DÜNYA BASIN FOTOĞRAFÇILIĞI YARIŞMASI 2008 SON BAŞVURU TARİHİ 10 OCAK 2008

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "DÜNYA BASIN FOTOĞRAFÇILIĞI YARIŞMASI 2008 SON BAŞVURU TARİHİ 10 OCAK 2008"

Transkript

1 KATILIM KURALLARI TALİMATLAR KATEGORİLER KODLAR VE KODLAMA ÖDÜLLER KONTROL İRTİBAT SPONSOR GİRİŞ FORMU DÜNYA BASIN FOTOĞRAFÇILIĞI YARIŞMASI 2008 SON BAŞVURU TARİHİ 10 OCAK 2008 Girişlerin son teslim tarihi 10 Ocak 2008 dir. Bu teslim tarihine kesinlikle uyulacaktır.

2 KATILIM KURALLARI Katılım 1. Dünya Basın Fotoğrafçılığı yarışmasına sadece profesyonel fotoğrafçıların çalışmaları kabul edilecektir. 2. Tüm başvurular, fotoğrafçı veya temsilcisi tarafından imzalanmış olan ve kişisel ve profesyonel bilgiler ile sunulan materyalin tüm özelliklerini de içeren başvuru formuyla birlikte yapılmalıdır. Herhangi bir kuruluş ismi belirtilmediği takdirde, fotoğrafçının profesyonel statüsü, referans (kişi ile ilgili bilgiler veya belgenin kopyası) veya basın kartı detayları ya da başka bir resmi evrak verilerek belirlenmelidir. 3. İmzalanmamış başvuru formları kabul edilmeyecektir. Genel kurallar 4. Herhangi bir katılım ücreti bulunmamaktadır. 5. Tüm kategorilerde tek resimlerin 2007 de çekilmiş olması gerekmektedir. Spot Haberler, Genel Haberler, Haberlerden İnsanlar ve Spor Faaliyetleri kategorilerindeki öykü / portföylerdeki tüm resimler 2007 da çekilmiş olmalıdır. Diğer kategorilerdeki öyküler / portföyler tamamlanmış veya 2007 da yayınlanmış olmalıdır. 6. Bir resmin öyküsü / portföyünde 2-12 görüntü yer almalıdır. 12 den fazla görüntü içere öyküler / portföyler kabul edilmeyecektir. Tek bir fotoğrafçı tarafından çekilmiş tek görüntülerin veya öyküler / portföylerin sayısında sınırlama yoktur. 7. Bir görüntü tek bir resim veya bir öykü / portföyün parçası olarak sadece bir kere kullanılabilir. Birden fazla kez sunulan görüntüler kabul edilmeyecektir. Öyküler / portföylerin parçası olarak sunulan tek görüntüler, tek resim kategorisindeki ödül için yarışacaktır. 8. Henüz yayınlanmamış görüntüler sunulabilir. Materyal özellikleri 9. Dijital görüntüler tercih edilir. En uzun kenar, en az piksel olmalıdır. Her görüntü, yüksek/8 kalitesinde ayrı birer JPEG olarak kaydedilmelidir. Görüntü çözünürlüğü 72 dpt veya daha yüksek olmalıdır. Gömülü bir ICC-profili gerekmektedir. Renkli görüntüler için AdobeRGB veya srgb önerilir ve siyah-beyaz fotoğraflar için ise Gamma 2.2 tercih edilmelidir. CMYK kullanılmamalıdır. 10. Giriş formunda yer alan ve görüntünün elde edildiği tarih, yer, ülke ve açıklama / tanımlama gibi bilgiler, görüntü dosyalarındaki metaverilerle uyuşmalıdır. 11. Dijital girişlerde kısıtlamalar bulunmaktadır. Dijital bir görüntünün orijinal yapısı (tarama ve/veya fotoğraf makinesi dosyası) üzerinde değişiklik yapılmamalıdır. Sadece geleneksel karanlık oda teknikleri kullanılarak yapılan değişikliklere izin verilmektedir. 12. Yarışmacılar dijital materyal veremiyorsa baskı da kabul edilecektir. Dünya Basın Fotoğrafçılığı, değerlendirmeye alınmaları için baskıları tarayacaktır. Baskı boyutları 20x25 cm (8x10 inç) ve 30x40 cm (12x16 inç) olmalıdır. 13. Sadece tek çerçeveli görüntüler kabul edilecektir. Birleşik fotoğraflar ve çoklu pozlar kabul edilmez. Fotoğrafçının, ajansın ve kurumun isminin fotoğraf karesinin içinde yer alması kabul edilmeyecektir. 14. Slayt kabul edilmez.

3 Başvuruların teslimi 15. Dijital dosyalar, CD veya DVD de saklanmalıdır ve fotoğrafçının adı okunaklı olacak şekilde etiketlenmelidir. 16. Girişler posta veya ücreti peşin ödenmiş kurye ile gönderilmelidir. Zarfın üzerine hiçbir ticari değer yazılmamalıdır. E-posta ile gönderilen başvurular kabul edilmez yarışması için kapanış tarihi 10 Ocak 2008 dir. Tüm başvurular bu tarihe kadar Dünya Basın Fotoğrafçılığı bürosuna teslim edilmiş olmalıdır. 18. Yarışma sonuçları ilan edildikten hemen sonra tüm kazananlarla irtibata geçilecektir. Dünya Basın Fotoğrafçılığı yıllığı ve yıllık sergi için röprodüksiyon kalitesinde materyal sunmaları istenecektir. 19. Başvurular iade edilmez. Dünya Basın Fotoğrafçılığı, materyalleri kullanma hakkına sahiptir. 20. Katılım kuralları ve başvuru formunda yer alan şartlar bağlayıcıdır DÜNYA BASIN FOTOĞRAFÇILIĞI BAŞVURU FORMU İÇİN TALİMATLAR Sayfa 1, 1. sütun, Kişisel bilgiler SOYAD Resmi belgelerde geçen soyadınız. AD Göbek adı veya sözcüğün ilk harfi yazılmadan ilk adınız. YAYINLANMASINI İSTEDİĞİNİZ AD Fotoğraf jeneriklerinde ve tüm Dünya Basın Fotoğrafçılığı yayınlarında kullanmak istediğiniz kişisel ad. Dergi başlıkları veya diğer adları kullanmayınız. DOĞUM TARİHİ Doğum gün, ay ve yılı için iki basamaklı sayı yazınız. Örnek: Doğum tarihiniz 5 Mart 1972 ise yazınız. CİNSİYET Bay veya Bayan ı işaretleyiniz. MİLLİYET (pasaportunuzda belirtilen şekilde) Vatandaş olduğunuz ve seyahat belgenizi hazırlayan ülke. Eğer birden fazla uyruğunuz varsa, lütfen katılımcılar listesinde kullanmak istediğinizi seçiniz. ADRES Kişisel postalarınızı aldığınız adres. Bina ve apartman isimleri ve/veya numaraları içerebilir. Kullandığınız tek posta adresi olmadığı sürece lütfen Posta Kutusu numarası vermeyiniz. YER VE POSTA KODU / İL, İLÇE, EYALET / ÜLKE İl, Eyalet, İlçe: Bu bilgiler, sadece uluslararası posta adresinizin bir parçası ise gereklidir. EV TELEFON NUMARASI Sabit hattınızın uluslararası erişim kodu ile birlikte telefon numarası. Rakam gruplarının arasına tire koyunuz.

4 Örnek: CEP TELEFON NUMARASI Cep telefonunuzun veya başka bir mobil cihazınızın uluslararası erişim kodu ile birlikte telefon numarası. Rakam gruplarının arasına tire koyunuz. Örnek: İŞ TELEFON NUMARASI Ofisteki direkt hattınızın uluslararası erişim kodu ile birlikte telefon numarası. Rakam gruplarının arasına tire koyunuz. Örnek: KİŞİSEL E-POSTA ADRESİ Kişisel e-posta adresiniz. Sadece bir adres veriniz. İŞ E-POSTA ADRESİ İşvereniniz, temsilciniz veya diğer bir organizasyondaki iş e-posta adresiniz. Sadece bir adres veriniz. KİŞİSEL WEB SİTESİ Kişisel web sitenizin URL si. DİĞER İRTİBAT BİLGİLERİ Faks numarası gibi diğer kişisel irtibat bilgileriniz. Eğer size ulaşılması zorsa, bir akraba veya arkadaşınızın ismini ve irtibat bilgilerini veriniz. Dünya Basın Fotoğrafçılığı yarışması ile ilgili bilgilerin kişisel e-posta adresinize gönderilmesini istiyorsanız liften bu kutuyu İŞARETLEYİNİZ DÜNYA BASIN FOTOĞRAFÇILIĞI BAŞVURU FORMU İÇİN TALİMATLAR Sayfa 1, 2. sütun, Profesyonel bilgiler SERBEST / İŞVEREN VEYA TEMSİLCİ / DİĞER KURULUŞLAR Bu üç kutudan birini işaretleyiniz. Serbest çalışıyorsanız Serbest i işaretleyiniz. Tam zamanlı veya yarı zamanlı bir sözleşmeniz varsa işveren veya temsilci kutusunu işaretleyiniz. Görevlendiren bir kuruluş, işçi sendikası veya başka bir profesyonel kuruluşun bilgilerini veriyorsanız diğer kuruluş kutusunu işaretleyiniz. İŞVEREN / TEMSİLCİ VEYA DİĞER KURULUŞUN ADI Yukarıda açıklandığı şekilde işveren, temsilci veya diğer bir kuruluşun adı. Sadece bir isim veriniz. ADRES İşveren, temsilci veya diğer kuruluşun bulunduğu adres. Bina ve apartman isimleri ve/veya numaraları içerebilir. Kullandığınız tek posta adresi olmadığı sürece lütfen Posta Kutusu numarası vermeyiniz. YER VE POSTA KODU / İL, İLÇE, EYALET / ÜLKE İl, Eyalet, İlçe: Bu bilgiler, sadece uluslararası posta adresinizin bir parçası ise gereklidir.

5 KURULUŞUN TELEFON NUMARASI İşveren, temsilci veya diğer kuruluşa ait sabit hattın uluslararası erişim kodu ile birlikte genel telefon numarası. Rakam gruplarının arasına tire koyunuz. Örnek: KURULUŞUN WEB SİTESİ İşveren, temsilci veya diğer kuruluşa ait web sitesinin URL si. İLGİLİ KİŞİ İşveren, temsilci veya diğer kuruluştaki ilgili kişinin adı. İLGİLİ KİŞİNİN POZİSYONU İlgili kişinin iş unvanı. İLGİLİ KİŞİNİN İŞ TELEFON NUMARASI İlgili kişinin sabit hattının uluslararası erişim kodu ile birlikte direkt telefon numarası. Rakam gruplarının arasına tire koyunuz. Örnek: İLGİLİ KİŞİNİN İŞ E-POSTA ADRESİ İlgili kişinin işyerindeki e-posta adresi. DİĞER İRTİBAT BİLGİLERİ İşveren, temsilci veya diğer kuruluşun faks numarası gibi diğer irtibat bilgileri. İşçi sendikası, fotoğrafçılık merkezi veya başka bir profesyonel birliğin irtibat bilgileri de verilebilir. Dünya Basın Fotoğrafçılığı yarışması ile ilgili bilgilerin iş e-posta adresinize gönderilmesini istiyorsanız liften bu kutuyu İŞARETLEYİNİZ DÜNYA BASIN FOTOĞRAFÇILIĞI BAŞVURU FORMU İÇİN TALİMATLAR Sayfa 1, 3. sütun YER Başvuru formunu doldurduğunuz yer. TARİH Başvuru formunu doldurduğunuz tarih. AD Büyük harfle tam adınız. İMZA Resmi belgelerde yeralan imzanız. İmzasız giriş formları kabul edilmez. BU KUTUYU İŞARETLERSENİZ... Dünya Basın Fotoğrafçılığı sponsorları, sizleri faaliyetlerinden haberdar etmek istiyor. Fakat bu kutuyu işaretlerseniz adınız posta listelerinden silinecektir.

6 Sayfa 2, soldan sağa sütunlar RESİM DÜZENİ Başvurularınızı 1,2,3, vb şekilde numaralandırınız. Sunulan her görüntüye tek bir yeni numara veriniz. Her öykü / portföyü de ayrıca numaralandırınız. Bir öykü / portföydeki her görüntü için yeni bir satır kullanınız ve bu Talimatlar ın sonunda yer alan kodlama Örneği nde gösterildiği şekilde alfabetik sırayla tanımlayınız. KATEGORİ Kategoriler başlığı altında listelenen kategori kodları, bir görüntünün hangi kategoride yer aldığını göstermek için kullanılmalıdır. En uygun kategoriyi bulmak için her kategorinin açıklamasını kullanabilirsiniz. Jüri, herhangi bir görüntüyü fotoğrafçının seçtiği kategoriden farklı bir kategoride değerlendirebilir. GÜN / AY / YIL / YER / ÜLKE Her resmin çekildiği zaman ve yeri belirtiniz. SNS, GNS, PNS ve SAS kategorilerindeki tek resimlerin ve öyküler / portföylerin 2007 de çekilmiş olması gerekmektedir. SFS, CIS, DLS, POS, AES ve NAS kategorilerindeki resim öyküleri / portföyleri 2007 yılında tamamlanmış veya ilk kez 2007 de yayınlanmış olmalıdır. Jüri, görüntüleri tek resim olarak değerlendirme hakkına sahip olduğundan bir öykü / portföydeki her görüntünün çekildiği yılı belirtiniz. Lütfen burada verilen bilgilerin görüntü dosyalarındaki metaverilerle uyuştuğundan emin olunuz. KISA AÇIKLAMA Her görüntüde kişinin/kişilerin, durumun, çevre şartlarının veya olayın kısa ve gerçeklere dayanan açıklaması (kim, ne ve neden). Gerekiyorsa ilave sayfalar kullanınız. Lütfen burada verilen bilgilerin görüntü dosyalarındaki metaverilerle uyuştuğundan emin olunuz. GÖREVLENDİREN KURULUŞ / YAYIN Fotoğrafı çekmeniz için sizi görevlendiren yayınevi, acente veya başka bir kuruluşun adı. Bu isim, fotoğraf jeneriklerinde yer alacaktır. İLK YAYINLANMA TARİHİ Görüntünün ilk kez yayınlandığı tarih (eğer yayınlandıysa). BP/CP/DB/DC Sunulan materyalin türünü belirtmek için kodlar kullanılmalıdır. Giriş formunun 2. sayfasında gösterildiği üzere, Dünya Basın Fotoğrafçılığı nın kısaltmaları aşağıdaki şekildedir: BP = Siyah beyaz baskı CP = Renkli baskı DB = Dijital siyah beyaz DC = Dijital renk KATEGORİLER Spot Haber -.Önceden planlanmamış olayların SN/SNS Resimleri (SN) veya öyküler / portföyleri (SNS). Tüm resimlerin 2007 de çekilmiş olması gerekmektedir. Genel Haberler Planlanmış ve organize edilmiş olayların GN/GNS Resimleri (GN) veya öyküleri / portföyleri (GNS). Tüm resimlerin 2007 de çekilmiş olması gerekmektedir.

7 Haberlerden İnsanlar Haberlerde görülen insanlar veya grupların PN/PNS Resimleri (PN) veya öyküleri / portföyleri (PNS). Tüm resimlerin 2007 de çekilmiş olması gerekmektedir. Spor Faaliyetleri SA/SAS Spot Faaliyetleri ile ilgili tek fotoğraflar (SA) veya öyküler / portföyler (SAS). Tüm resimlerin 2007 de çekilmiş olması gerekmektedir. Önemli Spor Olayları SF/SFS Spot Faaliyetleri ile ilgili tek fotoğraflar (SF) veya öyküler / portföyler (SFS). Güncel Olaylar Güncel sosyal olaylar, çevre SORUNLARI, sağlık sorunları, vb içeren CI/CIS konulu resimler (CI) veya öyküler / portföyler (CIS). Günlük Yaşam Günlük yaşamın zenginliği ve çeşitliliğini gösteren DL/DLS resimler (DL) veya öyküler / portföyler (DLS). Portreler Halk arasında tanınan kişiler ve ünlüler de dahil olmak üzere insanların (gruplar ve bireyler) portrelerinin çekildiği PO/POS resimler (PO) veya öyküler/portföyler (POS) Sanat ve Eğlence Görsel sanatlar ve gösteri sanatları, törenler, festivaller, vb. görüntülendiği tek resimler (AE) veya öyküler /portföyler (AES) halinde AE/AES yorum raporları. Doğa Doğa, bitki örtüsü, hayvanlar alemi, manzaralar, vb. görüntülendiği NA/NAS Resimler (NA) veya öyküler / portföyler (NAS). Jüri, herhangi bir başvuruyu sunulduğu kategoriden farklı bir kategoriye aktarma hakkına sahiptir. KODLAR Dosya adları, bir sıra numarası (1, 2, 3, vs) ve kategori kodunda oluşmalıdır. Bir öykü / portföy oluşturan dosyalar, görüntü sırasını (A dan L ye) belirtmek için alfabetik bir kod içermelidir. Dosya adları 8 karakteri geçmemelidir. Kodlar, başvuru formunun arkasında tekrarlanmalıdır. Görüntü dosyasındaki metaveriler (çekildiği tarih, yer, ülke ve açıklama) değerlendirme amaçlı olarak kullanılacaktır. Lütfen giriş formunda verilen bilgilerin görüntü dosyalarındaki metaverilerle uyuştuğundan emin olunuz. Kodlama örneği 5 tek resim sunmak istiyorsunuz: Spor Faaliyetleri için 2, Spot Haberler için 2 ve Güncel Olaylar için1. Ayrıca Önemli Spor Olayları öykü / portföyleri için 7 görüntüden oluşan 1 öykü / portföy. Örneğimizde fotoğrafçı, aşağıdaki dosya adları / kodlarını tek görüntülere vermektedir: 1SA.jpg 2SA.jpg 3SN.jpg 4SN.jpg 5CI.jpg (giriş #1, SA kategorisi) (giriş #2, SA kategorisi) (giriş #3, SN kategorisi) (giriş #4, SN kategorisi) (giriş #5, CI kategorisi)

8 Bir öykü / portföy oluşturan 2-12 görüntü, aşağıdaki şekilde Latin alfabesinden harflerle belirtilmelidir: A = 1. görüntü B = 2. görüntü C = 3. görüntü D = 4. görüntü E = 5. görüntü F = 6. görüntü G = 7. görüntü H = 8. görüntü I = 9. görüntü J = 10. görüntü K = 11. görüntü L = 12. görüntü Böylece örneğimizde aşağıdaki dosya adları /kodları 7-görüntülük öykü / portföye verilmektedir: 6ASFS.jpg 6BSFS.jpg 6CSFS.jpg 6DSFS.jpg 6ESFS.jpg 6FSFS.jpg 6GSFS.jpg (giriş #6, 1. görüntü, SFS kategorisi) (giriş #6, 2. görüntü, SFS kategorisi) (giriş #6, 3. görüntü, SFS kategorisi) (giriş #6, 4. görüntü, SFS kategorisi) (giriş #6, 5. görüntü, SFS kategorisi) (giriş #6, 6. görüntü, SFS kategorisi) (giriş #6, 7. görüntü, SFS kategorisi) Görüntülerin hangi sayısal ve alfabetik sıraya göre sunulacağına fotoğrafçı karar verecektir. ÖDÜLLER Yarışmadaki on kategori içinde birinci, ikinci ve üçüncü seçilen çalışmalar ödüllendirilecektir. Yarışma kayıtlarında yer alan fotoğraflar haber değeri ve fotoğrafçının yaratıcı bakış açısına bakılarak değerlendirilecektir. Öyküler ve portfolyolara bakıldığında teslim edilmiş materyallere eklenen öğelerde değerlendirmeye alınacaktır yılının kazananı ile birlikte, her bir kategorinin birincisi nakit ödül ve dönüş uçak ücreti birlikte ödül tören günü için otel rezervasyonu da kazanacaktır. Foto Muhabirleri Yarışması Yılın Ödülü Yarışmanın ana ödülü, Foto Muhabirleri Yarışmasında yılın ödülü tek bir fotoğrafın olacaktır. Nakit ödül olarak 10,000 Euro verilecektir. Nisan da Amsterdam da gerçekleşecek ödül tören günü için ulaşım ücreti de karşılanacaktır. Ek olarak; Canon dan son model profesyonel digital fotoğraf makinesi verilecektir. Altın Göz Ödülü Her bir kategorideki en iyi fotoğrafla öyküsü ve portfolyosu ile birinci seçilen kişi Altın Göz ödülünü almaya hak kazanarak 1,500 Euro nakit ödül alacaktır. Amsterdam da gerçekleşecek ödül töreni için yolculuk sponsorluğu da sağlanacaktır. İkinci ve üçüncülüğü kazananlar ise onurlandırılarak Altın Göz Ödülü ve diploma alacaktır.

9 KONTROL Zarfı kapatmadan önce lütfen aşağıdakileri kontrol ediniz: CD/DVD iniz açılabiliyor mu? CD/DVD nizdeki kodlar giriş formunuzdaki kodlarla uyuşuyor mu? Başvuru formundaki bilgiler (çekildiği tarih, yer, ülke ve açıklama) görüntü dosyalarınızdaki metaverilerle uyuşuyor mu? Başvuru formunuz tamamen dolduruldu mu? Başvuru formunuzda tarih ve imza var mı? İRTİBAT World Press Photo Jacob Obrechtstraat KM Amsterdam The Netherlands Telefon: +31 (20) Faks: +31 (20) DÜNYA BASIN FOTOĞRAFÇILIĞI Nationale Postcode Loterif, TNT, Canon, Delta Lloyd Group, Kleurgamma Photolab Amsterdam, Hollanda Dış İşleri Bakanlığı, Stichting Democratie en Media TARAFINDAN DESTEKLENMEKTEDİR KATKIDA BULUNANLAR: Aris Blok, Velsen-Noord * ASP4all * The Associated Pres * Amsterdam Kenti * Drukkerij Mart. Spruijt * Fiat Auto Nederland BV * Hilton Amsterdam * theimagingbackbone *Llyoyd Hotel * MediaCatalyst *Mondriaan Foundaiton* Nederlands Uitgeversverbond-Nederlandse Dagbladpers * NH Barbizon Palace Hotel * PricewaterhouseCoopers * Protocolbureau* SkyNet Worldwide Express * Stichting Sem Presser Archief * VSB-fonds

10 2008 DÜNYA BASIN FOTOĞRAFÇILIĞI GİRİŞ FORMU Lütfen bu formu doldurmak için Talimatlar dan yararlanınız. Formu Latin alfabesinde bir dil kullanarak doldurunuz. Son teslim tarihi 10 Ocak 2008 Kişisel bilgiler Soyad Ad Yayınlanmasını istediğiniz ad Doğum Gün Ay Yıl Cinsiyet Bay Bayan tarihi Milliyet (pasaportunuzda belirtilen şekilde) Adres Yer ve posta kodu İl, ilçe, eyalet Ülke Ev telefon numarası Cep telefon numarası İş telefon numarası Kişisel e-posta adresi İş e-posta adresi Kişisel web sitesi Diğer irtibat bilgileri Dünya Basın Fotoğrafçılığı yarışması ile ilgili bilgilerin kişisel e-posta adresime gönderilmesini istiyorum.

11 Kuruluşla ilgili bilgiler Serbest İşveren, temsilci ve diğer kuruluşun adı Adres Yer ve posta kodu İl, ilçe, eyalet Ülke Kuruluşun telefon numarası Kuruluşun web sitesi İlgili kişi İlgili kişinin pozisyonu İlgili kişinin iş telefon numarası İlgili kişinin iş e-posta adresi Diğer irtibat bilgileri İşveren veya temsilci Başka bir kuruluş Dünya Basın Fotoğrafçılığı yarışması ile ilgili bilgilerin iş e-posta adresime gönderilmesini istiyorum. Buraya herhangi bir şey yazmayınız! 07- Sayı BP CP DB DC Öyküler Öykülerde Tek resimler a. Profesyonel bir fotoğrafçı olduğumu, b. Sunduğum fotoğrafik materyali bizzat hazırladığımı, c. Sunduğum materyalin 2007 de üretildiğini ve SFS, CIS, DLS, POS, AES veya NAS kategorilerindeki resim öyküleri / portföyleri için sunduğum materyalin 2007 de üretildiğini, tamamlandığını veya ilk kez yayınladığını, d. Bu materyali sunmakla ilgili olarak tek telif hakkı sahibinin ben olduğumu veya telif hakkı sahibi tarafından yetkilendirildiğimi, e. Materyalimin 2008 Dünya Basın Fotoğrafı seçilmesi durumunda, Dünya Basın Fotoğrafçılığı nın himayesi altında herhangi bir karşılık alınmaksızın Dünya Basın Fotoğrafçılığı na faaliyetlerinde sınırsız kullanma izni verdiğimi,

12 f. Dünya Basın Fotoğrafçılığı na materyalimi yarışmada, sergide, yıllıkta, CD portföyünde, web sitesinde ve Dünya Basın Fotoğrafçılığı promosyon aktivitelerinde herhangi bir karşılık almadan kullanma izni verdiğimi ve iznimin 2007 ödüllerinin açıklanmasından itibaren 18 aylık bir süre boyunca ve sadece materyalimin jüri tarafından seçilmesi durumunda geçerli olacağını, g. Sunduğum materyalin yayınlanması ile ilgili olarak üçüncü şahısların hiçbir hak iddia edemeyeceğini ve itirazda bulunamayacağını, h. Bu başvuru formunda ve katılım kurallarında yer alan 2007 yarışması katılım kurallarını kabul ettiğimi Beyan ederim. i. Materyalin fotoğrafçı dışında biri tarafından sunulması durumunda: onun adına bu başvuru formunu doldurmak ve imzalamak üzere kendisi tarafından yetkilendirildiğimi beyan eder ve fotoğrafçının a dan h ye kadar listelenen şartları kabul ettiğini garanti ederim. Yer: Tarih: Ad: İmza: Dünya Basın Fotoğrafçılığı sponsorlarından posta almak istemiyorsanız bu kutuyu işaretleyiniz.

13 Lütfen bu formu Felemenkçe, İngilizce, Fransızca, Almanca veya İspanyolca olarak doldurunuz. Büyük harfler kullanarak daktiloda veya elle yazınız. Gerekirse ekstra form kullanılabilir. Lütfen bu formdaki bilgilerin (çekildiği tarih, yer, ülke ve açıklama) görüntü dosyalarındaki metaverilerle uyuştuğundan emin olunuz. RESİM SIRASI KATEGORİ GÜN/AY/YIL/ YER/ÜLKE KISA AÇIKLAMA (kim/ne/neden) (varsa) GÖREVLENDİREN KURULUŞ / YAYIN (varsa) İLK YAYINLANDIĞI TARİH BP/CP/ DB7DC* Buraya herhangi bir şey yazmayınız! BP = Siyah Beyaz Baskı, CP = Renkli Baskı, DB = Dijital Siyah Beyaz, DC = Dijital Renkli RESİMLERİNİZLE BİRLİKTE DOLDURULMUŞ VE İMZALANMIŞ OLAN BU GİRİŞ FORMU, EN GEÇ 10 OCAK 2008 DE OFİSİMİZE TESLİM EDİLMİŞ OLMALIDIR. World Press Photo, Jacob Obrechstraat 26, 1071 KM AMSTERDAM, The Netherlands adresine gönderiniz. TNT Canon

FEDERATION INTERNATIONALE DE L ART PHOTOGRAPHIQUE Uluslararası Fotoğraf Sanatı Federasyonu (FIAP)

FEDERATION INTERNATIONALE DE L ART PHOTOGRAPHIQUE Uluslararası Fotoğraf Sanatı Federasyonu (FIAP) GÜNCELLEME: Hüseyin SARI ÇEVİRİ : Hande ARLI, Yücel DEMİR FEDERATION INTERNATIONALE DE L ART PHOTOGRAPHIQUE Uluslararası Fotoğraf Sanatı Federasyonu (FIAP) BELGE 2013/311 E ULUSLARARASI FOTOĞRAF ETKİNLİKLERİNİN

Detaylı

Kıbrıs Türk Toplumuna yönelik AB Bursları Programı Avrupa Birliği tarafından finanse edilmekte ve British Council tarafından uygulanmaktadır

Kıbrıs Türk Toplumuna yönelik AB Bursları Programı Avrupa Birliği tarafından finanse edilmekte ve British Council tarafından uygulanmaktadır Kıbrıs Türk Toplumuna yönelik AB Bursları Programı Avrupa Birliği tarafından finanse edilmekte ve British Council tarafından uygulanmaktadır Yerel Hibe Programı İlgi Beyan Etme Çağrısı 2015/16 Akademik

Detaylı

2008 Küresel Kalkınma Fikirleri Hibe Yardımı Yarışması Tarım Sektöründe Sürdürülebilir Kalkınma ONLINE TEKLİF FORMUNUN DOLDURULMASINA YÖNELİK

2008 Küresel Kalkınma Fikirleri Hibe Yardımı Yarışması Tarım Sektöründe Sürdürülebilir Kalkınma ONLINE TEKLİF FORMUNUN DOLDURULMASINA YÖNELİK ONLINE TEKLİF FORMUNUN DOLDURULMASINA YÖNELİK TALİMATLAR 1. TEKLİFLER KALKINMA FİKİRLERİ WEB SİTESİ ARACILIĞIYLA GÖNDERİLMELİDİR. Detaylı bilgi ve başvuru kılavuzu için lütfen www.developmentmarketplace.org

Detaylı

İstanbul Maden İhracatçıları Birliği (İMİB)

İstanbul Maden İhracatçıları Birliği (İMİB) İstanbul Maden İhracatçıları Birliği (İMİB) DOĞAL TAŞ TASARIM YARIŞMASI 2013, İstanbul 1. YARIŞMANIN AMACI İstanbul Maden İhracatçıları Birliği tarafından düzenlenecek olan Doğal Taş Tasarım Yarışması

Detaylı

Kıbrıs Türk toplumu programı AB Bursları Avrupa Birliği tarafından finanse edilmekte ve British Council tarafından uygulanmaktadır

Kıbrıs Türk toplumu programı AB Bursları Avrupa Birliği tarafından finanse edilmekte ve British Council tarafından uygulanmaktadır Kıbrıs Türk toplumu programı AB Bursları Avrupa Birliği tarafından finanse edilmekte ve British Council tarafından uygulanmaktadır Yerel Hibe Programı ilgi Beyan Etme Çağrısı 2014/15 Akademik Yılı için

Detaylı

Başvuru formunun doldurulmasına ilişkin açıklamalar. I. Başvuru formunu doldurmadan önce bilmeniz gerekenler

Başvuru formunun doldurulmasına ilişkin açıklamalar. I. Başvuru formunu doldurmadan önce bilmeniz gerekenler TUR 2014/1 Başvuru formunun doldurulmasına ilişkin açıklamalar I. Başvuru formunu doldurmadan önce bilmeniz gerekenler Mahkeme hangi şikâyetleri inceler? Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (Mahkeme), Avrupa

Detaylı

TAŞI YAŞATAN TASARIMLAR DOĞAL TAŞ TASARIM YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

TAŞI YAŞATAN TASARIMLAR DOĞAL TAŞ TASARIM YARIŞMASI ŞARTNAMESİ TAŞI YAŞATAN TASARIMLAR DOĞAL TAŞ TASARIM YARIŞMASI ŞARTNAMESİ İstanbul, 2013 1 1. YARIŞMANIN AMACI 3 2. YARIŞMANIN KONUSU 3 3. YARIŞMAYA KATILMA KOŞULLARI 4 4. YARIŞMAYA KAYIT YAPILMASI, PROJELERİN TOPLANMASI

Detaylı

TOBB 18.08.2014 15950 EKLER: : AIS/08/2014. : İyi Uygulama Ödülleri Yarışması.

TOBB 18.08.2014 15950 EKLER: : AIS/08/2014. : İyi Uygulama Ödülleri Yarışması. IZMIR TICARET ODASI GENEL SEKRETERLIĞINE ATATÜRK CAD.N0:126 PASAPORT ALSANCAK lzmir Poen TOBB TÜRKİYE ODALAR VE BORSALAR BİRLİĞİ L J Tarih Sayı Konu 18.08.2014 15950 : AIS/08/2014 : 0515-6/o : İyi Uygulama

Detaylı

Kayıt ve Sözleşmenin Tamamlanması. Önemli Tarihlere Genel Bir Bakış. 2016 if TASARIM ÖDÜLLERİ Katılım Koşulları 01

Kayıt ve Sözleşmenin Tamamlanması. Önemli Tarihlere Genel Bir Bakış. 2016 if TASARIM ÖDÜLLERİ Katılım Koşulları 01 2016 if TASARIM ÖDÜLLERİ Katılım Koşulları 01 if TASARIM ÖDÜLLERİ if International Forum Design GmbH (bundan böyle if olarak anılacaktır) tarafından düzenlenmektedir. Katılım Koşulları if TASARIM ÖDÜLLERİ

Detaylı

ERASMUS+ ANA EYLEM 1 (KA1)/ BİREYLERİN ÖĞRENME HAREKETLİLİĞİ BAŞVURU REHBERİ (Okul Eğitimi Personeli Öğrenme Hareketliliği)

ERASMUS+ ANA EYLEM 1 (KA1)/ BİREYLERİN ÖĞRENME HAREKETLİLİĞİ BAŞVURU REHBERİ (Okul Eğitimi Personeli Öğrenme Hareketliliği) T.C. AVRUPA BİRLİĞİ BAKANLIĞI Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı TÜRKİYE ULUSAL AJANSI ERASMUS+ ANA EYLEM 1 (KA1)/ BİREYLERİN ÖĞRENME HAREKETLİLİĞİ BAŞVURU REHBERİ (Okul Eğitimi

Detaylı

T.C. AVRUPA BİRLİĞİ BAKANLIĞI Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı TÜRKİYE ULUSAL AJANSI

T.C. AVRUPA BİRLİĞİ BAKANLIĞI Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı TÜRKİYE ULUSAL AJANSI T.C. AVRUPA BİRLİĞİ BAKANLIĞI Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı TÜRKİYE ULUSAL AJANSI ERASMUS+ ANA EYLEM 1 (KA1) Okul Eğitimi Personeli Öğrenme Hareketliliği 2015 YILI BAŞVURU

Detaylı

TEKNİK DESTEK PROGRAMI BAŞVURU REHBERİ

TEKNİK DESTEK PROGRAMI BAŞVURU REHBERİ biz buradayız! T.C. SERHAT KALKINMA AJANSI 2011 YILI TEKNİK DESTEK PROGRAMI BAŞVURU REHBERİ T. C. SERHAT KALKINMA AJANSI Ortakapı Mah. Atatürk Cad. No:117 KARS - TÜRKİYE Tel: +90 474 212 52 00 Faks: +90

Detaylı

Fakir Elektrikli Ev Aletleri 80. Yıl Logo Tasarımı Şartnamesi

Fakir Elektrikli Ev Aletleri 80. Yıl Logo Tasarımı Şartnamesi Fakir Elektrikli Ev Aletleri 80. Yıl Logo Tasarımı Şartnamesi Yarışmayı Açan Firma Yarışmanın Konusu Son Başvuru Tarihi Katılımcının Türü Ödüller Seçici Kurul Üyeleri Fakir Elektrikli Ev Aletleri Fakir

Detaylı

TÜRKİYE NİN EN DİNAMİK ŞİRKETLERİNDEN BİRİ MİSİNİZ?

TÜRKİYE NİN EN DİNAMİK ŞİRKETLERİNDEN BİRİ MİSİNİZ? TÜRKİYE NİN EN DİNAMİK ŞİRKETLERİNDEN BİRİ MİSİNİZ? AllWorld Network, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde ve Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) ortaklığında, Türkiye

Detaylı

GLOBAL Work And Travel Programı Aracılık Hizmet Sözleşmesi (2012-2013)

GLOBAL Work And Travel Programı Aracılık Hizmet Sözleşmesi (2012-2013) GLOBAL Work And Travel Programı Aracılık Hizmet Sözleşmesi (2012-2013) MADDE 1- Taraflar 1.1 İşbu sözleşme, bir tarafta GLOBAL Dil Hizmetleri Danışmanlık Turizm İthalat & İhracat Tic. Ltd. Şti (Bundan

Detaylı

İZMİR KÂTİP ÇELEBİ ÜNİVERSİTESİ LOGO TASARIM YARIŞMASI KATILIM ŞARTNAMESİ

İZMİR KÂTİP ÇELEBİ ÜNİVERSİTESİ LOGO TASARIM YARIŞMASI KATILIM ŞARTNAMESİ İZMİR KÂTİP ÇELEBİ ÜNİVERSİTESİ LOGO TASARIM YARIŞMASI KATILIM ŞARTNAMESİ KONU İzmir den yenilikçi, küresel ölçekte bilimsel değerler yaratılmasını ve yayılmasını sağlama vizyonuyla 2010 yılında kurulan

Detaylı

Çevrimiçi Vize Başvuru Kılavuzu

Çevrimiçi Vize Başvuru Kılavuzu Çevrimiçi Vize Başvuru Kılavuzu Bu belgenin amacı çevrimiçi vize başvurunuzu tamamlamanıza yardımcı olmaktır. Çevrimiçi vize başvurusu hizmeti yalnızca İngilizce olarak mevcuttur ve tüm sorulara İngilizce

Detaylı

ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI KAMU SPOTU KISA FİLM YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI KAMU SPOTU KISA FİLM YARIŞMASI ŞARTNAMESİ ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI İŞ SAĞLIĞI ve GÜVENLİĞİ TEMALI KAMU SPOTU KISA FİLM YARIŞMASI ŞARTNAMESİ 1. Amaç ve Tema : Dünyada ve ülkemizde büyük önemi olan İş Sağlığı ve Güvenliği konusunda,

Detaylı

AR-GE PROJE PAZARI YAZIM KILAVUZU VE KATILIM KOŞULLARI

AR-GE PROJE PAZARI YAZIM KILAVUZU VE KATILIM KOŞULLARI AR-GE PROJE PAZARI YAZIM KILAVUZU VE KATILIM KOŞULLARI 1. Daha önce ülke genelinde düzenlenen AR-GE Proje Pazarları ve benzeri diğer etkinliklerde ödül almış projeler ile OİB tarafından 2012, 2013 ve 2014

Detaylı

H.E.-L.P. Projesi El Kitabı ve Yönergeleri

H.E.-L.P. Projesi El Kitabı ve Yönergeleri H.E.-L.P. Projesi El Kitabı ve Yönergeleri 1 İÇİNDEKİLER 1 Giriş.... 4 2 H.E.L.P Projesi Tanıtımı.... 6 3 Hastalar ve hastane personeli gerçekten ne istiyor-gözlemsel araştırma sonuçları...9 4 H.E.L.P

Detaylı

TÜRKİYE MÜTEAHHİTLER BİRLİĞİ

TÜRKİYE MÜTEAHHİTLER BİRLİĞİ TÜRKİYE MÜTEAHHİTLER BİRLİĞİ KURUMSAL LOGO TASARIM YARIŞMASI KATILIM ŞARTNAMESİ KONU Madde 1 : Bu Şartname'nin konusu Türkiye Müteahhitler Birliği ne (Türkiye Müteahhitler Birliği kısaca TMB olarak anılacaktır.)

Detaylı

MAĞDURLAR VE MAĞDUR ADINA HAREKET EDEN ŞAHISLARIN ULUSLARARASI CEZA MAHKEMESİ NEZDİNDE DAVALARA KATILMAK İÇİN KULLANACAKLARI STANDART BAŞVURU FORMU

MAĞDURLAR VE MAĞDUR ADINA HAREKET EDEN ŞAHISLARIN ULUSLARARASI CEZA MAHKEMESİ NEZDİNDE DAVALARA KATILMAK İÇİN KULLANACAKLARI STANDART BAŞVURU FORMU MAĞDURLAR VE MAĞDUR ADINA HAREKET EDEN ŞAHISLARIN ULUSLARARASI CEZA MAHKEMESİ NEZDİNDE DAVALARA KATILMAK İÇİN KULLANACAKLARI STANDART BAŞVURU FORMU Hazırlayan: Songün UÇAR KATILIM FORMU -1 Uluslararası

Detaylı

İ.Ü. SERMAYE PİYASALARI ARAŞTIRMA VE UYGULAMA MERKEZİ SERPAM IN LOGOSU SİZİN ESERİNİZ OLSUN! SERPAM LOGO TASARIMI YARIŞMA ŞARTNAMESİ

İ.Ü. SERMAYE PİYASALARI ARAŞTIRMA VE UYGULAMA MERKEZİ SERPAM IN LOGOSU SİZİN ESERİNİZ OLSUN! SERPAM LOGO TASARIMI YARIŞMA ŞARTNAMESİ İ.Ü. SERMAYE PİYASALARI ARAŞTIRMA VE UYGULAMA MERKEZİ SERPAM IN LOGOSU SİZİN ESERİNİZ OLSUN! SERPAM LOGO TASARIMI YARIŞMA ŞARTNAMESİ 1) Yarışmanın Adı: İ.Ü. SERPAM ödüllü logo tasarım yarışması, 2) Yarışmanın

Detaylı

5.TÜRKİYE EV TEKSTİLİ TASARIM YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

5.TÜRKİYE EV TEKSTİLİ TASARIM YARIŞMASI ŞARTNAMESİ 5.TÜRKİYE EV TEKSTİLİ TASARIM YARIŞMASI ŞARTNAMESİ YARIŞMA TEMASI 5. Türkiye Ev Tekstili Tasarım Yarışması, Uludağ Tekstil İhracatçılar Birliği (UTİB) tarafından Türkiye İhracatçılar Meclisi ve Türkiye

Detaylı

Google Science Fair 2015 RESMİ KURALLAR

Google Science Fair 2015 RESMİ KURALLAR Google Science Fair 2015 RESMİ KURALLAR BU YARIŞMAYA KATILMAK VEYA YARIŞMAYI KAZANMAK İÇİN HERHANGİ BİR ŞEY SATIN ALINMASI VEYA HERHANGİ BİR ÖDEME YAPILMASI GEREKMEMEKTEDİR. GOOGLE SCIENCE FAIR 2015 YARIŞMASI,

Detaylı

T.C. BATI KARADENİZ KALKINMA AJANSI. 2014 YILI TEKNİK DESTEK PROGRAMI Başvuru Rehberi

T.C. BATI KARADENİZ KALKINMA AJANSI. 2014 YILI TEKNİK DESTEK PROGRAMI Başvuru Rehberi T.C. BATI KARADENİZ KALKINMA AJANSI 2014 YILI TEKNİK DESTEK PROGRAMI Başvuru Rehberi Referans No: TR81/14/TD Son Başvuru Tarihi: 19 Aralık 2014 Saat: 18 00 DÖNEM AYLAR BAŞVURU TARİHLERİ 1. DÖNEM OCAK-ŞUBAT

Detaylı

TÜRKİYE YÜZME FEDERASYONU LOGO VE MASKOT YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

TÜRKİYE YÜZME FEDERASYONU LOGO VE MASKOT YARIŞMASI ŞARTNAMESİ TÜRKİYE YÜZME FEDERASYONU LOGO VE MASKOT YARIŞMASI ŞARTNAMESİ 1. KONU 2012 yılında İstanbul da düzenlenecek olan 11. Dünya Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası nda kullanılacak olan Yarışma Logosu nun (amblem/logotype)

Detaylı

changing the face Pushkinsky Sineması

changing the face Pushkinsky Sineması YARIŞMA ŞART VE KOŞULLARI changing the face Rusya Mimarlar Birliği (UAR), DuPont ve Architizer.com; YEM, RIBA ve Karo Film ile birlikte Changing the Face-Pushkinsky sineması adı altında düzenlenen mimari

Detaylı

Yazarlar için Kurallar

Yazarlar için Kurallar Yazarlar için Kurallar Headache (Başağrısı) Amerikan Başağrısı Derneği nin (American Headache Society - AHS) yasal yayınıdır. Yayın Kurulu baş ve yüz ağrısı ile birlikte klinik ve temel araştırma temelinde

Detaylı

Erasmus+ KA1 - Bireylerin Öğrenme Hareketliliği

Erasmus+ KA1 - Bireylerin Öğrenme Hareketliliği Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı (Türkiye Ulusal Ajansı) Erasmus+ KA1 - Bireylerin Öğrenme Hareketliliği Mesleki Eğitim Öğrenici ve Personel Hareketliliği BAŞVURU REHBERİ

Detaylı