BMW SERİSİ GRAN TURİSMO. HACİM KAVRAMINA YENİ BİR BOYUT. BMW EfficientDynamics Daha az tüketim. Daha fazla sürüş keyfi. BMW Serisi Gran Turismo

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "BMW SERİSİ GRAN TURİSMO. HACİM KAVRAMINA YENİ BİR BOYUT. BMW EfficientDynamics Daha az tüketim. Daha fazla sürüş keyfi. BMW Serisi Gran Turismo"

Transkript

1 BMW Serisi Gran Turismo Sheer Driving Pleasure BMW SERİSİ GRAN TURİSMO. HACİM KAVRAMINA YENİ BİR BOYUT. BMW EfficientDynamics Daha az tüketim. Daha fazla sürüş keyfi.

2 OLAĞANÜSTÜ DIŞ TASARIMA YÖNELİK İÇSEL DÜRTÜ. BMW Serisi Gran Turismo da biçim ve alan arasındaki etkileşim, sınırları çok özel bir estetikle belirlenen, benzersiz bir görünüm ve duygu yaratır. Coupé tarzı şıklığı, güçlü ve dinamik bir görüntü sağlar ve bu görüntü daha da kusursuz bir görünüm için opsiyonel M Sport paket ile geliştirilebilir.

3 Başyazı ZIT KUTUPLAR BİRBİRİNİ ÇEKER. BİZ ONLARI BİRLEŞTİRİRİZ. BMW Serisi Gran Turismo yu bu denli büyüleyici yapan yalnızca çarpıcı görünümü ya da geniş iç tasarımı değil. Gerçek anlamda hayallerinizi süsleyecek olan şey, coupé bir otomobilin hem sportif hem de şık karakterini etkileyici ferahlıkla bir araya getirmesidir. BMW Serisi Gran Turismo beklentileri karşılamakla kalmayıp, beklentilerin ötesine geçer. Hem içte hem dışta sayısız yenilik ve ince düşünülmüş detaylarla sizi şaşırtmaktan asla vazgeçmez. Görünürde birbirine aykırı olanları bir araya getirme sanatı. BMW Serisi Gran Turismo Teknoloji Donanım Genel Bakış Takip eden sayfalarda BMW Serisi ni daha önce hiç görmediğiniz şekilde keşfedeceksiniz. Gran Turismo nun yepyeni anlamını keşfetmeye ve eşi benzeri bulunmayan geniş mekanının keyfini çıkarmaya hazır olun. ALAN VE İŞLEVİN YENİ TANIMI. SİZİ HAREKETE GEÇİRECEK YENİLİKLER. SİZİN KADAR ÖZGÜN. TEK BİR BAKIŞTA TÜM ÖZELLİKLER. serisi Otomobil konsepti Şıklık, ferahlık ve işlevselliğin benzersiz bileşimi. İç/Dış Tasarım Geniş iç mekan, dinamik açıdan şık görünüm. BMW ConnectedDrive Daha rahat bir sürüş deneyimi ile gideceğiniz yere daha rahat ulaşın. BMW EfficientDynamics Küçük adımlarla uzun yol kat etmek. Bagaj bölmesi Geniş ve esnek. BMW ConnectedDrive Özgürlüğe bağlanın. BMW EfficientDynamics Düşük yakıt tüketimi ve düşük emisyon için teknoloji paketi. BMW TwinPower Turbo motorlar Minimum yakıt tüketimi ile maksimum performans. Şasi ve güvenlik Daha fazla keyif almaya yönelik yenilikler. BMW Serisi Gran Turismo BMW Modern Line BMW Sport Line BMW Luxury Line M Sport paket Renkler, döşemeler ve iç kaplamalar Standart / Opsiyonel donanım Orijinal BMW Aksesuarları Yakıt tüketimi ve CO emisyonu hakkında teknik veriler ve bilgiler BMW Servis ve BMW marka deneyimi BMW müşterileri için özel teklifler. BMW Line ları Çok daha orijinal. M Sport paketi ile BMW i Gran Turismo. Sergilenen modelin teknik özellikleri: Modern Line donanımlı BMW i Gran Turismo. Motor: Motor gücü: Jantlar: Gövde rengi: Döşemeler: İç kaplama: BMW TwinPower Turbo sıralı altı silindirli benzinli motor bg ( kw) inç Çift kollu M kodlu hafi f alaşım jantlar Metalik Buz Gümüşü Estoril Mavisi kontrast dikişli, M detayı ile Hexagon Kumaş/Alcantara döşeme Opak Estoril Mavisi vurgularla Alüminyum Hexagon Motor: BMW TwinPower Turbo sıralı dört silindirli benzinli motor Motor gücü: bg ( kw) Jantlar: inç kodlu Türbin tipi hafi f alaşım jantlar Gövde rengi: Metalik Kalahari Beji Döşemeler: Koyu İstiridye vurgulara sahip İstiridye Dakota deri İç kaplama: İnci Parlak Krom vurgu çizgileriyle İnce Çizgili Antrasit ahşap kaplama İçerik

4 ZARİF STİL. ÖZGÜN KİŞİLİK. Stil, sahip olduğu farklı nitelikleri açıkça ve kendine güvenerek ifade eden bir kişilik gerektirir. Yenilikçi tasarımından kaynaklanan eşsiz şıklıkta bir görünüme sahip BMW Serisi Gran Turismo da bunun bir kanıtıdır. İki farklı dünyanın en iyi yönlerini bir araya getiren görünümüyle, saf dinamizm ve ferahlık hissinin somutlaşmış halini sunar. İç ve dış tasarım, kusursuz bir biçimde bir araya gelerek hem heyecan verici ve benzersiz, hem de uyumlu bir bütünü, yani BMW Serisi Gran Turismo yu meydana getirir.

5 DOĞRU GÖRÜNÜM. Birçok farklı yüz, tek bir benzersiz görünüm. Tek belirgin profi l, birçok girift çizgi. Heyecanla ileri atılmak, aynı zamanda her şeyi sakin karşılamak. Burada M Sport paketiyle gösterilen BMW Serisi Gran Turismo nun çok yönlü ve heyecan verici olduğu ilk bakışta anlaşılıyor. Sayısız tasarım öğesinden güven, şıklık ve dinamizm yayılıyor. FERAHLIK HİSSİ. BMW Serisi Gran Turismo nun olağanüstü özelliklerinden biri de, onu yükseltilmiş koltuk konumuyla birlikte uzun yolculuklar için mükemmel bir seçenek haline getiren etkileyici iç mekanıdır. İç tasarımdaki her bir öğe cömertçe oranlanarak, birinci sınıf konforu mümkün kılar. Her detay, kusursuz biçimde, zarif bir genel tasarımla harmanlanır. Estetik ve işlevselliğin bu etkileyici bileşimi, sürücüye ve öndeki yolcuya şık bir biçimde yer vererek onları da tasarımın önemli bir parçası haline getirir.

6 RAHATLATICI BİR ATMOSFER YARATIR. Her şeyin alışkın olduğunuz yerlerinde bulunduğu, hiçbir şeyi aramak zorunda kalmadan her şeyi otomatik olarak bulduğunuz, kendinizi anında evinizde hissettiğiniz ve tüm bunların bir arada bulunduğu yer, BMW nin tasarladığı sürücü odaklı kokpittir. Tüm ilgili işlevlerin kontrolleri, kullanışlı bir şekilde konumlandırılır ve ergonomik olarak düzenlenir. Her şeyde tek bir üstün hedefe, sürüş keyfi ni en üst düzeye çıkarmaya ve dikkat dağıtan unsurları en aza indirmeye odaklanılmıştır. BÜYÜLEYİCİ GÖRÜNÜM. BMW Serisi Gran Turismo nun ön tasarımı son derece heyecan verici bir güç ve denge hissi yansıtır. Otomobilin hafi fçe eğimli vurgu hatlarına sahip çarpıcı çift yuvarlak farları, kararlılık ve özgünlük hissi uyandıran orijinal görünümünü daha da öne çıkarır.

7 İKİ FARKLI DÜNYANIN EN İYİ ÖZELLİKLERİ. Akıcı coupé tarzı tavan çizgisi, şaşırtıcı genişlikte bir bagaj bölmesiyle uyumlu bir biçimde sonlanır. Çerçevesiz kapıların camları ardında benzersiz genişliğe sahip bir iç tasarım sizi beklediğinde, dinamik bir siluetin altında gizlenen son derece işlevsel bir otomobil olduğunda, biçim ve alanın rakipsiz ortaklığı sayesinde sonuç beklentileri de gölgede bırakır. BİRİNCİ SINIF KONFORUN ASLA İKİNCİ PLANDA KALMADIĞI YER. Burada Modern Line donanımı ile birlikte gösterilen BMW Serisi Gran Turismo, alanın gerçek lüksün önemli bir parçasını oluşturduğuna dair inancımızı gerçek anlamda kanıtlar. Sonuç olarak, yüksek kalite ve olağanüstü işçiliğin yanı sıra, geniş bir baş ve bacak boşluğu ile üç yetişkinin rahatça sığabileceği tek parça bir arka koltuk sunar. Çerçevesiz kapı camlarıyla yaratılan salon atmosferi sayesinde, sürücü ve ön yolcu her yolculukta rahatlığın keyfi ni çıkarır.

8 YORUCU DEĞİL, KEYİFLİ BİR YOLCULUK İÇİN. BMW Serisi Gran Turismo yu sürmekten ne kadar keyif alsanız da, yine de varacağınız yere mümkün olduğunca hızlı ve kolay bir şekilde ulaşmayı istersiniz. BMW ConnectedDrive* ile her sürüşü rahatlatıcı bir yolculuğa dönüştüren bir dizi yenilikçi işlevden yararlanabilirsiniz. Mesela, yüksek çözünürlüklü D harita ekranlı, opsiyonel son nesil Professional Navigasyon Sistemi. Opsiyonel olarak sunulan Gerçek Zamanlı Tr a fi k B i l g i s i ( RT T I ) * hizmetiyle hedefi nize her zaman mümkün olan en uygun rotayı kullanarak erişebilirsiniz * Tüm ülkelerde sunulmayabilir. Lütfen Borusan Otomotiv BMW Yetkili Satıcınız ile bağlantıya geçiniz. YALNIZCA SERVİS İÇİN DEĞİL, BİREYSEL YARDIM İÇİN. İster uçuş programınızı kontrol ediyor olun, ister bir otel odası ya da restoran için rezervasyon yaptırıyor olun, bu ve çok daha fazlası Danışmanlık Hizmetleri * tarafından gerçekleştirilir. Bunun için gün boyu istediğiniz saatte BMW çağrı merkezini arayabilirsiniz, ekibimiz size yardımcı olmaktan memnuniyet duyacaktır. Tam Renkli BMW Head-Up Display de opsiyonel olarak sunulmaktadır ve tamamen farklı şekilde destek sağlar. Hız, hız sınırlamaları ve navigasyon yön işaretleri gibi sürüş ile ilgili bilgileri doğrudan görüş alanınıza yansıtır. Önünüzdeki yola tam anlamıyla konsantre olurken, rezervasyon yaptırdığınız oteli de arayabilirsiniz. * Tüm pazarlarda sunulmaz. Lütfen Borusan Otomotiv BMW Yetkili Satıcınız ile bağlantıya geçin.

9 VERİMLİLİĞİ EN ÜST DÜZEYE ÇIKARIN. Çok ödüllü teknoloji paketi BMW Effi cientdynamics, sürüş dinamiklerinin ne kadar verimli olabileceğini gösterir. BMW yi daha dinamik hale getirirken yakıt verimliliğini de artırır. Bunun bir örneği de, Sürüş Deneyimi Kontrolü tuşuyla etkinleştirilen ECO PRO Modudur. Verimliliği artırmak ve yakıt tüketimini yüzde oranında azaltmak için çeşitli otomobil ayarlarını değiştirir. Ancak sürücü koltuğundan bakıldığında her şey kusursuz sürüş keyfi içindir. 1 Bireysel sürüş tarzına bağlıdır. Bulgular dahili bir BMW yakıt tüketimi çalışmasından elde edilmiştir. DİRENCİ EN AZA İNDİRİN. BMW Serisi Gran Turismo, söz konusu aerodinamizm olduğunda her şeyi akışına bırakır. Ön tekerlek bombelerinde bulunan yeni geliştirilmiş Havalandırma ve ön rüzgarlıktaki Hava Perdesi, hava direncini kelimenin tam anlamıyla en aza indirmeyi garantiler. Aktif arka spoyler de yükselmeyi en aza indirmek amacıyla hava akışını kullanarak verimliliği ve sürüş dinamiklerini artırır.

10 EMİSYONU AZALTIN. BMW Effi cientdynamics, çeviklikten ödün vermeden her zaman azami verimlilik sunar. Güçlü BMW TwinPower Turbo motorlar, etkileyici ölçüde yüksek tork gücü, çok düşük CO emisyonu ve inanılmaz yakıt verimliliği sağlar. BMW Serisi Gran Turismo da bir araya getirilmiş Optimum Vites Göstergesi ve Fren Enerjisi Geri Kazanımı ile, sınıfının en verimli otomobillerinden birinin direksiyonunun arkasında olacaksınız. Yakıt tüketimi ve CO emisyonu değerleri seçilen jant ve lastik boyutuna bağlıdır. Daha fazla bilgi /. sayfalarda bulunabilir. UFKUNUZU GENİŞLETİN. İç mekan ve dış dünya arasındaki boşluğu dolduran Opsiyonel Panorama cam tavan, en cömert iç mekanların bile çok daha ferah görünebileceğinin kanıtıdır. Uyumlu biçimde entegre edilmiş elektrikli tavan astarı yüksek kalitedeki iç tasarımı öne çıkarır. İster yatırılmış, ister tamamen açılmış olsun, Panorama cam tavan her zaman mükemmel havalandırma sağlar ve eşi olmayan bir özgürlük hissi uyandırır.

11 GENİŞ YÜK ALANI. Aklınızdaki plan ister deniz kenarında bir hafta sonu, arkadaşlarınızla gideceğiniz en sevdiğiniz İtalyan restoranı ya da bir iş toplantısı olsun, BMW Serisi Gran Turismo günün getireceklerine her zaman hazırdır ve sizin gereksinimlerinize göre uyarlanabilir. Mesela, : : oranında katlanabilen arka koltuk sırtlığı, bagaj bölmesinin genişletilmesi için ayarlanabilen sırtlık açısı veya opsiyonel sırtlık katlama işlevi. Tüm bunlar gününüzü kolaylaştırmak ve yolculuğunuzu daha kolay hale getirmek için tasarlanmış birçok özellikten yalnızca birkaçıdır. ARDINA KADAR AÇIK. Sıklıkla çok bagajla yolculuk ettiğinizde, yükleme ve boşaltma sırasında en küçük bir yardımın değerini kısa sürede öğrenirsiniz. Opsiyonel Konfor Erişim Sistemi ile bagaj kapağını açmak için arka tamponun altında ayağınızı hafi fçe hareket ettirmek yeterlidir. Böylece vakit kaybetmeden standart deri direksiyonun arkasına geçebilir ve bir sonraki varış noktanıza olan yolculuğunuza rahat bir şekilde devam edebilirsiniz.

12 KUŞKUSUZ BİR BMW. HER BİRİ KENDİNE ÖZGÜ. BMW Serisi Gran Turismo nun birçok farklı yüzü ve bunları öne çıkartmak için birçok farklı yöntemi vardır. Örneğin, dışta parlatılmış Alüminyumdan dekoratif elemanlar ve içte parlak renkler ve ince ahşap kaplamalarıyla nefesinizi kesecek Modern Line. Havalandırmanın renk tasarımı bile ilgili donanım paketine uyarlanmıştır. Seçiminiz ister Modern, ister Sport ya da Luxury Line olsun, kesin olan tek bir şey vardır: Her donanım kombinasyonu BMW Serisi Gran Turismo ya son derece kişisel bir görünüm ve his verir.

13 ÇOK DAHA DİNAMİK BİR HİS İÇİN. Sport Line, Mercan Kırmızısı vurgu çizgilerine sahip parlak iç kaplamaların yanı sıra, kırmızı kontrast dikişli spor koltukları da içeren çarpıcı dış ve iç tasarım elemanlarını kapsar. Buna uygun bir sürüş deneyimi olarak da bu donanım paketi ve M Sport paketin bir parçasını oluşturan Sport+ modu da mevcuttur. ÇOK DAHA ATLETİK BİR YAPI. Daha güçlü bir görünüm için Sport Line a dahil parlak renkte çarpıcı böbrek ızgara çubuklarını ve Havalandırmayı ya da opsiyonel i n ç ko d l u ç i f t ko l l u h a fi f a l a ş ı m j a nt l a r ile karma lastikleri de tercih edebilirsiniz. Tüm bunlar bu olağanüstü otomobili, yine olağanüstü bir kişiselleştirilmiş otomobile nasıl dönüştürebileceğinize dair birkaç örnektir.

14 LÜKS İÇ TASARIM. Luxury Line ın İnci Parlak Krom vurgu çizgilerine sahip ince ahşap iç kaplamaları ve sayısız krom süslemeleri, hayattaki zarif şeylerden aldığınız kişisel zevki yansıtan şık ve ayrıcalıklı bir atmosfer oluşturur. ŞIK BİR SUNUM. Luxury Line ın ayrıcalıklı havası hem içeride ve hem de dışarıda kendisini gösterir. BMW böbrek ızgara çubukları, özel yan cam çerçeveleri, Havalandırma ve egzoz çıkışı kaplaması gibi parlak Kromdan dekoratif elemanlar, opsiyonel inç W kollu kodlu hafi f alaşım jantlar ile bu kişisel görünümü öne çıkarır.

15 BMW ConnectedDrive Özgürlüğe bağlanın. BMW CONNECTED DRIVE HİZMETLERİ VE UYGULAMALARI AKILLI BAĞLANTI. BMW ConnectedDrive Hizmetleri ve Uygulamaları* şimdi eskisinden çok daha hızlı ve çok daha kolay şekilde kişisel gereksinimlerinize göre yapılandırılabilir. Her yolculukta en sevdiğiniz müzikleri mi dinlemek istiyorsunuz? AUPEO! kişisel İnternet radyosu ile artık bu çok kolay. Dünyamız her geçen gün daha da bağlantılı bir hale geliyor. BMW sürücüleri, bilgi edinmek, telefon veya e-postayla iletişim kurmak ve yolculuk sırasında her şey hakkında güncel bilgilere sahip olmak amacıyla otomobilleri ile dış dünyanın iletişim halinde olmasına alışıktır. BMW ConnectedDrive konsepti, BMW otomobillerini ve yolcularını dış dünyaya ve çevredeki trafi ğe bağlayan tüm hizmetleri ve yenilikçi teknolojileri içerir. AUPEO! KİŞİSEL İNTERNET RADYOSU KENDİ RADYO PROGRAMINIZI YARATIN. Bir akıllı telefon ve ücretsiz AUPEO! kişisel İnternet radyosu uygulaması ile yalnızca sevdiğiniz parçaları dinleyeceğinizden şüpheniz olmasın. Özelleştirilebilir İnternet radyosu müzik zevkinize ayak uydurur. nin üzerinde müzik türü içerisinden seçiminizi yapın ve şu anda bir milyondan fazla parça içeren bir müzik kitaplığına erişin. Müzik tercihlerinizi belirlemek için Kontrol Ekranındaki Beğen ve Engelle düğmelerini kullanabilirsiniz. Akıllı telefon ek bileşen adaptörü veya BMW tarafından tavsiye edilen bir kablo aracılığıyla otomobilinize bağlanır. Bu fonksiyon için Professional Navigasyon Sistemi gereklidir. İNTERNET BİLGİ PARMAKLARINIZIN UCUNDA. Banka hesabınızın bakiyesini kontrol etmeniz, ebay de bir teklif vermeniz veya Wikipedia da bir şeye bakmanız gerektiğinde, BMW ConnectedDrive Internet seçeneği istediğiniz online işlemi yapmanıza olanak tanır. İstediğiniz her bilgi için internette arama yapabilmenizi sağlamak amacıyla, merkez konsoldaki idrive Butonu bilgisayar faresi olarak işlev görür. BLUETOOTH OFİS HER ZAMAN YANINIZDA. Bluetooth Ofi s e-postalar, randevular, görevler, kişiler ve metin mesajları gibi BMW ofi s fonksiyonlarının Kontrol Ekranında görüntülenmesini veya sesli okuma fonksiyonu sayesinde hoparlörlerden okunmasını mümkün kılar. Tüm uyumlu mobil cihazlar adresinde listelenmiştir. BMW ConnectedDrive geniş bir yelpazede yer alan akıllı hizmetler ve destek sistemleri ile herkesin istediğini seçebilmesini mümkün kılar. BMW ConnectedDrive Hizmetleri ve Uygulamaları sürücü, otomobil ve dış dünya arasında çok yönlü bağlantı sağlayarak daha fazla özgürlük sunar. BMW ConnectedDrive sürücü destek sistemleri BMW ile yaptığınız her yolculuğu daha güvenli ve daha konforlu kılar. Akıllı sistemler sürücünün işini kolaylaştırır ve kaza riskini en aza indirir. Daha fazla bilgi için şu adresi ziyaret edebilirsiniz: * Tüm ülkelerde sunulmayabilir. Lütfen Borusan Otomotiv BMW Yetkili Satıcınız ile bağlantıya geçiniz. Burada gösterilen resimler donanım örnekleridir. Özellikler her bir BMW için ayrıdır. Modele bağlı olarak, Kontrol Ekranı ve içeriğin sunumu farklılık gösterebilir BMW ConnectedDrive

16 BMW CONNECTED DRIVE SÜRÜCÜ DESTEK SİSTEMİ ÖNGÖRÜ SAHİBİ BİR YARDIMCI PİLOT. BMW ConnectedDrive Sürücü Destek Sistemi, güvenliği ve konforu artırmanın yanı sıra sürüş keyfi nizi de en üst düzeye çıkaracak yenilikçi fonksiyonlar içerir. Bir sonraki virajın ne kadar keskin olduğunu önceden bilmek istediğinizde tam renkli BMW Head-Up Display size bunu söyler. Karanlıkta daha fazla ışığa ihtiyacınız olduğunda Uzun Far Fonksiyonu size yardımcı olur. BMW HEAD-UP DISPLAY GÖZÜNÜZ DAİMA YOLDA. Tam Renkli BMW Head-Up Display, ilgili bilgileri sürücünün görüş alanına yansıtır (polarize güneş gözlükleri ile tam olarak görülemez). Böylece sürücünün hiçbir zaman gözlerini yoldan ayırmasına gerek kalmaz. Head-Up Display; mevcut hız bilgisi, navigasyon talimatları, Hız Limit Bilgisi ve Sollama Yapılamaz İşareti, Kontrol mesajları ve bilgi-eğlence gibi bilgileri görüntüler. HIZ LİMİT BİLGİSİ HIZ LİMİTİ TAM DA İHTİYAÇ DUYDUĞUNUZ YERDE, YANİ GÖRÜŞ ALANINIZDA. Hız Limit Bilgisi ve sollama yapılamaz işareti, geçerli hız limitlerini ve sollama yasağı tabelalarını algılar ve gösterge panelindeki Bilgi Ekranında ya da BMW Head-Up Display'de sürücüye görüntüler. Özelliklerin kullanılabilmesi için Professional ya da Business Navigasyon Sistemi gereklidir. SÜRÜŞ ASİSTANI ARKANIZA YASLANIN VE YOLU BMW'NİZE BIRAKIN. Sürüş Asistanı, Şerit Terk Uyarısı ve Yaklaşma Kontrolü Uyarısı gibi kamera tabanlı sistemleri bir araya getirir. Sistem yaklaşık km/sa hızdan itibaren, istek dışı olarak gerçekleştirilen şerit değiştirmeler konusunda sürücünün dikkatini çekmek üzere direksiyona hafi f titreşimler gönderir. Yaklaşma Kontrolü Uyarısı önde seyreden otomobilleri algılar ve kaçınılmaz bir çarpışma riski durumunda uyarır. Yayalar da algılanır ve böylelikle sürücü potansiyel çarpışma riskleri konusunda uyarılır ve gerekirse frene basılır. AKTİF KORUMA VE DİKKAT ASİSTANI YOLDA KARŞINIZA ÇIKACAK HERŞEYE HAZIR. Aktif Koruma, otomobil için güvenlik bileşenlerinden oluşur. Örneğin, kritik durumlarda emniyet kemerleri gerilir, koltuklar dik konuma gelir ve camlar kapanır. Bir kaza durumunda sistem otomatik olarak fren yaparak otomobili durdurabilir. Ayrıca, Dikkat Asistanı sürüş tarzını izleyerek, yorgunluk belirtisi durumunda sürücüyü Kontrol Ekranı aracılığıyla uyarır. ÇEVRE GÖRÜŞ KAMERA SİSTEMİ VE PARK ASİSTANI HER ŞEYE HAKİM OLUN. Çevre Görüş sistemi derece panoramik görüntü sağlayan Geri Görüş Kamerası ve Yan Görüş Kamerasından oluşur: Üst Görüş, daha rahat manevra için otomobilin her iki tarafında arka kısmın görüntüsünü sunar. Yan Görüş, otoban veya yan yoldan çıkışlarda daha iyi görüş alanı sağlar. Görüntüler aynı zamanda Kontrol Ekranında da gösterilir. GÖZ KAMAŞTIRMAYAN UZUN FAR FONKSİYONU İLE AKILLI BİR VİZYON. Uzun Far Fonksiyonu, karşıdan gelen trafi ği veya öndeki otomobili algıladığında, otomatik olarak uzun far ve kısa far arasında geçiş yaparak sürücüyü destekler. Ortam yeterince aydınlık olduğunda, Uzun Far Fonksiyonu otomatik olarak uzun farları kapatır. Burada gösterilen resimler donanım örnekleridir. Özellikler her bir BMW için ayrıdır. Modele bağlı olarak, Kontrol Ekranı ve içeriğin sunumu farklılık gösterebilir BMW ConnectedDrive

17 BMW EfficientDynamics Daha az tüketim. Daha fazla sürüş keyfi. BMW EFFICIENT DYNAMICS ÇOK DAHA AZI İLE ÇOK DAHA FAZLASI. BMW, çok ödüllü sürdürülebilirlik stratejisinin bir parçası olarak, verimli sürüş teknolojileri hedefi ni benimseyen ilk üreticilerden biridir. Standart olarak sunulan BMW Effi cientdynamics, yakıt tüketimini ve emisyonu azaltırken dinamik performansı da artırmak için tasarlanmış kapsamlı bir teknoloji paketidir. Bu strateji BMW Group'un Avrupa yeni otomobil fi losunun CO emisyonunu 'ten bu yana % 'dan fazla düşürmesini mümkün kılmıştır. Halihazırda BMW modelinin km başına maksimum CO emisyonu sadece gr düzeyindedir. Aynı hedefe giden farklı yollar: tipik BMW sürüş keyfi. BMW, BMW EfficientDynamics projesinin çatısı altında, sürekli olarak kendisini uzun vadede emisyonsuz mobilite hedefine daha da yakınlaştıracak yenilikçi sistemler geliştiriyor. BMW nin daha fazla sürüş keyfi sunmak için attığı bu adım birkaç dayanağa sahip: Teknoloji paketi. Geleneksel dizel ve benzinli motorlar barındıran otomobillerin optimizasyonu gelişerek devam ediyor. BMW TwinPower Turbo teknolojisi, ECO PRO modu veya Otomatik Start/Stop işlevi gibi yenilikleri içeren kapsamlı teknoloji paketi, yakıt tüketimini ve CO emisyonunu azaltırken performansı ve sürüş keyfi ni de artırabilmemizi mümkün kılıyor. Tüm bunlar her BMW de standart olarak yer alıyor. BMW ActiveHybrid. BMW ürün yelpazesi; BMW ActiveHybrid, BMW ActiveHybrid ve BMW ActiveHybrid gibi etkileyici hibrid modelleri içerir. Tüm modeller, sıra dışı verimlilik ve olağanüstü dinamikler açısından akıllı enerji yönetimi özelliğine sahiptir. BMW edrive. Elektrikli sürüşün akıllı ve dinamik yolu. Yenilikçi motor teknolojimiz sürüş keyfi ni geleceğe taşıyor. BMW edrive teknolojisinin kalbinde üç bileşen yer alır; bir elektrikli senkronize motor, yüksek performanslı bir lityum-iyon batarya ve akıllı enerji yönetimi. BMW'nin motor teknolojisi sadece elektrikli sürüşe olanak sağlayarak geleceğin emisyonsuz sürüşünün yolunu açmıştır. BMW i. Effi cientdynamics felsefesinden ilham alan BMW i, BMW i ve BMW i gibi elektromobilite temelinde yeni bir otomobil konsepti geliştirmektedir. Mevcut BMW Effi cientdynamics teknolojilerini de içeren bu otomobiller, karbon kullanımı gibi akıllı hafi f yapı malzemeleri alanındaki yeniliklerden de faydalanırlar. Tüm ürün yelpazesinde sürdürülebilirliğe ve ilave mobilite hizmetlerine odaklanan BMW i bireysel mobilite anlayışımızı yeniden tanımlamaktadır. BMW SERİSİ GRAN TURISMO DAKİ BMW EFFICIENT DYNAMICS ÖZELLİKLERİNE GENEL BAKIŞ. Otomobil geçici bir süre için durduğunda (örneğin trafi k ışıklarında), Otomatik Start/Stop işlevi toplam yakıt tüketimini daha da düşürmek için motoru kapatır. Sürücü debriyaja bastığında (altı ileri düz şanzıman) ya da ayağını frenden çektiğinde (sekiz ileri Steptronic şanzıman) motor saniyenin kısa bir dilimi içerisinde otomatik olarak yeniden çalışır. BMW TwinPower Turbo teknolojisi benzinli motorlarda TwinScroll turboşarj teknolojisini Valvetronic, Çift VANOS ve Yüksek Hassasiyetli Enjeksiyon ile bir araya getirir. Dizel motorlarda ise Commonrail Direkt Enjeksiyon, türbin geometrisine sahip turboşarj/iki aşamalı turboşarj ile bir araya getirilir. Bu, BMW TwinPower Turbo benzinli ve dizel motorların yakıt tüketimini belirgin bir şekilde düşürürken, performansı da tüm motor devirlerinde fark edilir bir şekilde yükseltir. Fren Enerjisi Geri Kazanımı sayesinde, sürücü frene bastığında ya da ayağını gaz pedalından çektiğinde alternatör elektrik üretir. Daha önce kullanılmayan kinetik enerji, elektrik enerjisine dönüştürülür ve aküye beslenir. Aerodinamik alanında, BMW uygun şekilde birbiri ile koordine edilen bir dizi yenilik sayesinde mükemmel hava direnci rakamları elde etmiştir. Bunun toplam verimlilik ve yakıt tüketimi üzerinde olumlu bir etkisi vardır. Bu özellikler arasında, alt takımın düz yüzeyi, ön rüzgarlıkta yer alan Hava Perdesi ve ön tekerlek bombelerindeki Havalandırma yer alır. Bireysel sürüş stilinize bağlı olarak, ECO PRO Modu, şirket içi BMW yakıt tüketimi çalışmasına göre, yakıt tüketiminizi yüzde ('ye varan oranda azaltmanıza yardımcı olur. Vites karakteristikleri, vites değiştirme noktaları ve gaz pedalı hassasiyeti optimize edilir ve akıllı bir ısıtma/klima konsepti uygulamaya konur. Aynı zamanda ECO PRO Modunda sürücüye verimliliği nasıl artırabileceği hakkında ipuçları sunulur. Kazanılan ek menzil de bonus kilometreler olarak gösterilir. ECO PRO Route özelliği de yakıtın verimli şekilde kullanılmasına yardımcı olur. Professional Navigasyon Sistemi ile bir araya gelerek, bireysel sürüş stiliniz ve yerel koşulların yanı sıra trafi k hacmini de göz önünde bulundurarak, verimlilik açısından optimize edilmiş bir rota önerir. Ayrıca, sürücü ayağını gaz pedalından çektiğinde ve frene basmadığında otomobil seyir moduna geçer ve ( (km/sa arası hızlarda süzülerek ilerler. Optimum Vites Değiştirme Göstergesi, bir başka vitese geçmenin daha verimli olduğu zamanı görüntüler. Sistem vitesi ne zaman yükselteceğiniz ya da düşüreceğiniz konusunda öneride bulunur ve bunu kişisel sürüş stilinize uyarlar. Sekiz ileri Steptronic şanzıman, yumuşak vites geçişleri ve daha kısa vites aralıkları sayesinde vites değiştirmeyi ve otomobil kullanmayı son derece rahat bir hale getirir. Olağanüstü konforu elle tutulur dinamikler ve artırılmış yakıt verimliliği ile bir araya getirir. ( / ( itibariyle durum BMW EfficientDynamics

18 HIZLANMADA VE YAKIT TÜKETİMİNDE. ÜSTÜN MOTORLAR. Benzinli motorlar. Yenilikçi BMW TwinPower Turbo benzinli motorlar BMW Effi cientdynamics stratejisinin temel öğelerini oluştururlar ve çeşitli ödüllerle onurlandırılmışlardır. En son yakıt enjeksiyon sistemlerini, tam değişken güç dağıtımı ve yenilikçi turboşarj teknolojisi ile bir araya getirirler. Dizel motorlar. Dizel motorlarda kullanılan BMW TwinPower Turbo teknolojisi, artırılmış verimlilik ve daha dinamik bir performans için gelişmiş enjeksiyon teknolojileri ile tam değişken çıkış kontrolünü yenilikçi turboşarj teknolojisi ile bir araya getirir. Tüm dizel modeller hafif alüminyum yapıya sahiptir ve sıfır bakım gerektiren partikül filtresi ile donatılmıştır Tork (Nm) 500 Güç (kw) Tork (Nm) Güç (kw) Tork (Nm) Güç (kw) Tork (Nm) 0 0 Güç (kw),,,, Devir hızı (rpm) Mükemmel verimlilik: BMW i Gran Turismo nun BMW TwinPower Turbo altı silindirli benzinli motoru son derece verimlidir. 0 1,000 2,000 3,000 4,000 5,000 Devir hızı (rpm) Güçlü tork: BMW TwinPower Turbo dört silindirli dizel motor ile BMW d Gran Turismo. BMW i/ i xdrive. Bu BMW TwinPower Turbo sıralı altı silindirli benzinli motor, litre kapasiteye sahiptir ve bir TwinScroll turboşarjı, Valvetronic, Çift VANOS ve Yüksek Hassasiyetli Enjeksiyon ile birleştirir. Bu akıllı inovatif paket ortalama yakıt tüketimini km de yalnızca, litreye düşürürken (Steptronic şanzımanlı i xdrive:,, litre), km deki CO emisyonu gr/km dir (Steptronic şanzımanlı xdrive: gr/km). Performans rakamları da aynı ölçüde etkileyicidir: bg ( kw) Nm maksimum tork ve yalnızca, saniyede dan km/sa hıza erişim (Steptronic şanzımanlı i xdrive:, saniye). Azami hız km/sa dir (elektronik olarak sınırlandırılmıştır). BMW i/ i xdrive. Bu BMW TwinPower Turbo dört silindirli benzinli motor,. dev/dak kadar son derece düşük devirlerde bile maksimum Nm tork sunar. TwinScroll turbo şarj ile Valvetronic, Çift Vanos ve Yüksek Hassasiyetli Enjeksiyonu bir araya getiren BMW TwinPower Turbo teknolojisi sayesinde, bu dört silindirli motor bg ( kw) güçle, dan km/sa hıza, saniyede erişir (Steptronic şanzımanlı i xdrive:, saniye). Azami hızı km/sa (elektronik olarak sınırlandırılmıştır) ve ortalama yakıt tüketimi km de,, litre (Steptronic şanzımanlı i xdrive:,, litre), CO emisyonu ise gr/km dir (Steptronic şanzımanlı i xdrive: gr/km). BMW i/ i xdrive. Bu BMW TwinPower Turbo dört silindirli benzinli motor, litre kapasiteye sahiptir ve bir TwinScroll turboşarjı, Valvetronic, Çift VANOS ve Yüksek Hassasiyetli Enjeksiyon ile birleştirir. Sonuç verimlilik ve gücün etkileyici birleşimidir. bg ( kw) güç ve azami Nm tork 'dan km/sa hıza, saniyede ( ' i xdrive:, saniye) ulaşmayı ve ' km/sa azami hızı mümkün kılar ( ' i xdrive: '' km/sa). Ortalama yakıt tüketimi: km de,, litre ( ' i xdrive:,,' litre), CO ' emisyonu gr/km ( ' i xdrive: gr/km). BMW d xdrive. BMW Twinpower Turbo Teknolojisine sahip bu üstün dizel model, dev/dak ve dev/dak gibi düşük devir hızlarında bile Nm maksimum tork sağlar. Son derece akıcı ve spontan tepkili sıralı silindirli motor bg ( kw) güç sunar. dan km/sa hıza sadece, saniyede ulaşırken, km de ortalama,, litre yakıt tüketir. Dört çeker sistemi çekişi ve yön dengesini daha da artırır. BMW d/ d xdrive. Maksimum performans ve son derece verimli yakıt tüketimi oranı bu modelin başlıca özellikleridir. BMW TwinPower Turbo teknolojisiyle bg ( kw) güce sahip altı silindirli sıralı dizel motor, dev/dak gibi düşük devir hızlarında bile Nm düzeyinde etkileyici bir tork sunar. Böylece dan km/sa hıza yalnızca, saniyede hızlanabilirsiniz. ( d xdrive:, saniye). Üstelik, km deki yakıt tüketimi sadece,, litre ( d xdrive:, l) ve ortalama CO emisyonu gr/km ( d xdrive: gr/km) aralığındadır. BMW d., litre kapasiteli ve bg ( kw) güce sahip BMW TwinPower Turbo dört silindirli dizel motor, CommonRail direkt enjeksiyon ve değişken türbin geometrisine sahip iki aşamalı turboşarjı bir araya getirir. Yalnızca, dev/dk da maksimum Nm tork sağlar. BMW d, km den km/sa hıza, saniyede çıkar ve km/sa azami hıza ulaşır. Ortalama yakıt tüketimi: km de,, litre. CO emisyonu: gr/km. BMW d/ d xdrive. BMW TwinPower Turbo dört silindirli dizel motor,, litrelik kapasitesiyle bg ( kw) lik olağanüstü bir performans üretir. CommonRail direkt enjeksiyon ve değişken türbin geometrisine sahip turboşarjın bileşimi km/sa lik bir azami hız sağlar ve BMW yi, ile, dev/dk arasında Nm torkla km den km/sa hıza, saniyede ulaştırır. Ayrıca, km başına,, litre ( d xdrive:, litre) yakıt tüketimi ve g/km ( d xdrive: g/km) CO emisyonuyla olağanüstü ölçüde yakıt verimliliği sağlar. BMW d., litre kapasiteli BMW TwinPower Turbo dört silindirli dizel motor, bg ( kw) güç ve maksimum Nm torkla güçlü ve esnek şekilde hızlanır. Başarısını CommonRail direkt enjeksiyon ve değişken türbin geometrili bir turboşarja borçludur. Hareketsiz durumdan km/sa hıza, saniyede ulaşır ve azami hızı km/sa tir. Dahası, bu son derece verimli motor ortalama olarak km de yalnızca,, litre yakıt tüketirken CO emisyonu da g/km olur. Yakıt tüketimi ve CO ' emisyonu değerleri seçilen jant ve lastik boyutuna bağlıdır. Daha fazla bilgi için sayfa / a bakabilir veya Borusan Otomotiv BMW Yetkili Satıcınıza başvurabilirsiniz BMW TwinPower Turbo motorlar

19 ÜSTÜN SÜRÜŞ DİNAMİKLERİ İÇİN İDEAL BİR TEMEL. MÜKEMMEL BİR ŞASİ. BMW Serisi Gran Turismo her sürüşten keyif alabilmeniz için çok çeşitli yenilikçi teknolojiler içerir. Bu sistemlerin bir çoğu akıllı biçimde birbiriyle bağlantılıdır ve bu entegrasyon seviyesi sayesinde, her türlü yolda, her virajda ve her saniye maksimum sürüş keyfi yle birlikte mümkün olan en iyi güvenliği sunar. Opsiyonel adaptif süspansiyon çok daha dinamik yol tutuşu sunar. Adaptif M süspansiyondaki elektronik kontrollü amortisörler mevcut sürüş stilinize ve yol koşullarına uyum sağlar. Sürüş Deneyimi Kontrolü düğmesi ile amortisör özelliklerini değiştirebilirsiniz. Sürüş Deneyimi Kontrolü düğmesini kullanarak Sport veya Sport+ modu seçildiğinde, fark edilir derecede daha sert bir amortisör ayarı etkinleştirilir. Arkadan itişli modeller için Adaptif M süspansiyon, sürüş konforunu etkilemeyecek şekilde milimetre kadar alçaltılan bir şasiyi de içerir. Değişken spor direksiyon direksiyon oranını direksiyon açısına uygun şekilde değiştirerek mevcut yol hızınızdan bağımsız çalışır. Servotronic işlevi de içerir ve dar alanda manevra gerektiren durumlarda direksiyon hareketini azaltır. Bu özellikle keskin virajlarda ve dönüşlerde dinamik bir şekilde otomobil kullanırken çevikliği büyük ölçüde artırır, park etmeyi ve manevra yapmayı kolaylaştırır. Direksiyon açısı küçük olduğunda, direksiyon düz yolda sabit bir yönlendirme dengesi ile hassasiyet sunar. Arkadan itiş, BMW nin bilinen olağanüstü çeviklik ve manevra kabiliyetini sağlayan son derece önemli bir yapı taşıdır. Aynı zamanda, bu sürüş konfi gürasyonu, tüm şasi üzerinde ideal güç dağılımına olanak sağlıyor. Böylece, güç ve çekişin yola mükemmel şekilde aktarılması sağlanıyor. Akıllı BMW xdrive dört çeker sistemi, en zorlu yol koşullarına bile mükemmel biçimde uyarlanır ve her zaman olağanüstü bir çekiş sunar. xdrive ve Dinamik Denge Kontrolü (DSC) ile otomobilinizin yönü sabit ve kontrol edilebilir şekilde kalır, xdrive tahrik kuvvetini ön ve arka akslara esnek şekilde dağıtır, her zaman zeminle en uygun teması sağlamak üzere şimşek hızında ayarlamalar gerçekleştirir. Bu durum xdrive ın dört çeker sisteminin, çekiş, yön dengesi ve güvenlik gibi avantajlarını tipik BMW çevikliği ile bir araya getirmesine olanak verir. ECO PRO özelliği içeren Sürüş Deneyimi Kontrolü, direksiyon gibi hareketli aksam ve süspansiyon bileşenlerinin Comfort, Sport ve Sport+ modları (Steptronic spor şanzıman, değişken spor direksiyon, adaptif süspansiyon, Sport Line ve M Sport paketi ile birlikte sunulur) aracılığıyla bağımsız olarak uyarlanmasını sağlar. ECO PRO Modunun etkinleştirilmesi, yakıt tüketimini optimize eder ve potansiyel tasarrufun gösterge panelinde görüntülenmesini sağlar. Aktif arka spoyler mükemmel bir yol tutuşu ve klasik BMW dinamiklerini sağlamak üzere, hızınız arttıkça otomobilin arka kısmındaki hava akışını optimize eder. Arka spoyler km/sa in üzerindeki hızlarda otomatik olarak açılır ve km/sa hıza düştüğünüzde geri çekilir. Aktif arka spoyleri sürücü tarafındaki kapı üzerinde yer alan bir düğme aracılığıyla da (elektrikli cam kontrollerinin altında) elle kontrol edebilirsiniz. Opsiyonel sekiz ileri Steptronic spor şanzıman kişisel sürüş stilinize uyum sağlar. Konforlu gezintilerden dinamik sürüşlere kadar her şey için mükemmeldir. Spor otomatik şanzıman, aynı zamanda kısaltılmış vites kolu ya da Spor deri direksiyon üzerinde yer alan vites kanatçıklarını kullanarak vitesleri elle değiştirmenize olanak tanır. Sport modunda, vites değiştirme maksimum dinamiklere göre yapılandırılır. Özellikle sekiz vitesin hassas şekilde kademelendirilmesi, hızlanma sürecini en iyi hale getirir ve motor devri mümkün olan en ideal verimliliği ve performansı garanti etmek üzere sürekli olarak optimize edilir Şasi ve güvenlik

20 DAHA FAZLA GÜVENLİK, DAHA FAZLA SÜRÜŞ KEYFİ. Yeni BMW Serisi Gran Turismo modeli, her olasılığa hazır en son teknolojilerle donatılmıştır. Mükemmel kullanım özellikleri ve yenilikçi donanım standart olarak sunulur. Sürücüler her durumda en uygun desteği sunan en son teknolojilerin keyfi ni sürebilir. Nereye giderseniz gidin, güvende ve koruma altında hissedersiniz. serisi Değişken Aydınlatmalı Adaptif Farlar, içerdikleri viraj ışıkları ve Elektrokrom Uzun Far Fonksiyonu ile sürücü direksiyonu çevirdiği anda döner farları en uygun biçimde ayarlayarak virajları daha uzun mesafelerden aydınlatır. Değişken ışık dağıtımı, far mesafesini, örneğin, şehir içi ve otoyol koşullarına göre otomatik olarak uyarlar. Kısa mesafede görüşü artırmak için, otomobil hareketsizken bile direksiyon döndürüldüğünde ya da sinyal lambası yakıldığında, sis farları içerisine entegre edilmiş olan viraj ışıkları otomatik olarak etkinleştirilir. Elektrokrom Uzun Far Fonksiyonu (opsiyonel Adaptif Far donanımına dahildir), trafik koşullarına ve ortam ışığına bağlı olarak gece yolun en uygun biçimde aydınlatılması amacıyla uzun ve kısa far arasında otomatik geçiş yapar. Sistem öndeki veya karşıdan gelen otomobilleri algılar ve yoldaki diğer sürücülerin gözlerinin kamaşmasını engellemek için uzun far ayarını sürekli olarak değiştirir. Aktif koruma, BMW deki tüm güvenlik bileşenlerinin birbirini mükemmel şekilde tamamlamak üzere tasarlandıkları anlamına gelir. Potansiyel olarak tehlikeli durumlarda, Aktif Koruma işlevi ön koltuk emniyet kemerlerinin gerginliğini otomatik olarak artırır ve açık olan tüm camlarla birlikte opsiyonel Panoramik cam tavanı da kapatır. Bir kaza meydana geldiğinde otomatik frenleme işlevi otomobili tamamen durdurarak ardından meydana gelebilecek diğer çarpışmaları önlemeye önemli ölçüde yardımcı olur. Ek olarak, Dikkat Asistanı, Kontrol Ekranında yorgunluk ve herhangi bir düzensiz sürüş belirtisine yönelik olarak sürücünün direksiyon tepkilerini izler. Akıllı ecall*, hava yastıklarının açılmasını ve kemer gergilerinin etkinleşmesini gerektiren ciddi bir kaza meydana geldiğinde otomatik olarak alarm verir. Yerleşik SIM kart aracılığıyla otomobilin tam konumu, kazanın şiddeti hakkında bilgiler ve yolcuların olası yaralanma riskleri gibi kurtarma detayları BMW çağrı merkezine aktarılır. BMW çağrı merkezi, en yakındaki kurtarma koordinasyon merkezini bilgilendirir ve yardım ulaşıncaya kadar kazazedeleri telefonla yönlendirir. Yolda başka kişilerin kaza geçirmesi durumunda acil durum çağrısı elle de tetiklenebilir. İşlevselliği artırılmış Dinamik Denge Kontrolü (DSC), Viraj Fren Kontrolü (CBC), yokuş kalkış asistanı, fren asistanı, kuru frenleme işlevi ve fren hazırlığını içerir. DSC en küçük bir kaymayı bile hisseder ve otomobilinizi anında dengeler. Çekiş Modu (DTC) DSC nin bir alt işlevidir. Belirli sürüş koşullarında, hızlanmayı optimize etmek için tekerlek kaymasının artışına izin verir ve daha dinamik bir şekilde otomobil kullanmanızı sağlar. Hava yastıkları, BMW nizin mükemmel koordinasyona sahip güvenlik sisteminin ayrılmaz bir parçasıdır. Sürücü ve ön yolcu hava yastıkları, ön ve arka kısımdaki yolcular için baş hava yastıklarından oluşan bir perde sisteminin yanı sıra ön koltukların arka kısmına entegre yan hava yastıklarının dahil olduğu altı özel hava yastığı, güvenliği artırır. R u n fl a tl a s t i k l e r,hava basıncı düştüğünde lastiklerin tamamen çökmesini ya da gevşemesini önlemek için güçlendirilmiş yan duvarlara sahiptir. Böylece, lastik patladığında, bir sonraki onarım atölyesine güvenle ulaşabilirsiniz. Lastik basıncı izleme sistemi standart olarak sunulur ve lastiklerden birinde tavsiye edilen basınçtan % ya da daha fazla bir düşüş olduğunda sürücüyü bilgilendirir. Lastik değiştirildikten sonra, sistem tüm lastiklerde doğru hava basıncıyla yeniden başlatılmalıdır. Yolcu kabini. Özel destek yolları, düğüm bağlantıları ve çok güçlü malzemelerin uygun şekilde kullanılması sayesinde, işlevsel gövde tasarımı önden, yandan veya arkadan çarpışma durumunda maksimum düzeyde pasif güvenlik sağlar. * Tüm ülkelerde sunulmayabilir. Lütfen Borusan Otomotiv BMW Yetkili Satıcınız ile bağlantıya geçiniz Şasi ve güvenlik Standart donanım Opsiyonel donanım

BMW Serisi Sedan. Sheer Driving Pleasure. www.bmw.com.tr BMW SERİSİ SEDAN. BMW EFFICIENTDYNAMICS. DAHA AZ TÜKETİM. DAHA FAZLA SÜRÜŞ KEYFİ.

BMW Serisi Sedan. Sheer Driving Pleasure. www.bmw.com.tr BMW SERİSİ SEDAN. BMW EFFICIENTDYNAMICS. DAHA AZ TÜKETİM. DAHA FAZLA SÜRÜŞ KEYFİ. BMW Serisi Sedan www.bmw.com.tr Sheer Driving Pleasure BMW SERİSİ SEDAN. BMW EFFICIENTDYNAMICS. DAHA AZ TÜKETİM. DAHA FAZLA SÜRÜŞ KEYFİ. BAZEN BİR RESİM BİN SÖZCÜĞE BEDELDİR. Editoryal HER AN DAHA DA MÜKEMMEL.

Detaylı

BMW X. Sheer Driving Pleasure. www.bmw.com.tr YENİ BMW X. BMW EfficientDynamics Daha az tüketim. Daha fazla sürüş keyfi.

BMW X. Sheer Driving Pleasure. www.bmw.com.tr YENİ BMW X. BMW EfficientDynamics Daha az tüketim. Daha fazla sürüş keyfi. BMW X www.bmw.com.tr Sheer Driving Pleasure YENİ BMW X. BMW EfficientDynamics Daha az tüketim. Daha fazla sürüş keyfi. BROŞÜRÜ- NÜZDEN DAHA FAZLA YARARLA- NIN. YENİ BMW X3. SINIRSIZ ÇOK YÖNLÜLÜK. GÖSTERİLEN

Detaylı

YENİ BMW SERİSİ SEDAN. TUTKU KAZANIR. BMW EfficientDynamics Daha az tüketim. Daha fazla sürüş keyfi. BMW Serisi Sedan. Sheer Driving Pleasure

YENİ BMW SERİSİ SEDAN. TUTKU KAZANIR. BMW EfficientDynamics Daha az tüketim. Daha fazla sürüş keyfi. BMW Serisi Sedan. Sheer Driving Pleasure BMW Serisi Sedan www.bmw.com.tr Sheer Driving Pleasure YENİ BMW SERİSİ SEDAN. TUTKU KAZANIR. BMW EfficientDynamics Daha az tüketim. Daha fazla sürüş keyfi. TARZ İLE STANDART KARŞI KARŞIYA. Yeni BMW Serisi

Detaylı

BMW i. Sheer Driving Pleasure. YENİ BMW i. ELEKTRİKLİ VE HEYECAN VERİCİ. www.bmw.com.tr/i

BMW i. Sheer Driving Pleasure. YENİ BMW i. ELEKTRİKLİ VE HEYECAN VERİCİ. www.bmw.com.tr/i BMW i Sheer Driving Pleasure YENİ BMW i. ELEKTRİKLİ VE HEYECAN VERİCİ. www.bmw.com.tr/i YENİ BMW i3 02 03 YENİ BMW i. BMW i deneyimi... İNOVASYON VE TEKNOLOJİ. Otomobil konsepti... BMW Effi cientdynamics...

Detaylı

Audi A6 Sedan A6 Avant A6 allroad quattro Audi S6 Sedan S6 Avant. Teknoloji ile bir adım önde

Audi A6 Sedan A6 Avant A6 allroad quattro Audi S6 Sedan S6 Avant. Teknoloji ile bir adım önde A6 Audi A6 Sedan A6 Avant A6 allroad quattro Audi S6 Sedan S6 Avant Audi Teknoloji ile bir adım önde Sayfa Büyüleyicilik 4 Audi A6 Sedan ve A6 Avant 18 Audi A6 allroad quattro 26 Audi S6 Sedan ve S6 Avant

Detaylı

Audi A7 Sportback Audi S7 Sportback

Audi A7 Sportback Audi S7 Sportback Donanımlar Audi A7 Sportback/S7 Sportback HomeLink 86 İç aydınlatma 85 İç ve dış aydınlatma paketi 85 İlkyardım malzemesi 98 Isı yalıtımlı cam 87 Isıtmalı koltuklar 88 ISOFIX çocuk koltuğu bağlantısı 88

Detaylı

Audi A6 A6 Avant. Teknoloji ile bir adım önde

Audi A6 A6 Avant. Teknoloji ile bir adım önde A6 Audi A6 A6 Avant Audi Teknoloji ile bir adım önde Sayfa Büyüleyicilik 4 Audi A6 Teknik 34 Alüminyum-Hybrid-Yapı tarzı 46 quattro /Spor difransiyelli quattro 36 MMI Multi Medya Arayüzü 48 Gece görüş

Detaylı

CLS-Serisi. Coupé ve Shooting Brake.

CLS-Serisi. Coupé ve Shooting Brake. CLS-Serisi. Coupé ve Shooting Brake. Yeni nesil CLS. Işıldayan tasarım. İnsan, hayatında kaç defa sıra dışı bir kişilikle karşılaşır? Eğer isterseniz, her gün ve her sürüşte olabilir. Yeni nesil CLS, geleceğe

Detaylı

larınızın altında döşemelerin gıcırdama sesleri, bildiğiniz kokular, benzersiz bir silü. Net şekli, arazi efsanesi olan G-Serisiʼni hatırlatıyor.

larınızın altında döşemelerin gıcırdama sesleri, bildiğiniz kokular, benzersiz bir silü. Net şekli, arazi efsanesi olan G-Serisiʼni hatırlatıyor. GLK-Serisi. larınızın altında döşemelerin gıcırdama sesleri, bildiğiniz kokular, benzersiz bir silü. Net şekli, arazi efsanesi olan G-Serisiʼni hatırlatıyor. Tamponda LED gündüz seyir l in birer göstergesidir

Detaylı

Q5 Audi Q5 Q5 hybrid quattro. Audi Teknoloji ile bir adım önde

Q5 Audi Q5 Q5 hybrid quattro. Audi Teknoloji ile bir adım önde Q5 Audi Q5 Q5 hybrid quattro Audi Teknoloji ile bir adım önde Sayfa Büyüleyicilik 4 Audi Q5 32 Audi Q5 hybrid quattro Teknik 36 Audi ve Verimlilik 50 Yürüyen aksam, Offroad, ESC 38 Audi ultra 52 Audi

Detaylı

Audi A4 A4 Avant A4 allroad quattro Audi S4 S4 Avant Audi Teknoloji ile bir adım önde

Audi A4 A4 Avant A4 allroad quattro Audi S4 S4 Avant Audi Teknoloji ile bir adım önde A4 Audi A4 A4 Avant A4 allroad quattro Audi S4 S4 Avant Audi Teknoloji ile bir adım önde Sayfa Büyüleyicilik 4 Audi A4 Sedan ve A4 Avant 26 Audi A4 allroad quattro 36 Audi S4 Sedan ve S4 Avant Teknik

Detaylı

Audi A6 allroad quattro. Audi Teknoloji ile bir adım önde

Audi A6 allroad quattro. Audi Teknoloji ile bir adım önde A6 Audi A6 allroad quattro Audi Teknoloji ile bir adım önde Sayfa Büyüleyicilik 4 Audi A6 allroad quattro Teknik 22 Audi ultra 30 MMI MMI Multimedya arayüzü 24 FSI /TFSI 31 Audi connect 26 TDI 32 Audi

Detaylı

Giriş Sportif ve geliştirilmiş Freelander 2. Güç Motor ve vites seçenekleri, performans ve ekonomi. Üstün özellikler Asfalt ve arazide üstün yetenek

Giriş Sportif ve geliştirilmiş Freelander 2. Güç Motor ve vites seçenekleri, performans ve ekonomi. Üstün özellikler Asfalt ve arazide üstün yetenek Giriş Sportif ve geliştirilmiş Freelander 2 SAYFALAR 2-5 Güç Motor ve vites seçenekleri, performans ve ekonomi SAYFALAR 6-9 Üstün özellikler Asfalt ve arazide üstün yetenek SAYFALAR 10-13 Akıllı teknoloji

Detaylı

GÜZEL BİR ŞEY GÖRDÜKLERİNDE İNSANLARIN GÖZBEBEKLERİ %20 ORANINDA BÜYÜR.

GÜZEL BİR ŞEY GÖRDÜKLERİNDE İNSANLARIN GÖZBEBEKLERİ %20 ORANINDA BÜYÜR. GOLF İYİ BİR OTOMOBİL ÜRETMEK İÇİN İNANLARI İYİ TANIMALIINIZ. DAHA ÇOK KULAK VERDİK, DAHA FAZLA ZAMAN HARCADIK VE DAHA ÇOK ORU ORDUK. BİR TEK AMACIMIZ VARDI: ÜRÜCÜÜNÜ İYİ TANIYAN, YALNIZCA BUGÜNÜN DEĞİL,

Detaylı

Yeni Vito Select, çok özel hissetmeniz için ünlü olmanız gerekmiyor.

Yeni Vito Select, çok özel hissetmeniz için ünlü olmanız gerekmiyor. Yeni Vito Select. Yeni Vito Select, çok özel hissetmeniz için ünlü olmanız gerekmiyor. Her türlü yol şartına uygun bir şekilde tasarlanmış olan yeni Vito Select, çok yönlülüğü, konforu ve her zaman güvenilir

Detaylı

C mon! Ne için bekliyorsunuz?

C mon! Ne için bekliyorsunuz? Opel Corsa Motorlar ve Şanzımanlar 15 Sürüş Dinamiği 17 C mon! Ne için bekliyorsunuz? Güvenlik Konfor Akıllı Çözümler 18 20 23 Eğlenceyi sürüş keyfine çevirin. Opel Corsa nın mükemmel görünüşü heyecan

Detaylı

YENİ FORD TOURNEO CUSTOM

YENİ FORD TOURNEO CUSTOM YENİ FORD TOURNEO CUSTOM 1 2-5 Ford kinetik tasarım 6-9 Kalite 10-11 Çevre dostu 12-13 Güvenlik 14-17 Akıllı teknolojiler 18-23 Donanım seviyeleri Araçlarımızın heyecan verici tasarımının sırrı. Cesur

Detaylı

Toyota Yaris ve Yaris Hybrid

Toyota Yaris ve Yaris Hybrid Toyota Yaris ve Yaris Hybrid TOYOTA TOUCH & GO Yeni Toyota Yaris ve Yaris Hybrid. Akıllı ve kışkırtıcı, üstelik şehre çok yakışıyor. Toyota Touch & Go Navigasyon, geri görüş kamerası ve multimedya uygulamalarının

Detaylı

www.landrover.com.tr PERFORMANS İÇ MEKAN TÜM KOŞULLARDA TASARIM Sayfa 12 Sayfa 16 Sayfa 8 Sayfa 2

www.landrover.com.tr PERFORMANS İÇ MEKAN TÜM KOŞULLARDA TASARIM Sayfa 12 Sayfa 16 Sayfa 8 Sayfa 2 RANGE ROVER EVOQUE www.landrover.com.tr TASARIM TÜM KOŞULLARDA PERFORMANS İÇ MEKAN Sayfa 2 Sayfa 8 Sayfa 12 Sayfa 16 ÖNEMLİ UYARI: Land Rover, araçlarının teknik özelliklerini, tasarımını ve üretimini

Detaylı

POLO. BÜYÜKSÜN. Volkswagen seemore ile Polo, ios ve Android tabanlı cihazınızda.

POLO. BÜYÜKSÜN. Volkswagen seemore ile Polo, ios ve Android tabanlı cihazınızda. Polo POLO. BÜYÜKSÜN. Volkswagen seemore uygulaması; Volkswagen in ilanlarına, kataloglarına, broşürlerine, TV reklamlarına, hatta radyo spotlarına yerleştirdiği özel içerikleri, ios ve Android tabanlı

Detaylı

Volvo Trucks. Driving Progress. volvo fh serisi. volvo fh ve volvo fh16 ürün kılavuzu

Volvo Trucks. Driving Progress. volvo fh serisi. volvo fh ve volvo fh16 ürün kılavuzu Volvo Trucks. Driving Progress volvo fh serisi volvo fh ve volvo fh16 ürün kılavuzu Geleceğin kamyonu şimdi daha da fütüristik. Aslında, zaten başarılı olmuş bir konsepti değiştirmemek gerektiğini söylerler.

Detaylı

>> Şehir için harika bir fikir. smart fortwo pure, pulse, passion, smart BRABUS ve BRABUS Xclusive.

>> Şehir için harika bir fikir. smart fortwo pure, pulse, passion, smart BRABUS ve BRABUS Xclusive. (Sabit telefondan ücretsiz arama. Cep telefonlarından aramalar için ücretler farklı olabilir.) D/A/CH smart Infocenter 00800 2 77 77 77 7 smart ınızı Avrupa Birliği nin (AB) ikinci el araç yasası gereğince

Detaylı

CR-V. Varlığı toplum tarafından istenen bir marka olmak...

CR-V. Varlığı toplum tarafından istenen bir marka olmak... Varlığı toplum tarafından istenen bir marka olmak... Geliştirdiği teknolojiler ve geleceğe yaptığı yatırımlarla Honda, faaliyet gösterdiği her alanda bugün olduğu gibi gelecekte de toplum tarafından varlığını

Detaylı

YENİ FORD TRANSIT CUSTOM

YENİ FORD TRANSIT CUSTOM YENİ FORD TRANSIT CUSTOM 1 2-5 Ford kinetik tasarım 6-9 Kalite 10-11 Çevre dostu 12-13 Güvenlik 14-17 Akıllı teknolojiler 18-21 Gövde tipleri Araçlarımızın heyecan verici tasarımının sırrı. Cesur ve dinamik

Detaylı

Yeni Vito. Kombi, Mixto ve Panelvan.

Yeni Vito. Kombi, Mixto ve Panelvan. Yeni Vito. Kombi, Mixto ve Panelvan. Yeni Vito. Kendi işinin patronları da terfi eder. Hafif ticari araçların uzmanı Mercedes-Benz den gerçek ticaret erbapları ve işinin uzmanları için yepyeni bir araç:

Detaylı

YENİ DISCOVERY SPORT

YENİ DISCOVERY SPORT YENİ DISCOVERY SPORT ÖNEMLİ UYARI: Jaguar Land Rover Limited araçlarının, teknik özelliklerini, tasarımını ve üretimini geliştirmenin yollarını sürekli olarak aramakta olup devamlı şekilde değişiklikler

Detaylı

Yeni Toyota Yaris. Akıllı ve kışkırtıcı. Üstelik şehre çok yakışıyor. TOYOTA TOUCH & GO

Yeni Toyota Yaris. Akıllı ve kışkırtıcı. Üstelik şehre çok yakışıyor. TOYOTA TOUCH & GO Toyota Yaris Yeni Toyota Yaris. Akıllı ve kışkırtıcı. Üstelik şehre çok yakışıyor. TOYOTA TOUCH & GO 4.7 Toyota Touch & Go Navigasyon, geri dönüş kamerası ve multimedya uygulamalarının tadını çıkarın.

Detaylı

Mutluluğu yolda bulun.

Mutluluğu yolda bulun. E-Serisi. Sedan. Mutluluğu yolda bulun. Gözünüzde bıraktığı ilk izlenimden parmak uçlarınızdaki son karıncalanmaya kadar yeni E-Serisi AVANTGARDE, karşılaşmanın ilk saniyesinden son saniyesine kadar ikna

Detaylı

YENİ FORD FOCUS. Temmuz 2012 / 20.000. Bayi Kaşesi. Bilgi İçin Ford Direkt Hattı. www.ford.com.tr

YENİ FORD FOCUS. Temmuz 2012 / 20.000. Bayi Kaşesi. Bilgi İçin Ford Direkt Hattı. www.ford.com.tr Temmuz 2012 / 20.000 YENİ FORD FOCUS Bilgi İçin Ford Direkt Hattı Bayi Kaşesi 444 3 6 7 3 444 F O R D www.ford.com.tr Bu broşür Ford orijinal aksesuarları ve Ford araçları için onaylanmış aksesuar üreticilerinin

Detaylı

Her yolculuk güvenle başlar.

Her yolculuk güvenle başlar. Toyota Corolla Her yolculuk güvenle başlar. Dikkat çekici tasarım, üstün kalite ve Toyota Optimal Drive gibi yenilikçi bir teknoloji. Toyota Corolla nın sunduğu tatmin edici sürüş deneyimi için anahtar

Detaylı