Offline Veri Nasıl Toplanmalı?

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Offline Veri Nasıl Toplanmalı?"

Transkript

1 Offline Veri Nasıl Toplanmalı? Offline ve Online Pazarlama nerelerde birleşebilir? Burada yayınlanan notların tüm hakları Emarsys e aittir. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, çoğaltılamaz ve kopyalanamaz.

2 Hakkımızda

3 İzinli E-Posta Nedir? E-posta ile pazarlamanın en temel unsuru izinli listelere gönderim yapılmasıdır. E-posta adresleri online ortamlarda kişinin listelere kayıt anındaki IP ve zaman damgası (time stamp) bilgileri alınarak izinli datalar haline gelmektedir. Kişilere e-posta almayı kabul etmedikleri halde gönderilen e-postalara izinsiz e-posta (spam) adı verilir.

4 Neden İzin Almalısınız? İzinsiz gönderilen e-postalar kişiler tarafından spam ya da izinsiz gönderim olarak işaretlenebilir. E-postalarınız spam olarak işaretlendiğinde, alan adı (domain) repütasyonunuz ISP ler tarafından düşürülür. Düşük bir repütasyon iletilebilirliğinizi olumsuz yönde etkiler. Negatif bir iletilebilirlik, e-postalarınızın izinli listelerinize dahi ulaşmamasına neden olabilir.

5 Offline dan Toplanan Datadan İzin Alma

6 Reklamın Kötüsü olmaz Olur İzinsiz e-posta gönderimi marka imajınızı da olumsuz yönde etkiler.

7 Online Alışveriş Günümüzde tüketicilerin satın alma alışkanlıkları hızla değişmektedir. BKM nin yaptığı bir araştırmaya göre; Tüketicilerin %33 ü internet üzerinden alışveriş yapıyor. Yüksek gelirli tüketicilerde bu oran %42 ye çıkıyor. Ortalama online alışveriş sıklığı 2 haftada 1.

8 Online Alışveriş Nielsen in yaptığı bir araştırmaya göre e-ticaret sitelerinden alışveriş yapan müşterilerin; %39 u organik trafikle veya ücretli reklam linklerinden %30 u ise perakendeci tarafından e-postalar üzerinden geliyor. gönderilen Global Web Index Araştırması na göre; Türkiye de online alışveriş dünya ortalamasına yaklaştı yılında en büyük artış gösteren web sitesi türleri, harita servisleri, alışveriş siteleri ve online ansiklopediler.

9 Online Müşteri Datası Web sitenizi ziyaret eden müşterilerden güvenli bir şekilde toplanır. E-posta adresleri müşterinin kendi isteğiyle alındığı için data izinlidir. İzinli olduğu kanıtlanabilir. Zaman Damgası (Time stamp) IP

10 Peki ya Offline? Değişen trendlere rağmen geleneksel tüketim davranışları varlığını korumaktadır. Mağaza deneyiminin sunduğu imkanlar tüketiciler için offline alışverişin tercih sebebi olmaktadır. Fiziksel ürünle temas Deneme Detaylı inceleme

11 Mecra Tüketimi IAB Türkiye 2011 Dijital Reklam Harcamaları Raporu na göre; Display, arama motoru, mobil reklam, ilan sayfaları, e-posta, oyun içi reklam gibi uygulamalardan oluşan internet reklam yatırımları toplamı; 721 milyon TL.

12 Dijitalleşen Tüketici Tüketiciler bilgi alışverişini gerçek zamanlı olarak gerçekleştirmek için dijital platformlarda online bir kimlik oluşturuyor. Haberleri takip etmek, dergi okumak, iletişim kurmak gibi temel ihtiyaçlar, gelişen teknoloji sayesinde elektronik cihazlar aracılığı ile gideriliyor.

13 Offline ile Online ın Buluşması Mağazalar, offline müşteriler için önemli temas noktalarıdır. Bu temas noktası tüketiciniz ile aranızdaki mesafenin en aza indiği yerdir. İyi değerlendirildiği takdirde tüketicinize yeniden sizi tercih etme sebebi sunar. Tüketicinizin markanıza olan algısının en açık olduğu bu anı doğru araçlarla değerlendirmek gerekmektedir. Offline alışveriş deneyimini en kolaya indirgeyebilecek mağaza içi unsurları doğru belirlemek bu noktada çok önemlidir.

14 Müşterinizi Kendinize Çekin Mağazalarda kullanılan yeni teknolojiler, tüketiciler tarafından büyük rağbet görmektedir. Yenilikçi ve alışılmışın dışında uygulamalar aracılığı ile reklamınızı tüketiciye ulaştırmanıza gerek kalmaz, tüketici reklama kendisi yönlenir.

15 Müşterinizi Kendinize Çekin Bu tür bir yöntem ile; Tüketicinin alışverişini deneyimini kolaylaştırırsınız. Tüketiciye yaklaşmak için yenilikçi bir kanal elde etmiş olursunuz. Tüketicinin kişisel bilgilerini dijital bir ortamda toplama fırsatı yakalarsınız.

16 Her Şey Müşterinizin Elinde İnternete bağlı elektronik bir tablet sayesinde; Stok kontrolü Ürün kataloğu inceleme E-posta adresi toplama Reklam gibi faaliyetleri kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

17 Kayıt olan müşterilerin IP ve zaman damgası bilgileri iletilebilirlik için tutulmalıdır. Data Toplayın

18 Promosyonel Faaliyette Bulunun Kişisel bilgilerini paylaşan müşterilere otomatik bir e-posta kampanyası aracılığı ile anlık mağaza içi fırsatlar sunabilirsiniz. Hoşgeldin Burcu! %10 indirimin kasada seni bekliyor. Kupon kodunu kullanmayı unutma!

19 Kolaylık Sağlayın Mağazada bulunan tüm ürünleri tek bir katalog altında göstererek fiyat, beden ve renk bilgilerini müşterilerinize anında sağlayabilirsiniz.

20 Kendi yaratacağınız arayüz/uygulama sayesinde sınırsız geliştirmeler yapabilirsiniz. Şaşırtın

21 Nerede? Uygulamaya trafiği en yoğun olan mağazanızdan (amiral mağaza) başlayarak ROI nizi ölçebilirsiniz. Uygulama başarılı olduğu takdirde kullanımı yaygınlaştırarak diğer mağazalarınızda da faaliyete geçirebilirsiniz.

22 Bu yöntem ile datanız organik büyüme gösterecek, e-posta pazarlama yatırımlarınızın geri dönüşü ölçümlenebilir oranda artacaktır. Neden?

23 Müşterilerinize kasada doldurttuğunuz iletişim formunda sizden e-posta almak istediklerini açıkça belirtecekleri bir bölüm olduğundan emin olun. Eğer Bu Teknolojiyi Kullanmaya Henüz Hazır Değilseniz

24 Eğer Bu Teknolojiyi Kullanmaya Henüz Hazır Değilseniz Sizden e-posta almak istediklerini belirten müşterilerinizi o anda online sisteme aktararak otomatik olarak üyelik konfirmasyonu (double opt-in) e- postası gönderin. Böylelikle hem e-posta adreslerinin doğruluğundan emin olursunuz, hem de ileride oluşabilecek ISP lere şikayet durumları için elinizde IP ve zaman damgası (time stamp) olmuş olur.

25 Mağazada alışverişini tamamlayan kişiye e-posta göndererek teşekkür edebilir, memnuniyet anketi yollayabilirsiniz. Offline ve Online ı Birleştirme örneği

26 Offline ve Online ı Birleştirme örneği Mağaza açılışlarınıza davet edebilirsiniz.

27 Offline ve Online ı Birleştirme örneği Kampanya dönemlerinde ya da özel eventlerde e-posta gönderimleriyle üyelerinizi mağazalara davet edebilirsiniz.

28 Offline ve Online ı Birleştirme örneği Anneler Günü, Yılbaşı, Sevgililer Günü gibi özel günlerde, son dakikacı üyelerinizi e-posta ile mağazalarınıza yönlendirebilirsiniz.

29 Bazı yeni çıkacak ürünleri mağazalardan önce online da satmaya başlayacağınızı duyurarak, üyelerinizi websitenizden alışveriş yapmaya yönlendirebilirsiniz. Offline ve Online ı Birleştirme örneği

30 Offline ve Online ı Birleştirme örneği Yeni açılan mağazalarınızı e-posta ile duyurabilirsiniz.

31 Offline ve Online ı Birleştirme örneği E-posta içerisinde mağazada kullanılmak üzere barkod verebilirsiniz.

32 Offline ve Online ı Birleştirme örneği Mağazanızda o anda bulunmayan ürünleri web sayfanızdan alabilirler.

33 Offline ve Online ı Birleştirme örneği Mağazada geçerli sadakat kartlarını online da da kullanabilsinler. Bunu e- posta kampanyası ile duyurabilirsiniz.

34 Dünyadan Örnekler

35 Özetlersek Amiral mağazanıza yapacağınız tek seferlik ortalama 900TL lik bir maliyet ile müşteri trafiğiniz, sağlıklı ve temiz data sayınız ve marka bilinirliğiniz artacaktır. Yenilikçi ve sıra dışı olan bu yöntem, WOM (kulaktan kulağa pazarlama) yaratacaktır. Tüm bu öğelerdeki artış size daha fazla satış olarak geri dönecektir. Eğer böyle bir sisteme henüz yatırım yapamayacaksanız, üyelik onayı e-postası göndererek kendinizi şikayet edilmelere karşı koruyabilirsiniz. Burada paylaşılan bilgiler Türkiye de ve yurtdışında yapılan e-posta gönderimleri, bazı veriler ve sektöre ilişkin tecrübemiz göz önüne alınarak ortaya çıkartılmıştır. Sizlere daha fazla destek olabileceğimiz herhangi bir konu olursa lütfen bizi arayınız. Emarsys Türkiye Ekibi

36 İletişim Emarsys Türkiye : Spring Giz Plaza Kat:12 Maslak/İstanbul : : Emarsys_Turkey : :

Elektronik posta günümüzün en çok tercih edilen

Elektronik posta günümüzün en çok tercih edilen E-mail marketing Hedef kitleye ulaşmada birebir çözüm E-mail marketing doğru ve etkili kullanıldığında rakipsiz! Elektronik posta günümüzün en çok tercih edilen iletişim araçlarından biri. Herkesin kişisel

Detaylı

OTOMOTİV SEKTÖRÜNE ÖZEL MOBİL ÇÖZÜMLER

OTOMOTİV SEKTÖRÜNE ÖZEL MOBİL ÇÖZÜMLER OTOMOTİV SEKTÖRÜNE ÖZEL MOBİL ÇÖZÜMLER Otomotiv Sektörüne Özel Mobil Çözümler Otomotiv Otomotiv sektöründe rakiplerinizden farklılaşmak, müşterilerinizle güçlü bağlar kurmak ve satış artırmak için Mobil

Detaylı

TURİZM SEKTÖRÜNE ÖZEL MOBİL ÇÖZÜMLER

TURİZM SEKTÖRÜNE ÖZEL MOBİL ÇÖZÜMLER TURİZM SEKTÖRÜNE ÖZEL MOBİL ÇÖZÜMLER Turizm Sektörüne Özel Mobil Çözümler Turizm Turizm sektöründe zamanı en verimli şekilde kullanmak, tur organizasyonlarını müşteriler için maksimum memnuniyete dönüştürmek

Detaylı

Perakendede bütünlüğü yakalamak

Perakendede bütünlüğü yakalamak PwC Küresel Toplam Perakende* Araştırması ve Türkiye sonuçları Perakendede bütünlüğü yakalamak Perakendeciliğin gelecekteki iş modelini tüketiciler şekillendiriyor *Total Retail www.pwc.com.tr/perakende

Detaylı

Perakendede mobil etkinin yükselişi. Akıllı telefonların mağazacılığa etkisi

Perakendede mobil etkinin yükselişi. Akıllı telefonların mağazacılığa etkisi Perakendede mobil etkinin yükselişi Akıllı telefonların mağazacılığa etkisi 2 İçindekiler Yönetici özeti 1 Mobil etki 2 Gelecek öngörüleri 7 Akıllı telefonların perakendede kullanımı 9 Mobil yolculuğa

Detaylı

Online alışveriş yapanların gizemi Çok kanallı perakendecilikte 10 mit

Online alışveriş yapanların gizemi Çok kanallı perakendecilikte 10 mit Online alışveriş yapanların gizemi Çok kanallı perakendecilikte 10 mit PwC Küresel Çok Kanallı Perakendecilik Anketi ve Türkiye Sonuçları 2013 www.pwc.com.tr II İçindekiler I. Yönetici Özeti 2 Günümüzde

Detaylı

www.projesoft.com.tr Profesyonel e-ticaret çözümleri

www.projesoft.com.tr Profesyonel e-ticaret çözümleri www.projesoft.com.tr Profesyonel e-ticaret çözümleri PROJESOFT? NEDEN Gelişmiş SEO Bölümü Profesyonel Kampanya Yönetimi Profesyonel e-ticaret çözümleri 02 İşiniz, İşimizdir! Esnek Tasarım Modülü Toplu

Detaylı

Toplam perakende 2015: Perakendeciler ve Değişim Çağı

Toplam perakende 2015: Perakendeciler ve Değişim Çağı www.pwc.com.tr/totalretail #toplamperakende2015 Toplam perakende 2015: Perakendeciler ve Değişim Çağı PwC Yıllık Küresel Toplam Perakende Tüketici Araştırması Nisan 2015 Mağaza ve online alışveriş arasındaki

Detaylı

İşinizi internete taşıma rehberi. www.isinizinternette.com.tr

İşinizi internete taşıma rehberi. www.isinizinternette.com.tr 1 İşinizi internete taşıma rehberi www.isinizinternette.com.tr 2 İnternete Hoş Geldiniz İşinizi internete taşıma rehberi, web sitesi hazırlamayı ve e-ticaret yapmayı kolaylıkla anlayabilmeniz için tasarlanmıştır.

Detaylı

SEKTÖRDEN HABERLER Ekim 2013

SEKTÖRDEN HABERLER Ekim 2013 SEKTÖRDEN HABERLER Ekim 2013 Bu sunumda e-posta pazarlama, sosyal medya, e-ticaret ve dijital pazarlama ile ilgili ilginizi çekebilecek haber ve istatistikleri bulabilirsiniz. Emarsys Hakkında Dünya nın

Detaylı

E-Ticarette tüketiciler çok sayıda ürün çeşidini görebilir, en uygun ürünü bulma şansı artar.

E-Ticarette tüketiciler çok sayıda ürün çeşidini görebilir, en uygun ürünü bulma şansı artar. 4. HAFTA E-TİCARET 1. E-Ticarete Giriş E-Ticaret Nedir? Kısaca E-Ticaret olarak tanımlanan Elektronik Ticaret, her türlü mal ve hizmet satışının güvenli olarak internet üzerinden gerçekleştirilmesidir.

Detaylı

www.verinetwork.com www.eozcelik.com

www.verinetwork.com www.eozcelik.com ADWORDS, SEO, YOUTUBE, SOSYAL MEDYA, NETWORK- PC BAKIM, WEB YAZILIM TASARIM www.verinetwork.com www.eozcelik.com Google Reklam Nedir? Dünyanın en ünlü ve lider arama motoru olan Google firmasının internet

Detaylı

Türkiye deki ilk Satış Ortaklığı sistemini kuran XTicaret.com un. internet üzerindeki EN BÜYÜK ALIŞVERİŞ PROJESİ. ProjeX. ile

Türkiye deki ilk Satış Ortaklığı sistemini kuran XTicaret.com un. internet üzerindeki EN BÜYÜK ALIŞVERİŞ PROJESİ. ProjeX. ile Türkiye deki ilk Satış Ortaklığı sistemini kuran XTicaret.com un internet üzerindeki EN BÜYÜK ALIŞVERİŞ PROJESİ ProjeX ile Ürününüz (Markanız) Milyonlara Ulaşıyor! * En KOLAY * En ETKİLİ * En HIZLI * En

Detaylı

Yeni Başlayanlar İçin E-Tic@ret E-Ticaret Girişimciliği İçin Temel Başvuru Kılavuzu Ümit BÜYÜKYILDIRIM

Yeni Başlayanlar İçin E-Tic@ret E-Ticaret Girişimciliği İçin Temel Başvuru Kılavuzu Ümit BÜYÜKYILDIRIM Yeni Başlayanlar İçin E-Tic@ret E-Ticaret Girişimciliği İçin Temel Başvuru Kılavuzu Ümit BÜYÜKYILDIRIM Dijital dünyadaki uzun soluklu çözüm ortağınız... www.ajanslongplay.com Ümit BÜYÜKYILDIRIM Çocukluğundan

Detaylı

DIJITAL BELGE VE ELEKTRONIK UYGULAMALAR ZAMAN VE MALIYET TASARRUFU SAĞLIYOR 4. E-TICARET KONFERANSI NDA SOSYAL MEDYA KONUŞULDU GELENEKSEL

DIJITAL BELGE VE ELEKTRONIK UYGULAMALAR ZAMAN VE MALIYET TASARRUFU SAĞLIYOR 4. E-TICARET KONFERANSI NDA SOSYAL MEDYA KONUŞULDU GELENEKSEL TÜRKİYE NİN E-TİCARET REFERANSI HAZİRAN - TEMMUZ 2015 - SAYI 14 - ÜCRETSİZDİR 4. E-TICARET KONFERANSI NDA SOSYAL MEDYA KONUŞULDU GELENEKSEL LOJİSTİKTEN E-LOJİSTİK E DIJITAL BELGE VE ELEKTRONIK UYGULAMALAR

Detaylı

12. HAFTA TBT182. Temel Bilgisayar Bilimleri. Öğr. Gör. E. Ekmel SULAK. ekmelsulak@karabuk.edu.tr

12. HAFTA TBT182. Temel Bilgisayar Bilimleri. Öğr. Gör. E. Ekmel SULAK. ekmelsulak@karabuk.edu.tr 12. HAFTA TBT182 Öğr. Gör. E. Ekmel SULAK ekmelsulak@karabuk.edu.tr Karabük Üniversitesi Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi 2 İçindekiler 12.1 Forumlar... 3 12.1.1. Tanım... 3 12.1.2. Üyelik

Detaylı

online yüzünüz Web Siteniz platformdaki

online yüzünüz Web Siteniz platformdaki online platformdaki yüzünüz Web Siteniz Teknoloji ilerlediği sürece bilgi alışverişinin en kısa sürede olması önem kazanmaktadır.buna bağlı olarak internetin önemi ve gerekliliği ön plana çıkmaktadır.

Detaylı

Kesintisiz Perakende Türkiye Araştırması 2015. Perakende Tüketicisi Oyunun Kurallarını Yeniden Koyuyor

Kesintisiz Perakende Türkiye Araştırması 2015. Perakende Tüketicisi Oyunun Kurallarını Yeniden Koyuyor Kesintisiz Perakende Türkiye Araştırması 2015 Perakende Tüketicisi Oyunun Kurallarını Yeniden Koyuyor 2 Kesintisiz Perakende Türkiye Araştırması 2015 Günümüz müşterilerinin beklentileri; sınırları olmayan,

Detaylı

Markaların tatlı belası CTR. onlar mı? RTB ile reklamı satıyoruz, satıyoruz,sattık...

Markaların tatlı belası CTR. onlar mı? RTB ile reklamı satıyoruz, satıyoruz,sattık... 6 Akıllı cihazların hayatımızdaki etkisi artıyor! 8 11 Markaların tatlı belası CTR Mobilin yılı 2013 12 Mobil rakamlar 14 Biz mi daha akıllı onlar mı? 18 İşletim sistemleri rekabeti 20 Mobil Videolar yükselişe

Detaylı

BTSO. Tüccarın El Kitabı Serisi - IV. Firmanızın İnternet Sitesinin Hazırlanmasında Püf Noktalar. Kasım 2007

BTSO. Tüccarın El Kitabı Serisi - IV. Firmanızın İnternet Sitesinin Hazırlanmasında Püf Noktalar. Kasım 2007 BTSO Tüccarın El Kitabı Serisi - IV Firmanızın İnternet Sitesinin Hazırlanmasında Püf Noktalar Kasım 2007 Yayına Hazırlayan : İletişim ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü ISBN : İÇİNDEKİLER Giriş...22 Bazı Temel

Detaylı

E-TİCARET ÇAĞI. Profesyoneller İçin Türkiye de ve Dünyada E-Ticaret. Mahir Erkan

E-TİCARET ÇAĞI. Profesyoneller İçin Türkiye de ve Dünyada E-Ticaret. Mahir Erkan E-TİCARET ÇAĞI Profesyoneller İçin Türkiye de ve Dünyada E-Ticaret Mahir Erkan İÇİNDEKİLER Teşekkür 7 E-Ticaret e Giriş 9 1. Dünyada E-Ticaret 25 2. Türkiye de E- Ticaret 71 3. Mobil Ticaret 153 4. Sosyal

Detaylı

www.e50plus.eu Page 1 of 28

www.e50plus.eu Page 1 of 28 AVRUPA PROGRAMI LLP-Leonardo da Vinci- Yenilik Transferi Geleneksel Ürünlerin 50 yaş üstü kadınlar tarafından e-ticareti Avrupa Birliği Yaşam Boyu Eğitim Programı desteği ile Proje Numarası 2009-1-GR1-LEO

Detaylı

E-TİCARET E-İŞ İNTERNET NEDİR? E-Ticaret Nedir? İnternetin platform oluşturduğu bilgisayar ağları vasıtasıyla ürün, hizmet ve bilginin,

E-TİCARET E-İŞ İNTERNET NEDİR? E-Ticaret Nedir? İnternetin platform oluşturduğu bilgisayar ağları vasıtasıyla ürün, hizmet ve bilginin, E-TİCARET E-İŞ İNTERNET NEDİR? E-Ticaret Nedir? Elektronik ticaret; mal ve hizmetlerin; üretim, reklam ve satış, desteğinin internet ve/veya elektronik ortamda güvenli bir şekilde yapılmasıdır. E-Ticaret

Detaylı

100 Adımda E-ticaret Performans Ölçümü

100 Adımda E-ticaret Performans Ölçümü 100 Adımda E-ticaret Performans Ölçümü 2 Önsöz 100 Adımda E-ticaret Performans Ölçümü dokümanını bir check list olarak 100 üzerinden olmak şartı ile puan verilerek e-ticaret sitelerinin performans ölçümüne

Detaylı

2010 FAALİYET RAPORU

2010 FAALİYET RAPORU 2010 FAALİYET RAPORU Farklılaşmış perakendecilik konsepti Web satışı ile zenginleştirilmiş iş modeli İşinin her alanında müşteri memnuniyetini gözeten Bimeks; bilişim teknolojileri, tüketici elektroniği,

Detaylı

4-Şirket vizyonumuz teknolojiyi takip etmek değil takip edilen bir teknolojik alt yapıya sahip olmak ve bu yolla hayatlara dokunmaktır.

4-Şirket vizyonumuz teknolojiyi takip etmek değil takip edilen bir teknolojik alt yapıya sahip olmak ve bu yolla hayatlara dokunmaktır. MERHABA 1-Posavis iş ortaklığı tanıtım toplantısına hoşgeldiniz. Bu sunumu izliyorsanız iş ortaklığı teklifi almış ve işi öğrenmeye çalışıyorsunuz demektir. Yeni çağın yeni trendi Posavis işinin daha iyi

Detaylı

GELİRLERİ ÖNGÖRME, KORUMA VE KURTARMA

GELİRLERİ ÖNGÖRME, KORUMA VE KURTARMA DİJİTAL MÜŞTERİ DENEYİMİ SÜRESİNCE GELİRLERİ ÖNGÖRME, KORUMA VE KURTARMA Gelir kurtarma stratejileri online mağazacıların kayıplarını nasıl engeller? @Emarsys Emarsys İÇİNDEKİLER Gelirlerin Kurtarılması

Detaylı

Ekosistem nasıl çalışır? Hangi çarklar birbirini nasıl döndürür?

Ekosistem nasıl çalışır? Hangi çarklar birbirini nasıl döndürür? İÇİNDEKİLER Giriş...1 Programatik satın alma nedir, nasıl çalışır?...1 Ekosistem nasıl çalışır? Hangi çarklar birbirini nasıl döndürür?...1 Neden programatik?...3 Programatik Satın Alma Nasıl Başladı?...3

Detaylı

Sanal pazar gençleri çekti; 17 bin kişiye geçim kapısı oldu

Sanal pazar gençleri çekti; 17 bin kişiye geçim kapısı oldu Sayı: 2009/6 Tarih: 06.03.2009 Sanal pazar gençleri çekti; 17 bin kişiye geçim kapısı oldu Koşu bandından çaydanlığa, LCD TV den dizüstü bilgisayara kadar birçok ürünün satışa sunulduğu sanal piyasada,

Detaylı

POZITRON INSIGHTS TÜRKİYE NİN DİJİTAL CÜZDAN HARİTASI

POZITRON INSIGHTS TÜRKİYE NİN DİJİTAL CÜZDAN HARİTASI POZITRON INSIGHTS TÜRKİYE NİN DİJİTAL CÜZDAN HARİTASI Ödeme Sistemlerindeki Trendler: Dijital Cüzdan 3 Dijital Cüzdan Nedir? 5 Türkiye deki Dijital Cüzdanlar m-cüzdan ve e-cüzdan Olarak Hizmet Veren Ödeme

Detaylı