WHITENING LASE II LAZER TEDAVİLERİNDE VE DİŞ BEYAZLATMADA (BLEACHING) GELECEĞİN TEKNOLOJİSİ

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "WHITENING LASE II LAZER TEDAVİLERİNDE VE DİŞ BEYAZLATMADA (BLEACHING) GELECEĞİN TEKNOLOJİSİ"

Transkript

1 LAZER TEDAVİLERİNDE VE DİŞ BEYAZLATMADA (BLEACHING) GELECEĞİN TEKNOLOJİSİ WHITENING LASE II Tedavilerinizi daha hızlı, daha etkin ve daha kalıcı hale getirmek ister misiniz? Aynı cihaz üzerinde ; - Red Lazer - Infrared Lazer tedavileri - PDT (Fotodinamik terapi) - Beyazlatma (bleaching) yapabilmenize olanak sağlar. Kompakttır. Tüm DMC kimyasal ürünlerini çok daha etkin bir şekilde kullanmanızı sağlar

2 Red ve Infrared Lazer Özellikleri - 26 adet hazır programı vardır - Anestezi Programı sayesinde ağrısız anestezi yapmanızı sağlar - Kanal tedavisinde gangrenli ve enfekte dişlerin tedavi süresini yarıya indirir, buna karşı tedavi başarısını çok yukarılara taşır. - İmplant operasyonu esnasında bölgede kullanacağınız biostimulasyon programı sayesinde, osteoentegrasyon süresini kısaltır, hücre proliferasyonuna sebep olacağı için osteoentegrasyon kalitesini artırır. - İmplant operasyonu sonrasında biostimülasyon programı ile bölgede damarlanmayı artırır ve hücre göçünü hızlandırarak yara iyileşmesini hızlandırır. - Yönlendirilmiş doku rejenerasyonu (graft uygulamaları) operasyonlarının başarısını artırır. - Periimplantitis tedavisinde son derece iyi sonuçlar verir. - Periodontal ceplerin mikrobiyolojik eliminasyonunda oldukça etkilidir. - Pericoronit ve alveolit gibi ağrılı enfeksiyonların kontrol altına alınmasını sağlar. - Ağrı dindirme programı sayesinde, diş tedavilerini daha ağrısız ve katlanabilir hale getirir. - Aft, ülser gibi yaraların iyileşme sürelerini çok hızlandırarak hastaya konfor sağlar. - Dişlerde meydana gelen doku kaybına bağlı aşırı hassasiyetlerin etkin tedavisini sağlar.

3 Fotodinamik Terapi PDT Özellikleri - PDT (Fotodinamik Terapi) son yıllarda tüm dünyada lokal enfeksiyonların giderilmesinde kullanılan etkin bir tedavi sistemidir. - Gram negatif anaerop bakteriler arasında yer alan, Porphyromonas gingivalis, Provotella intermedia, Tannerella forsythensis, Fusobacterium nucleatum ve Kapnofilik Actinobacillus actinomycetemcomitans perodontal hastalıkların önemli bakteriyel etkenlerindendir. PDT bu mikroorganizmaların tümünü etkin bir şekilde elimine eder. - Bölgeye uygulanan bir fotosensitizör ajanın üzerine red lazer ile foton enerjisi depolamak suretiyle, buna komşu patojenlerin hücre duvarlarını zarara uğratma esasına dayanır. - Literatürler PDT sayesinde bölgedeki patojenlerin %99,8 oranında azaltılabildiğini ve bu yolla Periimplantitis, Periodontitis gibi rahatsızlıkların kolayca tedavi edildiğine dikkat çekmektedirler. - PDT ile Kanal tedavilerinin başarısı tartışmasız olarak artar. - PDT ile ağız hastalıkları başarıyla kontrol altına alınabilir. Chimiolux, dental tedavilerde patojenlerin eliminasyonunda 1 numaralı yardımcınız. - Chimiolux, özellikle bakteriler üzerinde etkili, metilen mavisi içerikli solüsyondur. - Üstün foton enerjisi absorbe etme özelliğine bağlı olarak, fotodinamik terapide (PDT) etkin olarak kullanılmaktadır.tüpler ve bu tüplere ait uçlar şeklinde paketlendiği için, uçlar ve tüpler değiştirilerek birçok hastada kullanılabilir. - Periodontal tedavilerde, dişetindeki enfeksiyonun tedavisinde kullanılır. Bölgeye uygulandıktan sonra 1 dakika beklenir ve gerekli temizlik yapılır. Bu yolla birçok patojen yok edilebilir. Ağızdaki tüm yara ve yangılarda, bunların sekonder enfeksiyonlarında tedavi amaçlı kullanılabilir. Cerrahi operasyonlardan sonra bölgede patojenlerin eliminasyonu için kullanılır.

4 Beyazlatma Özellikleri BLEACHING - 6 adet çok uzun ömürlü nano teknoloji ile üretilmiş led ve yine aynı başlık üzerinde, 3 adet lazer kaynağıa sahiptir. - Kafa değiştirmeye gerek yoktur, aynı başlıkla binlerce kez ağartma yapabilirsiniz. - Bir yandan ağartma jelini aktive ederken bir yandan da lazerleri vasıtasıyla, hem reaksiyonu hızlandırır, hem biostimulasyon yapar, hem de postoperatif oluşabilecek ağrı ve benzer biolojik komplikasyonları ortadan kaldırır. - Çok hızlı ağartma yapmanızı sağlar, bu yolla hastada oluşabilecek postoperatif hassasiyeti önler. - DMC Flex ağartma jeli ile birlikte kullanıldığında kısa sürede geri dönmeyen, etkili bir ağartma sağlar. - Dişin minesinde istenmeyen pörözlerin oluşmasını engeller. - Dişin doğal suyunun korunmasını sağlayarak, kırılganlaşmasını engeller. - Mine-Dentin bağlantısının ağartma jeline bağlı olarak zayıflamasını engeller. - Anatomik ağartma başlığı sayesinde dişeti bariyeri alt ve üst çene için tek seferde saniyede sertleştirilir. Sertleşme eksikliği yüzünden olabilecek dişetine sızma sorunları ortadan kalkar. Lase Peroxide Flex %15 ve %35 Kişiye yönelik ağartma, hastalarınızla buluştu. - %15 ve %35 lik hidrojen peroxit olmak üzere, aynı kitte 2 değişik hidrojen peroxit çözeltisidir. - Tüm dünyada TEKTİR ve PATENTLİDİR. - Nanoteknoloji ile üretilmiş ağartma jelleridir. - Ayrı ayrı ağartma tedavileri için kişiye yönelik kullanılabilir. - Çok yönlü kullanıma sahip, yüksek performanslı ve ekonomiktir. ph 7.8 ile hafif baziktir. Lase Peroxide Flex %15 ve %35 lik hidrojen peroksit birleşimi ile üretilmiş ağartmayı kişiselleştiren adeta bir devrimdir. Diş Hekimi, muayene sonrasında yaptığı analiz sonucu, o hasta için hangi konsantrasyonu ve bu konsantrasyonun miktarını seçmede tamamen özgürdür.

5 Ofis Tipi Ağartma Sistemleri LASE PEROXIDE SENSY - % 35 - Marketteki en kapsamlı kittir. - Doğal komponentler içerir (Urucum ve Jua). - Ph hafif baziktir. - Işık kaynakları ve lazerle etkisi : %30 hızlıdır. - Işık kaynakları ve lazerle uygulandığında %33 daha az hassasiyet yapar. Ofis tipi ağartma (bleaching) tedavilerinde endikedir. Jel, vital ve non-vital dişler için kullanılabilir. Ağartma maddesi kırmızı renktedir. Bu renk işlem sonunda sarıya döner ve ağartma işleminin sona erdiğini belirtir. Etkili, kolay ve güvenli bir ağartma işlemi sunar. Işık kaynağı hızlandırıcı olarak kullanılabilir yada kullanılmadan da ağartma yapılabilir. Pakette 3 hasta için yeterli doz bulunur. LASE PEROXIDE LITE - % 15 - Piyasada ofis tipi ağartma işlemleri için en düşük hidrojen peroksit yüzdesine sahiptir. - Çok özel ve kendine has formüle sahiptir. Jel, Titanyum dioksit nanopartikülleri teknolojisinden köken alır. - %30 daha az hassasiyet yapar. - Ph düzeyi 8,0 civarında hafif baziktir. - Renksiz bir ağartma ajanıdır. Sadece ofis tipi ağartma işlemlerinde kullanılır. Mutlaka ışık kaynağı ve lazer gereklidir. İçerdiği düşük konsantrasyondaki hidrojen peroksite bağlı olarak belirgin şekilde hassasiyeti azaltan, etkili ağartma sonucu verir. Pakette 3 hasta için yeterli doz bulunur.

6 Ofis Tipi Ağartma Sistemleri LASE PEROXIDE ENDO - % 30 - Özellikle Devital Dişlerin ağartılması için üretilmiştir. - %30 luk hidrojen peroksit ve EDTA bileşiminden oluşur. - Karışım şırıngalarla uygulanır. Sadece ofis tipi ağartma olarak kullanılabilir. Kompozisyonu dental yapıdaki karbon molekülleri ve pigmentasyona sebep olan metal iyonlarının ortamdan temizlenmesini sağlar. Pakette 3 hasta için yeterli doz bulunur.

7 Ev Tipi Dental Ağartma Sistemleri HOME Peroxide - %10 ve %16 lık Karbamid peroksit çözeltisidir. - Mükemmel viskositededir. - Jel içeriği sayesinde dişe çok iyi şekilde penetre olur. - Ph ı tükürük ph ı ile eşdeğerdir. Her iki çeneyi de ağartabilecek miktardadır. Dişi desensitize edecek kadar Potasyum nitrat ve sodyum Florid içerir. Pakette: Ağartma jeli içeren şırıngalar, hassasiyet giderici şırınga, kaşık ve kaşık kutusu bulunur. Beyazlatma Sonrası Ev Tipi Aftercare Kiti KIT AFTERCARE - Üretilmiş tek ev tipi ağartma sonrası bakım kitidir. - 3 değişik üründen oluşur; Pretty Smile, Beyaz Kalıcılık Sıvısı ve Beyaz Kalıcılık Pastası. - Ağartma tamamlayıcısı veya bakımı için kullanılır. - Dental ağartmanın etki ve kalıcılığını artırır. - Ağartma sonuçlarının daha uzun peryoda yayılmasını sağlar. - Ağartma sonra renk stabilitesini sağlar. - Endikasyon varlığında ağartma seanslarının arasında da kullanılabilir. Pretty Smile: Kaninler gibi, ağartmanın daha uzun süre uygulaması zorunluluğu olan dişlerde de kullanılabilir. Sonuçları daha iyi kılar. %7,5 lik Hidrojen Peroksit cilası içerir. Beyaz Kalıcılık Sıvısı ve Pastası: Ağartma ve bakım sonrasında diş üzerinde oluşabilecek renklenmelerin azalmasını sağlar. Plasdon Polimerlerinden oluşur. Pakette: 1 adet Pretty smile, 1 adet beyaz Kalıcılık sıvısı ve 1 adet Beyaz Kalıcılık Pastası bulunur.

8 Hemostatik Jel Hemostat/Hemostat Clear - Kanama kontrolünde - Ölçü almadan önce net ölçü için kanamanın engellenmesinde - Dental adezyon tekniklerinde ve dolgu yapımından önce dişetinden olabilecek sızıntı şeklindeki kanamanın engellenmesinde. - Hemostat: %20 lik Demir Sülfat - Sarı Renk - Hemostat Clear: %25 Aleminyum Klorid şeffaf -Dişetindeki akıntı ve kanamaların kolay ve hızlı şekilde kontrol altına alınmasını sağlar. -Retraksiyon halkası ile birlikte, diş eti retraksiyonu ile ölçü alınacağından, ölçünün net olmasını sağlar. Pakette 3 gr lık 1 adet şırınga ve 15 adet uygulama ucu bulunur. Gingival Bariyer Lase Protect - Dental ağartma işlemlerinde dişeti koruyucusu olarak kullanılır. - Tam bir dişeti izolasyonu sağlar. - Dokularla adezyonu yüksek seviyededir. Lase Protect ışıkla sertleşen, dişeti koruyucu özellikli, yeşil renkte bir reszndir. Paketi 3 gr lık 3 adet şırınga ve 3 adet uygulama ucu içerir.

9 Mikroabrazyon Yöntemi İle Micropol Renkleştiricilerin Uzaklaştırılması - Mükemmel viskosite. - Kolay uygulama. - Şırıngalar halinde sunum Micropol, mikroabrazyon yöntemi ile polisaj işlemi için üretilmiştir. Pigmentasyonların uzaklaştırılması için etkilidir. Hidroklorik Asit ve Silikon Karbid bileşiminden oluşur. Paketi 3 gr lık 3 adet şırınga, 15 adet uygulama ve 1 adet spatül içerir. Hassasiyet Önleme ve Giderme Sistemleri Lase Sensy II / Fluor Block - Çürük engellemede Flor tedavisinde kullanılır. - Diş yüzeyine yüksek adezyon ile tutunur. - Hızlı donar. Lase Sensy II (amber) ve Fluor Block (renksiz) %5 Sodyum Fluorid içeren muayenehanede uygulanan bir verniktir. Çürük engellenmesinde, hassasiyet giderilmesinde, beyaz noktaların tedavisinde, braket uygulaması sonrası ortodontik tedavilerde, beyazlatma (bleaching) sonrası oluşan hassasiyetlerin giderilmesinde kullanılır. Pakette LASE Sensy II yada Fluor Block için 15 gr lık tüpler vardır.

10 Mikroabrazyon Yöntemi İle Renkleştiricilerin Uzaklaştırılması Biomarker - Yumuşak dokuyu işaretlemek için kullanılır. - Cerrahi operasyonlarda, kesi noktalarını belirleyerek en hassas şekilde çalışmanızı sağlar. - İşaretleme yapılan yerde cerrahi diyot lazerlerin etkisini arttırarak, daha hızlı ve daha kesin çalışmanıza yardımcı olur. - ST ve LT modelleri ayrı ayrı olmak üzere, 1,3,10,50 ve 100 kalemlik ambalajları mevcuttur. - Opsiyonel aksesuar olarak, esnek bir cetvele sahiptir. Sistema Carilase Çürük doku boyasıdır. Mikroabrazyon tekniği ile yapılan çürük temizleme işleminde diş üzerine tutunan çürüğün eliminasyonunda kullanılır. İki üründen oluşur : LASE DYE; Çürükleri boyamada kullanılan Biosentetik bir kalem ve MICROPOL; Mikroabrazyon ile eklentilerin temizlenmesi için kullanılan pat. Çürük dokusunun uzaklaşmasında endikedir. 800 ile 1200 nm dalga boyları aralığında çalışan Diot Lazerlerle kullanılır. LASE DYE : Diot Lazer tarafından üretilen ışığın Mine ve Dentin gibi, diş dokularına absorb siyonunu arttırır. Ve bu yolla da çürüklerin motor ya da Frez kullanılmaksızın eliminasyonunu sağlar. MICROPOL: Çürük Lazer ile temizlendikten sonra kalan doku artıklarının uzaklaştırılması için kullanılır. Pakette 5 adet Lase DYE kalemi ve 1 adet 3 gr lık Micropol.

DİŞ BEYAZLATICI AJANLAR VE BUNLARIN DİŞ SERT DOKULARINDA MEYDANA GETİRDİKLERİ DEĞİŞİKLİKLER

DİŞ BEYAZLATICI AJANLAR VE BUNLARIN DİŞ SERT DOKULARINDA MEYDANA GETİRDİKLERİ DEĞİŞİKLİKLER T.C. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Farmakoloji Anabilim Dalı DİŞ BEYAZLATICI AJANLAR VE BUNLARIN DİŞ SERT DOKULARINDA MEYDANA GETİRDİKLERİ DEĞİŞİKLİKLER BİTİRME TEZİ Stj. Diş Hekimi Doğan HİZMETÇİ

Detaylı

Sayın İş Ortaklarımız,

Sayın İş Ortaklarımız, Sayın İş Ortaklarımız, 1978 yılında diş laboratuarı olarak başlayan iş hayatımız 1981 yılında aile büyüklerimizden Kaya Yaman ve Selami Yaman tarafından Merkez Diş Deposu unvanı ile kurulmuştur. Firmamız

Detaylı

FİYAT LİSTESİ. ÖNCÜ DENTAL A.Ş. www.oncudental.com

FİYAT LİSTESİ. ÖNCÜ DENTAL A.Ş. www.oncudental.com FİYAT LİSTESİ 2010 Direkt, İndirekt Restorasyon malzemeleri Ve yardımcı Cihazlar. Vitrebond Cam İonomer Kaide Işıkla sertleşir. Kompozit, amalgam ve indirekt restorasyonların altında kaide-örtü olarak

Detaylı

DİŞ HEKİMLİĞİNDE KULLANILAN LAZERLER ENDİKASYON VE KONTRENDİKASYONLARI

DİŞ HEKİMLİĞİNDE KULLANILAN LAZERLER ENDİKASYON VE KONTRENDİKASYONLARI T.C. EGE ÜNİVERSİTESİ DİŞHEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ DİŞ HASTALIKLARI VE TEDAVİSİ ANABİLİM DALI DİŞ HEKİMLİĞİNDE KULLANILAN LAZERLER ENDİKASYON VE KONTRENDİKASYONLARI BİTİRME TEZİ Stj. Dişhekimi Mustafa Eser EL

Detaylı

Clinpro White Varnish

Clinpro White Varnish Clinpro Cario L-Pop Laktik Asit İndikatör Çubukları Clinpro Prophy Paste Flor içeren profilaksi cila pastası Zaris White&Brite Beyazlatma sistemi Clinpro Cario L Pop, birkaç dakika içinde hasta başında

Detaylı

TEK SEANSTA KANAL TEDAVİSİ

TEK SEANSTA KANAL TEDAVİSİ T.C. EGE ÜNİVERSİTESİ DİŞHEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ DİŞ HASTALIKLARI VE TEDAVİSİ ANABİLİM DALI ENDODONTİ BİLİM DALI TEK SEANSTA KANAL TEDAVİSİ BİTİRME TEZİ Stj. Dişhekimi Burcu ŞEREFOĞLU Danışman Öğretim Üyesi:

Detaylı

İÇERİK. Dürr 300,QN,MN Serisi Türbin Anguldurva,Piyasemen,Mikromotor Yedek Parçalar

İÇERİK. Dürr 300,QN,MN Serisi Türbin Anguldurva,Piyasemen,Mikromotor Yedek Parçalar 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 3M ESPE Vitrebond, Vitrebond Plus Clicker, Ketac N100 Ketac Molar

Detaylı

Ürünler. İmplant, Protetik, Cerrahi Set

Ürünler. İmplant, Protetik, Cerrahi Set Ürünler İmplant, Protetik, Cerrahi Set Ürünlerimiz Bone Level İmplant Sistemi İMPLANT SİSTEMLERİ Tissue Level İmplant Sistemi Mini İmplant Sistemleri İMPLANT SİSTEMLERİ Dental İmplant KA Bone Level Kemik

Detaylı

Önsöz. Serdar ATASOY. Fark Ayrıntılarında Gizli...

Önsöz. Serdar ATASOY. Fark Ayrıntılarında Gizli... Fark Ayrıntılarında Gizli... Uzun yılların birikimine dayanan sektörel tecrübesini müşterilerine daha iyi yansıtabilmek amacıyla, 2002 yılının Nisan ayında kurulan LOTUS KOZMETİK; Fark Ayrıntılarında Gizli

Detaylı

Ankara Dişhekimleri Odası Yönetim Kurulu

Ankara Dişhekimleri Odası Yönetim Kurulu TEŞEKKÜR.. Aydınlatılmış Onam Formu oluşturulması hazırlık çalışmalarında emeği geçen Onam komisyonunda yer alan meslektaşlarımız A.R. İlker CEBECİ ye, Faik Serhat ÖZSOY a, Mahmud FAYTROUNY ye, Meltem

Detaylı

Dental Sektörde. Tecrübenin Adresi... 2013-2014 Ürün Kataloğu. 1938 den beri DİŞ DEPOSU

Dental Sektörde. Tecrübenin Adresi... 2013-2014 Ürün Kataloğu. 1938 den beri DİŞ DEPOSU Dental Sektörde DİŞ DEPOSU 1938 den beri Tecrübenin Adresi... 2013-2014 Ürün Kataloğu DİŞ DEPOSU 1938 yılından bu yana dental ürünler alanında hizmet veren BASMACI DİŞ DEPOSU, dental klinik ve diş laboratuar

Detaylı

SEMTEK: Kaliteli Ürün = Müşteri Memnuniyeti. Semtek için, Kalite Önceliktir...

SEMTEK: Kaliteli Ürün = Müşteri Memnuniyeti. Semtek için, Kalite Önceliktir... Kalitenin Zirvesi SEMTEK: Kaliteli Ürün = Müşteri Memnuniyeti Semtek için, Kalite Önceliktir... 02 02 ikal, Axis Dental ürünlerinin Türkiye deki tek rket, 2007 yılında sektörde kalitesiyle bilinen ürkiye

Detaylı

BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ ENDODONTİ ANABİLİM DALI

BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ ENDODONTİ ANABİLİM DALI BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ ENDODONTİ ANABİLİM DALI FARKLI FİNAL İRRİGASYON REJİMLERİNİN ÇEŞİTLİ KANAL DOLGU PATLARININ DENTİN TÜBÜL PENETRASYONUNA ETKİSİNİN KONFOKAL LAZER TARAMA MİKROSKOBU

Detaylı

TUNAP MOBİLİTE ATÖLYE SERVİS KİMYASALLARI TÜM ÜRÜN PROGRAMI

TUNAP MOBİLİTE ATÖLYE SERVİS KİMYASALLARI TÜM ÜRÜN PROGRAMI TUNAP MOBİLİTE ATÖLYE SERVİS KİMYASALLARI TÜM ÜRÜN PROGRAMI GELİŞTİRİLMİŞ MOBİLİTE İÇİN SATIŞ SONRASI ÇÖZÜMLER TUNAP Harekete Geçiren Kimya. TUNAP.COM TUNAP MOBİLİTE KALİTE. GÜVEN. TEKNİK UZMANLIK. TUTKU

Detaylı

K.K.T.C. YAKIN DOĞU ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ FARKLI ÇÜRÜK TEŞHİS YÖNTEMLERİNİN APROKSİMAL ÇÜRÜKLERDE İN VİTRO OLARAK DEĞERLENDİRİLMESİ

K.K.T.C. YAKIN DOĞU ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ FARKLI ÇÜRÜK TEŞHİS YÖNTEMLERİNİN APROKSİMAL ÇÜRÜKLERDE İN VİTRO OLARAK DEĞERLENDİRİLMESİ K.K.T.C. YAKIN DOĞU ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ FARKLI ÇÜRÜK TEŞHİS YÖNTEMLERİNİN APROKSİMAL ÇÜRÜKLERDE İN VİTRO OLARAK DEĞERLENDİRİLMESİ Diş Hek. Faruk ER Restoratif Diş Tedavisi Programı

Detaylı

Teknik-Kimyasal Ürünler

Teknik-Kimyasal Ürünler Teknik-Kimyasal Ürünler Araç Kimyasalları Kaporta Kimyasalları Teknik Araç Kimyasalları Araç Temizleme ve Bakım Cam Yapışıtırıcıları ve Aksesuarları Araç Kimyasalları Kaporta Kimyasalları...............................

Detaylı

e-bülten Dr.Benan Oğuz - Dr. Cem Caniklioğlu TEMMUZ 2010-40

e-bülten Dr.Benan Oğuz - Dr. Cem Caniklioğlu TEMMUZ 2010-40 LİNGUAL ORTODONTİ Mükemmel bir gülüş kişinin yüz simetrisini düzelttiği gibi genel görünüşünün iyileştirilmesinde de etkilidir. Hastalar düzgün dişlere ve mükemmel bir gülüşe sahip olmak istemelerine rağmen

Detaylı

Clean Mükemmel temizlik için her şey

Clean Mükemmel temizlik için her şey Bireysel çözümler için partneriniz Clean Mükemmel temizlik için her şey TR 05/2013 Size komple profesyonel hizmet sağlayıcılar ve temizlik, hijyen ve dezenfeksiyon konusuna odaklanmış kuruluşlar için.

Detaylı

WORLDWIDE PARTNER OF THE AUTOMOTIVE TRADE

WORLDWIDE PARTNER OF THE AUTOMOTIVE TRADE PROTEC Servis Bakım Ürünleri Tic.Ltd.Şti. Atatürk mh. Ekincioğlu sk. No: 39 Ataşehir / İstanbul WORLDWIDE PARTNER OF THE AUTOMOTIVE TRADE Tel : 0216 577 75 96 Fax : 0216 456 01 05 posta@protec-tr.com www.protec-tr.com

Detaylı

Hasas tutuculu protezler (Yine kısmen dişsiz ağızlara uygulanan kancası olmayan metal destekli protezlerdir) İmplant Üstü Protezler

Hasas tutuculu protezler (Yine kısmen dişsiz ağızlara uygulanan kancası olmayan metal destekli protezlerdir) İmplant Üstü Protezler 1. DİŞ ÇEKİMİNDEN SONRA NELERE DİKKAT EDİLMELİ? Çekim yarasının üzerine konan tampon yarım saat kadar tutulmalıdır. Bu tampon atıldıktan sonra, gerekmiyorsa tekrar tampon konmamalı, oluşan pıhtının bozulmamasına

Detaylı

A ZINIZA SA LIK ÇENE CERRAH S. ESTET K D Ş Laminate - Empress - Zirkonyum Kuronlar. BLEACH NG Diş Beyazlatma. MPLANTOLOJ Vidalı diş sistemi

A ZINIZA SA LIK ÇENE CERRAH S. ESTET K D Ş Laminate - Empress - Zirkonyum Kuronlar. BLEACH NG Diş Beyazlatma. MPLANTOLOJ Vidalı diş sistemi A ZINIZA SA LIK ESTET K D Ş Laminate - Empress - Zirkonyum Kuronlar PROTEZLER Sabit kuron köprü protezler Hareketli protezler PER ODONTOLOJ Diş eti hastalıkları ve tedavisi ÇENE CERRAH S MPLANTOLOJ Vidalı

Detaylı

Elektrostatik Toz Boyama Nedir?

Elektrostatik Toz Boyama Nedir? Elektrostatik Toz Boyama Nedir? Elektrostatik toz boyama solvent içermeyen bir yüzey kaplama metodudur. Kaplayıcı malzeme, son kat boya tabakasını oluşturan çok ince toz boya partikülleridir. Toz boya,

Detaylı

TEK KULLANIMLIK IŞIK CİHAZI BAŞLIKLARININ BRAKETLERİN YAPIŞMA DAYANIKLILIĞI ÜZERİNE OLAN ETKİSİ

TEK KULLANIMLIK IŞIK CİHAZI BAŞLIKLARININ BRAKETLERİN YAPIŞMA DAYANIKLILIĞI ÜZERİNE OLAN ETKİSİ T.C. ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ ORTODONTİ ANABİLİM DALI TEK KULLANIMLIK IŞIK CİHAZI BAŞLIKLARININ BRAKETLERİN YAPIŞMA DAYANIKLILIĞI ÜZERİNE OLAN ETKİSİ Dt. Yelda KARACA DÖNER DOKTORA

Detaylı

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI TÜRKİYE KAMU HASTANELERİ KURUMU Malatya İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği Malatya Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI TÜRKİYE KAMU HASTANELERİ KURUMU Malatya İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği Malatya Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI TÜRKİYE KAMU HASTANELERİ KURUMU Malatya İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği Malatya Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi MALATYA AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI MERKEZİ KURUM BİLGİ REHBERİ

Detaylı

YAŞLIDA AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI

YAŞLIDA AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI Prof. Dr. Nur HERSEK H.Ü. Diş Hekimliği Fakültesi Öğretim Üyesi GEBAM Müdür Yardımcısı YAŞLIDA AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI Yaşlanmayla birlikte diş kayıplarında artış olduğu bilinen bir olgudur. Her iki çenede

Detaylı

3M Tek Kullanımlık. Partikül Solunum Maskeleri. 3M den Tek Kullanımlık Partikül Solunum Maskeleri

3M Tek Kullanımlık. Partikül Solunum Maskeleri. 3M den Tek Kullanımlık Partikül Solunum Maskeleri İçindekiler Solunum Koruma Sayfa 3 Tek Kullanımlık Partikül Solunum Maskeleri Sayfa 4 Tekrar Kullanılabilen Solunum Maskeleri Sayfa 19 Motorlu ve Hava Beslemeli Solunum Sistemleri Sayfa 29 Solunum Koruma

Detaylı

GÜZELLİK VE SAÇ BAKIM HİZMETLERİ

GÜZELLİK VE SAÇ BAKIM HİZMETLERİ T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI GÜZELLİK VE SAÇ BAKIM HİZMETLERİ KARBOKSİTERAPİ-MEZOTERAPİ- LİPOLİZ VE LAZER İLE VÜCUT BAKIMI 815SBG033 Ankara, 2011 Bu modül, mesleki ve teknik eğitim okul/kurumlarında uygulanan

Detaylı

o=::: 02 w > DEZENFEKTASYON SANİTASYON ~ 21 w o 37 z 41 u 47

o=::: 02 w > DEZENFEKTASYON SANİTASYON ~ 21 w o 37 z 41 u 47 o=::: 02 w > DEZENFEKTASYON SANİTASYON ~ 2 w o 37 z 4 u 47 ENDÜSTRİYEL YAG ÇÖZÜCÜLER GÜÇLÜ SU BAZLI YAG ÇÖZÜCÜ Endüstriyel alanlarda kullanılan güçlü bir yağ çözücüdür. Metallerde korozyona yol açmaz boyalı

Detaylı

DİŞ HEKİMLİĞİNDE LAZER: BİR LİTERATÜR DERLEMESİ 5. kök yüzeyi LASER IN DENTISTRY: A LITERATURE düzleştirilmesi, REVIEW ÖZET ABSTRACT

DİŞ HEKİMLİĞİNDE LAZER: BİR LİTERATÜR DERLEMESİ 5. kök yüzeyi LASER IN DENTISTRY: A LITERATURE düzleştirilmesi, REVIEW ÖZET ABSTRACT Derleme / Review DİŞ HEKİMLİĞİNDE LAZER: BİR LİTERATÜR DERLEMESİ 5. kök yüzeyi LASER IN DENTISTRY: A LITERATURE düzleştirilmesi, REVIEW Arş. Gör. Dt. Dilek UYSAL* Yrd. Doç. Dr. Çiğdem GÜLER* Makale Kodu/Article

Detaylı

(İÇME VE KULLANMA SULARININ KLORLANMASI)

(İÇME VE KULLANMA SULARININ KLORLANMASI) KLORLAMA REHBERİ (İÇME VE KULLANMA SULARININ KLORLANMASI) Uzm. Dr. Recai OĞUR Doç. Dr. Ömer Faruk TEKBAŞ Prof. Dr. Metin HASDE Gülhane Askeri Tıp Akademisi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Ankara 2004 İÇİNDEKİLER

Detaylı