DÜNYA BASIN FOTOĞRAFÇILIĞI YARIŞMASI 2008 SON BAŞVURU TARİHİ 10 OCAK 2008

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "DÜNYA BASIN FOTOĞRAFÇILIĞI YARIŞMASI 2008 SON BAŞVURU TARİHİ 10 OCAK 2008"

Transkript

1 KATILIM KURALLARI TALİMATLAR KATEGORİLER KODLAR VE KODLAMA ÖDÜLLER KONTROL İRTİBAT SPONSOR GİRİŞ FORMU DÜNYA BASIN FOTOĞRAFÇILIĞI YARIŞMASI 2008 SON BAŞVURU TARİHİ 10 OCAK 2008 Girişlerin son teslim tarihi 10 Ocak 2008 dir. Bu teslim tarihine kesinlikle uyulacaktır.

2 KATILIM KURALLARI Katılım 1. Dünya Basın Fotoğrafçılığı yarışmasına sadece profesyonel fotoğrafçıların çalışmaları kabul edilecektir. 2. Tüm başvurular, fotoğrafçı veya temsilcisi tarafından imzalanmış olan ve kişisel ve profesyonel bilgiler ile sunulan materyalin tüm özelliklerini de içeren başvuru formuyla birlikte yapılmalıdır. Herhangi bir kuruluş ismi belirtilmediği takdirde, fotoğrafçının profesyonel statüsü, referans (kişi ile ilgili bilgiler veya belgenin kopyası) veya basın kartı detayları ya da başka bir resmi evrak verilerek belirlenmelidir. 3. İmzalanmamış başvuru formları kabul edilmeyecektir. Genel kurallar 4. Herhangi bir katılım ücreti bulunmamaktadır. 5. Tüm kategorilerde tek resimlerin 2007 de çekilmiş olması gerekmektedir. Spot Haberler, Genel Haberler, Haberlerden İnsanlar ve Spor Faaliyetleri kategorilerindeki öykü / portföylerdeki tüm resimler 2007 da çekilmiş olmalıdır. Diğer kategorilerdeki öyküler / portföyler tamamlanmış veya 2007 da yayınlanmış olmalıdır. 6. Bir resmin öyküsü / portföyünde 2-12 görüntü yer almalıdır. 12 den fazla görüntü içere öyküler / portföyler kabul edilmeyecektir. Tek bir fotoğrafçı tarafından çekilmiş tek görüntülerin veya öyküler / portföylerin sayısında sınırlama yoktur. 7. Bir görüntü tek bir resim veya bir öykü / portföyün parçası olarak sadece bir kere kullanılabilir. Birden fazla kez sunulan görüntüler kabul edilmeyecektir. Öyküler / portföylerin parçası olarak sunulan tek görüntüler, tek resim kategorisindeki ödül için yarışacaktır. 8. Henüz yayınlanmamış görüntüler sunulabilir. Materyal özellikleri 9. Dijital görüntüler tercih edilir. En uzun kenar, en az piksel olmalıdır. Her görüntü, yüksek/8 kalitesinde ayrı birer JPEG olarak kaydedilmelidir. Görüntü çözünürlüğü 72 dpt veya daha yüksek olmalıdır. Gömülü bir ICC-profili gerekmektedir. Renkli görüntüler için AdobeRGB veya srgb önerilir ve siyah-beyaz fotoğraflar için ise Gamma 2.2 tercih edilmelidir. CMYK kullanılmamalıdır. 10. Giriş formunda yer alan ve görüntünün elde edildiği tarih, yer, ülke ve açıklama / tanımlama gibi bilgiler, görüntü dosyalarındaki metaverilerle uyuşmalıdır. 11. Dijital girişlerde kısıtlamalar bulunmaktadır. Dijital bir görüntünün orijinal yapısı (tarama ve/veya fotoğraf makinesi dosyası) üzerinde değişiklik yapılmamalıdır. Sadece geleneksel karanlık oda teknikleri kullanılarak yapılan değişikliklere izin verilmektedir. 12. Yarışmacılar dijital materyal veremiyorsa baskı da kabul edilecektir. Dünya Basın Fotoğrafçılığı, değerlendirmeye alınmaları için baskıları tarayacaktır. Baskı boyutları 20x25 cm (8x10 inç) ve 30x40 cm (12x16 inç) olmalıdır. 13. Sadece tek çerçeveli görüntüler kabul edilecektir. Birleşik fotoğraflar ve çoklu pozlar kabul edilmez. Fotoğrafçının, ajansın ve kurumun isminin fotoğraf karesinin içinde yer alması kabul edilmeyecektir. 14. Slayt kabul edilmez.

3 Başvuruların teslimi 15. Dijital dosyalar, CD veya DVD de saklanmalıdır ve fotoğrafçının adı okunaklı olacak şekilde etiketlenmelidir. 16. Girişler posta veya ücreti peşin ödenmiş kurye ile gönderilmelidir. Zarfın üzerine hiçbir ticari değer yazılmamalıdır. E-posta ile gönderilen başvurular kabul edilmez yarışması için kapanış tarihi 10 Ocak 2008 dir. Tüm başvurular bu tarihe kadar Dünya Basın Fotoğrafçılığı bürosuna teslim edilmiş olmalıdır. 18. Yarışma sonuçları ilan edildikten hemen sonra tüm kazananlarla irtibata geçilecektir. Dünya Basın Fotoğrafçılığı yıllığı ve yıllık sergi için röprodüksiyon kalitesinde materyal sunmaları istenecektir. 19. Başvurular iade edilmez. Dünya Basın Fotoğrafçılığı, materyalleri kullanma hakkına sahiptir. 20. Katılım kuralları ve başvuru formunda yer alan şartlar bağlayıcıdır DÜNYA BASIN FOTOĞRAFÇILIĞI BAŞVURU FORMU İÇİN TALİMATLAR Sayfa 1, 1. sütun, Kişisel bilgiler SOYAD Resmi belgelerde geçen soyadınız. AD Göbek adı veya sözcüğün ilk harfi yazılmadan ilk adınız. YAYINLANMASINI İSTEDİĞİNİZ AD Fotoğraf jeneriklerinde ve tüm Dünya Basın Fotoğrafçılığı yayınlarında kullanmak istediğiniz kişisel ad. Dergi başlıkları veya diğer adları kullanmayınız. DOĞUM TARİHİ Doğum gün, ay ve yılı için iki basamaklı sayı yazınız. Örnek: Doğum tarihiniz 5 Mart 1972 ise yazınız. CİNSİYET Bay veya Bayan ı işaretleyiniz. MİLLİYET (pasaportunuzda belirtilen şekilde) Vatandaş olduğunuz ve seyahat belgenizi hazırlayan ülke. Eğer birden fazla uyruğunuz varsa, lütfen katılımcılar listesinde kullanmak istediğinizi seçiniz. ADRES Kişisel postalarınızı aldığınız adres. Bina ve apartman isimleri ve/veya numaraları içerebilir. Kullandığınız tek posta adresi olmadığı sürece lütfen Posta Kutusu numarası vermeyiniz. YER VE POSTA KODU / İL, İLÇE, EYALET / ÜLKE İl, Eyalet, İlçe: Bu bilgiler, sadece uluslararası posta adresinizin bir parçası ise gereklidir. EV TELEFON NUMARASI Sabit hattınızın uluslararası erişim kodu ile birlikte telefon numarası. Rakam gruplarının arasına tire koyunuz.

4 Örnek: CEP TELEFON NUMARASI Cep telefonunuzun veya başka bir mobil cihazınızın uluslararası erişim kodu ile birlikte telefon numarası. Rakam gruplarının arasına tire koyunuz. Örnek: İŞ TELEFON NUMARASI Ofisteki direkt hattınızın uluslararası erişim kodu ile birlikte telefon numarası. Rakam gruplarının arasına tire koyunuz. Örnek: KİŞİSEL E-POSTA ADRESİ Kişisel e-posta adresiniz. Sadece bir adres veriniz. İŞ E-POSTA ADRESİ İşvereniniz, temsilciniz veya diğer bir organizasyondaki iş e-posta adresiniz. Sadece bir adres veriniz. KİŞİSEL WEB SİTESİ Kişisel web sitenizin URL si. DİĞER İRTİBAT BİLGİLERİ Faks numarası gibi diğer kişisel irtibat bilgileriniz. Eğer size ulaşılması zorsa, bir akraba veya arkadaşınızın ismini ve irtibat bilgilerini veriniz. Dünya Basın Fotoğrafçılığı yarışması ile ilgili bilgilerin kişisel e-posta adresinize gönderilmesini istiyorsanız liften bu kutuyu İŞARETLEYİNİZ DÜNYA BASIN FOTOĞRAFÇILIĞI BAŞVURU FORMU İÇİN TALİMATLAR Sayfa 1, 2. sütun, Profesyonel bilgiler SERBEST / İŞVEREN VEYA TEMSİLCİ / DİĞER KURULUŞLAR Bu üç kutudan birini işaretleyiniz. Serbest çalışıyorsanız Serbest i işaretleyiniz. Tam zamanlı veya yarı zamanlı bir sözleşmeniz varsa işveren veya temsilci kutusunu işaretleyiniz. Görevlendiren bir kuruluş, işçi sendikası veya başka bir profesyonel kuruluşun bilgilerini veriyorsanız diğer kuruluş kutusunu işaretleyiniz. İŞVEREN / TEMSİLCİ VEYA DİĞER KURULUŞUN ADI Yukarıda açıklandığı şekilde işveren, temsilci veya diğer bir kuruluşun adı. Sadece bir isim veriniz. ADRES İşveren, temsilci veya diğer kuruluşun bulunduğu adres. Bina ve apartman isimleri ve/veya numaraları içerebilir. Kullandığınız tek posta adresi olmadığı sürece lütfen Posta Kutusu numarası vermeyiniz. YER VE POSTA KODU / İL, İLÇE, EYALET / ÜLKE İl, Eyalet, İlçe: Bu bilgiler, sadece uluslararası posta adresinizin bir parçası ise gereklidir.

5 KURULUŞUN TELEFON NUMARASI İşveren, temsilci veya diğer kuruluşa ait sabit hattın uluslararası erişim kodu ile birlikte genel telefon numarası. Rakam gruplarının arasına tire koyunuz. Örnek: KURULUŞUN WEB SİTESİ İşveren, temsilci veya diğer kuruluşa ait web sitesinin URL si. İLGİLİ KİŞİ İşveren, temsilci veya diğer kuruluştaki ilgili kişinin adı. İLGİLİ KİŞİNİN POZİSYONU İlgili kişinin iş unvanı. İLGİLİ KİŞİNİN İŞ TELEFON NUMARASI İlgili kişinin sabit hattının uluslararası erişim kodu ile birlikte direkt telefon numarası. Rakam gruplarının arasına tire koyunuz. Örnek: İLGİLİ KİŞİNİN İŞ E-POSTA ADRESİ İlgili kişinin işyerindeki e-posta adresi. DİĞER İRTİBAT BİLGİLERİ İşveren, temsilci veya diğer kuruluşun faks numarası gibi diğer irtibat bilgileri. İşçi sendikası, fotoğrafçılık merkezi veya başka bir profesyonel birliğin irtibat bilgileri de verilebilir. Dünya Basın Fotoğrafçılığı yarışması ile ilgili bilgilerin iş e-posta adresinize gönderilmesini istiyorsanız liften bu kutuyu İŞARETLEYİNİZ DÜNYA BASIN FOTOĞRAFÇILIĞI BAŞVURU FORMU İÇİN TALİMATLAR Sayfa 1, 3. sütun YER Başvuru formunu doldurduğunuz yer. TARİH Başvuru formunu doldurduğunuz tarih. AD Büyük harfle tam adınız. İMZA Resmi belgelerde yeralan imzanız. İmzasız giriş formları kabul edilmez. BU KUTUYU İŞARETLERSENİZ... Dünya Basın Fotoğrafçılığı sponsorları, sizleri faaliyetlerinden haberdar etmek istiyor. Fakat bu kutuyu işaretlerseniz adınız posta listelerinden silinecektir.

6 Sayfa 2, soldan sağa sütunlar RESİM DÜZENİ Başvurularınızı 1,2,3, vb şekilde numaralandırınız. Sunulan her görüntüye tek bir yeni numara veriniz. Her öykü / portföyü de ayrıca numaralandırınız. Bir öykü / portföydeki her görüntü için yeni bir satır kullanınız ve bu Talimatlar ın sonunda yer alan kodlama Örneği nde gösterildiği şekilde alfabetik sırayla tanımlayınız. KATEGORİ Kategoriler başlığı altında listelenen kategori kodları, bir görüntünün hangi kategoride yer aldığını göstermek için kullanılmalıdır. En uygun kategoriyi bulmak için her kategorinin açıklamasını kullanabilirsiniz. Jüri, herhangi bir görüntüyü fotoğrafçının seçtiği kategoriden farklı bir kategoride değerlendirebilir. GÜN / AY / YIL / YER / ÜLKE Her resmin çekildiği zaman ve yeri belirtiniz. SNS, GNS, PNS ve SAS kategorilerindeki tek resimlerin ve öyküler / portföylerin 2007 de çekilmiş olması gerekmektedir. SFS, CIS, DLS, POS, AES ve NAS kategorilerindeki resim öyküleri / portföyleri 2007 yılında tamamlanmış veya ilk kez 2007 de yayınlanmış olmalıdır. Jüri, görüntüleri tek resim olarak değerlendirme hakkına sahip olduğundan bir öykü / portföydeki her görüntünün çekildiği yılı belirtiniz. Lütfen burada verilen bilgilerin görüntü dosyalarındaki metaverilerle uyuştuğundan emin olunuz. KISA AÇIKLAMA Her görüntüde kişinin/kişilerin, durumun, çevre şartlarının veya olayın kısa ve gerçeklere dayanan açıklaması (kim, ne ve neden). Gerekiyorsa ilave sayfalar kullanınız. Lütfen burada verilen bilgilerin görüntü dosyalarındaki metaverilerle uyuştuğundan emin olunuz. GÖREVLENDİREN KURULUŞ / YAYIN Fotoğrafı çekmeniz için sizi görevlendiren yayınevi, acente veya başka bir kuruluşun adı. Bu isim, fotoğraf jeneriklerinde yer alacaktır. İLK YAYINLANMA TARİHİ Görüntünün ilk kez yayınlandığı tarih (eğer yayınlandıysa). BP/CP/DB/DC Sunulan materyalin türünü belirtmek için kodlar kullanılmalıdır. Giriş formunun 2. sayfasında gösterildiği üzere, Dünya Basın Fotoğrafçılığı nın kısaltmaları aşağıdaki şekildedir: BP = Siyah beyaz baskı CP = Renkli baskı DB = Dijital siyah beyaz DC = Dijital renk KATEGORİLER Spot Haber -.Önceden planlanmamış olayların SN/SNS Resimleri (SN) veya öyküler / portföyleri (SNS). Tüm resimlerin 2007 de çekilmiş olması gerekmektedir. Genel Haberler Planlanmış ve organize edilmiş olayların GN/GNS Resimleri (GN) veya öyküleri / portföyleri (GNS). Tüm resimlerin 2007 de çekilmiş olması gerekmektedir.

7 Haberlerden İnsanlar Haberlerde görülen insanlar veya grupların PN/PNS Resimleri (PN) veya öyküleri / portföyleri (PNS). Tüm resimlerin 2007 de çekilmiş olması gerekmektedir. Spor Faaliyetleri SA/SAS Spot Faaliyetleri ile ilgili tek fotoğraflar (SA) veya öyküler / portföyler (SAS). Tüm resimlerin 2007 de çekilmiş olması gerekmektedir. Önemli Spor Olayları SF/SFS Spot Faaliyetleri ile ilgili tek fotoğraflar (SF) veya öyküler / portföyler (SFS). Güncel Olaylar Güncel sosyal olaylar, çevre SORUNLARI, sağlık sorunları, vb içeren CI/CIS konulu resimler (CI) veya öyküler / portföyler (CIS). Günlük Yaşam Günlük yaşamın zenginliği ve çeşitliliğini gösteren DL/DLS resimler (DL) veya öyküler / portföyler (DLS). Portreler Halk arasında tanınan kişiler ve ünlüler de dahil olmak üzere insanların (gruplar ve bireyler) portrelerinin çekildiği PO/POS resimler (PO) veya öyküler/portföyler (POS) Sanat ve Eğlence Görsel sanatlar ve gösteri sanatları, törenler, festivaller, vb. görüntülendiği tek resimler (AE) veya öyküler /portföyler (AES) halinde AE/AES yorum raporları. Doğa Doğa, bitki örtüsü, hayvanlar alemi, manzaralar, vb. görüntülendiği NA/NAS Resimler (NA) veya öyküler / portföyler (NAS). Jüri, herhangi bir başvuruyu sunulduğu kategoriden farklı bir kategoriye aktarma hakkına sahiptir. KODLAR Dosya adları, bir sıra numarası (1, 2, 3, vs) ve kategori kodunda oluşmalıdır. Bir öykü / portföy oluşturan dosyalar, görüntü sırasını (A dan L ye) belirtmek için alfabetik bir kod içermelidir. Dosya adları 8 karakteri geçmemelidir. Kodlar, başvuru formunun arkasında tekrarlanmalıdır. Görüntü dosyasındaki metaveriler (çekildiği tarih, yer, ülke ve açıklama) değerlendirme amaçlı olarak kullanılacaktır. Lütfen giriş formunda verilen bilgilerin görüntü dosyalarındaki metaverilerle uyuştuğundan emin olunuz. Kodlama örneği 5 tek resim sunmak istiyorsunuz: Spor Faaliyetleri için 2, Spot Haberler için 2 ve Güncel Olaylar için1. Ayrıca Önemli Spor Olayları öykü / portföyleri için 7 görüntüden oluşan 1 öykü / portföy. Örneğimizde fotoğrafçı, aşağıdaki dosya adları / kodlarını tek görüntülere vermektedir: 1SA.jpg 2SA.jpg 3SN.jpg 4SN.jpg 5CI.jpg (giriş #1, SA kategorisi) (giriş #2, SA kategorisi) (giriş #3, SN kategorisi) (giriş #4, SN kategorisi) (giriş #5, CI kategorisi)

8 Bir öykü / portföy oluşturan 2-12 görüntü, aşağıdaki şekilde Latin alfabesinden harflerle belirtilmelidir: A = 1. görüntü B = 2. görüntü C = 3. görüntü D = 4. görüntü E = 5. görüntü F = 6. görüntü G = 7. görüntü H = 8. görüntü I = 9. görüntü J = 10. görüntü K = 11. görüntü L = 12. görüntü Böylece örneğimizde aşağıdaki dosya adları /kodları 7-görüntülük öykü / portföye verilmektedir: 6ASFS.jpg 6BSFS.jpg 6CSFS.jpg 6DSFS.jpg 6ESFS.jpg 6FSFS.jpg 6GSFS.jpg (giriş #6, 1. görüntü, SFS kategorisi) (giriş #6, 2. görüntü, SFS kategorisi) (giriş #6, 3. görüntü, SFS kategorisi) (giriş #6, 4. görüntü, SFS kategorisi) (giriş #6, 5. görüntü, SFS kategorisi) (giriş #6, 6. görüntü, SFS kategorisi) (giriş #6, 7. görüntü, SFS kategorisi) Görüntülerin hangi sayısal ve alfabetik sıraya göre sunulacağına fotoğrafçı karar verecektir. ÖDÜLLER Yarışmadaki on kategori içinde birinci, ikinci ve üçüncü seçilen çalışmalar ödüllendirilecektir. Yarışma kayıtlarında yer alan fotoğraflar haber değeri ve fotoğrafçının yaratıcı bakış açısına bakılarak değerlendirilecektir. Öyküler ve portfolyolara bakıldığında teslim edilmiş materyallere eklenen öğelerde değerlendirmeye alınacaktır yılının kazananı ile birlikte, her bir kategorinin birincisi nakit ödül ve dönüş uçak ücreti birlikte ödül tören günü için otel rezervasyonu da kazanacaktır. Foto Muhabirleri Yarışması Yılın Ödülü Yarışmanın ana ödülü, Foto Muhabirleri Yarışmasında yılın ödülü tek bir fotoğrafın olacaktır. Nakit ödül olarak 10,000 Euro verilecektir. Nisan da Amsterdam da gerçekleşecek ödül tören günü için ulaşım ücreti de karşılanacaktır. Ek olarak; Canon dan son model profesyonel digital fotoğraf makinesi verilecektir. Altın Göz Ödülü Her bir kategorideki en iyi fotoğrafla öyküsü ve portfolyosu ile birinci seçilen kişi Altın Göz ödülünü almaya hak kazanarak 1,500 Euro nakit ödül alacaktır. Amsterdam da gerçekleşecek ödül töreni için yolculuk sponsorluğu da sağlanacaktır. İkinci ve üçüncülüğü kazananlar ise onurlandırılarak Altın Göz Ödülü ve diploma alacaktır.

9 KONTROL Zarfı kapatmadan önce lütfen aşağıdakileri kontrol ediniz: CD/DVD iniz açılabiliyor mu? CD/DVD nizdeki kodlar giriş formunuzdaki kodlarla uyuşuyor mu? Başvuru formundaki bilgiler (çekildiği tarih, yer, ülke ve açıklama) görüntü dosyalarınızdaki metaverilerle uyuşuyor mu? Başvuru formunuz tamamen dolduruldu mu? Başvuru formunuzda tarih ve imza var mı? İRTİBAT World Press Photo Jacob Obrechtstraat KM Amsterdam The Netherlands Telefon: +31 (20) Faks: +31 (20) DÜNYA BASIN FOTOĞRAFÇILIĞI Nationale Postcode Loterif, TNT, Canon, Delta Lloyd Group, Kleurgamma Photolab Amsterdam, Hollanda Dış İşleri Bakanlığı, Stichting Democratie en Media TARAFINDAN DESTEKLENMEKTEDİR KATKIDA BULUNANLAR: Aris Blok, Velsen-Noord * ASP4all * The Associated Pres * Amsterdam Kenti * Drukkerij Mart. Spruijt * Fiat Auto Nederland BV * Hilton Amsterdam * theimagingbackbone *Llyoyd Hotel * MediaCatalyst *Mondriaan Foundaiton* Nederlands Uitgeversverbond-Nederlandse Dagbladpers * NH Barbizon Palace Hotel * PricewaterhouseCoopers * Protocolbureau* SkyNet Worldwide Express * Stichting Sem Presser Archief * VSB-fonds

10 2008 DÜNYA BASIN FOTOĞRAFÇILIĞI GİRİŞ FORMU Lütfen bu formu doldurmak için Talimatlar dan yararlanınız. Formu Latin alfabesinde bir dil kullanarak doldurunuz. Son teslim tarihi 10 Ocak 2008 Kişisel bilgiler Soyad Ad Yayınlanmasını istediğiniz ad Doğum Gün Ay Yıl Cinsiyet Bay Bayan tarihi Milliyet (pasaportunuzda belirtilen şekilde) Adres Yer ve posta kodu İl, ilçe, eyalet Ülke Ev telefon numarası Cep telefon numarası İş telefon numarası Kişisel e-posta adresi İş e-posta adresi Kişisel web sitesi Diğer irtibat bilgileri Dünya Basın Fotoğrafçılığı yarışması ile ilgili bilgilerin kişisel e-posta adresime gönderilmesini istiyorum.

11 Kuruluşla ilgili bilgiler Serbest İşveren, temsilci ve diğer kuruluşun adı Adres Yer ve posta kodu İl, ilçe, eyalet Ülke Kuruluşun telefon numarası Kuruluşun web sitesi İlgili kişi İlgili kişinin pozisyonu İlgili kişinin iş telefon numarası İlgili kişinin iş e-posta adresi Diğer irtibat bilgileri İşveren veya temsilci Başka bir kuruluş Dünya Basın Fotoğrafçılığı yarışması ile ilgili bilgilerin iş e-posta adresime gönderilmesini istiyorum. Buraya herhangi bir şey yazmayınız! 07- Sayı BP CP DB DC Öyküler Öykülerde Tek resimler a. Profesyonel bir fotoğrafçı olduğumu, b. Sunduğum fotoğrafik materyali bizzat hazırladığımı, c. Sunduğum materyalin 2007 de üretildiğini ve SFS, CIS, DLS, POS, AES veya NAS kategorilerindeki resim öyküleri / portföyleri için sunduğum materyalin 2007 de üretildiğini, tamamlandığını veya ilk kez yayınladığını, d. Bu materyali sunmakla ilgili olarak tek telif hakkı sahibinin ben olduğumu veya telif hakkı sahibi tarafından yetkilendirildiğimi, e. Materyalimin 2008 Dünya Basın Fotoğrafı seçilmesi durumunda, Dünya Basın Fotoğrafçılığı nın himayesi altında herhangi bir karşılık alınmaksızın Dünya Basın Fotoğrafçılığı na faaliyetlerinde sınırsız kullanma izni verdiğimi,

12 f. Dünya Basın Fotoğrafçılığı na materyalimi yarışmada, sergide, yıllıkta, CD portföyünde, web sitesinde ve Dünya Basın Fotoğrafçılığı promosyon aktivitelerinde herhangi bir karşılık almadan kullanma izni verdiğimi ve iznimin 2007 ödüllerinin açıklanmasından itibaren 18 aylık bir süre boyunca ve sadece materyalimin jüri tarafından seçilmesi durumunda geçerli olacağını, g. Sunduğum materyalin yayınlanması ile ilgili olarak üçüncü şahısların hiçbir hak iddia edemeyeceğini ve itirazda bulunamayacağını, h. Bu başvuru formunda ve katılım kurallarında yer alan 2007 yarışması katılım kurallarını kabul ettiğimi Beyan ederim. i. Materyalin fotoğrafçı dışında biri tarafından sunulması durumunda: onun adına bu başvuru formunu doldurmak ve imzalamak üzere kendisi tarafından yetkilendirildiğimi beyan eder ve fotoğrafçının a dan h ye kadar listelenen şartları kabul ettiğini garanti ederim. Yer: Tarih: Ad: İmza: Dünya Basın Fotoğrafçılığı sponsorlarından posta almak istemiyorsanız bu kutuyu işaretleyiniz.

13 Lütfen bu formu Felemenkçe, İngilizce, Fransızca, Almanca veya İspanyolca olarak doldurunuz. Büyük harfler kullanarak daktiloda veya elle yazınız. Gerekirse ekstra form kullanılabilir. Lütfen bu formdaki bilgilerin (çekildiği tarih, yer, ülke ve açıklama) görüntü dosyalarındaki metaverilerle uyuştuğundan emin olunuz. RESİM SIRASI KATEGORİ GÜN/AY/YIL/ YER/ÜLKE KISA AÇIKLAMA (kim/ne/neden) (varsa) GÖREVLENDİREN KURULUŞ / YAYIN (varsa) İLK YAYINLANDIĞI TARİH BP/CP/ DB7DC* Buraya herhangi bir şey yazmayınız! BP = Siyah Beyaz Baskı, CP = Renkli Baskı, DB = Dijital Siyah Beyaz, DC = Dijital Renkli RESİMLERİNİZLE BİRLİKTE DOLDURULMUŞ VE İMZALANMIŞ OLAN BU GİRİŞ FORMU, EN GEÇ 10 OCAK 2008 DE OFİSİMİZE TESLİM EDİLMİŞ OLMALIDIR. World Press Photo, Jacob Obrechstraat 26, 1071 KM AMSTERDAM, The Netherlands adresine gönderiniz. TNT Canon

ULUSLARARASI FOTOĞRAF SANATI DERNEĞİ UFSD 2. ULUSLARARASI FOTOĞRAF YARIŞMASI

ULUSLARARASI FOTOĞRAF SANATI DERNEĞİ UFSD 2. ULUSLARARASI FOTOĞRAF YARIŞMASI ULUSLARARASI FOTOĞRAF SANATI DERNEĞİ UFSD 2. ULUSLARARASI FOTOĞRAF YARIŞMASI - 2013 Konu : Serbest Kategori : Sayısal (Renkli ve monokrom fotoğraflar yarışmaya katılabilir) Genel Koşullar: Yarışma organizasyon

Detaylı

KÜLTÜR MİRASI DİVRİĞİ KONULU ULUSAL FOTOĞRAF YARIŞMASI YARIŞMA ŞARTNAMESİ

KÜLTÜR MİRASI DİVRİĞİ KONULU ULUSAL FOTOĞRAF YARIŞMASI YARIŞMA ŞARTNAMESİ KÜLTÜR MİRASI DİVRİĞİ KONULU ULUSAL FOTOĞRAF YARIŞMASI YARIŞMA ŞARTNAMESİ YARIŞMANIN AMACI: İlçe merkezi ve köylerinde bulunan tarihi ve kültürel varlıkların tanıtımı, korunması, gelecek nesillere aktarılması,

Detaylı

Fotoğraflar belge niteliğinde olacağından, mutlaka çekim yılı ve yeri yazılmalıdır.

Fotoğraflar belge niteliğinde olacağından, mutlaka çekim yılı ve yeri yazılmalıdır. MUFSAD ( Muş Fotoğraf Sanatı Derneği) KIRMIZI AŞK FOTOĞRAF AŞKI LALE İLE BULUŞUYOR, MUŞ LALESİ ÖLÜMSÜZLEŞİYOR 1. YARIŞMANIN ADI: KIRMIZI AŞK 2. KONU: Muş lalesini ölümsüzleştirerek en güzel lalenin seçilmesi.

Detaylı

Safranbolu Belediyesi 15. Altın Safran Ulusal Fotoğraf Yarışması

Safranbolu Belediyesi 15. Altın Safran Ulusal Fotoğraf Yarışması Safranbolu Belediyesi 15. Altın Safran Ulusal Fotoğraf Yarışması Konu: Kültürel Miras ve Korumacılık tır. Yan Tema: Ustaya Saygı dır. Yarışmanın Amacı: Tüm Dünyanın ortak sorumluluğunda olan somut miras

Detaylı

ANADOLU HAYAT EMEKLĐLĐK KADIN GÖZÜYLE HAYATTAN KARELER 2011 FOTOĞRAF YARIŞMASI ŞARTNAMESĐ

ANADOLU HAYAT EMEKLĐLĐK KADIN GÖZÜYLE HAYATTAN KARELER 2011 FOTOĞRAF YARIŞMASI ŞARTNAMESĐ Konu: Hayata Dair 1 - KONU VE AMAÇ ANADOLU HAYAT EMEKLĐLĐK KADIN GÖZÜYLE HAYATTAN KARELER 2011 FOTOĞRAF YARIŞMASI ŞARTNAMESĐ Kadın Gözüyle Hayattan Kareler 2011 yılı fotoğraf yarışmasının konusu Hayata

Detaylı

Fotoğraf Yarışması Şartnamesi (TFSF Onay No:) 1. Yarışmanın Adı:

Fotoğraf Yarışması Şartnamesi (TFSF Onay No:) 1. Yarışmanın Adı: Fotoğraf Yarışması Şartnamesi (TFSF Onay No:) 1. Yarışmanın Adı: ÇEVRE BİLİNCİ 2. Konu: Trakya bölgesindeki çevre kirliliğinin boyutları. 3. Amaç Trakya Bölgesindeki sanayileşme sonucu ortaya çıkan çevre

Detaylı

ANADOLU HAYAT EMEKLİLİK KADIN GÖZÜYLE HAYATTAN KARELER 2013 FOTOĞRAF YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

ANADOLU HAYAT EMEKLİLİK KADIN GÖZÜYLE HAYATTAN KARELER 2013 FOTOĞRAF YARIŞMASI ŞARTNAMESİ Konu: Hayata Dair 1 - KONU VE AMAÇ ANADOLU HAYAT EMEKLİLİK KADIN GÖZÜYLE HAYATTAN KARELER 2013 FOTOĞRAF YARIŞMASI ŞARTNAMESİ Kadın Gözüyle Hayattan Kareler 2013 yılı fotoğraf yarışmasının konusu Hayata

Detaylı

GEBZE BELEDİYESİ 1. ULUSAL FOTOĞRAF YARIŞMASI. Yarışmanın Adı : Fotoğraflarla Değişen Gebze

GEBZE BELEDİYESİ 1. ULUSAL FOTOĞRAF YARIŞMASI. Yarışmanın Adı : Fotoğraflarla Değişen Gebze GEBZE BELEDİYESİ 1. ULUSAL FOTOĞRAF YARIŞMASI Yarışmanın Adı : Fotoğraflarla Değişen Gebze Yarışmanın Amacı : Gebze nin tarihi, kültürel ve doğal güzellikleri ile kentin turistik değerlerini fotoğraf sanatıyla

Detaylı

Çevremizde baharın gelişi ile birlikte doğayı rengârenk süsleyen meyve çiçeklerinin çevresine kattığı ahengi

Çevremizde baharın gelişi ile birlikte doğayı rengârenk süsleyen meyve çiçeklerinin çevresine kattığı ahengi YARIŞMA ADI: Meyveler Çiçek Açtı konulu Fotoğraf Yarışması YARIŞMANIN KONUSU: Çevremizde baharın gelişi ile birlikte doğayı rengârenk süsleyen meyve çiçeklerinin çevresine kattığı ahengi fotoğraf ile anlatabilmek

Detaylı

YARIŞMA ŞARTNAMESİ. Başvuru Şekli

YARIŞMA ŞARTNAMESİ. Başvuru Şekli 1 Üniversiteliler Arası %100 Yarışması Türkiye çapındaki tüm üniversite öğrencilerinin katılabileceği yaşam kalitesini geliştirmeyi hedefleyen proje fikirleri yarışmasıdır. Yarışmanın amacı, üniversite

Detaylı

DENİZ TİCARET ODASI GELENEKSEL 14. FOTOĞRAF YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

DENİZ TİCARET ODASI GELENEKSEL 14. FOTOĞRAF YARIŞMASI ŞARTNAMESİ DENİZ TİCARET ODASI GELENEKSEL 14. FOTOĞRAF YARIŞMASI ŞARTNAMESİ KONU : DENİZİ ANIMSATAN DETAYLAR Yıllar boyu denize ve denizciliğe dair pek çok konuyu işledik. Bu kez denize biraz daha yaklaşalım, ayrıntılara

Detaylı

Güzelbahçe Belediyesi Deniz Festivali Kapsamında Ulusal Fotoğraf Yarışması ve Sergisi

Güzelbahçe Belediyesi Deniz Festivali Kapsamında Ulusal Fotoğraf Yarışması ve Sergisi Güzelbahçe Belediyesi Deniz Festivali Kapsamında Ulusal Fotoğraf Yarışması ve Sergisi Güzelbahçe Belediyesi Güzelbahçe Yaygın Eğitimi Güçlendirme Geliştirme ve Musiki Derneği EFSA İşbirliği ile Güzelbahçe

Detaylı

ORTAHİSAR BELEDİYESİ ORTAHİSAR FOTOĞRAF FESTİVALİ FOTOĞRAF YARIŞMASI

ORTAHİSAR BELEDİYESİ ORTAHİSAR FOTOĞRAF FESTİVALİ FOTOĞRAF YARIŞMASI ORTAHİSAR BELEDİYESİ ORTAHİSAR FOTOĞRAF FESTİVALİ FOTOĞRAF YARIŞMASI 1. Yarışmanın Konusu: Ortahisar da Kent Kültürü 2. Düzenleyen Kurum: Ortahisar Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü 3. Yarışmanın

Detaylı

FOTOĞRAF YARIŞMASI KATILIM ŞARTNAMESĐ

FOTOĞRAF YARIŞMASI KATILIM ŞARTNAMESĐ FOTOĞRAF YARIŞMASI KATILIM ŞARTNAMESĐ Yarışmanın adı : Gençlere Özel Amatör Fotoğraf Yarışması. Yarışmanın konusu : Doğa nın Direnişi Đnsan da doğanın bir parçası! Oysa insan kendini doğanın sahibi olarak

Detaylı

III.Altın Baret Ödülleri

III.Altın Baret Ödülleri III.Altın Baret Ödülleri ÖDÜL PROGRAMI ŞARTNA MELERİ FOTOĞRAF DALI ÖNLEM, İSG, Yangın Güvenliği, Acil Durum, Çevre ve Risk Yönetimi Dergisi Arme Araştırma Risk Yönetimi Mühendislik Eğitim ve İstisnai Danışmanlık

Detaylı

GİRNE ÜNİVERSİTESİ VAKFI MAVİ FOTOĞRAF YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

GİRNE ÜNİVERSİTESİ VAKFI MAVİ FOTOĞRAF YARIŞMASI ŞARTNAMESİ GİRNE ÜNİVERSİTESİ VAKFI MAVİ FOTOĞRAF YARIŞMASI ŞARTNAMESİ YARIŞMANIN ADI: MAVİ Fotoğraf Yarışması YARIŞMANIN KONUSU VE AMACI: MAVİ Fotoğraf Yarışmasının amacı, uçsuz bucaksız gökyüzünden derin engin

Detaylı

FRİGYA KÜLTÜREL MİRASINI KORUMA VE KALKINMA BİRLİĞİ FRİG VADİLERİ 3. FOTOĞRAF YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

FRİGYA KÜLTÜREL MİRASINI KORUMA VE KALKINMA BİRLİĞİ FRİG VADİLERİ 3. FOTOĞRAF YARIŞMASI ŞARTNAMESİ YARIŞMANIN AMACI: FRİGYA KÜLTÜREL MİRASINI KORUMA VE KALKINMA BİRLİĞİ FRİG VADİLERİ 3. FOTOĞRAF YARIŞMASI ŞARTNAMESİ Friglerin hüküm sürmüş olduğu, günümüzde Afyonkarahisar, Eskişehir ve Kütahya il sınırlarında

Detaylı

4. Altın Baret Ödülleri

4. Altın Baret Ödülleri 4. Altın Baret Ödülleri Ödül Programı Şar tnameleri 4. Altın Baret Fotoğraf Yarışması ÖNLEM, İSG, Yangın Güvenliği, Acil Durum, Çevre ve Risk Yönetimi Dergisi Arme Araştırma Risk Yönetimi Mühendislik Eğitim

Detaylı

MERSİN OLBA FOTOĞRAF DERNEĞİ ULUSLARARASI FOTOĞRAF YARIŞMASI - MOF 2012. (Yarışmamız FIAP - TFSF Patronajlı ve UPI lisanslı olarak düzenlenmektedir.

MERSİN OLBA FOTOĞRAF DERNEĞİ ULUSLARARASI FOTOĞRAF YARIŞMASI - MOF 2012. (Yarışmamız FIAP - TFSF Patronajlı ve UPI lisanslı olarak düzenlenmektedir. MERSİN OLBA FOTOĞRAF DERNEĞİ ULUSLARARASI FOTOĞRAF YARIŞMASI - MOF 2012 (Yarışmamız FIAP - TFSF Patronajlı ve UPI lisanslı olarak düzenlenmektedir.) Dört Dijital Kategori A- Genel Serbest (Siyah - Beyaz,

Detaylı

36. İFSAK ULUSAL KISA FİLM YARIŞMASI BAŞVURU FORMU

36. İFSAK ULUSAL KISA FİLM YARIŞMASI BAŞVURU FORMU 36. İFSAK ULUSAL KISA FİLM YARIŞMASI BAŞVURU FORMU Yarışma Katılım Şartları: 1. Yarışmaya İFSAK Yönetim Kurulu üyeleri katılamazlar. 2. Yarışmada filmler kurmaca, belgesel, canlandırma ve deneysel olmak

Detaylı

2015 GENÇ FOTOĞRAFÇILAR ÖDÜLÜ BAŞVURU FORMU

2015 GENÇ FOTOĞRAFÇILAR ÖDÜLÜ BAŞVURU FORMU 2015 GENÇ FOTOĞRAFÇILAR ÖDÜLÜ BAŞVURU FORMU Program Bilgisi: Genç Fotoğrafçılar Ödülü, Türkiye'de Fotoğraf veya Görsel Sanatlar dallarında lisans eğitimi gören öğrencileri teşvik etmek ve desteklemek amacı

Detaylı

14. New York Türk Film Festivali

14. New York Türk Film Festivali 14. New York Türk Film Festivali Değerli Başvuru Sahibi, Festivalimize göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ederiz. A.B.D. de yapılan tek düzenli Türk Film Festivali olma özelliğini kazanan ve son

Detaylı

13. New York Türk Film Festivali

13. New York Türk Film Festivali 13. New York Türk Film Festivali Değerli Başvuru Sahibi, Festivalimize göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ederiz. A.B.D. de yapılan tek düzenli Türk Film Festivali olma özelliğini kazanan ve son

Detaylı

GELECEĞİN REKLAMCILARINDAN AFİŞLER KONULU SERBEST AFİŞ YARIŞMASI YARIŞMA ŞARTNAMESİ

GELECEĞİN REKLAMCILARINDAN AFİŞLER KONULU SERBEST AFİŞ YARIŞMASI YARIŞMA ŞARTNAMESİ GELECEĞİN REKLAMCILARINDAN AFİŞLER KONULU SERBEST AFİŞ YARIŞMASI YARIŞMA ŞARTNAMESİ Kurum i Primemall Alışveriş Merkezi Osmangazi Mah. Prof. Dr. Necmettin Erbakan Cad. 33.Sok No:71 http://www.primemallgaziantep.com.tr/anasayfa

Detaylı

Düzce Belediyesi En Güzel Lale Yarışması Katılım Formu

Düzce Belediyesi En Güzel Lale Yarışması Katılım Formu Düzce Belediyesi En Güzel Lale Yarışması Katılım Formu Katılımcı Bilgileri Seçici Kurul Rumuz : Fatih ÖZÇELİK Adı Soyadı : Lütfü ŞİMŞEK Adresi : Nurullah ÇELEBİ Posta Kodu : Ömer BAŞER Telefon : Özel ÇELİK

Detaylı

11-Fotoğrafların kuruma ulaşımı ve yarışma sonrası hazırlanacak kataloğun katılımcılara gönderilmesi sırasında oluşabilecek hasar veya kayıplardan

11-Fotoğrafların kuruma ulaşımı ve yarışma sonrası hazırlanacak kataloğun katılımcılara gönderilmesi sırasında oluşabilecek hasar veya kayıplardan 11-Fotoğrafların kuruma ulaşımı ve yarışma sonrası hazırlanacak kataloğun katılımcılara gönderilmesi sırasında oluşabilecek hasar veya kayıplardan Ümraniye Belediyesi ve UPI sorumlu olmayacaktır. 12- Fotoğraflarınızı

Detaylı

ANADOLU HAYAT EMEKLİLİK KADIN GÖZÜYLE HAYATTAN KARELER 14 FOTOĞRAF YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

ANADOLU HAYAT EMEKLİLİK KADIN GÖZÜYLE HAYATTAN KARELER 14 FOTOĞRAF YARIŞMASI ŞARTNAMESİ Konu: Hayata Dair 1 - KONU VE AMAÇ ANADOLU HAYAT EMEKLİLİK KADIN GÖZÜYLE HAYATTAN KARELER 14 FOTOĞRAF YARIŞMASI ŞARTNAMESİ Kadın Gözüyle Hayattan Kareler 14 fotoğraf yarışmasının konusu Hayata Dair olarak

Detaylı

Yarışma Adı/Teması : Tarihi Yerleri İle İzmit

Yarışma Adı/Teması : Tarihi Yerleri İle İzmit 2. ART NICOMEDIA ULUSAL FOTOĞRAF YARIŞMASI ŞARTNAMESİ Yarışma Adı/Teması : Tarihi Yerleri İle İzmit 1 - KONU VE AMAÇ: Fotoğraf yarışmasının amacı; Amatör veya profesyonel fotoğrafçıların, kendi pencerelerinden

Detaylı

T.C. MERAM BELEDİYESİ Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü DÖRT MEVSİMDE MERAM FOTOĞRAF YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

T.C. MERAM BELEDİYESİ Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü DÖRT MEVSİMDE MERAM FOTOĞRAF YARIŞMASI ŞARTNAMESİ 1 T.C. MERAM BELEDİYESİ Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü DÖRT MEVSİMDE MERAM FOTOĞRAF YARIŞMASI ŞARTNAMESİ 1 - KONU VE AMAÇ Fotoğraf yarışmasının konusu Dört Mevsimde Meram olarak belirlenmiş olup, amacı

Detaylı

Safranbolu Belediyesi 16. Altın Safran Fotoğraf Yarışması

Safranbolu Belediyesi 16. Altın Safran Fotoğraf Yarışması Safranbolu Belediyesi 16. Altın Safran Fotoğraf Yarışması Konu: Kültürel Miras ve Korumacılık tır. Yan Tema: Mimari de Işık tır. Yarışmanın Amacı: Tüm Dünyanın ortak sorumluluğunda olan somut miras alanlarına

Detaylı

1.İFSAK KUPASI FOTOĞRAF YARIŞMASI

1.İFSAK KUPASI FOTOĞRAF YARIŞMASI 1.İFSAK KUPASI FOTOĞRAF YARIŞMASI GİRİŞ: İstanbul Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği (İFSAK), bu yıl 52. Yaşını kutluyor. Ülkemizin, fotoğraf ve sinema alanlarında hizmet veren en köklü derneği olan

Detaylı

Yarışma ile ilgili tüm detaylara www.egitimbirsen.org adresinden ulaşılabilecektir.

Yarışma ile ilgili tüm detaylara www.egitimbirsen.org adresinden ulaşılabilecektir. Eğitim-Bir-Sen Örgütlenme Temalı 2. Kısa Film Yarışması Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim-Bir-Sen) Örgütlenme Temalı 2. Kısa Film Yarışması na başvurular 15 Eylül 2015 tarihinde başlayacaktır. Sendikamız

Detaylı

GENEL BİLGİLER AİLEMLE İYİLİK PEŞİNDEYİM YARIŞMA YÖNERGESİ

GENEL BİLGİLER AİLEMLE İYİLİK PEŞİNDEYİM YARIŞMA YÖNERGESİ YARIŞMA YÖNERGESİ GENEL BİLGİLER Konu Beklenen Sonuç Amaç Kapsam İçerik Hedef Kitle Son Başvuru zamanı Yarışma Yerleri İyilik Öğrencilerin iyilik hakkındaki bilgileri ve farkındalık düzeyleri artmış olacaktır.

Detaylı

5.PeyzajMimarlığıBölümüÖğrencileri BitirmeProjesiÖdülleri

5.PeyzajMimarlığıBölümüÖğrencileri BitirmeProjesiÖdülleri 5.PeyzajMimarlığıBölümüÖğrencileri BitirmeProjesiÖdülleri -2016- TMMOB Peyzaj Mimarları Odası (PMO) Peyzaj Mimarlığı Bölüm Başkanları Konseyi (PEMKON) 1. DÜZENLEYEN Peyzaj Mimarlığı Bölümü Öğrencileri

Detaylı

Giresun Ticaret Borsası Giresun Gezgin Fotoğrafçılar Derneği (GEZFOD) Giresun Fotoğraf Sanatı Derneği (GİFOD)

Giresun Ticaret Borsası Giresun Gezgin Fotoğrafçılar Derneği (GEZFOD) Giresun Fotoğraf Sanatı Derneği (GİFOD) Giresun Ticaret Borsası Giresun Gezgin Fotoğrafçılar Derneği (GEZFOD) Giresun Fotoğraf Sanatı Derneği (GİFOD) A. FOTOĞRAF YARIŞMASININ KONUSU: Giresun Fındığı B. FOTOĞRAF YARIŞMASININ AMACI: Dünya fındık

Detaylı

2012 Dünya Basın Fotoğrafları Sergisi

2012 Dünya Basın Fotoğrafları Sergisi On5yirmi5.com 2012 Dünya Basın Fotoğrafları Sergisi Dünyanın en etkileyici fotoğrafları World Press Photo 2012 - Dünya Basın Fotoğrafları 2012 sergisi (11-30 Eylül) Forum İstanbul'da. Yayın Tarihi : 15

Detaylı

Akdeniz Mimarlar Birliği (UMAR) Akdenizlilik kimliğinin görsel medya araçlarıyla yansıtılacağı poster yarışmasını duyurdu.

Akdeniz Mimarlar Birliği (UMAR) Akdenizlilik kimliğinin görsel medya araçlarıyla yansıtılacağı poster yarışmasını duyurdu. AMAÇ Akdeniz Mimarlar Birliği (UMAR) Akdenizlilik kimliğinin görsel medya araçlarıyla yansıtılacağı poster yarışmasını duyurdu. 1994 yılında Rabat ta (Fas) kurulan UMAR, Akdeniz çevresinde bulunan ülkelerdeki

Detaylı

A Temel İlkeler. B Kurumsal Evrak

A Temel İlkeler. B Kurumsal Evrak A Temel İlkeler 1. Sembol 2. Yazı 3. Logotayp - Temel Kullanım 4. Logotayp - Dikey Kullanım 5. Logotayp - Kurumsal Renk Standartları 6. Logotayp - Güvenlik Alanı ve Minimum Kullanım Ölçüsü 7. Logotayp

Detaylı

Giresun Ticaret Borsası Giresun Gezgin Fotoğrafçılar Derneği (GEZFOD) Giresun Fotoğraf Sanatı Derneği (GİFOD)

Giresun Ticaret Borsası Giresun Gezgin Fotoğrafçılar Derneği (GEZFOD) Giresun Fotoğraf Sanatı Derneği (GİFOD) Giresun Ticaret Borsası Giresun Gezgin Fotoğrafçılar Derneği (GEZFOD) Giresun Fotoğraf Sanatı Derneği (GİFOD) A. FOTOĞRAF YARIŞMASININ KONUSU: Giresun Fındığı B. FOTOĞRAF YARIŞMASININ AMACI: Dünya fındık

Detaylı

ÖZEL MEF LİSESİ LİSELER ARASI FOTOĞRAF YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

ÖZEL MEF LİSESİ LİSELER ARASI FOTOĞRAF YARIŞMASI ŞARTNAMESİ 727 22/12/2014 ÖZEL MEF LİSESİ LİSELER ARASI FOTOĞRAF YARIŞMASI ŞARTNAMESİ YARIŞMAYI DÜZENLEYEN KURUM / KURULUŞ YARIŞMANIN KONUSU YARIŞMANIN TEMEL AMACI YARIŞMANIN AMACI YARIŞMANIN DAYANAĞI TÜRÜ HEDEF

Detaylı

Aydem Elektrik 2. Ulusal Fotoğraf Yarışması

Aydem Elektrik 2. Ulusal Fotoğraf Yarışması Aydem Elektrik 2. Ulusal Fotoğraf Yarışması Konu: Enerjinin Karesi Yarışmanın Bölümleri: Yarışma, Dijital (Sayısal) Renkli veya Siyah Beyaz olmak üzere tek bölümlüdür. Yarışma Katılım Sartları: Yarışmaya

Detaylı

T.C. İZMİR VALİLİĞİ İl Millî Eğitim Müdürlüğü. Sayı : 38314872-604-E.6859445 02.07.2015 Konu: 2.EBA Kadraj Fotoğraf Yarışması

T.C. İZMİR VALİLİĞİ İl Millî Eğitim Müdürlüğü. Sayı : 38314872-604-E.6859445 02.07.2015 Konu: 2.EBA Kadraj Fotoğraf Yarışması T.C. İZMİR VALİLİĞİ İl Millî Eğitim Müdürlüğü Sayı : 38314872-604-E.6859445 02.07.2015 Konu: 2.EBA Kadraj Fotoğraf Yarışması... İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNE İlgi : 04/06/2015 tarihli ve 37805372-310-E.5756268

Detaylı

ŞARTNAME AMAÇ VE KAPSAM KATEGORİLER KATILIMCI KATILIM KOŞULLARI BAŞVURU FORMU VE TESLİM MATERYALİ

ŞARTNAME AMAÇ VE KAPSAM KATEGORİLER KATILIMCI KATILIM KOŞULLARI BAŞVURU FORMU VE TESLİM MATERYALİ ŞARTNAME AMAÇ VE KAPSAM Özelkalem Dergisi nce düzenlenen Özelkalem Dergisi Yerel Yönetim Ödülleri; yerel yönetim alanında yenilik getiren ve kentsel sorunların çözümüne yönelik olarak geliştirilen özgün

Detaylı

Sarayönü Belediyesi 1. Ulusal Fotoğraf Yarışması Şartnamesi. 1. Yarışmanın adı : FOTOĞRAFLARLA SARAYÖNÜ 2016

Sarayönü Belediyesi 1. Ulusal Fotoğraf Yarışması Şartnamesi. 1. Yarışmanın adı : FOTOĞRAFLARLA SARAYÖNÜ 2016 Sarayönü Belediyesi 1. Ulusal Fotoğraf Yarışması Şartnamesi 1. Yarışmanın adı : FOTOĞRAFLARLA SARAYÖNÜ 2016 2. Yarışmanın Konusu : Sarayönü ilçemizin doğal, toplumsal ve kültürel dokusunun, fotoğraf sanatçılarının

Detaylı

ULUSLARARASI 2. ANTAKYA-DEFNE FOTOĞRAF FESTİVALİ MAYIS 2015 ANTAKYA 2015

ULUSLARARASI 2. ANTAKYA-DEFNE FOTOĞRAF FESTİVALİ MAYIS 2015 ANTAKYA 2015 ULUSLARARASI 2. ANTAKYA-DEFNE FOTOĞRAF FESTİVALİ 21 24 MAYIS 2015 ANTAKYA 2015 2. Antakya-Defne Fotoğraf Festivali ve Foto Maratonu Etkinliğin Amacı: Antakya-Defne nin tanıtılmasına katkı sağlamak amacıyla

Detaylı

51. ULUSLARARASI ANTALYA ALTIN PORTAKAL FİLM FESTİVALİ ULUSAL UZUN METRAJ FİLM YARIŞMASI BAŞVURU FORMU

51. ULUSLARARASI ANTALYA ALTIN PORTAKAL FİLM FESTİVALİ ULUSAL UZUN METRAJ FİLM YARIŞMASI BAŞVURU FORMU 51. ULUSLARARASI ANTALYA ALTIN PORTAKAL FİLM FESTİVALİ ULUSAL UZUN METRAJ FİLM YARIŞMASI BAŞVURU FORMU El yazısı ile mavi mürekkepli kalemle her sayfası imzalanarak doldurulmalıdır. Bu formu dolduran katılımcıların,

Detaylı

İstan BUL. Kimsenin bulamadığı İstanbul 2012. En Havalı Kareler Fotoğraf Yarışması

İstan BUL. Kimsenin bulamadığı İstanbul 2012. En Havalı Kareler Fotoğraf Yarışması En Havalı Kareler Fotoğraf Yarışması 2012 Bu yarışma, Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu nca desteklenmektedir. Detaylı bilgi için igdas.com.tr yi ziyaret edebilir veya 444 36 36 no.lu telefondan bilgi

Detaylı

PALANDÖKEN BELEDİYESİ LOGO YARIŞMASI KATILIM ŞARTNAMESİ

PALANDÖKEN BELEDİYESİ LOGO YARIŞMASI KATILIM ŞARTNAMESİ PALANDÖKEN BELEDİYESİ LOGO YARIŞMASI KATILIM ŞARTNAMESİ KONU Erzurum Palandöken Belediyesi için yeni bir logo tasarlamak. AMAÇ Erzurum şehrinin tarihsel süreci göz önüne alındığında Anadolu ve Türk tarihinde

Detaylı

Eskişehir Genç Girişimciler Kurulu Genç Girişimciler Zirvesi Yılın Genç Girişimcisi Ödül Töreni 2011 Adaylık Dosyası

Eskişehir Genç Girişimciler Kurulu Genç Girişimciler Zirvesi Yılın Genç Girişimcisi Ödül Töreni 2011 Adaylık Dosyası Adaylık Dosyası ESKİŞEHİR GENÇ GİRİŞİMCİLER KURULU Türkiye genelinde girişimciliği özendirmek, iş hayatına yeni girişimciler kazandırmak ve yeni iş fırsatları sağlamak amacıyla her ilde Türkiye Odalar

Detaylı

Yılın Basın Fotoğrafları

Yılın Basın Fotoğrafları 17 2017 Türkiye Foto Muhabirleri Derneği'nin düzenlediği, Türkiye'deki haber fotoğraflarının değerlendirildiği tek yarışmadır. yarışması ve bu dallarla ilgili patent ve tüm hakları derneğe aittir. Yarışmanın

Detaylı

ARBELLA 2. ULUSLARARASI FOTOĞRAF YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

ARBELLA 2. ULUSLARARASI FOTOĞRAF YARIŞMASI ŞARTNAMESİ 2012/241 L120047 2012/73 ARBELLA 2. ULUSLARARASI FOTOĞRAF YARIŞMASI ŞARTNAMESİ YARIŞMANIN AMACI İnsan yaşamının en önemli olgusu sağlık ve sağlıklı beslenebilmektir. Tarladaki hasattan mutlu ailelerin

Detaylı

Bu evrak güvenli elektronik imza ile imzalanmıştır. http://evraksorgu.meb.gov.tr adresindene6a5-456a-318d-91e2-645e kodu ile teyit edilebilir.

Bu evrak güvenli elektronik imza ile imzalanmıştır. http://evraksorgu.meb.gov.tr adresindene6a5-456a-318d-91e2-645e kodu ile teyit edilebilir. Bu evrak güvenli elektronik imza ile imzalanmıştır. http://evraksorgu.meb.gov.tr adresindene6a5-456a-318d-91e2-645e kodu ile teyit edilebilir. 131 Aralık 2015 T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI Yenilikler ve

Detaylı

AVRUPA GİRİŞİMCİLİĞİ TEŞVİK ÖDÜLLERİ 2013

AVRUPA GİRİŞİMCİLİĞİ TEŞVİK ÖDÜLLERİ 2013 AVRUPA GİRİŞİMCİLİĞİ TEŞVİK ÖDÜLLERİ 2013 I. BÖLÜM: Genel Bilgiler 1. Başvuru Sahibinin Bilgileri Kurum/Kuruluş Adı: (tanıtım faaliyetlerinde bu isim kullanılacaktır) Posta Adresi: B AŞVURU FORMU Ülke:

Detaylı

JAPONCA VE JAPON KÜLTÜRÜ ARAŞTIRMALARI BURSU (NİKKENSEİ) BAŞVURU DOSYASI HAZIRLAMA REHBERİ

JAPONCA VE JAPON KÜLTÜRÜ ARAŞTIRMALARI BURSU (NİKKENSEİ) BAŞVURU DOSYASI HAZIRLAMA REHBERİ JAPONCA VE JAPON KÜLTÜRÜ ARAŞTIRMALARI BURSU (NİKKENSEİ) BAŞVURU DOSYASI HAZIRLAMA REHBERİ NOTLAR 1- Tüm açıklamaları lütfen dikkatle okuyunuz. 2- Aşağıdaki durumlarda başvuru dosyanız kabul edilmeyecektir:

Detaylı

KARAYOLU TRAFİK GÜVENLİĞİ KISA (SPOT) METRAJLI FİLM YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

KARAYOLU TRAFİK GÜVENLİĞİ KISA (SPOT) METRAJLI FİLM YARIŞMASI ŞARTNAMESİ 1. KONU: 2. AMAÇ: KARAYOLU TRAFİK GÜVENLİĞİ KISA (SPOT) METRAJLI FİLM YARIŞMASI ŞARTNAMESİ Yol kullanıcılarında trafik bilincinin geliştirilmesine yönelik kısa film hazırlanmasıdır. Hazırlanacak filmlerde

Detaylı

TÜRKİYE YÜZME FEDERASYONU LOGO VE MASKOT YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

TÜRKİYE YÜZME FEDERASYONU LOGO VE MASKOT YARIŞMASI ŞARTNAMESİ TÜRKİYE YÜZME FEDERASYONU LOGO VE MASKOT YARIŞMASI ŞARTNAMESİ 1. KONU 2012 yılında İstanbul da düzenlenecek olan 11. Dünya Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası nda kullanılacak olan Yarışma Logosu nun (amblem/logotype)

Detaylı

Plus500 Ltd. Gizlilik Politikası

Plus500 Ltd. Gizlilik Politikası Plus500 Ltd Gizlilik Politikası Gizlilik Politikası Plus500 Gizlilik Beyanı Müşterilerimizin ve web sitemizdeki ziyaretçilerin kişisel ve mali bilgilerinin gizliliği ve korunması en büyük önceliğimizdir.

Detaylı

ERZİNC(ANI) YAKALA FOTOĞRAF YARIŞMASI

ERZİNC(ANI) YAKALA FOTOĞRAF YARIŞMASI ERZİNC(ANI) YAKALA FOTOĞRAF YARIŞMASI 2014 İçindekiler ERZİNC(ANI) YAKALA FOTOĞRAF YARIŞMASI... 2 YARIġMANIN KONUSU... 2 YARIġMA KONUSU ĠLE ĠLGĠLĠ EK BĠLGĠ:... 2 KATILIM... 3 KATILIM ŞARTLARI... 3 DİĞER

Detaylı

İSTANBUL CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI ŞEHİTLİK KONULU FOTOĞRAF YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

İSTANBUL CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI ŞEHİTLİK KONULU FOTOĞRAF YARIŞMASI ŞARTNAMESİ İSTANBUL CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI ŞEHİTLİK KONULU FOTOĞRAF YARIŞMASI KONU : ŞEHİTLİK 1. AMAÇ: ŞARTNAMESİ Fotoğrafla ilgilenen amatör ve profesyonel bireylerin çalışmalarını desteklemek, son eserlerini bir

Detaylı

YILDIRIM BELEDİYESİ ULUSLARARASI KARİKATÜR YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

YILDIRIM BELEDİYESİ ULUSLARARASI KARİKATÜR YARIŞMASI ŞARTNAMESİ YILDIRIM BELEDİYESİ ULUSLARARASI KARİKATÜR YARIŞMASI ŞARTNAMESİ Konu: İnsan olmak İster kendisini modern olarak ister postmodern olarak nitelendirelim, sıklıkla insanlığımızı sorguladığımız bir çağdan

Detaylı

TÜSİAD LOGOSU TASARIM YARIŞMASI ŞARTNAMESİ. Yarışma TÜSİAD için yeni bir logo hazırlatılması amacıyla düzenlenmektedir.

TÜSİAD LOGOSU TASARIM YARIŞMASI ŞARTNAMESİ. Yarışma TÜSİAD için yeni bir logo hazırlatılması amacıyla düzenlenmektedir. Yarışmanın Amacı TÜSİAD LOGOSU TASARIM YARIŞMASI ŞARTNAMESİ Yarışma TÜSİAD için yeni bir logo hazırlatılması amacıyla düzenlenmektedir. Yarışmanın Konusu Tüzüğüne göre TÜSİAD ın amacı insan hakları evrensel

Detaylı

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ NÜFUS ETÜTLERİ ENSTİTÜSÜ 50. YIL ETKİNLİĞİ. AİLE FOTOĞRAFLARI: DÜN, BUGÜN, YARIN FOTOĞRAF YARIŞMASI Son katılım: 15 Eylül 2017

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ NÜFUS ETÜTLERİ ENSTİTÜSÜ 50. YIL ETKİNLİĞİ. AİLE FOTOĞRAFLARI: DÜN, BUGÜN, YARIN FOTOĞRAF YARIŞMASI Son katılım: 15 Eylül 2017 HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ NÜFUS ETÜTLERİ ENSTİTÜSÜ 50. YIL ETKİNLİĞİ AİLE FOTOĞRAFLARI: DÜN, BUGÜN, YARIN FOTOĞRAF YARIŞMASI Son katılım: 15 Eylül 2017 YARIŞMA ŞARTNAMESİ Hacettepe Üniversitesi Nüfus Etütleri

Detaylı

T.C. ERCİYES ÜNİVERSİTESİ 19. ÖĞRENCİ BAHAR ŞENLİKLERİ ÖDÜLLÜ ERCİYES TEKNOPARK BİLİMSEL FİKİRLER VE PROJELER YARIŞMASI

T.C. ERCİYES ÜNİVERSİTESİ 19. ÖĞRENCİ BAHAR ŞENLİKLERİ ÖDÜLLÜ ERCİYES TEKNOPARK BİLİMSEL FİKİRLER VE PROJELER YARIŞMASI T.C. ERCİYES ÜNİVERSİTESİ 19. ÖĞRENCİ BAHAR ŞENLİKLERİ ÖDÜLLÜ ERCİYES TEKNOPARK BİLİMSEL FİKİRLER VE PROJELER YARIŞMASI Yarışma Şartnamesi 1. KONU Bilimsel Fikirler ve Projeler Yarışması 2. YARIŞMANIN

Detaylı

T.C AVRUPA BİRLİĞİ BAKANLIĞI AB YOLUNDA GENÇ İLETİŞİMCİLER YARIŞMASI YARIŞMAYA İLİŞKİN KURALLAR

T.C AVRUPA BİRLİĞİ BAKANLIĞI AB YOLUNDA GENÇ İLETİŞİMCİLER YARIŞMASI YARIŞMAYA İLİŞKİN KURALLAR 1 T.C AVRUPA BİRLİĞİ BAKANLIĞI AB YOLUNDA GENÇ İLETİŞİMCİLER YARIŞMASI YARIŞMAYA İLİŞKİN KURALLAR (T.C. Avrupa Birliği Bakanlığı internet adresinde duyuru ve gerekli tüm bilgiler yer almaktadır. www.ab.gov.tr)

Detaylı

65+ YAŞLI HAKLARI DERNEĞİ KISA FİLM ve KAMU SPOTU YARIŞMASI

65+ YAŞLI HAKLARI DERNEĞİ KISA FİLM ve KAMU SPOTU YARIŞMASI 65+ YAŞLI HAKLARI DERNEĞİ KISA FİLM ve KAMU SPOTU YARIŞMASI Sevgili Kısa Film Yapımcıları, Bizler 65+ YAŞLI HAKLARI DERNEĞİ adında bir derneğin kurucularıyız. Çevremizdeki çoğu insanın tüm karşı önerilerine

Detaylı

MERKEZĠ FĠNANS HĠBE PROGRAMI. HĠBE BAġVURU FORMU

MERKEZĠ FĠNANS HĠBE PROGRAMI. HĠBE BAġVURU FORMU Bütçe kalemi : İlgi: EuropeAid MERKEZĠ FĠNANS HĠBE PROGRAMI Son başvuru tarihi : HĠBE BAġVURU FORMU BaĢvuru Sahibinin Adı: Dosya No I. PROJE 1. TANIM 1 1.1. PROJENĠN ADI 1.1.1. ÖNCELĠK ALANI 1.2. YER 1.3

Detaylı

4. KARAYOLU TRAFĠK GÜVENLĠĞĠ SEMPOZYUM VE SERGĠSĠ Konu Başlıkları

4. KARAYOLU TRAFĠK GÜVENLĠĞĠ SEMPOZYUM VE SERGĠSĠ Konu Başlıkları EK-1 4. KARAYOLU TRAFĠK GÜVENLĠĞĠ SEMPOZYUM VE SERGĠSĠ Konu Başlıkları 1. Karayolu Güvenliği Yönetimi ve Denetimi Karayolu Trafik Denetimleri Elektronik Denetleme Sistemleri ve Teknoloji Kullanımı Veri

Detaylı

Uluslararası 3. Antakya Altındefne film festivali Ulusal Uzun Metraj Film Yarışma Yönetmeliği

Uluslararası 3. Antakya Altındefne film festivali Ulusal Uzun Metraj Film Yarışma Yönetmeliği Uluslararası 3. Antakya Altındefne film festivali Ulusal Uzun Metraj Film Yarışma Yönetmeliği Amaç Türk Sineması nın gelişmesine ve eserlerinin tanıtılmasına katkı getirmeyi; Yerel halkın, sanatsal etkinlikler

Detaylı

Yarışma Adı/Teması : İzmit in Tarihi Yerleri

Yarışma Adı/Teması : İzmit in Tarihi Yerleri 3. ART NICOMEDIA ULUSAL FOTOĞRAF YARIŞMASI ŞARTNAMESİ Yarışma Adı/Teması : İzmit in Tarihi Yerleri 1 - KONU VE AMAÇ: Fotoğraf yarışmasının amacı; Amatör veya profesyonel fotoğrafçıların, kendi pencerelerinden

Detaylı

TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi 2015 Yılı Ajandası Fotoğraf Yarışması Sağlıklı Kentler

TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi 2015 Yılı Ajandası Fotoğraf Yarışması Sağlıklı Kentler TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi 2015 Yılı Ajandası Fotoğraf Yarışması Sağlıklı Kentler YARIŞMANIN AMACI: Dünya Mimarlık Günü, her yıl Ekim ayının ilk pazartesi günü Uluslararası Mimarlar

Detaylı

ŞARTNAME AMAÇ VE KAPSAM KATEGORİLER KATILIMCI KATILIM KOŞULLARI BAŞVURU FORMU VE TESLİM MATERYALİ

ŞARTNAME AMAÇ VE KAPSAM KATEGORİLER KATILIMCI KATILIM KOŞULLARI BAŞVURU FORMU VE TESLİM MATERYALİ ŞARTNAME AMAÇ VE KAPSAM Özelkalem Dergisi nce düzenlenen Özelkalem Dergisi Yerel Yönetim Ödülleri; yerel yönetim alanında yenilik getiren ve kentsel sorunların çözümüne yönelik olarak geliştirilen özgün

Detaylı

TOYOTA Hayalimdeki Araba Resim Yarışması Katılım Şartları ve Koşulları 2014

TOYOTA Hayalimdeki Araba Resim Yarışması Katılım Şartları ve Koşulları 2014 TOYOTA Hayalimdeki Araba Resim Yarışması Katılım Şartları ve Koşulları 2014 UYGUNLUK KOŞULLARI Katılım/giriş ücreti yoktur. Herhangi bir satın alma işlemi gerekmemektedir. Katılımlar aşağıdaki şartlara

Detaylı

4. ULUSLARARASI VAN GÖLÜ FİLM FESTİVALİ

4. ULUSLARARASI VAN GÖLÜ FİLM FESTİVALİ BAJAR KÜLTÜR SANAT DANIŞMANLIĞI 4. ULUSLARARASI VAN GÖLÜ FİLM FESTİVALİ İNCİ KEFALİ (DAREKH) SİNEMA ÖDÜLLERİ UZUN METRAJ SİNEMA FİLMİ VE BELGESEL FİLM YARIŞMASI BAŞVURU FORMU 2015 4. MÎHRÎCANA FÎLMAN A

Detaylı

Detaylı bilgiler için buraya tıklayın

Detaylı bilgiler için buraya tıklayın Detaylı bilgiler için buraya tıklayın SANATÇILARA SUNDUKLARIMIZ Uluslararası Açılım: Büyük ödül, Paris teki Cité Internationale des Arts da, 3 Temmuz 2015 ve 27 Ağustos 2015 tarihleri arasında bir sanatçı

Detaylı

T.C. ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI Çalışma Genel Müdürlüğü

T.C. ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI Çalışma Genel Müdürlüğü 1 İŞYERİNDE PSİKOLOJİK TACİZ (MOBBİNG) KARİKATÜR YARIŞMASI ŞARTNAMESİ KONUSU: İşyerlerinde bir veya birden fazla kişi tarafından diğer kişi ya da kişilere yönelik gerçekleştirilen, belirli bir süre sistematik

Detaylı

Ümraniye Belediyesi 1. Uluslararası Fotoğraf Yarışması KONU: Hoşgörü GEREKÇE 1463 yılında Bosnalı gayrimüslimlere Fatih Sultan Mehmet tarafından

Ümraniye Belediyesi 1. Uluslararası Fotoğraf Yarışması KONU: Hoşgörü GEREKÇE 1463 yılında Bosnalı gayrimüslimlere Fatih Sultan Mehmet tarafından Ümraniye Belediyesi 1. Uluslararası Fotoğraf Yarışması KONU: Hoşgörü GEREKÇE 1463 yılında Bosnalı gayrimüslimlere Fatih Sultan Mehmet tarafından verilen Ahidname bugün bile eşine az rastlanır bir hoşgörü

Detaylı

Talep edilmekte ise düzenleyicinin önerisi (*) : Yarışmaya ait internet sitesinin adresi. Başlama tarihi:

Talep edilmekte ise düzenleyicinin önerisi (*) : Yarışmaya ait internet sitesinin adresi. Başlama tarihi: EK-1 Yarışmanın adı Yarışmanın türü ÖZEL YARIŞMA DÜZENLEME BAŞVURU FORMU Yerel ( ) Ulusal ( ) Uluslararası ( ) WRE ( ) Ülke sıralamasına puan etkisi Talep edilmektedir ( ) Talep edilmemektedir ( ) Talep

Detaylı

GENÇLĐK VE SPOR BAKANLIĞI GENÇ KALEMLER ÖYKÜ YARIŞMASI ŞARTNAMESĐ

GENÇLĐK VE SPOR BAKANLIĞI GENÇ KALEMLER ÖYKÜ YARIŞMASI ŞARTNAMESĐ GENÇLĐK VE SPOR BAKANLIĞI GENÇ KALEMLER ÖYKÜ YARIŞMASI ŞARTNAMESĐ YARIŞMANIN ADI: Genç Kalemler Öykü Yarışması GİRİŞ Gençlerin kültür ve sanat bilincini, sadece popüler olandan yola çıkarak değil, kendi

Detaylı

HEDİYEM İSTANBUL, AHŞAP OYUNCAK TASARIM YARIŞMASI TEKNİK ŞARTNAMESİ

HEDİYEM İSTANBUL, AHŞAP OYUNCAK TASARIM YARIŞMASI TEKNİK ŞARTNAMESİ HEDİYEM İSTANBUL, AHŞAP OYUNCAK TASARIM YARIŞMASI TEKNİK ŞARTNAMESİ Yarışmanın Adı: Hediyem İstanbul Ahşap Oyuncak Tasarım Yarışması Yarışmanın Konusu: İSTKA Hediyem İstanbul Tasarım ve Modelleme Atölyesi

Detaylı

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ MESKİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 1. ULUSLARARASI FOTOĞRAF YARIŞMASI

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ MESKİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 1. ULUSLARARASI FOTOĞRAF YARIŞMASI MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ MESKİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 1. ULUSLARARASI FOTOĞRAF YARIŞMASI GİRİŞ KURALLARI: Web Sitesi: www.mfd.org.tr E-posta Adresi: salon@mfd.org.tr Yarışmanın; Açılış Tarihi: 01 Aralık 2013

Detaylı

Doğa Koruma Derneği Öykü Yarışması 2016 Katılım Koşulları ve Yarışma Şartnamesi

Doğa Koruma Derneği Öykü Yarışması 2016 Katılım Koşulları ve Yarışma Şartnamesi Doğa Koruma Derneği Öykü Yarışması 2016 Katılım Koşulları ve Yarışma Şartnamesi Yarışmanın Amacı: Doğa Koruma Derneği, Gaziantep merkezli bir sivil toplum kuruluşudur. Bu öykü yarışması; insanlarda çevre

Detaylı

III.Altın Baret Ödülleri

III.Altın Baret Ödülleri III.Altın Baret Ödülleri ÖDÜL PROGRAMI ŞARTNA MELERİ FOTOĞRAF DALI ÖNLEM, İSG, Yangın Güvenliği, Acil Durum, Çevre ve Risk Yönetimi Dergisi Arme Araştırma Risk Yönetimi Mühendislik Eğitim ve İstisnai Danışmanlık

Detaylı

2.İFSAK KUPASI FOTOĞRAF YARIŞMASI

2.İFSAK KUPASI FOTOĞRAF YARIŞMASI 2.İFSAK KUPASI FOTOĞRAF YARIŞMASI GİRİŞ: İstanbul Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği (İFSAK), bu yıl 54. Yaşını kutluyor. Ülkemizin, fotoğraf ve sinema alanlarında hizmet veren en köklü derneği olan

Detaylı

T.C. KARABÜK ÜNİVERSİTESİ 3. ULUSAL KARABÜK ÜNİVERSİTESİ ŞEFİK DİZDAR MÜZİK YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

T.C. KARABÜK ÜNİVERSİTESİ 3. ULUSAL KARABÜK ÜNİVERSİTESİ ŞEFİK DİZDAR MÜZİK YARIŞMASI ŞARTNAMESİ T.C. KARABÜK ÜNİVERSİTESİ 3. ULUSAL KARABÜK ÜNİVERSİTESİ ŞEFİK DİZDAR MÜZİK YARIŞMASI ŞARTNAMESİ YARIŞMANIN AMACI Türkiye de ilklerin üniversitesi olan Karabük Üniversitesi tarafından 3. Ulusal Karabük

Detaylı

TURKISHBLUE DENİM TASARIMI YARIŞMASI TANITIM DOSYASI

TURKISHBLUE DENİM TASARIMI YARIŞMASI TANITIM DOSYASI TURKISHBLUE DENİM TASARIMI YARIŞMASI TANITIM DOSYASI 2007 AMAÇ Türk denim sektörünün dünya pazarındaki payını arttırmak ve global markalarla rekabet edebilmek genç ve özgür tasarımlarla mümkündür. Ülkemizi

Detaylı

5.PeyzajMimarlığıBölümüÖğrencileri BitirmeProjesiÖdülleri

5.PeyzajMimarlığıBölümüÖğrencileri BitirmeProjesiÖdülleri 5.PeyzajMimarlığıBölümüÖğrencileri BitirmeProjesiÖdülleri -2016- TMMOB Peyzaj Mimarları Odası (PMO) Peyzaj Mimarlığı Bölüm Başkanları Konseyi (PEMKON) 1. DÜZENLEYEN Peyzaj Mimarlığı Bölümü Öğrencileri

Detaylı

İBB, MSGSÜ, İFSAK. 1.Ulusal İstanbul Temalı Fotoğraf Yarışması. Dört Mevsim İstanbul

İBB, MSGSÜ, İFSAK. 1.Ulusal İstanbul Temalı Fotoğraf Yarışması. Dört Mevsim İstanbul İBB, MSGSÜ, İFSAK 1.Ulusal İstanbul Temalı Fotoğraf Yarışması Dört Mevsim İstanbul YARIŞMANIN KONUSU: İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi (MSGSÜ) ve İstanbul Fotoğraf

Detaylı

Doğası, insanı, kültürü ve diğer yönleri ile Van ili tüm güzellikleri bu yarışmanın konusudur.

Doğası, insanı, kültürü ve diğer yönleri ile Van ili tüm güzellikleri bu yarışmanın konusudur. Foto Maraton ve Yarışmanın Tanımı: Bu foto maraton ve fotoğraf yarışması, Van Fotoğrafçılar Derneği (VANFOD), Van Valiliği, Van Büyükşehir Belediyesi ve Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) organizasyonu

Detaylı

ILDC-ULUSLARARASI ASANSÖR TASARIM YARIŞMASI. ASANSÖRLERDE IŞIKLANDIRMA VE AYDINLATMA Konulu Tasarım Yarışması Şartnamesi

ILDC-ULUSLARARASI ASANSÖR TASARIM YARIŞMASI. ASANSÖRLERDE IŞIKLANDIRMA VE AYDINLATMA Konulu Tasarım Yarışması Şartnamesi ILDC-ULUSLARARASI ASANSÖR TASARIM YARIŞMASI ASANSÖRLERDE IŞIKLANDIRMA VE AYDINLATMA Konulu Tasarım Yarışması Şartnamesi 1- AMAÇ Asansör sektöründe katma değeri yüksek ürünlerin geliştirilmesi ve endüstriyel

Detaylı

: 06.08.2012 tarih ve B.05.1.EGM.0.84.2948(64028)-1439 sayılı Bakanlık Oluru.

: 06.08.2012 tarih ve B.05.1.EGM.0.84.2948(64028)-1439 sayılı Bakanlık Oluru. ESKİ YENİ KAPALf YOL Emniyet Genel Müdürlüğü Sayı : B.05.1.EGM.0.84.2948 (64208)-WO3^ f f l-> *~ 712/2012 Konu : 4. Karayolu Trafik Güvenliği Sempozyum ve Sergisi MALİYE BAKANLIĞINA İlgi : 06.08.2012 tarih

Detaylı

FEDERATION INTERNATIONALE DE L ART PHOTOGRAPHIQUE Uluslararası Fotoğraf Sanatı Federasyonu (FIAP) FIAP UNVANLARI

FEDERATION INTERNATIONALE DE L ART PHOTOGRAPHIQUE Uluslararası Fotoğraf Sanatı Federasyonu (FIAP) FIAP UNVANLARI ÇEVİRİ GUNCEL : Ayşegül KÜÇÜKGÖÇMEN : Hüseyin SARI FEDERATION INTERNATIONALE DE L ART PHOTOGRAPHIQUE Uluslararası Fotoğraf Sanatı Federasyonu (FIAP) BELGE 2012/310 E FIAP UNVANLARI ÖNEMLİ: Bu belge 2009/304

Detaylı

ŞARTNAME DEĞERLENDİRME SEÇİCİ KURUL ÖDÜLLER

ŞARTNAME DEĞERLENDİRME SEÇİCİ KURUL ÖDÜLLER ŞARTNAME DEĞERLENDİRME Özelkalem Dergisi Yerel Yönetim Ödülleri ne başvuru amacıyla ve gerekli başvuru standartlarına uygun olarak gönderilen projelerin değerlendirilmesi; kendi alanlarında uzman, mesleki

Detaylı

KONU VE AMAÇ KATILIM. Yarışmada yaş sınırı yoktur ve katılım ücretsizdir.

KONU VE AMAÇ KATILIM. Yarışmada yaş sınırı yoktur ve katılım ücretsizdir. KONU VE AMAÇ Yirmi iki yaşında olan yarışmamızın bu yıl ki konusunu "Geleneksel Türkiye" ana başlığı altında "İLKBAHAR VE İNSAN" olarak belirledik. Daha önceki yarışmalarımızda da belirttiğimiz gibi kaybolmaya

Detaylı

BİLİM HERKESİ BİRLEŞTİRİR RESİM YARIŞMASI

BİLİM HERKESİ BİRLEŞTİRİR RESİM YARIŞMASI BİLİM HERKESİ BİRLEŞTİRİR RESİM YARIŞMASI 2016, İZMİR YARIŞMA ŞARTNAMESİ 1. YARIŞMANIN AMACI: AB Ufuk 2020 Marie Sklodowska Curie Programı kapsamında fon almaya hak kazanan Bilim Herkesi Birleştirir projesi;

Detaylı

TFSF adına AFAD 33. FIAP Siyah-Beyaz Bienali Türkiye Takım Seçmeleri

TFSF adına AFAD 33. FIAP Siyah-Beyaz Bienali Türkiye Takım Seçmeleri 1 / 5 TFSF adına AFAD 33. FIAP Siyah-Beyaz Bienali Türkiye Takım Seçmeleri 1. Amaç: Bu yıl Güney Kore'nin başkenti Seul'de gerçekleştirilecek 33. FIAP Siyah-Beyaz Bienali Türkiye takımının seçiciliğini,

Detaylı

TC ORMAN VE SU İŞLERİ BAKANLIĞI Doğa Koruma ve Millî Parklar Genel Müdürlüğü. Bolu Yedigöller Millî Parkı 2. Fotoğraf Yarışması Yedigöller 4 Mevsim

TC ORMAN VE SU İŞLERİ BAKANLIĞI Doğa Koruma ve Millî Parklar Genel Müdürlüğü. Bolu Yedigöller Millî Parkı 2. Fotoğraf Yarışması Yedigöller 4 Mevsim TC ORMAN VE SU İŞLERİ BAKANLIĞI Doğa Koruma ve Millî Parklar Genel Müdürlüğü Bolu Yedigöller Millî Parkı 2. Fotoğraf Yarışması Yedigöller 4 Mevsim Amaç ve Kapsam Yarışma, her mevsim doğanın renklerinin

Detaylı

SİLLE SANAT SARAYI (SSS) YURDAGÜL ÖZSAVAŞÇI KUPASI (YÖK) 2018

SİLLE SANAT SARAYI (SSS) YURDAGÜL ÖZSAVAŞÇI KUPASI (YÖK) 2018 SİLLE SANAT SARAYI (SSS) YURDAGÜL ÖZSAVAŞÇI KUPASI (YÖK) 2018 GİRİŞ: Sille Sanat Sarayı, günümüzde gittikçe popülerleşen Kısa Video üretimine fotografik bakış açıları ile katkıda bulunmak, Fotoğraf serisi

Detaylı

I. YEŞİL KAMPÜS ETKİNLİKLERİ KAMU SPOTU YARIŞMASI ŞARTNAMESİ Başkent Üniversitesi Öğrencileri Çevre İçin Elele

I. YEŞİL KAMPÜS ETKİNLİKLERİ KAMU SPOTU YARIŞMASI ŞARTNAMESİ Başkent Üniversitesi Öğrencileri Çevre İçin Elele I. YEŞİL KAMPÜS ETKİNLİKLERİ KAMU SPOTU YARIŞMASI ŞARTNAMESİ Başkent Üniversitesi Öğrencileri Çevre İçin Elele 1. Yarışmanın adı: Yeşil Kampüs Kamu Spotu Yarışması 2. Yarışmanın konusu ve amacı: Yeryüzünün

Detaylı

TMMOB Makine Mühendisleri Odası Adana Şubesi İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Kongresi ''Önce İş Güvenliği'' konulu Fotoğraf Yarışması Şartnamesi

TMMOB Makine Mühendisleri Odası Adana Şubesi İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Kongresi ''Önce İş Güvenliği'' konulu Fotoğraf Yarışması Şartnamesi TMMOB Makine Mühendisleri Odası Adana Şubesi İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Kongresi ''Önce İş Güvenliği'' konulu Fotoğraf Yarışması Şartnamesi 1. KONU VE AMAÇ: 2010-2012 yılları arasında yaşanan iş kazalarında

Detaylı

Temel İlkeler Sembol. Koç Üniversitesi nin sembolü, koç boynuzu formundan hareketle tasarlanmıştır.

Temel İlkeler Sembol. Koç Üniversitesi nin sembolü, koç boynuzu formundan hareketle tasarlanmıştır. Sembol Koç Üniversitesi nin sembolü, koç boynuzu formundan hareketle tasarlanmıştır. 1 Yazı Üniversitenin adı Lubalin fontu ile yazılmış ve Ç harfinin fonta özgü çengeli revize edilmiş, kare biçimine getirilmiştir.

Detaylı