lisansları 75 Lisanslar Takım lisansı 50 Yarış benzinleri 8 yarış 1,400 Deplasman 1 deplasman tahmini 1,200 * KDV hariçtir.

41 FATURALAMA VE VERGİDEN DÜŞME İKOK tüm takımlara katılım ücretleri karşılığında fatura vermektedir. Şampiyona öncesinde tüm takımlarla İKOK arasında katılım şartlarını içeren resmi bir sözleşme imzalanacaktır. Sponsor şirketler ve kurumsal takım sahibi şirketler katılım bedellerinin %100 ünü vergi hesaplamasında gider olarak gösterebilmektedir. Otomobil sporları sponsorluk çalışmalarında devlet tarafından öncelikli 3 spordan biri kabul edilmektedir. Sporumuz amatör spor kategorisinde olduğundan sponsorluk yasası doğrultusunda yapılan harcamalar vergiden düşülebilmektedir.

42 İLETİŞİM İSTANBUL KARTİNG VE OTOMOBİL KULÜBÜ Merkez: Söğütlüçeşme cad. Aliye Kadın Han No:186/12 Kadıköy-İstanbul Garaj: Autodrom Tesisleri, Atatürk cad. No:5 Orhanlı, Tuzla-İstanbul

OTOMOBİL SPORLARI ORGANİZATÖR EL KİTABI

OTOMOBİL SPORLARI ORGANİZATÖR EL KİTABI TÜRKİYE OTOMOBİL SPORLARI FEDERASYONU [Tarih] OTOMOBİL SPORLARI ORGANİZATÖR EL KİTABI OTOMOBİL SPORLARI FAALİYETLERİNİN DÜZENLENMESİNE DAİR EK DÜZENLEMELER İÇERİK BİRİNCİ BÖLÜM TOSFED Organizasyon Şeması

Detaylı

'Ulusal Klasik Otomobil Yönetmeliği'

'Ulusal Klasik Otomobil Yönetmeliği' -1- Ulusal Klasik Otomobil Yönetmeli'ğinde ilan edildiği şekliyle Klasik Otomobil Şampiyonası'na dahil yarışmalardan aldığı puanlarlarla sezon sonunda en yüksek puana sahip sürücüler; Kuzey Kıbrıs Klasik

Detaylı

TÜRKİYE OTOMOBİL SPORLARI FEDERASYONU YAYINIDIR 2014 KASIM - SAYI #16

TÜRKİYE OTOMOBİL SPORLARI FEDERASYONU YAYINIDIR 2014 KASIM - SAYI #16 # Rallikros Mücadelesi Nefes Kesti # Formula1 Hayranları İstanbul Park a Akın Etti # Prokart ta Mutlu Son Kuzey Yıldızı nın # Can Tolon Körfez de Tarih Yazdı # Volkicar ın Uluslararası Başarısı TÜRKİYE

Detaylı

TÜRKİYE OTOMOBİL SPORLARI FEDERASYONU YAYINIDIR 2013 EYLÜL - SAYI # 2

TÜRKİYE OTOMOBİL SPORLARI FEDERASYONU YAYINIDIR 2013 EYLÜL - SAYI # 2 TÜRKİYE OTOMOBİL SPORLARI FEDERASYONU YAYINIDIR 2013 EYLÜL - SAYI # 2 # Kaan Önder # Murat Bostancı # Karadeniz Offroad Oyunları # Türkiye Tırmanma Şampiyonları Belli Oldu # TÜBİTAK Güneş Enerjileri Körfez

Detaylı

TOTBİD Türk Ortopedi ve Travmatoloji Birliği Derneği

TOTBİD Türk Ortopedi ve Travmatoloji Birliği Derneği TOTBİD Türk Ortopedi ve Travmatoloji Birliği Derneği XXIII. ULUSAL TÜRK ORTOPEDİ VE TRAVMATOLOJİ KONGRESİ (2013) TEKLİF ŞARTNAMESİ 1. KONU Bu şartname esas olarak 2013 yılında düzenlenecek olan XXIII.

Detaylı

TÜRKİYE BASKETBOL LİGİ (TBL) YÖNETİM ESASLARI YÖNERGESİ

TÜRKİYE BASKETBOL LİGİ (TBL) YÖNETİM ESASLARI YÖNERGESİ TÜRKİYE BASKETBOL LİGİ (TBL) YÖNETİM ESASLARI YÖNERGESİ TBL Yönetim Esasları Yönergesi - 2-16.07.2014 İÇİNDEKİLER LİGİN TANIMI, KURULLAR VE YÖNETİM 8 1. LİGİN TANIMI 8 2. LİG DANIŞMA KURULU 8 3. LİG KURULU

Detaylı

Jacques BERGER Uwe SCHMIDT Arnauld CREPIN

Jacques BERGER Uwe SCHMIDT Arnauld CREPIN # 2013 Ödül Gecesi # European Rally Safety Seminar # Takvimi # Kış Kupası # V2 Challenge TÜRKİYE OTOMOBİL SPORLARI FEDERASYONU YAYINIDIR ŞUBAT - SAYI # 7 Jacques BERGER Uwe SCHMIDT Arnauld CREPIN İÇERİK

Detaylı

GOBI 2010 TANITIM KİTAPÇIĞI. www.ituyatirim.org. İTÜ Yatırım Kulübü İTÜ İşletme Fakültesi 80680 Maçka / İSTANBUL E-mail: yatirim@itu.edu.

GOBI 2010 TANITIM KİTAPÇIĞI. www.ituyatirim.org. İTÜ Yatırım Kulübü İTÜ İşletme Fakültesi 80680 Maçka / İSTANBUL E-mail: yatirim@itu.edu. GOBI 2010 TANITIM KİTAPÇIĞI İÇERİK 1. Kulübün Mesajı 2. İstanbul Teknik Üniversitesi Yatırım Kulübü 3. GOBI 2010 3.1 Etkinlik Tarihi 3.2 Etkinliğin İçeriği 3.3 Etkinliğin Amaçları 4. Finansman Yönetimi

Detaylı

GOBI 2010 TANITIM KİTAPÇIĞI. www.ituyatirim.org. İTÜ Yatırım Kulübü İTÜ İşletme Fakültesi 80680 Maçka / İSTANBUL E-mail: yatirim@itu.edu.

GOBI 2010 TANITIM KİTAPÇIĞI. www.ituyatirim.org. İTÜ Yatırım Kulübü İTÜ İşletme Fakültesi 80680 Maçka / İSTANBUL E-mail: yatirim@itu.edu. GOBI 2010 TANITIM KİTAPÇIĞI İÇERİK 1. Kulübün Mesajı 2. İstanbul Teknik Üniversitesi Yatırım Kulübü 3. GOBI 2010 3.1 Etkinlik Tarihi 3.2 Etkinliğin İçeriği 3.3 Etkinliğin Amaçları 4. Finansman Yönetimi

Detaylı

2014 TOSFED OTOKROS KUPASI KURALLARI 21.01.2014

2014 TOSFED OTOKROS KUPASI KURALLARI 21.01.2014 2014 TOSFED OTOKROS KUPASI KURALLARI 21.01.2014 1- TOSFED OTOKROS KUPASI TOSFED Otokros Kupası Kuralları nda ilan edildiği şekliyle Kupa ya dahil yarışmalardan aldığı puanlarla kategorilerinde sezon sonunda

Detaylı

2011 ULUSAL PİST TALİMATI 11.02.2011

2011 ULUSAL PİST TALİMATI 11.02.2011 1- TÜRKİYE PİST ŞAMPİYONASI Türkiye Pist Grup Şampiyonaları Ulusal Pist Talimatı nda ilan edildiği şekliyle Türkiye Pist Şampiyonası na dahil yarışmalardan aldığı puanlarla gruplarında sezon sonunda en

Detaylı

TÜRKİYE OTOMOBİL SPORLARI FEDERASYONU YAYINIDIR Sayı # 23 (Haziran 2015) Ayda bir yayımlanır. SAYI

TÜRKİYE OTOMOBİL SPORLARI FEDERASYONU YAYINIDIR Sayı # 23 (Haziran 2015) Ayda bir yayımlanır. SAYI TÜRKİYE OTOMOBİL SPORLARI FEDERASYONU YAYINIDIR Sayı # 23 (Haziran 2015) Ayda bir yayımlanır. # 100.Yıl Anısına Marşa Bastılar # Haydi Kadınlar Yarışa! # Offroadda Sinop Rüzgarı Esti # ETCC de Türklerin

Detaylı

TOTBİD Türk Ortopedi ve Travmatoloji Birliği Derneği

TOTBİD Türk Ortopedi ve Travmatoloji Birliği Derneği TOTBİD Türk Ortopedi ve Travmatoloji Birliği Derneği XXV. ULUSAL TÜRK ORTOPEDİ VE TRAVMATOLOJİ KONGRESİ (2015) TEKLİF ŞARTNAMESİ 1. KONU Bu şartname esas olarak 2015 yılında düzenlenecek olan XXV. Ulusal

Detaylı

2014 TOSFED DRIFT KUPASI KURALLARI 06.01.2014

2014 TOSFED DRIFT KUPASI KURALLARI 06.01.2014 2014 Mahalli Drift Kuralları 2014 TOSFED DRIFT KUPASI KURALLARI 06.01.2014 1.1 TOSFED Drift Kupası 122 TOSFED, Türkiye de Drift Yarışmalarının yapılması için, Otomobil Sporları Yarışma Genel Kuralları

Detaylı

TÜRK HAVA KURUMU TÜRKİYE YAMAÇ PARAŞÜTÜ HEDEF LİGİ ETAP BÜLTENİ (AÇIK) 12-14 HAZİRAN /2015. NİLÜFER / BURSA (5. Etap) BÜLTEN NO : 5.

TÜRK HAVA KURUMU TÜRKİYE YAMAÇ PARAŞÜTÜ HEDEF LİGİ ETAP BÜLTENİ (AÇIK) 12-14 HAZİRAN /2015. NİLÜFER / BURSA (5. Etap) BÜLTEN NO : 5. TÜRK HAVA KURUMU TÜRKİYE YAMAÇ PARAŞÜTÜ HEDEF LİGİ ETAP BÜLTENİ (AÇIK) 12-14 HAZİRAN /2015 NİLÜFER / BURSA (5. Etap) BÜLTEN NO : 5 Ankara 2015 1. ŞAMPİYONANIN MAKSADI Türk ve diğer ülkelerden yamaç paraşütü

Detaylı

XXXVII. TÜRK MİKROBİYOLOJİ KONGRESİ (2016) TEKLİF ŞARTNAMESİ

XXXVII. TÜRK MİKROBİYOLOJİ KONGRESİ (2016) TEKLİF ŞARTNAMESİ TÜRK MİKROBİYOLOJİ CEMİYETİ (TMC) XXXVII. TÜRK MİKROBİYOLOJİ KONGRESİ (2016) TEKLİF ŞARTNAMESİ 1. KONU Bu şartname esas olarak 2016 yılında düzenlenecek olan XXXVII. Türk Mikrobiyoloji Kongresi organizasyonu

Detaylı

TÜRKİYE HALK OYUNLARI FEDERASYONU 2014-HALK OYUNLARI YARIŞMA TALİMATI

TÜRKİYE HALK OYUNLARI FEDERASYONU 2014-HALK OYUNLARI YARIŞMA TALİMATI Yönetim Kurulu Karar Tarihi : 13.09.2013 Karar No : 45/12 1 TÜRKİYE HALK OYUNLARI FEDERASYONU 2014-HALK OYUNLARI YARIŞMA TALİMATI BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar AMAÇ Madde 1. Bu talimatın

Detaylı

Türkiye Motosiklet Federasyonu Kural Kitabı MOTOKROS BRANŞI KURALLARI

Türkiye Motosiklet Federasyonu Kural Kitabı MOTOKROS BRANŞI KURALLARI Türkiye Motosiklet Federasyonu 95 MOTOKROS BRANŞI KURALLARI 96 Türkiye Motosiklet Federasyonu Türkiye Motosiklet Federasyonu 97 Sorumluluk... 99 Güvenlik Önlemleri... 100 1 Sportif Yönetmelik... 101 1.1

Detaylı

OTOMOTİV YAN SANAYİ SEKTÖRÜNDE TASARIM YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

OTOMOTİV YAN SANAYİ SEKTÖRÜNDE TASARIM YARIŞMASI ŞARTNAMESİ 1. YARIŞMANIN ADI VE TÜRÜ: OTOMOTİV YAN SANAYİ SEKTÖRÜNDE TASARIM YARIŞMASI ŞARTNAMESİ OTOMOTİV YAN SANAYİ SEKTÖRÜNDE TASARIM YARIŞMASI 2.YARIŞMANIN KONUSU: Bu yarışma otomotiv endüstrisinin gereksinimlerine

Detaylı

T.C. Yıldız Teknik Üniversitesi. Alternatif Enerjili Araç Ekibi (Ae2 Project) Prototip Konsept Güneş Enerjili Araç Projesi SPONSORLUK DOSYASI

T.C. Yıldız Teknik Üniversitesi. Alternatif Enerjili Araç Ekibi (Ae2 Project) Prototip Konsept Güneş Enerjili Araç Projesi SPONSORLUK DOSYASI T.C Yıldız Teknik Üniversitesi Alternatif Enerjili Araç Ekibi (Ae2 Project) Prototip Konsept Güneş Enerjili Araç Projesi SPONSORLUK DOSYASI Shell Eco-Marathon Europe 2013 15 19 Mayıs Hollanda Rotterdam

Detaylı

2013 MAHALLİ OTO-DRAG TALİMATI 05.04.2013

2013 MAHALLİ OTO-DRAG TALİMATI 05.04.2013 2013 MAHALLİ OTO-DRAG TALİMATI 05.04.2013 1.1 Mahalli Oto-Drag Talimatı TOSFED, Türkiye de Mahalli Oto-Drag Yarışmalarının yapılması için, Otomobil Sporları Yarışma Genel Kuralları madde 2 gereği, işbu

Detaylı

Türkiye Motosiklet Federasyonu ENDURO 2014 KURAL KİTABI

Türkiye Motosiklet Federasyonu ENDURO 2014 KURAL KİTABI Türkiye Motosiklet Federasyonu ENDURO 2014 KURAL KİTABI Türkiye Motosiklet Federasyonu 2014 Kural Kitabı Türkiye Motosiklet Federasyonu Ankara Merkez Ofis Muammer DEMİRCAN Genel Sekreter muammer.demircan@tmf.org.tr

Detaylı

44. Boğaziçi Rallisi Kartepe'de Tırmanma Mücadelesi Avrupa dan Mutlu Haberler Kadınlar Kıyasıya Çekişti ULUVAHTA da Offroad!

44. Boğaziçi Rallisi Kartepe'de Tırmanma Mücadelesi Avrupa dan Mutlu Haberler Kadınlar Kıyasıya Çekişti ULUVAHTA da Offroad! TÜRKİYE OTOMOBİL SPORLARI FEDERASYONU YAYINIDIR Sayı # 25 (Ağustos 2015) Ayda bir yayımlanır. 44. Boğaziçi Rallisi Kartepe'de Tırmanma Mücadelesi Avrupa dan Mutlu Haberler Kadınlar Kıyasıya Çekişti ULUVAHTA

Detaylı

2015 9 EYLÜL OTOKROS KUPASI 2. AYAK YARIŞI. Mahalli Klaros Otokros Yarışı EK KURALLARI

2015 9 EYLÜL OTOKROS KUPASI 2. AYAK YARIŞI. Mahalli Klaros Otokros Yarışı EK KURALLARI 2015 9 EYLÜL OTOKROS KUPASI 2. AYAK YARIŞI Mahalli Klaros Otokros Yarışı EK KURALLARI TOSFED Onay numarası : 2015/2105-AMOKY.02 TOSFED Onay Tarihi : 2 Haziran 2015 İÇİNDEKİLER 1. PROGRAM 2. ORGANİZASYON

Detaylı

2009 TÜRKİYE RALLİ ŞAMPİYONASI 30.İSOK İSTANBUL RALLİSİ 4 5 TEMMUZ 2009 EK YÖNETMELİK ASN ONAY NO : 2009/0906 TRŞ.3 ASN ONAY TARİHİ :

2009 TÜRKİYE RALLİ ŞAMPİYONASI 30.İSOK İSTANBUL RALLİSİ 4 5 TEMMUZ 2009 EK YÖNETMELİK ASN ONAY NO : 2009/0906 TRŞ.3 ASN ONAY TARİHİ : 2009 TÜRKİYE RALLİ ŞAMPİYONASI 30.İSOK İSTANBUL RALLİSİ 4 5 TEMMUZ 2009 EK YÖNETMELİK ASN ONAY NO 2009/0906 TRŞ.3 ASN ONAY TARİHİ İÇİNDEKİLER 1. PROGRAM 2. ORGANİZASYON 2.1 TARİF 2.2 ONUR KOMİTESİ 2.3

Detaylı

Kurumsal Yönetim İlkeleri. Uyum Raporu

Kurumsal Yönetim İlkeleri. Uyum Raporu P e t r o l O f i s i A. Ş. Kurumsal Yönetim İlkeleri Uyum Raporu 105 1. KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİNE UYUM BEYANI Petrol Ofisi, Sermaye Piyasası Kurulu nun 04.07.2003 tarihinde kabul ederek açıkladığı Kurumsal

Detaylı

2014 TOSFED OTO-DRAG KUPASI 05.01.2014

2014 TOSFED OTO-DRAG KUPASI 05.01.2014 2014 TOSFED Oto-Drag Kupası Kuralları 2014 TOSFED OTO-DRAG KUPASI 05.01.2014 1.1 TOSFED Oto-Drag Kuralları 136 TOSFED, Türkiye de TOSFED Oto-Drag Yarışmalarının yapılması için, Otomobil Sporları Yarışma

Detaylı

ÖNSÖZ. 02 Ekim 2012 tarihinde yapılan III. Olağan Genel Kurul toplantısıyla göreve gelen Yönetim Kurulumuzun;

ÖNSÖZ. 02 Ekim 2012 tarihinde yapılan III. Olağan Genel Kurul toplantısıyla göreve gelen Yönetim Kurulumuzun; ÖNSÖZ 02 Ekim 2012 tarihinde yapılan III. Olağan Genel Kurul toplantısıyla göreve gelen Yönetim Kurulumuzun; 02 Ekim 2012 16 Kasım 2014 faaliyet dönemi yönetim kurulu raporunu, 16.09.2012 30.09.2014 dönemi

Detaylı

ÖNSÖZ. Kıymetli Meslektaşlarım,

ÖNSÖZ. Kıymetli Meslektaşlarım, SPONSORLUK DOSYASI İÇİNDEKİLER Önsöz VESKON 4. Aile Hekimliği ve Entegre Tıp Kongresi 2014 Düzenleme Kurulu Genel Bilgiler Kongre Merkezi Kayıt Ücretleri Konaklama & Sosyal Program Stant ve Sponsorluk

Detaylı

Türkiye Motosiklet Federasyonu Kural Kitabı ENDURO BRANŞI KURALLARI

Türkiye Motosiklet Federasyonu Kural Kitabı ENDURO BRANŞI KURALLARI Türkiye Motosiklet Federasyonu 133 ENDURO BRANŞI KURALLARI 134 Türkiye Motosiklet Federasyonu Türkiye Motosiklet Federasyonu 135 Sorumluluk... 137 1 Sportif Yönetmelik... 139 1.1 Giriş... 139 1.2 Resmi

Detaylı