Frezeler için yeni potansiyel

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Frezeler için yeni potansiyel"

Transkript

1 Frezeleme Back

2 738 Frezeleme Genel bakış Bosch aksesuarları 11/12 Frezeler için yeni potansiyel Bosch, çok çeşitli kullanım imkanı sağlayan kompakt ve anlaşılır bir freze programı sunar Ve bu etkili bir fiyat/performans oranı ile sağlanmaktadır. Güç ve hassasiyet Bosch GOF-CE frezeleri tanımlayan sözcüklerdir. Yeni standart frezeler ve standart kullanımlar birlikte kusursuz sistem uzmanlığı sağlıyorlar. Bosch freze uçları Atölye ve şantiyede standart kullanımlar için. Her biri sert metal malzemeden yapılma ve 8 ve 12 şaftlı. Şeffaf program yapısı. Profilleme ve birleştirme için freze uçları. Biçimlendirme uçları: Profilleme için Bosch freze uçları programı en önemli profilleri kapsar. Toplam 38 ölçü. Yuvarlama frezeleri Sayfa 742 Boşluk frezeleri Sayfa 743 A B C D E F Kenar biçimlendirme freze uçları Sayfa 745 G H Pah açma/laminat biçimlendirme uçları Sayfa V kanal frez uçları Sayfa 750

3 Bosch aksesuarları 11/12 Frezeleme Genel bakış 739 Yüzey profil freze uçları Sayfa 751 Yarım ve yassı çubuk freze uçları Sayfa 752 Oluk freze uçları Sayfa 753 Hassas uçlar: Birleştirme için En yaygın birleşimler için kanal, yay, lamba açma ve diş açma freze uçları. Buna ilave olarak menteşe açma ve düz freze uçları. Toplam 40 ölçü. Düz freze uçları Sayfa 754 Diskli kanal freze uçları Sayfa 756 Dilli birleşim freze uçları Sayfa 757 Menteşe açma freze uçları Sayfa 757 Lamba açma freze uçları Sayfa 758 Laminat biçimlendirme freze uçları Sayfa 759 Kırlangıç kuyruğu freze uçları Sayfa 761

4 740 Frezeleme Genel bakış Bosch aksesuarları 11/12 Kendini ıspatlayan kalite Çekici olan, ekonomi ve kalitenin bir araya gelmiş olmasıdır. Bütün Bosch freze uçları yüksek kaliteli sert metal kesicilere, en uygun konuma getirilmiş bıçak geometrisine ve uzun süreli deneyimlerle oluşturulmuş mükeel ve hassas bir kesime sahiptir. Kusursuz uyum ve yüksek dayanma süresi başlıca avantajlarındandır. Sert metal plakalar ISO K10 doğrultusunda malzeme. Elmas perdahlı bıçak geometrisi ile. Gümüş lehim Sert metal plakaların freze gövdesi üzerinde gümüş lehim ile kaynaklanması. Bunun anlamı yüksek kaliteli, emniyetli birleşimdir. EN Normu 847 Bosch un standart freze uçları, ekonomik ve markaya özgü kullanıcı avantajları ile bağlantılı olarak en yeni Avrupa normuna uygundur. Tek veya çift oluk? Talaşların en iyi şekilde atılabilmesi için çok küçük çaplı frezeler tek olukludur. Çift oluklu frezeler orta ve büyük çaplar için uygundur. Emniyetli bağlama uzunluğu Şaft üzerindeki işaretleme, uygun bağlama uzunluğunu belirtir. Piyasaya uygun çalışma uzunluğu Freze uçlarının çalışma uzunluğu, piyasada bulunan masif ahşapların ve ahşap malzemelerin nominal kalınlığına uygun hale getirilmiştir, maks ye kadar ekstra uzun freze uçları ile. Kontrollü emniyet Düzgün ve geri tepmesiz çalışma için amacına uygun yapısal özellikler: a) Talaş boşluk sınırlaması b) Talaş kalınlığının sınırlanması: maks. 1,1 a b

5 Bosch aksesuarları 11/12 Frezeleme Genel bakış 741 Yön doğru sonuç iyi Kalite, makinenin becerisi ve freze ucunun hassasiyeti ile yakından ilgilidir. Kullanıcılar ile sürekli iletişim sayesinde elde edilen veriler de bu aşamada kullanılır. İş parçalarının dört taraftan frezelenmesi 1 + 2: Önce alın tarafının frezelenmesi 3 + 4: Sonra uzun kenarların damar yönüne paralel frezelenmesi Avantajı: Alın taraflarının frezelenmesi sırasında çıkıntılı köşeler düzeltilebilir. 2 4 Kavisli kenarların frezelenmesi Düzgün frezeleme için uygun yardımcı gereçler: kılavuz, bilye yataklı kılavuz veya kılavuzlu şablon. 3 1 Mesnetsiz çalışmada karşılaşılan riskler Freze kullanıcıya doğru yönelirse, sağa doğru hareket eder. Freze kullanıcıdan ayrı yöne giderse, sola doğru hareket eder. Mesnetli frezeleme ve kanal frezelenmesi Doğru itme yönü kalite açısından çok önemlidir. Mesnet ile frezeleme: Frezenin itilmesi. Kanal frezeleme: Aksi yönde frezeleme Emniyetli aksi yön frezeleri Ters yönde hareket eden frezelerde mesnet, düzgün biçimde iş parçasına karşı çekilir: Emniyetli ve düzgün çalışma. Ters yönde frezeleme Aynı yönde hareket eden emniyetsiz frezeler Aynı yönde hareket eden frezelerde makina, iş parçasından dışa doğru bastırılır: Düzgün olmayan kenarlar, makinanın kayması ile oluşan risk. Aynı yönde hareket eden frezeler

6 742 Frezeleme Profil frezeler Bosch aksesuarları 11/12 Profilleme için biçimlendirme Yuvarlama frezeleri Örn. camlarda, dolaplarda, masa tablalarında, raflarda, şömine çerçevelerinde köşeleri yuvarlamak için Doğrudan iş parçasında kolay yönlendirme için bilya yataklı kılavuz ile, şablonsuz Temiz yuvarlak kenarlar için Bosch yuvarlama frezeleri Bilya yataklı yuvarlama frezeleri, çift oluklu, sert metal Çam, kayın, meşe, gürgen ağacı gibi masif ahşaplar ve aşındırıcı malzemeler için uygun Şaft Yarıçap (R1) , P2a , P2a , P1a , P1a , P1a , P1a , P1a , P2a ¹Sevk birimi. Her sevk birimi belli bir ambalaj sayısından oluşur.

7 Bosch aksesuarları 11/12 Frezeleme Profil frezeler 743 Boşluk frezeleri Kenar profillerinin, boşluk profilli menteşe bağlantılarının, dekoratif kanalların, su oluklarının oluşturulması, yüzeylerin biçimlendirilmesi ve kopya freze makinelerinde kullanım için Doğrudan iş parçasında kolay yönlendirme için bilya yataklı kılavuz ile, şablonsuz Yüzey yapıları için Bosch boşluk frezesi Boşluk frezeleri, çift oluklu, sert metal Şaft Şaft inç Çap (D) Yarıçap (R1) 8-8,0 40 9,5 4, P2a ,0 40 9,5 6, P2a , ,7 8, P2a , ,7 10, P2a , ,7 8, P2a , ,7 12, P2a ¹ Sevk birimi. Her sevk birimi belli bir ambalaj sayısından oluşur.

8 744 Frezeleme Profil frezeler Bosch aksesuarları 11/12 Bilya yataklı boşluk frezeleri, çift kesicili, sert metal Şaft Şaft inç Çap (D) Yarıçap (R1) 8-20,7 53 9,0 4, P2a , ,0 6, P1a , ,0 8, P1a , ,0 10, P1a , ,0 12, P1a , ,0 12, P2a ¹Sevk birimi. Her sevk birimi belli bir ambalaj sayısından oluşur.

9 Bosch aksesuarları 11/12 Frezeleme Profil frezeler 745 Kenar biçimlendirme frezeleri Gövdelerde, raf tabanlarında, çerçevelerde iş parçası kenarlarının oluşturulması için ve ayrıca pervaz ve çerçeve profillerinin şekillendirilmesi için İş parçasında kolay yönlendirme için bilya yataklı Mükeel mobilya birleşimleri için Bosch kenar biçimlendirme frezeleri Kenar biçimlendirme frezeleri A, bilya yataklı, çift oluklu, sert metal Şaft Genişlik (B) Yarıçap (R1) ,3 4, P1a ¹ Sevk birimi. Her sevk birimi belli bir ambalaj sayısından oluşur.

10 746 Frezeleme Profil frezeler Bosch aksesuarları 11/12 Kenar biçimlendirme frezeleri B, bilya yataklı, çift oluklu, sert metal Şaft Şaft inç Genişlik (B) Çap (D) Yarıçap (R1) 8-8,0-12,7 4, P1a ,7-17,4 6, P1a Kenar biçimlendirme frezeleri C, bilya yataklı, çift oluklu, sert metal Şaft Genişlik (B) Yarıçap (R1) 8 9,5 14,3 4, P1a Kenar biçimlendirme frezeleri D, bilya yataklı, çift oluklu, sert metal , P1a ¹Sevk birimi. Her sevk birimi belli bir ambalaj sayısından oluşur.

11 Bosch aksesuarları 11/12 Frezeleme Profil frezeler 747 Kenar biçimlendirme frezeleri E, çift oluklu, sert metal Şaft Çap (D) Yarıçap (R1) 8 25,4 14,3 6, P1a Kenar biçimlendirme frezeleri F, bilya yataklı, çift oluklu, sert metal 8 28,5 13,5 6, P1a ,0 16,5 9, P1a Kenar biçimlendirme frezeleri G, bilya yataklı, çift oluklu, sert metal 8 31,8 12,7 4, P1a ,0 16,0 6, P1a ¹ Sevk birimi. Her sevk birimi belli bir ambalaj sayısından oluşur.

12 748 Frezeleme Profil frezeler Bosch aksesuarları 11/12 Kenar biçimlendirme frezeleri H, çift oluklu, sert metal Şaft Şaft inç Çap (D) Yarıçap (R1) 8-12,7 12,7 2, P2a Yassı çubuk frezeler, çift oluklu, sert metal Şaft Çap (D) Yarıçap (R1) 8 20, ,3 63, P1a ¹Sevk birimi. Her sevk birimi belli bir ambalaj sayısından oluşur.

13 Bosch aksesuarları 11/12 Frezeleme Profil frezeler 749 Pah açma frezeleri Düzenli veya kavisli iş parçalarında kenarları pahlamak için Hassas yazı oluklarının ve dekoratif süs oluklarının oluşturulması için Doğrudan iş parçasında kolay yönlendirme için bilya yatağı ile, şablonsuz Mobilyalarda ince süs köşeleri için köşe frezesi Bilya yataklı pah açma frezeleri, çift oluklu, sert metal Masif ahşap ve plaka malzemeleri için uygun Şaft Genişlik (B) Açı derece P1a ¹ Sevk birimi. Her sevk birimi belli bir ambalaj sayısından oluşur.

14 750 Frezeleme Profil frezeler Bosch aksesuarları 11/12 V kanal frezeler Çentik oymacılığı imitasyonu ve yazıların kazılması için Dekoratif süs oluklarının frezelenmesi için Paralellik mesnedi veya kopyalama şablonu kullanıldığında kenarları pahlamak için V kanal freze, çift oluklu, sert metal 60 /90 uç açısı Masif ahşap için uygun Şaft Şaft inç Çap (D) Açı derece 8-11,0 14, P2a ,0 16, P2a ¹Sevk birimi. Her sevk birimi belli bir ambalaj sayısından oluşur.

15 Bosch aksesuarları 11/12 Frezeleme Profil frezeler 751 Yüzey profil frezeler Mobilya imalatı veya iç mekan düzenlenmesinde kullanılan yüzeylerin dekoratif amaçlı profillendirilmesi için Freze ucu çalışma uzunluğunu tam kullanmadan masif ahşap yüzeylerde kanal-dil birleşimlerinin imitasyonu için Freze ucu çalışma uzunluğu tam kullanıldığında dolgulu çerçeve konstrüksiyonların imitasyonu için Çeyrek parmak frezeler, tek oluklu, sert metal Masif ahşap ve aşındırıcı malzemeler için uygun Şaft Çap (D) Yarıçap (R1) 8 9,5 10,5 3, P2a ¹ Sevk birimi. Her sevk birimi belli bir ambalaj sayısından oluşur.

16 752 Frezeleme Profil frezeler Bosch aksesuarları 11/12 Yarım çubuk frezeler Mobilya imalatı, çerçeve yapımı, iç mekan düzenlenmesinde kullanılan masif ahşap kenarları dekoratif amaçlı profilleme için Özellikle «yarım çubuk» profilinin frezelenmesi için Freze ucunu kolay yönlendirmek için doğrudan iş parçasında bilya yataklı kılavuz ile, şablonsuz Bilya yataklı yarım çubuk frezeleri, çift oluklu, sert metal Masif ahşap için uygun Şaft Yarıçap (R1) P1a ¹Sevk birimi. Her sevk birimi belli bir ambalaj sayısından oluşur.

17 Bosch aksesuarları 11/12 Frezeleme Profil frezeler 753 Oluk frezeler Panjur imalinde, fuar inşasında, karavan imalatında deliklerin delinmesi veya freze ile kesip çıkarılması için ve ayrıca prefabrik ev imalatı için örn. aydınlatma elemanı boşlukları, prizler, panel duvarlarındaki şalterler için Oluk frezeler, sert metal Sert metalle bezenmiş kesici kenarlı freze ucu («aydınlatma elemanı boşluğu ucu») Ana bıçak ve kesici kenar arasındaki freze ucu şaftı, iş parçası üzerinde yönlendirme vazifesi görür Masif ahşap veya ahşap malzemelerle kaplanmış yapı elemanları için uygun Şaft Çap (D) P2a ¹ Sevk birimi. Her sevk birimi belli bir ambalaj sayısından oluşur.

18 754 Frezeleme Bağlantı frezeleri Bosch aksesuarları 11/12 Birleştirme için hassas uçlar Düz frezeler Üniversal frezeleme, kanal açma veya freze ile lambalama için Düz veya kavisli iş parçalarının biçimlendirilmesi için Tek ve çift oluklu freze ucu Düz frezeler, tek oluklu, sert metal Masif ahşap ve plaka malzemeleri için uygun Dil biçiminde sunta birleşimleri için küçük kanalların, yüzeylerdeki süs oluklarının veya lastik conta profillerindeki kanalların frezelenmesi için Şaft Şaft inç Çap (D) 8-3,0 8, P2a ,0 8, P2a ,0 12, P2a Düz frezeler, çift oluklu, sert metal Masif ahşap, sunta veya MDF gibi plaka malzemeleri, plastikler veya Corian gibi aşındırıcı malzemeler için uygun 8-6,00 16, P2a ,00 20, P2a ¹Sevk birimi. Her sevk birimi belli bir ambalaj sayısından oluşur.

19 Bosch aksesuarları 11/12 Frezeleme Bağlantı frezeleri 755 Düz frezeler, çift oluklu, sert metal Şaft Şaft inç Çap (D) 8-8,00 20, P2a ,00 20, P2a ,00 20, P2a ,00 20, P2a ,00 20, P2a ,00 20, P2a ,00 20, P2a ,00 20, P2a ,00 20, P2a ,00 25, P2a ,00 25, P2a ,00 25, P2a ,00 20, P1a Ekstra uzunluğa sahip düz frezeler, çift oluklu, sert metal Masif ahşap, sunta veya MDF plakası gibi plaka malzemeleri, plastikler veya Corian gibi aşındırıcı malzemeler için uygun Uygulamada yüksek esneklik için daha büyük çalışma uzunluğu Şaft Çap (D) , P2a , P2a , P2a , P2a , P2a , P2a , P2a , P2a , P2a , P2a ¹ Sevk birimi. Her sevk birimi belli bir ambalaj sayısından oluşur.

20 756 Frezeleme Bağlantı frezeleri Bosch aksesuarları 11/12 Diskli kanal frezeler Dar köşelerde kanallar açmak için, örn. conta yuvası olarak veya kanal-dil birleşimleri için Dar köşelerde yiv açmak için diskli kanal frezesi Bilya yataklı diskli kanal frezeleri, çift oluklu, sert metal Masif ahşap ve plaka malzemeleri için uygun Uyarı: İş parçasının sağladığı koruma cihazın devrilmesini önler Şaft Çap (D) P1a P1a P1a P1a ¹Sevk birimi. Her sevk birimi belli bir ambalaj sayısından oluşur.

21 Bosch aksesuarları 11/12 Frezeleme Bağlantı frezeleri 757 Dilli birleşim frezeleri 5 çalışma uzunluğu olan diskli kanal frezesi ile kombine edilerek masif ahşap köşelerde klasik kanal-dil profillerinin frezelenmesi için Dilli birleşim frezeleri, çift oluklu, sert metal Masif ahşap için uygun Şaft Çap (D) P1a Menteşeli kanal frezesi Mobilya imalatında menteşelerin veya başka kaplamaların yerleştirilmesinde çok düz kanalların freze ile kesip çıkarılması için Menteşeli açma frezeleri, çift oluklu, sert metal Masif ahşap veya plaka malzemeleri için uygun Freze ucunun özel şekli iyi talaş atma, düzgün çalışma ve çok iyi kesme kalitesi sağlamaktadır 8 12,7 12,7 50, P2a ¹ Sevk birimi. Her sevk birimi belli bir ambalaj sayısından oluşur.

22 758 Frezeleme Bağlantı frezeleri Bosch aksesuarları 11/12 Lamba açma frezeleri Mobilya ve çerçeve imalatı (pencere, kapı, resimler) için Doğrudan iş parçasında kolay yönlendirme için bilya yataklı kılavuz ile, şablonsuz Bilya yataklı lamba açma frezeleri, çift oluklu, sert metal Masif ahşap ve plaka malzemeleri için uygun Şaft Şaft inç Genişlik (B) Çap (D) 8 9,5 12, P2a ¹Sevk birimi. Her sevk birimi belli bir ambalaj sayısından oluşur.

23 Bosch aksesuarları 11/12 Frezeleme Bağlantı frezeleri 759 Laminat biçimlendirme frezeleri Mobilya ve panjur imalatında kaplamalı plaka malzemelerini, ahşap kirişleri, kenar çıtalarını pahlama ve düz frezeleme için Doğrudan iş parçasında kolay yönlendirme için bilya yataklı kılavuz ile, şablonsuz Bilya yataklı laminat biçimlendirme frezeleri, çift oluklu, sert metal Masif ahşap ve aşındırıcı plaka malzemeleri için uygun Şaft Şaft inç Çap (D) 8-9,5 25, P2a ,7 13, P2a ,7 25, P2a ¹ Sevk birimi. Her sevk birimi belli bir ambalaj sayısından oluşur.

24 760 Frezeleme Bağlantı frezeleri Bosch aksesuarları 11/12 Bilya yataklı pah açma/laminat biçimlendirme frezeleri, çift oluklu, sert metal Şaft Şaft inç Genişlik (B) Çap (D) Açı derece 8-5,5 23,7 12, P1a ¹Sevk birimi. Her sevk birimi belli bir ambalaj sayısından oluşur.

25 Bosch aksesuarları 11/12 Frezeleme Bağlantı frezeleri 761 Kırlangıç kuyruğu açma frezeleri Gövde ve çekmecelerde kırlangıç kuyruğu açmak için Açık veya gizli kırlangıç kuyruğu açmak için Kırlangıç kuyruğu frezesi ile bağlantılı olarak yarı gizli kırlangıç kuyruğu açmak için Örn. masif ahşap masada eğilmeleri önlemek üzere hassas kanal frezelenmesi Kırlangıç kuyruğu freze uçları, çift oluklu, sert metal Masif ahşap için uygun Şaft Çap (D) Açı derece P1a ¹ Sevk birimi. Her sevk birimi belli bir ambalaj sayısından oluşur.

26 762 Frezeleme Üst frezeler Bosch aksesuarları 11/12 Bosch frezeler için aksesuarlar Bosch frezeleri için paralellik mesnetleri Komple hassas ayar ile İş parçası kenarına paralel tüm freze çalışmaları için uygun Çapı Paralellik mesnedi GMF 1400 CE; GOF 900 CE; GOF 1200 A; GOF 1300 CE; GOF 1300 ACE; GOF 1600 A; GOF 1600 CE; GOF 2000 CE Professional; POF 1100; POF 1300 için uygun C0a Freze pergeli ve kılavuz ray adaptörü seti, Bosch frezeler için Kullanım için merkezleme pimini kılavuz ray adaptörüne vidalayınız FSN 70 ( ) ve FSN 140 ( ) kılavuz rayları adaptör sayesinde freze için kullanılabilir Frezenin kademesiz şekilde ayarlanması ile aşağıdaki daire yarıçaplarında frezelenmesi olanaklıdır: GOF 900 ile: 95 ile 655 arasında GOF 1200 ile: 100 ile 660 arasında GOF 1300 ile: 100 ile 660 arasında GOF 2000 ile: 100 ile 660 arasında POF 800 ile: 95 ile 655 arasında Uzunluğu Kavisli kesim kılavuzu GMF 1400 CE; GOF 900 CE; GOF 1200 A; GOF 1300 CE; GOF 1300 ACE; GOF 1600 A; GOF 1600 CE; GOF 2000 CE Professional; POF 800; POF 1100; POF 1100 AE; POF 1200 AE; POF 1300; POF 1300 ACE; POF 1400 ACE için uygun C1a ¹Sevk birimi. Her sevk birimi belli bir ambalaj sayısından oluşur.

27 Bosch aksesuarları 11/12 Frezeleme Üst frezeler 763 Freze pergeli ve kılavuz ray adaptörü seti, Bosch frezeler için Uzunluğu Kılavuz ray FSN 70 Vidalı mengene çifti dahil değil GKS 18 V; GKS 24 V; GKS 55; GKS 55 CE; GKS 65; GKS 65 CE; GKS 66 CE; GKS 68 B; GKS 68 BC; GKS 85; GMF 1400 CE; GOF 900 CE; GOF 1300 CE; GOF 1600 CE; GOF 2000 CE; GUF 4-22 A Professional; PKS 40; PKS 54; PKS 54 CE; PKS 66; PKS 66 CE; POF 1200 AE; POF 1400 ACE için uygun C0a Kılavuz ray FSN 140 Vidalı mengene çifti dahil değil (lastik kenar yedek parça olarak) GKS 18 V; GKS 24 V; GKS 55; GKS 55 CE; GKS 65; GKS 65 CE; GKS 66 CE; GKS 68 B; GKS 68 BC; GKS 85; GMF 1400 CE; GOF 900 CE; GOF 1300 CE; GOF 1600 CE; GOF 2000 CE; GUF 4-22 A Professional; PKS 40; PKS 54; PKS 54 CE; PKS 66; PKS 66 CE; POF 1200 AE; POF 1400 ACE için uygun C0a Ekstra uzun kılavuz çubukları, Bosch frezeleri için Standart kılavuz çubuklarının yeterince uzun olmadığı freze çalışmaları için Çap Uzunluğu Kılavuz çubuk GOF 900 A; GOF 900 ACE Professional; POF 800 ACE; POF 1100 AE; POF 1200 AE; POF 1300 ACE; POF 1400 ACE için uygun P0b Kılavuz çubuk GMF 1400 CE; GOF 900 CE; GOF 1200; GOF 1200 A; GOF 1300 ACE; GOF 1300 CE; GOF 1600 A; GOF 1600 CE; GOF 2000 CE Professional için uygun Kılavuz çubuk çapı 10, delik aralığı 100 olan tüm frezeler için uygun P0b ¹ Sevk birimi. Her sevk birimi belli bir ambalaj sayısından oluşur.

28 764 Frezeleme Üst frezeler Bosch aksesuarları 11/12 Tutamak, Bosch frezeler için Tutamak Freze pergeli ve alt tabla için P0f Kenar freze takımı, Bosch frezeler için Düz alın kenarlarının veya kavisli boylamasına kenarların işlenmesi için Hem düz alın kenarlarının hem de kavisli boylamasına kenarların işlenmesi için Kenar freze takımı GGS 27; GGS 27 C Professional; POF 600 ACE için uygun C0a Alt takım POF S2, Bosch frezeleri için Alt takım POF S2 ile GGS 27 güçlü bir frezeye dönüşmektedir Alt takım GGS 27; GGS 27 C Professional için uygun C0a ¹Sevk birimi. Her sevk birimi belli bir ambalaj sayısından oluşur.

29 Bosch aksesuarları 11/12 Frezeleme Üst frezeler 'ten itibaren alet modelleri için pensetler, Bosch frezeleri için Aletin bağlanması için pensetler Çap inç Çap Germe somunu olmadan penset GGS 27; GGS 27 C Professional; POF 500 A; POF 600 ACE için uygun 1/ P1c P1c P1c Penset/başlık somunu seti, Bosch frezeleri için Uyarı: Freze şaftının çapına uygun olan pensetin kullanılması ve şaft kovanlarıyla çalışılmaması önerilir Çap inç Çap Anahtar ağzı Penset GOF 900; GOF 900 A; GOF 900 ACE; GOF 900 CE Professional; POF 800 ACE; POF 1100 AE; POF 1200 AE; POF 1300 ACE; POF 1400 ACE için uygun 1/ P0b P0b Penset GMF 1400 CE; GMF 1600 CE; GOF 1200; GOF 1200 A; GOF 1300 ACE; GOF 1300 CE; GOF 1600 CE; GOF 2000 CE Professional için uygun 1/ P0b / P0b / P0b P0b P0b P0b P0b Penset GOF 1600 A; GOF 1700 ACE Professional için uygun 1/ P0b / P0b / P0b P0b P0b P0b P0b ¹ Sevk birimi. Her sevk birimi belli bir ambalaj sayısından oluşur.

30 766 Frezeleme Üst frezeler Bosch aksesuarları 11/12 Hızlı kilide sahip kopyalama şablonları, Bosch frezeleri için alet olmadan Şablonlarla çalışırken vazgeçilmez (kopyalama kovanı şablon boyunca hareket eder ve biçimi iş parçasına aktarır) Hızlı, alet kullanmaksızın değişim için süngü kilidi Uyarı: Kopyalama şablonu ile çalışma yapmak için şablon oluşturma sırasında bunun freze ile arasındaki mesafesi dikkate alınmalıdır. Bu mesafe aşağıdaki formül ile hesaplanır: (Kopyalama halkası çapı (K) Freze çapı (F))/2 ØF ØK Çap Kopyalama şablonu hızlı kilide sahip, anahtar kullanmadan GKF 600; GMF 1400 CE; GMF 1600 CE; GOF 900; GOF 900 ACE; GOF 900 CE; GOF 1600 CE; GOF 2000 CE Professional; POF 800; POF 1100 AE; POF 1200 AE; POF 1300 ACE; POF 1400 ACE için uygun P0b P0b P0b P0b P0b P0b Ee adaptörleri, Bosch frezeleri için Freze adaptörü GOF 2000 CE Professional için uygun P0b Frezeler için adaptör GMF 1400 CE; GOF 900; GOF 900 CE; GOF 1200; GOF 1300 CE; GOF 2000 CE Professional için uygun P0b Frezeler için adaptör GOF 900; GOF 900 CE; GOF 1200; GOF 1300 CE; GOF 2000 CE; GMF 1400 CE Professional için uygun P0b Frezeler için adaptör POF 400 A; POF 500 A; POF 600 ACE için uygun C1a ¹Sevk birimi. Her sevk birimi belli bir ambalaj sayısından oluşur.

31 Bosch aksesuarları 11/12 Frezeleme Üst frezeler 767 Ee adaptörleri, Bosch frezeleri için Freze ee adaptörü POF 1200 AE; POF 1400 ACE için uygun P0b Bosch çok fonksiyonlu freze GMF 1400 CE için aksesuarlaı Ee adaptörü GMF 1400 CE Professional için uygun P1b Ayar vidası GMF 1400 CE Professional, GMF 1600 CE Professional için uygun P1b Altı köşeli anahtar GMF 1400 CE Professional, GMF 1600 CE Professional için uygun P1b ¹ Sevk birimi. Her sevk birimi belli bir ambalaj sayısından oluşur.

32 768 Frezeleme Kenar frezesi Bosch aksesuarları 11/12 Bosch kenar frezesi GKF 600 Professional için aksesuarlar Bosch kenar frezesi GKF 600 Professional için aksesuar Çap inç Çap Paralellik mesnedi C0a Kılavuz C0a Yuvarlak taban levhası P1d Açılı freze ayağı C0a Tutamaklı ve ee ağızlı taban levhası C0a Penset P0b P0b / P0b ¹Sevk birimi. Her sevk birimi belli bir ambalaj sayısından oluşur.

33 Bosch aksesuarları 11/12 Frezeleme Üniversal, yassı dübel frezesi 769 Bosch üniversal ve yassı dübel frezeleri için aksesuarlar Kesici bıçaklar, Ø 105, Bosch üniversal freze için Ahşapta menteşe yuvalarının, uzunlamasına olukların ve yassı dübel bağlantılarının frezelenmesi için Çok yönlü Bosch üniversal freze ve uygun Bosch kanal freze ucu ile rustikal görünümün kolayca oluşturulması Çap Diş sayısı Genişlik Bağlama flanşı Yassı dübel frezesi GFF 22 A Professional için uygun P1c Kesici bıçak Üniversal freze GUF 4-22 A Professional, menteşe yuvası frezesi PSF 22 A için uygun , C1c , C1c Kesici bıçak Üniversal freze GUF 4-22 A, menteşe yuvası frezesi PSF 22 A için, sadece bağlama flanşı ile aynı zamanda yassı dübel frezesi GFF 22 A ile de kullanılabilir GOF 900 A; GOF 900 ACE; GOF 1200 A; GOF 1300 ACE Professional; POF 800 ACE; POF 1100; POF 1300 için uygun , C1c Kesici bıçak Yassı dübel frezesi GFF 22 A Professional için uygun , C1c ¹ Sevk birimi. Her sevk birimi belli bir ambalaj sayısından oluşur.

34 770 Frezeleme Üniversal, yassı dübel frezesi Bosch aksesuarları 11/12 Yassı dübeller, Bosch yassı dübel frezesi için Mükeel bağlantılar için Uzunluğu Genişlik Yükseklik Yassı dübel GR P1d C0a Yassı dübel GR P1d C0a Yassı dübel GR P1d C0a Tutamak, Bosch avuç taşlama makineleri ve Vario bant zımparalar için Makinenin konforlu ve güvenli yönlendirmesi için Tutamak GUF 4-22 A Professional; PSF 22-A ve tüm Bosch avuç taşlama makineleri ve PWS 6-13; M 10'lu Vario bant zımparalar için uygun P0f ¹Sevk birimi. Her sevk birimi belli bir ambalaj sayısından oluşur.

35 Bosch aksesuarları 11/12 Frezeleme Rotocut 771 Rotocut için aksesuarlar Rotocut için freze uçları Çap (D) Rotocut kesici ucu B 32 G Corian, eternit (elyaf çimento levhaları), yumuşak duvar fayansı, gazbeton, cam elyafı, dalgalı polyester plaka, poroton tuğlası, arduvaz için uygun 3, P1c B 64 G / B 32 G Rotocut kesici ucu B 32 C Akrilik cam, corian, fermasel plaka, alçıpan, alçı plaka, karton, PE boru, pleksiglas için uygun 3, P1c B 64 C / B 32 C Rotocut kesici uç B 32 CU Çeşitli ahşap türleri <19, plastikler, aşındırıcı malzemeler, yumuşak duvar fayansları, alçıpan, alçı plaka, sert elyaf plaka için uygun 3, P1c B 32 CU Rotocut kesici ucu B 64 G Corian, eternit (elyaf çimento levhaları), fermasel plaka, gazbeton, cam elyafı, dalgalı polyester plaka, poroton tuğlası, arduvaz için uygun 6, P1c B 64 G / B 32 C Rotocut kesici ucu B 64 CU Fermasel plaka, alçıpan, alçı plaka için uygun 6, P1c B 64 C / B 32 C ¹ Sevk birimi. Her sevk birimi belli bir ambalaj sayısından oluşur.

36 772 Frezeleme Rotocut Bosch aksesuarları 11/12 Rotocut aksesuarları Çap Penset 3, P1c , P1c Dairesel kesici P1d Ee adaptörü P0b Ahşap (masif, yumuşak) <19 Akrilik cam Alçıpan, plaka Alucobond Arduaz Bitum plaka Cam elyaf Corian Çimento katkılı elyaflı plakalar Dalgalı polyester plaka Duri panel Fermasel plaka Gözenekli beton Karton Kontrplak Laminat Makrolon Marangoz plakası PE boru Pertinax Pleksiglas Polikarbonat (Lexan) Ponzataşı Poroton tuğla Seramik duvar fayansları Sert elyaf plaka Styrodur Sunta optimum uygunlukta çok uygun uygun Malzeme B32 G B64 G B32 C B64 C B32 CU ¹Sevk birimi. Her sevk birimi belli bir ambalaj sayısından oluşur.

Uygun delici uç için yol göstericiniz

Uygun delici uç için yol göstericiniz Delme Back 60 Delme Genel bakış Bosch aksesuarları 11/12 Uygun delici uç için yol göstericiniz Bu servis sayfaları kullanıcı için yardımcı niteliğindedir. Konu, uygun elektrikli el aleti ile kullanım ve

Detaylı

Programa bakış Grup 8

Programa bakış Grup 8 Programa bakış Grup 8 8.1 Hafif yapılı levhalar için bağlantı teknolojisi i Ürün çeşitleri 8.1.0 8.2 Bağlantı elemanları i Ürün çeşitleri 8.2.0-8.2.1 8.3 Yataklar ve döşemeli mobilyalar için bağlantı elemanları

Detaylı

Güçlü Bosch! Güçlü Profesyonel Elektrikli El Aletleri. 2013 / 2014 Programı. www.bosch-professional.com/tr/tr/

Güçlü Bosch! Güçlü Profesyonel Elektrikli El Aletleri. 2013 / 2014 Programı. www.bosch-professional.com/tr/tr/ Güçlü Bosch! Güçlü Profesyonel Elektrikli El Aletleri 2013 / 2014 Programı www.bosch-professional.com/tr/tr/ 2 Profesyonel elektrikli el aletleri Profesyonel elektrikli el aletleri 3 Profesyonel ve endüstriyel

Detaylı

Bosch Elektrikli El Aletleri Lokasyonlar

Bosch Elektrikli El Aletleri Lokasyonlar Bosch Elektrikli El Aletleri Lokasyonlar Amerika (3500) ABD Meksika Brezilya Avrupa (8500) Almanya sviçre ngiltere talya Macaristan Rusya Asya/Pasifik (5500) Çin Hindistan Malezya Semboller ve Anlamları

Detaylı

YENİ. Gelecek nesil: Yeni FEIN MultiMaster. TADİLAT. Daha güçlü, daha sessiz ve neredeyse titreşimsiz çalışmak için.

YENİ. Gelecek nesil: Yeni FEIN MultiMaster. TADİLAT. Daha güçlü, daha sessiz ve neredeyse titreşimsiz çalışmak için. TADİLAT Gelecek nesil: Yeni FEIN MultiMaster. Daha güçlü, daha sessiz ve neredeyse titreşimsiz çalışmak için. YENİ % 35'e kadar daha fazla güç! % 50'ye kadar daha düşük çalışma gürültüsü! % 70'e kadar

Detaylı

Metal İşleme Makinaları

Metal İşleme Makinaları Metal İşleme Makinaları Sütunlu Matkaplar Metal Testere Tezgahları Metal Freze Tezgahları Metal Bant Zımparalar, Taşlamalar, Polisaj Makinaları Metal Torna Tezgahları T Ü R K İ Y E D İ S T R İ B Ü T Ö

Detaylı

Kablo Yönetim Sistemleri

Kablo Yönetim Sistemleri Kablo Yönetim Sistemleri 444 30 30 www.schneider-electric.com 1 Çevreye karşı duyarlı RoHS (Zararlı madde kullanımının sınırlandırılması) metni, elektrikli - elektronik ekipmanlarda kurşun gibi, zararlı

Detaylı

VAROL MAKİNA 1994 yılından bugüne ağaç işleme ve mobilya makinaları sektöründe

VAROL MAKİNA 1994 yılından bugüne ağaç işleme ve mobilya makinaları sektöründe w w w. v a r o l m a k i n a. c o m VAROL MAKİNA 1994 yılından bugüne ağaç işleme ve mobilya makinaları sektöründe faaliyet göstermektedir. Bu süreçte daima yüksek kalite ve hizmet anlayışını kendine görev

Detaylı

1992 yılından bu yana, dünyanın en büyük elektrikli el aletleri üreticilerinden Makita

1992 yılından bu yana, dünyanın en büyük elektrikli el aletleri üreticilerinden Makita 2013 YENİ ÜRÜNLER 1 Amacımız; Sektörün talep ve ihtiyaçlarını karşılayan doğru atılımlar yaparak, alanında en kaliteli ürünleri, rasyonel fiyat ve maksimum hizmet politikasıyla müşterilerimize sunmaktır.

Detaylı

Programa bakış Grup 2

Programa bakış Grup 2 Programa bakış Grup 2 2.1 System Konstrüksiyon prensibi 2.1.0-2.1.3 2.2 Blue Max Delik ve Presleme Otomatı i Ürün çeşitleri 2.2.4 2.3 Delik delme şablonu ve yardımcı aparatları i Ürün çeşitleri 2.3.0-2.3.1

Detaylı

Hassas kesimler. için mükemmel.

Hassas kesimler. için mükemmel. Hassas kesimler için mükemmel. Sabit cihazlar PTS 10, PCM 7, PCM 10, PCM 8S ve dekupaj testereleri için kesme tezgahı PLS 300 ve Bosch un fayans kesicisi PTC 1 ile hiç olmadığı kadar hassas kesmek. Daha

Detaylı

her şeyin üstesinden gelebilen aletler.

her şeyin üstesinden gelebilen aletler. Her detay için. Her durum için. Birçok yeteneğe sahip her şeyin üstesinden gelebilen aletler. New Compact Generation Easy Universal Expert Make it your home. Salınım yapan çok fonksiyonlu aletler PMF 250

Detaylı

KAMPANYA. Kredi kartına vade farksız 8 aya varan taksit imkanı! www.rothenberger.com.tr. EURO PROMO I / 2012 XXXXX Subline 01 / 2015

KAMPANYA. Kredi kartına vade farksız 8 aya varan taksit imkanı! www.rothenberger.com.tr. EURO PROMO I / 2012 XXXXX Subline 01 / 2015 EURO PROMO I / 2012 XXXXX Subline KAMPANYA 01 / 2015 Kredi kartına vade farksız 8 aya varan taksit imkanı! Bu kampanya 30.06.2015 tarihine kadar geçerlidir. www.rothenberger.com.tr ROTHENBERGER Alet ve

Detaylı

LFS Katalog 2010/2011. Kablo Döşeme Sistemleri

LFS Katalog 2010/2011. Kablo Döşeme Sistemleri Katalog 2010/2011 Kablo Döşeme Sistemleri Müşteri Hizmetlerine Hoş Geldiniz Servis telefonu: 0 23 73 / 89-1500 Başvurular için faks numarası: 0 23 73 / 89-77 77 Siparişler için faks numarası: 0 23 73 /

Detaylı

Şekil 1 Talaş kaldırma işlemi

Şekil 1 Talaş kaldırma işlemi TALAġLI ĠMALAT YÖNTEMĠ Hammadde halindeki bir malzemeye belirli bir şekil vermek için ucu (ağzı) keskin takımlar yardımıyla parça üzerinden küçük parçacıklar halinde malzeme kaldırma işlemidir, kaldırılan

Detaylı

%LVLNOHW DOHWOHUL 2015

%LVLNOHW DOHWOHUL 2015 TR UNIOR d.d. Kovaška cesta 10 3214 ZREČE, Slovenia T: +386 3 757 81 00 F: +386 3 576 26 43 bike@unior.si www.uniortools.com Katalog, ürün numarasıyla sipariş edilebilir 624086 4/2015 %LVLNOHW DOHWOHUL

Detaylı

Kesme ve Delme. Tek kaynaktan geniş seçenek. Dayanıklı tasarımlar. Model

Kesme ve Delme. Tek kaynaktan geniş seçenek. Dayanıklı tasarımlar. Model Kesme ve Delme Tek kaynaktan geniş seçenek. Dayanıklı tasarımlar. Tip Kapasite No inç. mm Sayfa El Testereleri ve Bıçaklar 5 18 455 6.2 Gönye Testereler 2 6.3 Tilki Kuyruğu Testereler 530-2 Tilki Kuyruğu

Detaylı

SECO ÜRÜN HABERLERİ ÖZET 2014-2 ÜRETKEN TAKIMLAR & KAPSAMLI UZMANLIK

SECO ÜRÜN HABERLERİ ÖZET 2014-2 ÜRETKEN TAKIMLAR & KAPSAMLI UZMANLIK SECO ÜRÜN HABERLERİ ÖZET 2014-2 ÜRETKEN TAKIMLAR & KAPSAMLI UZMANLIK ÇÖZÜM VE DESTEK Seco'yu seçerek gelişmiş metal işleme çözümlerinden oluşan kapsamlı bir portföyden ve uzman hizmetlerden fazlasına ulaşırsınız.

Detaylı

3 Macun Kaynak (QUICK)

3 Macun Kaynak (QUICK) Yapıştırıcılar Dış Tic. Ltd. Şti. www.duna.com.tr Macun Kaynak (UNIVERSAL WERVENDBAR) KULLANILDIĞI YERLER: Bütün metallerde, ahşap, taş,mermer, seramik, vb. birçok maddelerde kullanabilirsiniz. Ayrıca,

Detaylı

Gerçek profesyoneller için ölçüm takımları HASSAS. SAĞLAM. GÜVENILIR. OPTIMUM KULLANIM. 2015/2016

Gerçek profesyoneller için ölçüm takımları HASSAS. SAĞLAM. GÜVENILIR. OPTIMUM KULLANIM. 2015/2016 Gerçek profesyoneller için ölçüm takımları HASSAS. SAĞLAM. GÜVENILIR. OPTIMUM KULLANIM. 2015/2016 İşine önem veren herkes için. Gerçek profesyoneller STABILA ile ölçüyor. STABILA 2 3 STABILA 1889'dan beri,

Detaylı

MUTFAK BAKIM VE KULLANIM KILAVUZU

MUTFAK BAKIM VE KULLANIM KILAVUZU MUTFAK BAKIM VE KULLANIM KILAVUZU CİNSİ : MARKA: MODEL: MOBİLYA CUZİNE MUTFAK DOLABI ( TÜM MODELLERİMİZ İÇİN GEÇERLİDİR) Değerli müşterimiz, CUZİNE ailesine hoş geldiniz. Yaptığınız doğru seçim için sizi

Detaylı

Schlüter -KERDI-BOARD Döşeme zemini, yapı plakası, kombine yalıtım

Schlüter -KERDI-BOARD Döşeme zemini, yapı plakası, kombine yalıtım Profİl İle İnovasyon Döşeme zemini, yapı plakası, kombine yalıtım Evrensel fayans döşeme zemini Noktayı koymak! İster mozaik, ister büyük boyutta fayans olsun, mükemmel fayans döşeme işlemi için önemli

Detaylı

YENİ Dekoratif uzaktan kumandalar. Garaj ve bahçe giriş kapısı motorları. Avrupa nın liderinden uyumlu motor çözümleri

YENİ Dekoratif uzaktan kumandalar. Garaj ve bahçe giriş kapısı motorları. Avrupa nın liderinden uyumlu motor çözümleri YENİ Dekoratif uzaktan kumandalar Garaj ve bahçe giriş kapısı motorları Avrupa nın liderinden uyumlu motor çözümleri 2 Hörmann marka kalitesi 4 Hörmann BiSecur telsiz sistemi 6 Garaj kapısı motoru kalite

Detaylı

T. C. ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK- MİMARLIK FAKÜLTESİ MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ HACİM KALIP TASARIMI MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ PROJESİ 2 HAZIRLAYANLAR:

T. C. ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK- MİMARLIK FAKÜLTESİ MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ HACİM KALIP TASARIMI MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ PROJESİ 2 HAZIRLAYANLAR: T. C. ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK- MİMARLIK FAKÜLTESİ MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ HACİM KALIP TASARIMI MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ PROJESİ 2 HAZIRLAYANLAR: İLYAZ İDRİZOGLU M0220086 SUNAY DOĞAN M0120014 DANIŞMAN:

Detaylı

ZOLLER çözümü: Takım taşlama ve bileme işiniz için! Talaşlı imalat yapan takımlar için üniversal ölçüm tezgahı. genius 3/pilot 3.0

ZOLLER çözümü: Takım taşlama ve bileme işiniz için! Talaşlı imalat yapan takımlar için üniversal ölçüm tezgahı. genius 3/pilot 3.0 ZOLLER çözümü: Talaşlı imalat yapan takımlar için üniversal ölçüm tezgahı genius 3/pilot 3.0 Takım taşlama ve bileme işiniz için! Üniversal ölçüm tezgahı»genius 3«Talaşlı imalat yapan takımlar için çeşitli

Detaylı

T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI

T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞTERİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) İNŞAAT TEKNOLOJİSİ P.V.C. DOĞRAMA ANKARA 2007 Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geliştirilen modüller; Talim

Detaylı

İMALAT İŞLEMLERİ II DERS NOTLARI

İMALAT İŞLEMLERİ II DERS NOTLARI 1 İMALAT İŞLEMLERİ II DERS NOTLARI 4. KESİCİ TAKIM BİLGİSİ VE KESİCİ TAKIM SEÇİMİ Talaşlı imalatta, iş parçalarının istenilen boyutta ve şekilde üretilebilmesi için iş parçası üzerinden uygun bir şekilde

Detaylı

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) ELEKTRİK ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) ELEKTRİK ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) ELEKTRİK ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ İÇ TESİSAT DÖŞEME TEKNİKLERİ ANKARA 2007 Milli Eğitim Bakanlığı tarafından

Detaylı

Zahmetsiz. bahçe işleri. Bosch bahçe aletleri 2012. www.bosch-garden.gen.tr

Zahmetsiz. bahçe işleri. Bosch bahçe aletleri 2012. www.bosch-garden.gen.tr Zahmetsiz bahçe işleri. Bosch bahçe aletleri 2012 www.bosch-garden.gen.tr İçerik Çim bakımı Rotak elektrikli ve akülü çim biçme makineleri 8-9 Silindir bıçaklı çim biçme makineleri 10 Çim havalandırma

Detaylı

Sanayi sarmal kapılar ve sarmal kepenk sistemleri Güvenilir ve ağır kullanım koşullarına dayanıklı

Sanayi sarmal kapılar ve sarmal kepenk sistemleri Güvenilir ve ağır kullanım koşullarına dayanıklı SB Sarmal kapı / Sarmal kepenk sistemi WA 300 R S4 motor ile Maksimum konfor ve güvenlik Sanayi sarmal kapılar ve sarmal kepenk sistemleri Güvenilir ve ağır kullanım koşullarına dayanıklı 2 Hörmann marka

Detaylı