SEKTÖRDEN HABERLER Aralık 2014

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "SEKTÖRDEN HABERLER Aralık 2014"

Transkript

1 SEKTÖRDEN HABERLER Aralık 2014 Bu sunumda e-posta pazarlama, sosyal medya, e-ticaret ve dijital pazarlama ile ilgili ilginizi çekebilecek haber ve istatistikleri bulabilirsiniz.! Emarsys Türkiye VIENNA LONDON MUNICH ZURICH BERLIN PARIS HONG KONG MOSCOW ISTANBUL BEIJING SINGAPORE DUBAI

2 Hakkımızda

3 DİJİTAL DÜNYADAN HABERLER VIENNA LONDON MUNICH ZURICH BERLIN PARIS HONG KONG MOSCOW ISTANBUL BEIJING SINGAPORE DUBAI

4 İnternette Yapılan Kartlı Ödeme İşlemleri Yerli ve Yabancı Kartların Yurtiçi Kullanımı İşlem Adetleri Yerli ve Yabancı Kartların Yurtiçi Kullanımı İşlem Tutarları (Milyon TL) Ekim ayı karşılaştırmasına göre, yerli ve yabancı kartların yurtiçi kullanımı işlem adetlerinde önceki yıla göre yaklaşık 2 Milyonluk bir yükselme, işlem tutarlarında ise yaklaşık 1 milyon TL lik bir artış söz konusu. Kaynak:

5 İnternette Yapılan Kartlı Ödeme İşlemleri Yerli ve Yabancı Kartların Yurtiçi Kullanımı İşlem Adetleri Yerli ve Yabancı Kartların Yurtiçi Kullanımı İşlem Tutarları (Milyon TL) Ocak-Ekim 2013 ve Ocak-Ekim 2014 ayları yerli ve yabancı kartların kullanımı işlem adetlerinde yaklaşık luk bir yükselme, işlem tutarlarında yaklaşık 6 milyon TL lik bir yükseliş söz konusu. Kaynak:

6 Etkinlik Emarsys Academy Kasım 2013 yılında başlayan ve bu yıl da Eylül ayından itibaren yeni sezonuyla internet sektörünü buluşturan Emarsys Academy, Kasım ayında son dönemin en popüler konusu İçerik Pazarlamayı tartıştı. 26 Kasım da Taxim Point Hotel de düzenlenen etkinlikte, Listelist in kurucusu Ahmet Kırtok, Mediakraft Türkiye Yöneticisi Ersan Özer ve Maxad ın kurucusu Özgür Ekinci, deneyimlerini paylaştı.

7 Etkinlik Conversion Summit 2014 Yapıldı E-ticaret siteleri için müşteri dönüşümüne odaklanan Conversion Summit 19 Kasım da Swiss Otel de düzenlendi. Dijital pazarlama alanında Türkiye ve dünya çapında 20 ye yakın konuşmacı, iki farklı salonda geri dönüşüm üzerine deneyimlerini aktardı. Etkinlikte Emarsys Türkiye Yöneticisi Murat Erdör de e-posta pazarlama üzerine yapılan oturumda katılımcılara e-posta pazarlamanın dönüşümlere olan etkisi üzerine görüşlerini anlattı.

8 Gmail Android Uygulaması Material Desing a Uyarlandı E-posta Pazarlama Dünyanın en büyük e-posta servislerinden biri olan Gmail, Android uygulamasını baştan aşağı yeniledi. Yeni material design anlayışına göre yenilenen Gmail Android uygulamasında konular ve geçiş animasyonları ile birlikte birkaç ek geliştirme de yapıldı. Bununla birlikte daha önce sizlere söylentilerini aktardığımız, Gmail uygulamasına artık Yahoo, Outlook gibi üçüncü parti e-posta servislerinin de kurulabileceği bilgisi doğrulanmış oldu.

9 Güncel WSJ Türkiye den Çekiliyor Geçen yıl Nisan ayında açılan Türkiye pazarına açılan The Wall Street Journal, bağlı bulunduğu ana şirketi Dow Jones tan yapılan açıklamayla Türkiye faaliyetlerini durduracağını duyurdu. Türkiye ile birlikte Almanya daki faaliyetlerinde de daralmaya gidecek olan The Wall Street Journal ın Türkçe haber ajansı da internet sitesiyle birlikte kapatılıyor.

10 Yenilik tozlu.com Yenilendi Samsun merkezli bir e-ticaret girişimi Tozlu.com.tr, tasarımını baştan aşağıya yeniledi. Tasarımsal olduğu kadar modelini de yenileyen tozlu.com, hızlı satış (flash sales) sitesi görünümünden tam fiyatlı bir giyim alışveriş sitesi haline geldi. Tozlu.com.tr olarak yola çıkan e- ticaret girişimi,.tr uzantısını da bırakarak Tozlu.com ile yoluna devam etme kararı aldı.

11 Yenilik Sale Alarm Türkiye de Güney Kore li SK Group, diğer pazar yerlerini de kapsayan mobil indirim uygulaması Sale Alarm ı Türkiye de yayına aldı. Şimdilik Android için yayınlanan Sale Alarm adlı uygulama, 8 farklı e-ticaret sitesinin indirimli ürünlerini filtreleme seçenekleriyle tek bir uygulama içinde bir araya getiriyor. Uygulamada n11.com un yanısıra Sahibinden ve Gittigidiyor gibi pazar yerleri de yer alıyor ve kullanıcılar istediği fiyat ve kategori özelinde indirimli ürünleri listeleyebiliyor.

12 THY Shop&Miles ile E-ticarete Girdi Yenilik Türk Hava Yolları, Shop&Miles sanal mağazasını açtığını resmi olarak duyurdu. Türk Hava Yolları Genel Müdürü Temel Kotil tarafından tanıtılan servis, THY ile uçarak kazandığınız milleri sadece uçarak değil, bir e-ticaret sitesi üstünden harcamanıza da olanak veriyor. shopandmiles.com da pek çok ürünü bulmak mümkün. Bununla birlikte e-ticaret sitesinde satın alabileceğiniz deneyimler ve Türk Hava Yolları nın özel bir koleksiyonu da bulunuyor.

13 Google dan Yeni Yer İmi Aracı: Stars Yenilik Google bir süredir beklenen yer imi aracını Chrome üzerinden açığa vurdu. Daha önce sızdırılan ilk görüntüleri haklı çıkaran eklendi Chrome mağazasında yerini aldı. Henüz Google.com/ bookmarks adresinde bir güncelleme yapılmamış ama Bookmark Manager olarak adlandırılan eklenti, tasarımından özelliklerine kadar Google ın yeni yer imi hizmeti olduğunu hissettiriyor.

14 Yenilik Amazon dan Akıllı Hoparlör Amazon Echo ismi verilen akıllı hoparlör, Siri ile çok benzer bir sistemle size hizmet veren, sözlü konuşmalarınıza cevap verebilen, müzik çalabilen ve evdeki herkese hitap eden teknolojik bir ürün olarak konumlandırılmış durumda. Amazon Echo aracılığıyla, anlık olarak bilgi, müzik, haberler, hava durumu gibi bilgileri dinleyebilmeniz mümkün oluyor. Tamamen eller serbest modda çalışan akıllı hoparlör, tüm odadaki sesleri dinleyerek komutlarınızı almak için hazır bulunuyor.

15 Yenilik 2gossip.com Yerli Sosyal Ağ 2gossip.com mekanlara odaklanan Türkiye den anonim bir sosyal ağ denemesi. Dedikodu ve itiraflar kadar mekanlarla ilgili söylenti ve eleştirileri konu alan 2gossip.com, kullanıcıların anonim profiller oluşturmasıyla benzerlerinden ayrılıyor. Ofis ve okul dedikodularından restoran yorumlarına kadar birçok mekanla ilgili paylaşımın yapılmasını amaçlayan 2gossip.com, Foursquare gibi diğer mekan uygulamalarına göre mekan deneyimini daha geniş bir zamanda ele alıyor.

16 Yenilik Online bir muhasebeci gibi çalışan Uzmanvergi.com, kullanıcıların muhasebe ve vergi işlemlerini kendi başına yapmasını sağlayan SaaS tabanlı bir web uygulaması sunuyor. Uzmanvergi.com, serbest meslek sahipleri (diğer bir deyişle freelancerlar) veya şahıs şirketlerinin profesyonel muhasebe ve vergi hizmeti almasını kolaylaştırırken, giderlerini de yüzde 70 gibi büyük bir oranda düşürmeyi amaçlıyor. Uzmanvergi.com: muhasebe ve vergi beyanı hizmeti

17 Yatırım Borsa İstanbul Özel Pazar Faaliyet Başladı Borsa İstanbul un girişimci ve yatırımcıları bir araya getiren online platformu Özel Pazar, 17 Kasım da düzenlenen bir törenle açıldı. Global Girişimcilik Haftası nın açılışı kapsamında Endeavor Türkiye ve Borsa İstanbul koordinasyonuyla düzenlenen gong töreni ile faaliyete geçen Borsa İstanbul Özel Pazar, üyelik kaydına başladığı 26 Ağustos tarihinden bugüne kadar 100 den fazla üyeye ulaşmış.

18 BÜMED Business Angels, 2015 te 10 Melek Yatırım Yapacak Boğaziçi Üniversitesi nin melek yatırımcı ağı BUBA, 2015 te 10 girişimi yatırım programına dahil ederek etkisini artırmayı hedefliyor. BUBA Yönetim Kurulu Başkanı Timuçin Bilgör, melek yatırımcı ve girişimci ekosisteminde kısıtlı ve sınırlı sayıda kalan destekleri artırarak hedeflenen 10 girişimin yatırımla buluşturmak istediklerini açıkladı. Yatırım

19 Yemeksepeti Ürdün Pazarına Girdi Yatırım Yemeksepeti.com, online yemek sipariş girişimi ifood.jo nun çoğunluk hissesini satın aldı ve Ürdün pazarına açılıyor yılı başında Omar Akel ve Zeid Husban tarafından kurulan ifood.jo, Ürdün ün 7 şehrinde faaliyet gösteriyor. Yıllık yüzde 200 büyüme gösterdiğini öğrendiğimiz ifood.jo, 20 kişilik bir ekibiyle 200 restoran üzerinden 25 bin kullanıcıya hizmet veriyor.

20 Yatırım Ödeme sistemleri alanında Türkiye nin başarılı girişimlerinden olan iyzico nun bu alanda etkin bir SaaS girişimi olmak için yola çıkan mypat.co yu satın aldı. Eticarette alışverişi terk edenlerin oranını azaltma noktasında gerçek zamanlı ödeme sistemleri analitiği hizmeti sunan mypat, eticaret alanında hizmet veren bir ödeme sistemi yönetim platformu iyzico nun bünyesine girmiş oldu. Microsoft tan Bulut Tabanlı Sunum Aracı: Sway

21 Yatırım OGLI yi Arvato Satın Aldı Otto Grup a ait olan OGLI, Arvato tarafından satın alındı. Limango, Bonprix, Estée Lauder, Camper ve Hepsiburada gibi önemli e-ticaret şirketlerine lojistik ve tedarik hizmetleri sunan OGLI, günde 50 bin adede kadar gönderi yapabiliyor. E-ticaret şirketlerine lojistik ve tedarik hizmeti sunan OGLI ile birlikte e-ticaret şirketlerine entegre bir servis sağlamak isteyen Arvato, Türkiye de 10 yıldır faaliyet gösteriyordu.

22 Yatırım İspanyol Paravion bavul.com u Satın Aldı Bavul.com, İspanyol online seyahat acentası Paravion.es tarafından satın alındı. Bavul.com ile ilgili tüm hizmetler Paravion Turizm ve Danışmanlık tarafına devredilmiş. Turkcell in yeterince üzerine düşmediği bavul.com projesi, bundan böyle yoluna İspanyol sahibi ile devam edecek. Satın alma değeri üzerine herhangi bir açıklama ise yapılmadı.

23 Sosyal Medya YouTube Music Key Yayında Bağımsız sanatçılarla anlaşarak premium müzik servisinin önündeki büyük bir engeli ortadan kaldıran YouTube, YouTube Music Key i sonunda resmi olarak duyurdu. Kasım ayında beta yayınına başlayan servis, reklamsız müzik dinleme, arka planda çalabilme ve offline ken dinlenebilme özellikleriyle geliyor. Aylık üyelik ücreti 9,99 dolar olarak belirlenen YouTube Music Key bir süreliğine 7,99 dolardan indirimli olarak piyasaya sunulacak.

24 Facebook Ofis Çalışanlarını Hedefliyor Sosyal Medya Facebook, Financial Times da yer alan bir habere göre kullanıcılarının kişisel ve iş hayatlarını birbirinden tamamen ayırmaya hazırlanıyor. Kullanıcıların Facebook u iş için kullanmalarını sağlayacağı bir platformu sunacak. Facebook un bu iş sürümü, aynı şu an kullandığımız Facebook gibi haber kaynağı, gruplar ve mesajlaşma seçeneklerinin yanı sıra çalışanlara birlikte çalışma aracı sunacak. Bu versiyonda aynı gruplarda olduğu gibi dosya ve iş paylaşımı yapılabilecek.

25 Whatsapp mavi tık ı Devreye Aldı Sosyal Yenilik Medya Dünyanın en ünlü mesajlaşma servislerinden biri olan Whatsapp, önemli bir yeniliğe imza attı. Mesajların sağ tarafında, hemen mesaj saatinin yerini alan bölümdeki check işaretleri artık mavi renkle gözükmeye başladı. Dünyanın bir anda gündemine oturan bu hamle sonrasında kullanıcılar mesajlarının okunup, okunmadığını öğrenebilir hale geldi. İlk anda zorunlu olan okundu bilgisi gösterimi, gelen tepkiler üzerine isteğe bağlı hale getirildi.

26 Sosyal Medya Disqus tan Büyük Yenilik Disqus ın reklamverenler için yayınladığı bir özellik olan sponsorlu yorumları devreye aldı. Reklamverenlerin hergün 3 milyon farklı siteye ulaşabilecekleri servis akıllı bir algoritmayla çalışıyor. Teklamverenin yönettiği panelden belirletiği anahtar kelimeler ve filtreleri göz önünde bulundurarak Disqus ın yer aldığı ilgili sitelerde sponsorlu yorum olarak çıkmasını sağlıyor. Bununla birlikte sponsorlu yorum içerisinde görsel, video gibi medya türleri destekleniyor.

27 Sosyal Medya Google dan Yeni Mesajlaşma Servisi Google ın yeni Messenger adlı uygulaması Android in temel SMS (kısa mesaj) ve MMS uygulamasının yerini alıyor. Grup mesajlaşmasının yanında fotoğraf, ses ve video paylaşımına da olanak tanıyan Messenger, Hangout uygulamasının yerini alan bir mesajlaşma uygulaması değil. Gmail hesaplarınızla herhangi bir ilişkilendirme içermiyor. Şimdilik sadece SMS ve MMS iletişimini üzerine alıyor.

28 Sosyal Medya İstatistikleri Top 5 Facebook Brands/ Türkiye Top 5 Facebook Brands/ Türkiye(e-ticaret) Kaynak:

29 Sosyal Medya İstatistikleri Top 5 Twitter Brands/ Türkiye Top 5 Twitter Brands/ Türkiye(e-ticaret) Kaynak:

30 Sosyal Medya İstatistikleri Top 5 Google+ Brands/ Türkiye Top 5 Google+ Brands/ Türkiye(e-ticaret) Kaynak:

31 Sosyal Medya Pazarlama Sosyal Medya İstatistikleri Top 5 Youtube Brands/ Türkiye Top 5 Youtube Brands/ Türkiye(e-ticaret) Kaynak:

32 İletişim!!!!!!!! Emarsys Türkiye : Spring Giz Plaza Kat:12 Maslak/İstanbul : : Emarsys_Turkey : :

2011'in sosyal medya almanakı

2011'in sosyal medya almanakı On5yirmi5.com 2011'in sosyal medya almanakı 2011 de dijital dünya ve sosyal medya için sadece hareketli geçti demek az olur. İşte 2011 yılının sosyal medya almanakı. Yayın Tarihi : 2 Ocak 2012 Pazartesi

Detaylı

SEKTÖRDEN HABERLER Ekim 2013

SEKTÖRDEN HABERLER Ekim 2013 SEKTÖRDEN HABERLER Ekim 2013 Bu sunumda e-posta pazarlama, sosyal medya, e-ticaret ve dijital pazarlama ile ilgili ilginizi çekebilecek haber ve istatistikleri bulabilirsiniz. Emarsys Hakkında Dünya nın

Detaylı

27 Kasım 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni

27 Kasım 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni 27 Kasım 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni GÜNEY KIBRIS TA BİR ÜNİVERSİTEDE BITCOIN İLE HARÇ ÖDEME DÖNEMİ BAŞLIYOR Güney Kıbrıs ta bir üniversite, öğrencilerin okul ücretlerini Bitcoin ile ödemelerine

Detaylı

8 Temmuz 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

8 Temmuz 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni 8 Temmuz 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni Akbank Direkt Mobil, Artık ibeacon İle Para Çekme İmkanı Sunuyor Yeni gelişmeleri kendi ürün ve hizmetlerine uyarlama hızıyla dikkat çeken bankalardan biri

Detaylı

DIJITAL BELGE VE ELEKTRONIK UYGULAMALAR ZAMAN VE MALIYET TASARRUFU SAĞLIYOR 4. E-TICARET KONFERANSI NDA SOSYAL MEDYA KONUŞULDU GELENEKSEL

DIJITAL BELGE VE ELEKTRONIK UYGULAMALAR ZAMAN VE MALIYET TASARRUFU SAĞLIYOR 4. E-TICARET KONFERANSI NDA SOSYAL MEDYA KONUŞULDU GELENEKSEL TÜRKİYE NİN E-TİCARET REFERANSI HAZİRAN - TEMMUZ 2015 - SAYI 14 - ÜCRETSİZDİR 4. E-TICARET KONFERANSI NDA SOSYAL MEDYA KONUŞULDU GELENEKSEL LOJİSTİKTEN E-LOJİSTİK E DIJITAL BELGE VE ELEKTRONIK UYGULAMALAR

Detaylı

21 Ocak 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

21 Ocak 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni 21 Ocak 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni PayPal Online Ödeme Sistemlerini Hızlandıracak Uygulamalar Üzerinde Çalışıyor Son dönemlerde fiziki mağazalardaki kullanımı artırmak için çeşitli çalışmalar

Detaylı

Sosyal medya turizmde pazarlamanın tanımını değiştiriyor. CATHIC 4. kez turizm profesyonellerini buluşturdu

Sosyal medya turizmde pazarlamanın tanımını değiştiriyor. CATHIC 4. kez turizm profesyonellerini buluşturdu 24 TEMMUZ 2014 ǀ 10 TL ÜCRETSİZ ÖZEL EK REGNUM CARYA GOLF&SPA RESORT CATHIC 4. kez turizm profesyonellerini buluşturdu Oteller, bilgi ve iletişim teknolojilerini yakından takip ediyor Anadolu daki iş ve

Detaylı

e-ticaret 10 TR LYON DOLARLIK DEV PAZAR Dünya e-ticaret hacmi, net olarak hesaplanamasa

e-ticaret 10 TR LYON DOLARLIK DEV PAZAR Dünya e-ticaret hacmi, net olarak hesaplanamasa 10 TR LYON DOLARLIK DEV PAZAR Dünya e-ticaret hacmi, net olarak hesaplanamasa da, istatistikler rakam n 10 trilyon dolar aflt n gösteriyor. Türkiye deki e-ticaret hacmi ise 2011 de yüzde 52 art flla 22,9

Detaylı

TÜRKİYE NİN KAPSAMA HARİTASI

TÜRKİYE NİN KAPSAMA HARİTASI İK YÖNETİMİ IT İLE YENİLENMEYE DEVAM EDİYOR IT ADVISOR www.itadvisor.com.tr EYLÜL 2011 SAYI 22 AUTODESK BAŞARISINI SÜRDÜRMEK İSTİYOR BULUTUN KÜÇÜK İŞLETMELERE AVANTAJLARI www.itadvisor.com.tr İŞ PLANINIZ

Detaylı

23 Ekim 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni

23 Ekim 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni 23 Ekim 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni TÜRKİYE NİN ONLINE PERAKENDE HARİTASI: 36 MİLYON İLE EN ÇOK İNTERNET KULLANISINA SAHİP 20. ÜLKE Markafoni son çalışmasında e-ticarete dair merak edilen pek çok

Detaylı

2013 Q2. Değerlendirme. ios işletim sisteminin dünden bugüne hikayesi. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu 2012-2013 Q1 karşılaştırması

2013 Q2. Değerlendirme. ios işletim sisteminin dünden bugüne hikayesi. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu 2012-2013 Q1 karşılaştırması 1 İçerik 2013 Q2 mobilike Kurucu Ortaklarından 01 Rakamlarla Mobil Global & Türkiye de mobil rakamlar 02 Örnek çalışma Vaseline 06 Teknoloji 4G 08 Karşılaştırma İki cihaz karşılaştırması - Samsung S4 &

Detaylı

10 Mart 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

10 Mart 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni 10 Mart 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni Visa Türkiye Genel Müdürü Merve Tezel: Türkiye de Temassız Ödeme Kullanımı %38 Oranında Arttı Mobile World Congress 14 te Visa nın 7 farklı NFC çözümünün tanıtımını

Detaylı

23 Aralık 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni

23 Aralık 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni 23 Aralık 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni Pozitron, Türkiye nin Dijital Cüzdan Haritasını Yayınladı Türkiye nin önde gelen mobil teknoloji geliştirme şirketlerinden biri olan Pozitron un hazırladığı

Detaylı

18 Kasım 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni

18 Kasım 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni 18 Kasım 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni 2017 YILINDA KÜRESEL MOBİL ÖDEME İŞLEM HACMİ 700 MİLYAR DOLARI AŞACAK Dünyaca ünlü araştırma şirketi Gartner ın sunduğu veriye göre mobil ödeme işlem hacmi

Detaylı

NASIL YATIRIM ALIRSINIZ?

NASIL YATIRIM ALIRSINIZ? KAPAK_EKO_girisim_NISAN.qxp:EKO_girisim_kapakKOBI 4/11/14 6:31 PM Page 1 Melek girişimcilerin yatırım yaptığı 16 şirketin öyküsü... NASIL YATIRIM ALIRSINIZ? Türkiye nin kadın girişimcileri yarışıyor Viyanalı

Detaylı

Yeni Başlayanlar İçin E-Tic@ret E-Ticaret Girişimciliği İçin Temel Başvuru Kılavuzu Ümit BÜYÜKYILDIRIM

Yeni Başlayanlar İçin E-Tic@ret E-Ticaret Girişimciliği İçin Temel Başvuru Kılavuzu Ümit BÜYÜKYILDIRIM Yeni Başlayanlar İçin E-Tic@ret E-Ticaret Girişimciliği İçin Temel Başvuru Kılavuzu Ümit BÜYÜKYILDIRIM Dijital dünyadaki uzun soluklu çözüm ortağınız... www.ajanslongplay.com Ümit BÜYÜKYILDIRIM Çocukluğundan

Detaylı

22 Nisan 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

22 Nisan 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni 22 Nisan 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni PayU dan E-Ticaret Sektörü İçin İki Yeni Ödeme Hizmeti PayU Türkiye e-ticaret sektörüne yönelik iki yeni ödeme hizmetini devreye soktu. Yeni hizmetleri Tekrarlayan

Detaylı

Sağlık Sektörü Dijitalleşiyor

Sağlık Sektörü Dijitalleşiyor Dünyayı akıllı Şehirler kurtaracak ÖZEL DOSYA PAZARLAMACILARIN GÖZÜ KULAĞI CEBİMİZDE Sağlık Sektörü Dijitalleşiyor ARAÇ İÇİ TEKNOLOJİLER KURUMSAL PAZARDA ANDROİD GÜVENLİ Mİ? SANALLAȘTIRMA VE VMWARE 3 BOYUTLU

Detaylı

1 Kasım 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni

1 Kasım 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni 1 Kasım 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni POZITRON, TÜRKİYE MOBİL BANKACILIK PAZARINI GÖSTEREN DETAYLI BİR RAPOR YAYINLADI Pozitron un yayınladığı rapora göre Haziran 2012 de 1,72 milyon olan mobil bankacılık

Detaylı

Markaların tatlı belası CTR. onlar mı? RTB ile reklamı satıyoruz, satıyoruz,sattık...

Markaların tatlı belası CTR. onlar mı? RTB ile reklamı satıyoruz, satıyoruz,sattık... 6 Akıllı cihazların hayatımızdaki etkisi artıyor! 8 11 Markaların tatlı belası CTR Mobilin yılı 2013 12 Mobil rakamlar 14 Biz mi daha akıllı onlar mı? 18 İşletim sistemleri rekabeti 20 Mobil Videolar yükselişe

Detaylı

DİJİTAL ÇAĞ. Geleceğin ödemeler dünyası Temassız devrimine ne kadar hazırız? Y ve Z kuşaklarının favori ödeme araçları. Ödemelerin görünmezliği

DİJİTAL ÇAĞ. Geleceğin ödemeler dünyası Temassız devrimine ne kadar hazırız? Y ve Z kuşaklarının favori ödeme araçları. Ödemelerin görünmezliği KREDİ KARTI KULLANIM ALIŞKANLIKLARI ARAŞTIRMASI 2014 Y ve Z kuşaklarının favori ödeme araçları Geleceğin ödemeler dünyası Temassız devrimine ne kadar hazırız? Ödemelerin görünmezliği DİJİTAL ÇAĞ Geleceğin

Detaylı

Haziran 2015 Sayı:16

Haziran 2015 Sayı:16 Haziran 2015 Sayı:16 Nebim V3 ERP ile gerçek verimliliği keşfeden lider kurumların sayısı giderek artıyor. Satın almadan üretime, planlama ve bütçelemeden satışa, finans yönetiminden mağaza yönetimine,

Detaylı

E-Ticarette tüketiciler çok sayıda ürün çeşidini görebilir, en uygun ürünü bulma şansı artar.

E-Ticarette tüketiciler çok sayıda ürün çeşidini görebilir, en uygun ürünü bulma şansı artar. 4. HAFTA E-TİCARET 1. E-Ticarete Giriş E-Ticaret Nedir? Kısaca E-Ticaret olarak tanımlanan Elektronik Ticaret, her türlü mal ve hizmet satışının güvenli olarak internet üzerinden gerçekleştirilmesidir.

Detaylı

Bankacılıkta Fiziksel Dönem Geride Kalıyor

Bankacılıkta Fiziksel Dönem Geride Kalıyor teknoloji dünyasının kalbi ıfa 2014 te attı ÖZEL DOSYA MüştEri ve FirMA ArASınDAki köprü: ÇAğrı MErkEZLEri Bankacılıkta Fiziksel Dönem Geride Kalıyor Kamu alanı Dijitalleşiyor bulut hizmetlerinde GüvenliK

Detaylı

Kurumsalda Mobil Cihazların Önemi

Kurumsalda Mobil Cihazların Önemi YÖNETİCİNİZİ DEĞİŞTİRMEDEN ÖNCE DÜŞÜNÜN ÖZEL HABER ORACLE OPEN WORLD 2014 Kurumsalda Mobil Cihazların Önemi EBOLA NIN ÇÖZÜMÜ BÜYÜK VERI OLABILIR MI? ŞIRKETLER 2015 TE IT YATIRIMLARINI ARTIRACAK E-TICARETE

Detaylı

türkiye nin internet haritası

türkiye nin internet haritası KOBİLER İÇİN AĞ ÇÖZÜMLERİ REHBERİ www.itadvisor.com.tr HAZİRAN 2014 SAYI 55 türkiye nin internet haritası Hayatımızın temeline oturan internet olgusu tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de hızla gelişiyor.

Detaylı

5 Ağustos 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni

5 Ağustos 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni 5 Ağustos 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni TBB, HAZİRAN İNTERNET VE MOBİL BANKACILIK İSTATİSTİKLERİNİ AÇIKLADI TBB nin yayınladığı Haziran ayı internet ve mobil bankacılık istafsfkleri raporuna göre;

Detaylı

ÜCRETSİZ ÖZEL EK. Yazılım sektörü otel yönetimlerini devralıyor. Antalya da altyapı sorunları alarm veriyor

ÜCRETSİZ ÖZEL EK. Yazılım sektörü otel yönetimlerini devralıyor. Antalya da altyapı sorunları alarm veriyor 34 MAYIS 2015 10 TL ÜCRETSİZ ÖZEL EK Hilton Garden Inn Istanbul Atatürk Airport Antalya da altyapı sorunları alarm veriyor Yazılım sektörü otel yönetimlerini devralıyor Kuşadası yeni yatırımlarla hareketli

Detaylı

geleceğimize yön verecek uygulamalar

geleceğimize yön verecek uygulamalar DEV EKRANLI AKILLI TELEFONLAR İŞ DÜNYASININ HİZMETİNDE www.itadvisor.com.tr KASIM 2013 SAYI 48 Ahmet Akkök Arneca Genel Müdürü Kerem Turgay Arneca Ar-Ge Lideri geleceğimize yön verecek uygulamalar BüyükşehirleriN

Detaylı

DİJİTAL DÖNÜŞÜM FIRSATINI KAÇIRMAYIN

DİJİTAL DÖNÜŞÜM FIRSATINI KAÇIRMAYIN KAPAK_EKO_girisim_HAZIRAN.qxp:EKO_girisim_kapakKOBI 6/5/15 6:39 PM Page 1 DÜNYANIN DÖRT BİR YANINDAN 17 İŞBİRLİĞİ ÇAĞRISI... EKONOMİST DERGİSİNİN PARASIZ EKİDİR. DİJİTAL DÖNÜŞÜM FIRSATINI KAÇIRMAYIN Dijital

Detaylı